Licensed to USATF - Arizona Association - Organization License
Hy-Tek's Meet Manager 1/30/2006 10:22 PM
Developmental Meet - 1/28/2006
Arizona Association
Glendale CC
Results

Event 101 100 Meter Dash Sub-Bantam Girls
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Drianna Mustin 7 Rising Sun 16.80 1
2 Delilah Lily 8 DoRight 17.10 3
3 Aoylion Spruell 8 DoRight 17.30 3
4 Alexis Center 8 DoRight 17.40 3
5 Mahogany Gray 8 Rising Sun 17.80 1
6 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 18.00 3
7 Lawson Iman 8 DoRight 18.80 2
8 Sydney Green 8 DoRight 19.00 3
9 Brooklyn Witlow 7 AZ Cheetahs 19.20 2
10 Alani Hammonds 7 AZ Cheetahs 20.00 2
11 Mya Moultrie 8 DoRight 20.10 3
12 Kendall Williams 7 Arizona Flames 20.20 2
13 Chyna Anderson 8 DoRight 20.30 3
14 Kacee Stevenson 7 AZ Cheetahs 21.40 2
15 Kendyll Lurry 5 Arizona Flames J21.40 1
16 Sydni Hawkins 8 DoRight J21.40 3
17 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames J21.40 2
18 Danyelle Harris 7 AZ Cheetahs 22.20 1
19 Taelor Smith 7 AZ Cheetahs 23.00 1
20 Jasmine Holloway 7 AZ Cheetahs 23.20 2
21 Jayda Andrews 7 AZ Cheetahs 23.50 2
22 Maiyah Harris 5 Unattached 23.60 2
23 Kenzington Pratt 8 Rising Sun 25.50 1

Event 102 200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Drianna Mustin 7 Rising Sun 36.76 1
2 Alexis Center 8 DoRight 37.12 3
3 Aoylion Spruell 8 DoRight 37.16 3
4 Delilah Lily 8 DoRight 39.44 3
5 Mahogany Gray 8 Rising Sun 39.62 1
6 Tiana Porier-Shelton 6 Arizona Flames 39.82 1
7 Brooklyn Witlow 7 AZ Cheetahs 40.59 2
8 Lawson Iman 8 DoRight 40.68 2
9 Jasmine Holloway 7 AZ Cheetahs 42.09 3
10 Mya Moultrie 8 DoRight 43.66 2
11 Sydney Green 8 DoRight 44.59 2
12 Molly Lorenzen 7 Arizona Flames 45.11 2
13 Kacee Stevenson 7 AZ Cheetahs 47.91 3
14 Chyna Anderson 8 DoRight 48.86 1
15 Sydni Hawkins 8 DoRight 50.60 3
16 Danyelle Harris 7 AZ Cheetahs 51.01 3
17 Alani Hammonds 7 AZ Cheetahs 51.49 3
18 Jayda Andrews 7 AZ Cheetahs 51.90 2
19 Taelor Smith 7 AZ Cheetahs 53.67 1
20 Kendyll Lurry 5 Arizona Flames 53.76 1
21 Kendall Williams 7 Arizona Flames 55.25 2
22 Kenzington Pratt 8 Rising Sun 58.20 1

Event 111 100 Meter Dash Sub-Bantam Boys
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Jerome Green 8 DoRight 15.90 4
2 Devonte Lundy 7 Arizona Flames 16.00 4
3 Marquis Anderson 8 Rising Sun 16.70 1
4 Galil Muhammad 7 Cold Water Expre 17.90 3
5 Jalen Gibson 6 AZ Cheetahs 18.00 3
6 Thomas Graham 8 DoRight 18.20 4
7 Robert Williams 8 DoRight 18.50 4
8 Jahi Hurts 7 AZ Cheetahs 18.80 2
9 Christian Kammerman 7 Arizona Flames 19.00 3
9 Imani Lee 8 AZ Cheetahs 19.00 3
11 Tavarus Chastair-Person 8 DoRight 19.10 4
11 Walter III Harris 7 Unattached 19.10 4
13 Larson Wilcke 7 Bobcats 19.20 1
14 Andre Elmore 7 DoRight 19.30 4
15 Saadiq Webster 8 DoRight 19.60 4
16 Brenton Pohlman 7 Bobcats 19.80 1
17 Eric Roberts 8 AZ Cheetahs 20.00 1
18 Tavian Gould 6 Arizona Flames 20.40 2
19 Jonah Aveylas 6 Arizona Flames 20.50 3
19 Nicholas Balkon 8 Casa Grande 20.50 1
21 Essex Scott 7 Arizona Flames 20.60 2
22 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 21.40 3
23 Bo Bramwell 6 Arizona Flames 21.90 2
24 Christian Coleman 5 Arizona Flames 22.10 2
25 Jeremiah Coleman 6 Arizona Flames 23.20 2
26 Kenneth Pratt 8 Rising Sun 23.60 1
27 Marcus Wolf 8 DoRight 23.70 3
28 Yassir White 5 AZ Cheetahs 23.80 2
29 Casey Cameron 4 Arizona Flames 24.80 2
30 Joshua Dowhan` 8 Unattached 26.70 1

Event 112 200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jerome Green 8 DoRight 33.85 4
2 Devonte Lundy 7 Arizona Flames 34.89 4
3 Jalen Gibson 6 AZ Cheetahs 36.41 3
4 Brenton Pohlman 7 Bobcats 38.87 1
5 Thomas Graham 8 DoRight 39.01 4
6 Galil Muhammad 7 Cold Water Expre 39.77 3
7 Robert Williams 8 DoRight 40.23 4
8 Larson Wilcke 7 Bobcats 40.31 1
9 Christian Kammerman 7 Arizona Flames 40.85 3
10 Andre Elmore 7 DoRight 41.40 3
11 Imani Lee 8 AZ Cheetahs 41.55 4
12 Tavarus Chastair-Person 8 DoRight 41.67 4
13 Jahi Hurts 7 AZ Cheetahs 42.36 2
14 Walter III Harris 7 Unattached 43.60 4
15 James Smith 5 Arizona Flames,Chan 43.71 3
16 Jonah Aveylas 6 Arizona Flames 44.67 3
17 Marquis Anderson 8 Rising Sun 46.04 1
18 Nicholas Balkon 8 Casa Grande 46.15 4
19 Saadiq Webster 8 DoRight 46.50 4
20 Essex Scott 7 Arizona Flames 47.06 3
21 Eric Roberts 8 AZ Cheetahs 47.41 2
22 Christian Coleman 5 Arizona Flames 48.73 2
23 Bo Bramwell 6 Arizona Flames 49.21 2
24 Casey Cameron 4 Arizona Flames 50.79 1
25 Marcus Wolf 8 DoRight 52.42 2
26 Jeremiah Coleman 6 Arizona Flames 52.55 2
27 Kenneth Pratt 8 Rising Sun 52.61 1
28 Yassir White 5 AZ Cheetahs 53.84 1
29 Joshua Dowhan` 8 Unattached 1:02.63 1

Event 141 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 1:18.60
1) Taylor Hooks 8 2) Delilah Lily 8
3) Alexis Center 8 4) Mya Moultrie 8
2 Arizona Flames 'A' 1:25.40
1) Molly Lorenzen 7 2) Tiana Porier-Shelton 6
3) Kendyll Lurry 5 4) Kendall Williams 7
3 Do Right 'B' 1:28.00
1) Sydney Green 8 2) Chyna Anderson 8
3) Sydni Hawkins 8 4) Lawson Iman 8

Event 151 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================
Team Finals
================================================================
1 Do Right 'A' 1:12.40
1) Thomas Graham 8 2) Andre Elmore 7
3) Robert Williams 8 4) Jerome Green 8
2 Arizona Flames 'A' 1:19.90
1) Jonah Aveylas 6 2) Essex Scott 7
3) Christian Kammerman 7 4) Devonte Lundy 7
3 Arizona Flames 'B' 1:31.50
1) Christian Coleman 5 2) Jeremiah Coleman 6
3) Tavian Gould 6 4) James Smith 5

Event 201 100 Meter Dash Bantam Girls
==========================================================================
National: N 12.85 7/29/1990 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Tope Williams 9 AZ Cheetahs 15.05 4
2 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 15.28 4
3 Jasmyne Graham 8 DoRight 15.61 4
4 Imani Nave 8 Arizona Flames 16.37 4
5 Taylor Patton 8 AZ Cheetahs 16.51 4
6 Imani Adams 9 AZ Cheetahs 16.96 3
7 Nyanna Ortiz 9 Arizona Flames 16.97 4
8 LaQuezanee Davis 8 DoRight 17.09 4
9 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 17.49 3
10 Peyton Gaines 8 AZ Cheetahs 17.50 3
11 Kennedy Broon 8 AZ Cheetahs 17.75 3
12 Mary Strong 8 Arizona Flames 17.79 2
13 Tara Wilson 9 AZ Cheetahs 17.89 2
14 Antoinette Ware 10 DoRight 18.12 3
15 Alanna Heaton 9 AZ Cheetahs 18.67 3
16 Jera Richard 8 Arizona Flames 18.73 2
17 Rees Young 8 Arizona Flames 19.04 2
18 Savannah Scott 8 Arizona Flames 20.40 2
19 Desiree Gould 9 Arizona Flames 21.24 3
20 Gabrielle Harris 9 AZ Cheetahs 22.51 3
21 Savannah Bowen 9 Rising Sun 15:52.23 1
22 Tiara Miles 9 Rising Sun 16:08.23 1
23 Asha Bramwell 9 Arizona Flames 16:12.23 1
24 Indya Pascascio 9 Rising Sun 17:37.23 1
25 Christine Wilford 8 Rising Sun 17:57.23 1
26 Sapphire Dowhan 9 Unattached 18:06.23 1

Event 202 200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 26.71 7/31/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Tope Williams 9 AZ Cheetahs 32.07 4
2 Jasmyne Graham 8 DoRight 32.14 4
3 Kianna Hardwick 9 Rising Sun 32.16 1
4 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 32.39 4
5 Taleisha Thompson 9 DoRight 33.30 3
6 Savannah Bowen 9 Rising Sun 33.36 1
7 Imani Nave 8 Arizona Flames 34.48 4
8 Tiara Miles 9 Rising Sun 35.20 1
9 Nyanna Ortiz 9 Arizona Flames 35.31 3
10 Peyton Gaines 8 AZ Cheetahs 35.71 3
11 Imani Adams 9 AZ Cheetahs 35.74 2
12 Taylor Patton 8 AZ Cheetahs 35.75 4
13 Asha Bramwell 9 Arizona Flames 36.05 1
14 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 36.60 4
15 LaQuezanee Davis 8 DoRight 36.96 4
16 Indya Pascascio 9 Rising Sun 37.41 1
17 Sapphire Dowhan 9 Unattached 37.69 1
18 Christine Wilford 8 Rising Sun 37.70 1
19 Kennedy Broon 8 AZ Cheetahs 38.38 3
20 Antoinette Ware 10 DoRight 39.27 2
21 Tara Wilson 9 AZ Cheetahs 40.23 2
22 Ciboney Edwards 8 AZ Cheetahs 40.75 4
23 Alanna Heaton 9 AZ Cheetahs 41.14 3
24 Rees Young 8 Arizona Flames 41.28 2
25 Jera Richard 8 Arizona Flames 41.73 2
26 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 41.96 3
27 Gabrielle Harris 9 AZ Cheetahs 49.35 3

Event 203 400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================
National: N 59.81 8/1/1993 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Taleisha Thompson 9 DoRight 1:14.57 3
2 Kianna Hardwick 9 Rising Sun 1:17.34 1
3 Jasmyne Graham 8 DoRight 1:17.59 3
4 Tope Williams 9 AZ Cheetahs 1:17.68 3
5 Takerra Waters 9 AZ Cheetahs 1:20.65 3
6 Imani Adams 9 AZ Cheetahs 1:23.51 2
7 Savannah Gaffney 9 Bobcats 1:24.64 1
8 Mary Strong 8 Arizona Flames 1:26.05 3
9 Jessica Williams 9 Arizona Flames 1:26.66 3
10 LaQuezanee Davis 8 DoRight 1:30.31 3
11 Jalissa Smith 8 Arizona Flames 1:30.83 3
12 Kennedy Broon 8 AZ Cheetahs 1:31.05 2
13 Sapphire Dowhan 9 Unattached 1:32.98 1
14 Tara Wilson 9 AZ Cheetahs 1:33.54 1
15 Peyton Gaines 8 AZ Cheetahs 1:34.88 2
16 Amara Cato 8 AZ Cheetahs 1:35.74 2
17 Ciboney Edwards 8 AZ Cheetahs 1:46.16 2
18 Alanna Heaton 9 AZ Cheetahs 1:47.86 2
19 Antoinette Ware 10 DoRight 1:50.41 3
20 Gabrielle Harris 9 AZ Cheetahs 2:02.21 2

Event 204 800 Meter Run Bantam Girls
=======================================================================
National: N 2:23.98 7/6/1986 Chalynn Carr, LaVerne, CA
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 Taleisha Thompson 9 DoRight 2:55.00
2 Savannah Gaffney 9 Bobcats 3:10.50
3 Jessica Williams 9 Arizona Flames 3:16.10
4 Ciboney Edwards 8 AZ Cheetahs 4:01.00

Event 205 1500 Meter Run Bantam Girls
================================================================
National: N 4:51.28 6/18/1994 Laura Shannon, Great Barrington, MA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Savannah Gaffney 9 Bobcats 6:37.13

Event 211 100 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 12.73 7/28/1991 Richard Washington, Inglewood, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Tevin Mayfield 9 AZ Cheetahs,Chandle 15.61 2
2 Wesley Sutton 9 AZ Cheetahs 15.68 2
3 Vic Coyers 8 Rising Sun 15.77 1
4 Seth Hayes 8 AZ Cheetahs 15.88 2
5 Dakata Miller 10 AZ Heat 15.99 1
6 Sayyid Muhammad 9 Cold Water Expre 16.02 2
7 Tyree Shivers 9 AZ Heat 16.12 2
8 Travist Titsworth 9 Rising Sun 16.16 1
9 Paul Davis 10 Cold Water Expre 16.24 1
10 Colin Erickson 8 Arizona Flames 16.52 2
11 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs 16.93 2
12 Fredrick Hawkins 8 DoRight 17.09 1
13 Jamoree Johnson 10 DoRight 17.27 2
14 Israel Simpson 10 AZ Cheetahs 17.41 1
15 Jordan Fickas 9 Arizona Flames 17.68 2
16 Nikaeus Mercer 10 DoRight 17.82 1
17 Nicholas Bennett 8 Bobcats 18.22 1

Event 212 200 Meter Dash Bantam Boys
==========================================================================
National: N 26.01 7/25/1996 Richard Crawford, Plano, TX
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Wesley Sutton 9 AZ Cheetahs 32.19 2
2 Travist Titsworth 9 Rising Sun 32.74 1
3 Dylan Cowan 9 AZ Cheetahs 32.80 1
4 Vic Coyers 8 Rising Sun 33.36 1
5 Seth Hayes 8 AZ Cheetahs 34.86 2
6 Jamoree Johnson 10 DoRight J34.86 2
7 Colin Erickson 8 Arizona Flames 34.93 2
8 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs 35.66 2
9 Fredrick Hawkins 8 DoRight 36.04 2
10 Sayyid Muhammad 9 Cold Water Expre 36.53 2
11 Nicholas Bennett 8 Bobcats 37.48 1
12 Jordan Fickas 9 Arizona Flames 37.58 2
13 Nikaeus Mercer 10 DoRight 38.42 1

Event 213 400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================
National: N 58.74 7/25/1997 Jules Noel, Bouynton Beach, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Wesley Sutton 9 AZ Cheetahs 1:14.19 1
2 Mufusa Guerrero 9 AZ Titans 1:18.06 2
3 Tevin Mayfield 9 AZ Cheetahs,Chandle 1:19.91 2
4 Paul Davis 10 Cold Water Expre 1:20.73 1
5 Renard Roberts 9 AZ Cheetahs 1:21.80 1
6 Jamoree Johnson 10 DoRight 1:22.03 2
7 Fredrick Hawkins 8 DoRight 1:22.87 2
8 Seth Hayes 8 AZ Cheetahs 1:23.07 2
9 Sayyid Muhammad 9 Cold Water Expre 1:25.54 1
10 Israel Simpson 10 AZ Cheetahs 1:26.04 1
11 Nikaeus Mercer 10 DoRight 1:34.98 2

Event 214 800 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 2:19.00 5/20/1989 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Mufusa Guerrero 9 AZ Titans 2:56.10

Event 215 1500 Meter Run Bantam Boys
================================================================
National: N 4:48.04 7/29/2001 Connor Revord, Joliet, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Mufusa Guerrero 9 AZ Titans 6:12.70

Event 241 4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================
National: N 54.56 7/30/1994 United Stars, Philadelphia, PA
T. Abney, T. Bradley, T. Thomas, M.McAiley
Team Finals
================================================================
1 Arizona Flames 'A' 1:10.90
1) Imani Nave 8 2) Nyanna Ortiz 9
3) Jessica Williams 9 4) Asha Bramwell 9
2 Arizona Flames 'B' 1:14.00
1) Jera Richard 8 2) Rees Young 8
3) Savannah Scott 8 4) Jalissa Smith 8

Event 301 100 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 12.10 7/31/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jaszmyne Smith 11 Rising Sun 13.51 1
2 Jasmine Wilson 11 Rising Sun 14.40 1
3 Jade Dean 11 DoRight,Phoenix, AZ 14.42 3
4 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 14.61 3
5 Ashley Moore 10 Arizona Flames 14.72 3
6 Kendall Stokes 10 Arizona Flames 14.85 3
7 Shannon Jackson 12 DoRight 14.91 3
8 Abby Moskowitz 11 Bobcats 15.15 3
9 Mecca Muhammad 11 Cold Water Expre 15.38 3
10 Cheyenne Thompson 11 AZ Cheetahs 15.49 2
11 Sheyenne Davis 10 Cold Water Expre 15.64 2
12 Savannah Meador 10 DoRight,Glendale, A 15.77 1
13 Imani Harrell 11 Cold Water Expre 16.05 2
14 Jessica Gettleman 11 Bobcats 16.30 1
15 Sara Higgs 10 Arizona Flames 16.42 2
16 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 16.48 3
17 Jayla Brown 10 Arizona Flames 16.66 2
18 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 16.81 2
19 Makayla Scott 11 Arizona Flames 16.82 2
20 Jillian Bennett 11 Bobcats 17.14 1
21 Silki Sharpe 10 Bobcats 17.30 1
22 Taylor Dyson 10 Bobcats 17.88 1

Event 302 200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 24.47 8/1/1992 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Jaszmyne Smith 11 Rising Sun 28.29 2
2 Jade Dean 11 DoRight,Phoenix, AZ 30.05 3
3 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 30.16 3
4 Shannon Jackson 12 DoRight 31.59 3
5 Dominique Jackson 11 AZ Cheetahs 31.72 2
6 Savannah Meador 10 DoRight,Glendale, A 31.83 2
7 Mecca Muhammad 11 Cold Water Expre 32.72 3
8 Sheyenne Davis 10 Cold Water Expre 33.30 3
9 Sarah Strong 10 Arizona Flames 33.42 2
10 Cheyenne Thompson 11 AZ Cheetahs 33.54 3
11 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 34.37 3
12 Imani Harrell 11 Cold Water Expre 35.09 2
13 Jayla Brown 10 Arizona Flames 35.22 2
14 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 36.10 2
15 Delana Moore 11 Rising Sun 27:48.23 1
16 Ashley Pinkney 11 Rising Sun,Phoenix, 29:27.23 1
17 Jasmine Wilson 11 Rising Sun 29:43.23 1
18 Carissa Allen 12 Rising Sun 32:10.23 1
19 Renee Dyson 10 Bobcats 34:21.23 1
20 Silki Sharpe 10 Bobcats 36:37.23 1
21 Taylor Dyson 10 Bobcats 37:25.23 1
22 Jillian Bennett 11 Bobcats 37:55.23 1

Event 303 400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================
National: N 55.54 7/27/2001 Ebony Collins, Los Angeles, Ca
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Delana Moore 11 Rising Sun 1:08.34 1
2 Jade Dean 11 DoRight,Phoenix, AZ 1:10.14 2
3 Ashley Pinkney 11 Rising Sun,Phoenix, 1:11.19 1
4 Sherrelle Jordan 10 AZ Cheetahs 1:12.20 2
5 Dominique Jackson 11 AZ Cheetahs 1:15.83 2
6 Sarah Strong 10 Arizona Flames 1:16.77 2
7 Savannah Meador 10 DoRight,Glendale, A 1:16.84 1
8 Lizabeth Dyson 10 Bobcats 1:18.10 1
9 Kendall Stokes 10 Arizona Flames 1:19.55 2
10 McKenna Gaffney 11 Bobcats 1:19.97 1
11 Sheyenne Davis 10 Cold Water Expre 1:21.07 1
12 Cheyenne Thompson 11 AZ Cheetahs 1:21.23 2
13 Cassidy Kammerman 10 Arizona Flames 1:21.53 1
14 Shannon Jackson 12 DoRight 1:22.34 2
15 Devin Hoston 10 AZ Cheetahs 1:27.62 2
16 Tijaha Waters 10 AZ Cheetahs 1:32.93 1

Event 304 800 Meter Run Midget Girls
================================================================
National: N 2:13.65 7/29/1995 LaSinda Demus, Santa Rosa, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 McKenna Gaffney 11 Bobcats 3:03.10
2 Dominique Jackson 11 AZ Cheetahs 3:06.00
3 Cassidy Kammerman 10 Arizona Flames 3:08.60

Event 311 100 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 11.70 8/2/1998 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Quintin Kime 11 AZ Puma 13.75 3
2 Devontay Titsworth 11 Rising Sun 13.80 1
3 Nathan Simpson 10 Rising Sun 13.97 2
4 Robert Relf 10 DoRight 14.12 4
5 Devon Allen 11 Rising Sun 14.15 1
6 Deselle Dean 11 DoRight,Phoenix, AZ 14.17 4
7 Ryan Pierce 11 Rising Sun 14.18 1
8 Braxton Nickerson 10 DoRight 14.19 4
9 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 14.29 3
10 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 14.50 2
11 Nate Phillips 10 AZ Cheetahs 14.60 3
12 Jorgen Holgerson 10 Arizona Flames 14.65 3
13 Nicolas Brown 10 AZ Heat 14.73 4
14 Tony Dean 11 DoRight,Phoenix, AZ 14.91 4
15 Sheldon Nave 10 Arizona Flames 15.00 3
16 Austin Dancer 10 Rising Sun 15.01 1
17 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 15.13 3
18 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 15.17 2
19 Daniel Ruzi 2 Bobcats 15.18 2
20 Gregory Gaines 11 AZ Cheetahs 15.19 4
21 Clinton Hodge 12 DoRight 15.68 2
22 Mitchell Willard 11 Arizona Flames 15.81 3
23 Sedacy Walden 10 Bobcats 16.04 2
24 Travon Richardson 12 DoRight 16.10 4
25 Michael Poirer-Shelton 11 Arizona Flames 16.26 3
26 Musaha Belford 10 Cold Water Expre 16.47 3
27 Javon Williams 11 AZ Cheetahs,Chandle 14:18.30 4
28 Tajae White 11 AZ Cheetahs 14:18.50 4

Event 312 200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 23.94 7/28/1990 Jason Johnson, Shreveport, LA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Giovanni Pascascio 11 Rising Sun 27.83 1
2 Devontay Titsworth 11 Rising Sun 27.93 1
3 Deselle Dean 11 DoRight,Phoenix, AZ 28.79 4
4 Nathan Simpson 10 Rising Sun 29.30 1
5 Javon Williams 11 AZ Cheetahs,Chandle 29.35 4
6 Quintin Kime 11 AZ Puma 29.65 4
7 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 29.74 4
8 Nicolas Brown 10 AZ Heat 29.77 4
9 Ryan Pierce 11 Rising Sun 29.88 2
10 Tajae White 11 AZ Cheetahs 29.91 4
11 Braxton Nickerson 10 DoRight 29.96 4
12 Nate Phillips 10 AZ Cheetahs 30.14 4
13 Devon Allen 11 Rising Sun 30.27 1
14 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 30.41 1
15 Robert Relf 10 DoRight 30.42 3
16 Tony Dean 11 DoRight,Phoenix, AZ 31.00 3
17 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 31.34 2
18 Jorgen Holgerson 10 Arizona Flames 31.47 3
19 Daniel Ruzi 2 Bobcats 31.65 2
20 Ryan Talbot 10 Arizona Flames 32.47 3
21 Clinton Hodge 12 DoRight 32.81 3
22 Sheldon Nave 10 Arizona Flames 32.86 3
23 Deric Cameron 10 Rising Sun 32.99 2
24 Mitchell Willard 11 Arizona Flames 33.23 2
24 Boston Whitlow 10 AZ Cheetahs 33.23 3
26 Travon Richardson 12 DoRight 33.53 2
27 Austin Dancer 10 Rising Sun 33.57 1
28 Gregory Gaines 11 AZ Cheetahs 33.98 4
29 Sedacy Walden 10 Bobcats 34.99 1
30 Musaha Belford 10 Cold Water Expre 36.75 3

Event 313 400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================
National: N 53.06 7/28/1991 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Giovanni Pascascio 11 Rising Sun 57.70 1
2 Jamaal Jones 11 Bobcats,Phoenix, AZ 1:03.50 1
3 Deselle Dean 11 DoRight,Phoenix, AZ 1:05.28 3
4 Braxton Nickerson 10 DoRight 1:06.98 3
5 Javon Williams 11 AZ Cheetahs,Chandle 1:07.54 3
6 Daniel Ruzi 2 Bobcats 1:08.88 1
7 Nate Phillips 10 AZ Cheetahs 1:09.58 2
8 Jacob Schaefer 11 AZ Puma 1:10.67 3
9 Robert Relf 10 DoRight 1:10.90 3
10 Tony Dean 11 DoRight,Phoenix, AZ 1:11.73 3
11 Tajae White 11 AZ Cheetahs 1:12.98 3
12 Sedacy Walden 10 Bobcats 1:14.68 1
13 Karrem Foster 10 Cold Water Expre 1:17.05 1
14 Clinton Hodge 12 DoRight 1:17.75 3
15 Boston Whitlow 10 AZ Cheetahs 1:18.29 2
16 Gregory Gaines 11 AZ Cheetahs 1:18.34 2
17 Cole Luke 10 AZ Cheetahs 1:20.30 2
18 Travon Richardson 12 DoRight 1:27.99 2

Event 314 800 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 2:07.21 7/26/2001 Reginald Warren, Smyma, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Steven Kammeyer 7 AZ Puma 2:40.50
2 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 2:40.70
3 Boston Whitlow 10 AZ Cheetahs 2:59.40
4 Karrem Foster 10 Cold Water Expre 3:18.10
5 Jonathan Balkow 10 Casa Grande 5:16.70

Event 315 1500 Meter Run Midget Boys
================================================================
National: N 4:22.58 1980 Tony Terex, Wasco, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Westbrook 10 Arizona Flames 5:42.03
2 Steven Kammeyer 7 AZ Puma 6:11.05
3 Karrem Foster 10 Cold Water Expre 6:36.92
4 Jonathan Balkow 10 Casa Grande 6:46.20

Event 341 4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 49.17 7/28/1996 Texas Heat, Ft. Worth, TX
C.Bayne, G.Glover, D Chambers, T.Warren
Team Finals
================================================================
1 Arizona Flames 'A' 1:02.40
1) Cassidy Kammerman 10 2) Ashley Moore 10
3) Kendall Stokes 10 4) Sarah Strong 10

Event 342 4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 3:57.26 7/28/1996 United Stars TC, Philadelphia, PA
T.Abney, A.Williams, E.Dwyer, A.Williams
Team Finals
================================================================
1 Phoenix Bobcats 'B' 5:33.19
2 Phoenix Bobcats 'A' 6:07.62
1) Abby Moskowitz 11 2) Sarah Roseburg 10
3) Silki Sharpe 10 4)

Event 343 4x800 Meter Relay Midget Girls
================================================================
National: N 9:30.72 6/14/1997 L A Jets, Los Angeles, CA
P. Swain, S. Solomon, S. McKinney, K. Delemenca
Team Finals
================================================================
1 Phoenix Bobcats 'A' 12:37.60
1) Krisa Duff 11 2) Renee Dyson 10
3) Jillian Bennett 11 4) Taylor Dyson 10

Event 401 100 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 11.61 8/1/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Bryanna Smythe 13 AZ Cheetahs,Chandle 12.94 3
2 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 13.51 3
3 Alexis Clay 12 AZ Cheetahs,Chandle 13.91 3
4 Khadijah McClain 12 DoRight,Phoenix, AZ 13.92 2
5 Arielle Allen 13 AZ Cheetahs 14.31 3
6 Destiny Lundy 12 Arizona Flames 14.56 2
7 Derriann Richardson 12 AZ Cheetahs 14.80 3
8 Jasmine Morris 12 AZ Cheetahs 14.93 2
9 Jasmin Stubbs 13 Arizona Flames 14.96 1
10 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 14.97 3
11 Cary Willis 12 Arizona Flames 15.06 1
12 Etienne Walden 13 Bobcats 15.09 1
12 Tarisa Poirer-Shelton 12 Arizona Flames 15.09 2
14 Candida Tolvert 14 DoRight 15.25 2
15 Marlee Bever 13 Arizona Flames 15.27 2
16 Diamin Dean 13 DoRight,Phoenix, AZ 15.76 2
17 Ashley Moore 13 Rising Sun 17.90 1
18 Sayeesha Downing 14 DoRight 18.48 2

Event 402 200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 23.63 7/31/1999 Sanya Richardson, Pembroke Pines, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Bryanna Smythe 13 AZ Cheetahs,Chandle 27.00 4
2 Chinequa Lee 13 AZ Cheetahs 27.06 4
3 Bianca Lewis 13 Rising Sun,Peoria, 27.90 1
4 Brittney Palencia 13 Otownsports 27.91 4
5 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 28.61 4
6 Destiny Lundy 12 Arizona Flames 29.70 3
7 Alexis Clay 12 AZ Cheetahs,Chandle 29.89 4
8 Khadijah McClain 12 DoRight,Phoenix, AZ 30.27 2
9 Arielle Allen 13 AZ Cheetahs 30.35 4
10 Tinisha Gren 13 AZ Cheetahs 30.56 4
11 Derriann Richardson 12 AZ Cheetahs 30.98 3
12 Deserae Phillips 12 Rising Sun 31.18 1
13 Jasmine Morris 12 AZ Cheetahs 31.25 3
14 Marlee Bever 13 Arizona Flames 31.44 3
15 Domonique Cameron 12 Rising Sun 31.45 1
16 Etienne Walden 13 Bobcats 31.77 1
17 Candida Tolvert 14 DoRight 32.45 2
18 Diamin Dean 13 DoRight,Phoenix, AZ 33.14 2
19 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 33.98 3
20 Janay Mendez 13 AZ Cheetahs 34.70 2
21 Sayeesha Downing 14 DoRight 40.42 2
22 Ashley Moore 13 Rising Sun 40.46 1

Event 403 400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================
National: N 53.43 7/31/1994 Char Foster, Clearwater, FL
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Bianca Lewis 13 Rising Sun,Peoria, 1:01.93 1
2 Chinequa Lee 13 AZ Cheetahs 1:02.27 3
3 Brittney Palencia 13 Otownsports 1:03.60 3
4 Khadijah McClain 12 DoRight,Phoenix, AZ 1:08.21 2
5 Arielle Allen 13 AZ Cheetahs 1:10.92 3
6 Deserae Phillips 12 Rising Sun 1:12.05 1
7 Tinisha Gren 13 AZ Cheetahs 1:12.43 3
8 Alexis Clay 12 AZ Cheetahs,Chandle 1:12.51 3
9 Jasmine Morris 12 AZ Cheetahs 1:13.05 2
10 Jasmin Stubbs 13 Arizona Flames 1:13.95 1
11 Diamin Dean 13 DoRight,Phoenix, AZ 1:16.57 2
12 Hannah Carson 12 AZ Cheetahs,Chandle 1:16.76 3
13 Marlee Bever 13 Arizona Flames 1:16.88 2
14 Candida Tolvert 14 DoRight 1:17.06 2
15 Cary Willis 12 Arizona Flames 1:18.41 2
16 Etienne Walden 13 Bobcats 1:18.56 1
17 Janay Mendez 13 AZ Cheetahs 1:18.59 1
18 Raven Owens 12 AZ Cheetahs 1:24.05 2
19 Sayeesha Downing 14 DoRight 1:35.62 1

Event 404 800 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 2:09.00 8/1/1998 Treani Swain, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Chinequa Lee 13 AZ Cheetahs 2:52.00
2 Katie Huch 13 AZ Cheetahs 2:52.40
3 Tinisha Gren 13 AZ Cheetahs 2:58.70
4 Janay Mendez 13 AZ Cheetahs 3:01.60
5 Joelle Grande 12 Cold Water Expre 3:07.10
6 Sarah Charles 12 Cold Water Expre 3:13.60

Event 405 1500 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 4:36.90 7/28/1996 Rebecca Mitchell, Geneva, IL
Name Age Team Finals
================================================================
1 Joelle Grande 12 Cold Water Expre 6:22.28
2 Sarah Charles 12 Cold Water Expre 6:40.29

Event 406 3000 Meter Run Youth Girls
================================================================
National: N 9:57.16 7/4/1987 Deresa Walters, Rochester, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Joelle Grande 12 Cold Water Expre 13:21.20

Event 411 100 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 10.94 7/28/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Cliff Rosario 13 AZ Heat 12.82 3
2 Desaan Hardwick 14 Rising Sun 13.14 2
3 Trey Waters 13 AZ Cheetahs 13.22 3
4 Erwin Jones Jr 13 Bobcats,Phoenix, AZ 13.30 1
5 Issac Hayes 12 AZ Cheetahs,Chandle 13.75 3
6 Isaec Harrell 13 Cold Water Expre 13.76 3
7 Ricky Thompson 12 DoRight,Mesa, AZ 13.96 3
8 Cory Trotter 13 DoRight,Phoenix, AZ 13.99 3
9 Cody Titsworth 13 Rising Sun 14.06 2
10 Michael Jordan 13 AZ Cheetahs 14.16 3
11 Raymond D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 14.31 3
12 Demonte Wheeler 13 Cold Water Expre 14.63 2
13 Trey Richardson 12 AZ Cheetahs 14.78 3
14 Brandon Raphael 12 Bobcats 14.82 1
15 Cole Young 12 Arizona Flames 15.25 2
16 Ricky Gray 13 Rising Sun 15.46 2
17 Haneef Foster 13 Cold Water Expre 15.81 2
18 Alejandro Paiz 13 Rising Sun 16.12 1
19 Geoffrey Slepian 12 Bobcats 16.95 1

Event 412 200 Meter Dash Youth Boys
==========================================================================
National: N 21.84 7/29/2000 Michael Grant, Decatur, GA
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 Keith Bowen 13 Rising Sun,Glendale 26.21 1
2 Marquis Flowers 13 Rising Sun 26.22 1
3 Cliff Rosario 13 AZ Heat 26.36 3
4 DeAnthony Easley 12 Rising Sun 26.38 2
5 Trey Waters 13 AZ Cheetahs 27.55 3
6 Issac Hayes 12 AZ Cheetahs,Chandle 28.04 3
7 Desaan Hardwick 14 Rising Sun 28.38 2
8 Isaec Harrell 13 Cold Water Expre 28.48 3
9 Cody Titsworth 13 Rising Sun 28.50 2
10 Michael Jordan 13 AZ Cheetahs 28.51 3
11 Ricky Thompson 12 DoRight,Mesa, AZ 29.27 3
12 Raymond D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 29.42 3
13 Cory Trotter 13 DoRight,Phoenix, AZ 29.76 2
14 Brandon Raphael 12 Bobcats 29.85 1
15 Trey Richardson 12 AZ Cheetahs 30.20 3
16 Cole Young 12 Arizona Flames 32.56 2
17 Haneef Foster 13 Cold Water Expre 34.24 2
18 Geoffrey Slepian 12 Bobcats 34.53 2
19 Alejandro Paiz 13 Rising Sun 34.95 1
20 Gary Pinkney 13 Rising Sun 38.79 1

Event 413 400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================
National: N 47.16 8/1/1993 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Keith Bowen 13 Rising Sun,Glendale 59.50 1
2 DeAnthony Easley 12 Rising Sun 1:02.97 2
3 Ricky Thompson 12 DoRight,Mesa, AZ 1:05.72 3
4 Cory Trotter 13 DoRight,Phoenix, AZ 1:05.84 3
5 Isaec Harrell 13 Cold Water Expre 1:06.11 3
6 Demonte Wheeler 13 Cold Water Expre 1:07.09 1
7 Raymond D'Ottavio 12 AZ Cheetahs 1:07.14 3
8 Issac Hayes 12 AZ Cheetahs,Chandle 1:08.10 3
9 Ronnie Gray 13 Rising Sun 1:08.77 2
10 Max Ruzi 13 Bobcats 1:12.24 1
11 Ben Kmetz 13 Bobcats 1:13.16 2
12 Cole Young 12 Arizona Flames 1:14.01 2
13 Geoffrey Slepian 12 Bobcats 1:30.87 1

Event 414 800 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 1:56.36 7/28/2001 Cody Harper, Albuquerque,NM
Name Age Team Finals
================================================================
1 Matt Whitlatch 13 AZ Cheetahs 2:24.50
2 Ronnie Gray 13 Rising Sun 2:37.50
3 Josh O'Connor 12 Bobcats 2:56.30

Event 415 1500 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 4:04.72 7/10/1983 Jason Lineau, Fresno, Ca
Name Age Team Finals
================================================================
1 Matt Whitlatch 13 AZ Cheetahs 5:13.65
2 Eric Brannick 13 AZ Puma 5:22.55
3 Keith Wagner 13 AZ Cheetahs 5:53.01
4 Manuel Lucero 12 Casa Grande 6:33.51

Event 416 3000 Meter Run Youth Boys
================================================================
National: N 9:08.86 7/31/1993 Tom Caughlan, Mason City, IA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Eric Brannick 13 AZ Puma 11:29.30
2 Keith Wagner 13 AZ Cheetahs 12:22.00
3 Manuel Lucero 12 Casa Grande 13:25.70

Event 441 4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================
National: N 46.89 7/28/1996 South Bay Panthers, Long Beach, CA
E.Kendrick, N.Dula, S. Merritt, K. Saulberry
Team Finals
================================================================
1 Arizona Flames 'A' 57.80
1) Marlee Bever 13 2) Destiny Lundy 12
3) Tarisa Poirer-Shelton 12 4) Cary Willis 12

Event 451 4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================
National: N 43.51 7/29/2000 Boynton Beach, TC
W.Dix, M.Dowdell, J.Wimbley, D.Owen
Team Finals
================================================================
1 Phoenix Bobcats 'A' 55.30
1) Erwin Jones Jr 13 2) Ben Kmetz 13
3) Josh O'Connor 12 4) Geoffrey Slepian 12

Event 501 100 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 11.34 7/28/1995 Angela Williams, Ontario, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Noel Brown 14 Unattached 13.65
2 Medinah Hennix 14 Cold Water Expre 14.08
3 Kennisha Tucker 15 Rising Sun 15.01
4 Erica Foster 14 Cold Water Expre 15.39

Event 502 200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================
National: N 23.26 7/31/1999 LaSauntea Moore, Akron, OH
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Noel Brown 14 Unattached 28.06 2
2 Medinah Hennix 14 Cold Water Expre 29.47 2
3 Kennisha Tucker 15 Rising Sun 32.49 1
4 Eboney Fletcher 15 AZ Puma 33.22 2

Event 503 400 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================
National: N 52.11 7/29/2001 Stephanie Smith, Macon, GA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Medinah Hennix 14 Cold Water Expre 1:08.16

Event 504 800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
National: N 2:09.69 7/27/1991 Liz Mueller, Waterford, CT
Name Age Team Finals
================================================================
2 Rachel Whitford 16 Arizona Flames 2:38.00

Event 505 1500 Meter Run Intermediate Girls
================================================================
National: N 4:25.57 7/22/1984 Suzy Favor, Stevens Point, WI
Name Age Team Finals
================================================================
1 Rachel Whitford 16 Arizona Flames 5:57.24
2 Shideen Mike 14 Unattached 6:21.25

Event 511 100 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
National: N 10.54 7/25/8797 Donald Marshall /deshaun McCullough, Grand P
Name Age Team Finals
================================================================
1 Marcus Washington 16 Arizona Flames 11.97
2 Joseph Shorten 14 Rising Sun,Peoria, 12.38
3 Austin Crothers 14 AZ Cheetahs 12.47
4 Tieshawn Lujcas Mims 15 AZ Cheetahs 12.96
5 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 13.00
6 Darren Brownas 16 Arizona Flames 13.44
7 Brad Letcher 16 Arizona Flames 13.97
8 Melvin Polite 14 AZ Cheetahs 15.11

Event 512 200 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
National: N 21.10 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Marcus Washington 16 Arizona Flames 25:06.23
2 Joseph Shorten 14 Rising Sun,Peoria, 25:23.23
3 Tieshawn Lujcas Mims 15 AZ Cheetahs 25:46.23
4 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 26:03.23
5 Austin Crothers 14 AZ Cheetahs 26:07.23
6 Brad Letcher 16 Arizona Flames 28:28.23
7 Darren Brownas 16 Arizona Flames 28:30.23
8 Melvin Polite 14 AZ Cheetahs 29:59.23

Event 513 400 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================
National: N 45.99 7/29/1995 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tieshawn Lujcas Mims 15 AZ Cheetahs 58.35
2 Austin Crothers 14 AZ Cheetahs 58.42
3 Jonathon Jackson 14 AZ Cheetahs 1:08.11
4 Melvin Polite 14 AZ Cheetahs 1:08.66

Event 515 1500 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 3:56.84 7/9/2000 Adam Perkins, Liberty, MO
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Garcia 14 Casa Grande 5:01.91
2 Dylan Barr 14 AZ Cheetahs 5:33.19

Event 516 3000 Meter Run Intermediate Boys
================================================================
National: N 8:27.00 7/23/1993 Billy Harper, Philomath, OR
Name Age Team Finals
================================================================
1 Justin Garcia 14 Casa Grande 10:55.00
2 Dylan Barr 14 AZ Cheetahs 12:00.10
3 Patrick Balkow 14 Casa Grande 12:27.10

Event 602 200 Meter Dash Young Women
================================================================
National: N 23.32 7/29/2000 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Tianna Flowers 18 Rising Sun 33.36

Event 603 400 Meter Dash Young Women
================================================================
National: N 51.31 7/27/2000 Monique Henderson, San Diego, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Lauren Kern 18 Unattached 1:07.20
2 Emily Whitney 17 AZ Cheetahs 1:08.16

Event 604 800 Meter Run Young Women
================================================================
National: N 2:07.05 7/1/1994 Tamieka Grizzle, Bronx, NY
Name Age Team Finals
================================================================
1 Lauren Kern 18 Unattached 2:29.70

Event 611 100 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 10.30 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Travis Simpson JR 17 Rising Sun,Phoenix, 11.52
2 Jordon Dancer 16 Rising Sun 12.01
3 Clark Coyle 16 Unattached 12.02
4 Malik Hennix 17 Cold Water Expre 12.10
5 Taylor Caleb 17 Rising Sun 12.35

Event 612 200 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 20.50 7/25/1987 Quincy Watts, Woodland Hills, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Travis Simpson JR 17 Rising Sun,Phoenix, 23.34
2 Brian Bunnell 17 Unattached 24.10
3 Clark Coyle 16 Unattached 24.21
4 Jordon Dancer 16 Rising Sun 24.85

Event 613 400 Meter Dash Young Men
================================================================
National: N 45.58 7/6/1996 William Obea Moore, Los Angeles, CA
Name Age Team Finals
================================================================
1 Clark Coyle 16 Unattached 54.93
2 Brian Bunnell 17 Unattached 55.37
3 Malik Hennix 17 Cold Water Expre 56.12

Event 614 800 Meter Run Young Men
================================================================
National: N 1:49.49 7/27/2000 Nick Davenport, Houston, TX
Name Age Team Finals
================================================================
1 Brian Bunnell 17 Unattached 2:12.70
2 Quorie Wesley 18 AZ Cheetahs 2:55.50

Event 615 1500 Meter Run Young Men
================================================================
National: N 3:51.21 7/7/1985 John Quade, Woodinville, Wa
Name Age Team Finals
================================================================
1 Vidal Sianez 17 Cold Water Expre 5:03.29