Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/17/2009 01:57 PM
                          Indoor Classic - 2/15/2009                           
                              Arizona Association                              
                                  NAU Skydome                                  
                                    Results                                    
 
Event 101  60 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Moore, Aaliyah             7 Unattached              9.83       9.43q  1 
  2 Phillips, Dominique        7 Arizona Risi                      10.21q  1 
  3 Brown, Peyton              7 Arizona Spee                      10.25q  3 
  3 Williams, Kiermya          7 Do Right TC                       10.25q  5 
  5 Moore, Joy                 7 Unattached             10.98      10.37q  3 
  6 Cuff, Ikeah                7 Arizona Spee                      10.51q  5 
  7 Mays, Jadyn                6 Arizona Pant                      10.54q  3 
  8 Haynes, Shardae            7 Do Right TC            10.60      10.58q  4 
  9 Black, Sky                 7 Mustangs TC            10.39      10.59   6 
 10 Adams, Adora               6 Arizona Chee           11.10      10.86   5 
 11 Beals, Samya               7 Unattached                        10.97   2 
 11 Neal, Nasiyah              7 Do Right TC            10.66      10.97   2 
 13 Mustin, Dominique          6 Arizona Risi                      11.01   6 
 14 Reed, Haila                6 Do Right TC                       11.06   5 
 15 Maddox, Sadeja             7 Miles Per Ho                      11.08   5 
 16 Harrell, Mya               5 Arizona Gold           11.33      11.20   5 
 17 Brown, Parys               6 Arizona Spee                      11.25   4 
 18 Terry, Mia                 7 Pacific Unit                      11.35   1 
 19 Jackson, Deja              7 Arizona Risi                      11.54   3 
 20 Moore, Taylor              6 Unattached                        11.55   5 
 21 Randle, Tamia              7 Pacific Unit                      11.58   1 
 22 Johnson, Mia               7 Arizona Gold                      11.60   3 
 23 Chester, Camari            7 Unattached                        11.69   4 
 24 Farrington, Raegan         5 Arizona Chee           11.80      11.73   3 
 25 Robinson, Taylor           6 Mustangs TC                       11.77   6 
 26 Coleman, Trinity           7 Mustangs TC            11.94      11.82   2 
 27 Johnson, Jhidah            4 Do Right TC                       11.83   3 
 28 Smith, Aria                7 Arizona Chee           12.40      11.89   6 
 29 Johnson, Destinee          6 Do Right TC                       11.91   6 
 30 Scroggins, Trinty          7 Do Right TC            12.22      11.92   4 
 31 Lewis, Brooklyn            7 Pacific Unit                      12.01   2 
 32 McDowell, Sydney           7 Arizona Spee                      12.11   4 
 33 Cesar, Kayla               7 Miles Per Ho                      12.42   2 
 33 Jacks, Erin                7 Do Right TC                       12.42   1 
 35 Oliver, Sariya             5 Arizona Pant           13.20      13.09   6 
 36 Lathon, Amaya              5 Phoenix Bobc           13.44      13.18   4 
 37 Hutchinson, Amreah         5 AZ Flames TC           12.83      13.39   1 
 38 Collier, Lashonti          5 Do Right TC                       13.54   1 
 39 Scroggins, Joanee          6 Do Right TC                       13.92   5 
 40 Funkhouser, Hayden         4 AZ Flames TC           13.78      14.01   2 
 41 Beech, Lauren              5 Arizona Spee                      14.21   6 
 42 Davis, Aniya               4 Do Right TC                       14.32   2 
 43 Mcdowell, Kaleigh          5 Arizona Spee                      14.37   2 
 44 Hollins, Emily             6 Miles Per Ho                      14.97   4 
 45 Bingham, Savannah          4 Mustangs TC            16.12      16.11   3 
 
Event 101  60 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Moore, Aaliyah             7 Unattached              9.43       9.29  
  2 Phillips, Dominique        7 Arizona Risi           10.21       9.78  
  3 Brown, Peyton              7 Arizona Spee           10.25      10.10  
  4 Haynes, Shardae            7 Do Right TC            10.58      10.21  
  5 Moore, Joy                 7 Unattached             10.37      10.30  
  6 Mays, Jadyn                6 Arizona Pant           10.54      10.49  
  7 Cuff, Ikeah                7 Arizona Spee           10.51     J10.49  
  8 Williams, Kiermya          7 Do Right TC            10.25      10.67  
Preliminaries
  9 Black, Sky                 7 Mustangs TC            10.59             
 10 Adams, Adora               6 Arizona Chee           10.86             
 11 Beals, Samya               7 Unattached             10.97             
 11 Neal, Nasiyah              7 Do Right TC            10.97             
 13 Mustin, Dominique          6 Arizona Risi           11.01             
 14 Reed, Haila                6 Do Right TC            11.06             
 15 Maddox, Sadeja             7 Miles Per Ho           11.08             
 16 Harrell, Mya               5 Arizona Gold           11.20             
 17 Brown, Parys               6 Arizona Spee           11.25             
 18 Terry, Mia                 7 Pacific Unit           11.35             
 19 Jackson, Deja              7 Arizona Risi           11.54             
 20 Moore, Taylor              6 Unattached             11.55             
 21 Randle, Tamia              7 Pacific Unit           11.58             
 22 Johnson, Mia               7 Arizona Gold           11.60             
 23 Chester, Camari            7 Unattached             11.69             
 24 Farrington, Raegan         5 Arizona Chee           11.73             
 25 Robinson, Taylor           6 Mustangs TC            11.77             
 26 Coleman, Trinity           7 Mustangs TC            11.82             
 27 Johnson, Jhidah            4 Do Right TC            11.83             
 28 Smith, Aria                7 Arizona Chee           11.89             
 29 Johnson, Destinee          6 Do Right TC            11.91             
 30 Scroggins, Trinty          7 Do Right TC            11.92             
 31 Lewis, Brooklyn            7 Pacific Unit           12.01             
 32 McDowell, Sydney           7 Arizona Spee           12.11             
 33 Cesar, Kayla               7 Miles Per Ho           12.42             
 33 Jacks, Erin                7 Do Right TC            12.42             
 35 Oliver, Sariya             5 Arizona Pant           13.09             
 36 Lathon, Amaya              5 Phoenix Bobc           13.18             
 37 Hutchinson, Amreah         5 AZ Flames TC           13.39             
 38 Collier, Lashonti          5 Do Right TC            13.54             
 39 Scroggins, Joanee          6 Do Right TC            13.92             
 40 Funkhouser, Hayden         4 AZ Flames TC           14.01             
 41 Beech, Lauren              5 Arizona Spee           14.21             
 42 Davis, Aniya               4 Do Right TC            14.32             
 43 Mcdowell, Kaleigh          5 Arizona Spee           14.37             
 44 Hollins, Emily             6 Miles Per Ho           14.97             
 45 Bingham, Savannah          4 Mustangs TC            16.11             
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Moore, Aaliyah             7 Unattached             32.03      31.85   8 
  2 Phillips, Dominique        7 Arizona Risi                      35.90   3 
  3 Brown, Peyton              7 Arizona Spee                      36.39   5 
  4 Moore, Joy                 7 Unattached             35.22      36.43   8 
  5 Black, Sky                 7 Mustangs TC            35.99      37.43   8 
  6 Haynes, Shardae            7 Do Right TC                       37.45   1 
  7 Mays, Jadyn                6 Arizona Pant                      37.50   1 
  8 Mustin, Dominique          6 Arizona Risi                      38.34   3 
  9 Adams, Adora               6 Arizona Chee           39.52      38.84   8 
 10 Smith, Aria                7 Arizona Chee           43.08      39.45   7 
 11 Coleman, Trinity           7 Mustangs TC            44.27      39.54   7 
 12 Neal, Nasiyah              7 Do Right TC            42.11      39.63   8 
 13 Williams, Kiermya          7 Do Right TC                       40.04   4 
 14 Terry, Mia                 7 Pacific Unit           30.00      40.21   8 
 15 Mcdowell, Kaleigh          5 Arizona Spee                      40.26   5 
 16 Jackson, Deja              7 Arizona Risi                      40.30   4 
 17 Randle, Tamia              7 Pacific Unit                      41.31   1 
 18 Brown, Parys               6 Arizona Spee                      41.72   3 
 19 Cuff, Ikeah                7 Arizona Spee                      42.15   4 
 20 Chester, Camari            7 Unattached                        42.39   2 
 21 Johnson, Mia               7 Arizona Gold                      42.44   2 
 22 McDowell, Sydney           7 Arizona Spee                      43.62   2 
 23 Lewis, Brooklyn            7 Pacific Unit                      43.65   3 
 24 Robinson, Taylor           6 Mustangs TC                       43.78   5 
 25 Reed, Haila                6 Do Right TC                       43.81   5 
 26 Beals, Samya               7 Unattached                        44.05   6 
 27 Johnson, Destinee          6 Do Right TC                       44.55   3 
 28 Farrington, Raegan         5 Arizona Chee           46.60      44.71   7 
 29 Harrell, Mya               5 Arizona Gold           45.40      45.03   7 
 30 Jacks, Erin                7 Do Right TC                       45.18   6 
 31 Maddox, Sadeja             7 Miles Per Ho                      46.48   1 
 32 Johnson, Jhidah            4 Do Right TC                       47.50   5 
 33 Cesar, Kayla               7 Miles Per Ho                      48.54   6 
 34 Oliver, Sariya             5 Arizona Pant           53.65      48.91   6 
 35 Hutchinson, Amreah         5 AZ Flames TC           48.37      50.96   7 
 36 Lathon, Amaya              5 Phoenix Bobc           52.02      51.37   6 
 37 Funkhouser, Hayden         4 AZ Flames TC           51.27      52.94   6 
 38 Beech, Lauren              5 Arizona Spee                      55.26   1 
 39 Hollins, Emily             6 Miles Per Ho                      56.77   1 
 40 Scroggins, Joanee          6 Do Right TC                       58.10   4 
 41 Moore, Taylor              6 Unattached                        58.77   5 
 42 Collier, Lashonti          5 Do Right TC                       59.03   4 
 43 Davis, Aniya               4 Do Right TC                     1:00.30   2 
 44 Bingham, Savannah          4 Mustangs TC                     1:02.06   2 
 
Event 111  60 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Aguano, Nainoa             7 Arizona Chee           10.16       9.70q  5 
  2 Shedrick, Wyatt            7 Do Right TC             8.99       9.75q  1 
  3 Mcgee, Devin               7 Unattached                         9.87q  5 
  4 Jones, Roshaun             7 Arizona Spee                      10.04q  4 
  5 Jackson, Alden             7 Do Right TC            10.05      10.05q  7 
  6 Shaffer, William           7 Do Right TC             9.09      10.11q  2 
  7 Brown, John                7 Arizona Sain                      10.13q  3 
  8 Roberts, Devin             7 Arizona Chee           10.60      10.23q  3 
  9 Bryant, Jzhantavyon        7 Do Right TC                       10.33   2 
 10 Center, Davieon            6 Do Right TC            10.06      10.39   4 
 11 Taylor, Kiondre            7 Arizona Chee           10.22      10.43   6 
 12 Gruenwald, Jacob           7 Arizona Chee           10.63      10.48   3 
 13 Coleman, Zaquerain         7 Arizona Sain                      10.68   2 
 14 Mcdonald, Treveon          6 Arizona Sain                      10.92   2 
 15 Craft, Larry               7 Arizona Gold           10.69      11.04   6 
 16 Wheaton, Markye            5 Do Right TC                       11.13   5 
 17 King, Emery                7 AZ Flames TC           10.93      11.17   5 
 18 Rincon, Joseph             6 Mustangs TC                       11.18   7 
 19 Matthews, Solomon          7 Miles Per Ho                      11.23   1 
 20 Grubb, Tyson               7 Do Right TC                       11.29   1 
 21 Alexander, Isaiah          5 Unattached                        11.35   7 
 21 Byrd, Terry                6 Do Right TC            11.22      11.35   1 
 23 Bailey, David              7 Arizona Tita           13.00      11.48   6 
 23 Garrett, Quamari           6 Do Right TC            11.20      11.48   1 
 25 Brooks, Dason              6 AZ Flames TC           11.23      11.57   2 
 26 Felix, Malachi             7 Mustangs TC            11.55      11.75   5 
 27 Alberty, Dakarai           7 Arizona Risi                      11.76   2 
 28 Bramwell, Rex              7 AZ Flames TC           11.00      11.80   4 
 29 Woods, Asante              7 Arizona Chee           11.36      11.85   7 
 30 Odhams, Zimbalist          6 Arizona Sain                      11.88   4 
 31 Parrish, Jordon            6 Arizona Tita           13.00      12.02   3 
 32 Buckner, Michael           7 Do Right TC                       12.10   3 
 32 Emery, Zion                6 Blazers TC                        12.10   6 
 34 Love, Demtris              6 Arizona Gold           11.56      12.23   6 
 35 Adams, Quaron              5 Do Right TC            12.38      12.34   3 
 36 Grubb, Devon               5 Do Right TC                       12.43   5 
 37 Fields, Isiah              7 Arizona Spee                      12.57   3 
 38 Hanson, Kaleb              6 Texas Shooti           13.16      12.90   5 
 39 Elmore, Amar               5 Do Right TC                       12.95   6 
 40 Felix, Kaleb               5 Mustangs TC            13.67      13.56   4 
 41 McLaurin, Melvin           7 Do Right TC                       14.32   7 
 42 Harris, Tyren              4 Do Right TC                       14.59   6 
 43 Perez, Izziah              4 Mustangs TC                       15.61   4 
 44 Hawkins, Devean            4 Mustangs TC            14.77      16.59   7 
 
Event 111  60 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Shedrick, Wyatt            7 Do Right TC             9.75       9.49  
  2 Aguano, Nainoa             7 Arizona Chee            9.70       9.63  
  3 Mcgee, Devin               7 Unattached              9.87       9.69  
  4 Jones, Roshaun             7 Arizona Spee           10.04       9.84  
  5 Shaffer, William           7 Do Right TC            10.11      10.05  
  6 Jackson, Alden             7 Do Right TC            10.05      10.29  
  7 Brown, John                7 Arizona Sain           10.13      10.33  
  8 Roberts, Devin             7 Arizona Chee           10.23      10.35  
Preliminaries
  9 Bryant, Jzhantavyon        7 Do Right TC            10.33             
 10 Center, Davieon            6 Do Right TC            10.39             
 11 Taylor, Kiondre            7 Arizona Chee           10.43             
 12 Gruenwald, Jacob           7 Arizona Chee           10.48             
 13 Coleman, Zaquerain         7 Arizona Sain           10.68             
 14 Mcdonald, Treveon          6 Arizona Sain           10.92             
 15 Craft, Larry               7 Arizona Gold           11.04             
 16 Wheaton, Markye            5 Do Right TC            11.13             
 17 King, Emery                7 AZ Flames TC           11.17             
 18 Rincon, Joseph             6 Mustangs TC            11.18             
 19 Matthews, Solomon          7 Miles Per Ho           11.23             
 20 Grubb, Tyson               7 Do Right TC            11.29             
 21 Alexander, Isaiah          5 Unattached             11.35             
 21 Byrd, Terry                6 Do Right TC            11.35             
 23 Bailey, David              7 Arizona Tita           11.48             
 23 Garrett, Quamari           6 Do Right TC            11.48             
 25 Brooks, Dason              6 AZ Flames TC           11.57             
 26 Felix, Malachi             7 Mustangs TC            11.75             
 27 Alberty, Dakarai           7 Arizona Risi           11.76             
 28 Bramwell, Rex              7 AZ Flames TC           11.80             
 29 Woods, Asante              7 Arizona Chee           11.85             
 30 Odhams, Zimbalist          6 Arizona Sain           11.88             
 31 Parrish, Jordon            6 Arizona Tita           12.02             
 32 Buckner, Michael           7 Do Right TC            12.10             
 32 Emery, Zion                6 Blazers TC             12.10             
 34 Love, Demtris              6 Arizona Gold           12.23             
 35 Adams, Quaron              5 Do Right TC            12.34             
 36 Grubb, Devon               5 Do Right TC            12.43             
 37 Fields, Isiah              7 Arizona Spee           12.57             
 38 Hanson, Kaleb              6 Texas Shooti           12.90             
 39 Elmore, Amar               5 Do Right TC            12.95             
 40 Felix, Kaleb               5 Mustangs TC            13.56             
 41 McLaurin, Melvin           7 Do Right TC            14.32             
 42 Harris, Tyren              4 Do Right TC            14.59             
 43 Perez, Izziah              4 Mustangs TC            15.61             
 44 Hawkins, Devean            4 Mustangs TC            16.59             
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Shedrick, Wyatt            7 Do Right TC            31.96      32.76   8 
  2 Jones, Roshaun             7 Arizona Spee                      33.74   3 
  3 Aguano, Nainoa             7 Arizona Chee           35.91      34.84   8 
  4 Mcgee, Devin               7 Unattached                        34.87   5 
  5 Shaffer, William           7 Do Right TC            34.61      34.89   8 
  6 Gruenwald, Jacob           7 Arizona Chee           35.94      35.87   8 
  7 Taylor, Kiondre            7 Arizona Chee           35.80      36.07   8 
  8 Brown, John                7 Arizona Sain                      36.74   2 
  9 Coleman, Zaquerain         7 Arizona Sain                      37.65   4 
 10 Bryant, Jzhantavyon        7 Do Right TC            35.00      37.67   8 
 11 Center, Davieon            6 Do Right TC            37.00      38.09   7 
 12 Mcdonald, Treveon          6 Arizona Sain                      38.74   3 
 13 King, Emery                7 AZ Flames TC           36.81      38.83   7 
 14 Craft, Larry               7 Arizona Gold           38.15      39.16   7 
 15 Rincon, Joseph             6 Mustangs TC                       39.22   2 
 16 Garrett, Quamari           6 Do Right TC                       39.23   4 
 17 Matthews, Solomon          7 Miles Per Ho                      41.26   1 
 18 Alberty, Dakarai           7 Arizona Risi                      41.34   3 
 19 Byrd, Terry                6 Do Right TC                       41.49   3 
 20 Woods, Asante              7 Arizona Chee                      42.03   5 
 21 Odhams, Zimbalist          6 Arizona Sain                      42.12   4 
 22 Emery, Zion                6 Blazers TC             38.02      42.68   7 
 23 Grubb, Tyson               7 Do Right TC                       43.65   5 
 24 Wheaton, Markye            5 Do Right TC                       43.66   1 
 25 Adams, Quaron              5 Do Right TC                       44.32   1 
 26 Harris, Trevon             6 Do Right TC                       44.61   1 
 27 Buckner, Michael           7 Do Right TC                       46.57   1 
 28 Fields, Isiah              7 Arizona Spee                      46.62   5 
 29 Bramwell, Rex              7 AZ Flames TC           39.00      46.66   6 
 30 Elmore, Amar               5 Do Right TC                       47.45   2 
 31 Alexander, Isaiah          5 Unattached                        49.30   5 
 32 Hawkins, Devean            4 Mustangs TC            55.37      52.59   6 
 33 McLaurin, Melvin           7 Do Right TC                       53.02   1 
 34 Parrish, Jordon            6 Arizona Tita                      53.51   2 
 35 Hanson, Kaleb              6 Texas Shooti           53.16      56.99   6 
 36 Harris, Tyren              4 Do Right TC                     1:23.61   4 
 -- Brooks, Dason              6 AZ Flames TC           41.00         DQ   6 
 -- Roberts, Devin             7 Arizona Chee           37.31         DQ   7 
 
Event 141  4x300 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arizona Speed United  'A'                                    4:43.62  
  2 Do Right TC  'A'                                  4:09.00    5:32.81  
     1) Haynes, Shardae 7               2) Johnson, Destinee 6            
     3) Neal, Nasiyah 7                 4) Scroggins, Trinty 7            
 
Event 151  4x300 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  4:09.00    4:14.18  
     1) Bryant, Jzhantavyon 7           2) Jackson, Alden 7               
     3) Shaffer, William 7              4) Shedrick, Wyatt 7              
  2 Arizona Cheetahs  'A'                                        4:24.99  
     1) Aguano, Nainoa 7                2) Gruenwald, Jacob 7             
     3) Roberts, Devin 7                4) Taylor, Kiondre 7              
  3 Do Right TC  'B'                                  4:33.00    5:22.84  
     1) Center, Davieon 6               2) Garrett, Quamari 6             
     3) Grubb, Devon 5                  4) Wheaton, Markye 5              
 
Event 163  Long Jump Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mustin, Dominique          6 Arizona Risi                      2.46m  
  2 Phillips, Dominique        7 Arizona Risi                      2.40m  
  3 Reed, Haila                6 Do Right TC                       2.38m  
  4 Adams, Adora               6 Arizona Chee                      2.25m  
  5 Jackson, Deja              7 Arizona Risi                      2.14m  
  6 Farrington, Raegan         5 Arizona Chee                      2.12m  
  7 Mcdowell, Kaleigh          5 Arizona Spee                      1.85m  
  8 Hutchinson, Amreah         5 AZ Flames TC           1.34m      1.66m  
  9 Scroggins, Joanee          6 Do Right TC                       1.60m  
 10 Oliver, Sariya             5 Arizona Pant           1.83m      1.52m  
 11 Jacks, Erin                7 Do Right TC                       1.51m  
 12 Smith, Aria                7 Arizona Chee                      1.46m  
 12 Mays, Jadyn                6 Arizona Pant                      1.46m  
 14 Scroggins, Trinty          7 Do Right TC                       1.36m  
 15 Cesar, Kayla               7 Miles Per Ho                      1.24m  
 16 Lathon, Amaya              5 Phoenix Bobc           0.56m      0.98m  
 -- Davis, Aniya               4 Do Right TC                        FOUL  
 -- Hollins, Emily             6 Miles Per Ho                       FOUL  
 -- Collier, Lashonti          5 Do Right TC                        FOUL  
 -- Moore, Joy                 7 Unattached                         FOUL  
 -- Moore, Taylor              6 Unattached                         FOUL  
 -- Maddox, Sadeja             7 Miles Per Ho                       FOUL  
 
Event 173  Long Jump Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Roshaun             7 Arizona Spee                      3.13m  
  2 Mcdonald, Treveon          6 Arizona Sain                      2.80m  
  3 Jackson, Alden             7 Do Right TC                       2.79m  
  4 Brown, John                7 Arizona Sain                      2.58m  
  5 Coleman, Zaquerain         7 Arizona Sain                      2.57m  
  6 Odhams, Zimbalist          6 Arizona Sain                      2.40m  
  7 Bramwell, Rex              7 AZ Flames TC           1.70m      2.20m  
  8 Funkhouser, Davis          6 AZ Flames TC           1.82m      2.16m  
  9 Matthews, Solomon          7 Miles Per Ho                      2.11m  
 10 Emery, Zion                6 Blazers TC                        2.02m  
 11 Alberty, Dakarai           7 Arizona Risi                      2.00m  
 12 Grubb, Tyson               7 Do Right TC                       1.86m  
 13 Brooks, Dason              6 AZ Flames TC           1.49m      1.80m  
 14 Hanson, Kaleb              6 Texas Shooti           1.96m      1.79m  
 15 Grubb, Devon               5 Do Right TC                       1.76m  
 16 Elmore, Amar               5 Do Right TC                       1.75m  
 17 Harris, Trevon             6 Do Right TC                       1.72m  
 18 Woods, Asante              7 Arizona Chee                      1.61m  
 19 Byrd, Terry                6 Do Right TC                       1.59m  
 20 Buckner, Michael           7 Do Right TC                       1.38m  
 21 Love, Demtris              6 Arizona Gold           1.31m      1.21m  
 22 McLaurin, Melvin           7 Do Right TC                       1.07m  
 -- Adams, Quaron              5 Do Right TC                        FOUL  
 -- Daniels, Dvonte            6 Miles Per Ho                       FOUL  
 -- Harris, Tyren              4 Do Right TC                        FOUL  
 -- King, Emery                7 AZ Flames TC           2.94m       FOUL  
 
Event 201  60 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
  IC Records: y  8.30  2/19/2006   Dior Hall, Colorado Flyers                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Lauren           9 Quiet Fire              9.44       8.55q  6 
  2 Robinson, Shante           9 Quiet Fire              9.60       8.98q  6 
  3 Bailey, Anaya              9 So Cal Runni            9.24       9.04q  5 
  4 Chest, Zaire               8 Arizona Chee            9.85       9.30q  2 
  5 Herron, Jaylah             8 Quiet Fire             10.01       9.32q  5 
  6 Antoine, Denae             9 Quiet Fire              9.99       9.33q  5 
  6 Wright, Jurnee             8 Quiet Fire             10.10       9.33q  3 
  8 Bates, Alexa               9 So Cal Runni            9.50       9.45q  4 
  9 Gruenwald, Jai             8 Arizona Chee            9.79       9.46   3 
 10 Porier-Shelton, Tiana      9 AZ Flames TC            9.40       9.49   3 
 11 Bunel, Sydnie              9 Lsi Sprint              9.38       9.70   2 
 12 Hanson, Imani              9 Texas Shooti            9.49       9.83   1 
 13 Turner, Laci               8 Texas Shooti            9.47       9.85   4 
 14 Walker, Jadynn             9 Arizona Sain                       9.91   3 
 15 Roby, Amaiyah              9 So Cal Runni            9.50       9.98   1 
 16 Washington, Aliyya         9 Arizona Gold                      10.06   5 
 17 Harrington, Diamond        8 Mustangs TC            10.04      10.12   2 
 18 Grubb, Mikaela             9 Do Right TC                       10.17   1 
 19 Green, Sydney              9 Do Right TC                       10.19   1 
 20 Fields, Asiah              8 Arizona Spee                      10.20   5 
 21 Pratt, Kenzington          8 Arizona Risi                      10.21   3 
 22 Johnson, Tajanet           9 Do Right TC                       10.23   4 
 23 Craft, Lisa                9 Arizona Gold           10.15      10.26   6 
 24 Schellhardt, Rylie         9 Phoenix Bobc           10.51      10.29   1 
 25 Hawkins, Sydni             8 Unattached                        10.38   3 
 26 Anderson, Makhayla         9 Do Right TC                       10.57   1 
 27 Page-Stevens, Cairra       9 Mustangs TC            10.77      10.62   6 
 28 Felix, Makahla             9 Mustangs TC            10.77      10.65   4 
 29 Johnson, Amaya             8 Arizona Pant           10.61      10.67   1 
 30 Jones, Kiara               9 Pacific Unit                      10.70   6 
 31 Grissett, Aliyah           8 Quiet Fire             10.31      10.82   4 
 32 Crockem, Taylor            9 Chino Pumas                       11.03   6 
 33 Gray, Emahni               8 Unattached             11.60      11.19   3 
 34 Hanson, Aiyana             8 Texas Shooti           11.99      11.56   5 
 35 Anderson, Chyna            9 Do Right TC                       11.66   1 
 36 Quihuis, Trinity           8 Arizona Tita           12.00      11.79   5 
 37 Brown, KyinjH              9 Arizona Chee                      12.01   6 
 38 Simmons, Kaori             8 Mustangs TC            11.61      12.14   2 
 
Event 201  60 Meter Dash Bantam Girls
================================================================================
  IC Records: y  8.30  2/19/2006   Dior Hall, Colorado Flyers                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Williams, Lauren           9 Quiet Fire              8.55       8.58  
  2 Bailey, Anaya              9 So Cal Runni            9.04       9.11  
  3 Robinson, Shante           9 Quiet Fire              8.98       9.16  
  4 Bates, Alexa               9 So Cal Runni            9.45       9.31  
  5 Wright, Jurnee             8 Quiet Fire              9.33       9.46  
  6 Antoine, Denae             9 Quiet Fire              9.33       9.53  
  7 Herron, Jaylah             8 Quiet Fire              9.32       9.56  
  8 Chest, Zaire               8 Arizona Chee            9.30       9.80  
Preliminaries
  9 Gruenwald, Jai             8 Arizona Chee            9.46             
 10 Porier-Shelton, Tiana      9 AZ Flames TC            9.49             
 11 Bunel, Sydnie              9 Lsi Sprint              9.70             
 12 Hanson, Imani              9 Texas Shooti            9.83             
 13 Turner, Laci               8 Texas Shooti            9.85             
 14 Walker, Jadynn             9 Arizona Sain            9.91             
 15 Roby, Amaiyah              9 So Cal Runni            9.98             
 16 Washington, Aliyya         9 Arizona Gold           10.06             
 17 Harrington, Diamond        8 Mustangs TC            10.12             
 18 Grubb, Mikaela             9 Do Right TC            10.17             
 19 Green, Sydney              9 Do Right TC            10.19             
 20 Fields, Asiah              8 Arizona Spee           10.20             
 21 Pratt, Kenzington          8 Arizona Risi           10.21             
 22 Johnson, Tajanet           9 Do Right TC            10.23             
 23 Craft, Lisa                9 Arizona Gold           10.26             
 24 Schellhardt, Rylie         9 Phoenix Bobc           10.29             
 25 Hawkins, Sydni             8 Unattached             10.38             
 26 Anderson, Makhayla         9 Do Right TC            10.57             
 27 Page-Stevens, Cairra       9 Mustangs TC            10.62             
 28 Felix, Makahla             9 Mustangs TC            10.65             
 29 Johnson, Amaya             8 Arizona Pant           10.67             
 30 Jones, Kiara               9 Pacific Unit           10.70             
 31 Grissett, Aliyah           8 Quiet Fire             10.82             
 32 Crockem, Taylor            9 Chino Pumas            11.03             
 33 Gray, Emahni               8 Unattached             11.19             
 34 Hanson, Aiyana             8 Texas Shooti           11.56             
 35 Anderson, Chyna            9 Do Right TC            11.66             
 36 Quihuis, Trinity           8 Arizona Tita           11.79             
 37 Brown, KyinjH              9 Arizona Chee           12.01             
 38 Simmons, Kaori             8 Mustangs TC            12.14             
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
  IC Records: y 28.63  2/27/1994   Jasmin Bynum, Colorado Flyers               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Williams, Lauren           9 Quiet Fire             27.99      29.28   8 
  2 Bailey, Anaya              9 So Cal Runni           31.98      31.24   7 
  3 Robinson, Shante           9 Quiet Fire             29.00      31.58   8 
  4 Herron, Jaylah             8 Quiet Fire             32.05      32.13   7 
  5 Wright, Jurnee             8 Quiet Fire             31.02      33.04   8 
  6 Bunel, Sydnie              9 Lsi Sprint             31.00      33.10   8 
  7 Porier-Shelton, Tiana      9 AZ Flames TC           31.83      33.18   8 
  8 Bates, Alexa               9 So Cal Runni           32.05      33.36   7 
  9 Antoine, Denae             9 Quiet Fire             32.00      33.39   7 
 10 Franklin, Makaela          9 Pacific Unit           30.00      33.58   8 
 11 Gruenwald, Jai             8 Arizona Chee           33.63      33.66   6 
 12 Turner, Laci               8 Texas Shooti           32.12      33.71   7 
 13 Chest, Zaire               8 Arizona Chee           34.31      34.05   6 
 14 Vanderpool, Kari           9 Pacific Unit           33.00      34.26   6 
 15 Mcgee, Ahmari              9 Unattached                        34.60   2 
 16 Harrington, Diamond        8 Mustangs TC            35.35      34.74   5 
 17 Roby, Amaiyah              9 So Cal Runni           31.99      34.79   7 
 18 Grubb, Mikaela             9 Do Right TC                       34.91   4 
 19 Green, Sydney              9 Do Right TC                       35.00   2 
 20 Walker, Jadynn             9 Arizona Sain                      35.02   4 
 21 Johnson, Tajanet           9 Do Right TC                       35.12   3 
 22 Moren, Cerah               9 Tmo-Una                34.35      35.64   6 
 23 Hawkins, Sydni             8 Unattached                        35.93   3 
 24 Pratt, Kenzington          8 Arizona Risi                      35.97   1 
 25 Craft, Lisa                9 Arizona Gold           35.75      36.27   5 
 26 Fields, Asiah              8 Arizona Spee                      36.49   3 
 27 Brown, Dezhianna           9 Arizona Risi                      36.98   3 
 28 Schellhardt, Rylie         9 Phoenix Bobc           37.64      37.31   5 
 29 Grissett, Aliyah           8 Quiet Fire             34.50      37.66   6 
 30 Johnson, Amaya             8 Arizona Pant           37.32      38.13   5 
 31 Jones, Kiara               9 Pacific Unit           33.00      38.26   6 
 32 Washington, Aliyya         9 Arizona Gold                      38.79   2 
 33 Torres, Nyah               8 Arizona Gold                      41.71   3 
 34 Quihuis, Trinity           8 Arizona Tita           37.00      41.87   5 
 35 Molvin, Molly              9 Phoenix Bobc                      43.49   2 
 36 Anderson, Chyna            9 Do Right TC                       44.82   2 
 -- Felix, Makahla             9 Mustangs TC                          DQ   4 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
  IC Records: y 1:05.90  2/27/1994   Leah Jackson, West Coast Gazelles         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bates, Alexa               9 So Cal Runni         1:12.00    1:18.20   3 
  2 Roby, Amaiyah              9 So Cal Runni         1:20.00    1:18.89   3 
  3 Turner, Lauren             8 Texas Shooti         1:15.00    1:18.93   3 
  4 Bailey, Anaya              9 So Cal Runni         1:15.00    1:19.18   3 
  5 Jenkins, Kendra            9 Arizona Gold         1:22.86    1:21.90   3 
  6 Livingston, Mariah         9 Vegas Lightn         1:25.00    1:23.47   3 
  7 Terry, Nicole              9 Pacific Unit         1:33.00    1:23.82   2 
  8 Vanderpool, Kari           9 Pacific Unit         1:28.00    1:24.73   2 
  9 Mcgee, Ahmari              9 Unattached                      1:28.27   1 
 10 Torres, Nyah               8 Arizona Gold         1:30.38    1:32.47   2 
 11 Washington, Aliyya         9 Arizona Gold                    1:39.95   1 
 12 Molvin, Molly              9 Phoenix Bobc         1:42.30    1:45.90   2 
 -- Hawkins, Sydni             8 Unattached                           DQ   1 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
  IC Records: y 2:50.86  2/18/2007   Keiara White, Los Angeles Jets            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Lauren             8 Texas Shooti         2:53.00    3:07.31  
  2 Groff, Hazel               9 San Diego So         3:15.00    3:09.74  
  3 Hanson, Imani              9 Texas Shooti         3:06.00    3:12.42  
  4 Livingston, Mariah         9 Vegas Lightn         3:10.00    3:13.43  
  5 Anderson, Makhayla         9 Do Right TC                     3:15.53  
  6 Shirley, Kaysinee          9 AZ Flames TC         3:18.40    3:22.08  
  7 Macias, Francesca          8 Wildcats TC          3:15.00    3:22.10  
 
Event 205  1 Mile Run Bantam Girls
================================================================================
  IC Records: y 6:20.84  2/18/2007   Keiara White, Los Angeles Jets            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Lauren             8 Texas Shooti         6:57.00    6:25.00  
  2 Groff, Hazel               9 San Diego So         6:42.00    6:57.12  
  3 Shirley, Kaysinee          9 AZ Flames TC         7:00.00    7:06.60  
 
Event 211  60 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
  IC Records: y  8.34  2/18/2007   Paul Lucas, Do Right                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Nailor, Rasheed            9 So Cal Runni            8.50       8.57q  8 
  2 Griffin, Marquise          8 Arizona Tita           10.00       8.90q  3 
  3 Pruitt, Jeremiah           9 Phoenix Bobc            8.89       8.94q  6 
  4 Thompson, Bryan            9 Cal Rising S            8.50       9.00q  9 
  5 Simpson, Jamar             8 Moreno Valle                       9.01q  9 
  6 Brooks, Decarlos           8 AZ Flames TC            9.23       9.03q  5 
  7 Williams, Treyvon          9 Mustangs TC             9.13       9.04q  3 
  8 White, Jaylin              9 Unattached                         9.08q  8 
  9 Moreland, Shamar           9 Do Right TC             9.10       9.12   2 
 10 Freeman, Loagnn            9 Unattached                         9.14   1 
 11 White, Keshaud             8 Do Right TC             8.90       9.15   4 
 11 Lee, Imani                 9 Arizona Chee            9.17       9.15   4 
 13 Johnson, Trey              9 Arizona Gold                       9.16   5 
 14 Russell, Chris             8 Mustangs TC             9.25       9.26   6 
 15 Joiner, Jamarye            9 Arizona Tita           11.00       9.40   7 
 16 Harness, Tariq             9 Quiet Fire              8.93       9.45   3 
 17 Perez, Jeff                9 Mustangs TC                        9.47   8 
 17 Williams, Robert           9 Do Right TC             9.75       9.47  10 
 19 Bryan, Delano              9 Mustangs TC                        9.49   6 
 20 Taylor, Cameron            9 Arizona Puma            9.52       9.56   8 
 21 Ridges, Tyrone             9 Unattached                         9.61   2 
 21 Beech, Williiam            9 Arizona Spee                       9.61   1 
 23 Tremble, Greg              9 Arizona Spee                       9.62   7 
 24 Sanders, Hayden            9 Wildcats TC             9.95       9.64   6 
 25 Briggs, Jordan             9 Miles Per Ho                       9.65   4 
 26 Franklin, Tyler            9 Arizona Puma            6.57       9.71  10 
 27 Randle, Terrence           9 Pacific Unit                       9.73   4 
 27 Session, Donte             9 Moreno Valle                       9.73   5 
 29 Rivera, Marcus             8 Mustangs TC                        9.77   2 
 29 Moore, Justin              9 Quiet Fire              8.90       9.77   5 
 29 Robancho-Smith, Kai        9 Quiet Fire              8.70       9.77   7 
 32 Devictor, Dominic          9 Phoenix Bobc                       9.80   2 
 33 Ware, Aaron                9 Arizona Chee            9.79       9.81   9 
 34 Oliver, Marcel             8 Arizona Pant            9.52       9.83   7 
 34 Grimes, Gevon              8 Arizona Chee           10.08       9.83   2 
 36 Hassen, Solomon            8 So Cal Runni            9.10       9.89   1 
 37 Harris, Tomari             8 Arizona Tita           12.00       9.90   8 
 38 Woodberry, Antwaun         9 Arizona Sain                       9.95   5 
 39 Timmons, Tyler             9 Feel The Hea           10.40       9.98   1 
 40 Hampton, Dominique         8 Arizona Puma           10.21       9.99   1 
 41 Harris, Demari             8 Arizona Tita           12.00      10.03  10 
 42 Henson, Paul               9 Miles Per Ho                      10.11   2 
 43 Birden, Dajuan             8 So Cal Runni            9.65      10.19   9 
 44 Bell, Tyrese               9 Arizona Sain                      10.26   1 
 45 Brown, Isaish              8 Moreno Valle                      10.29  10 
 45 Quihuis, Brandon           8 Arizona Tita           12.00      10.29   9 
 47 Richardson, Mikeal         9 Miles Per Ho                      10.31   8 
 48 Willard, Aaron             8 So Cal Runni            9.06      10.33   1 
 48 Trussell, Naki             9 Miles Per Ho                      10.33   6 
 50 Shamburger, Naseem         8 Quiet Fire              9.90      10.40   7 
 51 Lee, Andre                 9 So Cal Runni            9.03      10.43   2 
 52 Martin, Jerod              8 Arizona Sain                      10.44   9 
 53 Duecker, Kurt              8 Feel The Hea           10.97      10.51   6 
 54 Guillory, Jahking          8 Moreno Valle                      10.62   4 
 54 Bramwell, Bo               9 AZ Flames TC           10.50      10.62   2 
 56 Coleman, Sebastian         9 AZ Flames TC           10.54      10.65   3 
 57 Norman, Devon              9 Arizona Sain                      10.69   3 
 58 Shaver, Troy               9 Mustangs TC            10.57      10.80   4 
 59 Renfro, Tyrese             9 Arizona Sain                      10.82   4 
 60 Wesley, Taylon             9 Arizona Sain                      10.87   6 
 61 Freeman, Erohn             9 Mustangs TC                       11.00   1 
 62 Tellis, Leroy              8 Mustangs TC             9.96      11.07   4 
 63 Osborn, Ryan               8 Gilbert TC                        11.09   7 
 64 White, Robert              8 Arizona Sain                      11.14  10 
 65 Jones, Tyson               9 Arizona Sain                      11.26   3 
 66 Hernandez, Javier          9 Arizona Sain                      11.74   7 
 
Event 211  60 Meter Dash Bantam Boys
================================================================================
  IC Records: y  8.34  2/18/2007   Paul Lucas, Do Right                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Nailor, Rasheed            9 So Cal Runni            8.57       8.35  
  2 Pruitt, Jeremiah           9 Phoenix Bobc            8.94       8.72  
  3 White, Jaylin              9 Unattached              9.08       8.98  
  4 Thompson, Bryan            9 Cal Rising S            9.00       9.06  
  5 Griffin, Marquise          8 Arizona Tita            8.90       9.07  
  5 Simpson, Jamar             8 Moreno Valle            9.01       9.07  
  7 Williams, Treyvon          9 Mustangs TC             9.04       9.11  
  8 Brooks, Decarlos           8 AZ Flames TC            9.03       9.12  
Preliminaries
  9 Moreland, Shamar           9 Do Right TC             9.12             
 10 Freeman, Loagnn            9 Unattached              9.14             
 11 White, Keshaud             8 Do Right TC             9.15             
 11 Lee, Imani                 9 Arizona Chee            9.15             
 13 Johnson, Trey              9 Arizona Gold            9.16             
 14 Russell, Chris             8 Mustangs TC             9.26             
 15 Joiner, Jamarye            9 Arizona Tita            9.40             
 16 Harness, Tariq             9 Quiet Fire              9.45             
 17 Perez, Jeff                9 Mustangs TC             9.47             
 17 Williams, Robert           9 Do Right TC             9.47             
 19 Bryan, Delano              9 Mustangs TC             9.49             
 20 Taylor, Cameron            9 Arizona Puma            9.56             
 21 Ridges, Tyrone             9 Unattached              9.61             
 21 Beech, Williiam            9 Arizona Spee            9.61             
 23 Tremble, Greg              9 Arizona Spee            9.62             
 24 Sanders, Hayden            9 Wildcats TC             9.64             
 25 Briggs, Jordan             9 Miles Per Ho            9.65             
 26 Franklin, Tyler            9 Arizona Puma            9.71             
 27 Randle, Terrence           9 Pacific Unit            9.73             
 27 Session, Donte             9 Moreno Valle            9.73             
 29 Rivera, Marcus             8 Mustangs TC             9.77             
 29 Moore, Justin              9 Quiet Fire              9.77             
 29 Robancho-Smith, Kai        9 Quiet Fire              9.77             
 32 Devictor, Dominic          9 Phoenix Bobc            9.80             
 33 Ware, Aaron                9 Arizona Chee            9.81             
 34 Oliver, Marcel             8 Arizona Pant            9.83             
 34 Grimes, Gevon              8 Arizona Chee            9.83             
 36 Hassen, Solomon            8 So Cal Runni            9.89             
 37 Harris, Tomari             8 Arizona Tita            9.90             
 38 Woodberry, Antwaun         9 Arizona Sain            9.95             
 39 Timmons, Tyler             9 Feel The Hea            9.98             
 40 Hampton, Dominique         8 Arizona Puma            9.99             
 41 Harris, Demari             8 Arizona Tita           10.03             
 42 Henson, Paul               9 Miles Per Ho           10.11             
 43 Birden, Dajuan             8 So Cal Runni           10.19             
 44 Bell, Tyrese               9 Arizona Sain           10.26             
 45 Brown, Isaish              8 Moreno Valle           10.29             
 45 Quihuis, Brandon           8 Arizona Tita           10.29             
 47 Richardson, Mikeal         9 Miles Per Ho           10.31             
 48 Willard, Aaron             8 So Cal Runni           10.33             
 48 Trussell, Naki             9 Miles Per Ho           10.33             
 50 Shamburger, Naseem         8 Quiet Fire             10.40             
 51 Lee, Andre                 9 So Cal Runni           10.43             
 52 Martin, Jerod              8 Arizona Sain           10.44             
 53 Duecker, Kurt              8 Feel The Hea           10.51             
 54 Guillory, Jahking          8 Moreno Valle           10.62             
 54 Bramwell, Bo               9 AZ Flames TC           10.62             
 56 Coleman, Sebastian         9 AZ Flames TC           10.65             
 57 Norman, Devon              9 Arizona Sain           10.69             
 58 Shaver, Troy               9 Mustangs TC            10.80             
 59 Renfro, Tyrese             9 Arizona Sain           10.82             
 60 Wesley, Taylon             9 Arizona Sain           10.87             
 61 Freeman, Erohn             9 Mustangs TC            11.00             
 62 Tellis, Leroy              8 Mustangs TC            11.07             
 63 Osborn, Ryan               8 Gilbert TC             11.09             
 64 White, Robert              8 Arizona Sain           11.14             
 65 Jones, Tyson               9 Arizona Sain           11.26             
 66 Hernandez, Javier          9 Arizona Sain           11.74             
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
  IC Records: y 27.82  2/18/2007   Paul Lucas, Do Right                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Nailor, Rasheed            9 So Cal Runni           27.90      27.90  13 
  2 Thompson, Tariq            9 Unattached             29.04      29.42  13 
  3 Pruitt, Jeremiah           9 Phoenix Bobc           30.00      29.92  13 
  4 Griffin, Marquise          8 Arizona Tita           32.00      29.98  11 
  5 Thomas, Tehran             9 Arizona Sain           29.32      30.00  13 
  6 Simpson, Jamar             8 Moreno Valle           32.89      30.58  10 
  7 Graham, Thomas             9 Cal Rising S           29.00      30.96  13 
  8 Freeman, Loagnn            9 Unattached                        31.12   5 
  9 Lee, Imani                 9 Arizona Chee           31.74      31.20  11 
 10 Ridges, Tyrone             9 Unattached                        31.74   4 
 11 Butler, Devin              9 Arizona Sain                      31.87   3 
 12 Briggs, Jordan             9 Miles Per Ho                      32.17   4 
 13 Woodberry, Antwaun         9 Arizona Sain                      32.21   4 
 14 Randle, Terrence           9 Pacific Unit           30.00      32.27  13 
 15 Anderson, Marquis          9 Arizona Risi                      32.37   4 
 16 Ware, Aaron                9 Arizona Chee           35.74      32.38   8 
 17 Johnson, Trey              9 Arizona Gold           30.79      32.44  12 
 18 Session, Donte             9 Moreno Valle           37.78      32.49   7 
 19 Joiner, Jamarye            9 Arizona Tita           33.00      32.67  10 
 20 Franklin, Tyler            9 Arizona Puma           32.72      32.81  11 
 21 Tellis, Leroy              8 Mustangs TC            33.56      33.03   9 
 21 Rahman, Samir              9 Phoenix Bobc           33.04      33.03   9 
 23 Moore, Justin              9 Quiet Fire             31.75      33.25  11 
 24 Bryan, Delano              9 Mustangs TC                       33.44   3 
 25 Smith, James               8 AZ Flames TC           31.00      33.59  12 
 26 Taylor, Cameron            9 Arizona Puma           32.84      33.73  10 
 27 Sanders, Hayden            9 Wildcats TC            34.54      33.75   9 
 28 Timmons, Tyler             9 Feel The Hea           33.99      33.87   9 
 29 Roberts, Eric              8 Arizona Chee           35.37      33.91   8 
 30 Grimes, Gevon              8 Arizona Chee                      34.03   1 
 31 Willard, Aaron             8 So Cal Runni           31.00      34.21  12 
 32 Birden, Dajuan             8 So Cal Runni           31.15      34.24  12 
 33 Devictor, Dominic          9 Phoenix Bobc                      34.58   2 
 34 Perez, Jeff                9 Mustangs TC                       34.71   6 
 35 Oliver, Marcel             8 Arizona Pant           32.85      34.90  10 
 36 Tremble, Greg              9 Arizona Spee                      35.16   5 
 37 Hampton, Dominique         8 Arizona Puma           34.94      35.47   8 
 38 Beech, Williiam            9 Arizona Spee                      35.61   2 
 39 Grissom, Nasir             9 Quiet Fire             33.00      35.66  10 
 40 Thomas, Aaron              9 Arizona Chee           36.82      35.67   7 
 41 Richardson, Mikeal         9 Miles Per Ho                      35.92   3 
 42 Trussell, Naki             9 Miles Per Ho                      36.00   1 
 43 Robancho-Smith, Kai        9 Quiet Fire             35.00      36.18   8 
 44 Quihuis, Brandon           8 Arizona Tita           33.00      36.28  10 
 45 Duecker, Kurt              8 Feel The Hea           36.40      36.34   8 
 46 Brown, Isaish              8 Moreno Valle           36.91      36.39   7 
 47 Pratt, Kenneth             8 Arizona Risi                      36.40   6 
 48 Guillory, Jahking          8 Moreno Valle           38.79      36.69   7 
 49 Hassen, Solomon            8 So Cal Runni           31.06      37.08  12 
 50 Lee, Andre                 9 So Cal Runni           30.67      37.12  12 
 51 Martin, Jerod              8 Arizona Sain                      37.47   2 
 52 Osborn, Ryan               8 Gilbert TC                        38.41   5 
 53 Madrigal, Roman            8 Phoenix Bobc           36.26      39.03   8 
 54 Coleman, Sebastian         9 AZ Flames TC           39.64      39.91   7 
 55 Norman, Devon              9 Arizona Sain                      41.02   6 
 56 Shamburger, Naseem         8 Quiet Fire             38.50      42.14   7 
 57 Renfro, Tyrese             9 Arizona Sain                      42.40   3 
 58 Hernandez, Javier          9 Arizona Sain                      42.74   2 
 59 White, Robert              8 Arizona Sain                      43.03   4 
 -- Harness, Tariq             9 Quiet Fire             32.25         DQ  11 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
  IC Records: y 1:05.45  2/18/2001   Markus Wheaton, Do Right                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Thompson, Tariq            9 Unattached           1:05.10    1:08.74   7 
  2 Graham, Thomas             9 Cal Rising S         1:04.00    1:09.68   7 
  3 Thomas, Tehran             9 Arizona Sain         1:09.05    1:10.30   7 
  4 Carter, Isaiah             8 Quiet Fire           1:10.00    1:10.40   7 
  5 Freeman, Loagnn            9 Unattached                      1:10.88   2 
  6 Richardson, Isaiah         9 So Cal Runni         1:10.00    1:11.46   7 
  7 Harris, Tomari             8 Arizona Tita                    1:16.14   3 
  8 Harris, Demari             8 Arizona Tita                    1:16.62   1 
  9 Tremble, Greg              9 Arizona Spee                    1:17.44   1 
 10 Williams, Robert           9 Do Right TC          1:12.00    1:18.00   6 
 11 Briggs, Jordan             9 Miles Per Ho                    1:18.19   3 
 12 Taylor, Cameron            9 Arizona Puma         1:15.00    1:18.37   6 
 13 Moreland, Shamar           9 Do Right TC          1:09.00    1:18.40   7 
 14 Butler, Devin              9 Arizona Sain                    1:18.51   1 
 15 Smith, James               8 AZ Flames TC         1:13.29    1:18.54   6 
 16 Bryant, Gary               8 Moreno Valle         1:22.50    1:18.81   4 
 17 Anderson, Marquis          9 Arizona Risi                    1:19.06   2 
 18 Johnson, Trey              9 Arizona Gold         1:16.22    1:22.25   5 
 19 Robancho-Smith, Kai        9 Quiet Fire           1:22.00    1:22.28   5 
 20 Sanders, Hayden            9 Wildcats TC          1:30.00    1:22.33   4 
 21 Gomez, Jason               8 Unattached                      1:24.31   2 
 22 Kelly, Charles             9 Unattached           1:15.30    1:25.93   5 
 23 Lewis, Zachary             8 Mustangs TC                     1:26.79   3 
 24 Madrigal, Roman            8 Phoenix Bobc         1:20.62    1:28.64   5 
 25 Bramwell, Bo               9 AZ Flames TC         1:20.00    1:29.12   5 
 26 Pratt, Kenneth             8 Arizona Risi                    1:31.18   1 
 27 Thomas, Aaron              9 Arizona Chee         1:24.00    1:32.27   4 
 28 Larson, Ty                 9 Arizona Puma         1:47.91    1:39.65   4 
 29 Osborn, Ryan               8 Gilbert TC           1:30.00    1:39.93   4 
 30 Shamburger, Naseem         8 Quiet Fire           1:26.00    1:45.41   4 
 -- Grissom, Nasir             9 Quiet Fire           1:15.00         DQ   6 
 -- Eaton, Jack                8 Arizona Gold         1:15.00         DQ   6 
 -- Jarmon, Scieneaux          9 Arizona Gold         1:12.00         DQ   6 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================================
  IC Records: y 2:48.87  2/22/1998   Kurtis Hoppie, Las Vegas Lizards          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 White, Jaylin              9 Unattached           2:48.00    2:41.10y 
  2 Richardson, Isaiah         9 So Cal Runni         2:50.00    2:41.97y 
  3 Thompson, Tariq            9 Unattached           2:45.00    2:50.46  
  4 Carter, Isaiah             8 Quiet Fire           2:53.00    2:59.00  
  5 Bryant, Gary               8 Moreno Valle                    2:59.55  
  6 Lewis, Zachary             8 Mustangs TC                     3:03.84  
  7 Jarmon, Scieneaux          9 Arizona Gold         2:48.18    3:04.70  
  8 Eaton, Jack                8 Arizona Gold         2:55.11    3:05.88  
  9 Gomez, Jason               8 Unattached           2:42.00    3:06.31  
 10 Hawkins, Makari            9 Do Right TC                     3:07.81  
 11 Samain, Harry              9 Blazers TC           3:26.00    3:12.15  
 12 Kelly, Charles             9 Unattached           2:54.01    3:20.77  
 
Event 215  1 Mile Run Bantam Boys
================================================================================
  IC Records: y 6:00.10  3/1/1992    Chris Guerrero, Cold Water Express        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gomez, Jason               8 Unattached           5:55.00    6:06.14  
  2 Hawkins, Makari            9 Do Right TC                     6:24.26  
  3 Green, Brayden             8 Phoenix Bobc         6:25.80    6:29.06  
  4 Samain, Harry              9 Blazers TC           7:00.00    6:40.20  
 
Event 241  4x300 Meter Relay Bantam Girls
================================================================================
  IC Records: y 3:37.86  2/24/2008   Arizona Rising Suns, Arizona Rising Suns  
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quiet Fire  'A'                                   3:40.00    3:37.39y 
     1) Herron, Jaylah 8                2) Robinson, Shante 9             
     3) Williams, Lauren 9              4) Wright, Jurnee 8               
  2 Pacific United  'A'                               4:00.00    4:01.52  
     1) Franklin, Makaela 9             2) Jones, Kiara 9                 
     3) Terry, Nicole 9                 4) Vanderpool, Kari 9             
  3 Do Right TC  'A'                                  3:50.00    4:15.50  
     1) Anderson, Makhayla 9            2) Green, Sydney 9                
     3) Grubb, Mikaela 9                4) Johnson, Tajanet 9             
 
Event 251  4x300 Meter Relay Bantam Boys
===================================================================================
  IC Records: y 3:37.92  2/24/2008   Quiet Fire, Quiet Fire                    
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 So Cal Running Cougars  'A'                       3:05.00    3:30.81y  2 
     1) Birden, Dajuan 8                2) Nailor, Rasheed 9              
     3) Richardson, Isaiah 9            4) Willard, Aaron 8               
  2 Do Right TC  'A'                                  3:17.00    3:34.11y  2 
     1) Hawkins, Makari 9               2) Moreland, Shamar 9             
     3) White, Keshaud 8                4) Williams, Robert 9             
  3 Mustangs TC  'B'                                             3:42.01   1 
     1) Lewis, Zachary 8                2) Perez, Jeff 9                  
     3) Russell, Chris 8                4) Williams, Treyvon 9            
  4 Moreno Valley Rockets  'A'                                   3:44.64   1 
     1) Brown, Isaish 8                 2) Bryant, Gary 8                 
     3) Guillory, Jahking 8             4) Session, Donte 9               
  5 Quiet Fire  'A'                                   3:45.00    3:47.18   2 
     1) Carter, Isaiah 8                2) Grissom, Nasir 9               
     3) Harness, Tariq 9                4) Moore, Justin 9                
  6 Phoenix Bobcats  'A'                              3:47.00    3:47.47   2 
     1) Devictor, Dominic 9             2) Green, Brayden 8               
     3) Pruitt, Jeremiah 9              4) Rahman, Samir 9                
  7 AZ Flames TC Youth  'A'                           3:40.00    3:56.93   2 
     1) Brooks, Decarlos 8              2) Naisant, Marcus 9              
     3) Smith, James 8                  4) Thomas, Joshua 9               
  8 Arizona Titans  'A'                                          4:03.84   2 
     1) Griffin, Marquise 8             2) Harris, Demari 8               
     3) Harris, Tomari 8                4) Joiner, Jamarye 9              
  9 Arizona Cheetahs  'A'                                        4:20.49   1 
     1) Grimes, Gevon 8                 2) Thomas, Aaron 9                
     3) Ware, Aaron 9                   4)                                
 
Event 261  High Jump Bantam Girls
================================================================================
  IC Records: y 1.25m  2/20/2005   Ashley Moore, Arizona Flames                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moren, Cerah               9 Tmo-Una                0.91m      1.00m  
 
Event 263  Long Jump Bantam Girls
================================================================================
  IC Records: y 4.11m  2/16/2003   Hannah Carson, Arizona Cheetahs             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Laci               8 Texas Shooti           3.07m      3.41m  
  2 Porier-Shelton, Tiana      9 AZ Flames TC           3.36m      3.32m  
  3 Gruenwald, Jai             8 Arizona Chee                      3.21m  
  4 Hanson, Imani              9 Texas Shooti           3.25m      3.19m  
  5 Macias, Francesca          8 Wildcats TC            3.35m      3.15m  
  6 Groff, Hazel               9 San Diego So           2.90m      3.14m  
  7 Jenkins, Kendra            9 Arizona Gold           3.29m      2.91m  
  8 Schellhardt, Rylie         9 Phoenix Bobc                      2.77m  
  9 Johnson, Amaya             8 Arizona Pant           3.05m      2.75m  
 10 Jimerson, Mahogany         8 Arizona Gold           3.00m      2.68m  
 11 Brown, Dezhianna           9 Arizona Risi                      2.66m  
 12 Harrington, Diamond        8 Mustangs TC                       2.65m  
 13 Hanson, Aiyana             8 Texas Shooti           2.51m      2.30m  
 14 Molvin, Molly              9 Phoenix Bobc           2.04m      2.18m  
 15 Chest, Zaire               8 Arizona Chee                      2.12m  
 -- Walker, Jadynn             9 Arizona Sain                       FOUL  
 
Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================================
  IC Records: y 7.70m  2/16/2003   Hannah Carson, Arizona Cheetahs             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Crockem, Taylor            9 Chino Pumas                       6.69m  
  2 Page-Stevens, Cairra       9 Mustangs TC            6.02m      6.15m  
  3 Moren, Cerah               9 Tmo-Una                5.63m      6.01m  
  4 Anderson, Chyna            9 Do Right TC                       5.35m  
  5 Simmons, Kaori             8 Mustangs TC            4.06m      3.48m  
  6 Hanson, Aiyana             8 Texas Shooti           3.45m      3.08m  
 
Event 271  High Jump Bantam Boys
================================================================================
  IC Records: y 1.30m  2/19/2006   Isaiah Oliver, Arizona Panthers             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lee, Sean                  8 Usa High Jum           1.35m      1.25m  
  2 Naisant, Marcus            9 AZ Flames TC           1.30m      1.20m  
  3 Madrigal, Roman            8 Phoenix Bobc                      1.10m  
 
Event 273  Long Jump Bantam Boys
================================================================================
  IC Records: y 4.29m  2/18/2007   Malcolm Thomas, Arizona Titans              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thomas, Tehran             9 Arizona Sain                      4.31my 
  2 Thompson, Bryan            9 Cal Rising S           4.50m      4.24m  
  3 Jarmon, Scieneaux          9 Arizona Gold                      3.87m  
  4 Williams, Treyvon          9 Mustangs TC                       3.80m  
  5 White, Jaylin              9 Unattached             3.71m      3.68m  
  6 Trussell, Naki             9 Miles Per Ho                      3.66m  
  7 Lee, Imani                 9 Arizona Chee           3.67m      3.58m  
  8 Brooks, Decarlos           8 AZ Flames TC           3.50m      3.56m  
  9 Anderson, Marquis          9 Arizona Risi                      3.30m  
 10 Hassen, Solomon            8 So Cal Runni           3.13m      3.20m  
 11 Shaver, Troy               9 Mustangs TC                       3.09m  
 12 Russell, Chris             8 Mustangs TC                       3.05m  
 13 Henson, Paul               9 Miles Per Ho                      3.01m  
 14 Oliver, Marcel             8 Arizona Pant           3.53m      2.99m  
 15 Cofield, David             9 Mustangs TC                       2.98m  
 16 Bramwell, Bo               9 AZ Flames TC           2.80m      2.96m  
 16 Duecker, Kurt              8 Feel The Hea                      2.96m  
 18 Rahman, Samir              9 Phoenix Bobc                      2.94m  
 19 Lee, Andre                 9 So Cal Runni           3.10m      2.91m  
 20 Eaton, Jack                8 Arizona Gold                      2.72m  
 21 Norman, Devon              9 Arizona Sain                      2.66m  
 21 Jones, Tyson               9 Arizona Sain                      2.66m  
 23 Roberts, Eric              8 Arizona Chee                      2.60m  
 24 Timmons, Tyler             9 Feel The Hea           2.67m      2.57m  
 24 Renfro, Tyrese             9 Arizona Sain                      2.57m  
 26 Butler, Devin              9 Arizona Sain                      2.46m  
 27 Woodberry, Antwaun         9 Arizona Sain                      2.34m  
 28 Bell, Tyrese               9 Arizona Sain                      2.31m  
 29 Wesley, Taylon             9 Arizona Sain                      2.10m  
 30 Martinez, Dominic          9 Miles Per Ho                      2.08m  
 31 Hernandez, Javier          9 Arizona Sain                      2.06m  
 -- Martin, Jerod              8 Arizona Sain                       FOUL  
 
Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================================
  IC Records: y 9.61m  2/18/2007   Hunter Doka, Tonto Apache                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Coleman, Sebastian         9 AZ Flames TC           6.07m      6.68m  
  2 Jones, Tyson               9 Arizona Sain                      6.40m  
  3 Cofield, David             9 Mustangs TC                       6.20m  
  4 Naisant, Marcus            9 AZ Flames TC           6.59m      6.17m  
  5 Wesley, Taylon             9 Arizona Sain                      5.97m  
  6 White, Robert              8 Arizona Sain                      5.38m  
  7 Freeman, Erohn             9 Mustangs TC                       5.01m  
  8 Bell, Tyrese               9 Arizona Sain                      5.00m  
  9 Quihuis, Brandon           8 Arizona Tita           1.52m      3.85m  
 
Event 301  60 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
  IC Records: y  7.98  2/24/2008   Hannah Cunliffe, Seattle Speed              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Jaela           11 Cal Rising S            8.10       8.26q  4 
  2 Graham, Jasmyne           11 Cal Rising S            8.00       8.30q  5 
  3 Jones, Margaux            11 Cal Rising S            8.20       8.43q  8 
  4 Richardson, Kyla          10 Arizona Spee                       8.59q  8 
  5 Vance, Nia                11 B Sharp TC              8.40       8.68q  1 
  6 Brown, Kierra             11 Do Right TC             8.69       8.72q  7 
  6 Oliver, Zenesha           10 Pacific Unit                       8.72q  5 
  8 Patton, Taylor            11 Arizona Chee            8.83       8.74q  3 
  9 Tremble, Lashira          11 Arizona Spee                       8.77   4 
 10 Anderson, Kyra            11 So Cal Runni            8.60       8.85   6 
 11 Arnold, Mackenzie         11 Roseville Ex            8.91       8.90   3 
 12 Marshall, Tasia           10 Mustangs TC             8.90       8.93   2 
 13 Richardson, Yuri          11 Arizona Blaz            9.31       9.07   8 
 13 Williams, Grace           11 Unattached                         9.07   8 
 13 Center, Alexis            10 Do Right TC             8.98       9.07   7 
 16 Johnson, Unique           11 Arizona Gold                       9.10   6 
 17 Mustin, Drianna           10 Arizona Risi                       9.14   5 
 18 Sheppard, Kennedi         10 Gilbert TC              9.20       9.17   1 
 18 Mccarthy, Hayley          10 So Cal Runni            8.90       9.17   2 
 20 Vandonier, Joycelyne      11 Gilbert TC              9.51       9.24   5 
 20 Stauffacher-Gray, Jasmin  10 Arizona Blaz            9.15       9.24   6 
 22 Smith, Autumn             10 Do Right TC             9.41       9.25   4 
 23 Hall, Taylor              10 Quiet Fire             10.10       9.27   7 
 24 Norton, Skylar            10 AZ Flames TC           10.60       9.38   7 
 25 Brooks, Kendall           10 Quiet Fire              9.99       9.39   6 
 26 Lake, Kendal              10 So Cal Runni            9.81       9.48   8 
 27 Young, Rees               11 AZ Flames TC            9.53       9.50   5 
 28 Howard, Amor              10 Pacific Unit                       9.53   8 
 29 Jackson, Dejah            10 Quiet Fire             10.50       9.56   2 
 30 Trussell, Quajalian       11 Miles Per Ho                       9.61   3 
 31 Chambers, Adyanada        11 Arizona Gold                       9.66   1 
 32 Davis, Tessa              12 Arizona Elit                       9.68   2 
 33 Aymour, Kendall           11 Miles Per Ho                       9.74   6 
 34 Odoms, Paishzja           10 Miles Per Ho                       9.78   7 
 35 Mccauley, Demeesha        10 Do Right TC             9.77       9.79   4 
 35 Jones, Sierra             11 Arizona Spee                       9.79   4 
 37 Price, Nikky              11 Menlo Igreyh                       9.88   2 
 38 Shedrick, Tala            10 Do Right TC                        9.92   1 
 39 Ware, Antionette          11 Arizona Chee                       9.99   6 
 40 Culver, Sabriyya          10 Do Right TC            10.22      10.00   3 
 41 Williams, Anaya           10 Arizona Pant            9.85      10.10   1 
 42 Odhams, Arieanna          10 Arizona Sain                      10.16   1 
 43 Richardson, Kamarya       11 Arizona Spee                      10.18   3 
 44 Munir, Nydeja             10 Mustangs TC            10.56      10.19   3 
 45 Shaw, Breonn              11 Arizona Gold                      10.24   2 
 46 Gray, Mahogany            10 Unattached             10.37      10.36   2 
 47 Saulsberry, Destiny       10 Arizona Risi                      10.44   5 
 48 Johnson, Deaja            11 Miles Per Ho                      10.68   4 
 49 Aguilar-Carr, Alexys      10 AZ Flames TC           10.79      10.75   6 
 50 Hammond, Alani            10 Arizona Chee                      11.17   2 
 51 Hendrix, Mikayla          11 Feel The Hea           11.12      11.47   1 
 52 Stephens, Anitra          10 Arizona Sain                      11.53   3 
 52 Novakowski, Katherine     10 Arizona Chee                      11.53   7 
 54 Johnson, Ariel            10 Do Right TC            12.04      11.55   4 
 55 Blevins, Zaria            10 Do Right TC            11.22      11.71   8 
 
Event 301  60 Meter Dash Midget Girls
================================================================================
  IC Records: y  7.98  2/24/2008   Hannah Cunliffe, Seattle Speed              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Graham, Jasmyne           11 Cal Rising S            8.30       8.07  
  2 Williams, Jaela           11 Cal Rising S            8.26       8.17  
  3 Jones, Margaux            11 Cal Rising S            8.43       8.40  
  4 Brown, Kierra             11 Do Right TC             8.72       8.65  
  5 Oliver, Zenesha           10 Pacific Unit            8.72       8.67  
  6 Richardson, Kyla          10 Arizona Spee            8.59       8.68  
  7 Vance, Nia                11 B Sharp TC              8.68       8.72  
  8 Patton, Taylor            11 Arizona Chee            8.74       8.94  
Preliminaries
  9 Tremble, Lashira          11 Arizona Spee            8.77             
 10 Anderson, Kyra            11 So Cal Runni            8.85             
 11 Arnold, Mackenzie         11 Roseville Ex            8.90             
 12 Marshall, Tasia           10 Mustangs TC             8.93             
 13 Richardson, Yuri          11 Arizona Blaz            9.07             
 13 Williams, Grace           11 Unattached              9.07             
 13 Center, Alexis            10 Do Right TC             9.07             
 16 Johnson, Unique           11 Arizona Gold            9.10             
 17 Mustin, Drianna           10 Arizona Risi            9.14             
 18 Sheppard, Kennedi         10 Gilbert TC              9.17             
 18 Mccarthy, Hayley          10 So Cal Runni            9.17             
 20 Vandonier, Joycelyne      11 Gilbert TC              9.24             
 20 Stauffacher-Gray, Jasmin  10 Arizona Blaz            9.24             
 22 Smith, Autumn             10 Do Right TC             9.25             
 23 Hall, Taylor              10 Quiet Fire              9.27             
 24 Norton, Skylar            10 AZ Flames TC            9.38             
 25 Brooks, Kendall           10 Quiet Fire              9.39             
 26 Lake, Kendal              10 So Cal Runni            9.48             
 27 Young, Rees               11 AZ Flames TC            9.50             
 28 Howard, Amor              10 Pacific Unit            9.53             
 29 Jackson, Dejah            10 Quiet Fire              9.56             
 30 Trussell, Quajalian       11 Miles Per Ho            9.61             
 31 Chambers, Adyanada        11 Arizona Gold            9.66             
 32 Davis, Tessa              12 Arizona Elit            9.68             
 33 Aymour, Kendall           11 Miles Per Ho            9.74             
 34 Odoms, Paishzja           10 Miles Per Ho            9.78             
 35 Mccauley, Demeesha        10 Do Right TC             9.79             
 35 Jones, Sierra             11 Arizona Spee            9.79             
 37 Price, Nikky              11 Menlo Igreyh            9.88             
 38 Shedrick, Tala            10 Do Right TC             9.92             
 39 Ware, Antionette          11 Arizona Chee            9.99             
 40 Culver, Sabriyya          10 Do Right TC            10.00             
 41 Williams, Anaya           10 Arizona Pant           10.10             
 42 Odhams, Arieanna          10 Arizona Sain           10.16             
 43 Richardson, Kamarya       11 Arizona Spee           10.18             
 44 Munir, Nydeja             10 Mustangs TC            10.19             
 45 Shaw, Breonn              11 Arizona Gold           10.24             
 46 Gray, Mahogany            10 Unattached             10.36             
 47 Saulsberry, Destiny       10 Arizona Risi           10.44             
 48 Johnson, Deaja            11 Miles Per Ho           10.68             
 49 Aguilar-Carr, Alexys      10 AZ Flames TC           10.75             
 50 Hammond, Alani            10 Arizona Chee           11.17             
 51 Hendrix, Mikayla          11 Feel The Hea           11.47             
 52 Stephens, Anitra          10 Arizona Sain           11.53             
 52 Novakowski, Katherine     10 Arizona Chee           11.53             
 54 Johnson, Ariel            10 Do Right TC            11.55             
 55 Blevins, Zaria            10 Do Right TC            11.71             
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================================
  IC Records: y 25.69  2/22/1998   Jessica Onyepunuka, Arizona Rising Suns     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Williams, Jaela           11 Cal Rising S           27.50      27.86  11 
  2 Jones, Margaux            11 Cal Rising S           27.50      28.26  11 
  3 Richardson, Kyla          10 Arizona Spee                      28.50   4 
  4 Richardson, Kayla         10 Arizona Spee                      29.45   4 
  5 Oliver, Zenesha           10 Pacific Unit           30.00      29.54  10 
  6 Raffin, Giovanna          11 Lsi Sprint             30.00      29.83  10 
  7 Anderson, Kyra            11 So Cal Runni           29.55      30.20  10 
  8 Mccarthy, Hayley          10 So Cal Runni           30.62      30.29   9 
  9 Center, Alexis            10 Do Right TC            30.61      30.49   9 
 10 Williams, Grace           11 Unattached             28.52      30.50  11 
 11 Stauffacher-Gray, Jasmin  10 Arizona Blaz           30.45      30.54   9 
 12 Mustin, Drianna           10 Arizona Risi                      30.57   4 
 13 Marshall, Tasia           10 Mustangs TC            30.59      30.83   9 
 14 Patton, Taylor            11 Arizona Chee           28.76      30.89  11 
 15 Hall, Taylor              10 Quiet Fire             31.01      30.90   8 
 16 Richardson, Yuri          11 Arizona Blaz           30.62      30.92   9 
 17 Smith, Autumn             10 Do Right TC            31.59      31.05   8 
 18 Brooks, Kendall           10 Quiet Fire             29.00      31.40  11 
 19 Tremble, Lashira          11 Arizona Spee                      31.44   3 
 20 Mathis, Courtney          10 Arizona Risi                      31.82   5 
 21 Johnson, Unique           11 Arizona Gold                      31.91   4 
 22 Jones, Leah               10 Pacific Unit           30.00      32.06  10 
 23 Foster, Emani             11 So Cal Runni           31.03      32.16   8 
 24 Ware, Antionette          11 Arizona Chee                      32.27   1 
 25 Lake, Kendal              10 So Cal Runni           31.43      32.56   8 
 26 Trussell, Quajalian       11 Miles Per Ho                      32.59   2 
 27 Vargas, Natalie           10 Arizona Risi                      32.64   1 
 28 Vandonier, Joycelyne      11 Gilbert TC             32.00      32.67   7 
 29 Chambers, Adyanada        11 Arizona Gold                      32.84   3 
 30 Young, Rees               11 AZ Flames TC           31.96      33.16   8 
 30 Jones, Sierra             11 Arizona Spee                      33.16   4 
 32 Juetten, Madeline         11 Feel The Hea           33.63      33.26   7 
 33 Lewis, Jhazmyne           10 Unattached                        33.33   2 
 34 Williams, Anaya           10 Arizona Pant           32.35      33.36   7 
 35 Jackson, Dejah            10 Quiet Fire             30.05      33.45  10 
 36 Howard, Amor              10 Pacific Unit           30.00      33.50  10 
 37 Richards, Ikiya           11 Unattached                        33.86   2 
 38 Aymour, Kendall           11 Miles Per Ho                      34.04   1 
 39 Mccauley, Demeesha        10 Do Right TC            36.96      34.29   6 
 40 Odoms, Paishzja           10 Miles Per Ho                      34.65   1 
 41 Price, Nikky              11 Menlo Igreyh                      34.83   1 
 42 Culver, Sabriyya          10 Do Right TC            37.79      35.16   6 
 43 Munir, Nydeja             10 Mustangs TC            36.30      35.48   7 
 44 Richardson, Kamarya       11 Arizona Spee                      35.50   1 
 45 Saulsberry, Destiny       10 Arizona Risi                      37.69   2 
 46 Aguilar-Carr, Alexys      10 AZ Flames TC           38.09      37.74   6 
 47 Odhams, Arieanna          10 Arizona Sain                      37.83   3 
 48 Johnson, Deaja            11 Miles Per Ho                      38.06   5 
 49 Shajee, Naairah           10 AZ Flames TC           37.39      38.15   6 
 50 Blevins, Zaria            10 Do Right TC            38.37      38.43   6 
 51 Hendrix, Mikayla          11 Feel The Hea           40.61      39.85   6 
 52 Novakowski, Katherine     10 Arizona Chee                      41.72   3 
 53 Stephens, Anitra          10 Arizona Sain                      41.97   5 
 54 Johnson, Ariel            10 Do Right TC            42.61      42.13   5 
 -- Hardy, Jeane              10 So Cal Runni           32.00         DQ   8 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================================
  IC Records: y 1:02.60  2/18/2007   Ty'Jalayah Robertson, Los Angeles Jets    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Richardson, Kyla          10 Arizona Spee                    1:04.37   2 
  2 Raffin, Giovanna          11 Lsi Sprint           1:07.00    1:06.97   5 
  3 Richardson, Kayla         10 Arizona Spee                    1:08.01   3 
  4 Anderson, Kyra            11 So Cal Runni         1:08.00    1:09.80   5 
  5 Mustin, Drianna           10 Arizona Risi                    1:10.58   1 
  6 Vargas, Natalie           10 Arizona Risi                    1:12.75   3 
  7 Tremble, Lashira          11 Arizona Spee                    1:13.35   1 
  8 Broom, Kennedy            11 Arizona Chee         1:08.00    1:13.43   5 
  9 Smith, Jalissa            11 AZ Flames TC         1:10.23    1:14.08   5 
 10 Mathis, Courtney          10 Arizona Risi                    1:14.49   2 
 11 Davis, Tessa              12 Arizona Elit                    1:14.54   1 
 12 Mccarthy, Hayley          10 So Cal Runni         1:13.81    1:14.90   4 
 13 Jackson, Dejah            10 Quiet Fire           1:15.00    1:17.77   4 
 14 Aymour, Kendall           11 Miles Per Ho                    1:20.67   2 
 15 Patton, Taylor            11 Arizona Chee         1:14.00    1:21.04   4 
 16 Culver, Sabriyya          10 Do Right TC                     1:23.01   1 
 17 Hardy, Jeane              10 So Cal Runni         1:17.00    1:23.55   4 
 18 Mccauley, Demeesha        10 Do Right TC          1:26.00    1:25.71   4 
 19 Richards, Ikiya           11 Unattached                      1:26.50   3 
 20 Shajee, Naairah           10 AZ Flames TC         1:25.57    1:29.89   4 
 21 Hendrix, Mikayla          11 Feel The Hea         1:38.46    1:45.85   3 
 -- Foster, Emani             11 So Cal Runni         1:12.55         DQ   5 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
================================================================================
  IC Records: y 2:33.39  2/20/2000   Allie Abdouch, Speed Inc                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Molloy, Jessica           11 Phoenix Bobc         2:33.91    2:42.46  
  2 Marquez, Conley           11 Phoenix Bobc         2:46.10    2:51.12  
  3 Hazlett, Anna             11 Wildcats TC          3:00.00    3:00.81  
  4 Brooks, Kendall           10 Quiet Fire           2:51.00    3:03.04  
  5 Smitley, Samantha         11 Unattached                      3:07.06  
  6 Foster, Emani             11 So Cal Runni         2:55.67    3:13.03  
  7 Juetten, Madeline         11 Feel The Hea         3:03.53    3:13.77  
  8 Shalongo, Alise           12 Arizona Elit                    3:27.41  
  9 Hardy, Jeane              10 So Cal Runni         3:07.00    3:33.70  
 
Event 305  1 Mile Run Midget Girls
================================================================================
  IC Records: y 5:47.00  3/1/1992    Julie Kyriacou, Las Vegas Lizards         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Molloy, Jessica           11 Phoenix Bobc         5:48.00    6:00.05  
  2 Hazlett, Anna             11 Wildcats TC          6:30.00    6:27.62  
  3 Blackwell, Brittany       10 Unattached                      6:28.68  
  4 Marquez, Conley           11 Phoenix Bobc         6:12.80    6:29.36  
  5 Juetten, Madeline         11 Feel The Hea                    6:55.98  
  6 Smitley, Samantha         11 Unattached                      6:58.01  
  7 Stark, Sarah              11 Arizona Blaz         6:51.00    7:04.37  
 
Event 311  60 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
  IC Records: y  7.90  2/24/2008   Quincy Bannister, Seattle Speed             
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Lucas, Paul               11 Do Right TC             7.78       8.15q  7 
  2 Riley, Keyon              10 Moreno Valle                       8.25q  1 
  3 Dudley, James             11 Pacific Unit                       8.45q  2 
  4 Woodruff, Andres          10 Quiet Fire              8.29       8.47q  4 
  5 Myers, Pavone             11 Do Right TC             8.90       8.61q  2 
  6 Wallace, Lawerence        11 Arizona Tita            9.00       8.63q  4 
  7 Mclachlan, Pj             11 So Cal Runni            8.48       8.64q  5 
  8 Garrett, Quinton          11 Do Right TC             9.22       8.69q  4 
  9 Holloway, Odis            11 Do Right TC             8.79       8.77   1 
 10 Greenjr, Jerome           10 Do Right TC             8.81       8.84   3 
 11 Franklin, Devin           11 Arizona Pant            8.80       8.85   1 
 12 Roomes, Mason             10 AZ Flames TC            8.53       8.86   2 
 13 Hayes, Seth               11 Arizona Chee            8.68       8.87   6 
 14 Anderson, Mike            11 Pacific Unit                       8.93   6 
 15 Goudeau, Stefon           11 Quiet Fire              8.72       8.94   3 
 16 Miller, Noah              11 Arizona Pant            9.01       8.95   7 
 16 Beale, Derrick            10 Miles Per Ho                       8.95   2 
 18 Cofield, Chris            11 Mustangs TC                        8.97   5 
 19 Freeman, Kobe             10 Murrieta Mav                       8.99   1 
 20 Conyersjr, Vic            11 Arizona Risi                       9.00   4 
 21 Owens, Varix              11 Do Right TC             8.83       9.02   6 
 22 Grimes, Isaac             10 Moreno Valle                       9.09   6 
 23 White, Rakevion           10 Do Right TC             9.23       9.12   5 
 24 Deshazo, Geoffrey         11 AZ Flames TC           10.10       9.19   5 
 24 Pruitt, Jacob             10 Phoenix Bobc            9.16       9.19   7 
 26 Martin, Jonathan          10 Quiet Fire              9.41       9.22   6 
 27 Odoms, Bobby              11 Miles Per Ho                       9.23   3 
 28 Berryhill, Stanley        10 Arizona Tita           11.00       9.25   3 
 29 Russell, Daylon           11 Mustangs TC             9.34       9.28   2 
 30 Mason, Malik              10 Do Right TC             9.56       9.36   3 
 30 Harris, Martio            10 Arizona Tita           11.00       9.36   6 
 32 Lindsay, Shyheim          10 Miles Per Ho                       9.37   6 
 33 Burch, Jaeren             11 Mustangs TC                        9.49   2 
 34 Rincon, John              11 Mustangs TC             9.65       9.55   6 
 35 Rice, Armani              10 Mustangs TC                        9.66   3 
 36 Hawkins, Freddy           11 Unattached                         9.67   7 
 37 Allen, Eugene             10 Mustangs TC             9.50       9.69   1 
 38 Norman, Aaron             11 Arizona Sain                       9.78   7 
 39 Parrish, Jason            10 Arizona Tita           11.00       9.82   2 
 40 Thompson, Jacob           10 AZ Flames TC           10.13      10.04   4 
 41 King, Elliot              10 AZ Flames TC           10.27      10.05   7 
 42 Stinson, Gavin            11 Arizona Chee                      10.20   1 
 43 Hernandez, Miguel         11 Arizona Sain                      10.26   1 
 44 Johnson, Trent            10 Do Right TC                       10.60   3 
 45 Stockton, River           10 Mustangs TC            10.84      10.82   5 
 46 Elmore, Andre             10 Do Right TC            10.62      10.88   4 
 47 Jones, Hunter             10 Arizona Sain                      11.04   4 
 48 Mgbam, Emeka              10 Miles Per Ho                      11.59   5 
 
Event 311  60 Meter Dash Midget Boys
================================================================================
  IC Records: y  7.90  2/24/2008   Quincy Bannister, Seattle Speed             
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Lucas, Paul               11 Do Right TC             8.15       8.12  
  2 Riley, Keyon              10 Moreno Valle            8.25       8.22  
  3 Woodruff, Andres          10 Quiet Fire              8.47       8.43  
  4 Dudley, James             11 Pacific Unit            8.45       8.44  
  5 Mclachlan, Pj             11 So Cal Runni            8.64       8.62  
  6 Myers, Pavone             11 Do Right TC             8.61       8.63  
  7 Wallace, Lawerence        11 Arizona Tita            8.63       8.78  
  8 Garrett, Quinton          11 Do Right TC             8.69       9.13  
Preliminaries
  9 Holloway, Odis            11 Do Right TC             8.77             
 10 Greenjr, Jerome           10 Do Right TC             8.84             
 11 Franklin, Devin           11 Arizona Pant            8.85             
 12 Roomes, Mason             10 AZ Flames TC            8.86             
 13 Hayes, Seth               11 Arizona Chee            8.87             
 14 Anderson, Mike            11 Pacific Unit            8.93             
 15 Goudeau, Stefon           11 Quiet Fire              8.94             
 16 Miller, Noah              11 Arizona Pant            8.95             
 16 Beale, Derrick            10 Miles Per Ho            8.95             
 18 Cofield, Chris            11 Mustangs TC             8.97             
 19 Freeman, Kobe             10 Murrieta Mav            8.99             
 20 Conyersjr, Vic            11 Arizona Risi            9.00             
 21 Owens, Varix              11 Do Right TC             9.02             
 22 Grimes, Isaac             10 Moreno Valle            9.09             
 23 White, Rakevion           10 Do Right TC             9.12             
 24 Deshazo, Geoffrey         11 AZ Flames TC            9.19             
 24 Pruitt, Jacob             10 Phoenix Bobc            9.19             
 26 Martin, Jonathan          10 Quiet Fire              9.22             
 27 Odoms, Bobby              11 Miles Per Ho            9.23             
 28 Berryhill, Stanley        10 Arizona Tita            9.25             
 29 Russell, Daylon           11 Mustangs TC             9.28             
 30 Mason, Malik              10 Do Right TC             9.36             
 30 Harris, Martio            10 Arizona Tita            9.36             
 32 Lindsay, Shyheim          10 Miles Per Ho            9.37             
 33 Burch, Jaeren             11 Mustangs TC             9.49             
 34 Rincon, John              11 Mustangs TC             9.55             
 35 Rice, Armani              10 Mustangs TC             9.66             
 36 Hawkins, Freddy           11 Unattached              9.67             
 37 Allen, Eugene             10 Mustangs TC             9.69             
 38 Norman, Aaron             11 Arizona Sain            9.78             
 39 Parrish, Jason            10 Arizona Tita            9.82             
 40 Thompson, Jacob           10 AZ Flames TC           10.04             
 41 King, Elliot              10 AZ Flames TC           10.05             
 42 Stinson, Gavin            11 Arizona Chee           10.20             
 43 Hernandez, Miguel         11 Arizona Sain           10.26             
 44 Johnson, Trent            10 Do Right TC            10.60             
 45 Stockton, River           10 Mustangs TC            10.82             
 46 Elmore, Andre             10 Do Right TC            10.88             
 47 Jones, Hunter             10 Arizona Sain           11.04             
 48 Mgbam, Emeka              10 Miles Per Ho           11.59             
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================================
  IC Records: y 26.41  2/16/2003   Marcus Wheaton, Do Right                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Lucas, Paul               11 Do Right TC            26.51      26.31y 10 
  2 Dudley, James             11 Pacific Unit           28.00      28.27  10 
  3 Woodruff, Andres          10 Quiet Fire             28.75      28.40   9 
  4 Mclachlan, Pj             11 So Cal Runni           27.93      28.57  10 
  5 Ross, Tavian              10 Arizona Tita           33.00      28.63   6 
  6 Holloway, Odis            11 Do Right TC            28.71      28.80   9 
  7 Johnson, Jalen            11 Arizona Pant           28.62      29.05  10 
  8 Myers, Pavone             11 Do Right TC            29.29      29.06   8 
  9 Roomes, Mason             10 AZ Flames TC           28.68      29.07   9 
 10 Greenjr, Jerome           10 Do Right TC            28.71      29.16   9 
 11 Griffin, Dajon            10 Arizona Sain                      29.23   2 
 12 Cross, Hakeem             10 Quiet Fire             28.75      29.34   9 
 13 Goudeau, Stefon           11 Quiet Fire             32.75      29.85   7 
 14 Anderson, Mike            11 Pacific Unit           29.00      30.00   8 
 15 Riley, Keyon              10 Moreno Valle           35.47      30.43   4 
 16 Garrett, Quinton          11 Do Right TC            30.19      30.61   8 
 17 Hayes, Seth               11 Arizona Chee           33.00      30.72   6 
 17 Miller, Noah              11 Arizona Pant           29.49      30.72   8 
 19 Butler, Markez            11 Arizona Sain                      30.89   2 
 20 Franklin, Devin           11 Arizona Pant           29.62      30.90   8 
 21 Freeman, Kobe             10 Murrieta Mav                      31.02   2 
 22 Conyersjr, Vic            11 Arizona Risi                      31.16   3 
 22 Harris, Martio            10 Arizona Tita           34.00      31.16   5 
 24 Johnson, Melvin           11 Unattached             27.20      31.23  10 
 25 Beale, Derrick            10 Miles Per Ho                      31.67   2 
 26 Odoms, Bobby              11 Miles Per Ho                      31.79   1 
 27 Martin, Jonathan          10 Quiet Fire             33.00      31.81   6 
 28 Russell, Daylon           11 Mustangs TC            31.97      32.19   7 
 29 Jewett, Isaiah            11 Quiet Fire             33.25      32.38   5 
 30 Jackson, Vernon           10 Unattached             27.50      32.43  10 
 31 Ruiz, Andrew              12 Arizona Elit                      32.65   1 
 32 Deshazo, Geoffrey         11 AZ Flames TC           35.00      32.66   5 
 33 Rogers, Kai               10 Blazers TC             32.00      32.75   7 
 34 Washington, Kyan          11 Arizona Chee                      32.85   1 
 35 Hawkins, Freddy           11 Unattached                        32.86   3 
 36 Berryhill, Stanley        10 Arizona Tita           33.00      33.01   6 
 37 Lindsay, Shyheim          10 Miles Per Ho                      33.23   1 
 38 Mason, Malik              10 Do Right TC            33.82      33.44   5 
 39 Parrish, Jason            10 Arizona Tita           33.00      34.73   6 
 40 Burch, Jaeren             11 Mustangs TC            36.59      35.38   4 
 41 Elmore, Andre             10 Do Right TC            35.32      36.21   4 
 42 Thompson, Jacob           10 AZ Flames TC           31.12      37.23   7 
 43 Stephens, Anthony         10 Arizona Sain                      37.56   3 
 44 Walls, Lucas              10 Phoenix Bobc                      37.72   3 
 45 White, Rakevion           10 Do Right TC            32.18      38.27   7 
 46 Stinson, Gavin            11 Arizona Chee                      38.32   3 
 47 Little, Dakel             10 Arizona Tita           34.00      38.91   5 
 48 Johnson, Trent            10 Do Right TC                       39.39   2 
 49 Mgbam, Emeka              10 Miles Per Ho                      43.44   2 
 -- Allen, Eugene             10 Mustangs TC            34.89         DQ   5 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================================
  IC Records: y 1:00.14  2/24/2008   Paul Lucas, Do Right                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Turner, Adam              11 Mustangs TC          1:04.85    1:04.70   6 
  2 Cruz, Henry               11 Quiet Fire           1:04.25    1:05.39   6 
  3 Barrett, Hasani           11 Quiet Fire           1:04.75    1:05.57   6 
  4 Ross, Tavian              10 Arizona Tita           59.99    1:05.60   6 
  5 Cofield, Chris            11 Mustangs TC                     1:06.82   3 
  6 Mclachlan, Pj             11 So Cal Runni         1:06.00    1:07.28   6 
  7 Ashford, Romare           10 Quiet Fire           1:06.50    1:10.62   5 
  8 Cross, Hakeem             10 Quiet Fire           1:06.50    1:11.19   6 
  9 Ruiz, Andrew              12 Arizona Elit                    1:12.25   2 
 10 Conyersjr, Vic            11 Arizona Risi                    1:12.65   3 
 11 Deshazo, Geoffrey         11 AZ Flames TC         1:20.00    1:15.30   4 
 12 Lewis, Blair              11 Pacific Unit         1:20.00    1:15.81   3 
 13 Moraga, Quinshea          10 Arizona Sain                    1:15.97   1 
 14 Washington, Kyan          11 Arizona Chee         1:20.00    1:16.04   3 
 15 Butler, Markez            11 Arizona Sain                    1:16.17   3 
 16 Novakowski, Jonathan      11 Arizona Chee         1:09.00    1:16.53   5 
 17 Norman, Aaron             11 Arizona Sain                    1:17.02   2 
 18 Jewett, Isaiah            11 Quiet Fire           1:14.00    1:17.86   4 
 19 Williams, Gennareno       10 Unattached                      1:18.13   2 
 20 Jackson, Vernon           10 Unattached           1:07.00    1:18.19   5 
 21 Felix, Terrell            10 Mustangs TC          1:13.64    1:19.24   4 
 22 Adams, Edwin              10 Arizona Chee         1:20.00    1:19.97   4 
 23 Hawkins, Freddy           11 Unattached                      1:20.65   2 
 24 Johnson, Melvin           11 Unattached           1:07.00    1:24.29   5 
 25 Lindsay, Shyheim          10 Miles Per Ho                    1:27.60   1 
 26 Little, Dakel             10 Arizona Tita                    1:28.32   1 
 27 Stephens, Anthony         10 Arizona Sain                    1:28.85   1 
 -- Walls, Lucas              10 Phoenix Bobc                         DQ   2 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
================================================================================
  IC Records: y 2:24.30  2/27/1994   Oscar Mendez, Fast Action                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barrett, Hasani           11 Quiet Fire           2:35.00    2:38.40  
  2 Ashford, Romare           10 Quiet Fire           2:42.00    2:45.62  
  3 Rogers, Kai               10 Blazers TC           2:41.00    2:47.22  
  4 Welzel, Max               11 Quiet Fire           2:42.00    2:50.57  
  5 Cruz, Henry               11 Quiet Fire           2:35.10    2:55.22  
  6 Dimas, Cameron            10 Fort Collins         2:39.00    2:58.99  
  7 Felixjr, Kendrick         11 Mustangs TC          2:48.57    3:00.66  
  7 Felix, Terrell            10 Mustangs TC          2:56.63    3:00.66  
  9 Novakowski, Jonathan      11 Arizona Chee         2:49.00    3:00.86  
 10 Butler, Markez            11 Arizona Sain                    3:02.87  
 11 Martinez, Marc            10 Arizona Blaz                    3:08.00  
 12 Lewis, Blair              11 Pacific Unit         2:40.00    3:08.38  
 13 Moraga, Quinshea          10 Arizona Sain                    3:19.01  
 14 Griffin, Dajon            10 Arizona Sain                    3:29.20  
 15 Walls, Lucas              10 Phoenix Bobc                    3:43.53  
 
Event 315  1 Mile Run Midget Boys
================================================================================
  IC Records: y 5:23.50  2/25/1996   Billy Smith, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Welzel, Max               11 Quiet Fire           6:12.00    5:58.35  
  2 Rogers, Kai               10 Blazers TC           6:14.00    6:11.51  
  3 Felixjr, Kendrick         11 Mustangs TC          5:58.99    6:50.19  
 -- Martinez, Marc            10 Arizona Blaz                         DQ  
 
Event 321  60 Meter Hurdles 30" Midget Girls
================================================================================
  IC Records: y  9.86  2/20/2005   Hannah Carson, Arizona Cheetahs             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Graham, Jasmyne           11 Cal Rising S            9.80       9.56y 
  2 Arnold, Mackenzie         11 Roseville Ex           11.84      11.17  
  3 Bramwell, Kaija           11 AZ Flames TC           12.62      15.16  
 
Event 331  60 Meter Hurdles 30" Midget Boys
================================================================================
  IC Records: y 10.42  2/18/2007   Cole Luke, Arizona Cheetahs                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Turner, Adam              11 Mustangs TC                       10.61  
  2 Johnson, Jalen            11 Arizona Pant           10.80      10.64  
  3 Tipton, Rico              11 Arizona Spee                      11.48  
  4 Williams, Gennareno       10 Unattached             10.20      11.88  
 
Event 341  4x300 Meter Relay Midget Girls
================================================================================
  IC Records: y 3:18.47  2/24/2008   Arizona Cheetahs, Arizona Cheetahs        
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  3:23.00    3:39.99  
     1) Brown, Kierra 11                2) Center, Alexis 10              
     3) Shedrick, Tala 10               4) Smith, Autumn 10               
 
Event 351  4x300 Meter Relay Midget Boys
===================================================================================
  IC Records: y 3:06.78  2/24/2008   Seattle Speed, Seattle Speed              
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  3:07.00    3:08.64   2 
     1) Greenjr, Jerome 10              2) Holloway, Odis 11              
     3) Lucas, Paul 11                  4) Myers, Pavone 11               
  2 Quiet Fire  'A'                                   3:04.25    3:11.12   2 
     1) Ashford, Romare 10              2) Barrett, Hasani 11             
     3) Cross, Hakeem 10                4) Cruz, Henry 11                 
  3 Mustangs TC  'A'                                             3:11.67   1 
     1) Cofield, Chris 11               2) Felixjr, Kendrick 11           
     3) Hawkins, Aarin 10               4) Turner, Adam 11                
  4 Arizona Titans  'A'                                          3:17.60   1 
     1) Berryhill, Stanley 10           2) Harris, Martio 10              
     3) Ross, Tavian 10                 4) Wallace, Lawerence 11          
  5 Quiet Fire  'B'                                   3:20.00    3:35.33   2 
     1) Goudeau, Stefon 11              2) Jewett, Isaiah 11              
     3) Martin, Jonathan 10             4) Welzel, Max 11                 
  6 Arizona Cheetahs  'A'                                        3:45.19   1 
     1) Adams, Edwin 10                 2) Burks, Cade 10                 
     3) Hayes, Seth 11                  4) Washington, Kyan 11            
 
Event 361  High Jump Midget Girls
================================================================================
  IC Records: y 1.55m  2/25/1996   Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flyers       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Jaela           11 Cal Rising S           1.42m      1.30m  
  2 Smith, Jalissa            11 AZ Flames TC           1.20m     J1.30m  
 
Event 363  Long Jump Midget Girls
================================================================================
  IC Records: y 5.00m  2/20/2005   Hannah Carson, Arizona Cheetahs             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Graham, Jasmyne           11 Cal Rising S           5.00m      4.93m  
  2 Jones, Margaux            11 Cal Rising S           5.00m      4.64m  
  3 Arnold, Mackenzie         11 Roseville Ex           4.74m      4.55m  
  4 Vance, Nia                11 B Sharp TC             4.88m      4.45m  
  5 Young, Rees               11 AZ Flames TC           4.00m      4.10m  
  6 Marshall, Tasia           10 Mustangs TC                       3.95m  
  7 Smith, Jalissa            11 AZ Flames TC           3.45m      3.86m  
  8 Smitley, Samantha         11 Unattached                        3.76m  
  9 Jones, Sierra             11 Arizona Spee                      3.61m  
 10 Lake, Kendal              10 So Cal Runni           3.25m      3.28m  
 11 Trussell, Quajalian       11 Miles Per Ho                      3.22m  
 12 Aguilar-Carr, Alexys      10 AZ Flames TC                      3.01m  
 13 Stark, Sarah              11 Arizona Blaz           3.05m      2.96m  
 14 Odoms, Paishzja           10 Miles Per Ho                      2.89m  
 15 Odhams, Arieanna          10 Arizona Sain                      2.78m  
 16 Broom, Kennedy            11 Arizona Chee                      2.38m  
 17 Mathis, Courtney          10 Arizona Risi                      1.95m  
 18 Stephens, Anitra          10 Arizona Sain                      1.56m  
 -- Vandonier, Joycelyne      11 Gilbert TC                         FOUL  
 
Event 365  Shot Put Midget Girls
================================================================================
  IC Records: y 11.68m  2/20/2005   Hannah Carson, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brown, Kierra             11 Do Right TC           10.06m      9.30m  
  2 Richardson, Kamarya       11 Arizona Spee                      6.78m  
  3 Bramwell, Kaija           11 AZ Flames TC           6.00m      6.03m  
  4 Shaw, Breonn              11 Arizona Gold                      5.88m  
  5 Hammond, Alani            10 Arizona Chee                      5.35m  
  6 Blevins, Zaria            10 Do Right TC            5.18m      4.92m  
  7 Johnson, Ariel            10 Do Right TC            4.88m      4.89m  
  8 Novakowski, Katherine     10 Arizona Chee                      4.32m  
 
Event 371  High Jump Midget Boys
================================================================================
  IC Records: y 1.47m  2/24/1991   Brian Stribly, Jimmy Arollo, Arizona Elite  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tipton, Rico              11 Arizona Spee                      1.51my 
  2 Riley, Keyon              10 Moreno Valle                      1.30m  
  3 Grimes, Isaac             10 Moreno Valle                     J1.30m  
  4 Felix, Terrell            10 Mustangs TC                      J1.30m  
  5 Hawkins, Aarin            10 Mustangs TC            1.30m      1.20m  
  6 Pruitt, Jacob             10 Phoenix Bobc           1.15m     J1.20m  
  6 Adams, Edwin              10 Arizona Chee                     J1.20m  
  8 Hlavin, Bryan             10 Wildcats TC            1.27m     J1.20m  
  9 Thompson, Jacob           10 AZ Flames TC                      1.15m  
 
Event 373  Long Jump Midget Boys
================================================================================
  IC Records: y 5.15m  2/24/2008   Samuel Cunliffe, Seattle Speed              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Jalen            11 Arizona Pant           4.57m      4.64m  
  2 Wallace, Lawerence        11 Arizona Tita           4.27m      4.59m  
  3 Grimes, Isaac             10 Moreno Valle                      4.53m  
  4 Tipton, Rico              11 Arizona Spee                      4.38m  
  5 Griffin, Dajon            10 Arizona Sain                      4.37m  
  6 Franklin, Devin           11 Arizona Pant           4.51m      4.29m  
  7 Jackson, Vernon           10 Unattached             4.06m      4.16m  
  8 Roomes, Mason             10 AZ Flames TC                      3.97m  
  9 Dimas, Cameron            10 Fort Collins           3.81m      3.91m  
 10 Miller, Noah              11 Arizona Pant           3.96m      3.83m  
 11 Hlavin, Bryan             10 Wildcats TC            3.35m      3.61m  
 12 Moraga, Quinshea          10 Arizona Sain                      3.56m  
 13 Beale, Derrick            10 Miles Per Ho                      3.55m  
 13 Norman, Aaron             11 Arizona Sain                      3.55m  
 15 Williams, Gennareno       10 Unattached             1.78m      3.52m  
 16 King, Elliot              10 AZ Flames TC           3.54m      3.49m  
 17 Odoms, Bobby              11 Miles Per Ho                      3.33m  
 17 Hawkins, Aarin            10 Mustangs TC            3.64m      3.33m  
 19 Stephens, Anthony         10 Arizona Sain                      3.30m  
 20 Burch, Jaeren             11 Mustangs TC                       3.29m  
 21 Pruitt, Jacob             10 Phoenix Bobc                      3.20m  
 22 Wattenberg, Luke          11 Wildcats TC                       2.98m  
 23 Hernandez, Miguel         11 Arizona Sain                      2.94m  
 24 Stinson, Gavin            11 Arizona Chee                      2.72m  
 25 Jones, Hunter             10 Arizona Sain                      2.60m  
 26 Mgbam, Emeka              10 Miles Per Ho                      2.09m  
 -- Bell, Malik               11 Arizona Sain                       FOUL  
 
Event 375  Shot Put Midget Boys
================================================================================
  IC Records: y 11.52m  2/19/2006   Jamaal Jones, Phoenix BobCats              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wattenberg, Luke          11 Wildcats TC                       9.72m  
  2 Rice, Armani              10 Mustangs TC                       9.26m  
  3 Rincon, John              11 Mustangs TC            9.03m      8.95m  
  4 Bell, Malik               11 Arizona Sain                      8.03m  
  5 Elmore, Andre             10 Do Right TC            7.62m      7.96m  
  6 King, Elliot              10 AZ Flames TC                      7.95m  
  7 Jones, Hunter             10 Arizona Sain                      7.79m  
  8 Stockton, River           10 Mustangs TC            7.86m      7.58m  
  9 Johnson, Trent            10 Do Right TC                       5.53m  
 10 Hernandez, Miguel         11 Arizona Sain                      5.39m  
 
Event 401  60 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
  IC Records: y  7.64  2/16/2003   Terra Evans, Arizona Cheetahs               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Diaz, Alexandra           13 Lsi Sprint              8.12       7.86q  3 
  2 Crutchfield, Taisyn       12 Cal Rising S            7.80       8.03q  2 
  3 Peterson, Sierra          12 Quiet Fire              8.11       8.06q  4 
  4 Holloway, Audriana        12 Murrieta Mav                       8.14q  1 
  5 Williams, Tope            12 Arizona Chee            8.50       8.33q  3 
  6 Townsend, Ayele           13 Star Of The             8.30       8.36q  5 
  7 Jordan, Sherrelle         13 Arizona Chee            8.50       8.38q  1 
  8 Moore, Ashlee             13 AZ Flames TC            8.30       8.42q  5 
  9 Miller, Ravyn             13 Quiet Fire              8.55       8.46   6 
 10 Price, Maddy              13 Menlo Igreyh                       8.53   6 
 11 Johnson, Sydney           13 Quiet Fire              8.75       8.56   1 
 11 Stokes, Kendall           13 AZ Flames TC            8.51       8.56   4 
 13 Taylor, Kalyn             13 Quiet Fire              8.75       8.58   3 
 13 Derr, Kelsee              13 Tmo-Una                 8.09       8.58   6 
 15 Mack, Alexis              13 Menlo Igreyh                       8.60   6 
 16 Carradine, Sumerr         12 Arizona Tita            9.00       8.62   2 
 17 Edmondson, Sarah          13 AZ Flames TC            8.64       8.63   6 
 18 Nelson, Malyric           13 Quiet Fire              8.57       8.67   2 
 19 Coleman, Savannah         13 AZ Flames TC            8.82       8.71   1 
 20 Finn, Biance              13 Arizona Chee            8.76       8.72   5 
 21 Adams-Scott, Jaquada      13 Do Right TC                        8.75   2 
 22 Curtis, Vanessa           13 Pacific Unit                       8.77   1 
 23 Hardge, Tyler             12 Cal Rising S            8.60       8.78   2 
 24 Bowen, Savannah           12 Arizona Risi                       8.80   2 
 25 Muldron, Jonaye           12 Miles Per Ho                       8.84   4 
 26 Terry, Shemanette         13 Unattached              9.00       8.87   3 
 27 Sims, Breanna             12 Do Right TC             9.00       8.93   4 
 28 Tremble, Shanice          13 Arizona Spee                       8.95   3 
 29 Dancy, Gabriel            13 Miles Per Ho                       8.96   5 
 30 Bengali, Sonya            13 Menlo Igreyh                       8.98   3 
 31 Golston, Kyla             12 Miles Per Ho                       9.01   6 
 32 Speed, Taylor             13 Oxnard Stars                       9.02   4 
 33 Colley, Daizhane          13 Mustangs TC             9.41       9.13   4 
 34 Ferguson, Saude           12 So Cal Runni            8.25       9.17   1 
 35 Ned, Taylor               13 So Cal Runni            8.80       9.31   5 
 35 Duecker, Madison          13 Feel The Hea            9.11       9.31   6 
 37 Stritter, Sienna          12 Menlo Igreyh                       9.32   5 
 38 Lindsay, Shanyiah         12 Miles Per Ho                       9.36   5 
 39 May, Raven                13 So Cal Runni            9.60       9.38   1 
 40 Berryhill, Tatianna       13 Arizona Tita            9.00       9.46   6 
 41 Atchinson, Sydni          12 Arizona Sain                       9.47   4 
 42 Thompson, Taleisha        12 Do Right TC                        9.53   1 
 43 Jamarillo, Selena         12 Unattached              8.70       9.65   4 
 44 Simonson, Carissa         12 Phoenix Bobc            9.76       9.78   5 
 45 Ronai, Carolyne           12 AZ Flames TC            9.10      10.46   2 
 
Event 401  60 Meter Dash Youth Girls
================================================================================
  IC Records: y  7.64  2/16/2003   Terra Evans, Arizona Cheetahs               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Diaz, Alexandra           13 Lsi Sprint              7.86       7.90  
  2 Crutchfield, Taisyn       12 Cal Rising S            8.03       7.96  
  3 Holloway, Audriana        12 Murrieta Mav            8.14       8.06  
  4 Peterson, Sierra          12 Quiet Fire              8.06       8.07  
  5 Townsend, Ayele           13 Star Of The             8.36       8.13  
  6 Williams, Tope            12 Arizona Chee            8.33       8.31  
  7 Moore, Ashlee             13 AZ Flames TC            8.42       8.39  
  8 Jordan, Sherrelle         13 Arizona Chee            8.38       8.45  
Preliminaries
  9 Miller, Ravyn             13 Quiet Fire              8.46             
 10 Price, Maddy              13 Menlo Igreyh            8.53             
 11 Johnson, Sydney           13 Quiet Fire              8.56             
 11 Stokes, Kendall           13 AZ Flames TC            8.56             
 13 Taylor, Kalyn             13 Quiet Fire              8.58             
 13 Derr, Kelsee              13 Tmo-Una                 8.58             
 15 Mack, Alexis              13 Menlo Igreyh            8.60             
 16 Carradine, Sumerr         12 Arizona Tita            8.62             
 17 Edmondson, Sarah          13 AZ Flames TC            8.63             
 18 Nelson, Malyric           13 Quiet Fire              8.67             
 19 Coleman, Savannah         13 AZ Flames TC            8.71             
 20 Finn, Biance              13 Arizona Chee            8.72             
 21 Adams-Scott, Jaquada      13 Do Right TC             8.75             
 22 Curtis, Vanessa           13 Pacific Unit            8.77             
 23 Hardge, Tyler             12 Cal Rising S            8.78             
 24 Bowen, Savannah           12 Arizona Risi            8.80             
 25 Muldron, Jonaye           12 Miles Per Ho            8.84             
 26 Terry, Shemanette         13 Unattached              8.87             
 27 Sims, Breanna             12 Do Right TC             8.93             
 28 Tremble, Shanice          13 Arizona Spee            8.95             
 29 Dancy, Gabriel            13 Miles Per Ho            8.96             
 30 Bengali, Sonya            13 Menlo Igreyh            8.98             
 31 Golston, Kyla             12 Miles Per Ho            9.01             
 32 Speed, Taylor             13 Oxnard Stars            9.02             
 33 Colley, Daizhane          13 Mustangs TC             9.13             
 34 Ferguson, Saude           12 So Cal Runni            9.17             
 35 Ned, Taylor               13 So Cal Runni            9.31             
 35 Duecker, Madison          13 Feel The Hea            9.31             
 37 Stritter, Sienna          12 Menlo Igreyh            9.32             
 38 Lindsay, Shanyiah         12 Miles Per Ho            9.36             
 39 May, Raven                13 So Cal Runni            9.38             
 40 Berryhill, Tatianna       13 Arizona Tita            9.46             
 41 Atchinson, Sydni          12 Arizona Sain            9.47             
 42 Thompson, Taleisha        12 Do Right TC             9.53             
 43 Jamarillo, Selena         12 Unattached              9.65             
 44 Simonson, Carissa         12 Phoenix Bobc            9.78             
 45 Ronai, Carolyne           12 AZ Flames TC           10.46             
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================================
  IC Records: y 24.84  2/16/2003   Terra Evans, Arizona Cheetahs               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Peterson, Sierra          12 Quiet Fire             26.55      25.88  12 
  2 Diaz, Alexandra           13 Lsi Sprint             25.50      25.91  12 
  3 Crutchfield, Taisyn       12 Cal Rising S           26.00      26.81  12 
  4 Roberts, Alexis           13 Arizona Chee           27.43      27.34  11 
  5 Miller, Ravyn             13 Quiet Fire             27.33      28.04  11 
  6 Taylor, Kalyn             13 Quiet Fire             26.99      28.05  12 
  7 Hardge, Brooke            13 Cal Rising S           28.00      28.16  10 
  8 Williams, Tope            12 Arizona Chee           27.43      28.17  11 
  9 Price, Maddy              13 Menlo Igreyh                      28.29   3 
 10 Townsend, Ayele           13 Star Of The            26.50      28.33  12 
 11 Adams, Imani              12 Arizona Chee           28.95      28.36   8 
 12 Nelson, Malyric           13 Quiet Fire             27.45      28.48  11 
 13 Johnson, Sydney           13 Quiet Fire             27.80      28.71  10 
 14 Adams-Scott, Jaquada      13 Do Right TC                       28.73   4 
 15 Coleman, Savannah         13 AZ Flames TC           29.00      28.95   8 
 16 Hardge, Tyler             12 Cal Rising S           28.00      29.18   9 
 17 Terry, Shebanette         13 Unattached             28.00      29.28  10 
 18 Robinson, Angela          12 Arizona Risi                      29.46   1 
 19 Terry, Shemanette         13 Unattached             28.99      29.53   8 
 19 Ducre, Chasity            12 So Cal Runni           28.93      29.53   8 
 21 Curtis, Vanessa           13 Pacific Unit           27.00      29.79  11 
 22 Golston, Kyla             12 Miles Per Ho                      29.86   5 
 23 Phillips, Kayla           12 Quiet Fire             27.99      29.91  10 
 24 Fulwilder, Imani          13 So Cal Runni           27.40      29.92  11 
 25 Muldron, Jonaye           12 Miles Per Ho                      30.00   2 
 26 Finn, Biance              13 Arizona Chee           29.40      30.14   7 
 27 Bent-Mikail, Zaynab       12 Quiet Fire             28.55      30.19   9 
 28 Crockem, Marguerite       12 Chino Pumas                       30.23   1 
 29 Bowen, Savannah           12 Arizona Risi                      30.39   3 
 30 Dancy, Gabriel            13 Miles Per Ho                      30.43   3 
 31 Mclaughlin, Ashton        13 Unattached                        30.63   2 
 32 Fitzgerald, Jenna         13 Arizona Elit                      30.74   3 
 33 Speed, Taylor             13 Oxnard Stars                      30.82   5 
 34 Freeman, Kaylie           12 Mustangs TC            31.22      30.84   6 
 35 Cuellar, Sofia            13 So Cal Runni           28.20      30.87   9 
 36 Ferguson, Saude           12 So Cal Runni           27.50      31.38  10 
 37 Colley, Daizhane          13 Mustangs TC            32.32      31.61   5 
 38 Ned, Taylor               13 So Cal Runni           29.90      31.71   7 
 39 Yarbrough, Jazzmine       12 Arizona Tita           29.00      31.90   7 
 40 Olivas, Sara              12 Unattached             28.00      32.10   9 
 41 Mack, Alexis              13 Menlo Igreyh                      32.21   4 
 42 Kile, Lauren              13 Arizona Elit                      32.33   1 
 43 Atchinson, Sydni          12 Arizona Sain                      32.53   4 
 44 Lindsay, Shanyiah         12 Miles Per Ho                      32.54   4 
 45 Dickerson, Rylie          13 Arizona Elit                      32.81   2 
 46 Sims, Breanna             12 Do Right TC            31.15      33.13   6 
 47 Allen, Jaeda              13 Vegas Lightn           30.00      33.49   7 
 48 Brancati, Sara            13 Arizona Elit                      34.07   2 
 49 Jamarillo, Selena         12 Unattached             31.10      34.27   6 
 50 Williams, Cheyenne        12 Unattached             30.05      35.24   7 
 51 Simonson, Carissa         12 Phoenix Bobc           34.11      35.63   5 
 52 May, Raven                13 So Cal Runni           30.62      36.69   6 
 53 Ronai, Carolyne           12 AZ Flames TC           31.50      39.59   6 
 -- Tremble, Shanice          13 Arizona Spee                         DQ   4 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================================
  IC Records: y 56.07  2/18/2007   Akawkaw Ndipagbor, Together Elite           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Peterson, Sierra          12 Quiet Fire           1:04.00    1:02.22   8 
  2 Roberts, Alexis           13 Arizona Chee         1:00.00    1:02.38   9 
  3 Adams, Imani              12 Arizona Chee         1:03.00    1:03.93   8 
  4 Mccoy, Dejonaie           13 Blazers TC           1:03.00    1:04.53   9 
  5 Miller, Ravyn             13 Quiet Fire           1:03.00    1:05.29   8 
  6 Price, Maddy              13 Menlo Igreyh                    1:05.31   3 
  7 Taylor, Kalyn             13 Quiet Fire           1:05.00    1:05.58   7 
  8 Coleman, Savannah         13 AZ Flames TC         1:05.62    1:06.03   7 
  9 Coleman, Alysoune         12 AZ Flames TC         1:05.01    1:06.22   7 
 10 Hardge, Tyler             12 Cal Rising S         1:02.00    1:06.34   9 
 11 Nelson, Malyric           13 Quiet Fire           1:06.00    1:06.40   7 
 12 Martinez, Beatriz         13 Arizona Chee         1:04.00    1:06.71   8 
 13 Hardge, Brooke            13 Cal Rising S         1:05.00    1:06.84   7 
 14 Terry, Shebanette         13 Unattached             59.00    1:06.95   9 
 15 Stokes, Kendall           13 AZ Flames TC         1:10.36    1:07.38   6 
 16 Terry, Shemanette         13 Unattached             59.00    1:07.58   9 
 17 Robinson, Angela          12 Arizona Risi                    1:07.99   4 
 18 Ducre, Chasity            12 So Cal Runni         1:06.39    1:08.84   6 
 18 Johnson, Sydney           13 Quiet Fire           1:05.00    1:08.84   7 
 20 Mcdonald, Monica          13 Arizona Spee                    1:09.41   4 
 21 Townsend, Mia             13 Arizona Chee         1:15.00    1:09.48   5 
 22 Cuellar, Sofia            13 So Cal Runni         1:04.00    1:09.70   8 
 23 Fitzgerald, Jenna         13 Arizona Elit                    1:09.96   1 
 24 Golston, Kyla             12 Miles Per Ho                    1:10.74   3 
 25 Stritter, Sienna          12 Menlo Igreyh                    1:10.86   4 
 26 Phillips, Kayla           12 Quiet Fire           1:09.00    1:10.93   6 
 27 Fulwilder, Imani          13 So Cal Runni         1:04.00    1:11.40   8 
 28 Olivas, Miranda           12 Unattached           1:07.00    1:12.22   6 
 29 Yarbrough, Jazzmine       12 Arizona Tita                    1:12.85   2 
 30 Speed, Taylor             13 Oxnard Stars                    1:13.34   1 
 31 Dickerson, Rylie          13 Arizona Elit                    1:14.70   2 
 32 Freeman, Kaylie           12 Mustangs TC          1:10.08    1:15.45   6 
 33 Crockem, Marguerite       12 Chino Pumas                     1:16.05   3 
 34 Allen, Jaeda              13 Vegas Lightn         1:13.00    1:16.41   5 
 35 Sims, Breanna             12 Do Right TC          1:15.00    1:17.30   5 
 36 Kile, Lauren              13 Arizona Elit                    1:18.76   2 
 37 Atchinson, Sydni          12 Arizona Sain                    1:20.60   5 
 38 Williams, Cheyenne        12 Unattached           1:12.00    1:23.06   5 
 39 Thompson, Taleisha        12 Do Right TC                     1:23.79   4 
 40 Slack, Ashley             13 Unattached                      1:27.32   3 
 -- Tremble, Shanice          13 Arizona Spee                         DQ   3 
 -- Adams-Scott, Jaquada      13 Do Right TC                          DQ   1 
 -- Brancati, Sara            13 Arizona Elit                         DQ   1 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
================================================================================
  IC Records: y 2:27.81  2/20/2000   Nikki Peterson, Red Rock Racers           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gerard, Taylor            12 Unattached           2:31.00    2:36.21  
  2 Mccoy, Dejonaie           13 Blazers TC           2:35.00    2:37.05  
  3 Coleman, Alysoune         12 AZ Flames TC         2:37.58    2:38.00  
  4 Loughran, Brianna         12 Tcm Rez Runn                    2:40.70  
  5 Liem, Erica               12 Wildcats TC          2:45.00    2:41.76  
  6 Peterson, Lacey           13 Mustangs TC          2:41.10    2:43.00  
  7 Townsend, Mia             13 Arizona Chee         2:50.00    2:43.78  
  8 Martinez, Beatriz         13 Arizona Chee         2:33.00    2:44.69  
  9 Hatton, Alexis            12 Arizona Spee                    2:45.68  
 10 Mcdonald, Monica          13 Arizona Spee                    2:47.35  
 11 Vanderhout, Julianna      13 AZ Flames TC         2:45.00    2:47.49  
 12 Franks, Kaylee            12 Arizona Blaz         3:00.00    2:50.32  
 13 Gaffney, Savannah         12 Phoenix Bobc         2:48.50    2:52.28  
 14 Lapidus, Stephanie        13 Wildcats TC          2:50.00    2:52.44  
 15 Terry, Shemanette         13 Unattached           2:36.00    2:53.77  
 16 Molvin, Shannon           12 Phoenix Bobc         2:59.70    3:00.78  
 17 Yarbrough, Jazzmine       12 Arizona Tita         3:00.00    3:10.28  
 
Event 405  1 Mile Run Youth Girls
================================================================================
  IC Records: y 5:36.36  2/20/2005   Jessica Toon, Arizona Elite               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gerard, Taylor            12 Unattached           6:05.00    5:42.66  
  2 Loughran, Brianna         12 Tcm Rez Runn                    5:56.92  
  3 Liem, Erica               12 Wildcats TC          6:00.00    6:00.11  
  4 Vanderhout, Julianna      13 AZ Flames TC         5:30.00    6:03.39  
  5 Peterson, Lacey           13 Mustangs TC                     6:06.25  
  6 Hatton, Alexis            12 Arizona Spee                    6:13.94  
  7 Coleman, Alysoune         12 AZ Flames TC         5:53.05    6:15.95  
  8 Franks, Kaylee            12 Arizona Blaz         6:12.00    6:19.22  
  9 Mccoy, Dejonaie           13 Blazers TC           6:08.00    6:21.21  
 10 Gaffney, Savannah         12 Phoenix Bobc         6:10.60    6:27.13  
 11 Lapidus, Stephanie        13 Wildcats TC          6:30.00    6:28.72  
 12 Molvin, Shannon           12 Phoenix Bobc         6:31.10    6:37.55  
 
Event 411  60 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
  IC Records: y  7.26  2/15/2004   Steven Jackson, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Simon, Morgan             13 Quiet Fire              7.30       7.53q  4 
  2 Coleman, Orlando          13 Mustangs TC             7.67       7.63q  6 
  3 Myers, Oche               12 Arizona Puma            7.61       7.69q  2 
  4 Mayfield, Tevin           12 Arizona Chee            7.49       7.91q  3 
  5 Moore, Kejavon            13 Do Right TC             8.10       7.94q  1 
  6 Harrington, Dallas        13 Mustangs TC             7.95       7.95q  2 
  7 Taylor, Javeon            13 Unattached                         8.00q  6 
  8 Hampton, Dj               13 Arizona Puma            8.06       8.01q  3 
  9 Holgerson, Jorgen         13 AZ Flames TC            7.89       8.05   6 
 10 Williams, Dakota          13 Unattached              7.38       8.12   1 
 11 Page-Whitaker, Domanick   12 Mustangs TC                        8.16   3 
 12 Haywood, Richard          13 Do Right TC             8.30       8.21   3 
 13 Wallace, Levi             13 Arizona Tita            9.10       8.23   5 
 14 Estrada, Daniel           13 AZ Flames TC            8.39       8.26   6 
 15 Powles, Andrew            13 Arizona Puma            8.15       8.28   4 
 16 Reed, Jonathan            12 Quiet Fire              7.82       8.29   5 
 17 Davis, Tyler              12 So Cal Runni            8.15       8.42   4 
 18 Torres, Sabatian          12 Miles Per Ho                       8.43   1 
 19 Funkhouser, Gaige         13 AZ Flames TC            8.38       8.49   2 
 20 Sargent, Brynn            13 Unattached                         8.65   3 
 21 Wells, Stephon            14 Arizona Elit                       8.68   4 
 22 Finn, Tyler               13 Arizona Chee            8.63       8.69   5 
 23 Peterson, Cedric          12 Moreno Valle                       8.72   2 
 24 Turner, Roy               12 Do Right TC             8.69       8.78   2 
 25 Roomes, Roshon            12 AZ Flames TC            8.65       8.89   6 
 25 Odhams, Eriell            13 Arizona Sain                       8.89   2 
 27 King, Kyshawn             12 Quiet Fire              8.20       9.00   1 
 28 Rice, Archie              12 Mustangs TC             9.03       9.01   3 
 29 Ford, Jockiest            12 Arizona Chee                       9.04   5 
 30 Gorman, Conner            12 Arizona Puma            8.46       9.10   5 
 31 Hickey, Terrrance         12 North County            9.00       9.30   4 
 32 Crittenden, Gage          13 Mustangs TC             9.48       9.32   2 
 33 Goodman, Julian           13 Mustangs TC             9.42       9.38   6 
 34 Luster-Smith, Seantre     13 Arizona Tita            9.00      10.02   1 
 35 Stockton, Stone           12 Mustangs TC            10.28      10.25   3 
 36 Hill, Ira                 12 Arizona Chee           11.13      10.91   1 
 36 Dancer, Austin            13 Arizona Puma            8.95      10.91   1 
 
Event 411  60 Meter Dash Youth Boys
================================================================================
  IC Records: y  7.26  2/15/2004   Steven Jackson, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Coleman, Orlando          13 Mustangs TC             7.63       7.60  
  2 Simon, Morgan             13 Quiet Fire              7.53       7.60  
  3 Myers, Oche               12 Arizona Puma            7.69       7.62  
  4 Mayfield, Tevin           12 Arizona Chee            7.91       7.96  
  5 Taylor, Javeon            13 Unattached              8.00       7.97  
  6 Moore, Kejavon            13 Do Right TC             7.94       7.99  
  7 Harrington, Dallas        13 Mustangs TC             7.95       8.05  
  8 Hampton, Dj               13 Arizona Puma            8.01       8.07  
Preliminaries
  9 Holgerson, Jorgen         13 AZ Flames TC            8.05             
 10 Williams, Dakota          13 Unattached              8.12             
 11 Page-Whitaker, Domanick   12 Mustangs TC             8.16             
 12 Haywood, Richard          13 Do Right TC             8.21             
 13 Wallace, Levi             13 Arizona Tita            8.23             
 14 Estrada, Daniel           13 AZ Flames TC            8.26             
 15 Powles, Andrew            13 Arizona Puma            8.28             
 16 Reed, Jonathan            12 Quiet Fire              8.29             
 17 Davis, Tyler              12 So Cal Runni            8.42             
 18 Torres, Sabatian          12 Miles Per Ho            8.43             
 19 Funkhouser, Gaige         13 AZ Flames TC            8.49             
 20 Sargent, Brynn            13 Unattached              8.65             
 21 Wells, Stephon            14 Arizona Elit            8.68             
 22 Finn, Tyler               13 Arizona Chee            8.69             
 23 Peterson, Cedric          12 Moreno Valle            8.72             
 24 Turner, Roy               12 Do Right TC             8.78             
 25 Roomes, Roshon            12 AZ Flames TC            8.89             
 25 Odhams, Eriell            13 Arizona Sain            8.89             
 27 King, Kyshawn             12 Quiet Fire              9.00             
 28 Rice, Archie              12 Mustangs TC             9.01             
 29 Ford, Jockiest            12 Arizona Chee            9.04             
 30 Gorman, Conner            12 Arizona Puma            9.10             
 31 Hickey, Terrrance         12 North County            9.30             
 32 Crittenden, Gage          13 Mustangs TC             9.32             
 33 Goodman, Julian           13 Mustangs TC             9.38             
 34 Luster-Smith, Seantre     13 Arizona Tita           10.02             
 35 Stockton, Stone           12 Mustangs TC            10.25             
 36 Hill, Ira                 12 Arizona Chee           10.91             
 36 Dancer, Austin            13 Arizona Puma           10.91             
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
  IC Records: y 23.21  2/15/2004   Steven Jackson, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Fuery, Darrell            13 Quiet Fire             23.55      24.19   9 
  2 Simon, Morgan             13 Quiet Fire             23.30      24.27   9 
  3 Myers, Oche               12 Arizona Puma           25.26      24.85   9 
  4 Williams, Jamaal          13 Unattached             24.50      25.27   9 
  5 Morgan, Khyree            13 Quiet Fire             24.25      25.52   9 
  6 Jones, Austin             13 Cal Rising S           25.90      25.54   8 
  7 Coleman, Orlando          13 Mustangs TC            25.91      25.64   8 
  8 Harrington, Dallas        13 Mustangs TC            25.81      26.10   8 
  9 Holgerson, Jorgen         13 AZ Flames TC           26.41      26.51   8 
 10 Funkhouser, Gaige         13 AZ Flames TC           27.60      26.82   6 
 11 Williams, Dakota          13 Unattached             26.07      27.11   8 
 12 Hampton, Dj               13 Arizona Puma           27.83      27.22   6 
 13 Estrada, Daniel           13 AZ Flames TC           27.69      27.43   6 
 14 Oliver, Muhammad          12 Arizona Pant           28.54      27.47   6 
 15 Taylor, Javeon            13 Unattached                        27.54   2 
 16 Davis, Tyler              12 So Cal Runni           25.55      27.80   8 
 17 Chavarria, Daniel         13 Gilbert TC                        27.96   1 
 18 Simpson, Nathan           13 Mustangs TC            28.61      28.16   6 
 19 Finn, Tyler               13 Arizona Chee                      28.51   1 
 20 Hernandez, John           13 Moreno Valle                      28.63   1 
 21 Torres, Sabatian          12 Miles Per Ho                      28.75   1 
 22 Roomes, Roshon            12 AZ Flames TC           28.99      28.96   5 
 23 Luster-Smith, Seantre     13 Arizona Tita           30.00      29.31   5 
 24 Hall-Coleman, Jovontre    13 Unattached                        29.38   3 
 25 Peterson, Cedric          12 Moreno Valle           29.54      30.40   5 
 26 Crittenden, Gage          13 Mustangs TC            31.74      30.45   4 
 27 Groener, Dillon           13 Chino Pumas                       30.89   3 
 28 Ford, Jockiest            12 Arizona Chee                      30.98   3 
 29 Turner, Roy               12 Do Right TC            29.24      31.14   5 
 30 Hickey, Terrrance         12 North County           30.00      31.57   5 
 31 Gomez, Conner             13 Mustangs TC            31.84      32.27   4 
 32 Odhams, Eriell            13 Arizona Sain                      32.88   2 
 33 Williams, Tyler           13 Arizona Sain                      34.73   2 
 34 Hill, Ira                 12 Arizona Chee           41.99      41.53   4 
 35 Mayfield, Tevin           12 Arizona Chee           26.56    1:26.72   7 
 36 Moore, Kejavon            13 Do Right TC            26.98    1:27.17   7 
 37 Haywood, Richard          13 Do Right TC            27.23    1:27.47   7 
 38 Powles, Andrew            13 Arizona Puma           27.23    1:27.74   7 
 39 Reed, Jonathan            12 Quiet Fire             26.50    1:29.10   7 
 40 King, Kyshawn             12 Quiet Fire             26.60    1:30.96   7 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
  IC Records: y 52.64  2/27/1994   Brice Mongomery, Fast Action                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Williams, Jamaal          13 Unattached             55.00      57.57   6 
  2 Jones, Austin             13 Cal Rising S           59.00      57.82   5 
  3 Morgan, Khyree            13 Quiet Fire             55.75      58.41   6 
  4 Bernard, Isaiah           13 Quiet Fire             55.75      58.44   6 
  5 Taylor, Javeon            13 Unattached                        59.80   1 
  6 Funkhouser, Gaige         13 AZ Flames TC         1:00.85      59.85   5 
  7 Williams, Dakota          13 Unattached             57.34      59.98   6 
  8 Wallace, Levi             13 Arizona Tita         1:02.00    1:00.16   5 
  9 Myers, Oche               12 Arizona Puma           57.23    1:00.58   6 
 10 Reich, Nathan             13 Gilbert TC           1:01.00    1:01.85   5 
 11 Chavarria, Daniel         13 Gilbert TC                      1:01.93   1 
 12 Gutierrez, Jordan         12 Quiet Fire           1:00.50    1:03.39   5 
 13 Page-Whitaker, Domanick   12 Mustangs TC          1:02.64    1:03.90   4 
 14 Peterson, Cedric          12 Moreno Valle         1:18.31    1:05.60   3 
 15 Wells, Stephon            14 Arizona Elit                    1:05.70   1 
 16 Whitney, Jacob            13 Arizona Chee                    1:07.62   2 
 17 Rice, Archie              12 Mustangs TC          1:09.93    1:08.09   3 
 18 Simpson, Nathan           13 Mustangs TC          1:04.99    1:08.55   4 
 19 Torres, Bryce             13 Wildcats TC          1:10.00    1:11.22   3 
 20 Hall-Coleman, Jovontre    13 Unattached                      1:11.75   1 
 21 Mines, Tj                 13 Wildcats TC          1:05.00    1:15.37   4 
 22 Hickey, Terrrance         12 North County         1:15.30    1:15.60   3 
 -- Davis, Tyler              12 So Cal Runni         1:01.00         DQ   5 
 -- Fuery, Darrell            13 Quiet Fire             55.30         DQ   6 
 -- Thompson, Jordon          12 AZ Flames TC         1:21.19         DQ   2 
 -- Hernandez, John           13 Moreno Valle                         DQ   2 
 -- Torres, Sabatian          12 Miles Per Ho                         DQ   2 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
================================================================================
  IC Records: y 2:06.84  2/18/2007   Elias Gedyon, Quiet Fire                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reich, Nathan             13 Gilbert TC           2:19.32    2:24.73  
  2 Sargent, Brynn            13 Unattached           2:30.00    2:25.56  
  3 Bernard, Isaiah           13 Quiet Fire           2:22.00    2:30.91  
  4 Orlie, Fred               13 Phoenix Bobc         2:25.16    2:30.98  
  5 Whitney, Jacob            13 Arizona Chee         2:40.00    2:34.08  
  6 Alva, Zeph                13 Wildcats TC          2:30.00    2:34.28  
  7 Harned, Matt              13 Wildcats TC          2:35.00    2:35.79  
  8 Gabrych, Dustin           13 Arizona Spee                    2:36.60  
  9 Gutierrez, Jordan         12 Quiet Fire           2:25.00    2:36.99  
 10 Torres, Bryce             13 Wildcats TC          2:40.00    2:38.84  
 11 Mines, Tj                 13 Wildcats TC          2:30.00    2:39.49  
 12 Werderman, Andy           13 Wildcats TC          2:30.00    2:41.22  
 13 Loughran, Eddie           12 Tcm Rez Runn                    2:41.38  
 14 Duckworth, Timothy        12 Phoenix Bobc         2:40.60    2:44.58  
 15 Emery, Belteshazzar       13 Blazers TC           2:35.00    2:49.91  
 16 Phillips, Parker          12 AZ Flames TC         2:52.19    2:55.91  
 17 Megeff, Brennan           13 Quiet Fire           2:23.00    2:57.55  
 18 Prefontaine, James        12 Wildcats TC          2:50.00    3:00.40  
 19 Mulbah, Nehemiah          13 Blazers TC           2:35.00    3:03.77  
 20 Gomez, Conner             13 Mustangs TC                     3:12.81  
 21 Thompson, Jordon          12 AZ Flames TC         3:01.45    3:16.80  
 22 Kondziola, James          13 Arizona Risi                    3:34.97  
 
Event 415  1 Mile Run Youth Boys
================================================================================
  IC Records: y 5:12.48  2/20/2000   Chris Steele, Arizona Lightning           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sargent, Brynn            13 Unattached           4:59.00    5:22.15  
  2 Orlie, Fred               13 Phoenix Bobc         5:12.30    5:22.81  
  3 Alva, Zeph                13 Wildcats TC          5:30.00    5:30.64  
  4 Whitney, Jacob            13 Arizona Chee         5:40.00    5:41.27  
  5 Harned, Matt              13 Wildcats TC          5:40.00    5:45.00  
  6 Mines, Tj                 13 Wildcats TC          5:50.00    5:46.83  
  7 Dicke, Tristan            12 Arizona Elit                    5:50.51  
  8 Torres, Bryce             13 Wildcats TC          5:45.00    5:51.17  
  9 Loughran, Eddie           12 Tcm Rez Runn                    6:04.54  
 10 Werderman, Andy           13 Wildcats TC          5:45.00    6:11.78  
 11 Gabrych, Dustin           13 Arizona Spee                    6:12.07  
 12 Mulbah, Nehemiah          13 Blazers TC           6:10.00    6:14.64  
 13 Emery, Belteshazzar       13 Blazers TC           6:00.00    6:15.68  
 14 Phillips, Parker          12 AZ Flames TC         6:11.65    6:20.79  
 15 Prefontaine, James        12 Wildcats TC          6:30.00    6:22.89  
 16 Megeff, Brennan           13 Quiet Fire           5:30.00    6:23.41  
 17 Hernandez, John           13 Moreno Valle                    6:23.69  
 
Event 421  60 Meter Hurdles 30" Youth Girls
===================================================================================
  IC Records: y  9.08  2/20/2005   Whitney Mcgee, Acorn/Oscar Bail             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jordan, Sherrelle         13 Arizona Chee            9.20       9.34   1 
  2 Derr, Kelsee              13 Tmo-Una                10.84      10.15   2 
  3 Bengali, Sonya            13 Menlo Igreyh                      10.82   1 
  4 Bramwell, Asha            12 AZ Flames TC           10.94      11.08   1 
  5 Sundstedt, Anna           12 Phoenix Bobc                      11.13   1 
  6 Terry, Shebanette         13 Unattached             11.00      11.91   2 
  7 Bent-Mikail, Zaynab       12 Quiet Fire             11.00      12.05   2 
  8 Mclaughlin, Ashton        13 Unattached                        12.54   1 
  9 Williams, Cheyenne        12 Unattached              8.55      13.30   2 
 
Event 431  60 Meter Hurdles 33" Youth Boys
================================================================================
  IC Records: y  8.67  2/24/2008   Devin Hickey, North County                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Williams, Jamaal          13 Unattached              9.50       9.42  
  2 Mayfield, Tevin           12 Arizona Chee           10.08       9.50  
  3 Duckworth, Timothy        12 Phoenix Bobc           11.06      10.45  
  4 Werderman, Andy           13 Wildcats TC             9.98      10.75  
  5 Roomes, Roshon            12 AZ Flames TC           12.00      11.11  
  6 Alva, Zeph                13 Wildcats TC            10.28      11.16  
  7 Harned, Matt              13 Wildcats TC            11.00      11.32  
  8 Finn, Tyler               13 Arizona Chee           11.47      13.42  
 
Event 441  4x300 Meter Relay Youth Girls
================================================================================
  IC Records: y 3:08.45  2/24/2008   So Cal Running Cougars, So Cal Running Cou
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                             3:00.00    2:58.29y 
     1) Adams, Imani 12                 2) Jordan, Sherrelle 13           
     3) Martinez, Beatriz 13            4) Roberts, Alexis 13             
  2 Quiet Fire  'A'                                   3:00.00    3:02.64y 
     1) Johnson, Sydney 13              2) Miller, Ravyn 13               
     3) Nelson, Malyric 13              4) Peterson, Sierra 12            
  3 AZ Flames TC Youth  'A'                           3:08.28    3:12.30  
     1) Coleman, Alysoune 12            2) Coleman, Savannah 13           
     3) Stokes, Kendall 13              4)                                
  4 So Cal Running Cougars  'A'                       3:08.45    3:16.97  
     1) Cuellar, Sofia 13               2) Ducre, Chasity 12              
     3) Ferguson, Saude 12              4) Fulwilder, Imani 13            
 
Event 451  4x300 Meter Relay Youth Boys
================================================================================
  IC Records: y 2:44.91  2/24/2008   So Cal Running Cougars, So Cal Running Cou
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quiet Fire  'A'                                   2:43.00    2:41.80y 
     1) Bernard, Isaiah 13              2) Fuery, Darrell 13              
     3) Morgan, Khyree 13               4) Simon, Morgan 13               
  2 Mustangs TC  'A'                                             2:55.21  
     1) Gibson, Michael 12              2) Harrington, Dallas 13          
     3) Page-Whitaker, Domanick 12      4) Simpson, Nathan 13             
  3 Quiet Fire  'B'                                   2:53.00    3:10.18  
     1) Gutierrez, Jordan 12            2) King, Kyshawn 12               
     3) Megeff, Brennan 13              4) Reed, Jonathan 12              
 
Event 461  High Jump Youth Girls
================================================================================
  IC Records: y 1.60m  2/24/2008   Ashlee Moore, Arizona Flames                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moore, Ashlee             13 AZ Flames TC           1.65m      1.61my 
  2 Sundstedt, Anna           12 Phoenix Bobc                      1.40m  
  3 Lee, Samantha             12 Usa High Jum           1.32m      1.35m  
  3 Simonson, Carissa         12 Phoenix Bobc                      1.35m  
  3 Bramwell, Asha            12 AZ Flames TC           1.35m      1.35m  
  6 Townsend, Mia             13 Arizona Chee                      1.25m  
  7 Crockem, Marguerite       12 Chino Pumas            1.12m      1.20m  
 
Event 462  Pole Vault Youth Girls
================================================================================
  IC Records: y 3.05m  2/19/2006   Shaylah Simpson, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mclaughlin, Ashton        13 Unattached             2.44m      2.14m  
  2 Crockem, Marguerite       12 Chino Pumas            1.83m      1.98m  
 -- Zazella, Monica           13 Unattached             1.83m         NH  
 
Event 463  Long Jump Youth Girls
================================================================================
  IC Records: y 5.31m  2/18/2007   Cadijah Caldwell, Arizona Cheetahs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moore, Ashlee             13 AZ Flames TC           5.00m      4.95m  
  2 Hardge, Brooke            13 Cal Rising S           5.00m      4.82m  
  3 Edmondson, Sarah          13 AZ Flames TC           4.30m      4.29m  
  4 Bent-Mikail, Zaynab       12 Quiet Fire             4.57m      4.28m  
  5 Phillips, Kayla           12 Quiet Fire             4.57m     J4.28m  
  6 Duecker, Madison          13 Feel The Hea           4.19m      4.25m  
  7 Mack, Alexis              13 Menlo Igreyh                      4.16m  
  8 Terry, Shebanette         13 Unattached             4.70m      4.10m  
  9 Muldron, Jonaye           12 Miles Per Ho                      3.87m  
 10 Williams, Cheyenne        12 Unattached             1.78m      3.78m  
 11 Lindsay, Shanyiah         12 Miles Per Ho                      3.72m  
 12 Sundstedt, Anna           12 Phoenix Bobc                      3.59m  
 13 Olivas, Miranda           12 Unattached             4.04m      3.47m  
 14 Simonson, Carissa         12 Phoenix Bobc                      3.03m  
 
Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================================
  IC Records: y 12.99m  2/18/2007   Hannah Carson, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 May, Raven                13 So Cal Runni          10.49m     10.75m  
  2 Jamarillo, Selena         12 Unattached                       10.55m  
  3 Finn, Biance              13 Arizona Chee                      9.62m  
  4 Sundstedt, Anna           12 Phoenix Bobc                      9.18m  
  5 Thompson, Taleisha        12 Do Right TC            8.23m      8.81m  
  6 Bramwell, Asha            12 AZ Flames TC           8.00m      8.65m  
  7 Derr, Kelsee              13 Tmo-Una                7.85m      8.31m  
  8 Ned, Taylor               13 So Cal Runni                      6.60m  
 
Event 471  High Jump Youth Boys
================================================================================
  IC Records: y 1.72m  2/27/1994   Sam Upton, Tucson Trackburners              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Duckworth, Timothy        12 Phoenix Bobc           1.55m      1.48m  
  2 Walashek, Austin          12 Arizona Puma                      1.35m  
  2 Oliver, Muhammad          12 Arizona Pant           1.52m      1.35m  
  3 Werderman, Andy           13 Wildcats TC            1.68m     J1.35m  
  5 Dancer, Austin            13 Arizona Puma                      1.30m  
  5 Kondziola, James          13 Arizona Risi                      1.30m  
 
Event 472  Pole Vault Youth Boys
================================================================================
  IC Records: y 2.90m  2/20/2005   Alex Hsu, Unattached                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Groener, Dillon           13 Chino Pumas            2.59m      2.90my 
 
Event 473  Long Jump Youth Boys
================================================================================
  IC Records: y 5.87m  2/24/2008   Jonny Locher, Seattle Speed                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wallace, Levi             13 Arizona Tita           5.18m      5.29m  
  2 Jones, Austin             13 Cal Rising S           5.18m      4.96m  
  3 Duckworth, Timothy        12 Phoenix Bobc           4.81m      4.79m  
  4 Oliver, Muhammad          12 Arizona Pant           4.88m      4.70m  
  5 Williams, Dakota          13 Unattached                        4.61m  
  6 Funkhouser, Gaige         13 AZ Flames TC           4.46m      4.58m  
  7 Powles, Andrew            13 Arizona Puma                      4.51m  
  8 Harned, Matt              13 Wildcats TC            4.34m      4.30m  
  9 Torres, Sabatian          12 Miles Per Ho                      4.17m  
 10 Alva, Zeph                13 Wildcats TC            4.27m      4.07m  
 11 Dancer, Austin            13 Arizona Puma                      4.01m  
 12 Ford, Jockiest            12 Arizona Chee                      4.00m  
 13 Groener, Dillon           13 Chino Pumas                       3.99m  
 14 Roomes, Roshon            12 AZ Flames TC           3.60m      3.84m  
 15 Thompson, Jordon          12 AZ Flames TC           3.60m      3.36m  
 15 Stockton, Stone           12 Mustangs TC                       3.36m  
 17 Odhams, Eriell            13 Arizona Sain                      3.35m  
 18 Prefontaine, James        12 Wildcats TC                       3.31m  
 19 Williams, Tyler           13 Arizona Sain                      3.27m  
 
Event 475  Shot Put Youth Boys
================================================================================
  IC Records: y 14.48m  3/1/1992    Dan Righetti, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gatlin, Paden             13 Unattached            10.67m     11.56m  
  2 Hawkins, Emmanuel         13 Mustangs TC           11.54m     10.86m  
  3 Loughran, Wesley          12 Tcm Rez Runn                     10.25m  
  4 Walashek, Austin          12 Arizona Puma                      9.96m  
  5 Dancer, Austin            13 Arizona Puma                      9.25m  
  6 Holmen, James             12 Mustangs TC                       8.21m  
  7 Hill, Ira                 12 Arizona Chee                      4.71m  
 
Event 501  60 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
  IC Records: y  7.57  2/15/2004   Judith Onyepunuka, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Faulknor, Alexis          14 Unattached              7.70       7.75q  3 
  2 Washington, Chelsey       15 Fast Fit You            8.00       7.98q  2 
  3 Mchugh, Christy           15 Unattached              8.00       8.03q  2 
  4 Pratt, Jasmin             14 Unattached                         8.04q  2 
  5 Smith, Jaszmyne           14 Unattached              8.08       8.15q  1 
  6 Moore, Delana             14 Unattached                         8.31q  4 
  7 Brown, Ayanna             14 Unattached              7.80       8.33q  4 
  8 Schulte, Courtney         15 Unattached              8.40       8.43q  3 
  9 Holston, Sierra           15 Unattached              8.28       8.44   3 
 10 Godfrey, Kevina           14 Arizona Chee            8.46       8.54   4 
 11 Miller, Haley             14 Quiet Fire              8.55       8.56   1 
 12 Capanear, Cierra          15 Vail Running            8.00       8.65   1 
 13 Garcia, Bryanna           15 Oxnard Stars                       8.87   4 
 14 Muhammad, Mecca           14 Unattached                         8.89   3 
 15 Vargas, Yashira           14 Unattached                         9.02   1 
 16 Davis, Ashley             14 Arizona Risi                       9.04   4 
 17 Henrikson, Julie          15 Unattached                         9.11   4 
 18 Campbell, Imari           14 Unattached                         9.12   3 
 19 Dancy, Nijah              15 Miles Per Ho                       9.26   1 
 20 Gettleman, Jessica        14 Phoenix Bobc            9.22       9.36   1 
 21 Ramey, Helen              14 Unattached                         9.53   1 
 22 Rodriguez, Edmidia        15 Oxnard Stars                      10.11   3 
 23 Taylor, Janine            15 Gilbert TC                        10.20   3 
 
Event 501  60 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================================
  IC Records: y  7.57  2/15/2004   Judith Onyepunuka, Unattached               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Faulknor, Alexis          14 Unattached              7.75       7.75  
  2 Washington, Chelsey       15 Fast Fit You            7.98       7.95  
  3 Smith, Jaszmyne           14 Unattached              8.15       8.06  
  4 Pratt, Jasmin             14 Unattached              8.04       8.06  
  5 Mchugh, Christy           15 Unattached              8.03       8.08  
  6 Brown, Ayanna             14 Unattached              8.33       8.20  
  7 Schulte, Courtney         15 Unattached              8.43       8.41  
  8 Moore, Delana             14 Unattached              8.31       8.57  
Preliminaries
  9 Holston, Sierra           15 Unattached              8.44             
 10 Godfrey, Kevina           14 Arizona Chee            8.54             
 11 Miller, Haley             14 Quiet Fire              8.56             
 12 Capanear, Cierra          15 Vail Running            8.65             
 13 Garcia, Bryanna           15 Oxnard Stars            8.87             
 14 Muhammad, Mecca           14 Unattached              8.89             
 15 Vargas, Yashira           14 Unattached              9.02             
 16 Davis, Ashley             14 Arizona Risi            9.04             
 17 Henrikson, Julie          15 Unattached              9.11             
 18 Campbell, Imari           14 Unattached              9.12             
 19 Dancy, Nijah              15 Miles Per Ho            9.26             
 20 Gettleman, Jessica        14 Phoenix Bobc            9.36             
 21 Ramey, Helen              14 Unattached              9.53             
 22 Rodriguez, Edmidia        15 Oxnard Stars           10.11             
 23 Taylor, Janine            15 Gilbert TC             10.20             
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================================
  IC Records: y 24.47  2/27/1994   Donnique Calloway, Colorado Flyers          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Faulknor, Alexis          14 Unattached             26.20      25.76   7 
  2 Pratt, Jasmin             14 Unattached                        26.56   3 
  3 Jackson, Dominique        15 Arizona Chee           26.44      26.79   6 
  4 Smith, Jaszmyne           14 Unattached             27.30      26.93   6 
  5 Clay, Alexis              16 Unattached             26.56      26.98   6 
  6 Todd, Jasmine             15 Unattached             26.40      27.05   7 
  7 Nixon, Cekarri            15 Pacific Unit           24.00      27.29   7 
  8 Harris, Cadija            15 Unattached             26.56      27.64   6 
  9 Drake, Katie              16 Unattached                        27.68   2 
 10 Godfrey, Kevina           14 Arizona Chee           27.99      27.73   5 
 11 Agudo, Kayah              14 So Cal Runni           25.90      27.79   7 
 12 Freeman, Sydnee           15 Unattached                        27.92   2 
 13 Dean, Jade                14 Unattached             28.77      28.10   4 
 14 Moore, Delana             14 Unattached                        28.15   3 
 15 Schulte, Courtney         15 Unattached             27.34      28.26   6 
 16 Mcarthur, Victoria        15 Feel The Hea           28.60      28.29   4 
 17 Wheaton, Tyerra           15 Unattached             28.59      28.63   5 
 18 Brown, Ayanna             14 Unattached             26.00      28.86   7 
 19 Miller, Haley             14 Quiet Fire             28.00      28.98   5 
 20 Dorweiler, Morgan         15 Unattached                        29.12   1 
 21 Bateman, Alli             15 Vail Running           28.00      29.41   5 
 22 Agudo, Kiarah             14 So Cal Runni           27.01      29.43   6 
 23 Henrikson, Julie          15 Unattached                        29.57   2 
 24 Muhammad, Mecca           14 Unattached                        29.84   3 
 25 Vargas, Yashira           14 Unattached                        30.14   3 
 26 Garcia, Bryanna           15 Oxnard Stars                      30.21   2 
 27 Davis, Ashley             14 Arizona Risi                      30.26   2 
 28 Oconnell, Caitlin         15 Tmo-Una                30.90      30.57   4 
 29 Kalal, Tamlyn             15 Unattached                        30.87   1 
 30 Gettleman, Jessica        14 Phoenix Bobc           31.82      30.98   3 
 31 Matter, Karli             15 Tmo-Una                30.10      31.14   4 
 32 Fletcher, Kyndel          15 Tmo-Una                30.10      31.31   4 
 33 Dancy, Nijah              15 Miles Per Ho                      31.69   1 
 34 Ramey, Helen              14 Unattached                        33.57   3 
 35 Rodriguez, Edmidia        15 Oxnard Stars                      35.61   2 
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================================
  IC Records: y 56.51  2/19/2006   Turquoise Thompson, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Washington, Chelsey       15 Fast Fit You           57.03    1:00.73   5 
  2 Pratt, Jasmin             14 Unattached                      1:01.97   1 
  3 Drake, Katie              16 Unattached                      1:02.27   1 
  4 Jackson, Dominique        15 Arizona Chee         1:02.00    1:03.24   5 
  5 Nixon, Cekarri            15 Pacific Unit           59.00    1:03.43   5 
  6 Freeman, Sydnee           15 Unattached                      1:03.74   2 
  7 Schulte, Courtney         15 Unattached           1:04.72    1:04.21   4 
  8 Dean, Jade                14 Unattached                      1:04.66   3 
  9 Dorweiler, Morgan         15 Unattached                      1:05.04   2 
 10 Agudo, Kayah              14 So Cal Runni           57.66    1:05.06   5 
 11 Mcarthur, Victoria        15 Feel The Hea         1:03.30    1:05.36   4 
 12 Smith, Jaszmyne           14 Unattached           1:04.90    1:05.87   4 
 13 Wheaton, Tyerra           15 Unattached                      1:05.96   3 
 14 Godfrey, Kevina           14 Arizona Chee         1:05.00    1:06.23   3 
 15 Kather, Brooke            14 Unattached           1:03.00    1:07.22   4 
 16 Agudo, Kiarah             14 So Cal Runni           59.50    1:08.29   5 
 17 Brown, Ayanna             14 Unattached           1:05.00    1:08.42   4 
 18 Henrikson, Julie          15 Unattached                      1:08.81   1 
 19 Matter, Karli             15 Tmo-Una              1:10.00    1:11.21   3 
 20 Kalal, Tamlyn             15 Unattached                      1:12.57   1 
 21 Webb, Lorraine            15 Tmo-Una              1:15.00    1:14.49   3 
 22 Rangel, Elexus            14 Arizona Sain                    1:27.41   1 
 -- Garcia, Bryanna           15 Oxnard Stars                         DQ   2 
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================================
  IC Records: y 2:27.49  2/18/2001   Nikki Peterson, Red Rock Racers           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gerard, Dominique         15 Unattached           2:28.00    2:28.42  
  2 Orlie, Laura              15 Unattached           2:36.10    2:33.12  
  3 Agudo, Kayah              14 So Cal Runni         2:26.22    2:39.50  
  4 Agudo, Kiarah             14 So Cal Runni         2:31.00    2:41.93  
  5 Gaffney, Mckenna          14 Phoenix Bobc         2:32.63    2:42.02  
  6 Kather, Brooke            14 Unattached           2:25.00    2:42.18  
  7 Mcarthur, Victoria        15 Feel The Hea                    2:44.19  
  8 Allen, Shara              15 Blazers TC           2:44.00    2:50.39  
  9 Regalado, Niki            14 Vail Running                    2:50.84  
 10 Ceton, Ricki              14 Feel The Hea         3:02.79    2:59.35  
 11 Ronai, Catherine          15 AZ Flames TC         2:48.01    3:04.93  
 12 Lagerhausen, Ellerie      15 Unattached                      3:07.79  
 13 Brancati, Andrea          15 Unattached                      3:17.93  
 
Event 505  1 Mile Run Intermediate Girls
================================================================================
  IC Records: y 5:33.81  2/28/1998   Chaz LaHodny, Red Rock Racers             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gerard, Dominique         15 Unattached           5:22.00    5:28.24y 
  2 Orlie, Laura              15 Unattached           5:39.90    5:56.11  
  3 Gaffney, Mckenna          14 Phoenix Bobc         5:56.80    6:11.25  
  4 Regalado, Niki            14 Vail Running                    6:21.15  
  5 Ceton, Ricki              14 Feel The Hea                    6:34.22  
  6 Allen, Shara              15 Blazers TC           6:40.00    6:35.62  
  7 Ronai, Catherine          15 AZ Flames TC         5:44.86    6:41.71  
  8 Rangel, Elexus            14 Arizona Sain                    6:45.33  
  9 Finch, Sonni              15 Unattached                      7:04.10  
 10 Johnson, Valerie          14 Blazers TC           7:10.00    7:12.44  
 11 Lagerhausen, Ellerie      15 Unattached                      7:24.07  
 
Event 511  60 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
  IC Records: y  6.89  2/16/2003   Nate Yorks, Do Right                        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Pierce, Ryan              14 Unattached                         7.41q  3 
  2 Jones, Jamaal             14 Unattached                         7.46q  2 
  3 Baker, Josh               15 Unattached                         7.49q  1 
  4 Hickey, Devin             14 Unattached              7.10       7.59q  3 
  5 Kirt, Wilson              14 Arizona Risi                       7.63q  1 
  6 Oakley, Jeremiah          14 Unattached                         7.72q  3 
  7 Haslim, Michael           15 Arizona Puma            7.89       7.95q  2 
  8 Pridgon, Shontionn        15 Unattached                         8.06q  3 
  9 Huch, Dylan               14 Arizona Chee                       8.07   1 
 10 Knox, Chase               15 Unattached                         8.08   2 
 11 Session, Stokeley         15 Unattached                         8.09   3 
 12 Johnson, James            15 Gilbert TC                         8.16   1 
 13 Schellhardt, Hunter       14 Phoenix Bobc            8.29       8.23   1 
 14 Jones, Asinobi            15 Mustangs TC                        8.28   1 
 15 Rico, Jesse               15 Unattached                         8.41   2 
 16 Thompson, Jared           15 AZ Flames TC            8.71       8.51   3 
 17 Shaver, Chris             14 Mustangs TC             8.92       8.70   2 
 18 Brooks, Anthony           15 AZ Flames TC            8.71       8.73   3 
 19 Novakowski, Jeremy        14 Arizona Chee                       8.81   2 
 
Event 511  60 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================================
  IC Records: y  6.89  2/16/2003   Nate Yorks, Do Right                        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Pierce, Ryan              14 Unattached              7.41       7.32  
  2 Jones, Jamaal             14 Unattached              7.46       7.43  
  3 Hickey, Devin             14 Unattached              7.59       7.52  
  4 Baker, Josh               15 Unattached              7.49       7.56  
  5 Oakley, Jeremiah          14 Unattached              7.72       7.82  
  6 Haslim, Michael           15 Arizona Puma            7.95       7.85  
  7 Pridgon, Shontionn        15 Unattached              8.06       8.07  
  8 Kirt, Wilson              14 Arizona Risi            7.63       8.55  
Preliminaries
  9 Huch, Dylan               14 Arizona Chee            8.07             
 10 Knox, Chase               15 Unattached              8.08             
 11 Session, Stokeley         15 Unattached              8.09             
 12 Johnson, James            15 Gilbert TC              8.16             
 13 Schellhardt, Hunter       14 Phoenix Bobc            8.23             
 14 Jones, Asinobi            15 Mustangs TC             8.28             
 15 Rico, Jesse               15 Unattached              8.41             
 16 Thompson, Jared           15 AZ Flames TC            8.51             
 17 Shaver, Chris             14 Mustangs TC             8.70             
 18 Brooks, Anthony           15 AZ Flames TC            8.73             
 19 Novakowski, Jeremy        14 Arizona Chee            8.81             
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
  IC Records: y 21.61  2/16/2003   Nate Yorks, Do Right                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Jackson, Ladale           15 Unattached             22.00      22.91   4 
  2 Baker, Josh               15 Unattached                        24.43   2 
  3 Pierce, Ryan              14 Unattached                        24.55   3 
  4 Jones, Jamaal             14 Unattached                        24.61   2 
  5 Hickey, Devin             14 Unattached             23.80      24.77   4 
  6 Kirt, Wilson              14 Arizona Risi                      25.21   1 
  7 Oakley, Jeremiah          14 Unattached                        25.25   2 
  8 Hall, Chris               15 Unattached             23.20      25.46   4 
  9 Loose, Brooks             15 Gilbert TC                        25.50   1 
 10 Pridgon, Shontionn        15 Unattached                        26.39   1 
 11 Session, Stokeley         15 Unattached                        26.55   1 
 12 Huch, Dylan               14 Arizona Chee                      26.88   2 
 13 Griffin, Rodrick          14 Arizona Sain                      27.41   1 
 14 Kmetz, Benjamin           15 Unattached             27.68      27.71   3 
 15 Rico, Jesse               15 Unattached                        28.39   2 
 16 Schellhardt, Hunter       14 Phoenix Bobc           27.45      28.43   4 
 17 Brooks, Anthony           15 AZ Flames TC           29.07      28.49   3 
 18 Novakowski, Jeremy        14 Arizona Chee           28.72      29.90   3 
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================================
  IC Records: y 49.30  2/18/2001   Michael Hilbe, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jackson, Ladale           15 Unattached             52.00      53.93   4 
  2 Hall, Chris               15 Unattached             53.50      53.96   4 
  3 Knox, Chase               15 Unattached             54.00      56.79   4 
  4 Johnson, James            15 Gilbert TC                        59.07   3 
  5 Hickey, Devin             14 Unattached             55.00      59.11   4 
  6 Loose, Brooks             15 Gilbert TC                      1:00.21   3 
  7 Mahrer, Evan              15 Gilbert TC                      1:01.00   1 
  8 Session, Stokeley         15 Unattached                      1:02.00   1 
  9 Huch, Dylan               14 Arizona Chee                    1:03.00   1 
 10 Kmetz, Benjamin           15 Unattached           1:03.21    1:03.30   3 
 11 Reyes, Michael            15 Arizona Puma         1:02.43    1:03.82   4 
 12 Thompson, Jared           15 AZ Flames TC         1:07.03    1:05.75   3 
 13 Rico, Jesse               15 Unattached                      1:10.00   1 
 14 Novakowski, Jeremy        14 Arizona Chee         1:07.00    1:10.22   3 
 15 Schellhardt, Hunter       14 Phoenix Bobc                    1:10.34   2 
 16 Elliott, Blake            15 Unattached                      1:10.37   2 
 17 Griffin, Rodrick          14 Arizona Sain                    1:10.39   2 
 18 Elliott, Kyle             15 Unattached                      1:10.44   2 
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================================
  IC Records: y 1:59.98  2/20/2005   Clinton Hayes, A.E.I.O.U.                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gedyon, Elias             15 Unattached           1:55.00    2:00.04  
  2 Hall, Chris               15 Unattached           2:15.00    2:08.13  
  3 Martell, Gabriel          14 Texas Shooti         2:13.55    2:08.70  
  4 Hazlett, Jared            14 Unattached           2:20.00    2:19.92  
  5 Elliott, Kyle             15 Unattached                      2:28.73  
  6 Elliott, Blake            15 Unattached                      2:31.12  
  7 Farrell, Kevin            15 Unattached                      2:35.20  
  8 Reyes, Michael            15 Arizona Puma         2:27.87    2:35.67  
 
Event 515  1 Mile Run Intermediate Boys
================================================================================
  IC Records: y 4:51.28  2/20/2000   Richard Allen, Speed Inc                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gedyon, Elias             15 Unattached           4:19.00    4:38.18y 
  2 Martell, Gabriel          14 Texas Shooti         5:14.12    5:07.86  
  3 Hazlett, Jared            14 Unattached           5:10.00    5:10.01  
  4 Farrell, Kevin            15 Unattached                      5:44.32  
 
Event 521  60 Meter Hurdles 33" Intermediate Girls
=========================================================================
  IC Records: y  9.14  2/16/2003   Bever-Leigh Holloway, Las Vegas Elite       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Clay, Alexis              16 Unattached              9.72       9.81  
  2 Holston, Sierra           15 Unattached             10.00      10.07  
  3 Gettleman, Jessica        14 Phoenix Bobc           11.32      11.23  
  4 Webb, Andrea              15 Tmo-Una                11.80      11.49  
  5 Webb, Lorraine            15 Tmo-Una                12.00      12.28  
  6 Taylor, Janine            15 Gilbert TC                        14.08  
 
Event 531  60 Meter Hurdles 39" Intermediate Boys
================================================================================
  IC Records: y  8.27  2/24/2008   Devallee Pedrogo, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hickey, Devin             14 Unattached              8.60       8.53  
  2 Johnson, James            15 Gilbert TC                         9.78  
  3 Kmetz, Benjamin           15 Unattached             10.77      11.02  
 
Event 541  4x300 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arizona Rising Suns  'A'                                     2:40.93  
     1) Baker, Josh 15                  2) Oakley, Jeremiah 14            
     3) Pierce, Ryan 14                 4) Pridgon, Shontionn 15          
 
Event 551  4x300 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================================
  IC Records: y 2:58.52  2/24/2008   Arizona Cheetahs, Arizona Cheetahs        
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                             2:50.00    2:53.23y 
     1) Jackson, Dominique 15           2)                                
  2 Tmo-Una  'A'                                      3:14.00    3:23.41  
     1) Matter, Karli 15                2) Prather, Devyn 15              
     3) Webb, Andrea 15                 4) Webb, Lorraine 15              
 
Event 561  High Jump Intermediate Girls
================================================================================
  IC Records: y 1.60m  2/24/2008   Hannah Carson, Arizona Cheetahs             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harris, Cadija            15 Unattached                        1.55m  
  2 Bateman, Alli             15 Vail Running           1.47m      1.40m  
  3 Webb, Andrea              15 Tmo-Una                1.32m      1.35m  
  4 Fletcher, Kyndel          15 Tmo-Una                1.32m      1.30m  
 
Event 562  Pole Vault Intermediate Girls
================================================================================
  IC Records: y 3.43m  2/15/2004   Jaci Perryman, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harmon, Kylie             16 Unattached             2.79m      2.90m  
  2 Bear, Ashli               15 Unattached             2.90m      2.76m  
  3 Tenhope, Merritt          15 Unattached             2.59m      2.59m  
  4 Kennedy, Anna             15 Unattached             2.59m      2.44m  
  5 Harris, Becca             15 Pole Pilots                      J2.44m  
  6 Prather, Devyn            15 Tmo-Una                2.13m      2.14m  
  7 Fletcher, Kyndel          15 Tmo-Una                2.13m     J2.14m  
 
Event 563  Long Jump Intermediate Girls
================================================================================
  IC Records: y 5.47m  2/18/2007   Samantha Collins, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clay, Alexis              16 Unattached             5.11m      5.04m   20   
  2 Todd, Jasmine             15 Unattached                        4.92m   17   
  3 Jackson, Dominique        15 Arizona Chee           4.45m      4.70m   16   
  4 Prather, Devyn            15 Tmo-Una                4.39m      4.65m   15   
  5 Mchugh, Christy           15 Unattached             4.12m      4.58m   14   
  6 Oconnell, Caitlin         15 Tmo-Una                4.39m      4.57m   13   
  7 Miller, Haley             14 Quiet Fire             4.57m     J4.57m   12   
  8 Campbell, Imari           14 Unattached                        3.93m   11   
  9 Gettleman, Jessica        14 Phoenix Bobc           4.09m      3.87m    9   
 
Event 565  Shot Put Intermediate Girls
================================================================================
  IC Records: y 11.45m  2/24/2008   Hannah Carson, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Campbell, Imari           14 Unattached                        7.06m  
 -- Tartaglia, Lydia          14 Unattached                         FOUL  
 -- Adams, Breanna            15 Unattached                         FOUL  
 
Event 571  High Jump Intermediate Boys
================================================================================
  IC Records: y 1.90m  2/20/2005   Josh Morrow, Arizona Puma                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mcdonald, Andrew          14 Unattached             1.68m      1.70m  
  2 Thompson, Jared           15 AZ Flames TC                      1.50m  
 -- Colby, Travis             14 Arizona Puma                         NH  
 -- Garcia, Andrew            14 Arizona Chee                         NH  
 
Event 572  Pole Vault Intermediate Boys
================================================================================
  IC Records: y 4.42m  2/24/1991   Ryan Theriault, Greyhound Track Club        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arseneau, Matt            14 Unattached             2.74m      3.05m  
  2 Bennett, Alex             15 Pure Sky Ath           2.90m      2.90m  
 
Event 573  Long Jump Intermediate Boys
================================================================================
  IC Records: y 6.27m  2/20/2005   Mikhail Barton, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Jamaal             14 Unattached             5.26m      6.21m  
  2 Haslim, Michael           15 Arizona Puma                      5.50m  
  3 Kmetz, Benjamin           15 Unattached             5.28m      5.26m  
  4 Mahrer, Evan              15 Gilbert TC                        5.06m  
  5 Griffin, Rodrick          14 Arizona Sain                      4.99m  
  6 Huch, Dylan               14 Arizona Chee                      4.80m  
  7 Brooks, Anthony           15 AZ Flames TC           4.72m      4.48m  
  8 Schellhardt, Hunter       14 Phoenix Bobc           3.02m      4.13m  
 
Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================================
  IC Records: y 14.98m  2/16/2003   Averell Spicer, West Coast Gazelles        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Colby, Travis             14 Arizona Puma                     12.77m  
  2 Jones, Jamaal             14 Unattached                       11.44m  
  3 Jones, Asinobi            15 Mustangs TC                       9.91m  
  4 Collins, Shawn            14 Unattached                        9.69m  
  5 Medina, Albert            14 Unattached                        9.05m  
  6 Shaver, Chris             14 Mustangs TC            8.59m      8.62m  
  7 Luster-Smith, Quashawn    14 Arizona Tita                      6.95m  
 
Event 601  60 Meter Dash Young Women
============================================================================
  IC Records: y  7.42  2/15/2004   Jessica Onyepunuka, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Woodford, Ashley          17 Fast Fit You            7.70       7.67q  2 
  2 Chapman, Melanise         17 Fast Fit You            7.90       7.69q  1 
  3 Durarte, Jasmine          16 Pacific Unit            7.88       7.71q  1 
  4 Williams, Serene          17 Unattached                         7.80q  2 
  5 Caldwell, Jessica         17 Pacific Unit                       8.13q  2 
  6 Hickman, Jaquaisha        16 Arizona Pant            8.50       8.28q  2 
  7 Cole, Nycole              16 Oxnard Stars                       8.44q  3 
  8 Ramey, Emily              17 Unattached                         8.64q  1 
  9 Gray, Ayshia              17 Unattached              8.30       8.71   3 
 10 Donald, Pathom            16 Quiet Fire              8.56       8.76   3 
 11 Licari, Jordan            17 Vail Running            7.80       8.85   3 
 12 Blair, Lindsey            17 Gilbert TC                        10.30   1 
 
Event 601  60 Meter Dash Young Women
================================================================================
  IC Records: y  7.42  2/15/2004   Jessica Onyepunuka, Unattached              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Williams, Serene          17 Unattached              7.80       7.71  
  2 Chapman, Melanise         17 Fast Fit You            7.69       7.72  
  3 Durarte, Jasmine          16 Pacific Unit            7.71       7.72  
  4 Woodford, Ashley          17 Fast Fit You            7.67       7.80  
  5 Caldwell, Jessica         17 Pacific Unit            8.13       8.18  
  6 Cole, Nycole              16 Oxnard Stars            8.44       8.36  
  7 Ramey, Emily              17 Unattached              8.64       8.59  
Preliminaries
  6 Hickman, Jaquaisha        16 Arizona Pant            8.28             
  9 Gray, Ayshia              17 Unattached              8.71             
 10 Donald, Pathom            16 Quiet Fire              8.76             
 11 Licari, Jordan            17 Vail Running            8.85             
 12 Blair, Lindsey            17 Gilbert TC             10.30             
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
===================================================================================
  IC Records: y 24.27  2/15/2004   Jessica Onyepunuka, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Chapman, Melanise         17 Fast Fit You           24.80      25.28   5 
  2 Durarte, Jasmine          16 Pacific Unit           24.00      25.53   5 
  2 Matthews, Larissa         18 Unattached             25.40      25.53   5 
  4 Woodford, Ashley          17 Fast Fit You           24.30      25.76   5 
  5 Williams, Serene          17 Unattached                        26.04   1 
  6 Bowers, Mariah            18 Unattached                        26.91   1 
  7 Cotto, Brittany           16 Pacific Unit           30.00      26.93   2 
  8 Wright, Saedra            16 Fast Fit You           25.30      27.14   5 
  9 Caldwell, Jessica         17 Pacific Unit           29.00      27.33   3 
 10 Hickman, Jaquaisha        16 Arizona Pant                      28.36   2 
 11 Gray, Ayshia              17 Unattached             27.50      28.94   4 
 12 Ramey, Emily              17 Unattached                        28.98   2 
 13 Hermes, Nicola            17 Vail Running           28.00      29.38   4 
 14 Donald, Pathom            16 Quiet Fire             28.00      29.45   4 
 15 Dorado, Ashley            17 Vail Running           27.80      30.45   4 
 16 Huch, Katie               16 Unattached             30.00      30.72   3 
 17 Allen, Jerrica            16 Vegas Lightn           30.00      33.54   3 
 -- Smith, Denise             18 Blazers TC             26.00         DQ   5 
 
Event 603  400 Meter Dash Young Women
===================================================================================
  IC Records: y 56.36  2/18/2001   Shameka Davis, Allegra                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gibson, Mariah            17 Fast Fit You           58.00      59.44   4 
  2 Smythe, Bryanna           17 Unattached           1:02.00      59.45   4 
  3 Bowers, Mariah            18 Unattached                      1:01.97   2 
  4 Smith, Denise             18 Blazers TC             58.00    1:02.33   4 
  5 Wright, Saedra            16 Fast Fit You           58.00    1:02.47   4 
  6 Cole, Nycole              16 Oxnard Stars                    1:03.96   1 
  7 Blair, Lindsey            17 Gilbert TC                      1:06.49   2 
  8 Grant, Casey              17 Unattached                      1:07.65   1 
  9 Lewis, Bianca             16 Unattached                      1:07.85   2 
 10 Ramey, Emily              17 Unattached                      1:08.16   1 
 10 Lawrence, Shane           16 Pacific Unit         1:06.00    1:08.16   3 
 12 Donald, Pathom            16 Quiet Fire           1:09.00    1:11.03   2 
 13 Huch, Katie               16 Unattached           1:06.00    1:11.97   3 
 14 Lopez, Heather            17 Gilbert TC                      1:12.11   1 
 15 Lam, Lisa                 17 Menlo Igreyh                    1:12.77   1 
 16 Urban, Amber              16 Feel The Hea         1:15.04    1:14.49   2 
 17 Allen, Jerrica            16 Vegas Lightn         1:04.00    1:19.83   3 
 
Event 604  800 Meter Run Young Women
================================================================================
  IC Records: y 2:21.18  2/18/2007   Ashely Hodges, Deer Valley                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Smith, Denise             18 Blazers TC           2:23.00    2:27.77  
  2 Berghoff, Tess            17 Unattached                      2:28.59  
  3 Motor, Alison             17 Pacific Unit         2:20.00    2:30.20  
  4 Duran-Allen, Crystal      18 Blazers TC           2:41.00    2:41.34  
  5 Espino, Susan             17 Oxnard Stars                    2:47.85  
  6 Urban, Amber              16 Feel The Hea         2:42.93    2:50.22  
  7 Payan, Ciara              16 Unattached                      2:54.92  
  8 Dang, Irene               16 Oxnard Stars                    2:56.74  
 
Event 605  1 Mile Run Young Women
================================================================================
  IC Records: y 5:37.40  2/18/2007   Ashely Hodges, Deer Valley                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Grant, Casey              17 Unattached                      6:12.29  
  2 Duran-Allen, Crystal      18 Blazers TC           6:30.00    6:15.94  
  3 Urban, Amber              16 Feel The Hea         6:06.07    6:19.00  
  4 Payan, Ciara              16 Unattached                      6:40.61  
 
Event 611  60 Meter Dash Young Men
============================================================================
  IC Records: y  6.88  2/15/2004   Keegan Herring, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Wheaton, Markus           17 Unattached              7.08       6.91q  1 
  2 Lamb, Bryce               17 Unattached              7.00       6.97q  4 
  3 Hotchkins, Joeal          17 Vegas Lightn            6.44       7.01q  6 
  4 James, Charles            17 Unattached                         7.09q  1 
  5 Chase, Spencer            18 Unattached                         7.10q  1 
  6 Disabella, Miles          18 Unattached              7.20       7.11q  5 
  7 Wilson, Kirby             17 Unattached                         7.15q  2 
  8 Abdul-Karim, Idris        17 Unattached              7.40       7.18q  2 
  9 Pedrogo, Devallee         16 Unattached              6.91       7.20   5 
 10 Reed, Kreshaun            17 Unattached              7.46       7.21   1 
 10 Crutchfield, Tony         18 Unattached              7.00       7.21   1 
 10 Hatch, Travis             18 Unattached                         7.21   3 
 13 Bowen, Keith              16 Unattached                         7.22   3 
 13 Coker, Derrick            18 Vail Running            6.95       7.22   2 
 15 Hardwick, Desaan          16 Unattached                         7.31   2 
 16 Koger, Michael            16 Unattached              7.00       7.32   3 
 17 Judish, Micah             18 Tmo-Una                 7.35       7.36   6 
 18 Brady, Jon                16 Unattached              7.00       7.39   4 
 19 Green, Kevin              17 Unattached              7.49       7.42   3 
 20 Wood, Bryce               17 Unattached              7.51       7.47   3 
 20 Ingram, Kent              16 Fast Fit You            7.00       7.47   3 
 22 Williams, Dylan           16 Feel The Hea                       7.50   4 
 23 Todd, Lewis               16 Unattached              7.29       7.53   6 
 24 Maze, Kevin               17 Tmo-Una                 7.65       7.63   2 
 25 Campbell, Issac           16 Unattached                         7.69   3 
 25 Hall, Tyshawn             16 Unattached              7.67       7.69   5 
 27 Huntii, Ronald            16 Vegas Lightn            7.60       7.72   1 
 28 Jenkins, Steven           17 Oxnard Stars                       7.73   5 
 29 Gillett, Matt             17 Unattached              7.50       7.77   4 
 30 Jonesjr, Erwin            16 Unattached                         7.80   5 
 31 Hopper-Ross, Trae         16 Arizona Tita            8.00       7.85   6 
 32 Simmons, Mason            17 Unattached              7.81       7.94   6 
 33 Brown, Damani             16 Unattached              7.50       7.96   4 
 34 Strayhand, Elijah         17 Unattached                         8.32   4 
 34 Teran, Jose               16 Unattached                         8.32   4 
 -- Tartaglia, Timtohy        16 Unattached                           DQ   6 
 
Event 611  60 Meter Dash Young Men
================================================================================
  IC Records: y  6.88  2/15/2004   Keegan Herring, Unattached                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Lamb, Bryce               17 Unattached              6.97       6.93  
  2 Wheaton, Markus           17 Unattached              6.91       6.96  
  3 Hotchkins, Joeal          17 Vegas Lightn            7.01       7.05  
  4 Disabella, Miles          18 Unattached              7.11       7.06  
  5 Chase, Spencer            18 Unattached              7.10       7.07  
  6 Wilson, Kirby             17 Unattached              7.15       7.19  
  7 James, Charles            17 Unattached              7.09       7.21  
Preliminaries
  8 Abdul-Karim, Idris        17 Unattached              7.18             
  9 Pedrogo, Devallee         16 Unattached              7.20             
 10 Reed, Kreshaun            17 Unattached              7.21             
 10 Hatch, Travis             18 Unattached              7.21             
 10 Crutchfield, Tony         18 Unattached              7.21             
 13 Coker, Derrick            18 Vail Running            7.22             
 13 Bowen, Keith              16 Unattached              7.22             
 15 Hardwick, Desaan          16 Unattached              7.31             
 16 Koger, Michael            16 Unattached              7.32             
 17 Judish, Micah             18 Tmo-Una                 7.36             
 18 Brady, Jon                16 Unattached              7.39             
 19 Green, Kevin              17 Unattached              7.42             
 20 Wood, Bryce               17 Unattached              7.47             
 20 Ingram, Kent              16 Fast Fit You            7.47             
 22 Williams, Dylan           16 Feel The Hea            7.50             
 23 Todd, Lewis               16 Unattached              7.53             
 24 Maze, Kevin               17 Tmo-Una                 7.63             
 25 Campbell, Issac           16 Unattached              7.69             
 25 Hall, Tyshawn             16 Unattached              7.69             
 27 Huntii, Ronald            16 Vegas Lightn            7.72             
 28 Jenkins, Steven           17 Oxnard Stars            7.73             
 29 Gillett, Matt             17 Unattached              7.77             
 30 Jonesjr, Erwin            16 Unattached              7.80             
 31 Hopper-Ross, Trae         16 Arizona Tita            7.85             
 32 Simmons, Mason            17 Unattached              7.94             
 33 Brown, Damani             16 Unattached              7.96             
 34 Strayhand, Elijah         17 Unattached              8.32             
 34 Teran, Jose               16 Unattached              8.32             
 -- Tartaglia, Timtohy        16 Unattached               DQ              
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
===================================================================================
  IC Records: y 21.85  2/19/2006   Del Guy, Unattached                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Miles, Jamal              17 Unattached                        22.18   2 
  2 Mance, Josh               16 Unattached             21.90      22.25  10 
  3 Hotchkins, Joeal          17 Vegas Lightn           21.65      22.34  10 
  3 Wheaton, Markus           17 Unattached             22.56      22.34   9 
  5 Shorten, Joseph           17 Unattached                        22.84   2 
  6 James, Charles            17 Unattached                        23.04   4 
  7 Abdul-Karim, Idris        17 Unattached                        23.10   1 
  8 Odom, Tyler               17 Pacific Unit           22.00      23.14  10 
  9 Koger, Michael            16 Unattached             22.50      23.21   9 
 10 Hardwick, Desaan          16 Unattached                        23.26   1 
 11 Taylor, Shawn             16 Unattached             22.76      23.31   9 
 12 Wilson, Kirby             17 Unattached                        23.44   5 
 12 Brady, Jon                16 Unattached             23.00      23.44   9 
 14 Wright, Ricardo           16 Unattached                        23.65   2 
 15 Williams, Dylan           16 Feel The Hea           23.53      23.86   8 
 16 Green, Kevin              17 Unattached             23.89      23.87   7 
 17 Gravely, Darious          16 Unattached             22.30      24.15  10 
 18 Pedrogo, Devallee         16 Unattached             23.56      24.17   8 
 19 Hoffner, Kyle             18 Vail Running           23.00      24.51   8 
 20 Campbell, Issac           16 Unattached                        24.70   2 
 21 Budworth, Niko            17 Tmo-Una                24.20      24.72   6 
 22 Judish, Micah             18 Tmo-Una                24.04      24.74   6 
 23 Ingram, Kent              16 Fast Fit You           23.50      24.99   8 
 24 Camacho, Estevan          17 Vail Running           23.75      25.01   8 
 25 Maze, Kevin               17 Tmo-Una                24.50      25.02   6 
 26 Brown, Damani             16 Unattached             24.00      25.15   6 
 27 Reed, Kreshaun            17 Unattached             23.98      25.29   7 
 28 Huntii, Ronald            16 Vegas Lightn           23.45      25.79   8 
 29 Burnett, Demitrius        17 Unattached                        25.94   3 
 30 Hopper-Ross, Trae         16 Arizona Tita           25.00      26.32   6 
 31 Hall, Tyshawn             16 Unattached                        26.41   1 
 32 Gerdes, Julian            17 Unattached                        28.68   3 
 33 Strayhand, Elijah         17 Unattached                        28.93   4 
 -- Bowen, Keith              16 Unattached                           DQ   1 
 
Event 613  400 Meter Dash Young Men
===================================================================================
  IC Records: y 48.86  2/16/2003   Michael Hilbe, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mance, Josh               16 Unattached             47.20      49.55   6 
  2 Adkins, Aaron             17 Vegas Lightn           48.88      50.97   6 
  3 Hotchkins, Joeal          17 Vegas Lightn           49.00      52.20   6 
  4 Brady, Jon                16 Unattached             53.00      52.64   5 
  5 Wright, Ricardo           16 Unattached                        53.00   1 
  6 Koger, Michael            16 Unattached             51.90      53.01   6 
  7 Gerdes, Julian            17 Unattached                        53.26   2 
  8 Heter, Jered              16 Unattached             53.00      54.65   5 
  9 Hatch, Travis             18 Unattached                        54.86   2 
 10 Lozoya, Bobby             17 Oxnard Stars                      55.21   3 
 11 Odom, Tyler               17 Pacific Unit           51.00      55.27   6 
 12 Taylor, Shawn             16 Unattached             54.00      55.75   4 
 13 Cabral, Mason             17 Tmo-Una                54.20      56.45   4 
 14 Campbell, Issac           16 Unattached                        57.84   2 
 15 Budworth, Niko            17 Tmo-Una                55.34      57.98   3 
 16 Brown, Damani             16 Unattached             53.00      58.74   5 
 17 Flygare, Justin           16 Unattached             53.22      59.90   4 
 18 Ingram, Kent              16 Fast Fit You           53.00    1:00.09   5 
 19 Chacon, William           17 Mustangs TC                     1:03.28   2 
 20 Freeman, Jesse            16 Mustangs TC          1:09.96    1:03.84   3 
 -- Shorten, Joseph           17 Unattached                           DQ   3 
 -- Jenkins, Steven           17 Oxnard Stars                         DQ   1 
 -- Pereyda, Raymond          17 Gilbert TC                           DQ   1 
 
Event 614  800 Meter Run Young Men
================================================================================
  IC Records: y 2:00.34  2/16/2003   David Ryan, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Adkins, Aaron             17 Vegas Lightn         1:55.00    2:02.63  
  2 Mena, Gustavo             16 Oxnard Stars                    2:04.90  
  3 Wright, Ricardo           16 Unattached                      2:09.93  
  4 Ruegg, Kurt               16 Napa TC                         2:10.49  
  5 Lozoya, Bobby             17 Oxnard Stars                    2:18.49  
  6 Heter, Jered              16 Unattached           2:02.00    2:18.53  
  7 Mance, Josh               16 Unattached           1:56.00    2:23.17  
  8 Choi, Mike                16 Unattached                      2:23.50  
  9 Gray, Ronnie              16 Unattached           2:20.00    2:27.51  
 10 Cabral, Mason             17 Tmo-Una              2:13.00    2:30.04  
 11 Redden, Charlie           17 Vegas Lightn         2:25.00    2:45.43  
 
Event 615  1 Mile Run Young Men
================================================================================
  IC Records: y 4:29.41  2/17/2002   Jeremy Johnson, Manzano                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ruegg, Kurt               16 Napa TC              4:38.00    4:44.40  
  2 Mena, Gustavo             16 Oxnard Stars                    4:59.61  
  3 Lozoya, Bobby             17 Oxnard Stars                    5:24.57  
  4 Flygare, Justin           16 Unattached          50:00.00    5:29.34  
  5 Choi, Mike                16 Unattached                      5:36.36  
  6 Redden, Charlie           17 Vegas Lightn         4:45.00    6:03.07  
 
Event 621  60 Meter Hurdles 33" Young Women
================================================================================
  IC Records: y  8.60  2/17/2002   Jaime Cluff, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matthews, Larissa         18 Unattached              8.90       8.84  
  2 Cole, Nycole              16 Oxnard Stars                       9.89  
  3 Dorado, Ashley            17 Vail Running            8.80      10.34  
  4 Sidner, Cassandra         18 Unattached                        10.80  
  5 Brown, Janelle            17 Unattached             10.50      12.27  
 
Event 631  60 Meter Hurdles 39" Young Men
===================================================================================
  IC Records: y  8.28  2/16/2003   Daniel Cook, Denver Track                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pedrogo, Devallee         16 Unattached              8.10       8.14y  2 
  2 Crutchfield, Tony         18 Unattached              7.80       8.38   2 
  3 Wood, Bryce               17 Unattached              9.80       8.45   2 
  4 Jonesjr, Erwin            16 Unattached              8.17       8.60   2 
  5 Koger, Michael            16 Unattached              8.70       8.67   2 
  6 Blaylark, Tevin           16 Arizona Pant                       8.77   1 
  7 Muhammad, Yusuf           17 Unattached              9.70       8.81   2 
  8 Bolligar, Michael         18 Arizona Puma            8.78       8.88   2 
  9 Burnett, Demitrius        17 Unattached                         9.32   1 
 10 Gillett, Matt             17 Unattached              9.50       9.80   2 
 11 Wakefield, Tim            16 Oxnard Stars                      12.12   1 
 
Event 641  4x300 Meter Relay Young Women
================================================================================
  IC Records: y 2:53.29  2/24/2008   Arizona Cheetahs, Arizona Cheetahs        
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fast Fit Youth AC  'A'                            2:58.00    2:49.21y 
     1) Chapman, Melanise 17            2) Gibson, Mariah 17              
     3) Woodford, Ashley 17             4) Wright, Saedra 16              
  2 Pacific United  'A'                               3:20.00    2:58.04  
     1) Cotto, Brittany 16              2) Durarte, Jasmine 16            
     3) Lawrence, Shane 16              4) Motor, Alison 17               
  3 Oxnard Stars  'A'                                            3:25.02  
     1) Cole, Nycole 16                 2) Dang, Irene 16                 
     3) Espino, Susan 17                4)                                
 
Event 651  4x300 Meter Relay Young Men
===================================================================================
  IC Records: y 2:39.57  2/24/2008   Vegas Lightning, Vegas Lightning          
    Team                                                 Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Chandler Unattached  'A'                                     2:26.16y  2 
     1) Muhammad, Yusuf 17              2)                                
  2 Arizona Rising Suns  'A'                                     2:26.79y  1 
     1) Bowen, Keith 16                 2) Hardwick, Desaan 16            
     3) Miles, Jamal 17                 4) Wilson, Kirby 17               
  3 Oxnard Stars  'A'                                            2:35.35y  1 
     1) Jenkins, Steven 17              2) Lozoya, Bobby 17               
     3) Mena, Gustavo 16                4) Wakefield, Tim 16              
  4 Mustangs TC  'A'                                             2:35.36y  2 
     1) Abdul-Karim, Idris 17           2) Green, Kevin 17                
     3) Hall, Tyshawn 16                4) Simmons, Mason 17              
  5 Tmo-Una  'A'                                      2:35.00    2:58.35   2 
     1) Budworth, Niko 17               2) Cabral, Mason 17               
     3) Judish, Micah 18                4) Washington, Daniel 16          
 
Event 661  High Jump Young Women
================================================================================
  IC Records: y 1.65m  2/14/1999   Abby Andrus, Arizona Puma                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gibson, Mariah            17 Fast Fit You           1.70m      1.60m  
  2 Tedrow, Alison            16 Unattached             1.65m     J1.60m  
 
Event 662  Pole Vault Young Women
================================================================================
  IC Records: y 3.90m  2/20/2005   Jaci Perryman, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simpson, Shaylah          16 Unattached             3.71m      3.66m  
  2 Hedberg, Sarah            17 Unattached             3.51m      3.20m  
  3 Silcox, Kaitlin           16 Unattached             3.20m     J3.20m  
  4 Fah, Megan                17 Unattached             2.95m      3.05m  
  5 Kashka, Emily             17 Pure Sky Ath           3.20m     J3.05m  
  6 Bennett, Jacy             18 Unattached             3.35m     J3.05m  
  7 Jantzi, Lindsay           16 Unattached             3.05m      2.90m  
  7 Frantom, Taylor           16 Pure Sky Ath           2.90m      2.90m  
  9 Lively, Ashley            17 Pure Sky Ath           2.95m      2.75m  
 10 Sala, Jordan              17 Pure Sky Ath           2.75m     J2.75m  
 11 Corrao, Christine         17 Pole Pilots                       2.44m  
 12 Jones, Mariah             17 Unattached             2.44m      2.29m  
 13 Ernst, Jessica            17 Unattached                       J2.29m  
 14 Graham, Mariah            16 Unattached             1.98m      2.14m  
 
Event 663  Long Jump Young Women
================================================================================
  IC Records: y 5.48m  2/24/2008   Samantha Collins, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hickman, Jaquaisha        16 Arizona Pant                      5.54my 
 
Event 671  High Jump Young Men
================================================================================
  IC Records: y 2.03m  2/25/1996   Mike Lopez, Unattached                      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bolligar, Michael         18 Arizona Puma                      2.00m  
  2 Walashek, Dylan           16 Arizona Puma                      1.95m  
  3 Blaylark, Tevin           16 Arizona Pant                     J1.95m  
  4 Giovannoni, Mario         16 Napa TC                1.91m     J1.95m  
  5 Simko, Andrew             16 Usa High Jum           1.73m      1.65m  
  6 Thomas, Tae               16 Unattached                       J1.65m  
  7 Khadi, Alex               17 Unattached                        1.60m  
 -- Scarber, Fred             18 Vail Running           1.88m         NH  
 
Event 672  Pole Vault Young Men
================================================================================
  IC Records: y 4.90m  2/19/2006   Shea Kearney, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hsu, Alec                 17 Unattached             4.72m      4.42m  
  2 Artmann, Bryan            17 Pure Sky Ath           4.30m     J4.42m  
  3 Vipond, Matt              17 Unattached             4.42m      4.27m  
  4 Meyers, Gus               17 Unattached             3.96m      4.12m  
  5 Gravett, Ryan             17 Unattached             4.11m      3.97m  
  6 Ely, Nick                 16 Unattached             3.66m      3.81m  
  7 Varwig, Travis            16 Pure Sky Ath           3.50m      3.74m  
  8 Peterson, Jared           17 Unattached                        3.66m  
  9 Perez, Tj                 18 Unattached             3.81m      3.51m  
  9 Holly, Matteo             16 Pure Sky Ath           3.35m      3.51m  
 11 Hendricks, Robert         17 Unattached             3.35m      3.36m  
 12 Ollar, Chris              18 Vail Running           3.51m      3.20m  
 13 una, William              16 Unattached             2.44m      2.75m  
 -- Grow, Tyler               17 Unattached             3.51m         NH  
 
Event 673  Long Jump Young Men
================================================================================
  IC Records: y 7.04m  2/19/2006   Kyle Anderson, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blaylark, Tevin           16 Arizona Pant                      6.54m  
  2 James, Charles            17 Unattached                        6.45m  
  3 Lamb, Bryce               17 Unattached             7.54m      6.40m  
  4 Todd, Lewis               16 Unattached             6.43m      6.22m  
  5 Williams, Dylan           16 Feel The Hea           6.19m      6.13m  
  6 Robert, Matthews          17 Unattached                        6.05m  
  7 Jonesjr, Erwin            16 Unattached             5.45m      6.04m  
  8 Thomas, Tae               16 Unattached                        5.85m  
  9 Khadi, Alex               17 Unattached                        5.47m  
  9 Maze, Kevin               17 Tmo-Una                5.79m      5.47m  
 11 Chacon, William           17 Mustangs TC                       5.16m  
 
Event 675  Shot Put (12#) Young Men
================================================================================
  IC Records: y 17.05m  2/17/2002   Tomas Navarro, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simmons, Mason            17 Unattached            12.88m     14.02m  
  2 Smyth, Alex               18 Unattached            12.71m     13.11m  
  3 Reagans, Rodney           17 Unattached                       12.04m  
  4 Jonesjr, Erwin            16 Unattached                       11.44m  
  5 Walashek, Dylan           16 Arizona Puma                     10.81m  
  6 Elmer, Max                17 Gilbert TC                       10.35m  
  7 Teran, Jose               16 Unattached                        9.20m  
 -- Bohi, Joshua              16 Arizona Puma                       FOUL  
 -- Tartaglia, Timtohy        16 Unattached                         FOUL  
 
Event 701  60 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Agee, Tess                19 Feel The Hea                       9.48q 
 
Event 701  60 Meter Dash Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Agee, Tess                19 Feel The Hea            9.48       9.48  
 
Event 701  60 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Delaney, Joann            50 Unattached             11.00       9.61q 
 
Event 701  60 Meter Dash Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Delaney, Joann            50 Unattached              9.61       9.61  
 
Event 701  60 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Onodera-Leonard, Sumi     80 SoCal TC                          12.96q 
 
Event 701  60 Meter Dash Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Onodera-Leonard, Sumi     80 SoCal TC               12.96      12.96  
 
Event 702  200 Meter Dash Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rodriguez, Anna           26 Feel The Hea           29.56      30.55  
  2 Agee, Tess                19 Feel The Hea           29.56      32.76  
 
Event 703  400 Meter Dash Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Agee, Tess                19 Feel The Hea                    1:16.01  
 
Event 703  400 Meter Dash Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Onodera-Leonard, Sumi     80 SoCal TC                        2:25.41  
 
Event 704  800 Meter Run Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rodriguez, Anna           26 Feel The Hea         2:38.00    2:42.29  
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Scott, Patrick            23 Unattached              7.04       7.10q  4 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Scott, Patrick            23 Unattached              7.10       7.10   1 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Bramwell, Eric            38 AZ Flames TC            7.22       7.27q  3 
  2 Crockem, Ronald           36 Chino Pumas                        7.38q  3 
  3 Zonno, Greg               37 Feel The Hea                       7.69q  3 
  4 Holloway, Jason           39 Murrieta Mav                       7.85q  3 
  5 Wilson, Kane              39 Unattached                         7.97q  3 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Bramwell, Eric            38 AZ Flames TC            7.27       7.27   1 
  2 Crockem, Ronald           36 Chino Pumas             7.38       7.38   1 
  3 Zonno, Greg               37 Feel The Hea            7.69       7.69   1 
  4 Holloway, Jason           39 Murrieta Mav            7.85       7.85   1 
  5 Wilson, Kane              39 Unattached              7.97       7.97   1 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ross, Ronald              40 Unattached              7.50       8.27q  2 
  4 Speed, Johnny             44 Oxnard Stars                       7.41q  2 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Speed, Johnny             44 Oxnard Stars            7.41       7.41   1 
  2 Ross, Ronald              40 Unattached              8.27       8.27   1 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Crichlow, Rawle           45 Feel The Hea                       7.29q  2 
  2 Sullivan, Mike            47 Unattached              7.45       7.31q  2 
  3 Faulknor, Chris           46 So Cal Runni            7.25       7.32q  2 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Crichlow, Rawle           45 Feel The Hea            7.29       7.29   1 
  2 Sullivan, Mike            47 Unattached              7.31       7.31   1 
  3 Faulknor, Chris           46 So Cal Runni            7.32       7.32   1 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Hockersmith, Dave         52 SoCal TC                           7.98q 
  2 Woody, Curtis             51 Unattached                         8.41q 
  3 Bentz, Kirk               54 SoCal TC                           8.50q 
  4 Williams, Keith           51 Unattached                         9.11q 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Hockersmith, Dave         52 SoCal TC                7.98       7.98  
  2 Woody, Curtis             51 Unattached              8.41       8.41  
  3 Bentz, Kirk               54 SoCal TC                8.50       8.50  
  4 Williams, Keith           51 Unattached              9.11       9.11  
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Wilson, Thaddeus          58 Unattached              8.21       7.92q 
  2 Hancock, Stuart           56 Unattached                         8.83q 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Wilson, Thaddeus          58 Unattached              7.92       7.92  
  2 Hancock, Stuart           56 Unattached              8.83       8.83  
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Mcfetters, Douglas        76 Unattached                        10.70q 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Mcfetters, Douglas        76 Unattached             10.70      10.70  
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Patsalis, Tom             87 SoCal TC                          11.90q 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Patsalis, Tom             87 SoCal TC               11.90      11.90  
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Myers, Kenny              18 Unattached              7.17       7.25q  4 
 
Event 711  60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Myers, Kenny              18 Unattached              7.25       7.25   1 
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Scott, Patrick            23 Unattached             22.24      22.87   5 
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bramwell, Eric            38 AZ Flames TC           23.15      23.48   4 
  2 Crockem, Ronald           36 Chino Pumas                       24.52   4 
  3 Zonno, Greg               37 Feel The Hea                      24.71   4 
  4 Wilson, Kane              39 Unattached                        26.53   3 
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Coleman, Woody            40 AZ Flames TC                      27.45   2 
  2 Speed, Johnny             44 Oxnard Stars                      23.96   2 
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sullivan, Mike            47 Unattached             23.50      23.68   2 
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hockersmith, Dave         52 SoCal TC               25.27      25.97  
  2 Woody, Curtis             51 Unattached             27.50      28.68  
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Eric               65 SoCal TC               31.66      32.09  
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Patsalis, Tom             87 SoCal TC                          50.56  
 
Event 713  400 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Scott, Patrick            23 Unattached                        52.62   3 
  2 Goins, William            21 Arizona Puma           53.26    1:08.78   3 
 
Event 713  400 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Crockem, Ronald           36 Chino Pumas                       53.05   2 
  2 Bramwell, Eric            38 AZ Flames TC           52.34      53.35   2 
 
Event 713  400 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Speed, Johnny             44 Oxnard Stars                      55.08   2 
  1 Smith, James              42 AZ Flames TC           54.51      57.19   2 
  2 Coleman, Woody            40 AZ Flames TC                    1:05.24   2 
 
Event 713  400 Meter Dash Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hockersmith, Dave         52 SoCal TC               56.64      59.67  
  2 Cleary, Mark              50 SoCal TC               59.00    1:06.84  
 
Event 713  400 Meter Dash Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tipping, Mike             56 SoCal TC             1:00.00    1:08.88  
 
Event 713  400 Meter Dash Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Eric               65 SoCal TC             1:08.00    1:11.35  
 
Event 714  800 Meter Run Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Franks, Chris             47 Unattached           2:30.00    2:29.93  
 
Event 714  800 Meter Run Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cleary, Mark              50 SoCal TC             2:18.00    2:36.17  
  2 Kelly, Kim                50 Unattached           3:13.00    3:09.89  
 
Event 714  800 Meter Run Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walker, Richard           55 Unattached           2:14.02    2:24.03  
 
Event 714  800 Meter Run Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Eric               65 SoCal TC             2:45.00    3:02.82  
 
Event 714  800 Meter Run Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cawley, Michael           18 Unattached           2:10.00    2:17.10  
 
Event 715  1 Mile Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cleary, Mark              50 SoCal TC             5:30.00    5:50.73  
 
Event 721  60 Meter Hurdles Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Oconnor, Nadine           66 Unattached                        11.03  
 
Event 731  60 Meter Hurdles Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Belcher, Anthony          21 Unattached                         9.08  
  2 Eck, Ryan                 21 Unattached                         9.12  
  3 Johnson, Thremaine        21 Unattached                        10.48  
 
Event 731  60 Meter Hurdles Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Smith, James              42 AZ Flames TC            9.10       9.33   2 
 
Event 731  60 Meter Hurdles Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Giovannoni, Anthony       50 Napa TC                           10.42   3 
  2 Davison, Jeffery          51 SoCal TC                          11.60   3 
  3 Williams, Keith           51 Unattached                        11.62   3 
 
Event 731  60 Meter Hurdles Masters Men
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Price, Stacey             55 Unattached              9.00       9.25   4 
  2 Wilson, Thaddeus          58 Unattached              9.40      11.16   4 
  3 Hancock, Stuart           56 Unattached                        12.09   4 
 
Event 751  4x300 Meter Relay Masters Men
================================================================================
    Team                                                 Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 AZ Flames TC Masters  'A'                                    2:47.75  
 
Event 761  High Jump Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Agee, Tess                19 Feel The Hea                      1.30m  
 
Event 761  High Jump Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Oconnor, Nadine           66 Unattached             1.27m      1.25m  
 
Event 761  High Jump Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walashek, Brittany        18 Arizona Puma                      1.35m  
 
Event 762  Pole Vault Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Purdue, Audrey            18 Unattached                        1.98m  
  2 Cheadle, Angela           18 Unattached                        1.83m  
 
Event 765  Shot Put Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Reyes-Talbot, Mariacatte  25 Arizona Puma                      9.79m  
 
Event 765  Shot Put Masters Women
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walashek, Brittany        18 Arizona Puma                      8.63m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lee, Ron                  45 Usa High Jum                      1.65m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hlavin, Peter             50 SoCal TC               1.83m      1.75m  
  2 Giovannoni, Anthony       50 Napa TC                           1.60m  
  3 Davison, Jeffery          51 SoCal TC               1.30m      1.30m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Colby, Tim                57 Arizona Puma                      1.40m  
  2 Hancock, Stuart           56 Unattached             1.45m     J1.40m  
  3 Wilson, Thaddeus          58 Unattached             1.39m      1.30m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Parry, Art                62 Unattached                        1.50m  
  2 Perkins, John             62 Unattached             1.22m      1.15m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gorman, Kyle              18 Arizona Puma                      1.75m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walker, Alan              24 Unattached                        4.12m  
  2 Fakhoury, Miles           21 Unattached                        3.97m  
  3 Kreisberg, Ryan           19 Pole Pilots            4.27m     J3.97m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Haynie, Ralph             54 Unattached             4.11m      4.12m  
  2 Bentz, Kirk               54 SoCal TC               4.01m      3.97m  
  3 Hoyer, Marc               51 Unattached             3.30m      3.05m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hancock, Stuart           56 Unattached             3.50m      3.36m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Parry, Art                62 Unattached                        3.81m  
  2 Mcpeek, Richard           62 Unattached             3.20m      3.36m  
  3 Markham, Mike             64 Unattached             3.05m      2.90m  
  4 Perkins, John             62 Unattached             2.44m      2.44m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mcfetters, Douglas        76 Unattached                        2.44m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Held, Bud                 81 Unattached             2.74m         NH  
 
Event 773  Long Jump Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bentz, Kirk               54 SoCal TC               5.29m      4.60m  
 
Event 775  Shot Put Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Goins, William            21 Arizona Puma                      9.74m  
 
Event 775  Shot Put Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Colby, Tim                57 Arizona Puma                     10.56m  
  2 Hancock, Stuart           56 Unattached                        9.63m  
  3 Wilson, Thaddeus          58 Unattached             8.76m      9.09m  
 
Event 775  Shot Put Masters Men
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Harvey, William           63 Unattached                       12.98m  
 
            Women - Intermediate - Team Rankings - 1 Events Scored
===============================================================================
    1) Tmo-Una                     28        2) Arizona Cheetahs           16   
    3) Quiet Fire                  12        4) Phoenix Bobcats             9