Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 2/10/2009 07:17 PM
                        Developmental Meet - 1/24/2009                         
                              Arizona Association                              
                                  Arcadia HS                                   
                                    Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Sky Black                  7 Mustangs TC                       17.40   3 
  2 Kiemya Williams            7 Do Right TC                       17.69   5 
  3 Shardae Haynes             7 Do Right TC            16.00      17.77   5 
  4 Peyton Brown               7 Arizona Spee                      17.89   2 
  5 Dashya Washington          7 Arizona Gold                      18.27   4 
  6 Adora Adams                6 Arizona Chee                      19.00   1 
  7 Sadeja Maddox              7 Miles Per Ho                      19.06   4 
  8 Deja Jackson               7 Arizona Risi                      19.14   3 
  9 Haila Reed                 6 Do Right TC                       19.42   2 
 10 Mya Harrell                5 Arizona Gold                      19.48   1 
 10 Parys Brown                6 Arizona Spee                      19.48   5 
 12 Aziauna Edwards            7 Arizona Gold                      19.52   1 
 13 Destinee Johnson           6 Do Right TC                       19.56   3 
 14 Trinity Coleman            7 Mustangs TC                       19.72   4 
 15 Elena Maldenado            6 AZ Flames TC                      19.80   4 
 16 Trinty Scroggins           7 Do Right TC                       20.00   1 
 17 Jade Betts-Jackson         7 Do Right TC                       20.13   4 
 18 Robin Oashley              7 Miles Per Ho                      20.54   4 
 19 Raegan Farrington          5 Arizona Chee                      20.57   3 
 20 Sydney Mcdowell            6 Arizona Spee                      20.75   3 
 21 Kayla Cesar                7 Miles Per Ho                      20.92   5 
 22 Jolie Eaton                7 Arizona Gold                      21.17   4 
 23 Aria Smith                 7 Arizona Chee                      21.43   5 
 24 Jhidah Johnson             4 Do Right TC                       21.66   3 
 25 Erin Jacks                 7 Do Right TC                       21.98   5 
 26 Amreah Hutchinson          5 AZ Flames TC                      22.29   3 
 27 Hayden Funkhouser          6 AZ Flames TC                      23.95   1 
 28 Lauren Beech               6 Arizona Spee                      24.97   2 
 29 Amaya Lathon               5 Phoenix Bobc                      25.10   2 
 30 Kaleigh Mcdowell           5 Arizona Spee                      25.19   3 
 31 Emily Hollins              6 Miles Per Ho                      26.88   4 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Peyton Brown               7 Arizona Spee                      37.12   5 
  2 Shardae Haynes             7 Do Right TC            32.98      37.57   5 
  3 Sky Black                  7 Mustangs TC                       37.64   2 
  4 Adora Adams                6 Arizona Chee                      38.34   4 
  5 Dashya Washington          7 Arizona Gold                      38.59   4 
  6 Deja Jackson               7 Arizona Risi                      41.17   1 
  7 Parys Brown                6 Arizona Spee                      41.94   3 
  8 Trinty Scroggins           7 Do Right TC                       43.24   2 
  9 Aria Smith                 7 Arizona Chee                      43.34   3 
  9 Kiemya Williams            7 Do Right TC                       43.34   1 
 11 Trinity Coleman            7 Mustangs TC                       44.19   1 
 12 Elena Maldenado            6 AZ Flames TC                      44.38   1 
 13 Destinee Johnson           6 Do Right TC                       45.13   1 
 14 Sydney Mcdowell            6 Arizona Spee                      45.14   4 
 15 Aziauna Edwards            7 Arizona Gold                      45.23   3 
 16 Haila Reed                 6 Do Right TC                       45.44   5 
 17 Jade Betts-Jackson         7 Do Right TC                       45.47   2 
 18 Jolie Eaton                7 Arizona Gold                      45.94   4 
 19 Mya Harrell                5 Arizona Gold                      46.45   2 
 20 Raegan Farrington          5 Arizona Chee                      46.97   3 
 21 Jhidah Johnson             4 Do Right TC                       47.41   5 
 22 Kayla Cesar                7 Miles Per Ho                      48.96   2 
 23 Erin Jacks                 7 Do Right TC                       50.80   4 
 24 Robin Oashley              7 Miles Per Ho                      51.23   3 
 25 Joanee Scroggins           6 Do Right TC                       51.24   5 
 26 Amreah Hutchinson          5 AZ Flames TC                      53.00   1 
 27 Hayden Funkhouser          6 AZ Flames TC                      53.79   4 
 28 Amaya Lathon               5 Phoenix Bobc                      55.06   3 
 29 Kaleigh Mcdowell           5 Arizona Spee                      56.05   5 
 30 Lauren Beech               6 Arizona Spee                      57.04   5 
 31 Lashonti Collier           5 Do Right TC                     1:00.36   5 
 32 Emily Hollins              6 Miles Per Ho                    1:01.66   2 
 33 Savannah Bingham           4 Mustangs TC                     1:13.97   3 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Wyatt Shedrick             7 Do Right TC            15.00      15.49   6 
  2 Roshaun Jones              7 Arizona Spee                      16.13   5 
  3 William Shaffer            7 Do Right TC            15.55      16.74   6 
  4 Jzhantavyon Bryant         7 Do Right TC                       16.98   4 
  5 Janye Dixon                7 Do Right TC                       17.25   3 
  6 Davieon Center             6 Do Right TC                       17.39   2 
  6 Derrick Scott              7 Arizona Risi                      17.39   1 
  8 Devin Roberts              7 Arizona Chee                      17.40   5 
  9 Russle Thain               6 Feel The Hea                      17.42   5 
 10 Kiondre Taylor             7 Arizona Chee                      17.60   2 
 11 Emery King                 7 AZ Flames TC                      18.17   3 
 12 Jacob Gruenwald            7 Arizona Chee                      18.30   5 
 13 Cameron Stephens           7 Arizona Chee                      18.35   4 
 14 Tommy Thain                6 Feel The Hea                      18.49   6 
 15 Markye Wheaton             5 Do Right TC                       18.70   4 
 15 Garrison Douglass          5 Unattached             28.00      18.70   6 
 17 Larry Craft                7 Arizona Gold           15.00      18.75   6 
 18 Asante Woods               7 Arizona Chee                      18.84   3 
 19 Quamari Garrett            6 Do Right TC                       18.95   1 
 20 Terry Byrd                 6 Do Right TC                       19.22   2 
 21 Davis Funkhouser           6 AZ Flames TC                      19.30   2 
 22 Tyson Grubb                7 Do Right TC                       19.44   4 
 23 Jaylon Williams            6 Arizona Chee                      19.48   1 
 24 Dason Brooks               6 AZ Flames TC                      19.56   4 
 25 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi                      19.60   1 
 26 Devon Grubb                5 Do Right TC                       20.17   5 
 27 Demtris Love               6 Arizona Gold           18.00      20.35   6 
 28 Quaron Adams               5 Do Right TC                       21.31   4 
 29 Michael Buckner            7 Do Right TC                       21.36   1 
 30 Michael Laflen             7 AZ Flames TC                      21.61   2 
 31 Dvonte Daniels             6 Miles Per Ho                      21.97   1 
 32 Trevon Harris              6 Do Right TC                       22.44   5 
 33 Amar Elmore                5 Do Right TC                       22.55   3 
 34 Logan Kelley               5 AZ Flames TC                      22.91   2 
 35 Jett Poplawski             6 Phoenix Bobc                      23.73   3 
 36 James Said                 6 Arizona Gold                      24.00   3 
 37 Melvin Mclaurin            7 Do Right TC                       24.24   5 
 38 Tyren Harris               4 Do Right TC                       24.36   2 
 39 Devean Hawkins             4 Mustangs TC                       25.76   3 
 40 James Poplawski            4 Phoenix Bobc                      29.97   4 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Roshaun Jones              7 Arizona Spee                      33.92   1 
  2 Wyatt Shedrick             7 Do Right TC            32.00      34.21   5 
  3 Roland Seymour             6 Do Right TC                       35.44   4 
  4 William Shaffer            7 Do Right TC            32.01      36.36   5 
  5 Devin Roberts              7 Arizona Chee                      36.84   4 
  6 Derrick Scott              7 Arizona Risi                      37.08   5 
  7 Janye Dixon                7 Do Right TC                       37.40   2 
  8 Jzhantavyon Bryant         7 Do Right TC                       37.63   1 
  9 Kiondre Taylor             7 Arizona Chee                      38.77   1 
 10 Russle Thain               6 Feel The Hea                      38.89   4 
 11 Emery King                 7 AZ Flames TC                      39.20   3 
 12 Davieon Center             6 Do Right TC                       39.39   4 
 13 Cameron Stephens           7 Arizona Chee                      39.75   1 
 14 Jacob Gruenwald            7 Arizona Chee                      39.81   3 
 15 Tommy Thain                6 Feel The Hea                      41.37   2 
 16 Jaylon Williams            6 Arizona Chee                      42.41   5 
 17 Quamari Garrett            6 Do Right TC                       42.60   4 
 18 Terry Byrd                 6 Do Right TC                       42.66   3 
 19 Larry Craft                7 Arizona Gold           31.00      42.86   5 
 20 Asante Woods               7 Arizona Chee                      42.90   3 
 21 Dakarai Alberty            7 Arizona Risi                      43.66   2 
 22 Michael Buckner            7 Do Right TC                       43.70   4 
 23 Demtris Love               6 Arizona Gold                      43.73   1 
 24 Garrison Douglass          5 Unattached             48.00      43.90   5 
 25 Markye Wheaton             5 Do Right TC                       43.96   1 
 26 Tyson Grubb                7 Do Right TC                       45.06   1 
 27 Davis Funkhouser           6 AZ Flames TC                      45.08   1 
 28 Dason Brooks               6 AZ Flames TC                      46.02   2 
 29 Dvonte Daniels             6 Miles Per Ho                      47.86   2 
 30 Trevon Harris              6 Do Right TC                       49.32   3 
 31 Quaron Adams               5 Do Right TC                       49.57   2 
 32 Devon Grubb                5 Do Right TC                       49.92   3 
 33 Amar Elmore                5 Do Right TC                       52.91   5 
 34 Melvin Mclaurin            7 Do Right TC                       53.17   3 
 35 Logan Kelley               5 AZ Flames TC                      55.33   3 
 36 Tyren Harris               4 Do Right TC                     1:03.00   2 
 
Event 141  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'B'                                  1:20.00    1:19.37  
     1) Lashonti Collier 5              2) Erin Jacks 7                   
     3) Haila Reed 6                    4) Trinty Scroggins 7             
  2 Do Right TC  'A'                                  1:25.00    1:44.47  
     1) Jade Betts-Jackson 7            2) Shardae Haynes 7               
     3) Destinee Johnson 6              4) Jhidah Johnson 4               
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'D'                                  1:25.00    1:07.78  
     1) Roland Seymour 6                2) William Shaffer 7              
     3) Wyatt Shedrick 7                4) Markye Wheaton 5               
  2 Do Right TC  'B'                                  1:16.00    1:28.11  
     1) Davieon Center 6                2) Amar Elmore 5                  
     3) Quamari Garrett 6               4) Devon Grubb 5                  
  3 Do Right TC  'C'                                  1:30.00    1:44.46  
     1) Tyson Grubb 7                   2) Trevon Harris 6                
     3) Tyren Harris 4                  4) Melvin Mclaurin 7              
  4 Do Right TC  'A'                                  1:10.00    1:50.82  
     1) Quaron Adams 5                  2) Jzhantavyon Bryant 7           
     3) Michael Buckner 7               4) Terry Byrd 6                   
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jai Gruenwald              8 Arizona Chee                      16.27   3 
  2 Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho                      16.28   1 
  2 Kathleen Radigan           9 AZ Flames TC                      16.28   3 
  4 Asiah Fields               8 Arizona Spee                      16.46   4 
  5 Anna Foreman               8 Arizona Chee                      16.64   2 
  6 Tamerra Williams           9 Arizona Puma           18.51      16.78   4 
  7 Sydney Green               9 Do Right TC                       16.91   2 
  8 Tajanet Johnson            9 Do Right TC                       16.97   4 
  9 Kyinjah Brown             10 Arizona Chee                      17.09   2 
 10 Zaire Chest                8 Arizona Chee                      17.11   3 
 11 Sydni Hawkins              8 Unattached                        17.17   2 
 12 Rylie Schellhardt          9 Phoenix Bobc                      17.35   3 
 13 Mikaela Grubb              9 Do Right TC                       17.89   4 
 14 Javanna Oneal              9 Arizona Chee                      17.95   4 
 15 Nyah Torres                8 Arizona Gold                      18.06   4 
 16 Makhayla Anderson          9 Do Right TC                       18.20   3 
 17 Kaylie Jackson             8 Aag Panther                       18.57   2 
 18 Halie Galloway             8 AZ Flames TC                      18.68   1 
 19 Justeen Pineda             9 Aag Panther                       18.96   4 
 20 Anna Whitley               8 AZ Flames TC                      20.22   2 
 21 Sara Diaz                  8 Arizona Risi                      20.50   1 
 22 Sadauri Sadauriwhite       9 Miles Per Ho                      20.70   1 
 23 Chyna Anderson             9 Do Right TC                       23.87   3 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Anna Foreman               8 Arizona Chee                      34.14   4 
  2 Kathleen Radigan           9 AZ Flames TC                      34.98   2 
  3 Jai Gruenwald              8 Arizona Chee                      35.54   3 
  4 Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho                      36.04   3 
  5 Tajanet Johnson            9 Do Right TC                       36.27   1 
  6 Sydney Green               9 Do Right TC                       36.80   2 
  7 Mahogany Jimerson          8 Arizona Gold                      36.84   4 
  8 Sydni Hawkins              8 Unattached                        37.08   1 
  9 Asiah Fields               8 Arizona Spee                      37.09   2 
 10 Katie Jones                9 Feel The Hea                      37.23   2 
 11 Zaire Chest                8 Arizona Chee                      37.65   4 
 12 Kyinjah Brown             10 Arizona Chee                      37.89   3 
 13 Rylie Schellhardt          9 Phoenix Bobc                      38.96   1 
 14 Makhayla Anderson          9 Do Right TC                       38.99   1 
 15 Kaylie Jackson             8 Aag Panther                       39.35   2 
 16 Mikaela Grubb              9 Do Right TC                       39.73   3 
 17 Nyah Torres                8 Arizona Gold                      40.18   2 
 18 Rose Cobbin                8 Arizbushmast                      40.42   3 
 19 Halie Galloway             8 AZ Flames TC                      41.42   1 
 20 Brittany Wichman           8 Arizona Chee                      41.59   3 
 21 Justeen Pineda             9 Aag Panther                       41.75   1 
 22 Javanna Oneal              9 Arizona Chee                      42.25   3 
 23 Sara Diaz                  8 Arizona Risi                      44.85   4 
 24 Chyna Anderson             9 Do Right TC                       45.06   4 
 25 Sadauri Sadauriwhite       9 Miles Per Ho                      46.36   1 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Anna Foreman               8 Arizona Chee                    1:17.06   2 
  2 Jai Gruenwald              8 Arizona Chee                    1:22.06   1 
  3 Asiah Fields               8 Arizona Spee                    1:26.50   1 
  4 Mahogany Jimerson          8 Arizona Gold                    1:26.67   1 
  5 Nydiah Mgbam               8 Miles Per Ho                    1:26.72   1 
  6 Rylie Schellhardt          9 Phoenix Bobc                    1:26.84   2 
  7 Brittany Wichman           8 Arizona Chee                    1:38.94   1 
  8 Anna Whitley               8 AZ Flames TC                    1:41.93   1 
  9 Molly Molvin               9 Phoenix Bobc                    1:42.60   2 
 10 Javanna Oneal              9 Arizona Chee                    1:52.15   2 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rose Cobbin                8 Arizbushmast                    3:21.91  
  2 Kaysinee Shirley           9 AZ Flames TC                    3:26.73  
  3 Brittany Wichman           8 Arizona Chee                    3:32.93  
  4 Molly Molvin               9 Phoenix Bobc                    3:50.07  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaysinee Shirley           9 AZ Flames TC                    6:49.88  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cito Hemphil-Toledo       10 Arizona Chee                      13.97   5 
  2 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc                      14.34   5 
  3 Trey Johnson               9 Arizona Gold                      14.64   5 
  4 Imani Lee                  9 Arizona Chee                      14.76   5 
  5 Keshaud White              8 Do Right TC            15.99      14.78   6 
  5 Decarlos Brooks            8 AZ Flames TC                      14.78   5 
  7 Greg Tremble               8 Arizona Spee                      15.07   4 
  8 Shamar Moreland            9 Do Right TC                       15.12   4 
  9 Robert Williams            9 Do Right TC                       15.62   1 
 10 Cameron Taylor             9 Arizona Puma           16.79      15.77   6 
 11 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC                      15.81   3 
 12 James Smith                8 AZ Flames TC                      15.87   6 
 13 Dylaun Washington          9 Arizona Gold                      15.98   3 
 14 William Beech              8 Arizona Spee                      16.00   1 
 15 Marquis Anderson           9 Arizona Risi                      16.41   3 
 16 Tyler Timmons              9 Feel The Hea                      16.57   1 
 17 Connor Phipps              9 Gilbert TC                        16.59   4 
 18 Paul Henson                9 Miles Per Ho                      16.61   2 
 19 Gevon Grimes               8 Arizona Chee                      16.63   1 
 19 Tavian Gould               9 Unattached             16.20      16.63   6 
 21 Hunter Kelley              9 AZ Flames TC                      16.65   4 
 22 Tyler Franklin             9 Arizona Puma           13.21      16.68   6 
 23 Keshon Palmer              9 Arizona Gold                      16.84   4 
 24 Cooper Brown               9 AZ Flames TC                      16.86   4 
 25 Eric Roberts               8 Arizona Chee                      16.87   2 
 26 Mckay Gardner              9 Phoenix Bobc                      16.91   1 
 27 Joshua Hannibal            9 Aag Panther                       17.12   2 
 28 Keyshawn Thain             8 Feel The Hea                      17.28   2 
 29 Joshua Thomas              9 AZ Flames TC                      17.33   4 
 30 Jared Poplawski            9 Phoenix Bobc                      17.39   2 
 31 Braydon Green              8 Phoenix Bobc                      17.42   3 
 32 Troy Shaver                9 Mustangs TC                       17.49   2 
 33 Treyce Watson              8 AZ Flames TC                      17.67   2 
 34 Naki Trussell              9 Miles Per Ho                      17.68   5 
 35 Kellen Simmons             8 AZ Flames TC                      17.72   6 
 36 Sebastian Coleman          9 AZ Flames TC                      18.25   3 
 37 Jordan West                8 AZ Flames TC                      18.29   3 
 38 Jt Grimm                   9 Aag Panther                       18.63   3 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cito Hemphil-Toledo       10 Arizona Chee                      30.61   1 
  2 Scieneaux Jarmon           9 Arizona Gold           30.00      30.89   7 
  3 Jeremiah Pruitt            9 Phoenix Bobc                      31.60   2 
  4 Decarlos Brooks            8 AZ Flames TC                      32.04   6 
  5 Imani Lee                  9 Arizona Chee                      32.27   1 
  6 Keshaud White              8 Do Right TC            31.99      32.35   7 
  7 Trey Johnson               9 Arizona Gold                      32.45   5 
  8 Shamar Moreland            9 Do Right TC                       32.87   6 
  9 Greg Tremble               8 Arizona Spee                      33.11   1 
 10 Cameron Taylor             9 Arizona Puma           34.64      33.68   7 
 11 James Smith                8 AZ Flames TC                      33.89   3 
 12 William Beech              8 Arizona Spee                      34.01   4 
 13 Robert Williams            9 Do Right TC                       34.25   6 
 14 Joshua Thomas              9 AZ Flames TC                      34.53   4 
 15 Makari Hawkins             9 Do Right TC                       34.54   3 
 16 Marquis Anderson           9 Arizona Risi                      34.63   2 
 17 Marcus Naisant             9 AZ Flames TC                      34.87   6 
 18 Tyler Franklin             9 Arizona Puma           27.34      35.12   7 
 19 Dylaun Washington          9 Arizona Gold                      35.17   2 
 20 Gevon Grimes               8 Arizona Chee                      35.21   4 
 21 Paul Henson                9 Miles Per Ho                      35.62   6 
 22 Tyler Timmons              9 Feel The Hea                      35.72   5 
 23 Jaren Savage               9 Aag Panther                       36.02   4 
 24 Roman Madrigal             8 Phoenix Bobc                      36.26   4 
 25 Tavian Gould               9 Unattached             35.00      36.72   7 
 26 Keshon Palmer              9 Arizona Gold                      36.96   3 
 27 Hunter Kelley              9 AZ Flames TC                      36.97   5 
 28 Eric Roberts               8 Arizona Chee                      37.00   4 
 29 Jack Eaton                 8 Arizona Gold           34.00      37.48   7 
 30 Mckay Gardner              9 Phoenix Bobc                      37.74   3 
 31 Connor Phipps              9 Gilbert TC                        38.46   1 
 32 Cooper Brown               9 AZ Flames TC                      38.48   3 
 33 Troy Shaver                9 Mustangs TC                       38.49   5 
 34 Keyshawn Thain             8 Feel The Hea                      38.68   2 
 35 Dylan Hollins              8 Miles Per Ho                      38.79   5 
 36 Sebastian Coleman          9 AZ Flames TC                      39.66   1 
 37 Kellen Simmons             8 AZ Flames TC                      39.69   2 
 38 Jordan West                8 AZ Flames TC                      39.92   1 
 39 Naki Trussell              9 Miles Per Ho                      40.36   4 
 40 Dominic Martinez           9 Miles Per Ho                      40.91   5 
 41 Solomon Matthews           8 Miles Per Ho                      42.23   1 
 42 Mikeal Richardson          9 Miles Per Ho                      42.94   4 
 43 Ty Larson                  9 Arizona Puma           35.21      43.24   7 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Scieneaux Jarmon           9 Arizona Gold         1:15.00    1:13.16   4 
  2 Greg Tremble               8 Arizona Spee                    1:15.20   2 
  3 Makari Hawkins             9 Do Right TC                     1:16.13   2 
  4 Marquis Anderson           9 Arizona Risi                    1:16.85   4 
  5 James Smith                8 AZ Flames TC                    1:18.33   3 
  6 Imani Lee                  9 Arizona Chee         1:20.00    1:19.48   4 
  7 Jack Eaton                 8 Arizona Gold                    1:19.77   3 
  8 Roman Madrigal             8 Phoenix Bobc                    1:20.62   2 
  9 Joshua Hannibal            9 Aag Panther                     1:21.84   2 
 10 Eric Roberts               8 Arizona Chee                    1:22.68   3 
 11 Gevon Grimes               8 Arizona Chee                    1:23.88   4 
 12 Tyler Timmons              9 Feel The Hea                    1:27.29   4 
 13 Hunter Kelley              9 AZ Flames TC                    1:27.57   3 
 14 Keyshawn Thain             8 Feel The Hea                    1:29.53   3 
 15 Jared Poplawski            9 Phoenix Bobc                    1:30.77   2 
 16 Dominic Martinez           9 Miles Per Ho                    1:30.84   2 
 17 Solomon Matthews           8 Miles Per Ho                    1:31.05   3 
 18 Dylan Hollins              8 Miles Per Ho                    1:31.17   3 
 19 Tavian Gould               9 Unattached           1:15.00    1:32.44   4 
 20 Jt Grimm                   9 Aag Panther                     1:40.12   2 
 21 Ty Larson                  9 Arizona Puma         1:24.18    1:47.91   4 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Braydon Green              8 Phoenix Bobc                    3:00.22  
  2 Jacob Hoppe                8 Unattached           3:45.00    3:13.53  
  3 Solomon Matthews           8 Miles Per Ho                    3:23.95  
 
Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jacob Hoppe                8 Unattached           7:30.00    6:44.26  
 
Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 54.56  7/30/1994   United Stars, Philadelphia, PA              
                       T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  1:07.00    1:11.68  
     1) Makhayla Anderson 9             2) Sydney Green 9                 
     3) Mikaela Grubb 9                 4) Tajanet Johnson 9              
 
Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  1:09.00    1:02.34  
     1) Tyrese Green 8                  2) Shamar Moreland 9              
     3) Keshaud White 8                 4) Robert Williams 9              
 
Event 252  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                         5:35.76  
     1) Mckay Gardner 9                 2) Braydon Green 8                
     3) Roman Madrigal 8                4) Jeremiah Pruitt 9              
  2 Arizona Gold Rush  'A'                                       5:47.38  
     1) Jack Eaton 8                    2) Scieneaux Jarmon 9             
     3) Trey Johnson 9                  4) Keshon Palmer 9                
  3 Miles Per Hour TC  'A'                                       6:25.50  
     1) Jordan Briggs 9                 2) Paul Henson 9                  
     3) Dylan Hollins 8                 4) Dominic Martinez 9             
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Lashira Tremble           10 Arizona Spee                      14.40   4 
  2 Nazhony Thain             10 Feel The Hea                      14.59   2 
  3 Takara Wade               10 Arizona Gold                      14.64   2 
  4 Kennedi Sheppard          10 Gilbert TC             15.20      14.69   6 
  5 Kennedy Broom             11 Arizona Chee           14.00      14.90   6 
  6 Alexis Center             10 Do Right TC                       14.98   5 
  7 Antionette Ware           11 Arizona Chee                      15.12   5 
  8 Kyli Dublin               11 Aag Panther                       15.22   3 
  9 Jasmine Stauffacher-Gray  10 Arizona Blaz                      15.27   4 
 10 Tala Shedrick             10 Do Right TC                       15.53   4 
 11 Courtney Mathis           10 Arizona Risi                      15.56   4 
 12 Darienne Bond             10 Arizona Chee                      15.69   3 
 13 Taylor Thompson           10 Aag Panther                       15.70   5 
 14 Joycelyne Vandonier       11 Gilbert TC             15.90      15.72   6 
 15 Natalie Vargas            10 Arizona Risi                      15.80   5 
 16 Demeesha Mccauley         10 Do Right TC                       15.89   5 
 17 Sierra Jones              11 Arizona Spee                      15.94   3 
 18 Adyanada Chambers         11 Arizona Gold                      16.07   1 
 19 Melinda Lyons             11 Arizona Risi                      16.13   5 
 20 Quajalian Trussell        11 Miles Per Ho                      16.22   3 
 21 Breanna Shaw              11 Arizona Gold                      16.38   6 
 22 Savannah Jones            10 Arizona Spee                      16.42   3 
 23 Kendra Jenkins            10 Arizona Gold                      16.44   4 
 24 Aliyya Washington         10 Arizona Gold                      16.66   5 
 25 Sabriyya Culver           10 Do Right TC                       16.76   3 
 26 Erin Langley              10 Aag Panther                       16.84   6 
 27 Skylar Austin             10 Arizona Chee                      17.18   2 
 28 Paishzja Odoms            10 Miles Per Ho                      17.21   3 
 29 Destiny Saulsberry        10 Arizona Risi                      17.50   1 
 30 Lisa Craft                10 Arizona Gold                      17.57   3 
 31 Alexis Aguilar-Carr       10 AZ Flames TC                      17.73   1 
 32 Stella Vargas             10 AZ Flames TC                      17.86   6 
 33 Mikayla Hendrix           11 Feel The Hea                      18.02   4 
 34 Zaria Blevins             10 Do Right TC                       18.57   6 
 35 Serena Bryant             10 Gilbert TC                        19.12   4 
 36 Ariel Johnson             10 Do Right TC                       19.30   6 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nazhony Thain             10 Feel The Hea                      30.88   6 
  2 Takara Wade               10 Arizona Gold                      31.36   4 
  3 Kierra Brown              11 Do Right TC                       31.47   6 
  4 Kennedy Broom             11 Arizona Chee           30.00      31.52   7 
  5 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC                      31.55   2 
  6 Jasmine Stauffacher-Gray  10 Arizona Blaz                      32.52   4 
  7 Autumn Smith              10 Do Right TC                       32.65   5 
  8 Alexis Center             10 Do Right TC                       32.68   2 
  9 Jessica Finley            11 Arizona Risi                      32.76   7 
  9 Tala Shedrick             10 Do Right TC                       32.76   3 
 11 Savannah Jones            10 Arizona Spee                      32.97   2 
 12 Courtney Mathis           10 Arizona Risi                      33.37   5 
 13 Natalie Vargas            10 Arizona Risi                      33.83   1 
 14 Mary Strong               11 Arizona Chee                      34.02   6 
 15 Kennedi Sheppard          10 Gilbert TC             31.10      34.03   7 
 16 Sierra Jones              11 Arizona Spee                      34.10   7 
 17 Adyanada Chambers         11 Arizona Gold                      34.27   3 
 18 Joycelyne Vandonier       11 Gilbert TC             31.70      34.55   7 
 19 Melinda Lyons             11 Arizona Risi                      34.58   4 
 20 Kyli Dublin               11 Aag Panther                       34.60   5 
 21 Kamarya Richardson        11 Arizona Spee                      35.02   6 
 22 Quajalian Trussell        11 Miles Per Ho                      35.13   6 
 23 Breanna Shaw              11 Arizona Gold                      35.96   1 
 24 Erin Langley              10 Aag Panther                       36.05   1 
 25 Kiani Talley              11 Arizona Spee                      36.34   6 
 26 Kendra Jenkins            10 Arizona Gold                      36.40   5 
 27 Darienne Bond             10 Arizona Chee                      36.45   3 
 28 Demeesha Mccauley         10 Do Right TC                       36.96   5 
 29 Paishzja Odoms            10 Miles Per Ho                      37.38   2 
 30 Stella Vargas             10 AZ Flames TC                      37.39   2 
 31 Skylar Austin             10 Arizona Chee                      38.05   4 
 32 Alexis Aguilar-Carr       10 AZ Flames TC                      38.62   2 
 33 Naairan Shajee            10 AZ Flames TC                      38.63   1 
 34 Aliyya Washington         10 Arizona Gold                      39.13   4 
 35 Zaria Blevins             10 Do Right TC                       39.45   1 
 36 Lisa Craft                10 Arizona Gold                      39.50   3 
 37 Mikayla Hendrix           11 Feel The Hea                      40.61   7 
 38 Destiny Saulsberry        10 Arizona Risi                      40.73   4 
 39 Katherine Novakowski      10 Arizona Chee                      43.46   7 
 40 Serena Bryant             10 Gilbert TC                        43.78   5 
 41 Ariel Johnson             10 Do Right TC                       45.15   7 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kayla Richardson          10 Arizona Spee                    1:04.75   2 
  2 Nazhony Thain             10 Feel The Hea                    1:08.54   3 
  3 Jalissa Smith             11 AZ Flames TC         1:10.00    1:10.91   4 
  4 Kennedy Broom             11 Arizona Chee         1:15.00    1:11.03   4 
  5 Mary Strong               11 Arizona Chee         1:15.00    1:12.25   4 
  6 Courtney Mathis           10 Arizona Risi                    1:13.78   2 
  7 Natalie Vargas            10 Arizona Risi                    1:14.19   4 
  8 Autumn Smith              10 Do Right TC                     1:14.94   2 
  9 Kierra Brown              11 Do Right TC                     1:15.04   3 
 10 Alexandra Novacek         11 Phoenix Bobc                    1:15.20   3 
 11 Melinda Lyons             11 Arizona Risi                    1:18.08   2 
 12 Jessica Finley            11 Arizona Risi                    1:19.81   4 
 13 Darienne Bond             10 Arizona Chee                    1:23.55   3 
 14 Kiani Talley              11 Arizona Spee                    1:24.28   1 
 15 Naairan Shajee            10 AZ Flames TC                    1:25.57   3 
 16 Stella Vargas             10 AZ Flames TC                    1:26.13   3 
 17 Demeesha Mccauley         10 Do Right TC                     1:26.54   1 
 18 Zaria Blevins             10 Do Right TC                     1:33.08   1 
 19 Katherine Novakowski      10 Arizona Chee                    1:38.92   3 
 20 Mikayla Hendrix           11 Feel The Hea                    1:41.10   4 
 21 Skylar Austin             10 Arizona Chee                    1:44.89   1 
 22 Sabriyya Culver           10 Do Right TC                     1:47.13   2 
 23 Ariel Johnson             10 Do Right TC                     1:54.99   1 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Molloy            11 Phoenix Bobc                    2:33.91  
  2 Mary Strong               11 Arizona Chee         2:30.00    2:45.28  
  3 Conley Marquez            11 Phoenix Bobc                    2:46.05  
  4 Alexandra Novacek         11 Phoenix Bobc                    2:57.30  
  5 Madeline Juetten          11 Feel The Hea                    3:03.54  
  6 Katherine Novakowski      10 Arizona Chee                    3:40.98  
  7 Jaycie Eaton              10 Arizona Gold                    3:43.46  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Molloy            11 Phoenix Bobc                    5:16.03  
  2 Lauren Kinzle             11 Phoenix Bobc                    5:22.65  
  3 Conley Marquez            11 Phoenix Bobc                    5:52.17  
  4 Madeline Juetten          11 Feel The Hea                    6:41.44  
  5 Jaycie Eaton              10 Arizona Gold                    7:30.13  
 
Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sarah Carter              10 Unattached                     13:00.03  
  2 Megan Reniewicki          10 Unattached                     13:31.91  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adam Turner               11 Mustangs TC                       13.66   4 
  2 Pavone Myers              11 Do Right TC            12.67      13.95   5 
  3 Odis Holloway             11 Do Right TC                       14.11   4 
  4 Quinton Garrett           11 Do Right TC                       14.26   5 
  4 Mason Roomes              10 AZ Flames TC                      14.26   3 
  6 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi                      14.57   2 
  7 Derrick Beale             10 Miles Per Ho                      14.70   3 
  8 Devonte Lundy             10 AZ Flames TC                      14.75   2 
  9 Kristopher Handy          11 Arizona Gold                      14.76   1 
 10 Jacob Pruitt              10 Phoenix Bobc                      14.78   5 
 11 Rakevion White            10 Do Right TC                       15.08   4 
 11 Varix Owens               11 Do Right TC                       15.08   5 
 13 Singleton Marcus          11 Arizona Spee                      15.20   4 
 14 Bobby Odoms               11 Miles Per Ho                      15.37   2 
 15 Malik Mason               10 Do Right TC                       15.44   3 
 16 Edwin Adams               10 Arizona Chee                      15.45   3 
 17 Fredrick Hawkins          11 Unattached                        15.66   2 
 18 Jaeren Burch              11 Mustangs TC                       15.71   3 
 19 Emeka Mgbam               10 Miles Per Ho                      15.82   2 
 20 Darryl Robinson           10 Aag Panther                       16.20   1 
 21 Isiah Butler              10 Do Right TC                       16.35   1 
 22 Jackson Gardner           10 Phoenix Bobc                      16.44   4 
 23 Elliot King               10 AZ Flames TC                      16.92   5 
 24 Andre Elmore              10 Do Right TC                       17.13   5 
 25 Joey Savage               11 Aag Panther                       17.48   3 
 26 Jake Kelsey               10 Gilbert TC                        17.52   2 
 27 Devonte Cardoza           10 Mustangs TC                       17.62   1 
 28 Alex Mear                 10 Arizona Puma           16.81      18.15   5 
 29 Trent Johnson             10 Do Right TC                       20.04   1 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Adam Turner               11 Mustangs TC                       29.11   4 
  2 Odis Holloway             11 Do Right TC                       29.34   5 
  3 Quinton Garrett           11 Do Right TC                       30.19   3 
  4 Jerome Greenjr            10 Do Right TC                       30.27   5 
  5 Derrick Beale             10 Miles Per Ho                      31.02   3 
  6 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi                      31.34   2 
  7 Mason Roomes              10 AZ Flames TC                      31.42   4 
  8 Devonte Lundy             10 AZ Flames TC                      31.73   4 
  9 Jacob Pruitt              10 Phoenix Bobc                      31.74   4 
 10 Kristopher Handy          11 Arizona Gold                      31.77   5 
 11 Darryl Robinson           10 Aag Panther                       31.93   1 
 12 Rakevion White            10 Do Right TC                       32.18   1 
 13 Shyheim Lindsay           10 Miles Per Ho                      32.85   1 
 14 Bobby Odoms               11 Miles Per Ho                      33.42   1 
 15 Singleton Marcus          11 Arizona Spee                      33.64   4 
 16 geoffrey deshazo          11 Unattached                        33.75   2 
 17 Fredrick Hawkins          11 Unattached                        33.85   2 
 18 Cade Burks                10 Arizona Chee                      34.15   4 
 19 Joey Savage               11 Aag Panther                       34.78   2 
 20 Edwin Adams               10 Arizona Chee                      35.06   2 
 21 Brandon Whitney           10 Arizona Blaz                      35.16   3 
 22 gavin stinson             11 Arizona Chee                      36.41   1 
 23 Jaeren Burch              11 Mustangs TC                       36.59   3 
 24 Isiah Butler              10 Do Right TC                       37.40   4 
 25 Samuel Sullivan           11 Arizona Spee                      37.43   1 
 26 Andre Elmore              10 Do Right TC                       37.55   1 
 27 Jackson Gardner           10 Phoenix Bobc                      37.75   5 
 28 Dakota Jordan             11 Arizona Spee                      38.09   2 
 29 Elliot King               10 AZ Flames TC                      38.74   4 
 30 Jake Kelsey               10 Gilbert TC                        39.58   3 
 31 Alex Mear                 10 Arizona Puma           34.58      39.71   5 
 32 Devonte Cardoza           10 Mustangs TC                       40.60   1 
 33 Gavin Martinez            10 AZ Flames TC                      41.12   5 
 34 Trent Johnson             10 Do Right TC                       47.95   5 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Pavone Myers              11 Do Right TC                     1:11.66   1 
  2 Jerome Greenjr            10 Do Right TC                     1:12.37   1 
  3 Quinton Garrett           11 Do Right TC                     1:13.79   3 
  4 Vic Conyersjr             11 Arizona Risi                    1:14.35   1 
  5 geoffrey deshazo          11 Unattached                      1:16.64   2 
  6 Shyheim Lindsay           10 Miles Per Ho                    1:18.12   3 
  7 Joey Savage               11 Aag Panther                     1:19.67   2 
  8 Edwin Adams               10 Arizona Chee                    1:19.75   3 
  9 Varix Owens               11 Do Right TC                     1:21.05   3 
 10 Malik Mason               10 Do Right TC                     1:21.19   1 
 11 Brandon Whitney           10 Arizona Blaz                    1:22.01   2 
 12 gavin stinson             11 Arizona Chee                    1:23.62   2 
 13 Emeka Mgbam               10 Miles Per Ho                    1:24.68   1 
 14 Rakevion White            10 Do Right TC                     1:24.89   2 
 15 Jackson Gardner           10 Phoenix Bobc                    1:25.17   3 
 16 Dakota Jordan             11 Arizona Spee                    1:29.28   2 
 17 Isiah Butler              10 Do Right TC                     1:30.78   1 
 18 Andre Elmore              10 Do Right TC                     1:33.98   2 
 19 Trent Johnson             10 Do Right TC                     1:59.14   2 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Samuel Sullivan           11 Arizona Spee                    3:05.83  
  2 Dakota Jordan             11 Arizona Spee                    3:05.87  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Justin Fell               11 Mustangs TC                     5:45.04  
  2 Cade Burks                10 Arizona Chee                    5:50.55  
  3 Jonathan Novakowski       11 Arizona Chee                    6:08.96  
 
Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Justin Fell               11 Mustangs TC                    11:40.93  
  2 Jonathan Novakowski       11 Arizona Chee                   12:37.85  
 
Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Ft. Worth, TX                   
                       C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Speed United  'A'                                      57.23  
     1) Kamarya Richardson 11           2) Kayla Richardson 10            
     3) Kyla Richardson 10              4) Lashira Tremble 10             
  2 Do Right TC  'A'                                               58.10  
     1) Kierra Brown 11                 2) Alexis Center 10               
     3) Tala Shedrick 10                4) Autumn Smith 10                
 
Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Speed United  'A'                                    5:14.17  
     1) Savannah Jones 10               2) Kayla Richardson 10            
     3) Kyla Richardson 10              4) Lashira Tremble 10             
  2 Arizona Gold Rush  'A'                                       6:14.63  
     1) Adyanada Chambers 11            2) Lisa Craft 10                  
     3) Kendra Jenkins 10               4) Takara Wade 10                 
  3 Arizona Gold Rush  'B'                                       6:24.94  
     1) Jaycie Eaton 10                 2) Breanna Shaw 11                
     3) Aliyya Washington 10            4) Dejae Williams 10              
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                               59.30  
     1) Jerome Greenjr 10               2) Odis Holloway 11               
     3) Malik Mason 10                  4) Pavone Myers 11                
  2 Miles Per Hour TC  'A'                                       1:00.15  
     1) Derrick Beale 10                2) Shyheim Lindsay 10             
     3) Emeka Mgbam 10                  4) Bobby Odoms 11                 
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tope Williams             12 Arizona Chee           13.00      13.44   3 
  2 Alexis Roberts            13 Arizona Chee           13.00      13.48   3 
  3 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           13.00      13.71   3 
  4 Kendall Stokes            13 AZ Flames TC                      13.87   2 
  5 Britta Nordstrom          13 Phoenix Bobc                      13.94   2 
  6 Imani Adams               12 Arizona Chee           13.50      13.98   3 
  7 Sarah Edmondson           13 AZ Flames TC                      13.99   3 
  8 Shanice Tremble           12 Arizona Spee                      14.18   1 
  9 Bianca Finn               13 Arizona Chee                      14.28   2 
 10 Tristen Vaughn            12 Aag Panther                       14.29   1 
 11 Angela Robinson           12 Arizona Risi                      14.40   3 
 12 Breanna Sims              12 Do Right TC                       14.49   1 
 13 Jonaye Muldron            12 Miles Per Ho                      14.65   2 
 14 Shanyiah Lindsay          12 Miles Per Ho                      14.88   2 
 14 Madison Duecker           13 Feel The Hea                      14.88   2 
 16 Unique Johnson            12 Arizona Gold                      14.90   1 
 17 Mylena Mcknight           12 Arizona Gold                      15.64   1 
 18 Amanda Brown              13 AZ Flames TC                      15.65   3 
 19 Taleisha Thompson         12 Do Right TC                       15.67   1 
 20 Kara Thomas               12 AZ Flames TC                      16.17   2 
 21 Gloria Flores             12 AZ Flames TC                      16.29   3 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shannon Jackson           13 Aag Panther                       27.44   3 
  2 Alexis Roberts            13 Arizona Chee           27.00      27.71   4 
  3 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee           27.00      28.42   4 
  4 Tope Williams             12 Arizona Chee           27.00      28.72   4 
  5 Imani Adams               12 Arizona Chee           27.00      29.20   4 
  6 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC                      29.36   1 
  7 Bianca Finn               13 Arizona Chee                      29.41   2 
  8 Shanice Tremble           12 Arizona Spee                      29.51   3 
  9 Britta Nordstrom          13 Phoenix Bobc                      29.92   3 
 10 Kyla Golston              12 Miles Per Ho                      30.11   2 
 11 Tristen Vaughn            12 Aag Panther                       30.71   1 
 12 Beatriz Martinez          13 Arizona Chee           28.00      30.75   4 
 13 Sara Strong               13 Arizona Chee           28.00      30.96   4 
 14 Shaunise Jones            13 Arizona Spee                      30.97   1 
 15 Gabriel Dancy             13 Miles Per Ho                      31.23   1 
 16 Jonaye Muldron            12 Miles Per Ho                      31.31   4 
 17 Madison Duecker           13 Feel The Hea                      31.42   2 
 18 Breanna Sims              12 Do Right TC                       31.96   3 
 19 Alysoune Coleman          12 AZ Flames TC                      32.19   3 
 20 Shanyiah Lindsay          12 Miles Per Ho                      32.45   3 
 21 Unique Johnson            12 Arizona Gold                      32.72   2 
 22 Amanda Brown              13 AZ Flames TC                      33.32   1 
 23 Imani Woods               13 Arizona Chee                      33.80   1 
 24 Kara Thomas               12 AZ Flames TC                      34.12   1 
 25 Taleisha Thompson         12 Do Right TC                       34.24   3 
 26 Mylena Mcknight           12 Arizona Gold                      34.57   2 
 27 Navarro Sarahi            12 Arizbushmast                      35.82   4 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Alexis Roberts            13 Arizona Chee         1:02.00    1:02.47   3 
  2 Shannon Jackson           13 Aag Panther                     1:05.88   2 
  3 Imani Adams               12 Arizona Chee         1:02.00    1:06.40   4 
  4 Sherrelle Jordan          13 Arizona Chee         1:02.00    1:06.54   4 
  5 Angela Robinson           12 Arizona Risi                    1:06.75   1 
  6 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC                    1:07.36   3 
  7 Sara Strong               13 Arizona Chee         1:02.00    1:08.12   4 
  8 Cassidy Kamerman          13 AZ Flames TC                    1:08.24   4 
  9 Tope Williams             12 Arizona Chee         1:02.00    1:08.82   4 
 10 Alysoune Coleman          12 AZ Flames TC                    1:08.96   2 
 11 Shaunise Jones            13 Arizona Spee                    1:09.26   2 
 12 Kyla Golston              12 Miles Per Ho                    1:09.42   3 
 13 Kendall Stokes            13 AZ Flames TC                    1:09.86   3 
 14 Madison Duecker           13 Feel The Hea                    1:11.30   2 
 15 Bianca Finn               13 Arizona Chee                    1:13.32   3 
 16 Tristen Vaughn            12 Aag Panther                     1:13.54   1 
 17 Sydney Mierau             13 Phoenix Bobc                    1:13.73   2 
 18 Amanda Brown              13 AZ Flames TC                    1:14.23   1 
 19 Taleisha Thompson         12 Do Right TC                     1:15.30   2 
 20 Gabriel Dancy             13 Miles Per Ho                    1:18.33   2 
 21 Imani Woods               13 Arizona Chee                    1:18.64   1 
 22 Breanna Sims              12 Do Right TC                     1:21.35   3 
 23 Navarro Sarahi            12 Arizbushmast                    1:24.47   1 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Beatriz Martinez          13 Arizona Chee         2:30.00    2:33.05  
  2 Alysoune Coleman          12 AZ Flames TC                    2:37.93  
  3 Sara Strong               13 Arizona Chee         2:30.00    2:45.13  
  4 Cassidy Kamerman          13 AZ Flames TC                    2:48.04  
  5 Taylor Silva              13 Arizona Spee                    2:49.25  
  6 Sydney Mierau             13 Phoenix Bobc                    2:50.42  
  7 Savannah Coleman          13 AZ Flames TC                    2:53.52  
  8 Imani Woods               13 Arizona Chee                    3:13.85  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexis Hatton             12 Arizona Spee                    5:35.32  
  2 Beatriz Martinez          13 Arizona Chee                    5:37.20  
  3 Shannon Molvin            12 Phoenix Bobc                    5:54.44  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cory White                13 Miles Per Ho                      13.03   2 
  2 Daniel Estrada            13 AZ Flames TC                      13.17   2 
  3 Andrew Powles             13 Arizona Puma           12.96      13.21   3 
  4 Priest Willis             13 Mustangs TC                       13.36   3 
  5 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC                      13.42   1 
  6 Richard Haywood           13 Do Right TC            12.54      13.55   3 
  7 Kejavon Moore             13 Do Right TC                       13.63   1 
  8 Tyler Finn                13 Arizona Chee                      14.11   2 
  9 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC                      14.15   1 
 10 Emmanuel Butler           12 Do Right TC                       14.46   2 
 11 Roy Turner                12 Do Right TC                       14.65   1 
 12 Connor Gomez              13 Mustangs TC                       14.73   1 
 12 Jesse Jackson             13 Arizona Spee                      14.73   1 
 14 Gage Crittenden           13 Mustangs TC                       14.86   1 
 15 Benjamin Bohi             13 Arizona Puma           13.61      14.87   3 
 16 Julian Goodman            13 Mustangs TC                       15.05   3 
 17 Jermaine Platt-Jones      12 Do Right TC                       15.12   2 
 18 Nick Antoski              14 Unattached                        15.66   2 
 19 Jordon Thompson           12 AZ Flames TC                      15.69   2 
 20 Ira Hill                  12 Arizona Chee                      18.54   3 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cory White                13 Miles Per Ho                      25.88   2 
  2 Andrew Powles             13 Arizona Puma           26.90      27.23   4 
  3 Richard Haywood           13 Do Right TC            25.00      27.62   4 
  4 Daniel Estrada            13 AZ Flames TC                      27.69   2 
  5 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC                      27.95   3 
  6 Dalton Radcliffe          13 Phoenix Bobc                      28.04   1 
  7 Priest Willis             13 Mustangs TC                       28.22   2 
  8 Kejavon Moore             13 Do Right TC                       29.04   2 
  9 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc                      29.25   4 
 10 Tyler Finn                13 Arizona Chee                      29.37   4 
 11 Braxton Nickerson         13 Do Right TC                       29.86   2 
 12 Emmanuel Butler           12 Do Right TC                       30.07   3 
 13 Jesse Jackson             13 Arizona Spee                      30.25   4 
 14 Jockiest Ford             12 Arizona Chee                      30.82   4 
 15 Benjamin Bohi             13 Arizona Puma           28.17      30.86   4 
 16 Roshon Roomes             12 AZ Flames TC                      30.99   3 
 17 Nick Antoski              14 Unattached                        31.68   1 
 18 Connor Gomez              13 Mustangs TC                       31.84   1 
 19 Julian Goodman            13 Mustangs TC                       32.78   3 
 20 Jordon Thompson           12 AZ Flames TC                      34.62   3 
 21 Jermaine Platt-Jones      12 Do Right TC                       37.25   2 
 22 Ira Hill                  12 Arizona Chee                      40.97   1 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cory White                13 Miles Per Ho                      58.22   3 
  2 Richard Haywood           13 Do Right TC                     1:00.14   1 
  3 Gaige Funkhouser          13 AZ Flames TC                    1:01.54   1 
  4 Braxton Nickerson         13 Do Right TC                     1:02.20   3 
  5 Kejavon Moore             13 Do Right TC                     1:02.49   2 
  6 Nathan Reich              13 Gilbert TC             59.50    1:02.91   3 
  7 Dalton Radcliffe          13 Phoenix Bobc                    1:03.26   2 
  8 Fred Orlie                15 Phoenix Bobc                    1:04.18   1 
  9 Tyler Finn                13 Arizona Chee                    1:07.77   1 
 10 Jesse Jackson             13 Arizona Spee                    1:08.36   2 
 11 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc                    1:09.05   3 
 12 Emmanuel Butler           12 Do Right TC                     1:10.91   2 
 13 Trace Langley             12 Aag Panther                     1:11.67   2 
 14 Roy Turner                12 Do Right TC                     1:18.38   3 
 15 Jermaine Platt-Jones      12 Do Right TC                     1:22.96   1 
 16 Ira Hill                  12 Arizona Chee                    1:45.03   3 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nathan Reich              13 Gilbert TC                      2:19.28  
  2 Braxton Nickerson         13 Do Right TC                     2:20.48  
  3 Fred Orlie                15 Phoenix Bobc                    2:25.16  
  4 Jacob Whitney             13 Arizona Chee                    2:33.32  
  5 Dustin Gabrych            13 Arizona Spee                    2:37.06  
  6 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc                    2:40.57  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fred Orlie                15 Phoenix Bobc                    5:03.44  
  2 James Kondziolaiii        13 Arizona Risi                    5:43.10  
  3 Trace Langley             12 Aag Panther                     5:44.06  
  4 Dustin Gabrych            13 Arizona Spee                    5:44.09  
  5 Timothy Duckworth         12 Phoenix Bobc                    5:55.06  
  6 Parker Phillips           12 AZ Flames TC                    6:00.79  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 John Reniewicki           13 Unattached                     11:03.26  
  2 Jacob Whitney             13 Arizona Chee                   11:28.00  
  3 Parker Phillips           12 AZ Flames TC                   12:30.36  
 
Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 46.89  7/28/1996   South Bay Panthers, Long Beach, CA          
                       E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miles Per Hour TC  'A'                                         57.32  
     1) Gabriel Dancy 13                2) Kyla Golston 12                
     3) Shanyiah Lindsay 12             4) Jonaye Muldron 12              
 
Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Speed United  'A'                                    4:55.17  
     1) Alexis Hatton 12                2) Monica Mcdonald 13             
     3) Taylor Silva 13                 4) Shanice Tremble 12             
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jasmine Todd              15 Unattached             12.80      13.42   3 
  2 Dominique Jackson         15 Arizona Chee                      13.50   3 
  3 Victoria Mcarthur         15 Feel The Hea                      13.71   2 
  4 Julie Henrikson           15 Unattached                        14.02   2 
  5 Tiffany Coon              14 Gilbert TC             14.00      14.33   3 
  6 Megan Buchholz            15 Gilbert TC             15.00      14.55   3 
  7 Olivia Lingruen           15 Feel The Hea                      14.76   2 
  8 Imari Campbell            14 Arizona Gold                      14.91   2 
  9 Jessica Gettleman         14 Phoenix Bobc                      15.04   2 
 10 Nijah Dancy               15 Miles Per Ho                      15.33   2 
 11 Janine Taylor             15 Gilbert TC                        16.27   2 
 12 Naquana Mcintosh          14 Arizona Risi                      16.29   2 
 13 Samantha Wojnarowski      14 Mustangs TC                       17.09   3 
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jasmine Todd              15 Unattached             27.00      27.15   3 
  2 Dominique Jackson         15 Arizona Chee           26.00      27.34   3 
  3 Destiny Lundy             15 AZ Flames TC                      28.01   2 
  4 Victoria Mcarthur         15 Feel The Hea                      28.60   1 
  5 Amanda Sims               15 AZ Flames TC                      29.49   2 
  6 Julie Henrikson           15 Unattached                        29.77   2 
  7 Tiffany Coon              14 Gilbert TC             28.50      29.91   3 
  8 Olivia Lingruen           15 Feel The Hea                      31.33   2 
  9 Megan Buchholz            15 Gilbert TC             31.00      31.44   3 
 10 Nijah Dancy               15 Miles Per Ho                      31.77   2 
 11 Jessica Gettleman         14 Phoenix Bobc                      31.82   2 
 12 Imari Campbell            14 Arizona Gold                      31.87   1 
 13 Janine Taylor             15 Gilbert TC                        35.10   2 
 14 Naquana Mcintosh          14 Arizona Risi                      37.77   1 
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Victoria Mcarthur         15 Feel The Hea                    1:03.30   2 
  2 Dominique Jackson         15 Arizona Chee         1:00.00    1:04.65   3 
  3 Destiny Lundy             15 AZ Flames TC         1:02.00    1:05.00   3 
  4 Cadija Harris             15 Unattached           1:00.00    1:05.72   3 
  5 Julie Henrikson           15 Unattached                      1:05.74   1 
  6 Tiffany Coon              14 Gilbert TC           1:07.00    1:07.34   3 
  7 Amanda Sims               15 AZ Flames TC                    1:07.55   1 
  8 Janay Mendez              16 Unattached           1:06.00    1:07.59   3 
  9 Jessica Gettleman         14 Phoenix Bobc                    1:12.30   2 
 10 April Tyson               15 Arizona Spee                    1:12.91   2 
 11 Megan Buchholz            15 Gilbert TC           1:12.00    1:15.59   2 
 12 Nijah Dancy               15 Miles Per Ho                    1:17.29   1 
 13 Cassie Yetzer             14 Gilbert TC           1:12.00    1:19.43   2 
 14 Naquana Mcintosh          14 Arizona Risi                    1:25.08   2 
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McKenna Gaffney           16 Phoenix Bobc                    2:32.63  
  2 Jessey Tenorio            14 Feel The Hea                    2:42.03  
  3 Catherine Ronai           15 AZ Flames TC                    2:48.01  
  4 April Tyson               15 Arizona Spee                    2:49.69  
  5 Joelle Grande             15 Unattached                      2:53.01  
  6 Ricki Ceton               14 Feel The Hea                    3:02.79  
  7 Ellefrie Lagerhausen      15 Unattached                      3:24.56  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Catherine Ronai           15 AZ Flames TC                    5:44.86  
  2 Jessey Tenorio            14 Feel The Hea                    5:49.91  
  3 Ricki Ceton               14 Feel The Hea                    6:13.84  
  4 Joelle Grande             15 Unattached                      6:17.12  
 
Event 506  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 9:54.05  7/1981      Karlene Erickson, Ericson, NE             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ricki Ceton               14 Feel The Hea                   12:44.43  
  2 Catherine Ronai           15 AZ Flames TC                   12:55.09  
  3 Ellefrie Lagerhausen      15 Unattached                     14:33.77  
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hunter Schellhardt        14 Phoenix Bobc                      12.06   2 
  2 James Johnson             15 Gilbert TC             12.10      12.07   2 
  3 Anthony Brooks            15 AZ Flames TC                      12.13   1 
  4 Matthew Lyons             14 Arizona Risi                      12.65   1 
  5 Branden Jones             15 Arizona Spee                      12.73   1 
  6 Jared Thompson            15 AZ Flames TC                      12.75   2 
  7 Chris Shaver              14 Mustangs TC                       12.85   1 
  8 Cody Mcdonald             14 Arizona Spee                      13.42   2 
  9 Carter Brown              15 AZ Flames TC                      13.76   1 
 10 Dylan Huch                14 Arizona Chee                      13.96   1 
 11 Josh Barker               15 Arizona Risi                      14.31   2 
 12 Evan Mahrer               15 Gilbert TC             12.50      14.36   2 
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Branden Jones             15 Arizona Spee                      24.26   2 
  2 Josh Barker               15 Arizona Risi                      24.72   2 
  3 Carter Brown              15 AZ Flames TC                      25.06   1 
  4 Cody Mcdonald             14 Arizona Spee                      25.53   1 
  5 Evan Mahrer               15 Gilbert TC             25.00      25.75   2 
  6 James Johnson             15 Gilbert TC             25.20      25.80   2 
  7 Taylor Foster             14 Arizona Spee                      25.96   1 
  8 Dylan Huch                14 Arizona Chee                      27.51   1 
  9 Michael Reyes             15 Arizona Puma           26.96      28.39   2 
 10 Matthew Lyons             14 Arizona Risi                      29.54   1 
 11 Anthony Brooks            15 AZ Flames TC                      29.56   1 
 12 Jeremy Novakowski         14 Arizona Chee                      29.89   1 
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Evan Mahrer               15 Gilbert TC             56.00      56.47   2 
  2 Josh Barker               15 Arizona Risi                      56.50   1 
  3 James Johnson             15 Gilbert TC             58.00      57.41   2 
  4 Taylor Foster             14 Arizona Spee                      57.42   2 
  5 Carter Brown              15 AZ Flames TC                      57.91   1 
  6 Cody Mcdonald             14 Arizona Spee                      58.40   1 
  7 Dylan Huch                14 Arizona Chee                      59.55   1 
  8 Matthew Lyons             14 Arizona Risi                    1:02.40   2 
  9 Michael Reyes             15 Arizona Puma         1:01.92    1:02.43   2 
 10 Jared Thompson            15 AZ Flames TC                    1:09.31   1 
 11 Jeremy Novakowski         14 Arizona Chee                    1:12.16   2 
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnmark Farlett          15 Feel The Hea                    2:18.61  
  2 Kevin Farrell             15 Unattached                      2:24.52  
  3 Michael Reyes             15 Arizona Puma         2:17.12    2:27.87  
  4 Grant Swenson             15 Unattached                      2:41.50  
  5 Jeremy Novakowski         14 Arizona Chee                    2:51.82  
 
Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 3:56.84  7/9/2000    Adam Perkins, Liberty, MO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Johnmark Farlett          15 Feel The Hea                    4:57.57  
  3 Kevin Farrell             15 Unattached                      5:05.68  
  4 Grant Swenson             15 Unattached                      5:23.45  
 
Event 516  3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grant Swenson             15 Unattached                     11:36.42  
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
============================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Samantha Garcia           17 Gilbert TC             13.70      13.67   2 
  2 Kylar Handy               16 Arizona Gold                      13.95   2 
  3 Shantella Mccoy           16 Feel The Hea                      14.09   2 
  3 Kyndall Zieglowsky        16 Unattached             13.00      14.09   2 
  5 Emily Ramey               17 Arizona Risi                      14.35   2 
  6 Heather Lopez             17 Gilbert TC             14.20      15.08   2 
  7 Philisha Baird            17 Arizona Risi                      16.08   2 
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
============================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Larissa Matthews          18 Unattached             26.00      26.82   3 
  2 Samantha Garcia           17 Gilbert TC             28.00      28.21   3 
  3 Lamesha Parr              16 AZ Flames TC                      28.90   1 
  4 Kylar Handy               16 Arizona Gold                      29.18   1 
  5 Shantella Mccoy           16 Feel The Hea                      29.44   2 
  6 Ashley Love               16 Arizona Gold                      29.57   2 
  7 Emily Ramey               17 Arizona Risi                      30.26   2 
  8 Allison Schneid           17 Feel The Hea                      31.11   1 
  9 Caylee Miritello          16 Gilbert TC             30.50      31.86   3 
 
Event 603  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bryanna Smythe            17 Unattached           1:00.00    1:05.65  
  2 Lamesha Parr              16 AZ Flames TC                    1:08.21  
  3 Emily Ramey               17 Arizona Risi                    1:10.29  
  4 Kyndall Zieglowsky        16 Unattached           1:06.00    1:10.89  
  5 Caylee Miritello          16 Gilbert TC           1:12.00    1:14.15  
  6 Heather Lopez             17 Gilbert TC           1:10.00    1:19.50  
  7 Philisha Baird            17 Arizona Risi                    1:26.18  
 
Event 604  800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 2:07.05  7/1/1994    Tamieka Grizzle, Bronx, NY                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Cole               16 Feel The Hea                    2:29.15  
  2 Casey Grant               17 Unattached                      2:30.27  
  3 Amber Urban               16 Feel The Hea                    2:40.46  
  4 Natalie Jones             16 Feel The Hea                    2:42.02  
  5 Allison Schneid           17 Feel The Hea                    2:52.95  
  6 Swenson Holly             17 Unattached                      3:09.98  
 
Event 605  1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos Cob, CT                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Cole               16 Feel The Hea                    5:20.22  
  2 Casey Grant               17 Unattached                      5:34.73  
  3 Amber Urban               16 Feel The Hea                    5:35.52  
  4 Natalie Jones             16 Feel The Hea                    5:35.59  
  5 Ciara Payan               16 Unattached                      6:04.40  
  6 Swenson Holly             17 Unattached                      6:40.26  
 
Event 606  3000 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle, Carbondale, CO                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ciara Payan               16 Unattached                     12:45.85  
 
Event 611  100 Meter Dash Young Men
============================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kirby Wilson              17 Arizona Risi                      11.38   2 
  2 Charles James             17 Arizona Spee                      11.39   2 
  3 Crockett Colbert          17 Arizona Gold                      11.68   1 
  4 Lewis Todd                16 Unattached                        12.29   1 
  5 Dylan Walashek            16 Arizona Puma           12.56      12.75   2 
  6 Josh Berkley              16 Arizona Gold                      12.78   1 
  7 Darius Jackson            16 AZ Flames TC                      13.45   1 
  8 Elijah Strayhand          17 Arizona Risi                      13.50   1 
  9 Jose Teran                16 Arizona Gold                      13.85   1 
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
============================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Charles James             17 Arizona Spee                      22.91   2 
  2 Kirby Wilson              17 Arizona Risi                      23.74   2 
  3 Crockett Colbert          17 Arizona Gold                      24.39   1 
  4 Isaac Campbell            16 Arizona Gold                      24.84   1 
  5 Dylan Walashek            16 Arizona Puma           26.22      25.83   2 
  6 Josh Berkley              16 Arizona Gold                      26.43   2 
  7 Darius Jackson            16 AZ Flames TC                      26.89   1 
  8 Elijah Strayhand          17 Arizona Risi                      27.57   1 
 
Event 613  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lewis Todd                16 Unattached                        57.98  
  2 Isaac Campbell            16 Arizona Gold                      59.38  
  3 Elijah Strayhand          17 Arizona Risi                    1:06.10  
 
Event 614  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 1:49.49  7/27/2000   Nick Davenport, Houston, TX               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mike Choi                 16 Unattached                      2:17.91  
  2 David Mckaig              17 Feel The Hea                    2:26.14  
  2 Nyle James                16 Feel The Hea                    2:26.14  
 
Event 615  1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade, Woodinville, Wa               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mike Choi                 16 Unattached                      4:58.05  
  2 David Mckaig              17 Feel The Hea                    5:00.38  
  3 Nyle James                16 Feel The Hea                    5:13.45  
 
Event 652  4x400 Meter Relay Young Men
=========================================================================
    National: N 3:06.55  7/28/1996   East Atlanta TC, Atlanta, GA              
                         A.Partridge,D.Phillips,A Taylor,K.Williams        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Gold Rush  'A'                                       4:53.32  
     1) Josh Berkley 16                 2) Isaac Campbell 16              
     3) Crockett Colbert 17             4) Jaren Fox 17