Licensed to USATF - Arizona Association - Organization License
Hy-Tek's Meet Manager 2/21/2005 02:27 PM
Indoor Classic - 2/20/2005
NAU Skydome
Results

60 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
IC RECORD: 9.75 2/16/2003 Ashley Moore, Feel The Heat
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Price, Warneisha 7 Vegas Stealth 8.10 9.73q 3
2 Graham, Jasmyne 7 DoRight 9.63 9.77q 2
3 Nave, Imani 6 AZ Heat 11.35 9.86q 3
4 Brooks, Jailyn 7 DoRight 11.90 10.48q 1
5 Gray, Raviauna 7 AZ Panthers 10.72 10.68q 2
6 Smith, Jalissa 7 Arizona Flames 10.70 10.79q 1
7 Lomax, Da Vione 7 Las Vegas Blazin 10.82q 2
8 Price, Jene' 7 AZ Panthers 11.36 10.83q 3
9 Edwards, Ciboney 7 AZ Cheetahs 13.00 11.15 1
10 Gray, Ralaisa 5 AZ Panthers 11.42 11.41 2
11 Atkins, Kiara 6 DoRight 12.00 11.49 1
12 Fletcher, Araya 6 DoRight 11.54 1
13 Williams, Anaya 6 AZ Panthers 12.49 11.77 3
14 Roaf-Day, Alexis 7 AZ Heat 12.50 11.89 3
15 McAdory, Arielle 7 Vegas Stealth 12.39 2
16 Anderson, Chyna 5 DoRight 13.05 12.64 1
17 Smith, Taelor 6 AZ Cheetahs 12.90 12.73 2
18 Matthias, Kaitlyn 6 Casa Grande 13.86 1

60 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 9.75 2/16/2003 Ashley Moore, Feel The Heat
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Graham, Jasmyne 7 DoRight 9.77 9.71
2 Price, Warneisha 7 Vegas Stealth 9.73 9.72
3 Nave, Imani 6 AZ Heat 9.86 10.04
4 Brooks, Jailyn 7 DoRight 10.48 10.54
5 Gray, Raviauna 7 AZ Panthers 10.68 10.79
6 Price, Jene' 7 AZ Panthers 10.83 10.83
7 Smith, Jalissa 7 Arizona Flames 10.79 10.87
8 Lomax, Da Vione 7 Las Vegas Blazin 10.82 11.31

200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
IC RECORD: 34.47 2/20/2005 Takerra Waters, AZ Cheetahs
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Price, Warneisha 7 Vegas Stealth 30.30 33.01 4
2 Graham, Jasmyne 7 DoRight 32.54 33.11 4
3 Nave, Imani 6 AZ Heat 38.20 36.42 3
4 Smith, Jalissa 7 Arizona Flames 37.00 37.30 4
5 Gray, Raviauna 7 AZ Panthers 36.90 37.54 4
6 Price, Jene' 7 AZ Panthers 37.50 38.93 3
7 Brooks, Jailyn 7 DoRight 35.48 39.50 4
8 Edwards, Ciboney 7 AZ Cheetahs 38.00 40.47 3
9 Lomax, Da Vione 7 Las Vegas Blazin 40.78 1
10 Atkins, Kiara 6 DoRight 37.90 42.28 3
11 Atkins, Aleea 7 DoRight 39.95 42.32 2
12 Williams, Anaya 6 AZ Panthers 45.80 42.48 2
13 Gray, Ralaisa 5 AZ Panthers 38.50 42.73 3
14 Roaf-Day, Alexis 7 AZ Heat 45.00 43.69 2
15 McAdory, Arielle 7 Vegas Stealth 39.10 46.51 3
16 Fletcher, Araya 6 DoRight 47.15 1
17 Smith, Taelor 6 AZ Cheetahs 49.12 1
18 Anderson, Chyna 5 DoRight 45.60 49.58 2
19 Matthias, Kaitlyn 6 Casa Grande 53.26 1

4x400 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD:
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Do Right 'A' 7:32.68
1) Atkins, Aleea 7 2) Atkins, Kiara 6
3) Brooks, Jailyn 7 4) Spruell, Ayoliod 6

Long Jump Sub-Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 2.90m 2/20/2005 Kianna Hardwick, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Graham, Jasmyne 7 DoRight 3.62m 3.21m
2 Nave, Imani 6 AZ Heat 2.75m
3 Smith, Jalissa 7 Arizona Flames 2.00m 2.65m
4 Fletcher, Araya 6 DoRight 2.55m
5 Price, Jene' 7 AZ Panthers 2.53m
6 Edwards, Ciboney 7 AZ Cheetahs 1.00m 2.04m
7 Roaf-Day, Alexis 7 AZ Heat 1.97m
8 Matthias, Kaitlyn 6 Casa Grande 1.75m
9 Williams, Anaya 6 AZ Panthers 1.72m
10 Gray, Raviauna 7 AZ Panthers 1.64m
11 Smith, Taelor 6 AZ Cheetahs 1.37m 1.61m
12 Atkins, Aleea 7 DoRight 1.51m
13 Gray, Ralaisa 5 AZ Panthers 1.11m
14 Anderson, Chyna 5 DoRight 0.73m

60 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
IC RECORD: 9.01 2/17/2002 Brittany Lee, Colorado Flyers
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Moore, Ashlee 9 Arizona Flames 9.00 8.93q 2
2 Spurlock, Jasmine 9 Las Vegas Blazin 9.30q 3
3 Jackson, Shannon 9 DoRight 9.01 9.32q 5
3 McClinton, Teyanna 9 Las Vegas Blazin 9.32q 2
5 Stitt, Treasuraye 9 Team Hurricane 9.58q 4
6 Waters, Takerra 8 AZ Cheetahs 9.67 9.77q 4
7 Thomas, Keyzondra 9 Vegas Stealth 9.60 9.78q 3
8 Stokes, Kendall 9 Arizona Flames 9.50 9.79q 1
9 Yarbrough, Chanel 9 AZ Panthers 10.23 9.89 3
10 Thomas, Dreax 9 AZ Panthers 10.01 9.90 2
10 Reece, Kayla 9 Las Vegas Blazin 9.90 3
12 Courtenay, Kaitlyn 9 AZ Panthers 9.97 9.94 3
12 Bowen, Savannah 8 Rising Sun 9.68 9.94 4
14 Hahon, Lilly 9 Cold Water Expre 9.95 5
15 Colter, Taylor 9 Rising Sun 10.18 10.02 1
16 Miller, Melane 9 Vegas Lightning 12.90 10.07 4
17 Belford, Whitney 8 Cold Water Expre 10.96 10.14 3
18 Higgs, Sara 9 Arizona Flames 10.00 10.18 1
19 Miles, Taira 9 Rising Sun 11.00 10.25 1
20 Dyson, Lizabeth 9 Bobcats 10.41 1
21 Davis, Sheyenne 9 Cold Water Expre 10.11 10.42 5
22 McGhee, Ai'Jalon 9 Las Vegas Blazin 10.48 2
23 Blalark, Miracle 9 Las Vegas Blazin 10.51 3
24 Gonzales, Daisy 8 Vernon Smith Inf 10.80 10.52 4
25 Manzanares, Hanna 8 AZ Blaze 12.12 10.55 4
26 Walstad, Shanlee 8 AZ Cheetahs 11.00 10.63 5
26 Dyson, Renee 9 Bobcats 10.73 10.63 4
28 Harris, Alandrea 9 AZ Cheetahs 11.06 10.80 5
29 Jordan, Jocelyn 8 Team Hurricane 10.81 1
30 Cortez, Anaysa 8 Rising Sun 11.00 11.34 2
31 Allen, Mahogany 8 Cold Water Expre 11.65 11.36 1
32 Falker, Erin 9 Bobcats 11.37 4
33 Dyson, Taylor 9 Bobcats 11.83 11.44 3
34 Pascascio, Indya 8 Rising Sun 11.05 11.51 2
35 Herrera, Myriah 9 AZ Cheetahs 10.00 12.31 5

60 Meter Dash Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 9.01 2/17/2002 Brittany Lee, Colorado Flyers
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Moore, Ashlee 9 Arizona Flames 8.93 8.97
2 Jackson, Shannon 9 DoRight 9.32 9.21
3 Spurlock, Jasmine 9 Las Vegas Blazin 9.30 9.24
4 Stitt, Treasuraye 9 Team Hurricane 9.58 9.60
5 McClinton, Teyanna 9 Las Vegas Blazin 9.32 9.63
6 Stokes, Kendall 9 Arizona Flames 9.79 9.75
7 Thomas, Keyzondra 9 Vegas Stealth 9.78 9.80
8 Waters, Takerra 8 AZ Cheetahs 9.77 9.83

200 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
IC RECORD: 28.63 2/27/1994 Jasmin Bynum, Colorado Flyers
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Moore, Ashlee 9 Arizona Flames 31.00 30.95 8
2 Gray, Jasper 9 Las Vegas Blazin 31.25 1
3 Jordan, Sherrelle 9 AZ Cheetahs 31.37 31.76 7
4 Jackson, Shannon 9 DoRight 31.11 32.78 8
5 Douglas, Shaquona 9 Vegas Stealth 32.60 32.85 7
6 Stitt, Treasuraye 9 Team Hurricane 30.00 33.02 8
7 Spurlock, Jasmine 9 Las Vegas Blazin 33.23 2
8 McClinton, Teyanna 9 Las Vegas Blazin 33.25 2
9 Stokes, Kendall 9 Arizona Flames 34.00 33.43 7
10 Meador, Savannah 9 DoRight 32.98 33.55 7
11 Halton, Lily 7 Cold Water Expre 33.59 1
12 Thomas, Dreax 9 AZ Panthers 35.00 33.68 5
13 Thomas, Keyzondra 9 Vegas Stealth 31.30 33.83 8
14 Courtenay, Kaitlyn 9 AZ Panthers 34.80 34.68 6
14 Belford, Whitney 8 Cold Water Expre 38.36 34.68 3
16 Waters, Tijaha 9 AZ Cheetahs 36.05 35.11 4
17 Lomax, Da'Hari 9 Las Vegas Blazin 35.14 2
18 McGhee, Ai'Jalon 9 Las Vegas Blazin 35.23 2
19 Waters, Takerra 8 AZ Cheetahs 33.32 35.55 7
20 Reece, Kayla 9 Las Vegas Blazin 35.59 1
21 Dyson, Lizabeth 9 Bobcats 35.82 2
22 Higgs, Sara 9 Arizona Flames 35.00 35.85 5
23 Bowen, Savannah 8 Rising Sun 33.10 36.14 7
24 Miller, Melane 9 Vegas Lightning 37.50 36.36 4
25 Davis, Sheyenne 9 Cold Water Expre 36.36 36.39 4
26 Colter, Taylor 9 Rising Sun 35.00 36.54 5
26 Gilmore, Chloe 9 Bobcats 37.90 36.54 4
28 Yarbrough, Chanel 9 AZ Panthers 35.90 37.08 5
29 Manzanares, Hanna 8 AZ Blaze 40.86 37.72 3
30 Gonzales, Daisy 8 Vernon Smith Inf 37.50 37.83 4
31 Blalark, Miracle 9 Las Vegas Blazin 38.14 1
32 Harris, Alandrea 9 AZ Cheetahs 39.82 38.69 3
33 Boyd, Rayeen 8 DoRight 36.45 39.20 4
34 Pascascio, Indya 8 Rising Sun 34.09 39.76 6
35 Miles, Taira 9 Rising Sun 34.70 40.65 6
36 Jordan, Jocelyn 8 Team Hurricane 34.00 40.68 6
37 Cortez, Anaysa 8 Rising Sun 35.10 41.27 5
38 Allen, Mahogany 8 Cold Water Expre 45.60 41.72 3
39 Walstad, Shanlee 8 AZ Cheetahs 36.00 42.99 5
40 Herrera, Myriah 9 AZ Cheetahs 38.00 47.26 3

400 Meter Dash Bantam Girls
===================================================================================
IC RECORD: 1:05.90 2/27/1994 Leah Jackson, West Coast Gazelles
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Jordan, Sherrelle 9 AZ Cheetahs 1:12.15 1:14.67 3
2 Douglas, Shaquona 9 Vegas Stealth 1:19.00 1:15.08 2
3 Brown, Jada 9 Las Vegas Blazin 1:18.97 1
4 Gray, Jasper 9 Las Vegas Blazin 1:21.52 1
5 Meador, Savannah 9 DoRight 1:14.98 1:21.92 3
6 Gilmore, Chloe 9 Bobcats 1:26.00 1:25.09 2
7 Stitt, Treasuraye 9 Team Hurricane 1:15.00 1:25.27 3
8 Jackson, Shannon 9 DoRight 1:13.98 1:26.63 3
9 Thompson, Taleisha 8 DoRight 1:14.00 1:31.21 3
10 McGhee, Ai'Jalon 9 Las Vegas Blazin 1:33.94 1
11 Davis, Sheyenne 9 Cold Water Expre 1:34.44 1
12 Jordan, Jocelyn 8 Team Hurricane 1:13.00 1:36.30 3
13 Herrera, Myriah 9 AZ Cheetahs 1:25.00 1:46.71 2
14 Boyd, Rayeen 8 DoRight 1:23.70 1:50.31 2

800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 2:54.84 2/22/1998 Lequesha Walker, P/S Vegas Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lomax, Da'Hari 9 Las Vegas Blazin 3:02.15
2 Thompson, Taleisha 8 DoRight 2:51.00 3:42.99

4x400 Meter Relay Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD:
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Las Vegas BlazinOne's 'A' 5:38.54
1) Brown, Jada 9 2) Gray, Jasper 9
3) Lomax, Da'Hari 9 4) Spurlock, Jasmine 9
2 Phoenix Bobcats 'A' 6:23.84
1) Falker, Erin 9 2) Dyson, Lizabeth 9
3) Dyson, Renee 9 4) Dyson, Taylor 9
-- Arizona Cheetahs 'A' DNF
1) Harris, Alandrea 9 2) Jordan, Sherrelle 9
3) Waters, Takerra 8 4) Waters, Tijaha 9

High Jump Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 1.20m 2/20/2002 Ashley Aitken, Sara Selitto
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Moore, Ashlee 9 Arizona Flames 1.30m 1.25m

Long Jump Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 4.11m 2/16/2003 Hannah Carson, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Yarbrough, Chanel 9 AZ Panthers 3.34m 3.51m
2 Thompson, Taleisha 8 DoRight 4.10m 3.11m
3 Pascascio, Indya 8 Rising Sun 2.89m
4 Higgs, Sara 9 Arizona Flames 2.50m 2.87m
5 Colter, Taylor 9 Rising Sun 2.71m
6 Boyd, Rayeen 8 DoRight 3.10m 2.69m
7 Courtenay, Kaitlyn 9 AZ Panthers 3.02m 2.58m
8 Cortez, Anaysa 8 Rising Sun 2.52m
9 Bowen, Savannah 8 Rising Sun 2.43m
10 Dyson, Renee 9 Bobcats 2.36m
11 Thomas, Dreax 9 AZ Panthers 2.77m 2.28m
12 Dyson, Taylor 9 Bobcats 2.27m
13 Manzanares, Hanna 8 AZ Blaze 1.86m 2.25m
14 Vermeerr, Sayer-Jane 9 AZ Puma 2.10m
15 Gonzales, Daisy 8 Vernon Smith Inf 2.00m
16 Walstad, Shanlee 8 AZ Cheetahs 1.99m
17 Miles, Taira 9 Rising Sun 1.86m

Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 7.70m 2/16/2003 Hannah Carson, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Meador, Savannah 9 DoRight 5.50m 5.72m
2 Johnson, Cassie 9 Tonto 5.36m
3 Waters, Tijaha 9 AZ Cheetahs 5.14m
4 Cooks, Tanesha 9 Las Vegas Blazin 4.52m
5 Vermeerr, Sayer-Jane 9 AZ Puma 4.26m
6 Hinton, Andrea 9 Tonto 3.45m

60 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
IC RECORD: 8.14 2/20/2005 Bre'una Keeton, Vegas Stealth
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Campbell, Stragenae 11 Hilltop SpeedRic 8.20 8.48q 5
2 Stewart, Vanessa 11 Team Hurricane 8.49q 5
3 Smith, Jaszmyne 10 Rising Sun 8.75 8.66q 3
4 Harrison, Destinee 11 Team San Diego 8.60 8.68q 2
5 Clay, Alexis 11 AZ Cheetahs 8.70 8.73q 1
6 Pugh, Daje 11 B Sharp Track Cl 8.74q 4
7 Lundy, Destiny 11 Arizona Flames 8.80 8.76q 4
8 Owens, Carine 11 Team Hurricane 8.78q 4
9 McClain, Khadijah 11 DoRight 8.70 8.79 5
10 Moore, Delana 10 DoRight 9.09 8.82 3
11 Banks, Darriel 11 Team Hurricane 8.91 2
12 Sylve, Treniese 10 AZ Panthers 8.59 8.95 2
13 Wilson, Jasmine 10 Rising Sun 8.96 4
14 Dancy, Joyelle 10 AZ Panthers 8.89 9.03 4
15 Norman, Elexxus 11 Colorado Stepper 8.50 9.04 1
16 Austin, Tia 11 Vegas Stealth 7.20 9.10 3
17 Duke, Victoria 11 Las Vegas Blazin 9.12 2
18 Wheaton, Tianna 11 DoRight 9.61 9.14 1
19 Phillips, Desiree 11 Rising Sun 9.60 9.20 2
20 Cwiekowski, Kelli 11 AZ Puma 9.38 9.30 5
21 Ross, Charmine 11 Rising Sun 10.27 9.50 4
22 Willis, Cary 11 Arizona Flames 9.40 9.60 1
23 Bolden, Sandra 11 Las Vegas Blazin 9.72 3
24 Williams, Tori 11 AZ Cheetahs 9.50 9.75 2
25 Allen, Shayla 11 Las Vegas Blazin 9.81 1
26 Catling, Epiphany 11 Las Vegas Blazin 9.94 3
27 Allen, Taylor 10 AZ Blaze 10.20 10.12 4
28 Eklund, Savannah 10 Cold Water Expre 10.37 10.28 3
29 Gettleman, Jessica 10 Bobcats 10.04 10.44 3
30 Mirusveide, Rangel 11 Vernon Smith Inf 10.80 10.55 5
31 Fakler, Sarah 11 Bobcats 10.70 3
32 Rush, Brejanae 11 AZ Panthers 11.04 1
33 Colter, Nakyra 10 Rising Sun 11.13 11.13 2
34 McIntire, Carissa 11 AZ Cheetahs 11.76 1
35 Elam, Ashley 10 Bobcats 14.50 13.35 2

60 Meter Dash Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 8.14 2/20/2005 Bre'una Keeton, Vegas Stealth
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Campbell, Stragenae 11 Hilltop SpeedRic 8.48 8.49
2 Stewart, Vanessa 11 Team Hurricane 8.49 8.56
3 Clay, Alexis 11 AZ Cheetahs 8.73 8.60
4 Owens, Carine 11 Team Hurricane 8.78 8.77
5 Harrison, Destinee 11 Team San Diego 8.68 8.80
6 Pugh, Daje 11 B Sharp Track Cl 8.74 8.83
7 Lundy, Destiny 11 Arizona Flames 8.76 8.90
8 Smith, Jaszmyne 10 Rising Sun 8.66 8.93

200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================================
IC RECORD: 25.69 2/22/1998 Jessica Onyepunuka, Arizona Rising Suns
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Stewart, Vanessa 11 Team Hurricane 27.50 28.05 7
2 Pratt, Jasmin 10 Rising Sun 29.34 28.06 6
3 Campbell, Stragenae 11 Hilltop SpeedRic 28.60 28.65 6
4 Gray, Jennifer 11 Vegas Stealth 27.10 28.76 7
5 Smith, Jaszmyne 10 Rising Sun 28.80 28.88 6
6 Moore, Delana 10 DoRight 29.83 29.30 5
7 Lundy, Destiny 11 Arizona Flames 29.40 29.33 5
8 Clay, Alexis 11 AZ Cheetahs 28.50 29.35 7
9 Garland-Kishimoto, Erica 11 M'Za Greyhounds 29.40 29.38 5
10 Owens, Carine 11 Team Hurricane 29.00 29.41 6
11 Harrison, Destinee 11 Team San Diego 31.00 29.53 3
12 Lewis, Brittany 11 Colorado Stepper 29.30 29.79 6
13 Pinkney, Ashley 10 Rising Sun 30.40 29.85 4
14 Brown, Jovanna 10 Vegas Stealth 27.20 30.19 7
15 Norman, Elexxus 11 Colorado Stepper 30.30 30.30 4
15 McClain, Khadijah 11 DoRight 29.47 30.30 5
17 Caldwell, Cadija 11 AZ Cheetahs 28.50 30.35 7
18 Banks, Darriel 11 Team Hurricane 30.51 1
19 McFarland, Brianna 11 Bobcats 31.60 30.80 3
20 Muhammad, Salimah 11 AZ Cheetahs 30.00 30.83 5
21 Dancy, Joyelle 10 AZ Panthers 30.20 30.90 5
22 Wilson, Jasmine 10 Rising Sun 30.80 30.94 4
23 Wheaton, Tianna 11 DoRight 39.81 31.06 2
24 Sylve, Treniese 10 AZ Panthers 28.90 31.08 6
25 Duke, Victoria 11 Las Vegas Blazin 31.22 1
26 Hayes, Moriah 10 AZ Cheetahs 33.46 32.00 3
27 Austin, Tia 11 Vegas Stealth 30.20 32.04 4
28 Williams, Tori 11 AZ Cheetahs 33.18 32.11 3
29 Ross, Charmine 11 Rising Sun 30.95 32.12 3
30 Phillips, Desiree 11 Rising Sun 30.90 32.13 4
31 Bolden, Sandra 11 Las Vegas Blazin 33.29 1
32 Levels, Danielle 10 Hilltop SpeedRic 32.50 33.51 3
33 Allen, Taylor 10 AZ Blaze 35.90 33.55 2
34 Allen, Shayla 11 Las Vegas Blazin 33.81 2
35 Catling, Epiphany 11 Las Vegas Blazin 35.04 1
36 Eklund, Savannah 10 Cold Water Expre 36.89 36.15 2
37 Mirusveide, Rangel 11 Vernon Smith Inf 35.90 36.66 2
38 Fakler, Sarah 11 Bobcats 36.95 2
39 McIntire, Carissa 11 AZ Cheetahs 43.33 1

400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================================
IC RECORD: 1:02.99 2/20/2000 Judith Onyepunuka, Arizona Rising Suns
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Garland-Kishimoto, Erica 11 M'Za Greyhounds 1:06.20 1:08.12 3
2 Gray, Jennifer 11 Vegas Stealth 1:03.00 1:08.38 4
3 Lewis, Brittany 11 Colorado Stepper 1:03.00 1:08.58 4
4 White, J'Myah 11 Team Hurricane 1:08.00 1:09.34 3
5 Moore, Delana 10 DoRight 1:07.11 1:09.46 3
6 Wheaton, Tianna 11 DoRight 1:09.71 1:11.23 2
7 Muhammad, Salimah 11 AZ Cheetahs 1:12.18 1:11.36 2
8 Brown, Jovanna 10 Vegas Stealth 1:09.00 1:11.56 3
9 McClain, Khadijah 11 DoRight 1:08.45 1:11.61 3
10 Pratt, Jasmin 10 Rising Sun 1:03.00 1:11.98 4
11 Pinkney, Ashley 10 Rising Sun 1:06.00 1:12.72 4
12 Dean, Jade 10 DoRight 1:11.61 1:13.99 2
13 Stewart, Sapphire 10 Team Hurricane 1:06.00 1:15.20 4
14 Levels, Danielle 10 Hilltop SpeedRic 1:16.50 1:16.69 2
15 Morris, Jasmine 11 AZ Cheetahs 1:08.00 1:18.66 3
16 Phillips, Desiree 11 Rising Sun 1:09.00 1:21.22 2
17 Charles, Sarah 11 Cold Water Expre 1:25.00 1:27.39 1
18 Mette, Jordan 10 AZ Blaze 1:30.00 1:32.90 1
-- Austin, Tia 11 Vegas Stealth 1:20.00 DQ 1
-- Donaldson, Daija 11 AZ Panthers 1:17.00 DQ 1

1 Mile Run Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 5:47.00 3/1/1992 Julie Kyriacou, Las Vegas Lizards
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Ruiz, Breana 11 AZ Elite 6:04.49
2 Dean, Jade 10 DoRight 6:33.00 6:40.53
3 Deuschel, Jessica 11 AZ Cheetahs 6:30.00 6:43.16
4 Kather, Brooke 10 South Orange Cou 6:18.00 7:19.21
5 Borschel, Renna 11 AZ Blaze 7:10.00 9:02.39

800 Meter Run Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 2:33.39 2/20/2000 Allie Abdouch, Speed Inc
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lewis, Brittany 11 Colorado Stepper 2:40.00 2:50.97
2 Deuschel, Jessica 11 AZ Cheetahs 2:50.00 2:57.18
3 Dean, Jade 10 DoRight 3:11.58 3:00.65
4 Stewart, Sapphire 10 Team Hurricane 2:40.00 3:05.33
5 Kather, Brooke 10 South Orange Cou 2:56.00 3:09.71
6 Donaldson, Daija 11 AZ Panthers 3:11.00 3:34.08
7 Charles, Sarah 11 Cold Water Expre 3:30.00 3:34.27
8 Borschel, Renna 11 AZ Blaze 3:25.00 3:44.56
9 Mette, Jordan 10 AZ Blaze 3:22.00 3:44.92

60 Meter Hurdles 30" Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 10.30 2/17/2002 Jndia Cleveland, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Carson, Hannah 11 AZ Cheetahs 10.00 9.86
2 Caldwell, Cadija 11 AZ Cheetahs 10.00 10.14
3 McFarland, Candice 11 Team Hurricane 10.20 10.35
4 McFarland, Brianna 11 Bobcats 10.90 10.92
5 Willis, Cary 11 Arizona Flames 11.00 11.95
6 Gettleman, Jessica 10 Bobcats 13.04 14.34

4x400 Meter Relay Midget Girls
================================================================================
IC RECORD:
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Team Hurricane 'A' 4:53.32
1) White, J'Myah 11 2) McFarland, Candice 11
3) Banks, Darriel 11 4) Stewart, Vanessa 11
2 Arizona Cheetahs 'A' 5:02.97
1) Caldwell, Cadija 11 2) Deuschel, Jessica 11
3) Muhammad, Salimah 11 4) Morris, Jasmine 11
3 Arizona Rising Sun 'A' 4:05.27 5:10.17
1) Pinkney, Ashley 10 2) Pratt, Jasmin 10
3) Wilson, Jasmine 10 4) Smith, Jaszmyne 10

High Jump Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 1.55m 2/25/1996 Jacquelyn Johnson, Yuma Velly Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Morris, Jasmine 11 AZ Cheetahs 1.35m 1.35m
2 Cade, Kimberly 10 AZ Cheetahs 1.20m
3 Kather, Brooke 10 South Orange Cou 1.01m 1.15m

Long Jump Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 4.89m 2/25/1996 Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Carson, Hannah 11 AZ Cheetahs 4.70m 5.00m
2 Clay, Alexis 11 AZ Cheetahs 4.60m 4.41m
3 Sylve, Treniese 10 AZ Panthers 4.30m 4.28m
4 Hayes, Moriah 10 AZ Cheetahs 3.00m 3.83m
5 Pugh, Daje 11 B Sharp Track Cl 3.78m
6 Harrison, Destinee 11 Team San Diego 3.65m 3.70m
7 Lundy, Destiny 11 Arizona Flames 3.51m 3.69m
8 Cwiekowski, Kelli 11 AZ Puma 3.51m
9 McFarland, Brianna 11 Bobcats 3.35m 3.44m
10 Willis, Cary 11 Arizona Flames 3.47m 3.31m
11 Dancy, Joyelle 10 AZ Panthers 3.99m 3.30m
12 Gettleman, Jessica 10 Bobcats 2.84m 3.05m
13 Mirusveide, Rangel 11 Vernon Smith Inf 3.00m
14 Allen, Taylor 10 AZ Blaze 2.30m 2.92m
15 Colter, Nakyra 10 Rising Sun 2.19m
16 Catling, Epiphany 11 Las Vegas Blazin 1.86m
17 Elam, Ashley 10 Bobcats 1.74m 1.27m

Shot Put Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 10.58m 2/22/1998 Laura Bliss, Phoenix Bobcats
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Carson, Hannah 11 AZ Cheetahs 10.00m 11.68m
2 Brown, Jenae 11 Las Vegas Blazin 10.40m
3 Williams, Tori 11 AZ Cheetahs 8.34m 7.80m
4 Rush, Brejanae 11 AZ Panthers 6.40m 7.23m
5 Jernigan, Darnajah 11 Las Vegas Blazin 6.72m
6 Hinton, Shawte 11 Tonto 6.32m
7 McIntire, Carissa 11 AZ Cheetahs 4.45m
8 Colter, Nakyra 10 Rising Sun 4.13m
9 Elam, Ashley 10 Bobcats 3.18m 3.14m

60 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
IC RECORD: 7.64 2/16/2003 Terra Evans, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Duarte, Jasmine 13 VanDyke Elite 8.21 7.88q 4
2 Williams, Serene 13 Rising Sun 8.34 7.96q 1
3 Reed, Leslie 13 Hilltop SpeedRic 7.50 8.05q 2
4 White, Monikkia 13 Hilltop SpeedRic 7.50 8.11q 1
5 Smythe, Bryanna 12 AZ Cheetahs 8.50 8.17q 3
6 Keeton, Bre'una 12 Vegas Stealth 6.12 8.21q 3
6 Martin, Arianna 13 VanDyke Elite 8.61 8.21q 2
8 Matthews, Larissa 13 AZ Cheetahs 8.34 8.23q 5
9 Burrell, Larrisha 13 Las Vegas Blazin 8.38 1
10 Poole, Vernasha 12 Team Hurricane 8.40 5
11 Kelly, Tiana 12 Hilltop SpeedRic 7.60 8.43 4
12 Jacobs, Shannon 12 AZ Cheetahs 8.73 8.45 5
13 Greathouse, Niara 12 AZ Cheetahs 8.70 8.51 1
14 Colter, Brittney 13 Rising Sun 8.67 8.53 4
15 Lee, Chinequa 12 AZ Cheetahs 8.80 8.54 3
16 Street, Sherloyonda 13 Rising Sun 8.50 8.59 1
17 Stewart, Tiara 13 Colorado Stepper 8.30 8.64 2
18 Hickman, JaQuaisha 12 AZ Panthers 8.65 8.66 4
19 Collins, Samantha 13 AZ Heat 8.50 8.67 5
20 Gray, Ayshia 13 Rising Sun 8.69 8.70 2
21 Jernigan, Shakilah 13 Las Vegas Blazin 8.72 3
22 Douglas, DelRhonda 13 Vegas Stealth 7.14 8.73 5
23 Jordan, Steffanie 12 AZ Cheetahs 9.00 8.76 1
24 Wynn, DeAnna 12 AZ Panthers 9.10 8.89 2
25 Blevins, Nakita 13 DoRight 8.91 8.95 3
26 Bever, Marlee 12 Arizona Flames 9.20 9.08 4
27 Gray, Ashley 13 Rising Sun 9.22 9.18 2
28 Dean, Diamin 12 DoRight 9.10 9.22 4
29 Evans, Jamesse 12 DoRight 9.70 9.55 1
30 Williams, Taylor 13 AZ Cheetahs 9.80 10.07 5

60 Meter Dash Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 7.64 2/16/2003 Terra Evans, Arizona Cheetahs
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Duarte, Jasmine 13 VanDyke Elite 7.88 7.77
2 Williams, Serene 13 Rising Sun 7.96 7.80
3 Reed, Leslie 13 Hilltop SpeedRic 8.05 7.97
4 White, Monikkia 13 Hilltop SpeedRic 8.11 8.02
5 Smythe, Bryanna 12 AZ Cheetahs 8.17 8.14
6 Keeton, Bre'una 12 Vegas Stealth 8.21 8.21
7 Matthews, Larissa 13 AZ Cheetahs 8.23 8.34
8 Martin, Arianna 13 VanDyke Elite 8.21 8.38

200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================================
IC RECORD: 24.84 2/16/2003 Terra Evans, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Reed, Leslie 13 Hilltop SpeedRic 25.51 26.51 7
2 Smythe, Bryanna 12 AZ Cheetahs 32.44 26.83 2
3 White, Monikkia 13 Hilltop SpeedRic 25.46 27.12 7
4 Williams, Serene 13 Rising Sun 27.17 27.20 6
5 Matthews, Larissa 13 AZ Cheetahs 28.20 27.31 6
6 Kelly, Tiana 12 Hilltop SpeedRic 25.71 27.69 7
7 Cotto, Brittany 13 VanDyke Elite 27.01 27.77 7
8 Poole, Vernasha 12 Team Hurricane 28.00 27.78 6
9 Keeton, Bre'una 12 Vegas Stealth 26.13 27.86 7
10 Martin, Arianna 13 VanDyke Elite 28.01 27.89 6
11 Lee, Chinequa 12 AZ Cheetahs 28.60 28.13 5
11 Greathouse, Niara 12 AZ Cheetahs 28.30 28.13 5
13 Sykes, Dayna 13 VanDyke Elite 28.06 28.17 6
14 Reyes, Angela 13 AZ Cheetahs 28.94 28.21 4
15 Gray, Ayshia 13 Rising Sun 28.50 28.34 5
16 Colter, Brittney 13 Rising Sun 28.60 28.40 5
16 McNulty, Lashay 13 Colorado Stepper 28.70 28.40 4
18 Street, Sherloyonda 13 Rising Sun 28.70 28.77 4
19 Jacobs, Shannon 12 AZ Cheetahs 29.11 28.91 3
20 Burrell, Larrisha 13 Las Vegas Blazin 29.11 1
21 Stewart, Tiara 13 Colorado Stepper 28.20 29.37 6
22 Douglas, DelRhonda 13 Vegas Stealth 26.12 29.39 7
23 Wynn, DeAnna 12 AZ Panthers 29.90 29.48 3
24 Hickman, JaQuaisha 12 AZ Panthers 28.70 29.52 4
25 Aspinall, Asya 12 AZ Panthers 29.50 29.81 3
26 Morris, Desiree 13 AZ Cheetahs 29.00 30.12 4
27 Gray, Ashley 13 Rising Sun 30.50 30.20 2
28 Hernandez, Neria 12 Cold Water Expre 35.71 30.30 1
29 Jordan, Steffanie 12 AZ Cheetahs 30.00 30.59 2
30 Allen, Arielle 12 AZ Cheetahs 29.00 30.80 4
31 Blevins, Nakita 13 DoRight 29.63 31.54 3
32 Evans, Jamesse 12 DoRight 29.44 31.62 3
33 Duke, Simone 13 Las Vegas Blazin 31.68 1
34 Williams, Taylor 13 AZ Cheetahs 32.00 32.03 2
-- Jernigan, Shakilah 13 Las Vegas Blazin DQ 1

400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================================
IC RECORD: 58.56 2/20/2000 Thy Newton, Rancho Cucamunga
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Connor, Unique 13 Vegas Stealth 58.41 1:00.69 6
2 Lewis, Bianca 12 Rising Sun 1:02.70 1:03.47 5
3 Poole, Vernasha 12 Team Hurricane 1:00.00 1:03.66 6
4 Lawrence, Shanae 13 VanDyke Elite 1:07.81 1:03.81 4
5 Stewart, Sherika 13 Colorado Stepper 1:02.00 1:04.97 6
6 Devine, AhSherae 13 Vegas Stealth 1:02.00 1:05.02 6
7 King, Jessica 12 Vegas Stealth 1:14.00 1:05.24 2
8 Lee, Chinequa 12 AZ Cheetahs 1:07.09 1:05.35 4
9 Aspinall, Asya 12 AZ Panthers 1:06.00 1:08.08 5
10 Thomas, A'Shari 13 Vegas Stealth 1:09.00 1:08.48 3
11 Allen, Arielle 12 AZ Cheetahs 1:06.00 1:08.91 5
12 Reyes, Angela 13 AZ Cheetahs 1:07.18 1:09.38 4
13 McNulty, Lashay 13 Colorado Stepper 1:06.00 1:09.67 5
14 Morris, Desiree 13 AZ Cheetahs 1:09.26 1:09.80 3
15 Blevins, Nakita 13 DoRight 1:12.00 1:10.04 3
16 McAdory, Sonia 12 Vegas Stealth 1:08.00 1:11.86 3
17 Dean, Diamin 12 DoRight 1:10.00 1:12.23 3
18 Pratt, Denevia 13 Rising Sun 1:06.40 1:12.40 5
19 Edwards, Shantel 12 AZ Panthers 1:08.00 1:12.53 4
20 Jordan, Steffanie 12 AZ Cheetahs 1:08.00 1:13.32 4
21 Rumbo, Kaily 12 AZ Blaze 1:20.00 1:15.26 2
22 Bever, Marlee 12 Arizona Flames 1:15.00 1:15.67 2
23 Williams, Taylor 13 AZ Cheetahs 1:10.00 1:17.36 3
24 Burrell, Larrisha 13 Las Vegas Blazin 1:18.65 1
25 Taylor, Jenay 12 DoRight 1:08.00 1:20.13 4
26 Hernandez, Neria 12 Cold Water Expre 1:25.00 1:29.53 2
27 Jernigan, Shakilah 13 Las Vegas Blazin 1:30.00 1
28 Rood, Tressa 12 AZ Blaze 1:35.00 1:37.10 1

1 Mile Run Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 5:39.06 2/18/2001 Deleyna Jensen, Red Rock Racers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Toon, Jessica 12 AZ Elite 5:36.36
2 Mike, Shideen 13 AZ Heat 6:26.00 6:24.78
3 Gonzales, Jessica 12 AZ Panthers 6:59.00 6:52.03
4 Rumbo, Kaily 12 AZ Blaze 6:52.00 6:54.85

800 Meter Run Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 2:27.81 2/20/2000 Nikki Peterson, Red Rock Racers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Connor, Unique 13 Vegas Stealth 2:13.00 2:32.18
2 Lewis, Bianca 12 Rising Sun 2:40.00 2:42.24
3 Devine, AhSherae 13 Vegas Stealth 2:21.00 2:45.01
4 King, Jessica 12 Vegas Stealth 2:32.00 2:48.07
5 McAdory, Sonia 12 Vegas Stealth 2:37.00 2:56.00
6 Thomas, A'Shari 13 Vegas Stealth 2:41.00 2:57.91
7 Stewart, Sherika 13 Colorado Stepper 2:40.00 3:03.15
8 Mike, Shideen 13 AZ Heat 2:57.92 3:05.93
9 Gonzales, Jessica 12 AZ Panthers 3:05.00 3:18.52
10 Edwards, Shantel 12 AZ Panthers 3:01.00 3:18.54
11 Pratt, Denevia 13 Rising Sun 2:50.50 3:23.17
12 Rood, Tressa 12 AZ Blaze 3:05.00 3:47.13
13 Duke, Simone 13 Las Vegas Blazin 3:53.91

60 Meter Hurdles 30" Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 9.08 2/20/2005 Whitney Mcgee, Acorn/Oscar Bail
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Matthews, Larissa 13 AZ Cheetahs 9.60 9.62
2 Collins, Samantha 13 AZ Heat 9.63 9.67
3 Mike, Shideen 13 AZ Heat 12.96 13.03

4x400 Meter Relay Youth Girls
===================================================================================
IC RECORD:
Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 VanDyke Elite 'A' 4:00.01 4:20.55 2
1) Cotto, Brittany 13 2) Duarte, Jasmine 13
3) Lawrence, Shanae 13 4) Martin, Arianna 13
2 Vegas Stealth 'A' 4:21.02 2
1) Connor, Unique 13 2) Devine, AhSherae 13
3) King, Jessica 12 4) Keeton, Bre'una 12
3 Arizona Cheetahs 'A' 4:34.12 1
1) Lee, Chinequa 12 2) Matthews, Larissa 13
3) Smythe, Bryanna 12 4) Reyes, Angela 13
4 Arizona Rising Sun 'A' 4:10.78 4:40.89 2
1) Gray, Ayshia 13 2) Williams, Serene 13
3) Lewis, Bianca 12 4) Clark, Stacy 13
5 Arizona Cheetahs 'B' 4:42.81 1
1) Allen, Arielle 12 2) Greathouse, Niara 12
3) Jacobs, Shannon 12 4) Morris, Desiree 13
6 Arizona Panthers 'A' 5:00.00 5:04.46 2
1) Aspinall, Asya 12 2) Hickman, JaQuaisha 12
3) Edwards, Shantel 12 4) Gonzales, Jessica 12

High Jump Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 1.57m 2/22/1998 Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Collins, Samantha 13 AZ Heat 1.55m
2 Allen, Arielle 12 AZ Cheetahs 1.35m
3 Hawthorne, Audry 13 AZ Puma 1.20m

Pole Vault Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 2.75m 2/17/2002 Jaci Perryman, Arizona Striders
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Simpson, Shaylah 12 Unattached 2.54m 2.59m
2 Barela, Cynthia 13 Unattached 2.28m 2.44m
3 Hayley, Guy 13 Unattached 1.82m 1.68m

Long Jump Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 5.25m 2/22/1998 Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Reyes, Angela 13 AZ Cheetahs 4.26m 4.29m
2 Jacobs, Shannon 12 AZ Cheetahs 4.18m
3 Gray, Ashley 13 Rising Sun 3.72m
4 Rumbo, Kaily 12 AZ Blaze 3.40m 3.51m

Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 12.59m 2/26/1995 Cori Winchester, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Evans, Jamesse 12 DoRight 10.80m 10.62m
2 Collins, Samantha 13 AZ Heat 10.51m
3 Waterman, Marquel 13 Tonto 8.30m
4 Lucero, Frances 12 Casa Grande 7.85m
5 Williams, Taylor 13 AZ Cheetahs 7.14m

60 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
IC RECORD: 7.57 2/20/2005 Judith Onyepunuka, UNATTACHED
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Evans, Terra 15 AZ Cheetahs 7.40 7.69q 1
2 Evans, Taylor 15 AZ Cheetahs 7.60 J7.69q 1
3 Marshall, Sharonte 15 Unattached 7.10 8.21q 2
4 Munoz, Kathryn 15 Feeltheheat 8.50 8.40q 2
5 Carson, Micsha 15 AZ Cheetahs 8.70 8.53q 2
6 Coleman, Iissha 14 Team Hurricane 8.81q 2
7 Mayfield, Tatiana 15 AZ Cheetahs 9.00 8.82q 1
8 Brown, Samarua 15 Las Vegas Blazin J8.82q 1
9 Willard, Sabrina 14 Unattached 8.83 8.83 1
10 Richardson, Shannon 15 AZ Cheetahs 9.00 9.13 2
11 Tucker, Kennisha 14 Rising Sun 9.27 9.24 2
12 Fletcher, Eboney 14 AZ Puma 9.37 9.63 1

60 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 7.57 2/20/2005 Judith Onyepunuka, UNATTACHED
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Evans, Terra 15 AZ Cheetahs 7.69 7.71
2 Evans, Taylor 15 AZ Cheetahs 7.69 7.76
3 Marshall, Sharonte 15 Unattached 8.21 8.20
4 Munoz, Kathryn 15 Feeltheheat 8.40 8.48
5 Carson, Micsha 15 AZ Cheetahs 8.53 8.49
6 Coleman, Iissha 14 Team Hurricane 8.81 8.55
7 Brown, Samarua 15 Las Vegas Blazin 8.82 8.86
8 Mayfield, Tatiana 15 AZ Cheetahs 8.82 9.01

200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================================
IC RECORD: 24.47 2/27/1994 Donnique Calloway, Colorado Flyers
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Evans, Taylor 15 AZ Cheetahs 25.00 25.01 3
2 Evans, Terra 15 AZ Cheetahs 25.00 26.06 3
3 Marshall, Sharonte 15 Unattached 24.90 26.82 3
4 Muhammad, Khadejah 14 AZ Cheetahs 27.00 27.36 2
5 Munoz, Kathryn 15 Feeltheheat 28.41 27.42 2
6 Osteen, Jessica 14 Vegas Stealth 25.90 27.90 3
7 Gregg, Amanda 14 AZ Elite 28.15 1
8 Lyles, Nikell 15 AZ Cheetahs 27.00 28.26 2
9 Coleman, Iissha 14 Team Hurricane 26.60 29.97 3
10 Willard, Sabrina 14 Unattached 30.18 30.20 2
11 Brown, Samarua 15 Las Vegas Blazin 30.30 1
12 Carson, Cheyenne 14 Unattached 30.60 30.90 1
13 Tucker, Kennisha 14 Rising Sun 32.10 32.15 1
14 Richardson, Shannon 15 AZ Cheetahs 29.00 33.72 2

400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================================
IC RECORD: 58.37 2/20/2005 Andrea Menhennet, Rising Sun
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Menhennet, Andrea 15 Unattached 58.50 58.96 1
2 Osteen, Jessica 14 Vegas Stealth 56.30 1:01.48 2
3 Muhammad, Khadejah 14 AZ Cheetahs 58.00 1:02.03 2
4 Marshall, Sharonte 15 Unattached 55.20 1:02.11 2
5 Lyles, Nikell 15 AZ Cheetahs 58.00 1:03.14 1
6 Gregg, Amanda 14 AZ Elite 1:05.56 1
7 Beckham, Amanda 14 Unattached 1:04.50 1:09.20 1
8 Mayfield, Tatiana 15 AZ Cheetahs 1:10.76 1:12.51 1
9 Richardson, Shannon 15 AZ Cheetahs 1:06.00 1:22.11 1

1 Mile Run Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 5:33.81 2/28/1998 Chaz LaHodny, Red Rock Racers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 McGrath, Melanie 14 T Elite 5:36.20 5:34.27
2 Barela, Patricia 15 Unattached 5:20.00 5:55.47

800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 2:27.49 2/18/2001 Nikki Peterson, Red Rock Racers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Menhennet, Andrea 15 Unattached 2:23.10 2:32.53
2 Osteen, Jessica 14 Vegas Stealth 2:34.40
3 McGrath, Melanie 14 T Elite 2:29.40 2:44.92
4 Jackson, Quinan 14 AZ Cheetahs 2:25.00 2:47.54
5 Beckham, Amanda 14 Unattached 2:40.50 2:51.17
6 Mike, Tasheena 15 Unattached 3:35.02

60 Meter Hurdles 33" Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 9.14 2/21/2003 Bever-Leigh Holloway, Las Vegas Elite
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Coleman, Iissha 14 Team Hurricane 10.00 10.09
2 Carson, Micsha 15 AZ Cheetahs 9.80 10.80
3 Mayfield, Tatiana 15 AZ Cheetahs 10.00 11.44
4 Willard, Sabrina 14 Unattached 11.89 11.62
5 Carson, Cheyenne 14 Unattached 12.18 12.50
6 Mike, Tasheena 15 Unattached 14.51

4x400 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD:

Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Cheetahs 'A' 4:23.84
1) Lyles, Nikell 15 2) Carson, Micsha 15
3) Muhammad, Khadejah 14 4) Jackson, Quinan 14

High Jump Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 1.50m 2/26/1995 Kristen Lusson, Arizona Puma
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lyles, Nikell 15 AZ Cheetahs 1.35m
2 Mike, Tasheena 15 Unattached 1.01m

Long Jump Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 5.25m 2/20/2000 Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Carson, Micsha 15 AZ Cheetahs 5.05m
2 Tucker, Kennisha 14 Rising Sun 3.85m
3 Fletcher, Eboney 14 AZ Puma 3.55m

Shot Put Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 10.82m 2/25/1996 Cori Winchester, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Norman, Klanesha 15 Colorado Stepper 8.53m 7.30m

60 Meter Dash Young Women
============================================================================
IC RECORD: 7.42 2/20/2005 Jessica Onyepunuka, UNATTACHED
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Onyepuunuka, Judith 16 Unattached 7.24 7.79q 1
2 Easley, Jasmine 17 AZ Cheetahs 7.90 7.89q 1
3 Benton, Leah 16 AZ Cheetahs 8.00 8.00q 2
4 Wiley, Whitney 16 Unattached 7.30 8.12q 2
5 Salzle, Marcie 16 Vernon Smith Inf 7.90 8.20q 1
6 Osborn, Paula 17 New Mexico Speed J8.20q 1
7 Milligan, Ashley 18 Unattached 7.80 8.23q 2
8 Adams, Donna-Ley 16 AZ Cheetahs 7.50 8.31q 1
9 Ingram, Marie 17 Vernon Smith Inf 7.90 8.41 2
10 Washington, Brittney 18 Unattached 8.50 8.61 2
11 Richardson, Alyssia 17 AZ Cheetahs 7.50 8.64 1

60 Meter Dash Young Women
================================================================================
IC RECORD: 7.42 2/20/2005 Jessica Onyepunuka, UNATTACHED
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Easley, Jasmine 17 AZ Cheetahs 7.89 7.88
2 Benton, Leah 16 AZ Cheetahs 8.00 8.02
3 Wiley, Whitney 16 Unattached 8.12 8.09
4 Milligan, Ashley 18 Unattached 8.23 8.16
5 Salzle, Marcie 16 Vernon Smith Inf 8.20 8.24
6 Osborn, Paula 17 New Mexico Speed 8.20 8.31
7 Adams, Donna-Ley 16 AZ Cheetahs 8.31 8.38

200 Meter Dash Young Women
===================================================================================
IC RECORD: 24.27 2/20/2005 Jessica Onyepunuka, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Easley, Jasmine 17 AZ Cheetahs 25.60 25.99 2
2 Benton, Leah 16 AZ Cheetahs 26.00 27.08 1
3 Salzle, Marcie 16 Vernon Smith Inf 26.00 27.32 1
4 Osborn, Paula 17 New Mexico Speed 26.00 27.55 2
5 Avilez, Johanna 18 Unattached 27.00 27.60 1
6 Ingram, Marie 17 Vernon Smith Inf 26.80 27.71 1
7 Adams, Donna-Ley 16 AZ Cheetahs 25.00 28.00 2
8 Milligan, Ashley 18 Unattached 25.54 28.44 2
9 Richardson, Alyssia 17 AZ Cheetahs 27.00 29.25 1

400 Meter Dash Young Women
================================================================================
IC RECORD: 56.36 2/18/2001 Shameka Davis, Allegra
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Milligan, Ashley 18 Unattached 59.40 1:06.47

800 Meter Run Young Women
================================================================================
IC RECORD: 2:27.48 2/26/1995 Sharlene Dowing, Greyhound Track Club
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Alegria, Amber 16 Unattached 2:30.30 2:40.59
2 Mayfield, Tennille 18 AZ Cheetahs 2:30.00 2:50.19

60 Meter Hurdles 33" Young Women
================================================================================
IC RECORD: 8.60 2/17/2002 Jaime Cluff, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Avilez, Johanna 18 Unattached 9.45 9.56
2 Ingram, Marie 17 Vernon Smith Inf 9.80 10.00

High Jump Young Women
================================================================================
IC RECORD: 1.65m 2/14/1999 Abby Andrfus, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Avilez, Johanna 18 Unattached 1.45m

Pole Vault Young Women
================================================================================
IC RECORD: 3.89m 2/20/2005 Kaite Morgan, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Pewrryman, Jaci 16 Unattached 3.81m 3.90m
2 Simpson, Larysaa 16 Unattached 3.20m 3.20m
3 Quintana, Sarah 17 Unattached 3.04m 2.90m

Long Jump Young Women
================================================================================
IC RECORD: 5.40m 2/22/1998 Theon James, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Ingram, Marie 17 Vernon Smith Inf 5.08m 4.93m
2 Salzle, Marcie 16 Vernon Smith Inf 4.92m 4.66m
3 Richardson, Alyssia 17 Unattached 4.61m
4 Avilez, Johanna 18 Unattached 4.58m

60 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
19-29 IC REC: 8.91 2/20/2005 Kathy Jager, UNATTACHED
Name Age Team Seed Prelims
=========================================================================
Preliminaries
1 Galligan, Comieau 19 Unattached 8.29q
2 Jones, Rene 19 Vernon Smith Inf 7.80 8.33q
3 Lacey, Summer 19 Glendale Communi 8.35 8.41q
4 Princess, Amukamara 19 Glendale Communi 8.30 8.77q
5 Manson, Jocelyn 19 Team San Diego 8.80 9.37q

60 Meter Dash Masters Women
================================================================================
19-29 IC REC: 8.91 2/20/2005 Kathy Jager, UNATTACHED
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Galligan, Comieau 19 Unattached 8.29 8.29
2 Jones, Rene 19 Vernon Smith Inf 8.33 8.33
3 Lacey, Summer 19 Glendale Communi 8.41 8.41
4 Princess, Amukamara 19 Glendale Communi 8.77 8.77
5 Manson, Jocelyn 19 Team San Diego 9.37 9.37

60 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
40-44 IC REC: 8.91 2/20/2005 Kathy Jager, UNATTACHED
Name Age Team Seed Prelims
=========================================================================
Preliminaries
1 Willard, Denise 42 AZ Heat 8.85q

60 Meter Dash Masters Women
================================================================================
40-44 IC REC: 8.91 2/20/2005 Kathy Jager, UNATTACHED
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Willard, Denise 42 AZ Heat 8.85 8.85

200 Meter Dash Masters Women
================================================================================
19-29 IC REC: 28.19 2/20/2005 Jacquelin Board, Arizona Flames
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Jones, Rene 19 Vernon Smith Inf 27.70 28.64
2 Princess, Amukamara 19 Glendale Communi 30.00 30.14

200 Meter Dash Masters Women
================================================================================
40-44 IC REC: 28.19 2/20/2005 Jacquelin Board, Arizona Flames
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Willard, Denise 42 AZ Heat 30.12

400 Meter Dash Masters Women
================================================================================
19-29 IC REC: 1:04.72 2/20/2005 Jacquelin Board, Arizona Flames
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Tudor, Tina 19 Glendale Communi 1:02.00 1:06.97

400 Meter Dash Masters Women
================================================================================
30-34 IC REC: 1:04.72 2/20/2005 Jacquelin Board, Arizona Flames
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Byal, Any 34 Striders 1:07.21

1 Mile Run Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Jones, Callie 19 Unattached 6:10.14

800 Meter Run Masters Women
================================================================================
19-29 IC REC: 2:48.93 2/20/2005 Carla Hoppie, Dineh Runners
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lederman, Kelle 19 Glendale Communi 2:36.19

60 Meter Hurdles 33" 19-39 Masters Women
================================================================================
19-29 IC REC: 9.28 2/20/2005 Jamie Pew, Feeltheheat
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Princess, Amukamara 19 Glendale Communi 10.30 11.03

60 Meter Hurdles 30" 40-49 Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Willard, Denise 42 AZ Heat 10.10

Pole Vault Masters Women
================================================================================
19-29 IC REC: 2.29m 2/20/2005 Kathy Jager, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Galligan, Comieau 19 Unattached 3.05m 3.05m
2 Tudor, Tina 19 Glendale Communi 2.40m 2.29m

Long Jump Masters Women
================================================================================
19-29 IC REC: 3.78m 2/20/2005 Kathy Jager, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Moore, Roni 19 Unattached 6.01m

Long Jump Masters Women
================================================================================
40-44 IC REC: 3.78m 2/20/2005 Kathy Jager, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Willard, Denise 42 AZ Heat 4.22m

60 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
IC RECORD: 9.61 2/16/2003 Dequa Keys-Chappell, Vegas Stealth
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Thomas, Malcolm 7 AZ Titans 8.50 9.60q 4
2 Austin, Leontre 7 Vegas Stealth 8.31 9.74q 5
3 Shivers, Tyree 7 AZ Heat 10.43 9.78q 1
4 Hayes, Seth 7 AZ Cheetahs 9.96 10.05q 3
5 Alexzander, Alonzo 7 DoRight 9.08 10.08q 2
6 Greathouse, Tumani 7 AZ Cheetahs 11.00 10.11q 4
7 Bowen, Quincy 7 Rising Sun 10.24q 4
8 Baker, Jason 7 So Calif Running 11.50 10.31q 5
9 Green, Jerome 6 DoRight 9.98 10.36 5
10 Hawkins, Fredrick 7 DoRight 11.22 10.48 3
11 Lundy, Devontee 6 Arizona Flames 10.80 10.52 4
12 Conyer, Vic 7 Rising Sun 11.50 10.54 5
13 Splane Jr, Jason 7 AZ Cheetahs 10.90 10.55 5
14 Harris, Anferni 6 DoRight 11.22 10.60 6
15 Cuffee, TyJon 7 AZ Panthers 10.63 10.61 3
16 Rainey, Antwaun 6 Cold Water Expre 11.40 10.70 3
17 Taylor, Kolby 6 AZ Cheetahs 10.30 10.90 1
18 Gilmour, Sebastien 7 Bobcats 11.10 11.01 2
19 Brown, Troy 7 Las Vegas Blazin 11.05 3
19 Graham Jr, Thomas 7 DoRight 11.33 11.05 6
19 Washington, Lymarion 7 Las Vegas Blazin 11.05 1
19 Paul, Alex 7 AZ Puma 11.62 11.05 4
23 Valle, Willie 7 Vernon Smith Inf 10.70 11.08 2
24 Freeman, Loagnn 7 Vegas Stealth 12.90 11.21 2
25 Lee, Imani 5 AZ Cheetahs 11.26 11.27 1
26 Elmore, Andre 6 DoRight 11.45 11.35 4
27 Gibson, Jalen 8 AZ Cheetahs 11.24 11.39 1
28 Jernigan, Darmoni 7 Las Vegas Blazin 11.48 6
29 Moses, Mark 7 Vernon Smith Inf 12.20 11.52 1
30 Jacobs-Jones, Cedric 7 Bobcats 11.40 11.55 2
31 Gilbert, Greggory 7 Las Vegas Blazin 11.60 1
32 Veal, isaiah 5 AZ Panthers 11.89 11.79 6
33 Heckard, Eddie 7 Vegas Stealth 10.90 11.92 5
34 Haggarty, Luke 6 AZ Blaze 11.89 12.11 3
35 Aspinal, Benjamin 6 AZ Panthers 12.78 12.33 3
36 Neal, Davon 6 AZ Cheetahs 13.30 12.34 4
37 Alexzander, Dorian 4 DoRight 12.99 12.42 5
38 Courtenay, Cameron 4 AZ Panthers 12.90 12.67 4
39 Willingham, Matthew 7 Rising Sun 11.70 13.51 2
40 Ebling, Caleb 5 Unattached 14.09 6
41 Scott, Essex 8 Arizona Flames 12.00 14.10 1
42 Guillen, Rudy 5 Cold Water Expre 12.43 14.21 6
43 Munis, Oscar 6 Cold Water Expre 15.52 15.46 2

60 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 9.61 2/16/2003 Dequa Keys-Chappell, Vegas Stealth
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Austin, Leontre 7 Vegas Stealth 9.74 9.33
2 Thomas, Malcolm 7 AZ Titans 9.60 9.37
3 Shivers, Tyree 7 AZ Heat 9.78 9.90
4 Hayes, Seth 7 AZ Cheetahs 10.05 10.03
5 Alexzander, Alonzo 7 DoRight 10.08 J10.03
6 Baker, Jason 7 So Calif Running 10.31 10.18
7 Greathouse, Tumani 7 AZ Cheetahs 10.11 10.20
8 Bowen, Quincy 7 Rising Sun 10.24 10.35

200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
IC RECORD: 33.07 2/20/2005 Wesley Sutton, AZ Cheetahs
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Austin, Leontre 7 Vegas Stealth 31.20 32.76 8
2 Thomas, Malcolm 7 AZ Titans 32.00 33.58 8
3 Shivers, Tyree 7 AZ Heat 35.01 34.54 8
4 Alexzander, Alonzo 7 DoRight 36.01 34.77 7
5 Hayes, Seth 7 AZ Cheetahs 34.71 35.09 8
6 Baker, Jason 7 So Calif Running 38.58 35.64 6
7 Greathouse, Tumani 7 AZ Cheetahs 39.00 35.82 6
8 Conyer, Vic 7 Rising Sun 37.30 35.87 7
9 Bowen, Quincy 7 Rising Sun 36.05 1
10 Green, Jerome 6 DoRight 33.98 36.17 8
11 Splane Jr, Jason 7 AZ Cheetahs 52.59 36.38 2
12 Johnson, Jamaree 7 AZ Cheetahs 39.48 36.39 5
13 Benjamin, Joshua 7 AZ Cheetahs 39.49 36.48 5
14 Cuffee, TyJon 7 AZ Panthers 36.90 37.50 7
15 Lundy, Devontee 6 Arizona Flames 38.00 38.05 6
16 Hawkins, Fredrick 7 DoRight 32.41 38.08 8
17 Rainey, Antwaun 6 Cold Water Expre 42.04 38.21 4
18 Gibson, Jalen 8 AZ Cheetahs 42.05 39.47 4
19 Paul, Alex 7 AZ Puma 45.02 39.62 3
20 Gilmour, Sebastien 7 Bobcats 38.60 39.72 6
21 Graham Jr, Thomas 7 DoRight 39.00 40.09 6
22 Taylor, Kolby 6 AZ Cheetahs 38.00 40.47 7
23 Elmore, Andre 6 DoRight 43.65 40.68 4
24 Harris, Anferni 6 DoRight 39.00 40.74 5
25 Brown, Troy 7 Las Vegas Blazin 40.93 2
26 Washington, Lymarion 7 Las Vegas Blazin 41.54 1
27 Veal, isaiah 5 AZ Panthers 45.00 42.05 3
28 Moses, Mark 7 Vernon Smith Inf 44.90 42.07 3
29 Freeman, Loagnn 7 Vegas Stealth 39.10 43.47 5
30 Jernigan, Darmoni 7 Las Vegas Blazin 43.61 1
31 Jacobs-Jones, Cedric 7 Bobcats 41.70 43.73 5
32 Alexzander, Dorian 4 DoRight 43.65 43.74 4
33 Heckard, Eddie 7 Vegas Stealth 36.30 44.81 7
34 Aspinal, Benjamin 6 AZ Panthers 48.70 45.88 3
35 Lee, Imani 5 AZ Cheetahs 43.33 46.15 4
36 Gilbert, Greggory 7 Las Vegas Blazin 46.88 1
37 Neal, Davon 6 AZ Cheetahs 50.00 47.04 2
38 Willingham, Matthew 7 Rising Sun 38.90 49.75 6
39 Guillen, Rudy 5 Cold Water Expre 52.51 56.35 2
40 Munis, Oscar 6 Cold Water Expre 42.01 59.85 4
41 Courtenay, Cameron 4 AZ Panthers 49.00 1:02.32 2

4x400 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD:
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Cheetahs 'A' 6:30.00
1) Splane Jr, Jason 7 2) Johnson, Jamaree 7
3) Benjamin, Joshua 7 4) Taylor, Kolby 6
2 Do Right 'A' 7:13.06
1) Green, Jerome 6 2) Graham Jr, Thomas 7
3) Hawkins, Fredrick 7 4) Alexzander, Alonzo 7

Long Jump Sub-Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 2.88m 2/20/2005 Keesean Green, AZ Panthers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Hayes, Seth 7 AZ Cheetahs 3.02m 3.01m
2 Baker, Jason 7 So Calif Running 2.21m 2.72m
3 Moses, Mark 7 Vernon Smith Inf 2.56m
4 Cuffee, TyJon 7 AZ Panthers 2.79m 2.54m
5 Brown, Troy 7 Las Vegas Blazin 2.42m
6 Jacobs-Jones, Cedric 7 Bobcats 2.03m 2.35m
7 Johnson, Jamaree 7 AZ Cheetahs 2.66m 2.34m
8 Valle, Willie 7 Vernon Smith Inf 2.23m
9 Elmore, Andre 6 DoRight 3.10m 2.17m
10 Gilmour, Sebastien 7 Bobcats 3.11m 2.15m
10 Benjamin, Joshua 7 AZ Cheetahs 2.16m 2.15m
12 Lee, Imani 5 AZ Cheetahs 2.25m 2.10m
13 Greathouse, Tumani 7 AZ Cheetahs 0.90m 2.08m
14 Gibson, Jalen 8 AZ Cheetahs 2.15m 2.02m
15 Conyer, Vic 7 Rising Sun 1.97m
16 Washington, Lymarion 7 Las Vegas Blazin 1.92m
17 Harris, Anferni 6 DoRight 3.10m 1.87m
18 Alexzander, Dorian 4 DoRight 3.10m 1.66m
19 Veal, isaiah 5 AZ Panthers 2.00m 1.51m
20 Willingham, Matthew 7 Rising Sun 1.49m
21 Aspinal, Benjamin 6 AZ Panthers 1.60m 1.24m
22 Neal, Davon 6 AZ Cheetahs 0.85m 1.22m
23 Courtenay, Cameron 4 AZ Panthers 1.50m 1.09m

60 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
IC RECORD: 8.65 2/16/2003 D.J. Hubbard, Do Right
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Keys-Chappell, Dequantiz 9 Vegas Stealth 7.60 8.77q 3
2 Taylor, Jayveon 9 Vegas Stealth 8.10 8.79q 1
3 Luna, Diamante 9 Vegas Stealth 7.30 9.02q 5
4 Radcliffe, Dalton 9 Unattached 9.16q 1
5 Nickerson, Braxton 9 DoRight 8.98 9.19q 5
6 Simpson, Nathan 9 Rising Sun 9.25q 4
7 Greathouse, Arthur 9 AZ Cheetahs 8.80 9.27q 2
8 Turner, James 8 Casa Grande 9.35q 2
9 Nave, Sheldon 9 AZ Heat 10.55 9.43 1
10 Harris, DeAndre 9 AZ Cheetahs 9.16 9.44 4
11 Muhammad, Farrakhan 9 Las Vegas Blazin 9.49 3
11 Sutton, Wesley 8 AZ Cheetahs 9.63 9.49 3
13 Bailey, Matthew 9 AZ Cheetahs 9.00 9.54 5
14 Austin, DeShawn 9 Vegas Stealth 8.30 9.55 1
15 Cortez, Joseph 9 Rising Sun 11.00 9.61 5
16 Bradley, Andrew 8 Moreno Valley Ro 9.78 3
17 Wynn, Anthony 8 AZ Panthers 9.99 5
18 Belford, Muszaba 9 Cold Water Expre 10.88 10.15 5
19 Robert, Renard 8 AZ Cheetahs 11.01 10.20 3
20 Ferrie, Ethan 9 AZ Blaze 10.73 10.23 4
21 Jerniganan, Darnell 9 Las Vegas Blazin 10.26 1
22 Mercer, Nik 8 DoRight 10.68 10.36 3
23 Houston, Dalis 9 AZ Cheetahs 10.00 10.38 2
24 Menkle, Anthony 9 AZ Blaze 10.56 10.41 2
25 Blevins, Kenon 8 DoRight 10.01 10.43 1
26 Davis, Paul 8 Cold Water Expre 11.01 10.59 4
27 Willis, James 9 Arizona Flames 11.30 10.75 1
28 Schwartz, Adam 8 AZ Puma 11.03 10.92 2
29 Aaron, Jaron 9 Vernon Smith Inf 8.90 11.04 4
30 Gonzales, Pablo 8 Vernon Smith Inf 11.60 11.20 2
31 Mette, Austin 8 AZ Blaze 11.23 1
32 Roldan, Ulises 8 Vernon Smith Inf 11.80 11.98 5
33 Elam, Brandon 8 Bobcats 12.90 12.05 5
34 Kmetz, Jeff 8 Bobcats 11.70 12.31 3

60 Meter Dash Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 8.65 2/16/2003 D.J. Hubbard, Do Right
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Keys-Chappell, Dequantiz 9 Vegas Stealth 8.77 8.77
2 Taylor, Jayveon 9 Vegas Stealth 8.79 8.85
3 Nickerson, Braxton 9 DoRight 9.19 9.12
4 Luna, Diamante 9 Vegas Stealth 9.02 9.20
5 Simpson, Nathan 9 Rising Sun 9.25 9.25
6 Greathouse, Arthur 9 AZ Cheetahs 9.27 9.28
7 Turner, James 8 Casa Grande 9.35 9.44

200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
IC RECORD: 27.99 2/25/1996 Jared Ware, Vegas Stealth
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Keys-Chappell, Dequantiz 9 Vegas Stealth 27.90 30.17 7
2 Phillips, Nate 10 AZ Cheetahs 31.16 30.61 6
3 Nickerson, Braxton 9 DoRight 28.01 30.64 7
4 Luna, Diamante 9 Vegas Stealth 28.10 31.55 7
5 Luke, Cole 9 AZ Cheetahs 33.58 31.84 5
5 Gooden, Terrance 9 Striders 44.76
6 Harris, DeAndre 9 AZ Cheetahs 32.26 32.14 5
7 Cortez, Joseph 9 Rising Sun 35.00 32.40 4
8 Simpson, Nathan 9 Rising Sun 31.01 32.44 6
9 Taylor, Jayveon 9 Vegas Stealth 29.30 32.52 6
10 Mette, Austin 8 AZ Blaze 32.86 1
10 Elam, Brandon 8 Bobcats 50.40 32.86 1
12 Sutton, Wesley 8 AZ Cheetahs 32.64 33.12 5
13 Muhammad, Farrakhan 9 Las Vegas Blazin 33.17 1
14 Nave, Sheldon 9 AZ Heat 35.20 33.18 4
15 Greathouse, Arthur 9 AZ Cheetahs 30.00 33.23 6
16 Westbrook, Justin 9 Arizona Flames 34.18 33.49 4
17 Sweeting, Romance 9 Vegas Stealth 30.60 33.84 6
18 Bailey, Matthew 9 AZ Cheetahs 32.51 33.87 5
19 Aaron, Jaron 9 Vernon Smith Inf 32.20 33.88 5
20 Titsworth, Travis 8 Rising Sun 35.00 34.69 4
21 Ferrie, Ethan 9 AZ Blaze 38.50 35.41 3
22 Robert, Renard 8 AZ Cheetahs 38.87 36.49 3
23 Houston, Dalis 9 AZ Cheetahs 32.00 37.11 5
24 Dancer, Austin 9 Rising Sun 31.05 37.23 6
25 Jerniganan, Darnell 9 Las Vegas Blazin 37.29 1
26 Davis, Paul 8 Cold Water Expre 38.15 38.69 3
27 Schwartz, Adam 8 AZ Puma 39.34 39.06 2
28 Turner, James 8 Casa Grande 39.30 1
29 Blevins, Kenon 8 DoRight 35.48 39.46 4
30 Willis, James 9 Arizona Flames 42.00 39.76 2
31 Gonzales, Pablo 8 Vernon Smith Inf 39.00 40.58 3
32 Belford, Muszaba 9 Cold Water Expre 41.03 40.82 2
33 Mercer, Nik 8 DoRight 39.98 40.91 2
34 Menkle, Anthony 9 AZ Blaze 37.80 40.94 3
35 Roldan, Ulises 8 Vernon Smith Inf 43.10 41.19 2
36 Kmetz, Jeff 8 Bobcats 43.60 46.59 1

400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
IC RECORD: 1:05.45 2/18/2001 Markus Wheaton, Do Right
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Phillips, Nate 10 AZ Cheetahs 1:10.06 1:09.51 3
2 Westbrook, Justin 9 Arizona Flames 1:11.58 1:10.88 3
3 Nickerson, Braxton 9 DoRight 1:09.98 1:13.81 3
4 Phillips, Roman 9 A.E.I.O.U 1:09.00 1:15.68 3
5 Bradley, Andrew 8 Moreno Valley Ro 1:17.98 1
6 Titsworth, Travis 8 Rising Sun 1:21.00 1:19.28 1
7 Austin, DeShawn 9 Vegas Stealth 1:12.00 1:21.33 2
8 Sykes, Dominic 9 Team Hurricane 1:15.00 1:22.34 2
9 Muhammad, Farrakhan 9 Las Vegas Blazin 1:22.42 1
10 Dancer, Austin 9 Rising Sun 1:20.00 1:23.62 2
11 Whitwer, Robert 9 AZ Puma 1:20.00 1:30.45 2
12 Torres, Oscar 9 Cold Water Expre 1:30.00 1:32.11 1
13 Blevins, Kenon 8 DoRight 1:20.70 1:42.91 1
-- Holman, Landon 9 AZ Cheetahs 1:13.03 DQ 2

1 Mile Run Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 6:00.10 3/1/1992 Chris Guerrero, Cold Water Express
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Cavazos, Mufasa 8 Cold Water Expre 6:30.00 6:27.31
2 Vargas, Danny 8 Vernon Smith Inf 6:02.00 6:31.02
3 Vargas, Efrain 8 Vernon Smith Inf 6:17.00 6:54.44
4 Whitwer, Robert 9 AZ Puma 6:54.53
5 Shans, Jaylyn 9 DoRight 6:45.00 7:06.97
6 Haggarty, Devin 9 AZ Blaze 7:28.00 7:36.25

800 Meter Run Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 2:48.87 2/22/1998 Kurtis Hoppie, Las Vegas Lizards
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Westbrook, Justin 9 Arizona Flames 2:45.91 2:52.09
2 Holman, Landon 9 AZ Cheetahs 2:43.00 2:57.21
3 Vargas, Danny 8 Vernon Smith Inf 2:50.00 3:02.76
4 Shans, Jaylyn 9 DoRight 2:50.01 3:06.62
5 Phillips, Roman 9 A.E.I.O.U 2:40.00 3:07.30
6 Cavazos, Mufasa 8 Cold Water Expre 3:05.00 3:10.44
7 Vargas, Efrain 8 Vernon Smith Inf 2:57.00 3:14.71
8 Diaz, Martin 9 Cold Water Expre 3:15.32
9 Whitwer, Robert 9 AZ Puma 3:24.09
10 Torres, Oscar 9 Cold Water Expre 3:25.00 3:24.41
11 Ramos, Raziel 8 Cold Water Expre 3:32.40

4x400 Meter Relay Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD:
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Vegas Stealth 'A' 5:33.10
1) Keys-Chappell, Dequantiz 9 2) Luna, Diamante 9
3) Sweeting, Romance 9 4) Taylor, Jayveon 9
2 Arizona Cheetahs 'A' 5:35.72
1) Harris, DeAndre 9 2) Holman, Landon 9
3) Phillips, Nate 10 4) Sutton, Wesley 8
3 Arizona Cheetahs 'B' 6:00.16
1) Bailey, Matthew 9 2) Greathouse, Arthur 9
3) Houston, Dalis 9 4) Luke, Cole 9
4 Vernon Smith Infinity 'A' 6:08.51

Long Jump Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 4.02m 2/17/2002 Tevin Blaylark, Arizona Panthers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Turner, James 8 Casa Grande 3.53m
2 Shans, Jaylyn 9 DoRight J3.53m
3 Luke, Cole 9 AZ Cheetahs 3.43m
4 Dancer, Austin 9 Rising Sun 3.40m
5 Nave, Sheldon 9 AZ Heat 3.39m
6 Wynn, Anthony 8 AZ Panthers 3.34m
7 Bradley, Andrew 8 Moreno Valley Ro 3.29m
8 Radcliffe, Dalton 9 Unattached 3.15m
9 Cortez, Joseph 9 Rising Sun 3.13m
10 Roldan, Ulises 8 Vernon Smith Inf 3.12m
11 Titsworth, Travis 8 Rising Sun 2.80m
12 Schwartz, Adam 8 AZ Puma 2.57m
13 Menkle, Anthony 9 AZ Blaze 2.50m 2.36m
14 Robert, Renard 8 AZ Cheetahs 2.27m
15 Elam, Brandon 8 Bobcats 2.59m 2.07m
16 Kmetz, Jeff 8 Bobcats 2.56m 1.65m

Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 9.37m 3/1/1992 Wes Gagarin, Metro Phoenix
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Mercer, Nik 8 DoRight 6.40m 6.33m
2 Doka, Hunter 8 Tonto 5.92m
3 Gonzales, Pablo 8 Vernon Smith Inf 5.48m 5.17m

60 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
IC RECORD: 8.04 2/20/2005 Anthony Crosland, United San Diego
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Easley, DeAnthony 11 AZ Cheetahs 8.55 8.26q 3
2 Baker, Jared 11 So Calif Running 8.30 8.28q 5
3 Williams, Mitchell 11 Colorado Stepper 7.90 8.35q 6
4 Russell, Kye 11 DoRight 8.77 8.66q 1
5 Pascascio, Giovinni 10 Rising Sun 9.01 8.70q 4
6 Hayes, Issac 11 AZ Cheetahs 8.89 8.71q 6
7 Allen, Devin 10 Rising Sun 9.12 8.77q 3
7 Evans, Chrishaun 11 Las Vegas Blazin 8.77q 1
9 Taylor, Kendyl 10 AZ Cheetahs 8.80 8.85 5
10 Feldman, Zachary 11 Rising Sun 9.06 8.88 3
11 Atkins, Bryson 11 DoRight 8.55 8.91 4
12 Williams, Alijha 11 Colorado Stepper 8.50 8.95 1
12 Pierce, Ryan 10 Rising Sun 9.00 8.95 5
14 Riggs, Brody 10 AZ Puma 9.48 8.96 5
14 Williams, Javon 10 AZ Cheetahs 9.00 8.96 2
16 Richardson, Trey 11 AZ Cheetahs 9.00 9.01 1
16 Edmond, Marcellus 11 Colorado Stepper 8.50 9.01 3
18 Manson, Ian 11 Team San Diego 8.50 9.05 4
19 Oakley, Jeremiah 11 AZ Puma 9.21 9.21 1
20 Bessette, Tylor 11 AZ Puma 9.69 9.22 3
21 Raphael, Brandon 11 Bobcats 9.99 9.24 4
22 Manzanares, Seth 10 AZ Blaze 9.40 9.36 2
23 Gray, Menz 11 Vegas Lightning 9.00 9.45 6
24 Norris, Aarion 11 Team Hurricane 9.49 2
25 Hutchinson, Fredrick 10 DoRight 9.74 9.56 3
26 Morris, Jordan 10 Rising Sun 9.63 9.57 4
27 Fastuca, Joseph 10 South Orange Cou 9.66 4
28 Jones, Jamaal 10 Bobcats 9.56 9.77 6
29 Willard, Mitchell 10 AZ Heat 10.09 9.96 2
30 Paul, Andy 12 AZ Puma 9.99 5
31 Kmetz, Ben 11 Bobcats 10.00 10.00 1
32 Heiland, Zach 10 AZ Puma 9.58 10.08 6
33 Aaron, Zuriel 11 Vernon Smith Inf 8.80 10.12 2
34 Narvaez, Terence 11 Moreno Valley Ro 10.14 2
35 Behrle, Henry 10 South Orange Cou 10.27 3
36 Moses, Kyle 11 Vernon Smith Inf 11.80 10.31 5
37 Gray, Joshua 11 Las Vegas Blazin 10.44 1
38 Atkins, Leeqauintin 11 DoRight 10.09 10.55 5
39 Begay, Trent 11 AZ Cheetahs 11.00 10.83 6
40 Ferrie, Dexter 11 AZ Blaze 9.58 11.41 5
41 Begay, Brent 10 AZ Cheetahs 11.00 11.85 6

60 Meter Dash Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 8.04 2/20/2005 Anthony Crosland, United San Diego
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Easley, DeAnthony 11 AZ Cheetahs 8.26 8.27
2 Baker, Jared 11 So Calif Running 8.28 8.30
3 Williams, Mitchell 11 Colorado Stepper 8.35 8.41
4 Russell, Kye 11 DoRight 8.66 8.68
5 Pascascio, Giovinni 10 Rising Sun 8.70 8.72
6 Allen, Devin 10 Rising Sun 8.77 8.79
7 Evans, Chrishaun 11 Las Vegas Blazin 8.77 8.89
8 Hayes, Issac 11 AZ Cheetahs 8.71 8.90

200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================================
IC RECORD: 26.41 2/16/2003 Marcus Wheaton, Do Right
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Easley, DeAnthony 11 AZ Cheetahs 28.09 27.44 8
2 Deffebaugh, Kordell 11 Colorado Stepper 27.10 27.99 9
3 Coleman, Jurrien 11 Team Hurricane 28.00 28.33 8
3 Baker, Jared 11 So Calif Running 27.90 28.33 9
5 Williams, Mitchell 11 Colorado Stepper 27.10 28.44 9
6 Mueller, Axel 11 AZ Cheetahs 29.33 28.86 7
7 Ringgold, Kameron 11 Vegas Stealth 27.30 28.88 9
8 Hayes, Issac 11 AZ Cheetahs 29.55 29.30 7
9 Pascascio, Giovinni 10 Rising Sun 29.60 29.46 6
10 Titsworth, Devontay 10 Rising Sun 29.70 29.47 6
10 Vargas, Ramon 11 Vernon Smith Inf 28.20 29.47 8
12 Allen, Devin 10 Rising Sun 31.03 29.53 5
13 Williams, Javon 10 AZ Cheetahs 29.00 29.83 7
14 Jackson, Ladale 11 Vegas Stealth 28.30 29.84 8
15 Taylor, Kendyl 10 AZ Cheetahs 29.00 29.90 8
16 Richardson, Trey 11 AZ Cheetahs 30.00 30.01 6
17 Arseneau, Matt 10 AZ Cheetahs 30.35 30.03 6
18 Edmond, Marcellus 11 Colorado Stepper 31.20 30.11 5
19 Raphael, Brandon 11 Bobcats 32.60 30.49 4
20 Austin, Martrel 11 Vegas Stealth 29.30 30.85 7
21 Russell, Kye 11 DoRight 29.71 31.07 6
22 Houston, Zachary 11 AZ Cheetahs 29.00 31.08 7
23 Manzanares, Seth 10 AZ Blaze 32.20 31.10 4
24 Evans, Chrishaun 11 Las Vegas Blazin 31.22 1
25 Feldman, Zachary 11 Rising Sun 32.20 31.26 4
26 Atkins, Bryson 11 DoRight 29.60 31.28 7
27 Phyfer, Jordan 11 Team Hurricane 30.02 31.32 6
28 Gray, Menz 11 Vegas Lightning 31.30 31.73 5
29 Riggs, Brody 10 AZ Puma 33.18 31.95 3
30 Oakley, Jeremiah 11 AZ Puma 34.10 32.05 3
31 Pierce, Ryan 10 Rising Sun 31.90 32.18 4
32 Cortez, Doug 11 Rising Sun 32.22 1
33 Morris, Jordan 10 Rising Sun 30.90 32.45 5
34 Austin, J'Won 11 Vegas Stealth 27.30 32.80 9
35 Bessette, Tylor 11 AZ Puma 34.43 32.87 2
36 Hutchinson, Fredrick 10 DoRight 33.71 32.95 3
37 Atkins, Leeqauintin 11 DoRight 36.20 33.74 2
38 Paul, Andy 12 AZ Puma 33.99 1
39 Nash, Avery 11 Rising Sun 33.30 34.17 3
40 Heiland, Zach 10 AZ Puma 34.23 34.58 2
41 Aaron, Zuriel 11 Vernon Smith Inf 31.00 35.25 5
42 Willard, Mitchell 10 AZ Heat 34.00 35.52 3
43 Nave, Elijah 10 AZ Heat 36.30 36.04 2
44 Deuschel, Clayton 10 AZ Cheetahs 38.10 38.52 2
45 Ferrie, Dexter 11 AZ Blaze 32.40 38.64 4
46 Behrle, Henry 10 South Orange Cou 38.74 1
47 Begay, Trent 11 AZ Cheetahs 38.16 39.06 2
48 Begay, Brent 10 AZ Cheetahs 41.43 41.92 1

400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================================
IC RECORD: 1:00.90 2/17/2002 Marcus Wheaton, Do Right
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Coleman, Jurrien 11 Team Hurricane 1:00.00 1:06.41 6
2 Deffebaugh, Kordell 11 Colorado Stepper 1:02.00 1:06.47 6
3 Ringgold, Kameron 11 Vegas Stealth 1:03.00 1:07.07 6
4 Vargas, Ramon 11 Vernon Smith Inf 1:06.00 1:07.49 5
5 Mueller, Axel 11 AZ Cheetahs 1:06.00 1:08.18 5
6 Titsworth, Devontay 10 Rising Sun 1:08.00 1:08.58 5
7 Williams, Alijha 11 Colorado Stepper 1:09.00 1:09.39 4
8 Valdez, Franciso 11 Cold Water Expre 1:15.00 1:09.44 3
9 Atkins, Bryson 11 DoRight 1:08.11 1:10.06 4
10 Phyfer, Jordan 11 Team Hurricane 1:03.00 1:10.15 6
11 Luckett, Anthony 11 So Calif Running 1:04.00 1:11.48 6
11 Houston, Zachary 11 AZ Cheetahs 1:05.00 1:11.48 5
13 Jackson, Ladale 11 Vegas Stealth 1:06.00 1:11.49 5
14 Russell, Kye 11 DoRight 1:11.91 1:13.53 4
15 Austin, J'Won 11 Vegas Stealth 1:10.00 1:13.81 4
16 Arseneau, Matt 10 AZ Cheetahs 1:12.00 1:14.00 4
17 Narvaez, Terence 11 Moreno Valley Ro 1:14.02 1
18 Austin, Martrel 11 Vegas Stealth 1:04.00 1:14.16 6
19 Thompson, Ricky 11 DoRight 1:12.51 1:14.26 3
20 Baker, Jared 11 So Calif Running 1:08.50 1:15.02 4
21 Nash, Avery 11 Rising Sun 1:14.10 1:16.48 3
22 Miller, Austin 11 AZ Blaze 1:16.00 1:16.91 3
23 Cortez, Doug 11 Rising Sun 1:18.24 1
24 Whitwer, Dylan 11 AZ Puma 1:14.00 1:20.62 3
25 Hutchinson, Fredrick 10 DoRight 1:21.11 1:21.88 2
26 Nave, Elijah 10 AZ Heat 1:32.30 1:24.97 2
27 Atkins, Leeqauintin 11 DoRight 1:21.11 1:27.50 2
28 Bradley, Garrett 11 Moreno Valley Ro 1:30.87 1
29 Hardesty, Connor 10 AZ Blaze 1:18.00 1:47.23 2

1 Mile Run Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 5:23.50 2/25/1996 Billy Smith, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Sablan, Jimmy 11 M'Za Greyhounds 6:02.22
2 Miller, Austin 11 AZ Blaze 6:30.00 6:22.51
3 Thompson, Ricky 11 DoRight 6:53.00 6:25.72
4 Whitwer, Dylan 11 AZ Puma 6:46.73
5 Calderon, Chad 11 South Orange Cou 6:06.00 6:47.20
6 Lucero, Manuel 11 Casa Grande 7:00.00 7:13.95
7 Deuschel, Clayton 10 AZ Cheetahs 6:53.00 7:13.99
8 Fastuca, Joseph 10 South Orange Cou 6:30.00 7:28.89
9 Wortendyke, Luke 11 AZ Cheetahs 6:53.00 7:45.40

800 Meter Run Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 2:24.30 2/27/1994 Oscar Mendez, Fast Action
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Sablan, Jimmy 11 M'Za Greyhounds 2:33.90
2 Miller, Austin 11 AZ Blaze 2:54.00 2:50.85
3 Burgess, Nigel 11 A.E.I.O.U 2:36.00 2:54.07
4 Thompson, Ricky 11 DoRight 2:45.00 3:01.25
5 Whitwer, Dylan 11 AZ Puma 3:14.21
6 Calderon, Chad 11 South Orange Cou 2:52.00 3:16.97
7 Wortendyke, Luke 11 AZ Cheetahs 3:11.38 3:17.64
8 Deuschel, Clayton 10 AZ Cheetahs 3:11.00 3:22.95
9 Lucero, Manuel 11 Casa Grande 3:15.00 3:25.97
10 Fastuca, Joseph 10 South Orange Cou 3:03.00 3:34.21

60 Meter Hurdles 30" Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 10.53 2/17/2002 Bryce Lamb, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Kmetz, Ben 11 Bobcats 12.40 12.04

4x400 Meter Relay Midget Boys
================================================================================
IC RECORD:
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Cheetahs 'A' 4:49.29
1) Mueller, Axel 11 2) Hayes, Issac 11
3) Easley, DeAnthony 11 4) Arseneau, Matt 10
2 Colorado Steppers 'A' 4:55.52
1) Deffebaugh, Kordell 11 2) Williams, Alijha 11
3) Edmond, Marcellus 11 4) Williams, Mitchell 11
3 Vegas Stealth 'A' 4:58.58
1) Austin, J'Won 11 2) Austin, Martrel 11
3) Ringgold, Kameron 11 4) Jackson, Ladale 11
4 Arizona Cheetahs 'B' 5:16.76
1) Houston, Zachary 11 2) Taylor, Kendyl 10
3) Williams, Javon 10 4) White, Tajae 10
-- Arizona Rising Sun 'A' DQ
1) Titsworth, Devontay 10 2) Nash, Avery 11
3) Allen, Devin 10 4) Pascascio, Giovinni 10

High Jump Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 1.47m 2/24/1991 Brian Stribly, Jimmy Arollo, Arizona Elite
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 McDonald, Andrew 10 AZ Puma 1.25m
2 Riggs, Brody 10 AZ Puma J1.25m
3 Lieberman, Cody 11 A.E.I.O.U 1.21m J1.25m
4 Bessette, Tylor 11 AZ Puma 1.15m
5 Paul, Andy 12 AZ Puma 1.10m

Long Jump Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 4.98m 2/24/1991 Bryan Derdenger, Metro Phoenix
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Vargas, Ramon 11 Vernon Smith Inf 4.52m 4.59m
2 Manson, Ian 11 Team San Diego 3.96m 3.94m
3 Feldman, Zachary 11 Rising Sun 3.93m
4 Pierce, Ryan 10 Rising Sun 3.91m
5 Narvaez, Terence 11 Moreno Valley Ro 3.63m
6 Cortez, Doug 11 Rising Sun 3.62m
7 Manzanares, Seth 10 AZ Blaze 2.50m 3.52m
8 Calderon, Chad 11 South Orange Cou 3.93m 3.49m
9 Jones, Jamaal 10 Bobcats 3.44m 3.40m
10 Willard, Mitchell 10 AZ Heat 3.31m
10 Aaron, Zuriel 11 Vernon Smith Inf 3.31m
12 Morris, Jordan 10 Rising Sun 3.19m
13 Heiland, Zach 10 AZ Puma 3.15m
14 Nave, Elijah 10 AZ Heat 3.14m
15 Moses, Kyle 11 Vernon Smith Inf 2.94m
16 Kmetz, Ben 11 Bobcats 3.05m 2.90m
17 Paiz, Triton 11 AZ Puma 3.75m 2.80m

Shot Put Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 10.99m 2/20/2000 Mitch Hamilton, Arizona Puma
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lieberman, Cody 11 A.E.I.O.U 10.05m 11.46m
2 Norris, Aarion 11 Team Hurricane 10.02m
3 Jones, Jamaal 10 Bobcats 8.71m 8.69m
4 Bradley, Garrett 11 Moreno Valley Ro 8.01m
5 Gray, Joshua 11 Las Vegas Blazin 7.73m
6 McDonald, Andrew 10 AZ Puma 6.83m
7 Begay, Trent 11 AZ Cheetahs 5.80m 6.57m
8 Quade, Heath 11 Tonto 6.43m
9 Moses, Kyle 11 Vernon Smith Inf 5.48m 5.49m
10 Hardesty, Connor 10 AZ Blaze 5.00m 4.80m
11 Begay, Brent 10 AZ Cheetahs 4.93m 4.70m

60 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
IC RECORD: 7.26 2/20/2005 Steven Jackson, AZ Cheetahs
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Lewis, Dashawn 13 Colorado Stepper 7.30 7.70q 1
2 Miles, Jamal 13 Rising Sun 7.97 7.71q 4
3 Kee, Isaiah 13 AZ Panthers 8.00 7.76q 4
4 Morris JR, James 13 Rising Sun 8.18 7.91q 2
5 Shorten, Joseph 13 Rising Sun 8.67 8.08q 3
6 Wilson, Demetrius 13 Rising Sun 8.64 8.11q 2
7 McMurray, Malcolm 13 Team Hurricane 8.14q 4
8 Poole, James 12 Team Hurricane 8.19q 4
9 Carrol, Chris 12 Team Hurricane 8.29 3
10 Betz, Matt 14 Unattached 8.80 8.30 2
11 Waters, Trey 12 AZ Cheetahs 8.30 8.37 1
12 Muhammad, Yusuf 12 AZ Cheetahs 8.64 8.39 3
13 Jones Jr, Erwin 12 Bobcats 8.60 8.45 1
14 Davis, Bryant 12 Mlk Blasters 7.90 8.46 3
15 Turner, Keenan 13 AZ Cheetahs 10.00 8.55 2
16 Salas, Terrence 13 Rising Sun 8.65 8.64 4
17 Walstad, Taylor 13 AZ Cheetahs 9.00 8.67 4
18 Jordan, Michael 12 AZ Cheetahs 9.00 8.78 3
19 Mathis, Cody 12 Rising Sun 8.90 8.93 1
20 Palmer, Steven 12 AZ Panthers 9.42 8.96 3
21 Trotter, Cory 12 DoRight 8.65 8.99 4
22 Holman, Dillon 13 AZ Cheetahs 9.12 1
23 Williams, Camyone 13 AZ Panthers 9.16 9.16 4
24 Sanchez, Joel 12 Vernon Smith Inf 8.10 9.29 3
25 Schwartz, Lance 12 AZ Puma 9.68 9.60 2
26 Gray, Richard 12 Rising Sun 9.80 9.70 1
26 Ledesma, Andrew 12 Rising Sun 8.99 9.70 1

60 Meter Dash Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 7.26 2/20/2005 Steven Jackson, AZ Cheetahs
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Lewis, Dashawn 13 Colorado Stepper 7.70 7.61
2 Miles, Jamal 13 Rising Sun 7.71 7.77
3 Kee, Isaiah 13 AZ Panthers 7.76 7.80
4 Wilson, Demetrius 13 Rising Sun 8.11 8.07
5 Morris JR, James 13 Rising Sun 7.91 8.08
6 Shorten, Joseph 13 Rising Sun 8.08 8.13
7 McMurray, Malcolm 13 Team Hurricane 8.14 8.18
8 Poole, James 12 Team Hurricane 8.19 8.26

200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
IC RECORD: 23.21 2/20/2005 Steven Jackson, AZ Cheetahs
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Lewis, Dashawn 13 Colorado Stepper 24.10 24.98 5
2 Kee, Isaiah 13 AZ Panthers 25.20 25.25 5
3 Miles, Jamal 13 Rising Sun 26.20 25.73 4
4 Wilson, Demetrius 13 Rising Sun 29.20 26.43 3
5 Morris JR, James 13 Rising Sun 26.80 26.66 4
6 Gallon, Dontay 13 Hilltop SpeedRic 25.40 26.83 5
7 Shorten, Joseph 13 Rising Sun 26.70 26.93 4
8 Woods, Bryce 13 DoRight 27.23 2
9 Hotchkins, Joeal 13 Vegas Lightning 25.10 27.53 5
9 Davis, Bryant 12 Mlk Blasters 27.20 27.53 4
11 Blaylark, Tevin 12 AZ Panthers 27.80 1
12 Matthews, Robert 12 AZ Cheetahs 27.82 28.18 3
13 Waters, Trey 12 AZ Cheetahs 27.74 28.26 3
14 Salas, Terrence 13 Rising Sun 29.50 28.78 2
15 Turner, Keenan 13 AZ Cheetahs 32.00 28.79 1
16 Pierce, Roland 13 Rising Sun 28.80 29.05 3
17 Mathis, Cody 12 Rising Sun 29.40 29.47 2
18 Walstad, Taylor 13 AZ Cheetahs 29.00 29.86 3
19 Williams, Camyone 13 AZ Panthers 30.80 30.24 2
20 Trotter, Cory 12 DoRight 29.86 30.53 2
21 Holman, Dillon 13 AZ Cheetahs 31.36 1
22 Sanchez, Joel 12 Vernon Smith Inf 27.70 32.38 4
23 Ledesma, Andrew 12 Rising Sun 33.80 32.43 1
24 Finley, Shavonta 13 Vegas Stealth 23.90 32.63 5
25 Handesty, Chase 12 AZ Blaze 31.20 35.74 2

400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
IC RECORD: 52.64 2/27/1994 Brice Mongomery, Fast Action
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Lewis, Dashawn 13 Colorado Stepper 57.00 57.42 5
2 Gerlock, Danny 13 M'Za Greyhounds 56.10 57.71 5
3 Miles, Jamal 13 Rising Sun 59.50 57.73 4
4 Adkins, Aaron 13 Vegas Lightning 57.80 58.25 5
5 Blake, Tyrone 12 Team Hurricane 1:07.00 59.95 3
6 Poole, James 12 Team Hurricane 59.00 1:01.09 5
7 Davis, Bryant 12 Mlk Blasters 59.00 1:01.12 5
8 Laster, Montreal 13 Vegas Stealth 58.21 1:01.62 5
9 Muhammad, Yusuf 12 AZ Cheetahs 1:07.77 1:02.11 3
10 Gallon, Dontay 13 Hilltop SpeedRic 59.80 1:02.42 4
11 McMurray, Malcolm 13 Team Hurricane 1:02.64 1
12 Hotchkins, Joeal 13 Vegas Lightning 1:01.00 1:03.77 4
13 Carrol, Chris 12 Team Hurricane 1:00.00 1:04.59 4
14 Turner, Keenan 13 AZ Cheetahs 1:04.93 1
15 Vermeer, John 13 AZ Puma 1:12.60 1:06.21 2
16 Betz, Matt 14 Unattached 1:20.00 1:06.41 1
17 Matthews, Robert 12 AZ Cheetahs 1:05.17 1:07.38 3
18 Pierce, Roland 13 Rising Sun 1:07.30 1:08.48 3
19 Behrle, Otto 12 South Orange Cou 1:01.90 1:09.49 4
20 Trotter, Cory 12 DoRight 1:09.11 1:14.24 2
21 Finley, Shavonta 13 Vegas Stealth 1:02.00 1:16.95 3
22 Handesty, Chase 12 AZ Blaze 1:16.00 1:23.97 2

1 Mile Run Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 5:12.48 2/20/2000 Chris Steele, Arizona Lightning
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Garcia, Justin 13 Casa Grande 5:35.00 5:43.41
2 Behrle, Otto 12 South Orange Cou 5:15.00 6:02.40
3 Gray, Ronnie 12 Rising Sun 6:15.30 6:05.02
4 Balkow, Patrick 13 Casa Grande 6:20.00 6:43.69
5 Hauber, Ben 12 AZ Cheetahs 6:40.00 7:20.69

800 Meter Run Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 2:13.20 2/24/1991 Joe Acosta, Siver Streakers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Gerlock, Danny 13 M'Za Greyhounds 2:15.10 2:17.03
2 Adkins, Aaron 13 Vegas Lightning 2:10.20 2:19.90
3 Laster, Montreal 13 Vegas Stealth 2:13.00 2:30.93
4 Vermeer, John 13 AZ Puma 2:39.87
5 Garcia, Justin 13 Casa Grande 2:25.00 2:48.61
6 Gray, Ronnie 12 Rising Sun 2:52.10 2:54.16
7 Balkow, Patrick 13 Casa Grande 3:06.00 3:02.94
8 Hauber, Ben 12 AZ Cheetahs 3:00.00 3:13.05
9 Matthias, chris 13 Casa Grande 2:40.00 3:15.46
10 Thomas, Ryan 12 AZ Blaze 3:05.00 3:15.67

60 Meter Hurdles 33" Youth Boys
===================================================================================
IC RECORD: 8.83 2/17/2002 Marcus Clanton, Unattached
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 MacIntosh, Kyle 13 Denver Lightning 9.24 9.27 2
2 Woods, Bryce 13 DoRight 9.28 1
3 Wilson, Demetrius 13 Rising Sun 11.22 9.46 1
4 Blake, Tyrone 12 Team Hurricane 11.00 9.65 2
5 Jones Jr, Erwin 12 Bobcats 10.00 10.20 2
6 Hsu, Alex 13 Unattached 11.00 10.36 2
7 Jordan, Michael 12 AZ Cheetahs 10.54 10.41 2
8 Palmer, Steven 12 AZ Panthers 11.20 11.04 1
9 Mathis, Cody 12 Rising Sun 11.40 11.17 1
10 Muhammad, Yusuf 12 AZ Cheetahs 11.87 11.46 1

4x400 Meter Relay Youth Boys
================================================================================
IC RECORD:
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Team Hurricane 'A' 4:16.31
1) McMurray, Malcolm 13 2) Carrol, Chris 12
3) Poole, James 12 4) Blake, Tyrone 12
2 Arizona Cheetahs 'A' 4:26.86
1) Jordan, Michael 12 2) Muhammad, Yusuf 12
3) Matthews, Robert 12 4) Waters, Trey 12
3 Arizona Rising Sun 'A' 4:32.43
1) Miles, Jamal 13 2) Shorten, Joseph 13
3) Pierce, Roland 13 4) Gray, Ronnie 12
4 Arizona Panthers 'A' 4:30.00 5:04.48
1) Kee, Isaiah 13 2) Palmer, Steven 12
3) Williams, Camyone 13 4) Blaylark, Tevin 12

High Jump Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 1.72m 2/27/1994 Sam Upton, Tucson Trackburners
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Matthias, chris 13 Casa Grande 1.45m 1.55m
2 Blaylark, Tevin 12 AZ Panthers 1.55m 1.50m
3 Jones Jr, Erwin 12 Bobcats 1.35m 1.40m
4 Garcia, Justin 13 Casa Grande 1.40m 1.30m
5 Hauber, Ben 12 AZ Cheetahs 1.25m
6 Behrle, Otto 12 South Orange Cou J1.25m
7 Schwartz, Lance 12 AZ Puma J1.25m
-- Matthews, Robert 12 AZ Cheetahs NH

Pole Vault Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 2.75m 2/17/2002 Matt Hull, Sky Athletics
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Hsu, Alex 13 Unattached 2.74m 2.90m
2 Matthias, chris 13 Casa Grande 2.14m

Long Jump Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 5.87m 2/20/2005 Matthew Brown, Acorn/Oscar Bail
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Blaylark, Tevin 12 AZ Panthers 5.31m 5.27m
2 MacIntosh, Kyle 13 Denver Lightning 5.18m 4.78m
3 Holman, Dillon 13 AZ Cheetahs 4.20m
4 Waters, Trey 12 AZ Cheetahs 4.26m 4.11m
5 Jordan, Michael 12 AZ Cheetahs 4.26m 3.96m
6 Gray, Richard 12 Rising Sun 3.76m
7 Mathis, Cody 12 Rising Sun 3.72m
8 Sanchez, Joel 12 Vernon Smith Inf 4.69m 3.71m
9 Palmer, Steven 12 AZ Panthers 4.50m 3.67m
10 Handesty, Chase 12 AZ Blaze 2.90m 3.36m
-- Schwartz, Lance 12 AZ Puma FOUL

Shot Put Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 14.48m 3/1/1992 Dan Righetti, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Hinton, Jordon 13 Tonto 10.56m
2 Luke, Shelby 13 AZ Cheetahs 9.36m 9.92m
3 Levine, Shane 13 Tonto 9.62m
4 Doka, Valentino 12 Tonto 9.58m
5 Bolton, Bradley 12 South Orange Cou 9.22m 9.24m
6 Begay, Jarred 13 Tonto 8.57m
7 Quade, Landis 13 Tonto 8.44m
8 Waterman, Cody 12 Tonto 8.42m
9 Jones Jr, Erwin 12 Bobcats 9.19m 8.09m
10 Gray, Richard 12 Rising Sun 7.69m
11 Jordan, Daryan 13 Vegas Stealth 5.68m
12 Pinkney, Gary 13 Rising Sun 5.25m

60 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
IC RECORD: 6.89 2/16/2003 NaTE yORKS, Do Right
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Barton, Mikhail 15 AZ Cheetahs 6.70 7.29q 2
2 Jackson, Steven 14 AZ Cheetahs 6.90 7.32q 3
3 Primous, Phillip 14 Unattached 6.80 7.45q 1
4 Jordan, Dion 14 AZ Cheetahs 7.00 7.46q 1
5 Lamb, Bryce 14 AZ Cheetahs 7.00 7.47q 1
6 Sylve, Eric 14 Unattached 6.89 7.56q 3
7 Collins, Jordan 15 AZ Cheetahs 7.00 7.58q 2
8 Disabella, Miles 14 AZ Heat 7.63 7.67q 1
9 Easley, Cedric 14 AZ Cheetahs 7.00 7.68 2
10 Giurvanella, Giorgio 15 Unattached 7.98 7.69 3
11 Washington, Marcus 14 Arizona Flames 7.60 7.70 2
12 Nash, Jarrid 15 Unattached 7.22 7.82 1
13 Ratliff, Vernon 15 Unattached 8.24 7.97 1
14 Oakley, Donnell 17 Unattached 8.01 3
15 Brock, Markell 15 DoRight 7.10 8.08 3
16 Rabb, Gregory 15 Vegas Lightning 7.60 8.10 2
17 Ratliff, Jamil 15 Unattached 8.50 8.43 2
18 Brock, Tarell 15 DoRight 7.10 8.47 3
19 Harris, Michael 14 DoRight 8.00 9.10 3

60 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 6.89 2/16/2003 NaTE yORKS, Do Right
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Barton, Mikhail 15 AZ Cheetahs 7.29 7.30
2 Jackson, Steven 14 AZ Cheetahs 7.32 7.34
3 Jordan, Dion 14 AZ Cheetahs 7.46 7.48
4 Primous, Phillip 14 Unattached 7.45 7.54
5 Sylve, Eric 14 Unattached 7.56 7.56
6 Disabella, Miles 14 AZ Heat 7.67 7.58
7 Collins, Jordan 15 AZ Cheetahs 7.58 7.63
8 Lamb, Bryce 14 AZ Cheetahs 7.47 7.67

200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================================
IC RECORD: 21.61 2/16/2003 Nate Yorks, Do Right
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Barton, Mikhail 15 AZ Cheetahs 22.90 23.41 4
2 Troby, Deshawn 15 Unattached 23.20 23.89 4
3 Jackson, Steven 14 AZ Cheetahs 23.73 24.02 4
4 Jordan, Dion 14 AZ Cheetahs 25.00 24.11 2
5 Lamb, Ashtyn 15 AZ Cheetahs 24.00 24.22 3
6 Engel, Aaron 15 M'Za Greyhounds 23.40 24.34 4
7 Primous, Phillip 14 Unattached 23.93 24.44 3
8 Disabella, Miles 14 AZ Heat 24.14 24.46 3
9 Giurvanella, Giorgio 15 Unattached 25.90 24.71 2
10 Webb, Bobby 14 Team Hurricane 24.45 24.98 3
11 Bunker, Dylan 15 Unattached 23.32 25.01 4
12 Lamb, Bryce 14 AZ Cheetahs 26.63 25.09 1
13 Washington, Marcus 14 Arizona Flames 24.50 25.41 3
14 Collins, Jordan 15 AZ Cheetahs 25.74 25.43 2
15 Sylve, Eric 14 Unattached 23.50 25.48 4
16 Easley, Cedric 14 AZ Cheetahs 25.00 25.61 2
17 Rabb, Gregory 15 Vegas Lightning 25.00 26.18 2
18 Ratliff, Vernon 15 Unattached 27.11 26.39 1
19 Oakley, Donnell 17 Unattached 26.79 2
20 Ratliff, Jamil 15 Unattached 27.02 27.17 1
21 Jefferson, Guillaume 14 AZ Cheetahs 27.17 27.51 1
22 Brock, Tarell 15 DoRight 24.14 27.66 3
23 Harris, Michael 14 DoRight 29.01 31.65 1

400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================================
IC RECORD: 49.30 2/18/2001 Michael Hilbe, Unattached
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Engel, Aaron 15 M'Za Greyhounds 51.90 53.62 2
2 Troby, Deshawn 15 Unattached 53.60 53.77 2
3 Bunker, Dylan 15 Unattached 53.31 54.77 2
4 Beach, Curtis 14 Unattached 56.00 55.38 2
5 Primous, Phillip 14 Unattached 56.10 55.49 2
6 Webb, Bobby 14 Team Hurricane 55.00 56.14 2
7 Brock, Markell 15 DoRight 58.11 59.83 1
8 Jefferson, Guillaume 14 AZ Cheetahs 1:02.37 1:01.70 1
9 Brock, Tarell 15 DoRight 58.11 1:02.76 1
10 Harris, Michael 14 DoRight 59.00 1:33.90 1

1 Mile Run Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 4:51.28 2/20/2000 Richard Allen, Speed Inc
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 McLevain, Brandon 14 AZ Cheetahs 5:24.00 5:39.62
2 Guerrero, Ethan 14 Cold Water Expre 5:55.00 5:56.85

800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 1:59.98 2/20/2005 Clinton Hayes, A.E.I.O.U
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Amescua, Joey 14 AZ Cheetahs 2:20.00 2:23.57
2 Brock, Markell 15 DoRight 2:29.00 2:29.80
3 McLevain, Brandon 14 AZ Cheetahs 2:23.18 2:34.44
4 Guerrero, Ethan 14 Cold Water Expre 2:30.00 2:37.09
5 Jefferson, Guillaume 14 AZ Cheetahs 2:29.45 2:37.18

60 Meter Hurdles 39" Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 9.00 2/16/2003 Maracus Clanton, Chris Titsworth, Phx Bobcat
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lamb, Ashtyn 15 AZ Cheetahs 9.19 8.99
2 Washington, Marcus 14 Arizona Flames 9.10 9.30
3 Beach, Curtis 14 Unattached 10.01 9.77
4 Giurvanella, Giorgio 15 Unattached 10.98 10.13

4x400 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD:
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Cheetahs 'A' 3:55.38
1) Amescua, Joey 14 2) Jordan, Dion 14
3) Lamb, Ashtyn 15 4) Barton, Mikhail 15
2 Arizona Cheetahs 'B' 4:03.94
1) Collins, Jordan 15 2) Lamb, Bryce 14
3) McLevain, Brandon 14 4) Jackson, Steven 14

High Jump Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 1.90m 2/20/2005 Josh Morrow, AZ Puma
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Beach, Curtis 14 Unattached 1.70m
2 Rogers, Shannon 15 Rising Sun 1.40m

Pole Vault Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 4.42m 2/24/1991 Ryan Theriault, Greyhound Track club
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Kearney, Shaa 15 Unattached 3.65m 3.97m
2 Phillips, Brian 15 Unattached 3.20m 3.50m
3 Szmuc, Adam 15 Unattached 3.25m 3.20m
4 Kraft, Cory 15 Unattached 2.43m 2.44m

Long Jump Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 6.13m 2/26/1995 Josh Pearson, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Barton, Mikhail 15 AZ Cheetahs 6.00m 6.27m
2 Lamb, Bryce 14 AZ Cheetahs 5.00m 5.68m
3 Sylve, Eric 14 Unattached 6.00m 5.36m
4 Brock, Markell 15 DoRight 5.18m 5.27m
5 Rogers, Shannon 15 Rising Sun 4.91m
6 Brock, Tarell 15 DoRight 5.18m 4.77m

Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 14.98m 2/16/2003 Averell Spicer, West Coast Gazelles
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Myers, Nick 15 A.E.I.O.U 13.10m 10.32m
2 Rogers, Shannon 15 Rising Sun 7.87m

60 Meter Dash Young Men
============================================================================
IC RECORD: 6.88 2/20/2005 Keegan Herring, UNATTACHED
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Stroughter, Brian 17 Unattached 6.75 6.99q 2
2 Ribeiro, Johnny 17 New Mexico Speed 7.12 7.06q 2
3 Burnett, Jim 17 AZ Cheetahs 6.90 7.12q 3
4 Turner, Cez 18 Unattached 7.20 7.17q 3
4 Kremer, Justin 16 Unattached 7.20 7.17q 2
6 Hanneman, Zak 17 Unattached 7.20 7.33q 1
7 Richardson, James 17 AZ Cheetahs 6.90 7.36q 3
8 Mohatt, Shawn 18 Unattached 7.41q 2
9 Rivera, Rod 17 Vernon Smith Inf 7.20 7.44 3
9 Wheaton, Tony 17 DoRight 6.60 7.44 4
11 Belluje, Bryce 17 Cold Water Expre 7.57 3
12 Gonzales, Garrett 17 St Pius X 7.13 7.63 4
13 Clanton, Marcus 16 Unattached 7.66 1
14 Sims, Harold 17 Unattached 7.67 4
15 Hilbe, Mitch 17 Unattached 6.90 7.70 1
16 Rebulanan, Ric 17 St Pius X 7.18 7.73 4
17 Thompson, LJ 17 AZ Cheetahs 7.79 4
18 Jenkins, Jon 17 Unattached 7.70 7.86 2
19 Towers, Jeff 16 Unattached 7.80 7.96 4

60 Meter Dash Young Men
================================================================================
IC RECORD: 6.88 2/20/2005 Keegan Herring, UNATTACHED
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Stroughter, Brian 17 Unattached 6.99 6.93
2 Ribeiro, Johnny 17 New Mexico Speed 7.06 7.00
3 Burnett, Jim 17 AZ Cheetahs 7.12 7.06
4 Turner, Cez 18 Unattached 7.17 7.19
5 Kremer, Justin 16 Unattached 7.17 7.26
6 Mohatt, Shawn 18 Unattached 7.41 7.35
7 Richardson, James 17 AZ Cheetahs 7.36 J7.35
8 Hanneman, Zak 17 Unattached 7.33 7.37

200 Meter Dash Young Men
===================================================================================
IC RECORD: 21.94 2/20/2005 Keegan Herring, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Guy, Del 17 Unattached 22.21 22.08 4
2 Marquez, Andrew 17 M'Za Greyhounds 22.01 22.11 4
3 Jenkins, Jon 17 Unattached 24.60 22.80 3
4 Kremer, Justin 16 Unattached 23.00 23.16 3
5 Turner, Cez 18 Unattached 22.51 23.50 4
6 Rivera, Rod 17 Vernon Smith Inf 23.60 23.66 2
7 Mohatt, Shawn 18 Unattached 23.90 23.93 2
8 Jones, Matt 18 St Pius X 23.52 23.99 2
9 Richardson, James 17 AZ Cheetahs 23.00 24.09 3
10 Sims, Harold 17 Unattached 22.00 24.61 4
11 Wheaton, Tony 17 DoRight 22.82 24.65 2
12 Clanton, Marcus 16 Unattached 24.82 1
13 Gonzales, Garrett 17 St Pius X 23.91 24.96 2
14 Egboro, Jeremy 16 Unattached 25.08 1
15 Rebulanan, Ric 17 St Pius X 24.34 25.18 2
16 Littenburg, Alan 17 St Pius X 25.50 26.60 1

400 Meter Dash Young Men
===================================================================================
IC RECORD: 48.86 2/16/2003 Michael Hilbe, Unattached
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Marquez, Andrew 17 M'Za Greyhounds 49.20 49.66 2
2 Stroughter, Brian 17 Unattached 52.50 52.18 2
3 Steadman, Ryan 16 St Pius X 51.31 52.39 2
4 Jones, Matt 18 St Pius X 51.75 53.19 2
5 Rivera, Rod 17 Vernon Smith Inf 53.10 53.20 1
6 Titsworth, Chris 17 Unattached 53.90 53.81 1
7 Robinson, Darren 17 Unattached 53.60 55.84 1
8 Jenkins, Jon 17 Unattached 56.30 57.06 1
9 Sims, Harold 17 Unattached 59.38 1

1 Mile Run Young Men
================================================================================
IC RECORD: 4:29.41 2/17/2002 Jeremy Johnson, Manzano
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Petty, Jason 16 St Pius X 4:43.00 4:56.88
2 Baca, Enrique 16 St Pius X 5:10.00 5:27.94

800 Meter Run Young Men
================================================================================
IC RECORD: 2:00.34 2/16/2003 David Ryan, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Steadman, Ryan 16 St Pius X 2:01.00 2:04.92
2 Carson, Chris 16 AZ Cheetahs 2:00.00 2:06.69
3 Petty, Jason 16 St Pius X 2:10.00 2:08.59
4 Robinson, Darren 17 Unattached 2:14.00 2:15.55
5 Baca, Enrique 16 St Pius X 2:20.00 2:24.86

60 Meter Hurdles 39" Young Men
================================================================================
IC RECORD: 8.28 2/16/2003 Daniel Cook
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Stevenson, Kaybrin 18 AZ Cheetahs 7.50 8.46
2 Titsworth, Chris 17 Unattached 8.86
3 Sims, Harold 17 Unattached 8.93
4 Moch, Dontay 17 Unattached 8.20 9.08
5 Clanton, Marcus 16 Unattached 8.50 9.44
6 Littenburg, Alan 17 St Pius X 10.28 10.43

4x400 Meter Relay Young Men
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 X Track Club 'A' 3:50.02
1) Gonzales, Garrett 17 2) Petty, Jason 16
3) Jones, Matt 18 4) Steadman, Ryan 16

High Jump Young Men
================================================================================
IC RECORD: 2.03m 2/25/1996 Mike Lopez, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Gill, Paul 17 AZ Puma 1.90m

Pole Vault Young Men
================================================================================
IC RECORD: 4.75m 2/17/2002 Adam Ziminsky, Ultimate High
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Perryman, Dutch 18 Unattached 4.57m 4.40m
2 Schneider, Ryan 17 Unattached 4.36m J4.40m
3 Wittier-Tilton, Colin 17 Unattached 4.26m 4.25m
4 Burr, Shawn 17 Unattached 4.11m J4.25m
5 Hsu, Kevin 17 Unattached 4.11m 3.95m
6 Hull, Matthew 16 Unattached 4.11m 3.80m
7 Updike, Hatton 16 Unattached 3.35m 3.20m
8 Laverty, Marcus 16 Pilots 3.20m 3.05m
-- Mash, Peter 17 Unattached 3.50m NH

Long Jump Young Men
================================================================================
IC RECORD: 6.86m 3/1/1992 James Webb, Vegas Heata
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Egboro, Jeremy 16 Unattached 6.20m
2 Jenkins, Jon 17 Unattached 6.09m 5.90m
3 Oakley, Donnell 17 Unattached 5.00m

60 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
19-29 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Seed Prelims
=========================================================================
Preliminaries
1 Burns, Kendell 19 Glendale Communi 6.90 6.95q
2 WoodOD, Steven 19 Glendale Communi 6.80 6.99q
3 Espinoza, Elliott 19 Glendale Communi 7.11 7.10q
4 Hilbe, Mike 19 Az. Startrack 6.90 7.17q
5 Dormer, Chad 20 Glendale Communi 7.05 7.49q

60 Meter Dash Masters Men
================================================================================
19-29 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Burns, Kendell 19 Glendale Communi 6.95 6.95
2 WoodOD, Steven 19 Glendale Communi 6.99 6.99
3 Espinoza, Elliott 19 Glendale Communi 7.10 7.10
4 Hilbe, Mike 19 Az. Startrack 7.17 7.17
5 Dormer, Chad 20 Glendale Communi 7.49 7.49

60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
30-34 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Thompson, Randy 30 Team San Diego 7.69q 2
2 Riggs, Geoffrey 34 Unattached 9.35q 2

60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
30-34 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Prelims Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Thompson, Randy 30 Team San Diego 7.69 7.69 1
2 Riggs, Geoffrey 34 Unattached 9.35 9.35 1

60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
35-39 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Smith, James 38 Arizona Flames 7.50 7.57q 2
2 Pollard, Camron 39 Unattached 8.16q 2

60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
35-39 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Prelims Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Smith, James 38 Arizona Flames 7.57 7.57 1
2 Pollard, Camron 39 Unattached 8.16 8.16 1

60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
40-44 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Crichlow, Rawle 41 Feeltheheat 7.10 7.07q 2
2 Faulknor, Chirs 42 Unattached 7.14q 2
3 Sullivan, Mark 40 Unattached 7.42q 2
4 McDonald, William 41 AZ Puma 8.11 8.14q 2

60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
40-44 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Prelims Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Crichlow, Rawle 41 Feeltheheat 7.07 7.07 1
2 Faulknor, Chirs 42 Unattached 7.14 7.14 1
3 Sullivan, Mark 40 Unattached 7.42 7.42 1
4 McDonald, William 41 AZ Puma 8.14 8.14 1

60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
45-49 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Wiencek, Jeff 47 Arizona Flames 8.70 8.67q 3

60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
45-49 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Prelims Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Wiencek, Jeff 47 Arizona Flames 8.67 8.67 1

60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
50-54 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Price, Stacey 51 New Mexico Speed 7.70 7.79q 3

60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
50-54 IC REC: 9.01 2/20/2005 Merv Armstrong, UNATTACHED
Name Age Team Prelims Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 Price, Stacey 51 New Mexico Speed 7.79 7.79 1

200 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
19-29 IC REC: 29.30 2/20/2005 Milton Newton, Sol Cal Striders
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Smith, Paul 21 Unattached 21.28 2
2 Burns, Kendell 19 Glendale Communi 22.20 22.26 3
3 Dormer, Chad 20 Glendale Communi 22.41 22.39 3
4 Espinoza, Elliott 19 Glendale Communi 22.76 22.62 3

200 Meter Dash Masters Men
================================================================================
30-34 IC REC: 29.30 2/20/2005 Milton Newton, Sol Cal Striders
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Thompson, Randy 30 Team San Diego 24.69

200 Meter Dash Masters Men
================================================================================
35-39 IC REC: 29.30 2/20/2005 Milton Newton, Sol Cal Striders
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Smith, James 38 Arizona Flames 24.00 24.60

200 Meter Dash Masters Men
================================================================================
40-44 IC REC: 29.30 2/20/2005 Milton Newton, Sol Cal Striders
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Faulknor, Chirs 42 Unattached 23.40

200 Meter Dash Masters Men
================================================================================
45-49 IC REC: 29.30 2/20/2005 Milton Newton, Sol Cal Striders
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Wiencek, Jeff 47 Arizona Flames 29.00 24.69

400 Meter Dash Masters Men
================================================================================
19-29 IC REC: 57.20 2/20/2005 David DiMassa, Feeltheheat
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Hilbe, Mike 19 Az. Startrack 47.65 49.71

400 Meter Dash Masters Men
================================================================================
35-39 IC REC: 57.20 2/20/2005 David DiMassa, Feeltheheat
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Smith, James 38 Arizona Flames 53.50 55.51

400 Meter Dash Masters Men
================================================================================
40-44 IC REC: 57.20 2/20/2005 David DiMassa, Feeltheheat
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Muhammad, Courtney 42 Striders 51.91
2 Munis, Manuel 43 Cold Water Expre 1:14.21

400 Meter Dash Masters Men
================================================================================
45-49 IC REC: 57.20 2/20/2005 David DiMassa, Feeltheheat
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Benton, Jonathan 45 AZ Cheetahs 1:08.54

1 Mile Run Masters Men
================================================================================
40-44 IC REC: 5:37.95 2/20/2005 Larry Pardee, Red Rock Racers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Munis, Manuel 43 Cold Water Expre 6:45.65

1 Mile Run Masters Men
================================================================================
45-49 IC REC: 5:37.95 2/20/2005 Larry Pardee, Red Rock Racers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Bogue, Tim 47 Cold Water Expre 7:29.22

800 Meter Run Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Munis, Manuel 43 Cold Water Expre 3:02.16

800 Meter Run Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Bogue, Tim 47 Cold Water Expre 3:35.16

800 Meter Run Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Hancock, Stuart 52 Pilots 2:26.00 2:32.23

60 Meter Hurdles 42" 19-29 Masters Men
================================================================================
19-29 IC REC: 9.49 2/20/2005 Camilo Hiche, Glendale Communi
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Newbill, C.J. 19 Glendale Communi 8.45 8.78
2 Kempton, Tom 19 Glendale Communi 8.81 9.15

60 Meter Hurdles 39" 30-49 Masters Men
================================================================================
35-39 IC REC: 9.03 2/20/2005 James Smith, Arizona Flames
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Smith, James 38 Arizona Flames 9.00 9.01
2 Jaeger, James 36 Unattached 10.01 10.33

60 Meter Hurdles 39" 30-49 Masters Men
================================================================================
45-49 IC REC: 9.03 2/20/2005 James Smith, Arizona Flames
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Jones, Erwin 46 Bobcats 10.99

60 Meter Hurdles 36" 50-59 Masters Men
================================================================================
50-54 IC REC: 8.87 2/20/2005 Stacey Price, New Mexico Speed
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Price, Stacey 51 New Mexico Speed 8.80 8.80
2 Wilson, Thad 54 Unattached 9.12 11.75

60 Meter Hurdles 33" 60-69 Masters Men
================================================================================
60-64 IC REC: 11.16 2/20/2005 Dave Doerrer, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Osterhoudt, Bob 62 Unattached 10.81 10.67

4x400 Meter Relay Masters Men
================================================================================
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Glendale Community College 'A' 3:28.39
1) Dormer, Chad 20 2) Kempton, Tom 19
3) Arollo, Jimmy 19 4) Keyes, Billy 19

High Jump Masters Men
================================================================================
19-29 IC REC: 1.30m 2/20/2005 Milton Newton, Sol Cal Striders
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arollo, Jimmy 19 Glendale Communi 1.94m 1.95m
2 Banfield, Joel 23 AZ Puma 1.85m
3 Newbill, C.J. 19 Glendale Communi 1.83m 1.80m

High Jump Masters Men
================================================================================
40-44 IC REC: 1.30m 2/20/2005 Milton Newton, Sol Cal Striders
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lee, Ron 40 So CalifTC 1.98m 1.80m
2 McDonald, William 41 AZ Puma 1.50m

High Jump Masters Men
================================================================================
45-49 IC REC: 1.30m 2/20/2005 Milton Newton, Sol Cal Striders
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Radcliffe, Mike 47 Unattached 1.60m

High Jump Masters Men
================================================================================
50-54 IC REC: 1.30m 2/20/2005 Milton Newton, Sol Cal Striders
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Rivas, Richard 53 Pilots 1.40m
2 Hancock, Stuart 52 Pilots 1.42m J1.40m

Pole Vault Masters Men
================================================================================
19-29 IC REC: 2.75m 2/20/2005 Dave Doerrer, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
-- Poe, Lee 19 Pilots 4.41m NH

Pole Vault Masters Men
================================================================================
35-39 IC REC: 2.75m 2/20/2005 Dave Doerrer, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Jaeger, James 36 Unattached 4.11m 3.95m

Pole Vault Masters Men
================================================================================
50-54 IC REC: 2.75m 2/20/2005 Dave Doerrer, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Rivas, Richard 53 Pilots 3.50m 3.20m
2 Hancock, Stuart 52 Pilots 3.04m 2.90m

Long Jump Masters Men
================================================================================
19-29 IC REC: 4.36m 2/20/2005 Dave Doerrer, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Keyes, Billy 19 Glendale Communi 6.73m 7.04m

Long Jump Masters Men
================================================================================
30-34 IC REC: 4.36m 2/20/2005 Dave Doerrer, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Thompson, Randy 30 Team San Diego 4.99m

Long Jump Masters Men
================================================================================
35-39 IC REC: 4.36m 2/20/2005 Dave Doerrer, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Pollard, Camron 39 Unattached 5.45m

Long Jump Masters Men
================================================================================
50-54 IC REC: 4.36m 2/20/2005 Dave Doerrer, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Rivas, Richard 53 Pilots 4.78m
2 Hancock, Stuart 52 Pilots 4.44m 4.63m

Shot Put Masters Men
================================================================================
19-29 IC REC: 11.83m 2/20/2005 Phillip Shipp, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Jones, Kalife 19 Striders 8.82m

Shot Put Masters Men
================================================================================
30-34 IC REC: 11.83m 2/20/2005 Phillip Shipp, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Riggs, Geoffrey 34 Unattached 10.25m

Shot Put Masters Men
================================================================================
40-44 IC REC: 11.83m 2/20/2005 Phillip Shipp, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Raphael, Eric 43 Bobcats 9.31m

Shot Put Masters Men
================================================================================
45-49 IC REC: 11.83m 2/20/2005 Phillip Shipp, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Crothers, Jeff 45 Unattached 10.45m
2 Jones, Erwin 46 Bobcats 9.37m

Shot Put Masters Men
================================================================================
55-59 IC REC: 11.83m 2/20/2005 Phillip Shipp, UNATTACHED
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Lieberman, Warren 58 A.E.I.O.U 8.22m 8.27m