Licensed to USATF - Arizona Association - Organization License
Hy-Tek's Meet Manager 4/29/2006 08:34 PM
Regulation Meet - 4/29/2006
Youth Only - 8 Lane Track
Canyon Del Oro HS
Partial Results

Event 101 100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Bre'anna Griffin 7 AZ Titans 16.75 4
2 Rebekah Green 6 Northwest Xpress 16.79 4
3 Asata Waler 7 Mustangs Track C 17.23 4
4 Araya Fletcher 7 Do Right 17.32 1
5 Sterling Williamson 7 Northwest Xpress 17.45 4
6 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 17.60 4
7 Brielle Sterns 7 Unattached 17.68 4
8 Alexis Center 7 Do Right 17.71 1
9 Mya Moultrie 6 Do Right 17.85 2
10 Reba Reeves 6 AZ Elite 17.94 3
11 Sloan Decker 7 Northwest Xpress 17.97 2
12 Alixia Marsh 7 Do Right 18.03 2
13 Aliyya Washington 7 Cold Water Expre 18.05 3
14 Kendall Williams 7 Arizona Flames 18.36 4
15 Olivia Gonzales 6 Unattached 18.63 1
16 Marty Welton 7 Northwest Xpress 19.04 3
17 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 19.33 3
18 Alyssia Lucero 7 Casa Grande 19.37 3
19 Taja Fletcher 8 Do Right 19.55 1
20 Siera Logson 7 Northwest Xpress 19.73 3
21 Chyna Anderson 6 Do Right 19.86 2
22 Sydni Hawkins 5 Do Right 20.77 2
23 Kenzington Pratt 8 Rising Sun 23.81 2
24 Mahogeny Jimerson 7 Rising Sun 24.33 1

Event 102 200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Delilah Lilly 6 Do Right 35.27 4
2 Bre'anna Griffin 7 AZ Titans 35.52 4
3 Aoylion Spruell 7 Do Right 35.92 3
4 Sterling Williamson 7 Northwest Xpress 36.23 3
5 Rebekah Green 6 Northwest Xpress 36.72 4
6 Araya Fletcher 7 Do Right 36.76 4
7 Alexis Center 7 Do Right 36.90 4
8 Sloan Decker 7 Northwest Xpress 37.29 3
9 Asata Waler 7 Mustangs Track C 37.32 3
10 Brielle Sterns 7 Unattached 37.42 3
11 Olivia Gonzales 6 Unattached 38.57 1
12 Kendall Williams 7 Arizona Flames 38.77 3
13 Alixia Marsh 7 Do Right 39.17 1
14 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 39.61 2
15 Mya Moultrie 6 Do Right 39.77 4
16 Marty Welton 7 Northwest Xpress 39.86 3
17 Reba Reeves 6 AZ Elite 41.44 2
18 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 42.35 2
19 Alyssia Lucero 7 Casa Grande 42.96 2
20 Siera Logson 7 Northwest Xpress 43.16 1
21 Aliyya Washington 7 Cold Water Expre 44.25 2
22 Chyna Anderson 6 Do Right 44.27 1
23 Sydni Hawkins 5 Do Right 44.49 1
24 Mahogeny Jimerson 7 Rising Sun 48.73 1
25 Kenzington Pratt 8 Rising Sun 58.50 2

Event 111 100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Tehran Thomas 6 Mustangs Track C 15.45 6
2 Marquis Griffin 5 AZ Titans 15.60 6
3 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 15.80 6
4 Jerome Green 7 Do Right 15.89 2
5 Allyn Williams 7 AZ Titans 16.33 5
6 Kirby Wilson 7 Northwest Xpress 16.35 6
7 Collin Benson 7 AZ Titans 16.48 6
8 Tavbian Hayes 7 AZ Titans 16.61 6
9 Larry Thomas 7 Mustangs Track C 16.69 6
10 Jordan Chrite 7 Pops 16.70 5
11 Brenton Pohlman 7 Bobcats 16.75 6
12 Thomas Graham 6 Do Right 16.95 1
13 Elijah Rogers 7 Pops 17.26 5
14 Romie Walker II 6 Mustangs Track C 17.29 5
15 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 17.48 1
16 Eugene Allen 7 Mustangs Track C 17.53 5
17 Christian Kammerman 7 Arizona Flames 17.54 5
18 Robert Williams 6 Do Right 17.93 2
19 Stan Berryhill 7 AZ Titans 18.00 5
20 David Cofield 6 Mustangs Track C 18.19 5
21 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 18.39 4
22 Andre Elmore 7 Do Right 18.74 1
23 Keenan Rogers 7 Pops 18.76 3
24 Jaden Hale 6 Pops 18.84 3
25 Walter Harris III 7 Unattached 18.97 4
26 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 19.07 4
27 Tavian Gould 6 Arizona Flames 19.24 3
28 George Lee 7 Eternal Flame 19.60 4
29 Marcel Oliver 5 AZ Panthers 19.61 4
30 Quinton Johnson 7 El Paso Comets 20.65 1
31 Devon Norman 6 Mustangs Track C 20.72 3
32 Essex Scott 7 Arizona Flames 20.74 3
33 Cammeron Clark 6 AZ Elite 20.83 3
34 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 21.55 2
35 Seth Michaels 7 Pops 21.89 3
36 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 22.11 3
37 Marcus Wolf 5 Do Right 22.16 2
38 Anthony Davis 4 Unattached 22.30 2
39 Ken Pratt 7 Rising Sun 22.52 2
40 Saq Mack 7 Unattached 22.59 1

Event 112 200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 32.93 6
2 Tehran Thomas 6 Mustangs Track C 32.99 6
3 Jerome Green 7 Do Right 34.46 2
4 Collin Benson 7 AZ Titans 35.21 6
5 Kirby Wilson 7 Northwest Xpress 35.61 5
6 Tavbian Hayes 7 AZ Titans 35.66 6
7 Jordan Chrite 7 Pops 35.99 6
8 Larry Thomas 7 Mustangs Track C 36.29 6
9 Thomas Graham 6 Do Right 36.37 2
10 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 36.85 2
11 Brenton Pohlman 7 Bobcats 37.47 5
12 Romie Walker II 6 Mustangs Track C 37.67 3
13 Robert Williams 6 Do Right 38.93 1
14 Christian Kammerman 7 Arizona Flames 39.37 5
15 Jaden Hale 6 Pops 39.53 4
16 George Lee 7 Eternal Flame 40.03 4
17 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 40.05 5
18 Andre Elmore 7 Do Right 40.20 1
19 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 40.57 4
20 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 41.02 4
21 David Cofield 6 Mustangs Track C 41.55 5
22 Walter Harris III 7 Unattached 41.91 3
23 Eugene Allen 7 Mustangs Track C 42.19 5
24 Tavian Gould 6 Arizona Flames 42.87 3
25 Marcel Oliver 5 AZ Panthers 44.42 4
26 Devon Norman 6 Mustangs Track C 45.94 3
27 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 46.16 3
28 Essex Scott 7 Arizona Flames 47.76 3
29 Marcus Wolf 5 Do Right 47.86 2
30 Cammeron Clark 6 AZ Elite 50.65 3
31 Anthony Davis 4 Unattached 50.82 1
32 Saq Mack 7 Unattached 50.93 2
33 Seth Michaels 7 Pops 51.86 4
34 Ken Pratt 7 Rising Sun 52.62 3
35 Ceth Reeves 3 AZ Elite 55.97 1

Event 141 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'C' 1:05.45
2 Do Right 'B' 1:09.90
3 Northwest Xpress 'A' 1:18.71

Event 151 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 1:08.56
-- Arizona Titans 'A' DQ

Event 163 Long Jump Sub-Bantam Girls
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Aoylion Spruell 7 Do Right 2.90m
2.90m FOUL FOUL
2 Kendall Williams 7 Arizona Flames 2.46m
FOUL 2.46m 2.31m 2.35m 2.36m
3 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 2.39m
2.17m 2.28m 1.94m 2.11m 2.39m 1.04m
4 Delilah Lilly 6 Do Right 2.35m
2.35m FOUL 2.34m 2.09m 2.31m 2.30m
5 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 2.27m
2.12m FOUL 2.21m 2.27m 1.99m 2.25m
6 Siera Logson 7 Northwest Xpress 2.19m
1.81m FOUL FOUL FOUL 2.19m FOUL
7 Alyssia Lucero 7 Casa Grande 2.16m
2.16m FOUL 1.98m 2.04m 2.08m 1.93m
8 Asata Waler 7 Mustangs Track C 2.09m
2.02m 1.36m 1.94m FOUL 2.09m FOUL
9 Taja Fletcher 8 Do Right 1.83m
FOUL 1.83m 1.06m FOUL FOUL 1.32m
-- Brielle Sterns 7 Unattached FOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 173 Long Jump Sub-Bantam Boys
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tehran Thomas 6 Mustangs Track C 3.39m
3.04m 3.11m 2.68m 3.39m 3.25m 3.33m
2 Allyn Williams 7 AZ Titans 3.36m
3.27m 2.25m 3.26m 3.12m FOUL 3.36m
3 Larry Thomas 7 Mustangs Track C 3.11m
2.51m 2.74m 2.60m 2.91m FOUL 3.11m
4 Marquis Griffin 5 AZ Titans 3.10m
2.83m 3.10m 2.37m
4 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 3.10m
2.86m 3.10m FOUL 3.10m FOUL 2.80m
6 Christian Kammerman 7 Arizona Flames 2.93m
2.67m 2.74m FOUL 2.87m 2.68m 2.93m
7 Brenton Pohlman 7 Bobcats 2.90m
FOUL 2.83m 2.80m FOUL 2.90m 2.81m
8 Kirby Wilson 7 Northwest Xpress 2.86m
2.74m 2.60m 2.86m
9 Romie Walker II 6 Mustangs Track C 2.84m
FOUL 2.61m 2.69m 2.69m 2.75m 2.84m
10 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 2.61m
2.61m FOUL FOUL
11 David Cofield 6 Mustangs Track C 2.58m
FOUL 2.16m 2.58m
12 Walter Harris III 7 Unattached 2.56m
2.36m 2.36m 2.56m
13 George Lee 7 Eternal Flame 2.53m
FOUL FOUL 2.53m
14 Eugene Allen 7 Mustangs Track C 2.52m
FOUL 1.83m 2.52m
15 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 2.41m
2.41m FOUL FOUL
16 Jordan Chrite 7 Pops 2.32m
2.30m FOUL 2.32m
17 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 2.26m
FOUL 2.21m 2.26m
18 Marcel Oliver 5 AZ Panthers 2.21m
2.21m 2.18m 1.57m
19 Jaden Hale 6 Pops 2.18m
FOUL 2.04m 2.18m
20 Tavian Gould 6 Arizona Flames 2.10m
1.84m 2.10m FOUL
21 Devon Norman 6 Mustangs Track C 2.05m
1.79m 2.05m 1.94m
22 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 2.00m
FOUL 2.00m FOUL
23 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 1.91m
1.91m FOUL FOUL
24 Seth Michaels 7 Pops 1.85m
1.64m FOUL 1.85m
25 Essex Scott 7 Arizona Flames 1.79m
1.79m 1.59m 1.67m
26 Marcus Wolf 5 Do Right 1.46m
FOUL FOUL 1.46m
-- Keenan Rogers 7 Pops FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Ken Pratt 7 Rising Sun FOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 201 100 Meter Dash Bantam Girls
==========================================================================
National: N 12.85 7/29/1990 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Darreyl Woodson 9 Northwest Xpress 14.82 4
2 Acacia Hunter 9 Bobcats 15.80 1
3 Ericka Fierros 9 AZ Titans 15.83 4
4 Tateyana Edmond 9 AZ Titans 15.92 3
5 Tiana Cephers 9 Unattached 16.00 4
6 Jasmine Lynch 8 Unattached 16.06 3
7 Porshay Walker 9 Mustangs Track C 16.14 4
8 Jessica Finley 8 Northwest Xpress 16.22 3
9 Grecia Castillo 9 Unattached 16.32 1
10 Ciara St Clair 8 Northwest Xpress 16.52 2
11 Indya Pascascio 9 Rising Sun 16.71 4
12 Drianna Mustin 9 Rising Sun 16.73 4
13 Taylor Melntyre 9 AZ Titans 16.86 2
14 Tatiana Vasquez 9 Northwest Xpress 16.95 3
15 Rees Young 8 Arizona Flames 17.02 3
16 Jene' Price 8 AZ Panthers 17.14 2
17 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 17.43 3
18 Antoinette Ware 8 Do Right 17.51 4
19 Britty Fennie 10 St. Michael's 17.79 2
20 Kayla Bickel 9 Bobcats 17.98 2
21 Desiree Gould 9 Arizona Flames 20.42 2
22 Savannah Scott 8 Arizona Flames 20.56 2
23 Lauren Holstad 10 St. Michael's 21.04 1

Event 202 200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 26.71 7/31/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Darreyl Woodson 9 Northwest Xpress 30.20 4
2 Savannah Bowen 9 Rising Sun 32.17 4
3 Ericka Fierros 9 AZ Titans 32.66 4
4 Acacia Hunter 9 Bobcats 32.91 1
5 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 33.32 3
6 Jessica Finley 8 Northwest Xpress 33.65 1
7 Sara Branccti 9 AZ Elite 33.66 3
8 Porshay Walker 9 Mustangs Track C 33.71 4
9 Jasmine Lynch 8 Unattached 33.89 4
10 Drianna Mustin 9 Rising Sun 34.09 4
11 Tateyana Edmond 9 AZ Titans 34.10 4
12 Mary Strong 8 Arizona Flames 34.11 3
13 Indya Pascascio 9 Rising Sun 34.45 3
14 Cierra Reeves 9 AZ Elite 34.60 2
15 Tess Davis 8 AZ Elite 35.42 3
16 Jene' Price 8 AZ Panthers 35.53 2
17 Tatiana Vasquez 9 Northwest Xpress 35.59 1
18 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 37.11 3
19 Chrtistine Wilford 8 Rising Sun 37.16 2
20 Rees Young 8 Arizona Flames 37.44 2
21 Paige Oberhaus 9 AZ Elite 38.07 2
22 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C 38.18 3
23 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 38.47 2
24 Britty Fennie 10 St. Michael's 39.46 1

Event 203 400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 59.81 8/1/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Tori Kruger 9 Northwest Xpress 1:13.44 1
2 Cierra Reeves 9 AZ Elite 1:15.08 2
3 Savannah Bowen 9 Rising Sun 1:15.90 2
4 Cherokee Davis 9 Eternal Flame 1:15.91 2
5 Tess Davis 8 AZ Elite 1:19.80 2
6 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 1:20.86 1
7 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 1:24.40 2
8 Sara Branccti 9 AZ Elite 1:27.14 2
9 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 1:27.20 1
10 Chrtistine Wilford 8 Rising Sun 1:27.56 2
11 Paige Oberhaus 9 AZ Elite 1:28.12 1
12 Tateyana Edmond 9 AZ Titans 1:30.81 1
13 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C 1:31.04 1

Event 204 800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
National: N 2:23.98 7/6/1986 Chalynn Carr, LaVerne, CA
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Taleisha Thompson 9 Do Right 2:51.89
2 Jasmyne Graham 8 Do Right 2:52.84
3 Kierra Brown 9 Do Right 2:56.91
4 Cherokee Davis 9 Eternal Flame 2:57.12
5 Jessica Williams 9 Arizona Flames 3:02.87
6 Mary Strong 8 Arizona Flames 3:03.90
7 Savannah Gaffney 9 Bobcats 3:04.77
8 Antoinette Ware 8 Do Right 3:08.60
9 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 3:09.86

Event 205 1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
National: N 4:51.28 6/18/1994 Laura Shannon, Great Barrington, MA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Savannah Gaffney 9 Bobcats 6:19.27
2 Mary Strong 8 Arizona Flames 6:27.54

Event 208 1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
National: N 7:30.80 7/18/1993 Elizabeth Paxton, Cypress, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Taylor Melntyre 9 AZ Titans 10:02.61

Event 211 100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 12.73 7/28/1991 Richard Washington, Inglewood, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Deantae Fuller 9 AZ Titans 13.93 5
2 Kory Wilson 8 Northwest Xpress 14.06 5
3 Malcolm Thomas 8 AZ Titans 14.29 5
4 Paul Lucas 9 Do Right 14.39 5
5 Mahammad Oliver 9 AZ Panthers 14.71 4
6 Anthony Wynn 9 AZ Panthers,Phoenix 14.88 4
7 Lawrence Wallace 8 AZ Titans 15.11 5
8 Vic Conyer 8 Rising Sun 15.29 4
9 James Turner 9 Casa Grande 15.32 3
10 Alonzo Alexander 8 AZ Panthers 15.51 4
11 Isaiah Cooper 9 AZ Panthers 15.53 1
11 Collin Erickson 8 Arizona Flames 15.53 4
13 Amyer Armstrong 9 Northwest Xpress 15.83 2
14 Larry Norman Jr 9 AZ Titans 15.89 3
15 Jeff Robertson 9 Northwest Xpress 16.09 2
15 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 16.09 3
17 Jalen Johnson 8 AZ Panthers 16.11 3
18 Jarius Moore 9 Rising Sun 16.12 4
19 Denzel McIver 8 AZ Titans 16.13 3
20 Ryan Baker-Miller 10 St. Michael's 16.21 1
21 Micah Martin-Tuhey 8 Northwest Xpress 16.33 2
22 Cedric Haskins 9 AZ Titans 16.40 3
23 Aryan Rojas 9 Rising Sun 16.41 4
24 Allen Gilbert 8 AZ Titans 16.42 2
25 Paul Davis 9 Unattached 16.48 4
26 Bryce Griffin 9 Rising Sun 16.53 3
27 Daylon Evans 9 AZ Titans 17.34 1
28 Nik Mercer 9 Do Right 17.43 5
29 Joshua Bickle 9 Bobcats 17.46 2
30 Hunter Styles 9 Northwest Xpress 17.66 1
31 Jack Oberhaus 9 AZ Elite 17.70 2
32 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 17.72 1
33 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 17.84 2
34 Kyron Robinson 8 Mustangs Track C 18.04 1
35 John Scott 10 St. Michael's 22.09 1

Event 212 200 Meter Dash Bantam Boys
==========================================================================
National: N 26.01 7/25/1996 Richard Crawford, Plano, TX
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Mahammad Oliver 9 AZ Panthers 29.21 4
2 Deantae Fuller 9 AZ Titans 29.98 4
3 Paul Lucas 9 Do Right 30.05 4
4 Kory Wilson 8 Northwest Xpress 30.20 4
5 Anthony Wynn 9 AZ Panthers,Phoenix 30.82 1
6 Luke Rubenzer 9 AZ Elite 30.94 4
7 Vic Conyer 8 Rising Sun 31.39 3
8 James Turner 9 Casa Grande 31.85 3
9 Lawrence Wallace 8 AZ Titans 32.06 4
10 Jalen Johnson 8 AZ Panthers 32.07 3
11 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 32.12 3
12 Travis Titsworth 8 Rising Sun 32.19 4
13 Isaiah Cooper 9 AZ Panthers 32.20 1
14 Alonzo Alexander 8 AZ Panthers 32.43 4
15 Micah Martin-Tuhey 8 Northwest Xpress 32.59 2
16 Collin Erickson 8 Arizona Flames 33.15 3
17 Amyer Armstrong 9 Northwest Xpress 33.60 2
18 Aryan Rojas 9 Rising Sun 34.23 2
18 Jarius Moore 9 Rising Sun 34.23 3
20 Teauntae Glover-Nash 9 Unattached 34.24 1
21 Bryce Griffin 9 Rising Sun 34.35 2
22 Jonathan Nieto 9 Cold Water Expre 34.82 1
23 Paul Davis 9 Unattached 35.93 3
24 Allen Gilbert 8 AZ Titans 36.44 2
25 Jack Oberhaus 9 AZ Elite 37.04 2
26 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 37.64 1
27 Kyron Robinson 8 Mustangs Track C 38.58 1
28 Steven Spooner 10 St. Michael's 40.55 1
29 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 41.70 1

Event 213 400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 58.74 7/25/1997 Jules Noel, Bouynton Beach, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Luke Rubenzer 9 AZ Elite 1:08.26 2
2 Paul Lucas 9 Do Right 1:12.02 2
3 Travis Titsworth 8 Rising Sun 1:13.98 2
4 Camron Denson 9 AZ Titans 1:14.97 2
5 Fredrick Hawkins 8 Do Right 1:16.42 2
6 Jack Oberhaus 9 AZ Elite 1:21.29 2

Event 214 800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 2:19.00 5/20/1989 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tristin Decker 9 Northwest Xpress 2:40.77
2 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 2:54.82
3 Fredrick Hawkins 8 Do Right 2:56.59
4 Jonathan Nieto 9 Cold Water Expre 3:08.79
5 Steven Spooner 10 St. Michael's 3:19.66

Event 215 1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 4:48.04 7/29/2001 Connor Revord, Joliet, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tristin Decker 9 Northwest Xpress 5:20.02
2 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 5:52.52
3 Justin Fell 8 Mustangs Track C 6:27.87

Event 218 1500 Meter Race Walk Bantam Boys
================================================================
National: N 7:13.01 7/2/1992 Tristan Ruoss, Fayetteville, AR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 10:06.86
2 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 12:33.31

Event 241 4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
National: N 54.56 7/30/1994 United Stars, Philadelphia, PA
T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley
Team Finals
================================================================
1 Northwest Xpress 'A' 1:01.42
2 Arizona Rising Sun 'A' 1:03.42

Event 242 4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
National: N 4:19.00 7/29/1993 Fast Action TC, Los Angeles, CA
A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 5:07.97

Event 251 4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
National: N 52.57 7/28/2001 Track Houston, Houston, TX
D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker
Team Finals
================================================================
1 Arizona Titans 'A' 58.40
2 Northwest Xpress 'A' 59.88
3 Arizona Rising Sun 'A' 1:01.48
4 Arizona Titans 'B' 1:06.41

Event 252 4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
National: N 4:11.54 7/30/2000 Speed City TC
K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings
Team Finals
================================================================
1 Arizona Panthers 'A' 4:57.94

Event 261 High Jump Bantam Girls
================================================================
National: N 4-08 7/24/1997 Dorothy Holt, Hinesville, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Asha Bramwell 9 Arizona Flames 1.15m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
O O XXO XXO O XO XXX
2 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 1.10m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
P O O O O XXX
3 Grecia Castillo 9 Unattached J1.10m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
P O O XXO XXO XXX
4 Monika Beechum 9 Casa Grande 1.00m
0.90 0.95 1.00 1.05
P O XO XXX
5 Savannah Gaffney 9 Bobcats 0.95m
0.90 0.95 1.00
P XXO XXX
6 Emilie Thomas 9 Northwest Xpress 0.90m
0.90 0.95
XO XXX
-- Jessica Williams 9 Arizona Flames NH
0.90 0.95
P XXX

Event 263 Long Jump Bantam Girls
================================================================
National: N 15-01.75 1972 Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jasmyne Graham 8 Do Right 3.87m
3.87m 3.80m 3.80m 3.50m 3.85m
2 Grecia Castillo 9 Unattached 3.60m
3.46m 3.34m 3.40m 3.39m 3.53m 3.60m
3 Taleisha Thompson 9 Do Right 3.59m
3.59m 3.33m 3.44m 3.42m 3.23m 2.97m
4 Cherokee Davis 9 Eternal Flame 3.51m
3.27m 3.51m 3.31m 3.33m
5 Monika Beechum 9 Casa Grande 3.46m
3.44m 3.46m 3.13m 3.33m 3.20m
6 Tori Kruger 9 Northwest Xpress 3.43m
2.70m 3.04m 3.21m 3.14m 3.43m
7 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C 2.97m
2.97m 2.89m 2.96m
8 Asha Bramwell 9 Arizona Flames 2.94m
2.89m 2.94m 2.87m 2.82m 2.90m
9 Kierra Brown 9 Do Right 2.90m
2.87m 2.71m 2.57m 2.90m 2.70m 2.63m
10 Jene' Price 8 AZ Panthers 2.82m
2.62m 2.82m
11 Porshay Walker 9 Mustangs Track C 2.79m
2.53m 2.79m
12 Taylor Melntyre 9 AZ Titans 2.75m
2.46m 2.75m 2.74m
13 Ciara St Clair 8 Northwest Xpress 2.71m
2.29m 2.71m 2.54m
14 Emma Nichols 8 Northwest Xpress 2.66m
2.54m 2.66m
15 Kayla Bickel 9 Bobcats 2.58m
2.58m 2.31m 2.56m
16 Rees Young 8 Arizona Flames 2.57m
2.57m 2.44m 2.13m
17 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 2.56m
2.56m 2.26m 2.53m
18 Emilie Thomas 9 Northwest Xpress 2.52m
2.21m 2.52m 2.31m
19 Chrtistine Wilford 8 Rising Sun 2.47m
2.40m 2.47m
20 Acacia Hunter 9 Bobcats 2.14m
1.30m 1.48m 2.14m
21 Tatiana Vasquez 9 Northwest Xpress 1.83m
1.83m
22 Savannah Scott 8 Arizona Flames 1.82m
1.82m 1.62m

Event 265 Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================
National: N 34-04 7/28/1995 Amber Crutis, Monroe, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Asha Bramwell 9 Arizona Flames 4.89m
4.89m 2.82m 4.18m 3.93m 4.56m 4.70m
2 Lauren Holstad 10 St. Michael's 3.73m
3.39m 3.73m 3.18m 3.71m 3.15m 3.18m
2 Desiree Gould 9 Arizona Flames 3.73m
3.73m 3.64m 3.53m 3.61m 3.39m 2.91m

Event 267 Javelin Throw (300G) Bantam Girls
================================================================
National: N 89-02 7/6/2001 Agnes Gallegos, Albuquerque, NM
Name Age Team Finals
================================================================
1 Emilie Thomas 9 Northwest Xpress 11.57m
7.81m 8.92m 10.01m FOUL 10.45m 11.57m
2 Emma Nichols 8 Northwest Xpress 10.64m
10.64m 10.02m 9.48m 8.26m 8.33m 8.06m
3 Kayla Bickel 9 Bobcats 9.30m
9.30m 6.89m 7.73m 7.75m 6.93m 8.26m
4 Savannah Scott 8 Arizona Flames 8.22m
7.52m 7.37m 7.72m FOUL 7.92m 8.22m

Event 271 High Jump Bantam Boys
================================================================
National: N 5-01.25 1977 David Mosley, Sunnyvale, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 James Turner 9 Casa Grande 1.25m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
P P P P O O O O XX
2 Austin Walashek 9 AZ Puma 1.10m
1.00 1.05 1.10 1.15
O O XO XXX

Event 273 Long Jump Bantam Boys
================================================================
National: N 16-01.25 7/26/1980 Terry Simpson
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malcolm Thomas 8 AZ Titans 4.51m
4.14m 4.29m 4.34m 4.24m FOUL 4.51m
2 Anthony Wynn 9 AZ Panthers,Phoenix 4.08m
4.08m FOUL 3.88m FOUL FOUL 4.07m
3 Collin Erickson 8 Arizona Flames 3.71m
3.51m 3.71m FOUL 3.64m FOUL 3.46m
4 Jeff Robertson 9 Northwest Xpress 3.54m
3.54m FOUL 3.27m FOUL 3.05m 3.31m
5 Larry Norman Jr 9 AZ Titans 3.46m
3.09m 3.27m 3.26m FOUL FOUL 3.46m
6 Cedric Haskins 9 AZ Titans 3.45m
3.10m 3.15m 3.12m 3.29m FOUL 3.45m
7 Fredrick Hawkins 8 Do Right 3.16m
FOUL 3.16m FOUL FOUL FOUL 2.81m
8 Micah Martin-Tuhey 8 Northwest Xpress 3.07m
2.09m 2.92m FOUL FOUL 2.84m 3.07m
9 Daylon Evans 9 AZ Titans 2.31m
2.07m 2.31m 2.14m

Event 275 Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================
National: N 39-10.75 7/3/1993 Kevin Bookout, Stroud, OK
Name Age Team Finals
================================================================
1 Nik Mercer 9 Do Right 7.51m
FOUL FOUL 7.06m 7.51m FOUL FOUL
2 Hunter Styles 9 Northwest Xpress 5.93m
5.59m 5.92m 5.93m 5.31m 5.56m 5.57m
3 Joshua Bickle 9 Bobcats 5.42m
3.44m 4.53m 5.42m 5.22m 3.94m 4.64m
4 Moiya Willamson 8 Northwest Xpress 5.05m
4.58m 3.82m 5.05m 4.10m 4.44m 4.26m
5 John Kruger 9 Northwest Xpress 4.94m
FOUL FOUL 4.94m 4.91m 4.67m 4.92m
6 Nicolas Thomas 8 Northwest Xpress 4.62m
4.62m 4.32m 3.95m 4.09m 3.60m 4.23m
7 John Scott 10 St. Michael's 4.22m
3.63m 4.05m 3.90m FOUL 2.84m 4.22m

Event 277 Javelin Throw (300G) Bantam Boys
================================================================
National: N 122-11 7/26/2001 Matthew Kosecki, Humble, Tx
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hunter Styles 9 Northwest Xpress 26.62m
23.86m 23.41m 25.29m 23.59m 26.62m 23.77m
2 Paul Davis 9 Unattached 26.41m
21.51m 22.66m 25.20m 26.41m 25.32m 22.41m
3 John Kruger 9 Northwest Xpress 22.95m
18.66m 17.63m 17.69m 21.64m 22.95m 19.09m
4 Joshua Bickle 9 Bobcats 22.73m
20.54m 21.50m 19.70m 22.73m 14.44m 18.05m
5 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 19.69m
12.77m 15.42m 18.03m 19.69m FOUL 18.60m
6 Austin Walashek 9 AZ Puma 18.99m
18.08m 18.99m 17.96m 14.84m 14.03m 14.74m
7 Moiya Willamson 8 Northwest Xpress 15.40m
11.27m 14.29m 10.63m 15.40m 13.42m 14.74m
7 Nicolas Thomas 8 Northwest Xpress 15.40m
14.08m 13.98m 9.04m 15.40m 12.44m 12.04m
9 Nik Mercer 9 Do Right 13.93m
x x 13.93m FOUL 12.04m
10 Justin Fell 8 Mustangs Track C 10.13m
FOUL 8.79m 6.45m 10.13m 9.24m 7.48m

Event 301 100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 12.10 7/31/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jaszmyne Smith 11 Rising Sun 13.53 6
2 Jasmine Wilson 11 Rising Sun 13.69 6
3 Taylor Primous 11 Do Right,Phoennix, 13.95 6
4 Treniese Sylve 11 AZ Panthers,Phoenix 13.96 6
5 Canada Smith 11 AZ Panthers 14.11 6
6 Jaide Stepter 11 Pops 14.17 6
7 Keyanna Griffin 10 AZ Titans 14.36 6
8 Shannon Jackson 10 Do Right 14.66 5
9 Stephanie Valenzuela 11 AZ Titans 14.82 6
10 Mecca Muhammand 11 Cold Water Expre 14.90 5
11 Jaquada Adam 10 Rising Sun 14.93 5
12 Aaliyah Norman 11 AZ Titans 15.07 5
13 Savannah Meador 10 Do Right,Glendale, 15.14 5
14 Yashira Vargus 11 Rising Sun 15.25 5
15 Carlie Brown 11 Northwest Xpress 15.43 2
16 Lilly Halton 10 Cold Water Expre 15.45 4
17 Pashion Thomas 11 Cold Water Expre 15.48 4
18 Sheyenne Davis 10 Unattached 15.86 4
19 Chanel Yarbrough 10 AZ Panthers,Peoria, 15.90 1
20 Tatiana Berryhill 11 AZ Titans 16.12 5
21 Carissa Allen 11 Rising Sun 16.16 5
22 Zaynna Berryhill 11 AZ Titans 16.17 4
23 Cierra Gibbs 11 Arizona Flames 16.30 4
24 Asia Logsdon 10 Northwest Xpress 16.37 2
25 Dana Pattinson 11 Unattached 16.55 1
26 Bralecia Ewvans 11 AZ Titans 16.58 3
27 Sara Higgs 10 Arizona Flames 16.61 4
28 Jazmyne Bartee 10 Arizona Flames 16.84 3
29 Makayla Scott 11 Arizona Flames 17.10 3
30 Maddie Bergmann 11 St. Michael's 17.30 1
30 Sophie Keahon 11 St. Michael's 17.30 3
32 Shaquiniesha Mack 10 Unattached 17.89 1
33 Samantha Jefferson 10 Bobcats 18.05 2
34 Erin Fakler 10 Bobcats 18.06 1
35 Lindsay Mulchay 11 Unattached 18.15 2
36 Shea McGrath 11 St. Michael's 19.28 2
37 Jocelyn Stewart 11 AZ Puma 20.29 2

Event 302 200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 24.47 8/1/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jasmin Pratt 11 Rising Sun,Phoenix, 26.71 5
2 Delana Moore 11 Rising Sun 27.63 5
3 Joyelle Dancy 11 AZ Panthers,Peoria, 28.24 5
4 Jaide Stepter 11 Pops 28.26 5
5 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 28.42 5
6 Jaquada Adam 10 Rising Sun 30.03 4
7 Yashira Vargus 11 Rising Sun 30.82 4
8 Mecca Muhammand 11 Cold Water Expre 30.89 5
9 Taylor Primous 11 Do Right,Phoennix, 31.00 5
10 Shannon Jackson 10 Do Right 31.47 4
11 Benita Broughton 10 AZ Titans 32.04 4
12 Jantzen Hale 10 Pops 32.05 1
13 Sarah Strong 10 Arizona Flames 32.23 4
14 Rylie Dickerson 10 AZ Elite 32.41 3
15 Sheyenne Davis 10 Unattached 33.08 4
16 Imari Campbell-Harrell 11 Cold Water Expre 33.15 1
17 Pashion Thomas 11 Cold Water Expre 33.31 4
18 Cierra Gibbs 11 Arizona Flames 33.47 3
19 Bralecia Ewvans 11 AZ Titans 33.89 2
20 Tatiana Berryhill 11 AZ Titans 34.22 4
21 Dana Pattinson 11 Unattached 34.50 2
22 Asia Logsdon 10 Northwest Xpress 34.84 3
23 Bryndiah Evans 11 AZ Titans 35.14 3
24 Natalia Navarro 11 St. Michael's 35.79 1
25 Sophie Keahon 11 St. Michael's 36.31 1
26 Brynna Evans 11 AZ Titans 36.74 2
27 Lindsay Mulchay 11 Unattached 36.78 1
28 Jocelyn Stewart 11 AZ Puma 43.26 2

Event 303 400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 55.54 7/27/2001 Ebony Collins, Los Angeles, Ca
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Delana Moore 11 Rising Sun 1:04.13 3
2 Jaide Stepter 11 Pops 1:05.69 3
3 Abby Moskowitz 11 Bobcats 1:09.82 3
4 Jaquada Adam 10 Rising Sun 1:11.76 2
5 Alexandria Stedman 11 Northwest Xpress 1:11.90 2
6 Jantzen Hale 10 Pops 1:12.20 1
7 Benita Broughton 10 AZ Titans 1:12.53 3
7 Sarah Strong 10 Arizona Flames 1:12.53 3
9 Renee Dyson 10 Bobcats 1:14.18 2
10 Lilly Halton 10 Cold Water Expre 1:15.01 1
10 Taylor Primous 11 Do Right,Phoennix, 1:15.01 3
12 Savannah Meador 10 Do Right,Glendale, 1:15.20 3
13 Imari Campbell-Harrell 11 Cold Water Expre 1:15.74 1
14 Rylie Dickerson 10 AZ Elite 1:19.38 2
15 Brynna Evans 11 AZ Titans 1:19.79 1
16 Taylor Dyson 10 Bobcats 1:21.23 2
17 Natalia Navarro 11 St. Michael's 1:21.58 1
18 Bryndiah Evans 11 AZ Titans 1:23.42 2
19 Maddie Bergmann 11 St. Michael's 1:24.38 1

Event 304 800 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 2:13.65 7/29/1995 LaSinda Demus, Santa Rosa, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ashley Pinkney 11 Rising Sun,Phoenix, 2:29.66
2 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 2:30.10
3 Sarah Strong 10 Arizona Flames 2:50.24
4 Alexandria Stedman 11 Northwest Xpress 2:52.28
5 Olivia Branccti 11 AZ Elite 2:54.01

Event 305 1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 4:42.58 7/30/1988 Heather Burroughs, Kansas City, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Sarah Fakler 11 Bobcats 5:37.84
2 Olivia Branccti 11 AZ Elite 6:07.25

Event 311 100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 11.70 8/2/1998 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Ryan Pierce 11 Rising Sun 13.41 5
2 Quintin Kime 11 AZ Puma 13.60 5
3 Nathan Simpson 10 Rising Sun 13.75 5
4 Cameron Twiggs 11 Northwest Xpress 13.80 5
5 James Brown 11 Rising Sun 13.96 5
6 Robert Relf 10 Do Right 13.98 5
7 Jorgen Holgerson 10 Arizona Flames 14.41 4
8 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 14.44 5
9 Clarence Clark 11 AZ Elite 14.57 4
10 Cesar Wong 11 Northwest Xpress 14.63 4
11 Logan Nichols 10 Northwest Xpress 14.87 3
12 Levi Wallace 10 AZ Titans 14.90 4
13 Pierce Butzine 11 Northwest Xpress 14.93 3
14 Thomas McGruder 10 Arizona Flames 15.05 4
15 Dalvin Richardson 11 Mustangs Track C 15.22 2
16 Larrry Fuller 10 Northwest Xpress 15.25 3
17 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 15.32 4
18 Marcus Haskin 11 AZ Titans 15.35 3
19 Travon Richardson 11 Do Right 15.45 4
20 Cody Tew 11 Northwest Xpress 15.50 1
21 Chandler Hefley 10 Unattached 15.78 4
22 Taylor Styles 11 Northwest Xpress 16.05 2
23 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 16.16 3
24 Danny Bunkders 11 AZ Blaze 16.60 1
25 James Quigley 11 St. Michael's 17.28 2
26 Sam Duke 10 AZ Blaze 18.18 2
27 Chris Quigley 11 St. Michael's 18.34 1

Event 312 200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 23.94 7/28/1990 Jason Johnson, Shreveport, LA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Giovinni Pascascio 11 Rising Sun 27.07 5
2 Braxton Nickerson 10 Do Right 27.90 5
3 Devon Allen 11 Rising Sun 28.34 5
4 Nathan Simpson 10 Rising Sun 28.36 1
5 Cameron Twiggs 11 Northwest Xpress 28.67 4
6 Quintin Kime 11 AZ Puma 28.82 5
7 James Brown 11 Rising Sun 29.81 1
8 Jonathan Vale 11 AZ Elite 30.00 4
9 Jorgen Holgerson 10 Arizona Flames 30.15 4
10 Robert Relf 10 Do Right 30.34 5
11 Tony Dean 11 Do Right,Phoenix, A 30.73 5
12 Levi Wallace 10 AZ Titans 30.76 4
13 Pierce Butzine 11 Northwest Xpress 30.82 3
14 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 30.89 5
15 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 30.93 4
16 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 31.14 4
17 Clarence Clark 11 AZ Elite 31.30 2
18 Dalvin Richardson 11 Mustangs Track C 31.49 4
19 Marcus Haskin 11 AZ Titans 31.53 3
20 Cesar Wong 11 Northwest Xpress 31.80 2
21 Daniel Ruzi 10 Bobcats 31.84 3
22 Thomas McGruder 10 Arizona Flames 32.14 2
23 Kareem Foster 11 Cold Water Expre 35.17 1
24 Peter Marc 11 St. Michael's 36.85 1
25 James Quigley 11 St. Michael's 37.16 2
26 Chris Quigley 11 St. Michael's 40.70 1

Event 313 400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 53.06 7/28/1991 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Devontay Titsworth 11 Rising Sun 1:06.34 2
2 ColeDarian Sterns 10 Unattached 1:06.53 2
3 Jonathan Vale 11 AZ Elite 1:07.67 2
4 Tony Dean 11 Do Right,Phoenix, A 1:07.94 2
5 Joseph Cortez 10 Rising Sun 1:08.05 2
6 Neil Kimberlin 11 Unattached 1:08.13 2
7 Levi Wallace 10 AZ Titans 1:08.58 2
8 Chad Williford 10 Rising Sun 1:10.95 2
9 Clarence Clark 11 AZ Elite 1:14.37 1
10 Kareem Foster 11 Cold Water Expre 1:18.44 1
11 Marcus Maycalero 11 Northwest Xpress 1:18.91 1
12 James Quigley 11 St. Michael's 1:23.98 1

Event 314 800 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 2:07.21 7/26/2001 Reginald Warren, Smyma, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Deselle Dean 11 Do Right,Phoenix, A 2:27.75
2 Chad Wilford 11 Unattached 2:28.70
3 Braxton Nickerson 10 Do Right 2:28.97
4 Clinton Hodge 11 Do Right 2:29.85
5 Alex Armbrus 11 Northwest Xpress 2:49.35
6 Ryan Branccti 11 AZ Elite 2:50.22
7 Kareem Foster 11 Cold Water Expre 3:03.92

Event 315 1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 4:22.58 1980 Tony Terex, Wasco, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 5:13.65
2 Clinton Hodge 11 Do Right 5:35.00
3 Alex Armbrus 11 Northwest Xpress 5:43.10
4 Ryan Branccti 11 AZ Elite 5:44.62
5 Terrance Goodene 10 Pops 5:44.68
6 Kaleb Johnson 10 El Paso Comets 5:44.83

Event 316 3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 9:38.52 8/1/1998 Chris Dominic, San Lorenzo, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 12:02.81
2 Kaleb Johnson 10 El Paso Comets 12:31.94

Event 321 80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
================================================================
National: N 12.32 7/28/1996 Ashlee Williams, Dallas, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Canada Smith 11 AZ Panthers 15.21
2 Jessica Gettleman 11 Bobcats 17.09
3 Mariah Jaronik 11 Bobcats 17.22
4 Aysia Oliver 12 AZ Panthers 17.87

Event 331 80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
================================================================
National: N 11.74 7/27/1997 Kenny Lambe, Hilton Head, SC
Name Age Team Finals
================================================================
1 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 14.46
2 Neil Kimberlin 11 Unattached 14.79
3 ColeDarian Sterns 10 Unattached 15.57
4 Austin Dancer 10 Rising Sun 18.77
5 Danny Bunkders 11 AZ Blaze 19.95

Event 341 4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 49.17 7/28/1996 Texas Heat, Ft. Worth, TX
C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 52.38
2 Arizona Titans 'A' 58.89
-- Northwest Xpress 'A' DQ

Event 342 4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 3:57.26 7/28/1996 United Stars TC, Philadelphia, PA
T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 4:21.10
2 Arizona Panthers 'A' 4:55.44
3 Phoenix Bobcats 'A' 4:59.91
4 Phoenix Bobcats 'B' 5:16.62

Event 343 4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 9:30.72 6/14/1997 L A Jets, Los Angeles, CA
P. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca
Team Finals
================================================================
1 Phoenix Bobcats 'A' 11:39.91

Event 351 4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
National: N 47.75 7/31/1979 Glenarden TC, Upper Marlboro, MD
B. Haigher,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 51.66
-- Arizona Rising Sun 'B' DNF
-- Northwest Xpress 'A' DQ

Event 352 4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
National: N 3:47.50 7/31/1994 Glenarden TC, Upper Marlboro, MD
B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 4:22.00
2 Arizona Rising Sun 'A' 4:25.86
3 Arizona Rising Sun 'B' 4:49.29

Event 361 High Jump Midget Girls
================================================================
National: N 5-06.25 7/27/1996 Jacqueline Johnson, Yuma, AZ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 1.35m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35
P P P P P O O O O XO
2 Aysia Oliver 12 AZ Panthers 1.25m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
P P P P P O XO O XXX
3 Charlotte Thomas 11 Northwest Xpress 1.20m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
O O O O O O XO XXX
3 Jade Welton 11 Northwest Xpress 1.20m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
O O O O O O O XXX
5 Sara Higgs 10 Arizona Flames 1.15m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
O O O O XXO O XXX
6 Chanel Yarbrough 10 AZ Panthers,Peoria, 1.10m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
O XO XXO O XXO XXX
7 Jazmyne Bartee 10 Arizona Flames 1.05m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10
O XO XXO O XXX
8 Makayla Scott 11 Arizona Flames 0.95m
0.90 0.95 1.00
O O XXX

Event 363 Long Jump Midget Girls
================================================================
National: N 18-03.75 6/20/1998 Gayle Hunter, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Treniese Sylve 11 AZ Panthers,Phoenix 4.45m
4.16m 3.83m 4.20m 4.34m 4.45m 4.02m
2 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 4.25m
4.05m 3.88m 4.04m 3.23m 3.90m 4.25m
3 Joyelle Dancy 11 AZ Panthers,Peoria, 4.10m
4.10m 4.01m 4.05m 3.73m 4.03m
4 Yashira Vargus 11 Rising Sun 3.59m
3.59m 2.73m
5 Shannon Jackson 10 Do Right 3.58m
3.58m 3.55m 1.23m 3.02m 2.97m 3.42m
6 Jessica Gettleman 11 Bobcats 3.49m
3.33m 3.19m 3.19m 3.46m 3.49m
7 Mariah Jaronik 11 Bobcats 3.30m
3.30m 3.15m 3.08m 3.05m 3.22m
8 Aaliyah Norman 11 AZ Titans 3.25m
2.64m 3.17m 3.10m 3.25m 3.21m 0.30m
9 Carissa Allen 11 Rising Sun 3.19m
3.19m 2.76m 3.16m 2.99m
10 Tatiana Berryhill 11 AZ Titans 3.13m
3.13m 2.67m 2.66m
10 Sheyenne Davis 10 Unattached 3.13m
3.13m 3.12m 3.07m
12 Carlie Brown 11 Northwest Xpress 3.12m
3.12m 2.97m
13 Chanel Yarbrough 10 AZ Panthers,Peoria, 3.10m
3.10m 0.07m 2.71m
14 Imari Campbell-Harrell 11 Cold Water Expre 3.06m
2.52m 3.06m
15 Jade Welton 11 Northwest Xpress 3.05m
3.03m 2.92m 3.05m
16 Krisa Duff 11 Bobcats 2.99m
2.99m 2.80m
17 Asia Logsdon 10 Northwest Xpress 2.83m
2.57m 2.79m 2.83m
17 Bryndiah Evans 11 AZ Titans 2.83m
2.83m x x
19 Stephanie Valenzuela 11 AZ Titans 2.82m
2.57m 2.70m 2.82m
20 McKenna Gaffney 11 Bobcats 2.75m
2.75m 0.31m 0.75m
21 Makayla Scott 11 Arizona Flames 2.69m
2.69m
22 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 2.55m
2.55m 2.44m
23 Mecca Muhammand 11 Cold Water Expre 2.20m
2.20m 2.16m
24 Cierra Gibbs 11 Arizona Flames 1.20m
1.20m x x

Event 365 Shot Put (6#) Midget Girls
================================================================
National: N 47-07.25 7/11/1987 Johanna Gambill, Vancouver, Wa
Name Age Team Finals
================================================================
1 Savannah Meador 10 Do Right,Glendale, 7.46m
7.46m 7.12m 7.25m 7.18m 6.95m 6.79m
2 Jantzen Hale 10 Pops 5.94m
5.36m 5.94m 5.73m 5.78m 5.94m 5.69m
3 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 5.85m
4.75m 5.19m 5.76m 5.85m 5.62m 5.71m
4 Charlotte Thomas 11 Northwest Xpress 5.82m
4.97m 5.70m 5.82m 5.65m 4.47m 4.71m
5 Carissa Allen 11 Rising Sun 5.60m
5.60m 4.92m 5.08m 5.36m 5.36m 4.38m
6 Erin Fakler 10 Bobcats 4.78m
4.39m 4.10m 4.53m 4.78m 4.27m 4.28m
7 Shea McGrath 11 St. Michael's 3.44m
2.67m 3.44m 3.30m 2.66m 1.47m 1.76m

Event 366 Discus Throw (1K) Midget Girls
================================================================
National: N 122-11 7/24/1997 Amber Curtis, Monroe, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erin Fakler 10 Bobcats 10.66m
8.73m 9.59m 9.27m 10.66m 8.96m 8.78m
2 Shaquiniesha Mack 10 Unattached 9.96m
9.62m 9.80m 9.45m 9.63m FOUL 9.96m
3 Taylor Dyson 10 Bobcats 8.51m
8.51m 7.93m FOUL 7.40m 5.31m 8.40m

Event 367 Javelin Throw (300 G) Midget Girls
================================================================
National: N 115-10 7/26/2001 Leigh Petranoff, Cranston, RI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Taylor Dyson 10 Bobcats 22.00m
20.08m 22.00m 16.93m 17.51m 14.94m 20.07m
2 Renee Dyson 10 Bobcats 21.56m
18.97m 18.73m 20.51m 15.11m 21.56m 20.12m
3 Lizabeth Dyson 10 Bobcats 20.65m
20.65m 19.36m 16.57m 16.35m 17.86m 17.11m
4 Abby Moskowitz 11 Bobcats 20.54m
19.85m 18.09m 20.54m 19.47m 13.00m 13.83m
5 Jazmyne Bartee 10 Arizona Flames 18.87m
16.71m 15.25m 18.87m 12.50m 13.14m 13.12m
6 Jade Welton 11 Northwest Xpress 16.78m
12.34m 16.78m 10.27m 13.59m 13.77m 15.48m
7 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 15.04m
13.27m 15.04m 12.98m 13.15m 15.02m 14.83m
8 Samantha Jefferson 10 Bobcats 13.73m
11.78m 12.91m 11.27m 13.73m 13.49m 11.06m
9 Lindsay Mulchay 11 Unattached 9.76m
8.09m 8.06m 5.92m 8.22m 9.76m 7.76m
10 Dana Pattinson 11 Unattached 9.06m
7.13m 6.91m 9.06m 8.13m 8.85m 8.91m

Event 371 High Jump Midget Boys
================================================================
National: N 5-09 1979 David Mosley, Palo Alto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 1.20m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
O O O O O O O XXX
2 Austin Dancer 10 Rising Sun J1.20m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
O P O O O XO XO XXX
3 Daniel Ruzi 10 Bobcats 1.15m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
O O O O O XXO XXX
4 Cody Tew 11 Northwest Xpress J1.15m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
O O O O O O XXX
4 Jay Williams 11 AZ Titans J1.15m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
O O O O O O XXX
-- Alex Armbrus 11 Northwest Xpress NH
0.90
XXX

Event 373 Long Jump Midget Boys
================================================================
National: N 19-05 1974 Anthony Gibson, San Fernando, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 ColeDarian Sterns 10 Unattached 4.82m
FOUL FOUL 4.35m FOUL 4.82m FOUL
2 Logan Nichols 10 Northwest Xpress 4.60m
3.80m 4.03m FOUL 4.20m 4.43m 4.60m
3 Quintin Kime 11 AZ Puma 4.48m
4.10m 4.36m FOUL 4.48m 4.47m FOUL
4 Austin Dancer 10 Rising Sun 4.23m
3.98m 3.61m 3.02m 2.88m 3.31m 4.23m
5 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 4.22m
3.15m FOUL 3.75m 3.91m 3.97m 4.22m
6 Taylor Styles 11 Northwest Xpress 4.01m
3.66m 3.56m 3.90m FOUL 3.61m 4.01m
7 Jay Williams 11 AZ Titans 3.96m
3.65m 3.73m 3.76m 3.56m 3.96m FOUL
8 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 3.77m
3.57m 3.77m 3.57m 3.61m 3.59m 3.54m
9 Marcus Haskin 11 AZ Titans 3.58m
3.58m 3.30m 3.42m
10 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 3.52m
FOUL 3.52m 2.85m
11 Chandler Hefley 10 Unattached 3.50m
3.08m 3.50m 3.50m
12 Jorgen Holgerson 10 Arizona Flames 3.46m
FOUL 3.11m 3.46m
13 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 3.40m
3.40m 2.95m 3.34m
14 Cody Tew 11 Northwest Xpress 3.39m
3.39m 3.07m 3.39m
15 Marcus Maycalero 11 Northwest Xpress 3.33m
3.17m 3.25m 3.33m
16 Dalvin Richardson 11 Mustangs Track C 3.28m
3.28m 2.99m 3.18m
17 Sam Duke 10 AZ Blaze 3.15m
2.92m 3.15m 3.13m
18 Thomas McGruder 10 Arizona Flames 2.47m
FOUL FOUL 2.47m
-- Neil Kimberlin 11 Unattached FOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 375 Shot Put (6#) Midget Boys
================================================================
National: N 53-00 6/28/1980 Troy Fowler, Eureka, KS
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 11.30m
9.81m 10.39m 11.04m 11.27m 11.30m 10.80m
2 Shawn Collins 11 Unattached 9.40m
FOUL 8.58m 9.24m 9.06m 9.40m 9.13m
3 Mitchell Troup 11 Unattached 8.87m
7.41m 7.45m 8.18m 8.87m 8.38m 8.28m
4 John Jackson 10 Pops 8.05m
FOUL 7.41m 7.68m 7.39m 7.72m 8.05m
5 Albert Medina 11 Unattached 7.50m
6.95m 7.16m 6.49m 7.50m 7.37m 7.10m
6 Sam Duke 10 AZ Blaze 7.14m
7.14m 6.78m 6.81m 6.94m 6.78m 6.73m
7 Jacob Michaels 10 Pops 5.80m
5.74m 5.66m 5.68m 5.80m 5.46m 5.58m

Event 376 Discus Throw (1K) Midget Boys
================================================================
National: N 159-07 6/19/1982 Michael Stubblefield, Bakersfield, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 23.33m
21.97m 21.11m 23.33m 22.43m 21.84m 20.45m
2 Shawn Collins 11 Unattached 21.13m
19.80m 20.78m 20.91m 21.13m 20.13m FOUL
3 Albert Medina 11 Unattached 17.38m
13.08m 13.49m 13.81m 14.68m FOUL 17.38m
4 Mitchell Troup 11 Unattached 17.28m
16.50m 17.28m FOUL FOUL 14.08m 15.62m
5 John Jackson 10 Pops 15.23m
14.66m 15.02m 13.36m 14.56m 15.23m FOUL

Event 377 Javelin Throw (300G) Midget Boys
================================================================
National: N 123-03 7/28/2001 Josh Johnson, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 43.13m
40.86m 38.96m 43.13m 39.77m 40.69m 36.90m
2 Deselle Dean 11 Do Right,Phoenix, A 32.56m
30.80m 28.10m 28.03m 32.49m FOUL 32.56m
3 Taylor Styles 11 Northwest Xpress 32.32m
32.32m 29.34m 29.78m 29.82m 28.88m 29.66m
4 Tony Dean 11 Do Right,Phoenix, A 27.27m
26.24m 26.06m 26.20m 27.27m 24.37m 20.28m
5 Travon Richardson 11 Do Right 24.85m
21.54m 23.26m 22.11m FOUL 22.82m 24.85m
6 John Jackson 10 Pops 24.64m
18.43m 17.25m 21.04m 24.02m FOUL 24.64m
7 Daniel Ruzi 10 Bobcats 24.16m
20.74m 19.48m 21.48m 24.16m 23.75m 23.90m
8 Jacob Michaels 10 Pops 20.04m
20.04m FOUL 14.51m 17.58m 16.89m 14.80m
9 Kaleb Johnson 10 El Paso Comets 19.01m
15.12m 19.01m 12.62m 17.04m 15.96m 15.35m

Event 401 100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 11.61 8/1/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Khadijah McClain 12 Do Right,Phoenix, A 13.77 3
2 Tianna Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 13.86 2
3 Karirina Oneal-Mack 12 Mustangs Track C 14.14 2
4 Adrianna Chrite 12 Pops 14.34 3
5 Tyerra Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 14.39 3
6 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 14.40 3
7 Diamin Dean 13 Do Right,Phoenix, A 14.44 2
8 Kristin Gooden 13 Pops 14.46 2
9 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 14.52 2
9 Sayeeshaa Downing 12 Do Right 14.52 1
11 Tiara Alves 13 Mustangs Track C 14.88 3
12 Damika McWilliams 12 Rising Sun 15.26 3
13 Gena Bergeron 13 Casa Grande 15.55 2
14 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 15.70 1
15 Kierra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 15.94 1

Event 402 200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 23.63 7/31/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Sydnee Freeman 12 AZ Elite 28.01 3
2 Natalie Melkonoff 12 AZ Elite 28.32 3
3 Sayeeshaa Downing 12 Do Right 29.52 1
4 Courtney Clark 13 AZ Elite 29.56 3
5 Karirina Oneal-Mack 12 Mustangs Track C 29.77 3
6 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 29.80 3
7 Adrianna Chrite 12 Pops 29.91 3
8 Tiara Alves 13 Mustangs Track C 30.19 1
9 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 30.31 3
10 Kristin Gooden 13 Pops 30.58 3
11 Damika McWilliams 12 Rising Sun 31.44 1
12 Becca Harris 12 Miles Middle Sch 33.23 1
13 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 33.60 1
14 Nicole Urman 13 St. Michael's 33.81 1
15 Ebbie Wickstrom 13 AZ Elite 36.67 1

Event 403 400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 53.43 7/31/1994 Char Foster, Clearwater, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Sydnee Freeman 12 AZ Elite 1:00.11 4
2 Natalie Melkonoff 12 AZ Elite 1:00.66 4
3 Khadijah McClain 12 Do Right,Phoenix, A 1:05.22 4
4 Breana Ruiz 12 AZ Elite,Mesa, AZ 1:05.42 1
5 Tyerra Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 1:05.67 4
6 McKenzie Berryhill 12 Unattached 1:06.37 4
7 Tiara Alves 13 Mustangs Track C 1:06.70 4
8 Tianna Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 1:07.21 3
9 Courtney Clark 13 AZ Elite 1:07.98 3
10 Erin Partida 12 Bobcats 1:08.02 2
11 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 1:08.60 3
12 Karirina Oneal-Mack 12 Mustangs Track C 1:09.90 3
13 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 1:10.19 3
14 Kristin Gooden 13 Pops 1:10.22 4
15 Diamin Dean 13 Do Right,Phoenix, A 1:11.59 3
16 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 1:12.02 1
17 Nina Foushee 12 Miles Middle Sch 1:12.35 2
18 Jahnee Brown 13 Do Right 1:12.56 2
19 Gena Bergeron 13 Casa Grande 1:14.55 2
20 Nicole Urman 13 St. Michael's 1:14.77 1
21 Ebbie Wickstrom 13 AZ Elite 1:17.15 2
22 Becca Harris 12 Miles Middle Sch 1:17.21 2
23 Kierra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 1:35.35 4

Event 404 800 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 2:09.00 8/1/1998 Treani Swain, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Breana Ruiz 12 AZ Elite,Mesa, AZ 2:30.28
2 McKenzie Berryhill 12 Unattached 2:33.38
3 Tess Berghoff 13 AZ Elite 2:33.44
4 Aviana Moreno 13 Pops 2:34.14
5 Erin Partida 12 Bobcats 2:38.05
6 Tamlyn Kalal 12 AZ Elite,Chandler, 2:43.34
7 Nina Foushee 12 Miles Middle Sch 2:43.52
8 Maggie Duncan 13 Miles Middle Sch 2:43.60
9 Ontario Kabobel 12 AZ Elite 2:51.24
10 Daija Donaldson 12 AZ Panthers 2:58.69
11 Sam Thompson 13 Miles Middle Sch 3:04.19
12 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 3:55.37

Event 405 1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 4:36.90 7/28/1996 Rebecca Mitchell, Geneva, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tess Berghoff 13 AZ Elite 5:16.62
2 Maggie Duncan 13 Miles Middle Sch 5:44.84
3 Tamlyn Kalal 12 AZ Elite,Chandler, 5:53.46
4 Ontario Kabobel 12 AZ Elite 6:04.08
5 Stephanie Yazzie 12 AZ Blaze 6:10.43

Event 406 3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 9:57.16 7/4/1987 Deresa Walters, Rochester, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Stephanie Yazzie 12 AZ Blaze 12:50.44

Event 411 100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 10.94 7/28/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Ronnie Walker 13 Northwest Xpress 12.65 4
2 Cody Lozt 13 Rising Sun 12.79 4
3 B.J. Griffin 13 Rising Sun 12.91 4
4 Kaiga Killian 12 Northwest Xpress 13.09 3
5 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 13.25 4
6 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 13.41 3
7 Trae Hopper 13 AZ Titans 13.44 3
8 Darrian McIver 14 AZ Titans 13.69 4
9 Andrew Christ 12 Arizona Flames 13.98 3
10 Brandon Raphael 12 Bobcats 14.16 1
11 Barron Hicks 13 Unattached 14.65 2
12 Diante Richardson 13 Mustangs Track C 14.73 2
13 Haaneef Foster 13 Cold Water Expre 14.83 2
14 Steven Gruenewald 12 AZ Puma 15.42 2
15 Johathan Alme 12 AZ Elite 15.68 2
16 Brandon Quiroz 13 Unattached 16.76 1
17 Dimitri Tar[;ey 12 Unattached 17.12 1
18 Erik Johnson 12 Unattached 20.51 1

Event 412 200 Meter Dash Youth Boys
==========================================================================
National: N 21.84 7/29/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Ronnie Walker 13 Northwest Xpress 25.70 4
2 Kye Russell 12 Do Right,Phoenix, A 26.26 4
3 Cody Lozt 13 Rising Sun 26.65 4
4 Kaiga Killian 12 Northwest Xpress 26.89 3
5 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 27.70 3
6 Brandon Raphael 12 Bobcats 27.73 3
7 Trae Hopper 13 AZ Titans 27.98 3
8 Daylan Davis 13 AZ Elite 28.04 4
9 Andrew Christ 12 Arizona Flames 29.37 3
10 Dylan Kramer 13 AZ Elite 30.15 3
11 Diante Richardson 13 Mustangs Track C 30.50 2
12 Desann Hardwick 13 Rising Sun 30.70 4
13 Haaneef Foster 13 Cold Water Expre 30.72 2
14 Austin Montag 12 AZ Elite 32.87 2
15 Johathan Alme 12 AZ Elite 33.57 2
16 Dimitri Tar[;ey 12 Unattached 37.24 2

Event 413 400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 47.16 8/1/1993 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 B.J. Griffin 13 Rising Sun 58.79 3
2 Cody Lozt 13 Rising Sun 1:02.47 3
3 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 1:02.75 3
4 Daylan Davis 13 AZ Elite 1:04.01 3
5 Max Ruzi 13 Bobcats 1:05.24 2
6 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 1:05.33 3
7 Dylan Kramer 13 AZ Elite 1:07.20 3
8 Jackson Bain 13 Unattached 1:08.19 3
9 Andrew Christ 12 Arizona Flames 1:08.74 2
10 Doug Cortez 12 Rising Sun 1:10.29 2
11 Austin Montag 12 AZ Elite 1:15.11 2
12 Teddy Simonson 14 St. Michael's 1:15.84 2
13 Jack Taylor 13 St. Michael's 1:26.17 2

Event 414 800 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 1:56.36 7/28/2001 Cody Harper, Albuquerque,NM
Name Age Team Finals
================================================================
1 Eric Brannick 13 AZ Puma 2:24.30
2 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 2:24.86
3 Marcus Mehlhaf 12 Northwest Xpress 2:25.25
4 Aaron Osborne 12 AZ Elite 2:39.17
5 Doug Cortez 12 Rising Sun 2:39.71
6 Alexis Gooden 12 Pops 2:48.80
7 Daniel Wong 12 Pops 2:49.75
8 Daniel Oberhaus 12 AZ Elite 2:50.18
9 Josh O'Connor 12 Bobcats 2:59.28
10 Jack Taylor 13 St. Michael's 3:19.20

Event 416 3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 9:08.86 7/31/1993 Tom Caughlan, Mason City, IA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Eric Brannick 13 AZ Puma 10:52.62
2 Matt West 12 Arizona Flames 11:40.82
3 Manuel Lucero 12 Casa Grande 14:07.24

Event 431 100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
================================================================
National: N 12.94 7/28/1991 Tyrone Butterfield, Miami, Fl
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jackson Bain 13 Unattached 20.64

Event 432 200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
================================================================
National: N 24.83 7/30/1995 Chris Hickman, Houston, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 33.66
2 Jackson Bain 13 Unattached 34.44

Event 441 4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
National: N 46.89 7/28/1996 South Bay Panthers, Long Beach, CA
E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 52.99

Event 461 High Jump Youth Girls
================================================================
National: N 5-08.50 6/8/1986 Chrissy Mills, Tarzana, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Adrianna Chrite 12 Pops 1.40m
1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
XO XO O XOX XXO O XXX
2 Ashley Dickerson 13 Northwest Xpress 1.35m
1.35 1.40
O XXX
3 McKenzie Berryhill 12 Unattached 1.25m
1.15 1.20 1.25 1.30
O O O XXX

Event 463 Long Jump Youth Girls
================================================================
National: N 19-11 6/20/1998 Tracee Thomas, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 4.16m
3.97m 4.16m FOUL 4.02m 3.13m 3.95m
2 Emily Ellis 13 Pops 4.06m
3.47m 3.80m 4.06m 3.82m 3.87m FOUL
3 McKenzie Berryhill 12 Unattached 4.04m
3.69m 3.92m 3.68m 3.84m 4.04m 3.81m
4 Becca Harris 12 Miles Middle Sch 3.80m
3.68m 3.80m 3.73m 3.49m 3.64m 3.43m
5 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 3.75m
3.75m 2.94m 3.34m 2.69m 3.53m 3.55m
6 Sam Thompson 13 Miles Middle Sch 3.68m
FOUL 3.68m 3.52m 3.07m 1.70m 2.70m
7 Maggie Duncan 13 Miles Middle Sch 3.65m
2.40m 3.30m 3.34m 3.21m 3.65m 3.33m
8 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 3.17m
2.98m 2.98m 3.16m 2.89m 3.17m 3.05m
-- Adrianna Chrite 12 Pops FOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 465 Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================
National: N 52-01.25 1976 Susie Ray, Orange, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 11.27m
9.44m 10.76m 11.20m 11.25m 11.27m 10.42m
2 Frances Lucero 13 Casa Grande 9.02m
9.02m 8.75m 8.57m 8.66m 8.78m
3 Jahnee Brown 13 Do Right 7.51m
7.51m 7.22m 6.89m 6.91m 6.85m 7.07m
4 Kierra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 7.36m
7.36m FOUL 6.43m 6.88m 7.09m 6.68m

Event 466 Discus Throw (1K) Youth Girls
================================================================
National: N 152-00 2/23/1990 Suzy Powell, Modesto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 29.90m
28.90m 29.90m 27.20m 24.39m 28.26m
2 Frances Lucero 13 Casa Grande 21.51m
20.45m 20.64m 20.33m 21.51m 19.51m

Event 467 Javelin Throw (600G) Youth Girls
================================================================
National: N 122-00 7/30/2000 Kaitlin Nazario, Dover, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Frances Lucero 13 Casa Grande 21.47m
19.07m 21.47m 21.41m 20.86m
2 Erin Partida 12 Bobcats 20.98m
15.30m 20.98m 16.67m 12.87m 12.92m 14.53m

Event 471 High Jump Youth Boys
================================================================
National: N 6-04.75 7/24/1998 Donovan Kilmartin, Boise, ID
Name Age Team Finals
================================================================
1 Dylan Walashek 13 AZ Puma 1.60m
1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
O O O XO XO XXX
2 Darrian McIver 14 AZ Titans 1.45m
1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
O O O O XO XXX
3 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 1.35m
1.25 1.30 1.35 1.40
O O XO XXX
4 Max Ruzi 13 Bobcats 1.25m
1.25 1.30
XO XXX

Event 473 Long Jump Youth Boys
================================================================
National: N 23-00.50 1976 Anthony Gibson, San Fernando, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Dylan Walashek 13 AZ Puma 5.04m
5.04m FOUL 4.72m
2 Darrian McIver 14 AZ Titans 4.63m
4.57m FOUL 4.63m
3 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 4.22m
4.22m FOUL 3.11m
4 Jackson Bain 13 Unattached 4.07m
2.05m 4.07m FOUL
5 Andrew Christ 12 Arizona Flames 3.93m
3.93m FOUL 3.77m

Event 474 Triple Jump Youth Boys
================================================================
National: N 44-00 1980 Michael Martin, San Diego, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 9.82m
9.44m 9.37m 9.63m 9.52m 9.63m 9.82m

Event 475 Shot Put (4K) Youth Boys
================================================================
National: N 63-03.50 7/28/1996 Chris Sprague, Eugene, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erik Johnson 12 Unattached 9.09m
9.09m FOUL 8.96m 8.39m 8.75m FOUL
2 Brandon Quiroz 13 Unattached 7.67m
7.67m 7.02m 6.60m 7.57m 7.36m 7.01m
3 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 7.65m
7.65m 7.47m 7.56m 7.62m 6.53m 7.07m
4 Gary Pinkney 13 Rising Sun 7.58m
7.22m 7.58m 7.48m 7.04m 7.58m 7.14m
5 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 7.42m
7.06m 6.98m 7.42m 6.98m 6.43m 6.83m
6 Donald Hawkins 12 Mustangs Track C 7.32m
7.11m 7.01m 6.52m 7.32m 7.20m 6.97m
7 Micky Damron 13 Unattached 6.93m
6.57m 6.16m 6.57m 6.09m 6.93m 6.77m
8 Alejandro Paiz 12 Rising Sun 6.63m
6.57m 6.57m 6.36m 6.63m 6.37m 6.59m
9 Matthew Wong 12 Pops 6.52m
FOUL 6.52m 6.39m 6.29m 5.77m 6.37m

Event 476 Discus Throw (1K) Youth Boys
================================================================
National: N 201-10 6/3/1995 Joel Armitage, Omaha, NE
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erik Johnson 12 Unattached 23.46m
23.46m 20.59m 14.48m
2 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 22.22m
19.58m 21.22m 22.22m 19.42m 20.56m
3 Brandon Raphael 12 Bobcats 21.55m
19.54m 18.06m 14.96m 16.60m 14.50m 21.55m
4 Micky Damron 13 Unattached 21.37m
21.37m 20.55m 20.60m 19.91m 21.31m
5 C.J. Agbannawag 14 St. Michael's 21.36m
20.24m 21.36m 17.13m 18.43m 16.68m
6 Brandon Quiroz 13 Unattached 18.50m
16.75m 16.88m 15.45m 18.50m 12.63m
7 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 15.76m
14.35m 15.76m
8 Donald Hawkins 12 Mustangs Track C 15.59m
15.59m 14.13m 13.14m
9 Matthew Wong 12 Pops 15.38m
14.08m 15.38m

Event 477 Javelin Throw (600 G) Youth Boys
================================================================
National: N 176-06 7/6/2000 Brian Kerr, Vero Beach, FL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 43.55m
39.21m 37.92m 43.55m 38.65m 41.18m 38.95m
2 Brandon Raphael 12 Bobcats 31.09m
26.24m 28.17m 27.20m 24.50m 25.75m 31.09m
3 Johathan Alme 12 AZ Elite 26.27m
23.59m 26.02m 24.31m 23.26m 26.27m
4 Max Ruzi 13 Bobcats 22.65m
13.02m 21.14m 17.64m 22.30m 22.12m 22.65m
5 Micky Damron 13 Unattached 19.31m
14.62m 12.11m 19.31m 15.71m 13.43m 17.16m
6 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 17.42m
17.35m 14.09m 12.69m 15.61m 15.09m 17.42m
7 Josh O'Connor 12 Bobcats 16.77m
16.77m 16.23m 16.76m 15.66m 15.47m 14.06m
8 Brandon Quiroz 13 Unattached 15.38m
13.68m 10.04m 12.22m 12.93m 15.38m 9.87m

Event 501 100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 11.34 7/28/1995 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Serene Williams 14 Rising Sun,Whittman 13.03
2 Nakita Blevins 14 Rising Sun,Phoenix, 13.25
3 Myshelle Allen 14 Mustangs Track C 13.59
4 Sierra Amway 14 Pops 13.72
5 Medina Hennix 14 Cold Water Expre 13.83
6 Katie Faye 14 Pops 14.31
7 Erica Foster 14 Cold Water Expre 15.75

Event 502 200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 23.26 7/31/1999 LaSauntea Moore, Akron, OH
Name Age Team Finals
================================================================
1 Serene Williams 14 Rising Sun,Whittman 26.22
2 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 27.61
3 Nakita Blevins 14 Rising Sun,Phoenix, 27.92
4 Sierra Amway 14 Pops 28.34
5 Medina Hennix 14 Cold Water Expre 28.48
6 Myshelle Allen 14 Mustangs Track C 30.64
7 Rachel White 14 AZ Elite 31.73
8 Erica Foster 14 Cold Water Expre 35.80

Event 503 400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 52.11 7/29/2001 Stephanie Smith, Macon, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Serene Williams 14 Rising Sun,Whittman 1:00.59
2 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 1:01.07
3 Nakita Blevins 14 Rising Sun,Phoenix, 1:05.66
4 Rachel White 14 AZ Elite 1:09.84

Event 504 800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
National: N 2:09.69 7/27/1991 Liz Mueller, Waterford, CT
Name Age Team Finals
================================================================
1 Madison Pohle 14 AZ Elite 2:32.45
2 Medina Hennix 14 Cold Water Expre 2:43.08
3 Jacqueline Stewart 14 AZ Puma 3:23.81

Event 505 1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
National: N 4:25.57 7/22/1984 Suzy Favor, Stevens Point, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Madison Pohle 14 AZ Elite 6:16.62
2 Jacqueline Stewart 14 AZ Puma 7:15.64

Event 511 100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
National: N 10.54 7/25/8797 Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
Name Age Team Finals
================================================================
1 Kyle Coffey 14 Northwest Xpress 12.75
2 Robert Cullen 15 Rising Sun 12.79
3 Sam O'Shell 15 St. Michael's 14.19
4 Ryan Yatabe 14 AZ Elite 17.03

Event 512 200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
National: N 21.10 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Kyle Coffey 14 Northwest Xpress 25.73
2 Robert Cullen 15 Rising Sun 26.05
3 Sam O'Shell 15 St. Michael's 29.54

Event 513 400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
National: N 45.99 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Robert Cullen 15 Rising Sun 1:00.18
2 Bobby Evans 15 Unattached 1:02.38
3 Gabriel Partida 14 Bobcats 1:07.78
4 Sam O'Shell 15 St. Michael's 1:12.20

Event 514 800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 1:53.37 7/28/1985 Michael Remigino, Newington, CT
Name Age Team Finals
================================================================
1 Troy Kellers 14 AZ Elite 2:11.68
2 Alexander Galaz 14 Unattached 2:15.48
3 Joshua Golden 15 Pops 2:21.96
4 Jeremie Golden 14 Pops 2:29.59
5 Justin Garcia 14 Unattached 2:35.11
6 Gabriel Partida 14 Bobcats 2:38.07

Event 515 1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 3:56.84 7/9/2000 Adam Perkins, Liberty, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Troy Kellers 14 AZ Elite 4:40.72
2 Alexander Galaz 14 Unattached 4:54.38

Event 516 3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 8:27.00 7/23/1993 Billy Harper, Philomath, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alexander Galaz 14 Unattached 10:17.90
2 Justin Garcia 14 Unattached 11:02.31

Event 563 Long Jump Intermediate Girls
================================================================
National: N 20-02.50 7/10/1999 Jill Bell, Bellevue, WA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Katie Faye 14 Pops 4.51m
2 Sierra Amway 14 Pops 4.50m

Event 571 High Jump Intermediate Boys
================================================================
National: N 7-05 8/1/1992 Eric Bishop, Chatsworth, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Scott Brueckner 14 Northwest Xpress 1.70m
1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 1.70
P P P P P P O O XXO OXX
2 David Sauders 15 AZ Puma 1.60m
1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65
P P P P P P O O XXX
3 Kyle Coffey 14 Northwest Xpress 1.40m
1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P XO O XXX
4 Gabriel Partida 14 Bobcats 1.35m
1.25 1.30 1.35 1.40
O O XO XXX
5 Justin Garcia 14 Unattached 1.30m
1.25 1.30 1.35
O XO XXX

Event 573 Long Jump Intermediate Boys
================================================================
National: N 24-01.50 1979 Steven Hansley, East Orange, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Bobby Evans 15 Unattached 4.73m
4.68m FOUL 4.59m 4.66m 4.73m FOUL
2 Kyle Coffey 14 Northwest Xpress 4.65m
4.44m 4.38m 4.65m FOUL 4.53m 4.56m
3 Jeremie Golden 14 Pops 4.53m
4.30m 3.94m FOUL 4.53m FOUL 4.38m
4 Gabriel Partida 14 Bobcats 4.19m
3.85m 4.12m 4.13m FOUL FOUL 4.19m

Event 575 Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================
National: N 63-03.50 7/26/1996 Chris Sprague, Eugene, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jesse Garcia 14 Unattached 11.30m
2 Connor Farquharson 14 Bobcats 8.60m

Event 576 Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
================================================================
National: N 191-11 6/1/1985 Kami Keshmiri, Reno, NV
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jesse Garcia 14 Unattached 30.08m
26.92m 30.08m 29.04m 21.06m FOUL
2 Scott Brueckner 14 Northwest Xpress 25.28m
25.28m 23.26m 23.72m 23.68m 22.23m 23.69m
3 Connor Farquharson 14 Bobcats 24.07m
24.07m 23.06m 21.31m FOUL 17.63m FOUL

Event 577 Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
================================================================
National: N 202-09 7/6/2001 Dustin Johnson, Crossett, AR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Connor Farquharson 14 Bobcats 36.56m
36.56m 34.23m 32.46m 30.12m
2 Jesse Garcia 14 Unattached 28.35m
24.34m 23.84m 27.60m 26.14m 28.35m
3 Ryan Yatabe 14 AZ Elite 21.70m
21.18m 19.47m 20.70m 16.74m 20.00m 21.70m

Event 601 100 Meter Dash Young Women
================================================================
National: N 11.10 1980 Michelle Glover, Pennsauken, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Victoria Ochoa 16 Unattached,Tucson, 14.13

Event 605 1500 Meter Run Young Women
================================================================
National: N 4:26.39 8/2/1981 Cecilia Hopp, Cos Cob, CT
Name Age Team Finals
================================================================
1 Lauren Kern 17 Unattached 5:44.84

Event 611 100 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 10.30 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 11.95

Event 612 200 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 20.50 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 24.04

Event 673 Long Jump Young Men
================================================================
National: N 25-09.75 1977 Lamont King, Surprise, Az
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 5.77m
4.98m 5.49m 5.49m 5.71m 5.19m 5.77m