Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                  Hy-Tek's Meet Manager 5/4/2008 02:22 PM
                  AZ JO Championships - 5/3/2008 to 6/15/2008                  
                              Arizona Association                              
                                Paradise Valley CC  
                                  Multi Results                                    
 
Event 281  Triathlon Bantam Girls
=========================================================================
    National: N  1373  7/26/2000   Kiani Profit, Pasadena, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Kyla Richardson            9 Ars                                 996  
  2 Kayla Richardson           9 Ars                                 671  
  3 Autumn Smith               9 Do Right TC                         635  
  4 Alicia Jamison             9 Phoenix Bobc                        481  
  5 Kendall Williams           9 AZ Flames TC                        477  
  6 Indigo-Shani Elmore        8 Phoenix Bobc                        399  
  7 Cayley Hensley            10 Pops TC                             376  
  8 Raquel Munguia             8 Coldwater Ex                        326  
  9 Madison Dunbar             8 Unattached                          127  
 
Event 281  Triathlon: #1 Shot Put (6#) Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kayla Richardson           9 Ars                      4.92m   203  
  2 Kyla Richardson            9 Ars                      4.70m   190  
  3 Kendall Williams           9 AZ Flames TC             4.42m   172  
  4 Alicia Jamison             9 Phoenix Bobc             4.41m   171  
  5 Raquel Munguia             8 Coldwater Ex             4.16m   156  
  6 Indigo-Shani Elmore        8 Phoenix Bobc             3.95m   143  
  7 Autumn Smith               9 Do Right TC              3.88m   139  
  8 Cayley Hensley            10 Pops TC                  3.51m   116  
  9 Madison Dunbar             8 Unattached               3.02m    86  
 
Event 281  Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kyla Richardson            9 Ars                      1.15m   266  
  2 Indigo-Shani Elmore        8 Phoenix Bobc             1.05m   180  
  3 Kendall Williams           9 AZ Flames TC             1.00m   141  
  3 Autumn Smith               9 Do Right TC              1.00m   141  
  5 Cayley Hensley            10 Pops TC                  0.95m   104  
  6 Alicia Jamison             9 Phoenix Bobc             0.90m    71  
  7 Madison Dunbar             8 Unattached               0.85m    41  
 -- Raquel Munguia             8 Coldwater Ex                NH  
 -- Kayla Richardson           9 Ars                         NH  
 
Event 281  Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls Triathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kyla Richardson            9 Ars                      29.19   2  540  
  2 Kayla Richardson           9 Ars                      30.21   2  468  
  3 Autumn Smith               9 Do Right TC              31.95   2  355  
  4 Alicia Jamison             9 Phoenix Bobc             34.02   2  239  
  5 Raquel Munguia             8 Coldwater Ex             35.47   1  170  
  6 Kendall Williams           9 AZ Flames TC             35.60   2  164  
  7 Cayley Hensley            10 Pops TC                  35.80   2  156  
  8 Indigo-Shani Elmore        8 Phoenix Bobc             37.97   2   76  
  9 Madison Dunbar             8 Unattached               43.31   1 
 -- Ayolion Spruell            9 Do Right TC                 NT   1 
 
Event 291  Triathlon Bantam Boys
=========================================================================
    National: N  1032  7/24/2002   Rashad Rainey-Cox, Moreno Valley, Ca        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Armani Rice                9 Mustangs TC                         528  
  2 Jeromejr Green             9 Do Right TC                         504  
  3 Aarin Hawkins              9 Mustangs TC                         454  
  4 William Dowlearn           9 Mustangs TC                         369  
  5 Terrell Felix              9 Mustangs TC                         350  
  6 Marcus Naisant             8 AZ Flames TC                        349  
  7 Andre Elmore               9 Do Right TC                         346  
  8 David Cofield              8 Mustangs TC                         291  
  9 Malik Mason                9 Do Right TC                         280  
 10 Brian Shaw                 8 Unattached                          212  
 11 Alvaro Chavez              7 Coldwater Ex                        157  
 12 Guillaume Augustoni        9 Phoenix Bobc                        101  
 
Event 291  Triathlon: #1 Shot Put (6#) Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Armani Rice                9 Mustangs TC              7.92m   362  
  2 William Dowlearn           9 Mustangs TC              7.05m   310  
  3 Andre Elmore               9 Do Right TC              6.27m   265  
  4 Jeromejr Green             9 Do Right TC              6.23m   262  
  5 David Cofield              8 Mustangs TC              5.71m   232  
  6 Marcus Naisant             8 AZ Flames TC             5.61m   226  
  7 Terrell Felix              9 Mustangs TC              5.01m   192  
  8 Brian Shaw                 8 Unattached               4.67m   172  
  9 Malik Mason                9 Do Right TC              4.56m   166  
 10 Aarin Hawkins              9 Mustangs TC              4.35m   154  
 11 Alvaro Chavez              7 Coldwater Ex             3.35m    98  
 12 Guillaume Augustoni        9 Phoenix Bobc             2.70m    62  
 
Event 291  Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Terrell Felix              9 Mustangs TC              1.10m   131  
  1 Armani Rice                9 Mustangs TC              1.10m   131  
  1 Jeromejr Green             9 Do Right TC              1.10m   131  
  1 Aarin Hawkins              9 Mustangs TC              1.10m   131  
  5 Marcus Naisant             8 AZ Flames TC             1.05m   105  
  6 Andre Elmore               9 Do Right TC              1.00m    81  
  7 Malik Mason                9 Do Right TC              0.95m    59  
  7 David Cofield              8 Mustangs TC              0.95m    59  
  7 Alvaro Chavez              7 Coldwater Ex             0.95m    59  
  7 William Dowlearn           9 Mustangs TC              0.95m    59  
 11 Guillaume Augustoni        9 Phoenix Bobc             0.90m    39  
 12 Lenin Barajas              8 Ariz BushMas             0.85m    22  
 -- Brian Shaw                 8 Unattached                  NH  
 
Event 291  Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys Triathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Aarin Hawkins              9 Mustangs TC            1:08.56   1  169  
  2 Jeromejr Green             9 Do Right TC            1:11.35   2  111  
  3 Malik Mason                9 Do Right TC            1:14.75   1   55  
  4 Brian Shaw                 8 Unattached             1:15.94   1   40  
  5 Armani Rice                9 Mustangs TC            1:16.34   2   35  
  6 Terrell Felix              9 Mustangs TC            1:17.08   2   27  
  7 Marcus Naisant             8 AZ Flames TC           1:17.99   2   18  
  8 David Cofield              8 Mustangs TC            1:22.93   2 
  9 Alvaro Chavez              7 Coldwater Ex           1:26.76   1 
 10 Lenin Barajas              8 Ariz BushMas           1:27.56   1 
 11 Guillaume Augustoni        9 Phoenix Bobc           1:27.77   1 
 12 Andre Elmore               9 Do Right TC            1:35.91   2 
 13 William Dowlearn           9 Mustangs TC            1:38.60   2 
 
Event 381  Outdoor Pentathlon Midget Girls
=========================================================================
    National: N  3111  7/25/2001   Kanai Profit, Pasadena, CA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Asha Bramwell             11 AZ Flames TC                       2047  
  2 Takerra Waters            11 Arizona Chee                       2018  
  3 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc                       1995  
  4 Savannah Gaffney          11 Phoenix Bobc                       1617  
  5 Taleisha Thompson         11 Do Right TC                        1525  
  6 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC                       1326  
  7 Jessica Williams          11 AZ Flames TC                       1297  
  8 Larryja Dennis            11 Ariz BushMas                       1292  
  9 Jasmine Shaw              10 Unattached                         1156  
 
Event 381  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles (30") Midget Girls Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Takerra Waters            11 Arizona Chee             15.10   1  696  
  2 Asha Bramwell             11 AZ Flames TC             15.94   1  591  
  3 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc             16.13   1  569  
  4 Savannah Gaffney          11 Phoenix Bobc             18.17   1  350  
  5 Jasmine Shaw              10 Unattached               18.83   3  291  
  6 Larryja Dennis            11 Ariz BushMas             18.93   2  282  
  7 Jessica Williams          11 AZ Flames TC             19.07   3  270  
  8 Taleisha Thompson         11 Do Right TC              19.26   2  254  
  9 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC             19.82   3  210  
 -- Jennifer Villa            11 Ariz BushMas               DNF   2 
 
Event 381  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (6#) Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taleisha Thompson         11 Do Right TC              8.76m   449  
  2 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc             7.76m   384  
  3 Jennifer Villa            11 Ariz BushMas             7.71m   381  
  4 Asha Bramwell             11 AZ Flames TC             7.09m   341  
  5 Takerra Waters            11 Arizona Chee             6.88m   327  
  6 Larryja Dennis            11 Ariz BushMas             5.95m   268  
  7 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC             5.63m   248  
  8 Savannah Gaffney          11 Phoenix Bobc             5.35m   230  
  9 Jasmine Shaw              10 Unattached               4.12m   154  
 10 Jessica Williams          11 AZ Flames TC             3.94m   142  
 
Event 381  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Asha Bramwell             11 AZ Flames TC             1.40m   512  
  2 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc             1.30m   409  
  3 Takerra Waters            11 Arizona Chee             1.20m   312  
  3 Jasmine Shaw              10 Unattached               1.20m   312  
  5 Savannah Gaffney          11 Phoenix Bobc             1.15m   266  
  5 Jessica Williams          11 AZ Flames TC             1.15m   266  
  5 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC             1.15m   266  
  8 Taleisha Thompson         11 Do Right TC              1.10m   222  
  8 Larryja Dennis            11 Ariz BushMas             1.10m   222  
 -- Jennifer Villa            11 Ariz BushMas                NH  
 
Event 381  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Asha Bramwell             11 AZ Flames TC             3.86m   276  
  2 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc             3.78m   259  
  3 Takerra Waters            11 Arizona Chee             3.76m   254  
  4 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC             3.57m   214  
  5 Savannah Gaffney          11 Phoenix Bobc             3.45m   190  
  6 Jessica Williams          11 AZ Flames TC             3.24m   150  
  7 Larryja Dennis            11 Ariz BushMas             3.19m   140  
  8 Taleisha Thompson         11 Do Right TC              3.18m   139  
  9 Jasmine Shaw              10 Unattached               2.94m    97  
 10 Jennifer Villa            11 Ariz BushMas             2.49m    33  
 
Event 381  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Savannah Gaffney          11 Phoenix Bobc           2:39.25   581  
  2 Jessica Williams          11 AZ Flames TC           2:49.47   469  
  3 Taleisha Thompson         11 Do Right TC            2:50.25   461  
  4 Takerra Waters            11 Arizona Chee           2:53.41   429  
  5 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC           2:57.57   388  
  6 Larryja Dennis            11 Ariz BushMas           2:58.45   380  
  7 Anna Sundstedt            12 Phoenix Bobc           2:59.05   374  
  8 Asha Bramwell             11 AZ Flames TC           3:04.22   327  
  9 Jasmine Shaw              10 Unattached             3:07.05   302  
 
Event 391  Outdoor Pentathlon Midget Boys
=========================================================================
    National: N  2669  7/1/1999    Nick Best, Boring, OR                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaiah Oliver             11 Arizona Pant                       2349  
  2 Adam Turner               10 Mustangs TC                        1817  
  3 Jalen Johnson             10 Arizona Pant                       1794  
  4 Chris Cofield             10 Mustangs TC                        1592  
  5 Austin Walashek           12 Arizona Puma                       1477  
  6 Paul Davis                11 Mustangs TC                        1414  
  7 Archie Rice               11 Mustangs TC                        1390  
  8 Rico Tipton               12 AZ Flames TC                       1380  
  9 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc                       1338  
 10 Mufasa Guerrero           11 Coldwater Ex                       1296  
 11 Deonta Farr               10 Coldwater Ex                        614  
 
Event 391  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles (30") Midget Boys Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Isaiah Oliver             11 Arizona Pant             13.49   2  821  
  2 Adam Turner               10 Mustangs TC              14.70   2  666  
  3 Jalen Johnson             10 Arizona Pant             15.16   1  611  
  4 Paul Davis                11 Mustangs TC              16.07   3  510  
  5 Chris Cofield             10 Mustangs TC              16.32   3  483  
  6 Austin Walashek           12 Arizona Puma             17.15   1  401  
  7 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc             17.21   1  395  
  8 Archie Rice               11 Mustangs TC              17.67   2  352  
  9 Rico Tipton               12 AZ Flames TC             17.70   2  349  
 10 Mufasa Guerrero           11 Coldwater Ex             18.06   3  318  
 11 Deonta Farr               10 Coldwater Ex             22.63   1   45  
 
Event 391  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (6#) Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Austin Walashek           12 Arizona Puma             9.90m   480  
  2 Adam Turner               10 Mustangs TC              8.79m   413  
  3 Archie Rice               11 Mustangs TC              8.56m   400  
  4 Isaiah Oliver             11 Arizona Pant             8.51m   397  
  5 Chris Cofield             10 Mustangs TC              8.45m   393  
  6 Paul Davis                11 Mustangs TC              8.28m   383  
  7 Mufasa Guerrero           11 Coldwater Ex             7.93m   362  
  8 Deonta Farr               10 Coldwater Ex             7.00m   307  
  9 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc             6.96m   305  
 10 Rico Tipton               12 AZ Flames TC             6.95m   304  
 11 Jalen Johnson             10 Arizona Pant             6.49m   277  
 
Event 391  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Isaiah Oliver             11 Arizona Pant             1.45m   352  
  2 Austin Walashek           12 Arizona Puma             1.40m   317  
  3 Archie Rice               11 Mustangs TC              1.35m   283  
  3 Adam Turner               10 Mustangs TC              1.35m   283  
  3 Rico Tipton               12 AZ Flames TC             1.35m   283  
  6 Paul Davis                11 Mustangs TC              1.30m   250  
  7 Jalen Johnson             10 Arizona Pant             1.25m   218  
  7 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc             1.25m   218  
  9 Chris Cofield             10 Mustangs TC              1.20m   188  
 10 Mufasa Guerrero           11 Coldwater Ex             1.00m    81  
 11 Deonta Farr               10 Coldwater Ex             0.95m    59  
 
Event 391  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Isaiah Oliver             11 Arizona Pant             4.40m   273  
  2 Adam Turner               10 Mustangs TC              4.24m   245  
  3 Austin Walashek           12 Arizona Puma             4.23m   244  
  4 Jalen Johnson             10 Arizona Pant             4.16m   232  
  5 Rico Tipton               12 AZ Flames TC             3.96m   199  
  6 Chris Cofield             10 Mustangs TC              3.64m   150  
  7 Paul Davis                11 Mustangs TC              3.63m   149  
  8 Archie Rice               11 Mustangs TC              3.59m   143  
  9 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc             3.58m   142  
 10 Mufasa Guerrero           11 Coldwater Ex             3.42m   119  
 11 Deonta Farr               10 Coldwater Ex             2.98m    63  
 
Event 391  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Isaiah Oliver             11 Arizona Pant           5:09.63   506  
  2 Jalen Johnson             10 Arizona Pant           5:18.87   456  
  3 Mufasa Guerrero           11 Coldwater Ex           5:26.59   416  
  4 Chris Cofield             10 Mustangs TC            5:34.35   378  
  5 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc           5:56.68   278  
  6 Rico Tipton               12 AZ Flames TC           6:04.75   245  
  7 Archie Rice               11 Mustangs TC            6:13.32   212  
  8 Adam Turner               10 Mustangs TC            6:14.02   210  
  9 Deonta Farr               10 Coldwater Ex           6:34.70   140  
 10 Paul Davis                11 Mustangs TC            6:41.02   122  
 11 Austin Walashek           12 Arizona Puma           7:19.76    35  
 
Event 481  Outdoor Pentathlon Youth Girls
=========================================================================
    National: N  3521  7/24/2001   Alyssa Hasan, Williamsville, NY             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brittany Jones            13 Pops TC                 2440       3020  
  2 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC                       2907  
  3 Renee Dyson               12 Phoenix Bobc                       1564  
  4 Imari Campbell            13 AZ Gold Rush                       1542  
  5 Sarah Fakler              13 Phoenix Bobc                       1455  
 
Event 481  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles (30") Youth Girls Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC             15.95   2  720  
  2 Brittany Jones            13 Pops TC                  16.49   1  655  
  3 Renee Dyson               12 Phoenix Bobc             21.60   1  183  
  4 Sarah Fakler              13 Phoenix Bobc             21.66   1  179  
  5 Imari Campbell            13 AZ Gold Rush             22.87   2  108  
 
Event 481  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (6#) Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC             9.70m   510  
  2 Brittany Jones            13 Pops TC                  8.63m   440  
  3 Imari Campbell            13 AZ Gold Rush             8.25m   416  
  4 Renee Dyson               12 Phoenix Bobc             6.93m   331  
  5 Sarah Fakler              13 Phoenix Bobc             4.27m   163  
 
Event 481  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC             1.60m   736  
  2 Brittany Jones            13 Pops TC                  1.55m   678  
  3 Imari Campbell            13 AZ Gold Rush             1.20m   312  
  4 Renee Dyson               12 Phoenix Bobc             1.15m   266  
  5 Sarah Fakler              13 Phoenix Bobc             1.10m   222  
 
Event 481  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brittany Jones            13 Pops TC                  4.91m   535  
  2 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC             4.80m   506  
  3 Imari Campbell            13 AZ Gold Rush             4.63m   461  
  4 Renee Dyson               12 Phoenix Bobc             3.40m   180  
  5 Sarah Fakler              13 Phoenix Bobc             3.39m   178  
 
Event 481  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Fakler              13 Phoenix Bobc           2:28.42   713  
  2 Brittany Jones            13 Pops TC                2:28.49   712  
  3 Renee Dyson               12 Phoenix Bobc           2:37.32   604  
  4 Ashlee Moore              12 AZ Flames TC           2:52.79   435  
  5 Imari Campbell            13 AZ Gold Rush           3:14.14   245  
 
Event 491  Outdoor Pentathlon Youth Boys
=========================================================================
    National: N  3485  7/5/1989    Ryan Theriault, Las Vegas. NV               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc                       2924  
  2 Devin Centers             13 Unattached                         2524  
  3 Neil Kimberlin            13 Unattached                         2327  
  4 Devon Allen               13 Ars                                2059  
  5 Todd Stratton             13 Arizona Puma                       1358  
  6 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp                       1345  
  7 Walter Hensley            14 Pops TC                            1120  
  7 Austin Dancer             12 Northwest Xp                       1120  
  9 Joseph Munguia            12 Coldwater Ex                        539  
 
Event 491  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles (33") Youth Boys Outdoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Devin Centers             13 Unattached               15.35   3  808  
  2 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc             15.40   1  802  
  3 Neil Kimberlin            13 Unattached               15.42   2  799  
  4 Devon Allen               13 Ars                      17.40   2  583  
  5 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp             21.85   1  218  
  6 Todd Stratton             13 Arizona Puma             22.02   2  207  
  7 Walter Hensley            14 Pops TC                  22.33   1  189  
  8 Austin Dancer             12 Northwest Xp             23.18   3  142  
  9 Joseph Munguia            12 Coldwater Ex             27.50   3    5  
 
Event 491  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (4K) Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc            12.78m   654  
  2 Devin Centers             13 Unattached              10.64m   524  
  3 Devon Allen               13 Ars                      9.14m   434  
  4 Neil Kimberlin            13 Unattached               9.12m   433  
  5 Austin Dancer             12 Northwest Xp             8.35m   387  
  6 Todd Stratton             13 Arizona Puma             7.33m   327  
  7 Joseph Munguia            12 Coldwater Ex             6.60m   284  
  8 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp             5.98m   248  
  9 Walter Hensley            14 Pops TC                  4.54m   165  
 
Event 491  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc             1.70m   544  
  2 Devin Centers             13 Unattached               1.65m   504  
  3 Neil Kimberlin            13 Unattached               1.50m   389  
  4 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp             1.45m   352  
  4 Devon Allen               13 Ars                      1.45m   352  
  6 Todd Stratton             13 Arizona Puma             1.40m   317  
  7 Austin Dancer             12 Northwest Xp             1.30m   250  
  8 Walter Hensley            14 Pops TC                  1.10m   131  
  9 Joseph Munguia            12 Coldwater Ex             1.05m   105  
 
Event 491  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc             5.54m   490  
  2 Devin Centers             13 Unattached               5.18m   417  
  3 Neil Kimberlin            13 Unattached               4.86m   356  
  4 Devon Allen               13 Ars                      4.60m   308  
  5 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp             4.31m   257  
  5 Austin Dancer             12 Northwest Xp             4.31m   257  
  7 Todd Stratton             13 Arizona Puma             3.99m   204  
  8 Walter Hensley            14 Pops TC                  3.22m    93  
  9 Joseph Munguia            12 Coldwater Ex             2.99m    65  
 
Event 491  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Walter Hensley            14 Pops TC                5:03.18   542  
  2 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc           5:23.19   434  
  3 Devon Allen               13 Ars                    5:33.48   382  
  4 Neil Kimberlin            13 Unattached             5:40.21   350  
  5 Todd Stratton             13 Arizona Puma           5:50.81   303  
  6 Devin Centers             13 Unattached             5:58.33   271  
  7 Devontay Curtis-Titswort  13 Northwest Xp           5:58.62   270  
  8 Austin Dancer             12 Northwest Xp           6:55.10    84  
  9 Joseph Munguia            12 Coldwater Ex           6:57.01    80  
 
Event 591  Decathlon Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  6896  7/29/1998   Tim Morse, Shoreline, WA                    
 Association: A  5741  6/3/1995    Josh Pearson, Silver Streakers              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dylan Walashek            16 Arizona Puma                       5071  
  2 Ewrin Jones               16 Phoenix Bobc                       5008  
  3 Tanner Clark              16 Arizona Puma                       4033  
  4 Trey Richardson           14 Unattached                         3713  
  5 Anthony Munguia           15 Coldwater Ex                       2553  
 
Event 591  Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Xavier Cooper             14 Unattached               11.58   736  
  2 Ewrin Jones               16 Phoenix Bobc             12.41   573  
  3 Trey Richardson           14 Unattached               12.42   571  
  4 Tanner Clark              16 Arizona Puma             12.49   558  
  5 Dylan Walashek            16 Arizona Puma             12.56   545  
  6 Anthony Munguia           15 Coldwater Ex             14.08   301  
 
Event 591  Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Xavier Cooper             14 Unattached               5.88m   561  
  2 Trey Richardson           14 Unattached               5.67m   516  
  3 Dylan Walashek            16 Arizona Puma             5.39m   459  
  4 Tanner Clark              16 Arizona Puma             5.28m   437  
  5 Ewrin Jones               16 Phoenix Bobc             5.07m   396  
  6 Anthony Munguia           15 Coldwater Ex             4.44m   280  
 
Event 591  Decathlon: #3 High Jump Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dylan Walashek            16 Arizona Puma             1.85m   670  
  2 Tanner Clark              16 Arizona Puma             1.65m   504  
  2 Ewrin Jones               16 Phoenix Bobc             1.65m   504  
  4 Trey Richardson           14 Unattached               1.55m   426  
  5 Anthony Munguia           15 Coldwater Ex             1.30m   250  
 
Event 591  Decathlon: #4 Shot Put (12#) Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dylan Walashek            16 Arizona Puma            12.11m   613  
  2 Ewrin Jones               16 Phoenix Bobc            10.07m   490  
  3 Anthony Munguia           15 Coldwater Ex             9.28m   443  
  4 Xavier Cooper             14 Unattached               9.10m   432  
  4 Tanner Clark              16 Arizona Puma             9.10m   432  
  6 Trey Richardson           14 Unattached               6.11m   255  
 
Event 591  Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ewrin Jones               16 Phoenix Bobc             54.61   615  
  2 Trey Richardson           14 Unattached               55.65   573  
  3 Tanner Clark              16 Arizona Puma             58.28   474  
  4 Dylan Walashek            16 Arizona Puma             59.64   426  
  5 Anthony Munguia           15 Coldwater Ex           1:07.64   191  
 
Event 591  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys Decathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ewrin Jones               16 Phoenix Bobc             16.79   2  646  
  2 Dylan Walashek            16 Arizona Puma             17.05   1  619  
  3 Tanner Clark              16 Arizona Puma             19.15   2  419  
  4 Trey Richardson           14 Unattached               23.84   1  110  
  5 Anthony Munguia           15 Coldwater Ex             24.06   2  100  
 
Event 591  Decathlon: #7 Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dylan Walashek            16 Arizona Puma            29.76m   460  
  2 Ewrin Jones               16 Phoenix Bobc            24.32m   354  
  3 Tanner Clark              16 Arizona Puma            23.71m   342  
  4 Anthony Munguia           15 Coldwater Ex            23.42m   337  
  5 Trey Richardson           14 Unattached              16.11m   200  
 
Event 591  Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dylan Walashek            16 Arizona Puma             3.15m   393  
  1 Trey Richardson           14 Unattached               3.15m   393  
  3 Ewrin Jones               16 Phoenix Bobc             3.00m   357  
  4 Tanner Clark              16 Arizona Puma             2.25m   189  
 -- Anthony Munguia           15 Coldwater Ex                NH  
 
Event 591  Decathlon: #9 Javelin Throw (800G) Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ewrin Jones               16 Phoenix Bobc            50.41m   595  
  2 Dylan Walashek            16 Arizona Puma            41.32m   461  
  3 Anthony Munguia           15 Coldwater Ex            33.70m   352  
  4 Tanner Clark              16 Arizona Puma            26.35m   248  
  5 Trey Richardson           14 Unattached              25.46m   236  
 
Event 591  Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ewrin Jones               16 Phoenix Bobc           5:14.77   478  
  2 Trey Richardson           14 Unattached             5:23.38   433  
  3 Tanner Clark              16 Arizona Puma           5:23.94   430  
  4 Dylan Walashek            16 Arizona Puma           5:24.95   425  
  5 Anthony Munguia           15 Coldwater Ex           5:51.73   299