Licensed to USATF - Arizona Association - Organization License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 5/18/2007 10:16 PM
                 AZ JO & State Multies - 5/5/2007 to 5/6/2007                  
                            Combined Championships                             
                              Paradise Valley CC                               
                                    Results                                    
 
Triathlon: #3 200 Meter Dash Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Kyla Richardson            8 Coldwater Ex             33.05   290  
  2 Kayla Richardson           8 Coldwater Ex             33.84   248  
  3 Kamarya Richardson         9 Coldwater Ex             37.37    96  
  4 Raquel Munguia             7 Coldwater Ex             39.05    46  
Section  2  
  1 Jasmyne Graham             9 Do Right TC              29.76   499  
  2 Alexis Harper              8 Coldwater Ex             33.30   277  
  3 Jene' Price                9 Arizona Pant             33.67   257  
  4 Lauren Kinzel              9 Phoenix Bobc             33.80   250  
  5 Jalissa Smith              9 Arizona Flam             34.32   224  
  6 Alexandra Novacek          9 Phoenix Bobc             34.64   208  
  7 Kendall Williams           8 Arizona Flam             37.10   105  
  8 Eelah Prescott             9 Coldwater Ex             39.47    37  
 
Triathlon: #2 High Jump Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Jene' Price                9 Arizona Pant             1.15m   266  
  1 Jasmyne Graham             9 Do Right TC              1.15m   266  
  3 Kyla Richardson            8 Coldwater Ex             1.10m   222  
  3 Jalissa Smith              9 Arizona Flam             1.10m   222  
  5 Lauren Kinzel              9 Phoenix Bobc             1.05m   180  
  6 Alexis Harper              8 Coldwater Ex             0.95m   104  
  6 Kayla Richardson           8 Coldwater Ex             0.95m   104  
  8 Kamarya Richardson         9 Coldwater Ex             0.90m    71  
  8 Alexandra Novacek          9 Phoenix Bobc             0.90m    71  
 -- Raquel Munguia             7 Coldwater Ex                NH  
 -- Kendall Williams           8 Arizona Flam                NH  
 -- Eelah Prescott             9 Coldwater Ex                NH  
 
Triathlon: #1 Shot Put (6#) Bantam Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jene' Price                9 Arizona Pant             5.56m   243  
  2 Jasmyne Graham             9 Do Right TC              4.57m   181  
  3 Jalissa Smith              9 Arizona Flam             4.42m   172  
  4 Lauren Kinzel              9 Phoenix Bobc             3.70m   128  
  5 Kendall Williams           8 Arizona Flam             3.62m   123  
  6 Eelah Prescott             9 Coldwater Ex             3.52m   117  
  7 Alexis Harper              8 Coldwater Ex             3.39m   109  
  8 Alexandra Novacek          9 Phoenix Bobc             2.81m    74  
  9 Raquel Munguia             7 Coldwater Ex             2.74m    70  
 
Triathlon Bantam Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jasmyne Graham             9 Do Right TC                         946  
  2 Jene' Price                9 Arizona Pant                        766  
  3 Jalissa Smith              9 Arizona Flam                        618  
  4 Lauren Kinzel              9 Phoenix Bobc                        558  
  5 Alexis Harper              8 Coldwater Ex                        490  
  6 Alexandra Novacek          9 Phoenix Bobc                        353  
  7 Kendall Williams           8 Arizona Flam                        228  
  8 Eelah Prescott             9 Coldwater Ex                        154  
  9 Raquel Munguia             7 Coldwater Ex                        116  
 
Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Ashlee Moore              11 Arizona Flam           2:44.13   526  
  2 Renee Dyson               11 Phoenix Bobc           2:44.24   525  
  3 Jessica Williams          10 Arizona Flam           2:55.72   406  
  4 Savannah Gaffney          10 Phoenix Bobc           2:57.19   392  
  5 Taleisha Thompson         10 Do Right TC            3:01.88   348  
  6 Maria Camacho             11 Coldwater Ex           3:03.34   335  
  7 Asha Bramwell             10 Arizona Flam           3:04.98   320  
  8 Audrie Bell               11 Coldwater Ex           3:15.86   232  
  9 Tori Cabral               10 Coldwater Ex           3:19.48   205  
 10 Cassis Baumgarth          11 Phoenix Bobc           3:22.68   183  
 11 Tijaha Waters             11 Unattached             3:35.45   107  
 12 Kambreya Cahoon           11 Coldwater Ex           3:47.69    52  
 
Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashlee Moore              11 Arizona Flam             14.17   821  
  2 Kambreya Cahoon           11 Coldwater Ex             17.92   375  
  3 Savannah Gaffney          10 Phoenix Bobc             18.26   342  
Section  2  
  1 Audrie Bell               11 Coldwater Ex             17.85   382  
  2 Renee Dyson               11 Phoenix Bobc             18.29   339  
  3 Cassis Baumgarth          11 Phoenix Bobc             19.82   210  
Section  3  
  1 Asha Bramwell             10 Arizona Flam             16.99   471  
  2 Tori Cabral               10 Coldwater Ex             19.22   257  
  3 Taleisha Thompson         10 Do Right TC              20.36   171  
  4 Tijaha Waters             11 Unattached               24.58     1  
Section  4  
  1 Maria Camacho             11 Coldwater Ex             18.95   280  
  2 Jessica Williams          10 Arizona Flam             19.85   208  
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Ashlee Moore              11 Arizona Flam             1.40m   512  
  2 Asha Bramwell             10 Arizona Flam             1.15m   266  
  3 Tori Cabral               10 Coldwater Ex             1.10m   222  
  3 Jessica Williams          10 Arizona Flam             1.10m   222  
  5 Tijaha Waters             11 Unattached               1.05m   180  
  5 Cassis Baumgarth          11 Phoenix Bobc             1.05m   180  
  5 Audrie Bell               11 Coldwater Ex             1.05m   180  
  5 Savannah Gaffney          10 Phoenix Bobc             1.05m   180  
  9 Maria Camacho             11 Coldwater Ex             0.95m   104  
  9 Renee Dyson               11 Phoenix Bobc             0.95m   104  
 11 Taleisha Thompson         10 Do Right TC              0.90m    71  
 -- Kambreya Cahoon           11 Coldwater Ex                NH  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ashlee Moore              11 Arizona Flam             4.70m   479  
  2 Taleisha Thompson         10 Do Right TC              3.80m   263  
  3 Asha Bramwell             10 Arizona Flam             3.65m   231  
  4 Tori Cabral               10 Coldwater Ex             3.57m   214  
  5 Audrie Bell               11 Coldwater Ex             3.50m   200  
  6 Jessica Williams          10 Arizona Flam             3.46m   192  
  7 Renee Dyson               11 Phoenix Bobc             3.29m   159  
  8 Kambreya Cahoon           11 Coldwater Ex             3.21m   144  
  9 Maria Camacho             11 Coldwater Ex             3.15m   133  
 10 Savannah Gaffney          10 Phoenix Bobc             3.13m   130  
 11 Cassis Baumgarth          11 Phoenix Bobc             2.99m   105  
 12 Tijaha Waters             11 Unattached               2.87m    86  
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (6#) Midget Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taleisha Thompson         10 Do Right TC              8.11m   406  
  2 Ashlee Moore              11 Arizona Flam             7.99m   399  
  3 Asha Bramwell             10 Arizona Flam             7.22m   349  
  4 Kambreya Cahoon           11 Coldwater Ex             7.13m   343  
  5 Tijaha Waters             11 Unattached               7.07m   340  
  6 Renee Dyson               11 Phoenix Bobc             6.53m   305  
  7 Maria Camacho             11 Coldwater Ex             4.40m   171  
  8 Tori Cabral               10 Coldwater Ex             4.29m   164  
  9 Cassis Baumgarth          11 Phoenix Bobc             4.17m   157  
 10 Savannah Gaffney          10 Phoenix Bobc             4.15m   155  
 11 Audrie Bell               11 Coldwater Ex             3.37m   108  
 12 Jessica Williams          10 Arizona Flam             3.11m    92  
 
Outdoor Pentathlon Midget Girls
=========================================================================
    National: N  3111  7/25/2001   Kanai Profit, Pasadena, CA                  
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ashlee Moore              11 Arizona Flam                       2737  
  2 Asha Bramwell             10 Arizona Flam                       1637  
  3 Renee Dyson               11 Phoenix Bobc                       1432  
  4 Taleisha Thompson         10 Do Right TC                        1259  
  5 Savannah Gaffney          10 Phoenix Bobc                       1199  
  6 Jessica Williams          10 Arizona Flam                       1120  
  7 Audrie Bell               11 Coldwater Ex                       1102  
  8 Tori Cabral               10 Coldwater Ex                       1062  
  9 Maria Camacho             11 Coldwater Ex                       1023  
 10 Kambreya Cahoon           11 Coldwater Ex                        914  
 11 Cassis Baumgarth          11 Phoenix Bobc                        835  
 12 Tijaha Waters             11 Unattached                          714  
 
Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Brittney Jones            12 Pops TC                2:32.89   657  
  2 Sarah Falker              14 Phoenix Bobc           2:34.52   637  
  3 Abby Moskowitz            12 Phoenix Bobc           2:38.06   595  
  4 Erin Partida              13 Phoenix Bobc           2:40.88   563  
  5 Catherine Fakler          13 Phoenix Bobc           2:47.26   492  
  6 Cary Willis               13 Arizona Flam           3:06.13   310  
  7 Adriana Valles            12 Coldwater Ex           3:07.90   295  
  8 Aysia Oliver              13 Arizona Pant           3:14.94   239  
  9 Jade Welton               12 Northwest Xp           3:15.93   231  
 10 Carrisa Allen             13 Arizona Risi           3:21.91   188  
 11 Imari Campbell-Harrell    12 Coldwater Ex           3:25.24   166  
 12 Hannah Carson             13 Arizona Chee           3:38.42    92  
 
Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarah Falker              14 Phoenix Bobc             21.76   173  
  2 Adriana Valles            12 Coldwater Ex             23.53    76  
Section  2  
  1 Jade Welton               12 Northwest Xp             21.62   182  
  2 Catherine Fakler          13 Phoenix Bobc             24.04    55  
Section  3  
  1 Hannah Carson             13 Arizona Chee             16.29   679  
  2 Cary Willis               13 Arizona Flam             17.78   511  
  3 Carrisa Allen             13 Arizona Risi             21.17   212  
  4 Aysia Oliver              13 Arizona Pant             21.24   207  
Section  4  
  1 Brittney Jones            12 Pops TC                  19.65   332  
  2 Erin Partida              13 Phoenix Bobc             20.14   291  
  3 Abby Moskowitz            12 Phoenix Bobc             22.23   144  
  4 Imari Campbell-Harrell    12 Coldwater Ex             24.44    41  
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Cadija Caldwell           13 Arizona Chee             1.65m   795  
  2 Hannah Carson             13 Arizona Chee             1.60m   736  
  3 Brittney Jones            12 Pops TC                  1.55m   678  
  4 Cary Willis               13 Arizona Flam             1.35m   460  
  5 Aysia Oliver              13 Arizona Pant             1.20m   312  
  5 Abby Moskowitz            12 Phoenix Bobc             1.20m   312  
  5 Carrisa Allen             13 Arizona Risi             1.20m   312  
  8 Erin Partida              13 Phoenix Bobc             1.10m   222  
  9 Imari Campbell-Harrell    12 Coldwater Ex             1.05m   180  
  9 Catherine Fakler          13 Phoenix Bobc             1.05m   180  
  9 Adriana Valles            12 Coldwater Ex             1.05m   180  
Flight  2  
  1 Jade Welton               12 Northwest Xp             1.15m   266  
  2 Sarah Falker              14 Phoenix Bobc             1.05m   180  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Hannah Carson             13 Arizona Chee             5.15m   601  
  2 Brittney Jones            12 Pops TC                  4.58m   448  
  3 Cary Willis               13 Arizona Flam             4.19m   352  
  4 Aysia Oliver              13 Arizona Pant             4.12m   336  
  5 Abby Moskowitz            12 Phoenix Bobc             4.07m   324  
  6 Carrisa Allen             13 Arizona Risi             3.75m   252  
  7 Erin Partida              13 Phoenix Bobc             3.73m   248  
  8 Adriana Valles            12 Coldwater Ex             3.30m   161  
  9 Imari Campbell-Harrell    12 Coldwater Ex             3.18m   139  
 10 Catherine Fakler          13 Phoenix Bobc             3.00m   107  
Flight  2  
  1 Jade Welton               12 Northwest Xp             3.60m   220  
  2 Sarah Falker              14 Phoenix Bobc             3.40m   180  
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (6#) Youth Girls
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Hannah Carson             13 Arizona Chee            13.21m   741  
  2 Cary Willis               13 Arizona Flam             7.74m   383  
  3 Aysia Oliver              13 Arizona Pant             7.58m   372  
  4 Abby Moskowitz            12 Phoenix Bobc             7.36m   358  
  5 Imari Campbell-Harrell    12 Coldwater Ex             6.85m   325  
  6 Brittney Jones            12 Pops TC                  6.84m   325  
  7 Erin Partida              13 Phoenix Bobc             6.63m   311  
  8 Carrisa Allen             13 Arizona Risi             6.14m   280  
  9 Catherine Fakler          13 Phoenix Bobc             5.32m   228  
 10 Adriana Valles            12 Coldwater Ex             4.83m   198  
Flight  2  
  1 Jade Welton               12 Northwest Xp             6.51m   304  
  2 Sarah Falker              14 Phoenix Bobc             3.92m   141  
 
Outdoor Pentathlon Youth Girls
=========================================================================
    National: N  3521  7/24/2001   Alyssa Hasan, Williamsville, NY             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hannah Carson             13 Arizona Chee                       2849  
  2 Brittney Jones            12 Pops TC                            2440  
  3 Cary Willis               13 Arizona Flam                       2016  
  4 Abby Moskowitz            12 Phoenix Bobc                       1733  
  5 Erin Partida              13 Phoenix Bobc                       1635  
  6 Aysia Oliver              13 Arizona Pant                       1466  
  7 Sarah Falker              14 Phoenix Bobc                       1311  
  8 Carrisa Allen             13 Arizona Risi                       1244  
  9 Jade Welton               12 Northwest Xp                       1203  
 10 Catherine Fakler          13 Phoenix Bobc                       1062  
 11 Adriana Valles            12 Coldwater Ex                        910  
 12 Imari Campbell-Harrell    12 Coldwater Ex                        851  
 
Triathlon: #3 400 Meter Dash Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 John Sauceda               9 Coldwater Ex           1:22.21  
  2 Jesse Ochoa                9 Coldwater Ex           1:22.31  
  3 A Guillaume               10 Phoenix Bobc           1:31.29  
  4 Devyn Barnett              9 Coldwater Ex           1:35.83  
  5 Dontae Ochoa               7 Coldwater Ex           1:38.27  
Section  2  
  1 Jalen Johnson              9 Arizona Pant           1:07.31   199  
  2 Chris Cofield              9 Mustangs TC            1:08.05   181  
  3 Kory Wilson               10 Northwest Xp           1:11.27   112  
  4 Aarin Hawkins              8 Mustangs TC            1:11.70   104  
  5 Noah Miller                9 Arizona Pant           1:16.60    32  
  6 Kendrick Felix Jr          9 Mustangs TC            1:17.79    20  
  7 Armani Rice                8 Mustangs TC            1:18.58    14  
  8 Andre Elmore               8 Do Right TC            1:32.45  
 
Triathlon: #2 High Jump Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Kendrick Felix Jr          9 Mustangs TC              1.20m   188  
  1 Chris Cofield              9 Mustangs TC              1.20m   188  
  3 Noah Miller                9 Arizona Pant             1.15m   159  
  3 Jalen Johnson              9 Arizona Pant             1.15m   159  
  5 Aarin Hawkins              8 Mustangs TC              1.10m   131  
  6 Armani Rice                8 Mustangs TC              1.05m   105  
  7 Jesse Ochoa                9 Coldwater Ex             1.00m    81  
  8 Andre Elmore               8 Do Right TC              0.90m    39  
  8 Devyn Barnett              9 Coldwater Ex             0.90m    39  
 -- Dontae Ochoa               7 Coldwater Ex                NH  
 -- John Sauceda               9 Coldwater Ex                NH  
Flight  2  
  1 Kory Wilson               10 Northwest Xp             1.25m   218  
 -- A Guillaume               10 Phoenix Bobc                NH  
 
Triathlon: #1 Shot Put (6#) Bantam Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Chris Cofield              9 Mustangs TC              7.04m   310  
  2 Armani Rice                8 Mustangs TC              6.34m   269  
  3 Jalen Johnson              9 Arizona Pant             5.81m   238  
  4 Andre Elmore               8 Do Right TC              5.62m   227  
  5 Noah Miller                9 Arizona Pant             4.82m   181  
  6 Kendrick Felix Jr          9 Mustangs TC              4.56m   166  
  7 Jesse Ochoa                9 Coldwater Ex             4.49m   162  
  8 Aarin Hawkins              8 Mustangs TC              4.18m   144  
  9 Devyn Barnett              9 Coldwater Ex             3.86m   126  
 10 John Sauceda               9 Coldwater Ex             3.75m   120  
 11 Dontae Ochoa               7 Coldwater Ex             2.81m    68  
Flight  2  
  1 Kory Wilson               10 Northwest Xp             7.71m   349  
  2 A Guillaume               10 Phoenix Bobc             2.79m    67  
 
Triathlon Bantam Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kory Wilson               10 Northwest Xp                        679  
  1 Chris Cofield              9 Mustangs TC                         679  
  3 Jalen Johnson              9 Arizona Pant                        596  
  4 Armani Rice                8 Mustangs TC                         388  
  5 Aarin Hawkins              8 Mustangs TC                         379  
  6 Kendrick Felix Jr          9 Mustangs TC                         374  
  7 Noah Miller                9 Arizona Pant                        372  
  8 Andre Elmore               8 Do Right TC                         266  
  9 Jesse Ochoa                9 Coldwater Ex                        243  
 10 Devyn Barnett              9 Coldwater Ex                        165  
 11 John Sauceda               9 Coldwater Ex                        120  
 12 Dontae Ochoa               7 Coldwater Ex                         68  
 13 A Guillaume               10 Phoenix Bobc                         67  
 
Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Isaiah Oliver             10 Arizona Pant           5:01.24   553  
  2 Justin Westbrook          11 Arizona Flam           5:01.55   551  
  3 Mufasa Guerrero           10 Coldwater Ex           5:46.43   322  
  4 Landon Holman             11 Arizona Chee           5:56.20   280  
  5 Cole Sterns               11 Unattached             6:02.39   254  
  6 Sterling Bell             10 Coldwater Ex           6:13.80   211  
  7 Cameron Bryant            11 Mustangs TC            6:19.24   191  
  8 Archie Rice               10 Mustangs TC            6:25.26   170  
  9 Austin Dancer             11 Arizona Risi           6:37.47   132  
 10 Palu Davis Jr             10 Mustangs TC            7:13.65    45  
 11 Joseph Munguia            11 Coldwater Ex           7:33.99    15  
 
Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cole Sterns               11 Unattached               13.70   792  
  2 Cameron Bryant            11 Mustangs TC              15.77   542  
Section  2  
  1 Archie Rice               10 Mustangs TC              18.14   311  
  2 Sterling Bell             10 Coldwater Ex             18.39   290  
Section  3  
  1 Austin Dancer             11 Arizona Risi             16.60   455  
  2 Landon Holman             11 Arizona Chee             16.88   426  
  3 Mufasa Guerrero           10 Coldwater Ex             20.94   118  
  4 David Ochoa               11 Coldwater Ex             27.10  
Section  4  
  1 Isaiah Oliver             10 Arizona Pant             14.06   746  
  2 Justin Westbrook          11 Arizona Flam             14.81   653  
  3 Austin Walashek           10 AZ Puma                  17.47   370  
  4 Joseph Munguia            11 Coldwater Ex             23.67    17  
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Landon Holman             11 Arizona Chee             1.40m   317  
  2 Justin Westbrook          11 Arizona Flam             1.35m   283  
  2 Isaiah Oliver             10 Arizona Pant             1.35m   283  
  4 Cole Sterns               11 Unattached               1.30m   250  
  4 Austin Dancer             11 Arizona Risi             1.30m   250  
  6 Austin Walashek           10 AZ Puma                  1.25m   218  
  7 Archie Rice               10 Mustangs TC              1.15m   159  
  8 Cameron Bryant            11 Mustangs TC              1.10m   131  
  9 Sterling Bell             10 Coldwater Ex             1.05m   105  
 10 Palu Davis Jr             10 Mustangs TC              0.95m    59  
 -- Mufasa Guerrero           10 Coldwater Ex                NH  
 -- David Ochoa               11 Coldwater Ex                NH  
 -- Joseph Munguia            11 Coldwater Ex                NH  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  2 Sterling Bell             10 Coldwater Ex             3.44m   122  
  3 Justin Westbrook          11 Arizona Flam             4.21m   240  
  4 Archie Rice               10 Mustangs TC              3.31m   104  
  6 Cole Sterns               11 Unattached               4.25m   247  
  7 Austin Dancer             11 Arizona Risi             4.16m   232  
  8 Mufasa Guerrero           10 Coldwater Ex             3.16m    85  
  9 Landon Holman             11 Arizona Chee             3.95m   198  
 10 Joseph Munguia            11 Coldwater Ex             3.30m   103  
 12 Isaiah Oliver             10 Arizona Pant             4.56m   301  
 13 David Ochoa               11 Coldwater Ex             2.27m     2  
 -- Cameron Bryant            11 Mustangs TC              3.87m   185  
 -- Palu Davis Jr             10 Mustangs TC              3.86m   184  
 -- Austin Walashek           10 AZ Puma                  3.77m   170  
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (6#) Midget Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Landon Holman             11 Arizona Chee             9.01m   426  
  2 Cole Sterns               11 Unattached               8.92m   421  
  3 Austin Dancer             11 Arizona Risi             8.72m   409  
  4 Austin Walashek           10 AZ Puma                  7.78m   353  
  4 Isaiah Oliver             10 Arizona Pant             7.78m   353  
  6 David Ochoa               11 Coldwater Ex             7.17m   317  
  7 Justin Westbrook          11 Arizona Flam             6.93m   303  
  8 Cameron Bryant            11 Mustangs TC              6.87m   300  
  9 Joseph Munguia            11 Coldwater Ex             6.53m   280  
 10 Palu Davis Jr             10 Mustangs TC              6.44m   274  
 11 Mufasa Guerrero           10 Coldwater Ex             6.27m   265  
 12 Archie Rice               10 Mustangs TC              6.21m   261  
 13 Sterling Bell             10 Coldwater Ex             5.05m   194  
 
Outdoor Pentathlon Midget Boys
=========================================================================
    National: N  2669  7/1/1999    Nick Best, Boring, OR                       
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Isaiah Oliver             10 Arizona Pant                       2236  
  2 Justin Westbrook          11 Arizona Flam                       2030  
  3 Cole Sterns               11 Unattached                         1964  
  4 Landon Holman             11 Arizona Chee                       1647  
  5 Austin Dancer             11 Arizona Risi                       1478  
  6 Cameron Bryant            11 Mustangs TC                        1349  
  7 Archie Rice               10 Mustangs TC                        1005  
  8 Sterling Bell             10 Coldwater Ex                        922  
  9 Mufasa Guerrero           10 Coldwater Ex                        790  
 10 Joseph Munguia            11 Coldwater Ex                        415  
 
Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Jamaal Jones              12 Phoenix Bobc           5:27.64   411  
  2 Tyler Cabral              13 Coldwater Ex           5:29.56   402  
  3 Devon Allen               13 Arizona Risi           5:40.69   348  
  4 Neil Kimberlin            12 Unattached             5:47.74   316  
  5 David Walls               13 Coldwater Ex           5:55.55   283  
  6 Ben Kmetz                 13 Phoenix Bobc           6:05.45   242  
  7 Alex Armbrust             12 AZ Puma                6:14.56   208  
  8 Avery Korth               14 Phoenix Bobc           6:18.86   192  
 
Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Cabral              13 Coldwater Ex             17.30   593  
  2 Avery Korth               14 Phoenix Bobc             18.30   496  
  3 David Walls               13 Coldwater Ex             21.00   274  
Section  2  
  1 Neil Kimberlin            12 Unattached               15.79   757  
  2 Devon Allen               13 Arizona Risi             19.35   402  
Section  3  
  1 Jamaal Jones              12 Phoenix Bobc             16.95   629  
  2 Ben Kmetz                 13 Phoenix Bobc             18.95   437  
  3 Alex Armbrust             12 AZ Puma                  26.92    13  
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Jamaal Jones              12 Phoenix Bobc             1.45m   352  
  1 Neil Kimberlin            12 Unattached               1.45m   352  
  3 Devon Allen               13 Arizona Risi             1.40m   317  
  4 Tyler Cabral              13 Coldwater Ex             1.35m   283  
  5 Ben Kmetz                 13 Phoenix Bobc             1.30m   250  
  6 Avery Korth               14 Phoenix Bobc             1.25m   218  
  6 Alex Armbrust             12 AZ Puma                  1.25m   218  
  8 David Walls               13 Coldwater Ex             1.10m   131  
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jamaal Jones              12 Phoenix Bobc             4.90m   363  
  2 Neil Kimberlin            12 Unattached               4.83m   350  
  3 Tyler Cabral              13 Coldwater Ex             4.63m   313  
  4 Devon Allen               13 Arizona Risi             4.56m   301  
  5 Ben Kmetz                 13 Phoenix Bobc             4.35m   264  
  6 David Walls               13 Coldwater Ex             3.92m   193  
  7 Alex Armbrust             12 AZ Puma                  3.76m   168  
  8 Avery Korth               14 Phoenix Bobc             3.52m   133  
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put (4K) Youth Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jamaal Jones              12 Phoenix Bobc            11.87m   599  
  2 Tyler Cabral              13 Coldwater Ex             8.54m   398  
  3 Neil Kimberlin            12 Unattached               8.10m   372  
  4 Devon Allen               13 Arizona Risi             7.43m   333  
  5 Ben Kmetz                 13 Phoenix Bobc             6.80m   296  
  6 David Walls               13 Coldwater Ex             6.25m   263  
  7 Alex Armbrust             12 AZ Puma                  6.03m   251  
  8 Avery Korth               14 Phoenix Bobc             5.72m   233  
 
Outdoor Pentathlon Youth Boys
=========================================================================
    National: N  3485  7/5/1989    Ryan Theriault, Las Vegas. NV               
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jamaal Jones              12 Phoenix Bobc                       2354  
  2 Neil Kimberlin            12 Unattached                         2147  
  3 Tyler Cabral              13 Coldwater Ex                       1989  
  4 Devon Allen               13 Arizona Risi                       1701  
  5 Ben Kmetz                 13 Phoenix Bobc                       1489  
  6 Avery Korth               14 Phoenix Bobc                       1272  
  7 David Walls               13 Coldwater Ex                       1144  
  8 Alex Armbrust             12 AZ Puma                             858  
 
Decathlon: #1 100 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Section  1  
  1 Aaron Gonsher             15 Unattached               12.31   591  
  2 Mathew Crocker            15 AZ Puma                  12.61   536  
  3 Erwin Jones Jr            14 Phoenix Bobc             12.65   529  
  4 Kyle Runge                15 Coldwater Ex             13.12   448  
  5 Dylan Walashek            14 AZ Puma                  13.13   446  
 
Decathlon: #5 400 Meter Dash Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aaron Gonsher             15 Unattached               58.02   483  
  2 Erwin Jones Jr            14 Phoenix Bobc             58.55   464  
  3 Mathew Crocker            15 AZ Puma                1:00.01   413  
  4 Dylan Walashek            14 AZ Puma                1:00.79   387  
  5 Kyle Runge                15 Coldwater Ex           1:04.26   280  
 
Decathlon: #10 1500 Meter Run Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Quamar Tate               15 Arizona Risi           4:47.89   631  
  2 Erwin Jones Jr            14 Phoenix Bobc           5:23.47   432  
  3 Mathew Crocker            15 AZ Puma                5:26.76   415  
  4 Aaron Gonsher             15 Unattached             5:30.27   398  
  5 Dylan Walashek            14 AZ Puma                5:32.14   389  
 
Decathlon: #6 110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Quamar Tate               15 Arizona Risi             20.77   291  
  2 Mathew Crocker            15 AZ Puma                  21.52   239  
Section  2  
  1 Erwin Jones Jr            14 Phoenix Bobc             17.30   593  
  2 Aaron Gonsher             15 Unattached               18.43   484  
  3 Dylan Walashek            14 AZ Puma                  21.20   261  
 
Decathlon: #3 High Jump Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
Flight  1  
  1 Dylan Walashek            14 AZ Puma                  1.75m   585  
  2 Erwin Jones Jr            14 Phoenix Bobc             1.55m   426  
  2 Kyle Runge                15 Coldwater Ex             1.55m   426  
  2 Mathew Crocker            15 AZ Puma                  1.55m   426  
  5 Aaron Gonsher             15 Unattached               1.50m   389  
 
Decathlon: #8 Pole Vault Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dylan Walashek            14 AZ Puma                  2.43m   227  
  2 Aaron Gonsher             15 Unattached               2.13m   165  
  3 Erwin Jones Jr            14 Phoenix Bobc             1.82m   107  
 -- Mathew Crocker            15 AZ Puma                     NH  
 -- Quamar Tate               15 Arizona Risi               DNF  
 
Decathlon: #2 Long Jump Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dylan Walashek            14 AZ Puma                  5.23m   427  
  2 Mathew Crocker            15 AZ Puma                  5.21m   423  
  3 Aaron Gonsher             15 Unattached               5.10m   402  
  4 Erwin Jones Jr            14 Phoenix Bobc             4.80m   345  
  5 Kyle Runge                15 Coldwater Ex             4.75m   335  
 
Decathlon: #4 Shot Put (12#) Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Erwin Jones Jr            14 Phoenix Bobc             9.88m   478  
  2 Mathew Crocker            15 AZ Puma                  9.82m   475  
  3 Dylan Walashek            14 AZ Puma                  9.79m   473  
  4 Aaron Gonsher             15 Unattached               8.95m   423  
  5 Kyle Runge                15 Coldwater Ex             7.20m   319  
 
Decathlon: #7 Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aaron Gonsher             15 Unattached              32.90m   522  
  2 Erwin Jones Jr            14 Phoenix Bobc            27.60m   417  
  3 Dylan Walashek            14 AZ Puma                 25.68m   380  
  4 Mathew Crocker            15 AZ Puma                 21.10m   293  
 
Decathlon: #9 Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Erwin Jones Jr            14 Phoenix Bobc            48.66m   569  
  2 Aaron Gonsher             15 Unattached              38.72m   424  
  3 Mathew Crocker            15 AZ Puma                 32.05m   328  
  4 Dylan Walashek            14 AZ Puma                 29.69m   295  
 
Decathlon Intermediate Boys
=========================================================================
    National: N  6896  7/29/1998   Tim Morse, Shoreline, WA                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Erwin Jones Jr            14 Phoenix Bobc                       4360  
  2 Aaron Gonsher             15 Unattached                         4281  
  3 Dylan Walashek            14 AZ Puma                            3870  
  4 Mathew Crocker            15 AZ Puma                            3548