Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                   Hy-Tek's Meet Manager 6/10/2008 05:14 PM
                     AZ USATF Regulation Meet - 5/31/2008                      
                           Youth Only - 9 Lane Track                           
                                    Mesa CC                                    
                               Completed Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Alye Downey                7 Northwest Xp           16.20      16.32   5 
  2 Foreman Anna               7 Arizona Chee           16.20      16.36   5 
  3 Diamond Harrington         7 Mustangs TC            16.30      16.62   5 
  4 Mahogany Jimerson          7 Arizona Gold           16.00      17.01   5 
  5 Tyana Mcclain              7 Phoenix Bobc           17.52      17.28   4 
  6 Dominique Phillips         6 Arizona Rising         17.32      17.29   5 
  7 Sky Black                  6 Mustangs TC            17.00      17.39   5 
  8 Amaya Johnson              7 Arizona Panthers       17.22      17.53   5 
  9 Ayana Hamilton             7 Arizona Panthers       17.86      17.57   4 
 10 Kenzington Pratt           7 Arizona Rising         17.43      17.69   4 
 11 Jayda Winfield             7 Arizona Chee                      17.93   1 
 12 Hannah Ashley              7 Northwest Xp           18.50      17.96   3 
 13 Kaylee Ivie                7 AZ Flames TC           17.66      17.97   4 
 14 Antasia Lewis              7 Northwest Xp           18.50      18.01   3 
 15 Shardae Haynes             6 Do Right TC                       18.04   1 
 16 Kylee Mcbride              7 Arizona Blaz           18.34      18.51   4 
 17 Bianca Jones               7 Pops TC                18.09      18.55   4 
 18 Amia Williams              7 Arizona Panthers       19.30      18.58   3 
 19 Adora Adams                5 Arizona Chee                      18.60   2 
 20 Gabriela Valdez            6 Arizona Gold           16.00      18.90   5 
 21 Dominique Mustin           5 Arizona Rising         18.47      18.93   3 
 22 Jayde Charlton             5 Do Right TC                       19.12   2 
 23 Rose Cobbin                7 Ariz BushMas                      19.31   2 
 24 Jade Betts-Jackson         6 Do Right TC                       19.64   2 
 25 Kortnee Incardone          6 AZ Flames TC           19.71      20.15   3 
 26 Anna Whitley               7 AZ Flames TC           18.26      20.42   4 
 27 Rayyah Shakur              5 Northwest Xp           25.60      22.75   3 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jai Gruenwald              7 Arizona Chee           33.00      33.98   4 
  2 Kenzington Pratt           7 Arizona Rising         39.12      35.96   3 
  3 Diamond Harrington         7 Mustangs TC            33.50      35.97   4 
  4 Mahogany Jimerson          7 Arizona Gold           36.00      36.79   4 
  5 Sky Black                  6 Mustangs TC                       36.84   2 
  6 Ayana Hamilton             7 Arizona Panthers       38.77      37.36   3 
  7 Tyana Mcclain              7 Phoenix Bobc           37.09      37.78   4 
  8 Shardae Haynes             6 Do Right TC                       38.26   1 
  9 Trinity Coleman            6 Mustangs TC            36.68      38.35   4 
 10 Dominique Phillips         6 Arizona Rising         38.04      38.61   4 
 11 Kaylee Ivie                7 AZ Flames TC           38.29      39.33   3 
 12 Rose Cobbin                7 Ariz BushMas                      40.04   1 
 13 Jade Betts-Jackson         6 Do Right TC                       41.09   1 
 14 Dominique Mustin           5 Arizona Rising         40.11      41.13   3 
 15 Jayde Charlton             5 Do Right TC                       41.27   2 
 16 Amaya Johnson              7 Arizona Panthers       37.24      41.75   4 
 17 Kortnee Incardone          6 AZ Flames TC           40.92      42.04   3 
 18 Gabriela Valdez            6 Arizona Gold           35.00      42.07   4 
 19 Bianca Jones               7 Pops TC                40.33      42.84   3 
 20 Amia Williams              7 Arizona Panthers       41.72      44.39   3 
 21 Anna Whitley               7 AZ Flames TC           42.97      46.01   3 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Keishaud White             7 Do Right TC            15.01      15.63   5 
  2 Chris Russell              7 Mustangs TC                       15.65   1 
  3 Wyatt Shedrick             6 Do Right TC                       16.08   1 
  4 Roshaun Jones              7 Arizona Panthers       16.39      16.17   5 
  5 Delano Salgado             7 Mustangs TC                       16.33   3 
  6 Dorian Alexander           7 Arizona Panthers       15.00      16.44   5 
  7 Marshawn Gibson            7 Mustangs TC                       16.49   2 
  8 James Smith                7 AZ Flames TC           16.49      16.72   5 
  9 Isaac Oliver               7 Arizona Panthers       16.50      17.08   5 
 10 William Shaffer            6 Do Right TC                       17.18   3 
 11 Alden Jackson              6 Do Right TC                       17.38   3 
 12 Anthony Davis              6 Mustangs TC                       18.15   2 
 13 Antwane Stewart            6 Do Right TC                       18.19   2 
 14 Jacob Grenwald             7 Arizona Chee                      18.31   3 
 15 Tyrail Carrethers          7 Northwest Xp           18.50      18.40   4 
 16 Treydan Stukes             7 Arizona Panthers                  18.54   1 
 17 Emery King                 6 AZ Flames TC           18.43      18.80   4 
 18 Kenneth Pratt              7 Arizona Rising         17.67      18.94   5 
 19 Kellen Simmons             7 AZ Flames TC           18.40      19.04   5 
 20 Grant Cunningham           7 AZ Flames TC           18.40      19.21   5 
 21 Tre Green                  5 Northwest Xp           20.50      19.35   4 
 22 Keyshawn Thain             7 Feel The Hea           18.89      19.53   4 
 23 Myles Goodman              6 Mustangs TC                       19.74   1 
 24 Connor Ivie                5 AZ Flames TC           19.27      19.81   4 
 25 Joseph Rincon              5 Mustangs TC                       20.18   1 
 26 Christopher Stanek         6 Phoenix Bobc           19.68      20.71   4 
 27 Michael Buckner            6 Do Right TC                       20.86   2 
 28 Demetris Lovejr            5 Arizona Gold                      21.12   2 
 29 Malachi Felix              6 Mustangs TC                       21.69   3 
 30 Ceth Reeves                6 Eternal Flam           22.90      22.85   3 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Marshawn Gibson            7 Mustangs TC                       33.45   2 
  2 Wyatt Shedrick             6 Do Right TC                       33.60   2 
  3 Antwone Wildly             7 Eternal Flam           38.00      33.93   4 
  4 James Smith                7 AZ Flames TC           33.98      34.03   4 
  5 Roshaun Jones              7 Arizona Panthers       33.75      34.40   4 
  6 Dorian Alexander           7 Arizona Panthers       32.90      35.92   4 
  7 William Shaffer            6 Do Right TC                       36.22   1 
  8 Alden Jackson              6 Do Right TC                       36.81   2 
  9 Kenneth Pratt              7 Arizona Rising         37.95      37.42   4 
 10 Jacob Grenwald             7 Arizona Chee                      38.22   1 
 11 Jaleel Laffitte            6 Do Right TC                       39.51   2 
 12 Kellen Simmons             7 AZ Flames TC           37.33      39.52   4 
 13 Treydan Stukes             7 Arizona Panthers                  39.57   2 
 14 Carmayne White             7 Do Right TC                       40.22   1 
 15 Anthony Davis              6 Mustangs TC                       40.62   1 
 16 Antwane Stewart            6 Do Right TC                       40.65   1 
 17 Emery King                 6 AZ Flames TC           40.92      41.60   3 
 18 Christopher Stanek         6 Phoenix Bobc           41.64      42.82   3 
 19 Keyshawn Thain             7 Feel The Hea           40.10      42.83   3 
 20 Myles Goodman              6 Mustangs TC                       43.17   2 
 21 Grant Cunningham           7 AZ Flames TC           39.89      43.18   4 
 22 Malachi Felix              6 Mustangs TC                       43.52   1 
 23 Connor Ivie                5 AZ Flames TC           41.63      44.66   3 
 23 Michael Buckner            6 Do Right TC                       44.66   2 
 25 Daniel Shaw                6 Unattached                        51.96   1 
 26 Ceth Reeves                6 Eternal Flam           49.08      52.15   3 
 
Event 141  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                             1:15.00    1:08.24  
     1) Adora Adams 5                   2) Foreman Anna 7                 
     3) Jai Gruenwald 7                 4) Jayda Winfield 7               
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  1:09.00    1:04.27  
     1) Alden Jackson 6                 2) William Shaffer 6              
     3) Wyatt Shedrick 6                4) Keishaud White 7               
  2 Mustangs TC  'A'                                  1:04.37    1:04.94  
     1) Anthony Davis 6                 2) Marshawn Gibson 7              
     3) Chris Russell 7                 4) Delano Salgado 7               
  3 Arizona Panthers  'A'                             1:05.00    1:05.10  
     1) Dorian Alexander 7              2) Roshaun Jones 7                
     3) Tyree Lamora 7                  4) Isaac Oliver 7                 
  4 Do Right TC  'B'                                  1:20.00    1:13.96  
     1) Michael Buckner 6               2) Jaleel Laffitte 6              
     3) Antwane Stewart 6               4) Carmayne White 7               
  5 Mustangs TC  'B'                                  1:10.00    1:19.51  
     1) Malachi Felix 6                 2) Myles Goodman 6                
     3) Courtney Palmore 7              4) Joseph Rincon 5                
 
Event 163  Long Jump Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mahogany Jimerson          7 Arizona Gold           2.44m      3.18m  
  2 Jai Gruenwald              7 Arizona Chee           3.00m      3.09m  
  3 Foreman Anna               7 Arizona Chee           3.00m      3.01m  
  4 Amaya Johnson              7 Arizona Panthers       3.05m      2.96m  
  5 Diamond Harrington         7 Mustangs TC            3.15m      2.88m  
  6 Ayana Hamilton             7 Arizona Panthers       2.80m      2.79m  
  7 Jayda Winfield             7 Arizona Chee                      2.69m  
  8 Tyana Mcclain              7 Phoenix Bobc           3.02m      2.62m  
  9 Kaylee Ivie                7 AZ Flames TC           2.90m      2.61m  
 10 Kylee Mcbride              7 Arizona Blaz           2.64m      2.60m  
 11 Rose Cobbin                7 Ariz BushMas                      2.59m  
 12 Anna Whitley               7 AZ Flames TC           2.44m      2.56m  
 13 Kenzington Pratt           7 Arizona Rising                    2.54m  
 14 Shardae Haynes             6 Do Right TC                       2.42m  
 15 Kortnee Incardone          6 AZ Flames TC           2.39m      2.32m  
 16 Jayde Charlton             5 Do Right TC                       2.18m  
 17 Amia Williams              7 Arizona Panthers       2.50m      2.05m  
 18 Adora Adams                5 Arizona Chee                      2.00m  
 19 Jade Betts-Jackson         6 Do Right TC                       1.85m  
 
Event 173  Long Jump Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chris Russell              7 Mustangs TC            3.46m      3.40m  
  2 Isaac Oliver               7 Arizona Panthers       3.13m      3.14m  
  2 Delano Salgado             7 Mustangs TC            3.06m      3.14m  
  4 James Smith                7 AZ Flames TC           2.33m      3.07m  
  5 Treydan Stukes             7 Arizona Panthers                  2.97m  
  6 Emery King                 6 AZ Flames TC           2.62m      2.90m  
  7 Tyrail Carrethers          7 Northwest Xp                      2.77m  
  8 Tre Green                  5 Northwest Xp                      2.57m  
  9 Jack Eaton                 7 Arizona Gold           2.13m      2.51m  
 10 Grant Cunningham           7 AZ Flames TC           2.03m      2.26m  
 11 Kenneth Pratt              7 Arizona Rising                    2.15m  
 12 Christopher Stanek         6 Phoenix Bobc           1.98m      2.05m  
 13 Carmayne White             7 Do Right TC                       2.03m  
 14 Connor Ivie                5 AZ Flames TC           2.20m      1.81m  
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Audri Dillard              9 Arizona Chee           14.50      14.25   5 
  2 Aubree Incardone           8 AZ Flames TC           14.66      14.31   5 
  3 Tasia Marshall             9 Mustangs TC            14.60      14.32   5 
  4 Drianna Mustin             9 Arizona Rising         14.34      14.77   5 
  5 Anaya Bailey               8 Arizona Elit           14.96      14.86   5 
  6 Takara Wade                9 Arizona Gold           15.45      14.93   5 
  7 Tiana Porier-Shelton       8 AZ Flames TC           15.67      15.37   5 
  8 Kali Aldred                9 AZ Flames TC           15.91      15.74   4 
  9 Natalie Vargas             9 Arizona Rising         16.02      15.79   4 
 10 Autumn Smith               9 Do Right TC                       15.85   1 
 11 Anaya Williams             9 Arizona Panthers       16.11      16.12   3 
 12 Rebekah Green              8 Northwest Xp           16.50      16.16   3 
 13 Mecca Whitfield            9 Northwest Xp           18.50      16.71   2 
 14 Caitlan Fudge              8 Arizona Gold           15.72      16.73   5 
 15 Haley Denning              8 Unattached                        16.80   1 
 15 Marissa Fudge              8 Arizona Gold           15.72      16.80   5 
 17 Reba Reeves                8 Eternal Flam           16.62      16.89   3 
 18 Jazmyn Mccovery            8 Northwest Xp           17.30      16.90   3 
 19 Arianna Adams              9 Northwest Xp           16.40      17.06   3 
 20 Ashante Grayer             8 Arizona Chee                      17.08   1 
 21 Kathleen Radigan           8 AZ Flames TC           16.36      17.16   3 
 22 Brianna Boitano            8 Pops TC                16.91      17.19   3 
 23 Amarah Shakur              9 Northwest Xp           19.50      17.39   2 
 24 Lemeyah Charlton           8 Do Right TC            16.01      17.43   4 
 24 Sterling Williamson        9 Northwest Xp           16.50      17.43   3 
 26 Cairra Page-Stevens        8 Mustangs TC                       17.61   1 
 27 Azilyn Gwin                8 Phoenix Bobc           18.31      17.70   2 
 28 Tajanet Johnson            8 Do Right TC            16.01      18.03   4 
 29 Sydney Green               8 Do Right TC            16.01      18.07   4 
 30 Katherine Bruno            8 Pops TC                17.88      18.18   2 
 31 Daijah Craft               8 Arizona Rising         17.82      18.21   2 
 32 Makahla Felix              8 Mustangs TC                       18.23   1 
 33 Makhayla Anderson          8 Do Right TC            16.01      18.29   4 
 34 Chyna Anderson             8 Do Right TC            16.01      18.86   4 
 35 Imani Jackson              9 Do Right TC            16.01      18.88   4 
 36 Zaria Blevins              9 Do Right TC            16.01      19.31   4 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Drianna Mustin             9 Arizona Rising         30.59      30.37   4 
  2 Aubree Incardone           8 AZ Flames TC           29.19      31.14   4 
  3 Tasia Marshall             9 Mustangs TC            30.50      31.63   4 
  4 Takara Wade                9 Arizona Gold           31.61      31.70   4 
  5 Nazhony Thain              9 Feel The Hea           32.34      32.10   4 
  5 Audri Dillard              9 Arizona Chee           30.00      32.10   4 
  7 Courtney Mathis            9 Arizona Rising         32.78      32.51   3 
  8 Anaya Bailey               8 Arizona Elit           30.97      32.68   4 
  9 Savannah Jones             9 Arizona Panthers                  32.69   1 
  9 Kali Aldred                9 AZ Flames TC           33.08      32.69   3 
 11 Natalie Vargas             9 Arizona Rising         32.50      32.83   4 
 12 Kayla Richardson           9 Arizona Rising                    33.62   1 
 13 Barbara Bruno              9 Pops TC                30.70      33.75   4 
 14 Anaya Williams             9 Arizona Panthers       34.69      34.55   3 
 15 Tiana Porier-Shelton       8 AZ Flames TC           33.04      34.64   3 
 16 Brianna Boitano            8 Pops TC                35.58      36.23   3 
 17 Kathleen Radigan           8 AZ Flames TC           34.41      36.70   3 
 18 Haley Denning              8 Unattached                        37.16   1 
 19 Reba Reeves                8 Eternal Flam           36.14      37.72   3 
 20 Caitlan Fudge              8 Arizona Gold           34.00      37.79   3 
 21 Makahla Felix              8 Mustangs TC                       38.32   1 
 22 Makhayla Anderson          8 Do Right TC                       38.48   1 
 23 Zaria Blevins              9 Do Right TC                       39.57   1 
 24 Marissa Fudge              8 Arizona Gold           34.00      39.94   3 
 25 Chyna Anderson             8 Do Right TC                       43.27   1 
 26 Imani Jackson              9 Do Right TC                       43.46   1 
 27 Tajanet Johnson            8 Do Right TC                  3:41:11.27   2 
 28 Sydney Green               8 Do Right TC                  3:41:12.46   2 
 29 Katherine Bruno            8 Pops TC                36.55 3:41:12.77   2 
 30 Azilyn Gwin                8 Phoenix Bobc           39.39 3:41:12.99   2 
 31 Daijah Craft               8 Arizona Rising         37.53 3:41:13.96   2 
 32 Ashante Grayer             8 Arizona Chee                 3:41:15.16   2 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kyla Richardson            9 Arizona Rising                  1:09.07   1 
  2 Drianna Mustin             9 Arizona Rising       1:10.00    1:10.57   3 
  3 Natalie Vargas             9 Arizona Rising       1:14.00    1:14.09   3 
  4 Nazhony Thain              9 Feel The Hea         1:13.00    1:14.91   3 
  5 Courtney Mathis            9 Arizona Rising                  1:14.94   1 
  6 Sierra Ruiz                9 Northwest Xp         1:12.00    1:16.49   3 
  7 Barbara Bruno              9 Pops TC              1:14.33    1:16.62   3 
  8 Savannah Jones             9 Arizona Panthers     1:17.00    1:16.84   3 
  9 Jazmyn Mccovery            8 Northwest Xp         1:25.00    1:17.98   2 
 10 Rebekah Green              8 Northwest Xp         1:14.00    1:19.20   3 
 11 Sterling Williamson        9 Northwest Xp         1:20.00    1:22.07   3 
 12 Alicia Jamison             9 Phoenix Bobc         1:21.38    1:22.58   2 
 13 Mecca Whitfield            9 Northwest Xp         1:20.00    1:22.62   3 
 14 Tajanet Johnson            8 Do Right TC                     1:24.83   1 
 15 Katherine Bruno            8 Pops TC              1:20.50    1:25.14   2 
 16 Reba Reeves                8 Eternal Flam         1:24.78    1:26.61   2 
 17 Haley Denning              8 Unattached                      1:27.06   1 
 18 Sydney Green               8 Do Right TC                     1:28.45   1 
 19 Kaysinee Shirley           8 AZ Flames TC         1:33.45    1:31.71   2 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cayley Hensley             9 Pops TC              2:48.87    2:45.28  
  2 Sloan Decker               9 Northwest Xp                    2:54.67  
  3 Sierra Ruiz                9 Northwest Xp                    2:56.04  
  4 Tala Shedrick              9 Do Right TC                     3:00.77  
  5 Kendall Williams           9 AZ Flames TC         3:07.70    3:09.26  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cayley Hensley             9 Pops TC              5:45.58    5:48.11  
  2 Sloan Decker               9 Northwest Xp                    5:59.23  
  3 Sarah Carter               9 Arizona Gold         6:00.00    6:11.50  
  4 Kendall Williams           9 AZ Flames TC         6:32.60    6:34.10  
  5 Kaysinee Shirley           8 AZ Flames TC         6:50.25    6:53.68  
 
Event 208  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makhayla Anderson          8 Do Right TC                    11:05.00  
  2 Jaycie Eaton               9 Arizona Gold        10:41.00   11:10.03  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jeromejr Green             9 Do Right TC            13.98      14.25   4 
  2 Dajon Griffin              9 Saints                 14.30      14.29   4 
  3 Austyn Brandon             9 AZ Flames TC           14.19      14.64   4 
  4 Rakevion White             9 Do Right TC            14.99      14.89   3 
  5 Kirby Wilson               9 Northwest Xp           14.30      15.00   4 
  6 Adonis Battle              9 Arizona Elit                      15.02   1 
  7 Shawn Blakely              9 Arizona Panthers       14.50      15.07   4 
  8 Jeff Rhymes                9 Mustangs TC            14.60      15.10   4 
  9 Chase Cord                 8 Northwest Xp           14.70      15.17   4 
 10 Treyvon Williams           8 Mustangs TC            14.99      15.51   3 
 11 Antuan Walker              9 Northwest Xp           16.50      15.55   2 
 12 Jatori Gipson              8 Do Right TC                       15.76   2 
 13 Jordan Chrite              9 Pops TC                15.28      15.83   3 
 14 Zackary Aldred             9 AZ Flames TC           15.41      16.17   3 
 15 Larry Thomas               9 Saints                 16.11      16.19   3 
 16 Justin Dominguez           9 Eternal Flam           15.73      16.20   3 
 17 Connor Denning             9 Unattached                        17.11   1 
 18 Andre Elmore               9 Do Right TC                       17.65   1 
 19 Jonah Villescaz-Morrison   8 Feel The Hea           16.65      17.79   2 
 20 Skyler Bohall              8 Unattached                        18.22   1 
 21 Sebastian Coleman          8 AZ Flames TC           18.86      18.75   2 
 22 William Dowlearn           9 Mustangs TC                       19.39   2 
 23 Roberto Valdez             8 Arizona Gold                      19.84   1 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tehran Thomas              8 Saints                 29.84      29.32   4 
  2 Jeromejr Green             9 Do Right TC            28.65      29.37   4 
  3 Austyn Brandon             9 AZ Flames TC           29.10      29.47   4 
  4 Dajon Griffin              9 Saints                            30.54   2 
  5 Scenieaux Jarmon           8 Arizona Gold           31.00      31.02   3 
  6 Devonte Lundy              9 AZ Flames TC           29.78      31.03   4 
  7 Jeff Rhymes                9 Mustangs TC            30.50      31.23   4 
  8 Rakevion White             9 Do Right TC            29.04      31.28   4 
  9 Treyvon Williams           8 Mustangs TC            31.86      32.78   3 
 10 Justin Dominguez           9 Eternal Flam           31.85      33.69   3 
 11 Edwin Adams                9 Arizona Chee                      33.73   1 
 12 John-Paul Nguyen           9 Arizona Puma           34.38      33.89   3 
 13 Brian Shaw                 8 Unattached                        36.46   2 
 14 Jonah Villescaz-Morrison   8 Feel The Hea           35.62      36.48   3 
 15 Jaden Hale                 8 Pops TC                36.95      36.98   2 
 16 Jake Luna                  8 Arizona Chee                      39.79   1 
 17 Jozef Bagby                9 Unattached                        41.32   1 
 18 Skyler Bohall              8 Unattached                        41.33   1 
 19 Sebastian Coleman          8 AZ Flames TC           41.91      43.74   2 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tehran Thomas              8 Saints               1:09.05    1:09.08   2 
  2 Chase Cord                 8 Northwest Xp         1:10.00    1:11.66   2 
  3 Jeff Rhymes                9 Mustangs TC          1:12.00    1:11.86   2 
  4 Scenieaux Jarmon           8 Arizona Gold         1:10.00    1:12.19   2 
  5 Antuan Walker              9 Northwest Xp         1:16.00    1:14.38   2 
  6 Devonte Lundy              9 AZ Flames TC         1:09.54    1:14.42   2 
  7 Elijah Lynch               8 Northwest Xp         1:14.00    1:16.19   2 
  8 Imani Lee                  9 Arizona Chee         1:20.00    1:16.79   1 
  9 Armani Rice                9 Mustangs TC                     1:17.02   1 
 10 Justin Dominguez           9 Eternal Flam         1:13.88    1:17.98   2 
 11 David Cofield              8 Mustangs TC          1:17.85    1:19.28   1 
 12 Jelani Laffitte            8 Do Right TC                     1:23.81   1 
 13 Jaden Hale                 8 Pops TC              1:29.76    1:24.53   1 
 14 Guillaume Augustoni        9 Phoenix Bobc         1:26.16    1:30.58   1 
 15 Jake Luna                  8 Arizona Chee                    1:33.37   1 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aarin Hawkins              9 Mustangs TC                     2:45.12  
  2 Elijah Lynch               8 Northwest Xp                    2:48.53  
  3 Makari Hawkins             8 Do Right TC                     2:50.04  
  4 Terrell Felix              9 Mustangs TC                     2:57.42  
  5 Cade Burks                 8 Arizona Chee                    2:57.54  
  6 Connor Denning             9 Unattached                      2:58.76  
  7 Jonathan Brainard          9 Arizona Gold         3:00.00    3:07.15  
  8 Marc Martinez              8 Arizona Blaz         3:05.00    3:09.78  
  9 Guillaume Augustoni        9 Phoenix Bobc         3:16.67    3:19.62  
 10 Jozef Bagby                9 Unattached                      3:27.95  
 11 Corey Waln                 9 Feel The Hea         3:48.00    3:40.47  
 
Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 John-Paul Nguyen           9 Arizona Puma         5:42.59    5:39.12  
  2 Makari Hawkins             8 Do Right TC                     5:52.08  
  3 Larry Thomas               9 Saints               6:08.71    6:10.59  
  4 Terrell Felix              9 Mustangs TC                     6:10.77  
  5 Cade Burks                 8 Arizona Chee                    6:11.89  
  6 Marc Martinez              8 Arizona Blaz         6:14.00    6:28.13  
  7 Jozef Bagby                9 Unattached                      7:29.43  
  8 Corey Waln                 9 Feel The Hea         7:19.00    8:11.02  
 
Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 54.56  7/30/1994   United Stars, Philadelphia, PA              
                       T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley        
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                    59.22    1:05.06  
     1) Lemeyah Charlton 8              2) Tala Shedrick 9                
     3) Autumn Smith 9                  4) Ayolion Spruell 9              
  2 Northwest Xpress TC  'A'                          1:00.00    1:05.72  
     1) Rebekah Green 8                 2) Sierra Ruiz 9                  
     3) Sterling Williamson 9           4)                                
  3 Northwest Xpress TC  'B'                          1:05.00    1:05.99  
     1) Arianna Adams 9                 2) Sloan Decker 9                 
     3) Jazmyn Mccovery 8               4) Mecca Whitfield 9              
 
Event 242  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  4:59.00    5:23.08  
     1) Lemeyah Charlton 8              2) Tala Shedrick 9                
     3) Autumn Smith 9                  4) Ayolion Spruell 9              
 
Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                    58.61      58.05  
     1) Jatori Gipson 8                 2) Jeromejr Green 9               
     3) Malik Mason 9                   4) Rakevion White 9               
  2 AZ Flames TC Youth  'A'                             59.07      58.12  
     1) Zackary Aldred 9                2) Austyn Brandon 9               
     3) Decarlos Brooks 8               4) Devonte Lundy 9                
  3 Northwest Xpress TC  'A'                            58.10      58.88  
     1) Chase Cord 8                    2) Elijah Lynch 8                 
     3) Antuan Walker 9                 4) Kirby Wilson 9                 
 
Event 252  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  4:45.00    5:25.54  
     1) Jatori Gipson 8                 2) Makari Hawkins 8               
     3) Jelani Laffitte 8               4) Malik Mason 9                  
  2 Arizona Cheetahs  'A'                             5:00.00    5:38.20  
     1) Edwin Adams 9                   2) Imani Lee 9                    
     3) Cade Burks 8                    4) Jake Luna 8                    
 
Event 261  High Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  4-08  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ayolion Spruell            9 Do Right TC                       0.95m  
 
Event 263  Long Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 15-01.75  1972        Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aubree Incardone           8 AZ Flames TC           3.90m      3.91m  
  2 Nazhony Thain              9 Feel The Hea           3.53m      3.79m  
  3 Audri Dillard              9 Arizona Chee           4.00m      3.78m  
  4 Tasia Marshall             9 Mustangs TC            3.48m      3.69m  
  5 Tiana Porier-Shelton       8 AZ Flames TC           3.73m      3.68m  
  6 Savannah Jones             9 Arizona Panthers       3.44m      3.47m  
  7 Alicia Jamison             9 Phoenix Bobc           2.99m      3.27m  
  8 Kali Aldred                9 AZ Flames TC           3.55m      3.19m  
  9 Arianna Adams              9 Northwest Xp                      3.08m  
 10 Marissa Fudge              8 Arizona Gold           2.67m      2.94m  
 11 Anaya Williams             9 Arizona Panthers       3.00m      2.86m  
 12 Makahla Felix              8 Mustangs TC                       2.77m  
 13 Imani Jackson              9 Do Right TC                       2.63m  
 14 Daijah Craft               8 Arizona Rising                    2.58m  
 15 Brianna Boitano            8 Pops TC                2.92m      2.44m  
 16 Courtney Mathis            9 Arizona Rising                    2.25m  
 17 Kathleen Radigan           8 AZ Flames TC           2.71m      1.97m  
 18 Azilyn Gwin                8 Phoenix Bobc           1.78m      1.89m  
 
Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 34-04  7/28/1995   Amber Crutis, Monroe, WI                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cairra Page-Stevens        8 Mustangs TC                       5.55m  
  2 Ressa Johnson              9 Tonto Apache                      5.29m  
  3 Alicia Jamison             9 Phoenix Bobc           5.72m      5.27m  
  4 Chyna Anderson             8 Do Right TC                       5.26m  
  5 Zaria Blevins              9 Do Right TC                       3.79m  
  6 Danica Rollier             9 Phoenix Bobc           3.43m      3.71m  
 
Event 267  Javelin Throw (300G) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 89-02  7/6/2001    Agnes Gallegos, Albuquerque, NM             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kendall Williams           9 AZ Flames TC          18.12m     17.35m  
  2 Cairra Page-Stevens        8 Mustangs TC                      10.15m  
  3 Ashante Grayer             8 Arizona Chee                      9.45m  
  4 Danica Rollier             9 Phoenix Bobc          12.39m      7.75m  
 
Event 271  High Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 5-01.25  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Terrell Felix              9 Mustangs TC                       1.25m  
  2 Edwin Adams                9 Arizona Chee           1.20m      1.20m  
  3 Marcus Naisant             8 AZ Flames TC           1.10m      1.15m  
  3 Aarin Hawkins              9 Mustangs TC                       1.15m  
  3 Armani Rice                9 Mustangs TC                       1.15m  
  3 Jordan Chrite              9 Pops TC                1.14m      1.15m  
  7 Guillaume Augustoni        9 Phoenix Bobc           0.95m      0.85m  
 
Event 273  Long Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 16-01.25  7/26/1980   Terry Simpson                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tehran Thomas              8 Saints                 4.45m      4.43m  
  2 Dajon Griffin              9 Saints                            4.28m  
  3 Zackary Aldred             9 AZ Flames TC           3.47m      3.92m  
  4 Kirby Wilson               9 Northwest Xp                      3.76m  
  5 Treyvon Williams           8 Mustangs TC            3.56m      3.71m  
  6 Marcus Naisant             8 AZ Flames TC                      3.69m  
  7 Jordan Chrite              9 Pops TC                3.78m      3.53m  
  8 Larry Thomas               9 Saints                 3.52m      3.51m  
  9 David Cofield              8 Mustangs TC                       3.26m  
 10 Imani Lee                  9 Arizona Chee                      3.23m  
 11 Adonis Battle              9 Arizona Elit                      3.22m  
 12 Scenieaux Jarmon           8 Arizona Gold           3.05m      3.17m  
 13 Jaden Hale                 8 Pops TC                3.12m      2.96m  
 14 Jonathan Brainard          9 Arizona Gold           2.44m      2.69m  
 15 Roberto Valdez             8 Arizona Gold                      2.24m  
 
Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 39-10.75  7/3/1993    Kevin Bookout, Stroud, OK                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hunter Jones               9 Saints                 7.77m      7.70m  
  2 Armani Rice                9 Mustangs TC                       7.69m  
  3 Andre Elmore               9 Do Right TC                       6.86m  
  4 Elliot King                9 AZ Flames TC           7.19m      6.79m  
  5 William Dowlearn           9 Mustangs TC                       6.45m  
  6 David Cofield              8 Mustangs TC                       6.43m  
  7 Aarin Hawkins              9 Mustangs TC                       5.93m  
  8 Sebastian Coleman          8 AZ Flames TC           5.47m      5.26m  
 
Event 277  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 122-11  7/26/2001   Matthew Kosecki, Humble, Tx                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Malik Mason                9 Do Right TC                      25.81m  
  2 Andre Elmore               9 Do Right TC                      22.76m  
  3 William Dowlearn           9 Mustangs TC                      21.73m  
  4 Elliot King                9 AZ Flames TC          18.68m     15.63m  
  5 Connor Denning             9 Unattached                       10.99m  
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Tope Williams             11 Arizona Chee           13.30      13.40   5 
  2 Ky Westbrook              11 Arizona Chee           13.20      13.50   5 
  3 Kierra Brown              10 Do Right TC            13.40      13.77   5 
  4 Takerra Waters            11 Arizona Chee           13.90      14.01   5 
  5 Tori Kruger               11 Northwest Xp           14.10      14.08   5 
  6 Savannah Bowen            11 Arizona Rising         14.53      14.39   4 
  7 Angela Robinson           11 Arizona Rising         14.20      14.43   5 
  8 Taylor Patton             10 Arizona Chee           14.60      14.47   4 
  9 Keana Barrow              11 Mustangs TC            14.50      14.52   5 
 10 Dymonique Lewis           11 Arizona Chee           14.60      14.56   4 
 11 Danyl Ferguson            10 Do Right TC            14.53      14.70   5 
 12 India Broom               10 Arizona Chee           14.60      14.88   4 
 13 Chayla Lynch              10 Northwest Xp           15.10      14.89   3 
 14 Mercedes Romero           11 AZ Flames TC           15.50      15.05   3 
 15 Jenna Fitzgerald          11 Arizona Elit           15.03      15.07   4 
 16 Cierra Reeves             11 Eternal Flam           15.00      15.17   4 
 16 Sarah Dennard             11 Unattached                        15.17   1 
 18 Mariah Ortiz              11 Northwest Xp           16.50      15.32   2 
 19 Rees Young                10 AZ Flames TC           15.37      15.33   3 
 20 Jessica Finley            10 Northwest Xp           15.30      15.38   3 
 21 Tessa Davis               10 Arizona Elit           15.00      15.41   4 
 22 Deja Lynch                10 Northwest Xp           15.00      15.46   4 
 23 Hannah Marrow             10 Arizona Elit           16.00      15.60   3 
 24 Angelica Broom            11 Do Right TC                       15.70   1 
 24 Mashaila Kirkwood         10 Northwest Xp           16.50      15.70   2 
 26 Jekisha Rhymes            11 Mustangs TC                       15.98   1 
 27 Trinity Alicea            11 Mustangs TC                       16.09   1 
 27 Christine Williford       10 Northwest Xp           17.60      16.09   2 
 29 Lauren Ashley             10 Northwest Xp           16.50      16.48   2 
 30 Sydney Cunningham         10 AZ Flames TC           16.07      16.52   3 
 31 Melinda Lyons             10 Arizona Rising         16.27      16.67   3 
 32 Breanna Clark             10 Arizona Elit           16.03      16.77   3 
 33 Kree Villescaz-Morrison   10 Feel The Hea           16.36      16.79   2 
 34 Jera Richards             10 AZ Flames TC           16.35      16.82   2 
 35 Alise Shalongo            10 Arizona Elit           18.46      17.13   2 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              11 Arizona Chee           27.30      28.01   4 
  2 Tope Williams             11 Arizona Chee           27.00      28.04   4 
  3 Kierra Brown              10 Do Right TC            28.23      29.10   4 
  4 Angela Robinson           11 Arizona Rising         29.09      29.37   4 
  5 Savannah Bowen            11 Arizona Rising         30.21      29.47   3 
  6 Takerra Waters            11 Arizona Chee           28.00      29.52   4 
  7 Taylor Patton             10 Arizona Chee           31.00      30.03   3 
  8 Grace Ashu                11 Arizona Chee           30.00      30.23   3 
  9 Keana Barrow              11 Mustangs TC            28.60      30.24   4 
 10 Dymonique Lewis           11 Arizona Chee           31.00      30.35   3 
 11 India Broom               10 Arizona Chee           31.00      30.41   3 
 12 Cecily Wilson             11 Arizona Chee           29.00      30.58   4 
 13 Kennedy Broom             10 Arizona Chee           31.00      31.05   3 
 14 Cierra Reeves             11 Eternal Flam           29.00      31.30   4 
 15 Kaylie Freeman            11 Mustangs TC            29.00      31.34   4 
 16 Danyl Ferguson            10 Do Right TC            31.70      31.37   3 
 17 Sierra Jones              11 Arizona Panthers       32.88      31.58   2 
 18 Tori Cabral               11 Arizona Gold           30.00      31.75   3 
 19 Angelica Broom            11 Do Right TC                       32.63   1 
 20 Rees Young                10 AZ Flames TC           32.61      33.22   2 
 21 Kree Villescaz-Morrison   10 Feel The Hea           35.27      34.28   1 
 22 Melinda Lyons             10 Arizona Rising         34.74      34.79   2 
 23 Mylena Mcknight           11 Arizona Gold                      35.44   1 
 24 Alise Shalongo            10 Arizona Elit           36.57      35.59   1 
 25 Madeline Juetten          10 Feel The Hea           37.74      36.05   1 
 26 Jera Richards             10 AZ Flames TC           34.68      37.30   2 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Imani Adams               11 Arizona Chee         1:02.00    1:04.72   4 
  2 Angela Robinson           11 Arizona Rising       1:08.00    1:06.68   4 
  3 Savannah Bowen            11 Arizona Rising       1:09.00    1:06.73   4 
  4 Keana Barrow              11 Mustangs TC          1:06.11    1:08.48   4 
  5 Mercedes Romero           11 AZ Flames TC         1:07.57    1:09.03   4 
  6 Jenna Fitzgerald          11 Arizona Elit         1:10.00    1:10.03   3 
  7 Tori Kruger               11 Northwest Xp         1:09.00    1:10.81   4 
  8 Tori Cabral               11 Arizona Gold         1:10.00    1:10.84   3 
  9 Chayla Lynch              10 Northwest Xp         1:11.00    1:11.55   3 
 10 Cierra Reeves             11 Eternal Flam         1:05.00    1:11.79   4 
 11 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC         1:12.55    1:12.27   3 
 12 Jessica Finley            10 Northwest Xp         1:09.00    1:12.75   4 
 13 Mashaila Kirkwood         10 Northwest Xp         1:15.00    1:13.13   2 
 14 Tessa Davis               10 Arizona Elit         1:10.00    1:14.10   3 
 15 Kaylie Freeman            11 Mustangs TC          1:08.84    1:14.18   4 
 16 Hannah Marrow             10 Arizona Elit         1:16.00    1:14.66   2 
 17 Christine Williford       10 Northwest Xp         1:22.00    1:15.50   1 
 18 Alexandra Novacek         10 Phoenix Bobc         1:15.25    1:15.64   2 
 19 Indya Pascascio           11 Arizona Rising       1:17.00    1:16.10   2 
 20 Deja Lynch                10 Northwest Xp         1:17.00    1:16.47   2 
 21 Sierra Jones              11 Arizona Panthers     1:13.43    1:16.52   3 
 22 Breanna Clark             10 Arizona Elit         1:19.00    1:16.83   1 
 23 Acajia Hunter             11 Phoenix Bobc         1:13.89    1:17.27   3 
 24 Jekisha Rhymes            11 Mustangs TC          1:15.32    1:17.71   2 
 25 Melinda Lyons             10 Arizona Rising       1:19.00    1:18.71   1 
 26 Mylena Mcknight           11 Arizona Gold                    1:19.85   1 
 27 Tearra Cyrus              11 Phoenix Bobc                    1:20.43   1 
 28 Lauren Ashley             10 Northwest Xp         1:20.00    1:21.08   1 
 29 Alise Shalongo            10 Arizona Elit         1:22.00    1:23.94   1 
 30 Dana Hinrichs             10 Arizona Blaz         1:17.00    1:24.79   2 
 31 Madeline Juetten          10 Feel The Hea         1:28.00    1:27.46   1 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cherokee Davis            11 Eternal Flam         2:40.00    2:44.76  
  2 Taylor Frick              11 AZ Flames TC         2:53.19    2:49.84  
  3 Kaylie Freeman            11 Mustangs TC                     2:54.97  
  4 Dana Hinrichs             10 Arizona Blaz         3:10.00    3:03.42  
  5 Indya Pascascio           11 Arizona Rising       3:03.00    3:09.53  
  6 Acajia Hunter             11 Phoenix Bobc         3:00.95    3:19.15  
  7 Tearra Cyrus              11 Phoenix Bobc                    3:38.13  
  8 Lekeeta Waln              10 Feel The Hea         3:54.00    3:54.07  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Savannah Gaffney          11 Phoenix Bobc         5:37.56    5:36.18  
  2 Alysoune Coleman          11 AZ Flames TC         5:29.50    5:37.17  
  3 Cherokee Davis            11 Eternal Flam         5:34.00    5:40.20  
  4 Taylor Frick              11 AZ Flames TC         6:00.31    6:16.44  
  5 Shea Bonine               11 Arizona Puma         6:21.68    6:34.64  
  6 Lekeeta Waln              10 Feel The Hea                    7:50.77  
 
Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Savannah Gaffney          11 Phoenix Bobc        11:50.66   12:07.11  
  2 Alexandra Novacek         10 Phoenix Bobc        12:25.11   13:52.83  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                10 Do Right TC            12.18      12.63   5 
  2 Kory Wilson               10 Northwest Xp           13.40      13.61   5 
  3 Domanick Page-Whitaker    11 Mustangs TC            13.70      13.70   5 
  4 Bryce Cheney              10 Northwest Xp           14.00      13.84   5 
  5 Michael Gibson            11 Mustangs TC                       14.05   1 
  6 Brandon Ruiz              11 Northwest Xp           13.80      14.07   5 
  7 Bryce Perkins             11 Arizona Chee           13.60      14.25   5 
  8 Pavone Myers              10 Do Right TC            14.45      14.33   4 
  9 Adam Turner               10 Mustangs TC            13.70      14.41   5 
 10 Seth Hayes                10 Arizona Chee           14.30      14.42   5 
 11 Terrance Roberts          10 Arizona Chee           13.60      14.49   5 
 12 Jett Robertson            11 Northwest Xp           14.50      14.54   4 
 13 Blaze Bohall              11 Unattached                        14.55   1 
 13 Vic Conyersjr             10 Arizona Rising         14.51      14.55   4 
 15 Kevin Grout               11 Unattached                        14.59   1 
 16 Anthony Mack              10 AZ Flames TC           14.68      14.63   4 
 17 Anthony Lewis             10 Northwest Xp           14.90      14.83   4 
 18 Renard Roberts            11 Arizona Chee           14.30      14.97   4 
 19 Paul Davis                11 Mustangs TC                       14.98   2 
 20 Michael Stanek            11 Phoenix Bobc           14.98      15.04   3 
 21 Derion Foster             10 Northwest Xp           18.50      15.21   2 
 22 Daylon Russell            10 Mustangs TC            14.86      15.53   4 
 23 Rogelio Dominguez         11 Eternal Flam           15.22      15.55   3 
 24 Jordon Thompson           11 AZ Flames TC           15.54      15.61   3 
 25 Jaqunn Gipson             10 Do Right TC            15.42      15.71   3 
 26 Gerald Harper             10 Northwest Xp           18.50      16.16   2 
 27 John Rincon               10 Mustangs TC                       16.33   1 
 28 Kyle Poindexter           11 Phoenix Bobc                      16.78   1 
 29 Wyatt Rodgers             10 Northwest Xp           20.50      17.25   2 
 30 Miles Jackson             11 Do Right TC                       17.35   1 
 31 Nikaeus Mercer            11 Do Right TC            17.34      17.39   3 
 32 Cameron Bowe              11 Phoenix Bobc                      17.41   2 
 33 Joshua Arrieta            10 Northwest Xp           20.50      17.49   2 
 34 Roberto-Na-Shawn Rosado   11 Phoenix Bobc           17.83      19.42   3 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                10 Do Right TC            24.90      25.69   4 
  2 Mohammad Oliver           11 Arizona Panthers       29.00      28.30   4 
  3 Domanick Page-Whitaker    11 Mustangs TC                       28.70   2 
  4 Pavone Myers              10 Do Right TC            28.54      28.97   4 
  5 Vic Conyersjr             10 Arizona Rising         29.73      29.18   4 
  6 Sterling Belljr           11 Arizona Gold           29.00      29.71   4 
  7 Michael Gibson            11 Mustangs TC                       29.77   1 
  8 Terrance Roberts          10 Arizona Chee                      29.88   2 
  9 Roy Turner                11 Do Right TC            30.63      29.98   4 
 10 Michael Stanek            11 Phoenix Bobc           30.65      30.21   4 
 11 Anthony Mack              10 AZ Flames TC           32.29      30.84   3 
 11 Rogelio Dominguez         11 Eternal Flam           31.15      30.84   4 
 13 Kevin Goudeau             11 Mustangs TC                       31.15   2 
 14 Renard Roberts            11 Arizona Chee                      31.22   2 
 15 Blaze Bohall              11 Unattached                        31.24   1 
 16 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc           31.20      31.62   3 
 17 Jaqunn Gipson             10 Do Right TC            31.76      32.60   3 
 18 Andrew Ruiz               10 Arizona Elit           32.90      33.70   3 
 19 Jaden Abbey               11 Arizona Panthers                  33.89   2 
 20 Daylon Russell            10 Mustangs TC                       34.69   1 
 21 Waun Washington           11 Arizona Chee                      35.12   2 
 22 Liam Nguyen               11 Arizona Puma           33.91      35.13   3 
 23 Jordon Thompson           11 AZ Flames TC           34.80      35.14   3 
 24 Miles Jackson             11 Do Right TC                       39.10   2 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                10 Do Right TC            58.00      59.31   4 
  2 Domanick Page-Whitaker    11 Mustangs TC          1:01.76    1:02.04   4 
  3 Trevon Bosley-Young       11 Northwest Xp         1:06.00    1:04.16   4 
  4 Luke Matiski              11 Phoenix Bobc         1:05.35    1:04.48   4 
  5 Bryce Cheney              10 Northwest Xp         1:03.00    1:04.51   4 
  6 Adam Turner               10 Mustangs TC          1:10.00    1:04.81   3 
  7 Michael Gibson            11 Mustangs TC                     1:05.20   1 
  8 Chris Cofield             10 Mustangs TC          1:06.05    1:05.82   3 
  9 Pavone Myers              10 Do Right TC          1:06.00    1:06.39   4 
 10 Carter Radke              11 Northwest Xp         1:11.00    1:06.52   2 
 11 Vic Conyersjr             10 Arizona Rising       1:08.00    1:06.91   3 
 12 Renard Roberts            11 Arizona Chee         1:08.00    1:07.30   3 
 13 Sterling Belljr           11 Arizona Gold         1:06.00    1:07.31   4 
 14 Archie Rice               11 Mustangs TC          1:10.00    1:08.08   3 
 15 Michael Stanek            11 Phoenix Bobc         1:09.00    1:08.34   3 
 16 Tevin Mayfield            11 Arizona Chee         1:05.00    1:09.02   4 
 17 Anthony Lewis             10 Northwest Xp         1:08.00    1:09.60   3 
 18 Rogelio Dominguez         11 Eternal Flam         1:10.04    1:09.82   3 
 19 Kory Wilson               10 Northwest Xp         1:06.00    1:10.55   4 
 20 Kevin Goudeau             11 Mustangs TC                     1:10.84   1 
 21 Andrew Ruiz               10 Arizona Elit         1:11.00    1:12.02   2 
 22 Miles Jackson             11 Do Right TC                     1:12.04   1 
 23 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc         1:10.42    1:13.24   2 
 24 Alexander Lavenue         11 Phoenix Bobc         1:14.09    1:14.10   2 
 25 Roy Turner                11 Do Right TC          1:14.00    1:15.50   2 
 26 Waun Washington           11 Arizona Chee                    1:20.44   1 
 27 Hunter Jensen             10 AZ Flames TC         1:19.16    1:21.11   2 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Luke Matiski              11 Phoenix Bobc                    2:28.61  
  2 Tristin Decker            11 Northwest Xp                    2:28.71  
  3 Rudy Ayala                11 Northwest Xp                    2:31.85  
  4 Jalen Johnson             11 Arizona Panthers     2:32.00    2:39.41  
  5 Chris Cofield             10 Mustangs TC                     2:39.76  
  6 Jacob Bruno               11 Pops TC              2:41.84    2:41.63  
  7 Justin Ashley             10 Northwest Xp                    2:43.38  
  8 Seth Ashley               10 Northwest Xp                    2:44.63  
  9 Kendrick Felix            10 Mustangs TC                     2:49.85  
 10 Alexander Lavenue         11 Phoenix Bobc         2:48.28    2:50.05  
 11 Hunter Jensen             10 AZ Flames TC         2:55.48    2:56.26  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tristin Decker            11 Northwest Xp                    5:14.47  
  2 Rudy Ayala                11 Northwest Xp                    5:28.76  
  3 Liam Nguyen               11 Arizona Puma         5:36.42    5:35.53  
  4 Justin Ashley             10 Northwest Xp                    5:36.13  
  5 Kevin Grout               11 Unattached                      5:38.79  
  6 Justin Fell               10 Mustangs TC                     5:40.71  
  7 Kyle Hardy                11 Tcm Rez Runn                    5:41.67  
  8 Kendrick Felix            10 Mustangs TC                     5:42.19  
  9 Parker Phillips           11 AZ Flames TC         5:54.15    5:47.37  
 10 Chris Huffman             10 Northwest Xp                    5:50.28  
 11 Patrick Cullings          11 Unattached                      6:30.33  
 
Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Justin Fell               10 Mustangs TC                    11:50.74  
  2 Kyle Hardy                11 Tcm Rez Runn                   11:57.03  
  3 Chris Huffman             10 Northwest Xp                   12:38.92  
  4 Parker Phillips           11 AZ Flames TC        13:11.85   13:04.75  
 
Event 318  1500 Meter Race Walk Midget Boys
=========================================================================
    National: N 6:44.10  6/29/1994   Tristan Ruoss, Fayetteville, AR           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nicholas Bolligar         11 Northwest Xp                   10:52.44  
 
Event 321  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
=========================================================================
    National: N 12.32  7/28/1996   Ashlee Williams, Dallas, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Asha Bramwell             11 AZ Flames TC           15.86      14.81  
  2 Dymonique Lewis           11 Arizona Chee           16.80      16.09  
 
Event 331  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=========================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tevin Mayfield            11 Arizona Chee                      13.76  
  2 Adam Turner               10 Mustangs TC            13.70      13.85  
  3 Mohammad Oliver           11 Arizona Panthers       13.26      14.25  
  4 Jalen Johnson             11 Arizona Panthers       14.20      14.34  
  5 Rico Tipton               10 AZ Flames TC           17.70      17.48  
  6 Waun Washington           11 Arizona Chee                      18.80  
 
Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Ft. Worth, TX                   
                       C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren           
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               50.00      52.76  
     1) Imani Adams 11                  2) Takerra Waters 11              
     3) Ky Westbrook 11                 4) Tope Williams 11               
  2 Arizona Cheetahs  'B'                               54.00      56.48  
     1) Grace Ashu 11                   2) India Broom 10                 
     3) Dymonique Lewis 11              4) Cecily Wilson 11               
 
Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                             4:20.00    4:46.93  
     1) Imani Adams 11                  2) Grace Ashu 11                  
     3) Kennedy Broom 10                4) Cecily Wilson 11               
  2 AZ Flames TC Youth  'A'                           4:39.11    4:50.34  
     1) Alysoune Coleman 11             2) Mercedes Romero 11             
     3) Mary Strong 10                  4) Jessica Williams 11            
  3 Arizona Elite  'A'                                           5:05.49  
     1) Sara Brancati 11                2) Tessa Davis 10                 
     3) Jenna Fitzgerald 11             4) Hannah Marrow 10               
 
Event 343  4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 9:30.72  6/14/1997   L A Jets, Los Angeles, CA                 
                         P. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Flames TC Youth  'A'                          11:34.64   11:35.79  
     1) Alysoune Coleman 11             2) Taylor Frick 11                
     3) Mary Strong 10                  4) Jessica Williams 11            
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               53.00      54.93  
     1) Seth Hayes 10                   2) Tevin Mayfield 11              
     3) Bryce Perkins 11                4) Terrance Roberts 10            
 
Event 361  High Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 5-06.25  7/27/1996   Jacqueline Johnson, Yuma, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Savannah Gaffney          11 Phoenix Bobc           1.15m      1.20m  
  1 Asha Bramwell             11 AZ Flames TC           1.40m      1.20m  
  3 Jera Richards             10 AZ Flames TC           1.15m      1.10m  
  3 Jessica Williams          11 AZ Flames TC           1.15m      1.10m  
  5 Trinity Alicea            11 Mustangs TC                       1.05m  
 -- Sarah Dennard             11 Unattached             1.20m         NH  
 -- Emilie Thomas             11 Northwest Xp                         NH  
 
Event 363  Long Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 18-03.75  6/20/1998   Gayle Hunter, Rialto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kennedy Broom             10 Arizona Chee           4.20m      3.95m  
  2 Rees Young                10 AZ Flames TC           3.85m      3.88m  
  2 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC           3.57m      3.88m  
  4 Sarah Dennard             11 Unattached             3.95m      3.86m  
  5 Tori Cabral               11 Arizona Gold           3.63m      3.66m  
  6 Angelica Broom            11 Do Right TC                       3.55m  
  7 Mylena Mcknight           11 Arizona Gold                      3.50m  
  8 Trinity Alicea            11 Mustangs TC                       3.48m  
  9 Jekisha Rhymes            11 Mustangs TC                       3.45m  
 10 Jasmine Shaw              10 Unattached                        3.27m  
 11 Sydney Cunningham         10 AZ Flames TC           2.95m      2.98m  
 
Event 365  Shot Put (6#) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 47-07.25  7/11/1987   Johanna Gambill, Vancouver, Wa           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kierra Brown              10 Do Right TC           10.06m      9.28m  
  2 Taleisha Thompson         11 Do Right TC            9.14m      9.07m  
  3 Zaleika Lewis             11 Northwest Xp                      6.15m  
 
Event 366  Discus Throw (1K) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 122-11  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taleisha Thompson         11 Do Right TC           19.20m     20.93m  
  2 Cherokee Davis            11 Eternal Flam          17.56m     19.03m  
  3 Zaleika Lewis             11 Northwest Xp                     13.12m  
 
Event 367  Javelin Throw (300 G) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 115-10  7/26/2001   Leigh Petranoff, Cranston, RI              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emilie Thomas             11 Northwest Xp                     18.32m  
  2 Zaleika Lewis             11 Northwest Xp                     15.50m  
  3 Savannah Scott            11 AZ Flames TC          17.16m     10.30m  
 
Event 371  High Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N  5-09  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trevon Bosley-Young       11 Northwest Xp                      1.50m  
  2 Rico Tipton               10 AZ Flames TC           1.35m      1.40m  
  3 Kendrick Felix            10 Mustangs TC                       1.35m  
  4 Kory Wilson               10 Northwest Xp                      1.30m  
  4 Austin Walashek           11 Arizona Puma           1.43m      1.30m  
  6 Archie Rice               11 Mustangs TC                       1.20m  
  6 Seth Hayes                10 Arizona Chee                      1.20m  
  8 Paul Davis                11 Mustangs TC                       1.15m  
  9 Jordon Thompson           11 AZ Flames TC           1.05m      1.05m  
 
Event 373  Long Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N 19-05  1974        Anthony Gibson, San Fernando, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carter Radke              11 Northwest Xp                      4.64m  
  2 Mohammad Oliver           11 Arizona Panthers       4.70m      4.61m  
  3 Jalen Johnson             11 Arizona Panthers       4.45m      4.39m  
  4 Bryce Perkins             11 Arizona Chee           4.00m      4.25m  
  5 Kevin Goudeau             11 Mustangs TC                       4.16m  
  6 Paul Davis                11 Mustangs TC                       4.13m  
  7 Austin Walashek           11 Arizona Puma           4.23m      4.12m  
  8 Chris Cofield             10 Mustangs TC                       3.92m  
  9 Nicholas Bolligar         11 Northwest Xp                      3.81m  
 10 Rico Tipton               10 AZ Flames TC           3.73m      3.79m  
 11 Sterling Belljr           11 Arizona Gold           4.09m      3.78m  
 12 Anthony Mack              10 AZ Flames TC           2.50m      3.59m  
 13 Daylon Russell            10 Mustangs TC                       3.57m  
 14 Derion Foster             10 Northwest Xp                      3.51m  
 15 John Rincon               10 Mustangs TC                       3.44m  
 16 Wyatt Rodgers             10 Northwest Xp                      3.24m  
 17 Jaden Abbey               11 Arizona Panthers                  3.23m  
 18 Roberto-Na-Shawn Rosado   11 Phoenix Bobc           2.65m      3.07m  
 19 Gerald Harper             10 Northwest Xp                      3.02m  
 20 Joshua Arrieta            10 Northwest Xp                      2.65m  
 
Event 375  Shot Put (6#) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 53-00  6/28/1980   Troy Fowler, Eureka, KS                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandon Ruiz              11 Northwest Xp                     12.16m  
  2 Nikaeus Mercer            11 Do Right TC           11.28m     11.23m  
  3 Cedric Jacobs-Jones       10 Phoenix Bobc          10.17m      9.86m  
  4 Beau Eggers               11 Arizona Chee                      9.32m  
  5 John Rincon               10 Mustangs TC                       8.20m  
  6 Yancey Vanosdell          10 Mustangs TC                       7.94m  
  7 Dallas Walden             10 Mustangs TC                       7.55m  
  8 Hayden Barnes             11 Northwest Xp                      6.96m  
  9 Mitchell Shepherd         10 Northwest Xp                      6.82m  
 10 Moiya Williamson          10 Northwest Xp                      6.50m  
 11 Brannon Cord              10 Northwest Xp                      6.33m  
 12 Roberto-Na-Shawn Rosado   11 Phoenix Bobc           5.51m      4.76m  
 
Event 376  Discus Throw (1K) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 159-07  6/19/1982   Michael Stubblefield, Bakersfield, CA      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandon Ruiz              11 Northwest Xp                     27.82m  
  2 Beau Eggers               11 Arizona Chee                     25.76m  
  3 Austin Walashek           11 Arizona Puma          26.37m     24.74m  
  4 Nikaeus Mercer            11 Do Right TC           25.30m     24.60m  
  5 Cedric Jacobs-Jones       10 Phoenix Bobc          18.30m     17.36m  
  6 Mitchell Shepherd         10 Northwest Xp                     17.25m  
  7 Brannon Cord              10 Northwest Xp                     16.87m  
  8 Yancey Vanosdell          10 Mustangs TC                      16.61m  
  9 Moiya Williamson          10 Northwest Xp                     12.12m  
 10 Hayden Barnes             11 Northwest Xp                     11.51m  
 11 Dallas Walden             10 Mustangs TC                      10.16m  
 
Event 377  Javelin Throw (300G) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 123-03  7/28/2001   Josh Johnson, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jett Robertson            11 Northwest Xp                     38.88m  
  2 Cedric Jacobs-Jones       10 Phoenix Bobc          38.37m     38.09m  
  3 Archie Rice               11 Mustangs TC                      37.98m  
  4 Beau Eggers               11 Arizona Chee                     29.48m  
  5 Roy Turner                11 Do Right TC           27.13m     29.47m  
  6 John Kruger               11 Northwest Xp                     27.13m  
  7 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc          25.26m     25.85m  
  8 Hayden Barnes             11 Northwest Xp                     24.23m  
  9 Dallas Walden             10 Mustangs TC                      23.96m  
 10 Yancey Vanosdell          10 Mustangs TC                      23.00m  
 11 Jaqunn Gipson             10 Do Right TC                      22.96m  
 12 Brannon Cord              10 Northwest Xp                     22.60m  
 13 Moiya Williamson          10 Northwest Xp                     21.35m  
 14 Gerald Harper             10 Northwest Xp                     21.21m  
 15 Mitchell Shepherd         10 Northwest Xp                     19.14m  
 16 Cameron Bowe              11 Phoenix Bobc                     15.57m  
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Shannon Jackson           12 Do Right TC            12.66      12.85   4 
  2 Jasmine Pratt             13 Arizona Rising         12.85      12.86   4 
  3 Dalana Moore              13 Arizona Rising         12.96      12.94   4 
  4 Karonn Mccree             13 Mustangs TC            12.89      13.14   4 
  5 Jasmine Wilson            13 Mustangs TC            12.99      13.16   4 
  6 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC           12.87      13.36   4 
  7 Savannah Coleman          12 AZ Flames TC           14.25      13.84   3 
  8 Stephanie Petre           12 Arizona Chee           13.00      13.87   4 
  9 Justice Cox               13 Unattached             13.59      14.03   4 
 10 Kayli Vanbodegon          13 Northwest Xp           15.30      14.15   2 
 11 Julia Darby               13 Arizona Panthers       13.90      14.17   3 
 12 Sarah Edmondson           12 AZ Flames TC           14.26      14.24   3 
 13 Lia Juriansz              12 Arizona Elit           14.30      14.50   3 
 14 Amanda Brown              12 AZ Flames TC           14.40      14.67   3 
 15 Natalie Begier            12 Phoenix Bobc           14.29      14.69   3 
 16 Mariah Neal               12 Phoenix Bobc           14.74      14.82   3 
 17 Vargas Yashira            13 Arizona Rising         14.63      14.89   3 
 18 Dana Mckenzie             13 Arizona Chee                      14.98   1 
 19 Tijaha Waters             12 Arizona Chee                      15.23   1 
 20 Savana Bailey             13 Northwest Xp           16.50      15.44   2 
 21 Ajah Hassan               12 Mustangs TC                       15.50   1 
 22 Katie Whitley             12 AZ Flames TC           17.14      16.88   1 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Karonn Mccree             13 Mustangs TC            26.47      26.19   4 
  2 Jasmine Pratt             13 Arizona Rising         26.86      26.20   4 
  3 Jasmine Wilson            13 Mustangs TC            26.86      26.60   4 
  4 Dalana Moore              13 Arizona Rising         27.06      26.89   4 
  5 Dominique Jackson         14 Arizona Chee           26.50      26.94   4 
  6 Shannon Jackson           12 Do Right TC            26.13      27.23   4 
  7 Jaide Stepter             13 Pops TC                27.44      27.25   4 
  8 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC           30.17      27.80   2 
  9 Malika Murphy             13 Arizona Gold           29.55      28.33   3 
 10 Alyssa Thompson           13 Pops TC                27.71      28.62   3 
 11 Moriah Hayes              13 Arizona Chee           30.00      28.68   2 
 12 Jantzen Hale              12 Pops TC                28.89      28.77   3 
 13 Justice Cox               13 Unattached             29.06      29.57   3 
 14 Vargas Yashira            13 Arizona Rising         29.76      29.63   2 
 15 Julia Darby               13 Arizona Panthers       29.90      29.75   2 
 16 Shaunise Jones            13 Arizona Panthers       29.62      29.96   2 
 17 Abigail Bruno             13 Pops TC                27.80      30.11   3 
 18 Amanda Brown              12 AZ Flames TC           29.56      30.24   3 
 19 Lia Juriansz              12 Arizona Elit           27.90      30.26   3 
 20 Mariah Neal               12 Phoenix Bobc           33.29      31.43   1 
 21 Klenisha Hicks            12 AZ Flames TC           31.50      31.65   2 
 22 Ajah Hassan               12 Mustangs TC                       32.53   1 
 23 Shannon Marucha           12 AZ Flames TC           31.83      32.57   1 
 24 Tijaha Waters             12 Arizona Chee                      34.24   1 
 25 Rose Thompson             12 AZ Flames TC           35.53      37.85   1 
 26 Katie Whitley             12 AZ Flames TC           37.51      41.33   1 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jasmine Pratt             13 Arizona Rising                  1:00.28   5 
  2 Ashley Pinkney            13 Mustangs TC            59.09    1:00.50   5 
  3 Karonn Mccree             13 Mustangs TC          1:00.70    1:00.84   5 
  4 Brittany Jones            13 Pops TC              1:00.65    1:01.31   5 
  5 Dominique Jackson         14 Arizona Chee         1:00.00    1:01.45   5 
  6 Jaide Stepter             13 Pops TC              1:01.50    1:03.15   5 
  7 Jasmine Wilson            13 Mustangs TC          1:01.96    1:03.19   5 
  8 Dalana Moore              13 Arizona Rising       1:03.00    1:04.00   4 
  9 Jennifer Rolph            13 Northwest Xp         1:02.00    1:04.80   5 
 10 Savannah Coleman          12 AZ Flames TC         1:04.51    1:05.38   4 
 11 Stephanie Petre           12 Arizona Chee         1:00.00    1:05.61   5 
 12 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC         1:09.00    1:05.75   3 
 13 Shaunise Jones            13 Arizona Panthers     1:05.47    1:06.58   4 
 14 Abigail Bruno             13 Pops TC              1:06.28    1:07.03   3 
 15 Lia Juriansz              12 Arizona Elit         1:04.00    1:07.69   4 
 16 Jordyn Bentley            13 Northwest Xp         1:09.00    1:08.02   3 
 17 Lauren Ruiz               13 Northwest Xp         1:08.00    1:08.07   3 
 18 Jordan Chapman            12 Arizona Chee         1:05.00    1:08.18   4 
 19 Mckenna Gaffney           13 Phoenix Bobc         1:09.98    1:08.59   3 
 20 Makayla Flannigan         12 Arizona Chee         1:05.00    1:08.72   4 
 21 Kayli Vanbodegon          13 Northwest Xp         1:15.00    1:08.88   2 
 22 Amanda Brown              12 AZ Flames TC         1:08.01    1:10.73   3 
 23 Kayla Young               12 Northwest Xp         1:15.00    1:10.74   2 
 24 Lacey Peterson            12 Arizona Gold                    1:11.01   4 
 25 Malika Murphy             13 Arizona Gold         1:06.00    1:11.14   4 
 26 Mackenzie Ross            13 Arizona Elit         1:11.00    1:11.56   2 
 27 Klenisha Hicks            12 AZ Flames TC         1:08.61    1:12.01   3 
 28 Audrie Bell               12 Arizona Gold         1:10.00    1:12.27   2 
 29 Savana Bailey             13 Northwest Xp         1:18.00    1:14.04   2 
 30 Shannon Marucha           12 AZ Flames TC         1:13.54    1:16.80   2 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashley Pinkney            13 Mustangs TC          2:26.00    2:31.39  
  2 Jordyn Bentley            13 Northwest Xp                    2:35.66  
  3 Jennifer Rolph            13 Northwest Xp                    2:37.37  
  4 Lauren Ruiz               13 Northwest Xp                    2:38.07  
  5 Mckenna Gaffney           13 Phoenix Bobc         2:38.62    2:39.38  
  6 Lacey Peterson            12 Arizona Gold         2:30.00    2:41.98  
  7 Mackenzie Ross            13 Arizona Elit                    2:54.50  
  8 Kayla Young               12 Northwest Xp                    2:55.33  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blayr Mcdaniel            13 Northwest Xp                    6:38.44  
 
Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 9:57.16  7/4/1987    Deresa Walters, Rochester, NY             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blayr Mcdaniel            13 Northwest Xp                   15:17.40  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ryan Pierce               13 Arizona Rising         12.16      11.87   5 
  2 Brian Batts               13 Mustangs TC            11.67      12.17   5 
  3 Ross Granillo             13 Mustangs TC            11.94      12.30   5 
  4 Orlando Coleman           12 Mustangs TC            12.19      12.38   5 
  5 Jalen Ortiz               13 Northwest Xp           12.70      12.47   4 
  6 Kyle Harms                13 Northwest Xp           12.30      12.54   5 
  7 Jeremiah Oakley           13 Arizona Rising         12.67      12.61   4 
  8 Blake Ivie                13 AZ Flames TC           12.75      12.85   4 
  9 Damani Grayer             12 Arizona Chee           12.80      12.88   4 
  9 Paul Perkins              13 Arizona Chee           12.30      12.88   5 
 11 Dallas Harrington         12 Mustangs TC            13.15      12.90   3 
 11 Cesar Wong                13 Northwest Xp           13.10      12.90   4 
 13 Eric Keswick              12 Northwest Xp           12.90      12.96   4 
 14 Cody Mcdonald             13 Arizona Rising         12.67      13.01   4 
 15 Quintin Kime              13 Arizona Puma           13.06      13.24   4 
 16 Nate Simpson              12 Mustangs TC            13.15      13.51   3 
 17 Tony Dean                 13 Do Right TC                       13.55   1 
 18 Marche Dennard            13 Unattached             13.70      13.58   3 
 19 Matthew Lyons             13 Arizona Rising         13.50      13.62   3 
 20 Jacob Rodgers             13 Northwest Xp           14.50      14.23   3 
 21 Stephon Wells             12 Arizona Elit           14.09      14.37   3 
 22 Brandon Rishwain          12 Arizona Rising         15.50      14.63   2 
 23 Austin Dancer             12 Northwest Xp           15.30      14.64   2 
 24 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC           14.24      14.82   3 
 24 Elijah Hassan             12 Mustangs TC                       14.82   1 
 26 Casey Bowe                13 Phoenix Bobc                      15.46   2 
 27 Monjoe Broom              12 Do Right TC            14.34      15.79   3 
 28 Anthony Smoak             12 Phoenix Bobc           15.48      16.07   2 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ryan Pierce               13 Arizona Rising         24.14      24.27   4 
  2 Giovanni Pascascio        13 Arizona Rising         24.77      24.52   4 
  3 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc           25.24      24.71   4 
  4 Ross Granillo             13 Mustangs TC            24.79      24.87   4 
  5 Jeremiah Oakley           13 Arizona Rising         25.43      25.49   4 
  6 Devin Centers             13 Unattached             26.50      25.60   3 
  7 Orlando Coleman           12 Mustangs TC            25.36      25.69   4 
  8 Cody Mcdonald             13 Arizona Rising         26.67      25.89   3 
  9 Taylor Foster             13 Arizona Rising         25.33      25.94   4 
 10 Brian Batts               13 Mustangs TC            24.50      26.08   4 
 11 Dallas Harrington         12 Mustangs TC            26.61      26.18   3 
 12 Tony Dean                 13 Do Right TC                       26.84   1 
 13 Damani Grayer             12 Arizona Chee           26.00      27.03   3 
 14 James Contes              13 Arizona Chee                      27.26   1 
 15 Matthew Lyons             13 Arizona Rising         27.69      27.37   3 
 16 Leonardo Santos           12 Arizona Chee                      27.38   1 
 17 Blake Ivie                13 AZ Flames TC           26.83      27.50   3 
 18 Nate Simpson              12 Mustangs TC            27.05      27.58   3 
 19 Stephon Wells             12 Arizona Elit           28.00      28.68   2 
 20 Brandon Rishwain          12 Arizona Rising         33.32      29.82   2 
 21 Elijah Hassan             12 Mustangs TC                       31.12   1 
 22 Anthony Smoak             12 Phoenix Bobc           33.32      33.69   2 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Deselle Dean              13 Do Right TC            53.00      53.82   4 
  2 Giovanni Pascascio        13 Arizona Rising         56.32      55.52   4 
  3 Eric Keswick              12 Northwest Xp           56.20      56.24   4 
  4 Jalen Ortiz               13 Northwest Xp           56.50      56.73   4 
  5 Braxton Nickerson         12 Do Right TC                       58.02   1 
  6 Taylor Foster             13 Arizona Rising         58.00      58.55   4 
  7 Jeremiah Oakley           13 Arizona Rising       1:03.00      59.78   3 
  8 Cesar Wong                13 Northwest Xp           58.30      59.80   4 
  9 Tony Dean                 13 Do Right TC                     1:00.91   1 
 10 Patrick Buck              13 Arizona Chee                    1:01.14   1 
 11 Kyle Harms                13 Northwest Xp           58.10    1:01.29   4 
 12 Leonardo Santos           12 Arizona Chee                    1:02.50   1 
 13 James Contes              13 Arizona Chee                    1:02.84   1 
 14 Blake Ivie                13 AZ Flames TC         1:06.05    1:02.92   3 
 15 Matthew Lyons             13 Arizona Rising       1:03.00    1:03.01   3 
 16 Stephon Wells             12 Arizona Elit         1:05.00    1:06.10   3 
 17 Justin Finley             13 Northwest Xp         1:08.00    1:06.17   3 
 18 Matthew Pena              13 AZ Flames TC         1:04.51    1:07.74   3 
 19 Nathan Riech              12 Arizona Chee                    1:10.70   1 
 20 Todd Stratton             13 Arizona Puma         1:14.10    1:11.61   3 
 21 Anthony Smoak             12 Phoenix Bobc         1:17.69    1:18.10   1 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Matthew Matiski           13 Phoenix Bobc         2:05.15    2:01.62  
  2 Mark Matiski              13 Phoenix Bobc         2:11.77    2:04.42  
  3 Chad Williford            12 Northwest Xp                    2:19.92  
  4 Fred Orlie                12 Phoenix Bobc         2:24.34    2:23.13  
  5 Pierce Butzine            13 Northwest Xp                    2:23.42  
  6 Matthew Pena              13 AZ Flames TC         2:24.98    2:23.61  
  7 Walter Hensley            12 Unattached           2:25.00    2:26.23  
  8 Robert Mclean             13 Northwest Xp                    2:30.26  
  9 Tyler Eggers              12 Arizona Chee                    2:37.05  
 10 Nathan Riech              12 Arizona Chee                    2:37.55  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Thomas Matiski            13 Phoenix Bobc         4:44.35    4:52.57  
  2 Walter Hensley            12 Pops TC              5:03.31    4:58.40  
  3 Bradley Rodgers           13 Northwest Xp                    5:04.39  
  4 Chad Williford            12 Northwest Xp                    5:08.77  
  5 Robert Mclean             13 Northwest Xp                    5:11.77  
  6 Pierce Butzine            13 Northwest Xp                    5:11.90  
  7 Tyler Eggers              12 Arizona Chee                    5:36.62  
  8 Todd Stratton             13 Arizona Puma         5:50.81    5:58.61  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bradley Rodgers           13 Northwest Xp                   10:34.05  
  2 Fred Orlie                12 Phoenix Bobc        10:49.62   10:49.33  
 
Event 419  3000 Meter Race Walk Youth Boys
=========================================================================
    National: N 14:10.18  7/26/1997   Tristan Ruoss, Fayetteville, AR          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tyler Eggers              12 Arizona Chee                   19:40.44  
 
Event 421  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning, Rialto, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sherrelle Jordan          12 Arizona Chee           15.00      15.94  
  2 Jaide Stepter             13 Pops TC                16.40      16.69  
  3 Jessica Gettleman         13 Phoenix Bobc           19.48      19.26  
 
Event 422  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makayla Flannigan         12 Arizona Chee           30.00      30.40  
  2 Sherrelle Jordan          12 Arizona Chee           29.00      30.46  
  3 Jordan Chapman            12 Arizona Chee           33.00      33.10  
  4 Jessica Gettleman         13 Phoenix Bobc           34.85      34.47  
  5 Dana Mckenzie             13 Arizona Chee                      34.50  
 
Event 431  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, Fl               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Javon Williams            13 Arizona Chee           16.30      14.77  
  2 Devin Centers             13 Unattached             14.80      14.78  
  3 Paul Perkins              13 Arizona Chee           16.50      15.38  
  4 Justin Finley             13 Northwest Xp                      17.66  
 
Event 432  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 24.83  7/30/1995   Chris Hickman, Houston, TX                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Javon Williams            13 Arizona Chee           26.00      27.59  
  2 Devin Centers             13 Unattached             27.95      27.68  
  3 Paul Perkins              13 Arizona Chee           27.00      27.98  
 
Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 46.89  7/28/1996   South Bay Panthers, Long Beach, CA          
                       E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               49.00      53.43  
     1) Makayla Flannigan 12            2) Dominique Jackson 14           
     3) Sherrelle Jordan 12             4)                                
  2 Arizona Cheetahs  'B'                               52.00      56.29  
     1) Leah Brice 13                   2) Jordan Chapman 12              
     3) Moriah Hayes 13                 4) Dana Mckenzie 13               
 
Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                             4:10.00    4:28.70  
     1) Leah Brice 13                   2) Jordan Chapman 12              
     3) Dominique Jackson 14            4) Stephanie Petre 12             
 
Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 43.51  7/29/2000   Boynton Beach, TC                           
                       W.Dix, M.Dowdell,  J.Wimbley, D.Owen              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                               47.40  
     1) Brian Batts 13                  2) Dallas Harrington 12           
     3) Orlando Coleman 12              4) Ross Granillo 13               
  2 Arizona Rising Suns  'A'                                       47.43  
     1) Taylor Foster 13                2) Cody Mcdonald 13               
     3) Giovanni Pascascio 13           4) Ryan Pierce 13                 
  3 Do Right TC  'A'                                    48.32      50.77  
     1) Deselle Dean 13                 2) Keyavon Moore 12               
     3) Braxton Nickerson 12            4) Robert Relf 12                 
 
Event 452  4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 3:23.96  8/1/1993    LA Jets, Los Angeles, CA                  
                         LCruel,A.Dean, P.McCall,O.Moore                   
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  4:50.00    4:02.65  
     1) Deselle Dean 13                 2) Keyavon Moore 12               
     3) Braxton Nickerson 12            4) Robert Relf 12                 
 
Event 453  4x800 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                  9:28.00    9:31.09  
     1) Deselle Dean 13                 2) Keyavon Moore 12               
     3) Braxton Nickerson 12            4) Robert Relf 12                 
  2 Arizona Cheetahs  'A'                                       10:20.31  
     1) Patrick Buck 13                 2) Tyler Eggers 12                
     3) Leonardo Santos 12              4) Nathan Riech 12                
 
Event 461  High Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 5-08.50  6/8/1986    Chrissy Mills, Tarzana, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dana Mckenzie             13 Arizona Chee                      1.50m  
  2 Brittany Jones            13 Pops TC                1.60m      1.45m  
  3 Charlotte Thomas          13 Northwest Xp                      1.35m  
  4 Moriah Hayes              13 Arizona Chee                      1.25m  
  5 Kenzie Huffman            13 Northwest Xp                      1.20m  
 -- Mariah Neal               12 Phoenix Bobc           1.15m         NH  
 -- Jennifer Rolph            13 Northwest Xp                         NH  
 
Event 463  Long Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 19-11  6/20/1998   Tracee Thomas, Rialto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brittany Jones            13 Pops TC                4.80m      4.93m  
  2 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC           5.00m      4.82m  
  3 Shannon Jackson           12 Do Right TC            4.88m      4.80m  
  4 Justice Cox               13 Unattached             4.56m      4.63m  
  5 Makayla Flannigan         12 Arizona Chee           4.60m      4.56m  
  6 Jantzen Hale              12 Pops TC                4.11m      4.40m  
  7 Audrie Bell               12 Arizona Gold           3.94m      3.96m  
  7 Malika Murphy             13 Arizona Gold           3.96m      3.96m  
  9 Sarah Edmondson           12 AZ Flames TC           4.08m      3.92m  
 10 Imari Campbell            13 Arizona Gold           4.24m      3.51m  
 11 Ajah Hassan               12 Mustangs TC                       2.07m  
 
Event 464  Triple Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 39-09.25  4/24/1999   Nicole Duhart, Downey, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moriah Hayes              13 Arizona Chee                      8.90m  
  2 Jessica Gettleman         13 Phoenix Bobc           8.08m      8.33m  
  3 Lacey Peterson            12 Arizona Gold           7.32m      8.09m  
 
Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 52-01.25  1976        Susie Ray, Orange, CA                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sheyenne Davis            12 Mustangs TC                       9.06m  
  2 Katie Whitley             12 AZ Flames TC           8.99m      8.90m  
  3 Malia Taase               13 Toro Thrower           7.62m      8.76m  
  4 Lydia Tartaglia           13 Mustangs TC                       8.57m  
  5 Imari Campbell            13 Arizona Gold                      8.40m  
  6 Jantzen Hale              12 Pops TC                7.95m      8.32m  
  7 Brittany Jones            13 Pops TC                8.64m      8.28m  
  8 Reneedra Adams            12 Arizona Gold                      7.79m  
  9 Cassie Johnson            12 Tonto Apache                      6.86m  
 10 Rose Thompson             12 AZ Flames TC           7.10m      6.68m  
 11 Clorisa Lamb              13 Arizona Gold                      6.26m  
 
Event 466  Discus Throw (1K) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 152-00  2/23/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Klenisha Hicks            12 AZ Flames TC          19.90m     19.08m  
  2 Lydia Tartaglia           13 Mustangs TC                      19.05m  
  3 Malia Taase               13 Toro Thrower          16.76m     18.85m  
  4 Shannon Marucha           12 AZ Flames TC          17.02m     18.41m  
  5 Clorisa Lamb              13 Arizona Gold                     16.17m  
  6 Katie Whitley             12 AZ Flames TC                     12.77m  
  7 Reneedra Adams            12 Arizona Gold                     12.51m  
 
Event 467  Javelin Throw (600G) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 122-00  7/30/2000   Kaitlin Nazario, Dover, NJ                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sheyenne Davis            12 Mustangs TC                      27.07m  
  2 Charlotte Thomas          13 Northwest Xp                     22.55m  
  3 Klenisha Hicks            12 AZ Flames TC          24.06m     20.32m  
  4 Lydia Tartaglia           13 Mustangs TC                      19.50m  
  5 Mckenna Gaffney           13 Phoenix Bobc          16.52m     18.60m  
  6 Shannon Marucha           12 AZ Flames TC          18.38m     16.85m  
  7 Rose Thompson             12 AZ Flames TC          13.73m     15.25m  
 
Event 471  High Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 6-04.75  7/24/1998   Donovan Kilmartin, Boise, ID              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Andrew Mcdonald           13 Unattached             1.63m      1.65m  
  2 Austin Dancer             12 Northwest Xp                      1.35m  
  3 Todd Stratton             13 Arizona Puma           1.40m      1.25m  
  4 Fred Orlie                12 Phoenix Bobc           1.30m      1.20m  
 -- Travis Colby              13 Unattached             1.83m         NH  
 
Event 473  Long Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 23-00.50  1976        Anthony Gibson, San Fernando, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Devin Centers             13 Unattached             5.11m      5.10m  
  2 Quintin Kime              13 Arizona Puma           4.78m      4.82m  
  3 Jordan Shouse             13 Unattached             4.88m      4.78m  
  4 James Contes              13 Arizona Chee                      4.77m  
  5 Marche Dennard            13 Unattached             4.75m      4.37m  
  6 Jacob Rodgers             13 Northwest Xp                      4.22m  
  7 Leonardo Santos           12 Arizona Chee                      4.04m  
  8 Austin Dancer             12 Northwest Xp                      3.93m  
  9 Brandon Rishwain          12 Arizona Rising                    3.89m  
 10 Jorian Sharpe             13 AZ Flames TC           3.50m      3.12m  
 
Event 474  Triple Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 44-00  1980        Michael Martin, San Diego, CA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc                     11.07m  
  2 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC           9.21m      8.96m  
 
Event 475  Shot Put (4K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/28/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Travis Colby              13 Unattached            14.63m     15.22m  
  2 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc          12.78m     12.85m  
  3 Shawn Collins             13 Unattached            12.45m     11.45m  
  4 Marche Dennard            13 Unattached             9.25m      9.58m  
  5 Robert Cord               13 Northwest Xp                      8.48m  
  6 Monjoe Broom              12 Do Right TC            7.92m      8.38m  
  7 Leo Jones                 13 Northwest Xp                      7.55m  
 
Event 476  Discus Throw (1K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 201-10  6/3/1995    Joel Armitage, Omaha, NE                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shawn Collins             13 Unattached            40.33m     40.50m  
  2 Monjoe Broom              12 Do Right TC           21.34m     24.01m  
  3 Leo Jones                 13 Northwest Xp                     22.75m  
  4 Robert Cord               13 Northwest Xp                     20.61m  
 
Event 477  Javelin Throw (600 G) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 176-06  7/6/2000    Brian Kerr, Vero Beach, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Travis Colby              13 Unattached            48.77m     53.90m  
  2 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc          49.83m     51.50m  
  3 Robert Cord               13 Northwest Xp                     32.80m  
  4 Austin Dancer             12 Northwest Xp                     29.20m  
  5 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC          29.08m     27.47m  
  6 Leo Jones                 13 Northwest Xp                     25.11m  
  7 Jorian Sharpe             13 AZ Flames TC          17.29m     16.20m  
  8 Casey Bowe                13 Phoenix Bobc                     10.75m  
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sydnee Freeman            15 Arizona Elit           13.33      13.02   2 
  2 Jasmine Jasmine           15 Arizona Chee           13.13      13.08   2 
  3 Irene Ashu                14 Arizona Chee           13.00      13.15   2 
  4 Courtney Clark            15 Arizona Elit           13.46      13.27   2 
  5 Brittney Palencia         15 Unattached             13.44      13.55   2 
  6 Salimah Muhammad          14 Arizona Chee           13.40      13.56   2 
  7 Desirae Phillips          14 Arizona Rising                    13.65   1 
  8 Tiana Turman              15 Arizona Elit           13.57      13.85   2 
  9 Kim Whitman               14 Northwest Xp           19.50      14.17   1 
 10 Caylee Miritello          15 Unattached             14.09      14.53   1 
 11 Olivia Lingruen           14 Feel The Hea           14.41      14.75   1 
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sydnee Freeman            15 Arizona Elit           25.48      26.48   2 
  2 Bianca Lewis              15 Arizona Rising         26.91      26.93   2 
  3 Jasmine Jasmine           15 Arizona Chee           26.26      27.23   2 
  4 Irene Ashu                14 Arizona Chee           26.26      27.67   2 
  5 Brittney Palencia         15 Unattached             27.22      27.83   2 
  6 Salimah Muhammad          14 Arizona Chee                      27.90   1 
  7 Hanna Miles               14 Unattached                        28.12   1 
  8 Desirae Phillips          14 Arizona Rising         27.22      28.20   2 
  9 Ashley Love               15 Arizona Gold           28.00      28.45   1 
 10 Tiana Turman              15 Arizona Elit           28.00      28.61   1 
 11 Julie Henrikson           14 Phoenix Bobc           30.98      29.41   1 
 12 Amber Smoak               15 Phoenix Bobc           29.31      29.43   1 
 13 Adriana Chrite            14 Pops TC                           30.64   1 
 14 Olivia Lingruen           14 Feel The Hea           30.19      30.91   1 
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Bianca Lewis              15 Arizona Rising         59.60      59.83   2 
  2 Hanna Miles               14 Unattached                      1:03.52   1 
  3 Ashley Love               15 Arizona Gold         1:00.00    1:04.22   2 
  4 Breanna Ruiz              14 Arizona Elit                    1:05.46   1 
  5 Julie Henrikson           14 Phoenix Bobc         1:04.53    1:05.48   2 
  6 Amber Smoak               15 Phoenix Bobc         1:08.74    1:05.53   1 
  7 Desirae Phillips          14 Arizona Rising       1:04.00    1:07.46   2 
  8 Chinequa Lee              15 Arizona Chee           58.00    1:08.86   2 
  9 Tamlyn Kalal              14 Arizona Elit                    1:09.41   1 
 10 Caylee Miritello          15 Unattached           1:08.00    1:13.09   1 
 11 Catherine Bullington      14 Arizona Elit                    1:13.77   1 
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bianca Lewis              15 Arizona Rising       2:20.00    2:26.91  
  2 Breanna Ruiz              14 Arizona Elit                    2:30.92  
  3 Tamlyn Kalal              14 Arizona Elit                    2:42.17  
  4 Ellerie Lagerhausen       14 Arizona Chee                    3:08.47  
  5 Catherine Bullington      14 Arizona Elit                    3:08.65  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ontario Kabobel           14 AZ Flames TC         5:30.92    5:37.20  
 
Event 506  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 9:54.05  7/1981      Karlene Erickson, Ericson, NE             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ontario Kabobel           14 AZ Flames TC        12:12.01   11:57.78  
 
Event 509  3000 Meter Race Walk Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 27:52.90  7/25/2001   Erica Adams, Spartanburg, SC             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ellerie Lagerhausen       14 Arizona Chee                   22:13.29N 
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Anders Battle             15 Arizona Elit           11.29      11.36   2 
  2 Xavier Cooper             14 Unattached             11.38      11.49   2 
  3 Carter Brown              14 AZ Flames TC           11.35      11.53   2 
  4 Marcus Moore              15 Arizona Rising         12.03      11.89   2 
  5 Joshua Dennard            14 Unattached                        12.16   1 
  6 Kye Russell               14 Do Right TC            12.24      12.36   2 
  7 Tyshawn Hall              15 Mustangs TC            11.50      12.51   2 
  8 Corey Lowe                15 Arizona Rising                    12.70   1 
  9 Darius Jackson            15 AZ Flames TC           12.83      12.76   1 
 10 Ernie Gomez               15 Unattached             12.50      13.00   2 
 11 Shelby Dillard            14 Arizona Chee           12.60      13.27   1 
 12 Timothy Tartaglia         15 Mustangs TC                       13.73   1 
 13 Steven Gruenewald         14 Arizona Puma           13.44      13.85   1 
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Xavier Cooper             14 Unattached             23.24      23.75   2 
  2 Carter Brown              14 AZ Flames TC           23.69      24.49   2 
  3 Marcus Moore              15 Arizona Rising         25.29      24.69   2 
  4 Joshua Dennard            14 Unattached                        24.73   1 
  5 Kye Russell               14 Do Right TC            24.78      24.89   2 
  6 Cory Trotter              15 Do Right TC                       25.50   1 
  7 Isaac Campbell            15 Arizona Gold           23.00      25.70   2 
  8 Tyshawn Hall              15 Mustangs TC            24.00      26.12   2 
  9 Corey Lowe                15 Arizona Rising                    26.17   1 
 10 Shelby Dillard            14 Arizona Chee                      26.82   1 
 11 Timothy Tartaglia         15 Mustangs TC                       29.01   1 
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carter Brown              14 AZ Flames TC           55.54      54.34  
  2 Joshua Dennard            14 Unattached                        56.18  
  3 Isaac Campbell            15 Arizona Gold           56.00      56.76  
  4 Kye Russell               14 Do Right TC            58.38      56.77  
  5 Marcus Moore              15 Arizona Rising         58.24      57.08  
  6 Tyshawn Hall              15 Mustangs TC          1:00.00      57.87  
  7 Dylan Davis               15 Arizona Elit         1:01.80      59.98  
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dylan Davis               15 Arizona Elit                    2:17.01  
  2 August Bruno              14 Pops TC              2:28.48    2:28.15  
  3 Grant Swenson             14 Arizona Chee         2:20.00    2:31.75  
 
Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 3:56.84  7/9/2000    Adam Perkins, Liberty, MO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Steven Gruenewald         14 Arizona Puma         5:30.38    5:11.27  
  2 Grant Rollier             14 Phoenix Bobc         5:13.47    5:58.21  
 
Event 516  3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grant Swenson             14 Arizona Chee                   10:39.39  
  2 Grant Rollier             14 Phoenix Bobc        11:01.36   11:38.16  
 
Event 521  100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 13.81  7/14/1984   Yolanda Johnson, Denver, CO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Megan Buchholz            14 Unattached             20.00      20.20  
 
Event 522  400 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 58.84  7/29/2001   Talia Stewart, Richmond, Ca                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caylee Miritello          15 Unattached           1:11.00    1:23.29  
  2 Megan Buchholz            14 Unattached                      1:25.68  
 
Event 531  110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
================================================================================
    National: N 13.99  7/30/1995   Sharif Paxton, Los Angeles, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erwin Jonesjr             15 Phoenix Bobc           15.25      16.13  
  2 Dylan Walashek            15 Arizona Puma           16.73      17.00  
  3 Darius Jackson            15 AZ Flames TC           19.50      17.89  
 
Event 532  400 Meter Hurdles (36") Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 51.71  7/27/1996   Baynad Kamani, Missouri City, TX            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Darius Jackson            15 AZ Flames TC         1:05.00    1:05.13  
 
Event 561  High Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N  5-11  7/28/1996   Camee Williams, Dayton, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Adriana Chrite            14 Pops TC                           1.45m  
 
Event 563  Long Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 20-02.50  7/10/1999   Jill Bell, Bellevue, WA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Courtney Clark            15 Arizona Elit                      4.82m  
  2 Hanna Miles               14 Unattached                        4.54m  
 -- Adriana Chrite            14 Pops TC                              ND  
 -- Alexis Clay               15 Arizona Chee           5.49m         ND  
 -- Julie Henrikson           14 Phoenix Bobc           3.88m         ND  
 
Event 564  Triple Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 41-01.25  7/30/1983   Deana Simmons, Decatur, IL               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jasmine Todd              15 Arizona Chee                     10.39m  
  2 Courtney Clark            15 Arizona Elit                      9.67m  
  3 Megan Buchholz            14 Unattached                        8.14m  
 
Event 565  Shot Put (4K) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 49-10.50  7/27/2001   Michelle Carter, Ovilla, CA              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Breanna Adams             14 Arizona Gold                      8.50m  
  2 Tori Williams             14 Arizona Chee                      8.16m  
 
Event 566  Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 164-05  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tori Williams             14 Arizona Chee                     21.34m  
  2 Breanna Adams             14 Arizona Gold                     21.22m  
 
Event 571  High Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  7-05  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Erwin Jonesjr             15 Phoenix Bobc           1.70m      1.65m  
 
Event 573  Long Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 24-01.50  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lewis Todd                15 Unattached             5.59m      6.17m  
  2 Anders Battle             15 Arizona Elit                      6.12m  
  3 Joshua Dennard            14 Unattached             5.94m      5.80m  
  4 Xavier Cooper             14 Unattached                        5.44m  
  5 Erwin Jonesjr             15 Phoenix Bobc           5.83m      5.36m  
  6 Dylan Walashek            15 Arizona Puma           5.59m      5.07m  
 
Event 574  Triple Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 49-05.75  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lewis Todd                15 Unattached            12.12m     11.79m  
  2 Cory Trotter              15 Do Right TC                      10.45m  
  3 Ben Kmetz                 14 Unattached            10.59m     10.08m  
 
Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jerry Langford            15 Toro Thrower          12.19m     12.55m  
  2 Jeremy Tuttle             14 Unattached            12.80m     12.03m  
  3 Jarrett Bunnin            15 Toro Thrower          11.86m     11.68m  
  4 Dylan Walashek            15 Arizona Puma          13.00m     11.60m  
  5 Jared Smith               15 Toro Thrower          10.87m     11.57m  
  6 Val Doka                  15 Tonto Apache                     11.51m  
  7 Shelby Dillard            14 Arizona Chee                     10.18m  
  8 Mitch Mumford             15 Toro Thrower           9.75m     10.10m  
  9 Jon Allen                 15 Toro Thrower           8.99m      9.68m  
 10 Tanner Wallis             15 Toro Thrower           9.14m      8.35m  
 11 Timothy Tartaglia         15 Mustangs TC                       7.23m  
 12 Trevor Thomas             15 Tonto Apache                      6.82m  
 
Event 576  Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 191-11  6/1/1985    Kami Keshmiri, Reno, NV                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeremy Tuttle             14 Unattached            42.67m     42.34m  
  2 Jerry Langford            15 Toro Thrower          34.11m     37.68m  
  3 Tanner Wallis             15 Toro Thrower          33.66m     31.26m  
  4 Jared Smith               15 Toro Thrower          31.01m     29.99m  
  4 Jarrett Bunnin            15 Toro Thrower          33.22m     29.99m  
  6 Jon Allen                 15 Toro Thrower          21.34m     26.34m  
  7 Mitch Mumford             15 Toro Thrower          26.82m     25.34m  
 
Event 577  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 202-09  7/6/2001    Dustin Johnson, Crossett, AR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeremy Tuttle             14 Unattached            47.24m     50.08m  
  2 Erwin Jonesjr             15 Phoenix Bobc          51.00m     49.25m  
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chardae Trotter           16 Arizona Elit           12.80      13.11  
  2 Kalina Lowe               17 Arizona Rising                    13.19  
  3 Colter Brittiney          16 Arizona Rising                    13.79  
  4 Lindsey Blair             16 Unattached             14.14      14.64  
  5 Heather Lopez             16 Unattached             14.24      15.46  
  6 Angela Cheadle            17 Unattached                        15.90  
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Chardae Trotter           16 Arizona Elit           26.80      26.55  
  2 Kalina Lowe               17 Arizona Rising                    27.07  
  3 Stephanie Colter          16 Arizona Elit                      28.33  
  4 Porche Jones              17 Arizona Elit           28.40      29.21  
 
Event 603  400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Quiana Jackson            17 Arizona Chee                    1:00.08  
  2 Brooke Sigman             17 Arizona Elit                    1:05.20  
  3 Lindsey Blair             16 Unattached           1:07.00    1:07.05  
  4 Courtney Mccaughey        17 Arizona Elit                    1:10.25  
 
Event 604  800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 2:07.05  7/1/1994    Tamieka Grizzle, Bronx, NY                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brooke Sigman             17 Arizona Elit                    2:31.90  
  2 Courtney Mccaughey        17 Arizona Elit                    2:48.20  
  3 Holly Swenson             16 Arizona Chee                    3:05.43  
  4 Jacqueline Stewart        16 Arizona Puma         3:10.71    3:11.19  
 
Event 605  1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos Cob, CT                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Anastacia Bishton         17 Unattached                      4:48.33  
  2 Holly Swenson             16 Arizona Chee                    6:38.22  
 
Event 606  3000 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle, Carbondale, CO                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hanna Grivna              18 Arizona Chee                   13:02.48  
  2 Holly Swenson             16 Arizona Chee                   13:41.64  
 
Event 611  100 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allante Battle            18 Arizona Elit           10.69      10.91  
  2 Taylor Denvich            16 Arizona Puma           12.60      12.20  
  3 Glenn Dennard2            16 Unattached                        12.22  
  4 Orlando Soto              17 Arizona Puma           12.95      13.00  
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caleb Jones               16 Unattached                        22.83  
  2 Michael Bolligar          17 Arizona Puma           23.23      23.92  
  3 Paul Provost              17 Arizona Puma           24.45      24.14  
  4 Glenn Dennard2            16 Unattached                        24.27  
  5 Taylor Denvich            16 Arizona Puma           23.50      24.50  
  6 Burton Flake              16 AZ Flames TC           25.00      25.44  
  7 Orlando Soto              17 Arizona Puma           26.43      25.92  
 
Event 613  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Julian Gerdes             16 Unattached                        50.92  
  2 Taylor Denvich            16 Arizona Puma           51.61      52.33  
  3 Paul Provost              17 Arizona Puma           53.67      55.02  
  4 Burton Flake              16 AZ Flames TC           54.95      56.13  
  5 Brian Djaja               17 Arizona Elit                    1:00.40  
 
Event 614  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 1:49.49  7/27/2000   Nick Davenport, Houston, TX               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kelvin Busienei           16 Arizona Gold         2:30.00    2:12.42  
  2 Orlando Soto              17 Arizona Puma         2:11.04    2:14.93  
 
Event 615  1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade, Woodinville, Wa               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kelvin Busienei           16 Arizona Gold         5:00.00    4:41.59  
 
Event 621  100 Meter Hurdles (33") Young Women
=========================================================================
    National: N 13.39  7/29/2001   Virginia Powell, Seattle, Wa                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heather Lopez             16 Unattached             20.00      20.26  
 
Event 622  400 Meter Hurdles (30") Young Women
=========================================================================
    National: N 57.94  7/29/2001   Tiffany Ross, Miami, FL                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heather Lopez             16 Unattached           1:15.00    1:26.40  
 
Event 631  110 Meter Hurdles (39") Young Men
=========================================================================
    National: N 13.42  7/27/1997   Terrance Trammel, Decatur, GA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brian Djaja               17 Arizona Elit           14.50      16.41  
  2 Michael Bolligar          17 Arizona Puma           16.76      16.64  
  3 Blake Franko              17 Elite Athletics                   18.34  
  4 Glenn Dennard2            16 Unattached                        18.73  
 
Event 661  High Jump Young Women
=========================================================================
    National: N  6-01  7/25/1996   Adrianne Sims, Fayetteville, NC             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stephanie Colter          16 Arizona Elit           1.55m      1.50m  
  2 Brittany Walashek         17 Arizona Puma                      1.30m  
 
Event 662  Pole Vault Young Women
=========================================================================
    National: N 12-07.25  7/28/2001   Elizabeth Boyle, Chicago, IL             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mariah Jones              16 Unattached                        2.59m  
 
Event 663  Long Jump Young Women
=========================================================================
    National: N 20-10.50  7/29/1994   Angela Henry, Omaha, NE                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brittany Walashek         17 Arizona Puma                      4.43m  
  2 Angela Cheadle            17 Unattached                        3.29m  
 -- Stephanie Colter          16 Arizona Elit                         ND  
 
Event 664  Triple Jump Young Women
=========================================================================
    National: N 42-08.25  7/28/1996   Alicia Broussard, Houston, TX            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Porche Jones              17 Arizona Elit                      8.49m  
 
Event 665  Shot Put (4K) Young Women
=========================================================================
    National: N 49-09.75  7/25/1997   Becky Beachler, Oakland, NE              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brittany Walashek         17 Arizona Puma           9.17m      8.32m  
 
Event 667  Javelin Throw (600 G) Young Women
=========================================================================
    National: N 158-07.50  7/24/1999   Sarah Malone, Newburg, OR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brittany Walashek         17 Arizona Puma          20.59m     18.36m  
 
Event 671  High Jump Young Men
=========================================================================
    National: N  7-06  7/9/1983    Dothel Edwards, Athens, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kyle Gorman               17 Arizona Puma                      1.85m  
  1 Michael Bolligar          17 Arizona Puma           1.98m      1.85m  
  3 Blake Franko              17 Elite Athletics                   1.75m  
  4 Orlando Soto              17 Arizona Puma                      1.55m  
 
Event 672  Pole Vault Young Men
=========================================================================
    National: N 17-01  7/31/1992   Wayne Guidry, Orangefield, TX               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Michael Bolligar          17 Arizona Puma           3.05m      2.89m  
 
Event 673  Long Jump Young Men
=========================================================================
    National: N 25-09.75  1977        Lamont King, Surprise, Az                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Blake Franko              17 Elite Athletics                   5.80m  
  2 Kyle Gorman               17 Arizona Puma                      5.55m  
  3 Glenn Dennard2            16 Unattached             6.02m      5.53m  
 
Event 675  Shot Put (12#) Young Men
=========================================================================
    National: N 67-00.50  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daniel Tipton             16 AZ Flames TC          14.23m     14.04m  
  2 Alex Smyth                17 AZ Flames TC          12.32m     13.23m  
  3 Jarred Begay              16 Tonto Apache                     11.66m  
  4 Blake Franko              17 Elite Athletics                  11.12m  
  5 Caleb Klug                16 Toro Thrower          11.05m     10.50m  
 
Event 676  Discus Throw (1.6K) Young Men
=========================================================================
    National: N 207-04  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alex Smyth                17 AZ Flames TC          45.00m     42.53m  
  2 Chris Temme               17 Toro Thrower                     41.46m  
  3 Jarred Begay              16 Tonto Apache                     34.72m  
  4 Caleb Klug                16 Toro Thrower          21.34m     27.86m  
  5 Daniel Tipton             16 AZ Flames TC          26.56m     24.59m  
 
Event 677  Javelin Throw (800G) Young Men
=========================================================================
    National: N 232-09  8/1/1998    Brian Kollar, Virginia Beach, Va           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alex Smyth                17 AZ Flames TC          31.12m     40.67m  
  2 Paul Provost              17 Arizona Puma                     31.93m