Licensed to USATF - Arizona Association - Organization License
Hy-Tek's Meet Manager 4/17/2006 12:55 PM
Regulation Meet - 4/15/2006
Youth Only - 9 Lane Track
Glendale CC
Results

Event 101 100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Drianna Mustin 7 Rising Sun 16.12 5
2 Alexis Center 7 Do Right 16.35 5
3 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 16.43 5
4 Grace Cannell 7 AZ Blaze 16.56 5
5 Bre'anna Griffin 7 AZ Titans 16.69 5
6 Rebekah Green 6 Northwest Xpress 16.71 4
7 Araya Fletcher 7 Do Right 16.96 5
8 Tynique Woods 7 AZ Cheetahs 17.00 5
9 Asata Waler 7 Mustangs Track C 17.22 5
10 Jasmine Holloway 7 AZ Cheetahs 17.51 5
11 Taylor Hooks 7 Do Right 17.52 4
12 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 17.54 4
13 Sterling Williamson 7 Northwest Xpress 17.55 4
14 Taja Fletcher 8 Do Right 17.59 3
15 Kendall Williams 7 Arizona Flames 17.61 3
16 Mya Moultrie 6 Do Right 17.63 1
17 Alexia Marsh 7 Do Right 17.70 1
18 Aliyya Washington 7 Cold Water Expre 17.91 3
19 Reba Reeves 6 AZ Elite 18.09 2
20 Sloan Decker 7 Northwest Xpress 18.14 2
21 Iman Lawson 7 Do Right 18.30 4
22 Alisha Jamison 8 Bobcats 18.32 1
23 Kiley Boyd 7 Pops 18.69 4
24 Chyna Anderson 6 Do Right 18.71 2
25 Taelor Thompson 7 AZ Cheetahs 18.93 4
26 Marty Welton 7 Northwest Xpress 18.95 4
27 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 18.98 3
28 Alani Hammonds 7 AZ Cheetahs 19.10 3
29 Kacee Stevenson 7 AZ Cheetahs 19.60 2
30 Aoylion Spruell 7 Do Right 19.76 4
31 Sydni Hawkins 5 Do Right 20.20 2
32 Avery Strachan 9 Pops 20.40 2
33 Taelor Smith 7 AZ Cheetahs 20.82 1
34 Kenzington Pratt 8 Rising Sun 21.78 1

Event 102 200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Drianna Mustin 7 Rising Sun 34.15 4
2 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 35.78 4
3 Bre'anna Griffin 7 AZ Titans 35.93 3
4 Tynique Woods 7 AZ Cheetahs 36.20 2
5 Alexis Center 7 Do Right 36.91 4
6 Araya Fletcher 7 Do Right 37.18 4
7 Asata Waler 7 Mustangs Track C 37.62 3
8 Jasmine Holloway 7 AZ Cheetahs 37.66 3
9 Alexia Marsh 7 Do Right 38.40 2
10 Kendall Williams 7 Arizona Flames 38.92 3
11 Reba Reeves 6 AZ Elite 40.01 2
12 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 40.38 2
13 Nasiah Brown 6 Mustangs Track C 40.61 2
14 Mya Moultrie 6 Do Right 41.03 4
15 Taja Fletcher 8 Do Right 41.39 1
16 Iman Lawson 7 Do Right 41.95 4
17 Taylor Hooks 7 Do Right 42.07 4
18 Alisha Jamison 8 Bobcats 42.14 1
19 Kacee Stevenson 7 AZ Cheetahs 43.16 1
20 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 43.40 2
21 Alani Hammonds 7 AZ Cheetahs 43.54 1
22 Kiley Boyd 7 Pops 44.18 3
23 Sydni Hawkins 5 Do Right 44.90 3
24 Chyna Anderson 6 Do Right 45.04 3
25 Avery Strachan 9 Pops 47.31 2
26 Taelor Smith 7 AZ Cheetahs 50.16 1
27 Kenzington Pratt 8 Rising Sun 54.58 1

Event 111 100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Darryl Robinson 7 AZ Cheetahs 15.53 8
2 Tehran Thomas 8 Mustangs Track C 15.57 8
3 Jahi Hurts 7 AZ Cheetahs 15.79 8
4 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 15.80 7
5 Collin Benson 7 AZ Titans 15.87 7
6 Devonte Lundy 7 Arizona Flames 16.13 8
7 Tavian Hayes 7 AZ Titans 16.34 7
8 Larry Thomas 8 Mustangs Track C 16.37 8
9 Quordel Richards 6 Cold Water Expre 16.37 6
10 Kirby Wilson 7 Northwest Xpress 16.45 8
11 Thomas Graham 6 Do Right 16.60 7
12 Brenton Pohlman 7 Bobcats 16.75 7
13 Jordan Chrite 7 Pops 16.93 4
14 Allyn Williams 8 AZ Titans 17.13 7
15 Eugene Allen 7 Mustangs Track C 17.14 7
16 Robert Williams 6 Do Right 17.44 6
17 Isaiah Drake 6 AZ Cheetahs 17.44 7
18 Stan Berryhill 8 AZ Titans 17.50 8
19 Elijhah Rogers 9 Pops 17.58 4
20 Terrell Felix 7 Mustangs Track C 17.66 6
21 Landante Rhoden 7 AZ Cheetahs 17.68 8
22 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 17.69 6
23 Imani Lee 6 AZ Cheetahs 17.78 6
24 Luke Haggarty 7 AZ Blaze 18.19 5
25 David Cofield 6 Mustangs Track C 18.20 5
26 Tavarus Chastain-Pearson 6 Do Right 18.36 6
27 Andre Elmore 7 Do Right 18.40 6
28 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 18.56 5
29 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 18.70 5
30 Isaiah Moehring 6 Northwest Xpress 18.79 5
31 Jonah Leyvas 6 Arizona Flames 19.05 4
32 Justin Lunford 7 Northwest Xpress 19.07 4
33 Marquise Anderson 6 Rising Sun 19.10 5
34 Saadog Webster 6 Do Right 19.16 5
35 Marcel Oliver 5 AZ Panthers 19.25 3
36 Eric Roberts 8 AZ Cheetahs 19.27 5
37 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 20.05 4
38 Devon Norman 6 Mustangs Track C 20.29 3
39 Tavian Gould 6 Arizona Flames 20.29 3
40 Cammeron Clark 7 AZ Elite 20.31 3
41 Nicholas Balkow 6 Casa Grande 20.47 1
42 Christian Coleman 6 Arizona Flames 20.52 3
43 Patrick O.Connell 7 Cold Water Expre 20.76 1
44 Keenan Rogers 7 Pops 20.84 2
45 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 20.87 3
46 Camero Hardesty 7 Northwest Xpress 21.48 2
47 Yassir White 5 AZ Cheetahs 21.54 1
48 Semaki Mack 8 Unattached 21.68 1
49 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 21.82 3
50 Anthony Davis 4 Unattached 21.90 2
51 Marcus Wolf 5 Do Right 22.45 1
52 Ken Pratt 7 Rising Sun 23.57 2
53 Joshua Dowhan 5 Unattached 23.86 2
54 Seth Reeves 7 AZ Elite 24.69 1

Event 112 200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 32.91 7
2 Tehran Thomas 8 Mustangs Track C 33.11 7
3 Darryl Robinson 7 AZ Cheetahs 33.72 6
4 Marquis Griffin 5 AZ Titans 34.17 7
5 Thomas Graham 6 Do Right 34.45 6
6 Larry Thomas 8 Mustangs Track C 34.59 6
7 Collin Benson 7 AZ Titans 34.99 7
8 Jahi Hurts 7 AZ Cheetahs 35.05 7
9 Devonte Lundy 7 Arizona Flames 35.20 7
10 Tavian Hayes 7 AZ Titans 35.26 7
11 Jordan Chrite 7 Pops 36.05 5
12 Robert Williams 6 Do Right 36.60 6
13 Brenton Pohlman 7 Bobcats 36.90 5
14 Isaiah Drake 6 AZ Cheetahs 37.12 4
15 Terrell Felix 7 Mustangs Track C 37.18 6
16 Travis Moore 6 Pops 37.22 5
17 Landante Rhoden 7 AZ Cheetahs 37.26 4
18 Elijhah Rogers 9 Pops 37.94 5
19 Stan Berryhill 8 AZ Titans 37.96 6
20 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 38.89 6
21 David Cofield 6 Mustangs Track C 39.49 5
22 Keenan Rogers 7 Pops 39.55 4
23 Andre Elmore 7 Do Right 39.83 5
24 Marquise Anderson 6 Rising Sun 39.90 4
25 Jonah Leyvas 6 Arizona Flames 40.00 4
26 Eugene Allen 7 Mustangs Track C 40.01 5
27 Tavarus Chastain-Pearson 6 Do Right 40.18 6
28 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 40.60 4
29 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 40.88 5
30 Imani Lee 6 AZ Cheetahs 41.21 1
31 Marcel Oliver 5 AZ Panthers 41.92 3
32 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 42.00 4
33 Tavian Gould 6 Arizona Flames 42.56 3
34 Saadog Webster 6 Do Right 43.03 6
35 Christian Coleman 6 Arizona Flames 43.15 3
36 Devon Norman 6 Mustangs Track C 44.62 2
37 Eric Roberts 8 AZ Cheetahs 45.02 3
38 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 45.19 3
39 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 45.37 3
40 Cammeron Clark 7 AZ Elite 46.68 2
41 Patrick O.Connell 7 Cold Water Expre 47.08 1
42 Anthony Davis 4 Unattached 50.18 1
43 Marcus Wolf 5 Do Right 50.64 7
44 Semaki Mack 8 Unattached 51.39 1
45 Yassir White 5 AZ Cheetahs 52.23 2
46 Ken Pratt 7 Rising Sun 52.76 2
47 Joshua Dowhan 5 Unattached 54.12 1

Event 141 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Northwest Xpress 'A' 1:10.90

Event 151 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Arizona Titans 'A' 1:08.48
2 Do Right 'A' 1:11.24
3 Northwest Xpress 'A' 1:13.49

Event 163 Long Jump Sub-Bantam Girls
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Taylor Hooks 7 Do Right 2.87m
2 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 2.73m
3 Tynique Woods 7 AZ Cheetahs 2.72m
4 Kendall Williams 7 Arizona Flames 2.60m
5 Araya Fletcher 7 Do Right 2.57m
6 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 2.52m
7 Alexis Center 7 Do Right 2.43m
8 Alisha Jamison 8 Bobcats 2.41m
9 Nasiah Brown 6 Mustangs Track C 2.34m
10 Alexia Marsh 7 Do Right 2.30m
10 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 2.30m
12 Asata Waler 7 Mustangs Track C 1.95m
13 Alani Hammonds 7 AZ Cheetahs 1.84m
14 Avery Strachan 9 Pops 1.82m
15 Sydni Hawkins 5 Do Right 1.81m
15 Sydney Green 6 Do Right 1.81m
17 Kenzington Pratt 8 Rising Sun 1.62m
18 Kiley Boyd 7 Pops 1.61m

Event 173 Long Jump Sub-Bantam Boys
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Aarin Hawkins 7 Mustangs Track C 3.11m
2 Allyn Williams 8 AZ Titans 2.97m
3 Larry Thomas 8 Mustangs Track C 2.90m
4 Brenton Pohlman 7 Bobcats 2.74m
5 Devonte Lundy 7 Arizona Flames 2.68m
6 Imani Lee 6 AZ Cheetahs 2.66m
7 Jahi Hurts 7 AZ Cheetahs 2.65m
8 Bradyn Dowlearn 7 Mustangs Track C 2.64m
9 Eugene Allen 7 Mustangs Track C 2.55m
9 Jordan Chrite 7 Pops 2.55m
11 Luke Haggarty 7 AZ Blaze 2.53m
12 Jabari Bartee 7 Arizona Flames 2.48m
13 David Cofield 6 Mustangs Track C 2.46m
14 Terrell Felix 7 Mustangs Track C 2.45m
15 Landante Rhoden 7 AZ Cheetahs 2.41m
16 Jonah Leyvas 6 Arizona Flames 2.39m
17 Darryl Robinson 7 AZ Cheetahs 2.35m
18 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 2.33m
19 Nicholas Balkow 6 Casa Grande 2.30m
20 Collin Benson 7 AZ Titans 2.19m
21 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 2.17m
22 Devon Norman 6 Mustangs Track C 1.93m
23 Dorian Alexander 5 AZ Panthers 1.84m
24 Keenan Rogers 7 Pops 1.83m
25 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 1.82m
26 Yassir White 5 AZ Cheetahs 1.78m
26 Christopher Flores 5 Northwest Xpress 1.78m
28 Christian Coleman 6 Arizona Flames 1.67m
29 Tavian Gould 6 Arizona Flames 1.49m
30 Camero Hardesty 7 Northwest Xpress 1.44m
31 Joshua Dowhan 5 Unattached 1.43m
32 Saadog Webster 6 Do Right 1.38m
33 Marcus Wolf 5 Do Right 1.36m
34 Isaiah Drake 6 AZ Cheetahs 1.15m
35 Anthony Davis 4 Unattached 1.05m

Event 201 100 Meter Dash Bantam Girls
==========================================================================
National: N 12.85 7/29/1990 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Tope Williams 9 AZ Cheetahs 14.51 5
2 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 14.67 5
3 Darreyl Woodson 9 Northwest Xpress 14.78 5
4 Tori Kruger 9 Northwest Xpress 15.09 5
5 Savannah Bowen 9 Rising Sun 15.13 5
6 Imani Adams 9 AZ Cheetahs 15.14 5
7 Kierra Brown 9 Do Right 15.55 2
8 Ericka Fierros 9 AZ Titans 15.55 4
9 India Broom 8 AZ Cheetahs 15.79 4
10 Cierra Reeves 9 AZ Elite 15.82 4
11 Nyanna Ortiz 9 Arizona Flames 16.03 4
12 Kyli Dublin 8 AZ Cheetahs 16.16 3
13 Jessica Finley 8 Northwest Xpress 16.22 3
14 Tateyana Edmond 9 AZ Titans 16.22 5
15 Ciara St Clair 8 Northwest Xpress 16.30 6
16 Sara Branccti 9 AZ Elite 16.40 3
17 Kennedy Broom 8 AZ Cheetahs 16.45 4
18 Jasmine Lynch 9 Unattached 16.51 1
19 Rees Young 8 Arizona Flames 16.58 3
20 Indya Pascascio 9 Rising Sun 16.61 6
21 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 16.70 3
22 Ahsley Frerking 9 Unattached 16.77 3
23 Taylor Patton 8 AZ Cheetahs 16.81 4
24 Tess Davis 9 AZ Elite 16.86 6
25 Tatiana Vasquez 9 Northwest Xpress 16.97 6
26 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 17.06 6
27 Dana Hinrichs 8 AZ Blaze 17.10 6
28 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 17.18 5
29 Taylor McIntyre 9 AZ Titans 17.33 3
30 Lauren Hudgins 9 Cold Water Expre 17.47 2
31 Jene' Price 8 AZ Panthers 17.56 2
32 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 17.84 6
33 Paige Oberhaus 9 AZ Elite 18.02 2
34 Kayla Bickel 9 Bobcats 18.06 1
35 Alanna Heaton 9 AZ Cheetahs 18.61 2
36 Alexandria Pastenek 8 Bobcats 19.43 1
37 Anissa O'Connell 9 Cold Water Expre 19.70 1
38 Desiree Gould 9 Arizona Flames 20.88 2
39 Ruth Whitwer 8 AZ Puma 21.20 2

Event 202 200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 26.71 7/31/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Tope Williams 9 AZ Cheetahs 30.66 4
2 Darreyl Woodson 9 Northwest Xpress 31.13 1
3 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 31.24 4
4 Kianna Hardwick 9 Rising Sun 31.33 4
5 Savannah Bowen 9 Rising Sun 32.01 4
6 India Broom 8 AZ Cheetahs 32.87 1
7 Ericka Fierros 9 AZ Titans 33.04 3
8 Cierra Reeves 9 AZ Elite 33.31 4
9 Tateyana Edmond 9 AZ Titans 33.40 4
10 Jasmine Lynch 9 Unattached 33.84 1
11 Sara Branccti 9 AZ Elite 34.12 3
12 Indya Pascascio 9 Rising Sun 35.13 2
13 Tess Davis 9 AZ Elite 35.34 3
14 Savannah Gaffney 9 Bobcats 35.46 1
14 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 35.46 3
16 Jene' Price 8 AZ Panthers 36.45 3
17 Chrtistine Wilford 8 Rising Sun 36.56 2
18 Sapphire Dowhan 9 Unattached 36.87 1
19 Kyli Dublin 8 AZ Cheetahs 37.10 2
20 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 37.27 3
21 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C 37.65 3
22 Dana Hinrichs 8 AZ Blaze 37.73 2
23 Paige Oberhaus 9 AZ Elite 37.94 2
24 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 38.93 2
25 Rees Young 8 Arizona Flames 39.02 2
26 Lauren Hudgins 9 Cold Water Expre 41.29 2
27 Anissa O'Connell 9 Cold Water Expre 43.94 1

Event 203 400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 59.81 8/1/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jasmyne Graham 8 Do Right 1:10.15 1
2 Kianna Hardwick 9 Rising Sun 1:15.95 2
3 Imani Adams 9 AZ Cheetahs 1:17.97 2
4 India Broom 8 AZ Cheetahs 1:20.51 2
5 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 1:21.34 2
6 Kennedy Broom 8 AZ Cheetahs 1:21.36 2
7 Chrtistine Wilford 8 Rising Sun 1:25.77 2
8 Tateyana Edmond 9 AZ Titans 1:28.01 2
9 Antoinette Ware 8 Do Right 1:28.46 2
10 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C 1:29.69 1
11 Sapphire Dowhan 9 Unattached 1:31.00 1
12 Taylor Patton 8 AZ Cheetahs 1:31.91 1
13 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 1:33.48 1
14 Kyli Dublin 8 AZ Cheetahs 1:40.54 1
15 Ruth Whitwer 8 AZ Puma 1:50.50 1

Event 204 800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
National: N 2:23.98 7/6/1986 Chalynn Carr, LaVerne, CA
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Taleisha Thompson 9 Do Right 2:57.20
2 Kierra Brown 9 Do Right 3:06.60
3 Jessica Williams 9 Arizona Flames 3:09.92
4 Antoinette Ware 8 Do Right 3:21.70

Event 205 1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
National: N 4:51.28 6/18/1994 Laura Shannon, Great Barrington, MA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Taleisha Thompson 9 Do Right 6:05.42
2 Jessica Williams 9 Arizona Flames 6:13.80
3 Savannah Gaffney 9 Bobcats 6:21.16
4 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 6:33.56

Event 208 1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
National: N 7:30.80 7/18/1993 Elizabeth Paxton, Cypress, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Taylor McIntyre 9 AZ Titans 9:41.38
2 Alanna Heaton 9 AZ Cheetahs 11:40.34
3 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 11:45.73

Event 211 100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 12.73 7/28/1991 Richard Washington, Inglewood, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Deantae Fuller 9 AZ Titans 13.81 5
2 Kory Wilson 8 Northwest Xpress 14.16 5
3 Malcolm Thomas 8 AZ Titans 14.27 5
4 Paul Lucas 9 Do Right 14.49 5
5 Anthony Wynn 9 AZ Panthers,Phoenix 14.61 5
6 Mitchell Freedman Jr 8 Mustangs Track C 15.09 4
7 Alonzo Alexander 8 AZ Panthers 15.22 4
8 Bryce Perkins 9 AZ Cheetahs 15.30 4
9 Collin Erickson 8 Arizona Flames 15.33 4
10 Vic Conyer 8 Rising Sun 15.42 5
11 Amyer Armstrong 9 Northwest Xpress 15.55 3
12 Tristin Decker 9 Northwest Xpress 15.55 3
13 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 15.59 3
14 Tevin Mayfield 9 AZ Cheetahs,Chandle 15.60 5
15 Jeff Robertson 9 Northwest Xpress 15.62 3
16 Dakota Miller 8 AZ Heat 15.63 4
17 Larry Norman Jr 9 AZ Titans 15.71 4
18 Denzel McIIntyre 9 AZ Titans 15.79 1
19 Ar;yan Rojas 9 Rising Sun 15.82 1
20 Eric Harriston 9 AZ Cheetahs 15.87 2
21 Jalen Johnson 8 AZ Panthers 15.87 3
22 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs 15.92 2
23 Francisco Dicocheo 9 AZ Titans 15.97 4
24 Paul Davis 9 Unattached 16.07 4
25 Bryce Griffin 9 Rising Sun 16.21 1
26 Jarvis Moore 9 Rising Sun 16.40 1
27 Kendrick Felix 8 Mustangs Track C 16.62 2
28 Allen Gilbert 9 AZ Titans 16.62 3
29 Nik Mercer 9 Do Right 16.62 5
30 Jason Splane Jr 8 AZ Cheetahs 16.70 1
31 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 16.90 3
32 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 17.09 2
33 Kyan Washington 8 AZ Cheetahs 17.10 2
34 Daylon Evans 9 AZ Titans 17.67 2
35 Javon Rushing 9 Unattached 17.70 1
36 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 17.85 2
37 Kyron Robinson 8 Mustangs Track C 18.46 1
38 Israel Simpson 9 AZ Cheetahs 18.79 3
39 Joseph Sexton 8 Cold Water Expre 20.28 1

Event 212 200 Meter Dash Bantam Boys
==========================================================================
National: N 26.01 7/25/1996 Richard Crawford, Plano, TX
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Deantae Fuller 9 AZ Titans 29.66 4
2 Paul Lucas 9 Do Right 29.71 4
3 Luke Rubenzer 9 AZ Elite 30.73 4
4 Lawrence Wallace 8 AZ Titans 30.77 4
5 Bryce Perkins 9 AZ Cheetahs 31.65 3
6 Travis Titsworth 8 Rising Sun 31.66 4
7 Alonzo Alexander 8 AZ Panthers 31.78 4
8 Dakota Miller 8 AZ Heat 32.24 4
9 Jalen Johnson 8 AZ Panthers 32.41 3
10 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 32.45 3
11 Collin Erickson 8 Arizona Flames 33.03 3
12 Vic Conyer 8 Rising Sun 33.06 4
13 Noah Berens 9 AZ Elite 33.27 2
14 Jamaree Johnson 9 Do Right 33.66 2
15 Jarvis Moore 9 Rising Sun 34.32 1
16 Bryce Griffin 9 Rising Sun 34.47 1
17 Ar;yan Rojas 9 Rising Sun 34.58 1
18 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 34.75 3
19 Paul Davis 9 Unattached 34.78 3
20 Jason Splane Jr 8 AZ Cheetahs 35.05 1
21 Kendrick Felix 8 Mustangs Track C 35.05 2
22 Allen Gilbert 9 AZ Titans 35.18 3
23 Jack Oberhaus 9 AZ Elite 36.45 2
24 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 37.49 1
25 Daylon Evans 9 AZ Titans 37.75 2
26 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 38.79 2
27 Javon Rushing 9 Unattached 40.16 1
28 Kyron Robinson 8 Mustangs Track C 43.91 2

Event 213 400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 58.74 7/25/1997 Jules Noel, Bouynton Beach, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Luke Rubenzer 9 AZ Elite 1:07.81 2
2 Wesley Sutton 9 AZ Cheetahs 1:10.88 2
3 Travis Titsworth 8 Rising Sun 1:13.14 2
4 Noah Berens 9 AZ Elite 1:14.35 2
5 Brooks Cannell 9 AZ Blaze 1:15.72 2
6 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs 1:16.62 1
7 Eric Harriston 9 AZ Cheetahs 1:19.34 2
8 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 1:20.49 2
9 Jack Oberhaus 9 AZ Elite 1:21.21 1
10 Jacob Morrison 8 Cold Water Expre 1:22.18 1
11 Rico Tipton Jr 8 Arizona Flames 1:23.48 1
12 Jason Splane Jr 8 AZ Cheetahs 1:23.61 1
13 Kyan Washington 8 AZ Cheetahs 1:23.83 1
14 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 1:28.33 1

Event 214 800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 2:19.00 5/20/1989 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Muhammad Oliver 9 AZ Panthers 2:42.40
2 Tristin Decker 9 Northwest Xpress 2:43.14
3 Brooks Cannell 9 AZ Blaze 2:45.98
4 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 2:48.24
5 Fredrick Hawkins 8 Do Right 2:58.48
6 Jacob Morrison 8 Cold Water Expre 2:58.97
7 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 3:14.51
8 Justin Fell 8 Mustangs Track C 3:15.72
9 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 3:18.73

Event 215 1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 4:48.04 7/29/2001 Connor Revord, Joliet, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jacob Morrison 8 Cold Water Expre 6:09.85
2 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 6:23.38
3 Justin Fell 8 Mustangs Track C 6:28.84
4 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 6:29.23

Event 241 4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
National: N 54.56 7/30/1994 United Stars, Philadelphia, PA
T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 1:00.50
2 Arizona Rising Sun 'A' 1:01.87
3 Northwest Xpress 'A' 1:02.27
4 Do Right 'A' 1:03.82

Event 242 4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
National: N 4:19.00 7/29/1993 Fast Action TC, Los Angeles, CA
A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell
Team Finals
================================================================
1 Arizona Elite 'A' 5:43.65
2 Arizona Flames 'A' 5:50.60

Event 251 4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
National: N 52.57 7/28/2001 Track Houston, Houston, TX
D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker
Team Finals
================================================================
1 Arizona Panthers 'A' 57.96
2 Arizona Titans 'A' 58.39
3 Arizona Cheetah 'A' 59.56
4 Northwest Xpress 'A' 1:00.00
5 Arizona Rising Sun 'A' 1:01.80
6 Do Right 'A' 1:02.68
7 Arizona Titans 'B' 1:05.53
8 Northwest Xpress 'B' 1:05.71

Event 261 High Jump Bantam Girls
================================================================
National: N 4-08 7/24/1997 Dorothy Holt, Hinesville, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 1.05m
2 Emilie Thomas 9 Northwest Xpress 0.90m
2 Savannah Gaffney 9 Bobcats 0.90m

Event 263 Long Jump Bantam Girls
================================================================
National: N 15-01.75 1972 Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jasmyne Graham 8 Do Right 3.59m
2 Ciara St Clair 8 Northwest Xpress 3.20m
3 Chrtistine Wilford 8 Rising Sun 2.77m
3 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C 2.77m
5 Jene' Price 8 AZ Panthers 2.66m
6 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 2.63m
7 Dana Hinrichs 8 AZ Blaze 2.60m
8 Rees Young 8 Arizona Flames 2.51m
9 Kayla Bickel 9 Bobcats 2.35m
10 Alexandria Pastenek 8 Bobcats 2.29m
11 Emma Nichols 8 Northwest Xpress 2.13m
12 Ruth Whitwer 8 AZ Puma 1.99m
13 Kennedy Broom 8 AZ Cheetahs 1.92m

Event 265 Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================
National: N 34-04 7/28/1995 Amber Crutis, Monroe, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 4.57m
2 Ressa Johnson 9 Tonto 3.53m
3 Desiree Gould 9 Arizona Flames 3.27m

Event 267 Javelin Throw (300G) Bantam Girls
================================================================
National: N 89-02 7/6/2001 Agnes Gallegos, Albuquerque, NM
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alexandria Pastenek 8 Bobcats 15.69m
2 Sapphire Dowhan 9 Unattached 13.28m
3 Emilie Thomas 9 Northwest Xpress 11.74m
4 Christina Canez 8 AZ Cheetahs 11.70m
5 Desiree Gould 9 Arizona Flames 11.68m
6 Alanna Heaton 9 AZ Cheetahs 9.76m
7 Emma Nichols 8 Northwest Xpress 9.31m
8 Kayla Bickel 9 Bobcats 9.25m

Event 271 High Jump Bantam Boys
================================================================
National: N 5-01.25 1977 David Mosley, Sunnyvale, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Kory Wilson 8 Northwest Xpress 1.15m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
P O O O O XXO
2 Austin Walashek 9 AZ Puma 1.10m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
P P O O O XXX
2 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs 1.10m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
P O O O O XXX
4 Anthony Wynn 9 AZ Panthers,Phoenix J1.10m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
P O O XO O XXX
5 Rico Tipton Jr 8 Unattached 1.05m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10
P O O O XXX

Event 273 Long Jump Bantam Boys
================================================================
National: N 16-01.25 7/26/1980 Terry Simpson
Name Age Team Finals
================================================================
1 Wesley Sutton 9 AZ Cheetahs 4.16m
2 Malcolm Thomas 8 AZ Titans 4.11m
3 Muhammad Oliver 9 AZ Panthers 3.50m
4 Collin Erickson 8 Arizona Flames 3.49m
5 Dakota Miller 8 AZ Heat 3.45m
6 Tevin Mayfield 9 AZ Cheetahs,Chandle 3.38m
7 Rico Tipton Jr 8 Arizona Flames 3.33m
8 Larry Norman Jr 9 AZ Titans 3.28m
8 Fredrick Hawkins 8 Do Right 3.28m
10 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 3.09m
11 Ar;yan Rojas 9 Rising Sun 3.04m
12 Denzel McIIntyre 9 AZ Titans 3.01m
13 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 2.99m
14 Kendrick Felix 8 Mustangs Track C 2.90m
15 Jamaree Johnson 9 Do Right 2.85m
16 Francisco Dicocheo 9 AZ Titans 2.84m
17 Micah Martin-Tuhey 8 Northwest Xpress 2.83m
18 Caleb Killian 8 Northwest Xpress 2.82m
19 Kyron Robinson 8 Mustangs Track C 2.59m
20 Cedric Jacobs-Jones 8 Bobcats 2.25m

Event 275 Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================
National: N 39-10.75 7/3/1993 Kevin Bookout, Stroud, OK
Name Age Team Finals
================================================================
1 Nik Mercer 9 Do Right 8.54m
2 John Kruger 9 Northwest Xpress 5.07m
3 Javon Rushing 9 Unattached 4.66m
4 Moiya Willamson 8 Northwest Xpress 4.64m
4 Joshua Bickle 9 Bobcats 4.64m
6 Joseph Sexton 8 Cold Water Expre 3.61m

Event 277 Javelin Throw (300G) Bantam Boys
================================================================
National: N 122-11 7/26/2001 Matthew Kosecki, Humble, Tx
Name Age Team Finals
================================================================
1 Paul Davis 9 Unattached 26.95m
2 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 23.13m
3 Hunter Styles 9 Northwest Xpress 23.10m
4 Mitchell Freedman Jr 8 Mustangs Track C 21.68m
5 Austin Walashek 9 AZ Puma 20.89m
6 Cedric Jacobs-Jones 8 Bobcats 20.79m
7 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 18.92m
8 John Kruger 9 Northwest Xpress 18.15m
9 Moiya Willamson 8 Northwest Xpress 17.28m
10 Joshua Bickle 9 Bobcats 15.56m
11 Nicolas Thomas 8 Northwest Xpress 12.20m
12 Samuel Moehring 8 Northwest Xpress 10.49m
13 Colin Powers 8 Northwest Xpress 9.25m
14 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 9.03m
15 Justin Fell 8 Mustangs Track C 7.90m

Event 301 100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 12.10 7/31/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jaszmyne Smith 11 Rising Sun 13.62 5
2 Taylor Primous 11 Do Right,Phoennix, 13.81 5
3 Jasmine Wilson 11 Rising Sun 13.92 5
4 Cheyenne Thompson 10 AZ Cheetahs 14.55 4
5 Dominique Jackson 11 AZ Cheetahs 14.56 5
6 Mecca Muhammand 11 Cold Water Expre 14.67 5
7 Kendall Stokes 10 Arizona Flames 14.80 5
8 Savannah Meador 10 Do Right,Glendale, 14.84 4
9 Joy Whitehead 10 AZ Cheetahs 14.94 3
10 Kaliya Johnson 11 AZ Cheetahs 14.97 5
11 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 15.00 3
12 Y. Vargas 12 Rising Sun 15.05 3
13 Carlie Brown 11 Northwest Xpress 15.20 2
14 Lilly Halton 10 Cold Water Expre 15.24 4
15 Carissa Allen 11 Rising Sun 15.25 1
16 Imari Campbell-Harrell 11 Cold Water Expre 15.35 3
17 Chanel Yarbrough 10 AZ Panthers,Peoria, 15.47 1
18 Rylie Dickerson 10 AZ Elite 15.50 3
19 Tatiana Berryhill 11 AZ Titans 15.80 4
20 Cierra Gibbs 11 Arizona Flames 15.80 2
21 Sara Higgs 10 Arizona Flames 15.81 3
22 Sheyenne Davis 10 Unattached 15.87 4
23 Zaynna Berryhill 11 AZ Titans 15.89 4
24 LeLe Craig 10 Mustangs Track C 15.91 4
25 Bralecia Evans 11 AZ Titans 16.26 4
26 Jazmyn Bartee 10 Arizona Flames 16.89 2
27 Shanna Chen 10 Arizona Flames 17.38 2
28 Keyara Broom 11 Rising Sun 17.46 2
29 Samantha Jefferson 10 Bobcats 17.56 2
30 Shaquiniesha Mack 10 Unattached 17.76 1

Event 302 200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 24.47 8/1/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jasmin Pratt 11 Rising Sun,Phoenix, 27.16 4
2 Delana Moore 11 Rising Sun 27.32 4
3 Jaide Stepter 11 Pops 28.81 4
4 Taylor Primous 11 Do Right,Phoennix, 29.06 3
5 Treniese Sylve 11 AZ Panthers,Phoenix 29.09 4
6 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 29.41 4
7 Mecca Muhammand 11 Cold Water Expre 30.26 3
8 Canada Smith 11 AZ Panthers 30.34 4
9 Kendall Stokes 10 Arizona Flames 30.83 3
10 Y. Vargas 12 Rising Sun 31.09 2
11 Keyanna Griffin 10 AZ Titans 31.52 4
12 Sheyenne Davis 10 Unattached 32.41 3
13 Tatiana Berryhill 11 AZ Titans 32.62 3
14 Joy Whitehead 10 AZ Cheetahs 32.72 1
15 Zaynna Berryhill 11 AZ Titans 33.25 3
16 Cierra Gibbs 11 Arizona Flames 33.62 2
17 Bryndiah Evans 11 AZ Titans 33.69 1
18 Rylie Dickerson 10 AZ Elite 34.12 2
19 Silky Sharpe 10 Bobcats 34.33 1
20 Bralecia Evans 11 AZ Titans 34.61 3
21 Megan Bowen 11 AZ Blaze 35.50 2
22 Shanna Chen 10 Arizona Flames 37.02 2
23 Shaquiniesha Mack 10 Unattached 37.85 1

Event 303 400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 55.54 7/27/2001 Ebony Collins, Los Angeles, Ca
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Delana Moore 11 Rising Sun 1:04.42 3
2 Treniese Sylve 11 AZ Panthers,Phoenix 1:06.89 1
3 Canada Smith 11 AZ Panthers 1:08.43 1
4 Abby Moskowitz 11 Bobcats 1:08.65 1
5 Jaide Stepter 11 Pops 1:08.67 3
6 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 1:10.97 3
7 Dominique Jackson 11 AZ Cheetahs 1:11.93 3
8 Keyanna Griffin 10 AZ Titans 1:12.15 3
9 Taylor Primous 11 Do Right,Phoennix, 1:12.35 2
10 Cheyenne Thompson 10 AZ Cheetahs 1:13.58 3
11 Savannah Meador 10 Do Right,Glendale, 1:13.90 3
12 Danielle Forney 11 AZ Cheetahs 1:15.06 3
13 Megan Bowen 11 AZ Blaze 1:15.36 2
14 Joy Whitehead 10 AZ Cheetahs 1:15.65 2
15 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 1:15.68 2
16 Star Seliquini 10 AZ Blaze 1:16.42 2
17 Silky Sharpe 10 Bobcats 1:17.11 1
18 Bralecia Evans 11 AZ Titans 1:18.62 1
19 Bryndiah Evans 11 AZ Titans 1:19.04 1
20 Clarissa Sorden 10 Unattached 1:21.72 1
21 Shanna Chen 10 Arizona Flames 1:21.91 2
22 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 1:29.36 2

Event 304 800 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 2:13.65 7/29/1995 LaSinda Demus, Santa Rosa, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ashley Pinkney 11 Rising Sun,Phoenix, 2:42.52
2 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 2:49.59
3 Cassidy Kammerman 10 Arizona Flames 2:50.36
4 Star Seliquini 10 AZ Blaze 3:03.32
5 Bryndiah Evans 11 AZ Titans 3:06.61

Event 305 1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 4:42.58 7/30/1988 Heather Burroughs, Kansas City, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Sarah Fakler 11 Bobcats 5:34.64
2 Cassidy Kammerman 10 Arizona Flames 5:38.68
3 Lizabeth Dyson 10 Bobcats 5:56.03
4 Olivia Branccti 11 AZ Elite 6:02.43
5 Krisa Duff 11 Bobcats 6:10.55
6 McKenna Gaffney 11 Bobcats 6:14.95
7 Cathrine Whitwer 10 AZ Puma 7:38.74

Event 308 1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
National: N 6:53.70 7/26/1990 Danielle Safran, Brentwood, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Emma Power 11 Northwest Xpress 9:41.24

Event 311 100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 11.70 8/2/1998 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Quintin Kime 11 AZ Puma 13.23 5
2 DeAndrea Williams 11 AZ Titans 13.32 5
3 Tajae White 11 AZ Cheetahs 13.41 5
4 Ryan Pierce 11 Rising Sun 13.49 5
5 Javon Williams 11 AZ Cheetahs,Chandle 13.61 5
6 Nathan Simpson 10 Rising Sun 13.63 4
7 Marcus Beaver 11 AZ Cheetahs 13.63 5
8 Robert Relf 10 Do Right 13.75 5
9 Cameron Twiggs 11 Northwest Xpress 13.89 4
10 James Brown 11 Rising Sun 13.99 4
11 Nate Phillips 10 AZ Cheetahs 14.05 5
12 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 14.28 3
13 Cesar Wong 11 Northwest Xpress 14.29 3
14 Levi Wallace 10 AZ Titans 14.32 3
15 Pierce Butzine 11 Northwest Xpress 14.41 2
16 Lennon Riggs 12 Bobcats 14.43 1
17 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 14.48 4
18 Jonathan Vale 11 AZ Elite 14.52 3
19 Jorgen Holgerson 10 Arizona Flames 14.53 4
20 Toure Marshall 10 Mustangs Track C 14.56 4
21 Paul Perkins 12 AZ Cheetahs 14.59 4
22 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 14.59 2
23 Charence Clark 11 AZ Elite 15.01 3
24 Travon Richardson 11 Do Right 15.01 3
25 Thomas McGrueder 10 Arizona Flames 15.06 2
26 Jimmy Maher 10 AZ Puma 15.23 5
27 Larrry Fuller 10 Northwest Xpress 15.25 2
28 Jordon Fairley 11 Rising Sun 15.32 4
29 Greg Craig 10 Mustangs Track C 15.32 2
30 Aaron Canez 10 AZ Cheetahs 15.38 3
31 Derrick Cameron 10 Rising Sun 15.39 3
32 Cody Tew 11 Northwest Xpress 15.47 1
33 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 15.54 3
34 Austin Snyder 10 Unattached 15.98 1
35 Joseph Morrison 11 Cold Water Expre 16.14 2
36 Daniel Ruzi 11 Bobcats 16.15 1
37 Jayler Hall 12 Rising Sun 16.88 1
38 Sam Duke 10 AZ Blaze 17.49 1
39 Robbie Whitwer 10 AZ Puma 18.15 2

Event 312 200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 23.94 7/28/1990 Jason Johnson, Shreveport, LA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Giovinni Pascascio 11 Rising Sun 26.65 3
2 Quintin Kime 11 AZ Puma 27.55 3
3 DeAndrea Williams 11 AZ Titans 27.94 3
4 Devon Allen 11 Rising Sun 28.26 3
5 Lennon Riggs 12 Bobcats 28.96 1
6 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 29.51 3
7 Brandon Mckinney 12 Unattached 29.51 1
8 Jorgen Holgerson 10 Arizona Flames 29.71 3
9 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 29.76 3
10 Levi Wallace 10 AZ Titans 30.09 2
11 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 30.67 2
12 Dalvin Richardson 11 Mustangs Track C 30.91 2
13 Jihad Pasha 11 Cold Water Expre 30.98 2
14 Travon Richardson 11 Do Right 31.43 1
15 Clinton Hodge 11 Do Right 32.74 2
16 Derrick Cameron 10 Rising Sun 32.97 2
17 Greg Craig 10 Mustangs Track C 33.23 2
18 Rafael Ortiz 10 Arizona Flames 35.04 1
19 Jayler Hall 12 Rising Sun 37.08 1

Event 313 400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 53.06 7/28/1991 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Javon Williams 11 AZ Cheetahs,Chandle 1:02.01 2
2 Devontay Titsworth 11 Rising Sun 1:02.09 2
3 Braxton Nickerson 10 Do Right 1:04.15 2
4 Nate Phillips 10 AZ Cheetahs 1:04.47 2
5 Chad Wilford 10 Rising Sun 1:05.88 2
6 Jonathan Vale 11 AZ Elite 1:07.66 1
7 Joseph Cortez 10 Rising Sun 1:09.00 1
8 Paul Perkins 12 AZ Cheetahs 1:09.09 2
9 Clinton Hodge 11 Do Right 1:09.39 2
10 Levi Wallace 10 AZ Titans 1:10.66 1
11 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 1:11.37 1
12 Marcus Beaver 11 AZ Cheetahs 1:11.90 2
13 Aaron Canez 10 AZ Cheetahs 1:13.81 1
14 Terrance Gooden 10 Pops 1:18.35 1
15 Charence Clark 11 AZ Elite 1:20.98 1

Event 314 800 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 2:07.21 7/26/2001 Reginald Warren, Smyma, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Steven Kammeyer 11 AZ Puma 2:31.92
2 Clinton Hodge 11 Do Right 2:33.53
3 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 2:46.45
4 Alex Armbrus 11 Northwest Xpress 2:47.40
5 Andrew West 11 Arizona Flames 2:49.12
6 Terrance Gooden 10 Pops 2:49.62
7 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 2:50.14
8 Ryan O'Connell 11 Cold Water Expre 3:07.55
9 Devin Haggarty 10 AZ Blaze 3:07.65

Event 315 1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 4:22.58 1980 Tony Terex, Wasco, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 5:24.88
2 Andrew West 11 Arizona Flames 5:33.05
3 Ryan Sullivan 10 AZ Blaze 5:33.11
4 Ryan Branccti 11 AZ Elite 5:54.42
5 Robbie Whitwer 10 AZ Puma 6:00.85
6 Devin Haggarty 10 AZ Blaze 6:27.48
7 Ryan O'Connell 11 Cold Water Expre 6:42.12

Event 316 3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 9:38.52 8/1/1998 Chris Dominic, San Lorenzo, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 11:12.02
2 Ryan Sullivan 10 AZ Blaze 12:29.36
3 Jonathan Balkow 10 Casa Grande 14:52.99

Event 321 80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
================================================================
National: N 12.32 7/28/1996 Ashlee Williams, Dallas, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 14.11
2 Kaliya Johnson 11 AZ Cheetahs 15.42
3 Canada Smith 11 AZ Panthers 15.86
4 Jessica Gettleman 11 Bobcats 16.33
5 Danielle Forney 11 AZ Cheetahs 16.61

Event 331 80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
================================================================
National: N 11.74 7/27/1997 Kenny Lambe, Hilton Head, SC
Name Age Team Finals
================================================================
1 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 14.88
2 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 15.81
3 Paul Perkins 12 AZ Cheetahs 16.83

Event 341 4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 49.17 7/28/1996 Texas Heat, Ft. Worth, TX
C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 52.56
2 Arizona Cheetah 'A' 55.62
3 Cold Water Express 'A' 59.37
4 Northwest Xpress 'A' 1:02.77
5 Phoenix Bobcats 'A' 1:06.67
6 Arizona Titans 'A' 1:12.36

Event 343 4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 9:30.72 6/14/1997 L A Jets, Los Angeles, CA
P. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca
Team Finals
================================================================
1 Phoenix Bobcats 'A' 11:39.53
2 Phoenix Bobcats 'B' 12:07.40

Event 351 4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
National: N 47.75 7/31/1979 Glenarden TC, Upper Marlboro, MD
B. Haigher,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 52.22
2 Arizona Cheetah 'A' 52.90
3 Do Right 'A' 54.81
4 Northwest Xpress 'A' 55.49
5 Arizona Rising Sun 'B' 56.07
6 Mustangs Track Club 'A' 57.59
7 Northwest Xpress 'B' 1:01.12

Event 352 4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
National: N 3:47.50 7/31/1994 Glenarden TC, Upper Marlboro, MD
B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 4:21.96
2 Do Right 'A' 4:30.47
3 Arizona Rising Sun 'B' 4:54.35
4 Arizona Flames 'A' 5:17.31

Event 361 High Jump Midget Girls
================================================================
National: N 5-06.25 7/27/1996 Jacqueline Johnson, Yuma, AZ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Brittany Jones 11 Pops 1.45m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.20
O O O XXO XXX O
2 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 1.20m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.15 1.20
O XO XO XXX O XO
3 Danielle Forney 11 AZ Cheetahs 1.15m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
P O O O O O XXX
4 Jade Welton 11 Northwest Xpress J1.15m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
P O O O XO XO XXX
5 Chanel Yarbrough 10 AZ Panthers,Peoria, J1.15m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
P P O O XO XXO XXX
6 Jazmyn Bartee 10 Arizona Flames J1.15m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20
P XXO O O O XXO XXX
7 Charlotte Thomas 11 Northwest Xpress 1.10m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10
P XO O XO XXX
8 Sara Higgs 10 Arizona Flames J1.10m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
P O O O O XXX
8 Kayla Owens 11 Northwest Xpress J1.10m
0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
P O PPP O O XXX
10 Jessica Gettleman 11 Bobcats 0.95m
0.90 0.95 1.00
P XO XXX

Event 363 Long Jump Midget Girls
================================================================
National: N 18-03.75 6/20/1998 Gayle Hunter, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Treniese Sylve 11 AZ Panthers,Phoenix 4.74m
2 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 4.41m
3 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 3.92m
4 Jaide Stepter 11 Pops 3.61m
5 Star Seliquini 10 AZ Blaze 3.52m
6 Krisa Duff 11 Bobcats 3.39m
7 Bryndiah Evans 11 AZ Titans 3.22m
8 McKenna Gaffney 11 Bobcats 3.21m
9 Keyara Broom 11 Rising Sun 3.15m
10 LeLe Craig 10 Mustangs Track C 3.14m
11 Sheyenne Davis 10 Unattached 3.12m
12 Carissa Allen 11 Rising Sun 3.10m
13 Chanel Yarbrough 10 AZ Panthers,Peoria, 2.97m
14 Cierra Gibbs 11 Arizona Flames 2.83m
15 Y. Vargas 12 Rising Sun 2.76m
16 Renee Dyson 10 Bobcats 2.65m
17 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 2.63m
18 Cathrine Whitwer 10 AZ Puma 2.03m

Event 365 Shot Put (6#) Midget Girls
================================================================
National: N 47-07.25 7/11/1987 Johanna Gambill, Vancouver, Wa
Name Age Team Finals
================================================================
1 Savannah Meador 10 Do Right,Glendale, 7.88m
2 Cassie Johnson 10 Tonto 6.69m
3 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 5.82m
4 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 5.56m
5 Carissa Allen 11 Rising Sun 5.00m
6 Erin Fakler 10 Bobcats 4.81m

Event 366 Discus Throw (1K) Midget Girls
================================================================
National: N 122-11 7/24/1997 Amber Curtis, Monroe, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Taylor Dyson 10 Bobcats 10.34m
2 Erin Fakler 10 Bobcats 9.24m

Event 367 Javelin Throw (300 G) Midget Girls
================================================================
National: N 115-10 7/26/2001 Leigh Petranoff, Cranston, RI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Lizabeth Dyson 10 Bobcats 19.60m
2 Taylor Dyson 10 Bobcats 18.93m
3 Abby Moskowitz 11 Bobcats 18.18m
4 Jade Welton 11 Northwest Xpress 17.12m
5 Renee Dyson 10 Bobcats 16.75m
6 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 14.76m
7 Charlotte Thomas 11 Northwest Xpress 13.54m
7 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 13.54m
9 Samantha Jefferson 10 Bobcats 10.91m

Event 371 High Jump Midget Boys
================================================================
National: N 5-09 1979 David Mosley, Palo Alto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Andrew McDonald 11 AZ Puma 1.35m
2 Steven Kammeyer 11 AZ Puma 1.30m
2 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 1.30m
4 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 1.25m
5 Jimmy Maher 10 AZ Puma 1.20m
6 Alex Armbrus 11 Northwest Xpress 1.15m
6 Daniel Ruzi 11 Bobcats 1.15m
8 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 1.10m
8 Troy Burruss 10 AZ Puma 1.10m

Event 373 Long Jump Midget Boys
================================================================
National: N 19-05 1974 Anthony Gibson, San Fernando, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Quintin Kime 11 AZ Puma 4.53m
2 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 4.01m
3 Logan Nichols 10 Northwest Xpress 3.95m
4 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 3.78m
5 Tajae White 11 AZ Cheetahs 3.66m
6 Toure Marshall 10 Mustangs Track C 3.64m
7 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 3.54m
8 Dalvin Richardson 11 Mustangs Track C 3.32m
9 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 3.29m
10 Terrance Gooden 10 Pops 3.08m
11 Sam Duke 10 AZ Blaze 2.93m
12 Greg Craig 10 Mustangs Track C 2.91m
13 Cody Tew 11 Northwest Xpress 2.74m
14 Thomas McGrueder 10 Arizona Flames 2.70m

Event 375 Shot Put (6#) Midget Boys
================================================================
National: N 53-00 6/28/1980 Troy Fowler, Eureka, KS
Name Age Team Finals
================================================================
1 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 9.91m
2 Shawn Collins 11 Unattached 9.83m
3 Joseph Morrison 11 Cold Water Expre 7.64m
4 Mitchell Troup 11 Unattached 7.61m
5 Albert Medina 11 Unattached 7.43m
6 Sam Duke 10 AZ Blaze 7.41m
7 Connor Hardesty 11 Northwest Xpress 6.92m
8 Cooper Killiam 11 Northwest Xpress 5.55m

Event 376 Discus Throw (1K) Midget Boys
================================================================
National: N 159-07 6/19/1982 Michael Stubblefield, Bakersfield, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 23.22m
2 Shawn Collins 11 Unattached 20.81m
3 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 20.56m
4 Mitchell Troup 11 Unattached 16.31m
5 Albert Medina 11 Unattached 16.08m

Event 377 Javelin Throw (300G) Midget Boys
================================================================
National: N 123-03 7/28/2001 Josh Johnson, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Taylor Styles 11 Northwest Xpress 34.33m
2 Deselle Dean 11 Do Right,Phoenix, A 31.92m
3 Tony Dean 11 Do Right,Phoenix, A 28.05m
4 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 26.29m
5 Travon Richardson 11 Do Right 25.04m
6 Robbie Whitwer 10 AZ Puma 23.30m
7 Troy Burruss 10 AZ Puma 22.96m
8 Joseph Morrison 11 Cold Water Expre 22.01m
9 Daniel Ruzi 11 Bobcats 21.89m
10 Cooper Killiam 11 Northwest Xpress 20.99m
11 Connor Hardesty 11 Northwest Xpress 16.16m

Event 401 100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 11.61 8/1/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Bryanna Smythe 13 AZ Cheetahs,Chandle 12.79 5
2 Chinequa Lee 13 AZ Cheetahs 12.85 5
3 Derriann Richardson 12 AZ Cheetahs 12.90 3
4 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 13.23 5
5 Sydnee Freeman 12 AZ Elite 13.67 4
6 Tyerra Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 13.81 5
7 Natalie Melkonoff 12 AZ Elite 13.95 4
8 Jackie Smith 12 AZ Blaze 13.97 3
9 Prasana Polite 14 AZ Cheetahs 13.98 4
10 Alexis Clay 12 AZ Cheetahs,Chandle 13.98 5
11 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 14.07 2
12 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 14.07 3
13 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 14.18 4
14 Adrianna Chrite 12 Pops 14.19 4
15 Domonique Cameron 12 Rising Sun 14.22 2
16 Salimah Muhammad 12 AZ Cheetahs,Chandle 14.22 3
17 Tianna Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 14.24 5
18 Jasmine Morris 12 AZ Cheetahs 14.29 3
19 Karirina Oneal-Mack 12 Mustangs Track C 14.30 1
20 Destiny Lundy 12 Arizona Flames 14.35 4
21 McKenzie Berryhill 12 Unattached 14.42 1
22 Naosha Hockett 12 AZ Titans 14.43 4
23 Damika McWilliams 12 Rising Sun 14.57 2
24 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 14.80 5
25 Ericka Rogers 12 Mustangs Track C 14.83 2
26 Diamin Dean 13 Do Right,Phoenix, A 14.84 5
27 Marlee Bever 13 AZ Heat 14.94 2
28 Jahnee Brown 13 Do Right 15.50 3
29 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 15.51 1
30 Sayeeshaa Downing 12 Do Right 16.25 3
31 Keirra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 16.35 3

Event 402 200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 23.63 7/31/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Sydnee Freeman 12 AZ Elite 27.84 3
2 Natalie Melkonoff 12 AZ Elite 27.95 3
3 Adrianna Chrite 12 Pops 29.24 3
4 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 29.30 2
5 Salimah Muhammad 12 AZ Cheetahs,Chandle 29.34 3 6 Karirina Oneal-Mack 12 Mustangs Track C 29.38 2 7 Kriarwn Gooswn 13 Pops 29.54 1 8 Courtney Clark 13 AZ Elite 29.62 3 9 Destiny Lundy 12 Arizona Flames 29.65 3 10 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 29.88 3 11 Damika McWilliams 12 Rising Sun 30.04 1 12 Emily Ellis 13 Pops 30.20 2 13 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 30.30 1 14 Erin Rebello 13 Arizona Flames 30.56 2 15 Domonique Cameron 12 Rising Sun 30.63 2 16 Ericka Rogers 12 Mustangs Track C 31.02 1 17 Ebbie Wickstrom 13 AZ Elite 33.56 1 18 Adriana Craig 12 Mustangs Track C 34.40 1 Event 403 400 Meter Dash Youth Girls =================================================================== National: N 53.43 7/31/1994 Char Foster, Clearwater, FL Name Age Team Finals H# =================================================================== 1 Tyerra Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 1:05.04 4 2 Cadija Caldwell 12 AZ Cheetahs 1:05.64 4 3 Courtney Clark 13 AZ Elite 1:06.92 2 4 Salimah Muhammad 12 AZ Cheetahs,Chandle 1:07.37 4 5 Alexis Clay 12 AZ Cheetahs,Chandle 1:07.43 4 6 Jasmine Morris 12 AZ Cheetahs 1:07.54 3 7 Prasana Polite 14 AZ Cheetahs 1:08.09 3 8 Emily Ellis 13 Pops 1:08.17 3 9 Tianna Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 1:09.17 4 10 McKenzie Berryhill 12 Unattached 1:09.46 1 11 Kriarwn Gooswn 13 Pops 1:09.69 3 12 Janay Mendez 13 AZ Cheetahs 1:10.24 2 13 Daija Donaldson 12 AZ Panthers 1:11.34 2 14 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 1:11.47 3 15 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 1:11.67 3 16 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 1:12.00 2 17 Karirina Oneal-Mack 12 Mustangs Track C 1:12.06 2 18 Ebbie Wickstrom 13 AZ Elite 1:17.18 1 19 Keirra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 1:21.74 2 20 Sayeeshaa Downing 12 Do Right 1:25.60 2 21 Zuleima Espinosa 12 Cold Water Expre 1:33.88 1 Event 404 800 Meter Run Youth Girls ================================================================ National: N 2:09.00 8/1/1998 Treani Swain, Los Angeles, CA Name Age Team Finals ================================================================ 1 Breana Ruiz 12 AZ Elite,Mesa, AZ 2:27.25 2 April Steward 12 Pops,Tucson, AZ 2:29.08 3 Tyerra Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 2:50.14 4 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 2:54.28 5 Ontario Kabobel 12 AZ Elite 2:54.29 6 Diamin Dean 13 Do Right,Phoenix, A 2:55.89 7 Janay Mendez 13 AZ Cheetahs 2:56.01 8 Tianna Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 2:56.46 9 Zuleima Espinosa 12 Cold Water Expre 3:49.17 Event 405 1500 Meter Run Youth Girls ================================================================ National: N 4:36.90 7/28/1996 Rebecca Mitchell, Geneva, IL Name Age Team Finals ================================================================ 1 April Steward 12 Pops,Tucson, AZ 5:17.80 2 Tess Berghoff 13 AZ Elite 5:17.91 3 Tamlyn Kalal 12 AZ Elite,Chandler, 5:30.68 4 Erin Partida 12 Bobcats 5:42.10
5 Sarah Charles 12 Cold Water Expre 6:17.19

Event 406 3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 9:57.16 7/4/1987 Deresa Walters, Rochester, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Kailey Rumbo 13 AZ Blaze 12:20.24
2 Sarah Charles 12 Cold Water Expre 14:25.36

Event 409 3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
National: N 14:46.46 7/30/1992 Anya-Marie Ruso, Fayetteville, AR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Janay Mendez 13 AZ Cheetahs 26:38.29
2 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 28:00.03

Event 411 100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 10.94 7/28/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Robert Matthews 13 AZ Cheetahs 12.24 5
2 Desann Hardwick 13 Rising Sun 12.35 5
3 Ricky Mothershed 14 Do Right 12.38 5
4 Ronnie Walker 13 Northwest Xpress 12.45 5
5 cody lotz 14 Unattached 12.79 1
6 Blaine Griffin 14 Rising Sun 12.84 1
7 Marshall Gaibraith 13 Northwest Xpress 12.92 4
8 Kaiga Killian 12 Northwest Xpress 13.07 4
9 Marcus Mehlhaf 12 Northwest Xpress 13.10 3
10 Yusuf Muhammad 13 AZ Cheetahs,Chandle 13.16 4
11 Issac Hayes 12 AZ Cheetahs,Chandle 13.18 3
12 Dain McFarland 13 Northwest Xpress 13.20 5
13 Michael Jordan 13 AZ Cheetahs 13.23 5
14 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 13.27 3
15 Darrian McIver 14 AZ Titans 13.38 1
16 Daylan Davis 13 AZ Elite 13.46 4
17 Trae Hopper 13 AZ Titans 13.47 4
18 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 13.55 4
19 Trey Waters 13 AZ Cheetahs 13.68 5
20 Tyshawn Hall 13 Mustangs Track C 13.69 4
21 Aaron Kennedy 13 Do Right 13.92 3
22 Andrew Christ 12 Arizona Flames 14.03 3
23 Jabril Gibson 13 Do Right,Phoenix, A 14.10 4
24 Dylan Kramer 13 AZ Elite 14.22 3
25 Seth Powelson 12 Northwest Xpress 14.26 2
26 Diante Richardson 13 Mustangs Track C 14.40 3
27 Haaneef Foster 13 Cold Water Expre 14.48 2
28 Richard Yarbough 13 Northwest Xpress 14.59 2
29 Melvin Rogers 13 Pops 14.76 3
30 Cole Young 12 Arizona Flames 14.78 3
31 Douglass Jamison 13 Bobcats 15.11 5
32 Dalton Moran 12 Northwest Xpress 15.32 2
33 Dimitri Tartley 12 Unattached 16.79 2
34 Erik Johnson 13 Unattached 17.49 1

Event 412 200 Meter Dash Youth Boys
==========================================================================
National: N 21.84 7/29/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Ricky Mothershed 14 Do Right 25.67 2
2 Desann Hardwick 13 Rising Sun 25.70 2
3 Tevin Blaylark 13 AZ Panthers,Phoenix 25.90 2
4 Blaine Griffin 14 Rising Sun 26.45 1
5 Daron Beck 13 AZ Puma 26.81 2
6 Trae Hopper 13 AZ Titans 27.79 3
7 Tyshawn Hall 13 Mustangs Track C 27.94 3
8 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 29.24 3
9 Dimitri Tartley 12 Unattached 29.38 1
9 Avery Nash 12 Rising Sun 29.38 1
11 Andrew Christ 12 Arizona Flames 29.41 3
12 Austin Montag 13 AZ Elite 30.27 1
13 Aaron Kennedy 13 Do Right 30.28 3
14 Cole Young 12 Arizona Flames 31.13 3
15 Diante Richardson 13 Mustangs Track C 31.72 1
16 Melvin Rogers 13 Pops 32.75 3
17 Haaneef Foster 13 Cold Water Expre 32.95 1
18 Johathan Alme 12 AZ Elite 33.09 1

Event 413 400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 47.16 8/1/1993 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Matt Whitlatch 13 AZ Cheetahs 59.89 4
2 Trey Waters 13 AZ Cheetahs 1:00.43 4
3 Daron Beck 13 AZ Puma 1:01.66 4
4 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 1:03.00 3
5 Brandon Raphael 12 Bobcats 1:03.29 1
6 Daylan Davis 13 AZ Elite 1:03.33 3
7 Nathan Bolivar 13 AZ Puma 1:04.02 4
8 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 1:05.03 3
9 Raymone D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 1:05.78 3
10 Max Ruzi 14 Bobcats 1:06.45 1
11 Eric Brannick 13 AZ Puma 1:06.63 3
12 Dylan Kramer 13 AZ Elite 1:06.77 3
13 Robert Matthews 13 AZ Cheetahs 1:07.36 4
14 Michael Jordan 13 AZ Cheetahs 1:07.76 4
15 Sky Seliquini 12 AZ Blaze 1:09.09 2
16 Aaron Kennedy 13 Do Right 1:09.97 2
17 Andrew Christ 12 Arizona Flames 1:12.03 2
18 Avery Nash 12 Rising Sun 1:13.10 1
19 Austin Montag 13 AZ Elite 1:14.24 1
20 Alexis Gooden 12 Pops 1:17.69 3

Event 414 800 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 1:56.36 7/28/2001 Cody Harper, Albuquerque,NM
Name Age Team Finals
================================================================
1 Matt Whitlatch 13 AZ Cheetahs 2:16.43
2 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 2:25.02
3 Marcus Mehlhaf 12 Northwest Xpress 2:29.56
4 Eric Brannick 13 AZ Puma 2:31.94
5 Nathan Bolivar 13 AZ Puma 2:34.42
6 Phillip Garcia 12 Cold Water Expre 2:34.90
7 Dylan Whitwer 12 AZ Puma 2:37.64
8 Raymone D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 2:37.92
9 Matt West 12 Arizona Flames 2:40.54
10 Keith Wagner 13 AZ Cheetahs 2:43.36
11 Eric Yatko 12 Arizona Flames 2:44.04
12 Daniel Oberhaus 12 AZ Elite 2:45.31
13 Rhon McKinney 14 Unattached 2:47.37
14 Steven Gruenewald 12 AZ Puma 2:51.55

Event 415 1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 4:04.72 7/10/1983 Jason Lineau, Fresno, Ca
Name Age Team Finals
================================================================
1 Cameron Sullivan 12 AZ Blaze 5:11.06
2 Matt West 12 Arizona Flames 5:15.47
3 Daniel Wong 12 Pops 5:18.35
4 Aaron Osborne 12 AZ Elite 5:39.94
5 Phillip Garcia 12 Cold Water Expre 5:51.91
6 Steven Gruenewald 12 AZ Puma 6:12.78

Event 416 3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 9:08.86 7/31/1993 Tom Caughlan, Mason City, IA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Matt Whitlatch 13 AZ Cheetahs 10:19.02
2 Eric Brannick 13 AZ Puma 10:33.52
3 Cameron Sullivan 12 AZ Blaze 10:47.26
4 Daniel Wong 12 Pops 11:13.44

Event 419 3000 Meter Race Walk Youth Boys
================================================================
National: N 14:10.18 7/26/1997 Tristan Ruoss, Fayetteville, AR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Keith Wagner 13 AZ Cheetahs 26:37.44

Event 421 100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
National: N 14.01 6/9/2001 Domenique Manning, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Cadija Caldwell 12 AZ Cheetahs 16.79
2 Jackie Smith 12 AZ Blaze 17.95
3 Daija Donaldson 12 AZ Panthers 22.04

Event 422 200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
National: N 26.63 7/31/1994 Char Foster, Clearwater, FL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Cadija Caldwell 12 AZ Cheetahs 31.56

Event 431 100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
================================================================
National: N 12.94 7/28/1991 Tyrone Butterfield, Miami, Fl
Name Age Team Finals
================================================================
1 Yusuf Muhammad 13 AZ Cheetahs,Chandle 14.60
2 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 16.64
3 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 18.75
4 Ben Kmetz 12 Bobcats 24.00

Event 432 200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
================================================================
National: N 24.83 7/30/1995 Chris Hickman, Houston, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tevin Blaylark 13 AZ Panthers,Phoenix 29.63
2 Cody Titsworth 13 Rising Sun 30.10
3 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 30.85
4 Issac Hayes 12 AZ Cheetahs,Chandle 31.16
5 Yusuf Muhammad 13 AZ Cheetahs,Chandle 31.43

Event 441 4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
National: N 46.89 7/28/1996 South Bay Panthers, Long Beach, CA
E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 50.04
2 Arizona Cheetah 'B' 54.30

Event 451 4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
National: N 43.51 7/29/2000 Boynton Beach, TC
W.Dix, M.Dowdell, J.Wimbley, D.Owen
Team Finals
================================================================
1 Northwest Xpress 'A' 50.06

Event 461 High Jump Youth Girls
================================================================
National: N 5-08.50 6/8/1986 Chrissy Mills, Tarzana, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Adrianna Chrite 12 Pops 1.45m
2 Ashley Dickerson 13 Northwest Xpress J1.45m
3 Jasmine Morris 12 AZ Cheetahs 1.40m
4 Arielle Allen 13 AZ Cheetahs 1.35m
5 Janay Mendez 13 AZ Cheetahs 1.15m

Event 462 Pole Vault Youth Girls
================================================================
National: N 10-06 7/30/1999 Jenny Green, Grand Island, NE
Name Age Team Finals
================================================================
1 Shaylah Simpson 13 Ultimate 3.13m
2 Lindsay Jantz 13 Ultimate 2.29m

Event 463 Long Jump Youth Girls
================================================================
National: N 19-11 6/20/1998 Tracee Thomas, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alexis Clay 12 AZ Cheetahs,Chandle 4.49m
2 Adrianna Chrite 12 Pops 4.33m
3 DeAnna Wynn 13 AZ Panthers,Phoenix 4.13m
4 Emily Ellis 13 Pops 3.99m
5 Lindsay Jantz 13 Ultimate 3.97m
6 McKenzie Berryhill 12 Unattached 3.95m
7 Naosha Hockett 12 AZ Titans 3.90m
7 Destiny Lundy 12 Arizona Flames 3.90m
9 April Steward 12 Pops,Tucson, AZ 3.84m
10 Kriarwn Gooswn 13 Pops 3.67m
11 Domonique Cameron 12 Rising Sun 3.66m
12 Erin Rebello 13 Arizona Flames 3.53m
13 Prasana Polite 14 AZ Cheetahs 3.49m
14 Erin Partida 12 Bobcats 3.36m
15 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 3.15m
16 Salimah Muhammad 12 AZ Cheetahs,Chandle 3.10m

Event 464 Triple Jump Youth Girls
================================================================
National: N 39-09.25 4/24/1999 Nicole Duhart, Downey, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Amethyst Boyd 13 AZ Cheetahs,Chandle 8.35m

Event 465 Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================
National: N 52-01.25 1976 Susie Ray, Orange, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 12.61m
2 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 10.89m
3 Amethyst Boyd 13 AZ Cheetahs,Chandle 9.27m
4 Keirra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 7.88m
5 Jahnee Brown 13 Do Right 7.77m
6 Adriana Craig 12 Mustangs Track C 6.65m
7 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 5.96m

Event 467 Javelin Throw (600G) Youth Girls
================================================================
National: N 122-00 7/30/2000 Kaitlin Nazario, Dover, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 38.33m
2 Amethyst Boyd 13 AZ Cheetahs,Chandle 34.35m
3 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 14.64m
4 Erin Partida 12 Bobcats 13.81m

Event 471 High Jump Youth Boys
================================================================
National: N 6-04.75 7/24/1998 Donovan Kilmartin, Boise, ID
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tevin Blaylark 13 AZ Panthers,Phoenix 1.65m
2 Dylan Walashek 13 AZ Puma 1.60m
3 Luke Bentley 12 Northwest Xpress 1.45m
4 Daron Beck 13 AZ Puma J1.45m
5 Darrian McIver 14 AZ Titans J1.45m
6 Issac Hayes 12 AZ Cheetahs,Chandle 1.40m
7 Max Ruzi 14 Bobcats J1.40m
8 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 1.35m
9 Trey Richardson 12 AZ Cheetahs 1.30m
10 Richard Yarbough 13 Northwest Xpress 1.25m
11 Seth Powelson 12 Northwest Xpress J1.25m

Event 472 Pole Vault Youth Boys
================================================================
National: N 14-00.50 1977 Bill Lange, Bridgewater, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Trey Richardson 12 AZ Cheetahs 2.29m

Event 473 Long Jump Youth Boys
================================================================
National: N 23-00.50 1976 Anthony Gibson, San Fernando, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Desann Hardwick 13 Rising Sun 5.30m
2 Tevin Blaylark 13 AZ Panthers,Phoenix 4.99m
3 Cody Titsworth 13 Rising Sun 4.74m
4 Tyshawn Hall 13 Mustangs Track C 4.32m
5 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 4.23m
6 Diante Richardson 13 Mustangs Track C 3.79m
7 Alexis Gooden 12 Pops 3.75m
8 Andrew Christ 12 Arizona Flames 3.54m
9 Melvin Rogers 13 Pops 3.11m

Event 474 Triple Jump Youth Boys
================================================================
National: N 44-00 1980 Michael Martin, San Diego, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 10.14m
2 Raymone D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 8.86m

Event 475 Shot Put (4K) Youth Boys
================================================================
National: N 63-03.50 7/28/1996 Chris Sprague, Eugene, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jabril Gibson 13 Do Right,Phoenix, A 13.51m
2 Jeremy Tuttle 12 Unattached 10.27m
3 Erik Johnson 13 Unattached 9.69m
4 Kevin Waterman 14 Tonto 9.26m
5 Dimitri Tartley 12 Unattached 8.69m
6 Gary Pinkney 13 Rising Sun 7.83m
7 Brandon Raphael 12 Bobcats 7.63m
8 Chase Hardesty 13 Northwest Xpress 7.25m
9 Donald Hawkins 12 Mustangs Track C 7.19m
10 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 6.49m
11 Mathew Wong 12 Pops 6.12m
12 Dillion Wyatt 13 Bobcats 5.33m

Event 476 Discus Throw (1K) Youth Boys
================================================================
National: N 201-10 6/3/1995 Joel Armitage, Omaha, NE
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jeremy Tuttle 12 Unattached 34.99m
2 Tanner Neumor 13 Unattached 25.85m
3 Brandon Raphael 12 Bobcats 24.04m
4 Erik Johnson 13 Unattached 23.64m
5 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 22.72m
6 Mathew Wong 12 Pops 17.48m
7 Dillion Wyatt 13 Bobcats 15.80m
8 Chase Hardesty 13 Northwest Xpress 14.34m
9 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 12.66m
10 Donald Hawkins 12 Mustangs Track C 11.88m
11 Jabril Gibson 13 Do Right,Phoenix, A 2.01m

Event 477 Javelin Throw (600 G) Youth Boys
================================================================
National: N 176-06 7/6/2000 Brian Kerr, Vero Beach, FL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jeremy Tuttle 12 Unattached 41.29m
2 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 38.88m
3 Evan Yatabe 13 AZ Elite 37.26m
4 Brandon Raphael 12 Bobcats 29.85m
5 Johathan Alme 12 AZ Elite 26.01m
6 Dillion Wyatt 13 Bobcats 22.71m
7 Ben Kmetz 12 Bobcats 18.08m
8 Max Ruzi 14 Bobcats 17.47m

Event 501 100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 11.34 7/28/1995 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Myshelle Allen 14 Mustangs Track C 13.57
2 Sierra Amway 14 Pops 13.74
3 Medina Hennix 14 Cold Water Expre 13.75
4 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 13.79
5 Ashley Grady 15 Unattached 14.18
6 Erica Foster 14 Cold Water Expre 15.10
7 Shelby Hall 14 AZ Blaze 16.18
8 Taylor Evans 14 AZ Blaze 16.18

Event 502 200 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 23.26 7/31/1999 LaSauntea Moore, Akron, OH
Name Age Team Finals
================================================================
1 Nakita Blevins 14 Rising Sun,Phoenix, 26.67
2 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 27.15
3 Medina Hennix 14 Cold Water Expre 27.72
4 Sierra Amway 14 Pops 28.11
5 Myshelle Allen 14 Mustangs Track C 28.64
6 Erica Foster 14 Cold Water Expre 33.15

Event 503 400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 52.11 7/29/2001 Stephanie Smith, Macon, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 1:02.74
2 Nakita Blevins 14 Rising Sun,Phoenix, 1:04.62

Event 505 1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
National: N 4:25.57 7/22/1984 Suzy Favor, Stevens Point, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Madison Pohle 14 AZ Elite 5:12.16

Event 511 100 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
National: N 10.54 7/25/8797 Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Davick Gatlin 14 Cold Water Expre 11.52 2
2 Bryce Wood 16 Do Right 12.11 2
3 Tieshawn Mims 15 AZ Cheetahs 12.17 2
4 Jesse Beaver 14 AZ Cheetahs 12.22 2
5 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 12.40 2
6 Kyle Coffey 14 Northwest Xpress 12.50 1
7 Joseph Wright 15 Unattached 12.91 2
8 Joel McGinly 14 Northwest Xpress 13.31 1
9 Melvin Polite 14 AZ Cheetahs 13.51 1

Event 512 200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
National: N 21.10 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Bryce Wood 16 Do Right 24.73
2 Jesse Beaver 14 AZ Cheetahs 26.75
3 Juan Garcia 14 Unattached 34.23

Event 513 400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================
National: N 45.99 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Tieshawn Mims 15 AZ Cheetahs 56.42 2
2 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 58.41 2
3 Melvin Polite 14 AZ Cheetahs 1:00.82 1
4 Jesse Beaver 14 AZ Cheetahs 1:04.86 2
5 Gabrield Partida 14 Bobcats 1:10.75 1

Event 514 800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 1:53.37 7/28/1985 Michael Remigino, Newington, CT
Name Age Team Finals
================================================================
1 Josh Gooden 15 Pops 2:16.41
2 Vail Hoyer 14 AZ Blaze 2:17.73
3 Kody Kaufman 14 Bobcats 2:21.80
4 Jeremy Gooden 14 Pops 2:28.97
5 Gabrield Partida 14 Bobcats 2:40.00

Event 515 1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 3:56.84 7/9/2000 Adam Perkins, Liberty, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Troy Kellers 14 AZ Elite 4:34.76
2 Adam Felix 15 Unattached 4:57.09
3 Alex Felix 16 Unattached 4:57.20
4 Jeremy Gooden 14 Pops 5:07.26

Event 516 3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 8:27.00 7/23/1993 Billy Harper, Philomath, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Garcia 14 Unattached 10:58.90
2 Patrick Balkow 14 Unattached 11:46.55

Event 551 4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
National: N 40.90 7/27/1997 LA Jets, Lancaster, CA
D.Menthuhotep, W.Rogers, D.McCullough, T.Walton
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 49.01

Event 563 Long Jump Intermediate Girls
================================================================
National: N 20-02.50 7/10/1999 Jill Bell, Bellevue, WA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Nakita Blevins 14 Rising Sun,Phoenix, 4.47m
2 Sierra Amway 14 Pops 4.43m

Event 571 High Jump Intermediate Boys
================================================================
National: N 7-05 8/1/1992 Eric Bishop, Chatsworth, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Scott Brueckner 14 Northwest Xpress 1.65m
1 David Sauders 15 AZ Puma 1.65m
3 Kyle Gorman 15 AZ Puma 1.60m
3 Tieshawn Mims 15 AZ Cheetahs 1.60m
5 Jesse Beaver 14 AZ Cheetahs 1.50m
6 Gabrield Partida 14 Bobcats 1.35m
7 Justin Garcia 14 Unattached J1.35m

Event 573 Long Jump Intermediate Boys
================================================================
National: N 24-01.50 1979 Steven Hansley, East Orange, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Kody Kaufman 14 Bobcats 4.57m
2 Gabrield Partida 14 Bobcats 4.05m
3 Jeremy Gooden 14 Pops 3.94m

Event 575 Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================
National: N 63-03.50 7/26/1996 Chris Sprague, Eugene, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Daniel Tipton 14 Arizona Flames 11.12m
2 Jesse Garcia 14 Unattached 11.07m

Event 576 Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
================================================================
National: N 191-11 6/1/1985 Kami Keshmiri, Reno, NV
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jesse Garcia 14 Unattached 31.22m
2 Scott Brueckner 14 Northwest Xpress 25.14m

Event 577 Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
================================================================
National: N 202-09 7/6/2001 Dustin Johnson, Crossett, AR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Kody Kaufman 14 Bobcats 28.49m
2 Jesse Garcia 14 Unattached 25.95m
3 Ryan Yatabe 14 AZ Elite 22.07m

Event 601 100 Meter Dash Young Women
================================================================
National: N 11.10 1980 Michelle Glover, Pennsauken, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alexis Snyder 17 Unattached 12.88

Event 602 200 Meter Dash Young Women
================================================================
National: N 23.32 7/29/2000 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jillian McIntyre 16 Unattached 29.91

Event 603 400 Meter Dash Young Women
================================================================
National: N 51.31 7/27/2000 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jillian McIntyre 16 Unattached 1:11.13

Event 605 1500 Meter Run Young Women
================================================================
National: N 4:26.39 8/2/1981 Cecilia Hopp, Cos Cob, CT
Name Age Team Finals
================================================================
1 Octavia Kabobel 16 AZ Elite 6:58.14

Event 612 200 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 20.50 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 24.18

Event 615 1500 Meter Run Young Men
================================================================
National: N 3:51.21 7/7/1985 John Quade, Woodinville, Wa
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ricardo Alcaraz 17 Cold Water Expre 4:56.39

Event 617 5000 Meter Run Young Men
================================================================
National: N 14:27.14 7/28/2001 Yong-Sung Leal, San Leandro, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ricardo Alcaraz 17 Cold Water Expre 20:28.30

Event 665 Shot Put (4K) Young Women
================================================================
National: N 49-09.75 7/25/1997 Becky Beachler, Oakland, NE
Name Age Team Finals
================================================================
1 Keshia Waterman 18 Tonto 6.95m

Event 673 Long Jump Young Men
================================================================
National: N 25-09.75 1977 Lamont King, Surprise, Az
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 5.59m