Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Contractor License
                       Hy-Tek's Meet Manager 1/26/2008 03:45 PM
                        Developmental Meet - 1/26/2008                         
                              Arizona Association                              
                                   Mesa CC                                    
                                   Results                                    
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Tyana Mcclain              7 Phoenix Bobc                      17.68   1 
  2 Mane Amos                  7 Arizona Gold                      18.08   3 
  3 Amaya Johnson              7 Arizona Pant                      18.67   1 
  4 Kaylee Ivie                7 AZ Flames TC           19.00      19.23   3 
  5 Xandra Squier              7 Arizona Puma           21.88      19.36   3 
  6 Jayda Winfield             8 Arizona Chee                      19.45   1 
  7 Shardae Naynes             6 Do Right TC                       19.50   2 
  8 Trinity Reynolds           6 Eternal Flame                     19.60   1 
  9 Adora Adams                5 Arizona Chee                      20.49   2 
 10 Jade Betts-Jackson         6 Do Right TC                       20.92   1 
 11 Rose Cobbin                7 Unattached                        20.94   3 
 12 London Lines               7 AZ Flames TC           24.00      21.80   3 
 13 Anna Whitley               7 AZ Flames TC           26.20      22.30   3 
 14 Sarah Shipley              7 AZ Flames TC           24.17      22.80   3 
 15 Gabriela Valdez            6 Arizona Gold                      23.00   2 
 15 Samara Bryant              5 Arizona Chee                      23.00   2 
 17 Shala Libby                6 Arizona Pant                      23.01   1 
 18 Destinee Henry-Johnson     8 Do Right TC                       23.07   1 
 19 Alex Cornelrus             5 Arizona Chee                      23.90   1 
 20 Jolie Eaton                6 Arizona Gold                      24.61   2 
 21 Madelin Boatright          5 Arizona Gold                      25.07   2 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mane Amos                  7 Arizona Gold                      38.09   2 
  2 Tyana Mcclain              7 Phoenix Bobc                      38.32   1 
  3 Amaya Johnson              7 Arizona Pant                      39.95   2 
  4 Jayda Winfield             8 Arizona Chee                      40.51   2 
  5 Trinity Reynolds           6 Eternal Flame                     42.84   1 
  6 Rose Cobbin                7 Unattached                        42.96   1 
  7 Adora Adams                5 Arizona Chee                      43.15   3 
  8 Gabriela Valdez            6 Arizona Gold                      44.01   2 
  9 Shardae Naynes             6 Do Right TC                       44.82   1 
 10 Shala Libby                6 Arizona Pant                      47.72   2 
 11 Jade Betts-Jackson         6 Do Right TC                       48.19   1 
 12 Amia Williams              6 Arizona Pant                      48.93   2 
 13 London Lines               7 AZ Flames TC           49.00      51.19   3 
 14 Jolie Eaton                6 Arizona Gold                      53.29   3 
 15 Destinee Henry-Johnson     8 Do Right TC                       53.62   1 
 16 Samara Bryant              5 Arizona Chee                      54.92   2 
 17 Sarah Shipley              7 AZ Flames TC           49.00      55.24   3 
 18 Alex Cornelrus             5 Arizona Chee                      59.23   1 
 19 Madelin Boatright          5 Arizona Gold                    1:03.96   2 
 
100 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Audri Dillard              9 Arizona Chee           14.50      14.59   3 
  2 Nazhony Thain              9 Feel The Hea                      15.52   3 
  3 Tasia Marshall             9 Mustangs TC                       15.65   2 
  4 Alexis Center              9 Do Right TC                       15.69   2 
  5 Autumn Smith               9 Do Right TC                       15.71   3 
  6 Taylor Thompson            9 Arizona Chee                      16.43   1 
  7 Savannah Jones             9 Arizona Pant                      16.78   1 
  8 Kathleen Radigan           8 AZ Flames TC           16.97      17.33   3 
  9 Kymori Henderson           8 Do Right TC                       17.35   1 
 10 Reba Reeves                8 Eternal Flame                     17.39   2 
 11 Tala Shedrick              9 Do Right TC                       17.47   2 
 12 Gabrielle Griffin          9 Unattached                        17.58   3 
 13 Destiny Ward               8 Arizona Gold                      17.66   2 
 14 Sydney Green               8 Do Right TC                       18.28   3 
 15 Ashante Grayer             8 Arizona Chee                      18.41   2 
 16 Marissa Fudge              8 Arizona Gold                      18.42   1 
 17 Katelyh Fudge              8 Arizona Gold                      18.48   1 
 17 Tajanet Johnson            8 Do Right TC                       18.48   2 
 19 Jakhayla Anderson          9 Do Right TC                       18.80   1 
 20 Catherine Willis           8 AZ Flames TC           18.75      18.89   3 
 21 Chyna Anderson             8 Do Right TC                       19.37   3 
 22 Ariel Henry-Joihnson       9 Do Right TC                       21.23   3 
 23 Taylor Sierer              8 Arizona Pant                      22.70   1 
 
200 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Audri Dillard              9 Arizona Chee           32.00      31.40   3 
  2 Nazhony Thain              9 Feel The Hea                      32.34   3 
  3 Alexis Center              9 Do Right TC                       32.51   2 
  4 Tasia Marshall             9 Mustangs TC                       33.27   2 
  5 Autumn Smith               9 Do Right TC                       34.75   3 
  6 Taylor Thompson            9 Arizona Chee                      35.18   2 
  7 Destiny Ward               8 Arizona Gold                      36.51   3 
  8 Tala Shedrick              9 Do Right TC                       37.36   1 
  9 Gabrielle Griffin          9 Unattached                        37.58   2 
 10 Shelbee Richardson         9 Arizona Gold                      38.21   1 
 11 Kathleen Radigan           8 AZ Flames TC           35.70      38.29   3 
 12 Tajanet Johnson            8 Do Right TC                       38.86   1 
 13 Ashante Grayer             8 Arizona Chee                      39.15   1 
 14 Kymori Henderson           8 Do Right TC                       39.21   2 
 15 Katelyh Fudge              8 Arizona Gold                      40.16   3 
 16 Catherine Willis           8 AZ Flames TC           40.83      40.29   3 
 17 Marissa Fudge              8 Arizona Gold                      40.67   2 
 18 Reba Reeves                8 Eternal Flame                     40.98   1 
 19 Brionnah Henry             8 Arizona Gold                      41.06   1 
 20 Sydney Green               8 Do Right TC                       41.23   2 
 21 Jakhayla Anderson          9 Do Right TC                       43.69   1 
 22 Jaycie Eaton               9 Arizona Gold                      46.57   2 
 23 Ariel Henry-Joihnson       9 Do Right TC                       50.49   2 
 24 Taylor Sierer              8 Arizona Pant                      51.37   1 
 25 Chyna Anderson             8 Do Right TC                     1:17.14   3 
 
400 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Nazhony Thain              9 Feel The Hea                    1:15.95   2 
  2 Audri Dillard              9 Arizona Chee         1:20.00    1:16.81   3 
  3 Autumn Smith               9 Do Right TC                     1:19.39   1 
  4 Taylor Thompson            9 Arizona Chee                    1:22.34   1 
  5 Tala Shedrick              9 Do Right TC                     1:27.37   3 
  6 Kymori Henderson           8 Do Right TC                     1:28.66   2 
  7 Alexis Center              9 Do Right TC                     1:31.08   3 
  8 Tajanet Johnson            8 Do Right TC                     1:32.33   3 
  9 Shelbee Richardson         9 Arizona Gold                    1:32.72   1 
 10 Sydney Green               8 Do Right TC                     1:35.41   3 
 11 Brionnah Henry             8 Arizona Gold                    1:35.56   3 
 12 Reba Reeves                8 Eternal Flame                   1:38.84   2 
 13 Jakhayla Anderson          9 Do Right TC                     1:40.27   3 
 14 Ashante Grayer             8 Arizona Chee                    1:41.55   1 
 15 Jaycie Eaton               9 Arizona Gold                    1:45.44   2 
 16 Ariel Henry-Joihnson       9 Do Right TC                     2:02.11   2 
 17 Chyna Anderson             8 Do Right TC                     2:04.05   2 
 
800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shannon Murphy             9 Feel The Hea                    3:08.28  
 
1500 Meter Run Bantam Girls
=========================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Shannon Murphy             9 Feel The Hea                    6:11.34  
 
100 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Imani Adams               11 Arizona Chee           14.00      14.00   5 
  2 Dyesha Stahley            11 AZ Flames TC           14.66      15.10   5 
  2 Dymonique Lewis           11 Arizona Chee           14.50      15.10   5 
  4 Blessen Amos              10 Arizona Gold                      15.23   3 
  5 Keana Barrow              11 Mustangs TC                       15.26   2 
  6 Kaylie Freeman            11 Mustangs TC                       15.36   3 
  7 Cecily Wilson             11 Arizona Chee           15.50      15.37   5 
  8 Rees Young                10 AZ Flames TC           15.58      15.52   5 
  9 Taleisha Thompson         11 Do Right TC                       15.56   4 
 10 India Broom               10 Arizona Chee           14.00      15.64   5 
 11 Cierra Reeves             11 Eternal Flame                     15.81   3 
 12 Angelica Broom            11 Do Right TC                       16.09   1 
 13 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC                      16.30   2 
 14 Courtney Farkas           11 AZ Flames TC           16.00      16.37   5 
 15 Asha Bramwell             11 AZ Flames TC           15.50      16.51   5 
 16 Antionette Ware           10 Do Right TC                       16.58   1 
 17 Aleigha Yarbrough         11 Arizona Pant                      16.59   3 
 18 Jessica Williams          11 AZ Flames TC           16.50      16.62   4 
 19 Sierra Jones              10 Arizona Pant                      16.75   3 
 20 Mylena Mcknight           11 Arizona Gold                      16.94   2 
 21 Armani Mcdonald           11 Arizona Gold                      17.12   1 
 22 Emani Edwards             10 Arizona Gold                      17.45   3 
 23 Breyonn Shaw              10 Arizona Gold                      17.80   2 
 24 Tessa Baumgarth           10 Phoenix Bobc                      17.89   2 
 25 Ajani Tate                10 Arizona Gold                      18.12   3 
 26 Adias Fostino             11 Arizona Gold                      18.13   3 
 27 Julia Giles               10 AZ Flames TC           16.20      18.27   4 
 28 Ariana Cantu              10 Arizona Gold                      18.49   4 
 
200 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Imani Adams               11 Arizona Chee           31.00      29.67   5 
  2 Keana Barrow              11 Mustangs TC                       31.50   1 
  3 Cecily Wilson             11 Arizona Chee                      31.76   2 
  3 Blessen Amos              10 Arizona Gold                      31.76   1 
  5 Taleisha Thompson         11 Do Right TC                       32.53   1 
  6 Kaylie Freeman            11 Mustangs TC                       32.54   2 
  7 Dyesha Stahley            11 AZ Flames TC           29.00      32.82   5 
  8 Tori Cabral               11 Arizona Gold                      33.14   4 
  9 India Broom               10 Arizona Chee           31.00      33.25   5 
 10 Dymonique Lewis           11 Arizona Chee           30.00      33.66   5 
 11 Rees Young                10 AZ Flames TC           34.58      33.97   5 
 12 Angelica Broom            11 Do Right TC                       34.68   2 
 13 Aleigha Yarbrough         11 Arizona Pant                      34.71   2 
 14 Antionette Ware           10 Do Right TC                       35.04   4 
 15 Mylena Mcknight           11 Arizona Gold                      35.50   3 
 16 Jera Richards             10 AZ Flames TC           38.24      36.12   4 
 17 Armani Mcdonald           11 Arizona Gold                      36.40   3 
 18 Emani Edwards             10 Arizona Gold                      36.71   1 
 19 Emelia Lawrence           11 Eternal Flame                     37.20   3 
 20 Bianca Flack              11 Do Right TC                       38.62   3 
 21 Breyonn Shaw              10 Arizona Gold                      39.02   1 
 22 Ariana Cantu              10 Arizona Gold                      39.81   4 
 23 Julia Giles               10 AZ Flames TC           34.00      39.90   5 
 24 Adias Fostino             11 Arizona Gold                      40.11   3 
 25 Ajani Tate                10 Arizona Gold                      41.44   1 
 
400 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 India Broom               10 Arizona Chee         1:10.00    1:07.54   3 
  2 Mary Strong               10 AZ Flames TC         1:11.55    1:12.43   3 
  3 Cierra Reeves             11 Eternal Flame                   1:14.05   2 
  4 Taleisha Thompson         11 Do Right TC                     1:15.24   2 
  5 Cecily Wilson             11 Arizona Chee         1:25.00    1:16.02   3 
  6 Tori Cabral               11 Arizona Gold                    1:16.79   1 
  7 Alexandra Novacek         10 Phoenix Bobc                    1:17.86   1 
  8 Angelica Broom            11 Do Right TC                     1:18.99   1 
  9 Maxine Allen              11 Unattached           1:16.00    1:22.08   3 
 10 Antionette Ware           10 Do Right TC                     1:22.85   2 
 11 Imani Adams               11 Arizona Chee         1:05.00    1:23.93   3 
 12 Aleigha Yarbrough         11 Arizona Pant                    1:24.73   2 
 13 Sierra Jones              10 Arizona Pant                    1:25.05   1 
 14 Dymonique Lewis           11 Arizona Chee         1:15.00    1:25.14   3 
 15 Emelia Lawrence           11 Eternal Flame                   1:29.09   1 
 16 Kyli Dublin               10 Arizona Chee                    1:48.69   2 
 
800 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mary Strong               10 AZ Flames TC         2:44.90    2:49.10  
  2 Cherokee Davis            11 Eternal Flame                   2:52.32  
  3 Jessica Williams          11 AZ Flames TC         2:50.00    3:00.62  
  4 Alexandra Novacek         10 Phoenix Bobc                    3:00.82  
  5 Jalissa Smith             10 AZ Flames TC         3:00.00    3:07.77  
 
1500 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cherokee Davis            11 Eternal Flame                   5:53.01  
  2 Maxine Allen              11 Unattached           5:41.00    5:53.70  
  3 Savannah Gaffney          11 Phoenix Bobc                    5:54.19  
  4 Alexandra Novacek         10 Phoenix Bobc                    6:10.19  
 
3000 Meter Run Midget Girls
=========================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Savannah Gaffney          11 Phoenix Bobc                   12:24.10  
  2 Maxine Allen              11 Unattached                     12:32.62  
 
4x400 Meter Relay Midget Girls
=========================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Flames TC Youth  'A'                           5:00.00    5:14.12  
     1) Courtney Farkas 11              2) Jalissa Smith 10               
     3) Mary Strong 10                  4) Jessica Williams 11            
  2 Arizona Gold Rush  'A'                                       6:04.15  
     1) Tori Cabral 11                  2) Emani Edwards 10               
     3) Armani Mcdonald 11              4) Mylena Mcknight 11             
 
100 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jaszmyne Smith            13 Mustangs TC                       13.35   1 
  2 Dominique Jackson         14 Arizona Chee                      13.86   2 
  3 Sherrelle Jordan          12 Arizona Chee           13.00      13.89   3 
  4 Kevina Godfrey            13 Arizona Chee           12.90      13.94   3 
  5 Sarah Strong              12 AZ Flames TC           14.50      14.40   3 
  6 Jade Dean                 13 Do Right TC                       14.51   1 
  7 Julia Darby               13 Arizona Pant                      14.53   2 
  8 Joy Whitehead             12 Arizona Chee           15.50      15.26   3 
  8 Shaunise Jones            12 Arizona Pant                      15.26   1 
 10 Amanda Brown              12 AZ Flames TC           15.90      15.72   3 
 11 Kristen Escarcega         12 AZ Flames TC           17.00      16.16   3 
 12 Erin Fakler               12 Phoenix Bobc                      16.93   2 
 13 Katie Whitley             12 AZ Flames TC           17.39      18.05   2 
 13 Rose Thompson             12 AZ Flames TC           18.50      18.05   2 
 15 Celeste Giles             12 AZ Flames TC           18.74      18.31   2 
 
200 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jaszmyne Smith            13 Mustangs TC                       27.44   2 
  2 Dominique Jackson         14 Arizona Chee                      28.02   4 
  3 Sherrelle Jordan          12 Arizona Chee           28.00      28.79   4 
  4 Jade Dean                 13 Do Right TC                       29.20   2 
  5 Kevina Godfrey            13 Arizona Chee           28.00      29.35   4 
  6 Malika Murphy             13 Arizona Gold                      30.66   3 
  7 Julia Darby               13 Arizona Pant                      31.10   3 
  8 Imari Campbell            13 Arizona Gold                      32.00   2 
  9 Jessica Gettleman         13 Phoenix Bobc                      32.22   2 
 10 Lacey Peterson            12 Arizona Gold                      32.76   1 
 11 Amanda Brown              12 AZ Flames TC           33.00      33.24   4 
 12 Kristen Escarcega         12 AZ Flames TC           34.00      34.17   4 
 13 Joy Whitehead             12 Arizona Chee           30.00      34.21   4 
 14 Audrie Bell               12 Arizona Gold                      34.68   2 
 15 Taylor Dyson              12 Phoenix Bobc                      36.15   3 
 16 Erin Fakler               12 Phoenix Bobc                      36.84   1 
 17 Alexandra Maga            12 Arizona Gold                      37.50   2 
 18 Katie Whitley             12 Arizona Gold                      39.04   1 
 19 Celeste Giles             12 AZ Flames TC           38.00      39.13   3 
 20 Rose Thompson             12 AZ Flames TC           37.00      40.44   3 
 
400 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Kevina Godfrey            13 Arizona Chee         1:00.00    1:05.84   3 
  2 Jade Dean                 13 Do Right TC                     1:06.31   2 
  3 Dominique Jackson         14 Arizona Chee                    1:06.94   3 
  4 Sherrelle Jordan          12 Arizona Chee         1:00.00    1:07.46   3 
  5 Sarah Strong              12 AZ Flames TC         1:04.07    1:09.29   3 
  6 Shannon Jackson           12 Do Right TC                     1:11.00   1 
  7 Savannah Coleman          12 AZ Flames TC         1:10.00    1:12.04   3 
  8 Renee Dyson               12 Phoenix Bobc                    1:13.23   2 
  9 Audrie Bell               12 Arizona Gold                    1:14.64   1 
 10 Shaunise Jones            12 Arizona Pant                    1:15.05   1 
 11 Malika Murphy             13 Arizona Gold                    1:15.31   1 
 12 Julia Darby               13 Arizona Pant                    1:16.58   1 
 13 Jessica Gettleman         13 Phoenix Bobc                    1:17.09   1 
 14 Amanda Brown              12 AZ Flames TC         1:15.00    1:18.50   2 
 15 Taylor Dyson              12 Phoenix Bobc                    1:18.63   1 
 16 Shannon Marucha           12 AZ Flames TC         1:12.00    1:18.97   3 
 17 Klenisha Hicks            12 AZ Flames TC         1:12.00    1:22.88   3 
 18 Erin Fakler               12 Phoenix Bobc                    1:23.75   2 
 19 Joy Whitehead             12 Arizona Chee         1:15.00    1:23.81   2 
 20 Imari Campbell            13 Arizona Gold                    1:25.72   1 
 
800 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lizabeth Dyson            12 Phoenix Bobc                    2:43.74  
  2 Ellyn Shults              13 Arizona Blaz                    2:44.19  
  3 Renee Dyson               12 Phoenix Bobc                    2:46.92  
  4 Lacey Peterson            12 Arizona Gold                    2:47.38  
  5 Savannah Coleman          12 AZ Flames TC         3:00.00    2:54.63  
  6 Mckenna Gaffney           13 Phoenix Bobc                    2:55.30  
  7 Taylor Dyson              12 Phoenix Bobc                    3:01.22  
  8 Shannon Marucha           12 AZ Flames TC         3:15.00    3:02.27  
  9 Jessey Tenorio            13 Feel The Hea                    3:12.16  
 10 Klenisha Hicks            12 AZ Flames TC         3:10.00    3:18.82  
 
1500 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sarah Fakler              13 Phoenix Bobc                    5:25.19  
  2 Lizabeth Dyson            12 Phoenix Bobc                    5:36.93  
  3 Mia Townsend              12 Arizona Chee                    5:50.71  
  4 Jessey Tenorio            13 Feel The Hea                    6:35.65  
 
3000 Meter Run Youth Girls
=========================================================================
    National: N 9:57.16  7/4/1987    Deresa Walters, Rochester, NY             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sarah Fakler              13 Phoenix Bobc                   11:16.60  
  2 Mia Townsend              12 Arizona Chee                   12:16.76  
 
4x400 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne         
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                         4:42.44  
     1) Lizabeth Dyson 12               2) Renee Dyson 12                 
     3) Sarah Fakler 13                 4) Mckenna Gaffney 13             
  2 AZ Flames TC Youth  'A'                           4:40.52    5:04.93  
     1) Savannah Coleman 12             2) Shannon Marucha 12             
     3) Sarah Strong 12                 4) Julianna Vanderhout 12         
  3 Arizona Gold Rush  'B'                                       5:30.52  
     1) Carolina Carranza 13            2) Alexandra Maga 12              
 
4x800 Meter Relay Youth Girls
=========================================================================
    National: N 9:17.51  8/1/1999    LA Jets, Los Angles, CA                   
                         Delemen, Solomon, Swain, McKinney                 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                        11:37.91  
     1) Lizabeth Dyson 12               2) Renee Dyson 12                 
     3) Mckenna Gaffney 13              4) Jessica Gettleman 13           
 
100 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arielle Allen             15 Feel The Hea                      13.48  
  2 Destiny Lundy             14 AZ Flames TC           13.32      13.54  
  3 Katalina Patterson        15 Feel The Hea                      13.55  
  4 Kylar Handy               15 Arizona Pant                      13.60  
  5 Amber Pasternak           15 Feel The Hea                      14.26  
  6 Bailey Farkas             14 AZ Flames TC           13.36      14.55  
  7 Dlisa Allison             14 Arizona Gold                      16.18  
  8 Tori Williams             14 Arizona Chee                      16.88  
 
200 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Destiny Lundy             14 AZ Flames TC           26.82      27.78   2 
  2 Arielle Allen             15 Feel The Hea                      27.88   2 
  3 Bailey Farkas             14 AZ Flames TC           27.53      28.15   2 
  4 Katalina Patterson        15 Feel The Hea                      28.59   1 
  5 Julie Henrikson           14 Phoenix Bobc                      30.98   1 
  6 Katelin Vanosdol          14 Arizona Gold                      37.07   2 
  7 Tori Williams             14 Arizona Chee                      37.94   1 
 
400 Meter Dash Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arielle Allen             15 Feel The Hea                    1:03.08  
  2 Destiny Lundy             14 AZ Flames TC           59.82    1:03.30  
  3 Bailey Farkas             14 AZ Flames TC         1:04.00    1:06.67  
  4 Julie Henrikson           14 Phoenix Bobc                    1:12.16  
  5 Katelin Vanosdol          14 Arizona Gold                    1:31.88  
  6 Tori Williams             14 Arizona Chee                    1:48.86  
 
800 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Julie Henrikson           14 Phoenix Bobc                    2:46.72  
  2 Ontario Kabobel           14 AZ Flames TC         2:39.93    2:48.69  
 
1500 Meter Run Intermediate Girls
=========================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Amber Pasternak           15 Feel The Hea                    5:40.40  
  2 Ontario Kabobel           14 AZ Flames TC         5:23.05    5:47.09  
 
100 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mariah Hoffman            17 Feel The Hea                      13.54  
  2 Brittany Walashek         17 Arizona Puma           13.73      14.55  
 
200 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Karen Schillinger         18 Unattached                        27.92  
  2 Mariah Hoffman            17 Feel The Hea                      28.12  
 
400 Meter Dash Young Women
=========================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mariah Hoffman            17 Feel The Hea                    1:08.30  
 
800 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 2:07.05  7/1/1994    Tamieka Grizzle, Bronx, NY                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Karen Schillinger         18 Unattached                      2:42.74  
  2 Sara Flubacher            16 Feel The Hea                    2:49.60  
  3 Holly Swenson             16 Arizona Chee                    3:00.98  
  4 Allison Schnied           16 Feel The Hea                    3:04.46  
 
1500 Meter Run Young Women
=========================================================================
    National: N 4:26.39  8/2/1981    Cecilia Hopp, Cos Cob, CT                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Holly Swenson             16 Arizona Chee                    6:21.40  
  2 Sara Flubacher            16 Feel The Hea                    6:24.13  
  3 Allison Schnied           16 Feel The Hea                    6:42.51  
  4 Jacqueline Stewart        16 Arizona Puma         6:48.56    7:14.66  
 
100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Decarlos Brooks            7 AZ Flames TC           16.04      16.20   4 
  2 Roahaun Jones              6 Arizona Pant                      17.34   2 
  3 James Smith                7 AZ Flames TC           18.03      17.44   4 
  4 Dorian Alexander           7 Arizona Pant                      17.68   1 
  5 Torin Bryant               5 Arizona Chee                      18.09   1 
  6 Jeremiah Coleman           7 AZ Flames TC           19.24      18.45   4 
  7 Xavier Mcdonald            7 Arizona Gold                      18.82   4 
  8 Jack Eaton                 7 Arizona Gold                      18.92   1 
  9 Carmayne White             8 Do Right TC                       18.93   3 
 10 Courtney Palmore Jr        7 Mustangs TC                       19.23   3 
 11 James Siad                 5 Arizona Gold                      19.31   3 
 12 Keyshawn Thain             7 Feel The Hea                      19.78   2 
 13 Cordell Colter             6 AZ Flames TC           21.60      19.94   4 
 14 Kiondre Taylor             6 Arizona Chee                      19.99   2 
 15 Simmons Kellen             7 AZ Flames TC           19.92      20.16   4 
 16 Domenec Scott              5 Arizona Chee                      20.30   2 
 17 Emery King                 6 AZ Flames TC           21.15      20.35   4 
 18 Ivie Connor                5 AZ Flames TC           22.56      21.14   3 
 19 Brail Lipford              6 Arizona Chee                      21.25   1 
 20 Evan Shipley               5 AZ Flames TC           23.28      21.56   3 
 21 Ceth Reeves                6 Eternal Flame                     21.69   2 
 22 Aounttwann Simmons         5 Arizona Chee                      21.88   1 
 23 Caleb Turner               5 Arizona Chee                      22.13   3 
 24 Forrest Lines              5 AZ Flames TC           22.00      23.09   4 
 25 Dmarco Buckner             5 Arizona Chee                      23.55   1 
 26 Shane Simpson              4 Unattached                        26.85   2 
 27 Sean Scott                 6 Arizona Chee                      31.21   3 
 
200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Decarlos Brooks            7 AZ Flames TC           34.86      35.86   4 
  2 Dorian Alexander           7 Arizona Pant                      35.97   3 
  3 James Smith                7 AZ Flames TC           36.40      36.02   4 
  4 Wyatt Shedrick             6 Do Right TC                       39.09   1 
  5 Jack Eaton                 7 Arizona Gold                      39.55   1 
  6 Torin Bryant               5 Arizona Chee                      39.60   3 
  7 Carmayne White             8 Do Right TC                       39.99   1 
  8 Jeremiah Coleman           7 AZ Flames TC           40.39      40.51   4 
  9 Xavier Mcdonald            7 Arizona Gold                      42.03   3 
 10 Kiondre Taylor             6 Arizona Chee                      42.64   1 
 11 Keyshawn Thain             7 Feel The Hea                      42.95   2 
 12 Simmons Kellen             7 AZ Flames TC           42.07      43.20   4 
 13 Shane Simpson              4 Unattached                        45.34   3 
 14 Cordell Colter             6 AZ Flames TC           42.50      45.50   4 
 15 Aounttwann Simmons         5 Arizona Chee                      45.57   2 
 16 Courtney Palmore Jr        7 Mustangs TC                       45.95   2 
 17 Sean Scott                 6 Arizona Chee                      46.36   1 
 18 Domenec Scott              5 Arizona Chee                      46.71   3 
 19 Emery King                 6 AZ Flames TC           43.00      48.17   4 
 20 Ceth Reeves                6 Eternal Flame                     48.84   2 
 21 Caleb Turner               5 Arizona Chee                      52.49   3 
 22 Dmarco Buckner             5 Arizona Chee                      55.73   1 
 23 Forrest Lines              5 AZ Flames TC           45.00      57.86   4 
 24 Evan Shipley               5 AZ Flames TC           47.00      58.25   3 
 
4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Flames TC Youth  'A'                           1:08.94    1:13.31  
     1) Decarlos Brooks 7               2) Jeremiah Coleman 7             
     3) Emery King 6                    4) James Smith 7                  
 
100 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jeromejr Green             9 Do Right TC                       14.90   2 
  2 Cito Hemphill-Toledo       8 Arizona Chee           15.00      14.96   3 
  3 Devonte Lundy              9 AZ Flames TC           14.93      15.00   3 
  4 Darryl Robinson            9 Arizona Chee           15.00      15.06   3 
  5 Scenieaux Jarmon           8 Arizona Gold                      15.62   1 
  6 Imani Lee                  9 Arizona Chee           16.00      15.81   3 
  7 Edwin Adams                9 Arizona Chee                      16.09   1 
  8 Malik Mason                9 Do Right TC                       16.22   1 
  9 Isaiah Galbavy             9 Arizona Puma           16.98      16.48   3 
 10 Marcus Naisant             8 AZ Flames TC           17.83      16.58   3 
 11 Jacob Thompson             9 AZ Flames TC           16.98      16.79   3 
 12 Shawn Blakely              9 Arizona Pant                      16.89   1 
 13 Bryant Bradford            8 AZ Flames TC           18.19      16.90   2 
 14 Elliot King                9 AZ Flames TC           18.54      16.91   2 
 15 Andre Elmore               9 Do Right TC                       18.01   1 
 16 Makari Hawkins             8 Do Right TC                       18.11   1 
 17 Javon Fisher               9 Do Right TC                       18.32   2 
 18 Marquez Young              8 AZ Flames TC           16.93      18.36   3 
 19 Elijah Smith               9 Do Right TC                       18.98   1 
 20 Brody Aarhaus              8 AZ Flames TC           17.00      19.23   3 
 21 Cooper Brown               8 AZ Flames TC           20.34      19.30   2 
 22 Christian Coleman          8 AZ Flames TC           19.25      19.60   2 
 23 Roberto Valdez             8 Arizona Gold                      20.19   1 
 24 Jacob Overson              9 Arizona Chee                      20.66   1 
 
200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jeromejr Green             9 Do Right TC                       30.52   2 
  2 Cito Hemphill-Toledo       8 Arizona Chee           31.00      32.34   4 
  3 Darryl Robinson            9 Arizona Chee           31.00      32.68   4 
  4 Treyvon Williams           8 Mustangs TC                       33.76   2 
  5 Malik Mason                9 Do Right TC                       33.93   1 
  6 Scenieaux Jarmon           8 Arizona Gold                      34.15   3 
  7 Edwin Adams                9 Arizona Chee                      34.29   2 
  8 Isaiah Galbavy             9 Arizona Puma           35.87      34.52   4 
  9 Imani Lee                  9 Arizona Chee                      34.61   1 
 10 Elliot King                9 AZ Flames TC           37.00      36.47   3 
 11 Makari Hawkins             8 Do Right TC                       36.66   1 
 12 Marcus Naisant             8 AZ Flames TC           36.00      37.24   4 
 13 Marquez Young              8 AZ Flames TC           35.00      37.45   4 
 14 Bryant Bradford            8 AZ Flames TC           37.00      37.71   4 
 15 Justin Dominquez           9 Eternal Flame                     38.12   2 
 16 Javon Fisher               9 Do Right TC                       39.46   2 
 17 Andre Elmore               9 Do Right TC                       39.61   3 
 18 Jacob Thompson             9 AZ Flames TC           34.00      40.93   4 
 19 Cooper Brown               8 AZ Flames TC           41.00      40.96   3 
 20 Brody Aarhaus              8 AZ Flames TC           35.00      42.68   4 
 21 Roberto Valdez             8 Arizona Gold                      42.79   3 
 22 Christian Coleman          8 AZ Flames TC           38.50      43.69   3 
 23 Elijah Smith               9 Do Right TC                       43.83   1 
 24 Jacob Overson              9 Arizona Chee                      49.97   1 
 
400 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jeromejr Green             9 Do Right TC                     1:11.79   1 
  2 Scenieaux Jarmon           8 Arizona Gold                    1:16.71   1 
  3 Cito Hemphill-Toledo       8 Arizona Chee         1:10.00    1:17.93   2 
  4 Devonte Lundy              9 AZ Flames TC                    1:20.38   1 
  5 Justin Dominquez           9 Eternal Flame                   1:22.47   2 
  6 Isaiah Galbavy             9 Arizona Puma         1:31.35    1:23.20   2 
  7 Edwin Adams                9 Arizona Chee                    1:24.85   1 
  8 Makari Hawkins             8 Do Right TC                     1:27.85   2 
  9 Malik Mason                9 Do Right TC                     1:29.95   1 
 10 Treyvon Williams           8 Mustangs TC                     1:32.12   2 
 11 Darryl Robinson            9 Arizona Chee         1:10.00    1:33.08   2 
 12 Andre Elmore               9 Do Right TC                     1:36.50   1 
 13 Javon Fisher               9 Do Right TC                     1:38.71   1 
 14 Elijah Smith               9 Do Right TC                     1:42.23   2 
 
800 Meter Run Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jonah Diaz                 9 Arizona Chee                    3:16.20  
 
4x100 Meter Relay Bantam Boys
=========================================================================
    National: N 52.57  7/28/2001   Track Houston, Houston, TX                  
                       D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker    
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 AZ Flames TC Youth  'A'                           1:04.58    1:09.10  
     1) Devonte Lundy 9                 2) Marcus Naisant 8               
     3) Jacob Thompson 9                4) Marquez Young 8                
 
100 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Malique Sharp             10 Feel The Hea                      14.30   2 
  2 Seth Hayes                10 Arizona Chee           15.00      14.70   3 
  3 Keisean Nixon             11 Arizona Pant                      14.83   3 
  4 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc                      15.23   3 
  5 Sterling Belljr           11 Arizona Gold                      15.27   3 
  6 Roy Turner                11 Do Right TC                       15.31   2 
  7 John Garcia               11 Arizona Gold                      15.42   2 
  8 Kevin Goudeau             11 Mustangs TC                       15.47   1 
  9 Tevin Mayfield            11 Arizona Chee           14.00      15.54   3 
 10 Roger Wardjr              10 Arizona Gold                      16.08   1 
 11 Eric Harrriston           11 Arizona Chee           14.50      16.13   3 
 12 Jordon Thompson           11 AZ Flames TC           15.76      16.32   3 
 13 Waun Washington           11 Arizona Chee                      17.06   2 
 14 Dawson Brainard           10 Arizona Gold                      18.72   1 
 15 Nikaeus Mercer            11 Do Right TC                       19.11   1 
 16 Dj Bryant                 11 Arizona Chee                      19.16   2 
 
200 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Malique Sharp             10 Feel The Hea                      29.39   1 
  2 Kevin Goudeau             11 Mustangs TC                       30.79   1 
  3 Keisean Nixon             11 Arizona Pant                      31.42   2 
  4 Sterling Belljr           11 Arizona Gold                      31.47   2 
  5 Seth Hayes                10 Arizona Chee           30.00      31.60   3 
  6 John Garcia               11 Arizona Gold                      31.89   1 
  7 Byan Warner               11 Arizona Gold                      32.14   1 
  8 Eric Harrriston           11 Arizona Chee           30.00      32.58   3 
  9 Taveion Coleman           11 AZ Flames TC           32.00      32.93   3 
 10 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc                      33.27   3 
 11 Roy Turner                11 Do Right TC                       34.05   2 
 12 Roger Wardjr              10 Arizona Gold                      34.69   1 
 13 Jordon Thompson           11 AZ Flames TC           33.00      34.80   3 
 14 Preston Lines             11 AZ Flames TC           35.00      36.92   3 
 15 Hunter Jensen             10 AZ Flames TC           38.00      40.08   3 
 16 Dj Bryant                 11 Arizona Chee                      40.45   2 
 17 Dawson Brainard           10 Arizona Gold                      41.79   2 
 18 Nikaeus Mercer            11 Do Right TC                       43.17   3 
 
400 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Byan Warner               11 Arizona Gold                    1:13.06   1 
  2 Joshua Wise               10 Phoenix Bobc                    1:15.70   1 
  3 Keisean Nixon             11 Arizona Pant                    1:15.78   2 
  4 Eric Harrriston           11 Arizona Chee         1:10.00    1:16.64   2 
  5 Marcus Allen              10 Unattached           1:16.00    1:17.90   2 
  6 Seth Hayes                10 Arizona Chee         1:20.00    1:17.98   2 
  7 Hunter Jensen             10 AZ Flames TC         1:15.00    1:27.93   2 
  8 Roy Turner                11 Do Right TC                     1:28.84   1 
  9 Waun Washington           11 Arizona Chee                    1:30.24   2 
 10 Preston Lines             11 AZ Flames TC         1:18.00    1:30.90   2 
 11 Nikaeus Mercer            11 Do Right TC                     1:54.35   1 
 
800 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boston Richardson         11 Arizona Gold                    2:50.02  
  2 Marcus Allen              10 Unattached           2:50.00    2:57.13  
  3 Parker Phillips           11 AZ Flames TC         2:55.00    3:02.31  
  4 Hunter Jensen             10 AZ Flames TC         3:00.00    3:21.52  
  5 Preston Lines             11 AZ Flames TC         3:10.00    3:26.38  
 
1500 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Boston Richardson         11 Arizona Gold                    5:36.16  
  2 Justin Fell               10 Mustangs TC                     5:36.81  
  3 Marcus Allen              10 Unattached           6:00.00    6:01.60  
  4 Parker Phillips           11 AZ Flames TC         6:00.00    6:41.19  
 
3000 Meter Run Midget Boys
=========================================================================
    National: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Justin Fell               10 Mustangs TC                    12:07.02  
 
4x400 Meter Relay Midget Boys
=========================================================================
    National: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Arizona Gold Rush  'A'                                       5:20.83  
     1) Sterling Belljr 11              2) Boston Richardson 11           
     3) Roger Wardjr 10                 4) Byan Warner 11                 
 
100 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Earl Young                13 AZ Flames TC           12.65      12.69   3 
  2 Ross Granillo             13 Mustangs TC                       12.80   2 
  3 Damani Grayer             12 Arizona Chee           12.70      12.98   3 
  4 Javon Williams            13 Arizona Chee           12.40      13.09   3 
  5 Deselle Dean              13 Do Right TC                       13.23   1 
  6 Jorgen Holgerson          12 AZ Flames TC           13.45      13.52   3 
  7 Nate Simpson              12 Mustangs TC                       13.73   1 
  8 Darroll Williams          13 Arizona Chee                      13.90   1 
  9 Josh Hemphill-Campos      13 Arizona Chee           12.70      14.17   3 
 10 Dalton Radcliffe          12 Phoenix Bobc                      14.23   1 
 11 Zackary Cheshier-Galvez   13 Arizona Chee                      14.24   1 
 12 Keyavon Moore             12 Do Right TC                       14.48   2 
 13 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC           15.00      14.56   3 
 14 Dayvon Phelps             12 Do Right TC                       14.69   2 
 15 Johnathon Griffin         13 Do Right TC                       14.76   2 
 16 Todd Stratton             13 Arizona Puma           15.51      14.99   3 
 17 Dexter Horvath            12 Arizona Gold                      15.26   2 
 18 Christopher Colter        12 AZ Flames TC           17.73      16.99   3 
 
200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Javon Williams            13 Arizona Chee           26.00      25.70   3 
  2 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc                      26.22   2 
  3 Earl Young                13 AZ Flames TC           26.60      26.58   3 
  4 Ross Granillo             13 Mustangs TC                       26.99   1 
  5 Deselle Dean              13 Do Right TC                       27.02   2 
  6 Damani Grayer             12 Arizona Chee           27.00      27.59   3 
  7 Jorgen Holgerson          12 AZ Flames TC           28.69      27.84   3 
  8 Nate Simpson              12 Mustangs TC                       28.37   1 
  9 Darroll Williams          13 Arizona Chee                      28.61   1 
 10 Zackary Cheshier-Galvez   13 Arizona Chee                      29.45   1 
 11 Dalton Radcliffe          12 Phoenix Bobc                      29.60   1 
 12 Johnathon Griffin         13 Do Right TC                       30.43   1 
 13 Dayvon Phelps             12 Do Right TC                       30.51   1 
 14 Josh Hemphill-Campos      13 Arizona Chee           27.00      31.06   3 
 15 Keyavon Moore             12 Do Right TC                       31.36   2 
 16 Todd Stratton             13 Arizona Puma           32.84      32.36   3 
 17 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC           31.00      33.21   3 
 18 Dexter Horvath            12 Arizona Gold                      33.62   2 
 19 Christopher Colter        12 AZ Flames TC           36.00      35.94   2 
 
400 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Deselle Dean              13 Do Right TC                       59.57   2 
  2 Javon Williams            13 Arizona Chee           57.00    1:02.38   3 
  3 Andrew Powles             12 Arizona Puma         1:10.72    1:04.93   3 
  4 Zackary Cheshier-Galvez   13 Arizona Chee                    1:05.41   2 
  5 Darroll Williams          13 Arizona Chee                    1:06.41   1 
  6 Keyavon Moore             12 Do Right TC                     1:07.06   1 
  7 Dalton Radcliffe          12 Phoenix Bobc                    1:08.50   2 
  8 Damani Grayer             12 Arizona Chee         1:00.00    1:09.95   3 
  9 Mathew Pena               13 AZ Flames TC         1:15.00    1:10.10   3 
 10 Johnathon Griffin         13 Do Right TC                     1:11.09   1 
 11 Dayvon Phelps             12 Do Right TC                     1:11.57   3 
 12 Dexter Horvath            12 Arizona Gold                    1:17.20   2 
 
800 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jamaal Jones              13 Phoenix Bobc                    2:35.44  
  2 Mathew Pena               13 AZ Flames TC         2:43.00    2:38.47  
  3 John Riordan              13 Phoenix Bobc                    3:04.24  
 
1500 Meter Run Youth Boys
=========================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gaige Funkhouser          12 AZ Flames TC         6:30.00    6:14.50  
  2 John Riordan              13 Phoenix Bobc                    6:18.43  
 
100 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carter Brown              14 AZ Flames TC           12.50      12.27  
  2 Isaac Campbell            15 Unattached                        12.79  
  3 Darius Jackson            15 AZ Flames TC           12.60      13.43  
  4 Shelby Dillard            14 Arizona Chee                      14.01  
 
200 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carter Brown              14 AZ Flames TC           25.00      25.68  
  2 Isaac Campbell            15 Unattached                        26.96  
  3 Darius Jackson            15 AZ Flames TC           25.50      27.88  
  4 Shelby Dillard            14 Arizona Chee                      28.54  
 
400 Meter Dash Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Carter Brown              14 AZ Flames TC           56.00      59.93  
  2 Dylan Walashek            15 Arizona Puma           58.44    1:00.98  
  3 Isaac Campbell            15 Unattached                      1:01.92  
  4 Darius Jackson            15 AZ Flames TC           57.00    1:03.36  
 
1500 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 3:56.84  7/9/2000    Adam Perkins, Liberty, MO                 
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grant Swenson             14 Arizona Chee                    5:24.93  
  2 Nyle James                15 Feel The Hea                    5:36.96  
 
3000 Meter Run Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grant Swenson             14 Arizona Chee                   11:47.13  
 
100 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aaron Williams            18 Feel The Hea                      11.26  
  2 Philip Viel               17 Feel The Hea                      11.86  
  3 Marcus Teat               16 Unattached                        12.29  
 
200 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aaron Williams            18 Feel The Hea                      23.48  
  2 Philip Viel               17 Feel The Hea                      24.39  
  3 Marcus Teat               16 Unattached                        25.54  
 
400 Meter Dash Young Men
=========================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Aaron Williams            18 Feel The Hea                      53.86  
  2 Marcus Teat               16 Unattached                        56.60  
  3 Orlando Soto              17 Arizona Puma           58.77      59.51  
 
800 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 1:49.49  7/27/2000   Nick Davenport, Houston, TX               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jared Brock               18 Feel The Hea                    2:18.42  
  2 Eric Bear                 17 Unattached           2:10.00    2:18.80  
 
1500 Meter Run Young Men
=========================================================================
    National: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade, Woodinville, Wa               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Eric Bear                 17 Unattached           4:55.00    4:49.31  
  2 Jared Brock               18 Feel The Hea                    5:05.61