Licensed to USATF - Arizona Association - Organization License
Hy-Tek's Meet Manager 4/3/2006 02:14 PM
Regulation Meet - 3/18/2006
Youth Only - 9 Lane Track
Glendale CC
Results

Event 101 100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 16.26 5
2 Grace Cannell 7 AZ Blaze 16.79 4
3 Rebekah Green 6 Northwest Xpress 17.29 5
4 Asata Waler 7 Mustangs Track C 17.53 4
5 Alexis Center 7 Do Right 17.54 5
6 Leah Carfillo 7 Eternal Flame 17.67 3
7 Taelor Thompson 7 AZ Cheetahs 17.87 1
8 Sterling Williamson 7 Northwest Xpress 17.88 5
9 Reba Reeves 6 AZ Elite 18.24 3
10 Taylor Hooks 7 Do Right 18.36 5
11 Kendall Williams 7 Arizona Flames 18.48 3
12 Sloan Decker 7 Northwest Xpress 18.57 4
13 Alixia Marsh 7 Do Right 18.74 4
14 Iman Lawson 7 Do Right 18.80 4
15 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 18.84 4
16 Mya Moultrie 6 Do Right 19.02 5
17 Alana Peters 6 AZ Cheetahs 19.03 3
18 Sydney Green 6 Do Right 19.15 4
19 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 19.47 3
20 Aliyya Washington 7 Cold Water Expre 19.69 3
20 Nasiah Brown 6 Mustangs Track C 19.69 2
22 Briana Loyd 7 AZ Cheetahs 19.70 1
23 Alyssia Lucero 7 Casa Grande 19.72 1
23 Siera Logson 7 Northwest Xpress 19.72 3
25 Chyna Anderson 6 Do Right 19.76 3
25 Alani Hammonds 7 AZ Cheetahs 19.76 3
27 Taelor Smith 7 AZ Cheetahs 19.80 2
28 Marty Welton 7 Northwest Xpress 19.82 4
29 Kacee Stevenson 7 AZ Cheetahs 20.43 2
30 Ayriana Moore 7 Rising Sun 20.74 1
31 Kendyll Lurry 5 Arizona Flames 20.76 2
32 Bryce West 5 Northwest Xpress 21.15 2
33 Sydni Hawkins 5 Do Right 21.52 1
34 Kenzington Pratt 8 Rising Sun 23.39 1
35 C.C. Aitchson 6 Northwest Xpress 23.53 2

Event 102 200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Grace Cannell 7 AZ Blaze 35.79 3
2 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 36.91 4
3 Leah Carfillo 7 Eternal Flame 37.70 3
4 Rebekah Green 6 Northwest Xpress 38.84 3
5 Asata Waler 7 Mustangs Track C 38.86 3
6 Aoylion Spruell 7 Do Right 38.99 4
7 Sterling Williamson 7 Northwest Xpress 39.02 3
8 Delilah Lilly 6 Do Right 39.09 4
9 Taelor Thompson 7 AZ Cheetahs 39.23 1
10 Sloan Decker 7 Northwest Xpress 39.71 3
11 Alexis Center 7 Do Right 39.86 4
12 Kendall Williams 7 Arizona Flames 40.90 2
13 Alixia Marsh 7 Do Right 42.01 3
14 Nasiah Brown 6 Mustangs Track C 42.61 2
15 Siera Logson 7 Northwest Xpress 43.02 2
16 Marty Welton 7 Northwest Xpress 43.49 2
17 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 43.53 2
18 Alyssia Lucero 7 Casa Grande 44.43 1
19 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 45.06 2
20 Mya Moultrie 6 Do Right 45.13 4
21 Reba Reeves 6 AZ Elite 46.26 1
22 Sydni Hawkins 5 Do Right 46.76 3
23 Ayriana Moore 7 Rising Sun 47.22 1
24 Briana Loyd 7 AZ Cheetahs 47.43 1
25 Chyna Anderson 6 Do Right 47.67 3
26 Kendyll Lurry 5 Arizona Flames 47.92 2
27 Aliyya Washington 7 Cold Water Expre 48.76 2
28 Taelor Smith 7 AZ Cheetahs 48.98 1
29 Bryce West 5 Northwest Xpress 52.22 1
30 C.C. Aitchson 6 Northwest Xpress 55.65 1
31 Kenzington Pratt 8 Rising Sun 1:01.39 1

Event 111 100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Jerome Green 7 Do Right 15.73 5
2 Marquis Griffin 5 AZ Titans 15.93 5
3 Jahi Hurts 7 AZ Cheetahs 15.98 5
4 Tehran Thomas 8 Mustangs Track C 16.56 6
5 Kolby Taylor 7 AZ Cheetahs 16.60 5
6 Devonte Lundy 7 Arizona Flames 16.92 5
7 Kirby Wilson 7 Northwest Xpress 17.03 5
8 Thomas Graham 6 Do Right 17.16 4
9 Jalen Gibson 6 AZ Cheetahs 17.17 4
10 Allyn Williams 7 Unattached 17.20 5
11 Larry Thomas 8 Mustangs Track C 17.29 6
12 Brenton Pohlman 7 Bobcats 17.38 4
13 Isaiah Drake 6 AZ Cheetahs 17.52 3
14 Romie Walker II 6 Mustangs Track C 17.68 6
14 Chase Alexander 5 AZ Panthers 17.68 4
16 Richard Qujordel 6 Cold Water Expre 17.77 1
17 Noah Gray 7 Northwest Xpress 17.93 2
18 Robert Williams 6 Do Right 17.96 4
19 Christian Kammerman 7 Arizona Flames 18.00 4
20 Imani Lee 6 AZ Cheetahs 18.12 4
21 John Gallardo 7 AZ Titans 18.18 3
22 Bryce Stuber 7 AZ Elite 18.51 2
23 Andre Elmore 7 Do Right 18.56 3
24 George Lee 7 Eternal Flame 18.77 1
24 Eric Roberts 8 AZ Cheetahs 18.77 2
26 Tavarus Chastain-Pearson 6 Do Right 18.78 4
27 Isaiah Moehring 6 Northwest Xpress 18.82 3
28 Walter Harris 8 Unattached 18.85 1
29 Terrell Felix 7 Mustangs Track C 18.92 3
30 DeCarlos Brooks 5 Arizona Flames 19.37 2
31 Marquise Anderson 6 Rising Sun 19.43 3
32 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 19.65 2
33 Isaac Oliver 5 AZ Panthers 19.80 2
34 Justin Lunford 7 Northwest Xpress 19.90 2
35 Troy Marrietta 7 Rising Sun 19.93 6
36 Christopher Flores 5 Northwest Xpress 20.09 7
37 Devon Norman 6 Mustangs Track C 20.84 1
38 Christian Coleman 6 Arizona Flames 20.87 1
39 Essex Scott 7 Arizona Flames 20.93 2
40 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 21.03 7
41 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 21.07 7
42 Camero Hardesty 7 Northwest Xpress 21.73 7
43 Seth Michaels 7 Pops 21.98 6
44 Anthony Davis 4 Cold Water Expre 22.01 7
45 Yassir White 5 AZ Cheetahs 22.09 6
46 Ken Pratt 7 Rising Sun 22.65 7
47 Marcus Wolf 5 Do Right 22.71 7
48 Casey Cameron 4 Arizona Flames 23.28 7
49 Joshua Dowhan 5 Unattached 25.45 7

Event 112 200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jerome Green 7 Do Right 33.11 6
2 Marquis Griffin 5 AZ Titans 34.22 6
3 Jahi Hurts 7 AZ Cheetahs 34.48 6
4 Darryl Robinson 7 AZ Cheetahs 35.61 5
5 Jalen Gibson 6 AZ Cheetahs 36.10 5
6 Thomas Graham 6 Do Right 36.49 6
7 Devonte Lundy 7 Arizona Flames 36.74 6
8 Collin Benson 7 AZ Titans 36.86 5
9 Robert Williams 6 Do Right 36.97 6
10 Kirby Wilson 7 Northwest Xpress 37.38 6
11 John Gallardo 7 AZ Titans 39.70 5
12 Brenton Pohlman 7 Bobcats 39.88 5
13 Tavarus Chastain-Pearson 6 Do Right 39.99 5
14 Chase Alexander 5 AZ Panthers 40.46 5
15 Isaiah Moehring 6 Northwest Xpress 40.51 6
16 Allyn Williams 7 Unattached 40.54 6
17 Isaiah Drake 6 AZ Cheetahs 41.17 5
18 Bryce Stuber 7 AZ Elite 41.63 3
19 Noah Gray 7 Northwest Xpress 41.81 4
20 Richard Qujordel 6 Cold Water Expre 41.90 1
21 David Cofield 6 Mustangs Track C 42.20 4
22 DeCarlos Brooks 5 Arizona Flames 42.74 3
23 Andre Elmore 7 Do Right 43.02 4
24 George Lee 7 Eternal Flame 43.17 1
25 Marquise Anderson 6 Rising Sun 43.21 4
26 Jaden Hale 6 Pops 43.28 1
27 Troy Marrietta 7 Rising Sun 43.48 1
28 Justin Lunford 7 Northwest Xpress 43.68 4
29 Walter Harris 8 Unattached 44.37 2
30 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 44.46 4
31 Isaac Oliver 5 AZ Panthers 45.56 3
32 Christian Coleman 6 Arizona Flames 48.29 3
33 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 48.77 3
34 Devon Norman 6 Mustangs Track C 50.58 1
35 Camero Hardesty 7 Northwest Xpress 51.17 2
36 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 51.99 3
37 Marcus Wolf 5 Do Right 52.17 3
38 Yassir White 5 AZ Cheetahs 52.25 1
39 Anthony Davis 4 Cold Water Expre 52.80 4
40 Ken Pratt 7 Rising Sun 52.83 2
41 Joshua Dowhan 5 Unattached 58.34 2

Event 141 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 1:12.31
2 Northwest Xpress 'A' 1:13.18
3 Arizona Cheetah 'A' 1:20.60
4 Do Right 'B' 1:20.63

Event 151 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 1:07.64
2 Do Right 'A' 1:11.15
3 Northwest Xpress 'A' 1:15.11
4 Arizona Flames 'A' 1:16.16
-- Mustangs Track Club 'A' DQ

Event 163 Long Jump Sub-Bantam Girls
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Aoylion Spruell 7 Do Right 2.70m
2.34m 2.42m 2.18m 2.54m 2.70m
2 Delilah Lilly 6 Do Right 2.63m
2.63m 2.23m 2.53m 2.39m 2.48m
3 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 2.58m
2.58m 2.34m 2.12m 1.90m 2.41m
4 Leah Carfillo 7 Eternal Flame 2.54m
2.54m 2.25m 2.47m 2.54m 2.41m 2.43m
5 Alixia Marsh 7 Do Right 2.53m
1.90m 2.47m 2.37m 2.30m 2.53m 2.10m
6 Kendall Williams 7 Arizona Flames 2.51m
2.51m 2.45m 2.45m 2.29m
7 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 2.50m
2.14m 2.08m 2.33m 2.45m 2.50m 2.32m
8 Nasiah Brown 6 Mustangs Track C 2.28m
2.28m 2.28m 2.27m 2.26m
9 Asata Waler 7 Mustangs Track C 2.24m
2.24m 2.24m
9 Alyssia Lucero 7 Casa Grande 2.24m
2.24m 2.15m 2.09m 1.97m 2.09m
11 Tasia Marshall 7 Mustangs Track C 2.22m
1.93m 1.73m 2.22m
12 Kacee Stevenson 7 AZ Cheetahs 2.19m
2.19m 1.99m
13 Taelor Thompson 7 AZ Cheetahs 2.16m
1.70m 2.16m 2.08m
14 Siera Logson 7 Northwest Xpress 2.10m
2.10m 1.86m
15 Kendyll Lurry 5 Arizona Flames 1.97m
1.97m
16 Alana Peters 6 AZ Cheetahs 1.84m
1.84m
17 Taelor Smith 7 AZ Cheetahs 1.76m
1.76m 1.47m
18 Sydney Green 6 Do Right 1.73m
1.58m 1.73m
18 C.C. Aitchson 6 Northwest Xpress 1.73m
1.49m 1.73m 1.53m
20 Chyna Anderson 6 Do Right 1.49m
1.49m
21 Tatum Guest 6 AZ Blaze 1.00m
1.00m 0.90m
-- Bryce West 5 Northwest Xpress FOUL
FOUL x
-- Iman Lawson 7 Do Right FOUL
FOUL x x

Event 173 Long Jump Sub-Bantam Boys
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Allyn Williams 7 Unattached 3.26m
2.88m 2.77m 3.04m 2.55m 3.11m 3.26m
2 Tehran Thomas 8 Mustangs Track C 3.10m
2.92m 3.10m 2.05m 2.56m 3.05m 2.98m
3 Kolby Taylor 7 AZ Cheetahs 2.92m
2.74m 2.82m 2.69m 2.78m 2.92m
4 Noah Gray 7 Northwest Xpress 2.82m
2.34m 2.18m 2.52m 2.82m 2.73m
4 Brenton Pohlman 7 Bobcats 2.82m
2.62m 2.74m 2.72m 2.70m 2.69m 2.82m
6 Romie Walker II 6 Mustangs Track C 2.75m
2.05m 2.52m 2.75m 2.62m
7 Christian Kammerman 7 Arizona Flames 2.73m
2.34m 2.67m 2.40m 2.64m 2.62m 2.73m
8 Jerome Green 7 Do Right 2.65m
2.20m 2.65m 1.77m
9 Andre Elmore 7 Do Right 2.55m
1.50m 2.55m 1.99m 0.90m 2.04m
10 Larry Thomas 8 Mustangs Track C 2.46m
2.46m
11 Walter Harris 8 Unattached 2.37m
2.23m 2.37m
12 George Lee 7 Eternal Flame 2.31m
2.15m 2.31m
13 Chase Alexander 5 AZ Panthers 2.26m
2.26m 2.23m 2.23m
14 David Cofield 6 Mustangs Track C 2.25m
2.08m 2.25m 1.67m
15 Imani Lee 6 AZ Cheetahs 2.17m
2.17m
16 Essex Scott 7 Arizona Flames 2.11m
2.11m
17 Jaden Hale 6 Pops 2.10m
2.10m 1.70m 2.10m
18 Yassir White 5 AZ Cheetahs 2.09m
1.96m 2.09m
19 Seth Michaels 7 Pops 1.85m
1.74m 1.85m 1.77m
20 Marcus Wolf 5 Do Right 1.80m
1.80m 1.19m 1.00m
21 Camero Hardesty 7 Northwest Xpress 1.74m
1.74m
22 Jordan Gishey 6 Mustangs Track C 1.65m
1.60m 1.65m
23 Jeremiah Coleman 5 Arizona Flames 1.60m
1.60m
23 Christian Coleman 6 Arizona Flames 1.60m
1.52m 1.60m
25 Christopher Flores 5 Northwest Xpress 1.51m
1.24m 1.43m 1.51m
26 Isaac Oliver 5 AZ Panthers 1.43m
1.43m
27 Joshua Dowhan 5 Unattached 1.23m
1.13m 1.23m 1.20m
28 Isaiah Drake 6 AZ Cheetahs 1.16m
0.87m 1.08m 1.16m
29 DeCarlos Brooks 5 Arizona Flames 0.73m
0.73m 0.64m 0.63m
-- Saadog Webster 6 Do Right FOUL
FOUL x x
-- Devon Norman 6 Mustangs Track C FOUL
FOUL x x
-- Terrell Felix 7 Mustangs Track C FOUL
FOUL x x
-- Eric Roberts 8 AZ Cheetahs FOUL
FOUL

Event 201 100 Meter Dash Bantam Girls
==========================================================================
National: N 12.85 7/29/1990 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Tope Williams 9 AZ Cheetahs 14.70 5
2 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 14.85 5
3 Jasmyne Graham 8 Do Right 15.20 5
4 Kianna Hardwick 9 Rising Sun 15.28 5
5 Taleisha Thompson 9 Do Right 15.31 4
6 Taira Miles 9 Rising Sun 15.35 5
7 Darreyl Woodson 9 Northwest Xpress 15.48 5
8 Imani Adams 9 AZ Cheetahs 15.56 4
9 Savannah Bowen 9 Rising Sun 15.62 4
10 Ericka Fierros 9 AZ Titans 15.82 1
11 Cierra Reeves 9 AZ Elite 16.03 1
11 Paige Oberhaus 9 AZ Elite 16.03 1
11 Sarah Dennard 9 Unattached 16.03 1
14 Taylor Patton 8 AZ Cheetahs 16.13 4
15 Porshay Walker 9 Mustangs Track C 16.40 4
16 Jessica Finley 8 Northwest Xpress 16.41 2
17 Kennedy Broom 8 AZ Cheetahs 16.60 4
18 Sara Branccti 9 AZ Elite 16.63 1
19 Desiree Gould 9 Arizona Flames 16.82 2
20 Kierra Brown 9 Do Right 16.84 5
21 Ciara St Clair 8 Northwest Xpress 16.97 4
22 Nyanna Ortiz 9 Arizona Flames 17.01 3
23 Unique Johnson 9 Mustangs Track C 17.02 4
24 Indya Pascascio 9 Rising Sun 17.13 3
25 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 17.22 3
26 Peyton Gaines 8 AZ Cheetahs 17.28 4
27 Tess Davis 9 AZ Elite 17.44 1
28 Tatiana Vasquez 9 Northwest Xpress 17.50 3
29 Tara Wilson 9 AZ Cheetahs 17.61 3
30 Jene' Price 8 AZ Panthers 17.64 3
31 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 17.89 3
32 Rees Young 8 Arizona Flames 18.11 2
33 Dana Hinrichs 8 AZ Blaze 18.14 2
34 Kyra Salvador 9 Mustangs Track C 18.23 1
35 Antoinette Ware 8 Do Right 18.42 5
36 Christina Canez 8 AZ Cheetahs 19.33 1
37 Savannah Scott 8 Arizona Flames 20.16 2
38 Ruth Whitwer 8 AZ Puma 22.16 2

Event 202 200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 26.71 7/31/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Tope Williams 9 AZ Cheetahs 31.85 4
2 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 33.09 4
3 Darreyl Woodson 9 Northwest Xpress 33.11 4
4 Savannah Bowen 9 Rising Sun 33.85 4
5 Taira Miles 9 Rising Sun 34.75 4
6 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C 34.99 1
7 Tateyana Edmond 9 AZ Titans 35.37 4
8 Porshay Walker 9 Mustangs Track C 35.67 3
9 Cierra Reeves 9 AZ Elite 36.03 4
10 Mary Strong 8 Arizona Flames 36.39 3
11 Taylor Patton 8 AZ Cheetahs 36.63 3
12 Unique Johnson 9 Mustangs Track C 36.69 3
13 Indya Pascascio 9 Rising Sun 37.03 3
14 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 37.11 2
15 Sara Branccti 9 AZ Elite 37.12 3
16 Nyanna Ortiz 9 Arizona Flames 37.19 4
17 Ciara St Clair 8 Northwest Xpress 37.41 4
18 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 37.47 3
19 Peyton Gaines 8 AZ Cheetahs 38.02 2
20 Kyli Dublin 8 AZ Cheetahs 38.69 1
21 Dana Hinrichs 8 AZ Blaze 39.73 2
22 Tara Wilson 9 AZ Cheetahs 40.15 2
23 Rees Young 8 Arizona Flames 40.27 2
24 Paige Oberhaus 9 AZ Elite 40.35 2
25 Sapphire Dowhan 9 Unattached 40.41 2
26 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 40.52 2
27 Kyra Salvador 9 Mustangs Track C 40.82 1
28 Taylor Melntyre 9 AZ Titans 41.13 3
29 Jera Richard 8 Arizona Flames 43.57 1

Event 203 400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 59.81 8/1/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 1:14.14 3
2 Tori Kruger 9 Northwest Xpress 1:16.30 3
3 Kianna Hardwick 9 Rising Sun 1:16.59 3
4 Tope Williams 9 AZ Cheetahs 1:16.65 3
5 Cierra Reeves 9 AZ Elite 1:19.46 2
6 Cherokee Davis 9 Eternal Flame 1:19.53 3
7 Imani Adams 9 AZ Cheetahs 1:19.64 3
8 Mary Strong 8 Arizona Flames 1:19.99 3
9 Taylor Patton 8 AZ Cheetahs 1:20.22 2
10 Tateyana Edmond 9 AZ Titans 1:21.83 1
11 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 1:21.93 1
12 Mari-Breanna Lowe 10 Mustangs Track C 1:23.07 1
13 Savannah Gaffney 9 Bobcats 1:23.16 3
14 Ciara St Clair 8 Northwest Xpress 1:23.64 2
15 Sapphire Dowhan 9 Unattached 1:24.04 1
16 Kennedy Broom 8 AZ Cheetahs 1:25.21 2
17 Paige Oberhaus 9 AZ Elite 1:27.90 1
18 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 1:28.36 2
19 Sara Branccti 9 AZ Elite 1:28.82 2
20 Trinty Alicea 9 Mustangs Track C 1:31.89 1
21 Taylor Melntyre 9 AZ Titans 1:33.88 3
22 Anaysa Cortez 9 Rising Sun 1:34.08 2
23 Peyton Gaines 8 AZ Cheetahs 1:35.72 2
24 Kyli Dublin 8 AZ Cheetahs 1:39.32 1
25 Tara Wilson 9 AZ Cheetahs 1:39.97 1
26 Alanna Heaton 9 AZ Cheetahs 1:40.88 2
27 Alexandria Pastenek 8 Bobcats 1:47.24 1

Event 204 800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
National: N 2:23.98 7/6/1986 Chalynn Carr, LaVerne, CA
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Cherokee Davis 9 Eternal Flame 2:58.54
2 Brianna Loughram 9 Tcm Rez Runners 3:01.15
3 Mary Strong 8 Arizona Flames 3:05.32
4 Savannah Gaffney 9 Bobcats 3:05.76
5 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 3:09.06
6 Jessica Williams 9 Arizona Flames 3:09.58

Event 205 1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
National: N 4:51.28 6/18/1994 Laura Shannon, Great Barrington, MA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Savannah Gaffney 9 Bobcats 6:10.53
2 Brianna Loughram 9 Tcm Rez Runners 6:20.55
3 Jessica Williams 9 Arizona Flames 6:31.34

Event 208 1500 Meter Race Walk Bantam Girls
================================================================
National: N 7:30.80 7/18/1993 Elizabeth Paxton, Cypress, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alanna Heaton 9 AZ Cheetahs 12:56.36

Event 211 100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 12.73 7/28/1991 Richard Washington, Inglewood, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Deantae Fuller 9 AZ Titans 14.56 5
2 Tevin Mayfield 9 AZ Cheetahs,Chandle 14.85 5
3 Anthony Wynn 9 AZ Panthers,Phoenix 15.20 4
4 Malcolm Thomas 8 AZ Titans 15.33 5
5 Bryce Perkins 9 AZ Cheetahs 15.39 4
6 Alonzo Alexander 8 AZ Panthers 15.68 4
7 Travis Titsworth 8 Rising Sun 15.82 5
8 Kory Wilson 8 Northwest Xpress 15.86 5
9 Vic Conyer 8 Rising Sun 15.88 5
10 Collin Erickson 8 Arizona Flames 15.93 4
11 Luke Rubenzer 9 AZ Elite 15.95 2
12 Lawrence Wallace 8 AZ Titans 15.99 5
13 Israel Simpson 9 AZ Cheetahs 16.13 3
14 Amyer Armstrong 9 Northwest Xpress 16.15 3
15 Larry Norman 9 Unattached 16.16 3
16 Jeff Robertson 9 Northwest Xpress 16.27 4
17 Rico Tipton Jr 8 Unattached 16.43 4
18 Francisco DiCochea 9 Unattached 16.44 4
19 Cedric Haskins 8 Unattached 16.68 3
20 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 16.73 1
21 Paul Davis 9 Cold Water Expre 16.79 3
22 Jalen Johnson 8 AZ Panthers 16.99 3
23 Jason Splane Jr 8 AZ Cheetahs 17.01 3
24 Renard Robert 9 AZ Cheetahs 17.02 4
25 Chris Zbacnik 8 Northwest Xpress 17.50 1
25 Eric Harristen 9 AZ Cheetahs 17.50 5
27 Kyan Washington 8 AZ Cheetahs 17.51 4
28 Kendrick Felix 8 Mustangs Track C 17.52 3
29 Jack Oberhaus 9 AZ Elite 17.63 1
30 Noah Berens 9 AZ Elite 17.80 1
31 Allen Gilbert 9 AZ Titans 17.83 1
32 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 18.13 2
33 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 18.65 2
34 Kyron Robinson 8 Mustangs Track C 18.89 2
35 Daniel Mobley 8 AZ Blaze 20.08 2

Event 212 200 Meter Dash Bantam Boys
==========================================================================
National: N 26.01 7/25/1996 Richard Crawford, Plano, TX
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Isaiah Oliver 9 AZ Panthers 31.20 4
2 Malcolm Thomas 8 AZ Titans 31.47 4
3 Kory Wilson 8 Northwest Xpress 31.89 4
4 Bryce Perkins 9 AZ Cheetahs 32.82 3
5 Alonzo Alexander 8 AZ Panthers 32.84 3
6 Lawrence Wallace 8 AZ Titans 33.10 4
7 Deantae Fuller 9 AZ Titans 33.14 4
8 Travis Titsworth 8 Rising Sun 33.72 4
9 Vic Conyer 8 Rising Sun 33.83 4
10 Tevin Mayfield 9 AZ Cheetahs,Chandle 34.39 4
11 Israel Simpson 9 AZ Cheetahs 34.49 2
12 Eric Harristen 9 AZ Cheetahs 34.56 2
13 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 34.81 1
14 Jeff Robertson 9 Northwest Xpress 34.97 3
15 Collin Erickson 8 Arizona Flames 35.23 3
16 Cedric Haskins 8 Unattached 35.31 2
17 Renard Robert 9 AZ Cheetahs 35.51 2
18 Jamaree Johnson 9 Do Right 36.05 3
19 Francisco DiCochea 9 Unattached 36.06 3
20 Allen Gilbert 9 AZ Titans 36.75 1
21 Nik Mercer 9 Do Right 36.88 2
22 Noah Berens 9 AZ Elite 37.22 1
23 Jason Splane Jr 8 AZ Cheetahs 37.61 2
24 Jack Oberhaus 9 AZ Elite 38.35 2
25 Kyan Washington 8 AZ Cheetahs 38.85 3
26 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 40.49 2
27 Kyron Robinson 8 Mustangs Track C 42.07 1
28 Daniel Mobley 8 AZ Blaze 44.75 1

Event 213 400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 58.74 7/25/1997 Jules Noel, Bouynton Beach, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Isaiah Oliver 9 AZ Panthers 1:07.83 2
2 Luke Rubenzer 9 AZ Elite 1:10.40 2
3 Travis Titsworth 8 Rising Sun 1:13.65 2
4 Lawrence Wallace 8 AZ Titans 1:15.57 1
5 Larry Norman 9 Unattached 1:15.81 2
6 Eric Harristen 9 AZ Cheetahs 1:18.95 2
7 Israel Simpson 9 AZ Cheetahs 1:18.96 1
8 Noah Berens 9 AZ Elite 1:19.48 1
9 Jason Splane Jr 8 AZ Cheetahs 1:19.74 1
10 Bilal Muhammand 8 Cold Water Expre 1:21.09 1
11 Jack Oberhaus 9 AZ Elite 1:21.50 1
12 Bryce Perkins 9 AZ Cheetahs 1:22.15 2
13 Isaiah Cooper 9 AZ Panthers 1:23.42 1
14 Micah Martin-Tuhey 8 Northwest Xpress 1:25.61 2
15 Renard Robert 9 AZ Cheetahs 1:26.83 2
16 Kyan Washington 8 AZ Cheetahs 1:27.00 2
17 Paul Davis 9 Cold Water Expre 1:28.07 1
18 Peter Carrillo 9 Eternal Flame 1:31.76 3
19 Sayyid Muhammand 9 Cold Water Expre 1:46.92 1

Event 214 800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 2:19.00 5/20/1989 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Brooks Cannell 9 AZ Blaze 2:42.16
2 Tristin Decker 9 Northwest Xpress 2:42.63
3 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 2:55.46
4 Isaiah Cooper 9 AZ Panthers 2:58.49
5 Fredrick Hawkins 8 Do Right 3:01.97
6 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 3:04.32
7 Donovan McGinley-Coleman 9 Northwest Xpress 3:04.37
8 Jonathan Nieto 9 Cold Water Expre 3:07.61
9 Jamaree Johnson 9 Do Right 3:08.46
10 Sayyid Muhammand 9 Cold Water Expre 3:11.68
11 Jayce Hardt 9 AZ Cheetahs 3:12.18
11 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 3:12.18
13 Eddie Loughran 9 Tcm Rez Runners 3:23.52
14 Peter Carrillo 9 Eternal Flame 3:27.46

Event 215 1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 4:48.04 7/29/2001 Connor Revord, Joliet, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tristin Decker 9 Northwest Xpress 5:43.68
2 Mufasa Cavazos 9 Cold Water Expre 5:49.29
3 Brooks Cannell 9 AZ Blaze 5:53.96
4 Jonathan Nieto 9 Cold Water Expre 6:25.62
5 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 6:27.47
6 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 6:29.94
7 Justin Fell 8 Mustangs Track C 6:30.88
8 Eddie Loughran 9 Tcm Rez Runners 6:38.73
9 Jayce Hardt 9 AZ Cheetahs 7:07.01

Event 241 4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
National: N 54.56 7/30/1994 United Stars, Philadelphia, PA
T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 1:01.87
2 Do Right 'A' 1:02.94
3 Northwest Xpress 'A' 1:04.25

Event 242 4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
National: N 4:19.00 7/29/1993 Fast Action TC, Los Angeles, CA
A.Perkins, N.Pahim, L.Demus, Q.Powell
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 5:22.31
2 Northwest Xpress 'A' 5:51.54

Event 251 4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
National: N 52.57 7/28/2001 Track Houston, Houston, TX
D. Johnson, M. Horton, D. Bostick, A. Whitaker
Team Finals
================================================================
1 Arizona Panthers 'A' 1:00.14
2 Northwest Xpress 'A' 1:00.89
3 Mustangs Track Club 'A' 1:05.33
4 Northwest Xpress 'C' 1:12.10

Event 252 4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================
National: N 4:11.54 7/30/2000 Speed City TC
K.Morgan, A.Williams, T.Adams, M.Cummings
Team Finals
================================================================
1 Northwest Xpress 'A' 5:31.00
2 Cold Water Express 'A' 5:50.39

Event 261 High Jump Bantam Girls
================================================================
National: N 4-08 7/24/1997 Dorothy Holt, Hinesville, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Monika Beechum 9 Casa Grande 1.10m
0.85 0.90 0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
XO O O O XXO XO X
2 Hanna Manzanares 9 AZ Blaze 1.00m
0.85 0.90 0.95 1.00
O O P XO
2 Jera Richard 8 Arizona Flames 1.00m
0.85 0.90 0.95 1.00 1.05
O O XO O XXX
2 Jessica Williams 9 Arizona Flames 1.00m
0.85 0.90 0.95 1.00 1.05
P O O O XXX
5 Emilie Thomas 9 Northwest Xpress 0.95m
0.85 0.90 0.95 1.00
XXO O O XXX
-- Kayla Bickel 9 Bobcats NH
0.85
XXX

Event 263 Long Jump Bantam Girls
================================================================
National: N 15-01.75 1972 Joyce Bowie, Santa Barbara, Ca
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jasmyne Graham 8 Do Right 3.86m
3.53m 3.86m 3.55m 3.36m 3.17m
2 Monika Beechum 9 Casa Grande 3.65m
3.31m 3.45m 3.65m
3 Cherokee Davis 9 Eternal Flame 3.38m
3.38m 3.19m 3.35m 3.26m 2.87m
4 Imani Adams 9 AZ Cheetahs 3.07m
2.89m 2.95m 3.05m 2.85m 2.23m 3.07m
5 Nyanna Ortiz 9 Arizona Flames 2.85m
2.53m 2.79m 2.52m 2.85m
6 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 2.82m
7 Kennedy Broom 8 AZ Cheetahs 2.80m
2.70m 2.70m 2.80m 2.70m 2.67m
8 Emilie Thomas 9 Northwest Xpress 2.67m
2.52m 2.11m 2.56m 2.67m
9 Emma Nichols 8 Northwest Xpress 2.53m
2.33m 2.35m 2.49m 2.07m 2.53m FOUL
10 Kyra Salvador 9 Mustangs Track C 2.45m
2.41m 2.45m 2.15m
11 Hannah Perkins 9 AZ Blaze 2.42m
2.19m 2.42m
12 Alexandria Pastenek 8 Bobcats 2.39m
2.39m 2.12m FOUL
13 Savannah Scott 8 Arizona Flames 2.34m
FOUL 2.25m 2.34m
14 Dana Hinrichs 8 AZ Blaze 2.30m
FOUL FOUL 2.30m
15 Jene' Price 8 AZ Panthers 2.13m
FOUL 1.82m 2.13m
16 Ruth Whitwer 8 AZ Puma 1.17m
1.17m
-- Porshay Walker 9 Mustangs Track C FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Unique Johnson 9 Mustangs Track C FOUL
FOUL FOUL FOUL
-- Taylor Melntyre 9 AZ Titans FOUL
FOUL FOUL FOUL

Event 265 Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================
National: N 34-04 7/28/1995 Amber Crutis, Monroe, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Andrea Hinton 9 Tonto 5.01m
4.51m 4.56m 4.66m 4.88m 5.01m 4.79m
2 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 4.61m
3.59m 4.18m 3.66m 4.61m
3 Ressa Johnson 9 Tonto 3.78m
3.78m 3.58m 3.77m 3.00m 3.07m
4 Kayla Bickel 9 Bobcats 3.72m
3.27m 3.33m 3.14m 3.60m 3.72m
5 Christina Canez 8 AZ Cheetahs 3.52m
3.52m 2.87m 3.52m 2.64m 2.75m

Event 267 Javelin Throw (300G) Bantam Girls
================================================================
National: N 89-02 7/6/2001 Agnes Gallegos, Albuquerque, NM
Name Age Team Finals
================================================================
1 Sapphire Dowhan 9 Unattached 13.07m
10.54m 13.07m 12.14m 11.39m 12.94m 11.08m
2 Emilie Thomas 9 Northwest Xpress 10.89m
9.38m 9.54m 9.05m 9.06m 10.89m
3 Alanna Heaton 9 AZ Cheetahs 9.39m
8.15m 9.25m 8.00m 9.39m 8.82m
4 Emma Nichols 8 Northwest Xpress 9.26m
FOUL 7.61m 6.19m 7.71m 9.26m 5.10m
5 Christina Canez 8 AZ Cheetahs 8.12m
7.63m 7.93m 7.01m 8.12m 3.89m 5.64m
6 Kayla Bickel 9 Bobcats 7.64m
6.06m 6.64m 6.74m 6.04m 7.64m 5.87m
7 Savannah Scott 8 Arizona Flames 7.32m
FOUL 7.32m 6.20m 6.77m 5.79m 6.68m

Event 271 High Jump Bantam Boys
================================================================
National: N 5-01.25 1977 David Mosley, Sunnyvale, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Joshua Bickle 9 Bobcats 0.90m
0.85 0.90 0.95
O XO XXX

Event 273 Long Jump Bantam Boys
================================================================
National: N 16-01.25 7/26/1980 Terry Simpson
Name Age Team Finals
================================================================
1 Anthony Wynn 9 AZ Panthers,Phoenix 4.07m
FOUL 4.07m FOUL FOUL 3.79m FOUL
2 Malcolm Thomas 8 AZ Titans 4.05m
4.02m 4.00m 3.75m 3.78m 3.97m 4.05m
3 Collin Erickson 8 Arizona Flames 3.84m
3.39m 3.84m 3.45m 3.71m 3.66m 3.61m
4 Mitchell Freedman Jr 8 Mustangs Track C 3.64m
3.63m 3.64m FOUL 3.62m 3.52m 3.25m
5 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 3.54m
3.49m 3.50m 3.13m 3.23m 3.40m 3.54m
6 Rico Tipton Jr 8 Unattached 3.48m
3.48m FOUL 3.13m FOUL 3.27m FOUL
7 Fredrick Hawkins 8 Do Right 3.46m
FOUL 3.12m 3.46m 3.43m FOUL 3.40m
8 Kevin Goudeau 9 Mustangs Track C 3.31m
3.29m 2.56m 3.31m 3.27m 3.22m FOUL
8 Larry Norman 9 Unattached 3.31m
3.19m 3.17m 3.29m FOUL FOUL 3.31m
10 Francisco DiCochea 9 Unattached 3.22m
3.22m 2.81m 3.09m
11 Cedric Haskins 8 Unattached 3.16m
2.92m 2.90m 3.16m
12 Tevin Mayfield 9 AZ Cheetahs,Chandle 3.15m
3.15m 2.81m 2.93m
13 Kendrick Felix 8 Mustangs Track C 2.94m
2.79m 2.94m FOUL
14 Chris Zbacnik 8 Northwest Xpress 2.83m
2.83m FOUL 2.78m
15 Samuel Moehring 8 Northwest Xpress 2.81m
2.79m 2.42m 2.81m
16 Jamaree Johnson 9 Do Right 2.79m
2.79m 2.17m FOUL
17 Aaron Norman 8 Mustangs Track C 2.67m
FOUL 2.67m FOUL
18 Caleb Killian 8 Northwest Xpress 2.63m
2.56m 2.63m 2.52m
19 Kyron Robinson 8 Mustangs Track C 2.44m
FOUL 2.44m FOUL
20 Nicolas Thomas 8 Northwest Xpress 2.32m
2.32m FOUL 2.31m
20 Brady West 8 Northwest Xpress 2.32m
2.24m 2.28m 2.32m
22 Colin Powers 8 Northwest Xpress 2.06m
FOUL FOUL 2.06m

Event 275 Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================
National: N 39-10.75 7/3/1993 Kevin Bookout, Stroud, OK
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hunter Doka 9 Tonto 7.96m
7.23m 7.58m 7.22m 7.96m 7.44m 7.50m
2 Cedric Jacobs-Jones 8 Bobcats 6.23m
5.72m 6.02m 6.18m 6.02m 6.23m 6.13m
3 Hunter Styles 9 Northwest Xpress 6.01m
5.83m 5.41m 5.61m 6.01m 5.88m 5.94m
4 John Kruger 9 Northwest Xpress 5.92m
5.45m 5.92m 5.14m 5.28m
5 Wesley Loughran 9 Tcm Rez Runners 5.72m
5.48m 5.20m 5.58m 3.61m 5.72m 5.31m
6 Moiya Willamson 8 Northwest Xpress 4.53m
4.44m 4.50m 4.53m 4.07m 4.33m 4.13m
7 Joshua Bickle 9 Bobcats 4.49m
4.00m 4.49m 4.28m 4.49m 3.86m 4.25m
8 Brady West 8 Northwest Xpress 4.32m
3.74m 4.32m 3.82m
9 Donovan McGinley-Coleman 9 Northwest Xpress 3.90m
3.50m 3.90m 3.19m
-- Nik Mercer 9 Do Right FOUL
FOUL x x

Event 277 Javelin Throw (300G) Bantam Boys
================================================================
National: N 122-11 7/26/2001 Matthew Kosecki, Humble, Tx
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hunter Styles 9 Northwest Xpress 23.77m
16.67m 22.16m 23.77m 20.43m 22.19m 18.02m
2 Cedric Jacobs-Jones 8 Bobcats 21.37m
14.57m 21.37m 13.88m 16.90m 16.85m 15.65m
3 Mitchell Freedman Jr 8 Mustangs Track C 20.41m
14.94m 11.19m 18.33m 18.87m 19.20m 20.41m
4 Christopher Cofield 8 Mustangs Track C 19.60m
18.21m 15.73m 16.92m 11.98m 19.60m 18.61m
4 Hunter Doka 9 Tonto 19.60m
15.58m 19.22m 13.61m 16.07m 18.47m 19.60m
6 Jacob Bobian 8 Mustangs Track C 18.47m
18.47m 16.34m 16.09m 16.25m 15.05m 16.63m
7 Joshua Bickle 9 Bobcats 17.56m
17.56m 13.23m 15.42m 14.57m 11.93m
8 John Kruger 9 Northwest Xpress 16.91m
12.08m 15.33m 14.85m 16.91m 13.28m 12.63m
9 Donovan McGinley-Coleman 9 Northwest Xpress 15.73m
9.14m 11.88m 14.63m 15.73m 14.85m 12.38m
10 Moiya Willamson 8 Northwest Xpress 13.81m
10.28m 13.81m 10.52m
11 Nicolas Thomas 8 Northwest Xpress 13.56m
9.03m 12.17m 13.56m
12 Samuel Moehring 8 Northwest Xpress 12.63m
10.35m 12.63m 10.23m
13 Brady West 8 Northwest Xpress 11.54m
11.54m 11.18m 8.73m
14 Nik Mercer 9 Do Right 11.48m
11.48m 10.69m 8.90m
15 Stormey Seliquini 8 AZ Blaze 9.93m
9.43m 9.09m 9.93m
16 Peter Carrillo 9 Eternal Flame 9.27m
7.41m 7.45m 9.27m
17 Colin Powers 8 Northwest Xpress 7.21m
6.64m 7.21m
-- Chris Zbacnik 8 Northwest Xpress FOUL
FOUL x

Event 301 100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 12.10 7/31/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jaszmyne Smith 11 Rising Sun 13.65 5
2 Jasmin Pratt 11 Rising Sun,Phoenix, 13.66 5
3 Miah Collins 10 Cold Water Expre 14.12 5
4 Ashley Pinkney 11 Rising Sun,Phoenix, 14.16 5
5 Jaide Stepter 11 Pops 14.18 2
6 Jasmine Wilson 11 Rising Sun 14.19 5
7 Delana Moore 11 Rising Sun 14.23 5
8 Joyelle Dancy 11 AZ Panthers,Peoria, 14.28 4
9 Mecca Muhammand 11 Cold Water Expre 14.85 3
10 Shannon Jackson 10 Do Right 14.99 5
11 Dominique Jackson 11 AZ Cheetahs 15.02 4
12 Cheyenne Thompson 10 AZ Cheetahs 15.10 4
13 Abby Moskowitz 11 Bobcats 15.19 4
14 Kaliya Johnson 11 AZ Cheetahs 15.22 4
15 Sheyenne Davis 10 Cold Water Expre 15.61 3
16 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 15.62 3
17 Rylie Dickerson 10 AZ Elite 15.75 2
18 LeLe Craig 10 Mustangs Track C 15.87 3
19 Imari Campbell-Harrell 11 Cold Water Expre 15.89 3
20 Pashion Thomas 11 Cold Water Expre 15.94 1
21 Jayla Brown 10 Arizona Flames 15.97 2
22 Asia Logsdon 10 Northwest Xpress 16.14 2
23 Makayla Scott 11 Arizona Flames 16.26 2
24 Lilly Halton 10 Cold Water Expre 16.27 4
25 Carissa Allen 11 Rising Sun 16.34 4
26 Kylee Lattomus 11 AZ Blaze 16.46 3
27 Cierra Gibbs 11 Arizona Flames 16.71 3
28 Keyara Broom 11 Rising Sun 16.95 1
29 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 17.67 2
30 Erin Fakler 10 Bobcats 18.01 1
31 Samantha Jefferson 10 Bobcats 18.45 1
32 Jocelyn Stewart 11 AZ Puma 20.46 2

Event 302 200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 24.47 8/1/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jasmin Pratt 11 Rising Sun,Phoenix, 27.79 4
2 Delana Moore 11 Rising Sun 28.78 4
3 Miah Collins 10 Cold Water Expre 29.90 4
4 Treniese Sylve 11 AZ Panthers,Phoenix 30.07 4
5 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 30.08 4
6 Canada Smith 11 AZ Panthers 30.11 3
7 Joyelle Dancy 11 AZ Panthers,Peoria, 30.57 3
8 Justice Cox 11 Unattached 31.37 2
9 Dominique Jackson 11 AZ Cheetahs 31.53 4
10 Jaide Stepter 11 Pops 31.77 1
11 Cheyenne Thompson 10 AZ Cheetahs 32.44 3
12 Kaliya Johnson 11 AZ Cheetahs 32.59 3
13 Shannon Jackson 10 Do Right 33.10 4
14 Benita Broughton 10 AZ Titans 34.00 3
15 Sarah Strong 10 Arizona Flames 34.22 3
16 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 34.46 3
17 Sheyenne Davis 10 Cold Water Expre 34.53 2
18 LeLe Craig 10 Mustangs Track C 34.99 2
19 Rylie Dickerson 10 AZ Elite 35.02 2
20 Kylee Lattomus 11 AZ Blaze 35.79 2
21 Pashion Thomas 11 Cold Water Expre 36.52 1
22 Jillian Bennett 11 Bobcats 36.74 2
23 Jayla Brown 10 Arizona Flames 36.75 2
24 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 37.37 1
25 Cierra Gibbs 11 Arizona Flames 37.44 3

Event 303 400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 55.54 7/27/2001 Ebony Collins, Los Angeles, Ca
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Brittany Jones 11 Pops 1:06.94 2
2 Canada Smith 11 AZ Panthers 1:07.63 1
3 Dominique Jackson 11 AZ Cheetahs 1:11.00 3
4 Cheyenne Thompson 10 AZ Cheetahs 1:13.60 3
5 Sarah Strong 10 Arizona Flames 1:13.61 3
6 McKenna Gaffney 11 Bobcats 1:15.57 3
7 Jantzen Hale 10 Pops 1:16.08 1
8 Benita Broughton 10 AZ Titans 1:18.64 3
9 Renee Dyson 10 Bobcats 1:18.94 3
10 Asia Logsdon 10 Northwest Xpress 1:19.15 1
11 Rylie Dickerson 10 AZ Elite 1:20.51 3
12 Krisa Duff 11 Bobcats 1:24.64 3
13 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 1:24.68 3
14 Pashion Thomas 11 Cold Water Expre 1:27.50 2
15 Cathrine Whitwer 10 AZ Puma 1:49.00 2

Event 304 800 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 2:13.65 7/29/1995 LaSinda Demus, Santa Rosa, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 2:36.72
2 Lizabeth Dyson 10 Bobcats 2:47.72
3 Alexandria Stedman 11 Northwest Xpress 2:51.22
4 Star Seliquini 10 AZ Blaze 2:58.05
5 Sarah Strong 10 Arizona Flames 3:02.43
6 Tracy Paulsen 11 AZ Elite 3:03.61
6 Olivia Branccti 11 AZ Cheetahs 3:03.61
8 Julianna Vanderhout 10 AZ Blaze 3:07.44
9 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 3:30.97

Event 305 1500 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 4:42.58 7/30/1988 Heather Burroughs, Kansas City, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jade Dean 11 Do Right,Phoenix, A 5:39.80
2 Cassidy Kammerman 10 Arizona Flames 5:40.60
3 Tracy Paulsen 11 AZ Elite 5:57.02
4 Sarah Fakler 11 Bobcats 6:06.60
5 Haley Stuber 11 AZ Elite 6:17.57
6 Star Seliquini 10 AZ Blaze 6:20.25
7 Olivia Branccti 11 AZ Cheetahs 6:24.48
8 Alissa Dallas 11 Tcm Rez Runners 6:25.56

Event 306 3000 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 10:03.54 6/29/1988 Heather Burroughs, Kansas City, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Haley Stuber 11 AZ Elite 12:56.59
2 Alissa Dallas 11 Tcm Rez Runners 14:22.06
3 Julianna Vanderhout 10 AZ Blaze 14:23.06

Event 308 1500 Meter Race Walk Midget Girls
================================================================
National: N 6:53.70 7/26/1990 Danielle Safran, Brentwood, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Emma Power 11 Northwest Xpress 10:56.09

Event 311 100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 11.70 8/2/1998 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Giovinni Pascascio 11 Rising Sun 13.45 7
2 Devontay Titsworth 11 Rising Sun 13.60 7
3 Quintin Kime 11 AZ Puma 13.64 7
4 Tajae White 11 AZ Cheetahs 13.68 6
5 Ryan Pierce 11 Rising Sun 13.77 7
6 Devon Allen 11 Rising Sun 13.91 6
7 Javon Williams 11 AZ Cheetahs,Chandle 14.01 6
8 De'Andre Williams 11 AZ Titans 14.05 1
9 James Brown 11 Rising Sun 14.13 7
10 Kendyl Taylor 11 AZ Cheetahs 14.17 7
11 Deselle Dean 11 Do Right,Phoenix, A 14.24 7
12 Braxton Nickerson 10 Do Right 14.26 7
13 Robert Relf 10 Do Right 14.29 7
13 Nathan Simpson 10 Rising Sun 14.29 6
15 Cameron Twiggs 11 Northwest Xpress 14.45 6
16 Matt Arseneau 11 Ultimate 14.54 2
17 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 14.55 5
18 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 14.59 2
19 Nate Phillips 10 AZ Cheetahs 14.70 5
20 Tony Dean 11 Do Right,Phoenix, A 14.79 6
21 Paul Perkins 12 AZ Cheetahs 14.80 5
22 Nicolas Brown 10 AZ Heat 14.82 1
23 Jordan Morris 11 Rising Sun,Peoria, 14.86 5
24 Toure Marshall 10 Mustangs Track C 14.92 4
25 Jonathan Vale 11 AZ Elite 15.03 1
26 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 15.09 5
27 Marche Dennard 11 Unattached 15.10 1
27 Cesar Wong 11 Northwest Xpress 15.10 4
29 Pierce Butzine 11 Northwest Xpress 15.23 4
30 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 15.30 4
31 Levi Wallace 10 AZ Titans 15.33 4
32 Travon Richardson 11 Do Right 15.39 6
33 Jihad Pasha 11 Cold Water Expre 15.48 3
34 Joseph Cortez 10 Rising Sun 15.54 4
35 Jordon Fairley 11 Rising Sun 15.59 1
36 Austin Dancer 10 Rising Sun 15.68 5
37 Daniel Ruzi 11 Bobcats 15.71 2
38 Clinton Hodge 11 Do Right 15.74 5
39 Aaron Canez 10 AZ Cheetahs 15.77 4
40 Larrry Fuller 10 Northwest Xpress 15.83 3
41 Maracus Haskins 10 Unattached 16.02 3
42 Greg Craig 10 Mustangs Track C 16.05 3
43 Deric Cameron 10 Rising Sun 16.07 4
44 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 16.13 3
45 Mitchell Willard 11 Arizona Flames 16.26 3
46 Rafael Ortiz 10 Arizona Flames 16.88 3
47 Marcus Maycalero 11 Northwest Xpress 17.06 1
48 Marrete Neopleon 11 Rising Sun 20.31 2

Event 312 200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 23.94 7/28/1990 Jason Johnson, Shreveport, LA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Giovinni Pascascio 11 Rising Sun 28.03 5
2 Devontay Titsworth 11 Rising Sun 28.67 5
3 Quintin Kime 11 AZ Puma 29.29 5
4 De'Andre Williams 11 AZ Titans 29.41 1
5 Ryan Pierce 11 Rising Sun 29.88 5
6 Nathan Simpson 10 Rising Sun 29.89 5
7 Devon Allen 11 Rising Sun 29.98 5
8 Kendyl Taylor 11 AZ Cheetahs 30.20 1
9 James Brown 11 Rising Sun 30.65 5
10 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 30.76 4
11 Matt Arseneau 11 Ultimate 31.01 2
12 Jonathan Vale 11 AZ Elite 31.32 4
13 Toure Marshall 10 Mustangs Track C 31.33 4
14 Pierce Butzine 11 Northwest Xpress 31.66 2
15 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 31.70 1
16 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 31.82 4
17 Jordon Fairley 11 Rising Sun 32.03 2
18 Clinton Hodge 11 Do Right 32.26 2
19 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 32.37 3
20 Deric Cameron 10 Rising Sun 32.48 3
21 Levi Wallace 10 AZ Titans 32.82 4
22 Maracus Haskins 10 Unattached 32.99 3
23 Joseph Cortez 10 Rising Sun 33.06 4
24 Travon Richardson 11 Do Right 33.41 2
25 Greg Craig 10 Mustangs Track C 33.43 3
26 Daniel Ruzi 11 Bobcats 33.89 4
27 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 34.12 3
28 Larrry Fuller 10 Northwest Xpress 34.82 1
29 Rafael Ortiz 10 Arizona Flames 36.14 2
30 Marrete Neopleon 11 Rising Sun 44.08 1

Event 313 400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 53.06 7/28/1991 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Javon Williams 11 AZ Cheetahs,Chandle 1:03.56 2
2 Braxton Nickerson 10 Do Right 1:07.04 2
3 Tajae White 11 AZ Cheetahs 1:07.50 2
4 Robert Relf 10 Do Right 1:08.44 2
5 Jihad Pasha 11 Cold Water Expre 1:08.72 2
6 Clinton Hodge 11 Do Right 1:08.75 1
7 Jonathan Vale 11 AZ Elite 1:08.99 2
8 Paul Perkins 12 AZ Cheetahs 1:09.16 2
9 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 1:10.53 1
10 Aaron Canez 10 AZ Cheetahs 1:13.37 2
11 Levi Wallace 10 AZ Titans 1:14.55 1
12 Maracus Haskins 10 Unattached 1:15.00 1
13 Richardson Dalvin 11 Mustangs Track C 1:17.82 1

Event 314 800 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 2:07.21 7/26/2001 Reginald Warren, Smyma, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Deselle Dean 11 Do Right,Phoenix, A 2:28.92
2 Nate Phillips 10 AZ Cheetahs 2:36.99
3 Steven Kammeyer 11 AZ Puma 2:41.47
4 Logan Nichols 10 Northwest Xpress 2:42.32
5 Ryan Sullivan 10 AZ Blaze 2:48.86
6 Ryan Branccti 11 AZ Elite 2:52.57
7 Robbie Whitwer 10 AZ Puma 2:55.71
8 Austin Christianson 10 AZ Heat 2:57.67
9 Jacob Michaels 10 Pops 3:24.58

Event 315 1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 4:22.58 1980 Tony Terex, Wasco, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 5:23.99
2 Ryan Sullivan 10 AZ Blaze 5:45.35
3 Alex Armbrus 11 Northwest Xpress 5:48.21
4 Austin Christianson 10 AZ Heat 5:57.35
5 Terrance Goodene 10 Pops 6:00.10
6 Kareem Foster 11 Cold Water Expre 6:08.71
7 Robbie Whitwer 10 AZ Puma 6:12.07
8 Ryan Branccti 11 AZ Elite 6:21.93

Event 316 3000 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 9:38.52 8/1/1998 Chris Dominic, San Lorenzo, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 12:26.50
2 Austin Christianson 10 AZ Heat 12:46.78
3 Justin Holbrok 10 AZ Cheetahs 12:56.59

Event 321 80 Meter Hurdles (30") Midget Girls
================================================================
National: N 12.32 7/28/1996 Ashlee Williams, Dallas, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 15.22
2 Kaliya Johnson 11 AZ Cheetahs 15.55
3 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 16.93
4 Mariah Jaronik 11 Bobcats 16.99
5 Jessica Gettleman 11 Bobcats 17.69
6 Aysia Oliver 12 AZ Panthers 18.93

Event 331 80 Meter Hurdles (30") Midget Boys
================================================================
National: N 11.74 7/27/1997 Kenny Lambe, Hilton Head, SC
Name Age Team Finals
================================================================
1 Austin Dancer 10 Rising Sun 17.63

Event 341 4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 49.17 7/28/1996 Texas Heat, Ft. Worth, TX
C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 53.06
2 Arizona Panthers 'A' 57.33
3 Northwest Xpress 'A' 1:02.76
-- Cold Water Express 'A' DQ

Event 342 4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 3:57.26 7/28/1996 United Stars TC, Philadelphia, PA
T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 4:38.90
2 Northwest Xpress 'A' 5:12.23
3 Phoenix Bobcats 'A' 5:25.88

Event 343 4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 9:30.72 6/14/1997 L A Jets, Los Angeles, CA
P. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca
Team Finals
================================================================
1 Phoenix Bobcats 'A' 11:49.75

Event 351 4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================
National: N 47.75 7/31/1979 Glenarden TC, Upper Marlboro, MD
B. Haigher,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 52.28
2 Arizona Rising Sun 'A' 52.61
3 Northwest Xpress 'B' 56.47
4 Arizona Rising Sun 'B' 57.05
5 Northwest Xpress 'A' 1:02.13

Event 352 4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================
National: N 3:47.50 7/31/1994 Glenarden TC, Upper Marlboro, MD
B. Haighler,K. Lewis, H. Jefferson, A. Washington
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 4:32.17
2 Northwest Xpress 'A' 4:55.09
3 Northwest Xpress 'C' 5:26.39

Event 361 High Jump Midget Girls
================================================================
National: N 5-06.25 7/27/1996 Jacqueline Johnson, Yuma, AZ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Brittany Jones 11 Pops 1.45m
0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P P P O O O O O O O O XXX
2 Ashlee Moore 10 Arizona Flames 1.40m
0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45
P P P O O O O O O O XXX
3 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 1.35m
0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O O O O O XXO O XXO XO XXX
4 Kayla Owens 11 Northwest Xpress 1.15m
0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
O O XO XO XXO
5 Aysia Oliver 12 AZ Panthers 1.10m
0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
P P P O XP P P P P XXX
6 Jade Welton 11 Northwest Xpress J1.10m
0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
O O O XO XXX
7 Charlotte Thomas 11 Northwest Xpress J1.10m
0.95 1.00 1.05 1.10 1.15
O XXO O XXO XXX
8 Jillian Bennett 11 Bobcats 1.00m
0.95 1.00 1.05
O O XXX
9 Keyara Broom 11 Rising Sun J1.00m
0.95 1.00 1.05
O XO XXX
10 Makayla Scott 11 Arizona Flames 0.95m
0.95 1.00
XO XXX

Event 363 Long Jump Midget Girls
================================================================
National: N 18-03.75 6/20/1998 Gayle Hunter, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Treniese Sylve 11 AZ Panthers,Phoenix 4.46m
4.46m 4.34m 4.32m 4.05m
2 Brittany Jones 11 Pops 4.26m
4.26m 4.14m 4.09m 4.21m 4.12m 4.09m
3 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 4.08m
3.98m 3.74m 3.49m 3.60m 4.08m
4 Shannon Jackson 10 Do Right 3.76m
3.70m 3.55m 3.76m 3.25m 3.69m 3.68m
5 Star Seliquini 10 AZ Blaze 3.49m
3.49m 3.32m 3.21m 3.03m 3.40m 3.41m
5 Jaide Stepter 11 Pops 3.49m
3.49m 3.15m 2.76m 3.41m 3.40m
7 Abby Moskowitz 11 Bobcats 3.46m
3.23m 3.46m 3.42m 3.11m 3.38m
8 Jessica Gettleman 11 Bobcats 3.43m
3.43m 3.10m 3.39m 3.29m 3.23m
9 Jantzen Hale 10 Pops 3.38m
3.24m 2.99m 3.11m 3.05m 3.38m
10 Carlie Brown 11 Northwest Xpress 3.26m
3.26m 2.79m 2.73m
11 Carissa Allen 11 Rising Sun 3.21m
3.21m 2.78m
12 Jade Welton 11 Northwest Xpress 3.05m
3.05m 2.80m
13 Mariah Jaronik 11 Bobcats 3.00m
3.00m 2.80m 2.78m
14 Imari Campbell-Harrell 11 Cold Water Expre 2.97m
2.97m 2.63m
15 Keyara Broom 11 Rising Sun 2.89m
2.89m 2.89m 2.89m
16 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 2.66m
2.49m 2.49m 2.66m
17 LeLe Craig 10 Mustangs Track C 2.65m
2.48m 2.60m 2.65m
18 Cathrine Whitwer 10 AZ Puma 1.75m
1.75m 1.73m
-- Makayla Scott 11 Arizona Flames FOUL
FOUL

Event 365 Shot Put (6#) Midget Girls
================================================================
National: N 47-07.25 7/11/1987 Johanna Gambill, Vancouver, Wa
Name Age Team Finals
================================================================
1 Breshea Pitts 11 Rising Sun 7.61m
7.61m 7.26m 7.22m 7.14m 7.19m 7.14m
2 Audrianna Honanie 11 Tcm Rez Runners 6.38m
6.26m 5.94m 6.24m 6.38m 5.77m 6.29m
3 Jantzen Hale 10 Pops 6.29m
5.67m 5.30m 6.29m 6.11m 5.89m 6.13m
4 Cassie Johnson 10 Tonto 6.06m
4.82m 5.16m 5.79m 6.04m 6.06m 5.80m
5 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 5.84m
5.71m 5.63m 4.67m 5.47m 5.84m 5.64m
6 Carissa Allen 11 Rising Sun 4.80m
3.62m 4.65m 4.43m 4.65m 4.80m 4.43m

Event 366 Discus Throw (1K) Midget Girls
================================================================
National: N 122-11 7/24/1997 Amber Curtis, Monroe, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Audrianna Honanie 11 Tcm Rez Runners 14.38m
14.02m 13.79m 14.38m FOUL 13.79m 10.74m

Event 367 Javelin Throw (300 G) Midget Girls
================================================================
National: N 115-10 7/26/2001 Leigh Petranoff, Cranston, RI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Renee Dyson 10 Bobcats 21.03m
19.79m 18.44m 21.03m 18.57m 15.29m 11.85m
2 Breshea Pitts 11 Rising Sun 19.73m
3 Lizabeth Dyson 10 Bobcats 19.55m
18.62m 13.24m 19.55m 17.20m 13.21m 17.99m
4 Lydia Tartaglia 11 Mustangs Track C 15.98m
15.98m 9.59m 9.89m 10.46m 6.68m 10.72m
5 Jade Welton 11 Northwest Xpress 14.38m
14.38m 13.01m 14.26m 12.16m 12.56m 11.57m
6 Charlotte Thomas 11 Northwest Xpress 12.71m
12.71m 10.61m 10.47m 12.70m 10.90m 10.88m
7 Erin Fakler 10 Bobcats 7.42m
6.81m 7.42m 6.76m 5.85m 5.05m 7.02m

Event 371 High Jump Midget Boys
================================================================
National: N 5-09 1979 David Mosley, Palo Alto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Steven Kammeyer 11 AZ Puma 1.35m
1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O O O O O O O XXX
2 Seth Manzanares 11 AZ Blaze 1.25m
1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
O O O O O XXX
3 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 1.20m
1.05 1.10 1.15 1.20 1.25
XO O O O XXX
4 Daniel Ruzi 11 Bobcats 1.15m
1.05 1.10 1.15 1.20
O O XO XXX
4 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 1.15m
1.05 1.10 1.15 1.20
XO XXO O XXX

Event 373 Long Jump Midget Boys
================================================================
National: N 19-05 1974 Anthony Gibson, San Fernando, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Matt Arseneau 11 Ultimate 9.32m
3.86m 2.63m 9.32m 3.89m
2 Quintin Kime 11 AZ Puma 4.67m
4.02m 4.45m 4.53m 4.67m 4.48m
3 Toure Marshall 10 Mustangs Track C 4.38m
4.03m 4.00m 4.38m
4 Steven Kammeyer 11 AZ Puma 4.35m
3.74m 3.99m 2.91m 4.19m 3.88m 4.35m
5 Kendyl Taylor 11 AZ Cheetahs 4.29m
4.02m 4.29m 4.09m 3.88m 4.14m 4.09m
6 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 4.24m
3.81m 3.95m 4.12m 4.02m 4.24m 4.23m
7 Larrry Fuller 10 Northwest Xpress 4.04m
3.86m 3.25m 3.20m 4.04m 3.75m
8 Nicolas Brown 10 AZ Heat 4.02m
3.85m 3.89m 3.99m 3.64m 4.02m
9 Austin Dancer 10 Rising Sun 3.87m
3.70m 3.34m 3.65m 3.62m 3.85m 3.87m
10 Richardson Dalvin 11 Mustangs Track C 3.65m
3.54m 3.65m
11 Dallas Harrington 10 Mustangs Track C 3.60m
2.81m 3.60m
12 Orlando Coleman 10 Mustangs Track C 3.53m
2.87m 3.22m 3.53m
13 Jordan Williams 10 Northwest Xpress 3.45m
3.45m 2.85m
14 Greg Craig 10 Mustangs Track C 3.38m
3.19m 2.70m 3.38m
15 Mitchell Willard 11 Arizona Flames 3.24m
3.18m 3.19m 3.24m
16 Nick Zbacnik 10 Northwest Xpress 3.20m
3.10m 2.95m 3.20m
17 Marcus Magdaleno 10 Northwest Xpress 3.12m
3.12m 3.00m

Event 375 Shot Put (6#) Midget Boys
================================================================
National: N 53-00 6/28/1980 Troy Fowler, Eureka, KS
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 10.89m
10.33m 10.71m 10.56m 10.89m 9.80m
2 Shawn Collins 11 Unattached 9.96m
9.80m 9.77m 9.61m 9.24m 9.73m 9.96m
3 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 9.84m
9.48m 9.84m 9.72m 9.48m 9.16m 9.49m
4 Cale Allinger 11 AZ Heat 8.81m
8.81m 8.49m 8.44m 8.46m 8.67m 8.57m
5 Marche Dennard 11 Unattached 7.73m
6.78m 7.51m 6.43m 7.24m 7.19m 7.73m
6 Connor Hardesty 11 Northwest Xpress 7.48m
6.45m 6.78m 6.42m 6.82m 7.13m 7.48m
7 Colton Scadden 10 Northwest Xpress 6.23m
6.23m 5.91m 5.70m
8 Marcus Magdaleno 10 Northwest Xpress 5.89m
5.89m
9 Jacob Michaels 10 Pops 5.71m
5.03m 5.71m 5.67m
10 Cooper Killiam 11 Northwest Xpress 5.44m
4.75m 5.06m 5.44m
11 Brock West 10 Northwest Xpress 4.89m
4.77m 4.89m 4.47m

Event 376 Discus Throw (1K) Midget Boys
================================================================
National: N 159-07 6/19/1982 Michael Stubblefield, Bakersfield, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Shawn Collins 11 Unattached 25.08m
19.30m 21.97m 18.88m FOUL 22.59m 25.08m
2 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 23.18m
18.86m 21.07m 22.68m 23.12m 23.18m 22.60m
3 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 21.29m
19.77m 19.44m FOUL 21.06m 21.15m 21.29m
4 Cale Allinger 11 AZ Heat 19.20m
18.57m FOUL 17.58m 17.36m 19.20m 13.56m
5 Albert Medina 11 Unattached 14.33m
FOUL 12.13m 12.46m 14.33m 10.58m FOUL
6 Cooper Killiam 11 Northwest Xpress 13.26m
FOUL 13.26m 12.93m 13.10m 13.22m 12.44m
7 Colton Scadden 10 Northwest Xpress 12.18m
10.80m 11.88m 12.18m 10.34m 11.03m 10.74m
8 Connor Hardesty 11 Northwest Xpress 11.90m
FOUL 11.90m 10.62m 8.80m 11.07m 10.03m
9 Brock West 10 Northwest Xpress 8.73m
7.12m FOUL 8.69m 8.73m 6.69m 8.47m

Event 377 Javelin Throw (300G) Midget Boys
================================================================
National: N 123-03 7/28/2001 Josh Johnson, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 39.91m
35.34m 37.10m 34.49m 39.91m 37.85m 38.05m
2 Taylor Styles 11 Northwest Xpress 26.95m
25.42m 24.15m 16.08m 26.95m 19.57m 22.08m
3 Dominic Nappe 10 AZ Cheetahs 24.74m
21.49m 24.65m 23.82m 24.74m 21.82m
4 Travon Richardson 11 Do Right 24.27m
21.05m 21.62m 24.27m 24.17m 22.43m 22.96m
5 Robbie Whitwer 10 AZ Puma 23.02m
23.02m 20.80m 21.14m 19.65m 19.32m 15.14m
6 Cooper Killiam 11 Northwest Xpress 19.18m
12.80m 16.99m 16.94m 18.50m 19.18m
7 Mitchell Willard 11 Arizona Flames 18.34m
18.34m 15.23m 13.75m 13.06m 17.30m 15.15m
8 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 17.45m
17.45m 12.47m 11.11m 15.26m 12.98m
9 Connor Hardesty 11 Northwest Xpress 17.20m
17.20m 9.30m 16.87m 11.03m 13.29m 12.68m
10 Rafael Ortiz 10 Arizona Flames 13.45m
13.45m 11.69m
11 Colton Scadden 10 Northwest Xpress 12.93m
12.93m 12.37m 10.69m
12 Jacob Michaels 10 Pops 11.78m
11.29m 9.96m 11.78m
13 Brock West 10 Northwest Xpress 11.34m
11.26m 9.86m 11.34m
-- Muszaba Belford 10 Cold Water Expre FOUL
FOUL x x

Event 401 100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 11.61 8/1/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Sierra Meador 13 Rising Sun,Glendale 13.27 4
2 Sydnee Freeman 12 AZ Elite 13.78 1
3 Alexis Clay 12 AZ Cheetahs,Chandle 13.96 4
4 Natalie Melkonoff 12 AZ Elite 13.98 1
5 Tyerra Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 14.25 4
5 Khadijah McClain 12 Do Right,Phoenix, A 14.25 4
7 Jackie Smith 12 AZ Blaze 14.41 4
8 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 14.51 3
9 Destiny Lundy 12 Arizona Flames 14.66 4
10 Cadija Caldwell 12 AZ Cheetahs 14.68 4
11 Jasmine Morris 12 AZ Cheetahs 14.73 3
12 Tianna Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 14.74 4
13 Salimah Muhammad 12 AZ Cheetahs,Chandle 14.79 2
14 Diamin Dean 13 Do Right,Phoenix, A 14.84 3
15 Domonique Cameron 12 Rising Sun 14.88 3
16 Jahnee Brown 13 Do Right 15.00 3
17 Candida Tolbert 14 Do Right 15.02 3
18 Amy Allinger 13 AZ Heat 15.06 1
19 Shanae Etheridge 13 Do Right,Phoenix, A 15.07 4
20 Marlee Bever 13 Arizona Flames 15.08 2
20 Derriann Richardson 12 AZ Cheetahs 15.08 3
22 Damika McWilliams 12 Rising Sun 15.21 2
23 Jasmin Stubbs 13 Arizona Flames 15.47 3
24 Ericka Rogers 12 Mustangs Track C 15.59 2
25 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 15.64 3
26 Keirra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 15.71 1
27 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 15.74 1
28 Adriana Craig 12 Mustangs Track C 16.61 2
29 Ashley Moore 12 Rising Sun 16.92 2
30 Sayeeshaa Downing 12 Do Right 17.13 2
31 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 17.85 2
32 Claudia Lanese 12 Northwest Xpress 17.98 2

Event 402 200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 23.63 7/31/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Sierra Meador 13 Rising Sun,Glendale 26.80 3
2 Bianca Lewis 13 Rising Sun,Peoria, 27.23 3
3 Sydnee Freeman 12 AZ Elite 27.97 3
4 Brittany Palencia 13 Otownsports,Scottsd 28.20 3
5 Natalie Melkonoff 12 AZ Elite 28.86 3
6 Jackie Smith 12 AZ Blaze 29.25 3
7 Tyerra Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 29.37 3
8 Khadijah McClain 12 Do Right,Phoenix, A 30.25 3
9 Destiny Lundy 12 Arizona Flames 30.43 2
10 Salimah Muhammad 12 AZ Cheetahs,Chandle 30.70 2
11 Domonique Cameron 12 Rising Sun 30.78 2
12 Tarisa Porier-Shelton 12 Arizona Flames 31.48 2
13 Tiara Alves 13 Mustangs Track C 31.62 2
14 Amy Allinger 13 AZ Heat 31.86 1
15 Marlee Bever 13 Arizona Flames 31.89 2
16 Ericka Rogers 12 Mustangs Track C 32.36 1
17 Damika McWilliams 12 Rising Sun 32.94 2
18 Adrianna Chrite 12 Pops 33.33 1
19 Ebbie Wickstrom 13 AZ Elite 34.94 1
20 Adriana Craig 12 Mustangs Track C 35.14 1
21 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 35.74 1

Event 403 400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 53.43 7/31/1994 Char Foster, Clearwater, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Bianca Lewis 13 Rising Sun,Peoria, 1:00.49 3
2 Sierra Meador 13 Rising Sun,Glendale 1:00.52 3
3 Chinequa Lee 13 AZ Cheetahs 1:02.25 3
4 Sydnee Freeman 12 AZ Elite 1:02.38 3
5 Brittany Palencia 13 Otownsports,Scottsd 1:03.40 3
6 Natalie Melkonoff 12 AZ Elite 1:04.62 3
7 April Steward 12 Pops,Tucson, AZ 1:05.03 1
8 Arielle Allen 13 AZ Cheetahs 1:05.73 3
9 Salimah Muhammad 12 AZ Cheetahs,Chandle 1:06.69 2
10 Emily Ellis 13 Pops 1:08.02 1
11 Tiara Alves 13 Mustangs Track C 1:08.84 2
12 Tianna Wheaton 12 Do Right,Phoenix, A 1:09.20 2
13 Daija Donaldson 12 AZ Panthers 1:11.05 2
14 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 1:11.60 2
15 Kristin Gooden 13 Pops 1:12.21 3
16 Erin Partida 12 Bobcats 1:12.31 1
17 Katie Jaffe 12 Caliente Track C 1:14.80 2
18 Candida Tolbert 14 Do Right 1:15.15 3
19 Jahnee Brown 13 Do Right 1:15.88 2
20 Ebbie Wickstrom 13 AZ Elite 1:19.11 1

Event 404 800 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 2:09.00 8/1/1998 Treani Swain, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Bianca Lewis 13 Rising Sun,Peoria, 2:28.02
2 Breana Ruiz 12 AZ Elite,Mesa, AZ 2:33.92
3 Kristina Vanderhout 12 AZ Blaze 2:35.62
4 Erin Partida 12 Bobcats 2:43.13
5 Ontario Kabobel 12 AZ Elite 2:54.19
6 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 2:56.44
7 Katie Jaffe 12 Caliente Track C 2:56.61

Event 405 1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 4:36.90 7/28/1996 Rebecca Mitchell, Geneva, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 April Steward 12 Pops,Tucson, AZ 5:19.65
2 Tawsha Asher 13 Unattached 5:32.72
3 Ontario Kabobel 12 AZ Elite 6:01.57
4 Sarah Charles 12 Cold Water Expre 6:17.35

Event 406 3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 9:57.16 7/4/1987 Deresa Walters, Rochester, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Kristina Vanderhout 12 AZ Blaze 11:25.10
2 Kailey Rumbo 13 AZ Blaze 12:44.27
3 Sarah Charles 12 Cold Water Expre 14:33.49
4 Hannah Labelson 12 Caliente Track C 14:48.79
5 Madison Klud 13 Unattached 15:36.61

Event 409 3000 Meter Race Walk Youth Girls
================================================================
National: N 14:46.46 7/30/1992 Anya-Marie Ruso, Fayetteville, AR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 27:21.95

Event 411 100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 10.94 7/28/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Robert Matthews 13 AZ Cheetahs 12.72 5
2 Ricky Mothershed 14 Do Right 12.77 5
3 Cliff Rosario 13 AZ Heat 12.83 5
4 DeAnthony Easley 12 Rising Sun 12.90 5
5 Ronnie Walker 13 Northwest Xpress 12.91 5
6 Trey Waters 13 AZ Cheetahs 13.04 5
7 Marshall Gaibraith 13 Northwest Xpress 13.14 5
8 Kaiga Killian 12 Northwest Xpress 13.55 4
9 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 13.82 3
10 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 13.83 4
11 Tyshawn Hall 13 Mustangs Track C 13.85 2
12 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 13.88 4
13 Kye Russell 12 Do Right,Phoenix, A 13.90 5
14 Brandon Raphael 12 Bobcats 13.97 2
15 Daylan Davis 13 AZ Elite 14.11 1
16 Jabril Gibson 13 Do Right,Phoenix, A 14.26 3
17 Trey Richardson 12 AZ Cheetahs 14.38 4
18 Aaron Kennedy 13 Do Right 14.62 4
19 Ben Kmetz 12 Bobcats 14.72 1
20 Diante Richardson 13 Mustangs Track C 14.79 3
21 Timothy Johnson 12 Northwest Xpress 15.85 3
22 Haaneef Foster 13 Cold Water Expre 15.91 3
23 Alejandro Paiz 12 Rising Sun 15.98 3
24 Cole Young 12 Arizona Flames 16.11 3
25 Johathan Alme 12 AZ Elite 16.15 2
26 Gary Pinkney 13 Rising Sun 17.82 2

Event 412 200 Meter Dash Youth Boys
==========================================================================
National: N 21.84 7/29/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Robert Matthews 13 AZ Cheetahs 26.94 4
2 Ronnie Walker 13 Northwest Xpress 27.07 4
3 Ricky Mothershed 14 Do Right 27.22 3
4 Trey Waters 13 AZ Cheetahs 27.38 4
5 Marshall Gaibraith 13 Northwest Xpress 28.10 4
6 Brandon Raphael 12 Bobcats 28.30 3
7 Kye Russell 12 Do Right,Phoenix, A 28.72 3
8 Kaiga Killian 12 Northwest Xpress 28.84 2
9 Daylan Davis 13 AZ Elite 29.47 3
10 Raymone D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 29.56 3
11 Robert Fields 13 Mustangs Track C 29.62 4
12 Tyshawn Hall 13 Mustangs Track C 29.78 2
13 Daniel McIver 13 AZ Titans 29.80 4
14 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 31.10 4
15 Diante Richardson 13 Mustangs Track C 31.36 3
16 Max Ruzi 14 Bobcats 31.67 1
17 Ben Kmetz 12 Bobcats 32.35 1
18 Aaron Kennedy 13 Do Right 32.37 2
19 Cole Young 12 Arizona Flames 34.57 3
20 Johathan Alme 12 AZ Elite 35.39 2
21 Haaneef Foster 13 Cold Water Expre 35.45 2
22 Timothy Johnson 12 Northwest Xpress 35.46 2

Event 413 400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 47.16 8/1/1993 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Trey Waters 13 AZ Cheetahs 1:00.14 3
2 Dain McFarland 13 Northwest Xpress 1:00.53 3
3 Ricky Mothershed 14 Do Right 1:01.03 2
4 Robert Fields 13 Mustangs Track C 1:02.69 3
5 Isaac Campbell-Harrell 13 Cold Water Expre 1:03.97 2
6 Joshua Dennard 12 Unattached 1:04.01 1
7 Kye Russell 12 Do Right,Phoenix, A 1:04.72 2
8 Marcus Mehlhaf 12 Northwest Xpress 1:04.74 2
9 Raymone D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 1:05.02 3
10 Daylan Davis 13 AZ Elite 1:05.55 3
11 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 1:05.65 3
12 Yusuf Muhammad 13 AZ Cheetahs,Chandle 1:05.70 3
13 Robert Matthews 13 AZ Cheetahs 1:05.98 3
14 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 1:05.99 2
15 Max Ruzi 14 Bobcats 1:08.62 1
16 Aaron Kennedy 13 Do Right 1:12.69 1
17 Doug Cortez 12 Rising Sun 1:16.88 1
18 Haaneef Foster 13 Cold Water Expre 1:22.61 1

Event 414 800 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 1:56.36 7/28/2001 Cody Harper, Albuquerque,NM
Name Age Team Finals
================================================================
1 Matt Whitlatch 13 AZ Cheetahs 2:18.22
2 Nicholas Gorman 12 Northwest Xpress 2:29.12
3 Marcus Mehlhaf 12 Northwest Xpress 2:31.29
4 Raymone D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 2:38.96
5 Aaron Osborne 12 AZ Elite 2:42.98
6 Phillip Garcia 12 Cold Water Expre 2:45.00
7 Keith Wagner 13 AZ Cheetahs 2:49.82
8 Doug Cortez 12 Rising Sun 2:50.77
9 Daniel Oberhaus 12 AZ Elite 2:51.01

Event 415 1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 4:04.72 7/10/1983 Jason Lineau, Fresno, Ca
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jeremie Gooden 13 Pops 5:11.47
2 Cameron Sullivan 12 AZ Blaze 5:32.25
3 Sky Seliquini 12 AZ Blaze 5:43.80
4 Keith Wagner 13 AZ Cheetahs 5:55.71
5 Aaron Osborne 12 AZ Elite 6:09.31
6 Alexis Gooden 12 Pops 6:09.44
7 Daniel Oberhaus 12 AZ Elite 6:09.73
8 Steven Gruenewald 12 AZ Puma 6:33.24
9 Manuel Lucero 12 Casa Grande 6:59.72

Event 416 3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 9:08.86 7/31/1993 Tom Caughlan, Mason City, IA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Matt Whitlatch 13 AZ Cheetahs 10:45.78
2 Cameron Sullivan 12 AZ Blaze 11:08.16
3 Sky Seliquini 12 AZ Blaze 11:58.36
4 Steven Gruenewald 12 AZ Puma 12:50.90
5 Phillip Garcia 12 Cold Water Expre 13:09.31

Event 421 100 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
National: N 14.01 6/9/2001 Domenique Manning, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Cary Willis 12 Arizona Flames 18.81

Event 422 200 Meter Hurdles (30") Youth Girls
================================================================
National: N 26.63 7/31/1994 Char Foster, Clearwater, FL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Cadija Caldwell 12 AZ Cheetahs 32.91
2 Cary Willis 12 Arizona Flames 33.44
3 Jasmine Morris 12 AZ Cheetahs 33.53

Event 431 100 Meter Hurdles (33") Youth Boys
================================================================
National: N 12.94 7/28/1991 Tyrone Butterfield, Miami, Fl
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 14.87
2 Yusuf Muhammad 13 AZ Cheetahs,Chandle 16.47
3 Ben Kmetz 12 Bobcats 18.67
4 Ricky Thompson 12 Do Right,Mesa, AZ 18.89

Event 432 200 Meter Hurdles (30") Youth Boys
================================================================
National: N 24.83 7/30/1995 Chris Hickman, Houston, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Yusuf Muhammad 13 AZ Cheetahs,Chandle 28.68
2 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 28.88
3 Tevin Blaylark 13 AZ Panthers,Phoenix 29.26
4 Cody Titsworth 13 Rising Sun 31.20

Event 441 4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
National: N 46.89 7/28/1996 South Bay Panthers, Long Beach, CA
E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 50.35
2 Arizona Cheetah 'B' 54.57
3 Arizona Flames 'A' 56.54

Event 442 4x400 Meter Relay Youth Girls
================================================================
National: N 3:45.90 8/1/1993 Southern California SC, Inglewood, CA
M.Teele, R.Caruthers, M.Edmunson, R.Payne
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 4:25.08
2 Arizona Cheetah 'B' 4:35.79
3 Do Right 'A' 4:56.45
4 Do Right 'B' 4:58.28

Event 443 4x800 Meter Relay Youth Girls
================================================================
National: N 9:17.51 8/1/1999 LA Jets, Los Angles, CA
Delemen, Solomon, Swain, McKinney
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 11:33.23

Event 451 4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
National: N 43.51 7/29/2000 Boynton Beach, TC
W.Dix, M.Dowdell, J.Wimbley, D.Owen
Team Finals
================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 49.69
2 Northwest Xpress 'A' 50.37
3 Northwest Xpress 'B' 54.68

Event 452 4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================
National: N 3:23.96 8/1/1993 LA Jets, Los Angeles, CA
LCruel,A.Dean, P.McCall,O.Moore
Team Finals
================================================================
1 Northwest Xpress 'B' 4:12.58

Event 461 High Jump Youth Girls
================================================================
National: N 5-08.50 6/8/1986 Chrissy Mills, Tarzana, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Shaylah Simpson 13 Ultimate 1.45m
1.30 1.35 1.40
O O O
2 Jasmine Morris 12 AZ Cheetahs J1.45m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.45 1.45 1.50
O O O O O XO XO XO XXX
3 Ashley Dickerson 13 Northwest Xpress 1.40m
1.05 1.30 1.35 1.40 1.45 1.45 1.45
P O O O XXX XXX XXX
4 Arielle Allen 13 AZ Cheetahs 1.30m
1.25 1.30
O O
5 Cary Willis 12 Arizona Flames 1.25m
1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
P O O O XO XXX
5 Jackie Smith 12 AZ Blaze 1.25m
1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30
O O O O O XXX
7 Emily Ellis 13 Pops 1.05m
1.05
O

Event 462 Pole Vault Youth Girls
================================================================
National: N 10-06 7/30/1999 Jenny Green, Grand Island, NE
Name Age Team Finals
================================================================
1 Shaylah Simpson 13 Ultimate 2.90m

Event 463 Long Jump Youth Girls
================================================================
National: N 19-11 6/20/1998 Tracee Thomas, Rialto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alexis Clay 12 AZ Cheetahs,Chandle 4.56m
4.10m 4.49m 4.13m 4.36m 4.56m
2 April Steward 12 Pops,Tucson, AZ 4.04m
3.96m 0.44m 4.04m 3.55m 3.77m
3 Amy Allinger 13 AZ Heat 4.03m
3.85m 3.84m 3.83m 4.03m
4 Cary Willis 12 Arizona Flames 3.94m
3.52m 3.73m 3.94m 3.63m 3.59m
5 Emily Ellis 13 Pops 3.83m
3.68m 3.78m 3.56m 3.83m 3.71m
6 Derriann Richardson 12 AZ Cheetahs 3.68m
3.52m 3.68m
7 Sayeeshaa Downing 12 Do Right 3.50m
3.07m 3.11m 3.29m 3.50m 3.24m
8 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 3.43m
3.10m 3.33m 3.43m 3.39m 2.87m
9 Ericka Rogers 12 Mustangs Track C 3.42m
3.01m 3.04m 3.42m
10 Jazmine Haynes 12 Northwest Xpress 3.02m
2.88m 3.02m
11 Claudia Lanese 12 Northwest Xpress 2.84m
2.58m 2.84m 2.66m
12 Ashley Moore 12 Rising Sun 2.66m
2.66m 2.50m

Event 465 Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================
National: N 52-01.25 1976 Susie Ray, Orange, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 12.04m
12.04m 1.22m 11.80m 12.00m 12.04m
2 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 10.39m
9.92m 10.06m 10.39m 10.09m 9.26m
3 Frances Lucero 13 Casa Grande 9.72m
9.72m 8.51m 8.28m 8.85m 8.76m 8.93m
4 Amethyst Boyd 13 AZ Cheetahs,Chandle 9.10m
9.10m 8.76m 8.08m 8.63m 8.80m 8.34m
5 Keirra Shelton 13 Do Right,EL Mirage, 7.91m
6.71m 7.91m 7.65m 7.91m 7.71m 7.07m
6 Candida Tolbert 14 Do Right 7.19m
7.19m 6.99m 6.50m 6.77m 6.49m 6.06m
7 Kaleigh McGee 14 Bobcats 7.09m
6.65m 7.09m 6.83m
8 Shawte Hinton 12 Tonto 7.08m
7.08m 6.67m 6.48m
9 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 6.11m
5.82m 5.50m 6.11m
10 Adriana Craig 12 Mustangs Track C 5.71m
5.71m 5.40m

Event 466 Discus Throw (1K) Youth Girls
================================================================
National: N 152-00 2/23/1990 Suzy Powell, Modesto, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jamesse Evans 13 Do Right,Mesa, AZ 28.00m
26.47m 20.43m 24.36m 27.45m 26.48m 28.00m
2 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 22.74m
19.67m 20.57m 22.74m 21.04m
3 Frances Lucero 13 Casa Grande 22.67m
22.67m 22.09m 20.08m 21.36m 22.60m
4 Amethyst Boyd 13 AZ Cheetahs,Chandle 17.57m
17.57m 15.18m 16.61m
5 Shawte Hinton 12 Tonto 14.43m
12.96m 14.43m 11.76m 12.87m

Event 467 Javelin Throw (600G) Youth Girls
================================================================
National: N 122-00 7/30/2000 Kaitlin Nazario, Dover, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Amethyst Boyd 13 AZ Cheetahs,Chandle 36.19m
36.19m 36.09m 30.62m 29.53m 32.80m 32.52m
2 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 35.66m
31.08m 33.65m 35.66m 34.70m
3 Frances Lucero 13 Casa Grande 21.93m
19.71m 21.49m 21.93m 19.09m 20.59m 19.12m
4 Jordan Walkey 12 AZ Cheetahs 13.70m
12.13m 8.86m 13.70m 7.75m 7.77m
5 Kaleigh McGee 14 Bobcats 12.73m
12.73m 11.11m 9.76m 11.80m 12.26m 12.29m

Event 471 High Jump Youth Boys
================================================================
National: N 6-04.75 7/24/1998 Donovan Kilmartin, Boise, ID
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 1.58m
1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.58 1.60
O O XO O XXO XXO XXX
2 Tevin Blaylark 13 AZ Panthers,Phoenix 1.45m
1.35 1.40 1.45 1.50
O XO O XXX
3 Luke Bentley 12 Northwest Xpress 1.35m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O O O XXO XXX
3 Nicholas Gorman 12 Northwest Xpress 1.35m
1.20 1.25 1.30 1.35 1.40
O XO O XXO XXX
5 Max Ruzi 14 Bobcats 1.30m
1.20 1.25 1.30 1.35
O O XO XXX
5 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 1.30m
1.20 1.25 1.30 1.35
O O O XXX
7 Sky Seliquini 12 AZ Blaze 1.25m
1.20 1.25 1.30
XO O XXX

Event 472 Pole Vault Youth Boys
================================================================
National: N 14-00.50 1977 Bill Lange, Bridgewater, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Trey Richardson 12 AZ Cheetahs 1.98m

Event 473 Long Jump Youth Boys
================================================================
National: N 23-00.50 1976 Anthony Gibson, San Fernando, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tevin Blaylark 13 AZ Panthers,Phoenix 5.55m
5.48m 5.50m 5.46m 5.29m 5.19m 5.55m
2 Cliff Rosario 13 AZ Heat 5.41m
4.87m 5.40m 5.41m 5.15m 5.11m 4.96m
3 Cody Titsworth 13 Rising Sun 5.12m
5.12m 5.09m 4.73m 4.86m 4.87m
4 Ronnie Walker 13 Northwest Xpress 4.80m
4.14m 4.38m 4.52m 4.57m 4.28m 4.80m
5 Daniel McIver 13 AZ Titans 4.78m
4.78m 4.58m 4.45m 4.13m 4.20m
6 Joshua Dennard 12 Unattached 4.68m
4.52m 4.21m 4.35m 4.53m 4.38m 4.68m
7 Ben Kmetz 12 Bobcats 4.23m
4.08m 4.16m 4.23m 3.98m 4.21m 4.04m
8 Cory Trotter 13 Do Right,Phoenix, A 4.00m
3.60m 3.85m 3.95m 4.00m
9 Cole Young 12 Arizona Flames 3.32m
2.88m 3.32m 3.18m
-- Diante Richardson 13 Mustangs Track C FOUL
FOUL x x

Event 475 Shot Put (4K) Youth Boys
================================================================
National: N 63-03.50 7/28/1996 Chris Sprague, Eugene, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jabril Gibson 13 Do Right,Phoenix, A 12.70m
11.08m 12.70m 12.68m 12.70m 10.99m 11.40m
2 Val Doka 13 Tonto 11.23m
11.00m 11.23m 10.92m 11.01m 10.79m 11.17m
3 Jeremy Tuttle 12 Unattached 9.87m
3.56m 3.87m 3.69m 3.66m 3.47m
4 Michael Jordan 13 AZ Cheetahs 9.34m
8.37m 9.34m 8.60m
5 Erik Johnson 13 Unattached 9.08m
9.08m 9.00m 8.40m 8.34m 9.06m
6 Chase Hardesty 13 Northwest Xpress 7.10m
6.76m 7.10m 6.21m 6.73m 3.45m 6.71m
7 Gary Pinkney 13 Rising Sun 7.04m
7.04m 6.78m 6.95m
8 Evan Yatabe 13 AZ Elite 6.85m
4.42m 6.17m 6.85m
9 Alejandro Paiz 12 Rising Sun 6.54m
6.54m 6.08m 5.92m
10 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 6.29m
3.46m 5.84m 6.29m

Event 476 Discus Throw (1K) Youth Boys
================================================================
National: N 201-10 6/3/1995 Joel Armitage, Omaha, NE
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jabril Gibson 13 Do Right,Phoenix, A 36.00m
34.10m 33.54m 36.00m 30.03m 35.63m
2 Jeremy Tuttle 12 Unattached 35.06m
30.70m 32.62m 29.52m 30.92m 35.06m
3 Val Doka 13 Tonto 30.90m
28.13m 23.31m 30.90m 30.03m 23.06m 26.89m
4 Erik Johnson 13 Unattached 24.97m
22.64m 15.95m 20.51m 24.32m 24.97m 23.00m
5 Michael Jordan 13 AZ Cheetahs 24.48m
24.48m 24.33m 19.22m 24.48m
6 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 19.19m
15.10m 16.25m 18.03m 19.19m 16.49m
7 Chase Hardesty 13 Northwest Xpress 15.56m
14.60m 12.96m 15.56m 14.78m
8 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 13.70m
11.12m 11.93m 13.70m 11.14m 10.76m

Event 477 Javelin Throw (600 G) Youth Boys
================================================================
National: N 176-06 7/6/2000 Brian Kerr, Vero Beach, FL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 40.08m
37.85m 39.50m 40.08m 33.00m
2 Jeremy Tuttle 12 Unattached 38.72m
33.63m 31.32m 34.14m 36.73m 38.72m
3 Evan Yatabe 13 AZ Elite 34.04m
31.57m 31.59m 31.68m 34.04m 30.72m
4 Brandon Raphael 12 Bobcats 27.76m
26.03m 27.76m 24.77m 26.72m 21.91m 26.51m
5 Michael Jordan 13 AZ Cheetahs 27.12m
24.01m 27.12m 26.27m 22.97m
6 Johathan Alme 12 AZ Elite 19.04m
19.04m 17.38m 16.79m 18.41m 18.43m
7 Connor Sterrett 12 Northwest Xpress 18.78m
17.57m 14.59m 15.03m 18.78m 13.66m 13.66m
8 Alexandre Thomas 12 Northwest Xpress 17.45m
17.45m 13.54m 16.64m 13.94m 15.61m
9 Chase Hardesty 13 Northwest Xpress 14.31m
11.75m 13.49m 11.95m 12.60m 11.18m 14.31m

Event 501 100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 11.34 7/28/1995 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Serene Williams 14 Rising Sun,Whittman 13.01
2 Medina Hennix 14 Cold Water Expre 13.69
3 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 14.13
4 Erica Foster 14 Cold Water Expre 15.73

Event 502 200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
National: N 23.26 7/31/1999 LaSauntea Moore, Akron, OH
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Serene Williams 14 Rising Sun,Whittman 26.75 2
2 Medina Hennix 14 Cold Water Expre 28.82 1
3 Sierra Amway 14 Pops 29.27 1
4 Nakita Blevins 14 Rising Sun,Phoenix, 29.65 2
5 Erica Foster 14 Cold Water Expre 34.67 2
6 Bridget Nicolai 14 Cold Water Expre 35.19 1

Event 503 400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 52.11 7/29/2001 Stephanie Smith, Macon, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Nakita Blevins 14 Rising Sun,Phoenix, 1:04.59
2 Sierra Amway 14 Pops 1:04.93
2 Bridget Nicolai 14 Cold Water Expre 1:04.93
4 Medina Hennix 14 Cold Water Expre 1:05.75
5 Alexis Easley 14 Do Right,Glendale, 1:06.40
6 Serene Williams 14 Rising Sun,Whittman 1:30.15

Event 504 800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
National: N 2:09.69 7/27/1991 Liz Mueller, Waterford, CT
Name Age Team Finals
================================================================
1 Madison Pohle 14 AZ Elite 2:32.08
2 Sabrina Lukavsky 14 Caliente Track C 2:44.16
3 Shideen Mike 14 Unattached 3:09.64
4 Jacqueline Stewart 14 AZ Puma 3:41.15

Event 505 1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
National: N 4:25.57 7/22/1984 Suzy Favor, Stevens Point, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Madison Pohle 14 AZ Elite 5:18.18
2 Sabrina Lukavsky 14 Caliente Track C 5:37.48
3 Shideen Mike 14 Unattached 6:17.48 Event 506 3000 Meter Run Intermediate Girls ================================================================ National: N 9:54.05 7/1981 Karlene Erickson, Ericson, NE Name Age Team Finals ================================================================ 1 Shideen Mike 14 Unattached 13:49.32 Event 511 100 Meter Dash Intermediate Boys =================================================================== National: N 10.54 7/25/8797 Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P Name Age Team Finals H# =================================================================== 1 Tieshawn Mims 15 AZ Cheetahs 12.25 2 2 Glenn Denard 14 Unattached 12.64 2 3 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 12.71 2 4 Davick Gatlin 14 Cold Water Expre 13.15 2 5 Donald Mogruder 15 Rising Sun 13.18 2 Event 512 200 Meter Dash Intermediate Boys ================================================================ National: N 21.10 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA Name Age Team Finals ================================================================ 1 Tieshawn Mims 15 AZ Cheetahs 25.20 2 Bryce Wood 16 Do Right 25.50 3 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 26.07 4 Cortez Robert 14 Rising Sun 26.95 5 Donald Mogruder 15 Rising Sun 27.66 6 Davick Gatlin 14 Cold Water Expre 28.21 Event 513 400 Meter Dash Intermediate Boys =================================================================== National: N 45.99 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA Name Age Team Finals H# =================================================================== 1 Miles Disabella 15 Unattached 56.15 2 2 Tieshawn Mims 15 AZ Cheetahs 56.37 2 3 Bryce Wood 16 Do Right 56.45 1 4 Chance Nehoitewa 14 AZ Heat 59.72 2 5 Glenn Denard 14 Unattached 1:00.65 2 6 Melvin Polite 14 AZ Cheetahs 1:01.06 1 7 Cortez Robert 14 Rising Sun 1:01.31 1 8 Kody Kaufman 14 Bobcats 1:01.66 1 9 Gabrield Paartida 14 Bobcats 1:08.82 2 Event 514 800 Meter Run Intermediate Boys ================================================================ National: N 1:53.37 7/28/1985 Michael Remigino, Newington, CT Name Age Team Finals ================================================================ 1 Vail Hoyer 14 AZ Blaze 2:19.28 2 Sherod Hardt 14 AZ Cheetahs,Chandle 2:21.87 3 Kody Kaufman 14 Bobcats 2:23.23 4 Zack Stuber 14 AZ Elite 2:39.90 5 Gabrield Paartida 14 Bobcats 2:46.90 Event 515 1500 Meter Run Intermediate Boys ================================================================ National: N 3:56.84 7/9/2000 Adam Perkins, Liberty, MO Name Age Team Finals ================================================================ 1 Dylan Barr 14 AZ Cheetahs 5:10.78 2 Zack Stuber 14 AZ Elite 5:39.07 3 Mark Kinney 14 AZ Cheetahs 5:40.48 Event 516 3000 Meter Run Intermediate Boys ================================================================ National: N 8:27.00 7/23/1993 Billy Harper, Philomath, OR Name Age Team Finals
================================================================
1 Sherod Hardt 14 AZ Cheetahs,Chandle 10:02.44
2 Dylan Barr 14 AZ Cheetahs 10:56.65
3 Justin Garcia 14 Unattached 11:00.89
4 Mark Kinney 14 AZ Cheetahs 12:49.08

Event 521 100 Meter Hurdles (33") Intermediate Girls
================================================================
National: N 13.81 7/14/1984 Yolanda Johnson, Denver, CO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Shideen Mike 14 Unattached 21.59

Event 531 110 Meter Hurdles (39") Intermediate Boys
=======================================================================
National: N 13.99 7/30/1995 Sharif Paxton, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Bryce Wood 16 Do Right 17.10

Event 552 4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================
National: N 3:13.40 7/29/2001 New Horizon, Snellville, GA
L. Jackson, C. Goodman. R. Witherspoon, M. Grant
Team Finals
================================================================
1 Arizona Cheetah 'A' 4:10.16

Event 563 Long Jump Intermediate Girls
================================================================
National: N 20-02.50 7/10/1999 Jill Bell, Bellevue, WA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Sierra Amway 14 Pops 4.19m
3.87m 4.04m 3.92m 4.01m 3.98m 4.19m

Event 566 Discus Throw (1.0k) Intermediate Girls
================================================================
National: N 164-05 5/12/1997 Elizabeth Debartolo, Aurora, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Sabrina Collins 14 Unattached 21.78m
17.57m 18.51m 20.51m 21.57m 20.07m 21.78m

Event 571 High Jump Intermediate Boys
================================================================
National: N 7-05 8/1/1992 Eric Bishop, Chatsworth, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Scott Brueckner 14 Northwest Xpress 1.55m
1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
P P P P O O O
2 Tieshawn Mims 15 AZ Cheetahs 1.50m
1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55
O O O O O O XXX
3 Mark Kinney 14 AZ Cheetahs 1.45m
1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 1.50
P P O O XO XXX
4 Justin Garcia 14 Unattached 1.30m
1.25 1.30 1.35
O XO XXX
4 Gabrield Paartida 14 Bobcats 1.30m
1.25 1.30 1.35
O O XXX

Event 573 Long Jump Intermediate Boys
================================================================
National: N 24-01.50 1979 Steven Hansley, East Orange, NJ
Name Age Team Finals
================================================================
1 Glenn Denard 14 Unattached 5.15m
4.61m 5.15m 5.02m 5.06m 4.81m
2 Gabrield Paartida 14 Bobcats 3.63m
3.63m 3.49m 3.40m 2.20m

Event 575 Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================
National: N 63-03.50 7/26/1996 Chris Sprague, Eugene, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Daniel Tipton 14 Unattached 11.14m
10.92m 11.14m 10.67m 10.67m 11.04m 10.93m
2 Jesse Garcia 14 Unattached 10.98m
10.24m 10.81m 10.78m 10.78m 10.98m 10.85m
3 Shane Levine 14 Tonto 8.65m
7.08m FOUL 8.23m 8.65m 8.29m FOUL
4 Ryan Yatabe 14 AZ Elite 4.94m
4.44m 4.46m 4.84m 4.94m 4.47m 4.28m

Event 576 Discus Throw (1.6K) Intermediate Boys
================================================================
National: N 191-11 6/1/1985 Kami Keshmiri, Reno, NV
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jesse Garcia 14 Unattached 24.41m
22.04m 24.41m 24.28m
2 Scott Brueckner 14 Northwest Xpress 24.40m
17.57m 24.12m 24.40m 23.60m 22.45m 22.61m
3 Shane Levine 14 Tonto 23.96m
20.40m 22.87m 23.43m 23.96m

Event 577 Javelin Throw (800G) Intermediate Boys
================================================================
National: N 202-09 7/6/2001 Dustin Johnson, Crossett, AR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jesse Garcia 14 Unattached 25.50m
2 Ryan Yatabe 14 AZ Elite 21.44m

Event 604 800 Meter Run Young Women
================================================================
National: N 2:07.05 7/1/1994 Tamieka Grizzle, Bronx, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Lauren Kern 17 Unattached 2:26.88

Event 605 1500 Meter Run Young Women
================================================================
National: N 4:26.39 8/2/1981 Cecilia Hopp, Cos Cob, CT
Name Age Team Finals
================================================================
1 Lauren Kern 17 Unattached 5:15.00
2 Octavia Kabobel 16 AZ Elite 6:47.41

Event 611 100 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 10.30 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 11.71
2 Albert Freeman 16 Unattached 11.97

Event 612 200 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 20.50 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 24.13

Event 614 800 Meter Run Young Men
================================================================
National: N 1:49.49 7/27/2000 Nick Davenport, Houston, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Brandon Johnson 16 AZ Cheetahs 2:51.05

Event 615 1500 Meter Run Young Men
================================================================
National: N 3:51.21 7/7/1985 John Quade, Woodinville, Wa
Name Age Team Finals
================================================================
1 Brandon Johnson 16 AZ Cheetahs 6:12.60

Event 673 Long Jump Young Men
================================================================
National: N 25-09.75 1977 Lamont King, Surprise, Az
Name Age Team Finals
================================================================
1 Albert Freeman 16 Unattached 5.65m
5.43m 5.33m 5.41m 5.43m 5.65m
2 Malek Hennix 18 Cold Water Expre 5.02m
4.94m 5.02m 4.92m