Licensed to USATF - Arizona Association - Organization License
Hy-Tek's Meet Manager 5/20/2006 05:29 PM
Regulation Meet - 5/20/2006
Youth Only - 9 Lane Track
Mesa CC
Results

Event 101 100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 16.43 5
2 Mya Moultrie 6 Do Right 16.63 4
3 Grace Cannell 7 AZ Blaze 16.76 5
4 Alexis Center 7 Do Right 16.78 5
5 Rebekah Green 6 Northwest Xpress 16.91 4
6 Taelor Thompson 7 AZ Cheetahs 17.02 5
7 Bre'anna Griffin 7 AZ Titans 17.03 5
8 Tynique Woods 7 AZ Cheetahs 17.25 5
9 Asata Walker 7 Mustangs Track C 17.54 5
10 Jasmine Holloway 7 AZ Cheetahs 17.55 4
11 Araya Fletcher 7 Do Right 17.72 5
11 Leah Carfillo 7 Eternal Flame 17.72 4
13 Julianna Lafata 7 Unattached 17.82 1
14 Olivia Gonzales 7 Unattached 17.93 4
15 MaShaila Kirkland 7 Northwest Xpress 17.94 1
16 Sloan Decker 7 Northwest Xpress 17.96 3
17 Alexia Marsh 7 Do Right 18.01 3
18 Taylor Hooks 7 Do Right 18.07 4
19 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 18.19 4
20 Sterling Williamson 7 Northwest Xpress 18.37 4
21 Iman Lawson 7 Do Right 18.44 4
22 Taja Fletcher 8 Do Right 18.49 3
23 Reba Reeves 6 AZ Elite 18.97 2
24 Alicia Jamison 8 Bobcats 19.01 3
25 Aliyya Washington 7 Cold Water Expre 19.17 3
26 Marty Welton 7 Northwest Xpress 19.21 3
27 Sydney Green 6 Do Right 19.28 3
28 Siera Logson 7 Northwest Xpress 19.42 2
29 Ayriana Moore 7 Rising Sun 19.45 2
30 Alana Peters 6 AZ Cheetahs 19.48 3
31 Sydni Hawkins 5 Do Right 19.78 2
32 Chyna Anderson 6 Do Right 19.86 2
33 Kacee Stevenson 7 AZ Cheetahs 19.88 1
34 mahogony Jim erson 8 Rising Sun 20.31 2
35 Amaya Johnson 5 Unattached 20.97 1
36 Kenzington Prattt 8 Rising Sun 21.86 2
37 Taelor Smith 7 AZ Cheetahs 22.20 1

Event 102 200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 35.13 5
2 Taelor Thompson 7 AZ Cheetahs 36.48 4
3 Asata Walker 7 Mustangs Track C 36.75 4
4 Tynique Woods 7 AZ Cheetahs 36.92 4
5 Bre'anna Griffin 7 AZ Titans 37.09 4
6 Araya Fletcher 7 Do Right 37.43 5
7 Leah Carfillo 7 Eternal Flame 37.53 4
8 Olivia Gonzales 7 Unattached 37.99 4
9 Delilah Lilly 6 Do Right 38.64 5
10 Reba Reeves 6 AZ Elite 39.01 3
11 Aoylion Spruell 7 Do Right 39.13 5
12 Jasmine Holloway 7 AZ Cheetahs 39.21 4
13 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 40.22 4
14 Iman Lawson 7 Do Right 40.60 5
15 Alana Peters 6 AZ Cheetahs 40.64 3
16 Taylor Hooks 7 Do Right 40.75 4
17 Sydney Green 6 Do Right 42.09 3
18 Kacee Stevenson 7 AZ Cheetahs 42.21 1
18 Taja Fletcher 8 Do Right 42.21 3
20 Aliyya Washington 7 Cold Water Expre 43.18 2
21 Alyssia Lucero 7 Casa Grande 44.02 1
22 Sydni Hawkins 5 Do Right 44.05 2
23 mahogony Jim erson 8 Rising Sun 44.89 2
24 Amaya Johnson 5 Unattached 48.39 1
25 Taelor Smith 7 AZ Cheetahs 49.02 2
26 Kenzington Prattt 8 Rising Sun 56.44 2
27 Yesnia Ramirez 6 Cold Water Expre 1:01.25 1
28 Susan Curtis-Fernandez 4 Cold Water Expre 1:02.34 1

Event 111 100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Tehran Thomas 8 Mustangs Track C 15.53 8
2 Jerome Green 7 Do Right 15.87 8
3 Allyn Williams 7 AZ Titans 16.27 7
4 Marquis Griffin 5 AZ Titans 16.33 8
5 Larry Thomas 8 Mustangs Track C 16.41 7
6 Kirby Wilson 7 Northwest Xpress 16.53 7
7 Jordan Chrite 7 Pops 16.55 6
8 Darryl Robinson 7 AZ Cheetahs 16.56 8
9 Thomas Graham 6 Do Right 16.61 6
10 Kolby Taylor 7 Unattached 16.73 8
11 Travis Moore 6 Pops 16.89 6
12 Jalen Gibson 6 AZ Cheetahs 16.90 7
13 Carson Mandic 7 Pops 16.91 7
14 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 16.97 8
15 Adonis Battle 7 AZ Elite 17.00 1
15 Jahi Hurts 7 AZ Cheetahs 17.00 8
17 Elijhah Rogers 7 Pops 17.18 5
18 Eugene Allen 7 Mustangs Track C 17.35 6
19 Collin Benson 7 AZ Titans 17.42 8
20 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 17.60 5
21 Christian Kammerman 7 Arizona Flames 17.69 6
22 Terrell Felix 7 Mustangs Track C 17.73 6
23 Romie Walker II 6 Mustangs Track C 17.77 6
24 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 17.93 5
25 Madriad Rand 6 Rising Sun 17.95 3
26 Landante Rhoden 7 AZ Cheetahs 17.97 5
27 Imani Lee 6 AZ Cheetahs 18.06 6
28 Tavarus Pearson 8 Do Right 18.15 5
29 DeCarlos Brooks 5 Arizona Flames 18.18 4
30 Keenan Rogers 7 Pops 18.26 3
31 David Cofield 6 Mustangs Track C 18.30 5
32 Hunter Lawliss 7 Northwest Xpress 18.34 5
33 Jaden Hale 6 Pops 18.58 4
34 Justin Lunford 7 Northwest Xpress 18.93 4
35 Isaiah Moehring 6 Northwest Xpress 18.96 3
36 Eric Roberts 8 AZ Cheetahs 19.13 4
37 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 19.14 4
38 Quordel Richards 6 Cold Water Expre 19.23 7
39 Tavian Gould 6 Arizona Flames 19.30 4
40 Jonah Leyvas 6 Arizona Flames 19.63 4
41 Ernesto Valenzuela 7 AZ Titans 19.89 1
41 Javier Hernandez 6 AZ Cheetahs 19.89 1
43 Marquise Anderson 6 Rising Sun 19.98 4
44 Marcel Oliver 5 AZ Panthers 20.01 3
45 Devon Norman 6 Mustangs Track C 20.07 3
46 Cammeron Clark 7 AZ Elite 20.40 3
47 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 20.55 2
48 Christian Coleman 6 Arizona Flames 20.75 3
49 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 20.79 3
50 Essex Scott 7 Arizona Flames 20.93 3
51 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 21.21 2
52 Bo Bramwell 6 Arizona Flames 21.25 2
53 Tavian Hayes 7 AZ Titans 21.83 7
54 Anthony Davis 4 Unattached 22.41 1
55 Cameron Hardesty 7 Northwest Xpress 23.11 2
56 Seth Michaels 7 Pops 23.40 2
57 Yassir White 5 AZ Cheetahs 23.81 1
58 Ken Pratt 7 Rising Sun 23.95 2
59 Joshua Dowhan 5 Unattached 24.15 1
60 Gabriel Gonzales 4 Unattached 24.31 1
61 Ceth Reeves 7 AZ Elite 25.80 1

Event 112 200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Tehran Thomas 8 Mustangs Track C 32.68 7
2 Jerome Green 7 Do Right 33.03 7
3 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 34.52 7
4 Darryl Robinson 7 AZ Cheetahs 34.98 6
5 Marquis Griffin 5 AZ Titans 35.25 6
6 Jalen Gibson 6 AZ Cheetahs 35.84 6
7 Larry Thomas 8 Mustangs Track C 36.01 6
8 Jahi Hurts 7 AZ Cheetahs 36.02 6
9 Jordan Chrite 7 Pops 36.53 6
10 Terrell Felix 7 Mustangs Track C 36.63 5
11 Thomas Graham 6 Do Right 36.64 5
12 Carson Mandic 7 Pops 37.15 7
13 Travis Moore 6 Pops 37.53 7
14 Troy Marrietta 7 Rising Sun 38.14 4
15 Elijhah Rogers 7 Pops 38.29 7
16 Tavarus Pearson 8 Do Right 38.45 7
17 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 38.84 5
18 Christian Kammerman 7 Arizona Flames 38.91 5
19 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 39.07 5
20 Romie Walker II 6 Mustangs Track C 39.51 5
21 David Cofield 6 Mustangs Track C 40.51 5
22 Jaden Hale 6 Pops 40.71 5
23 Quordel Richards 6 Cold Water Expre 41.35 4
24 Marquise Anderson 6 Rising Sun 42.00 4
25 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 42.42 4
26 Eric Roberts 8 AZ Cheetahs 42.66 3
27 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 42.72 4
28 Jonah Leyvas 6 Arizona Flames 43.13 4
29 Essex Scott 7 Arizona Flames 43.58 2
30 Tavian Gould 6 Arizona Flames 43.61 3
31 Marcel Oliver 5 AZ Panthers 44.03 3
32 Christian Coleman 6 Arizona Flames 44.58 3
33 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 44.69 3
34 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 44.76 3
35 Devon Norman 6 Mustangs Track C 45.20 3
36 Keenan Rogers 7 Pops 45.60 6
37 Bo Bramwell 6 Arizona Flames 46.37 2
38 Cammeron Clark 7 AZ Elite 46.42 2
39 Ken Pratt 7 Rising Sun 48.72 2
40 Javier Hernandez 6 AZ Cheetahs 50.52 1
41 Anthony Davis 4 Unattached 50.55 2
42 Yassir White 5 AZ Cheetahs 50.99 1
43 Seth Michaels 7 Pops 51.77 2
44 Mason Curtis-Fernandez 6 Cold Water Expre 56.34 1
45 Gabriel Gonzales 4 Unattached 56.87 1
46 Ceth Reeves 7 AZ Elite 59.60 1

Event 141 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 1:06.16
2 Arizona Cheetah 'A' 1:15.47
3 Northwest Xpress 'A' 1:15.58

Event 151 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Arizona Titans 'A' 1:06.12
2 Arizona Cheetah 'A' 1:10.20
3 Northwest Xpress 'A' 1:10.86
4 Arizona Cheetah 'B' 1:19.98

Event 163 Long Jump Sub-Bantam Girls
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 3.04m
2.83m 3.04m 2.92m FOUL 2.85m FOUL
2 Leah Carfillo 7 Eternal Flame 2.95m
2.66m 2.63m 2.76m 2.95m 2.55m 2.76m
3 Aoylion Spruell 7 Do Right 2.71m
2.53m 1.85m FOUL FOUL 2.71m FOUL
4 Taylor Hooks 7 Do Right 2.70m
2.70m 2.50m 2.17m 2.23m 2.34m FOUL
5 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 2.65m
2.59m FOUL 2.22m 2.28m 2.29m 2.65m
6 Asata Walker 7 Mustangs Track C 2.36m
2.35m 1.91m 2.36m FOUL FOUL FOUL
7 Alicia Jamison 8 Bobcats 2.31m
FOUL FOUL 2.31m
8 Amaya Johnson 5 Unattached 2.29m
2.29m FOUL FOUL FOUL 1.85m FOUL
9 Sydney Green 6 Do Right 2.10m
FOUL FOUL 2.10m FOUL FOUL 1.80m
10 Alyssia Lucero 7 Casa Grande 2.00m
1.96m 1.96m 2.00m
11 Taelor Smith 7 AZ Cheetahs 1.71m
1.59m 1.71m 1.40m
12 mahogony Jim erson 8 Rising Sun 1.49m
1.49m 1.03m FOUL
13 Kenzington Prattt 8 Rising Sun 1.06m
FOUL FOUL 1.06m
-- Chyna Anderson 6 Do Right FOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 173 Long Jump Sub-Bantam Boys
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tehran Thomas 8 Mustangs Track C 3.51m
3.51m 3.42m 2.55m 3.19m 3.33m 3.47m
2 Allyn Williams 7 AZ Titans 3.31m
2.20m 2.80m 2.66m 2.93m 3.31m 2.48m
3 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 3.14m
3.14m 2.82m 2.93m 2.81m 2.69m 2.85m
4 Larry Thomas 8 Mustangs Track C 3.10m
2.72m 2.67m 2.54m 2.82m 2.94m 3.10m
5 Kolby Taylor 7 Unattached 3.07m
FOUL 3.07m 2.85m 2.27m 2.98m 2.83m
6 Adonis Battle 7 AZ Elite 2.99m
2.40m 2.99m 2.87m 2.55m 2.05m FOUL
7 Jordan Chrite 7 Pops 2.86m
2.78m 2.86m FOUL FOUL 2.30m 2.38m
8 Imani Lee 6 AZ Cheetahs 2.84m
2.55m FOUL 2.84m FOUL 2.37m 2.18m
9 Landante Rhoden 7 AZ Cheetahs 2.83m
2.62m 2.66m FOUL 2.83m FOUL FOUL
10 Jaden Hale 6 Pops 2.62m
2.62m 2.46m 2.62m
11 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 2.61m
1.79m 2.61m 1.98m
12 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 2.51m
2.48m 2.51m 2.39m
13 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 2.47m
2.47m 2.45m 2.41m
14 David Cofield 6 Mustangs Track C 2.44m
2.23m 2.39m 2.44m
15 Christian Kammerman 7 Arizona Flames 2.34m
FOUL 2.23m 2.34m
16 Marcel Oliver 5 AZ Panthers 2.29m
FOUL 1.75m 2.29m
17 Romie Walker II 6 Mustangs Track C 2.28m
2.28m 1.76m FOUL
18 Devon Norman 6 Mustangs Track C 2.21m
2.21m 2.09m 2.14m
19 Jonah Leyvas 6 Arizona Flames 2.20m
FOUL 2.20m 2.01m
20 Ernesto Valenzuela 7 AZ Titans 2.16m
1.82m 2.16m FOUL
20 DeCarlos Brooks 5 Arizona Flames 2.16m
2.11m 1.93m 2.16m
22 Essex Scott 7 Arizona Flames 2.15m
1.73m 2.15m 1.91m
23 Tavian Gould 6 Arizona Flames 2.13m
2.02m FOUL 2.13m
24 Bo Bramwell 6 Arizona Flames 2.09m
2.09m 2.08m
25 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 2.01m
FOUL FOUL 2.01m
26 Seth Michaels 7 Pops 1.95m
FOUL 1.95m 1.88m
27 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 1.90m
FOUL 1.90m FOUL
28 Christian Coleman 6 Arizona Flames 1.81m
1.81m 1.66m FOUL
29 Cameron Hardesty 7 Northwest Xpress 1.54m
FOUL 1.54m
30 Joshua Dowhan 5 Unattached 1.51m
1.49m FOUL 1.51m
31 Ken Pratt 7 Rising Sun 1.48m
1.48m 1.34m FOUL
-- Isaiah Drake 6 AZ Cheetahs FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Eugene Allen 7 Mustangs Track C FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Anthony Davis 4 Unattached FOUL
FOUL

Event 201 100 Meter Dash Bantam Girls
==========================================================================
National: N 12.85 7/29/1990 Angela Williams, Ontario, CA
Association: A 13.57 6/12/1999 Terra Evans
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Tope Williams 9 AZ Cheetahs 14.63 5
2 Darreyl Woodson 9 Northwest Xpress 14.88 5
3 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 15.10 5
4 Imani Adams 9 AZ Cheetahs 15.16 3
5 India Broom 8 AZ Cheetahs 15.65 4
6 Taira Miles 9 Rising Sun 15.73 5
7 Porshay Walker 9 Mustangs Track C 15.78 4
8 Cierra Reeves 9 AZ Elite 15.97 4
9 Acacia Hunter 10 Bobcats 16.06 4
10 Jessica Finley 8 Northwest Xpress 16.16 2
11 Ericka Fierros 9 AZ Titans 16.18 5
12 Tateyana Edmond 9 AZ Titans 16.19 2
13 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 16.21 2
14 Kyli Dublin 8 AZ Cheetahs 16.32 3
15 Sara Branccti 9 AZ Elite 16.34 3
16 Sarah Dennard 9 Unattached 16.49 4
17 Taylor Patton 8 AZ Cheetahs 16.52 3
18 Kennedy Broom 8 AZ Cheetahs 16.53 4
19 Tara Wilson 9 AZ Cheetahs 16.67 4
20 Jasmine Lynch 9 Unattached 16.73 3
21 Indya Pascascio 9 Rising Sun 16.79 4
22 Tess Davis 9 AZ Elite 17.05 3
23 Tatiana Vasquez 9 Northwest Xpress 17.21 1
24 Jera Richard 8 Arizona Flames 17.31 1
25 Taylor McIntyre 9 AZ Titans 17.43 3
26 Ciboney Edwards 8 AZ Cheetahs 17.52 3
27 Chrtistine Wilford 8 Rising Sun 17.53 2
28 Carisa Seanz-De La Geurr 10 Pops 17.77 5
29 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 17.81 2
30 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 17.95 5
31 Jene' Price 8 AZ Panthers 18.06 2
32 Rees Young 8 Arizona Flames 18.09 2
33 Kaija Bramwell 8 Arizona Flames 18.70 1
34 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 18.79 1
35 Alexandria Pastenek 8 Bobcats 20.51 1
36 Savannah Scott 8 Arizona Flames 20.78 1

Event 202 200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 26.71 7/31/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Association: A 27.99 7/6/1980 Natosha Lewis
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Tope Williams 9 AZ Cheetahs 31.20 4
2 Darreyl Woodson 9 Northwest Xpress 31.29 4
3 Imani Adams 9 AZ Cheetahs 31.52 4
4 Savannah Bowen 9 Rising Sun 32.01 4
5 Kierra Brown 9 Do Right 32.49 4
6 Taira Miles 9 Rising Sun 32.86 4
7 Ericka Fierros 9 AZ Titans 33.57 3
8 India Broom 8 AZ Cheetahs 33.61 4
9 Drianna Mustin 8 Rising Sun 34.06 4
10 Porshay Walker 9 Mustangs Track C 34.23 3
11 Tateyana Edmond 9 AZ Titans 34.31 1
12 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 35.12 2
13 Kennedy Broom 8 AZ Cheetahs 35.24 4
14 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 35.47 3
15 Tara Wilson 9 AZ Cheetahs 36.55 2
16 Kyli Dublin 8 AZ Cheetahs 36.64 1
17 Chrtistine Wilford 8 Rising Sun 36.95 2
18 Jene' Price 8 AZ Panthers 37.24 2
19 Indya Pascascio 9 Rising Sun 37.45 3
20 Ciboney Edwards 8 AZ Cheetahs 37.67 3
21 kyla goiston 9 Rising Sun 37.68 1
22 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 37.71 1
23 Sarah Dennard 9 Unattached 39.11 3

Event 203 400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 59.81 8/1/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Association: A 1:04.15 7/6/1980 Natosha Lewis
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 1:10.98 3
2 Kianna Hardwick 9 Rising Sun 1:11.27 3
3 Tori Kruger 9 Northwest Xpress 1:15.40 3
4 Cierra Reeves 9 AZ Elite 1:18.48 3
5 Sara Branccti 9 AZ Elite 1:19.68 3
6 Tess Davis 9 AZ Elite 1:20.32 3
7 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 1:20.33 2
8 Cherokee Davis 9 Eternal Flame 1:21.53 3
9 Amy West 9 Arizona Flames 1:24.35 1
10 kyla goiston 9 Rising Sun 1:25.59 1
11 Chrtistine Wilford 8 Rising Sun 1:26.53 2
12 Sapphire Dowhan 9 Unattached 1:29.79 1
13 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 1:30.69 2
14 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 1:33.12 1
15 Ciboney Edwards 8 AZ Cheetahs 1:33.43 2
16 Rees Young 8 Arizona Flames 1:35.56 2

Event 204 800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
National: N 2:23.98 7/6/1986 Chalynn Carr, LaVerne, CA
Association: A 2:33.60 6/11/1994 Min Howlin
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Jasmyne Graham 8 Do Right 2:47.74
2 Taleisha Thompson 9 Do Right 2:47.83
3 Mary Strong 8 Arizona Flames 2:56.70
4 Cherokee Davis 9 Eternal Flame 2:59.77
5 Kierra Brown 9 Do Right 3:03.17
6 Savannah Gaffney 9 Bobcats 3:03.19
7 Amy West 9 Arizona Flames 3:12.42

Event 205 1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
National: N 4:51.28 6/18/1994 Laura Shannon, Great Barrington, MA
Association: A 5:22.80 3/30/1980 Missy Morgan
Name Age Team Finals
================================================================
1 Mary Strong 8 Arizona Flames 6:13.30
2 Taleisha Thompson 9 Do Right 6:22.92

Event 208 1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
National: N 7:30.80 7/18/1993 Elizabeth Paxton, Cypress, CA
Association: A 8:12.90 4/7/1990 Nicole Jenkins
Name Age Team Finals
================================================================
1 Taylor McIntyre 9 AZ Titans 10:24.45
2 Sapphire Dowhan 9 Unattached 12:46.29

Event 211 100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 12.73 7/28/1991 Richard Washington, Inglewood, CA
Association: A 13.08 4/29/1995 Arnold Bernard
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Deantae Fuller 9 AZ Titans 14.22 5
2 Kory Wilson 8 Northwest Xpress 14.49 5
3 Paul Lucas 9 Do Right 14.50 5
4 Malcolm Thomas 8 AZ Titans 14.56 5
5 Wesley Sutton 9 AZ Cheetahs 14.95 4
6 Lawrence Wallace 8 AZ Titans 14.96 4
7 James Turner 9 Casa Grande 15.03 3
8 Anthony Wynn 9 AZ Panthers,Phoenix 15.08 5
9 Mitchell Freedman Jr 8 Mustangs Track C 15.21 5
10 Alonzo Alexander 8 AZ Panthers 15.30 4
11 Tevin Mayfield 9 AZ Cheetahs,Chandle 15.32 3
12 Bryce Perkins 9 AZ Cheetahs 15.34 4
13 Travis Titsworth 8 Rising Sun 15.47 4
14 Israel Simpson 9 AZ Cheetahs 15.61 4
15 Jeff Robertson 9 Northwest Xpress 15.62 3
15 Collin Erickson 8 Arizona Flames 15.62 4
17 Dakota Miller 10 AZ Cheetahs 15.63 4
18 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs 15.74 3
19 Tristin Decker 9 Northwest Xpress 15.75 3
20 Vic Conyer 8 Rising Sun 15.94 5
21 Isaiah Birkel 9 Unattached 16.05 3
22 Micah Martin-Tuhey 8 Northwest Xpress 16.08 2
22 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 16.08 3
24 Aryan Rojas 9 Rising Sun 16.10 2
25 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 16.16 3
26 Denzel McIver 8 AZ Titans 16.45 1
27 Jarvis Moore 9 Rising Sun 16.46 3
28 Kendrick Felix 8 Mustangs Track C 16.63 2
29 Bryce Griffin 9 Rising Sun 16.65 2
30 Fredrick Hawkins 8 Do Right 16.66 5
31 Eric Harriston 9 AZ Cheetahs 16.68 4
32 Jamaree Johnson 9 Do Right 16.96 5
33 Dennis Tetwan 9 AZ Elite 17.42 1
34 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 17.72 2
35 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 17.73 2
36 Hunter Styles 9 Northwest Xpress 17.93 1
37 Kyron Robinson 8 Mustangs Track C 18.27 1
38 Daylon Evans 9 AZ Titans 18.45 1
39 Evan Johnson 8 Unattached 19.69 1

Event 212 200 Meter Dash Bantam Boys
==========================================================================
National: N 26.01 7/25/1996 Richard Crawford, Plano, TX
Association: A 27.44 6/12/1993 Brandon Ogles
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Muhammad Oliver 9 AZ Panthers 29.29 4
2 Deantae Fuller 9 AZ Titans 29.67 4
3 Paul Lucas 9 Do Right 30.11 4
4 Bryce Perkins 9 AZ Cheetahs 30.84 4
5 Luke Rubenzer 9 AZ Elite 30.91 4
6 Israel Simpson 9 AZ Cheetahs 31.70 3
7 Dakota Miller 10 AZ Cheetahs 31.76 3
8 Alonzo Alexander 8 AZ Panthers 32.45 3
9 Lawrence Wallace 8 AZ Titans 32.66 4
10 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 33.34 3
11 Isaiah Birkel 9 Unattached 33.57 3
12 Kendrick Felix 8 Mustangs Track C 34.43 3
13 Collin Erickson 8 Arizona Flames 34.53 3
14 Jamaree Johnson 9 Do Right 34.91 4
15 Eric Harriston 9 AZ Cheetahs 35.03 2
16 Bryce Griffin 9 Rising Sun 35.28 4
17 Dennis Tetwan 9 AZ Elite 36.25 1
18 Daylon Evans 9 AZ Titans 38.45 1
19 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 38.74 2
20 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 38.80 2
21 Kyron Robinson 8 Mustangs Track C 38.95 2
22 Isaiah Hernandez 8 AZ Cheetahs 43.58 1

Event 213 400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 58.74 7/25/1997 Jules Noel, Bouynton Beach, FL
Association: A 1:02.43 6/12/1993 Issac Acosta
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Muhammad Oliver 9 AZ Panthers 1:06.58 2
2 Luke Rubenzer 9 AZ Elite 1:08.02 2
3 Larry Norman Jr 9 AZ Titans 1:12.89 1
4 Israel Simpson 9 AZ Cheetahs 1:12.93 1
5 Paul Lucas 9 Do Right 1:13.00 2
6 Jalen Johnson 8 AZ Panthers 1:15.01 2
7 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs 1:17.24 1
8 Jamaree Johnson 9 Do Right 1:19.60 1
9 Tevin Mayfield 9 AZ Cheetahs,Chandle 1:20.76 1
10 Eric Harriston 9 AZ Cheetahs 1:21.25 2
11 Nik Mercer 9 Do Right 1:33.66 2

Event 214 800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 2:19.00 5/20/1989 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Association: A 2:30.74 5/19/2005 Ryan Silva
Name Age Team Finals
================================================================
1 Brooks Cannell 9 AZ Blaze 2:39.60
2 Tristin Decker 9 Northwest Xpress 2:42.53
3 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 2:55.08
4 Fredrick Hawkins 8 Do Right 2:59.08
5 Jacob Morrison 8 Cold Water Expre 3:03.33
6 Donovan McGinley-Coleman 9 Northwest Xpress 3:04.42
7 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 3:07.53
8 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 3:11.34
9 Justin Fell 8 Mustangs Track C 3:15.61

Event 215 1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 4:48.04 7/29/2001 Connor Revord, Joliet, IL
Association: A 5:03.80 4/11/1987 Joe Acosta
Name Age Team Finals
================================================================
1 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 6:00.80
2 Jacob Morrison 8 Cold Water Expre 6:03.50
3 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 6:07.26
4 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 6:16.65
5 Justin Fell 8 Mustangs Track C 6:19.11
6 Isaiah Hernandez 8 AZ Cheetahs 6:25.92

Event 218 1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
National: N 7:13.01 7/2/1992 Tristan Ruoss, Fayetteville, AR
Association: A 8:41.60 3/10/1991 James Magdaleno
Name Age Team Finals
================================================================
1 Paul Davis 9 Unattached 11:01.06
2 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 11:08.23
3 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 12:37.09

Event 241 4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
National: N 54.56 7/30/1994 United Stars, Philadelphia, PA
T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley
Association: A 55.99 6/13/2004 Az Rising Suns
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 59.13
2 Arizona Rising Sun 'A' 1:00.98
3 Northwest Xpress 'A' 1:01.53
-- Arizona Cheetah 'B' DQ
-- Phoenix Bobcats 'A' DQ

Event 242 4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
National: N 4:19.00 7/29/1993 Fast Action TC, Los Angeles, CA
A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell
Association: A 4:41.70 4/13/1996 KW Northwest Sonics
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 5:19.02
2 Arizona Rising Sun 'A' 5:21.11
3 Arizona Flames 'A' 5:25.99

Event 251 4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
National: N 52.57 7/28/2001 Track Houston, Houston, TX
D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker
Association: A 54.06 6/26/2000 Do Right
Team Finals
================================================================
1 Arizona Titans 'A' 57.46
2 Arizona Panthers 'A' 57.68
3 Arizona Cheetah 'A' 57.86
4 Arizona Rising Sun 'A' 1:01.06

Event 252 4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
National: N 4:11.54 7/30/2000 Speed City TC
K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings
Association: A 4:39.35 5/24/1992 Jesse Owens Memorial
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 5:19.02

Event 261 High Jump Bantam Girls
================================================================
National: N 4-08 7/24/1997 Dorothy Holt, Hinesville, GA
Association: A 1.36m 6/8/1996 Kelsey Johnson
Name Age Team Finals
================================================================
-- Jalissa Smith 8 Arizona Flames NH
1.10
XXX
-- Savannah Gaffney 9 Bobcats NH
1.10
XXX
-- Jera Richard 8 Arizona Flames NH
1.10
XXX
-- Hanna Manzanares 9 AZ Blaze NH
1.10
XX
-- Acacia Hunter 10 Bobcats NH
1.10
XXX
-- Taylor Patton 8 AZ Cheetahs NH
1.10
XXX
-- Emilie Thomas 9 Northwest Xpress NH
1.10
XXX
-- Kaija Bramwell 8 Arizona Flames NH
1.10
XXX
-- Asha Bramwell 9 Arizona Flames NH
1.10
XXX

Event 263 Long Jump Bantam Girls
================================================================
National: N 15-01.75 1972 Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca
Association: A 4.58m 5/20/1972 Cynthia Rhodes
Name Age Team Finals
================================================================
1 Sarah Dennard 9 Unattached 3.43m
2 Jasmyne Graham 8 Do Right 3.41m
3 Cherokee Davis 9 Eternal Flame 3.40m
4 Whitney Belford 9 Unattached 3.26m
5 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C 3.01m
6 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 2.95m
7 Taylor McIntyre 9 AZ Titans 2.77m
8 Jene' Price 8 AZ Panthers 2.67m
9 Savannah Scott 8 Arizona Flames 2.50m
10 Kayla Bickel 9 Bobcats 2.45m
11 Ciara St Clair 8 Northwest Xpress 2.42m
12 Tatiana Vasquez 9 Northwest Xpress 2.06m

Event 265 Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================
National: N 34-04 7/28/1995 Amber Crutis, Monroe, WI
Association: A 8.24m 6/8/2003 Hannah Carson
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ressa Johnson 9 Tonto 4.92m
3.26m 3.19m 4.92m
2 Asha Bramwell 9 Arizona Flames 4.90m
4.32m 4.90m 3.84m
3 Imani Nave 8 Arizona Flames 4.27m
3.32m 4.27m 3.84m
4 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 4.09m
4.09m 3.93m 4.07m
5 Kaija Bramwell 8 Arizona Flames 3.51m
3.21m 3.31m 3.51m

Event 267 Javelin Throw (300G) Bantam Girls
================================================================
National: N 89-02 7/6/2001 Agnes Gallegos, Albuquerque, NM
Association: A 36.22m 4/6/2003 Hannah Carson
Name Age Team Finals
================================================================
1 Whitney Belford 9 Unattached 18.01m
14.48m 13.80m 18.01m 16.57m 15.40m 17.53m
2 Alexandria Pastenek 8 Bobcats 13.16m
10.29m 13.16m 12.01m 11.35m 11.67m 12.06m
3 Emilie Thomas 9 Northwest Xpress 11.53m
9.28m 10.42m 11.53m 9.19m 9.85m 7.16m
4 Sapphire Dowhan 9 Unattached 11.02m
10.05m 10.00m 9.98m 8.86m 11.02m 10.04m
5 Rees Young 8 Arizona Flames 9.69m
9.10m 7.25m 7.47m 6.74m 7.45m 9.69m
6 Kayla Bickel 9 Bobcats 8.83m
8.24m 6.89m 8.44m 8.83m 8.45m 7.79m
7 Savannah Scott 8 Arizona Flames 7.90m
7.90m 7.74m 7.33m 7.06m 6.80m 7.18m

Event 271 High Jump Bantam Boys
================================================================
National: N 5-01.25 1977 David Mosley, Sunnyvale, CA
Association: A 1.36m 6/10/1980 Danny Molinski
Name Age Team Finals
================================================================
1 James Turner 9 Casa Grande 1.35m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.37
O O O O O XO XXX
2 Austin Walashek 9 AZ Puma 1.25m
1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
O XO XXO O XXX
3 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs 1.20m
1.10 1.15 1.20 1.25
O XO O XXX
3 Wesley Sutton 9 AZ Cheetahs 1.20m
1.10 1.20 1.25
XXO XXO XXX
5 Kory Wilson 8 Northwest Xpress 1.15m
1.10 1.15 1.20
O XO XXX
-- Evan Johnson 8 Unattached NH
1.10
XXX

Event 273 Long Jump Bantam Boys
================================================================
National: N 16-01.25 7/26/1980 Terry Simpson
Association: A 4.42m 6/14/1986 Matthew Martin
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malcolm Thomas 8 AZ Titans 4.15m
4.15m 4.12m 4.08m 4.06m FOUL FOUL
2 Collin Erickson 8 Arizona Flames 3.64m
3.41m 3.10m 3.64m 3.31m 3.51m 3.51m
3 Jalen Johnson 8 AZ Panthers 3.52m
FOUL 3.52m 3.31m FOUL 3.51m 3.40m
3 Jeff Robertson 9 Northwest Xpress 3.52m
3.11m 3.37m 3.37m 3.48m 3.41m 3.52m
5 Mitchell Freedman Jr 8 Mustangs Track C 3.43m
3.11m 3.43m FOUL 3.23m 3.06m 3.23m
6 Larry Norman Jr 9 AZ Titans 3.40m
2.93m 3.00m 3.10m FOUL 3.19m 3.40m
7 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 3.30m
3.19m 3.22m 3.23m 3.29m 3.30m FOUL
8 Isaiah Birkel 9 Unattached 3.17m
2.97m 3.04m 3.07m 3.06m 2.98m 3.17m
9 Paul Davis 9 Unattached 3.05m
2.90m 2.81m 3.05m 2.61m 2.75m 2.65m
10 Denzel McIver 8 AZ Titans 3.01m
FOUL FOUL 3.01m
11 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 2.87m
FOUL 2.63m 2.87m
12 Samuel Moehring 8 Northwest Xpress 2.85m
FOUL 2.85m 2.70m
13 Kyron Robinson 8 Mustangs Track C 2.80m
FOUL FOUL 2.80m
14 Brenton Pohlman 8 Bobcats 2.76m
1.68m 2.76m 2.64m
15 Joshua Bickle 9 Bobcats 2.70m
2.63m 2.70m FOUL
16 Micah Martin-Tuhey 8 Northwest Xpress 2.69m
2.69m 2.65m 2.54m
17 Nicolas Thomas 8 Northwest Xpress 2.38m
2.27m 2.21m 2.38m
18 Cedric Jacobs-Jones 8 Bobcats 1.97m
FOUL 1.97m 1.71m
-- Anthony Wynn 9 AZ Panthers,Phoenix FOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 275 Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================
National: N 39-10.75 7/3/1993 Kevin Bookout, Stroud, OK
Association: A 9.82m 3/21/1987 Jason Fogel
Name Age Team Finals
================================================================
1 Nik Mercer 9 Do Right 8.28m
FOUL FOUL 8.28m
2 Hunter Doka 9 Tonto 7.76m
7.10m 7.76m 6.77m
3 James Turner 9 Casa Grande 7.72m
7.12m 6.27m 7.72m
4 Joshua Bickle 9 Bobcats 4.85m
4.53m 4.85m 4.76m
5 Juan Ramirez 9 Cold Water Expre 3.52m
3.41m 3.52m 3.04m

Event 277 Javelin Throw (300G) Bantam Boys
================================================================
National: N 122-11 7/26/2001 Matthew Kosecki, Humble, Tx
Association: A 31.57m 7/14/2003 Brett hundley
Name Age Team Finals
================================================================
1 Mitchell Freedman Jr 8 Mustangs Track C 27.34m
19.40m 19.45m 20.55m 27.34m 26.54m 22.54m
2 Cedric Jacobs-Jones 8 Bobcats 24.44m
19.12m 24.44m 23.90m
3 Paul Davis 9 Unattached 23.54m
22.82m 20.35m 19.45m 23.54m 23.35m 22.29m
4 Hunter Styles 9 Northwest Xpress 22.88m
FOUL 22.88m 19.45m 20.29m 22.12m 21.75m
5 John Kruger 9 Northwest Xpress 21.78m
FOUL 20.32m 20.05m 15.66m 21.78m 18.12m
6 Austin Walashek 9 AZ Puma 21.62m
18.81m 21.62m 20.36m FOUL 20.75m 18.85m
7 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 21.52m
19.60m 21.52m 18.37m 18.54m 19.84m FOUL
8 Brenton Pohlman 8 Bobcats 20.05m
13.23m 18.03m 19.74m 20.05m 19.80m 16.68m
9 Joshua Bickle 9 Bobcats 19.36m
17.94m 18.76m 19.36m 14.62m 16.50m 16.66m
10 Nik Mercer 9 Do Right 17.77m
11.53m 17.77m 15.52m
11 Moiya Willamson 8 Northwest Xpress 17.13m
17.13m 15.80m 13.37m
12 Nicolas Thomas 8 Northwest Xpress 13.76m
FOUL 13.76m 13.01m
13 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 13.59m
12.96m 12.51m 13.59m
14 Samuel Moehring 8 Northwest Xpress 13.35m
10.66m 12.44m 13.35m
15 Evan Johnson 8 Unattached 12.86m
12.86m FOUL 11.41m
16 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 12.62m
12.62m 11.15m 10.10m
17 Juan Ramirez 9 Cold Water Expre 10.69m
9.37m 10.69m 9.97m
18 Justin Fell 8 Mustangs Track C 10.30m
10.30m 10.16m 9.13m

Event 301 100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 12.10 7/31/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jaszmyne Smith 11 Rising Sun 13.27 6
2 Jasmine Wilson 11 Rising Sun 13.75 6
3 Miah Collins 10 Cold Water Expre 14.19 5
4 Joyelle Dancy 11 AZ Panthers,Peoria, 14.21 6
5 Dominique Jackson 11 AZ Cheetahs 14.35 6
6 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 14.37 5
7 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 14.43 6
8 Mecca Muhammand 11 Cold Water Expre 14.54 5
9 Keyanna Griffin 10 AZ Titans 14.57 1
10 Jaquada Adams 12 Rising Sun 14.65 4
11 Justice Cox 11 Unattached 14.84 5
12 Stephanie Valenzuela 11 AZ Titans 14.94 5
13 Abby Moskowitz 11 Bobcats 15.00 4
14 Lilly Halton 10 Cold Water Expre 15.03 4
15 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 15.14 4
16 Aaliyah Norman 11 AZ Titans 15.25 4
17 Cheyenne Thompson 10 AZ Cheetahs 15.33 6
17 Chanel Yarbrough 10 AZ Panthers,Peoria, 15.33 1
19 Taylor Allen 11 AZ Blaze 15.40 3
20 Carlie Brown 11 Northwest Xpress 15.53 1
21 Carissa Allen 11 Rising Sun 15.70 4
22 Pashion Thomas 11 Cold Water Expre 15.74 4
23 Bralecia Evans 11 AZ Titans 15.76 3
24 carisa seberlino 12 Pops 15.78 1
25 Jessica Gettleman 11 Bobcats 15.91 3
26 Emma Power 11 Northwest Xpress 16.04 2
27 Jazmyn Bartee 10 Arizona Flames 16.23 3
28 Asia Logsdon 10 Northwest Xpress 16.50 1
29 Makayla Scott 11 Arizona Flames 17.05 3
30 Joslyn Barajas 11 Arizona Flames 17.83 2
31 Erin Fakler 10 Bobcats 17.84 2
32 Jocelyn Stewart 11 AZ Puma 21.05 1

Event 302 200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 24.47 8/1/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jasmin Pratt 11 Rising Sun,Phoenix, 27.39 4
2 Miah Collins 10 Cold Water Expre 29.43 4
3 Joyelle Dancy 11 AZ Panthers,Peoria, 29.51 4
4 Jaquada Adams 12 Rising Sun 29.78 1
5 Keyanna Griffin 10 AZ Titans 30.41 1
6 Mecca Muhammand 11 Cold Water Expre 30.50 3
7 Olivia Villasenor 12 AZ Panthers 31.50 1
8 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 31.65 2
9 Justice Cox 11 Unattached 31.69 3
10 Pashion Thomas 11 Cold Water Expre 31.95 2
11 Cheyenne Thompson 10 AZ Cheetahs 32.00 4
12 Sheyenne Davis 10 Unattached 32.50 3
13 Bralecia Evans 11 AZ Titans 32.51 2
14 Benita Broughton 10 AZ Titans 32.58 1
15 Jantzen Hale 10 Pops 32.75 3
16 Kyla Golston 11 Rising Sun 32.84 3
17 carisa seberlino 12 Pops 32.86 1
18 Rylie Dickerson 10 AZ Elite 33.58 3
19 Silky Sharpe 10 Bobcats 34.12 2
20 Imari Campbell-Harrell 11 Cold Water Expre 34.36 2
21 Bryndiah Evans 11 AZ Titans 34.61 2
22 Brynna Evans 11 AZ Titans 35.74 1
23 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 35.88 1
24 Joslyn Barajas 11 Arizona Flames 37.04 1
25 Jocelyn Stewart 11 AZ Puma 45.25 1

Event 303 400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 55.54 7/27/2001 Ebony Collins, Los Angeles, Ca
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 1:04.07 3
2 Jaquada Adams 12 Rising Sun 1:08.44 3
3 Olivia Villasenor 12 AZ Panthers 1:09.68 1
4 Sarah Strong 10 Arizona Flames 1:12.00 3
5 Lilly Halton 10 Cold Water Expre 1:12.51 1
6 Sarah Fakler 11 Bobcats 1:14.03 1
7 Stephanie Valenzuela 11 AZ Titans 1:14.10 1
8 Renee Dyson 10 Bobcats 1:14.36 2
9 Bryndiah Evans 11 AZ Titans 1:14.75 2
10 carisa seberlino 12 Pops 1:16.05 1
11 Benita Broughton 10 AZ Titans 1:16.57 1
12 Brynna Evans 11 AZ Titans 1:17.40 1
13 Imari Campbell-Harrell 11 Cold Water Expre 1:18.81 2
14 Rylie Dickerson 10 AZ Elite 1:19.03 2
15 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 1:19.44 2
16 Jantzen Hale 10 Pops 1:21.06 3
17 Silky Sharpe 10 Bobcats 1:21.50 2
18 Taylor Dyson 10 Bobcats 1:23.00 2

Event 304 800 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 2:13.65 7/29/1995 LaSinda Demus, Santa Rosa, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ashley Pinkney 11 Rising Sun,Phoenix, 2:33.04
2 Brittany Jones 11 Pops 2:33.50
3 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 2:33.57
4 Sarah Fakler 11 Bobcats 2:41.56
5 Olivia Villasenor 12 AZ Panthers 2:44.97
6 Dominique Jackson 11 AZ Cheetahs 2:45.69
7 Lizabeth Dyson 10 Bobcats 2:47.12
8 Sarah Strong 10 Arizona Flames 2:50.11
9 McKenna Gaffney 11 Bobcats 3:01.20
10 Julianna Vanderhout 10 AZ Blaze 3:17.99

Event 305 1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 4:42.58 7/30/1988 Heather Burroughs, Kansas City, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 5:51.60
2 Cassidy Kammerman 10 Arizona Flames 5:51.67
3 Renee Dyson 10 Bobcats 6:05.93

Event 306 3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 10:03.54 6/29/1988 Heather Burroughs, Kansas City, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Cassidy Kammerman 10 Arizona Flames 13:08.35
2 Julianna Vanderhout 10 AZ Blaze 14:10.05

Event 308 1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
National: N 6:53.70 7/26/1990 Danielle Safran, Brentwood, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Emma Power 11 Northwest Xpress 10:21.75

Event 311 100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 11.70 8/2/1998 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Quintin Kime 11 AZ Puma 13.59 5
2 Ryan Pierce 11 Rising Sun 13.62 1
3 De'Andre Williams 11 AZ Titans 13.63 1
4 Devon Allen 11 Rising Sun 13.72 5
5 Nathan Simpson 10 Rising Sun 13.74 5
6 Javon Williams 11 AZ Cheetahs,Chandle 13.75 5
7 Tajae White 11 AZ Cheetahs 13.87 5
8 Cameron Twiggs 11 Northwest Xpress 13.92 4
9 Kendyl Taylor 11 Unattached 13.96 4
10 Marcus Beaver 11 AZ Cheetahs 14.04 5
11 Robert Relf 10 Do Right 14.06 5
12 Jorgen Holgerson 10 Arizona Flames 14.43 4
13 Clarence Clark 11 AZ Elite 14.48 3
14 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 14.65 4
15 Paul Perkins 12 AZ Cheetahs 14.71 4
16 Draze Lawless 11 Northwest Xpress 14.75 5
16 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 14.75 4
18 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 14.77 3
18 Levi Wallace 10 AZ Titans 14.77 4
20 Cesar Wong 11 Northwest Xpress 14.90 3
20 Travon Richardson 11 Do Right 14.90 3
22 Pierce Butzine 11 Northwest Xpress 15.04 2
23 Toure Marshall 10 Mustangs Track C 15.16 4
24 Dalvin Richardson 11 Mustangs Track C 15.17 3
25 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 15.23 2
26 Thomas McGrueder 10 Arizona Flames 15.26 3
27 Sedacy Walden 11 Bobcats 15.36 3
28 Austin Dancer 10 Rising Sun 15.43 4
29 Kareem Foster 11 Cold Water Expre 15.70 1
30 Mitchell Willard 11 Arizona Flames 15.80 2
31 Greg Craig 10 Mustangs Track C 15.83 3
32 Cody Tew 11 Northwest Xpress 15.86 1
33 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 16.04 2
34 Taylor Styles 11 Northwest Xpress 16.10 1
35 Joseph Morrison 11 Cold Water Expre 16.47 2
36 Jorian Sharpe 11 Arizona Flames 16.89 2
37 Marcus Magdaleno 10 Northwest Xpress 17.09 1

Event 312 200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 23.94 7/28/1990 Jason Johnson, Shreveport, LA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Javon Williams 11 AZ Cheetahs,Chandle 27.63 4
2 Giovinni Pascascio 11 Rising Sun 27.71 4
3 De'Andre Williams 11 AZ Titans 28.24 1
4 Quintin Kime 11 AZ Puma 28.81 4
5 Paul Perkins 12 AZ Cheetahs 30.07 3
6 Jonathan Vale 11 AZ Elite 30.19 4
7 Jorgen Holgerson 10 Arizona Flames 30.22 3
8 Clarence Clark 11 AZ Elite 30.64 1
9 Toure Marshall 10 Mustangs Track C 30.72 3
10 Tajae White 11 AZ Cheetahs 30.77 4
10 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 30.77 3
12 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 30.81 4
13 Levi Wallace 10 AZ Titans 30.94 3
14 Joseph Cortez 10 Rising Sun 31.42 1
15 Travon Richardson 11 Do Right 31.52 2
16 Dalvin Richardson 11 Mustangs Track C 32.58 3
17 Sedacy Walden 11 Bobcats 32.92 2
18 Kareem Foster 11 Cold Water Expre 33.74 1
19 Greg Craig 10 Mustangs Track C 34.09 2

Event 313 400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 53.06 7/28/1991 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Braxton Nickerson 10 Do Right 1:03.92 2
2 Devontay Titsworth 11 Rising Sun 1:03.99 1
3 Chad Wilford 10 Rising Sun 1:04.88 2
4 Tony Dean 11 Do Right,Phoenix, A 1:07.55 2
5 Jonathan Vale 11 AZ Elite 1:07.96 2
6 Levi Wallace 10 AZ Titans 1:10.76 1
7 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 1:10.91 1
8 Joseph Cortez 10 Rising Sun 1:11.36 2
9 Draze Lawless 11 Northwest Xpress 1:12.79 2
10 Camron Denson 10 AZ Titans 1:16.10 1

Event 314 800 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 2:07.21 7/26/2001 Reginald Warren, Smyma, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Chad Wilford 10 Rising Sun 2:29.43
2 Jorge Aragon 11 Arizona Flames 2:36.47
3 Robert Relf 10 Do Right 2:45.05
4 Alex Armbrus 11 Northwest Xpress 2:47.54
5 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 2:49.37
6 Ryan Branccti 11 AZ Elite 2:59.37

Event 315 1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 4:22.58 1980 Tony Terex, Wasco, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 5:08.88
2 Clinton Hodge 11 Do Right 5:10.73
3 Andrew West 11 Arizona Flames 5:46.74
4 Ryan Branccti 11 AZ Elite 5:51.40
5 Justin Holbrok 10 AZ Cheetahs 5:55.00
6 Terrance Gooden 10 Pops 6:04.48

Event 316 3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 9:38.52 8/1/1998 Chris Dominic, San Lorenzo, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Holbrok 10 AZ Cheetahs 12:53.34
2 Terrance Gooden 10 Pops 13:29.24

Event 321 80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
================================================================
National: N 12.32 7/28/1996 Ashlee Williams, Dallas, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 14.20
2 Kaliya Johnson 11 AZ Cheetahs 15.00
3 Brittany Jones 11 Pops 15.91
4 Jessica Gettleman 11 Bobcats 16.62
5 Taylor Allen 11 AZ Blaze 17.50
6 Sara Higgs 10 Arizona Flames 18.75

Event 331 80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
================================================================
National: N 11.74 7/27/1997 Kenny Lambe, Hilton Head, SC
Name Age Team Finals
================================================================
1 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 13.97
2 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 14.07
3 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 15.64
4 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 15.72

Event 341 4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 49.17 7/28/1996 Texas Heat, Ft. Worth, TX
C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 51.72
2 Arizona Cheetah 'A' 54.66
3 Arizona Titans 'A' 58.40

Event 342 4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 3:57.26 7/28/1996 United Stars TC, Philadelphia, PA
T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 4:29.13
2 Cold Water Express 'A' 4:50.21
3 Phoenix Bobcats 'A' 5:22.03

Event 351 4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
National: N 47.75 7/31/1979 Glenarden TC, Upper Marlboro, MD
B. Haigher,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 51.79
2 Arizona Cheetah 'A' 53.19
3 Northwest Xpress 'A' 56.31

Event 352 4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
National: N 3:47.50 7/31/1994 Glenarden TC, Upper Marlboro, MD
B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 4:20.96
2 Do Right 'A' 4:35.25
3 Arizona Rising Sun 'B' 4:59.77

Event 353 4x800 Meter Relay Midget Boys
================================================================
National: N 9:30.49 6/22/1997 West Valley Eagles, Panorama CIty,CA
C Dove, P. Pratt, M. Pratt, D. Rinaldi
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 10:30.31
2 Arizona Flames 'A' 10:42.62

Event 361 High Jump Midget Girls
================================================================
National: N 5-06.25 7/27/1996 Jacqueline Johnson, Yuma, AZ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 1.45m
2 Jade Welton 11 Northwest Xpress 1.20m
3 Charlotte Thomas 11 Northwest Xpress 1.15m
4 Sara Higgs 10 Arizona Flames 1.10m
4 Jazmyn Bartee 10 Arizona Flames 1.10m
-- Chanel Yarbrough 10 AZ Panthers,Peoria, NH
-- Aysia Oliver 12 AZ Panthers NH
-- Kayla Owens 11 Northwest Xpress NH
-- Makayla Scott 11 Arizona Flames NH

Event 363 Long Jump Midget Girls
================================================================
National: N 18-03.75 6/20/1998 Gayle Hunter, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Kaliya Johnson 11 AZ Cheetahs 4.18m
3.98m 4.18m FOUL 3.80m 3.42m 4.08m
2 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 4.11m
3.94m 4.01m 4.00m FOUL 4.06m 4.11m
3 Joyelle Dancy 11 AZ Panthers,Peoria, 3.90m
3.69m FOUL FOUL 3.55m 3.90m FOUL
4 Aaliyah Norman 11 AZ Titans 3.78m
3.78m 3.74m 3.65m 3.24m FOUL 3.23m
5 Carissa Allen 11 Rising Sun 3.70m
FOUL FOUL 3.43m FOUL FOUL 3.70m
6 Sheyenne Davis 10 Unattached 3.59m
3.43m 3.28m 3.48m 3.28m 3.59m 3.40m
7 Jade Welton 11 Northwest Xpress 3.53m
3.46m 2.97m 3.52m 3.43m 3.53m 3.30m
8 Brynna Evans 11 AZ Titans 3.45m
2.96m 2.97m 3.45m FOUL 3.19m FOUL
9 Jessica Gettleman 11 Bobcats 3.42m
FOUL 2.98m 3.42m 3.36m 3.30m 3.30m
10 McKenna Gaffney 11 Bobcats 3.36m
3.22m 3.10m 2.99m 3.29m 3.36m 3.24m
11 Chanel Yarbrough 10 AZ Panthers,Peoria, 2.94m
2.94m 2.78m FOUL
12 Bryndiah Evans 11 AZ Titans 2.91m
FOUL 2.91m FOUL
13 Carlie Brown 11 Northwest Xpress 2.88m
2.70m 2.88m 2.80m
14 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 2.62m
FOUL 2.38m 2.62m
15 Asia Logsdon 10 Northwest Xpress 2.61m
2.41m 2.53m 2.61m

Event 365 Shot Put (6#) Midget Girls
================================================================
National: N 47-07.25 7/11/1987 Johanna Gambill, Vancouver, Wa
Name Age Team Finals
================================================================
1 Cassie Johnson 11 Tonto 6.90m
6.17m 6.01m 6.63m 6.90m
2 Clorisa Lamb 11 Cold Water Expre 6.85m
6.79m 6.20m 6.23m 6.85m
3 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 6.30m
FOUL 6.30m 5.44m 6.04m
4 Jantzen Hale 10 Pops 6.11m
6.11m 5.61m
5 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 6.03m
6.03m 5.78m 5.89m 5.69m
6 Carissa Allen 11 Rising Sun 4.88m
4.61m 4.37m 4.78m 4.88m
7 Erin Fakler 10 Bobcats 4.23m
3.86m 3.92m 4.23m 4.05m
8 Silky Sharpe 10 Bobcats 3.59m
3.55m 3.59m 3.15m 3.07m

Event 366 Discus Throw (1K) Midget Girls
================================================================
National: N 122-11 7/24/1997 Amber Curtis, Monroe, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Clorisa Lamb 11 Cold Water Expre 12.49m
10.93m 11.54m 10.72m 10.74m 12.49m 11.76m
2 Erin Fakler 10 Bobcats 11.68m
11.62m 10.10m FOUL 9.38m 11.68m 9.77m
3 Taylor Dyson 10 Bobcats 8.88m
FOUL 7.99m 8.88m 8.10m 8.19m FOUL

Event 367 Javelin Throw (300 G) Midget Girls
================================================================
National: N 115-10 7/26/2001 Leigh Petranoff, Cranston, RI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Sheyenne Davis 10 Unattached 22.48m
2 Renee Dyson 10 Bobcats 22.34m
3 Taylor Dyson 10 Bobcats 18.09m
4 Jazmyn Bartee 10 Arizona Flames 17.46m
5 Abby Moskowitz 11 Bobcats 17.33m
6 Jade Welton 11 Northwest Xpress 17.22m
7 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 17.06m
8 Lizabeth Dyson 10 Bobcats 17.02m
9 Charlotte Thomas 11 Northwest Xpress 16.81m
10 Samantha Jefferson 10 Bobcats 12.47m

Event 371 High Jump Midget Boys
================================================================
National: N 5-09 1979 David Mosley, Palo Alto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Travis Colby 11 AZ Cheetahs 1.50m
2 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 1.45m
3 Andrew McDonald 11 AZ Puma 1.30m
3 Cole Sterns 10 Unattached 1.30m
5 Alex Armbrus 11 Northwest Xpress 1.25m
6 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 1.20m
7 Daniel Ruzi 11 Bobcats 1.15m
8 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 1.10m

Event 373 Long Jump Midget Boys
================================================================
National: N 19-05 1974 Anthony Gibson, San Fernando, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Quintin Kime 11 AZ Puma 4.88m
4.65m 4.88m 4.69m 4.79m
2 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 4.26m
3.92m 4.01m 4.07m 4.26m
3 Devon Allen 11 Rising Sun 4.16m
3.90m FOUL 4.13m 4.16m
4 Marche Dennard 11 Unattached 3.90m
3.87m FOUL 3.90m 3.56m
5 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 3.59m
FOUL 3.27m 3.59m 3.46m
6 Greg Craig 10 Mustangs Track C 3.03m
3.03m 2.14m FOUL 2.70m
7 Thomas McGrueder 10 Arizona Flames 2.08m
2.02m 2.08m FOUL FOUL

Event 375 Shot Put (6#) Midget Boys
================================================================
National: N 53-00 6/28/1980 Troy Fowler, Eureka, KS
Name Age Team Finals
================================================================
1 Travis Colby 11 AZ Cheetahs 11.34m
FOUL 11.34m 11.06m 11.34m
2 Shawn Collins 11 Unattached 10.06m
9.52m FOUL 9.61m 10.06m
3 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 9.84m
9.59m 9.27m 9.84m 9.63m
4 Joseph Morrison 11 Cold Water Expre 8.69m
7.78m 8.69m FOUL 7.52m
5 Mitchell Troup 11 Unattached 8.28m
6.99m 8.28m 7.83m 7.52m
6 Austin Dancer 10 Rising Sun 8.22m
8.22m 7.09m 8.21m FOUL
7 John Jackson 10 Pops 7.93m
7.58m 7.74m FOUL 7.93m
8 Sam Duke 10 AZ Blaze 7.36m
7.04m 6.91m 7.36m 6.71m
9 Manuel Hawkins 10 Mustangs Track C 6.67m
6.33m 6.67m 6.64m 6.32m
10 Jacob Michaels 10 Pops 5.25m
5.25m FOUL FOUL FOUL

Event 376 Discus Throw (1K) Midget Boys
================================================================
National: N 159-07 6/19/1982 Michael Stubblefield, Bakersfield, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Shawn Collins 11 Unattached 23.78m
23.35m 23.78m 21.07m 22.38m FOUL FOUL
2 Sam Duke 10 AZ Blaze 20.53m
FOUL 19.78m 20.10m 20.21m 17.56m 20.53m
3 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 20.02m
19.51m FOUL 18.22m 20.02m 19.05m 19.30m
4 Joseph Morrison 11 Cold Water Expre 18.78m
16.60m 14.76m 18.16m FOUL 18.78m 18.10m
5 Manuel Hawkins 10 Mustangs Track C 18.00m
15.62m 16.08m 18.00m FOUL 16.77m 17.39m
6 Mitchell Troup 11 Unattached 17.58m
FOUL 14.76m 13.61m 15.46m 16.09m 17.58m
7 John Jackson 10 Pops 14.40m
FOUL 13.72m 12.94m 13.83m 14.08m 14.40m
8 Jacob Michaels 10 Pops 13.67m
11.89m 13.67m 13.10m 12.45m 13.38m 13.66m

Event 377 Javelin Throw (300G) Midget Boys
================================================================
National: N 123-03 7/28/2001 Josh Johnson, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Travis Colby 11 AZ Cheetahs 35.54m
33.92m 30.75m 33.92m FOUL 33.30m 35.54m
2 Taylor Styles 11 Northwest Xpress 33.03m
31.69m 28.57m 31.81m 31.08m 32.35m 33.03m
3 Deselle Dean 11 Do Right,Phoenix, A 31.44m
30.58m 31.44m 26.15m 31.13m FOUL 29.20m
4 Travon Richardson 11 Do Right 28.65m
28.65m 22.22m FOUL 23.62m 23.75m 20.68m
5 Tony Dean 11 Do Right,Phoenix, A 27.65m
25.89m 14.55m 27.65m 25.58m 26.37m 22.10m
6 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 26.11m
FOUL 26.11m 24.17m 25.12m 24.96m 24.90m
7 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 21.56m
FOUL 14.80m 17.60m 18.65m 20.68m 21.56m
8 Sam Duke 10 AZ Blaze 20.96m
14.64m 16.42m 19.22m 20.21m 20.96m FOUL
9 Daniel Ruzi 11 Bobcats 19.63m
19.28m 17.83m 19.19m 19.63m 18.03m 19.26m
10 Jacob Michaels 10 Pops 17.08m
12.75m 17.08m 15.56m
11 Mitchell Willard 11 Arizona Flames 17.02m
17.02m 15.79m 16.90m
12 John Jackson 10 Pops 16.61m
FOUL 13.36m 16.61m
13 Sedacy Walden 11 Bobcats 16.29m
14.00m 15.60m 16.29m

Event 401 100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 11.61 8/1/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Sierra Meador 13 Rising Sun,Glendale 12.83 5
2 Chinequa Lee 13 AZ Cheetahs 12.97 5
3 Sydnee Freeman 12 AZ Elite 13.45 5
4 Alexis Clay 12 AZ Cheetahs,Chandle 13.49 5
5 Khadijah McClain 12 Do Right,Phoenix, A 13.56 4
6 Tyerra Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 13.83 4
7 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 13.94 4
8 Jackie Smith 12 AZ Blaze 13.96 4
8 Natalie Melkonoff 12 AZ Elite 13.96 1
10 Courtney Clark 13 AZ Elite 14.03 4
11 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 14.04 4
12 Arielle Allen 13 AZ Cheetahs 14.05 5
13 Adrianna Chrite 12 Pops 14.08 3
14 Prasana Polite 14 AZ Cheetahs 14.14 5
15 Domonique Cameron 12 Rising Sun 14.31 4
16 Katrina O'Neal 12 Mustangs Track C 14.47 4
17 Etienne Walden 14 Bobcats 14.49 3
17 Tiara Alves 13 Mustangs Track C 14.49 5
19 Diamin Dean 13 Do Right,Phoenix, A 14.52 3
20 Salimah Muhammad 12 AZ Cheetahs,Chandle 14.69 3
21 Katie Huch 14 AZ Cheetahs 14.72 3
22 Ericka Rogers 12 Mustangs Track C 14.83 2
23 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 15.00 4
24 Damika McWilliams 12 Rising Sun 15.02 3
25 Amethyst Boyd 13 AZ Cheetahs,Chandle 15.50 2
26 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 15.69 1
27 Jessica Biggs 12 AZ Heat 15.75 1
28 Ashley Moore 12 Rising Sun 15.77 3
29 Charity Fuller 13 AZ Heat 15.90 1
30 Adriana Craig 12 Mustangs Track C 16.10 2
31 Keirra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 16.12 3
32 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 17.16 1

Event 402 200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 23.63 7/31/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Bryanna Smythe 13 AZ Cheetahs,Chandle 25.87 4
2 Chinequa Lee 13 AZ Cheetahs 27.08 4
3 Sierra Meador 13 Rising Sun,Glendale 27.19 4
4 Brittany Palencia 13 Otownsports,Scottsd 27.95 4
4 Alexis Clay 12 AZ Cheetahs,Chandle 27.95 4
6 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 29.10 3
7 Adrianna Chrite 12 Pops 29.34 3
7 Katrina O'Neal 12 Mustangs Track C 29.34 3
9 Prasana Polite 14 AZ Cheetahs 29.78 4
10 Tiara Alves 13 Mustangs Track C 29.79 3
11 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 29.97 3
12 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 30.20 3
13 Etienne Walden 14 Bobcats 30.30 3
14 Candida Tolbert 14 Do Right 30.45 4
15 Domonique Cameron 12 Rising Sun 30.77 3
16 Erin Rebello 13 Arizona Flames 31.32 3
17 Damika McWilliams 12 Rising Sun 31.44 1
18 Ericka Rogers 12 Mustangs Track C 31.68 2
19 Charity Fuller 13 AZ Heat 33.68 1
20 Jessica Biggs 12 AZ Heat 34.74 1
21 Catherine Fakler 13 Bobcats 34.78 2
22 Adriana Craig 12 Mustangs Track C 35.56 2

Event 403 400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 53.43 7/31/1994 Char Foster, Clearwater, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Sydnee Freeman 12 AZ Elite 1:00.12 3
2 Chinequa Lee 13 AZ Cheetahs 1:01.24 3
3 Natalie Melkonoff 12 AZ Elite 1:01.52 3
4 Brittany Palencia 13 Otownsports,Scottsd 1:02.63 3
5 Arielle Allen 13 AZ Cheetahs 1:05.02 3
6 Breana Ruiz 12 AZ Elite,Mesa, AZ 1:05.48 3
7 Tiara Alves 13 Mustangs Track C 1:06.39 2
8 Sierra Meador 13 Rising Sun,Glendale 1:06.58 3
9 Daija Donaldson 12 AZ Panthers 1:07.78 2
10 Candida Tolbert 14 Do Right 1:08.03 2
11 Tianna Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 1:08.31 3
12 Courtney Clark 13 AZ Elite 1:10.25 2
13 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 1:11.86 1
14 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 1:11.97 2
15 Domonique Cameron 12 Rising Sun 1:13.35 3
16 Ashley Moore 12 Rising Sun 1:13.78 1
17 Katrina O'Neal 12 Mustangs Track C 1:13.93 1
18 Jahnee Brown 13 Do Right 1:14.90 2
19 Keirra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 1:20.50 2
20 Damika McWilliams 12 Rising Sun 1:22.43 1
21 Zuleima Espinosa 12 Cold Water Expre 1:27.94 1

Event 404 800 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 2:09.00 8/1/1998 Treani Swain, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jessica Tonn 13 AZ Blaze 2:25.60
2 April Steward 12 Pops,Tucson, AZ 2:29.61
3 Kristina Vanderhout 12 AZ Blaze 2:32.94
4 Erin Partida 12 Bobcats 2:40.70
5 Lisa Wiley 12 AZ Cheetahs 2:42.55
6 Tori Papp 13 AZ Cheetahs 2:49.27
7 Katie Huch 14 AZ Cheetahs 2:49.75
8 Taylor Tegtmeyer 13 AZ Cheetahs 2:50.80
9 Kristin Gooden 13 Pops 2:53.10

Event 405 1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 4:36.90 7/28/1996 Rebecca Mitchell, Geneva, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jessica Tonn 13 AZ Blaze 5:00.52
2 Tess Berghoff 13 AZ Elite 5:12.96
3 April Steward 12 Pops,Tucson, AZ 5:22.27
4 Aviana Moreno 13 Pops 5:28.12
5 Erin Partida 12 Bobcats 5:41.50
6 Lisa Wiley 12 AZ Cheetahs 5:43.17
7 Kailey Rumbo 13 AZ Blaze 5:46.53
8 Ontario Kabobel 12 AZ Elite 5:58.58
9 Joelle Grande 12 Cold Water Expre 6:35.44

Event 406 3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 9:57.16 7/4/1987 Deresa Walters, Rochester, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Kristina Vanderhout 12 AZ Blaze 11:06.35
2 Aviana Moreno 13 Pops 11:43.23
3 Joelle Grande 12 Cold Water Expre 13:29.60

Event 409 3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
National: N 14:46.46 7/30/1992 Anya-Marie Ruso, Fayetteville, AR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 23:40.64

Event 411 100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 10.94 7/28/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Robert Matthews 13 AZ Cheetahs 12.25 5
2 Desann Hardwick 13 Rising Sun 12.34 5
3 Keith Bowen Jr 13 Rising Sun,Glendale 12.55 5
4 Cliff Rosario 13 AZ Heat 12.57 5
5 cody Lotz 13 Rising Sun 12.71 5
6 Marshall Gaibraith 13 Northwest Xpress 12.82 4
7 Blaine Griffin 14 Rising Sun 12.86 5
8 Michael Jordan 13 AZ Cheetahs 12.88 4
9 Trey Waters 13 AZ Cheetahs 12.91 4
10 Ronnie Walker 13 Northwest Xpress 12.96 5
11 Kaiga Killian 12 Northwest Xpress 13.02 4
12 Tyler Arkin 13 Northwest Xpress 13.06 5
13 Trae Hopper 13 AZ Titans 13.43 1
14 Tyshawn Hall 13 Mustangs Track C 13.44 4
15 Joshua Dennard 12 Unattached 13.47 4
16 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 13.52 4
17 Damian McIver 13 AZ Titans 13.63 1
18 Luke Bentley 12 Northwest Xpress 13.79 2
19 Brandon Raphael 12 Bobcats 13.83 3
20 Barron Hicks 13 Unattached 14.38 3
21 Jabril Gibson 13 Do Right,Phoenix, A 14.43 3
22 Dylan Kramer 13 AZ Elite 14.59 3
23 Johathan Alme 12 AZ Elite 14.62 2
23 Aaron Kennedy 13 Do Right 14.62 3
25 Diante Richardson 13 Mustangs Track C 14.68 3
26 Haaneef Foster 13 Cold Water Expre 14.78 3
27 Austin Montag 13 AZ Elite 14.93 1
28 Melvin Rogers 13 Pops 15.16 2
29 Steven Gruenewald 12 AZ Puma 15.55 2
30 Seth Powelson 12 Northwest Xpress 15.90 2
31 Dimitri Tarpley 12 Unattached 17.36 2

Event 412 200 Meter Dash Youth Boys
==========================================================================
National: N 21.84 7/29/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Keith Bowen Jr 13 Rising Sun,Glendale 25.72 3
2 Blaine Griffin 14 Rising Sun 25.80 3
3 Ronnie Walker 13 Northwest Xpress 25.90 3
4 cody Lotz 13 Rising Sun 26.15 3
5 Trae Hopper 13 AZ Titans 27.26 1
6 Tyshawn Hall 13 Mustangs Track C 27.35 1
7 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 27.44 1
8 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 28.41 3
9 Barron Hicks 13 Unattached 29.56 1
10 Diante Richardson 13 Mustangs Track C 30.73 1
11 Dimitri Tarpley 12 Unattached 37.86 1

Event 413 400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 47.16 8/1/1993 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 59.71 3
2 Nathan Bolivar 13 AZ Puma 1:00.54 3
3 Trae Hopper 13 AZ Titans 1:03.91 1
4 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 1:04.37 3
5 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 1:04.40 2
6 Marcus Mehlhaf 12 Northwest Xpress 1:05.17 1
7 Dylan Kramer 13 AZ Elite 1:05.69 2
8 Raymone D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 1:05.76 2
9 Joshua Dennard 12 Unattached 1:07.08 3
10 Doug Cortez 12 Rising Sun 1:08.52 2
11 Austin Montag 13 AZ Elite 1:12.29 1

Event 414 800 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 1:56.36 7/28/2001 Cody Harper, Albuquerque,NM
Name Age Team Finals
================================================================
1 Nathan Bolivar 13 AZ Puma 2:27.70
2 Eric Brannick 13 AZ Puma 2:28.95
3 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 2:30.16
4 Marcus Mehlhaf 12 Northwest Xpress 2:32.04
5 Raymone D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 2:32.13
5 Grant Swenson 12 AZ Cheetahs 2:32.13
7 Phillip Garcia 12 Cold Water Expre 2:34.37
8 Chris Neely 13 Northwest Xpress 2:38.54 9 Doug Cortez 12 Rising Sun 2:38.80 10 Sky Seliquini 12 AZ Blaze 2:39.69 11 Steven Gruenewald 12 AZ Puma 2:41.30 12 Aaron Osborne 12 AZ Elite 2:47.52 Event 415 1500 Meter Run Youth Boys ================================================================ National: N 4:04.72 7/10/1983 Jason Lineau, Fresno, Ca Name Age Team Finals ================================================================ 1 Jeremie Gooden 13 Pops 5:21.41 2 Phillip Garcia 12 Cold Water Expre 5:22.20 3 Aaron Osborne 12 AZ Elite 5:27.33 4 Matt West 12 Arizona Flames 5:30.50 5 Sky Seliquini 12 AZ Blaze 5:35.98 6 Steven Gruenewald 12 AZ Puma 5:37.76 7 Daniel Wong 12 Pops 5:50.22 8 Grant Swenson 12 AZ Cheetahs 6:09.97 9 Alexis Gooden 12 Pops 6:41.47 10 Manuel Lucero 12 Casa Grande 6:47.23 Event 416 3000 Meter Run Youth Boys ================================================================ National: N 9:08.86 7/31/1993 Tom Caughlan, Mason City, IA Name Age Team Finals ================================================================ 1 Eric Brannick 13 AZ Puma 10:31.89 2 Eric Yatko 12 Arizona Flames 10:50.94 3 Jeremie Gooden 13 Pops 11:15.44 4 Daniel Wong 12 Pops 11:24.67 5 Matt West 12 Arizona Flames 11:32.11 6 Chris Neely 13 Northwest Xpress 11:48.27 7 Alexis Gooden 12 Pops 13:38.33 8 Manuel Lucero 12 Casa Grande 14:07.09 Event 419 3000 Meter Race Walk Youth Boys ================================================================ National: N 14:10.18 7/26/1997 Tristan Ruoss, Fayetteville, AR Name Age Team Finals ================================================================ 1 Joshua Ebling 12 Unattached 23:15.93 Event 421 100 Meter Hurdles (30") Youth Girls ================================================================ National: N 14.01 6/9/2001 Domenique Manning, Rialto, CA Name Age Team Finals ================================================================ 1 Cadija Caldwell 12 AZ Cheetahs 16.60 2 Jackie Smith 12 AZ Blaze 17.64 3 Cary Willis 12 Arizona Flames 17.94 4 Daija Donaldson 12 AZ Panthers 21.46 -- Lauren Johnson 12 Unattached DNF Event 422 200 Meter Hurdles (30") Youth Girls ================================================================ National: N 26.63 7/31/1994 Char Foster, Clearwater, FL Name Age Team Finals ================================================================ 1 Cadija Caldwell 12 AZ Cheetahs 32.08 2 Jackie Smith 12 AZ Blaze 32.35 3 Cary Willis 12 Arizona Flames 34.13 Event 431 100 Meter Hurdles (33") Youth Boys ================================================================ National: N 12.94 7/28/1991 Tyrone Butterfield, Miami, Fl Name Age Team Finals ================================================================ 1 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 15.11 2 Yusuf Muhammad 13 AZ Cheetahs,Chandle 16.78
3 Ben Kmetz 12 Bobcats 19.73

Event 432 200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
================================================================
National: N 24.83 7/30/1995 Chris Hickman, Houston, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Yusuf Muhammad 13 AZ Cheetahs,Chandle 28.05
2 Anders Battle 13 AZ Elite 28.51
3 Cody Titsworth 13 Rising Sun 28.72
4 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 32.01

Event 441 4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
National: N 46.89 7/28/1996 South Bay Panthers, Long Beach, CA
E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 49.56
2 Do Right 'A' 52.44
3 Mustangs Track Club 'A' 57.20
-- Arizona Cheetah 'B' DQ

Event 442 4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
National: N 3:45.90 8/1/1993 Southern California SC, Inglewood, CA
M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne
Team Finals
================================================================
1 Arizona Elite 'A' 4:19.82
2 Do Right 'A' 4:35.37

Event 443 4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
National: N 9:17.51 8/1/1999 LA Jets, Los Angles, CA
Delemen, Solomon, Swain, McKinney
Team Finals
================================================================
1 Arizona Elite 'A' 10:36.32

Event 451 4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
National: N 43.51 7/29/2000 Boynton Beach, TC
W.Dix, M.Dowdell, J.Wimbley, D.Owen
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 48.59
2 Northwest Xpress 'A' 50.32

Event 461 High Jump Youth Girls
================================================================
National: N 5-08.50 6/8/1986 Chrissy Mills, Tarzana, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Adrianna Chrite 12 Pops 1.40m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
O O O O XO O XXX
2 Ashley Dickerson 13 Northwest Xpress J1.40m
1.35 1.40 1.45
O XO XXX
3 Cary Willis 12 Arizona Flames 1.20m
1.15 1.20 1.25
O O XXX

Event 462 Pole Vault Youth Girls
================================================================
National: N 10-06 7/30/1999 Jenny Green, Grand Island, NE
Name Age Team Finals
================================================================
1 Shaylah Simpson 13 Ultimate 3.05m
1.04
XXX

Event 463 Long Jump Youth Girls
================================================================
National: N 19-11 6/20/1998 Tracee Thomas, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Cadija Caldwell 12 AZ Cheetahs 4.45m
4.30m 4.39m 4.45m 4.18m 3.93m 4.10m
2 Adrianna Chrite 12 Pops 4.23m
3.99m 4.23m 4.13m 4.09m 4.15m 3.87m
3 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 4.13m
3.78m 3.93m 3.80m 4.06m 4.09m 4.13m
4 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 4.10m
4.10m 3.86m 3.98m 4.10m 3.34m 3.43m
5 Erin Rebello 13 Arizona Flames 3.85m
3.85m 3.61m 3.63m 3.71m 3.59m 3.85m
6 Erin Partida 12 Bobcats 3.52m
3.39m 3.37m 3.52m 3.41m 3.37m 3.18m
7 Kaleigh McGee 12 Bobcats 3.44m
3.44m 3.29m 3.12m
8 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 3.08m
3.06m 3.08m FOUL 2.84m FOUL FOUL
9 Ashley Moore 12 Rising Sun 2.93m
2.91m 2.83m FOUL FOUL 2.93m 2.92m
10 Catherine Fakler 13 Bobcats 2.55m
2.38m 2.55m 2.38m

Event 464 Triple Jump Youth Girls
================================================================
National: N 39-09.25 4/24/1999 Nicole Duhart, Downey, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Amethyst Boyd 13 AZ Cheetahs,Chandle 8.14m
7.69m 7.75m 8.14m 7.13m
2 Etienne Walden 14 Bobcats 7.85m
7.77m 7.85m 7.52m 7.37m
3 Erin Rebello 13 Arizona Flames 7.29m
7.27m 7.29m 7.21m 7.17m

Event 465 Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================
National: N 52-01.25 1976 Susie Ray, Orange, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 11.40m
11.40m 10.55m 9.24m 11.01m 10.08m 10.05m
2 Sylvia Shelton 13 Unattached 10.48m
10.15m 9.92m 10.15m 9.65m 10.07m 10.48m
3 Amethyst Boyd 13 AZ Cheetahs,Chandle 9.13m
9.05m 9.13m 8.91m 8.70m 8.87m 8.89m
4 Frances Lucero 13 Casa Grande 8.88m
6.55m 8.41m 8.21m 8.71m 8.88m 8.87m
5 Keirra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 7.95m
7.74m 7.09m 7.79m 7.80m 7.95m 6.80m
6 Candida Tolbert 14 Do Right 7.67m
7.67m 7.43m 7.38m 7.32m 7.35m 7.27m
7 Kaleigh McGee 12 Bobcats 7.65m
7.34m 7.31m 6.88m 7.65m 6.95m 7.51m
8 Jahnee Brown 13 Do Right 7.38m
7.38m 6.93m 7.02m 7.23m 7.32m 7.25m
9 Cary Willis 12 Arizona Flames 6.99m
5.84m 6.23m 6.99m 5.54m 6.23m 5.95m
10 Adriana Craig 12 Mustangs Track C 6.86m
6.86m 5.53m 6.68m
11 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 5.50m
5.50m 4.96m 4.95m
12 Catherine Fakler 13 Bobcats 4.84m
4.84m 4.57m 4.33m

Event 466 Discus Throw (1K) Youth Girls
================================================================
National: N 152-00 2/23/1990 Suzy Powell, Modesto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 29.00m
29.00m 25.36m 25.10m 23.12m 24.80m FOUL
2 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 28.32m
FOUL 25.97m 27.77m 27.78m 28.32m 26.93m
3 Frances Lucero 13 Casa Grande 22.65m
20.60m FOUL 18.44m 21.62m 22.65m 22.48m
4 Sylvia Shelton 13 Unattached 21.45m
18.80m 21.45m 19.90m

Event 467 Javelin Throw (600G) Youth Girls
================================================================
National: N 122-00 7/30/2000 Kaitlin Nazario, Dover, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 40.04m
40.04m 38.81m 37.67m 35.67m 38.53m FOUL
2 Amethyst Boyd 13 AZ Cheetahs,Chandle 36.19m
32.07m 29.86m 35.02m 36.19m 32.00m 26.90m
3 Makenna Pohle 13 AZ Elite 27.31m
21.31m 21.56m 22.89m 25.96m 25.66m 27.31m
4 Frances Lucero 13 Casa Grande 23.93m
20.96m 21.53m 22.95m 23.93m 22.13m 22.67m
5 Erin Partida 12 Bobcats 18.15m
18.15m 14.23m 13.76m 13.99m 14.19m 16.45m
6 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 11.24m
10.18m 10.63m 6.03m 10.62m 11.24m 10.26m

Event 471 High Jump Youth Boys
================================================================
National: N 6-04.75 7/24/1998 Donovan Kilmartin, Boise, ID
Name Age Team Finals
================================================================
1 Dylan Walashek 13 AZ Puma 1.50m
1.45 1.50 1.55
O O XXX
2 Damian McIver 13 AZ Titans 1.45m
1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
O O O O XXX
3 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 1.40m
1.35 1.40 1.45
O OXX XXX
4 Luke Bentley 12 Northwest Xpress 1.35m
1.30 1.35 1.40
O O XXX
5 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 1.30m
1.25 1.30 1.35
XO O XXX

Event 472 Pole Vault Youth Boys
================================================================
National: N 14-00.50 1977 Bill Lange, Bridgewater, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Trey Richardson 12 AZ Cheetahs 2.14m
0.70 0.76
XO XXX

Event 473 Long Jump Youth Boys
================================================================
National: N 23-00.50 1976 Anthony Gibson, San Fernando, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Anders Battle 13 AZ Elite 5.99m
5.99m 5.72m FOUL 5.56m
2 Desann Hardwick 13 Rising Sun 5.65m
FOUL 5.55m 5.65m 5.49m
3 Robert Matthews 13 AZ Cheetahs 5.26m
4.92m 4.86m 4.93m 5.26m
4 Cody Titsworth 13 Rising Sun 5.07m
4.74m 4.45m 5.07m 5.05m
5 Joshua Dennard 12 Unattached 4.72m
4.61m 4.72m 4.29m FOUL
6 Treg Waters 14 Unattached 4.31m
3.70m 4.18m 4.31m 4.19m
7 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 4.18m
3.76m 4.18m 4.03m 3.77m
8 Diante Richardson 13 Mustangs Track C 3.77m
3.49m 3.77m 3.76m 3.75m

Event 474 Triple Jump Youth Boys
================================================================
National: N 44-00 1980 Michael Martin, San Diego, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Raymone D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 8.95m
8.94m 8.46m 8.64m 8.95m
2 Ben Kmetz 12 Bobcats 8.45m
8.28m FOUL 8.27m 8.45m
-- Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL

Event 475 Shot Put (4K) Youth Boys
================================================================
National: N 63-03.50 7/28/1996 Chris Sprague, Eugene, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jabril Gibson 13 Do Right,Phoenix, A 13.11m
11.58m 11.98m 13.11m 10.97m 10.18m 12.05m
2 Val Doka 13 Tonto 11.09m
11.02m 10.35m 10.81m 10.59m 11.04m 11.09m
3 Jeremy Tuttle 12 Unattached 10.28m
9.35m 9.38m 9.76m 10.28m
4 Ricky Gray 13 Rising Sun 9.79m
8.78m 9.04m 9.78m 9.25m 9.32m 9.79m
5 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 8.25m
4.74m 7.54m 7.34m 8.25m 7.48m 7.15m
6 Chase Hardesty 13 Northwest Xpress 8.22m
7.19m 7.93m 7.98m 8.22m 7.28m 7.96m
6 Gary Pinkney 13 Rising Sun 8.22m
7.78m 7.38m 7.93m 8.22m 7.51m 7.62m
8 Alejandro Paiz 12 Rising Sun 7.16m
6.83m 7.01m 6.93m 6.38m 7.16m FOUL
9 Mathew Wong 12 Pops 6.32m
5.94m 5.92m 6.21m 6.11m 6.26m 6.32m

Event 476 Discus Throw (1K) Youth Boys
================================================================
National: N 201-10 6/3/1995 Joel Armitage, Omaha, NE
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jeremy Tuttle 12 Unattached 37.98m
35.49m FOUL 35.53m 36.47m 37.98m 37.49m
2 Jabril Gibson 13 Do Right,Phoenix, A 35.92m
33.58m 35.02m 30.21m 29.66m 35.92m FOUL
3 Val Doka 13 Tonto 32.55m
30.98m 30.00m 30.54m FOUL FOUL 32.55m
4 Michael Jordan 13 AZ Cheetahs 27.63m
27.63m FOUL 24.83m 22.60m 22.76m FOUL
5 Ricky Gray 13 Rising Sun 24.58m
20.30m 22.64m FOUL FOUL 21.45m 24.58m
6 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 23.47m
23.47m 18.66m 18.50m 21.69m 19.69m 19.72m
7 Brandon Raphael 12 Bobcats 22.90m
19.77m 21.33m 18.41m 21.08m FOUL 22.90m
8 Erik Johnson 13 Unattached 22.38m
FOUL 22.38m 18.87m
9 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 19.34m
11.37m 19.34m FOUL
10 Mathew Wong 12 Pops 17.76m
16.55m 14.18m 17.76m
11 Dillion Wyatt 13 Bobcats 17.34m
13.63m 17.34m 15.50m
12 Gary Pinkney 13 Rising Sun 16.84m
16.84m 15.56m 12.89m
13 Alejandro Paiz 12 Rising Sun 16.58m
16.58m 13.79m 16.13m
14 Chase Hardesty 13 Northwest Xpress 13.92m
13.52m 13.92m FOUL

Event 477 Javelin Throw (600 G) Youth Boys
================================================================
National: N 176-06 7/6/2000 Brian Kerr, Vero Beach, FL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jeremy Tuttle 12 Unattached 40.75m
38.67m 40.75m 35.03m 33.14m 38.02m FOUL
2 Brandon Raphael 12 Bobcats 36.14m
35.22m 31.28m 36.14m 34.65m 34.86m 34.65m
3 Evan Yatabe 13 AZ Elite 35.57m
FOUL 33.74m 31.78m 33.91m 33.01m 35.57m
4 Johathan Alme 12 AZ Elite 25.05m
25.05m 24.00m 22.06m 24.01m 22.00m 22.73m
5 Dillion Wyatt 13 Bobcats 23.26m
23.26m 22.85m 20.69m 21.39m 18.11m 22.25m
6 Ben Kmetz 12 Bobcats 21.61m
15.65m 16.15m 19.73m 21.61m 19.43m 20.88m
7 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 21.07m
15.29m 20.47m 19.27m 21.07m 19.08m 20.01m

Event 501 100 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
National: N 11.34 7/28/1995 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Serene Williams 14 Rising Sun,Whittman 12.57 2
2 Kala Stepter 14 Pops,Tucson, AZ 13.41 2
3 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 13.68 2
4 Medina Hennix 14 Cold Water Expre 13.72 1
5 Brittany Walashek 15 AZ Puma 14.04 1
6 Emily Christman 15 Otownsports 14.11 2
7 Erica Foster 14 Cold Water Expre 15.30 1

Event 502 200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
National: N 23.26 7/31/1999 LaSauntea Moore, Akron, OH
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Serene Williams 14 Rising Sun,Whittman 26.44 2
2 Kala Stepter 14 Pops,Tucson, AZ 27.40 2
3 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 27.94 2
4 Denevia Pratt 14 Rising Sun,Phoenix, 28.46 1
5 Krisen Kastelic 14 AZ Cheetahs 28.72 2
6 Wittl Jenna 15 Otownsports 29.95 1
7 Emily Christman 15 Otownsports 30.56 2

Event 503 400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
National: N 52.11 7/29/2001 Stephanie Smith, Macon, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Kala Stepter 14 Pops,Tucson, AZ 1:00.24 2
2 Krisen Kastelic 14 AZ Cheetahs 1:02.88 2
3 Denevia Pratt 14 Rising Sun,Phoenix, 1:03.71 2
4 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 1:04.13 2
5 Lacey Palmer 14 AZ Heat 1:04.14 1
6 Wittl Jenna 15 Otownsports 1:04.66 1

Event 504 800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
National: N 2:09.69 7/27/1991 Liz Mueller, Waterford, CT
Name Age Team Finals
================================================================
1 Madison Pohle 14 AZ Elite 2:28.64
2 Krisen Kastelic 14 AZ Cheetahs 2:36.16
3 Rachel Whitford 14 Arizona Flames 2:37.41
4 Sabrina Collins 14 Unattached 2:44.67
5 Denevia Pratt 14 Rising Sun,Phoenix, 2:45.81
6 Shideen Mike 14 Unattached 3:02.06
7 Jacqueline Stewart 14 AZ Puma 3:16.97

Event 505 1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
National: N 4:25.57 7/22/1984 Suzy Favor, Stevens Point, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Madison Pohle 14 AZ Elite 5:11.72
2 Rachel Whitford 14 Arizona Flames 5:27.91
3 Shideen Mike 14 Unattached 6:28.14
4 Jacqueline Stewart 14 AZ Puma 7:05.13

Event 511 100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
National: N 10.54 7/25/8797 Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Miles Disabella 15 AZ Heat 11.43 2
2 Jarret Vartanian 15 Pops 11.47 2
3 Marcus Washington 15 Arizona Flames,Phoe 11.94 2
4 Bryce Wood 16 Do Right 12.16 2
5 Glenn Denard 14 Unattached 12.29 2
6 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 12.36 1
7 Jesse Beaver 14 AZ Cheetahs 12.45 2
8 Davick Gatlin 14 Cold Water Expre 12.88 2
9 Melvin Polite 14 AZ Cheetahs 13.47 1
10 Eric DeLeon 15 Arizona Flames 13.51 1
11 Ryan Yatabe 14 AZ Elite 17.20 1

Event 512 200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
National: N 21.10 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Bryce Wood 16 Do Right 24.88 2
2 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 25.45 2
3 Jesse Beaver 14 AZ Cheetahs 26.62 2
4 Davick Gatlin 14 Cold Water Expre 27.09 2
5 Eric DeLeon 15 Arizona Flames 28.90 2

Event 513 400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
National: N 45.99 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Miles Disabella 15 AZ Heat 54.21 2
2 Lewis Feinberg 15 Otownsports 55.68 2
3 Glenn Denard 14 Unattached 56.76 2
4 Jon Ohiaedri 15 Pops 57.35 2
5 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 57.72 2
6 Orlando Soto 15 Rising Sun 1:00.48 2
7 Melvin Polite 14 AZ Cheetahs 1:00.69 2
8 Gabrield Partida 14 Bobcats 1:05.29 2

Event 514 800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 1:53.37 7/28/1985 Michael Remigino, Newington, CT
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ethan Guerrero 15 Cold Water Expre 2:10.62
2 Troy Kellers 14 AZ Elite 2:18.78
3 Orlando Soto 15 Rising Sun 2:23.19
4 Justin Garcia 15 Casa Grande 2:32.91
5 Patrick Balkow 16 Casa Grande 2:44.16

Event 515 1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 3:56.84 7/9/2000 Adam Perkins, Liberty, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Troy Kellers 14 AZ Elite 4:40.49
2 Vail Hoyer 14 AZ Blaze 4:46.33
3 Ethan Guerrero 15 Cold Water Expre 4:55.39
4 Logan Taysom 15 AZ Elite 4:57.14
5 Josh Gooden 15 Pops 5:06.40

Event 516 3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 8:27.00 7/23/1993 Billy Harper, Philomath, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Logan Taysom 15 AZ Elite 10:32.10
2 Justin Garcia 15 Casa Grande 10:46.67
3 Josh Gooden 15 Pops 11:05.29
4 Patrick Balkow 16 Casa Grande 11:36.09

Event 521 100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
================================================================
National: N 13.81 7/14/1984 Yolanda Johnson, Denver, CO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Xanga Johnson 15 Unattached 19.31

Event 522 400 Meter Hurdles (30") Intermediate Girls
================================================================
National: N 58.84 7/29/2001 Talia Stewart, Richmond, Ca
Name Age Team Finals
================================================================
1 Xanga Johnson 15 Unattached 1:15.77

Event 531 110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
=======================================================================
National: N 13.99 7/30/1995 Sharif Paxton, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Marcus Washington 15 Arizona Flames,Phoe 15.64
2 Bryce Wood 16 Do Right 16.03
3 Jon Ohiaedri 15 Pops 16.46
4 Eric DeLeon 15 Arizona Flames 22.89

Event 541 4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================
National: N 45.57 7/28/1996 Vision Track & Field, Friendswood, TX
A.Emanuel, C.Ratliff, M.Hall, L.White
Team Finals
================================================================
1 Otownsports 'A' 52.41

Event 561 High Jump Intermediate Girls
================================================================
National: N 5-11 7/28/1996 Camee Williams, Dayton, OH
Name Age Team Finals
================================================================
1 Xanga Johnson 15 Unattached 1.25m
1.25 1.30
O XXX
-- Alyssa Carlson 15 Unattached NH
1.25
XXX

Event 563 Long Jump Intermediate Girls
================================================================
National: N 20-02.50 7/10/1999 Jill Bell, Bellevue, WA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Brittany Walashek 15 AZ Puma 3.81m
FOUL 3.41m 3.81m
2 Xanga Johnson 15 Unattached 3.74m
FOUL 3.56m FOUL 3.72m 3.74m FOUL

Event 564 Triple Jump Intermediate Girls
================================================================
National: N 41-01.25 7/30/1983 Deana Simmons, Decatur, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Lacey Palmer 14 AZ Heat 9.03m
FOUL 8.71m 8.97m 9.03m

Event 565 Shot Put (4K) Intermediate Girls
================================================================
National: N 49-10.50 7/27/2001 Michelle Carter, Ovilla, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Eshaunna Robinson 15 Pops 9.01m
2 Erica Foster 14 Cold Water Expre 6.36m

Event 566 Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
================================================================
National: N 164-05 5/12/1997 Elizabeth Debartolo, Aurora, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Eshaunna Robinson 15 Pops 37.67m
35.71m 35.10m 36.57m 33.91m 37.67m 33.49m
2 Sabrina Collins 14 Unattached 16.84m
16.20m 15.24m 15.27m 16.84m 16.28m 15.41m
3 Erica Foster 14 Cold Water Expre 14.47m
14.47m 11.57m 12.60m 11.46m 14.37m 13.71m

Event 567 Javelin Throw (600 G) Intermediate Girls
================================================================
National: N 152-08 7/29/2000 Rachel Walker, Benton, LA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Asia Easley 15 Do Right,Glendale, 30.98m
29.58m 30.98m 28.38m 29.63m 28.80m 26.54m

Event 571 High Jump Intermediate Boys
================================================================
National: N 7-05 8/1/1992 Eric Bishop, Chatsworth, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 David Sauders 15 AZ Puma 1.65m
1.55 1.60 1.65 1.70
O O O XXX

Event 572 Pole Vault Intermediate Boys
================================================================
National: N 16-09 7/9/1994 Jacob Davis, Orange, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alex Hsu 14 Ultimate 3.80m
3.50 3.65 3.80 3.95
O O XXO XXX
2 Joel Lang 15 Ultimate 3.65m
3.50 3.65 3.80
O XXO XXX
3 Ian Sankey 15 Ultimate 3.05m
3.05 3.20
XO XXX

Event 573 Long Jump Intermediate Boys
================================================================
National: N 24-01.50 1979 Steven Hansley, East Orange, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Marcus Washington 15 Arizona Flames,Phoe 6.29m
6.29m 5.99m 6.29m 6.02m
2 Glenn Denard 14 Unattached 5.53m
5.33m 5.53m 5.43m 5.52m
3 Kody Kaufman 14 Bobcats 4.46m
4.46m 3.53m 4.40m 4.25m
4 Gabrield Partida 14 Bobcats 3.96m
3.96m 3.96m

Event 574 Triple Jump Intermediate Boys
================================================================
National: N 49-05.75 7/29/1995 Chris Hercules, Palatine, IL
Name Age Team Finals
================================================================
-- Kody Kaufman 14 Bobcats FOUL
FOUL FOUL FOUL FOUL

Event 575 Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================
National: N 63-03.50 7/26/1996 Chris Sprague, Eugene, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jesse Garcia 16 Casa Grande 11.58m
2 Darren Brown 16 Arizona Flames 10.15m
3 Alex Smyth 15 Arizona Flames 10.06m
4 Jarred Begay 14 Tonto,Payson, AZ 9.91m
5 Shane Levine 14 Tonto 9.61m

Event 576 Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
================================================================
National: N 191-11 6/1/1985 Kami Keshmiri, Reno, NV
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alex Smyth 15 Arizona Flames 40.46m
37.16m 40.46m FOUL 38.86m 38.59m 39.52m
2 Jarred Begay 14 Tonto,Payson, AZ 32.20m
32.20m 30.78m 29.85m 30.11m 29.05m 27.86m
3 Jesse Garcia 16 Casa Grande 30.48m
29.23m 30.34m 28.56m 30.48m FOUL FOUL
4 Shane Levine 14 Tonto 25.94m
FOUL 25.94m FOUL 24.82m 20.48m 21.42m
-- Aaron Rivers 14 Casa Grande FOUL
FOUL x

Event 577 Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
================================================================
National: N 202-09 7/6/2001 Dustin Johnson, Crossett, AR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jesse Garcia 16 Casa Grande 29.20m
29.20m 25.97m FOUL
2 Kody Kaufman 14 Bobcats 25.52m
FOUL 25.52m 23.39m 22.10m 22.51m 20.78m
3 Ryan Yatabe 14 AZ Elite 23.80m
23.80m 21.23m 21.43m 21.38m 21.28m 22.73m
-- Aaron Rivers 14 Casa Grande FOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 601 100 Meter Dash Young Women
================================================================
National: N 11.10 1980 Michelle Glover, Pennsauken, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Patrillya Jefferson 18 AZ Elite 13.87
2 Michelle Whitman 16 Otownsports 14.11

Event 602 200 Meter Dash Young Women
================================================================
National: N 23.32 7/29/2000 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Allison Rojewski 16 AZ Cheetahs 27.50

Event 603 400 Meter Dash Young Women
================================================================
National: N 51.31 7/27/2000 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Allison Rojewski 16 AZ Cheetahs 1:00.60

Event 604 800 Meter Run Young Women
================================================================
National: N 2:07.05 7/1/1994 Tamieka Grizzle, Bronx, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Allison Rojewski 16 AZ Cheetahs 2:22.64

Event 611 100 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 10.30 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 11.57
2 Corey Jackson 17 Otownsports 11.81
3 Chris Webb 18 AZ Cheetahs 12.12
4 Clark Coyle 17 AZ Heat 12.40

Event 612 200 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 20.50 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 23.73
2 Clark Coyle 17 AZ Heat 24.30
3 Chris Webb 18 AZ Cheetahs 24.67

Event 613 400 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 45.58 7/6/1996 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Clark Coyle 17 AZ Heat 52.79
2 Reshard Johnson_Craddock 16 AZ Heat 57.88

Event 614 800 Meter Run Young Men
================================================================
National: N 1:49.49 7/27/2000 Nick Davenport, Houston, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ricardo Alcaraz 17 Cold Water Expre 2:18.78

Event 631 110 Meter Hurdles (39") Young Men
================================================================
National: N 13.42 7/27/1997 Terrance Trammel, Decatur, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Scott Cianfarano 18 Bobcats 16.68

Event 632 400 Meter Hurdles (36") Young Men
================================================================
National: N 50.27 7/21/1997 Angelo Taylor, Tucker, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Scott Cianfarano 18 Bobcats 1:05.52

Event 663 Long Jump Young Women
================================================================
National: N 20-10.50 7/29/1994 Angela Henry, Omaha, NE
Name Age Team Finals
================================================================
1 Michelle Whitman 16 Otownsports 4.04m

Event 672 Pole Vault Young Men
================================================================
National: N 17-01 7/31/1992 Wayne Guidry, Orangefield, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Brock Ungvarsky 18 Ultimate 3.50m

Event 673 Long Jump Young Men
================================================================
National: N 25-09.75 1977 Lamont King, Surprise, Az
Name Age Team Finals
================================================================
1 Scott Cianfarano 18 Bobcats 5.71m
FOUL 5.71m 5.62m 5.55m
-- Corey Jackson 17 Otownsports FOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 674 Triple Jump Young Men
================================================================
National: N 52-06.50 7/27/1991 Ron Jones, Dallas, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Scott Cianfarano 18 Bobcats 11.90m
11.65m 11.80m 11.90m 11.89m

Event 675 Shot Put (12#) Young Men
================================================================
National: N 67-00.50 7/24/1987 Dwight Johnson, Phoenix, AZ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Johnson 16 Tonto,Payson, AZ 10.40m
2 Manuel Mata 18 Unattached 9.74m

Event 676 Discus Throw (1.6K) Young Men
=======================================================================
National: N 207-04 1979 Clint Johnson, Overland Park, KS
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Manuel Mata 18 Unattached 24.07m
22.68m 21.92m 21.08m 20.76m 23.95m 24.07m