Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                   Hy-Tek's Meet Manager 5/18/2008 12:17 PM
                  State Championship - 5/17/2008 to 5/18/2008                  
                              Arizona Association                              
                                    Mesa CC                                    
                                    Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Diamond Harrington         7 Mustangs TC            16.30      16.27q  3 
  2 Foreman Anna               7 Arizona Chee           16.80      16.28q  3 
  3 Jai Gruenwald              7 Arizona Chee           16.20      16.48q  4 
  3 Alye Downey                7 Northwest Xp           16.30      16.48q  3 
  5 Malaea Fraser              7 Arizona Tita           16.88      16.89q  1 
  6 Mahogany Jimerson          7 Arizona Gold           16.00      17.05q  1 
  7 Autumn Woodson             7 Northwest Xp           18.50      17.12q  4 
  8 Sky Black                  6 Mustangs TC            17.28      17.18q  1 
  9 Kenzington Pratt           7 The Arizona                       17.19q  4 
 10 Dominique Phillips         6 The Arizona                       17.32   3 
 10 Terayah Stukes             7 Arizona Pant                      17.32   5 
 12 Amaya Johnson              7 Arizona Pant           17.22      17.45   2 
 13 Antasia Lewis              7 Northwest Xp           19.50      17.49   2 
 14 Tyana Mcclain              7 Phoenix Bobc           17.52      17.65   3 
 15 Kaylee Ivie                7 AZ Flames TC           17.66      17.78   4 
 16 Ayana Hamilton             7 Arizona Pant           17.86      17.96   1 
 17 Jayda Winfield             7 Arizona Chee           18.10      17.99   2 
 18 Hannah Ashley              7 Northwest Xp           18.50      18.10   5 
 19 Kylee Mcbride              7 Arizona Blaz           18.86      18.34   4 
 20 Amanda Lopez               7 Arizona Gold           16.00      18.36   3 
 21 Trinity Coleman            6 Mustangs TC            18.72      18.37   3 
 22 Michelle Nguyen            7 Arizona Puma           18.41      18.45   1 
 23 Dominique Mustin           5 The Arizona                       18.47   4 
 24 Gabriela Valdez            6 Arizona Gold           17.50      18.73   5 
 25 Jayde Charlton             5 Do Right TC                       19.08   5 
 26 Amia Williams              6 Arizona Pant           19.30      19.10   5 
 27 Adora Adams                5 Arizona Chee                      19.35   3 
 28 Rose Cobbin                7 Ariz BushMas                      19.50   1 
 29 Shardae Haynes             6 Do Right TC                       19.60   1 
 30 Carolena Guerra            7 Tonto Apache                      19.87   2 
 31 Jade Betts-Jackson         6 Do Right TC                       20.08   2 
 32 Anna Whitley               7 AZ Flames TC           18.26      20.18   2 
 33 Trinity Quihuis            7 Arizona Tita           20.66      20.27   4 
 34 Kortnee Incardone          6 AZ Flames TC           19.71      20.34   2 
 35 Destinee Henry-Johnson     7 Do Right TC                       20.97   2 
 36 Mya Harrell                4 Arizona Gold           16.90      21.12   5 
 37 Reagan Farrington          4 Arizona Chee                      21.74   3 
 38 Maya Scott                 5 AZ Flames TC           20.01      22.15   5 
 39 Rayyah Shakur              5 Northwest Xp           25.60      22.65   5 
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Alye Downey                7 Northwest Xp           16.48      16.26  
  2 Diamond Harrington         7 Mustangs TC            16.27      16.27  
  3 Foreman Anna               7 Arizona Chee           16.28      16.45  
  4 Jai Gruenwald              7 Arizona Chee           16.48      16.49  
  5 Malaea Fraser              7 Arizona Tita           16.89      17.15  
  6 Sky Black                  6 Mustangs TC            17.18      17.21  
  7 Mahogany Jimerson          7 Arizona Gold           17.05      17.28  
  8 Kenzington Pratt           7 The Arizona            17.19      17.43  
  9 Autumn Woodson             7 Northwest Xp           17.12      17.56  
Preliminaries
 10 Dominique Phillips         6 The Arizona            17.32             
 10 Terayah Stukes             7 Arizona Pant           17.32             
 12 Amaya Johnson              7 Arizona Pant           17.45             
 13 Antasia Lewis              7 Northwest Xp           17.49             
 14 Tyana Mcclain              7 Phoenix Bobc           17.65             
 15 Kaylee Ivie                7 AZ Flames TC           17.78             
 16 Ayana Hamilton             7 Arizona Pant           17.96             
 17 Jayda Winfield             7 Arizona Chee           17.99             
 18 Hannah Ashley              7 Northwest Xp           18.10             
 19 Kylee Mcbride              7 Arizona Blaz           18.34             
 20 Amanda Lopez               7 Arizona Gold           18.36             
 21 Trinity Coleman            6 Mustangs TC            18.37             
 22 Michelle Nguyen            7 Arizona Puma           18.45             
 23 Dominique Mustin           5 The Arizona            18.47             
 24 Gabriela Valdez            6 Arizona Gold           18.73             
 25 Jayde Charlton             5 Do Right TC            19.08             
 26 Amia Williams              6 Arizona Pant           19.10             
 27 Adora Adams                5 Arizona Chee           19.35             
 28 Rose Cobbin                7 Ariz BushMas           19.50             
 29 Shardae Haynes             6 Do Right TC            19.60             
 30 Carolena Guerra            7 Tonto Apache           19.87             
 31 Jade Betts-Jackson         6 Do Right TC            20.08             
 32 Anna Whitley               7 AZ Flames TC           20.18             
 33 Trinity Quihuis            7 Arizona Tita           20.27             
 34 Kortnee Incardone          6 AZ Flames TC           20.34             
 35 Destinee Henry-Johnson     7 Do Right TC            20.97             
 36 Mya Harrell                4 Arizona Gold           21.12             
 37 Reagan Farrington          4 Arizona Chee           21.74             
 38 Maya Scott                 5 AZ Flames TC           22.15             
 39 Rayyah Shakur              5 Northwest Xp           22.65             
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Jai Gruenwald              7 Arizona Chee           34.80      34.06q  4 
  2 Foreman Anna               7 Arizona Chee           35.70      34.11q  2 
  3 Alye Downey                7 Northwest Xp           35.30      34.15q  4 
  4 Diamond Harrington         7 Mustangs TC            34.27      34.68q  2 
  5 Malaea Fraser              7 Arizona Tita           35.86      35.86q  5 
  6 Sky Black                  6 Mustangs TC            37.06      35.93q  3 
  7 Autumn Woodson             7 Northwest Xp           39.60      36.10q  5 
  8 Hannah Ashley              7 Northwest Xp           37.60      36.69q  2 
  9 Jayda Winfield             7 Arizona Chee           39.00      36.71q  2 
 10 Antasia Lewis              7 Northwest Xp           40.30      37.38   3 
 11 Tyana Mcclain              7 Phoenix Bobc           36.94      37.58   1 
 12 Mahogany Jimerson          7 Arizona Gold           33.00      37.59   1 
 13 Kaylee Ivie                7 AZ Flames TC           38.29      37.62   4 
 14 Amaya Johnson              7 Arizona Pant           37.24      37.77   5 
 15 Dominique Phillips         6 The Arizona                       38.04   1 
 16 Ayana Hamilton             7 Arizona Pant           38.77      38.15   4 
 17 Trinity Coleman            6 Mustangs TC            40.64      38.21   1 
 18 Shardae Haynes             6 Do Right TC                       38.38   5 
 19 Michelle Nguyen            7 Arizona Puma           41.16      38.54   5 
 20 Kenzington Pratt           7 The Arizona                       39.12   3 
 21 Adora Adams                5 Arizona Chee                      39.59   4 
 22 Dominique Mustin           5 The Arizona                       40.11   2 
 23 Amanda Lopez               7 Arizona Gold           33.00      40.21   3 
 24 Jayde Charlton             5 Do Right TC                       40.36   5 
 25 Jade Betts-Jackson         6 Do Right TC                       41.24   3 
 26 Kortnee Incardone          6 AZ Flames TC           40.92      41.67   3 
 27 Rose Cobbin                7 Ariz BushMas                      42.33   4 
 28 Anna Whitley               7 AZ Flames TC           42.97      42.96   4 
 29 Trinity Quihuis            7 Arizona Tita           45.61      43.72   4 
 30 Destinee Henry-Johnson     7 Do Right TC                       43.74   2 
 31 Jolie Eaton                6 Arizona Gold           36.00      46.89   3 
 32 Rayyah Shakur              5 Northwest Xp           50.30      51.04   5 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Jai Gruenwald              7 Arizona Chee           34.06      33.74  
  2 Diamond Harrington         7 Mustangs TC            34.68      33.84  
  3 Foreman Anna               7 Arizona Chee           34.11      34.32  
  4 Alye Downey                7 Northwest Xp           34.15      34.34  
  5 Malaea Fraser              7 Arizona Tita           35.86      35.38  
  6 Sky Black                  6 Mustangs TC            35.93      35.40  
  7 Autumn Woodson             7 Northwest Xp           36.10      36.46  
  8 Hannah Ashley              7 Northwest Xp           36.69      37.02  
  9 Jayda Winfield             7 Arizona Chee           36.71      37.25  
Preliminaries
 10 Antasia Lewis              7 Northwest Xp           37.38             
 11 Tyana Mcclain              7 Phoenix Bobc           37.58             
 12 Mahogany Jimerson          7 Arizona Gold           37.59             
 13 Kaylee Ivie                7 AZ Flames TC           37.62             
 14 Amaya Johnson              7 Arizona Pant           37.77             
 15 Dominique Phillips         6 The Arizona            38.04             
 16 Ayana Hamilton             7 Arizona Pant           38.15             
 17 Trinity Coleman            6 Mustangs TC            38.21             
 18 Shardae Haynes             6 Do Right TC            38.38             
 19 Michelle Nguyen            7 Arizona Puma           38.54             
 20 Kenzington Pratt           7 The Arizona            39.12             
 21 Adora Adams                5 Arizona Chee           39.59             
 22 Dominique Mustin           5 The Arizona            40.11             
 23 Amanda Lopez               7 Arizona Gold           40.21             
 24 Jayde Charlton             5 Do Right TC            40.36             
 25 Jade Betts-Jackson         6 Do Right TC            41.24             
 26 Kortnee Incardone          6 AZ Flames TC           41.67             
 27 Rose Cobbin                7 Ariz BushMas           42.33             
 28 Anna Whitley               7 AZ Flames TC           42.96             
 29 Trinity Quihuis            7 Arizona Tita           43.72             
 30 Destinee Henry-Johnson     7 Do Right TC            43.74             
 31 Jolie Eaton                6 Arizona Gold           46.89             
 32 Rayyah Shakur              5 Northwest Xp           51.04             
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Marquis Griffin            7 Arizona Tita           14.18      14.64q  7 
  2 Decarlos Brooks            7 AZ Flames TC           14.94      15.11q  1 
  3 Chris Russell              7 Mustangs TC            15.57      15.48q  4 
  4 Keishaud White             7 Do Right TC            15.11      15.64q  3 
  5 Greg Tremble               7 The Arizona                       15.80q  2 
  6 Wyatt Shedrick             6 Do Right TC            16.11      15.85q  2 
  7 Delano Salgado             7 Mustangs TC            15.95      16.20q  4 
  8 Chase Alexander            7 Arizona Pant           15.71      16.29q  4 
  9 Marshawn Gibson            7 Mustangs TC            15.91      16.32q  6 
 10 James Smith                7 AZ Flames TC           16.49      16.52   7 
 11 Roshaun Jones              6 Arizona Pant           16.39      16.59   5 
 12 Isaac Oliver               7 Arizona Pant           16.50      16.61   5 
 13 Brandon Quihuis            7 Arizona Tita           16.52      16.78   5 
 14 William Shaffer            6 Do Right TC            16.22      16.87   3 
 15 Alden Jackson              6 Do Right TC            17.00      17.11   5 
 16 Fareed Mabrouk             7 Feel The Hea                      17.12   4 
 17 Kiondre Taylor             6 Arizona Chee                      17.24   4 
 18 Raysean Dooley             7 Arizona Tita           16.88      17.26   6 
 19 Alvaro Chavez              7 Coldwater Ex                      17.29   7 
 20 Eric Roberts               7 Arizona Chee                      17.30   4 
 21 Sean Scott                 7 Arizona Chee                      17.48   3 
 22 Jeremiah Coleman           7 AZ Flames TC           17.48      17.57   6 
 23 Jaleel Laffitte            6 Do Right TC                       17.59   3 
 24 Kenneth Pratt              7 The Arizona                       17.67   5 
 25 Treydan Stukes             6 Arizona Pant                      17.77   6 
 26 Carmayne White             7 Do Right TC                       17.85   1 
 27 Kellen Simmons             7 AZ Flames TC           18.40      17.89   1 
 28 Grant Cunningham           7 AZ Flames TC           18.40      18.43   2 
 29 Tre Green                  5 Northwest Xp           20.50      18.48   2 
 30 Antwane Stewart            6 Do Right TC                       18.54   1 
 31 Domenec Scott              5 Arizona Chee                      18.55   3 
 32 Jacob Gruenwald            6 Arizona Chee                      18.58   5 
 33 Anthony Davis              6 Mustangs TC            18.66      18.63   1 
 33 Myles Goodman              6 Mustangs TC            18.08      18.63   5 
 35 Todd Waters-Jr             6 Arizona Chee                      18.68   5 
 36 Keyshawn Thain             7 Feel The Hea           19.78      18.89   1 
 37 Emery King                 6 AZ Flames TC           18.43      19.10   3 
 38 Connor Ivie                5 AZ Flames TC           19.27      19.16   3 
 39 Tyree Lemora               7 Arizona Pant                      19.31   6 
 40 Brail Lipford              6 Arizona Chee                      19.71   2 
 41 Courtney Palmore           7 Mustangs TC            18.82      19.76   6 
 42 Joseph Rincon              5 Mustangs TC            19.37      19.79   6 
 43 Caleb Turner               5 Arizona Chee                      20.64   7 
 44 Garrison Douglass          4 Unattached             25.00      20.76   7 
 45 Michael Buckner            6 Do Right TC                       20.94   4 
 46 Malachi Felix              6 Mustangs TC            19.30      21.10   1 
 47 Demetris Lovejr            5 Arizona Gold           16.50      21.25   7 
 48 Ceth Reeves                6 Eternal Flam           22.90      22.22   2 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Marquis Griffin            7 Arizona Tita           14.64      14.73  
  2 Decarlos Brooks            7 AZ Flames TC           15.11      15.01  
  3 Keishaud White             7 Do Right TC            15.64      15.02  
  4 Chris Russell              7 Mustangs TC            15.48      15.55  
  5 Marshawn Gibson            7 Mustangs TC            16.32      15.62  
  6 Delano Salgado             7 Mustangs TC            16.20      15.76  
  7 Chase Alexander            7 Arizona Pant           16.29      15.93  
  8 Greg Tremble               7 The Arizona            15.80      16.36  
Preliminaries
  6 Wyatt Shedrick             6 Do Right TC            15.85             
 10 James Smith                7 AZ Flames TC           16.52             
 11 Roshaun Jones              6 Arizona Pant           16.59             
 12 Isaac Oliver               7 Arizona Pant           16.61             
 13 Brandon Quihuis            7 Arizona Tita           16.78             
 14 William Shaffer            6 Do Right TC            16.87             
 15 Alden Jackson              6 Do Right TC            17.11             
 16 Fareed Mabrouk             7 Feel The Hea           17.12             
 17 Kiondre Taylor             6 Arizona Chee           17.24             
 18 Raysean Dooley             7 Arizona Tita           17.26             
 19 Alvaro Chavez              7 Coldwater Ex           17.29             
 20 Eric Roberts               7 Arizona Chee           17.30             
 21 Sean Scott                 7 Arizona Chee           17.48             
 22 Jeremiah Coleman           7 AZ Flames TC           17.57             
 23 Jaleel Laffitte            6 Do Right TC            17.59             
 24 Kenneth Pratt              7 The Arizona            17.67             
 25 Treydan Stukes             6 Arizona Pant           17.77             
 26 Carmayne White             7 Do Right TC            17.85             
 27 Kellen Simmons             7 AZ Flames TC           17.89             
 28 Grant Cunningham           7 AZ Flames TC           18.43             
 29 Tre Green                  5 Northwest Xp           18.48             
 30 Antwane Stewart            6 Do Right TC            18.54             
 31 Domenec Scott              5 Arizona Chee           18.55             
 32 Jacob Gruenwald            6 Arizona Chee           18.58             
 33 Anthony Davis              6 Mustangs TC            18.63             
 33 Myles Goodman              6 Mustangs TC            18.63             
 35 Todd Waters-Jr             6 Arizona Chee           18.68             
 36 Keyshawn Thain             7 Feel The Hea           18.89             
 37 Emery King                 6 AZ Flames TC           19.10             
 38 Connor Ivie                5 AZ Flames TC           19.16             
 39 Tyree Lemora               7 Arizona Pant           19.31             
 40 Brail Lipford              6 Arizona Chee           19.71             
 41 Courtney Palmore           7 Mustangs TC            19.76             
 42 Joseph Rincon              5 Mustangs TC            19.79             
 43 Caleb Turner               5 Arizona Chee           20.64             
 44 Garrison Douglass          4 Unattached             20.76             
 45 Michael Buckner            6 Do Right TC            20.94             
 46 Malachi Felix              6 Mustangs TC            21.10             
 47 Demetris Lovejr            5 Arizona Gold           21.25             
 48 Ceth Reeves                6 Eternal Flam           22.22             
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Marquis Griffin            7 Arizona Tita           29.88      30.28q  1 
  2 Greg Tremble               7 The Arizona                       32.31q  1 
  3 Marshawn Gibson            7 Mustangs TC            33.35      32.32q  4 
  4 Decarlos Brooks            7 AZ Flames TC           32.56      32.36q  3 
  5 Chase Alexander            7 Arizona Pant           33.60      32.83q  4 
  6 Chris Russell              7 Mustangs TC            33.38      32.92q  4 
  7 Wyatt Shedrick             6 Do Right TC            33.00      33.70q  5 
  8 Roshaun Jones              6 Arizona Pant           35.90      34.50q  6 
  9 Fareed Mabrouk             7 Feel The Hea                      34.58q  2 
 10 William Shaffer            6 Do Right TC            36.98      35.41q  5 
 11 Raysean Dooley             7 Arizona Tita           37.89      35.86   3 
 12 Jeremiah Coleman           7 AZ Flames TC           37.91      36.14   5 
 13 Alden Jackson              6 Do Right TC            33.00      36.20   6 
 14 Kiondre Taylor             6 Arizona Chee                      36.65   5 
 15 Alvaro Chavez              7 Coldwater Ex                      37.08   1 
 16 Kellen Simmons             7 AZ Flames TC           37.33      37.31   4 
 17 Kenneth Pratt              7 The Arizona                       37.95   5 
 18 Jacob Gruenwald            6 Arizona Chee                      38.00   1 
 19 Myles Goodman              6 Mustangs TC            38.17      38.37   4 
 20 Grant Cunningham           7 AZ Flames TC           39.89      38.52   4 
 21 Tre Green                  5 Northwest Xp           40.30      38.92   4 
 22 Treydan Stukes             6 Arizona Pant                      39.58   4 
 23 Keyshawn Thain             7 Feel The Hea           40.10      40.64   5 
 24 Connor Ivie                5 AZ Flames TC           41.63      41.09   3 
 25 Antwane Stewart            6 Do Right TC                       41.22   6 
 26 Malachi Felix              6 Mustangs TC            40.21      41.36   2 
 27 Christopher Stanek         6 Phoenix Bobc           41.70      41.64   5 
 28 Juriston Mitchell          6 Unattached             40.00      41.91   1 
 29 Brail Lipford              6 Arizona Chee                      42.20   2 
 30 Michael Buckner            6 Do Right TC                       43.49   6 
 31 Caleb Turner               5 Arizona Chee                      45.24   2 
 32 Daniel Shaw                6 Unattached                        45.73   3 
 33 Garrison Douglass          4 Unattached             50.00      45.89   6 
 34 Ceth Reeves                6 Eternal Flam           49.08      48.53   1 
 -- James Smith                7 AZ Flames TC           33.98         DQ   2 
 -- Brandon Quihuis            7 Arizona Tita           35.51         DQ   6 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Marquis Griffin            7 Arizona Tita           30.28      29.63  
  2 Decarlos Brooks            7 AZ Flames TC           32.36      31.98  
  3 Marshawn Gibson            7 Mustangs TC            32.32      32.05  
  4 Keishaud White             7 Do Right TC                       32.08  
  5 Chris Russell              7 Mustangs TC            32.92      32.40  
  6 Wyatt Shedrick             6 Do Right TC            33.70      32.59  
  7 Roshaun Jones              6 Arizona Pant           34.50      33.56  
  8 Greg Tremble               7 The Arizona            32.31      33.57  
  9 Chase Alexander            7 Arizona Pant           32.83      33.76  
 10 Fareed Mabrouk             7 Feel The Hea           34.58      35.43  
Preliminaries
 10 William Shaffer            6 Do Right TC            35.41             
 11 Raysean Dooley             7 Arizona Tita           35.86             
 12 Jeremiah Coleman           7 AZ Flames TC           36.14             
 13 Alden Jackson              6 Do Right TC            36.20             
 14 Kiondre Taylor             6 Arizona Chee           36.65             
 15 Alvaro Chavez              7 Coldwater Ex           37.08             
 16 Kellen Simmons             7 AZ Flames TC           37.31             
 17 Kenneth Pratt              7 The Arizona            37.95             
 18 Jacob Gruenwald            6 Arizona Chee           38.00             
 19 Myles Goodman              6 Mustangs TC            38.37             
 20 Grant Cunningham           7 AZ Flames TC           38.52             
 21 Tre Green                  5 Northwest Xp           38.92             
 22 Treydan Stukes             6 Arizona Pant           39.58             
 23 Keyshawn Thain             7 Feel The Hea           40.64             
 24 Connor Ivie                5 AZ Flames TC           41.09             
 25 Antwane Stewart            6 Do Right TC            41.22             
 26 Malachi Felix              6 Mustangs TC            41.36             
 27 Christopher Stanek         6 Phoenix Bobc           41.64             
 28 Juriston Mitchell          6 Unattached             41.91             
 29 Brail Lipford              6 Arizona Chee           42.20             
 30 Michael Buckner            6 Do Right TC            43.49             
 31 Caleb Turner               5 Arizona Chee           45.24             
 32 Daniel Shaw                6 Unattached             45.73             
 33 Garrison Douglass          4 Unattached             45.89             
 34 Ceth Reeves                6 Eternal Flam           48.53             
 -- Brandon Quihuis            7 Arizona Tita             DQ              
 -- James Smith                7 AZ Flames TC             DQ              
 
Event 141  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Northwest Xpress TC  'A'                          1:06.00    1:09.38  
     1) Hannah Ashley 7                 2) Alye Downey 7                  
     3) Antasia Lewis 7                 4) Autumn Woodson 7               
  2 Do Right TC  'A'                                  1:22.00    1:22.15  
     1) Jade Betts-Jackson 6            2) Jayde Charlton 5               
     3) Shardae Haynes 6                4) Destinee Henry-Johnson 7       
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                  1:04.55    1:05.07  
     1) Marshawn Gibson 7               2) Courtney Palmore 7             
     3) Chris Russell 7                 4) Delano Salgado 7               
  2 Do Right TC  'A'                                  1:04.00    1:05.28  
     1) Alden Jackson 6                 2) William Shaffer 6              
     3) Wyatt Shedrick 6                4) Keishaud White 7               
  3 AZ Flames TC Youth  'A'                           1:04.86    1:06.12  
     1) Decarlos Brooks 7               2) Jeremiah Coleman 7             
     3) Emery King 6                    4) James Smith 7                  
  4 Arizona Panthers TC  'A'                          1:05.00    1:06.98  
     1) Chase Alexander 7               2) Roshaun Jones 6                
     3) Tyree Lemora 7                  4) Isaac Oliver 7                 
  5 Arizona Cheetahs  'A'                             1:20.00    1:13.16  
     1) Jacob Gruenwald 6               2) Eric Roberts 7                 
     3) Kiondre Taylor 6                4) Sean Scott 7                   
  6 Do Right TC  'B'                                  1:10.00    1:15.05  
     1) Michael Buckner 6               2) Jaleel Laffitte 6              
     3) Antwane Stewart 6               4) Carmayne White 7               
  7 Mustangs TC  'B'                                  1:15.18    1:16.75  
     1) Anthony Davis 6                 2) Malachi Felix 6                
     3) Myles Goodman 6                 4) Joseph Rincon 5                
  8 Arizona Cheetahs  'B'                             1:30.00    1:18.23  
     1) Brail Lipford 6                 2) Domenec Scott 5                
     3) Caleb Turner 5                  4) Todd Waters-Jr 6               
 
Event 163  Long Jump Sub-Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jai Gruenwald              7 Arizona Chee           3.30m      3.35m  
  2 Amaya Johnson              7 Arizona Pant           3.05m      3.15m  
  3 Foreman Anna               7 Arizona Chee           2.90m      3.12m  
  3 Diamond Harrington         7 Mustangs TC            3.15m      3.12m  
  3 Mahogany Jimerson          7 Arizona Gold           3.02m      3.12m  
  6 Tyana Mcclain              7 Phoenix Bobc           3.14m      3.02m  
  7 Ayana Hamilton             7 Arizona Pant           2.74m      2.82m  
  8 Sky Black                  6 Mustangs TC            2.53m      2.70m  
  9 Rose Cobbin                7 Ariz BushMas                      2.60m  
  9 Dominique Mustin           5 The Arizona                       2.60m  
 11 Kaylee Ivie                7 AZ Flames TC           2.90m      2.58m  
 12 Anna Whitley               7 AZ Flames TC           2.44m      2.49m  
 13 Terayah Stukes             7 Arizona Pant                      2.46m  
 14 Jayda Winfield             7 Arizona Chee           2.50m      2.42m  
 15 Dominique Phillips         6 The Arizona                       2.40m  
 16 Kenzington Pratt           7 The Arizona                       2.36m  
 17 Kortnee Incardone          6 AZ Flames TC           2.39m      2.30m  
 18 Amia Williams              6 Arizona Pant           2.44m      2.13m  
 19 Adora Adams                5 Arizona Chee                      2.12m  
 20 Maya Scott                 5 AZ Flames TC           1.95m      1.76m  
 21 Rayyah Shakur              5 Northwest Xp                      1.49m  
 
Event 173  Long Jump Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Marquis Griffin            7 Arizona Tita           3.94m      3.77m  
  2 Greg Tremble               7 The Arizona                       3.54m  
  3 Carmayne White             7 Do Right TC                       3.14m  
  4 Isaac Oliver               7 Arizona Pant           3.05m      3.00m  
  4 Delano Salgado             7 Mustangs TC            3.09m      3.00m  
  6 Treydan Stukes             6 Arizona Pant                      2.81m  
  7 Kellen Simmons             7 AZ Flames TC           2.69m      2.80m  
  8 Eric Roberts               7 Arizona Chee                      2.77m  
  9 Jack Eaton                 7 Arizona Gold           2.74m      2.61m  
 10 Emery King                 6 AZ Flames TC           2.62m      2.57m  
 11 Tre Green                  5 Northwest Xp                      2.53m  
 12 Anthony Davis              6 Mustangs TC            2.58m      2.49m  
 13 Raysean Dooley             7 Arizona Tita           2.59m      2.45m  
 14 Joseph Rincon              5 Mustangs TC            2.86m      2.25m  
 15 Connor Ivie                5 AZ Flames TC           2.20m      2.24m  
 16 Grant Cunningham           7 AZ Flames TC           1.93m      2.03m  
 17 Garrison Douglass          4 Unattached             0.91m      1.98m  
 17 Christopher Stanek         6 Phoenix Bobc           1.80m      1.98m  
 19 Kenneth Pratt              7 The Arizona                       1.80m  
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
 Association: A 13.57  6/12/1999   Terra Evans, Arizona Cheetahs               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Tasia Marshall             9 Mustangs TC            14.25      14.52q  3 
  2 Lashira Tremble            9 The Arizona                       14.53q  4 
  3 Aubree Incardone           8 AZ Flames TC           14.68      14.71q  3 
  4 Anaya Bailey               8 Arizona Elit                      14.96q  1 
  5 Audri Dillard              9 Arizona Chee           14.00      15.05q  2 
  6 Takara Wade                9 Arizona Gold           15.00      15.11q  6 
  7 Ayolion Spruell            9 Do Right TC            15.01      15.46q  5 
  8 Autumn Smith               9 Do Right TC            14.60      15.51q  1 
  9 Chynna Simmons             9 Arizona Tita           15.89      15.72q  5 
 10 Rebekah Green              8 Northwest Xp           16.20      15.75   4 
 10 Kali Aldred                9 AZ Flames TC           15.91      15.75   6 
 12 Natalie Vargas             9 The Arizona                       16.02   2 
 13 Tiana Porier-Shelton       8 AZ Flames TC           15.67      16.06   2 
 14 Alexis Schumacher          9 Arizona Blaz                      16.23   3 
 15 Kathleen Radigan           8 AZ Flames TC           16.84      16.36   6 
 16 Ladana Spells              9 Do Right TC                       16.80   3 
 17 Lemeyah Charlton           8 Do Right TC                       16.89   4 
 18 Brianna Boitano            8 Pops TC                16.50      16.91   1 
 19 Anaya Williams             9 Arizona Pant           16.11      16.92   4 
 20 Mecca Whitfield            9 Northwest Xp           18.50      16.99   6 
 21 Indigo-Shani Elmore        8 Phoenix Bobc                      17.06   4 
 22 Reba Reeves                8 Eternal Flam           16.62      17.47   3 
 23 Chakra Gardner             9 Mustangs TC            17.13      17.56   2 
 24 Tajanet Johnson            8 Do Right TC                       17.77   2 
 25 Daijah Craft               8 The Arizona                       17.82   1 
 26 Davida Guerra              9 Tonto Apache                      17.90   1 
 27 Sydney Green               8 Do Right TC                       17.95   3 
 28 Katherine Bruno            8 Pops TC                17.88      18.20   5 
 29 Yesenia Contreras          8 Coldwater Ex                      18.23   2 
 30 Makahla Felix              8 Mustangs TC            17.98      18.27   6 
 31 Makhayla Anderson          8 Do Right TC                       18.28   2 
 32 Azilyn Gwin                8 Phoenix Bobc                      18.31   2 
 33 Amarah Shakur              9 Northwest Xp           19.50      18.38   5 
 34 Brogan Gibson              9 Arizona Blaz                      18.49   3 
 35 Zaria Blevins              9 Do Right TC                       18.86   1 
 36 Camryn Gibson              8 Arizona Blaz                      19.98   4 
 37 Ariel Henry-Johnson        9 Do Right TC                       20.34   3 
 38 Chyna Anderson             8 Do Right TC                       20.84   1 
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
 Association: A 13.57  6/12/1999   Terra Evans, Arizona Cheetahs               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Lashira Tremble            9 The Arizona            14.53      14.34  
  2 Tasia Marshall             9 Mustangs TC            14.52      14.41  
  3 Audri Dillard              9 Arizona Chee           15.05      14.66  
  3 Aubree Incardone           8 AZ Flames TC           14.71      14.66  
  5 Anaya Bailey               8 Arizona Elit           14.96      15.26  
  6 Takara Wade                9 Arizona Gold           15.11      15.45  
  7 Ayolion Spruell            9 Do Right TC            15.46      15.49  
  8 Autumn Smith               9 Do Right TC            15.51      15.55  
  9 Chynna Simmons             9 Arizona Tita           15.72      15.90  
Preliminaries
 10 Rebekah Green              8 Northwest Xp           15.75             
 10 Kali Aldred                9 AZ Flames TC           15.75             
 12 Natalie Vargas             9 The Arizona            16.02             
 13 Tiana Porier-Shelton       8 AZ Flames TC           16.06             
 14 Alexis Schumacher          9 Arizona Blaz           16.23             
 15 Kathleen Radigan           8 AZ Flames TC           16.36             
 16 Ladana Spells              9 Do Right TC            16.80             
 17 Lemeyah Charlton           8 Do Right TC            16.89             
 18 Brianna Boitano            8 Pops TC                16.91             
 19 Anaya Williams             9 Arizona Pant           16.92             
 20 Mecca Whitfield            9 Northwest Xp           16.99             
 21 Indigo-Shani Elmore        8 Phoenix Bobc           17.06             
 22 Reba Reeves                8 Eternal Flam           17.47             
 23 Chakra Gardner             9 Mustangs TC            17.56             
 24 Tajanet Johnson            8 Do Right TC            17.77             
 25 Daijah Craft               8 The Arizona            17.82             
 26 Davida Guerra              9 Tonto Apache           17.90             
 27 Sydney Green               8 Do Right TC            17.95             
 28 Katherine Bruno            8 Pops TC                18.20             
 29 Yesenia Contreras          8 Coldwater Ex           18.23             
 30 Makahla Felix              8 Mustangs TC            18.27             
 31 Makhayla Anderson          8 Do Right TC            18.28             
 32 Azilyn Gwin                8 Phoenix Bobc           18.31             
 33 Amarah Shakur              9 Northwest Xp           18.38             
 34 Brogan Gibson              9 Arizona Blaz           18.49             
 35 Zaria Blevins              9 Do Right TC            18.86             
 36 Camryn Gibson              8 Arizona Blaz           19.98             
 37 Ariel Henry-Johnson        9 Do Right TC            20.34             
 38 Chyna Anderson             8 Do Right TC            20.84             
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
 Association: A 27.99  7/6/1980    Natosha Lewis, Mesa Sun Angels              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Kyla Richardson            9 The Arizona            29.00      29.17q  4 
  2 Aubree Incardone           8 AZ Flames TC           30.59      29.19q  4 
  3 Lashira Tremble            9 The Arizona                       30.09q  3 
  4 Tasia Marshall             9 Mustangs TC            30.87      30.30q  2 
  5 Drianna Mustin             9 The Arizona            30.60      30.38q  1 
  6 Kayla Richardson           9 The Arizona            30.21      30.76q  2 
  7 Anaya Bailey               8 Arizona Elit                      30.97q  5 
  8 Takara Wade                9 Arizona Gold           31.00      31.61q  3 
  9 Chynna Simmons             9 Arizona Tita           33.25      31.92q  4 
 10 Natalie Vargas             9 The Arizona                       32.50   2 
 11 Courtney Mathis            9 The Arizona            32.92      32.78   2 
 12 Tiana Porier-Shelton       8 AZ Flames TC           33.62      33.04   5 
 13 Kali Aldred                9 AZ Flames TC           33.08      33.08   3 
 14 Kraft Kiana                9 Arizona Elit                      33.17   4 
 15 Tala Shedrick              9 Do Right TC                       33.49   4 
 16 Alexis Schumacher          9 Arizona Blaz                      33.74   5 
 17 Anaya Williams             9 Arizona Pant           34.69      34.07   5 
 18 Savannah Jones             9 Arizona Pant           33.52      34.17   1 
 19 Alicia Jamison             9 Phoenix Bobc           33.52      34.73   3 
 20 Lemeyah Charlton           8 Do Right TC                       34.83   2 
 21 Ladana Spells              9 Do Right TC                       34.95   2 
 22 Brianna Boitano            8 Pops TC                37.49      35.58   3 
 23 Reba Reeves                8 Eternal Flam           36.14      35.99   4 
 24 Katherine Bruno            8 Pops TC                38.65      36.55   3 
 25 Brionnah Henry             8 Arizona Gold           33.00      36.71   1 
 26 Daijah Craft               8 The Arizona                       37.53   5 
 27 Makahla Felix              8 Mustangs TC            37.82      38.18   1 
 28 Azilyn Gwin                8 Phoenix Bobc                      39.39   1 
 29 Brogan Gibson              9 Arizona Blaz                      40.12   5 
 30 Yesenia Contreras          8 Coldwater Ex                      41.40   2 
 31 Camryn Gibson              8 Arizona Blaz                      42.81   1 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
 Association: A 27.99  7/6/1980    Natosha Lewis, Mesa Sun Angels              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Aubree Incardone           8 AZ Flames TC           29.19      29.44  
  2 Tasia Marshall             9 Mustangs TC            30.30      30.28  
  3 Lashira Tremble            9 The Arizona            30.09      30.31  
  4 Drianna Mustin             9 The Arizona            30.38      30.59  
  5 Kayla Richardson           9 The Arizona            30.76      30.74  
  6 Anaya Bailey               8 Arizona Elit           30.97      30.94  
  7 Takara Wade                9 Arizona Gold           31.61      31.59  
  8 Chynna Simmons             9 Arizona Tita           31.92      32.42  
Preliminaries
  1 Kyla Richardson            9 The Arizona            29.17             
 10 Natalie Vargas             9 The Arizona            32.50             
 11 Courtney Mathis            9 The Arizona            32.78             
 12 Tiana Porier-Shelton       8 AZ Flames TC           33.04             
 13 Kali Aldred                9 AZ Flames TC           33.08             
 14 Kraft Kiana                9 Arizona Elit           33.17             
 15 Tala Shedrick              9 Do Right TC            33.49             
 16 Alexis Schumacher          9 Arizona Blaz           33.74             
 17 Anaya Williams             9 Arizona Pant           34.07             
 18 Savannah Jones             9 Arizona Pant           34.17             
 19 Alicia Jamison             9 Phoenix Bobc           34.73             
 20 Lemeyah Charlton           8 Do Right TC            34.83             
 21 Ladana Spells              9 Do Right TC            34.95             
 22 Brianna Boitano            8 Pops TC                35.58             
 23 Reba Reeves                8 Eternal Flam           35.99             
 24 Katherine Bruno            8 Pops TC                36.55             
 25 Brionnah Henry             8 Arizona Gold           36.71             
 26 Daijah Craft               8 The Arizona            37.53             
 27 Makahla Felix              8 Mustangs TC            38.18             
 28 Azilyn Gwin                8 Phoenix Bobc           39.39             
 29 Brogan Gibson              9 Arizona Blaz           40.12             
 30 Yesenia Contreras          8 Coldwater Ex           41.40             
 31 Camryn Gibson              8 Arizona Blaz           42.81             
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N   59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA          
 Association: A 1:04.15  7/6/1980    Natosha Lewis, Mesa Sun Angles            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Kayla Richardson           9 The Arizona          1:13.00    1:07.17   2 
  2 Drianna Mustin             9 The Arizona          1:07.00    1:10.34   2 
  3 Barbara Bruno              9 Pops TC              1:17.35    1:14.33   2 
  4 Nazhony Thain              9 Feel The Hea         1:11.50    1:14.63   2 
  5 Chynna Simmons             9 Arizona Tita         1:20.00    1:16.75   2 
  6 Courtney Mathis            9 The Arizona          1:13.00    1:16.96   2 
  7 Sterling Williamson        9 Northwest Xp         1:24.00    1:19.27   2 
  8 Savannah Jones             9 Arizona Pant                    1:19.51   1 
  9 Kraft Kiana                9 Arizona Elit                    1:20.61   1 
 10 Jazmyn Mccovery            8 Northwest Xp         1:25.00    1:21.09   2 
 11 Reba Reeves                8 Eternal Flam         1:24.78    1:25.85   2 
 12 Indigo-Shani Elmore        8 Phoenix Bobc                    1:31.24   1 
 13 Kaysinee Shirley           8 AZ Flames TC         1:34.66    1:33.45   1 
 14 Ashante Grayer             8 Arizona Chee                    1:33.82   1 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
 Association: A 2:33.60  6/11/1994   Min Nowlin, Northwest Sonics              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Barbara Bruno              9 Pops TC              3:15.00    2:40.54  
  2 Sierra Ruiz                9 Northwest Xp                    2:48.61  
  3 Cayley Hensley             9 Pops TC              3:12.00    2:48.87  
  4 Sloan Decker               9 Northwest Xp                    2:59.39  
  5 Nazhony Thain              9 Feel The Hea         2:53.90    2:59.57  
  6 Sara Carter                9 Arizona Gold         3:00.00    3:07.40  
  7 Kendall Williams           9 AZ Flames TC         3:16.97    3:07.70  
  8 Makhayla Anderson          8 Do Right TC                     3:15.14  
  9 Kaysinee Shirley           8 AZ Flames TC         3:26.67    3:20.31  
 10 Stacy Seckletstewa         8 Tcm Rez Runn                    3:21.48  
 -- Courtney Mathis            9 The Arizona                         DNF  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
 Association: A 5:22.80  3/30/1980   Missy Morgan, Scottsdale Track Club       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cayley Hensley             9 Pops TC              6:00.00    5:45.58  
  2 Sara Carter                9 Arizona Gold         8:00.00    6:09.04  
  3 Kendall Williams           9 AZ Flames TC         6:22.58    6:32.60  
  4 Kaysinee Shirley           8 AZ Flames TC         7:07.63    6:50.25  
  5 Stacy Seckletstewa         8 Tcm Rez Runn                    6:51.60  
 
Event 208  1500 Meter Race Walk Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 7:30.80  7/18/1993   Elizabeth Paxton, Cypress, CA             
 Association: A 8:12.90  4/7/1990    Nicole Jenkins, Desert Heat               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makhayla Anderson          8 Do Right TC                    10:41.21  
  2 Jaycie Eaton               9 Arizona Gold        10:59.00   10:41.44  
  3 Chakra Gardner             9 Mustangs TC         11:23.23   11:55.35  
  4 Ariel Henry-Johnson        9 Do Right TC                    13:26.98  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
 Association: A 13.08  4/29/1995   Arnold Bernard, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jeromejr Green             9 Do Right TC            13.97      14.09q  1 
  2 Cito Hemphill-Toledo       8 Arizona Chee           14.00      14.33q  3 
  3 Kirby Wilson               9 Northwest Xp           14.90      14.40q  1 
  4 Austyn Brandon             9 AZ Flames TC           14.34      14.63q  5 
  5 Darryl Robinson            9 Arizona Chee           15.00      14.73q  2 
  5 Rakevion White             9 Do Right TC            14.10      14.73q  1 
  7 Chase Cord                 8 Northwest Xp           14.70      14.78q  5 
  8 Jeff Rhymes                9 Mustangs TC            14.73      15.20q  5 
  9 Jordan Chrite              9 Pops TC                15.48      15.28q  5 
 10 Malik Mason                9 Do Right TC            14.99      15.36   1 
 11 Imani Lee                  9 Arizona Chee           15.00      15.40   3 
 12 Zackary Aldred             9 AZ Flames TC           15.60      15.41   1 
 13 Eugene Allen               9 Mustangs TC            15.52      15.43   2 
 14 Antuan Walker              9 Northwest Xp           15.60      15.46   1 
 15 Treyvon Williams           8 Mustangs TC            15.27      15.52   4 
 16 Gerren Prince              8 Arizona Tita           15.41      15.54   4 
 17 Marcus Naisant             8 AZ Flames TC           15.76      15.73   5 
 18 Tavian Hayes               9 Arizona Tita           15.31      15.80   5 
 19 Justin Dominguez           9 Eternal Flam           15.73      15.87   2 
 20 Larry Thomas               9 Sanits                            15.89   3 
 21 Makari Hawkins             8 Do Right TC                       15.99   4 
 22 Jatori Gipson              8 Do Right TC                       16.10   4 
 23 Marquez Young              8 AZ Flames TC           16.80      16.34   3 
 24 Jeremiah Brown             8 Mustangs TC            18.20      16.61   4 
 25 Jonah Villescaz-Morrison   8 Feel The Hea                      16.65   3 
 26 Jelani Laffitte            8 Do Right TC                       16.74   2 
 27 Chris Vega                 8 Arizona Tita           16.51      16.93   2 
 28 Essex Scott                9 AZ Flames TC           17.41      16.98   2 
 29 Isiah Minnieweather        9 Arizona Tita           17.25      17.00   4 
 30 Javon Fisher               9 Do Right TC                       17.25   5 
 31 Aaron Burns                8 Mustangs TC            16.92      17.39   1 
 32 Andre Elmore               9 Do Right TC            17.80      17.58   2 
 33 Christian Coleman          8 AZ Flames TC           18.73      18.02   1 
 34 Hunter Jones               9 Sanits                            18.38   4 
 35 Tyson Jones                8 Sanits                            18.48   2 
 36 Roberto Valdez             8 Arizona Gold           16.00      19.02   3 
 37 Sebastian Coleman          8 AZ Flames TC           18.86      20.08   5 
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
 Association: A 13.08  4/29/1995   Arnold Bernard, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Jeromejr Green             9 Do Right TC            14.09      14.12  
  2 Austyn Brandon             9 AZ Flames TC           14.63      14.19  
  3 Cito Hemphill-Toledo       8 Arizona Chee           14.33      14.37  
  4 Kirby Wilson               9 Northwest Xp           14.40      14.42  
  5 Rakevion White             9 Do Right TC            14.73      14.67  
  6 Darryl Robinson            9 Arizona Chee           14.73      14.81  
  7 Chase Cord                 8 Northwest Xp           14.78      15.09  
  8 Jeff Rhymes                9 Mustangs TC            15.20      15.12  
Preliminaries
  9 Jordan Chrite              9 Pops TC                15.28             
 10 Malik Mason                9 Do Right TC            15.36             
 11 Imani Lee                  9 Arizona Chee           15.40             
 12 Zackary Aldred             9 AZ Flames TC           15.41             
 13 Eugene Allen               9 Mustangs TC            15.43             
 14 Antuan Walker              9 Northwest Xp           15.46             
 15 Treyvon Williams           8 Mustangs TC            15.52             
 16 Gerren Prince              8 Arizona Tita           15.54             
 17 Marcus Naisant             8 AZ Flames TC           15.73             
 18 Tavian Hayes               9 Arizona Tita           15.80             
 19 Justin Dominguez           9 Eternal Flam           15.87             
 20 Larry Thomas               9 Sanits                 15.89             
 21 Makari Hawkins             8 Do Right TC            15.99             
 22 Jatori Gipson              8 Do Right TC            16.10             
 23 Marquez Young              8 AZ Flames TC           16.34             
 24 Jeremiah Brown             8 Mustangs TC            16.61             
 25 Jonah Villescaz-Morrison   8 Feel The Hea           16.65             
 26 Jelani Laffitte            8 Do Right TC            16.74             
 27 Chris Vega                 8 Arizona Tita           16.93             
 28 Essex Scott                9 AZ Flames TC           16.98             
 29 Isiah Minnieweather        9 Arizona Tita           17.00             
 30 Javon Fisher               9 Do Right TC            17.25             
 31 Aaron Burns                8 Mustangs TC            17.39             
 32 Andre Elmore               9 Do Right TC            17.58             
 33 Christian Coleman          8 AZ Flames TC           18.02             
 34 Hunter Jones               9 Sanits                 18.38             
 35 Tyson Jones                8 Sanits                 18.48             
 36 Roberto Valdez             8 Arizona Gold           19.02             
 37 Sebastian Coleman          8 AZ Flames TC           20.08             
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
 Association: A 27.44  6/12/1993   Brandon Ogles, Jesse Owens                  
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Austyn Brandon             9 AZ Flames TC           30.82      29.45q  1 
  2 Jeromejr Green             9 Do Right TC            29.88      29.70q  1 
  3 Tehran Thomas              8 Sanits                            29.77q  2 
  4 Devonte Lundy              9 AZ Flames TC           29.71      30.48q  3 
  5 Scenieaux Jarmon           8 Arizona Gold           30.00      30.57q  3 
  6 Antuan Walker              9 Northwest Xp           34.30      30.85q  2 
  7 Jeff Rhymes                9 Mustangs TC            30.51      31.20q  2 
  8 Chase Cord                 8 Northwest Xp           30.80      31.48q  3 
  9 Kirby Wilson               9 Northwest Xp           36.50      31.62q  5 
 10 Tavian Hayes               9 Arizona Tita           32.15      31.63   5 
 11 Darryl Robinson            9 Arizona Chee           36.00      31.75   4 
 12 Zackary Aldred             9 AZ Flames TC           30.07      31.87   1 
 13 Treyvon Williams           8 Mustangs TC            31.89      31.91   1 
 14 Rakevion White             9 Do Right TC                       32.57   2 
 15 Jatori Gipson              8 Do Right TC                       32.97   2 
 16 Gerren Prince              8 Arizona Tita           33.14      33.00   4 
 17 Justin Dominguez           9 Eternal Flam           31.85      33.61   3 
 18 Marquez Young              8 AZ Flames TC           36.57      34.43   2 
 19 Chris Vega                 8 Arizona Tita           34.89      34.63   4 
 20 Brian Shaw                 8 Unattached                        34.77   5 
 21 Javon Fisher               9 Do Right TC                       35.38   4 
 22 Jelani Laffitte            8 Do Right TC                       35.50   4 
 23 Jonah Villescaz-Morrison   8 Feel The Hea                      35.62   4 
 24 Isiah Minnieweather        9 Arizona Tita           37.30      35.97   4 
 25 Kwame Kilonzo              8 Pops TC                35.98      36.17   1 
 26 Essex Scott                9 AZ Flames TC           37.06      36.64   5 
 27 Jaden Hale                 8 Pops TC                35.90      36.95   5 
 28 Jeremiah Brown             8 Mustangs TC            36.76      38.16   1 
 29 Christian Coleman          8 AZ Flames TC           40.44      39.38   3 
 30 Roberto Valdez             8 Arizona Gold           33.00      41.21   3 
 31 Sebastian Coleman          8 AZ Flames TC           41.91      42.53   3 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
 Association: A 27.44  6/12/1993   Brandon Ogles, Jesse Owens                  
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Jeromejr Green             9 Do Right TC            29.70      28.91  
  2 Austyn Brandon             9 AZ Flames TC           29.45      29.10  
  3 Tehran Thomas              8 Sanits                 29.77      30.05  
  4 Devonte Lundy              9 AZ Flames TC           30.48      30.38  
  5 Scenieaux Jarmon           8 Arizona Gold           30.57      30.70  
  6 Antuan Walker              9 Northwest Xp           30.85      30.88  
  7 Jeff Rhymes                9 Mustangs TC            31.20      30.94  
  8 Chase Cord                 8 Northwest Xp           31.48      30.97  
  9 Kirby Wilson               9 Northwest Xp           31.62      31.37  
Preliminaries
 10 Tavian Hayes               9 Arizona Tita           31.63             
 11 Darryl Robinson            9 Arizona Chee           31.75             
 12 Zackary Aldred             9 AZ Flames TC           31.87             
 13 Treyvon Williams           8 Mustangs TC            31.91             
 14 Rakevion White             9 Do Right TC            32.57             
 15 Jatori Gipson              8 Do Right TC            32.97             
 16 Gerren Prince              8 Arizona Tita           33.00             
 17 Justin Dominguez           9 Eternal Flam           33.61             
 18 Marquez Young              8 AZ Flames TC           34.43             
 19 Chris Vega                 8 Arizona Tita           34.63             
 20 Brian Shaw                 8 Unattached             34.77             
 21 Javon Fisher               9 Do Right TC            35.38             
 22 Jelani Laffitte            8 Do Right TC            35.50             
 23 Jonah Villescaz-Morrison   8 Feel The Hea           35.62             
 24 Isiah Minnieweather        9 Arizona Tita           35.97             
 25 Kwame Kilonzo              8 Pops TC                36.17             
 26 Essex Scott                9 AZ Flames TC           36.64             
 27 Jaden Hale                 8 Pops TC                36.95             
 28 Jeremiah Brown             8 Mustangs TC            38.16             
 29 Christian Coleman          8 AZ Flames TC           39.38             
 30 Roberto Valdez             8 Arizona Gold           41.21             
 31 Sebastian Coleman          8 AZ Flames TC           42.53             
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N   58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL            
 Association: A 1:02.43  6/9/2001    Issac Acosta, Tucson Trackburners         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Aarin Hawkins              9 Mustangs TC          1:07.20    1:07.97   2 
  2 Tehran Thomas              8 Sanits                          1:09.35   1 
  3 Scenieaux Jarmon           8 Arizona Gold         1:06.00    1:10.80   2 
  4 Chase Cord                 8 Northwest Xp         1:14.00    1:11.14   2 
  5 Devonte Lundy              9 AZ Flames TC         1:09.54    1:13.91   2 
  6 Tavian Hayes               9 Arizona Tita         1:12.63    1:14.21   2 
  7 Antuan Walker              9 Northwest Xp         1:16.00    1:14.95   2 
  8 Justin Dominguez           9 Eternal Flam         1:13.88    1:16.28   2 
  9 Brian Shaw                 8 Unattached                      1:17.31   1 
 10 David Cofield              8 Mustangs TC          1:18.46    1:17.56   2 
 11 John-Paul Nguyen           9 Arizona Puma         1:16.31    1:19.09   2 
 12 Edwin Adams                9 Arizona Chee                    1:19.92   1 
 13 Chris Vega                 8 Arizona Tita         1:25.51    1:20.19   1 
 14 Gerren Prince              8 Arizona Tita         1:23.62    1:22.58   1 
 15 Marc Martinez              8 Arizona Blaz         1:21.00    1:23.55   1 
 16 Kwame Kilonzo              8 Pops TC              1:20.50    1:26.83   1 
 17 Jaden Hale                 8 Pops TC              1:20.50    1:29.76   1 
 18 Isiah Minnieweather        9 Arizona Tita         1:27.99    1:38.04   1 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
 Association: A 2:30.74  5/19/2005   Ryan Silva, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aarin Hawkins              9 Mustangs TC          2:42.52    2:46.82  
  2 Terrell Felix              9 Mustangs TC          2:48.28    2:48.85  
  3 Makari Hawkins             8 Do Right TC                     2:50.37  
  4 John-Paul Nguyen           9 Arizona Puma         2:48.61    2:53.47  
  5 Jonathan Brainard          9 Arizona Gold                    3:02.79  
  6 Cade Burks                 9 Arizona Chee                    3:05.28  
  7 Luke Garcia                9 Coldwater Ex                    3:12.50  
  8 Corey Waln                 9 Feel The Hea                    3:48.28  
 
Event 215  1500 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:48.04  7/29/2001   Connor Revord, Joliet, IL                 
 Association: A 5:03.80  4/11/1987   Joe Acosta, Silver Streakers              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Makari Hawkins             8 Do Right TC                     5:39.19  
  2 John-Paul Nguyen           9 Arizona Puma         6:02.13    5:42.59  
  3 Terrell Felix              9 Mustangs TC          5:48.71    5:44.26  
  4 Marc Martinez              8 Arizona Blaz                    6:14.24  
  5 Luke Garcia                9 Coldwater Ex                    6:21.47  
  6 Corey Waln                 9 Feel The Hea                    7:19.84  
 
Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 54.56  7/30/1994   United Stars, Philadelphia, PA              
                       T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley        
 Association: A 55.99  6/13/2004   Arizona Rising Suns                         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                    59.00    1:02.89  
     1) Delilah Lilly 8                 2) Tala Shedrick 9                
     3) Autumn Smith 9                  4) Ayolion Spruell 9              
  2 Northwest Xpress TC  'A'                          1:05.00    1:04.46  
     1) Arianna Adams 9                 2) Jazmyn Mccovery 8              
     3) Sierra Ruiz 9                   4) Sterling Williamson 9          
  3 Northwest Xpress TC  'B'                          1:15.00    1:07.68  
     1) Sloan Decker 9                  2) Rebekah Green 8                
     3) Amarah Shakur 9                 4) Mecca Whitfield 9              
  4 Do Right TC  'B'                                  1:04.00    1:10.41  
     1) Sydney Green 8                  2) Kymori Henderson 8             
     3) Tajanet Johnson 8               4) Ladana Spells 9                
 
Event 242  4x400 Meter Relay Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:19.00  7/29/1993   Fast Action TC, Los Angeles, CA           
                         A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell             
 Association: A 4:41.70  4/13/1996   Kirk Wilson Northwest Sonics              
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 The Arizona Rising Suns  'A'                                 4:47.04  
     1) Drianna Mustin 9                2) Kayla Richardson 9             
     3) Kyla Richardson 9               4) Lashira Tremble 9              
  2 Do Right TC  'A'                                  5:25.00    5:12.27  
     1) Kymori Henderson 8              2) Tala Shedrick 9                
     3) Autumn Smith 9                  4) Ayolion Spruell 9              
  3 Northwest Xpress TC  'A'                          5:00.00    5:16.00  
     1) Sloan Decker 9                  2) Jazmyn Mccovery 8              
     3) Sierra Ruiz 9                   4) Sterling Williamson 9          
  4 Pops TC  'A'                                      5:35.50    5:19.00  
     1) Brianna Boitano 8               2) Barbara Bruno 9                
     3) Katherine Bruno 8               4) Cayley Hensley 9               
  5 Northwest Xpress TC  'B'                          5:50.00    5:38.32  
     1) Arianna Adams 9                 2) Rebekah Green 8                
     3) Amarah Shakur 9                 4) Mecca Whitfield 9              
 
Event 251  4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
 Association: A 54.06  6/26/2000   Do Right                                    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Do Right TC  'A'                                    58.10      59.02  
     1) Jatori Gipson 8                 2) Jeromejr Green 9               
     3) Malik Mason 9                   4) Rakevion White 9               
  2 AZ Flames TC Youth  'A'                             59.32      59.07  
     1) Zackary Aldred 9                2) Austyn Brandon 9               
     3) Devonte Lundy 9                 4) Marcus Naisant 8               
 
Event 252  4x400 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 4:11.54  7/30/2000   Speed City TC                             
                         K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings         
 Association: A 4:39.35  5/24/1992   Jesse Owens Memorial                      
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                  5:01.71    4:57.91  
     1) Terrell Felix 9                 2) Aarin Hawkins 9                
     3) Jeff Rhymes 9                   4) Armani Rice 9                  
  2 Arizona Cheetahs  'A'                             5:00.00    5:22.79  
     1) Edwin Adams 9                   2) Imani Lee 9                    
     3) Jake Luna 8                     4) Cade Burks 9                   
 
Event 261  High Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  4-08  7/24/1997   Dorothy Holt, Hinesville, GA                
 Association: A 1.36m  6/8/1996    Kelsey Johnson                              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kaley Dodd                 8 Unattached                        1.05m  
 
Event 263  Long Jump Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 15-01.75  1972        Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca           
 Association: A    4.58m  5/20/1972   Cynthia Rhodes, Mesa Track Club          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aubree Incardone           8 AZ Flames TC           3.90m      3.69m  
  2 Audri Dillard              9 Arizona Chee           4.00m      3.66m  
  3 Anaya Williams             9 Arizona Pant                      3.62m  
  4 Tiana Porier-Shelton       8 AZ Flames TC           3.73m      3.58m  
  5 Kali Aldred                9 AZ Flames TC           3.55m      3.37m  
  6 Arianna Adams              9 Northwest Xp                      3.03m  
  7 Alicia Jamison             9 Phoenix Bobc           2.99m      2.91m  
  8 Kathleen Radigan           8 AZ Flames TC           2.38m      2.71m  
  9 Kaley Dodd                 8 Unattached                        2.70m  
 10 Indigo-Shani Elmore        8 Phoenix Bobc           3.12m      2.66m  
 11 Ashante Grayer             8 Arizona Chee                      2.53m  
 12 Savannah Jones             9 Arizona Pant           3.48m      2.46m  
 13 Daijah Craft               8 The Arizona                       2.25m  
 14 Chyna Anderson             8 Do Right TC                       2.04m  
 15 Azilyn Gwin                8 Phoenix Bobc                      1.78m  
 -- Tasia Marshall             9 Mustangs TC            4.28m       FOUL  
 
Event 265  Shot Put (6#) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 34-04  7/28/1995   Amber Crutis, Monroe, WI                    
 Association: A 8.24m  6/8/2003    Hannah Carson, Arizona Cheetahs             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alicia Jamison             9 Phoenix Bobc           4.41m      5.72m  
  2 Ressa Johnson              9 Tonto Apache                      5.47m  
  3 Cairra Page-Stevens        8 Mustangs TC            5.41m      4.93m  
  4 Chyna Anderson             8 Do Right TC                       4.90m  
  5 Alani Hammonds             9 Unattached             4.65m      4.84m  
  6 Zaria Blevins              9 Do Right TC                       4.27m  
  7 Ariel Henry-Johnson        9 Do Right TC                       4.13m  
  8 Stephanie Chavez           9 Coldwater Ex                      4.03m  
  9 Danica Rollier             9 Phoenix Bobc           3.43m      3.49m  
 
Event 267  Javelin Throw (300G) Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  89-02  7/6/2001    Agnes Gallegos, Albuquerque, NM            
 Association: A 36.22m  4/6/2003    Hannah Carson, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kendall Williams           9 AZ Flames TC          18.12m     15.09m  
  2 Danica Rollier             9 Phoenix Bobc           7.90m     12.39m  
  3 Ashante Grayer             8 Arizona Chee                      9.67m  
  4 Alani Hammonds             9 Unattached             7.55m      7.46m  
  5 Stephanie Chavez           9 Coldwater Ex                      5.97m  
 
Event 271  High Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 5-01.25  1977        David Mosley, Sunnyvale, CA               
 Association: A   1.36m  2/28/1980   Danny Molinski & Eric Johnson, Paradise Va
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Edwin Adams                9 Arizona Chee           1.30m      1.15m  
  2 Jordan Chrite              9 Pops TC                1.12m     J1.15m  
  3 Marcus Naisant             8 AZ Flames TC           1.10m     J1.15m  
 -- Brian Shaw                 8 Unattached                           NH  
 
Event 273  Long Jump Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 16-01.25  7/26/1980   Terry Simpson                            
 Association: A    4.44m  4/2/2006    Wesley Sutton, Arizona Cheethas          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tehran Thomas              8 Sanits                            4.29m  
  2 Kirby Wilson               9 Northwest Xp                      3.84m  
  3 Imani Lee                  9 Arizona Chee           3.80m      3.71m  
  4 Darryl Robinson            9 Arizona Chee           3.40m      3.69m  
  5 Larry Thomas               9 Sanits                            3.65m  
  5 Jordan Chrite              9 Pops TC                3.78m      3.65m  
  7 Cito Hemphill-Toledo       8 Arizona Chee           4.00m      3.58m  
  8 Treyvon Williams           8 Mustangs TC                       3.18m  
  9 David Cofield              8 Mustangs TC            3.15m      3.16m  
 10 Jaden Hale                 8 Pops TC                3.12m      2.84m  
 11 Hunter Jones               9 Sanits                            2.73m  
 12 Eugene Allen               9 Mustangs TC            3.12m      2.72m  
 13 Jonathan Brainard          9 Arizona Gold                      2.64m  
 14 Aaron Burns                8 Mustangs TC            3.00m      2.63m  
 15 Tyson Jones                8 Sanits                            2.46m  
 16 Jelani Laffitte            8 Do Right TC                       2.14m  
 -- Jeremiah Brown             8 Mustangs TC            2.58m       FOUL  
 
Event 275  Shot Put (6#) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 39-10.75  7/3/1993    Kevin Bookout, Stroud, OK                
 Association: A    9.82m  3/21/1987   Jason Fogel, Metro Phoenix               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Armani Rice                9 Mustangs TC            8.45m      8.11m  
  2 Andre Elmore               9 Do Right TC            7.62m      7.39m  
  3 William Dowlearn           9 Mustangs TC            7.56m      6.94m  
  4 Elliot King                9 AZ Flames TC           7.19m      6.33m  
  5 David Cofield              8 Mustangs TC            6.23m      6.04m  
  6 Sebastian Coleman          8 AZ Flames TC           4.94m      5.47m  
 
Event 277  Javelin Throw (300G) Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 122-11  7/26/2001   Matthew Kosecki, Humble, Tx                
 Association: A 31.57m  7/14/2003   Brett Hundley, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Malik Mason                9 Do Right TC           23.77m     27.05m  
  2 Andre Elmore               9 Do Right TC           23.77m     22.36m  
  3 Brenton Pohlman            9 Phoenix Bobc          25.00m     22.30m  
  4 William Dowlearn           9 Mustangs TC           19.65m     20.38m  
  5 Elliot King                9 AZ Flames TC          18.68m     17.63m  
  6 Jake Luna                  8 Arizona Chee                     15.87m  
  7 Marquez Young              8 AZ Flames TC           9.38m     12.86m  
  8 Christian Coleman          8 AZ Flames TC          11.94m     11.56m  
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
 Association: A 12.17  7/18/1998   Jessica Onyepukan, Arizona Rising Suns      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ky Westbrook              11 Arizona Chee           13.20      13.35q  1 
  2 Tope Williams             11 Arizona Chee           13.30      13.36q  2 
  3 Kierra Brown              10 Do Right TC            13.69      13.62q  1 
  4 Takerra Waters            11 Arizona Chee           13.80      13.77q  3 
  5 Tori Kruger               11 Northwest Xp           14.30      13.94q  4 
  6 Angela Robinson           11 The Arizona                       14.17q  4 
  7 Shanice Tremble           11 The Arizona                       14.22q  2 
  8 India Broom               10 Arizona Chee           15.00      14.28q  2 
  9 Taylor Patton             10 Arizona Chee           15.00      14.45q  3 
 10 Savannah Bowen            11 The Arizona                       14.53   3 
 11 Nyanna Ortiz              11 AZ Flames TC           14.66      14.58   2 
 12 Danyl Ferguson            10 Do Right TC            15.15      14.70   1 
 13 Cierra Reeves             11 Eternal Flam           15.10      14.98   4 
 14 Tori Cabral               11 Arizona Gold           15.00      15.08   3 
 15 Sarah Dennard             11 Unattached                        15.16   4 
 16 Rees Young                10 AZ Flames TC           15.52      15.37   2 
 17 Angelica Broom            11 Do Right TC                       15.38   1 
 18 Mariah Ortiz              11 Northwest Xp           16.50      15.53   2 
 19 Trinity Alicea            11 Mustangs TC                       15.77   1 
 20 Sydney Cunningham         10 AZ Flames TC           16.07      15.89   1 
 21 Christina Williford       10 Northwest Xp           19.50      16.02   2 
 22 Azanee Johnson            11 Unattached             16.41      16.22   4 
 23 Melinda Lyons             10 The Arizona                       16.27   3 
 24 Jera Richards             10 AZ Flames TC           16.86      16.35   3 
 25 Kree Villescaz-Morrison   10 Feel The Hea                      16.36   3 
 26 Savannah Scott            11 AZ Flames TC           17.50      17.92   3 
 27 Annika Dicke              10 Arizona Elit                      20.56   3 
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
 Association: A 12.17  7/18/1998   Jessica Onyepukan, Arizona Rising Suns      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Ky Westbrook              11 Arizona Chee           13.35      13.35  
  2 Tope Williams             11 Arizona Chee           13.36      13.42  
  3 Kierra Brown              10 Do Right TC            13.62      13.74  
  4 Takerra Waters            11 Arizona Chee           13.77      13.82  
  5 Tori Kruger               11 Northwest Xp           13.94      14.02  
  6 Angela Robinson           11 The Arizona            14.17      14.20  
  7 Shanice Tremble           11 The Arizona            14.22      14.41  
  8 Taylor Patton             10 Arizona Chee           14.45      14.60  
  9 India Broom               10 Arizona Chee           14.28      14.68  
Preliminaries
 10 Savannah Bowen            11 The Arizona            14.53             
 11 Nyanna Ortiz              11 AZ Flames TC           14.58             
 12 Danyl Ferguson            10 Do Right TC            14.70             
 13 Cierra Reeves             11 Eternal Flam           14.98             
 14 Tori Cabral               11 Arizona Gold           15.08             
 15 Sarah Dennard             11 Unattached             15.16             
 16 Rees Young                10 AZ Flames TC           15.37             
 17 Angelica Broom            11 Do Right TC            15.38             
 18 Mariah Ortiz              11 Northwest Xp           15.53             
 19 Trinity Alicea            11 Mustangs TC            15.77             
 20 Sydney Cunningham         10 AZ Flames TC           15.89             
 21 Christina Williford       10 Northwest Xp           16.02             
 22 Azanee Johnson            11 Unattached             16.22             
 23 Melinda Lyons             10 The Arizona            16.27             
 24 Jera Richards             10 AZ Flames TC           16.35             
 25 Kree Villescaz-Morrison   10 Feel The Hea           16.36             
 26 Savannah Scott            11 AZ Flames TC           17.92             
 27 Annika Dicke              10 Arizona Elit           20.56             
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
 Association: A 25.14  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, Arizona Rising Suns     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Ky Westbrook              11 Arizona Chee           28.00      28.09q  4 
  2 Tope Williams             11 Arizona Chee           27.90      28.47q  1 
  3 Angela Robinson           11 The Arizona                       29.09q  5 
  4 Kierra Brown              10 Do Right TC            27.10      29.12q  3 
  5 Takerra Waters            11 Arizona Chee           30.00      29.15q  2 
  6 Savannah Bowen            11 The Arizona                       30.21q  3 
  7 Dymonique Lewis           11 Arizona Chee           35.00      30.33q  5 
  8 Taylor Patton             10 Arizona Chee           32.00      30.34q  5 
  9 Mercedes Romero           11 AZ Flames TC           30.94      30.45q  4 
 10 Cierra Reeves             11 Eternal Flam           29.00      31.04   5 
 11 Tori Cabral               11 Arizona Gold           30.00      31.29   5 
 12 Mary Strong               10 AZ Flames TC           31.00      31.31   5 
 13 Jenna Fitzgerald          11 Arizona Elit                      31.82   3 
 14 Tessa Davis               10 Arizona Elit                      31.85   2 
 15 Tria Simmons              10 Arizona Tita           32.36      31.99   4 
 16 Danyl Ferguson            10 Do Right TC            34.32      32.04   2 
 17 Sara Brancati             11 Arizona Elit                      32.27   5 
 18 Sierra Jones              10 Arizona Pant           32.88      32.48   1 
 19 Angelica Broom            11 Do Right TC                       32.54   4 
 20 Jessica Reed              11 Northwest Xp           32.50      32.57   2 
 21 Hannah Marrow             10 Arizona Elit                      32.83   2 
 22 Dana Hinrichs             10 Arizona Blaz           33.54      32.94   1 
 23 Courtney Farkas           11 AZ Flames TC           32.73      33.40   4 
 24 Lauren Ashley             10 Northwest Xp           34.50      33.60   1 
 25 Melinda Lyons             10 The Arizona                       34.74   1 
 26 Mylena Mcknight           11 Arizona Gold           33.00      35.02   3 
 27 Kree Villescaz-Morrison   10 Feel The Hea                      35.27   1 
 28 Breanna Clark             10 Arizona Elit                      35.75   2 
 29 Jera Richards             10 AZ Flames TC           34.68      36.70   1 
 30 Emilie Thomas             11 Northwest Xp           36.50      37.66   3 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
=========================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
 Association: A 25.14  7/18/1998   Jessica Onyepunuka, Arizona Rising Suns     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Tope Williams             11 Arizona Chee           28.47      27.00  
  2 Ky Westbrook              11 Arizona Chee           28.09      27.48  
  3 Takerra Waters            11 Arizona Chee           29.15      28.29  
  4 Kierra Brown              10 Do Right TC            29.12      28.51  
  5 Angela Robinson           11 The Arizona            29.09      28.56  
  6 Dymonique Lewis           11 Arizona Chee           30.33      30.47  
  7 Taylor Patton             10 Arizona Chee           30.34      30.80  
Preliminaries
  6 Savannah Bowen            11 The Arizona            30.21             
  9 Mercedes Romero           11 AZ Flames TC           30.45             
 10 Cierra Reeves             11 Eternal Flam           31.04             
 11 Tori Cabral               11 Arizona Gold           31.29             
 12 Mary Strong               10 AZ Flames TC           31.31             
 13 Jenna Fitzgerald          11 Arizona Elit           31.82             
 14 Tessa Davis               10 Arizona Elit           31.85             
 15 Tria Simmons              10 Arizona Tita           31.99             
 16 Danyl Ferguson            10 Do Right TC            32.04             
 17 Sara Brancati             11 Arizona Elit           32.27             
 18 Sierra Jones              10 Arizona Pant           32.48             
 19 Angelica Broom            11 Do Right TC            32.54             
 20 Jessica Reed              11 Northwest Xp           32.57             
 21 Hannah Marrow             10 Arizona Elit           32.83             
 22 Dana Hinrichs             10 Arizona Blaz           32.94             
 23 Courtney Farkas           11 AZ Flames TC           33.40             
 24 Lauren Ashley             10 Northwest Xp           33.60             
 25 Melinda Lyons             10 The Arizona            34.74             
 26 Mylena Mcknight           11 Arizona Gold           35.02             
 27 Kree Villescaz-Morrison   10 Feel The Hea           35.27             
 28 Breanna Clark             10 Arizona Elit           35.75             
 29 Jera Richards             10 AZ Flames TC           36.70             
 30 Emilie Thomas             11 Northwest Xp           37.66             
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N   55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca            
 Association: A 1:00.21  5/20/2000   Judith Onyepunuka, Arizona Rising Suns    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Imani Adams               11 Arizona Chee         1:04.00    1:03.92   4 
  2 Keana Barrow              11 Mustangs TC          1:07.97    1:06.11   4 
  3 Mercedes Romero           11 AZ Flames TC         1:09.40    1:07.57   4 
  4 Angela Robinson           11 The Arizona                     1:08.43   2 
  5 Kierra Brown              10 Do Right TC          1:04.00    1:08.64   4 
  6 Jessica Finley            10 Northwest Xp         1:14.00    1:09.57   3 
  7 Breanna Laird             11 Unattached           1:24.39    1:10.29   3 
  8 Cierra Reeves             11 Eternal Flam         1:05.00    1:10.67   4 
  9 Chayla Lynch              10 Northwest Xp         1:12.00    1:11.91   4 
 10 Tessa Davis               10 Arizona Elit                    1:12.28   2 
 11 Jenna Fitzgerald          11 Arizona Elit                    1:12.40   1 
 12 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC         1:15.08    1:12.55   3 
 13 Lauren Kinzle             10 Phoenix Bobc         1:13.79    1:12.68   3 
 14 Kennedy Broom             10 Arizona Chee         1:08.00    1:12.82   4 
 15 Acajia Hunter             11 Phoenix Bobc                    1:13.89   2 
 16 Sara Brancati             11 Arizona Elit                    1:16.25   2 
 17 Mashaila Kirkwood         10 Northwest Xp         1:16.00    1:16.32   3 
 18 Courtney Farkas           11 AZ Flames TC         1:14.43    1:16.64   3 
 19 Hannah Marrow             10 Arizona Elit                    1:16.74   2 
 20 Indya Pascacio            11 The Arizona                     1:17.57   1 
 21 Jasmine Shaw              10 Unattached                      1:19.24   1 
 22 Melinda Lyons             10 The Arizona                     1:19.89   1 
 23 Breanna Clark             10 Arizona Elit                    1:20.64   2 
 24 Sierra Jones              10 Arizona Pant         1:13.43    1:22.94   4 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
 Association: A 2:24.25  5/24/1992   Dalene Godinez, Silver Streakers          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alysoune Coleman          11 AZ Flames TC         2:37.23    2:38.32  
  2 Lauren Kinzle             10 Phoenix Bobc         2:45.00    2:41.09  
  3 Sierra Jarriel            10 Eternal Flam         2:40.00    2:42.80  
  4 Cherokee Davis            11 Eternal Flam         2:40.00    2:42.83  
  5 Kaylie Freeman            11 Mustangs TC          2:40.00    2:49.21  
  6 Ashley Onsae              11 Tcm Rez Runn                    2:52.22  
  7 Breanna Laird             11 Unattached           3:17.52    2:53.13  
  8 Taylor Frick              11 AZ Flames TC         3:01.76    2:53.19  
  9 Alexandra Novacek         10 Phoenix Bobc         2:51.90    3:00.87  
 10 Indya Pascacio            11 The Arizona                     3:03.66  
 11 Acajia Hunter             11 Phoenix Bobc         3:00.95    3:05.79  
 12 Lekeeta Waln              10 Feel The Hea                    3:54.26  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
 Association: A 5:01.65  3/30/1980   Karrin Maturani, West Phoenix New Horizon 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brianna Loughran          11 Tcm Rez Runn                    5:23.41  
  2 Lauren Kinzle             10 Phoenix Bobc         5:37.00    5:32.63  
  3 Maxine Allen              11 Arizona Tita         5:51.81    5:35.75  
  4 Cherokee Davis            11 Eternal Flam         5:35.03    5:37.18  
  5 Lekeeta Waln              10 Feel The Hea                    5:37.41  
  6 Sierra Jarriel            10 Eternal Flam         5:34.00    5:40.85  
  7 Alysoune Coleman          11 AZ Flames TC         5:34.78    5:42.78  
  8 Ashley Onsae              11 Tcm Rez Runn                    5:44.30  
  9 Alexandra Novacek         10 Phoenix Bobc         6:01.00    5:54.19  
 10 Breanna Laird             11 Unattached           6:13.38    5:59.48  
 11 Taylor Frick              11 AZ Flames TC         6:23.14    6:00.31  
 12 Jessica Williams          11 AZ Flames TC         5:58.79    6:03.06  
 13 Katelyn Jenkins           11 Arizona Tita         5:52.00    6:07.29  
 
Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
 Association: A 10:22.30  5/18/1991   Nicole Jenkins, Desert Heat              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brianna Loughran          11 Tcm Rez Runn                   12:18.73  
  2 Maxine Allen              11 Arizona Tita        12:23.11   12:37.26  
  3 Alexandra Novacek         10 Phoenix Bobc        12:25.00   13:04.08  
  4 Jessica Williams          11 AZ Flames TC        13:20.68   13:33.05  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
 Association: A 12.17  5/7/1983    Vance Ross, Arizona Puma                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Paul Lucas                10 Do Right TC            12.43      12.81q  3 
  2 Tevin Mayfield            11 Arizona Chee           13.90      13.46q  1 
  3 Kory Wilson               10 Northwest Xp           13.40      13.70q  3 
  4 Adam Turner               10 Mustangs TC            14.63      14.00q  3 
  5 Markell Simmons           11 Arizona Tita           13.99      14.03q  3 
  6 Lawrence Wallace          10 Arizona Tita           14.17      14.10q  1 
  7 Terrance Roberts          10 Arizona Chee                      14.38q  1 
  8 Pavone Myers              10 Do Right TC            14.52      14.45q  4 
  9 Vic Conyersjr             10 The Arizona            14.53      14.51q  4 
 10 Anthony Mack              10 AZ Flames TC           14.68      14.81   3 
 11 Seth Hayes                10 Arizona Chee                      14.97   1 
 12 Michael Stanek            11 Phoenix Bobc           14.98      15.02   3 
 13 Rogelio Dominguez         11 Eternal Flam           15.22      15.16   2 
 14 Jaqunn Gipson             10 Do Right TC            14.54      15.42   1 
 15 Bryce Griffin             10 Arizona Pant           15.05      15.43   4 
 16 Daylon Russell            10 Mustangs TC            15.29      15.62   4 
 17 Jordon Thompson           11 AZ Flames TC           15.54      15.74   2 
 18 Jaden Abbey               10 Arizona Pant                      15.93   4 
 19 Brandon Amato             11 Unattached             14.35      16.06   3 
 20 Jordan Amato              11 Unattached             15.28      16.13   2 
 21 John Rincon               10 Mustangs TC            15.77      16.20   4 
 22 Rhys Mcclain              11 Arizona Gold                      16.26   1 
 23 Waun Washington           11 Arizona Chee                      16.30   1 
 24 Boone Gibson              10 Arizona Blaz                      16.50   3 
 25 Nikaeus Mercer            11 Do Right TC            17.01      17.34   4 
 26 Wyatt Rodgers             10 Northwest Xp           20.50      17.35   2 
 27 Lord Gardner              10 Mustangs TC            17.85      17.65   2 
 28 Roberto-Na-Shawn Rosado   11 Phoenix Bobc           17.83      18.83   1 
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
 Association: A 12.17  5/7/1983    Vance Ross, Arizona Puma                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Paul Lucas                10 Do Right TC            12.81      12.78  
  2 Tevin Mayfield            11 Arizona Chee           13.46      13.27  
  3 Kory Wilson               10 Northwest Xp           13.70      14.04  
  4 Lawrence Wallace          10 Arizona Tita           14.10      14.11  
  5 Markell Simmons           11 Arizona Tita           14.03      14.16  
  6 Terrance Roberts          10 Arizona Chee           14.38      14.20  
  7 Vic Conyersjr             10 The Arizona            14.51      14.56  
  8 Pavone Myers              10 Do Right TC            14.45      14.63  
Preliminaries
  4 Adam Turner               10 Mustangs TC            14.00             
 10 Anthony Mack              10 AZ Flames TC           14.81             
 11 Seth Hayes                10 Arizona Chee           14.97             
 12 Michael Stanek            11 Phoenix Bobc           15.02             
 13 Rogelio Dominguez         11 Eternal Flam           15.16             
 14 Jaqunn Gipson             10 Do Right TC            15.42             
 15 Bryce Griffin             10 Arizona Pant           15.43             
 16 Daylon Russell            10 Mustangs TC            15.62             
 17 Jordon Thompson           11 AZ Flames TC           15.74             
 18 Jaden Abbey               10 Arizona Pant           15.93             
 19 Brandon Amato             11 Unattached             16.06             
 20 Jordan Amato              11 Unattached             16.13             
 21 John Rincon               10 Mustangs TC            16.20             
 22 Rhys Mcclain              11 Arizona Gold           16.26             
 23 Waun Washington           11 Arizona Chee           16.30             
 24 Boone Gibson              10 Arizona Blaz           16.50             
 25 Nikaeus Mercer            11 Do Right TC            17.34             
 26 Wyatt Rodgers             10 Northwest Xp           17.35             
 27 Lord Gardner              10 Mustangs TC            17.65             
 28 Roberto-Na-Shawn Rosado   11 Phoenix Bobc           18.83             
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
 Association: A 25.00  5/18/2002   Marcus Wheaton, Do Right                    
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Paul Lucas                10 Do Right TC            25.55      25.94q  4 
  2 Domanick Page-Whitaker    11 Mustangs TC            28.20      28.41q  2 
  3 Lawrence Wallace          10 Arizona Tita           29.38      28.84q  3 
  4 Pavone Myers              10 Do Right TC            30.15      28.86q  3 
  5 Luke Matiski              11 Phoenix Bobc                      29.04q  3 
  6 Markell Simmons           11 Arizona Tita           28.98      29.69q  1 
  7 Sterling Belljr           11 Arizona Gold           29.00      30.17q  2 
  8 Vic Conyersjr             10 The Arizona            29.73      30.36q  4 
  9 Roy Turner                11 Do Right TC            31.62      30.63q  3 
 10 Michael Stanek            11 Phoenix Bobc           30.77      30.65   2 
 11 Anthony Mack              10 AZ Flames TC           32.29      31.08   4 
 12 Rome Cooper               10 Unattached             27.56      31.19   3 
 13 Rogelio Dominguez         11 Eternal Flam           31.15      31.22   1 
 14 Jaqunn Gipson             10 Do Right TC            29.85      31.76   4 
 15 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc           31.20      31.84   1 
 16 Bryce Griffin             10 Arizona Pant           31.35      32.38   2 
 17 Jordon Thompson           11 AZ Flames TC           34.80      32.41   2 
 18 Andrew Ruiz               10 Arizona Elit                      32.57   3 
 19 Daylon Russell            10 Mustangs TC            32.57      32.71   3 
 20 Waun Washington           11 Arizona Chee                      33.47   2 
 21 Braxton Barger            11 AZ Flames TC           32.00      33.84   4 
 22 Markquise Simmons         11 Arizona Tita           33.83      33.99   1 
 23 Boone Gibson              10 Arizona Blaz                      35.60   2 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
=========================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
 Association: A 25.00  5/18/2002   Marcus Wheaton, Do Right                    
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Paul Lucas                10 Do Right TC            25.94      25.57  
  2 Domanick Page-Whitaker    11 Mustangs TC            28.41      27.53  
  3 Lawrence Wallace          10 Arizona Tita           28.84      28.54  
  4 Luke Matiski              11 Phoenix Bobc           29.04      28.62  
  5 Pavone Myers              10 Do Right TC            28.86      28.83  
  6 Markell Simmons           11 Arizona Tita           29.69      29.01  
  7 Sterling Belljr           11 Arizona Gold           30.17      29.31  
  8 Vic Conyersjr             10 The Arizona            30.36      29.36  
Preliminaries
  9 Roy Turner                11 Do Right TC            30.63             
 10 Michael Stanek            11 Phoenix Bobc           30.65             
 11 Anthony Mack              10 AZ Flames TC           31.08             
 12 Rome Cooper               10 Unattached             31.19             
 13 Rogelio Dominguez         11 Eternal Flam           31.22             
 14 Jaqunn Gipson             10 Do Right TC            31.76             
 15 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc           31.84             
 16 Bryce Griffin             10 Arizona Pant           32.38             
 17 Jordon Thompson           11 AZ Flames TC           32.41             
 18 Andrew Ruiz               10 Arizona Elit           32.57             
 19 Daylon Russell            10 Mustangs TC            32.71             
 20 Waun Washington           11 Arizona Chee           33.47             
 21 Braxton Barger            11 AZ Flames TC           33.84             
 22 Markquise Simmons         11 Arizona Tita           33.99             
 23 Boone Gibson              10 Arizona Blaz           35.60             
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
 Association: A 56.91  7/14/2003   Marcus Wheaton, Do Right                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Paul Lucas                10 Do Right TC            58.58      58.80   4 
  2 Domanick Page-Whitaker    11 Mustangs TC          1:01.76    1:03.02   4 
  3 Bryce Cheney              10 Northwest Xp         1:06.00    1:03.97   4 
  4 Luke Matiski              11 Phoenix Bobc                    1:05.35   1 
  5 Noah Brice                10 Arizona Chee         1:07.00    1:06.05   4 
  6 Chris Cofield             10 Mustangs TC          1:06.89    1:06.23   4 
  7 Carter Radke              11 Northwest Xp         1:12.00    1:06.46   3 
  8 Anthony Lewis             10 Northwest Xp         1:12.00    1:07.30   3 
  9 Sterling Belljr           11 Arizona Gold         1:06.00    1:08.36   4 
 10 Markell Simmons           11 Arizona Tita         1:23.00    1:09.76   1 
 11 Rogelio Dominguez         11 Eternal Flam         1:10.04    1:09.80   3 
 12 Andrew Ruiz               10 Arizona Elit                    1:11.57   1 
 13 Vic Conyersjr             10 The Arizona          1:08.00    1:12.13   4 
 14 Erick Hairston            11 Arizona Chee         1:10.00    1:12.43   4 
 15 Kevin Goudeau             11 Mustangs TC          1:07.27    1:13.29   4 
 16 Liam Nguyen               11 Arizona Puma         1:16.35    1:13.94   2 
 17 Alexander Lavenue         11 Phoenix Bobc         1:15.81    1:14.09   2 
 18 Brandon Amato             11 Unattached           1:12.34    1:14.22   3 
 19 Jacob Wilkinson           11 Pops TC              1:15.41    1:15.24   2 
 20 Jordan Amato              11 Unattached           1:14.47    1:15.34   3 
 21 Roy Turner                11 Do Right TC          1:14.00    1:17.00   3 
 22 Jacob Bruno               11 Pops TC              1:22.77    1:17.54   1 
 23 Hunter Jensen             10 AZ Flames TC         1:19.16    1:18.13   2 
 24 Braxton Barger            11 AZ Flames TC         1:14.96    1:18.26   3 
 25 Bryan Warner              11 Arizona Gold         1:10.00    1:19.28   3 
 25 Bryce Griffin             10 Arizona Pant         1:11.83    1:19.28   3 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
 Association: A 2:15.50  7/16/1989   Joe Acosta, Silver Streakers              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaiah Oliver             11 Arizona Pant         2:32.00    2:21.23  
  2 Michael Gibson            11 Mustangs TC          2:29.20    2:31.17  
  3 Rudy Ayala                11 Northwest Xp                    2:31.27  
  4 Jalen Johnson             10 Arizona Pant         2:37.20    2:34.54  
  5 Jacob Bruno               11 Pops TC              2:50.00    2:41.84  
  6 Justin Ashley             10 Northwest Xp                    2:42.22  
  7 Seth Ashley               10 Northwest Xp                    2:44.02  
  8 Kendrick Felix            10 Mustangs TC          2:38.85    2:45.94  
  9 Bryan Warner              11 Arizona Gold         2:40.00    2:47.49  
 10 Liam Nguyen               11 Arizona Puma         2:48.48    2:48.22  
 11 Alexander Lavenue         11 Phoenix Bobc         2:50.71    2:48.28  
 12 Marcus Allen              10 Arizona Tita                    2:52.28  
 13 Jacob Wilkinson           11 Pops TC              2:49.20    2:53.51  
 14 Triston Yellowman         10 Tcm Rez Runn                    2:54.53  
 15 Hunter Jensen             10 AZ Flames TC         2:55.48    2:55.15  
 16 Parker Phillips           11 AZ Flames TC         2:54.28    3:06.98  
 17 Chris Huffman             10 Northwest Xp                    3:07.53  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
 Association: A 4:43.15  6/22/1996   Billy Smith, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandon Dorr              11 Tucson Elite         5:10.00    5:12.40  
  2 Eddie Loughran            11 Tcm Rez Runn                    5:25.46  
  3 Kyle Hardy                11 Tcm Rez Runn                    5:28.92  
  4 Justin Fell               10 Mustangs TC          5:26.92    5:32.13  
  5 Joseph Splude             11 Tcm Rez Runn                    5:35.85  
  6 Liam Nguyen               11 Arizona Puma         5:53.80    5:36.42  
  7 Kendrick Felix            10 Mustangs TC          5:31.25    5:38.11  
  8 Chris Huffman             10 Northwest Xp                    5:42.36  
  9 Triston Yellowman         10 Tcm Rez Runn                    5:43.33  
 10 Mufasa Guerrero           11 Coldwater Ex                    5:43.55  
 11 Braxton Barger            11 AZ Flames TC         6:09.72    5:44.46  
 12 Parker Phillips           11 AZ Flames TC         5:56.97    5:54.14  
 
Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
 Association: A 9:35.31  6/19/2001   Christian Clegg, Arizona Heat             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandon Dorr              11 Tucson Elite        10:59.00   10:55.31  
  2 Zeke Zankich              11 Pops TC             10:50.00   10:55.46  
  3 Eddie Loughran            11 Tcm Rez Runn                   11:26.80  
  4 Justin Fell               10 Mustangs TC         11:13.03   11:34.44  
  5 Kyle Hardy                11 Tcm Rez Runn                   11:59.67  
  6 Mufasa Guerrero           11 Coldwater Ex                   12:10.48  
  7 Chris Huffman             10 Northwest Xp                   12:52.08  
  8 Parker Phillips           11 AZ Flames TC                   13:11.85  
 
Event 318  1500 Meter Race Walk Midget Boys
=========================================================================
    National: N 6:44.10  6/29/1994   Tristan Ruoss, Fayetteville, AR           
 Association: A 8:34.60  6/1/1991    James Hallam, Phoenix BobCats             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nicholas Bolligar         11 Northwest Xp                   10:22.37  
 
Event 321  80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
=========================================================================
    National: N 12.32  7/28/1996   Ashlee Williams, Dallas, TX                 
 Association: A 12.77  6/10/1997   Tiffany McDonald, Arizona Rising Suns       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cecily Wilson             11 Arizona Chee           16.50      15.74  
  2 Asha Bramwell             11 AZ Flames TC           15.94      15.86  
  3 Anna Sundstedt            11 Phoenix Bobc           16.13      16.58  
  4 Dymonique Lewis           11 Arizona Chee           16.80      18.04  
  5 Jasmine Shaw              10 Unattached                        18.70  
 
Event 331  80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=========================================================================
    National: N 11.74  7/27/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
 Association: A 12.46  7/16/2000   Marcus Clanton, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaiah Oliver             11 Arizona Pant           13.26      13.53  
  2 Tevin Mayfield            11 Arizona Chee           13.70      13.76  
  3 Bryce Perkins             11 Arizona Chee           13.70      13.93  
  4 Adam Turner               10 Mustangs TC            13.99      13.97  
  5 Jalen Johnson             10 Arizona Pant           13.50      14.33  
  6 Rome Cooper               10 Unattached             15.50      18.75  
  7 Waun Washington           11 Arizona Chee                      18.84  
 
Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Ft. Worth, TX                   
                       C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren           
 Association: A 50.25  6/9/2001    Arizona Cheetahs                            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                               51.00      52.34  
     1) Imani Adams 11                  2) Takerra Waters 11              
     3) Ky Westbrook 11                 4) Tope Williams 11               
  2 Arizona Cheetahs  'B'                               56.00      56.74  
     1) Grace Ashu 11                   2) India Broom 10                 
     3) Dymonique Lewis 11              4) Cecily Wilson 11               
  3 Northwest Xpress TC  'A'                            58.60      57.32  
     1) Jessica Finley 10               2) Mashaila Kirkwood 10           
     3) Tori Kruger 11                  4) Chayla Lynch 10                
  4 Mustangs TC  'A'                                    57.69      57.82  
     1) Keana Barrow 11                 2) Dominique Brown 10             
     3) Kaylie Freeman 11               4) Jekisha Rhymes 11              
  5 AZ Flames TC Youth  'A'                             59.50      58.89  
     1) Courtney Farkas 11              2) Nyanna Ortiz 11                
     3) Jalissa Smith 10                4) Rees Young 10                  
  6 Northwest Xpress TC  'B'                          1:05.30    1:02.82  
     1) Lauren Ashley 10                2) Mariah Ortiz 11                
     3) Jessica Reed 11                 4) Christina Williford 10         
 
Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
 Association: A 4:14.00  4/13/1985   Metro Phoenix                             
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Cheetahs  'A'                             4:20.00    4:36.74  
     1) Imani Adams 11                  2) Grace Ashu 11                  
     3) Kennedy Broom 10                4) Cecily Wilson 11               
  2 Northwest Xpress TC  'A'                          4:50.00    4:43.72  
     1) Jessica Finley 10               2) Mashaila Kirkwood 10           
     3) Tori Kruger 11                  4) Chayla Lynch 10                
  3 Mustangs TC  'A'                                  4:40.00    4:45.56  
     1) Keana Barrow 11                 2) Dominique Brown 10             
     3) Kaylie Freeman 11               4) Jekisha Rhymes 11              
  4 Northwest Xpress TC  'B'                          5:50.00    5:07.73  
     1) Lauren Ashley 10                2) Adriana Franciotti-Wright 10   
     3) Mariah Ortiz 11                 4) Christina Williford 10         
 
Event 343  4x800 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N  9:30.72  6/14/1997   L A Jets, Los Angeles, CA                
                          P. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca   
 Association: A 10:39.98  7/13/2003   Do Right                                 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Flames TC Youth  'A'                          11:30.00   11:34.64  
     1) Alysoune Coleman 11             2) Taylor Frick 11                
     3) Mary Strong 10                  4) Jessica Williams 11            
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
 Association: A 50.56  5/18/2002   Arizona Cheetahs                            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                            54.10      53.29  
     1) Bryce Cheney 10                 2) Jett Robertson 11              
     3) Brandon Ruiz 11                 4) Kory Wilson 10                 
  2 Arizona Cheetahs  'A'                               53.79      55.04  
     1) Seth Hayes 10                   2) Tevin Mayfield 11              
     3) Bryce Perkins 11                4) Terrance Roberts 10            
  3 Northwest Xpress TC  'B'                            55.60      56.67  
     1) Trevon Bosley-Young 11          2) Tristin Decker 11              
     3) Anthony Lewis 10                4) Carter Radke 11                
  4 Arizona Cheetahs  'B'                               56.00    1:00.35  
     1) Noah Brice 10                   2) Erick Hairston 11              
     3) Jamian Maes 11                  4) Renard Roberts 11              
  5 Northwest Xpress TC  'C'                          1:00.00    1:01.48  
     1) Derion Foster 10                2) Gerald Harper 10               
     3) Jacob Vanbodegon 10             4) Trevor Whitman 11              
 
Event 352  4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
 Association: A 4:12.09  6/11/2006   Do Right                                  
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                          4:25.00    4:17.61  
     1) Trevon Bosley-Young 11          2) Bryce Cheney 10                
     3) Tristin Decker 11               4) Kory Wilson 10                 
  2 Mustangs TC  'A'                                  4:25.20    4:19.36  
     1) Chris Cofield 10                2) Michael Gibson 11              
     3) Kevin Goudeau 11                4) Domanick Page-Whitaker 11      
  3 Arizona Cheetahs  'A'                             4:40.00    4:38.55  
     1) Noah Brice 10                   2) Erick Hairston 11              
     3) Renard Roberts 11               4) Terrance Roberts 10            
  4 Phoenix Bobcats  'A'                                         4:39.63  
     1) Alexander Lavenue 11            2) Luke Matiski 11                
     3) Michael Stanek 11               4) Joshua Wise 10                 
  5 Northwest Xpress TC  'B'                          4:35.00    4:43.70  
     1) Justin Ashley 10                2) Rudy Ayala 11                  
     3) Anthony Lewis 10                4) Jett Robertson 11              
  6 Northwest Xpress TC  'C'                          5:00.00    4:56.42  
     1) Seth Ashley 10                  2) Nicholas Bolligar 11           
     3) Jacob Vanbodegon 10             4) Trevor Whitman 11              
  7 Northwest Xpress TC  'D'                          5:50.00    5:33.40  
     1) Joshua Arrieta 10               2) Derion Foster 10               
     3) Gerald Harper 10                4) Wyatt Rodgers 10               
 
Event 353  4x800 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N  9:30.49  6/22/1997   West Valley Eagles, Panorama CIty,CA     
                          C Dove, P. Pratt, M. Pratt, D. Rinaldi            
 Association: A 10:07.60  7/16/1994   Arizona Cheetahs                         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                    10:32.10  
     1) Justin Ashley 10                2) Seth Ashley 10                 
     3) Rudy Ayala 11                   4) Tristin Decker 11              
  2 Mustangs TC  'A'                                 10:30.00   11:04.73  
     1) Kendrick Felix 10               2) Justin Fell 10                 
     3) Michael Gibson 11               4) Archie Rice 11                 
  3 Tcm Rez Runners  'A'                             11:40.00   11:28.97  
     1) Kyle Hardy 11                   2) Eddie Loughran 11              
     3) Joseph Splude 11                4) Triston Yellowman 10           
 
Event 361  High Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 5-06.25  7/27/1996   Jacqueline Johnson, Yuma, AZ              
 Association: A   1.64m  5/18/1996   Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flames     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Reiter             11 Tucson Elite           1.42m      1.35m  
  2 Anna Sundstedt            11 Phoenix Bobc           1.35m      1.25m  
  2 Asha Bramwell             11 AZ Flames TC           1.40m      1.25m  
  3 Tria Simmons              10 Arizona Tita           1.22m     J1.25m  
  5 Sarah Dennard             11 Unattached                        1.20m  
  6 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC           1.20m      1.15m  
  7 Jera Richards             10 AZ Flames TC           1.15m     J1.15m  
  8 Trinity Alicea            11 Mustangs TC                      J1.15m  
 -- Emilie Thomas             11 Northwest Xp                         NH  
 -- Jessica Reed              11 Northwest Xp                         NH  
 -- Jasmine Shaw              10 Unattached                           NH  
 
Event 363  Long Jump Midget Girls
=========================================================================
    National: N 18-03.75  6/20/1998   Gayle Hunter, Rialto, CA                 
 Association: A    5.07m  3/24/1973   Cynthia Rhodes, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nyanna Ortiz              11 AZ Flames TC           3.87m      4.09m  
  2 Shelby Roberts            10 Unattached             3.78m      4.05m  
  3 Kennedy Broom             10 Arizona Chee           4.20m      3.96m  
  4 Sarah Dennard             11 Unattached                        3.77m  
  5 Rees Young                10 AZ Flames TC           3.85m      3.71m  
  6 Dominique Brown           10 Mustangs TC            3.74m      3.64m  
  7 Tria Simmons              10 Arizona Tita           3.58m      3.57m  
  8 Jekisha Rhymes            11 Mustangs TC            3.71m      3.54m  
  9 Trinity Alicea            11 Mustangs TC                       3.44m  
 10 Angelica Broom            11 Do Right TC                       3.43m  
 11 Tori Cabral               11 Arizona Gold           3.63m      3.23m  
 12 Sydney Cunningham         10 AZ Flames TC           2.95m      2.93m  
 
Event 365  Shot Put (6#) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 47-07.25  7/11/1987   Johanna Gambill, Vancouver, Wa           
 Association: A   12.16m  4/2/2005    Hannah Carson, Arizona Cheetahs          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taleisha Thompson         11 Do Right TC            8.23m      8.94m  
  2 Jennifer Villa            11 Ariz BushMas                      8.55m  
  3 Anna Sundstedt            11 Phoenix Bobc           7.76m      7.53m  
  4 Sierra Jones              10 Arizona Pant                      6.96m  
  5 Breyonn Shaw              10 Arizona Gold                      5.66m  
  6 Zaleika Lewis             11 Northwest Xp                      5.60m  
 
Event 366  Discus Throw (1K) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 122-11  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
 Association: A 29.74m  6/8/2001    C.J. Navarro, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Villa            11 Ariz BushMas                     21.10m  
  2 Taleisha Thompson         11 Do Right TC           21.95m     19.20m  
  3 Cherokee Davis            11 Eternal Flam          17.56m     18.93m  
  4 Zaleika Lewis             11 Northwest Xp                     15.80m  
  5 Breyonn Shaw              10 Arizona Gold                     14.49m  
 
Event 367  Javelin Throw (300 G) Midget Girls
=========================================================================
    National: N 115-10  7/26/2001   Leigh Petranoff, Cranston, RI              
 Association: A 44.71m  4/3/2005    Hannah Carson, Arizona Cheetahs            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Villa            11 Ariz BushMas                     29.35m  
  2 Zaleika Lewis             11 Northwest Xp                     19.39m  
  3 Emilie Thomas             11 Northwest Xp                     17.85m  
  4 Savannah Scott            11 AZ Flames TC          17.16m     16.07m  
  5 Sydney Cunningham         10 AZ Flames TC           9.52m      8.43m  
 
Event 371  High Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N  5-09  1979        David Mosley, Palo Alto, CA                 
 Association: A 1.66m  5/18/1985   Darren Reid, Payson Pacers                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trevon Bosley-Young       11 Northwest Xp                      1.45m  
  2 Isaiah Oliver             11 Arizona Pant                      1.35m  
  3 Paul Davis                11 Mustangs TC            1.35m      1.30m  
  4 Archie Rice               11 Mustangs TC            1.35m      1.20m  
  5 Renard Roberts            11 Arizona Chee           1.30m      1.15m  
  5 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc           1.25m      1.15m  
  5 Seth Hayes                10 Arizona Chee                      1.15m  
  8 Jordon Thompson           11 AZ Flames TC           1.05m      1.10m  
 
Event 373  Long Jump Midget Boys
=========================================================================
    National: N 19-05  1974        Anthony Gibson, San Fernando, CA            
 Association: A 5.45m  5/18/1994   Galindo Godinez, Silver Streakers           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carter Radke              11 Northwest Xp                      4.60m  
  2 Jalen Johnson             10 Arizona Pant           4.27m      4.44m  
  2 Lawrence Wallace          10 Arizona Tita           4.27m      4.44m  
  4 Adam Turner               10 Mustangs TC            4.49m      4.39m  
  5 Kevin Goudeau             11 Mustangs TC                       4.23m  
  6 Paul Davis                11 Mustangs TC            3.89m      4.09m  
  7 Sterling Belljr           11 Arizona Gold           4.27m      3.95m  
  8 Chris Cofield             10 Mustangs TC            4.16m      3.94m  
  9 Rico Tipton               10 AZ Flames TC           3.73m      3.72m  
 10 Anthony Mack              10 AZ Flames TC           3.00m      3.69m  
 11 Nicholas Bolligar         11 Northwest Xp                      3.47m  
 12 John Rincon               10 Mustangs TC            3.62m      3.42m  
 13 Trevor Whitman            11 Northwest Xp                      3.39m  
 14 Jacob Vanbodegon          10 Northwest Xp                      3.24m  
 15 Daylon Russell            10 Mustangs TC            4.01m      3.21m  
 16 Jacob Bruno               11 Pops TC                3.35m      3.12m  
 17 Boone Gibson              10 Arizona Blaz                      3.09m  
 18 Derion Foster             10 Northwest Xp                      3.07m  
 19 Hunter Jensen             10 AZ Flames TC           2.77m      2.73m  
 20 Roberto-Na-Shawn Rosado   11 Phoenix Bobc                      2.28m  
 
Event 375  Shot Put (6#) Midget Boys
=========================================================================
    National: N  53-00  6/28/1980   Troy Fowler, Eureka, KS                    
 Association: A 13.11m  7/16/1994   Clay Olsen, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandon Ruiz              11 Northwest Xp                     12.12m  
  2 Nikaeus Mercer            11 Do Right TC           11.28m     11.14m  
  3 Wesley Loughran           11 Tcm Rez Runn                     10.29m  
  4 Beau Eggers               11 Arizona Chee                      9.82m  
  5 Austin Walashek           11 Arizona Puma           9.90m      9.66m  
  6 Hunter Doka               10 Tonto Apache                      9.19m  
  7 Markquise Simmons         11 Arizona Tita           7.32m      7.88m  
  8 Yancey Vanosdell          10 Mustangs TC            7.74m      7.85m  
  9 John Rincon               10 Mustangs TC            6.84m      7.42m  
 10 Dallas Walden             10 Mustangs TC            7.25m      7.09m  
 11 Hayden Barnes             11 Northwest Xp                      7.01m  
 12 Mufasa Guerrero           11 Coldwater Ex                      6.91m  
 13 Moiya Williamson          10 Northwest Xp                      6.71m  
 14 Brannon Cord              10 Northwest Xp                      6.70m  
 15 John Kruger               11 Northwest Xp                      6.40m  
 16 Mitchell Shepherd         10 Northwest Xp                      6.36m  
 17 Lord Gardner              10 Mustangs TC            6.41m      6.05m  
 18 Jaden Abbey               10 Arizona Pant                      5.38m  
 19 Roberto-Na-Shawn Rosado   11 Phoenix Bobc           5.51m      4.86m  
 -- Demonte Blakley           11 Arizona Chee                         DQ  
 
Event 376  Discus Throw (1K) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 159-07  6/19/1982   Michael Stubblefield, Bakersfield, CA      
 Association: A 31.44m  7/16/1994   Clay Olsen, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brandon Ruiz              11 Northwest Xp                     30.37m  
  2 Austin Walashek           11 Arizona Puma          26.37m     24.72m  
  3 Beau Eggers               11 Arizona Chee                     23.20m  
  4 Nikaeus Mercer            11 Do Right TC           25.30m     22.82m  
  5 Wesley Loughran           11 Tcm Rez Runn                     20.65m  
  6 Demonte Blakley           11 Arizona Chee                     18.30m  
  7 John Kruger               11 Northwest Xp                     16.99m  
  8 Mitchell Shepherd         10 Northwest Xp                     15.75m  
  9 Yancey Vanosdell          10 Mustangs TC           14.81m     14.77m  
 10 Hayden Barnes             11 Northwest Xp                     14.23m  
 11 Dallas Walden             10 Mustangs TC           15.04m     14.19m  
 12 Moiya Williamson          10 Northwest Xp                     12.32m  
 
Event 377  Javelin Throw (300G) Midget Boys
=========================================================================
    National: N 123-03  7/28/2001   Josh Johnson, Los Angeles, CA              
 Association: A 43.13m  4/29/2006   , Phoenix BobCats                          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aaron Ramirez             10 Unattached            38.91m     41.59m  
  2 Jett Robertson            11 Northwest Xp                     37.30m  
  3 Archie Rice               11 Mustangs TC           31.10m     36.85m  
  4 Paul Davis                11 Mustangs TC           34.59m     35.58m  
  5 Wesley Loughran           11 Tcm Rez Runn                     31.00m  
  6 John Kruger               11 Northwest Xp                     30.61m  
  7 Hayden Barnes             11 Northwest Xp                     25.87m  
  8 Moiya Williamson          10 Northwest Xp                     24.90m  
  9 Beau Eggers               11 Arizona Chee                     24.67m  
 10 Mitchell Shepherd         10 Northwest Xp                     23.45m  
 11 Dallas Walden             10 Mustangs TC           22.39m     23.35m  
 12 Markquise Simmons         11 Arizona Tita          16.05m     22.75m  
 13 Gerald Harper             10 Northwest Xp                     20.98m  
 14 Yancey Vanosdell          10 Mustangs TC           21.29m     20.80m  
 15 Demonte Blakley           11 Arizona Chee                     20.03m  
 16 Pavone Myers              10 Do Right TC           26.21m     15.55m  
 -- Brannon Cord              10 Northwest Xp                       FOUL  
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
 Association: A 11.78  6/1/2003    Terra Evans, Arizona Cheetahsa              
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jaszmyne Smith            13 Mustangs TC            12.46      12.82q  1 
  2 Shannon Jackson           12 Do Right TC            12.75      12.85q  2 
  3 Karonn Mccree             13 Mustangs TC            13.45      12.89q  4 
  4 Jasmine Wilson            13 Mustangs TC            13.28      12.99q  4 
  5 Dalana Moore              13 The Arizona                       13.00q  1 
  6 Jade Dean                 13 Do Right TC            13.76      13.39q  3 
  7 Kendall Stokes            12 AZ Flames TC           13.53      13.64q  2 
  8 Justice Cox               13 Unattached             13.59      13.80q  2 
  9 Julia Darby               13 Arizona Pant           14.12      13.90q  2 
 10 Sarah Strong              12 AZ Flames TC                      13.97   1 
 11 Kayli Vanbodegon          13 Northwest Xp           15.20      14.13   4 
 12 Savannah Coleman          12 AZ Flames TC           14.25      14.30   4 
 13 Sarah Edmondson           12 AZ Flames TC           14.26      14.40   4 
 14 Mccall Barger             12 AZ Flames TC           15.15      14.45   1 
 15 Amanda Brown              12 AZ Flames TC           14.40      14.48   3 
 16 Vargas Yashira            13 The Arizona                       14.63   3 
 17 Natalie Begier            12 Phoenix Bobc           14.29      14.65   1 
 18 Tijaha Waters             12 Arizona Chee                      14.90   4 
 18 Mariah Neal               12 Phoenix Bobc           14.74      14.90   2 
 20 Klenisha Hicks            12 AZ Flames TC           14.90      15.17   3 
 21 Savana Bailey             13 Northwest Xp           15.50      15.39   2 
 22 Ajah Hassan               12 Mustangs TC            15.66      15.44   3 
 23 Makayla Scott             13 AZ Flames TC           16.53      15.77   4 
 24 Elizabeth Kellogg         12 Phoenix Bobc                      15.87   1 
 25 Mercedez Caballero        13 Phoenix Bobc                      16.55   1 
 26 Rose Thompson             12 AZ Flames TC           16.92      17.11   1 
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
 Association: A 11.78  6/1/2003    Terra Evans, Arizona Cheetahsa              
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Shannon Jackson           12 Do Right TC            12.85      12.66  
  2 Jaszmyne Smith            13 Mustangs TC            12.82      12.80  
  3 Dalana Moore              13 The Arizona            13.00      12.96  
  4 Karonn Mccree             13 Mustangs TC            12.89      13.05  
  5 Jasmine Wilson            13 Mustangs TC            12.99      13.06  
  6 Kendall Stokes            12 AZ Flames TC           13.64      13.53  
  7 Jade Dean                 13 Do Right TC            13.39      13.71  
  8 Justice Cox               13 Unattached             13.80      13.99  
Preliminaries
  9 Julia Darby               13 Arizona Pant           13.90             
 10 Sarah Strong              12 AZ Flames TC           13.97             
 11 Kayli Vanbodegon          13 Northwest Xp           14.13             
 12 Savannah Coleman          12 AZ Flames TC           14.30             
 13 Sarah Edmondson           12 AZ Flames TC           14.40             
 14 Mccall Barger             12 AZ Flames TC           14.45             
 15 Amanda Brown              12 AZ Flames TC           14.48             
 16 Vargas Yashira            13 The Arizona            14.63             
 17 Natalie Begier            12 Phoenix Bobc           14.65             
 18 Tijaha Waters             12 Arizona Chee           14.90             
 18 Mariah Neal               12 Phoenix Bobc           14.90             
 20 Klenisha Hicks            12 AZ Flames TC           15.17             
 21 Savana Bailey             13 Northwest Xp           15.39             
 22 Ajah Hassan               12 Mustangs TC            15.44             
 23 Makayla Scott             13 AZ Flames TC           15.77             
 24 Elizabeth Kellogg         12 Phoenix Bobc           15.87             
 25 Mercedez Caballero        13 Phoenix Bobc           16.55             
 26 Rose Thompson             12 AZ Flames TC           17.11             
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
 Association: A 23.94  4/6/2003    Terra Evans, Arizona Cheetahs               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Shannon Jackson           12 Do Right TC            27.00      26.27q  5 
  2 Dominique Jackson         14 Arizona Chee           26.40      26.61q  5 
  3 Jaszmyne Smith            13 Mustangs TC            26.29      26.67q  3 
  4 Brittany Jones            13 Pops TC                27.44      26.86q  3 
  5 Jade Dean                 13 Do Right TC            28.10      26.88q  3 
  6 Lynsey Ryan               13 Unattached             26.50      27.01q  1 
  7 Jasmine Wilson            13 Mustangs TC            27.16      27.06q  2 
  7 Dalana Moore              13 The Arizona                       27.06q  5 
  9 Kevina Godfrey            13 Arizona Chee           26.50      27.42q  1 
 10 Jaide Stepter             13 Pops TC                27.44      27.47   2 
 11 Alyssa Thompson           13 Pops TC                29.23      27.71   2 
 12 Leah Brice                13 Arizona Chee           28.00      28.38   1 
 13 Kendall Stokes            12 AZ Flames TC           27.83      28.53   4 
 14 Moriah Hayes              13 Arizona Chee           30.00      28.55   5 
 15 Jantzen Hale              12 Pops TC                29.22      28.89   1 
 16 Sarah Strong              12 AZ Flames TC           28.00      29.25   4 
 17 Julia Darby               13 Arizona Pant           29.59      29.36   3 
 18 Shaunise Jones            12 Arizona Pant           29.62      29.42   4 
 19 Malika Murphy             13 Arizona Gold           29.00      29.55   5 
 20 Justice Cox               13 Unattached             29.06      29.62   2 
 20 Sarah Edmondson           12 AZ Flames TC           29.42      29.62   3 
 22 Lia Juriansz              12 Arizona Elit                      29.63   1 
 23 Kayli Vanbodegon          13 Northwest Xp           34.30      29.67   2 
 24 Natalie Begier            12 Phoenix Bobc           30.04      29.75   1 
 25 Vargas Yashira            13 The Arizona                       29.76   2 
 26 Amanda Brown              12 AZ Flames TC           29.56      29.85   5 
 27 Savannah Coleman          12 AZ Flames TC           29.43      30.41   4 
 28 Tijaha Waters             12 Arizona Chee                      31.30   3 
 29 Imari Campbell            13 Arizona Gold           30.00      31.56   3 
 30 Chanel Dandy              12 Coldwater Ex                      31.86   5 
 31 Elizabeth Kellogg         12 Phoenix Bobc                      31.90   5 
 32 Ajah Hassan               12 Mustangs TC            32.46      32.48   1 
 33 Shannon Marucha           12 AZ Flames TC           31.83      32.64   4 
 34 Rose Thompson             12 AZ Flames TC           35.53      36.17   2 
 35 Erin Fakler               12 Phoenix Bobc           35.31      36.77   4 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
=========================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
 Association: A 23.94  4/6/2003    Terra Evans, Arizona Cheetahs               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Shannon Jackson           12 Do Right TC            26.27      26.13  
  2 Jaszmyne Smith            13 Mustangs TC            26.67      26.30  
  3 Dalana Moore              13 The Arizona            27.06      26.52  
  4 Dominique Jackson         14 Arizona Chee           26.61      26.53  
  5 Brittany Jones            13 Pops TC                26.86      26.83  
  6 Jasmine Wilson            13 Mustangs TC            27.06      26.85  
  7 Kevina Godfrey            13 Arizona Chee           27.42      26.87  
  8 Jade Dean                 13 Do Right TC            26.88      26.88  
  9 Lynsey Ryan               13 Unattached             27.01      26.94  
Preliminaries
 10 Jaide Stepter             13 Pops TC                27.47             
 11 Alyssa Thompson           13 Pops TC                27.71             
 12 Leah Brice                13 Arizona Chee           28.38             
 13 Kendall Stokes            12 AZ Flames TC           28.53             
 14 Moriah Hayes              13 Arizona Chee           28.55             
 15 Jantzen Hale              12 Pops TC                28.89             
 16 Sarah Strong              12 AZ Flames TC           29.25             
 17 Julia Darby               13 Arizona Pant           29.36             
 18 Shaunise Jones            12 Arizona Pant           29.42             
 19 Malika Murphy             13 Arizona Gold           29.55             
 20 Justice Cox               13 Unattached             29.62             
 20 Sarah Edmondson           12 AZ Flames TC           29.62             
 22 Lia Juriansz              12 Arizona Elit           29.63             
 23 Kayli Vanbodegon          13 Northwest Xp           29.67             
 24 Natalie Begier            12 Phoenix Bobc           29.75             
 25 Vargas Yashira            13 The Arizona            29.76             
 26 Amanda Brown              12 AZ Flames TC           29.85             
 27 Savannah Coleman          12 AZ Flames TC           30.41             
 28 Tijaha Waters             12 Arizona Chee           31.30             
 29 Imari Campbell            13 Arizona Gold           31.56             
 30 Chanel Dandy              12 Coldwater Ex           31.86             
 31 Elizabeth Kellogg         12 Phoenix Bobc           31.90             
 32 Ajah Hassan               12 Mustangs TC            32.48             
 33 Shannon Marucha           12 AZ Flames TC           32.64             
 34 Rose Thompson             12 AZ Flames TC           36.17             
 35 Erin Fakler               12 Phoenix Bobc           36.77             
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
 Association: A 56.37  6/22/2002   Judith Onyepunuka, Arizona Rising Suns      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Ashley Pinkney            13 Mustangs TC          1:01.20      59.09   3 
  2 Jade Dean                 13 Do Right TC            58.38    1:00.19   3 
  3 Lynsey Ryan               13 Unattached           1:02.00    1:00.41   3 
  4 Dominique Jackson         14 Arizona Chee         1:00.00    1:01.05   3 
  5 Kevina Godfrey            13 Arizona Chee         1:00.00    1:01.20   3 
  6 Karonn Mccree             13 Mustangs TC          1:01.00    1:01.34   3 
  7 Dalana Moore              13 The Arizona                     1:03.01   1 
  8 Shaunise Jones            12 Arizona Pant         1:05.55    1:05.47   3 
  9 Lia Juriansz              12 Arizona Elit                    1:06.16   1 
 10 Abigail Bruno             13 Pops TC              1:07.91    1:06.28   2 
 11 Vargas Yashira            13 The Arizona                     1:06.54   1 
 12 Jordan Chapman            12 Arizona Chee         1:08.00    1:07.72   2 
 13 Monica Mcdonald           12 The Arizona                     1:08.48   1 
 14 Malika Murphy             13 Arizona Gold         1:06.00    1:09.95   2 
 15 Mccall Barger             12 AZ Flames TC         1:12.25    1:12.17   2 
 16 Mackenzie Ross            13 Arizona Elit                    1:12.43   1 
 17 Audrie Bell               12 Arizona Gold         1:06.00    1:13.56   2 
 18 Shannon Marucha           12 AZ Flames TC         1:13.54    1:14.55   2 
 19 Andrea Brancati           13 Arizona Elit                    1:18.47   1 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
 Association: A 2:13.60  5/18/1980   Lynette Morgan, Sun Devil Sports Fond     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashley Pinkney            13 Mustangs TC          2:29.32    2:26.96  
  2 Abigail Bruno             13 Pops TC              3:32.50    2:29.83  
  3 Jade Dean                 13 Do Right TC          2:28.00    2:32.54  
  4 Lizabeth Dyson            12 Phoenix Bobc         2:33.77    2:32.96  
  5 Jordyn Bentley            13 Northwest Xp                    2:33.34  
  6 Monica Mcdonald           12 The Arizona                     2:34.05  
  7 Renee Dyson               12 Phoenix Bobc         2:36.00    2:34.19  
  8 Lacey Peterson            12 Arizona Gold         2:30.00    2:34.48  
  9 Mckenna Gaffney           13 Phoenix Bobc         2:38.00    2:37.07  
 10 Emily Wilkinson           13 Pops TC              2:35.90    2:40.20  
 11 Shaunise Jones            12 Arizona Pant         2:30.00    2:43.21  
 12 Anjelicia Bedonie         13 Tcm Rez Runn                    2:43.38  
 13 Julianna Vanderhout       12 AZ Flames TC         2:46.33    2:48.66  
 14 Alexandria Stedman        13 Arizona Elit                    2:50.00  
 15 Jessey Tenorio            13 Feel The Hea         2:55.34    2:52.49  
 16 Mackenzie Ross            13 Arizona Elit                    2:59.89  
 17 Andrea Brancati           13 Arizona Elit                    3:04.98  
 18 Blayr Mcdaniel            13 Northwest Xp                    3:07.19  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
 Association: A 4:42.20  4/17/1977   Theresa Smith, Valley of the Sun          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rolonda Jumbo             13 Tcm Rez Runn                    4:52.07  
  2 Sarah Fakler              13 Phoenix Bobc         5:01.00    5:05.15  
  3 Chelena Betoney           12 Tcm Rez Runn                    5:21.81  
  4 Janelle Miller            12 Tcm Rez Runn                    5:22.25  
  5 Lacey Peterson            12 Arizona Gold         6:00.00    5:22.96  
  6 Anjelicia Bedonie         13 Tcm Rez Runn                    5:26.80  
  7 Julianna Vanderhout       12 AZ Flames TC         5:38.52    5:33.23  
  8 Jessey Tenorio            13 Feel The Hea         6:35.00    5:48.79  
  9 Ellyn Shults              13 Arizona Blaz         5:36.00    5:49.92  
 10 Lizette Lopez             13 Arizona Gold         6:00.00    5:50.59  
 11 Alexandria Stedman        13 Arizona Elit                    6:00.81  
 12 Blayr Mcdaniel            13 Northwest Xp                    6:06.48  
 
Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N  9:57.16  7/4/1987    Deresa Walters, Rochester, NY            
 Association: A 10:33.90  3/18/1978   Lisa Anetsberger, Arizona Pacesetters    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rolonda Jumbo             13 Tcm Rez Runn                   10:39.37  
  2 Sarah Fakler              13 Phoenix Bobc        10:50.00   10:47.59  
  3 Emily Wilkinson           13 Pops TC             10:50.00   11:39.14  
  4 Chelena Betoney           12 Tcm Rez Runn                   11:42.74  
  5 Julianna Vanderhout       12 AZ Flames TC        12:14.80   12:06.17  
  6 Janelle Miller            12 Tcm Rez Runn                   12:13.52  
  7 Mia Townsend              12 Arizona Chee                   12:54.39  
  8 Ellyn Shults              13 Arizona Blaz        11:53.00   12:55.62  
  9 Blayr Mcdaniel            13 Northwest Xp                   13:21.48  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
 Association: A 11.23  6/24/1990   Trevor Wells, Fleet Feet Striders           
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ryan Pierce               13 The Arizona            11.77      11.90q  5 
  2 Treshawn Favors           13 Northwest Xp           12.30      12.11q  2 
  3 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc           12.03      12.19q  4 
  4 Devon Allen               13 The Arizona            12.25      12.25q  3 
  5 Deselle Dean              13 Do Right TC            12.27      12.30q  3 
  5 Kyle Harms                13 Northwest Xp           12.40      12.30q  5 
  7 Paul Perkins              13 Arizona Chee           12.90      12.38q  1 
  8 Orlando Coleman           12 Mustangs TC            12.27      12.39q  4 
  9 David Vega                13 Arizona Tita           12.50      12.48q  3 
 10 Ross Granillo             13 Mustangs TC            12.50      12.49   3 
 11 Leland Roach              13 Arizona Chee           12.90      12.52   4 
 12 Blake Ivie                13 AZ Flames TC           12.75      12.57   1 
 13 Jeremiah Oakley           13 The Arizona            12.60      12.67   5 
 14 Damani Grayer             12 Arizona Chee           12.90      12.68   4 
 15 Deon Parks                13 The Arizona            13.80      12.73   1 
 16 Jorgen Holgerson          12 AZ Flames TC           12.59      12.77   2 
 17 Cameron Twiggs            13 Northwest Xp           13.10      12.88   3 
 18 Robert Relf               12 Do Right TC            13.23      12.98   1 
 19 Brandon Rishwain          12 The Arizona            14.50      13.09   4 
 20 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp           13.80      13.15   4 
 21 Braxton Nickerson         12 Do Right TC            13.10      13.19   5 
 22 James Contes              13 Arizona Chee                      13.37   2 
 23 Tony Dean                 13 Do Right TC            13.43      13.41   5 
 24 Matthew Lyons             13 The Arizona            13.50      13.67   3 
 25 Marche Dennard            13 Unattached             13.66      13.74   2 
 26 Wallace Burgess           12 Do Right TC            13.50      13.99   3 
 27 Will Hooper               12 Arizona Puma           13.66      14.12   5 
 28 Ashton Baker              12 Phoenix Bobc           14.00      14.18   4 
 29 Jacob Rodgers             13 Northwest Xp           15.50      14.19   5 
 30 Keyavon Moore             12 Do Right TC            13.28      14.34   4 
 31 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC           14.24      14.47   5 
 32 Elijah Hassan             12 Mustangs TC            14.71      14.51   4 
 33 Anthony Bonds             13 Mustangs TC            15.50      14.93   1 
 34 Anthony Smoak             12 Phoenix Bobc           15.83      15.48   1 
 35 Monjoe Broom              12 Do Right TC            15.53      15.83   2 
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
 Association: A 11.23  6/24/1990   Trevor Wells, Fleet Feet Striders           
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Ryan Pierce               13 The Arizona            11.90      12.16  
  2 Kyle Harms                13 Northwest Xp           12.30      12.25  
  3 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc           12.19      12.28  
  4 Orlando Coleman           12 Mustangs TC            12.39      12.38  
  5 Devon Allen               13 The Arizona            12.25      12.47  
  6 David Vega                13 Arizona Tita           12.48      12.56  
  7 Deselle Dean              13 Do Right TC            12.30      12.57  
  8 Treshawn Favors           13 Northwest Xp           12.11      12.84  
  9 Paul Perkins              13 Arizona Chee           12.38      12.86  
Preliminaries
 10 Ross Granillo             13 Mustangs TC            12.49             
 11 Leland Roach              13 Arizona Chee           12.52             
 12 Blake Ivie                13 AZ Flames TC           12.57             
 13 Jeremiah Oakley           13 The Arizona            12.67             
 14 Damani Grayer             12 Arizona Chee           12.68             
 15 Deon Parks                13 The Arizona            12.73             
 16 Jorgen Holgerson          12 AZ Flames TC           12.77             
 17 Cameron Twiggs            13 Northwest Xp           12.88             
 18 Robert Relf               12 Do Right TC            12.98             
 19 Brandon Rishwain          12 The Arizona            13.09             
 20 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp           13.15             
 21 Braxton Nickerson         12 Do Right TC            13.19             
 22 James Contes              13 Arizona Chee           13.37             
 23 Tony Dean                 13 Do Right TC            13.41             
 24 Matthew Lyons             13 The Arizona            13.67             
 25 Marche Dennard            13 Unattached             13.74             
 26 Wallace Burgess           12 Do Right TC            13.99             
 27 Will Hooper               12 Arizona Puma           14.12             
 28 Ashton Baker              12 Phoenix Bobc           14.18             
 29 Jacob Rodgers             13 Northwest Xp           14.19             
 30 Keyavon Moore             12 Do Right TC            14.34             
 31 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC           14.47             
 32 Elijah Hassan             12 Mustangs TC            14.51             
 33 Anthony Bonds             13 Mustangs TC            14.93             
 34 Anthony Smoak             12 Phoenix Bobc           15.48             
 35 Monjoe Broom              12 Do Right TC            15.83             
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
 Association: A 23.16  7/7/1999    Darius Cade, Arizona Cheetahs               
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Ryan Pierce               13 The Arizona            24.13      24.53q  4 
  2 Mark Matiski              13 Phoenix Bobc                      24.55q  2 
  3 Treshawn Favors           13 Northwest Xp           25.50      24.71q  4 
  4 Giovanni Pascascio        13 The Arizona            24.33      24.77q  2 
  5 Devon Allen               13 The Arizona                       25.29q  2 
  6 Taylor Foster             13 The Arizona            25.00      25.33q  6 
  7 Jalen Ortiz               13 Northwest Xp           28.50      25.35q  1 
  8 Orlando Coleman           12 Mustangs TC            25.50      25.37q  4 
  9 David Vega                13 Arizona Tita           25.29      25.41q  3 
 10 Ross Granillo             13 Mustangs TC            25.39      25.42   5 
 11 Jeremiah Oakley           13 The Arizona            25.00      25.43   4 
 12 Eric Keswick              12 Northwest Xp           26.20      25.68   6 
 13 Leland Roach              13 Arizona Chee           28.00      25.75   1 
 14 Robert Relf               12 Do Right TC            27.30      25.98   6 
 15 Cameron Twiggs            13 Northwest Xp           27.80      26.17   1 
 16 Damani Grayer             12 Arizona Chee           26.00      26.28   3 
 17 Cesar Wong                13 Northwest Xp           28.50      26.31   3 
 18 Jorgen Holgerson          12 AZ Flames TC           25.80      26.42   1 
 19 Blake Ivie                13 AZ Flames TC           26.83      26.50   4 
 20 Cody Mcdonald             13 The Arizona            26.09      26.67   6 
 21 Dallas Harrington         12 Mustangs TC            26.61      26.86   1 
 22 Andrew Powles             12 Arizona Puma           28.26      26.90   1 
 23 Levi Wallace              12 Arizona Tita           28.09      26.95   4 
 24 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp           29.30      26.97   5 
 25 Keyavon Moore             12 Do Right TC            27.56      27.48   3 
 26 James Contes              13 Arizona Chee                      27.58   2 
 27 Tony Dean                 13 Do Right TC            27.54      27.67   5 
 28 Matthew Lyons             13 The Arizona            26.00      27.69   6 
 29 Wallace Burgess           12 Do Right TC            29.82      28.22   5 
 30 James Quaranta            13 Arizona Puma           28.31      28.35   5 
 31 Dalton Radcliffe          12 Phoenix Bobc           28.17      28.49   1 
 32 Nate Simpson              12 Mustangs TC            27.08      28.65   3 
 33 Stephon Wells             12 Arizona Elit                      28.82   1 
 34 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC           29.37      29.60   5 
 35 Elijah Hassan             12 Mustangs TC            31.54      30.16   4 
 36 Ashton Baker              12 Phoenix Bobc                      30.39   5 
 37 Anthony Bonds             13 Mustangs TC            32.63      31.72   2 
 38 Monjoe Broom              12 Do Right TC            34.21      33.24   2 
 39 Anthony Smoak             12 Phoenix Bobc           34.15      33.32   5 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
=========================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
 Association: A 23.16  7/7/1999    Darius Cade, Arizona Cheetahs               
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Ryan Pierce               13 The Arizona            24.53      24.14  
  2 Mark Matiski              13 Phoenix Bobc           24.55      24.30  
  3 Giovanni Pascascio        13 The Arizona            24.77      24.38  
  4 Treshawn Favors           13 Northwest Xp           24.71      24.88  
  4 Devon Allen               13 The Arizona            25.29      24.88  
  4 David Vega                13 Arizona Tita           25.41      24.88  
  7 Jalen Ortiz               13 Northwest Xp           25.35      25.02  
Preliminaries
  6 Taylor Foster             13 The Arizona            25.33             
  8 Orlando Coleman           12 Mustangs TC            25.37             
 10 Ross Granillo             13 Mustangs TC            25.42             
 11 Jeremiah Oakley           13 The Arizona            25.43             
 12 Eric Keswick              12 Northwest Xp           25.68             
 13 Leland Roach              13 Arizona Chee           25.75             
 14 Robert Relf               12 Do Right TC            25.98             
 15 Cameron Twiggs            13 Northwest Xp           26.17             
 16 Damani Grayer             12 Arizona Chee           26.28             
 17 Cesar Wong                13 Northwest Xp           26.31             
 18 Jorgen Holgerson          12 AZ Flames TC           26.42             
 19 Blake Ivie                13 AZ Flames TC           26.50             
 20 Cody Mcdonald             13 The Arizona            26.67             
 21 Dallas Harrington         12 Mustangs TC            26.86             
 22 Andrew Powles             12 Arizona Puma           26.90             
 23 Levi Wallace              12 Arizona Tita           26.95             
 24 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp           26.97             
 25 Keyavon Moore             12 Do Right TC            27.48             
 26 James Contes              13 Arizona Chee           27.58             
 27 Tony Dean                 13 Do Right TC            27.67             
 28 Matthew Lyons             13 The Arizona            27.69             
 29 Wallace Burgess           12 Do Right TC            28.22             
 30 James Quaranta            13 Arizona Puma           28.35             
 31 Dalton Radcliffe          12 Phoenix Bobc           28.49             
 32 Nate Simpson              12 Mustangs TC            28.65             
 33 Stephon Wells             12 Arizona Elit           28.82             
 34 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC           29.60             
 35 Elijah Hassan             12 Mustangs TC            30.16             
 36 Ashton Baker              12 Phoenix Bobc           30.39             
 37 Anthony Bonds             13 Mustangs TC            31.72             
 38 Monjoe Broom              12 Do Right TC            33.24             
 39 Anthony Smoak             12 Phoenix Bobc           33.32             
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
 Association: A 52.15  6/8/1996    Darren Matthews, Arizona Cheetahs           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Matthew Matiski           13 Phoenix Bobc           54.00      52.26   4 
  2 Mark Matiski              13 Phoenix Bobc           55.00      52.97   4 
  3 Deselle Dean              13 Do Right TC            54.10      54.59   4 
  4 Eric Keswick              12 Northwest Xp           56.50      56.23   4 
  5 Giovanni Pascascio        13 The Arizona            55.27      56.32   4 
  6 Jalen Ortiz               13 Northwest Xp           58.50      56.75   4 
  7 Ryan Silva                12 Unattached             56.50      57.20   4 
  8 Taylor Foster             13 The Arizona            58.00      58.27   4 
  9 Cesar Wong                13 Northwest Xp         1:02.00      58.37   3 
 10 Braxton Nickerson         12 Do Right TC            56.52      59.54   4 
 11 Cody Mcdonald             13 The Arizona          1:02.00    1:00.40   3 
 12 Michael James             13 Pops TC              1:01.60    1:00.47   3 
 13 Leonardo Samtps           13 Arizona Chee                    1:00.68   2 
 14 Tony Dean                 13 Do Right TC            59.00    1:01.96   3 
 15 David Vega                13 Arizona Tita         1:03.23    1:02.05   2 
 16 Dallas Harrington         12 Mustangs TC          1:00.76    1:02.13   3 
 17 Devin Centers             13 Unattached                      1:03.02   1 
 18 Matthew Lyons             13 The Arizona          1:00.00    1:03.04   3 
 19 Deon Parks                13 The Arizona                     1:04.33   2 
 20 Nate Simpson              12 Mustangs TC          1:02.91    1:04.59   2 
 21 James Contes              13 Arizona Chee                    1:04.90   1 
 22 Stephon Wells             12 Arizona Elit                    1:05.11   1 
 23 Blake Ivie                13 AZ Flames TC         1:06.05    1:06.67   2 
 24 Levi Wallace              12 Arizona Tita         1:02.00    1:06.86   3 
 25 Wallace Burgess           12 Do Right TC          1:00.00    1:14.36   3 
 26 Anthony Smoak             12 Phoenix Bobc                    1:17.69   1 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
 Association: A 2:04.67  6/18/1996   20467, Arizona Cheetahs                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Matthew Matiski           13 Phoenix Bobc         2:06.00    2:05.15  
  2 Mark Matiski              13 Phoenix Bobc                    2:11.77  
  3 Pierce Butzine            13 Northwest Xp                    2:19.58  
  4 Michael James             13 Pops TC              2:20.34    2:19.74  
  5 Chad Williford            12 Northwest Xp                    2:20.30  
  6 Walter Hensley            12 Pops TC              2:25.00    2:25.75  
  7 Patrick Buck              13 Arizona Chee                    2:26.99  
  8 Robert Mclean             13 Northwest Xp                    2:29.36  
  9 Nathan Riech              12 Unattached           2:23.00    2:30.43  
 10 Bradley Rodgers           13 Northwest Xp                    2:31.26  
 11 Leonardo Samtps           13 Arizona Chee                    2:31.50  
 12 Tyler Eggers              12 Arizona Chee                    2:36.06  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
 Association: A 4:21.76  5/23/1980   Jeff Canada, Arizona Puma                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ryan Silva                12 Unattached           4:35.10    4:29.31  
  2 Bradley Rodgers           13 Northwest Xp                    4:43.92  
  3 Thomas Matiski            13 Phoenix Bobc                    4:44.35  
  4 John Reniewicki           12 Unattached           4:58.00    5:00.12  
  5 Walter Hensley            12 Pops TC              5:08.00    5:03.31  
  6 Fred Orlie                12 Phoenix Bobc         4:59.32    5:05.63  
  7 Patrick Buck              13 Arizona Chee                    5:10.28  
  8 Tyler Eggers              12 Arizona Chee                    5:17.27  
  9 James Splude              13 Tcm Rez Runn                    5:49.02  
 10 Todd Stratton             13 Arizona Puma         5:50.81    5:51.97  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
 Association: A 9:28.80  4/20/1985   Manuel Archibeque, Jesse Owens Memorial   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 John Reniewicki           12 Unattached          11:20.00   10:38.49  
  2 Bradley Rodgers           13 Northwest Xp                   10:41.10  
  3 Fred Orlie                12 Phoenix Bobc        10:56.47   10:49.62  
  4 Thomas Matiski            13 Phoenix Bobc                   10:51.93  
 
Event 419  3000 Meter Race Walk Youth Boys
=========================================================================
    National: N 14:10.18  7/26/1997   Tristan Ruoss, Fayetteville, AR          
 Association: A 14:00.50  6/4/1988    William Jenkins, Desert Heat             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tyler Eggers              12 Arizona Chee                   19:10.24  
  2 Colton Barnes             13 Northwest Xp                   19:23.26  
  3 Austin Dancer             12 Northwest Xp                   22:25.19  
 
Event 421  100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 14.01  6/9/2001    Domenique Manning, Rialto, CA               
 Association: A 14.62  7/18/1998   Tiffany McDonald, Arizona Rising Suns       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sherrelle Jordan          12 Arizona Chee           15.00      15.17  
  2 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC           15.75      15.74  
  3 Brittany Jones            13 Pops TC                15.98      15.85  
  4 Makayla Flannigan         12 Arizona Chee           16.89      16.68  
  5 Amanda Brown              12 AZ Flames TC           19.10      19.10  
  6 Jessica Gettleman         13 Phoenix Bobc           19.48      19.78  
  7 Dana Mckenzie             13 Arizona Chee                      20.45  
  8 Helen Ramey               13 The Arizona                       20.86  
 
Event 422  200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=========================================================================
    National: N 26.63  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
 Association: A 28.11  6/8/2003    Jasmine Williams, Do Right                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jaide Stepter             13 Pops TC                29.35      30.09  
  2 Makayla Flannigan         12 Arizona Chee           30.65      30.35  
  3 Sherrelle Jordan          12 Arizona Chee           29.80      30.43  
  4 Sarah Strong              12 AZ Flames TC           33.00      32.42  
  5 Jordan Chapman            12 Arizona Chee           33.00      32.59  
  6 Dana Mckenzie             13 Arizona Chee                      33.99  
  7 Helen Ramey               13 The Arizona                       37.01  
 
Event 431  100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, Fl               
 Association: A 13.81  5/18/2002   Marcus Clanton, Phoenix BobCats             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Devin Centers             13 Unattached             14.86      14.80  
  2 Javon Williams            13 Arizona Chee           14.90      14.81  
  3 Paul Perkins              13 Arizona Chee           14.90      15.98  
  4 Patrick Buck              13 Arizona Chee                      17.48  
  5 Justin Finley             13 Northwest Xp                      18.13  
  6 Deon Parks                13 The Arizona            20.16      19.64  
 
Event 432  200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
=========================================================================
    National: N 24.83  7/30/1995   Chris Hickman, Houston, TX                  
 Association: A 25.63  7/16/2000   Kaybrin Stevcenson, Arizona Chetahs         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Javon Williams            13 Arizona Chee           27.90      26.96  
  2 Paul Perkins              13 Arizona Chee           28.00      27.41  
  3 Devin Centers             13 Unattached             29.00      27.95  
  4 Deon Parks                13 The Arizona            36.90      29.55  
 
Event 441  4x100 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 46.89  7/28/1996   South Bay Panthers, Long Beach, CA          
                       E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry      
 Association: A 47.22  5/18/2002   Arizona Rising Suns                         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                    50.21      49.76  
     1) Karonn Mccree 13                2) Ashley Pinkney 13              
     3) Jaszmyne Smith 13               4) Jasmine Wilson 13              
  2 Arizona Cheetahs  'A'                               49.00      50.63  
     1) Makayla Flannigan 12            2) Kevina Godfrey 13              
     3) Dominique Jackson 14            4) Sherrelle Jordan 12            
  3 Arizona Cheetahs  'B'                               54.00      53.35  
     1) Leah Brice 13                   2) Jordan Chapman 12              
     3) Moriah Hayes 13                 4) Dana Mckenzie 13               
  4 Northwest Xpress TC  'A'                            53.80      53.40  
     1) Jordyn Bentley 13               2) Jennifer Rolph 13              
     3) Lauren Ruiz 13                  4) Kayli Vanbodegon 13            
  5 Northwest Xpress TC  'B'                            56.50    1:00.95  
     1) Savana Bailey 13                2) Kenzie Huffman 13              
     3) Charlotte Thomas 13             4) Kayla Young 12                 
 -- Phoenix Bobcats  'A'                                54.10         DQ  
     1) Natalie Begier 12               2) Jessica Gettleman 13           
     3) Elizabeth Kellogg 12            4) Mariah Neal 12                 
 
Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne         
 Association: A 3:55.48  6/1/2003    Arizona Cheetahs                          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mustangs TC  'A'                                  4:15.31    4:03.19  
     1) Karonn Mccree 13                2) Ashley Pinkney 13              
     3) Jaszmyne Smith 13               4) Jasmine Wilson 13              
  2 Pops TC  'A'                                      4:16.00    4:09.85  
     1) Abigail Bruno 13                2) Brittany Jones 13              
     3) Jaide Stepter 13                4) Alyssa Thompson 13             
  3 Arizona Cheetahs  'A'                             4:00.00    4:10.37  
     1) Leah Brice 13                   2) Jordan Chapman 12              
     3) Kevina Godfrey 13               4) Dominique Jackson 14           
  4 Northwest Xpress TC  'A'                          4:25.00    4:20.86  
     1) Jordyn Bentley 13               2) Jennifer Rolph 13              
     3) Lauren Ruiz 13                  4) Kayli Vanbodegon 13            
  5 AZ Flames TC Youth  'A'                           4:29.43    4:24.99  
     1) Amanda Brown 12                 2) Savannah Coleman 12            
     3) Cassidy Kamerman 12             4) Kendall Stokes 12              
  6 Phoenix Bobcats  'A'                              4:29.73    4:28.58  
     1) Lizabeth Dyson 12               2) Renee Dyson 12                 
     3) Sarah Fakler 13                 4) Mckenna Gaffney 13             
  7 Northwest Xpress TC  'B'                          4:55.00    4:53.79  
     1) Savana Bailey 13                2) Kenzie Huffman 13              
     3) Charlotte Thomas 13             4) Kayla Young 12                 
 
Event 443  4x800 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N  9:17.51  8/1/1999    LA Jets, Los Angles, CA                  
                          Delemen, Solomon, Swain, McKinney                 
 Association: A 10:14.95  7/14/2003   Arizona Cheetahs                         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tcm Rez Runners  'A'                             10:40.00   10:35.35  
     1) Anjelicia Bedonie 13            2) Chelena Betoney 12             
     3) Rolonda Jumbo 13                4) Janelle Miller 12              
  2 Northwest Xpress TC  'A'                                    10:44.85  
     1) Jordyn Bentley 13               2) Jennifer Rolph 13              
     3) Lauren Ruiz 13                  4) Kayla Young 12                 
  3 Phoenix Bobcats  'A'                             10:26.88   10:46.23  
     1) Lizabeth Dyson 12               2) Renee Dyson 12                 
     3) Taylor Dyson 12                 4) Mckenna Gaffney 13             
  4 AZ Flames TC Youth  'A'                          11:34.18   11:10.48  
     1) Savannah Coleman 12             2) Cassidy Kamerman 12            
     3) Sarah Strong 12                 4) Julianna Vanderhout 12         
  5 Pops TC  'A'                                     10:30.00   11:12.72  
     1) Abigail Bruno 13                2) Jantzen Hale 12                
     3) Jaide Stepter 13                4) Alyssa Thompson 13             
 
Event 451  4x100 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 43.51  7/29/2000   Boynton Beach, TC                           
                       W.Dix, M.Dowdell,  J.Wimbley, D.Owen              
 Association: A 46.08  6/13/2004   Do Right                                    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 The Arizona Rising Suns  'A'                                   46.79  
     1) Devon Allen 13                  2) Taylor Foster 13               
     3) Giovanni Pascascio 13           4) Ryan Pierce 13                 
  2 Northwest Xpress TC  'A'                            47.10      47.17  
     1) Treshawn Favors 13              2) Kyle Harms 13                  
     3) Eric Keswick 12                 4) Jalen Ortiz 13                 
  3 Arizona Cheetahs  'A'                               49.51      48.32  
     1) Damani Grayer 12                2) Paul Perkins 13                
     3) Leland Roach 13                 4) Javon Williams 13              
  4 Mustangs TC  'A'                                    48.92      48.98  
     1) Orlando Coleman 12              2) Ross Granillo 13               
     3) Dallas Harrington 12            4) Nate Simpson 12                
  5 Northwest Xpress TC  'B'                            49.60      49.66  
     1) Pierce Butzine 13               2) Robert Mclean 13               
     3) Cameron Twiggs 13               4) Cesar Wong 13                  
  6 Northwest Xpress TC  'C'                            54.30      57.47  
     1) Matthew Amandola 13             2) Colton Barnes 13               
     3) Justin Finley 13                4) Jacob Rodgers 13               
 
Event 452  4x400 Meter Relay Youth Boys
=========================================================================
    National: N 3:23.96  8/1/1993    LA Jets, Los Angeles, CA                  
                         LCruel,A.Dean, P.McCall,O.Moore                   
 Association: A 3:35.72  6/22/1996   Arizona Cheetahs                          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                         3:45.41  
     1) Jamaal Jones 13                 2) Mark Matiski 13                
     3) Matthew Matiski 13              4) Fred Orlie 12                  
  2 Northwest Xpress TC  'A'                          3:55.00    3:45.63  
     1) Treshawn Favors 13              2) Kyle Harms 13                  
     3) Eric Keswick 12                 4) Jalen Ortiz 13                 
  3 The Arizona Rising Suns  'A'                                 3:47.02  
     1) Devon Allen 13                  2) Taylor Foster 13               
     3) Cody Mcdonald 13                4) Giovanni Pascascio 13          
  4 Do Right TC  'A'                                  4:08.00    3:49.06  
     1) Deselle Dean 13                 2) Keyavon Moore 12               
     3) Braxton Nickerson 12            4) Robert Relf 12                 
  5 Mustangs TC  'A'                                  4:00.00    4:05.77  
     1) Orlando Coleman 12              2) Ross Granillo 13               
     3) Dallas Harrington 12            4) Nate Simpson 12                
  6 Northwest Xpress TC  'B'                          4:09.00    4:06.64  
     1) Pierce Butzine 13               2) Cameron Twiggs 13              
     3) Chad Williford 12               4) Cesar Wong 13                  
  7 Northwest Xpress TC  'C'                          4:25.00    4:30.21  
     1) Colton Barnes 13                2) Justin Finley 13               
     3) Robert Mclean 13                4) Jacob Rodgers 13               
 
Event 453  4x800 Yard Relay Youth Boys
=========================================================================
 Association: A 9:26.09  7/14/2003   Do Right                                  
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                     9:15.78A 
     1) Pierce Butzine 13               2) Robert Mclean 13               
     3) Bradley Rodgers 13              4) Chad Williford 12              
  2 Do Right TC  'A'                                  9:28.00    9:35.27  
     1) Deselle Dean 13                 2) Tony Dean 13                   
     3) Braxton Nickerson 12            4) Robert Relf 12                 
 
Event 461  High Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 5-08.50  6/8/1986    Chrissy Mills, Tarzana, CA                
 Association: A   1.65m  6/9/1979    Rhonda Weddle, Creighton Track Club       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC           1.65m      1.55m  
  2 Jennifer Rolph            13 Northwest Xp                      1.50m  
  3 Dana Mckenzie             13 Arizona Chee                      1.45m  
  4 Kenzie Huffman            13 Northwest Xp                      1.35m  
  5 Charlotte Thomas          13 Northwest Xp                     J1.35m  
  6 Moriah Hayes              13 Arizona Chee           1.40m      1.30m  
  7 Mia Townsend              12 Arizona Chee                      1.20m  
  8 Mariah Neal               12 Phoenix Bobc           1.15m      1.10m  
  9 Makayla Scott             13 AZ Flames TC           1.10m     J1.10m  
 
Event 463  Long Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 19-11  6/20/1998   Tracee Thomas, Rialto, CA                   
 Association: A 5.66m  2/21/1976   Cynthia Rhodes, Mesa Track Clubn            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC           4.96m      5.00m  
  2 Makayla Flannigan         12 Arizona Chee           4.52m      4.67m  
  3 Sherrelle Jordan          12 Arizona Chee           4.60m      4.49m  
  4 Shannon Jackson           12 Do Right TC            4.88m      4.47m  
  5 Justice Cox               13 Unattached                        4.20m  
  6 Jantzen Hale              12 Pops TC                4.14m      4.15m  
  7 Sarah Edmondson           12 AZ Flames TC           3.97m      4.08m  
  8 Malika Murphy             13 Arizona Gold           3.96m      3.89m  
  9 Kenzie Huffman            13 Northwest Xp                      3.74m  
 10 Audrie Bell               12 Arizona Gold           3.66m      3.70m  
 11 Savana Bailey             13 Northwest Xp                      3.36m  
 -- Ajah Hassan               12 Mustangs TC            3.14m       FOUL  
 
Event 464  Triple Jump Youth Girls
=========================================================================
    National: N 39-09.25  4/24/1999   Nicole Duhart, Downey, CA                
 Association: A   10.90m  2/7/1981    Marika Bender, Metro Phoenix             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brittany Jones            13 Pops TC               10.21m     10.26m  
  2 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC          10.43m      9.87m  
  3 Moriah Hayes              13 Arizona Chee           9.20m      9.59m  
  4 Sarah Edmondson           12 AZ Flames TC           7.63m      8.70m  
  5 Jessica Gettleman         13 Phoenix Bobc           8.08m      7.94m  
  6 Lacey Peterson            12 Arizona Gold           7.92m      7.90m  
 
Event 465  Shot Put (6#) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 52-01.25  1976        Susie Ray, Orange, CA                    
 Association: A   13.87m  4/16/1978   Lori Garrow, Creaighton Track Club       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sheyenne Davis            12 Mustangs TC            8.85m      9.09m  
  2 Lydia Tartaglia           13 Mustangs TC            9.61m      8.68m  
  3 Imari Campbell            13 Arizona Gold           7.62m      8.52m  
  4 Reneedra Adams            12 Arizona Gold           7.62m      7.82m  
  5 Jantzen Hale              12 Pops TC                7.92m      7.52m  
  6 Clorisa Lamb              13 Arizona Gold           6.71m      7.45m  
  7 Taylor Dyson              12 Phoenix Bobc           7.12m      6.83m  
  8 Chanel Dandy              12 Coldwater Ex                      6.38m  
  9 Rose Thompson             12 AZ Flames TC           7.10m      6.27m  
 10 Erin Fakler               12 Phoenix Bobc           6.27m      5.67m  
 
Event 466  Discus Throw (1K) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 152-00  2/23/1990   Suzy Powell, Modesto, CA                   
 Association: A 39.34m  4/16/1978   Cindy Johnson, Valley of the Sun           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Klenisha Hicks            12 AZ Flames TC          17.43m     19.90m  
  2 Lydia Tartaglia           13 Mustangs TC           19.58m     18.75m  
  3 Erin Fakler               12 Phoenix Bobc          17.32m     18.00m  
  4 Shannon Marucha           12 AZ Flames TC                     17.02m  
  5 Clorisa Lamb              13 Arizona Gold          22.86m     15.91m  
  6 Taylor Dyson              12 Phoenix Bobc          16.03m     15.59m  
  7 Reneedra Adams            12 Arizona Gold          17.07m     13.99m  
 
Event 467  Javelin Throw (600G) Youth Girls
=========================================================================
    National: N 122-00  7/30/2000   Kaitlin Nazario, Dover, NJ                 
 Association: A 38.78m  2/5/1972    Kelly Fuiks, Phoenix Chaparrals            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Renee Dyson               12 Phoenix Bobc          30.67m     29.62m  
  2 Sheyenne Davis            12 Mustangs TC           20.19m     26.44m  
  3 Taylor Dyson              12 Phoenix Bobc          22.94m     23.46m  
  4 Klenisha Hicks            12 AZ Flames TC          24.06m     22.98m  
  5 Lizabeth Dyson            12 Phoenix Bobc          26.00m     21.47m  
  6 Charlotte Thomas          13 Northwest Xp                     21.03m  
  7 Lydia Tartaglia           13 Mustangs TC           19.09m     19.70m  
  8 Shannon Marucha           12 AZ Flames TC          18.38m     17.01m  
  9 Mckenna Gaffney           13 Phoenix Bobc          16.52m     16.20m  
 10 Rose Thompson             12 AZ Flames TC          13.37m     13.73m  
 
Event 471  High Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 6-04.75  7/24/1998   Donovan Kilmartin, Boise, ID              
 Association: A   1.80m  7/16/1994   Sam Upton, Tucson Trackburners            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Travis Colby              13 Unattached             1.83m      1.60m  
  2 Devin Centers             13 Unattached             1.65m     J1.60m  
  3 Andrew Mcdonald           13 Unattached             1.63m      1.55m  
  4 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp                      1.50m  
  5 Fred Orlie                12 Phoenix Bobc           1.30m      1.20m  
 -- David Vega                13 Arizona Tita           1.55m         NH  
 
Event 472  Pole Vault Youth Boys
=========================================================================
    National: N 14-00.50  1977        Bill Lange, Bridgewater, NJ              
 Association: A    3.36m  5/22/2005   Alex Jsu, Ultimate High                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Matt Arseneau             14 Unattached                        2.75m  
 
Event 473  Long Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N 23-00.50  1976        Anthony Gibson, San Fernando, CA         
 Association: A    6.58m  7/16/2000   Kaybrin Stevenson, Arizona Cheetahs      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc           5.85m      5.40m  
  2 Levi Wallace              12 Arizona Tita           5.05m      5.12m  
  3 Kyle Harms                13 Northwest Xp                      5.11m  
  4 Leland Roach              13 Arizona Chee           5.50m      5.03m  
  5 Marche Dennard            13 Unattached                        4.75m  
  6 James Contes              13 Arizona Chee                      4.66m  
  7 Austin Dancer             12 Northwest Xp                      4.56m  
  8 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp                      4.53m  
  9 Leonardo Samtps           13 Arizona Chee                      4.50m  
 10 James Quaranta            13 Arizona Puma           4.31m      4.31m  
 11 Wallace Burgess           12 Do Right TC                       4.28m  
 12 Dalton Radcliffe          12 Phoenix Bobc           4.30m      4.15m  
 13 Justin Finley             13 Northwest Xp                      4.14m  
 14 Elijah Hassan             12 Mustangs TC            3.66m      3.85m  
 15 Anthony Smoak             12 Phoenix Bobc                      3.51m  
 
Event 474  Triple Jump Youth Boys
=========================================================================
    National: N  44-00  1980        Michael Martin, San Diego, CA              
 Association: A 12.57m  7/14/2003   Ashtyn Lamb, Arizona Cheetahs              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Javon Williams            13 Arizona Chee          12.00m     10.37m  
  2 Damani Grayer             12 Arizona Chee          10.50m      9.86m  
  3 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC           9.21m      9.01m  
  4 Jorian Sharpe             13 AZ Flames TC           7.53m      8.14m  
 
Event 475  Shot Put (4K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/28/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
 Association: A   15.68m  6/7/1992    Danny Righetti, Unattached               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Travis Colby              13 Unattached            14.63m     14.77m  
  2 Shawn Collins             13 Unattached            12.45m     11.52m  
  3 Emmanuel Hawkins          12 Mustangs TC           10.00m      9.95m  
  4 Marche Dennard            13 Unattached                        9.20m  
  5 Robert Cord               13 Northwest Xp                      8.61m  
  6 Leo Jones                 13 Northwest Xp                      8.35m  
  7 Muszuba Belford           12 Coldwater Ex                      8.11m  
  8 Monjoe Broom              12 Do Right TC            8.84m      7.93m  
  9 Skylar Thomas             12 Tonto Apache                      6.40m  
 
Event 476  Discus Throw (1K) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 201-10  6/3/1995    Joel Armitage, Omaha, NE                   
 Association: A 46.58m  5/24/1992   Danny Righetti, Unattached                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shawn Collins             13 Unattached            40.54m     38.10m  
  2 Emmanuel Hawkins          12 Mustangs TC           27.82m     29.00m  
  3 Mitchel Troup             13 Atlas Throwi                     27.30m  
  4 Albert Medina             13 Atlas Throwi          26.42m     25.80m  
  5 John Jackson              12 Pops TC               24.69m     25.29m  
  6 Robert Cord               13 Northwest Xp                     22.60m  
  7 Leo Jones                 13 Northwest Xp                     22.53m  
  8 Muszuba Belford           12 Coldwater Ex                     20.69m  
 
Event 477  Javelin Throw (600 G) Youth Boys
=========================================================================
    National: N 176-06  7/6/2000    Brian Kerr, Vero Beach, FL                 
 Association: A 51.02m  6/11/2006   Christopher Rodriquez, Tucson Elite        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Travis Colby              13 Unattached            45.72m     49.90m  
  2 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc          49.16m     49.83m  
  3 Robert Cord               13 Northwest Xp                     31.51m  
  4 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC          27.34m     29.08m  
  5 Muszuba Belford           12 Coldwater Ex                     28.86m  
  6 Austin Dancer             12 Northwest Xp                     27.44m  
  7 Leo Jones                 13 Northwest Xp                     26.19m  
  8 Colton Barnes             13 Northwest Xp                     17.85m  
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
 Association: A 11.68  7/14/2003   Jedith Onyepunuka, Arizona Rising Suns      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Irene Ashu                15 Arizona Chee           13.00      13.08q  1 
  2 Jasmine Todd              14 Arizona Chee                      13.15q  2 
  3 Prasanna Polite           15 Arizona Elit                      13.17q  2 
  4 Janelle Molinar           15 Unattached             12.82      13.34q  2 
  5 Desiree Jackson           15 Feel The Hea           13.56      13.94q  2 
  6 Amber Smoak               16 Phoenix Bobc                      14.26q  1 
  7 Ashley Halbison           15 Unattached             14.00      14.40q  2 
  8 Olivia Lingruen           14 Feel The Hea           14.77      14.41q  2 
  9 Jazmine Haynes            14 Northwest Xp           15.50      14.87q  1 
 10 Kim Whitman               14 Northwest Xp           17.60      16.46   2 
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
 Association: A 11.68  7/14/2003   Jedith Onyepunuka, Arizona Rising Suns      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Prasanna Polite           15 Arizona Elit           13.17      13.22  
  2 Jasmine Todd              14 Arizona Chee           13.15      13.35  
  3 Janelle Molinar           15 Unattached             13.34      13.55  
  4 Irene Ashu                15 Arizona Chee           13.08      13.58  
  5 Desiree Jackson           15 Feel The Hea           13.94      14.14  
  6 Amber Smoak               16 Phoenix Bobc           14.26      14.64  
  7 Olivia Lingruen           14 Feel The Hea           14.41      14.75  
Preliminaries
  7 Ashley Halbison           15 Unattached             14.40             
  9 Jazmine Haynes            14 Northwest Xp           14.87             
 10 Kim Whitman               14 Northwest Xp           16.46             
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
 Association: A 23.99  7/14/2003   Judith Onyepunuka, Arizona Rising Suns      
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Prasanna Polite           15 Arizona Elit                      26.86q  1 
  2 Courtney Clark            15 Arizona Elit                      26.91q  1 
  3 Irene Ashu                15 Arizona Chee           30.00      27.19q  2 
  4 Desirae Phillips          14 The Arizona                       27.41q  2 
  5 Jasmine Todd              14 Arizona Chee                      27.50q  1 
  6 Desiree Jackson           15 Feel The Hea           27.77      28.02q  2 
  6 Ashley Love               15 Arizona Gold           26.00      28.02q  1 
  8 Tiana Turman              15 Arizona Elit                      29.02q  2 
  9 Amber Smoak               16 Phoenix Bobc                      29.31q  2 
 10 Hannah Duncan             14 Arizona Elit                      29.84   1 
 11 Olivia Lingruen           14 Feel The Hea           30.47      30.19   1 
 12 Jazmine Haynes            14 Northwest Xp           33.60      31.31   2 
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
 Association: A 23.99  7/14/2003   Judith Onyepunuka, Arizona Rising Suns      
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Prasanna Polite           15 Arizona Elit           26.86      26.82  
  2 Courtney Clark            15 Arizona Elit           26.91      26.83  
  3 Jasmine Todd              14 Arizona Chee           27.50      27.11  
  4 Desirae Phillips          14 The Arizona            27.41      27.17  
  5 Irene Ashu                15 Arizona Chee           27.19      27.36  
  6 Desiree Jackson           15 Feel The Hea           28.02      28.09  
  7 Ashley Love               15 Arizona Gold           28.02      28.37  
  8 Amber Smoak               16 Phoenix Bobc           29.31      29.41  
Preliminaries
  8 Tiana Turman              15 Arizona Elit           29.02             
 10 Hannah Duncan             14 Arizona Elit           29.84             
 11 Olivia Lingruen           14 Feel The Hea           30.19             
 12 Jazmine Haynes            14 Northwest Xp           31.31             
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
 Association: A 55.53  6/13/2004   Natalie Johnson, Arizona Cheetahs           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Sydnee Freeman            15 Arizona Elit           58.70      59.40  
  2 Katie Drake               14 Arizona Elit                    1:00.92  
  3 Julie Henrikson           14 Phoenix Bobc         1:06.27    1:04.53  
  4 Desirae Phillips          14 The Arizona                     1:05.32  
  5 Hannah Duncan             14 Arizona Elit                    1:07.44  
  6 Amber Smoak               16 Phoenix Bobc                    1:08.74  
  7 Ashley Halbison           15 Unattached           1:08.10    1:09.89  
  8 Caylee Miritello          15 Unattached           1:05.83    1:12.54  
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
 Association: A 2:14.70  5/20/1995   Dawn Gilson, Arizona Elite                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tess Berghoff             15 Arizona Elit                    2:18.81  
  2 Bianca Lewis              15 The Arizona          2:24.00    2:23.14  
  3 Breanna Ruiz              14 Arizona Elit                    2:31.40  
  4 Julie Henrikson           14 Phoenix Bobc         2:34.42    2:34.53  
  5 Tamlyn Kalal              14 Arizona Elit                    2:40.96  
  6 Ontario Kabobel           14 AZ Flames TC         2:44.81    2:43.67  
  7 Ellerie Lagerhausen       14 Arizona Chee                    3:05.94  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
 Association: A 4:42.20  4/17/1977   Laurie Sawyer, Phoenix Track Club         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Taylor Cole               15 Feel The Hea                    5:02.83  
  2 Catherine Fakler          14 Phoenix Bobc                    5:22.50  
  3 Ontario Kabobel           14 AZ Flames TC         5:31.81    5:30.92  
 
Event 506  3000 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 9:54.05  7/1981      Karlene Erickson, Ericson, NE             
 Association: A 9:53.80  6/3/1978    Laurie Sawyer, Phoenix Tarck Club         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ontario Kabobel           14 AZ Flames TC        12:13.95   12:12.01  
  2 Catherine Fakler          14 Phoenix Bobc                   12:13.71  
  3 Ellerie Lagerhausen       14 Arizona Chee                   13:58.70  
 
Event 509  5000 Meter Race Walk Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 27:52.90  7/25/2001   Erica Adams, Spartanburg, SC             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ellerie Lagerhausen       14 Arizona Chee                   20:53.99N 
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
 Association: A 10.67  7/14/2003   Keegan Herring, Arizona Rising Suns         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Xavier Cooper             14 Unattached             11.61      11.33q  2 
  2 Carter Brown              14 AZ Flames TC           11.78      11.35q  2 
  3 Brandon Jones             14 The Arizona                       11.79q  2 
  4 Marcus Moore              15 The Arizona            12.10      11.96q  2 
  5 Kye Russell               14 Do Right TC            12.50      12.24q  2 
  6 Darius Jackson            15 AZ Flames TC           13.43      12.83q  2 
  7 Timothy Tartaglia         15 Mustangs TC            13.72      13.83q  2 
  8 Avery Korth               14 Phoenix Bobc           14.84      14.64q  2 
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
 Association: A 10.67  7/14/2003   Keegan Herring, Arizona Rising Suns         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Xavier Cooper             14 Unattached             11.33      11.27  
  2 Carter Brown              14 AZ Flames TC           11.35      11.63  
  3 Brandon Jones             14 The Arizona            11.79      11.88  
  4 Marcus Moore              15 The Arizona            11.96      12.03  
  5 Darius Jackson            15 AZ Flames TC           12.83      13.05  
  6 Timothy Tartaglia         15 Mustangs TC            13.83      13.97  
Preliminaries
  5 Kye Russell               14 Do Right TC            12.24             
  8 Avery Korth               14 Phoenix Bobc           14.64             
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
 Association: A 21.64  7/14/2003   Keegan Herring, Arizona Rising Suns         
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  H#
============================================================================
  1 Xavier Cooper             14 Unattached             23.15      23.41q  1 
  2 Carter Brown              14 AZ Flames TC           24.20      23.71q  1 
  3 Brandon Jones             14 The Arizona                       24.35q  1 
  4 Isaac Campbell            15 Arizona Gold           24.00      24.70q  2 
  5 Marcus Moore              15 The Arizona            25.00      25.29q  2 
  6 Kye Russell               14 Do Right TC            24.78      25.81q  1 
  7 Darius Jackson            15 AZ Flames TC           27.29      26.45q  2 
  8 Timothy Tartaglia         15 Mustangs TC            29.12      29.27q  2 
  9 Avery Korth               14 Phoenix Bobc           30.41      30.63q  1 
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
 Association: A 21.64  7/14/2003   Keegan Herring, Arizona Rising Suns         
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Xavier Cooper             14 Unattached             23.41      23.08  
  2 Carter Brown              14 AZ Flames TC           23.71      23.69  
  3 Brandon Jones             14 The Arizona            24.35      23.97  
  4 Isaac Campbell            15 Arizona Gold           24.70      24.62  
  5 Marcus Moore              15 The Arizona            25.29      24.84  
  6 Darius Jackson            15 AZ Flames TC           26.45      26.19  
  7 Timothy Tartaglia         15 Mustangs TC            29.27      29.17  
Preliminaries
  6 Kye Russell               14 Do Right TC            25.81             
  9 Avery Korth               14 Phoenix Bobc           30.63             
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
 Association: A 49.30  6/12/2001   Michael Hilbe, Arizona Star Trek            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Cody Mathis               15 The Arizona                       55.48  
  2 Dylan Davis               15 Arizona Elit                      55.82  
  3 Carter Brown              14 AZ Flames TC           55.54      56.44  
  4 Isaac Campbell            15 Arizona Gold           56.00      57.22  
  5 Marcus Moore              15 The Arizona            57.00      58.24  
  6 Kye Russell               14 Do Right TC            56.34      58.38  
  7 Davontae Scott            14 The Arizona          1:04.00    1:08.12  
  8 Avery Korth               14 Phoenix Bobc         1:11.90    1:12.89  
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
 Association: A 1:57.23  6/12/2001   Michael Hilbe, Arizona Star Trek          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dylan Davis               15 Arizona Elit                    2:17.27  
  2 Grant Swenson             14 Arizona Chee         2:20.00    2:22.44  
  3 August Bruno              14 Pops TC              2:30.00    2:28.48  
  4 Davontae Scott            14 The Arizona          2:35.00    2:33.93  
 
Event 515  1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 3:56.84  7/9/2000    Adam Perkins, Liberty, MO                 
 Association: A 4:04.00  2/13/1982   Steve Scocco, Arizona Puma                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ryan Norton               15 Unattached           4:36.00    4:30.52  
  2 Grant Swenson             14 Arizona Chee         5:00.00    4:46.93  
  3 Daniel Wong               14 Pops TC              5:10.00    4:51.41  
  4 August Bruno              14 Pops TC              5:15.00    5:07.42  
  5 Steven Gruenewald         14 Arizona Puma         5:31.12    5:30.38  
  6 Kevin Wilkison            15 Unattached           5:45.00    5:41.00  
 
Event 516  3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
 Association: A 9:04.90  7/16/1989   Theodore Martin, Northern Az Rez Runners  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grant Swenson             14 Arizona Chee        11:00.00   10:20.93  
  2 Daniel Wong               14 Pops TC             10:20.00   10:23.32  
  3 Eric Brannick             15 Arizona Puma        10:43.00   10:30.80  
 
Event 521  100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 13.81  7/14/1984   Yolanda Johnson, Denver, CO                 
 Association: A 14.27  6/10/2000   Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flyers       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashley Halbison           15 Unattached             17.85      18.46  
 
Event 522  400 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N   58.84  7/29/2001   Talia Stewart, Richmond, Ca               
 Association: A 1:03.60  4/28/1979   Laurie Gray, Valley of the Sun            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Caylee Miritello          15 Unattached                      1:21.79  
 
Event 532  400 Meter Hurdles (36") Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 51.71  7/27/1996   Baynad Kamani, Missouri City, TX            
 Association: A 56.95  6/10/1990   Chris Chancey, Silver Streakers             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cody Mathis               15 The Arizona            57.38    1:04.64  
  2 Darius Jackson            15 AZ Flames TC         1:05.00    1:05.56  
 
Event 541  4x100 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 45.57  7/28/1996   Vision Track & Field, Friendswood, TX       
                       A.Emanuel, C.Ratliff, M.Hall, L.White             
 Association: A 45.52  6/4/2005    Arizona Cheetahs                            
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Elite  'A'                                             50.52  
     1) Courtney Clark 15               2) Sydnee Freeman 15              
     3) Prasanna Polite 15              4) Tiana Turman 15                
 
Event 542  4x400 Meter Relay Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 3:38.37  7/30/2000   United Stars, Phidadelphia, PA            
                         C.Smith, T.Abney, T.Bradley, E.Dwyer              
 Association: A 4:00.70  6/1/1991    Track Arizon All Stars                    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Elite  'A'                                           4:03.13  
     1) Morgan Dorweiler 14             2) Katie Drake 14                 
     3) Sydnee Freeman 15               4) Tamlyn Kalal 14                
 
Event 562  Pole Vault Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 12-05.50  7/5/2001    Julene Bailey, Nampa, ID                 
 Association: A    3.25m  6/21/2003   Jaci Perryman, Ultimate High             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hillary Burgess           15 Unattached             4.57m      2.13m  
 
Event 563  Long Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 20-02.50  7/10/1999   Jill Bell, Bellevue, WA                  
 Association: A    6.03m  5/2/1978    Ana Van, Valley of the Sun               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jasmine Todd              14 Arizona Chee           5.00m      4.76m  
  2 Julie Henrikson           14 Phoenix Bobc           3.88m      3.60m  
  2 Jazmine Haynes            14 Northwest Xp                      3.60m  
 
Event 564  Triple Jump Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 41-01.25  7/30/1983   Deana Simmons, Decatur, IL               
 Association: A   11.60m  6/12/1999   Jacquelin Johnson, Youma Valle Flyers    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jasmine Todd              14 Arizona Chee          11.00m      9.84m  
 
Event 565  Shot Put (4K) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 49-10.50  7/27/2001   Michelle Carter, Ovilla, CA              
 Association: A   14.45m  7/6/1980    Cindy Johnson, Vlaeey of the Sun         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tori Williams             14 Arizona Chee                      8.08m  
  2 Breanna Adams             14 Arizona Gold           7.62m      7.72m  
 
Event 566  Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 164-05  5/12/1997   Elizabeth Debartolo, Aurora, IL            
 Association: A 39.13m  6/13/2004   C.J. Navarro, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tori Williams             14 Arizona Chee                     18.97m  
  2 Breanna Adams             14 Arizona Gold          17.98m     17.31m  
  3 Kim Whitman               14 Northwest Xp                     14.73m  
 
Event 567  Javelin Throw (600 G) Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 152-08  7/29/2000   Rachel Walker, Benton, LA                  
 Association: A 40.22m  5/25/1974   Julie Schmeltzer                           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Amethyst Boyd             15 Arizona Chee          27.43m     41.54mA 
  2 Kim Whitman               14 Northwest Xp                     15.53m  
 
Event 571  High Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  7-05  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
 Association: A 2.04m  6/11/1994   Mateo Mantano, Fleet Feet Striders          
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Avery Korth               14 Phoenix Bobc           1.40m      1.40m  
 
Event 572  Pole Vault Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 16-09  7/9/1994    Jacob Davis, Orange, TX                     
 Association: A 4.27m  6/24/1990   Chris Chancey, Silver Streakers             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trent Porter              15 Unattached                        3.35m  
 -- Joseph Baxter             14 Arizona Puma                         NH  
 
Event 573  Long Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 24-01.50  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ          
 Association: A    6.99m  6/14/1997   Samuel Moore, Arizona Heat               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Xavier Cooper             14 Unattached             6.32m      6.00m  
  2 Robert Matthews           16 Arizona Chee           5.80m      5.25m  
  3 Joseph Baxter             14 Arizona Puma           5.60m      4.87m  
  4 Ben Kmetz                 14 Unattached             4.80m      4.29m  
 
Event 574  Triple Jump Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 49-05.75  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL             
 Association: A   13.19m  6/12/1993   A.J. Cornelius, Jesse Owens Memorial     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ben Kmetz                 14 Unattached            10.59m     10.32m  
 
Event 575  Shot Put (12#) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 63-03.50  7/26/1996   Chris Sprague, Eugene, OR                
 Association: A   16.28m  6/18/2000   Tomas Navarro, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexandre Thomas          14 Northwest Xp                      8.97m  
  2 Timothy Tartaglia         15 Mustangs TC            8.02m      7.99m  
  3 Trevor Thomas             15 Tonto Apache                      7.81m  
 
Event 577  Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 202-09  7/6/2001    Dustin Johnson, Crossett, AR               
 Association: A 52.52m  6/8/1996    Craig Adams, Unattached                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alexandre Thomas          14 Northwest Xp                     25.02m  
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
 Association: A 11.71  6/11/2006   Kenyanna Wilson, ARizona Rising Suns        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Shauntrell Johnson        18 Arizona Elit                      12.56q 
  2 Chardae Trotter           16 Arizona Elit                      12.87q 
  3 Lauren Brice              16 Arizona Chee                      14.03q 
  4 Heather Lopez             16 Unattached             14.10      15.20q 
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
============================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
 Association: A 11.71  6/11/2006   Kenyanna Wilson, ARizona Rising Suns        
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
  1 Shauntrell Johnson        18 Arizona Elit           12.56                
  2 Chardae Trotter           16 Arizona Elit           12.87                
  3 Lauren Brice              16 Arizona Chee           14.03                
  4 Heather Lopez             16 Unattached             15.20                
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
 Association: A 23.90  6/1/2003    Jessica Onyepunuka, Arizona Rising Suns     
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
  1 Shauntrell Johnson        18 Arizona Elit                      25.84q 
  2 Chardae Trotter           16 Arizona Elit                      26.45q 
  3 Carla Rodriguez           17 Unattached             27.22      28.00q 
  4 Porche Jones              17 Arizona Elit                      29.24q 
  5 Lindsey Blair             16 Unattached             28.85      29.58q 
  6 Lauren Brice              16 Arizona Chee                      30.12q 
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
 Association: A 23.90  6/1/2003    Jessica Onyepunuka, Arizona Rising Suns     
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Shauntrell Johnson        18 Arizona Elit           25.84      25.84  
  2 Chardae Trotter           16 Arizona Elit           26.45      26.45  
  3 Carla Rodriguez           17 Unattached             28.00      28.00  
  4 Porche Jones              17 Arizona Elit           29.24      29.24  
  5 Lindsey Blair             16 Unattached             29.58      29.58  
  6 Lauren Brice              16 Arizona Chee           30.12      30.12  
 
Event 604  800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 2:07.05  7/1/1994    Tamieka Grizzle, Bronx, NY                
 Association: A 2:15.92  7/13/1994   Shanna Griffin, Jesse Owens Memorial      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brooke Sigman             17 Arizona Elit                    2:28.57  
  2 Courtney McCaughey        17 Arizona Elit                    2:41.69  
  3 Holly Swenson             16 Arizona Chee                    3:01.36  
  4 Kaitlin Gahan             16 Arizona Elit                    3:18.15  
 
Event 605  1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos Cob, CT                 
 Association: A 4:51.97  7/14/2003   Vanessa Hernandez, Tucson Elite           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cierra Brecto             16 Eternal Flam         4:40.00    5:22.96  
  2 Holly Swenson             16 Arizona Chee                    5:51.34  
  3 Jacqueline Stewart        16 Arizona Puma         6:37.13    6:30.19  
 
Event 606  3000 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N  9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle, Carbondale, CO               
 Association: A 10:54.80  6/18/1983   Heiki Thelm, Arizona Puma                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holly Swenson             16 Arizona Chee                   13:41.16  
 
Event 611  100 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
 Association: A 10.83  6/1/1991    Deddrick McCartney, Track Arizon Allstars   
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
Preliminaries
  1 Caleb Jones               16 Unattached             11.20      11.14q 
  2 Kenny Myers               17 Feel The Hea           11.26      11.31q 
  3 Donavin Smith             16 Mustangs TC            11.47      12.12q 
  4 Mario Bynum               16 Unattached             12.10      13.61q 
  5 Miguel Campos             16 Arizona Gold                      14.48q 
 
Event 611  100 Meter Dash Young Men
============================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
 Association: A 10.83  6/1/1991    Deddrick McCartney, Track Arizon Allstars   
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals  H#
============================================================================
  1 Caleb Jones               16 Unattached             11.14                
  2 Kenny Myers               17 Feel The Hea           11.31                
  3 Donavin Smith             16 Mustangs TC            12.12                
  4 Mario Bynum               16 Unattached             13.61                
  5 Miguel Campos             16 Arizona Gold           14.48                
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
 Association: A 21.49  5/24/1992   Walter Reed, Jesse Owens Memoral            
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims 
=========================================================================
  1 Caleb Jones               16 Unattached             22.60      22.79q 
  2 Kenny Myers               17 Feel The Hea           22.53      22.84q 
  3 Julian Gerdes             16 Unattached             22.90      23.06q 
  4 Donavin Smith             16 Mustangs TC            23.67      24.37q 
  5 Paul Provost              17 Arizona Puma           24.08      24.45q 
  6 Steven James              18 Unattached             22.00      25.51q 
  7 Mario Bynum               16 Unattached             24.50      27.84q 
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
 Association: A 21.49  5/24/1992   Walter Reed, Jesse Owens Memoral            
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Caleb Jones               16 Unattached             22.79      22.79  
  2 Kenny Myers               17 Feel The Hea           22.84      22.84  
  3 Julian Gerdes             16 Unattached             23.06      23.06  
  4 Donavin Smith             16 Mustangs TC            24.37      24.37  
  5 Paul Provost              17 Arizona Puma           24.45      24.45  
  6 Steven James              18 Unattached             25.51      25.51  
  7 Mario Bynum               16 Unattached             27.84      27.84  
 
Event 613  400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
 Association: A 48.16  6/11/2006   Tyler Arnold, Arizona Heat                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Julian Gerdes             16 Unattached             50.10      50.60  
  2 Kenny Myers               17 Feel The Hea           49.95      51.31  
  3 Paul Provost              17 Arizona Puma           54.31      53.67  
  4 Donavin Smith             16 Mustangs TC            53.72      53.70  
  5 Orlando Soto              17 Arizona Puma           59.51      57.78  
 
Event 614  800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 1:49.49  7/27/2000   Nick Davenport, Houston, TX               
 Association: A 1:54.23  6/20/2001   Matt Burton, Unattached                   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Malachy Ryan              16 Unattached           2:02.00    2:05.61  
  2 Orlando Soto              17 Arizona Puma         2:11.04    2:12.55  
  3 Davey Cagle               18 Unattached                      2:28.64  
 
Event 616  5000 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 14:27.14  7/28/2001   Yong-Sung Leal, San Leandro, CA          
 Association: A 15:05.72  6/1/1991    Mica Comstock, Unattached                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davey Cagle               18 Unattached                     17:56.03  
 
Event 621  100 Meter Hurdles (33") Young Women
=========================================================================
    National: N 13.39  7/29/2001   Virginia Powell, Seattle, Wa                
 Association: A 13.76  6/8/2003    Tiffany McDonald, Arizona Rising Suns       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heather Lopez             16 Unattached             19.81      20.75  
 
Event 622  400 Meter Hurdles (30") Young Women
=========================================================================
    National: N 57.94  7/29/2001   Tiffany Ross, Miami, FL                     
 Association: A 59.40  6/4/2005    Bethany Zahn, Pops Track Club               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heather Lopez             16 Unattached                      1:25.57  
 
Event 631  110 Meter Hurdles (39") Young Men
=========================================================================
    National: N 13.42  7/27/1997   Terrance Trammel, Decatur, GA               
 Association: A 13.78  6/1/1991    Armon Williams, Arizona Allstars            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brian Djaja               17 Arizona Elit                      15.91  
  2 Andrew Liam               17 Arizona Gold                      18.38  
 
Event 632  400 Meter Hurdles (36") Young Men
=========================================================================
    National: N 50.27  7/21/1997   Angelo Taylor, Tucker, GA                   
 Association: A 53.12  7/16/1994   Colin Fuel, Jesse Owens Memorial            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Malachy Ryan              16 Unattached                        59.70  
 
Event 662  Pole Vault Young Women
=========================================================================
    National: N 12-07.25  7/28/2001   Elizabeth Boyle, Chicago, IL             
 Association: A    3.97m  7/14/2003   April Kubishita, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lexi Lundberg             18 Unattached                        2.75m  
  2 Tory Enderson-Vail        18 Unattached             2.74m      2.59m  
  3 Mariah Jones              16 Unattached             2.44m     J2.59m  
  4 Katie Smith               17 Unattached             2.59m      2.44m  
 
Event 663  Long Jump Young Women
=========================================================================
    National: N 20-10.50  7/29/1994   Angela Henry, Omaha, NE                  
 Association: A    5.69m  6/9/1991    Latosha Bailey, Track Arizon Allstars    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Farris            18 Feel The Hea           5.03m      4.90m  
 
Event 664  Triple Jump Young Women
=========================================================================
    National: N 42-08.25  7/28/1996   Alicia Broussard, Houston, TX            
 Association: A   11.42m  5/24/1992   Adra Hysong, Silve Streakers             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jessica Farris            18 Feel The Hea          10.06m      9.84m  
  2 Porche Jones              17 Arizona Elit                      8.91m  
 
Event 665  Shot Put (4K) Young Women
=========================================================================
    National: N 49-09.75  7/25/1997   Becky Beachler, Oakland, NE              
 Association: A   13.61m  6/17/2000   JenniferPenrose, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brittany Walashek         17 Arizona Puma           9.17m      8.77m  
 
Event 667  Javelin Throw (600 G) Young Women
=========================================================================
    National: N 158-07.50  7/24/1999   Sarah Malone, Newburg, OR               
 Association: A    42.53m  6/18/1983   Rhonda Weddel, New Horizon              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brittany Walashek         17 Arizona Puma          20.59m     18.30m  
 
Event 668  Hammer Throw Young Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Casey Kraychir            16 VS Athletics          53.67m     54.06m  
 
Event 671  High Jump Young Men
=========================================================================
    National: N  7-06  7/9/1983    Dothel Edwards, Athens, GA                  
 Association: A 2.10m  6/1/1991    Teddy Williams, Track Arizona Allstars      
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hunter Gibson             17 AZ Flames TC           1.90m      1.95m  
  2 Kyle Gorman               17 Arizona Puma           1.83m      1.80m  
 
Event 672  Pole Vault Young Men
=========================================================================
    National: N 17-01  7/31/1992   Wayne Guidry, Orangefield, TX               
 Association: A 4.95m  6/1/2003    Brandon Glenn, Sky Athletics                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ryan Porter               17 Unattached                        4.42m  
  2 Walker Waldie             17 Unattached             4.44m      3.96m  
  3 Edgar Villegas            17 Unattached             3.96m      3.66m  
  4 Gus Meyers                16 Unattached             3.35m     J3.66m  
 
Event 673  Long Jump Young Men
=========================================================================
    National: N 25-09.75  1977        Lamont King, Surprise, Az                
 Association: A    7.10m  5/27/1978   Warren Wilhoite, Unattached              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hunter Gibson             17 AZ Flames TC                      6.02m  
  2 Kyle Gorman               17 Arizona Puma           5.83m      5.61m  
 
Event 674  Triple Jump Young Men
=========================================================================
    National: N 52-06.50  7/27/1991   Ron Jones, Dallas, TX                    
 Association: A   14.68m  6/13/1998   Jamyie Bell, Unattached                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fernando Arce             17 Unattached            12.00m     13.19m  
  2 Steven James              18 Unattached            15.85m     12.00m  
  3 Brian Djaja               17 Arizona Elit                     11.42m  
 
Event 675  Shot Put (12#) Young Men
=========================================================================
    National: N 67-00.50  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ              
 Association: A   18.32m  6/1/1991    Korey Johnson, Track Arizona Allstars    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alex Smyth                17 AZ Flames TC          10.03m     12.32m  
  2 Donavin Smith             16 Mustangs TC                      12.30m  
  3 Jarred Begay              16 Tonto Apache                     11.77m  
  4 Shane Levine              16 Tonto Apache                     10.27m  
 
Event 676  Discus Throw (1.6K) Young Men
=========================================================================
    National: N 207-04  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
 Association: A 57.82m  6/6/1987    Dwight Johnson, Jesse Owens Memorial       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Alex Smyth                17 AZ Flames TC          45.04m     45.00m  
  2 Jeremy Pineda             17 Arizona Gold          44.20m     41.56m  
  3 Victor Chavez             18 Unattached            39.62m     39.93m  
  4 Jarred Begay              16 Tonto Apache                     37.95m  
  5 Jesus Chavez              17 Unattached                       37.72m  
 
Event 677  Javelin Throw (800G) Young Men
=========================================================================
    National: N 232-09  8/1/1998    Brian Kollar, Virginia Beach, Va           
 Association: A 60.20m  3/19/2005   Dan Daddock, Arizona Elite                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mike Salley               17 Unattached            49.38m     49.51m  
  2 Victor Chavez             18 Unattached            44.27m     44.36m  
  3 Alex Smyth                17 AZ Flames TC                     31.12m  
  4 Paul Provost              17 Arizona Puma                     30.01m  
 
Event 678  Hammer Throw Young Men
=========================================================================
 Association: A 60.59m  6/18/2002   Clay Olsen, Unattached                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Trent Kraychir            18 VS Athletics          72.06m     74.58mA 
  2 Alex Smyth                17 AZ Flames TC                     34.04m  
 
Event 701  100 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Janine Arce               41 Unattached             14.99      14.44  
 
Event 701  100 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leigh Young               46 AZ Flames TC           15.72      15.25  
 
Event 701  100 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kathy Jager               64 Unattached                        15.45  
 
Event 702  200 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Juliette Briggs           35 AZ Flames TC           26.91      28.40  
 
Event 702  200 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leigh Young               46 AZ Flames TC           31.94      32.02  
 
Event 702  200 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kathy Jager               64 Unattached                        32.61  
 
Event 704  800 Meter Run Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jan Lockett               38 Unattached           2:39.00    2:39.64  
 
Event 704  800 Meter Run Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Allison Rojewski          18 Unattached           2:17.32    2:20.76  
 
Event 705  1500 Meter Run Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jan Lockett               38 Unattached           5:35.00    5:37.01  
 
Event 705  1500 Meter Run Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eileen Prescott           43 Unattached           5:19.00    5:30.29  
 
Event 706  3000 Meter Run Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eileen Prescott           43 Unattached          11:50.00   10:55.43  
 
Event 709  3000 Meter Race Walk Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Yvonne Roghblum           37 Aztech Racin                   21:41.28  
 
Event 711  100 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nikela Ndebele            28 Unattached             10.30      10.79  
  2 Lysias Edmonds            25 Arizona Puma           10.85      10.90  
  3 Jason Young               29 Unattached             10.50      11.28  
  4 Patrick Scott             22 Unattached             11.10      11.35  
  5 Courtney Palmore          28 Unattached                        11.52  
 
Event 711  100 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Eric Bramwell             37 AZ Flames TC           11.50      11.46   2 
  2 Greg Zonno                36 Feel The Hea           12.30      12.22   2 
  3 Cameron Ivie              38 AZ Flames TC           12.75      12.61   2 
  4 Woody Coleman             39 AZ Flames TC           13.00      12.89   2 
 
Event 711  100 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Michael Sullivan          46 Unattached             11.60      11.70   3 
 
Event 711  100 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Curtis Woody              50 Unattached             13.00      13.44   3 
  2 Michael Slaughter         54 Unattached                        52.52   3 
 
Event 711  100 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Richard Watson            55 Unattached                        16.64   3 
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Michael Lawrence          25 Unattached                        21.55  
  2 Joel Banfield             26 Arizona Puma           22.87      22.92  
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Eric Bramwell             37 AZ Flames TC           22.79      23.36   2 
  2 Greg Zonno                36 Feel The Hea           24.59      24.56   2 
  3 Cameron Ivie              38 AZ Flames TC           25.69      25.87   2 
  4 Woody Coleman             39 AZ Flames TC           26.00      26.36   2 
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jeff Heninger             44 Unattached             29.41      29.55   3 
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Michael Sullivan          46 Unattached             23.20      24.01   3 
  2 Doug Thompson             49 AZ Flames TC           26.54      26.25   3 
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Dave Hockrsmith           51 Unattached             25.28      25.90   3 
  2 Curtis Woody              50 Unattached             27.00      28.30   3 
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jim Troche                59 Unattached             34.00      34.89   3 
 
Event 712  200 Meter Dash Masters Men
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mark Mahl                 60 Unattached             32.00      31.59   3 
  2 Dan Girling               63 Unattached                        33.82   3 
 
Event 713  400 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Joel Banfield             26 Arizona Puma           50.54      51.11  
  2 Joseph Santillan          19 Feel The Hea                      54.46  
 
Event 713  400 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Woody Coleman             39 AZ Flames TC         1:02.00    1:04.71  
 
Event 713  400 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Doug Thompson             49 AZ Flames TC           57.40      57.24  
 
Event 713  400 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 David Parnell             53 Unattached                      1:23.32  
 
Event 714  800 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 John Brown                24 Aztech Racin         2:00.00    2:09.32  
  2 Abraham Barrs             24 Unattached                      2:19.76  
  3 Stephen Barrs             22 Unattached           2:15.00    2:22.89  
 
Event 714  800 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ryan Sweet                36 AZ Flames TC         2:06.13    2:04.96  
 
Event 714  800 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tom Barrs                 55 Unattached                      3:10.67  
 
Event 714  800 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Nathan Seyler             18 Unattached           2:02.00    2:04.86  
 
Event 715  1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Julien Huno               22 Unattached           4:00.00    4:10.63  
  2 Joseph Santillan          19 Feel The Hea         4:26.00    4:26.33  
 
Event 715  1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ryan Sweet                36 AZ Flames TC         4:33.15    4:36.67  
 
Event 715  1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jim Prescott              44 Unattached           4:40.00    4:49.15  
 
Event 715  1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bruce Wilkison            46 Unattached           5:35.00    5:33.71  
 
Event 715  1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 David Parnell             53 Unattached                      6:42.88  
 
Event 715  1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tom Barrs                 55 Unattached                      6:10.18  
 
Event 715  1500 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mark Mahl                 60 Unattached           5:15.00    5:22.67  
 
Event 717  5000 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 David Allison             37 Unattached          15:32.00   16:08.35  
 
Event 717  5000 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bruce Wilkison            46 Unattached          20:25.00   21:12.02  
 
Event 717  5000 Meter Run Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 David Cagle               50 Unattached                     24:34.39  
 
Event 719  3000 Meter Race Walk Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jim Troche                59 Unattached          33:00.00   21:30.12  
  2 William Jefferson         57 Unattached                     24:02.32  
 
Event 719  3000 Meter Race Walk Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cliff Elkins              76 Unattached          41:00.00   25:06.76  
 
Event 731  110 Meter Hurdles 42",30-49: Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lysias Edmonds            25 Arizona Puma                      14.48  
 
Event 731  110 Meter Hurdles 42",30-49: Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 James Smith               41 AZ Flames TC           15.83      17.09  
 
Event 731  110 Meter Hurdles 42",30-49: Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Steven Dodd               46 Unattached                        19.25  
 
Event 731A  100 Meter Hurdles 50s:36" +:33 Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Richard Watson            55 Unattached                        22.85  
 
Event 731A  100 Meter Hurdles 50s:36" +:33 Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bob Osterhoudt            65 Unattached                        18.06  
 
Event 731B  80 Meter Hurdles 70s30",80+27 Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dave Douglass             76 Unattached             19.54      19.69  
 
Event 732  400 Meter Hurdles 19+36",50s33 Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Reginald Charlton         34 Unattached             53.56      58.63  
 
Event 732  400 Meter Hurdles 19+36",50s33 Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 James Smith               41 AZ Flames TC                    1:01.75  
 
Event 751  4x100 Meter Relay Masters Men
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Northwest Xpress TC  'A'                                       51.47  
     1) Jr Green 35                     2) Rob Robertson 35               
     3) Bill Williford 36               4) Kirk Wilson 35                 
 
Event 762  Pole Vault Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kathy Jager               64 Unattached                         2.25  
 
Event 762  Pole Vault Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cori Witson               18 Unattached             3.10m       2.75  
 
Event 763  Long Jump Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Courtney Washington       25 AZ Panthers            5.79m      5.28m  
 
Event 763  Long Jump Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Janine Arce               41 Unattached             4.09m      4.31m  
 
Event 763  Long Jump Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kathy Jager               64 Unattached                        3.46m  
 
Event 764  Triple Jump Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jennifer Burks            37 Unattached             8.69m      9.22m  
 
Event 765  Shot Put (4k) (50+3k) Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rebecca Harrington        39 AZ Flames TC                      7.69m  
 
Event 765  Shot Put (4k) (50+3k) Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leigh Young               46 AZ Flames TC           8.69m      9.41m  
 
Event 765  Shot Put (4k) (50+3k) Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kathy Jager               64 Unattached                        8.46m  
 
Event 766  Discus Throw (1K) Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rebecca Harrington        39 AZ Flames TC                     26.19m  
 
Event 766  Discus Throw (1K) Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Leigh Young               46 AZ Flames TC          27.99m     29.01m  
 
Event 766  Discus Throw (1K) Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lynn Dow                  56 Unattached                       21.97m  
 
Event 766  Discus Throw (1K) Masters Women
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kathy Jager               64 Unattached                       16.70m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aaron Robinson            24 Arizona Puma           2.15m      2.10m  
  2 mike newhard              21 Unattached                        2.00m  
  2 Lysias Edmonds            25 Arizona Puma           2.05m      2.00m  
  4 Joel Banfield             26 Arizona Puma           2.05m      1.95m  
  5 Allen Richmond            27 Unattached             1.93m      1.70m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Donald Hawkins            35 Mustangs TC                       1.50m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Randy Young               45 Unattached             1.60m      1.55m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brian Campbell            50 Unattached             1.71m      1.70m  
  2 Mike Saunders             50 Unattached             1.22m      1.20m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tim Colby                 56 Unattached             1.32m      1.40m  
  2 Richard Watson            55 Unattached             1.35m      1.30m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Art Parry                 61 Unattached             1.47m      1.50m  
  2 John Perkins              61 Unattached                        1.30m  
  3 Bob Zawidski              61 Unattached                        1.25m  
 
Event 771  High Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phil Shipp                72 Unattached                        1.30m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lysias Edmonds            25 Arizona Puma           5.20m      4.90m  
  2 Joseph Yanof              27 Unattached             4.27m      4.27m  
 -- Kevin Opalka              25 Unattached             5.11m         NH  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bo Althoff                33 Unattached             4.75m      4.27m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jim Jaeger                39 Unattached             3.96m      3.96m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gary Connelly             42 Unattached             3.35m      3.20m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mark Herman               53 Unattached             3.66m      3.35m  
  2 Marc Hoyer                50 Unattached             3.66m      3.05m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Richard Rivas             56 Unattached             3.51m      3.50m  
  2 Richard Watson            55 Unattached             2.23m      2.28m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Art Parry                 61 Unattached             3.66m      3.50m  
  2 Bruce Perkins             61 Unattached                        2.74m  
  2 Mike Markham              63 Unattached             2.90m      2.74m  
  4 John Perkins              61 Unattached                        2.44m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mardon Connelly           66 Unattached             3.05m      2.89m  
  2 Larry Jones               65 Unattached             2.74m      2.74m  
 
Event 772  Pole Vault Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phil Shipp                72 Unattached                        2.44m  
 
Event 773  Long Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Courtney Palmore          28 Unattached                        6.82m  
  2 Marvin Finley             19 Northwest Xp                      5.45m  
 
Event 773  Long Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eric Bramwell             37 AZ Flames TC           6.10m      6.40m  
  2 Cameron Ivie              38 AZ Flames TC           5.52m      5.54m  
  3 Jim Jaeger                39 Unattached             4.88m      5.29m  
 
Event 773  Long Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Curtis Woody              50 Unattached             5.18m      5.08m  
 
Event 773  Long Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Richard Watson            55 Unattached             4.09m      4.33m  
 
Event 773  Long Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Art Parry                 61 Unattached             5.02m      4.70m  
  2 Bob Zawidski              61 Unattached                        4.40m  
 
Event 773  Long Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Larry Jones               65 Unattached             4.27m      4.14m  
 
Event 773  Long Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phil Shipp                72 Unattached                        4.17m  
 
Event 773  Long Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dave Douglass             76 Unattached             3.40m      2.87m  
 
Event 774  Triple Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sheldon Hutchinson        27 AZ Flames TC                     15.11m  
  2 Patrick Scott             22 Unattached            13.64m     12.42m  
 
Event 774  Triple Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cameron Ivie              38 AZ Flames TC          11.78m     12.80m  
 
Event 774  Triple Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bob Halpin                44 Unattached             8.40m      7.92m  
 
Event 774  Triple Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Steven Dodd               46 Unattached            11.28m      9.90m  
 
Event 774  Triple Jump Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Larry Jones               65 Unattached             8.84m      8.68m  
 
Event 775  Shot Put (16#,6-4K) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Donald Hawkins            35 Mustangs TC                       9.83m  
 
Event 775  Shot Put (16#,6-4K) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jim Biondolillo           46 Unattached             8.99m      9.31m  
 
Event 775  Shot Put (16#,6-4K) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mike Saunders             50 Unattached            10.06m     10.98m  
  2 Michael Slaughter         54 Unattached                        5.01m  
 
Event 775  Shot Put (16#,6-4K) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tim Muller                57 Unattached            13.00m     13.42m  
  2 Richard Watson            55 Unattached                       10.44m  
  3 Tim Colby                 56 Unattached             9.75m     10.03m  
 
Event 775  Shot Put (16#,6-4K) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 William Lammers           63 Unattached            12.50m     11.96m  
 
Event 775  Shot Put (16#,6-4K) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phil Shipp                72 Unattached                       12.46m  
  2 Neil Saling               71 Unattached                       11.67m  
 
Event 775  Shot Put (16#,6-4K) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dave Douglass             76 Unattached                        8.46m  
 
Event 775  Shot Put (16#,6-4K) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shawn Mcpherson           18 AZ Flames TC                     16.09m  
 
Event 776  Discus Throw (2k,1.5k,1k) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Luke Bryant               19 Unattached            57.15m     21.97m  
  2 Erik Sorenson             20 Unattached            51.57m     16.70m  
 
Event 776  Discus Throw (2k,1.5k,1k) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Donald Hawkins            35 Mustangs TC                      29.36m  
 
Event 776  Discus Throw (2k,1.5k,1k) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jim Lothrop               52 Unattached            42.67m     46.76m  
  2 Mike Saunders             50 Unattached            30.48m     30.37m  
  3 Michael Slaughter         54 Unattached                       19.73m  
 
Event 776  Discus Throw (2k,1.5k,1k) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tim Muller                57 Unattached            45.00m     53.89m  
  2 Richard Watson            55 Unattached            34.96m     31.90m  
 
Event 776  Discus Throw (2k,1.5k,1k) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 William Lammers           63 Unattached            39.62m     43.61m  
 
Event 776  Discus Throw (2k,1.5k,1k) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bob Osterhoudt            65 Unattached                       35.76m  
  2 Dick Dow                  68 Unattached                       34.69m  
 
Event 776  Discus Throw (2k,1.5k,1k) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Neil Saling               71 Unattached                       38.08m  
  2 Phil Shipp                72 Unattached                       33.83m  
 
Event 776  Discus Throw (2k,1.5k,1k) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dave Douglass             76 Unattached            28.50m     25.12m  
 
Event 777  Javelin Throw (800,60+600) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Michael Slaughter         54 Unattached                        9.60m  
 
Event 777  Javelin Throw (800,60+600) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tim Colby                 56 Unattached            44.20m     44.80m  
  2 Richard Watson            55 Unattached                        4.26m  
 
Event 777  Javelin Throw (800,60+600) Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mark Mahl                 60 Unattached            30.48m     36.35m  
 
Event 778  Hammer Throw (16#,6K,5K,4 Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jeff Crothers             48 Unattached                       39.04m  
 
Event 778  Hammer Throw (16#,6K,5K,4 Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Richard Watson            55 Unattached                       36.57m  
 
Event 778  Hammer Throw (16#,6K,5K,4 Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bob Osterhoudt            65 Unattached                       41.49m  
 
Event 778  Hammer Throw (16#,6K,5K,4 Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dave Douglass             76 Unattached            31.00m     29.31m  
 
Event 778  Hammer Throw (16#,6K,5K,4 Masters Men
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hugh Hackett              87 Unattached                       16.25m