Licensed to USATF - Arizona Association - Organization License
Hy-Tek's Meet Manager 5/6/2006 02:57 PM
Regulation Meet - 5/6/2006
Youth Only - 9 Lane Track
Glendale CC
Results

100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 16.17 2
2 Alexis Center 7 Do Right 16.57 4
3 Tynique Woods 7 AZ Cheetahs 16.70 2
4 Rebekah Green 6 Northwest Xpress 17.01 2
5 Sterling Williamson 7 Northwest Xpress 17.29 3
6 Asata Waler 7 Mustangs Track C 17.32 2
7 mashaila kirkwood 7 Northwest Xpress 17.34 1
8 Leah Carfillo 7 Eternal Flame 17.37 1
8 Mahogony Gray 7 Rising Sun 17.37 2
10 Taelor Thompson 7 AZ Cheetahs 17.55 2
11 Taylor Hooks 7 Do Right 17.82 4
12 Olivia Gonzales 7 Unattached 17.99 1
13 Alexia Marsh 7 Do Right 18.11 3
14 Alisha Jamison 8 Bobcats 18.14 3
15 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 18.43 1
16 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 18.47 3
17 Kendall Williams 7 Arizona Flames 18.52 3
17 Reba Reeves 6 AZ Elite 18.52 1
19 Mira Nolan 5 AZ Cheetahs 18.58 1
20 Mya Moultrie 6 Do Right 18.79 3
21 Nasiah Brown 6 Mustangs Track C 18.81 1
22 Marty Welton 7 Northwest Xpress 19.01 3
23 Siera Logson 7 Northwest Xpress 19.12 5
24 Kayla Bergeron 7 Casa Grande 19.15 1
25 Taja Fletcher 8 Do Right 19.28 5
26 Alani Hammonds 7 AZ Cheetahs 19.87 5
27 Chyna Anderson 6 Do Right 19.90 5
28 Aliyya Washington 7 Cold Water Expre 20.37 3
29 Taelor Smith 7 AZ Cheetahs 20.43 5
30 mahogony jimerson 8 Rising Sun 21.16 4
31 yesnia ramirez 6 Cold Water Expre 27.95 4
32 susan curtis-fernandez 4 Cold Water Expre 28.85 4

200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Delilah Lilly 6 Do Right 34.43 3
2 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 34.61 3
3 Tynique Woods 7 AZ Cheetahs 36.18 4
4 Leah Carfillo 7 Eternal Flame 36.68 4
5 Asata Waler 7 Mustangs Track C 36.78 4
6 mashaila kirkwood 7 Northwest Xpress 36.82 4
7 Rebekah Green 6 Northwest Xpress 36.99 3
8 Sterling Williamson 7 Northwest Xpress 37.01 3
9 Aoylion Spruell 7 Do Right 37.49 3
10 Jasmine Holloway 7 AZ Cheetahs 37.80 5
11 Mahogony Gray 7 Rising Sun 38.02 3
12 Taylor Hooks 7 Do Right 38.39 4
13 Kendall Williams 7 Arizona Flames 38.57 5
14 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 38.72 5
15 Olivia Gonzales 7 Unattached 39.37 4
16 Iman Lawson 7 Do Right 39.48 3
17 Alexia Marsh 7 Do Right 39.87 5
18 Siera Logson 7 Northwest Xpress 40.28 4
19 Marty Welton 7 Northwest Xpress 40.29 4
19 Briana Loyd 7 AZ Cheetahs 40.29 1
21 Nasiah Brown 6 Mustangs Track C 40.38 5
22 Reba Reeves 6 AZ Elite 41.37 1
23 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 42.53 5
24 Alani Hammonds 7 AZ Cheetahs 43.11 1
25 Ayriana Moore 7 Rising Sun 43.77 1
26 Chyna Anderson 6 Do Right 44.58 1
27 Aliyya Washington 7 Cold Water Expre 44.90 1
28 Alisha Jamison 8 Bobcats 47.21 2
29 mahogony jimerson 8 Rising Sun 49.93 2
30 yesnia ramirez 6 Cold Water Expre 1:09.83 2

4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 1:06.85
2 Northwest Xpress 'A' 1:10.70

Long Jump Sub-Bantam Girls
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Leah Carfillo 7 Eternal Flame 2.84m
2 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 2.78m
3 Brielle Sterris 8 Unattached 2.77m
4 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 2.71m
5 Tynique Woods 7 AZ Cheetahs 2.63m
6 Kendall Williams 7 Arizona Flames 2.51m
7 Aoylion Spruell 7 Do Right 2.49m
8 Taylor Hooks 7 Do Right 2.47m
9 Nasiah Brown 6 Mustangs Track C 2.36m
9 Asata Waler 7 Mustangs Track C 2.36m
11 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 2.33m
12 Alisha Jamison 8 Bobcats 2.31m
13 Sydni Hawkins 5 Do Right 2.24m
14 Delilah Lilly 6 Do Right 2.19m
15 Kayla Bergeron 7 Casa Grande 2.06m
16 yesnia ramirez 6 Cold Water Expre 1.89m
17 mashaila kirkwood 7 Northwest Xpress 1.79m
18 Iman Lawson 7 Do Right 1.55m
19 Chyna Anderson 6 Do Right 1.12m
-- Alani Hammonds 7 AZ Cheetahs FOUL
-- Jasmine Holloway 7 AZ Cheetahs FOUL

100 Meter Dash Bantam Girls
==========================================================================
National: N 12.85 7/29/1990 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Tope Williams 9 AZ Cheetahs 14.39 5
2 Jasmyne Graham 8 Do Right 14.66 5
3 Darreyl Woodson 9 Northwest Xpress 14.78 5
4 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 14.90 5
5 Savannah Bowen 9 Rising Sun 15.20 5
6 Kianna Hardwick 9 Rising Sun 15.34 5
7 Taira Miles 9 Rising Sun 15.60 5
8 Imani Nave 8 Arizona Flames 15.72 5
9 Cierra Reeves 9 AZ Elite 15.90 3
10 Porshay Walker 9 Mustangs Track C 15.98 3
11 Taylor Patton 8 AZ Cheetahs 16.03 4
12 Jessica Finley 8 Northwest Xpress 16.07 4
12 Jasmine Rand 9 Rising Sun 16.07 2
14 Acacia Hunter 10 Bobcats 16.22 3
15 Sara Branccti 9 AZ Elite 16.25 4
16 Drianna Mustin 8 Rising Sun 16.50 2
17 Tara Wilson 9 AZ Cheetahs 16.53 1
18 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 16.64 4
19 Tess Davis 9 AZ Elite 16.86 4
19 Indya Pascascio 9 Rising Sun 16.86 3
21 Tatiana Vasquez 9 Northwest Xpress 16.97 1
22 Jene' Price 8 AZ Panthers 17.24 1
23 Kyra Salvador 9 Mustangs Track C 17.26 4
24 Chrtistine Wilford 8 Rising Sun 17.29 5
24 Rees Young 8 Arizona Flames 17.29 3
26 Taylor McIntyre 9 AZ Titans 17.36 3
27 Antoinette Ware 8 Do Right 17.38 3
28 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 17.53 4
29 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 17.56 1
30 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 17.59 4
31 Kaija Bramwell 8 Arizona Flames 17.74 1
32 Paige Oberhaus 9 AZ Elite 17.80 1
33 Dana Hinrichs 8 AZ Blaze 18.11 1
34 Analyssa Rodarte 8 Unattached 19.70 2
35 Anissa O'Connell 9 Cold Water Expre 20.44 2

200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 26.71 7/31/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jasmyne Graham 8 Do Right 30.59 4
2 Darreyl Woodson 9 Northwest Xpress 30.98 4
3 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 31.36 4
4 Taleisha Thompson 9 Do Right 32.95 4
5 Taylor Patton 8 AZ Cheetahs 33.65 3
6 Porshay Walker 9 Mustangs Track C 33.73 4
7 Acacia Hunter 10 Bobcats 34.17 4
8 Cierra Reeves 9 AZ Elite 34.32 4
9 Tess Davis 9 AZ Elite 34.33 1
10 Sara Branccti 9 AZ Elite 34.55 4
11 Nyanna Ortiz 9 Arizona Flames 35.94 1
12 Rees Young 8 Arizona Flames 36.82 1
13 Jene' Price 8 AZ Panthers 36.83 1
14 Dana Hinrichs 8 AZ Blaze 37.26 1
15 Kyra Salvador 9 Mustangs Track C 37.62 3
16 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C 38.45 1
17 Paige Oberhaus 9 AZ Elite 38.60 3
18 Analyssa Rodarte 8 Unattached 43.35 3

400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 59.81 8/1/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Tori Kruger 9 Northwest Xpress 1:12.11 3
2 Kianna Hardwick 9 Rising Sun 1:13.74 3
3 Savannah Bowen 9 Rising Sun 1:14.16 3
4 Asha Bramwell 9 Arizona Flames 1:18.34 2
5 Ahsley Frerking 9 Unattached 1:19.36 2
6 Drianna Mustin 8 Rising Sun 1:19.64 1
7 Imani Adams 9 AZ Cheetahs 1:20.40 3
8 Indya Pascascio 9 Rising Sun 1:21.64 3
9 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 1:24.48 2
10 India Broom 8 AZ Cheetahs 1:24.68 3
11 Taira Miles 9 Rising Sun 1:24.99 3
12 Chrtistine Wilford 8 Rising Sun 1:26.26 2
13 Jasmine Rand 9 Rising Sun 1:26.55 1
14 Tara Wilson 9 AZ Cheetahs 1:27.57 2
15 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 1:27.70 2
16 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C 1:33.37 2
17 Antoinette Ware 8 Do Right 1:40.55 3

800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
National: N 2:23.98 7/6/1986 Chalynn Carr, LaVerne, CA
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Taleisha Thompson 9 Do Right 2:52.29
2 Mary Strong 8 Arizona Flames 2:54.00
3 Cherokee Davis 9 Eternal Flame 2:58.38
4 Savannah Gaffney 9 Bobcats 3:00.43
5 Jessica Williams 9 Arizona Flames 3:03.55
6 Antoinette Ware 8 Do Right 3:08.30
7 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 3:10.45

1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
National: N 4:51.28 6/18/1994 Laura Shannon, Great Barrington, MA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Mary Strong 8 Arizona Flames 6:12.58
2 Savannah Gaffney 9 Bobcats 6:26.95

1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
National: N 7:30.80 7/18/1993 Elizabeth Paxton, Cypress, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Taylor McIntyre 9 AZ Titans 9:49.66
2 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 11:47.29
3 Sapphire Dowhan 9 Unattached 11:50.84

4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
National: N 54.56 7/30/1994 United Stars, Philadelphia, PA
T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 58.37
2 Northwest Xpress 'A' 1:01.30

4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
National: N 4:19.00 7/29/1993 Fast Action TC, Los Angeles, CA
A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell
Team Finals
================================================================
1 Arizona Flames 'A' 5:20.64
2 Arizona Cheetah 'A' 5:27.05
3 Arizona Elite 'A' 5:33.04
4 Northwest Xpress 'A' 5:37.55

High Jump Bantam Girls
================================================================
National: N 4-08 7/24/1997 Dorothy Holt, Hinesville, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 1.10m
2 Asha Bramwell 9 Arizona Flames 1.05m
3 Acacia Hunter 10 Bobcats J1.05m
-- Emilie Thomas 9 Northwest Xpress NH

Long Jump Bantam Girls
================================================================
National: N 15-01.75 1972 Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jasmyne Graham 8 Do Right 3.88m
2 Taleisha Thompson 9 Do Right 3.34m
3 Cherokee Davis 9 Eternal Flame 3.30m
4 Sarah Dennard 9 Unattached 3.25m
5 Whitney Bedford 9 Unattached 3.16m
6 Jene' Price 8 AZ Panthers 2.98m
7 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C J2.98m
8 Ciara St Clair 8 Northwest Xpress 2.95m
9 Kayla Bickel 9 Bobcats 2.75m
10 Taylor McIntyre 9 AZ Titans 2.73m
11 Tatiana Vasquez 9 Northwest Xpress 2.71m
12 Porshay Walker 9 Mustangs Track C 2.70m
13 Kyra Salvador 9 Mustangs Track C 2.64m
14 Emilie Thomas 9 Northwest Xpress 2.60m
15 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 2.47m
16 Emma Nichols 8 Northwest Xpress 2.40m
17 Dana Hinrichs 8 AZ Blaze 2.37m

Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================
National: N 34-04 7/28/1995 Amber Crutis, Monroe, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 michelle villa 9 Cold Water Expre 5.57m
2 Asha Bramwell 9 Arizona Flames 4.31m
3 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 3.76m
4 Kayla Bickel 9 Bobcats 3.63m
5 Ressa Johnson 9 Tonto 3.43m

Javelin Throw (300G) Bantam Girls
================================================================
National: N 89-02 7/6/2001 Agnes Gallegos, Albuquerque, NM
Name Age Team Finals
================================================================
1 michelle villa 9 Cold Water Expre 19.82m
2 Sapphire Dowhan 9 Unattached 11.30m
3 Emilie Thomas 9 Northwest Xpress 9.87m
4 Emma Nichols 8 Northwest Xpress 9.81m
5 Kaija Bramwell 8 Arizona Flames 9.35m
6 Kayla Bickel 9 Bobcats 8.62m

100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 12.10 7/31/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jasmin Pratt 11 Rising Sun,Phoenix, 12.93 1
2 Delana Moore 11 Rising Sun 13.19 1
3 Jaszmyne Smith 11 Rising Sun 13.30 1
4 Taylor Primous 11 Do Right,Phoennix, 13.46 1
5 Ashley Pinkney 11 Rising Sun,Phoenix, 13.54 1
6 Jasmine Wilson 11 Rising Sun 13.61 1
7 Miah Collins 10 Cold Water Expre 13.73 2
8 Joyelle Dancy 11 AZ Panthers,Peoria, 13.75 2
9 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 13.89 2
10 Cheyenne Thompson 10 AZ Cheetahs 14.17 2
11 Mecca Muhammand 11 Cold Water Expre 14.20 2
12 Shannon Jackson 10 Do Right 14.38 1
13 Jaquada Adams 12 Rising Sun 14.43 2
14 Savannah Meador 10 Do Right,Glendale, 14.95 2
15 Lilly Halton 10 Cold Water Expre 15.22 4
15 Y. Vargas 12 Rising Sun 15.22 5
17 Carlie Brown 11 Northwest Xpress 15.51 5
18 Pashion Thomas 11 Cold Water Expre 15.62 4
19 LeLe Craig 10 Mustangs Track C 15.72 4
20 Jessica Gettleman 11 Bobcats 15.84 3
21 Rylie Dickerson 10 AZ Elite 16.03 4
22 Carissa Allen 11 Rising Sun 16.05 4
23 Kayla Owens 11 Northwest Xpress 16.09 5
24 Jayla Brown 10 Arizona Flames 16.21 4
25 Asia Logsdon 10 Northwest Xpress 16.38 5
26 Jazmyn Bartee 10 Arizona Flames 16.78 5
27 Erin Fakler 10 Bobcats 18.04 5
28 Joslyn Barajas 11 Arizona Flames 18.71 5
29 Jocelyn Stewart 11 AZ Puma 20.13 3

200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 24.47 8/1/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Canada Smith 11 AZ Panthers 28.69 3
2 Miah Collins 10 Cold Water Expre 29.19 3
3 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 29.36 3
4 Joyelle Dancy 11 AZ Panthers,Peoria, 29.38 3
5 Taylor Primous 11 Do Right,Phoennix, 31.11 3
6 LeLe Craig 10 Mustangs Track C 31.99 1
7 Shannon Jackson 10 Do Right 32.07 3
8 Mecca Muhammand 11 Cold Water Expre 32.25 3
9 Sarah Strong 10 Arizona Flames 32.28 3
10 Rylie Dickerson 10 AZ Elite 32.91 1
11 Pashion Thomas 11 Cold Water Expre 33.28 1
12 Mariah Jaronik 11 Bobcats 33.97 2
13 Imari Campbell-Harrell 11 Cold Water Expre 34.86 1
14 Megan Bowen 11 AZ Blaze 35.80 1
15 Joslyn Barajas 11 Arizona Flames 38.34 1
16 Jocelyn Stewart 11 AZ Puma 43.18 2

400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 55.54 7/27/2001 Ebony Collins, Los Angeles, Ca
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jasmin Pratt 11 Rising Sun,Phoenix, 1:02.01 3
2 Ashley Pinkney 11 Rising Sun,Phoenix, 1:03.09 3
3 Delana Moore 11 Rising Sun 1:03.28 3
4 Jaszmyne Smith 11 Rising Sun 1:03.48 3
5 Jasmine Wilson 11 Rising Sun 1:03.85 3
6 Canada Smith 11 AZ Panthers 1:06.27 3
7 Abby Moskowitz 11 Bobcats 1:07.74 3
8 Treniese Sylve 11 AZ Panthers,Phoenix 1:09.37 3
9 Lilly Halton 10 Cold Water Expre 1:11.25 1
10 Sarah Strong 10 Arizona Flames 1:11.68 2
11 Danielle Forney 11 AZ Cheetahs 1:12.20 1
12 Savannah Meador 10 Do Right,Glendale, 1:13.37 2
13 Renee Dyson 10 Bobcats 1:13.58 2
14 Y. Vargas 12 Rising Sun 1:16.12 1
15 Carissa Allen 11 Rising Sun 1:16.65 2
16 Megan Bowen 11 AZ Blaze 1:17.22 2
17 Taylor Primous 11 Do Right,Phoennix, 1:17.26 2
18 Imari Campbell-Harrell 11 Cold Water Expre 1:17.37 2
19 Jaquada Adams 12 Rising Sun 1:21.29 3
20 Taylor Dyson 10 Bobcats 1:21.58 1
21 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 1:23.23 2

800 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 2:13.65 7/29/1995 LaSinda Demus, Santa Rosa, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 2:39.30
2 Dominique Jackson 11 AZ Cheetahs 2:52.98
3 Sarah Strong 10 Arizona Flames 2:55.68

1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 4:42.58 7/30/1988 Heather Burroughs, Kansas City, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 5:39.96
2 Sarah Fakler 11 Bobcats 5:43.68
3 Renee Dyson 10 Bobcats 5:56.87
4 Olivia Branccti 11 AZ Elite 6:01.11

1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
National: N 6:53.70 7/26/1990 Danielle Safran, Brentwood, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Emma Power 11 Northwest Xpress 9:49.08

80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
================================================================
National: N 12.32 7/28/1996 Ashlee Williams, Dallas, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 14.29
2 Canada Smith 11 AZ Panthers 14.80
3 Kaliya Johnson 11 AZ Cheetahs 15.80
4 Jessica Gettleman 11 Bobcats 16.61
5 Mariah Jaronik 11 Bobcats 17.14
6 Aysia Oliver 12 AZ Panthers 17.64

4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 49.17 7/28/1996 Texas Heat, Ft. Worth, TX
C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren
Team Finals
================================================================
1 Northwest Xpress 'A' 1:01.94
-- Arizona Cheetah 'A' DQ

4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 3:57.26 7/28/1996 United Stars TC, Philadelphia, PA
T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams
Team Finals
================================================================
1 Phoenix Bobcats 'A' 4:53.98
2 Arizona Cheetah 'B' 5:00.66
3 Northwest Xpress 'A' 5:07.58

4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 9:30.72 6/14/1997 L A Jets, Los Angeles, CA
P. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca
Team Finals
================================================================
1 Phoenix Bobcats 'A' 11:46.47

High Jump Midget Girls
================================================================
National: N 5-06.25 7/27/1996 Jacqueline Johnson, Yuma, AZ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 1.30m
2 Charlotte Thomas 11 Northwest Xpress 1.25m
3 Jade Welton 11 Northwest Xpress J1.25m
4 Aysia Oliver 12 AZ Panthers 1.20m
5 Kayla Owens 11 Northwest Xpress 1.10m

Long Jump Midget Girls
================================================================
National: N 18-03.75 6/20/1998 Gayle Hunter, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Treniese Sylve 11 AZ Panthers,Phoenix 4.43m
2 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 4.41m
3 Kaliya Johnson 11 AZ Cheetahs 4.12m
3 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 4.12m
5 Joyelle Dancy 11 AZ Panthers,Peoria, 3.95m
6 Sheyenne Davis 10 Unattached 3.62m
7 Shannon Jackson 10 Do Right 3.45m
7 Aysia Oliver 12 AZ Panthers 3.45m
9 Jade Welton 11 Northwest Xpress 3.25m
10 Imari Campbell-Harrell 11 Cold Water Expre 3.21m
11 McKenna Gaffney 11 Bobcats 3.16m
12 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 2.89m
13 Mariah Jaronik 11 Bobcats 2.83m
14 Mecca Muhammand 11 Cold Water Expre 2.76m
15 Jayla Brown 10 Arizona Flames 2.73m
16 Asia Logsdon 10 Northwest Xpress 2.64m
-- Cierra Gibbs 11 Arizona Flames FOUL
-- Joslyn Barajas 11 Arizona Flames FOUL
-- Makayla Scott 11 Arizona Flames FOUL

Shot Put (6#) Midget Girls
================================================================
National: N 47-07.25 7/11/1987 Johanna Gambill, Vancouver, Wa
Name Age Team Finals
================================================================
1 Savannah Meador 10 Do Right,Glendale, 7.60m
2 Cassie Johnson 10 Tonto 6.25m
3 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 6.05m
4 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 5.97m
5 Charlotte Thomas 11 Northwest Xpress 5.22m
6 Erin Fakler 10 Bobcats 4.67m

Discus Throw (1K) Midget Girls
================================================================
National: N 122-11 7/24/1997 Amber Curtis, Monroe, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erin Fakler 10 Bobcats 11.41m
2 Shaquiniesha Mack 10 Unattached 10.34m
2 Jazmyn Bartee 10 Arizona Flames 10.34m

Javelin Throw (300 G) Midget Girls
================================================================
National: N 115-10 7/26/2001 Leigh Petranoff, Cranston, RI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Lizabeth Dyson 10 Bobcats 21.07m
2 Renee Dyson 10 Bobcats 20.81m
3 Taylor Dyson 10 Bobcats 20.45m
4 Abby Moskowitz 11 Bobcats 19.71m
5 Jovonna Baker 11 Vegas Stealth 18.47m
6 Jade Welton 11 Northwest Xpress 17.84m
7 Charlotte Thomas 11 Northwest Xpress 17.03m
8 Sheyenne Davis 10 Unattached 16.33m
9 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 15.57m
10 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 14.78m
11 Samantha Jefferson 10 Bobcats 12.91m

100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 11.61 8/1/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Sierra Meador 13 Rising Sun,Glendale 12.69 1
2 Bryanna Smythe 13 AZ Cheetahs,Chandle 12.76 1
3 Alexis Clay 12 AZ Cheetahs,Chandle 13.49 1
4 Sydnee Freeman 12 AZ Elite 13.58 1
4 Tyerra Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 13.58 2
6 Ashley Moore 12 Rising Sun 13.86 2
6 Natalie Melkonoff 12 AZ Elite 13.86 1
8 Courtney Clark 13 AZ Elite 13.87 2
8 Khadijah McClain 12 Do Right,Phoenix, A 13.87 1
10 Jackie Smith 12 AZ Blaze 13.91 2
11 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 14.17 2
11 Prasana Polite 14 AZ Cheetahs 14.17 1
13 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 14.22 4
14 Candida Tolbert 14 Do Right 14.25 3
15 Karirina Oneal-Mack 12 Mustangs Track C 14.27 2
16 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 14.33 2
17 Domonique Cameron 12 Rising Sun 14.34 2
18 Etienne Walden 14 Bobcats 14.35 3
19 Tiara Alves 13 Mustangs Track C 14.52 1
20 Ericka Rogers 12 Mustangs Track C 14.76 3
21 Damika McWilliams 12 Rising Sun 14.79 2
22 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 15.23 4
23 Adriana Craig 12 Mustangs Track C 15.77 4
24 Jessica Biggs 12 AZ Heat 15.92 4
25 Charity Fuller 13 AZ Heat 16.08 1
26 Sarah Mannetier 13 AZ Heat 16.21 4
27 Sayeeshaa Downing 12 Do Right 16.48 4
28 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 16.53 4
29 Ebbie Wickstrom 13 AZ Elite 17.19 3

200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 23.63 7/31/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Sierra Meador 13 Rising Sun,Glendale 25.96 1
2 Bryanna Smythe 13 AZ Cheetahs,Chandle 26.70 1
3 Courtney Clark 13 AZ Elite 27.03 1
4 Sydnee Freeman 12 AZ Elite 27.36 1
5 Natalie Melkonoff 12 AZ Elite 27.71 1
6 Tianna Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 29.21 1
7 Sayeeshaa Downing 12 Do Right 29.36 3
8 Tiara Alves 13 Mustangs Track C 29.41 2
9 Karirina Oneal-Mack 12 Mustangs Track C 29.45 2
10 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 29.51 2
11 Etienne Walden 14 Bobcats 29.59 2
12 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 29.95 3
13 Chinequa Lee 13 AZ Cheetahs 30.14 1
14 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 30.47 4
15 Emily Ellis 13 Pops 30.80 2
16 Ericka Rogers 12 Mustangs Track C 31.41 3
17 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 31.44 2
18 Damika McWilliams 12 Rising Sun 32.26 2
19 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 33.03 3
20 Charity Fuller 13 AZ Heat 33.07 2
21 Sarah Mannetier 13 AZ Heat 33.88 4
22 Ebbie Wickstrom 13 AZ Elite 34.29 3
23 Jessica Biggs 12 AZ Heat 34.41 4
24 Catherine Fakler 13 Bobcats 34.63 4
25 Adriana Craig 12 Mustangs Track C 34.76 3
26 Zuleima Espinosa 12 Cold Water Expre 35.42 3

400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 53.43 7/31/1994 Char Foster, Clearwater, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Sierra Meador 13 Rising Sun,Glendale 1:02.12 3
2 Breana Ruiz 12 AZ Elite,Mesa, AZ 1:04.32 3
3 Tiara Alves 13 Mustangs Track C 1:06.27 3
4 Daija Donaldson 12 AZ Panthers 1:08.24 2
5 Prasana Polite 14 AZ Cheetahs 1:08.65 3
6 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 1:09.52 1
7 Candida Tolbert 14 Do Right 1:10.20 3
8 Gena Bergeron 13 Casa Grande 1:10.67 2
9 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 1:11.42 2
10 Lisa Wiley 12 AZ Cheetahs 1:11.72 1
11 Karirina Oneal-Mack 12 Mustangs Track C 1:11.99 2
12 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 1:12.20 2
13 Domonique Cameron 12 Rising Sun 1:17.20 3
13 Ashley Moore 12 Rising Sun 1:17.20 1
15 Damika McWilliams 12 Rising Sun 1:19.39 2
16 Zuleima Espinosa 12 Cold Water Expre 1:28.58 1

800 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 2:09.00 8/1/1998 Treani Swain, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Khadijah McClain 12 Do Right,Phoenix, A 2:33.65
2 Katie Huch 14 AZ Cheetahs 2:36.73
3 Tyerra Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 2:38.40
4 Erin Partida 12 Bobcats 2:39.33
5 Tori Papp 13 AZ Cheetahs 2:40.89
6 Lisa Wiley 12 AZ Cheetahs 2:46.72
7 Tianna Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 2:53.28
8 Cary Willis 12 Arizona Flames 3:10.10

1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 4:36.90 7/28/1996 Rebecca Mitchell, Geneva, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tess Berghoff 13 AZ Elite 5:10.71
2 Katie Huch 14 AZ Cheetahs 5:22.29
3 Tori Papp 13 AZ Cheetahs 5:36.44
4 Tamlyn Kalal 12 AZ Elite,Chandler, 5:39.73
5 Erin Partida 12 Bobcats 5:44.68
6 Ontario Kabobel 12 AZ Elite 5:57.03
7 Sarah Charles 12 Cold Water Expre 6:46.75

3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 9:57.16 7/4/1987 Deresa Walters, Rochester, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Lisa Wiley 12 AZ Cheetahs 12:45.79
2 Sarah Charles 12 Cold Water Expre 14:24.23

3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
National: N 14:46.46 7/30/1992 Anya-Marie Ruso, Fayetteville, AR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 25:20.89

100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
National: N 14.01 6/9/2001 Domenique Manning, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Daija Donaldson 12 AZ Panthers 21.02

200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
National: N 26.63 7/31/1994 Char Foster, Clearwater, FL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Emily Ellis 13 Pops 35.54

4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
National: N 46.89 7/28/1996 South Bay Panthers, Long Beach, CA
E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 49.42

4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
National: N 3:45.90 8/1/1993 Southern California SC, Inglewood, CA
M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne
Team Finals
================================================================
1 Arizona Elite 'A' 4:24.12
2 Do Right 'A' 4:37.24

Long Jump Youth Girls
================================================================
National: N 19-11 6/20/1998 Tracee Thomas, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Cadija Caldwell 12 AZ Cheetahs 4.37m
2 Emily Ellis 13 Pops 4.18m
3 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 3.89m
4 Erin Partida 12 Bobcats 3.47m
5 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 3.17m
6 Sayeeshaa Downing 12 Do Right 2.61m

Triple Jump Youth Girls
================================================================
National: N 39-09.25 4/24/1999 Nicole Duhart, Downey, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Etienne Walden 14 Bobcats 7.30m

Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================
National: N 52-01.25 1976 Susie Ray, Orange, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 12.50m
2 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 11.02m
3 Keirra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 7.52m
4 Adriana Craig 12 Mustangs Track C 7.19m
5 Cary Willis 12 Arizona Flames 6.92m
6 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 5.74m
7 Catherine Fakler 13 Bobcats 5.50m

Discus Throw (1K) Youth Girls
================================================================
National: N 152-00 2/23/1990 Suzy Powell, Modesto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 29.30m

Javelin Throw (600G) Youth Girls
================================================================
National: N 122-00 7/30/2000 Kaitlin Nazario, Dover, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 36.42m
2 Erin Partida 12 Bobcats 17.87m
3 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 5.37m

100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 11.34 7/28/1995 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Noel Brown 16 AZ Heat 13.19
2 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 13.26
3 Nakita Blevins 14 Rising Sun,Phoenix, 14.46
4 Rachel White 14 AZ Elite 14.74
5 Erica Foster 14 Cold Water Expre 15.13

200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 23.26 7/31/1999 LaSauntea Moore, Akron, OH
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 27.50
2 Noel Brown 16 AZ Heat 27.74
3 Rachel White 14 AZ Elite 30.35

400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 52.11 7/29/2001 Stephanie Smith, Macon, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 1:02.63
2 Madison Pohle 14 AZ Elite 1:05.25

800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
National: N 2:09.69 7/27/1991 Liz Mueller, Waterford, CT
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jacqueline Stewart 14 AZ Puma 3:17.61

1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
National: N 4:25.57 7/22/1984 Suzy Favor, Stevens Point, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Madison Pohle 14 AZ Elite 5:10.61
2 Jacqueline Stewart 14 AZ Puma 6:49.06

Long Jump Intermediate Girls
================================================================
National: N 20-02.50 7/10/1999 Jill Bell, Bellevue, WA
Name Age Team Finals
================================================================
-- Sierra Amway 14 Pops FOUL
-- Myshelle Allen 14 Mustangs Track C FOUL
-- Serene Williams 14 Rising Sun,Whittman FOUL
-- Brittany Walashek 15 AZ Puma FOUL

800 Meter Run Young Women
================================================================
National: N 2:07.05 7/1/1994 Tamieka Grizzle, Bronx, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Lauren Kern 17 Unattached 2:32.64

100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Jerome Green 7 Do Right 15.51 7
2 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 15.74 7
3 Jahi Hurts 7 AZ Cheetahs 16.05 7
4 Kirby Wilson 7 Northwest Xpress 16.28 7
5 Collin Benson 7 AZ Titans 16.51 7
6 Thomas Graham 6 Do Right 16.54 7
7 Devonte Lundy 7 Arizona Flames 17.08 7
7 Jalen Gibson 6 AZ Cheetahs 17.08 4
9 Eugene Allen 7 Mustangs Track C 17.28 4
10 Landante Rhoden 7 AZ Cheetahs 17.49 6
11 Terrell Felix 7 Mustangs Track C 17.55 6
12 Brenton Pohlman 7 Bobcats 17.64 4
13 Romie Walker II 6 Mustangs Track C 17.74 4
14 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 17.82 4
15 Imani Lee 6 AZ Cheetahs 17.96 4
16 hunter lawliss 7 Northwest Xpress 18.03 6
17 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 18.07 6
18 George Lee 7 Eternal Flame 18.16 3
19 tavarus pearson 8 Do Right 18.33 6
20 David Cofield 6 Mustangs Track C 18.34 6
21 Jonah Leyvas 6 Arizona Flames 18.52 3
22 Andre Elmore 7 Do Right 18.57 6
22 Madriad Rand 6 Rising Sun 18.57 1
24 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 18.60 6
25 Quordel Richards 6 Cold Water Expre 18.65 4
26 Isaiah Drake 6 AZ Cheetahs 18.70 6
27 Robert Williams 6 Do Right 18.83 2
28 Marquise Anderson 6 Rising Sun 19.71 3
29 Marcel Oliver 5 AZ Panthers 19.88 3
30 Justin Lunford 7 Northwest Xpress 20.00 3
31 Devon Norman 6 Mustangs Track C 20.10 2
32 Christian Coleman 6 Arizona Flames 20.51 2
33 Christopher Flores 5 Northwest Xpress 20.68 5
34 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 20.71 2
35 Cammeron Clark 7 AZ Elite 20.77 1
36 Nicholas Balkow 6 Casa Grande 20.78 1
37 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 21.71 5
38 Camero Hardesty 7 Northwest Xpress 22.25 5
39 Anthony Davis 4 Unattached 22.44 1
40 Marcus Wolf 5 Do Right 22.61 2
41 Nathan White 5 Casa Grande 22.77 1
42 Yassir White 5 AZ Cheetahs 23.51 1
43 lenin barajas 6 Cold Water Expre 23.74 5
44 angel garcia 5 Cold Water Expre 23.89 2
45 Seth Reeves 7 AZ Elite 24.07 1
46 mason curtis-fernandez 6 Cold Water Expre 24.55 5
47 Gabriel Gonzales 4 Unattached 24.62 5

200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 32.27 7
2 Jerome Green 7 Do Right 32.58 7
3 Collin Benson 7 AZ Titans 34.04 7
4 Jalen Gibson 6 AZ Cheetahs 34.42 4
5 Jahi Hurts 7 AZ Cheetahs 34.45 4
6 Thomas Graham 6 Do Right 34.47 4
7 Kirby Wilson 7 Northwest Xpress 35.51 4
8 Quordel Richards 6 Cold Water Expre 36.49 3
9 Devonte Lundy 7 Arizona Flames 36.78 7
10 Luke Haggarty 7 AZ Blaze 37.37 3
11 Robert Williams 6 Do Right 37.65 7
12 hunter lawliss 7 Northwest Xpress 37.72 1
13 Terrell Felix 7 Mustangs Track C 37.73 4
14 Romie Walker II 6 Mustangs Track C 38.09 4
15 Madriad Rand 6 Rising Sun 38.67 5
16 Christian Kammerman 7 Arizona Flames 38.68 3
17 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 38.79 4
18 David Cofield 6 Mustangs Track C 39.11 3
19 Andre Elmore 7 Do Right 39.26 3
20 tavarus pearson 8 Do Right 39.67 7
21 Eugene Allen 7 Mustangs Track C 40.13 3
22 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 40.15 1
23 Jonah Leyvas 6 Arizona Flames 40.95 1
24 DeCarlos Brooks 5 Arizona Flames 40.96 1
25 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 42.40 4
26 Eric Roberts 8 AZ Cheetahs 42.72 6
27 Marquise Anderson 6 Rising Sun 43.71 1
28 Marcel Oliver 5 AZ Panthers 44.68 6
29 Devon Norman 6 Mustangs Track C 45.25 6
30 Christian Coleman 6 Arizona Flames 45.91 6
31 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 46.53 6
32 Cammeron Clark 7 AZ Elite 46.61 6
33 Nicholas Balkow 6 Casa Grande 48.02 5
34 lenin barajas 6 Cold Water Expre 49.44 5
35 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 49.74 1
36 Marcus Wolf 5 Do Right 50.01 3
37 Camero Hardesty 7 Northwest Xpress 50.41 1
38 Yassir White 5 AZ Cheetahs 50.58 2
39 Anthony Davis 4 Unattached 50.62 5
40 Gabriel Gonzales 4 Unattached 51.41 5
41 angel garcia 5 Cold Water Expre 51.47 2
42 Seth Reeves 7 AZ Elite 54.09 2

4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 1:08.15
2 Do Right 'A' 1:08.73
3 Northwest Xpress 'A' 1:11.76

Long Jump Sub-Bantam Boys
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 3.17m
2 Luke Haggarty 7 AZ Blaze 2.67m
2 Collin Benson 7 AZ Titans 2.67m
4 Eugene Allen 7 Mustangs Track C 2.54m
5 David Cofield 6 Mustangs Track C 2.52m
6 Terrell Felix 7 Mustangs Track C 2.50m
7 Andre Elmore 7 Do Right 2.49m
8 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 2.30m
8 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 2.30m
10 Landante Rhoden 7 AZ Cheetahs 2.27m
11 Romie Walker II 6 Mustangs Track C 2.26m
12 Jonah Leyvas 6 Arizona Flames 2.13m
13 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 2.12m
14 Nicholas Balkow 6 Casa Grande 2.05m
15 Devon Norman 6 Mustangs Track C 1.91m
16 Marquise Anderson 6 Rising Sun 1.87m
17 DeCarlos Brooks 5 Arizona Flames 1.83m
18 Eric Roberts 8 AZ Cheetahs 1.80m
19 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 1.75m
20 Christian Coleman 6 Arizona Flames 1.74m
21 Devonte Lundy 7 Arizona Flames 1.71m
22 Camero Hardesty 7 Northwest Xpress 1.67m
23 angel garcia 5 Cold Water Expre 1.66m
24 Madriad Rand 6 Rising Sun 1.54m
25 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 1.48m
26 Joshua Dowhan 5 Unattached 1.39m
-- Marcus Wolf 5 Do Right FOUL
-- Nathan White 5 Casa Grande FOUL
-- Christopher Flores 5 Northwest Xpress FOUL
-- Christian Kammerman 7 Arizona Flames FOUL
-- Isaiah Drake 6 AZ Cheetahs FOUL
-- Anthony Davis 4 Unattached FOUL
-- Imani Lee 6 AZ Cheetahs FOUL
-- Brenton Pohlman 7 Bobcats FOUL

100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 12.73 7/28/1991 Richard Washington, Inglewood, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Kory Wilson 8 Northwest Xpress 14.18 3
2 Malcolm Thomas 8 AZ Titans 14.33 3
3 Paul Lucas 9 Do Right 14.36 3
4 Wesley Sutton 9 AZ Cheetahs 14.61 3
5 Mitchell Freedman Jr 8 Mustangs Track C 14.92 5
6 Bryce Perkins 9 AZ Cheetahs 14.99 5
7 Anthony Wynn 9 AZ Panthers,Phoenix 15.01 3
8 Travis Titsworth 8 Rising Sun 15.06 5
9 Collin Erickson 8 Arizona Flames 15.15 5
10 Alonzo Alexander 8 AZ Panthers 15.19 5
11 Luke Rubenzer 9 AZ Elite 15.22 3
12 Isaiah Cooper 9 AZ Panthers 15.25 5
13 Israel Simpson 9 AZ Cheetahs 15.28 1
14 Vic Conyer 8 Rising Sun 15.36 3
15 Tevin Mayfield 9 AZ Cheetahs,Chandle 15.44 5
16 Jeff Robertson 9 Northwest Xpress 15.52 1
17 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 15.58 5
18 Amyer Armstrong 9 Northwest Xpress 15.80 4
19 Jarvis Moore 9 Rising Sun 16.05 1
20 Ar;yan Rojas 9 Rising Sun 16.08 1
20 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 16.08 1
22 Noah Berens 9 AZ Elite 16.15 1
23 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs 16.45 2
24 Kendrick Felix 8 Mustangs Track C 16.53 4
25 Jamaree Johnson 9 Do Right 16.54 3
26 Nik Mercer 9 Do Right 16.67 3
27 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 17.53 4
28 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 17.59 4
29 Jack Oberhaus 9 AZ Elite 18.09 1
30 Daniel Mobley 8 AZ Blaze 18.53 2

200 Meter Dash Bantam Boys
==========================================================================
National: N 26.01 7/25/1996 Richard Crawford, Plano, TX
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Muhammad Oliver 9 AZ Panthers 28.94 2
2 Kory Wilson 8 Northwest Xpress 29.37 2
3 Luke Rubenzer 9 AZ Elite 29.98 2
4 Bryce Perkins 9 AZ Cheetahs 30.94 1
5 Isaiah Cooper 9 AZ Panthers 31.33 1
6 Alonzo Alexander 8 AZ Panthers 31.76 2
7 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 31.90 2
8 Jalen Johnson 8 AZ Panthers 32.34 2
9 Tevin Mayfield 9 AZ Cheetahs,Chandle 32.62 1
10 Israel Simpson 9 AZ Cheetahs 32.63 3
11 Caleb Killian 8 Northwest Xpress 32.88 1
12 Mitchell Freedman Jr 8 Mustangs Track C 32.95 1
13 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 33.23 1
14 Amyer Armstrong 9 Northwest Xpress 33.31 1
15 Paul Davis 9 Unattached 33.59 2
16 Jamaree Johnson 9 Do Right 34.24 2
17 Kendrick Felix 8 Mustangs Track C 34.42 3
18 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 38.61 3
19 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 40.63 3
20 Daniel Mobley 8 AZ Blaze 41.45 3

400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 58.74 7/25/1997 Jules Noel, Bouynton Beach, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Paul Lucas 9 Do Right 1:10.59 3
2 Malcolm Thomas 8 AZ Titans 1:11.84 3
3 Noah Berens 9 AZ Elite 1:12.01 3
4 Jalen Johnson 8 AZ Panthers 1:12.58 3
5 Travis Titsworth 8 Rising Sun 1:13.75 3
6 Dakota Miller 10 AZ Cheetahs 1:15.52 3
7 Israel Simpson 9 AZ Cheetahs 1:15.60 2
8 Fredrick Hawkins 8 Do Right 1:15.66 3
9 Vic Conyer 8 Rising Sun 1:15.92 3
10 Jamaree Johnson 9 Do Right 1:18.41 2
11 Ar;yan Rojas 9 Rising Sun 1:18.63 2
12 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs 1:19.84 2
13 Jack Oberhaus 9 AZ Elite 1:20.25 2
14 Jarvis Moore 9 Rising Sun 1:21.01 2
15 Jacob Morrison 8 Cold Water Expre 1:28.97 2

800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 2:19.00 5/20/1989 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 2:53.00
2 Jacob Morrison 8 Cold Water Expre 2:58.81
3 Fredrick Hawkins 8 Do Right 3:00.14
4 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 3:03.65
5 Larson Wilcke 8 Bobcats 3:05.14
6 Justin Fell 8 Mustangs Track C 3:11.25
7 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 3:13.46

1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 4:48.04 7/29/2001 Connor Revord, Joliet, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 5:56.05
2 Jacob Morrison 8 Cold Water Expre 6:06.79
3 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 6:13.85
4 Justin Fell 8 Mustangs Track C 6:15.54
5 Larson Wilcke 8 Bobcats 6:18.09
6 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 6:19.56

4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
National: N 52.57 7/28/2001 Track Houston, Houston, TX
D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker
Team Finals
================================================================
1 Arizona Panthers 'A' 57.49
2 Arizona Cheetah 'A' 57.56

4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
National: N 4:11.54 7/30/2000 Speed City TC
K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings
Team Finals
================================================================
1 Northwest Xpress 'A' 5:26.89

High Jump Bantam Boys
================================================================
National: N 5-01.25 1977 David Mosley, Sunnyvale, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Austin Walashek 9 AZ Puma 1.15m
2 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs J1.15m
3 Rico Tipton Jr 8 Arizona Flames 1.10m

Long Jump Bantam Boys
================================================================
National: N 16-01.25 7/26/1980 Terry Simpson
Name Age Team Finals
================================================================
1 Muhammad Oliver 9 AZ Panthers 3.96m
1 Wesley Sutton 9 AZ Cheetahs 3.96m
3 Anthony Wynn 9 AZ Panthers,Phoenix 3.87m
4 Mitchell Freedman Jr 8 Mustangs Track C 3.81m
5 Jeff Robertson 9 Northwest Xpress 3.66m
6 Kory Wilson 8 Northwest Xpress 3.61m
7 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 3.47m
8 Collin Erickson 8 Arizona Flames 3.29m
9 Dakota Miller 10 AZ Cheetahs 3.22m
10 Paul Davis 9 Unattached 3.05m
11 Fredrick Hawkins 8 Do Right 2.94m
12 Isaiah Birkel 9 Unattached 2.89m
13 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 2.85m
14 Samuel Moehring 8 Northwest Xpress 2.80m
15 Kendrick Felix 8 Mustangs Track C 2.73m
16 Joshua Bickle 9 Bobcats 2.72m
17 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 2.56m
18 Larson Wilcke 8 Bobcats 2.30m
19 Nicolas Thomas 8 Northwest Xpress 2.21m
-- Malcolm Thomas 8 AZ Titans FOUL
-- Chris Lewis 9 Vegas Lightning FOUL
-- Rico Tipton Jr 8 Arizona Flames FOUL

Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================
National: N 39-10.75 7/3/1993 Kevin Bookout, Stroud, OK
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hunter Doka 9 Tonto 7.36m
2 Nik Mercer 9 Do Right 7.19m
3 John Kruger 9 Northwest Xpress 5.17m
4 Joshua Bickle 9 Bobcats 4.61m
5 Nicolas Thomas 8 Northwest Xpress 4.21m
6 Moiya Willamson 8 Northwest Xpress 4.02m
7 juan ramirez 9 Cold Water Expre 3.77m

Javelin Throw (300G) Bantam Boys
================================================================
National: N 122-11 7/26/2001 Matthew Kosecki, Humble, Tx
Name Age Team Finals
================================================================
1 Paul Davis 9 Unattached 24.51m
2 Hunter Styles 9 Northwest Xpress 22.56m
3 Austin Walashek 9 AZ Puma 21.29m
4 Joshua Bickle 9 Bobcats 20.04m
5 John Kruger 9 Northwest Xpress 19.44m
6 Moiya Willamson 8 Northwest Xpress 18.33m
7 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 17.53m
8 Nik Mercer 9 Do Right 14.64m
9 Nicolas Thomas 8 Northwest Xpress 13.95m
10 Samuel Moehring 8 Northwest Xpress 13.59m
11 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 12.18m
12 Justin Fell 8 Mustangs Track C 11.65m
13 juan ramirez 9 Cold Water Expre 11.11m
14 Colin Powers 8 Northwest Xpress 10.23m

100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 11.70 8/2/1998 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Quintin Kime 11 AZ Puma 13.15 4
2 Giovinni Pascascio 11 Rising Sun 13.20 6
3 Marcus Beaver 11 AZ Cheetahs 13.43 4
4 Devon Allen 11 Rising Sun 13.44 6
5 Nathan Simpson 10 Rising Sun 13.47 6
5 Tajae White 11 AZ Cheetahs 13.47 6
7 Devontay Titsworth 11 Rising Sun 13.52 6
8 Javon Williams 11 AZ Cheetahs,Chandle 13.59 6
9 Cameron Twiggs 11 Northwest Xpress 13.60 4
10 Robert Relf 10 Do Right 13.65 4
11 Toure Marshall 10 Mustangs Track C 13.97 4
12 James Brown 11 Rising Sun 13.98 6
13 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 14.01 1
14 Nicolas Brown 10 AZ Heat 14.05 1
15 Cesar Wong 11 Northwest Xpress 14.16 3
16 Chad Wilford 10 Rising Sun 14.19 6
17 Jorgen Holgerson 10 Arizona Flames 14.20 1
18 Jordon Fairley 11 Rising Sun 14.33 4
19 Austin Dancer 10 Rising Sun 14.38 4
20 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 14.42 1
21 draze lawless 11 Northwest Xpress 14.48 5
22 Charence Clark 11 AZ Elite 14.50 1
23 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 14.53 3
24 Joseph Cortez 10 Rising Sun 14.54 1
25 Paul Perkins 12 AZ Cheetahs 14.57 4
26 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 14.62 3
27 Travon Richardson 11 Do Right 15.05 3
28 Larrry Fuller 10 Northwest Xpress 15.07 3
29 Sedacy Walden 11 Bobcats 15.08 2
30 Cody Tew 11 Northwest Xpress 15.18 2
31 Thomas McGrueder 10 Arizona Flames 15.29 3
32 Greg Craig 10 Mustangs Track C 15.53 3
32 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 15.53 3
34 Derrick Cameron 10 Rising Sun 15.65 1
35 Taylor Styles 11 Northwest Xpress 15.67 2
36 Kareem Foster 11 Cold Water Expre 15.80 5
37 Joseph Morrison 11 Cold Water Expre 16.03 2
38 Danny Bunkers 11 AZ Blaze 16.14 2
39 Sam Duke 10 AZ Blaze 17.79 5

200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 23.94 7/28/1990 Jason Johnson, Shreveport, LA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Javon Williams 11 AZ Cheetahs,Chandle 27.45 3
2 Quintin Kime 11 AZ Puma 27.49 3
3 Braxton Nickerson 10 Do Right 28.19 3
4 Tajae White 11 AZ Cheetahs 28.54 3
5 Robert Relf 10 Do Right 29.30 3
6 Marcus Beaver 11 AZ Cheetahs 29.66 3
7 Jorgen Holgerson 10 Arizona Flames 29.71 2
8 Charence Clark 11 AZ Elite 30.49 1
9 Toure Marshall 10 Mustangs Track C 30.62 2
10 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 30.72 2
11 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 30.83 3
12 Daniel Ruzi 11 Bobcats 31.94 2
13 Sedacy Walden 11 Bobcats 32.30 1
14 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 32.65 2
15 Thomas McGrueder 10 Arizona Flames 32.73 2
16 Kareem Foster 11 Cold Water Expre 33.17 1
17 Greg Craig 10 Mustangs Track C 33.58 1

400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 53.06 7/28/1991 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Giovinni Pascascio 11 Rising Sun 1:02.61 3
2 Chad Wilford 10 Rising Sun 1:03.23 3
3 Devontay Titsworth 11 Rising Sun 1:03.31 3
4 Nathan Simpson 10 Rising Sun 1:04.40 3
5 Joseph Cortez 10 Rising Sun 1:06.15 3
6 Devon Allen 11 Rising Sun 1:07.08 3
7 Tony Dean 11 Do Right,Phoenix, A 1:09.16 3
8 James Brown 11 Rising Sun 1:10.07 3
9 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 1:10.93 2
10 Austin Dancer 10 Rising Sun 1:11.38 2
11 Derrick Cameron 10 Rising Sun 1:16.44 2
12 Marcus Magdaleno 10 Northwest Xpress 1:18.17 2
12 Jordon Fairley 11 Rising Sun 1:18.17 2
14 Kareem Foster 11 Cold Water Expre 1:20.11 2
15 Devin Haggarty 10 AZ Blaze 1:22.46 2

800 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 2:07.21 7/26/2001 Reginald Warren, Smyma, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ryan Silva 10 T Elite 2:28.54
2 Deselle Dean 11 Do Right,Phoenix, A 2:30.65
3 Braxton Nickerson 10 Do Right 2:31.22
4 Clinton Hodge 11 Do Right 2:31.29
5 Tony Dean 11 Do Right,Phoenix, A 2:35.58
6 Austin Christianson 10 AZ Heat 2:50.41
7 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 2:51.78
8 Devin Haggarty 10 AZ Blaze 3:11.27

1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 4:22.58 1980 Tony Terex, Wasco, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ryan Silva 10 T Elite 5:02.03
2 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 5:03.29
3 Clinton Hodge 11 Do Right 5:32.47
4 Alex Armbrus 11 Northwest Xpress 5:38.30
5 John Reniewicki 12 Unattached 5:40.74
6 Ryan Branccti 11 AZ Elite 5:46.18
7 Austin Christianson 10 AZ Heat 5:46.99
8 John Batchan 11 Mustangs Track C 6:23.34
9 Ryan O'Connell 11 Cold Water Expre 6:48.14

3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 9:38.52 8/1/1998 Chris Dominic, San Lorenzo, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 11:57.02
2 Ryan Sullivan 10 AZ Blaze 12:31.18
3 Jonathan Balkow 10 Casa Grande 14:49.39
4 Ryan O'Connell 11 Cold Water Expre 15:32.88

80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
================================================================
National: N 11.74 7/27/1997 Kenny Lambe, Hilton Head, SC
Name Age Team Finals
================================================================
1 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 14.28
2 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 15.93
3 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 16.20
4 Paul Perkins 12 AZ Cheetahs 16.22
5 Danny Bunkers 11 AZ Blaze 17.32

4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
National: N 47.75 7/31/1979 Glenarden TC, Upper Marlboro, MD
B. Haigher,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 52.57
2 Northwest Xpress 'A' 55.25
3 Northwest Xpress 'B' 1:00.76

4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
National: N 3:47.50 7/31/1994 Glenarden TC, Upper Marlboro, MD
B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 4:21.54
2 Northwest Xpress 'A' 4:35.74

High Jump Midget Boys
================================================================
National: N 5-09 1979 David Mosley, Palo Alto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Andrew McDonald 11 AZ Puma 1.40m
2 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 1.35m
3 Alex Armbrus 11 Northwest Xpress 1.20m
4 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 1.15m
5 Daniel Ruzi 11 Bobcats 1.10m
5 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 1.10m

Long Jump Midget Boys
================================================================
National: N 19-05 1974 Anthony Gibson, San Fernando, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Quintin Kime 11 AZ Puma 4.40m
2 Logan Nichols 10 Northwest Xpress 4.39m
3 Cole Sterns 11 Unattached 4.37m
4 Neil Kimberlin 11 Unattached 4.06m
5 Nicolas Brown 10 AZ Heat 4.02m
6 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 3.81m
6 Toure Marshall 10 Mustangs Track C 3.81m
8 Taylor Styles 11 Northwest Xpress 3.67m
9 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 3.57m
10 Larrry Fuller 10 Northwest Xpress 3.52m
11 Greg Craig 10 Mustangs Track C 3.35m
12 Ryan Sullivan 10 AZ Blaze 3.33m
13 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 3.27m
14 Chandler Hefley 11 Unattached 3.20m
15 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 3.11m
16 Cody Tew 11 Northwest Xpress 3.07m
17 Thomas McGrueder 10 Arizona Flames 2.11m

Shot Put (6#) Midget Boys
================================================================
National: N 53-00 6/28/1980 Troy Fowler, Eureka, KS
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 11.05m
2 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 10.35m
3 Shawn Collins 11 Unattached 10.03m
4 Joseph Morrison 11 Cold Water Expre 9.12m
5 Mitchell Troup 11 Unattached 8.66m
6 Sheldon Nave 10 Arizona Flames 8.21m
7 Sam Duke 10 AZ Blaze 7.55m
8 Manuel Hawkins 10 Mustangs Track C 6.90m
9 Albert Medina 11 Unattached 6.88m
10 Connor Hardesty 11 Northwest Xpress 6.53m
11 Cooper Killiam 11 Northwest Xpress 5.90m

Discus Throw (1K) Midget Boys
================================================================
National: N 159-07 6/19/1982 Michael Stubblefield, Bakersfield, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Shawn Collins 11 Unattached 28.70m
2 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 21.77m
3 Mitchell Troup 11 Unattached 19.18m
4 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 19.17m
5 Manuel Hawkins 10 Mustangs Track C 18.46m
6 Albert Medina 11 Unattached 17.80m

Javelin Throw (300G) Midget Boys
================================================================
National: N 123-03 7/28/2001 Josh Johnson, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 42.39m
2 Deselle Dean 11 Do Right,Phoenix, A 34.79m
3 Taylor Styles 11 Northwest Xpress 34.68m
4 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 27.77m
5 Tony Dean 11 Do Right,Phoenix, A 27.36m
6 Cooper Killiam 11 Northwest Xpress 22.64m
7 Daniel Ruzi 11 Bobcats 21.82m
8 Joseph Morrison 11 Cold Water Expre 20.07m
9 Sheldon Nave 10 Arizona Flames 19.79m
10 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 18.00m
11 Austin Christianson 10 AZ Heat 17.19m
12 Sedacy Walden 11 Bobcats 15.97m
13 Connor Hardesty 11 Northwest Xpress 13.96m

100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 10.94 7/28/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Desann Hardwick 13 Rising Sun 12.12 1
2 Robert Matthews 13 AZ Cheetahs 12.23 1
3 Ronnie Walker 13 Northwest Xpress 12.53 2
4 cody lotz 13 Rising Sun 12.67 1
5 Keith Bowen Jr 13 Rising Sun,Glendale 12.74 1
6 tyler arkin 13 Northwest Xpress 12.85 3
7 Marshall Gaibraith 13 Northwest Xpress 12.89 2
8 Tyshawn Hall 13 Mustangs Track C 12.98 3
9 Kaiga Killian 12 Northwest Xpress 12.99 3
10 Trey Waters 13 AZ Cheetahs 13.21 2
10 Michael Jordan 13 AZ Cheetahs 13.21 2
12 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 13.22 2
13 Luke Bentley 12 Northwest Xpress 13.36 4
14 Daylan Davis 13 AZ Elite 13.47 2
15 Cody Titsworth 13 Rising Sun 13.52 1
16 Andrew Christ 12 Arizona Flames 14.13 3
17 Dylan Kramer 13 AZ Elite 14.15 3
18 Haaneef Foster 13 Cold Water Expre 14.57 3
19 Doug Cortez 12 Rising Sun 14.69 3
20 Steven Gruenewald 12 AZ Puma 14.90 4
21 Ronnie Gray 13 Rising Sun 14.99 2
22 Johathan Alme 12 AZ Elite 15.17 4
23 Seth Powelson 12 Northwest Xpress 15.20 4
24 Marquis Flowers 13 Rising Sun 17.30 1

200 Meter Dash Youth Boys
==========================================================================
National: N 21.84 7/29/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Ronnie Walker 13 Northwest Xpress 25.98 1
2 Kaiga Killian 12 Northwest Xpress 26.49 2
3 tyler arkin 13 Northwest Xpress 27.02 2
4 Avery Nash 12 Mustangs Track C 27.06 2
5 Daylan Davis 13 AZ Elite 27.73 1
6 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 27.76 1
7 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 28.33 1
8 Andrew Christ 12 Arizona Flames 29.26 2
9 Dylan Kramer 13 AZ Elite 29.71 2
10 Haaneef Foster 13 Cold Water Expre 31.22 2
11 Tyshawn Hall 13 Mustangs Track C 31.51 2

400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 47.16 8/1/1993 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Matt Whitlatch 13 AZ Cheetahs 56.86 3
2 Keith Bowen Jr 13 Rising Sun,Glendale 56.91 3
3 Desann Hardwick 13 Rising Sun 59.59 3
4 Daron Beck 13 AZ Puma 1:01.91 3
5 Nathan Bolivar 13 AZ Puma 1:02.73 2
6 Cody Titsworth 13 Rising Sun 1:02.85 2
7 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 1:02.95 2
8 Marcus Mehlhaf 12 Northwest Xpress 1:04.07 1
9 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 1:05.99 2
10 Nathan Martinez 12 AZ Puma 1:07.97 2
11 Ronnie Gray 13 Rising Sun 1:08.09 2
12 Max Ruzi 14 Bobcats 1:08.80 2
13 Doug Cortez 12 Rising Sun 1:10.50 2
14 Andrew Christ 12 Arizona Flames 1:10.67 1
15 Avery Nash 12 Mustangs Track C 1:11.54 1

800 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 1:56.36 7/28/2001 Cody Harper, Albuquerque,NM
Name Age Team Finals
================================================================
1 Matt Whitlatch 13 AZ Cheetahs 2:16.59
2 Eric Brannick 13 AZ Puma 2:26.14
3 Marcus Mehlhaf 12 Northwest Xpress 2:28.90
4 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 2:33.07
5 Phillip Garcia 12 Cold Water Expre 2:35.11
6 Sky Seliquini 12 AZ Blaze 2:37.15
7 Chris Neely 13 Northwest Xpress 2:40.62
8 Grant Swenson 12 AZ Cheetahs 2:45.11
9 Josh O'Connor 12 Bobcats 3:03.57

1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 4:04.72 7/10/1983 Jason Lineau, Fresno, Ca
Name Age Team Finals
================================================================
1 Eric Brannick 13 AZ Puma 5:06.53
2 Phillip Garcia 12 Cold Water Expre 5:26.71
3 Sky Seliquini 12 AZ Blaze 5:32.01
4 Aaron Osborne 12 AZ Elite 5:35.93
5 Steven Gruenewald 12 AZ Puma 5:41.63
6 Grant Swenson 12 AZ Cheetahs 6:01.03

3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 9:08.86 7/31/1993 Tom Caughlan, Mason City, IA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Eric Brannick 13 AZ Puma 10:54.58
2 Chris Neely 13 Northwest Xpress 11:26.36
3 Peter Reniewicki 13 Unattached 13:45.11

100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
================================================================
National: N 12.94 7/28/1991 Tyrone Butterfield, Miami, Fl
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 14.53
2 Yusuf Muhammad 13 AZ Cheetahs,Chandle 15.51
3 Ben Kmetz 12 Bobcats 18.11

200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
================================================================
National: N 24.83 7/30/1995 Chris Hickman, Houston, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Yusuf Muhammad 13 AZ Cheetahs,Chandle 28.02
2 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 31.97

4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
National: N 43.51 7/29/2000 Boynton Beach, TC
W.Dix, M.Dowdell, J.Wimbley, D.Owen
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 49.14
2 Northwest Xpress 'A' 49.85

4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
National: N 3:23.96 8/1/1993 LA Jets, Los Angeles, CA
LCruel,A.Dean, P.McCall,O.Moore
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'B' 4:05.61
2 Northwest Xpress 'A' 4:28.44

4x800 Yard Relay Youth Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Arizona Puma 'A' 10:55.87

High Jump Youth Boys
================================================================
National: N 6-04.75 7/24/1998 Donovan Kilmartin, Boise, ID
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 1.50m
2 Dylan Walashek 13 AZ Puma J1.50m
3 Daron Beck 13 AZ Puma 1.45m
4 Issac Hayes 12 AZ Cheetahs,Chandle 1.35m
5 Luke Bentley 12 Northwest Xpress 1.30m
5 Max Ruzi 14 Bobcats 1.30m
7 Trey Richardson 12 AZ Cheetahs 1.20m
-- Seth Powelson 12 Northwest Xpress NH

Pole Vault Youth Boys
================================================================
National: N 14-00.50 1977 Bill Lange, Bridgewater, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Trey Richardson 12 AZ Cheetahs 2.15m
-- Peter Reniewicki 13 Unattached NH

Long Jump Youth Boys
================================================================
National: N 23-00.50 1976 Anthony Gibson, San Fernando, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Seth Powelson 12 Northwest Xpress 6.15m
2 Robert Matthews 13 AZ Cheetahs 4.88m
3 Cody Titsworth 13 Rising Sun 4.63m
4 Tyshawn Hall 13 Mustangs Track C 4.28m
5 Luke Bentley 12 Northwest Xpress 3.76m
6 Andrew Christ 12 Arizona Flames 3.66m
7 Phillip Garcia 12 Cold Water Expre 3.59m

Triple Jump Youth Boys
================================================================
National: N 44-00 1980 Michael Martin, San Diego, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 10.25m
2 Ben Kmetz 12 Bobcats 8.26m

Shot Put (4K) Youth Boys
================================================================
National: N 63-03.50 7/28/1996 Chris Sprague, Eugene, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Val Doka 13 Tonto 10.60m
2 Jeremy Tuttle 12 Unattached 9.68m
3 Ricky Gray 13 Rising Sun 9.51m
4 Erik Johnson 13 Unattached 9.00m
5 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 8.10m
6 Chase Hardesty 13 Northwest Xpress 7.81m
7 Gary Pinkney 13 Rising Sun 7.19m
8 Alejandro Paiz 12 Rising Sun 7.07m
9 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 6.95m
10 Donald Hawkins 12 Mustangs Track C 6.76m

Discus Throw (1K) Youth Boys
================================================================
National: N 201-10 6/3/1995 Joel Armitage, Omaha, NE
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jeremy Tuttle 12 Unattached 35.24m
2 Val Doka 13 Tonto 32.19m
3 Erik Johnson 13 Unattached 24.96m
4 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 21.23m
5 Chase Hardesty 13 Northwest Xpress 18.47m
6 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 15.65m
7 Donald Hawkins 12 Mustangs Track C 14.59m

Javelin Throw (600 G) Youth Boys
================================================================
National: N 176-06 7/6/2000 Brian Kerr, Vero Beach, FL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jeremy Tuttle 12 Unattached 43.45m
2 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 38.69m
3 Max Ruzi 14 Bobcats 26.02m
4 Johathan Alme 12 AZ Elite 24.30m
5 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 19.52m
6 Chase Hardesty 13 Northwest Xpress 19.34m
7 Ben Kmetz 12 Bobcats 19.19m
8 Josh O'Connor 12 Bobcats 17.52m
9 Alejandro Paiz 12 Rising Sun 15.55m
10 Gary Pinkney 13 Rising Sun 11.88m

100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
National: N 10.54 7/25/8797 Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Austin Crothers 14 AZ Cheetahs 12.14 2
2 Bryce Wood 16 Do Right 12.20 2
3 Jesse Beaver 14 AZ Cheetahs 12.25 2
4 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 12.49 2
5 Robert Cortez 16 Rising Sun 12.70 1
6 Bobby Evans 14 Northwest Xpress 12.94 2
7 Davick Gatlin 14 Cold Water Expre 13.09 2
8 Melvin Polite 14 AZ Cheetahs 13.50 2
9 Ryan Yatabe 14 AZ Elite 16.90 1

200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
National: N 21.10 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 25.47
2 Davick Gatlin 14 Cold Water Expre 26.88

400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
National: N 45.99 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Bryce Wood 16 Do Right 54.93
2 Austin Crothers 14 AZ Cheetahs 58.72
3 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 58.73
4 Melvin Polite 14 AZ Cheetahs 1:01.36
5 Robert Cortez 16 Rising Sun 1:03.95
6 Gabrield Partida 14 Bobcats 1:11.47

800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 1:53.37 7/28/1985 Michael Remigino, Newington, CT
Name Age Team Finals
================================================================
1 Vail Hoyer 14 AZ Blaze 2:22.39
2 Dylan Barr 14 AZ Cheetahs 2:29.37
3 Gabrield Partida 14 Bobcats 2:40.88
4 Patrick Balkow 16 Casa Grande 2:45.75
5 Justin Garcia 15 Casa Grande 2:45.80

1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 3:56.84 7/9/2000 Adam Perkins, Liberty, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Vail Hoyer 14 AZ Blaze 5:06.71
2 Dylan Barr 14 AZ Cheetahs 5:26.22
3 Mark Kinney 14 AZ Cheetahs 5:43.07

3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 8:27.00 7/23/1993 Billy Harper, Philomath, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Garcia 15 Casa Grande 11:02.51
2 Dylan Barr 14 AZ Cheetahs 11:22.01
3 Patrick Balkow 16 Casa Grande 11:35.06
4 Mark Kinney 14 AZ Cheetahs 12:24.13

110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
=======================================================================
National: N 13.99 7/30/1995 Sharif Paxton, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Bryce Wood 16 Do Right 15.95

4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
National: N 40.90 7/27/1997 LA Jets, Lancaster, CA
D.Menthuhotep, W.Rogers, D.McCullough, T.Walton
Team Finals
================================================================
-- Arizona Cheetah 'A' DQ

High Jump Intermediate Boys
================================================================
National: N 7-05 8/1/1992 Eric Bishop, Chatsworth, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Scott Brueckner 14 Northwest Xpress 1.65m
2 Kyle Gorman 15 AZ Puma J1.65m
3 David Sauders 15 AZ Puma J1.65m
4 Mark Kinney 14 AZ Cheetahs 1.55m
5 Bobby Evans 14 Northwest Xpress 1.50m
-- Gabrield Partida 14 Bobcats NH

Long Jump Intermediate Boys
================================================================
National: N 24-01.50 1979 Steven Hansley, East Orange, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Bobby Evans 14 Northwest Xpress 5.06m
2 Gabrield Partida 14 Bobcats 4.02m

Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================
National: N 63-03.50 7/26/1996 Chris Sprague, Eugene, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jesse Garcia 16 Casa Grande 11.51m
2 Jarred Begay 14 Tonto,Payson, AZ 10.05m
3 Kyle Thomas 14 Northwest Xpress 9.84m
4 Shane Levine 14 Tonto 9.28m
5 Connor Farquharson 14 Bobcats 8.08m

Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
================================================================
National: N 191-11 6/1/1985 Kami Keshmiri, Reno, NV
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jarred Begay 14 Tonto,Payson, AZ 32.44m
2 Jesse Garcia 16 Casa Grande 31.02m
3 Scott Brueckner 14 Northwest Xpress 25.24m
4 Austin Crothers 14 AZ Cheetahs 24.26m
5 Shane Levine 14 Tonto 22.75m
6 Connor Farquharson 14 Bobcats 20.46m

Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
================================================================
National: N 202-09 7/6/2001 Dustin Johnson, Crossett, AR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Connor Farquharson 14 Bobcats 34.17m
2 Ryan Yatabe 14 AZ Elite 22.29m

100 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 10.30 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 11.54
2 Chris Webb 18 AZ Cheetahs 12.03
3 Reshard Johnson-Craddock 16 AZ Heat 12.65

200 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 20.50 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 24.10

400 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 45.58 7/6/1996 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Reshard Johnson-Craddock 16 AZ Heat 57.75

800 Meter Run Young Men
================================================================
National: N 1:49.49 7/27/2000 Nick Davenport, Houston, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Reshard Johnson-Craddock 16 AZ Heat 2:17.76

Long Jump Young Men
================================================================
National: N 25-09.75 1977 Lamont King, Surprise, Az
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 5.61m