Licensed to USATF - Arizona Association - Organization License
                 Hy-Tek's Meet Manager 1/29/2007 01:47 PM (Revised)
                        Developmental Meet - 1/27/2007                         
                              Arizona Association                              
                                  Glendale CC                                  
                                    Results                                    
 
Event 101  100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mya Multrie                7 Arizona Risi             17.58   1 
  2 Reba Reeves                7 Eternal Flam             18.41   3 
  3 Tyana Mcclain              6 Phoenix Bobc             18.58   3 
  4 Kyinjah Brown              7 Coldwater Ex             18.71   3 
  5 Sydney Green               7 Do Right TC              18.74   3 
  6 Ashanti Grayer             7 Arizona Chee             19.70   1 
  7 Paige Stanford             6 Arizona Chee             20.21   2 
  8 Grace Holgerson            6 Arizona Flam             20.39   3 
  9 Emahni Gray                6 Arizona Risi             20.72   1 
 10 Chyna Anderson             7 Do Right TC              21.34   3 
 11 Hope Brecto                7 Eternal Flam             21.78   2 
 12 Janiece Mason              6 Arizona Chee             22.71   1 
 13 Kenzington Pratt           6 Arizona Risi             22.77   2 
 14 Tyjanae James              5 Arizona Risi             22.89   2 
 15 Jade Betts-Jackson         5 Do Right TC              23.73   3 
 16 Dominique Mustin           4 Arizona Risi             23.76   1 
 17 Sedona Gould               5 Arizona Chee             24.69   2 
 18 Maya Scott                 4 Arizona Flam             27.54   3 
 
Event 102  200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mya Multrie                7 Arizona Risi             39.79   1 
  2 Tyana Mcclain              6 Phoenix Bobc             41.23   1 
  3 Reba Reeves                7 Eternal Flam             41.43   3 
  4 Kyinjah Brown              7 Coldwater Ex             42.19   2 
  5 Grace Holgerson            6 Arizona Flam             43.69   3 
  6 Sydney Green               7 Do Right TC              44.41   3 
  7 Ashanti Grayer             7 Arizona Chee             44.75   2 
  8 Hope Brecto                7 Eternal Flam             45.32   2 
  9 Paige Stanford             6 Arizona Chee             45.85   2 
 10 Emahni Gray                6 Arizona Risi             46.86   1 
 11 Tyjanae James              5 Arizona Risi             48.25   1 
 12 Janiece Mason              6 Arizona Chee             49.11   1 
 13 Kenzington Pratt           6 Arizona Risi             49.39   2 
 14 Chyna Anderson             7 Do Right TC              50.04   3 
 15 Dominique Mustin           4 Arizona Risi             51.19   1 
 16 Jade Betts-Jackson         5 Do Right TC              54.48   3 
 17 Maya Scott                 4 Arizona Flam             56.70   3 
 
Event 111  100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marquis Griffin            6 AZ Titans                15.83   2 
  2 Thomasjr Graham            7 Do Right TC              17.28   4 
  3 Dorian Alexander           6 Arizona Pant             17.43   4 
  4 Decarlos Brooks            6 Arizona Flam             17.76   4 
  5 Marquis Anderson           7 Arizona Risi             18.53   1 
  6 Marquez Young              7 Arizona Flam             18.67   3 
  7 James Smith                6 Arizona Flam             18.70   4 
  8 Terrance Hunter            6 Phoenix Bobc             19.24   1 
  9 Tavian Gould               7 Arizona Chee             19.46   2 
 10 Isaac Oliver               6 Arizona Pant             19.55   3 
 11 Aaron Ware                 7 Do Right TC              19.81   4 
 12 Isaiah Updite              5 Coldwater Ex             20.47   2 
 13 Jeremiah Coleman           6 Arizona Flam             20.61   3 
 14 Jayden Kidd                5 Arizona Chee             20.63   2 
 15 Javier Hernandez           7 Arizona Chee             20.72   1 
 16 Levi Miller                6 Arizona Pant             20.76   4 
 17 Dontae Ochoa               7 Coldwater Ex             20.83   1 
 18 Aldenjr Jackson            5 Do Right TC              20.95   4 
 19 Christian Coleman          7 Arizona Flam             21.47   3 
 20 Todd Waters                5 Arizona Risi             21.89   1 
 21 Joshua Dowhan              6 Unattached               21.92   1 
 22 Dominic Hernandez          5 Arizona Chee             21.96   3 
 23 Kenneth Pratt              6 Arizona Risi             22.06   2 
 24 Kellen Simmons             6 Arizona Flam             22.32   3 
 25 Michael Armstrong          6 Do Right TC              23.52   4 
 26 Ceth Reeves                5 Eternal Flam             23.97   3 
 27 Michaeljr Buckner          6 Do Right TC              26.67   4 
 
Event 112  200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Marquis Griffin            6 AZ Titans                32.44   2 
  2 Thomasjr Graham            7 Do Right TC              36.06   4 
  3 Decarlos Brooks            6 Arizona Flam             36.36   4 
  4 Dorian Alexander           6 Arizona Pant             38.12   4 
  5 James Smith                6 Arizona Flam             38.16   4 
  6 Marquez Young              7 Arizona Flam             39.39   3 
  7 Marquis Anderson           7 Arizona Risi             40.06   1 
  8 Terrance Hunter            6 Phoenix Bobc             41.48   2 
  9 Aaron Ware                 7 Do Right TC              41.77   4 
 10 Isaac Oliver               6 Arizona Pant             41.85   3 
 11 Jeremiah Coleman           6 Arizona Flam             43.99   3 
 12 Levi Miller                6 Arizona Pant             44.47   3 
 13 Christian Coleman          7 Arizona Flam             44.54   3 
 14 Aldenjr Jackson            5 Do Right TC              44.68   4 
 15 Todd Waters                5 Arizona Risi             45.70   2 
 16 Dontae Ochoa               7 Coldwater Ex             46.34   1 
 17 Jayden Kidd                5 Arizona Chee             47.08   2 
 18 Kenneth Pratt              6 Arizona Risi             48.29   2 
 19 Javier Hernandez           7 Arizona Chee             48.35   1 
 20 Isaiah Updite              5 Coldwater Ex             48.63   2 
 21 Joshua Dowhan              6 Unattached               48.91   1 
 22 Dominic Hernandez          5 Arizona Chee             50.76   1 
 23 Ceth Reeves                5 Eternal Flam             54.20   4 
 24 Michaeljr Buckner          6 Do Right TC              56.16   4 
 25 Michael Armstrong          6 Do Right TC              58.48   4 
 
Event 151  4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Arizona Flames TC  'A'                              1:19.34  
  2 Do Right TC  'A'                                    1:21.25  
 
Event 201  100 Meter Dash Bantam Girls
==========================================================================
    National: N 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Kierra Brown               9 Do Right TC              15.16   3 
  2 India Broom                9 Arizona Chee             15.90   3 
  3 Rees Young                 9 Arizona Flam             16.47   3 
  4 Kennedy Broom              9 Arizona Chee             16.78   3 
  5 Drianna Mustin             8 Arizona Risi             16.96   2 
  6 Natashia Barkar            8 Do Right TC              17.11   3 
  7 Jene Price                 9 Arizona Pant             17.13   2 
  8 Antoinette Ware            9 Do Right TC              17.18   3 
  9 Mahogany Gray              8 Arizona Risi             17.19   1 
 10 Jera Richard               9 Arizona Flam             17.41   2 
 11 Alexis Harper              8 Coldwater Ex             17.64   2 
 12 Sabriya Smith              8 Arizona Flam             17.70   2 
 13 Christine Williford        9 Arizona Risi             17.71   1 
 14 Erin Wilson                8 Phoenix Bobc             17.76   2 
 15 Aliyya Washington          8 Coldwater Ex             17.98   1 
 16 Monesha Multrie            9 Arizona Risi             19.04   1 
 17 Janelle Stanford           8 Arizona Chee             19.32   1 
 18 Alani Hammonds             8 Arizona Chee             19.37   1 
 19 Kyli Dublin                9 Arizona Chee             20.41   3 
 20 Hannah Tipton              8 AZ Puma                  20.60   2 
 
Event 202  200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    National: N 26.71  7/31/1993   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jasmyne Graham             9 Do Right TC              31.26   1 
  2 Kierra Brown               9 Do Right TC              33.73   3 
  3 India Broom                9 Arizona Chee             34.74   3 
  4 Drianna Mustin             8 Arizona Risi             34.79   1 
  5 Antoinette Ware            9 Do Right TC              34.94   3 
  6 Jene Price                 9 Arizona Pant             35.61   2 
  7 Jalissa Smith              9 Arizona Flam             35.94   3 
  8 Mahogany Gray              8 Arizona Risi             36.18   2 
  9 Kennedy Broom              9 Arizona Chee             36.48   3 
 10 Alexis Harper              8 Coldwater Ex             36.91   2 
 11 Natashia Barkar            8 Do Right TC              37.06   3 
 12 Rees Young                 9 Arizona Flam             37.60   2 
 13 Erin Wilson                8 Phoenix Bobc             37.84   2 
 14 Jera Richard               9 Arizona Flam             38.24   2 
 15 Christine Williford        9 Arizona Risi             38.32   1 
 16 Aliyya Washington          8 Coldwater Ex             43.02   2 
 17 Hannah Tipton              8 AZ Puma                  43.41   1 
 18 Britni Glasspool           8 Coldwater Ex             44.10   1 
 19 Alani Hammonds             8 Arizona Chee             46.26   1 
 
Event 203  400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
    National: N 59.81  8/1/1993    Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jasmyne Graham             9 Do Right TC            1:13.96   2 
  2 Mary Strong                9 Arizona Flam           1:17.66   2 
  3 Jalissa Smith              9 Arizona Flam           1:21.18   2 
  4 Kierra Brown               9 Do Right TC            1:21.82   2 
  5 India Broom                9 Arizona Chee           1:23.47   2 
  6 Kennedy Broom              9 Arizona Chee           1:25.01   2 
  7 Antoinette Ware            9 Do Right TC            1:26.01   2 
  8 Alexandra Novacek          9 Phoenix Bobc           1:27.40   1 
  9 Natashia Barkar            8 Do Right TC            1:29.79   2 
 10 Alexis Harper              8 Coldwater Ex           1:31.11   1 
 11 Alani Hammonds             8 Arizona Chee           2:00.94   1 
 
Event 204  800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
    National: N 2:23.98  7/6/1986    Chalynn Carr, LaVerne, CA                 
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jasmyne Graham             9 Do Right TC            2:52.06  
  2 Mary Strong                9 Arizona Flam           2:54.72  
  3 Alexandra Novacek          9 Phoenix Bobc           3:23.09  
 
Event 205  1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
    National: N 4:51.28  6/18/1994   Laura Shannon, Great Barrington, MA       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Mary Strong                9 Arizona Flam           6:16.00  
 
Event 211  100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    National: N 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Vic Conyers                9 Arizona Risi             15.01   1 
  2 Seth Hayes                 8 Arizona Chee             15.08   2 
  3 Jeromejr Green             8 Do Right TC              15.43   3 
  4 Dakota Miller              9 Arizona Chee             15.50   2 
  5 Alonzo Alexander           9 Arizona Pant             15.54   3 
  6 Darryl Robinson            8 Arizona Chee             15.79   3 
  7 Tahji Williams             8 Coldwater Ex             16.04   1 
  8 Devonte Lundy              8 Arizona Flam             16.36   3 
  9 Nick Montoya               9 Coldwater Ex             16.78   1 
 10 Edwin Adams                8 Arizona Chee             16.85   3 
 11 Joseph Winzy               9 Do Right TC              16.95   3 
 12 Jesse Ochoa                9 Coldwater Ex             16.96   2 
 13 Dante Holmes               8 Arizona Chee             17.33   2 
 14 Christian Kamerman         8 Arizona Flam             17.35   2 
 15 Brenton Pohlman            8 Phoenix Bobc             17.46   1 
 16 Andrejr Elmore             8 Do Right TC              17.55   3 
 17 Dominic Budetti            9 Phoenix Bobc             18.93   1 
 18 Isaiah Hernandez           9 Arizona Chee             19.11   1 
 19 Anthony Clay               9 Arizona Chee             19.22   1 
 20 Essex Scott                8 Arizona Flam             21.52   2 
 21 Gary Soto                  8 Arizona Risi             21.63   2 
 
Event 212  200 Meter Dash Bantam Boys
==========================================================================
    National: N 26.01  7/25/1996   Richard Crawford, Plano, TX                 
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jeromejr Green             8 Do Right TC              31.82   3 
  2 Vic Conyers                9 Arizona Risi             32.24   2 
  3 Seth Hayes                 8 Arizona Chee             32.80   2 
  4 Alonzo Alexander           9 Arizona Pant             33.00   3 
  5 Dakota Miller              9 Arizona Chee             33.20   2 
  6 Noah Miller                9 Arizona Pant             33.47   3 
  7 Devonte Lundy              8 Arizona Flam             33.61   3 
  8 Tahji Williams             8 Coldwater Ex             34.48   1 
  9 Darryl Robinson            8 Arizona Chee             35.34   3 
 10 Dante Holmes               8 Arizona Chee             36.67   2 
 11 Christian Kamerman         8 Arizona Flam             36.86   2 
 12 Joseph Winzy               9 Do Right TC              36.90   3 
 13 Edwin Adams                8 Arizona Chee             36.94   2 
 14 Jesse Ochoa                9 Coldwater Ex             37.23   1 
 15 Nick Montoya               9 Coldwater Ex             37.27   1 
 16 Andrejr Elmore             8 Do Right TC              37.28   3 
 17 Brenton Pohlman            8 Phoenix Bobc             38.03   1 
 18 Dominic Budetti            9 Phoenix Bobc             39.78   1 
 19 Anthony Clay               9 Arizona Chee             44.12   2 
 20 Isaiah Hernandez           9 Arizona Chee             45.46   1 
 21 Gary Soto                  8 Arizona Risi             47.59   1 
 22 Essex Scott                8 Arizona Flam             53.58   2 
 
Event 213  400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
    National: N 58.74  7/25/1997   Jules Noel, Bouynton Beach, FL              
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jeromejr Green             8 Do Right TC            1:15.65   2 
  2 Seth Hayes                 8 Arizona Chee           1:17.42   2 
  3 Noah Miller                9 Arizona Pant           1:17.87   1 
  4 Aarin Hawkins              8 Mustangs TC            1:19.99   2 
  5 Dakota Miller              9 Arizona Chee           1:21.96   2 
  6 Nick Montoya               9 Coldwater Ex           1:22.79   1 
  7 Dante Holmes               8 Arizona Chee           1:25.79   1 
  8 Jacob Calloway             8 AZ Puma                1:26.95   2 
  9 Brenton Pohlman            8 Phoenix Bobc           1:27.93   1 
 10 Hayden Brecto              9 Eternal Flam           1:31.35   1 
 11 Edwin Adams                8 Arizona Chee           1:31.57   2 
 12 Andrejr Elmore             8 Do Right TC            1:31.79   2 
 13 Joseph Winzy               9 Do Right TC            1:33.64   2 
 14 Darryl Robinson            8 Arizona Chee           1:35.82   1 
 15 Isaiah Hernandez           9 Arizona Chee           1:44.74   1 
 
Event 214  800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
    National: N 2:19.00  5/20/1989   William Obea Moore, Los Angeles, CA       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jacob Calloway             8 AZ Puma                3:10.90  
 
Event 241  4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
    National: N 54.56  7/30/1994   United Stars, Philadelphia, PA              
                       T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Arizona Flames TC  'A'                              1:09.53  
 
Event 301  100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    National: N 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Kayleigh Zobel            11 Phoenix Bobc             13.92   1 
  2 Ashlee Moore              11 Arizona Flam             13.95   4 
  3 Sherrelle Jordan          11 Arizona Chee             14.23   4 
  4 Shannon Jackson           11 Do Right TC              14.24   2 
  5 Tope Williams             10 Arizona Chee             14.32   4 
  6 Takerra Waters            10 Arizona Risi             14.49   1 
  7 Chanel Yarbrough          11 Arizona Pant             14.94   2 
  8 Imani Adams               10 Arizona Chee             15.17   4 
  9 Savannah Bowen            10 Arizona Risi             15.22   3 
 10 Taleisha Thompson         10 Do Right TC              15.26   4 
 11 Sarah Edmondson           11 Arizona Flam             15.41   3 
 12 Jayda Wilson              10 Arizona Risi             15.60   1 
 12 Kylee Thompson            10 Arizona Flam             15.60   2 
 14 Angela Robinson           10 Arizona Risi             15.75   1 
 14 Audrie Bell               11 Coldwater Ex             15.75   2 
 16 Tijaha Waters             11 Arizona Risi             15.87   3 
 17 Jasmine Palma             11 AZ Puma                  16.05   3 
 18 Joy Johnson               11 Arizona Chee             16.09   2 
 19 Breanna Sims              10 Do Right TC              16.12   4 
 19 Taira Miles               10 Arizona Risi             16.12   3 
 21 Keara Schromm             12 Do Right TC              16.47   1 
 22 Kiyoree Overall           11 Arizona Risi             16.65   1 
 23 Monisha Glass             10 Do Right TC              16.84   2 
 24 Indya Pascascio           10 Arizona Risi             17.11   1 
 25 Erin Fakler               11 Phoenix Bobc             17.13   3 
 26 Sapphire Dowhan           10 Unattached               17.42   1 
 27 Leosha Barker             10 Do Right TC              17.90   2 
 28 Zoe Browning              11 Arizona Flam             17.94   3 
 29 Kayla Bickel              10 Phoenix Bobc             18.40   3 
 30 Alissa Myers              11 AZ Puma                  18.66   2 
 31 Desiree Gould             10 Arizona Chee             20.90   3 
 
Event 302  200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    National: N 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sherrelle Jordan          11 Arizona Chee             30.06   5 
  2 Ashlee Moore              11 Arizona Flam             30.17   5 
  3 Kayleigh Zobel            11 Phoenix Bobc             30.51   1 
  4 Takerra Waters            10 Arizona Risi             30.74   2 
  5 Tope Williams             10 Arizona Chee             30.83   4 
  6 Shannon Jackson           11 Do Right TC              31.44   5 
  7 Sarah Strong              11 Arizona Flam             31.90   5 
  8 Kianna Hardwick           10 Arizona Risi             32.09   1 
  9 Imani Adams               10 Arizona Chee             32.41   4 
 10 Savannah Bowen            10 Arizona Risi             32.51   2 
 11 Audrie Bell               11 Coldwater Ex             33.08   4 
 12 Sarah Edmondson           11 Arizona Flam             33.11   4 
 13 Chanel Yarbrough          11 Arizona Pant             33.26   3 
 14 Mia Townsend              11 Arizona Chee             33.29   4 
 14 Taira Miles               10 Arizona Risi             33.29   1 
 16 Jayda Wilson              10 Arizona Risi             33.40   2 
 17 Taleisha Thompson         10 Do Right TC              33.42   5 
 18 Angela Robinson           10 Arizona Risi             33.58   1 
 19 Acajia Hunter             10 Phoenix Bobc             33.84   4 
 20 Kylee Thompson            10 Arizona Flam             34.22   5 
 21 Keara Schromm             12 Do Right TC              34.57   2 
 22 Tijaha Waters             11 Arizona Risi             35.29   1 
 23 Indya Pascascio           10 Arizona Risi             36.34   1 
 24 Kiyoree Overall           11 Arizona Risi             36.42   2 
 25 Breanna Sims              10 Do Right TC              36.59   5 
 26 Taylor Dyson              11 Phoenix Bobc             37.24   3 
 27 Sapphire Dowhan           10 Unattached               37.39   2 
 28 Joy Johnson               11 Arizona Chee             37.50   4 
 29 Erin Fakler               11 Phoenix Bobc             37.82   3 
 30 Ashlyn Abramson           10 Coldwater Ex             38.20   3 
 31 Leosha Barker             10 Do Right TC              38.62   5 
 32 Monisha Glass             10 Do Right TC              38.84   5 
 33 Zoe Browning              11 Arizona Flam             40.54   3 
 34 Raissa Harrell            11 Coldwater Ex             41.47   2 
 35 Kayla Bickel              10 Phoenix Bobc             41.66   3 
 
Event 303  400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
    National: N 55.54  7/27/2001   Ebony Collins, Los Angeles, Ca              
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Sherrelle Jordan          11 Arizona Chee           1:09.12   3 
  2 Sarah Strong              11 Arizona Flam           1:09.38   3 
  3 Kianna Hardwick           10 Arizona Risi           1:14.06   1 
  4 Shannon Jackson           11 Do Right TC            1:14.10   3 
  5 Audrie Bell               11 Coldwater Ex           1:16.61   2 
  6 Imani Adams               10 Arizona Chee           1:16.70   3 
  7 Mia Townsend              11 Arizona Chee           1:17.78   2 
  8 Keara Schromm             12 Do Right TC            1:18.66   1 
  9 Taleisha Thompson         10 Do Right TC            1:19.82   3 
 10 Tope Williams             10 Arizona Chee           1:20.77   3 
 11 Taylor Dyson              11 Phoenix Bobc           1:21.63   1 
 12 Acajia Hunter             10 Phoenix Bobc           1:22.34   1 
 13 Ashlyn Abramson           10 Coldwater Ex           1:24.33   1 
 14 Joy Johnson               11 Arizona Chee           1:24.63   2 
 15 Monisha Glass             10 Do Right TC            1:29.71   2 
 16 Breanna Sims              10 Do Right TC            1:30.21   3 
 17 Leosha Barker             10 Do Right TC            1:32.18   3 
 18 Sapphire Dowhan           10 Unattached             1:33.35   2 
 19 Raissa Harrell            11 Coldwater Ex           1:44.91   1 
 
Event 304  800 Meter Run Midget Girls
================================================================
    National: N 2:13.65  7/29/1995   LaSinda Demus, Santa Rosa, CA             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lizabeth Dyson            11 Phoenix Bobc           2:51.44  
  2 Mia Townsend              11 Arizona Chee           2:52.13  
  3 Cherokee Davis            10 Eternal Flam           2:56.07  
  4 Raissa Harrell            11 Coldwater Ex           4:15.22  
 
Event 305  1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
    National: N 4:42.58  7/30/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO        
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cassidy Kamerman          11 Arizona Flam           5:59.50  
  2 Cherokee Davis            10 Eternal Flam           6:09.89  
  3 Renee Dyson               11 Phoenix Bobc           6:12.82  
  4 Savannah Gaffney          10 Phoenix Bobc           6:17.75  
 
Event 306  3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
    National: N 10:03.54  6/29/1988   Heather Burroughs, Kansas City, MO       
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cassidy Kamerman          11 Arizona Flam          12:26.12  
 
Event 311  100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    National: N 11.70  8/2/1998    Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nathan Simpson            11 Arizona Risi             13.96   1 
  2 Jorgen Holgerson          11 Arizona Flam             14.18   4 
  3 Braxton Nickerson         11 Do Right TC              14.20   4 
  4 Damani Grayer             11 Arizona Chee             14.28   2 
  5 Andrew Powles             11 AZ Puma                  14.55   4 
  6 Wesley Sutton             10 Arizona Chee             14.80   4 
  7 Austin Dancer             11 Arizona Risi             14.86   2 
  8 Bryce Perkins             10 Arizona Chee             14.97   1 
  9 Malik Williams            10 Coldwater Ex             15.17   1 
 10 Sterlingjr Bell           10 Coldwater Ex             15.23   3 
 11 Tristan Dacosta           11 Arizona Chee             15.28   3 
 12 Kejavon Moore             11 Do Right TC              15.31   4 
 13 Jaylen Shans              11 Arizona Risi             15.48   1 
 14 Aaron Motley              10 Coldwater Ex             15.60   3 
 15 Tanner Steele             10 Arizona Pant             15.76   1 
 16 Joshua Bickel             10 Phoenix Bobc             16.63   3 
 17 Royjr Turner              10 Do Right TC              16.81   2 
 18 Tavion Cook               11 Do Right TC              17.46   4 
 19 Alex Montoya              11 Coldwater Ex             17.56   3 
 20 Waun Washington           10 Arizona Chee             17.84   1 
 21 Jeremy Soto               11 Arizona Risi             18.17   2 
 22 Nikaeus Mercer            10 Do Right TC              18.53   4 
 23 Parker Phillips           10 Arizona Flam             18.73   3 
 24 Logan Deschaine           11 Coldwater Ex             23.36   1 
 
Event 312  200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    National: N 23.94  7/28/1990   Jason Johnson, Shreveport, LA               
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Nathan Simpson            11 Arizona Risi             29.00   2 
  2 Braxton Nickerson         11 Do Right TC              29.25   4 
  3 Isaiah Oliver             10 Arizona Pant             29.33   4 
  4 Damani Grayer             11 Arizona Chee             29.73   1 
  5 Mikey Vasquez             11 Coldwater Ex             29.92   1 
  6 Jorgen Holgerson          11 Arizona Flam             29.97   4 
  7 Jaylen Shans              11 Arizona Risi             30.10   1 
  8 Wesley Sutton             10 Arizona Chee             30.64   4 
  9 Tanner Steele             10 Arizona Pant             31.73   1 
 10 Kejavon Moore             11 Do Right TC              32.23   4 
 11 Malik Williams            10 Coldwater Ex             32.41   2 
 12 Austin Dancer             11 Arizona Risi             33.29   2 
 13 Jordan Cons               11 Coldwater Ex             33.61   3 
 14 Aaron Motley              10 Coldwater Ex             33.85   3 
 15 Tristan Dacosta           11 Arizona Chee             34.05   2 
 16 Alex Montoya              11 Coldwater Ex             34.51   1 
 17 Jockiest Ford             10 Do Right TC              34.55   4 
 18 Jeff Decew                11 Unattached               36.36   3 
 19 Waun Washington           10 Arizona Chee             36.95   1 
 20 Jeremy Soto               11 Arizona Risi             40.02   2 
 21 Bryce Perkins             10 Arizona Chee             40.26   1 
 22 Parker Phillips           10 Arizona Flam             41.49   3 
 22 Tavion Cook               11 Do Right TC              41.49   4 
 24 Royjr Turner              10 Do Right TC              41.50   4 
 25 Joshua Bickel             10 Phoenix Bobc             41.53   3 
 26 Nikaeus Mercer            10 Do Right TC              45.27   4 
 27 Logan Deschaine           11 Coldwater Ex             51.86   2 
 
Event 313  400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
    National: N 53.06  7/28/1991   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Isaiah Oliver             10 Arizona Pant           1:09.45   2 
  2 Wesley Sutton             10 Arizona Chee           1:11.00   2 
  3 Waun Washington           10 Arizona Chee           1:11.03   1 
  4 Mikey Vasquez             11 Coldwater Ex           1:11.10   1 
  5 Kejavon Moore             11 Do Right TC            1:14.08   2 
  6 Eric Vogeding             10 AZ Puma                1:15.77   2 
  7 Austin Walashek           10 AZ Puma                1:16.77   1 
  8 Jeff Decew                11 Unattached             1:19.32   1 
  9 Tristan Dacosta           11 Arizona Chee           1:22.07   1 
 10 Jockiest Ford             10 Do Right TC            1:25.17   2 
 11 Bryce Perkins             10 Arizona Chee           1:29.20   2 
 12 Royjr Turner              10 Do Right TC            1:35.05   2 
 13 Tavion Cook               11 Do Right TC            1:39.65   2 
 14 Damani Grayer             11 Arizona Chee           1:41.11   1 
 15 Joshua Bickel             10 Phoenix Bobc           1:41.24   1 
 16 Nikaeus Mercer            10 Do Right TC            1:56.68   1 
 
Event 314  800 Meter Run Midget Boys
================================================================
    National: N 2:07.21  7/26/2001   Reginald Warren, Smyma, GA                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Braxton Nickerson         11 Do Right TC            2:49.87  
  2 Eric Vogeding             10 AZ Puma                3:20.68  
 
Event 315  1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
    National: N 4:22.58  1980        Tony Terex, Wasco, CA                     
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Justin Westbrook          11 Arizona Flam           5:36.54  
  2 Mufasa Guerrero           10 Coldwater Ex           5:46.94  
 
Event 316  3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
    National: N 9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Justin Westbrook          11 Arizona Flam          12:03.47  
  2 Mufasa Guerrero           10 Coldwater Ex          12:21.00  
 
Event 341  4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    National: N 49.17  7/28/1996   Texas Heat, Ft. Worth, TX                   
                       C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren           
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Arizona Flames TC  'A'                                59.61  
 
Event 342  4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    National: N 3:57.26  7/28/1996   United Stars TC, Philadelphia, PA         
                         T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                5:34.09  
 
Event 343  4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
    National: N 9:30.72  6/14/1997   L A Jets, Los Angeles, CA                 
                         P. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                               12:06.68  
 
Event 351  4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    National: N 47.75  7/31/1979   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD            
                       B. Haigher,K.  Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Coldwater Express TC  'A'                           1:00.70  
 
Event 352  4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
    National: N 3:47.50  7/31/1994   Glenarden TC, Upper Marlboro, MD          
                         B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington 
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Coldwater Express TC  'A'                           5:12.14  
 
Event 401  100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    National: N 11.61  8/1/1999    Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jaszmyne Smith            12 Arizona Risi             13.22   1 
  2 Jasmin Pratt              12 Arizona Risi             13.31   2 
  3 Hannah Carson             13 Arizona Chee             13.33   3 
  4 Cadijah Caldwell          13 Arizona Chee             13.61   3 
  5 Alexis Clay               13 Arizona Chee             13.66   3 
  6 Dominique Jackson         12 Arizona Chee             14.41   2 
  7 Raven Owens               13 Arizona Chee             14.62   1 
  8 Juloni Davis              13 Arizona Chee             14.72   1 
  9 Cierra Vogeding           12 AZ Puma                  14.76   3 
 10 Imari Campbell-Harrell    12 Coldwater Ex             15.07   3 
 11 Carissa Allen             12 Arizona Risi             15.35   2 
 12 Leah Brice                14 Arizona Chee             15.43   2 
 13 Jessica Gettleman         12 Phoenix Bobc             15.62   2 
 14 Helen Ramey               12 Arizona Risi             16.27   1 
 15 Sayeeshaa Downing         13 Do Right TC              16.33   3 
 16 Aysia Oliver              12 Arizona Pant             16.40   2 
 17 Makayla Scott             12 Arizona Flam             16.58   3 
 18 Jordan Walkey             13 Arizona Chee             17.13   2 
 19 Brittney Woodland         14 Unattached               17.20   1 
 
Event 402  200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    National: N 23.63  7/31/1999   Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL        
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jaszmyne Smith            12 Arizona Risi             28.00   1 
  2 Jasmin Pratt              12 Arizona Risi             28.02   1 
  3 Jasmine Wilson            12 Arizona Risi             28.03   2 
  4 Cadijah Caldwell          13 Arizona Chee             28.23   3 
  5 Jade Dean                 12 Do Right TC              29.04   3 
  6 Canada Smith              12 Arizona Pant             29.35   3 
  7 Daija Donaldson           13 Arizona Pant             29.42   3 
  8 Dominique Jackson         12 Arizona Chee             30.00   1 
  9 Hannah Carson             13 Arizona Chee             30.02   3 
 10 Alexis Clay               13 Arizona Chee             30.11   3 
 11 Juloni Davis              13 Arizona Chee             31.69   2 
 12 Imari Campbell-Harrell    12 Coldwater Ex             31.79   3 
 13 Raven Owens               13 Arizona Chee             32.05   2 
 14 Leah Brice                14 Arizona Chee             32.26   1 
 15 Carissa Allen             12 Arizona Risi             32.40   1 
 16 Jessica Gettleman         12 Phoenix Bobc             33.10   2 
 17 Sayeeshaa Downing         13 Do Right TC              34.24   3 
 18 Aysia Oliver              12 Arizona Pant             35.32   2 
 19 Helen Ramey               12 Arizona Risi             35.98   1 
 20 Jordan Walkey             13 Arizona Chee             37.43   2 
 21 Brittney Woodland         14 Unattached               37.46   2 
 22 Makayla Scott             12 Arizona Flam             37.82   2 
 
Event 403  400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
    National: N 53.43  7/31/1994   Char Foster, Clearwater, FL                 
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Ashley Pinkney            12 Arizona Risi           1:05.38   2 
  2 Jasmine Wilson            12 Arizona Risi           1:05.63   2 
  3 Jade Dean                 12 Do Right TC            1:06.22   3 
  4 Daija Donaldson           13 Arizona Pant           1:07.31   3 
  5 Cadijah Caldwell          13 Arizona Chee           1:07.92   3 
  6 Canada Smith              12 Arizona Pant           1:09.63   3 
  7 Dominique Jackson         12 Arizona Chee           1:09.98   3 
  8 Alexis Clay               13 Arizona Chee           1:11.03   3 
  9 Juloni Davis              13 Arizona Chee           1:12.23   1 
 10 Leah Brice                14 Arizona Chee           1:13.66   1 
 11 Erin Partida              13 Phoenix Bobc           1:14.30   1 
 12 Raven Owens               13 Arizona Chee           1:15.23   2 
 13 Cierra Vogeding           12 AZ Puma                1:17.82   2 
 14 Catherine Fakler          13 Phoenix Bobc           1:17.86   2 
 15 Imari Campbell-Harrell    12 Coldwater Ex           1:19.29   1 
 16 Jessica Gettleman         12 Phoenix Bobc           1:20.34   1 
 17 Sayeeshaa Downing         13 Do Right TC            1:23.25   2 
 18 Hannah Carson             13 Arizona Chee           1:25.52   3 
 19 Jordan Walkey             13 Arizona Chee           1:31.89   2 
 20 Brittney Woodland         14 Unattached             1:37.39   1 
 
Event 404  800 Meter Run Youth Girls
================================================================
    National: N 2:09.00  8/1/1998    Treani Swain, Los Angeles, CA             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ashley Pinkney            12 Arizona Risi           2:37.69  
  2 Jade Dean                 12 Do Right TC            2:44.73  
  3 Amanda Sims               13 Arizona Flam           2:49.29  
  4 Krisa Duff                12 Phoenix Bobc           2:49.97  
  5 Erin Partida              13 Phoenix Bobc           2:51.27  
  6 Ontario Kabobel           13 Arizona Flam           2:57.82  
  7 Brittney Woodland         14 Unattached             3:48.55  
 
Event 405  1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
    National: N 4:36.90  7/28/1996   Rebecca Mitchell, Geneva, IL              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Sarah Fakler              12 Phoenix Bobc           5:39.54  
  2 Ontario Kabobel           13 Arizona Flam           5:43.62  
  3 Amanda Sims               13 Arizona Flam           5:49.68  
 
Event 406  3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
    National: N 9:57.16  7/4/1987    Deresa Walters, Rochester, NY             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Ontario Kabobel           13 Arizona Flam          12:25.00  
 
Event 411  100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    National: N 10.94  7/28/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Giovanni Pascascio        12 Arizona Risi             13.14   1 
  2 Daniel Budetti            13 Phoenix Bobc             13.22   1 
  3 Javon Williams            12 Arizona Chee             13.33   2 
  4 Devon Allen               12 Arizona Risi             13.41   1 
  5 Devontay Titsworth        12 Arizona Risi             13.68   1 
  6 Earl Young                12 Arizona Flam             13.77   2 
  7 Paul Perkins              12 Arizona Chee             13.88   2 
  8 Steven Gruenewald         13 AZ Puma                  14.91   2 
  9 Alejandro Paiz            13 Arizona Risi             14.95   1 
 10 Davontae Scott            13 Arizona Risi             15.61   1 
 11 Ivan Gilman               13 Arizona Chee             15.70   1 
 12 Jorian Sharpe             12 Arizona Flam             16.68   2 
 
Event 412  200 Meter Dash Youth Boys
==========================================================================
    National: N 21.84  7/29/2000   Michael Grant, Decatur, GA                  
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daniel Budetti            13 Phoenix Bobc             26.77   1 
  2 Giovanni Pascascio        12 Arizona Risi             26.95   1 
  3 Javon Williams            12 Arizona Chee             27.19   2 
  4 Devontay Titsworth        12 Arizona Risi             27.65   2 
  5 Devon Allen               12 Arizona Risi             27.69   1 
  6 Earl Young                12 Arizona Flam             29.15   2 
  7 Paul Perkins              12 Arizona Chee             30.01   2 
  8 Alejandro Paiz            13 Arizona Risi             31.81   1 
  9 Ivan Gilman               13 Arizona Chee             32.45   1 
 10 Davontae Scott            13 Arizona Risi             32.79   2 
 11 Jorian Sharpe             12 Arizona Flam             36.33   2 
 
Event 413  400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
    National: N 47.16  8/1/1993    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Javon Williams            12 Arizona Chee           1:06.22   2 
  2 Jamaal Jones              12 Phoenix Bobc           1:09.21   2 
  3 Paul Perkins              12 Arizona Chee           1:10.72   2 
  4 Grant Swenson             13 Arizona Chee           1:11.18   2 
  5 Ben Kmetz                 13 Phoenix Bobc           1:13.45   2 
  6 Ivan Gilman               13 Arizona Chee           1:14.53   2 
  7 David Walls               12 Coldwater Ex           1:17.78   2 
  8 John Riordan              12 Phoenix Bobc           1:23.08   2 
 
Event 414  800 Meter Run Youth Boys
================================================================
    National: N 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque,NM               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jamaal Jones              12 Phoenix Bobc           2:53.19  
  2 David Walls               12 Coldwater Ex           2:59.68  
  3 Armbrust Alex             12 AZ Puma                2:59.80  
  4 John Riordan              12 Phoenix Bobc           3:11.13  
 
Event 415  1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
    National: N 4:04.72  7/10/1983   Jason Lineau, Fresno, Ca                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jorge Aragon-Sierra       12 Arizona Flam           5:19.36  
  2 Steven Gruenewald         13 AZ Puma                6:09.68  
  3 Armbrust Alex             12 AZ Puma                6:34.38  
 
Event 416  3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
    National: N 9:08.86  7/31/1993   Tom Caughlan, Mason City, IA              
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Grant Swenson             13 Arizona Chee          12:06.42  
 
Event 442  4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    National: N 3:45.90  8/1/1993    Southern California SC, Inglewood, CA     
                         M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne         
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                4:59.67  
 
Event 443  4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
    National: N 9:17.51  8/1/1999    LA Jets, Los Angles, CA                   
                         Delemen, Solomon, Swain, McKinney                 
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                               11:37.23  
 
Event 452  4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
    National: N 3:23.96  8/1/1993    LA Jets, Los Angeles, CA                  
                         LCruel,A.Dean, P.McCall,O.Moore                   
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Phoenix Bobcats  'A'                                4:53.06  
 
Event 501  100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    National: N 11.34  7/28/1995   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lamesha Parr              14 Arizona Flam             14.15  
  2 Emily Ramey               15 Unattached               14.19  
  3 Gabrielle Parson          14 Arizona Flam             14.83  
  4 Krystina Parker           15 Unattached               15.50  
 
Event 502  200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    National: N 23.26  7/31/1999   LaSauntea Moore, Akron, OH                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lamesha Parr              14 Arizona Flam             29.39  
  2 Emily Ramey               15 Unattached               29.83  
  3 Gabrielle Parson          14 Arizona Flam             29.94  
  4 Krystina Parker           15 Unattached               32.04  
  5 Hanna Synder              14 Arizona Chee             35.76  
 
Event 503  400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
    National: N 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Krystina Parker           15 Unattached             1:00.79  
  2 Janay Mendez              14 Arizona Chee           1:05.30  
  3 Hanna Synder              14 Arizona Chee           1:11.52  
  4 Lamesha Parr              14 Arizona Flam           1:14.80  
 
Event 504  800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    National: N 2:09.69  7/27/1991   Liz Mueller, Waterford, CT                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shideen Mike              15 Unattached             3:12.95  
  2 Hanna Synder              14 Arizona Chee           3:21.31  
 
Event 505  1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    National: N 4:25.57  7/22/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Alex Green                15 AZ Puma                5:21.57  
  2 Julia Grose               15 Unattached             5:32.04  
  3 Shideen Mike              15 Unattached             6:35.43  
 
Event 506  3000 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
    National: N 9:54.05  7/1981      Karlene Erickson, Ericson, NE             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Julia Grose               15 Unattached            11:38.00  
  2 Shideen Mike              15 Unattached            14:03.70  
 
Event 511  100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
    National: N 10.54  7/25/8797   Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Jamal Miles               15 Unattached               11.38   2 
  2 Kirk Wilson               15 Unattached               12.32   2 
  3 Isaac Campbell-Harrell    14 Coldwater Ex             12.51   2 
  4 Mathew Crocker            15 AZ Puma                  13.24   2 
  5 Dylan Walashek            14 AZ Puma                  13.37   2 
  6 Darren Brown              15 Arizona Flam             13.42   2 
  7 Sherrod Spellman          14 Do Right TC              13.75   2 
 
Event 512  200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    National: N 21.10  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Jamal Miles               15 Unattached               22.70  
  2 Kirk Wilson               15 Unattached               25.66  
  3 Sherrod Spellman          14 Do Right TC              27.01  
  4 Mathew Crocker            15 AZ Puma                  27.17  
  5 Dylan Walashek            14 AZ Puma                  27.60  
 
Event 513  400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
    National: N 45.99  7/29/1995   William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Erwin Jones               14 Phoenix Bobc             58.54  
  2 Sherrod Spellman          14 Do Right TC            1:01.67  
  3 Isaac Campbell-Harrell    14 Coldwater Ex           1:03.07  
  4 Max Ruzi                  14 Phoenix Bobc           1:07.25  
  5 Ronnie Gray               14 Unattached             1:10.73  
 
Event 514  800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
    National: N 1:53.37  7/28/1985   Michael Remigino, Newington, CT           
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Erwin Jones               14 Phoenix Bobc           2:29.18  
  2 Max Ruzi                  14 Phoenix Bobc           2:44.36  
  3 Ronnie Gray               14 Unattached             2:45.17  
 
Event 601  100 Meter Dash Young Women
================================================================
    National: N 11.10  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Angelyn Avery             17 Arizona Pant             13.71  
  2 Karen Schillinger         17 Unattached               13.95  
 
Event 602  200 Meter Dash Young Women
================================================================
    National: N 23.32  7/29/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Kenyanna Wilson           18 Unattached               25.07  
  2 Angelyn Avery             17 Arizona Pant             27.63  
  3 Hannah Jackson            17 Arizona Pant             28.40  
  4 Brittany Walashek         16 AZ Puma                  30.83  
 
Event 603  400 Meter Dash Young Women
================================================================
    National: N 51.31  7/27/2000   Monique Henderson, San Diego, CA            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leah Ybarra               17 Unattached             1:17.72  
  2 Brittany Walashek         16 AZ Puma                1:17.75  
  3 Hannah Jackson            17 Arizona Pant           1:24.68  
 
Event 604  800 Meter Run Young Women
================================================================
    National: N 2:07.05  7/1/1994    Tamieka Grizzle, Bronx, NY                
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Leah Ybarra               17 Unattached             2:35.51  
  2 Karen Schillinger         17 Unattached             2:46.91  
 
Event 611  100 Meter Dash Young Men
================================================================
    National: N 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Travis Simpsonjr          18 Unattached               11.26  
  2 Adam Thayer               17 Unattached               11.99  
  3 Eric Deleon               16 Arizona Flam             13.56  
 
Event 612  200 Meter Dash Young Men
================================================================
    National: N 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Travis Simpsonjr          18 Unattached               22.45  
  2 Akio Lloyd                17 Arizona Pant             24.75  
  3 Andrew Carey              17 Eternal Flam             25.79  
  4 Eric Deleon               16 Arizona Flam             27.87  
 
Event 613  400 Meter Dash Young Men
================================================================
    National: N 45.58  7/6/1996    William Obea Moore, Los Angeles, CA         
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Orlando Soto              16 Unattached               58.77  
  2 Adam Thayer               17 Unattached               58.80  
  3 Akio Lloyd                17 Arizona Pant             59.77  
  4 Andrew Carey              17 Eternal Flam           1:00.64  
  5 Eric Deleon               16 Arizona Flam           1:03.60  
 
Event 614  800 Meter Run Young Men
================================================================
    National: N 1:49.49  7/27/2000   Nick Davenport, Houston, TX               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Owais Khairandesh         16 Unattached             2:14.64  
  2 Emilio Avila              16 Unattached             2:14.80  
  3 Orlando Soto              16 Unattached             2:19.28  
  4 James Miller              16 Phoenix Bobc           2:29.13  
  5 Ricardo Loayza            16 AZ Puma                2:37.95  
 
Event 615  1500 Meter Run Young Men
================================================================
    National: N 3:51.21  7/7/1985    John Quade, Woodinville, Wa               
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Owais Khairandesh         16 Unattached             4:54.91  
  2 Emilio Avila              16 Unattached             4:55.66  
  3 James Miller              16 Phoenix Bobc           5:10.54