Licensed to USATF - Arizona Association - Organization License
Hy-Tek's Meet Manager 2/16/2004 06:50 PM
Indoor Classic - 2/15/2004
NAU Skydome
Results

Event 101 60 Meter Dash Sub-Bantam Girls
============================================================================
IC RECORD: 9.75 2/16/2003 Ashley Moore, Feel The Heat
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1861 Waters, Takerra 7 AZ Cheetahs 9.50 9.89q 1
2 1960 Bowen, Savannah 7 Rising Sun 9.99 10.17q 3
3 2060 Sewell, Nyesha 7 Desert Storm 9.73 10.29q 1
4 2280 Hardwick, Kianna 7 Unattached 10.52q 1
4 2095 Graham, Jasmyne 6 DoRight 8.10 10.52q 3
6 2086 Boyd, Rayenn 7 DoRight 8.22 10.61q 2
7 2387 Martin, Teresa 8 United San Diego 9.90 10.75q 2
8 2030 Beechum, Monika 7 Casa Grande 11.10 11.03q 1
9 2088 Davis, LaQuezanee 6 DoRight 11.00 11.56 2
10 1834 Hall, Deja 7 AZ Cheetahs 10.80 11.77 3
11 1915 Smith, Jalissa 6 Arizona Flames 11.78 2
12 1979 Williford, Christi 6 Rising Sun 12.00 12.15 3
13 2472 Williams, Kanaza 8 Desert Storm 12.73 1
13 1829 Edwards, Ciboney 6 AZ Cheetahs 11.00 12.73 1
15 2012 Griffin, Bre'anna 5 AZ Titans 18.20 12.83 3
16 2486 Brown, Saith 4 Desert Storm 12.93 1

Event 101 60 Meter Dash Sub-Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 9.75 2/16/2003 Ashley Moore, Feel The Heat
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 1861 Waters, Takerra 7 AZ Cheetahs 9.89 9.89
2 1960 Bowen, Savannah 7 Rising Sun 10.17 10.27
3 2280 Hardwick, Kianna 7 Unattached 10.52 10.31
4 2095 Graham, Jasmyne 6 DoRight 10.52 10.33
5 2060 Sewell, Nyesha 7 Desert Storm 10.29 10.34
6 2387 Martin, Teresa 8 United San Diego 10.75 10.61
7 2086 Boyd, Rayenn 7 DoRight 10.61 10.76

Event 102 200 Meter Dash Sub-Bantam Girls
===================================================================================
IC RECORD: 35.33 2/16/2003 Ahsley Moore, Feel The Heat
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 1861 Waters, Takerra 7 AZ Cheetahs 34.00 34.47 4
2 1960 Bowen, Savannah 7 Rising Sun 34.00 35.61 4
3 2107 Thompson, Taleisha 7 DoRight 34.00 36.84 4
4 2095 Graham, Jasmyne 6 DoRight 34.00 36.99 4
5 2387 Martin, Teresa 8 United San Diego 35.00 37.30 4
6 2280 Hardwick, Kianna 7 Unattached 37.53 2
7 2086 Boyd, Rayenn 7 DoRight 35.71 38.59 3
8 2060 Sewell, Nyesha 7 Desert Storm 35.60 39.90 3
9 2012 Griffin, Bre'anna 5 AZ Titans 43.13 2
10 1834 Hall, Deja 7 AZ Cheetahs 38.00 43.17 3
11 1915 Smith, Jalissa 6 Arizona Flames 43.76 2
12 1979 Williford, Christi 6 Rising Sun 35.00 45.81 4
13 1829 Edwards, Ciboney 6 AZ Cheetahs 45.00 48.50 3
14 2472 Williams, Kanaza 8 Desert Storm 53.03 3
15 2486 Brown, Saith 4 Desert Storm 55.68 3

Event 111 60 Meter Dash Sub-Bantam Boys
============================================================================
IC RECORD: 9.61 2/16/2003 Dequa Keys-Chappell, Vegas Stealth
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1987 Green, Keesean 7 AZ Panthers 9.72 9.69q 4
2 1906 Sutton, Wesley 7 AZ Cheetahs 9.65 9.78q 2
3 2431 Austin, Leontre 6 Vegas Stealth 9.60 9.97q 4
4 1896 Mayfield, Tevin 7 AZ Cheetahs 9.70 10.10q 2
5 2028 White, Jordan 7 Blazers Track Cl 9.90 10.20q 1
6 2075 Thomas, Jerreme 7 Desert Storm 9.46 10.32q 3
7 1983 Curtis, Travis 7 Rising Sun 10.10 10.38q 2
8 2473 McLamb, Morgan 7 DoRight 10.59q 3
9 1995 Scott, David 7 Rising Sun 9.90 10.66 1
10 2115 Blevins, Kenon 7 DoRight 8.78 10.95 3
11 2460 Vargas, Danny 7 Vernon Smith Inf 11.10 10.97 1
12 2122 Green, Jerome 5 DoRight 8.80 11.07 1
13 2434 Devine, Ezekiel 7 Vegas Stealth 10.20 11.11 2
14 2078 Williams, Malcom 7 Desert Storm 10.70 11.19 3
15 2433 Devine, Azariah 7 Vegas Stealth 10.80 11.22 1
16 2461 Vargas, Efrain 7 Vernon Smith Inf 11.20 11.28 4
17 2123 Hale-Mercer, Nikae 7 DoRight 9.98 11.31 3
17 1879 Franklin, Donnie 7 AZ Cheetahs 10.50 11.31 4
19 2074 Thomas, Harrell 6 Desert Storm 8.21 11.48 2
20 2079 Wilson, Brandon 6 Desert Storm 9.01 11.53 1
21 2406 Lewis, Chris 7 Vegas Lightning 12.90 11.58 2
22 2121 Elmore, Andre 5 DoRight 10.00 11.73 4
23 2475 Graham, Thomas 8 DoRight 12.65 4
24 2163 Wesley, Donte' 6 Las Vegas Stride 12.95 4
25 2439 Johnson, Melvin 8 Vegas Stealth 11.20 13.95 3
26 1901 Neal, Davon 5 AZ Cheetahs 14.00 14.30 2
27 2063 Calinao, Phenix 4 Desert Storm 9.72 15.76 3

Event 111 60 Meter Dash Sub-Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 9.61 2/16/2003 Dequa Keys-Chappell, Vegas Stealth
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 1987 Green, Keesean 7 AZ Panthers 9.69 9.65
2 1906 Sutton, Wesley 7 AZ Cheetahs 9.78 9.71
3 2431 Austin, Leontre 6 Vegas Stealth 9.97 10.06
4 1896 Mayfield, Tevin 7 AZ Cheetahs 10.10 10.14
5 2028 White, Jordan 7 Blazers Track Cl 10.20 10.22
6 2075 Thomas, Jerreme 7 Desert Storm 10.32 10.32
7 1983 Curtis, Travis 7 Rising Sun 10.38 10.55
8 2473 McLamb, Morgan 7 DoRight 10.59 10.58

Event 112 200 Meter Dash Sub-Bantam Boys
===================================================================================
IC RECORD: 34.16 2/16/2003 Andre Wilson, United San Diego
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 1906 Sutton, Wesley 7 AZ Cheetahs 33.50 33.07 5
2 1987 Green, Keesean 7 AZ Panthers 34.23 33.08 5
3 2431 Austin, Leontre 6 Vegas Stealth 36.90 34.56 4
4 2028 White, Jordan 7 Blazers Track Cl 32.89 36.12 5
5 1885 Hayes, Seth 6 AZ Cheetahs 36.90 36.18 3
6 1983 Curtis, Travis 7 Rising Sun 35.00 37.32 4
7 2115 Blevins, Kenon 7 DoRight 35.58 38.48 4
8 2461 Vargas, Efrain 7 Vernon Smith Inf 38.00 38.58 3
9 2062 Brown, Jacob 7 Desert Storm 33.70 38.64 5
10 1995 Scott, David 7 Rising Sun 37.00 39.02 3
11 2434 Devine, Ezekiel 7 Vegas Stealth 37.10 39.27 3
11 2460 Vargas, Danny 7 Vernon Smith Inf 38.00 39.27 1
13 2075 Thomas, Jerreme 7 Desert Storm 35.60 39.71 4
14 2078 Williams, Malcom 7 Desert Storm 36.90 40.51 3
15 2433 Devine, Azariah 7 Vegas Stealth 40.94 1
16 2473 McLamb, Morgan 7 DoRight 41.99 1
17 2122 Green, Jerome 5 DoRight 35.58 43.48 4
18 2439 Johnson, Melvin 8 Vegas Stealth 39.30 43.81 2
19 2121 Elmore, Andre 5 DoRight 42.69 45.04 2
20 2475 Graham, Thomas 8 DoRight 45.59 2
21 2123 Hale-Mercer, Nikae 7 DoRight 42.69 46.60 2
22 2163 Wesley, Donte' 6 Las Vegas Stride 52.93 1
23 2074 Thomas, Harrell 6 Desert Storm 33.10 53.64 5
24 1901 Neal, Davon 5 AZ Cheetahs 53.00 59.66 2

Event 141 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 1:13.83 2/16/2003 Vegas Stealth, Vegas Stealth
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Do Right 'A' 1:10.00 1:16.27

Event 151 4x100 Meter Relay Sub-Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 1:07.73 2/16/2003 Do Right, Do Right
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Cheetahs 'A' 1:15.00 1:10.36
2 Vegas Stealth 'A' 1:17.17
3 Do Right 'A' 1:18.00 1:25.24

Event 163 Long Jump Sub-Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 2.49m 2/16/2003 La'Toya Robinson, Arizona Rising Suns
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2280 Hardwick, Kianna 7 Unattached 2.90m
2 1861 Waters, Takerra 7 AZ Cheetahs 2.20m 2.86m
3 2030 Beechum, Monika 7 Casa Grande 2.76m 2.63m
4 2107 Thompson, Taleisha 7 DoRight 2.57m
5 1834 Hall, Deja 7 AZ Cheetahs 1.57m 2.34m
6 1960 Bowen, Savannah 7 Rising Sun 3.09m 2.14m
7 2088 Davis, LaQuezanee 6 DoRight 1.72m
8 1829 Edwards, Ciboney 6 AZ Cheetahs 1.40m 1.58m
9 1979 Williford, Christi 6 Rising Sun 3.09m 1.55m

Event 173 Long Jump Sub-Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 2.71m 2/16/2003 Theordora Johnson, Do Right
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1987 Green, Keesean 7 AZ Panthers 2.79m 2.88m
2 1885 Hayes, Seth 6 AZ Cheetahs 2.50m 2.84m
3 1983 Curtis, Travis 7 Rising Sun 3.10m 2.74m
4 2460 Vargas, Danny 7 Vernon Smith Inf 2.64m
5 1896 Mayfield, Tevin 7 AZ Cheetahs 2.80m 2.55m
6 1879 Franklin, Donnie 7 AZ Cheetahs 2.70m 2.53m
7 2461 Vargas, Efrain 7 Vernon Smith Inf 2.48m
8 1995 Scott, David 7 Rising Sun 3.29m 2.21m
9 2123 Hale-Mercer, Nikae 7 DoRight 2.20m
10 2473 McLamb, Morgan 7 DoRight 1.95m
11 2475 Graham, Thomas 8 DoRight 1.48m
12 1901 Neal, Davon 5 AZ Cheetahs 1.30m 1.40m

Event 201 60 Meter Dash Bantam Girls
============================================================================
IC RECORD: 7.99 2/17/2002 JAsmin Bynum, Colorado Flyers
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2102 Moore, Delana 9 DoRight 7.01 9.17q 2
2 1845 Moore, Ashlee 8 AZ Cheetahs 8.00 9.27q 4
3 2103 Primous, Taylor 9 DoRight 7.42 9.45q 3
4 1835 Hayes, Moriah 9 AZ Cheetahs 9.40 9.47q 4
5 1929 Dancy, Joyelle 9 AZ Panthers 9.42 9.49q 1
6 1980 Wilson, Jasmine 9 Rising Sun 9.00 9.50q 2
7 2013 Griffin, Ke'yanna 8 AZ Titans 9.01 9.77q 2
8 2087 Cunnikngham, Bryan 9 DoRight 8.43 9.91q 1
9 2423 McLinton, Teyanna 8 Vegas Stealth 9.30 9.98 3
10 1934 Yarbrough, Chanel 8 AZ Panthers 9.68 10.00 1
11 1933 Taylor, Dymon 9 AZ Panthers 9.95 10.01 2
12 2223 Whittingham, Taylo 8 South Orange Cou 9.00 10.05 3
13 1858 Stokes, Kendall 8 AZ Cheetahs 9.80 10.14 4
14 1973 Ross, Charmaine 9 Rising Sun 9.90 10.17 3
15 2428 Thomas, Keyzondra 8 Vegas Stealth 10.30 10.20 3
16 2414 Douglas, Shaquona 8 Vegas Stealth 8.90 10.31 4
17 1862 Waters, Tijaha 8 AZ Cheetahs 11.20 10.49 3
17 2426 Rowlette, Tyler 8 Vegas Stealth 11.30 10.49 2
19 1964 Colter, Taylor 8 Rising Sun 11.20 10.53 4
20 2425 Powell, Macayla 8 Vegas Stealth 10.70 10.56 1
21 1914 Scott, Makayla 9 Arizona Flames 10.68 1
22 2284 Irvin, Caitliaan 8 Nex Level 12.30 10.77 4
23 1928 Courtenay, Kaitlyn 8 AZ Panthers 10.35 10.82 4
24 2156 Dodge, Kaleyna 8 Las Vegas Stride 10.84 4
25 1963 Colter, Nakyra 9 Rising Sun 11.70 10.85 3
26 1950 Morrow, Jaimi 9 AZ Puma 11.56 11.05 2
27 1832 Farmer, Tamara 8 AZ Cheetahs 10.70 11.11 1
28 2047 Hill, Elesha 8 Desert Storm 9.96 12.48 2

Event 201 60 Meter Dash Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 7.99 2/17/2002 JAsmin Bynum, Colorado Flyers
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals 1 1845 Moore, Ashlee 8 AZ Cheetahs 9.27 9.20 2 1835 Hayes, Moriah 9 AZ Cheetahs 9.47 9.32 3 1980 Wilson, Jasmine 9 Rising Sun 9.50 9.38 4 1929 Dancy, Joyelle 9 AZ Panthers 9.49 9.46 5 2102 Moore, Delana 9 DoRight 9.17 9.50 6 2103 Primous, Taylor 9 DoRight 9.45 9.63 7 2013 Griffin, Ke'yanna 8 AZ Titans 9.77 9.71 8 2087 Cunnikngham, Bryan 9 DoRight 9.91 10.11 Event 202 200 Meter Dash Bantam Girls =================================================================================== IC RECORD: 28.63 2/27/1994 Jasmin Bynum, Colorado Flyers Name Age Team Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 1970 Pinkney, Ashley 9 Rising Sun 29.50 31.33 6 2 1929 Dancy, Joyelle 9 AZ Panthers 31.90 31.59 5 3 1974 Smith, Jaszmyne 9 Rising Sun 30.00 31.62 6 4 2409 Brown, Jovanna 9 Vegas Stealth 31.60 32.05 5 5 1980 Wilson, Jasmine 9 Rising Sun 32.00 33.60 5 6 2103 Primous, Taylor 9 DoRight 31.61 33.69 5 7 2102 Moore, Delana 9 DoRight 28.29 33.87 6 8 1858 Stokes, Kendall 8 AZ Cheetahs 34.50 34.50 4 9 1933 Taylor, Dymon 9 AZ Panthers 37.00 34.51 3 10 2108 Vigil, Diamond 9 DoRight 31.29 34.76 6 11 1973 Ross, Charmaine 9 Rising Sun 35.50 34.88 3 12 2414 Douglas, Shaquona 8 Vegas Stealth 21.20 34.98 6 13 2087 Cunnikngham, Bryan 9 DoRight 32.00 35.01 5 14 1833 Forney, Danielle 9 AZ Cheetahs 34.80 35.26 4 15 2423 McLinton, Teyanna 8 Vegas Stealth 35.30 35.44 3 16 2426 Rowlette, Tyler 8 Vegas Stealth 39.10 35.88 2 17 2428 Thomas, Keyzondra 8 Vegas Stealth 33.90 35.92 4 18 1934 Yarbrough, Chanel 8 AZ Panthers 35.12 36.34 4 19 2223 Whittingham, Taylo 8 South Orange Cou 35.00 36.41 4 20 1976 Thomas, Dreax 8 Rising Sun 31.90 36.73 5 21 2284 Irvin, Caitliaan 8 Nex Level 1:00.10 37.18 2 22 1964 Colter, Taylor 8 Rising Sun 38.00 37.41 3 23 1928 Courtenay, Kaitlyn 8 AZ Panthers 37.50 38.17 3 24 2410 Caperton, Mia 8 Vegas Stealth 39.20 39.26 2 25 2013 Griffin, Ke'yanna 8 AZ Titans 40.43 1 26 2425 Powell, Macayla 8 Vegas Stealth 39.30 40.80 2 27 1844 Mitcehll, Brooke 8 AZ Cheetahs 42.00 41.29 2 28 1914 Scott, Makayla 9 Arizona Flames 46.23 1 29 2156 Dodge, Kaleyna 8 Las Vegas Stride 48.83 1 -- 2047 Hill, Elesha 8 Desert Storm 36.30 NT 6 Event 203 400 Meter Dash Bantam Girls =================================================================================== IC RECORD: 1:05.90 2/27/1994 Leah Jackson, West Coast Gazelles Name Age Team Seed Finals H# Points =================================================================================== 1 2090 Dean, Jade 9 DoRight 1:08.40 1:11.23 2 2 1970 Pinkney, Ashley 9 Rising Sun 1:09.00 1:14.87 2 3 1974 Smith, Jaszmyne 9 Rising Sun 1:10.00 1:15.90 2 4 2409 Brown, Jovanna 9 Vegas Stealth 1:14.00 1:16.92 1 5 2108 Vigil, Diamond 9 DoRight 1:11.13 1:19.41 2 6 2223 Whittingham, Taylo 8 South Orange Cou 1:25.00 1:26.34 1
7 1835 Hayes, Moriah 9 AZ Cheetahs 1:20.00 1:27.58 1
8 1844 Mitcehll, Brooke 8 AZ Cheetahs 1:40.00 1:34.74 1
9 1976 Thomas, Dreax 8 Rising Sun 1:12.00 1:37.30 2
10 2410 Caperton, Mia 8 Vegas Stealth 1:48.00 1:50.10 1

Event 204 800 Meter Run Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 2:54.84 2/22/1998 Lequesha Walker, P/S Vegas Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2090 Dean, Jade 9 DoRight 2:50.00 3:01.37

Event 205 1 Mile Run Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 6:33.60 2/24/1991 Kimi Knutson, Silver Streakers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2090 Dean, Jade 9 DoRight 6:09.05 6:42.28

Event 211 60 Meter Dash Bantam Boys
============================================================================
IC RECORD: 8.65 2/16/2003 D.J. Hubbard, Do Right
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2132 McLamb, Jordan 9 DoRight 7.80 9.05Q 1
2 2440 Keys-Chappell, Deq 8 Vegas Stealth 8.60 9.11Q 4
3 2018 Williams, DeAndrea 9 AZ Titans 8.20 9.20Q 6
4 2395 Morles, Shawn 10 United San Diego 8.80 9.26Q 3
5 2133 Nickerson, Braxton 8 DoRight 8.20 9.48Q 2
6 1940 Ivie, Blake 9 AZ Panthers 9.54 9.54Q 5
7 1991 Morris, Jordan 9 Rising Sun 9.00 9.30q 6
8 1869 Centers, Davin 9 AZ Cheetahs 9.50 9.33q 4
9 2119 Dean, Tony 9 DoRight 8.98 9.45 1
9 2127 Hutchinson, Fredri 9 DoRight 8.30 9.45 4
11 1882 Harris, DeAndre 8 AZ Cheetahs 11.00 9.50 3
12 2070 Robinson, Maalcom 9 Desert Storm 8.60 9.54 5
13 2137 Relf, Robert 8 DoRight 8.30 9.56 5
14 2196 Jones, Jamaal 9 Bobcats 9.77 1
15 2000 Simpson, Nathan 8 Rising Sun 9.40 9.86 3
15 1984 Dancer, Austin 8 Rising Sun 9.70 9.86 4
17 2399 Wilson, Andre 9 United San Diego 8.85 9.89 2
18 2141 Tarvin, Kwame' 8 DoRight 8.27 9.95 3
19 2073 Thomas, Darius 9 Desert Storm 9.77 10.06 2
20 2120 Doss, Jamalmal 8 DoRight 10.12 6
21 2492 Nelson, Chris 9 Las Vegas Stride 10.16 4
22 1923 Lampa, Nathan 9 AZ Heat 10.22 6
22 1899 Mitchell, Michael 9 AZ Cheetahs 11.50 10.22 5
24 1881 Hall, Curtis 9 AZ Cheetahs 11.60 10.34 5
24 1894 Luke, Cole 8 AZ Cheetahs 10.00 10.34 1
26 2444 Worthy, Michael 9 Vegas Stealth 8.90 10.37 6
27 1872 Colby, Travis 9 AZ Cheetahs 11.50 10.43 4
28 2072 Tate, Paris 9 Desert Storm 9.72 10.51 3
29 1988 Hobbs, Nico 8 Rising Sun 9.90 10.58 1
30 1999 Shorten, Nathan 8 Rising Sun 9.80 10.77 6
31 1926 Willart, Mitchell 9 AZ Heat 10.92 3
31 2443 Tharpe, Jeron 9 Vegas Stealth 9.60 10.92 4
33 2227 Knoell, Matt 9 South Orange Cou 10.10 11.13 6
34 2340 Huff, John-Michael 9 Unattached 11.23 2
35 2189 Phillips, Darryl 8 Nex Level 13.50 11.66 2

Event 211 60 Meter Dash Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 8.65 2/16/2003 D.J. Hubbard, Do Right
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 2440 Keys-Chappell, Deq 8 Vegas Stealth 9.11 9.00
2 2132 McLamb, Jordan 9 DoRight 9.05 9.02
3 2395 Morles, Shawn 10 United San Diego 9.26 9.10
4 2018 Williams, DeAndrea 9 AZ Titans 9.20 9.12
5 1869 Centers, Davin 9 AZ Cheetahs 9.33 9.41
6 2133 Nickerson, Braxton 8 DoRight 9.48 9.48
7 1940 Ivie, Blake 9 AZ Panthers 9.54 9.49
8 1991 Morris, Jordan 9 Rising Sun 9.30 9.79

Event 212 200 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
IC RECORD: 27.99 2/25/1996 Jared Ware, Vegas Stealth
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 1908 Williams, Javon 9 AZ Cheetahs 28.90 30.64 6
2 2132 McLamb, Jordan 9 DoRight 29.87 31.37 6
3 2440 Keys-Chappell, Deq 8 Vegas Stealth 30.80 31.92 6
4 1982 Curtis, Devontay 9 Rising Sun 32.90 32.08 5
5 2133 Nickerson, Braxton 8 DoRight 31.67 32.12 6
6 1882 Harris, DeAndre 8 AZ Cheetahs 35.00 32.20 4
7 1940 Ivie, Blake 9 AZ Panthers 32.96 32.44 4
8 2000 Simpson, Nathan 8 Rising Sun 32.00 33.59 5
9 2205 Jalani, Julian 9 Red Rock Racers 32.00 33.63 5
10 2395 Morles, Shawn 10 United San Diego 35.00 33.75 3
11 2018 Williams, DeAndrea 9 AZ Titans 34.20 1
12 2141 Tarvin, Kwame' 8 DoRight 31.67 34.38 6
13 2127 Hutchinson, Fredri 9 DoRight 32.00 34.45 5
14 2137 Relf, Robert 8 DoRight 31.98 34.56 5
15 1894 Luke, Cole 8 AZ Cheetahs 35.00 35.80 3
16 2120 Doss, Jamalmal 8 DoRight 34.03 36.09 4
17 2070 Robinson, Maalcom 9 Desert Storm 31.90 36.26 5
18 2073 Thomas, Darius 9 Desert Storm 35.50 36.49 3
19 2492 Nelson, Chris 9 Las Vegas Stride 36.62 1
20 2444 Worthy, Michael 9 Vegas Stealth 31.30 36.83 6
21 1993 Parks, Deon 9 Rising Sun 36.90 36.86 2
22 1999 Shorten, Nathan 8 Rising Sun 36.40 37.80 2
23 1881 Hall, Curtis 9 AZ Cheetahs 34.00 38.44 4
24 2388 Bennett, Mikal 10 United San Diego 35.20 38.50 3
25 2399 Wilson, Andre 9 United San Diego 34.50 39.32 4
26 1988 Hobbs, Nico 8 Rising Sun 41.00 39.95 2
27 2340 Huff, John-Michael 9 Unattached 41.70 1
28 2227 Knoell, Matt 9 South Orange Cou 38.10 42.28 2
29 2443 Tharpe, Jeron 9 Vegas Stealth 35.60 42.72 3
30 2114 Biagas, Cornelius 8 DoRight 42.61 43.49 1
31 2189 Phillips, Darryl 8 Nex Level 1:15.50 43.83 1

Event 213 400 Meter Dash Bantam Boys
===================================================================================
IC RECORD: 1:05.45 2/18/2001 Markus Wheaton, Do Right
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2396 Richardson, Kory 10 United San Diego 1:07.25 1:08.85 4
2 1908 Williams, Javon 9 AZ Cheetahs 1:08.00 1:11.03 4
3 1982 Curtis, Devontay 9 Rising Sun 1:15.00 1:12.06 3
4 2119 Dean, Tony 9 DoRight 1:17.20 1:12.13 3
5 2118 Dean, Deselle 9 DoRight 1:11.30 1:12.99 4
6 2205 Jalani, Julian 9 Red Rock Racers 1:11.00 1:14.61 4
7 2440 Keys-Chappell, Deq 8 Vegas Stealth 1:18.00 1:16.64 2
8 2001 Williford, Chad 8 Rising Sun 1:11.00 1:17.47 4
9 2195 Pryatel, Anthony 9 P S Vegas Flyers 1:09.00 1:21.54 4
10 1899 Mitchell, Michael 9 AZ Cheetahs 1:20.00 1:22.27 2
11 2444 Worthy, Michael 9 Vegas Stealth 1:16.00 1:23.32 3
12 1801 Dias, Randall 9 AlbuquerqueTrack 1:25.15 1
13 2388 Bennett, Mikal 10 United San Diego 1:14.00 1:25.32 3
14 2227 Knoell, Matt 9 South Orange Cou 1:28.00 1:35.81 1
15 2114 Biagas, Cornelius 8 DoRight 1:22.40 1:43.70 2

Event 214 800 Meter Run Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 2:48.87 2/22/1998 Kurtis Hoppie, Las Vegas Lizards
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2396 Richardson, Kory 10 United San Diego 2:36.56 2:49.22
2 2205 Jalani, Julian 9 Red Rock Racers 2:43.00 2:50.38
3 2118 Dean, Deselle 9 DoRight 2:53.03 2:55.81
4 2001 Williford, Chad 8 Rising Sun 3:00.00 2:56.81
5 2140 Shans, Jaylyn 8 DoRight 3:00.00 3:06.89
6 2195 Pryatel, Anthony 9 P S Vegas Flyers 2:40.00 3:09.04
7 1801 Dias, Randall 9 AlbuquerqueTrack 3:10.94
8 2023 Emery, Belteshazza 8 Blazers Track Cl 2:50.00 3:20.16
9 1876 Deuschel, Clayton 9 AZ Cheetahs 3:15.00 3:23.92

Event 215 1 Mile Run Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 6:00.10 3/1/1992 Chris Guerrero, Cold Water Express
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2118 Dean, Deselle 9 DoRight 6:03.00 6:13.43
2 1801 Dias, Randall 9 AlbuquerqueTrack 6:45.46
3 2140 Shans, Jaylyn 8 DoRight 6:16.00 6:55.28
4 2023 Emery, Belteshazza 8 Blazers Track Cl 6:40.00 7:04.59
5 1876 Deuschel, Clayton 9 AZ Cheetahs 7:25.00 7:08.36

Event 241 4x100 Meter Relay Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 1:01.90 2/16/2003 Do Right, Do Right
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 59.00 1:01.15
2 Arizona Cheetahs 'A' 1:20.00 1:03.33
3 Do Right 'A' 1:02.02 1:06.11
4 Vegas Stealth 'A' 1:06.95
5 Arizona Cheetahs 'B' 1:35.00 1:11.49

Event 251 4x100 Meter Relay Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 58.71 2/16/2003 Arizona Cheetahs, Arizona Cheetahs
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Rising Sun 'A' 1:03.00 1:00.89
2 Arizona Cheetahs 'A' 1:00.00 1:01.78
3 United San Diego Athletes Yout 'A' 57.00 1:02.12
4 Do Right 'B' 1:09.70 1:04.71
5 Arizona Rising Sun 'B' 1:08.00 1:12.25
-- Do Right 'A' 1:04.00 DQ

Event 261 High Jump Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 1.20m 2/20/2002 Ashley Aitken, Sara Selitto
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1836 Jordan, Sherrelle 8 AZ Cheetahs 1.00m 1.10m

Event 263 Long Jump Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 4.11m 2/16/2003 Hannah Carson, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1845 Moore, Ashlee 8 AZ Cheetahs 3.27m 3.46m
2 1929 Dancy, Joyelle 9 AZ Panthers 3.20m 3.11m
3 1934 Yarbrough, Chanel 8 AZ Panthers 3.10m 2.95m
4 1950 Morrow, Jaimi 9 AZ Puma 2.74m
5 2284 Irvin, Caitliaan 8 Nex Level 2.50m 2.69m
6 1933 Taylor, Dymon 9 AZ Panthers 2.75m 2.65m
7 1833 Forney, Danielle 9 AZ Cheetahs 2.16m 2.54m
8 2013 Griffin, Ke'yanna 8 AZ Titans 2.40m
9 1964 Colter, Taylor 8 Rising Sun 2.36m
10 1832 Farmer, Tamara 8 AZ Cheetahs 2.45m 2.01m
11 1928 Courtenay, Kaitlyn 8 AZ Panthers 2.50m 1.99m
-- 1963 Colter, Nakyra 9 Rising Sun 2.45m FOUL

Event 265 Shot Put (6#) Bantam Girls
================================================================================
IC RECORD: 7.70m 2/16/2003 Hannah Carson, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2246 Johnson, Cassie 8 Tonto 5.17m
2 1836 Jordan, Sherrelle 8 AZ Cheetahs 3.90m 4.76m
3 2244 Hinton, Andrea 8 Tonto 3.04m
4 1862 Waters, Tijaha 8 AZ Cheetahs 3.90m 2.77m

Event 271 High Jump Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 1.25m 2/18/2001 Chris Mathias, Shawn Forno,Joe Vermeer
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1953 McDonald, Andrew 9 AZ Puma 2.73m 1.25m
2 1872 Colby, Travis 9 AZ Cheetahs 1.00m 1.20m
3 2018 Williams, DeAndrea 9 AZ Titans J1.20m

Event 273 Long Jump Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 4.02m 2/17/2002 Tevin Blaylark, Arizona Panthers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1940 Ivie, Blake 9 AZ Panthers 3.05m 3.42m
2 2196 Jones, Jamaal 9 Bobcats 3.39m
3 1984 Dancer, Austin 8 Rising Sun 2.95m 3.28m
4 1869 Centers, Davin 9 AZ Cheetahs 3.50m 3.25m
5 1953 McDonald, Andrew 9 AZ Puma 3.20m
6 1991 Morris, Jordan 9 Rising Sun 3.55m 3.12m
7 1926 Willart, Mitchell 9 AZ Heat 2.77m
8 1881 Hall, Curtis 9 AZ Cheetahs 3.00m 2.72m
9 2114 Biagas, Cornelius 8 DoRight 2.80m 2.20m

Event 275 Shot Put (6#) Bantam Boys
================================================================================
IC RECORD: 9.37m 3/1/1992 Wes Gagarin, Metro Phoenix
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2196 Jones, Jamaal 9 Bobcats 7.77m
2 1872 Colby, Travis 9 AZ Cheetahs 7.47m 7.68m
3 2036 Garcia, Joe-Manuel 9 Casa Grande 6.00m 6.17m
4 2264 Thomas, Skyler 8 Tonto 5.59m

Event 301 60 Meter Dash Midget Girls
============================================================================
IC RECORD: 8.17 2/17/2002 Christine Owney, Silver State Jaguars
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2416 Keeton, Bre'una 11 Vegas Stealth 8.10 8.24q 3
2 2101 Meador, Sierra 11 DoRight 8.69q 4
3 1857 Smythe, Bryanna 11 AZ Cheetahs 8.00 8.72q 5
4 1821 Clay, Alexis 10 AZ Cheetahs 8.50 8.74q 1
5 1913 Lundy, Destiny 10 Arizona Flames 8.89q 2
6 2493 Crimer, Breaun 11 Las Vegas Stride 9.01q 3
7 2089 Dean, Diamin 11 DoRight 8.81 9.03q 4
8 1800 Byrd, Brittany 10 AlbuquerqueTrack 9.00 9.06q 5
9 2384 Dunn, Mary 12 United San Diego 8.50 9.08 2
9 1966 Lewis, Bianca 11 Rising Sun 8.80 9.08 4
11 2386 Henry, Desarick 11 United San Diego 9.12 1
12 2104 Roberson, Mykeisha 12 DoRight 10.38 9.13 3
13 1793 Meagan, Payne 11 Acorn/Oscar Bail 10.40 9.43 2
14 2014 Hockett, Naosha 10 AZ Titans 9.00 9.48 5
15 2098 Judie, Bailey 10 DoRight 9.47 9.59 1
16 1930 Edwards, Shantel 11 AZ Panthers 9.50 9.60 3
17 2111 Wheaton, Tianna 10 DoRight 9.33 9.61 1
18 1864 Williams, Tori 10 AZ Cheetahs 9.20 9.64 2
19 2112 Wheaton, Tyerra 10 DoRight 9.47 9.73 2
20 2054 Long, Dejanae 11 Desert Storm 8.90 9.80 2
21 1788 Ayala, Aerianna 11 Acorn/Oscar Bail 11.40 9.82 1
21 1859 Sutton, Alyssa 10 AZ Cheetahs 9.60 9.82 5
23 2100 McClain, Khadijah 10 DoRight 9.40 9.86 4
24 2491 Walker, Khadijah 12 Las Vegas Stride 9.87 3
25 2186 Guthrie, Ciarra 10 Nex Level 12.20 9.92 4
26 2096 Jackson, Brienna 12 DoRight 10.28 10.03 5
27 2187 Irvin, Jazmiaan 10 Nex Level 12.80 10.17 1
28 2471 Boyd, Samantha 11 Rising Sun 10.24 4
29 2158 Hyman, Quanisha 11 Las Vegas Stride 10.31 5
30 1927 Aspinall, Asya 11 AZ Panthers 9.15 10.41 3
31 2160 Lopez, Vanessa 10 Las Vegas Stride 10.50 5
32 2157 Dodge, Nakia 11 Las Vegas Stride 11.53 3
33 1843 McIntire, Carissa 10 AZ Cheetahs 12.60 12.21 4

Event 301 60 Meter Dash Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 8.17 2/17/2002 Christine Owney, Silver State Jaguars
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 2416 Keeton, Bre'una 11 Vegas Stealth 8.24 8.14
2 1857 Smythe, Bryanna 11 AZ Cheetahs 8.72 8.63
2 1821 Clay, Alexis 10 AZ Cheetahs 8.74 8.63
4 2101 Meador, Sierra 11 DoRight 8.69 8.66
5 1913 Lundy, Destiny 10 Arizona Flames 8.89 8.83
6 1800 Byrd, Brittany 10 AlbuquerqueTrack 9.06 8.92
7 2089 Dean, Diamin 11 DoRight 9.03 8.97

Event 302 200 Meter Dash Midget Girls
===================================================================================
IC RECORD: 25.69 2/22/1998 Jessica Onyepunuka, Arizona Rising Suns
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2416 Keeton, Bre'una 11 Vegas Stealth 27.60 27.19 7
2 2101 Meador, Sierra 11 DoRight 28.00 28.05 7
3 1837 Lee, Chinequa 11 AZ Cheetahs 29.00 29.19 7
4 1966 Lewis, Bianca 11 Rising Sun 28.00 29.46 7
5 2419 Marshall, Jhatara 10 Vegas Stealth 30.70 29.99 6
6 1913 Lundy, Destiny 10 Arizona Flames 30.06 1
7 2188 Williams, Niola 11 Nex Level 38.20 30.11 2
8 2089 Dean, Diamin 11 DoRight 30.13 30.51 6
9 2094 Evans, Jamesse 11 DoRight 30.87 30.63 5
10 2415 Gray, Jennifer 10 Vegas Stealth 31.60 30.96 5
11 2385 Henry, Aleeysha 12 United San Diego 31.05 1
12 1819 Caldwell, Cadija 10 AZ Cheetahs 30.30 31.18 6
13 1927 Aspinall, Asya 11 AZ Panthers 25.00 31.24 7
14 2098 Judie, Bailey 10 DoRight 32.54 31.43 4
15 1793 Meagan, Payne 11 Acorn/Oscar Bail 34.30 31.96 3
16 1800 Byrd, Brittany 10 AlbuquerqueTrack 30.50 31.99 6
17 2386 Henry, Desarick 11 United San Diego 32.17 2
18 2384 Dunn, Mary 12 United San Diego 34.00 32.29 3
19 1849 Muhammad, Salimah 10 AZ Cheetahs 32.00 32.32 4
20 2111 Wheaton, Tianna 10 DoRight 31.40 32.50 5
21 1930 Edwards, Shantel 11 AZ Panthers 32.90 32.51 4
22 2105 Shelton, Kierra 11 DoRight 34.16 32.90 3
23 2112 Wheaton, Tyerra 10 DoRight 31.26 33.73 5
24 2057 Moore, Burgundy 10 Desert Storm 29.30 33.80 6
25 2041 Brown, Destiny 11 Desert Storm 31.90 33.96 4
26 2054 Long, Dejanae 11 Desert Storm 29.10 33.97 6
27 1859 Sutton, Alyssa 10 AZ Cheetahs 33.70 34.00 4
28 2186 Guthrie, Ciarra 10 Nex Level 47.50 34.02 2
29 2491 Walker, Khadijah 12 Las Vegas Stride 34.23 1
30 1975 Tedquist, Kristin 11 Rising Sun 35.00 34.94 3
31 2045 Erin, Shepard 10 Desert Storm 31.90 35.16 5
32 2104 Roberson, Mykeisha 12 DoRight 37.40 35.45 3
33 2158 Hyman, Quanisha 11 Las Vegas Stride 35.92 2
34 2096 Jackson, Brienna 12 DoRight 35.94 36.09 3
35 2187 Irvin, Jazmiaan 10 Nex Level 52.80 36.69 2
36 2471 Boyd, Samantha 11 Rising Sun 37.02 1
36 2155 Calvin, Kiara 10 Las Vegas Stride 37.02 1
38 2429 Thomas, Monique 10 Vegas Stealth 28.60 37.18 7
39 2046 Grant, Mia 10 Desert Storm 31.70 38.66 5
40 2157 Dodge, Nakia 11 Las Vegas Stride 44.14 2
41 1843 McIntire, Carissa 10 AZ Cheetahs 50.00 47.05 1

Event 303 400 Meter Dash Midget Girls
===================================================================================
IC RECORD: 1:02.99 2/20/2000 Judith Onyepunuka, Arizona Rising Suns
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 1837 Lee, Chinequa 11 AZ Cheetahs 1:00.50 1:04.69 6
2 1966 Lewis, Bianca 11 Rising Sun 1:05.00 1:05.41 6
3 1816 Allen, Arielle 11 AZ Cheetahs 1:09.00 1:10.07 6
4 2089 Dean, Diamin 11 DoRight 1:23.05 1:10.14 2
5 2188 Williams, Niola 11 Nex Level 1:26.00 1:10.30 1
6 2100 McClain, Khadijah 10 DoRight 1:11.00 1:10.67 5
7 2415 Gray, Jennifer 10 Vegas Stealth 1:14.00 1:10.81 4
8 2417 King, Jessica 11 Vegas Stealth 1:09.00 1:12.26 6
9 1927 Aspinall, Asya 11 AZ Panthers 1:10.00 1:12.39 5
10 2385 Henry, Aleeysha 12 United San Diego 1:13.00 2
11 1849 Muhammad, Salimah 10 AZ Cheetahs 1:15.00 1:13.61 4
12 2094 Evans, Jamesse 11 DoRight 1:23.05 1:13.69 2
13 2111 Wheaton, Tianna 10 DoRight 1:17.62 1:14.15 3
14 2427 Thomas, Ashar 11 Vegas Stealth 1:09.00 1:14.32 5
15 2098 Judie, Bailey 10 DoRight 1:17.62 1:14.58 3
16 2419 Marshall, Jhatara 10 Vegas Stealth 1:09.00 1:14.69 6
17 2422 McAdory, Sonia 11 Vegas Stealth 1:10.00 1:15.88 5
18 2112 Wheaton, Tyerra 10 DoRight 1:21.12 1:16.43 2
19 2093 Etheridge, Shanae 11 DoRight 1:13.74 1:17.34 4
20 2057 Moore, Burgundy 10 Desert Storm 1:10.00 1:20.13 5
21 1847 Morris, Jasmine 10 AZ Cheetahs 1:18.00 1:20.42 3
22 1859 Sutton, Alyssa 10 AZ Cheetahs 1:18.00 1:20.82 3
23 1802 Hoyt, Jessi 11 AZ Blaze 1:30.00 1:23.39 1
24 2174 Coe, Shea 10 M'Za Greyhounds 1:22.30 1:24.53 3
25 2160 Lopez, Vanessa 10 Las Vegas Stride 1:25.28 1
26 2041 Brown, Destiny 11 Desert Storm 1:16.00 1:25.82 4
27 2386 Henry, Desarick 11 United San Diego 1:26.30 2
28 2384 Dunn, Mary 12 United San Diego 1:17.00 1:28.52 3
29 2104 Roberson, Mykeisha 12 DoRight 1:39.10 1:32.02 1
30 2429 Thomas, Monique 10 Vegas Stealth 1:12.00 1:35.58 5
31 2011 Dancer, Ranisha 10 AZ Titans 1:36.88 1
32 2096 Jackson, Brienna 12 DoRight 1:38.00 1:40.00 1
-- 2045 Erin, Shepard 10 Desert Storm 1:17.00 DQ 4
-- 2416 Keeton, Bre'una 11 Vegas Stealth 1:09.00 DQ 6
-- 2105 Shelton, Kierra 11 DoRight 1:21.12 DQ 2
-- 2046 Grant, Mia 10 Desert Storm 1:14.00 DQ 4

Event 304 800 Meter Run Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 2:33.39 2/20/2000 Allie Abdouch, Speed Inc
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2101 Meador, Sierra 11 DoRight 3:00.00 2:42.74
2 2417 King, Jessica 11 Vegas Stealth 2:31.00 2:51.10
3 2422 McAdory, Sonia 11 Vegas Stealth 2:38.00 2:57.81
4 2427 Thomas, Ashar 11 Vegas Stealth 2:30.00 2:59.65
5 2385 Henry, Aleeysha 12 United San Diego 3:00.45
6 1826 Deuschel, Jessica 10 AZ Cheetahs 3:00.00 3:06.16
7 2034 Naha, Kayla 11 Casa Grande 3:06.73
8 2093 Etheridge, Shanae 11 DoRight 3:17.40 3:07.17
9 2100 McClain, Khadijah 10 DoRight 3:07.87
10 1802 Hoyt, Jessi 11 AZ Blaze 3:10.00 3:23.46
-- 1919 Meyers, Chelsa 11 AZ Heat 3:31.07 DNF

Event 305 1 Mile Run Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 5:47.00 3/1/1992 Julie Kyriacou, Las Vegas Lizards
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2417 King, Jessica 11 Vegas Stealth 5:21.00 6:31.03
2 2422 McAdory, Sonia 11 Vegas Stealth 6:37.00 6:32.30
3 2019 Jones, Hayley 11 Az Track Club 5:48.00 6:42.57
4 1826 Deuschel, Jessica 10 AZ Cheetahs 6:43.00 6:48.62
5 2034 Naha, Kayla 11 Casa Grande 6:25.00 6:55.20
6 2427 Thomas, Ashar 11 Vegas Stealth 4:56.00 7:05.06
7 1806 Thompson, Alexis 10 AZ Blaze 7:02.00 7:18.68
8 1805 Rumbo, Kailey 11 AZ Blaze 7:07.00 7:23.90
9 2011 Dancer, Ranisha 10 AZ Titans 7:47.14

Event 311 60 Meter Dash Midget Boys
============================================================================
IC RECORD: 8.18 2/17/2002 Marcus Wheaton, Do Right
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2391 Crosland, Anthony 12 United San Diego 7.00 8.05q 1
2 1986 Flowers, Marquis 11 Rising Sun 8.00 8.31q 4
3 2335 Hardwick, De'Saan 11 Unattached 8.37q 2
4 2392 Davis, Bryant 12 United San Diego 8.41q 3
5 2490 Johnson, Regis 12 AZ Panthers 8.47q 4
6 1907 Waters, Trey 11 AZ Cheetahs 8.30 8.55q 2
7 1878 Easley, DeAnthony 10 AZ Cheetahs 7.90 8.57q 2
8 1936 Blaylark, Tevin 11 AZ Panthers 8.76q 1
9 1945 Robinson, Randy 11 AZ Panthers 8.85 8.77 3
10 2113 Atkins, Bryson 10 DoRight 8.32 8.79 1
11 2134 Primous, Jovan 11 DoRight 9.53 8.83 1
12 2225 Cody, Brandon 11 South Orange Cou 7.90 8.89 3
13 2143 Trotter, Cory 11 DoRight 8.84 9.05 1
14 2407 Parker, Jordan 11 Vegas Lightning 8.87 9.08 2
15 1956 Palmer, Steven 11 AZ Puma 10.18 9.11 3
16 1904 Richardson, Trey 10 AZ Cheetahs 9.00 9.12 4
17 2067 Johnson-Rowland, D 11 Desert Storm 8.93 9.25 4
18 2007 Mueller, Axel 11 AZ Striders 9.29 1
19 1941 Jackson, Jammal 10 AZ Panthers 9.25 9.35 1
20 2458 Sanchez, Joel 11 Vernon Smith Inf 9.12 9.60 3
21 2166 Hines, David 10 Las Vegas Stride 9.62 3
22 2138 Roberson, Michael 12 DoRight 9.10 9.71 2
23 1809 Carr, Timmy 10 AZ Blaze 13.50 9.73 4
24 2066 Harrison, Terry 10 Desert Storm 8.30 10.10 3
25 1880 Hall, Alexander 11 AZ Cheetahs 11.50 10.75 2
26 1813 Williams, Shawn 11 AZ Blaze 14.68 10.88 4

Event 311 60 Meter Dash Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 8.18 2/17/2002 Marcus Wheaton, Do Right
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 2391 Crosland, Anthony 12 United San Diego 8.05 8.04
2 1986 Flowers, Marquis 11 Rising Sun 8.31 8.29
3 2335 Hardwick, De'Saan 11 Unattached 8.37 8.35
4 2392 Davis, Bryant 12 United San Diego 8.41 8.48
5 1878 Easley, DeAnthony 10 AZ Cheetahs 8.57 8.52
6 1907 Waters, Trey 11 AZ Cheetahs 8.55 8.70
7 1936 Blaylark, Tevin 11 AZ Panthers 8.76 8.73

Event 312 200 Meter Dash Midget Boys
===================================================================================
IC RECORD: 26.41 2/16/2003 Marcus Wheaton, Do Right
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2391 Crosland, Anthony 12 United San Diego 27.60 27.62 7
2 2393 Faruq, Nurideen 12 United San Diego 28.20 27.85 6
3 2392 Davis, Bryant 12 United San Diego 27.65 27.97 7
4 1986 Flowers, Marquis 11 Rising Sun 28.50 28.13 6
5 1907 Waters, Trey 11 AZ Cheetahs 28.40 28.22 6
6 1981 Bowen Jr, Keith 11 Rising Sun 28.00 28.23 7
7 1878 Easley, DeAnthony 10 AZ Cheetahs 28.00 28.55 7
8 2490 Johnson, Regis 12 AZ Panthers 28.62 1
9 2335 Hardwick, De'Saan 11 Unattached 29.02 2
9 1936 Blaylark, Tevin 11 AZ Panthers 28.50 29.02 6
11 1989 Mathis, Raymond 11 Rising Sun 30.00 30.49 5
12 2407 Parker, Jordan 11 Vegas Lightning 27.60 30.67 7
13 1891 Jordan, Michael 11 AZ Cheetahs 30.00 30.68 3
14 1904 Richardson, Trey 10 AZ Cheetahs 32.00 30.74 4
15 2181 Sablan, Jimmy 11 M'Za Greyhounds 30.77 1
16 2441 Ringgold, Kameron 10 Vegas Stealth 29.60 30.93 5
17 1956 Palmer, Steven 11 AZ Puma 32.11 31.01 4
18 2197 Jones Jr, Erwin 11 Bobcats 31.34 1
19 2225 Cody, Brandon 11 South Orange Cou 29.10 31.48 5
20 2007 Mueller, Axel 11 AZ Striders 31.66 2
21 2067 Johnson-Rowland, D 11 Desert Storm 29.30 32.13 5
22 2458 Sanchez, Joel 11 Vernon Smith Inf 31.10 32.14 4
23 1945 Robinson, Randy 11 AZ Panthers 29.00 32.27 6
24 2168 White, Ricky 11 Las Vegas Stride 32.72 2
25 2142 Thompson, Ricky 10 DoRight 32.38 32.74 4
26 2462 Vargas, Ramon 10 Vernon Smith Inf 28.80 32.93 6
27 2138 Roberson, Michael 12 DoRight 32.48 33.20 3
28 2166 Hines, David 10 Las Vegas Stride 33.32 2
29 2065 Fennell, Joseph 11 Desert Storm 29.60 34.22 5
30 2069 Neal, Tyler 10 Desert Storm 31.90 34.23 4
31 1996 Scott, Devontay 11 Rising Sun 33.00 35.35 3
32 2398 Taylor, Brandon 12 United San Diego 33.00 36.30 3
33 2066 Harrison, Terry 10 Desert Storm 33.70 36.45 1
34 2038 Lucero, Manuel 10 Casa Grande 36.00 38.58 3

Event 313 400 Meter Dash Midget Boys
===================================================================================
IC RECORD: 1:00.90 2/17/2002 Marcus Wheaton, Do Right
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2026 Muhudin, Roblet 11 Blazers Track Cl 1:00.00 1:02.82 4
2 1981 Bowen Jr, Keith 11 Rising Sun 1:03.00 1:04.60 4
3 2393 Faruq, Nurideen 12 United San Diego 1:08.00 1:05.93 4
4 1884 Hayes, Issac 10 AZ Cheetahs 1:04.00 1:07.65 4
5 2181 Sablan, Jimmy 11 M'Za Greyhounds 1:08.47 1
6 2225 Cody, Brandon 11 South Orange Cou 1:09.00 1:10.22 3
7 2134 Primous, Jovan 11 DoRight 1:15.50 1:10.32 2
8 2441 Ringgold, Kameron 10 Vegas Stealth 1:09.00 1:11.52 4
9 2143 Trotter, Cory 11 DoRight 1:19.07 1:12.43 2
10 1989 Mathis, Raymond 11 Rising Sun 1:14.00 1:15.25 2
11 2168 White, Ricky 11 Las Vegas Stride 1:15.37 1
12 2065 Fennell, Joseph 11 Desert Storm 1:15.00 1:17.76 2
13 2462 Vargas, Ramon 10 Vernon Smith Inf 1:09.00 1:19.13 3
14 2067 Johnson-Rowland, D 11 Desert Storm 1:09.00 1:20.16 3
15 2398 Taylor, Brandon 12 United San Diego 1:15.00 1:26.68 3
16 2069 Neal, Tyler 10 Desert Storm 1:20.00 1:30.61 2
17 2038 Lucero, Manuel 10 Casa Grande 1:27.00 1:31.14 1
-- 2113 Atkins, Bryson 10 DoRight 1:12.65 DQ 3

Event 314 800 Meter Run Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 2:24.30 2/27/1994 Oscar Mendez, Fast Action
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2026 Muhudin, Roblet 11 Blazers Track Cl 2:26.00 2:30.42
2 1871 Clegg, Casey 11 AZ Cheetahs 2:30.00 2:38.01
3 1952 Brannick, Eric 11 AZ Puma 2:41.00 2:45.60
4 1884 Hayes, Issac 10 AZ Cheetahs 2:38.00 2:46.08
5 2017 Smith, Skakir 11 AZ Titans 2:55.41
6 2142 Thompson, Ricky 10 DoRight 3:06.50 2:55.76
7 2113 Atkins, Bryson 10 DoRight 3:09.60 2:56.35
8 2134 Primous, Jovan 11 DoRight 3:08.75 2:57.21
9 2143 Trotter, Cory 11 DoRight 3:01.22 2:58.93

Event 315 1 Mile Run Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 5:23.50 2/25/1996 Billy Smith, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2026 Muhudin, Roblet 11 Blazers Track Cl 5:30.00 5:33.94
2 1871 Clegg, Casey 11 AZ Cheetahs 6:00.00 5:52.49
3 1952 Brannick, Eric 11 AZ Puma 6:08.00 6:11.67
4 2020 Cabrera, James 10 Az Track Club 6:28.44
5 2017 Smith, Skakir 11 AZ Titans 6:31.36
6 2142 Thompson, Ricky 10 DoRight 6:50.00 7:12.62
7 1812 Thomas, Ryan 11 AZ Blaze 7:15.00 7:51.63
8 2022 Reniewicki, Peter 10 Az Track Club 6:35.00 8:08.16

Event 321 60 Meter Hurdles 30" Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 10.30 2/17/2002 Jndia Cleveland, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1819 Caldwell, Cadija 10 AZ Cheetahs 10.90 12.05
2 1820 Carson, Hannah 10 AZ Cheetahs 10.40 12.11
3 1847 Morris, Jasmine 10 AZ Cheetahs 13.00 13.56

Event 331 60 Meter Hurdles 30" Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 10.53 2/17/2002 Bryce Lamb, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2197 Jones Jr, Erwin 11 Bobcats 11.67
2 1956 Palmer, Steven 11 AZ Puma 11.62 11.77
3 2131 March, Ronald 11 DoRight 12.56 12.74

Event 341 4x100 Meter Relay Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 55.20 2/16/2003 Arizona Cheetahs, Arizona Cheetahs
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Cheetahs 'A' 55.00 56.21
2 Arizona Cheetahs 'B' 1:00.00 1:02.89
3 Las Vegas Striders 'A' 1:08.26

Event 351 4x100 Meter Relay Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 53.51 2/16/2003 United San Diego Athletes, United San Diego
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 United San Diego Athletes Yout 'A' 53.00 53.80
2 Arizona Cheetahs 'A' 57.00 55.51

Event 361 High Jump Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 1.55m 2/25/1996 Jacquelyn Johnson, Yuma Velly Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1816 Allen, Arielle 11 AZ Cheetahs 1.00m 1.25m
2 1847 Morris, Jasmine 10 AZ Cheetahs 1.00m 1.15m
3 2174 Coe, Shea 10 M'Za Greyhounds 1.16m J1.15m

Event 363 Long Jump Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 4.89m 2/25/1996 Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1820 Carson, Hannah 10 AZ Cheetahs 4.00m 4.21m
2 1857 Smythe, Bryanna 11 AZ Cheetahs 4.00m 4.10m
3 1821 Clay, Alexis 10 AZ Cheetahs 4.00m 3.85m
4 2014 Hockett, Naosha 10 AZ Titans 3.73m
5 1793 Meagan, Payne 11 Acorn/Oscar Bail 3.42m 3.48m
6 1805 Rumbo, Kailey 11 AZ Blaze 3.14m 3.38m
7 2186 Guthrie, Ciarra 10 Nex Level 3.27m
8 1913 Lundy, Destiny 10 Arizona Flames 3.20m
9 2187 Irvin, Jazmiaan 10 Nex Level 3.01m
10 1930 Edwards, Shantel 11 AZ Panthers 4.10m 3.00m
11 1852 Richardson, Derria 10 AZ Cheetahs 3.00m 2.34m
12 1806 Thompson, Alexis 10 AZ Blaze 3.00m 2.16m

Event 365 Shot Put Midget Girls
================================================================================
IC RECORD: 10.58m 2/22/1998 Laura Bliss, Phoenix Bobcats
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1820 Carson, Hannah 10 AZ Cheetahs 9.00m 9.53m
2 2094 Evans, Jamesse 11 DoRight 9.34m 9.45m
3 1788 Ayala, Aerianna 11 Acorn/Oscar Bail 10.33m 8.40m
4 2032 Lucero, Frances 11 Casa Grande 6.45m 7.28m
5 2105 Shelton, Kierra 11 DoRight 5.54m 6.25m
6 1864 Williams, Tori 10 AZ Cheetahs 6.00m 5.84m
7 2247 Quade, Hannah 11 Tonto 5.78m
8 2245 Hinton, Shawte 10 Tonto 5.12m
9 1919 Meyers, Chelsa 11 AZ Heat 4.85m
10 1843 McIntire, Carissa 10 AZ Cheetahs 5.60m 3.58m

Event 371 High Jump Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 1.47m 2/24/1991 Brian Stribly, Jimmy Arollo, Arizona Elite
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2197 Jones Jr, Erwin 11 Bobcats 1.35m
2 2131 March, Ronald 11 DoRight 2.00m 1.20m
3 2351 Lieberman, Cody 10 Unattached 1.16m 1.05m
4 1957 Pena, Chris 11 AZ Puma 0.95m

Event 373 Long Jump Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 4.98m 2/24/1991 Bryan Derdenger, Metro Phoenix
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1936 Blaylark, Tevin 11 AZ Panthers 4.55m 4.94m
2 2017 Smith, Skakir 11 AZ Titans 4.32m
3 1891 Jordan, Michael 11 AZ Cheetahs 4.00m 3.88m
4 2407 Parker, Jordan 11 Vegas Lightning 3.77m
5 2131 March, Ronald 11 DoRight 3.60m 3.72m
6 2462 Vargas, Ramon 10 Vernon Smith Inf 3.69m
7 1904 Richardson, Trey 10 AZ Cheetahs 4.00m 3.60m
8 1945 Robinson, Randy 11 AZ Panthers 3.48m
9 2458 Sanchez, Joel 11 Vernon Smith Inf 3.70m 3.44m
10 1957 Pena, Chris 11 AZ Puma 2.95m
11 1996 Scott, Devontay 11 Rising Sun 3.90m 2.92m
12 1812 Thomas, Ryan 11 AZ Blaze 1.84m 2.83m
13 1941 Jackson, Jammal 10 AZ Panthers 2.79m
14 1813 Williams, Shawn 11 AZ Blaze 1.60m 2.12m

Event 375 Shot Put Midget Boys
================================================================================
IC RECORD: 10.99m 2/20/2000 Mitch Hamilton, Arizona Puma
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2254 Doka, Valentino 11 Tonto 9.93m
2 2351 Lieberman, Cody 10 Unattached 8.55m 9.62m
3 2266 Waterman, Cody 12 Tonto 8.86m
4 1989 Mathis, Raymond 11 Rising Sun 8.22m
5 2265 Thomas, Trevor 11 Tonto 6.76m
6 1880 Hall, Alexander 11 AZ Cheetahs 6.50m 6.58m
7 1814 Williams, Zane 11 AZ Blaze 5.77m
8 2022 Reniewicki, Peter 10 Az Track Club 5.17m 5.51m
9 1813 Williams, Shawn 11 AZ Blaze 5.28m

Event 401 60 Meter Dash Youth Girls
============================================================================
IC RECORD: 7.64 2/16/2003 Terra Evans, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2420 Marshall, Sharonte 13 Vegas Stealth 7.92 8.06q 2
2 1792 Mcgee, Whitney 13 Acorn/Oscar Bail 6.00 8.11q 4
3 1978 Williams, Serene 12 Rising Sun 8.00 8.34q 1
4 1822 Cleveland, Jndia 13 AZ Cheetahs 7.90 8.40q 3
5 1794 Miller, Michelle 13 Acorn/Oscar Bail 8.70 8.46q 2
6 1841 Matthews, Larissa 12 AZ Cheetahs 8.20 8.48q 3
7 1962 Colter, Brittney 12 Rising Sun 8.10 8.54q 1
8 2228 Collins, Samantha 12 AZ Heat 8.56q 4
9 1961 Clarke, Stacy 12 Rising Sun 8.70 8.62 3
10 1848 Muhammad, Khadejah 13 AZ Cheetahs 8.40 8.66 1
11 1850 Reyas, Angela 12 AZ Cheetahs 8.50 8.80 1
12 2091 Easley, Alexis 12 DoRight 8.36 8.82 2
13 1921 Willard, Sabrina 13 AZ Heat 8.97 8.83 4
14 2092 Easley, Asia 13 DoRight 8.36 8.84 3
15 2083 Blakes, Brittany 12 DoRight 8.30 8.85 4
16 2084 Blevins, Arisha 13 DoRight 8.15 8.86 2
17 2413 Douglas, DelRhonda 12 Vegas Stealth 8.96 8.91 4
18 2061 Thomas, Kavasha 13 Desert Storm 8.21 9.05 4
19 2085 Blevins, Nakita 12 DoRight 9.70 9.14 1
20 1917 Clarson, Cheyenne 13 AZ Heat 9.50 9.25 1
21 2106 Taylor, Janay 14 DoRight 9.10 9.42 2
22 1977 Tucker, Kennisha 13 Rising Sun 9.00 9.69 3
23 1863 Williams, Taylor 12 AZ Cheetahs 9.80 9.83 2
24 2154 Burton, Mercedes 12 Las Vegas Stride 11.45 4

Event 401 60 Meter Dash Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 7.64 2/16/2003 Terra Evans, Arizona Cheetahs
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 2420 Marshall, Sharonte 13 Vegas Stealth 8.06 7.95
2 1792 Mcgee, Whitney 13 Acorn/Oscar Bail 8.11 8.10
3 1978 Williams, Serene 12 Rising Sun 8.34 8.12
4 1822 Cleveland, Jndia 13 AZ Cheetahs 8.40 8.39
5 2228 Collins, Samantha 12 AZ Heat 8.56 8.50
6 1841 Matthews, Larissa 12 AZ Cheetahs 8.48 8.51
7 1962 Colter, Brittney 12 Rising Sun 8.54 8.53
8 1794 Miller, Michelle 13 Acorn/Oscar Bail 8.46 8.57

Event 402 200 Meter Dash Youth Girls
===================================================================================
IC RECORD: 24.84 2/16/2003 Terra Evans, Arizona Cheetahs
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2420 Marshall, Sharonte 13 Vegas Stealth 26.70 25.78 7
2 1795 Runnels, Sheilicia 13 Acorn/Oscar Bail 25.20 26.47 7
3 2029 Williams, Tacole 12 Blazers Track Cl 26.02 26.93 7
4 1978 Williams, Serene 12 Rising Sun 26.80 27.22 7
5 1792 Mcgee, Whitney 13 Acorn/Oscar Bail 25.70 27.73 7
6 1791 Lindsay, Roach 13 Acorn/Oscar Bail 26.50 27.80 7
7 2109 Vinson, Joenisha 13 DoRight 27.60 27.93 6
8 1855 Sheffield, Cassie 14 AZ Cheetahs 30.00 28.17 3
9 1794 Miller, Michelle 13 Acorn/Oscar Bail 28.20 28.24 5
10 2424 Osteen, Jessica 13 Vegas Stealth 26.90 28.41 6
11 1841 Matthews, Larissa 12 AZ Cheetahs 28.00 28.45 5
12 2091 Easley, Alexis 12 DoRight 28.70 28.55 4
13 1798 Wadsworth, Monay 12 Acorn/Oscar Bail 28.20 28.62 5
14 1856 Smith, Shanel 12 AZ Cheetahs 28.50 28.64 4
15 1961 Clarke, Stacy 12 Rising Sun 29.30 28.73 4
16 1921 Willard, Sabrina 13 AZ Heat 28.22 28.94 5
17 2092 Easley, Asia 13 DoRight 29.30 29.44 3
18 1848 Muhammad, Khadejah 13 AZ Cheetahs 27.80 29.48 6
19 1962 Colter, Brittney 12 Rising Sun 28.00 29.63 5
20 1971 Pratt, Denevia 12 Rising Sun 28.90 29.75 4
21 2110 Ward, Anastasia 13 DoRight 29.87 30.04 3
22 2493 Crimer, Breaun 11 Las Vegas Stride 30.29 1
23 2408 Adams, Aushanquia 13 Vegas Stealth 27.90 30.76 5
24 2190 Coats, Kiana 13 P S Vegas Flyers 27.50 30.95 6
25 1917 Clarson, Cheyenne 13 AZ Heat 30.58 30.96 2
26 1803 McCants, Shariyell 14 Vegas Stealth 29.60 31.02 3
27 2061 Thomas, Kavasha 13 Desert Storm 27.30 31.49 6
28 2106 Taylor, Janay 14 DoRight 32.45 31.56 2
29 1824 Davis, Khaeli 12 AZ Cheetahs 32.00 31.68 2
30 2084 Blevins, Arisha 13 DoRight 28.26 31.79 4
31 2418 Kirvin, Jessica 12 Vegas Stealth 31.70 32.73 2
32 1863 Williams, Taylor 12 AZ Cheetahs 33.00 32.88 2
33 2161 Rankin, Shyeisha 12 Las Vegas Stride 34.32 1
34 1977 Tucker, Kennisha 13 Rising Sun 35.90 34.80 1
35 2055 McJoy, Erica 13 Desert Storm 29.10 36.79 4
36 2056 Moore, Abony 12 Desert Storm 29.30 36.93 3
37 2044 Cooper, Zakiya 12 Desert Storm 29.70 38.91 3
38 2154 Burton, Mercedes 12 Las Vegas Stride 41.78 1

Event 403 400 Meter Dash Youth Girls
===================================================================================
IC RECORD: 58.56 2/20/2000 Thy Newton, Rancho Cucamunga
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 1797 Sims, Deja 13 Acorn/Oscar Bail 1:01.00 1:01.77 6
2 2029 Williams, Tacole 12 Blazers Track Cl 1:00.02 1:01.80 7
3 2420 Marshall, Sharonte 13 Vegas Stealth 1:01.00 1:03.04 6
4 1855 Sheffield, Cassie 14 AZ Cheetahs 1:05.00 1:03.25 5
5 1795 Runnels, Sheilicia 13 Acorn/Oscar Bail 59.00 1:03.35 7
6 1791 Lindsay, Roach 13 Acorn/Oscar Bail 1:01.30 1:03.52 6
7 1796 Simmons, Amber 12 Acorn/Oscar Bail 1:02.30 1:04.78 6
8 2424 Osteen, Jessica 13 Vegas Stealth 59.70 1:04.86 7
9 2411 Connor, Unique 12 Vegas Stealth 1:08.00 1:05.15 4
10 1790 Brown, Marshay 13 Acorn/Oscar Bail 59.00 1:05.63 7
11 2083 Blakes, Brittany 12 DoRight 1:10.06 1:08.00 3
12 1971 Pratt, Denevia 12 Rising Sun 1:02.00 1:08.36 6
13 1856 Smith, Shanel 12 AZ Cheetahs 1:05.00 1:08.71 5
14 2110 Ward, Anastasia 13 DoRight 1:12.05 1:08.90 3
15 1978 Williams, Serene 12 Rising Sun 1:00.00 1:09.25 7
16 1961 Clarke, Stacy 12 Rising Sun 1:09.00 1:10.06 4
17 2092 Easley, Asia 13 DoRight 1:11.17 1:10.43 3
18 2402 Regal, Brittney 12 Vegas Lightning 1:10.00 1:10.91 4
19 2191 Coats, Tynia 12 P S Vegas Flyers 1:00.00 1:11.30 7
20 2033 Minck, Angela 13 Casa Grande 1:06.00 1:11.79 5
21 2190 Coats, Kiana 13 P S Vegas Flyers 1:02.00 1:12.12 6
22 1803 McCants, Shariyell 14 Vegas Stealth 1:07.00 1:12.41 4
23 2061 Thomas, Kavasha 13 Desert Storm 1:07.00 1:12.52 5
24 1850 Reyas, Angela 12 AZ Cheetahs 1:10.00 1:14.26 3
25 2413 Douglas, DelRhonda 12 Vegas Stealth 1:09.00 1:14.55 4
26 2106 Taylor, Janay 14 DoRight 1:25.02 1:15.44 1
27 2085 Blevins, Nakita 12 DoRight 1:23.80 1:16.05 1
28 2408 Adams, Aushanquia 13 Vegas Stealth 1:11.00 1:16.71 3
29 2418 Kirvin, Jessica 12 Vegas Stealth 1:04.00 1:23.71 5
30 2161 Rankin, Shyeisha 12 Las Vegas Stride 1:25.15 1
31 2055 McJoy, Erica 13 Desert Storm 1:12.00 1:29.04 3
32 2044 Cooper, Zakiya 12 Desert Storm 1:10.00 1:30.59 4
33 1968 Menhennet, Lisa 12 Rising Sun 1:38.00 1:31.56 1
34 1969 Pinkley, Britney 13 Rising Sun 1:15.00 1:34.91 2
35 2421 McAdory, Dorene 13 Vegas Stealth 1:14.00 1:36.73 2
36 1863 Williams, Taylor 12 AZ Cheetahs 1:15.00 1:39.27 2
37 1824 Davis, Khaeli 12 AZ Cheetahs 1:15.00 1:41.84 2
38 2056 Moore, Abony 12 Desert Storm 1:15.00 1:46.58 2
-- 1798 Wadsworth, Monay 12 Acorn/Oscar Bail 1:03.00 DQ 5

Event 404 800 Meter Run Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 2:27.81 2/20/2000 Nikki Peterson, Red Rock Racers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2029 Williams, Tacole 12 Blazers Track Cl 2:25.00 2:39.87
2 2424 Osteen, Jessica 13 Vegas Stealth 2:26.00 2:39.94
3 2411 Connor, Unique 12 Vegas Stealth 2:21.00 2:42.64
4 1965 Hamblin, Lisa 13 Rising Sun 2:33.00 2:44.32
5 2412 Devine, AhSherae 12 Vegas Stealth 2:29.00 2:46.42
6 2191 Coats, Tynia 12 P S Vegas Flyers 2:30.00 2:47.28
7 1797 Sims, Deja 13 Acorn/Oscar Bail 2:29.00 2:48.50
8 1796 Simmons, Amber 12 Acorn/Oscar Bail 2:32.30 2:49.17
9 1828 Eckert, Dawn 13 AZ Cheetahs 2:35.00 2:49.20
10 1790 Brown, Marshay 13 Acorn/Oscar Bail 2:40.00 2:49.76
11 1969 Pinkley, Britney 13 Rising Sun 2:50.00 2:49.97
12 2033 Minck, Angela 13 Casa Grande 2:38.00 2:51.27
13 2091 Easley, Alexis 12 DoRight 2:51.43
14 1971 Pratt, Denevia 12 Rising Sun 2:42.00 2:52.25
15 1803 McCants, Shariyell 14 Vegas Stealth 2:39.00 2:54.68
16 2464 Rydeski, Elizabeth 12 Votress 3:00.00 2:54.97
17 2083 Blakes, Brittany 12 DoRight 2:48.37 2:55.78
18 2402 Regal, Brittney 12 Vegas Lightning 2:45.00 2:58.42
19 2421 McAdory, Dorene 13 Vegas Stealth 3:03.00 3:00.74
20 1855 Sheffield, Cassie 14 AZ Cheetahs 2:40.00 3:02.29
21 2085 Blevins, Nakita 12 DoRight 3:19.89 3:06.15
22 1846 Morris, Desiree 12 AZ Cheetahs 2:45.00 3:07.59
23 2110 Ward, Anastasia 13 DoRight 3:02.71 3:08.88
24 1824 Davis, Khaeli 12 AZ Cheetahs 3:00.00 3:28.75
25 1968 Menhennet, Lisa 12 Rising Sun 4:10.00 3:41.31

Event 405 1 Mile Run Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 5:39.06 2/18/2001 Deleyna Jensen, Red Rock Racers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1828 Eckert, Dawn 13 AZ Cheetahs 5:50.00 6:15.45
2 1949 Green, Alexandra 12 AZ Puma 6:05.00 6:18.50
3 2412 Devine, AhSherae 12 Vegas Stealth 5:51.00 6:24.25
4 2411 Connor, Unique 12 Vegas Stealth 5:33.00 6:40.06
5 2031 Bender, Katie 13 Casa Grande 6:20.00 7:31.85

Event 411 60 Meter Dash Youth Boys
============================================================================
IC RECORD: 7.61 2/17/2002 Tony Wheaton, Do Right
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1888 Jackson, Steven 13 AZ Cheetahs 7.40 7.26q 1
2 2136 Primous, Phillip 13 DoRight 7.49 7.65q 1
3 2125 Hines, Jamil 13 DoRight 7.61 7.72q 2
4 2144 Wheaton, Clint 13 DoRight 7.59 7.75q 3
5 2126 Hooks, Anthony 14 DoRight 7.81q 4
6 1946 Sylve, Eric 13 AZ Panthers 7.75 7.85q 5
6 1866 Bernard, Harold 13 AZ Cheetahs 7.30 7.85q 3
8 2389 Cannon, Isaac 14 United San Diego 6.50 7.94q 5
9 1922 Disabella, Miles 13 AZ Heat 8.12 7.99 2
10 2145 Wheaton, Markus 12 DoRight 7.49 8.01 4
11 2016 Lux, Freddrick 13 AZ Titans 7.80 8.09 3
12 2435 England, Willie 13 Vegas Stealth 8.13 2
13 2394 Gathright, Jeremy 14 United San Diego 6.70 8.19 2
14 2117 Brock, Tarell 14 DoRight 7.99 8.20 1
15 2116 Brock, Markell 14 DoRight 7.99 8.21 1
15 2450 Fennell, Bryce 13 Vernon Smith Inf 8.21 4
17 1893 Lamb, Bryce 13 AZ Cheetahs 7.80 8.31 5
18 2015 Griffin, William 12 AZ Titans 7.90 8.33 4
19 2124 Hasan, Shemuel 14 DoRight 8.40 8.34 5
19 2009 Washington, Marcus 13 AZ Striders 8.34 3
21 1990 Morris, Jamie 12 Rising Sun 8.00 8.39 4
22 2436 Glasper, John 13 Vegas Stealth 7.40 8.40 4
23 2071 Stephens, Andre 13 Desert Storm 8.70 8.53 1
24 1935 Bland, Timothy 12 AZ Panthers 8.60 8.54 4
25 2405 Hotchkins, Joeal 12 Vegas Lightning 8.60 8.59 1
26 1924 Myers, Zach 12 AZ Heat 8.96 8.69 4
27 1939 Green Jr, Kevin 12 AZ Panthers 9.26 8.71 5
28 2364 Santana, Jose-Pabl 13 Unattached 8.73 1
29 1938 Garcia, Robert 14 AZ Panthers 8.87 1
30 2129 Jackson, Antwaun 13 DoRight 8.10 9.03 3
31 1811 Martin, Calvin 12 AZ Blaze 8.97 9.07 3
32 2455 Peltier, James 12 Vernon Smith Inf 9.30 9.41 5
33 2130 Johnson, David 12 DoRight 9.10 9.72 2
34 1895 Luke, Shelby 12 AZ Cheetahs 8.60 10.25 3
35 2002 Wilson, Demetrius 12 Rising Sun 7.80 17.13 2

Event 411 60 Meter Dash Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 7.61 2/17/2002 Tony Wheaton, Do Right
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 1888 Jackson, Steven 13 AZ Cheetahs 7.26 7.34
2 2125 Hines, Jamil 13 DoRight 7.72 7.60
3 2136 Primous, Phillip 13 DoRight 7.65 7.62
4 2144 Wheaton, Clint 13 DoRight 7.75 7.76
5 2126 Hooks, Anthony 14 DoRight 7.81 7.77
6 1946 Sylve, Eric 13 AZ Panthers 7.85 7.78
7 1866 Bernard, Harold 13 AZ Cheetahs 7.85 7.82
8 2389 Cannon, Isaac 14 United San Diego 7.94 7.85

Event 412 200 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
IC RECORD: 23.22 2/27/1994 Brice Mongomery, Fast Action
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 1888 Jackson, Steven 13 AZ Cheetahs 23.60 23.21 8
2 2180 Roberts, Dominick 13 M'Za Greyhounds 23.70 24.06 8
3 1799 Brown, Matthew 13 Acorn/Oscar Bail 24.20 24.40 8
4 2136 Primous, Phillip 13 DoRight 23.99 25.14 8
5 1922 Disabella, Miles 13 AZ Heat 25.59 25.62 7
6 2125 Hines, Jamil 13 DoRight 24.50 25.71 7
7 2144 Wheaton, Clint 13 DoRight 24.06 25.78 8
8 2145 Wheaton, Markus 12 DoRight 23.99 26.50 8
9 1866 Bernard, Harold 13 AZ Cheetahs 25.50 26.70 7
10 1990 Morris, Jamie 12 Rising Sun 28.00 26.85 4
11 2116 Brock, Markell 14 DoRight 27.18 26.88 5
12 2117 Brock, Tarell 14 DoRight 25.80 27.00 6
13 1887 Howard, Nicholas 13 AZ Cheetahs 28.10 27.29 4
14 1939 Green Jr, Kevin 12 AZ Panthers 27.50 27.31 4
15 2394 Gathright, Jeremy 14 United San Diego 27.30 27.35 5
16 1890 Jordan, Dion 13 AZ Cheetahs 24.80 27.39 7
17 2124 Hasan, Shemuel 14 DoRight 26.91 27.46 6
18 2403 Adkins, Aaron 12 Vegas Lightning 26.17 27.62 6
19 2435 England, Willie 13 Vegas Stealth 29.60 27.64 3
20 2009 Washington, Marcus 13 AZ Striders 27.71 1
21 1935 Bland, Timothy 12 AZ Panthers 28.50 28.31 3
22 2436 Glasper, John 13 Vegas Stealth 25.70 28.35 7
23 2167 Moore, Sam 13 Las Vegas Stride 28.91 1
24 2405 Hotchkins, Joeal 12 Vegas Lightning 27.00 29.19 5
25 1938 Garcia, Robert 14 AZ Panthers 29.20 1
26 2146 Wood, Bryce 14 DoRight 28.35 29.49 4
27 2397 Shields, Kenneth 14 United San Diego 27.58 29.83 4
28 2438 JaVarcus, Joshua 12 Vegas Stealth 27.30 30.00 5
29 1886 Hill, Cody 13 AZ Cheetahs 33.00 30.18 2
30 2477 Beasley, Richard 12 Vegas Stealth 29.60 30.35 3
31 2437 Hill, Bonnie 13 Vegas Stealth 27.30 30.43 5
32 2455 Peltier, James 12 Vernon Smith Inf 31.63 6
33 1898 McIntire, Cody 12 AZ Cheetahs 36.00 32.51 2
34 1867 Brooks, Christian 12 AZ Cheetahs 33.00 33.71 2
35 2077 Turner, Deterrion 12 Desert Storm 29.30 35.39 3
36 1895 Luke, Shelby 12 AZ Cheetahs 36.00 37.39 2
-- 1998 Shorten, Joseph 12 Rising Sun 29.00 DQ 3

Event 413 400 Meter Dash Youth Boys
===================================================================================
IC RECORD: 52.64 2/27/1994 Brice Mongomery, Fast Action
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2180 Roberts, Dominick 13 M'Za Greyhounds 53.06 54.23 6
2 1799 Brown, Matthew 13 Acorn/Oscar Bail 54.00 56.15 6
3 2126 Hooks, Anthony 14 DoRight 56.33 1
4 2489 Walker, Theodore 14 Las Vegas Stride 59.07 2
5 2145 Wheaton, Markus 12 DoRight 57.10 59.45 6
6 2129 Jackson, Antwaun 13 DoRight 59.63 59.98 5
7 1890 Jordan, Dion 13 AZ Cheetahs 55.00 1:00.23 6
8 1939 Green Jr, Kevin 12 AZ Panthers 1:02.00 1:01.23 4
9 2125 Hines, Jamil 13 DoRight 1:01.08 1:01.31 5
10 2390 Cooper, Fealt 14 United San Diego 1:02.00 1:01.82 4
11 2124 Hasan, Shemuel 14 DoRight 1:04.25 1:01.86 3
12 1870 Claye, William 12 AZ Cheetahs 1:05.00 1:02.04 3
13 2117 Brock, Tarell 14 DoRight 1:01.20 1:04.28 4
14 2193 Deguchi, Robert 14 P S Vegas Flyers 59.00 1:04.89 6
15 2403 Adkins, Aaron 12 Vegas Lightning 59.80 1:04.95 5
16 1889 Jefferson, Guillau 13 AZ Cheetahs 1:07.00 1:05.03 3
17 2146 Wood, Bryce 14 DoRight 1:07.74 1:06.70 2
18 2438 JaVarcus, Joshua 12 Vegas Stealth 1:04.00 1:07.58 3
19 1938 Garcia, Robert 14 AZ Panthers 1:08.26 1
20 2435 England, Willie 13 Vegas Stealth 1:02.00 1:08.47 4
21 2167 Moore, Sam 13 Las Vegas Stride 1:09.81 1
22 2437 Hill, Bonnie 13 Vegas Stealth 59.20 1:10.76 5
23 2459 Tague, Riley 14 Vernon Smith Inf 1:11.00 1:11.02 2
24 1811 Martin, Calvin 12 AZ Blaze 1:18.00 1:11.69 1
25 2397 Shields, Kenneth 14 United San Diego 1:02.00 1:16.42 4
26 1867 Brooks, Christian 12 AZ Cheetahs 1:13.00 1:16.76 2
27 2477 Beasley, Richard 12 Vegas Stealth 1:02.00 1:19.62 4
28 2071 Stephens, Andre 13 Desert Storm 1:07.00 1:19.74 3
29 2077 Turner, Deterrion 12 Desert Storm 1:14.00 1:24.49 2
-- 1887 Howard, Nicholas 13 AZ Cheetahs 1:00.00 DQ 5

Event 414 800 Meter Run Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 2:13.20 2/24/1991 Joe Acosta, Siver Streakers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2489 Walker, Theodore 14 Las Vegas Stride 2:25.52
2 2024 Kelly, Alphonso 12 Blazers Track Cl 2:19.00 2:26.13
3 2179 Gerlock, Danny 12 M'Za Greyhounds 2:28.10 2:34.66
4 2136 Primous, Phillip 13 DoRight 2:34.10 2:34.69
5 2193 Deguchi, Robert 14 P S Vegas Flyers 2:20.00 2:35.01
6 2008 Phillips, Alex 13 AZ Striders 2:27.00 2:35.26
7 2144 Wheaton, Clint 13 DoRight 2:35.60 2:40.97
8 1886 Hill, Cody 13 AZ Cheetahs 2:35.00 2:42.67
9 2129 Jackson, Antwaun 13 DoRight 2:40.60 2:42.69
10 1889 Jefferson, Guillau 13 AZ Cheetahs 2:48.00 2:43.12
11 2204 Daseler, Bryan 13 Red Rock Racers 3:00.00 3:00.07
12 2130 Johnson, David 12 DoRight 3:01.70 3:03.68
13 2128 Hutchinson, Otto 14 DoRight 3:18.70 3:04.88
14 2039 Matthias, Christop 12 Casa Grande 2:45.00 3:05.58
15 1898 McIntire, Cody 12 AZ Cheetahs 2:35.00 3:10.62
16 1867 Brooks, Christian 12 AZ Cheetahs 3:15.00 3:17.70

Event 415 1 Mile Run Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 5:12.48 2/20/2000 Chris Steele, Arizona Lightning
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2024 Kelly, Alphonso 12 Blazers Track Cl 4:45.00 5:33.51
2 2193 Deguchi, Robert 14 P S Vegas Flyers 5:43.91
3 2008 Phillips, Alex 13 AZ Striders 5:10.00 5:45.17
4 2206 Lewis, Andrew 13 Red Rock Racers 6:00.00 5:52.63
5 2179 Gerlock, Danny 12 M'Za Greyhounds 5:50.02 5:52.95
6 1886 Hill, Cody 13 AZ Cheetahs 5:40.00 6:09.61
7 2128 Hutchinson, Otto 14 DoRight 6:38.00 6:37.95
8 2039 Matthias, Christop 12 Casa Grande 6:03.00 6:49.43
9 1898 McIntire, Cody 12 AZ Cheetahs 7:00.00 7:08.51

Event 421 60 Meter Hurdles 30" Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 9.24 2/17/1998 Fasia Smith, Los Angeles Jets
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1792 Mcgee, Whitney 13 Acorn/Oscar Bail 9.17 9.08
2 1822 Cleveland, Jndia 13 AZ Cheetahs 9.80 9.41
3 2228 Collins, Samantha 12 AZ Heat 9.63
4 2109 Vinson, Joenisha 13 DoRight 9.77 9.77
5 1841 Matthews, Larissa 12 AZ Cheetahs 10.00 10.18
6 1846 Morris, Desiree 12 AZ Cheetahs 10.00 12.81

Event 431 60 Meter Hurdles 33" Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 8.83 2/17/2002 Marcus Clanton, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2146 Wood, Bryce 14 DoRight 10.10 9.98
2 1893 Lamb, Bryce 13 AZ Cheetahs 9.60 10.37
3 2002 Wilson, Demetrius 12 Rising Sun 8.60 11.08
4 1870 Claye, William 12 AZ Cheetahs 10.00 12.22
5 2455 Peltier, James 12 Vernon Smith Inf 12.33

Event 441 4x100 Meter Relay Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 49.95 2/16/2003 Arizona Cheetahs, Arizona Cheetahs
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Cheetahs 'A' 48.00 51.87
2 Acorn/Oscar Bailey 'B' 51.00 53.66
-- Acorn/Oscar Bailey 'A' 48.40 DQ

Event 451 4x100 Meter Relay Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 49.97 2/16/2003 Arizona Cheetahs, Arizona Cheetahs
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Panthers 'A' 52.87
-- United San Diego Athletes Yout 'A' 47.00 DQ

Event 461 High Jump Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 1.57m 2/22/1998 Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1828 Eckert, Dawn 13 AZ Cheetahs 1.00m 1.40m
2 1965 Hamblin, Lisa 13 Rising Sun 1.35m
3 2463 Lane, Leslie 12 Votress 1.30m
4 1856 Smith, Shanel 12 AZ Cheetahs 1.00m J1.30m
5 1949 Green, Alexandra 12 AZ Puma 1.25m
6 1846 Morris, Desiree 12 AZ Cheetahs 1.20m

Event 463 Long Jump Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 5.25m 2/22/1998 Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1822 Cleveland, Jndia 13 AZ Cheetahs 5.00m 4.94m
2 2228 Collins, Samantha 12 AZ Heat 4.67m
3 1794 Miller, Michelle 13 Acorn/Oscar Bail 4.24m 4.26m
4 2464 Rydeski, Elizabeth 12 Votress 4.11m 4.10m
5 1965 Hamblin, Lisa 13 Rising Sun 3.79m
6 1850 Reyas, Angela 12 AZ Cheetahs 4.00m 3.75m
-- 2279 Guy, Hayley 14 Unattached 3.35m FOUL

Event 465 Shot Put (6#) Youth Girls
================================================================================
IC RECORD: 12.59m 2/26/1995 Cori Winchester, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2084 Blevins, Arisha 13 DoRight 11.30m 10.89m
2 2228 Collins, Samantha 12 AZ Heat 9.74m
3 2400 Hotchkins, Destiny 13 Vegas Lightning 12.19m 9.70m
4 2482 Clanton, Kevyn 13 Unattached 7.65m
5 1965 Hamblin, Lisa 13 Rising Sun 6.65m

Event 471 High Jump Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 1.72m 2/27/1994 Sam Upton, Tucson Trackburners
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1890 Jordan, Dion 13 AZ Cheetahs 1.45m 1.60m
2 1887 Howard, Nicholas 13 AZ Cheetahs 1.40m 1.50m
3 2450 Fennell, Bryce 13 Vernon Smith Inf 1.52m 1.45m
4 2015 Griffin, William 12 AZ Titans 1.40m
5 2039 Matthias, Christop 12 Casa Grande 1.35m 1.35m
6 1811 Martin, Calvin 12 AZ Blaze 1.25m 1.20m

Event 473 Long Jump Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 5.66m 2/14/1999 Kaybrin Stephenson, Arizona Cheethas
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1799 Brown, Matthew 13 Acorn/Oscar Bail 4.87m 5.87m
2 1946 Sylve, Eric 13 AZ Panthers 5.33m 5.40m
3 1866 Bernard, Harold 13 AZ Cheetahs 5.00m 5.07m
4 1893 Lamb, Bryce 13 AZ Cheetahs 5.00m 5.05m
5 1870 Claye, William 12 AZ Cheetahs 5.00m 4.99m
6 2016 Lux, Freddrick 13 AZ Titans 4.93m
7 2116 Brock, Markell 14 DoRight 4.87m 4.89m
8 2436 Glasper, John 13 Vegas Stealth 4.57m 4.88m
9 2009 Washington, Marcus 13 AZ Striders 4.81m
10 1935 Bland, Timothy 12 AZ Panthers 4.30m 4.64m
11 1922 Disabella, Miles 13 AZ Heat 4.28m 4.41m
12 2405 Hotchkins, Joeal 12 Vegas Lightning 4.28m
13 2128 Hutchinson, Otto 14 DoRight 4.39m 4.03m
14 2364 Santana, Jose-Pabl 13 Unattached 3.75m
15 1811 Martin, Calvin 12 AZ Blaze 3.30m 3.61m
16 2455 Peltier, James 12 Vernon Smith Inf 3.96m 3.53m
17 2459 Tague, Riley 14 Vernon Smith Inf 3.65m 3.44m
18 2130 Johnson, David 12 DoRight 3.71m 3.28m

Event 475 Shot Put Youth Boys
================================================================================
IC RECORD: 14.48m 3/1/1992 Dan Righetti, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2255 Hinton, Jordon 12 Tonto 10.60m
2 1888 Jackson, Steven 13 AZ Cheetahs 11.00m 10.27m
3 2350 Levine, Shane Paul 12 Unattached 9.51m
4 2035 Garcia, Jesse 12 Casa Grande 9.01m 9.19m
5 2259 Lopez, Miguel 13 Tonto 8.55m
6 2249 Begay, Jarred 12 Tonto 6.92m
7 1895 Luke, Shelby 12 AZ Cheetahs 7.00m 6.65m
8 2252 Curtis, Santana 12 Tonto 6.46m

Event 501 60 Meter Dash Intermediate Girls
============================================================================
IC RECORD: 7.63 2/16/2003 Judith Onyepunuka, Unattached
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2291 Onyepunuka, Judith 15 Unattached 7.33 7.58q 2
2 1831 Evans, Terra 14 AZ Cheetahs 6.90 7.60q 2
3 1830 Evans, Taylor 14 AZ Cheetahs 7.00 7.74q 1
4 1827 Easley, Jasmine 16 Unattached 6.00 7.96q 1
5 1818 Benton, Leah 15 Unattached 6.50 8.10q 2
6 2301 Williams, Jasmine 14 Unattached 8.15 8.19q 1
7 1815 Adams, Donna-Ley 15 AZ Cheetahs 7.00 8.35q 1
8 2447 Salzle, Marcie 15 Vernon Smith Inf 7.90 8.39q 1
9 2295 Robinson, Twashund 15 Unattached 8.00 8.49 2
10 2271 Blevins, Echos 14 Unattached 8.42 8.60 1
11 1842 Mayfield, Tatiana 14 Unattached 8.00 8.66 2
12 1853 Richardson, Shanno 14 AZ Cheetahs 8.00 9.12 1
13 1838 Lee, Joycelyn 15 Unattached 7.00 9.45 2

Event 501 60 Meter Dash Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 7.63 2/16/2003 Judith Onyepunuka, Unattached
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 2291 Onyepunuka, Judith 15 Unattached 7.58 7.57
2 1831 Evans, Terra 14 AZ Cheetahs 7.60 7.58
3 1830 Evans, Taylor 14 AZ Cheetahs 7.74 7.83
4 1827 Easley, Jasmine 16 Unattached 7.96 7.98
5 1818 Benton, Leah 15 Unattached 8.10 8.08
6 2301 Williams, Jasmine 14 Unattached 8.19 8.34
7 1815 Adams, Donna-Ley 15 AZ Cheetahs 8.35 8.39
8 2447 Salzle, Marcie 15 Vernon Smith Inf 8.39 8.48

Event 502 200 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================================
IC RECORD: 24.47 2/27/1994 Donnique Calloway, Colorado Flyers
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2291 Onyepunuka, Judith 15 Unattached 24.09 25.01 4
2 1831 Evans, Terra 14 AZ Cheetahs 25.00 25.14 4
3 1830 Evans, Taylor 14 AZ Cheetahs 25.00 25.50 4
4 2294 Roberts, Gloria 14 Unattached 25.60 26.21 4
5 1827 Easley, Jasmine 16 Unattached 25.00 26.22 4
6 1818 Benton, Leah 15 Unattached 25.50 26.74 4
7 2176 White, Melissa 14 M'Za Greyhounds 27.01 27.45 3
8 1815 Adams, Donna-Ley 15 AZ Cheetahs 26.50 27.55 3
9 2447 Salzle, Marcie 15 Vernon Smith Inf 37.70 27.76 1
10 2301 Williams, Jasmine 14 Unattached 26.43 28.13 3
11 2233 McKernan, kaTIE 15 Team Xtc 29.83 28.75 2
12 2175 Simms, Zsanell 15 M'Za Greyhounds 29.10 29.50 2
13 1817 Bau, Paige 14 Unattached 32.00 29.64 1
14 2049 Johnson, Aderia 14 Desert Storm 26.10 29.92 3
15 1825 Desalvo, Cassandra 14 AZ Cheetahs 32.00 30.06 1
16 1853 Richardson, Shanno 14 AZ Cheetahs 30.00 30.26 2
17 2474 Hasan, Jamaica 15 DoRight 28.05 30.85 3
18 2051 Johnson, Erica 15 Desert Storm 30.90 32.14 2
19 1838 Lee, Joycelyn 15 Unattached 32.00 33.34 2
20 2043 Cooper, Deja 14 Desert Storm 27.90 34.41 3

Event 503 400 Meter Dash Intermediate Girls
===================================================================================
IC RECORD: 59.14 2/16/2003 Judith Onyepunuka, Unattached
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 1967 Menhennet, Andrea 14 Rising Sun 57.00 58.37 3
2 1823 Cunningham, Alex 15 Unattached 1:00.00 59.98 3
3 2294 Roberts, Gloria 14 Unattached 57.20 1:01.14 3
4 2176 White, Melissa 14 M'Za Greyhounds 59.80 1:01.73 3
5 2234 Rich, Grace 15 Team Xtc 1:00.83 1:03.88 2
6 2003 Rojewski, Allison 14 Unattached 1:00.00 1:04.47 3
7 2271 Blevins, Echos 14 Unattached 1:04.69 1:04.59 2
8 1839 Lyles, Nikell 14 Unattached 1:00.00 1:05.57 3
9 2233 McKernan, kaTIE 15 Team Xtc 1:03.14 1:05.95 2
10 2236 VanDriesscke, Megh 15 Team Xtc 1:03.48 1:08.92 2
11 2175 Simms, Zsanell 15 M'Za Greyhounds 1:08.03 1:08.96 1
12 1842 Mayfield, Tatiana 14 Unattached 1:05.00 1:10.18 2
13 2049 Johnson, Aderia 14 Desert Storm 1:10.00 1:12.10 1
14 1817 Bau, Paige 14 Unattached 1:05.00 1:13.34 2
15 2474 Hasan, Jamaica 15 DoRight 1:06.20 1:14.10 1
16 2058 Olivera, Jasmin 14 Desert Storm 1:17.00 1:23.66 1
17 2051 Johnson, Erica 15 Desert Storm 1:18.00 1:24.86 1
18 2043 Cooper, Deja 14 Desert Storm 1:11.00 1:25.67 1

Event 504 800 Meter Run Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 2:27.49 2/18/2001 Nikki Peterson, Red Rock Racers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1825 Desalvo, Cassandra 14 AZ Cheetahs 2:35.00 2:39.27
2 2234 Rich, Grace 15 Team Xtc 2:24.00 2:41.81
3 2236 VanDriesscke, Megh 15 Team Xtc 2:50.00 2:47.25
4 2271 Blevins, Echos 14 Unattached 2:54.47 2:49.03
5 1839 Lyles, Nikell 14 Unattached 2:49.58
6 2235 Torres, Aurora 14 Team Xtc 2:48.00 2:49.97
7 1817 Bau, Paige 14 Unattached 2:35.00 2:51.29
8 2058 Olivera, Jasmin 14 Desert Storm 2:29.00 3:28.79

Event 505 1 Mile Run Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 5:33.81 2/28/1998 Chaz LaHodny, Red Rock Racers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1804 Prescott, Lindsay 14 AZ Blaze 5:45.00 5:51.48
2 1825 Desalvo, Cassandra 14 AZ Cheetahs 5:50.00 6:15.51
3 2235 Torres, Aurora 14 Team Xtc 5:57.00 6:48.02
4 1860 Tiger, Melissa 14 Unattached 6:15.00 7:15.77

Event 511 60 Meter Dash Intermediate Boys
============================================================================
IC RECORD: 6.89 2/16/2003 NaTE yORKS, Do Right
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2363 Prentice, Terry 16 Unattached 7.30 7.36q 4
2 2354 Luzzeri, Daniel 15 Unattached 7.41q 4
3 2341 Hunt, Brandon 15 Unattached 7.47q 1
4 1865 Barton, Mikhail 14 Unattached 6.70 7.55q 3
5 2240 Rebulanan, Ric 15 Team Xtc 7.84 7.64q 1
5 1959 Vallejo, Anthony 15 AZ Puma 7.48 7.64q 3
7 1883 Hartung, Nick 14 AZ Cheetahs 7.00 7.65q 4
8 1873 Collins, Jordan 14 AZ Cheetahs 7.00 7.68q 2
9 1942 Jarrett, J.R. 14 AZ Panthers 7.79 3
10 2323 Cdebaca, Chris 15 Unattached 7.80 7.83 2
10 1943 Moulis, Kevin 14 AZ Panthers 7.82 7.83 1
12 1985 Dancer, Jordon 14 Rising Sun 8.08 7.86 3
13 2454 Peltier, D.J. 15 Vernon Smith Inf 7.62 8.11 3
13 2449 Endly, Drew 14 Vernon Smith Inf 7.70 8.11 4
15 2333 Guzman, Chad 15 Unattached 8.12 4
16 2380 Williamson, Mavry 16 Unattached 8.08 8.14 3
17 2064 Davis, Keonis 14 Desert Storm 7.30 8.23 2
18 2313 Clanton, Derek 14 Unattached 8.20 8.25 2
18 2357 Miller, Jerrell 16 Unattached 7.00 8.25 1
20 2319 Curtis, Haskins 16 Unattached 8.85 8.31 1
21 2378 Wheaton, Tony 15 Unattached 7.02 8.50 1
22 1909 Williams, Terrill 15 Unattached 9.00 9.05 1
23 2076 Tinglin, David 14 Desert Storm 8.10 9.06 4

Event 511 60 Meter Dash Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 6.89 2/16/2003 NaTE yORKS, Do Right
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 2363 Prentice, Terry 16 Unattached 7.36 7.36
2 1865 Barton, Mikhail 14 Unattached 7.55 7.39
3 2354 Luzzeri, Daniel 15 Unattached 7.41 7.41
4 2341 Hunt, Brandon 15 Unattached 7.47 7.45
5 1959 Vallejo, Anthony 15 AZ Puma 7.64 7.61
6 1873 Collins, Jordan 14 AZ Cheetahs 7.68 7.62
7 1883 Hartung, Nick 14 AZ Cheetahs 7.65 7.65
8 2240 Rebulanan, Ric 15 Team Xtc 7.64 7.81

Event 512 200 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================================
IC RECORD: 21.61 2/16/2003 Nate Yorks, Do Right
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2363 Prentice, Terry 16 Unattached 23.30 23.74 5
2 2314 Clanton, Marcus 15 Unattached 22.23 23.87 5
3 1865 Barton, Mikhail 14 Unattached 24.00 23.92 4
4 2341 Hunt, Brandon 15 Unattached 23.60 24.04 5
5 2379 Williams, Gregory 15 Unattached 24.00 24.06 4
6 2177 Engel, Aaron 14 M'Za Greyhounds 24.20 24.13 4
7 1873 Collins, Jordan 14 AZ Cheetahs 25.00 25.05 3
8 1892 Lamb, Ashtyn 14 Unattached 24.60 25.20 4
9 2240 Rebulanan, Ric 15 Team Xtc 23.79 25.26 5
10 1883 Hartung, Nick 14 AZ Cheetahs 24.70 25.27 4
11 1959 Vallejo, Anthony 15 AZ Puma 25.13 25.35 3
12 2323 Cdebaca, Chris 15 Unattached 25.80 25.55 3
13 1985 Dancer, Jordon 14 Rising Sun 26.80 25.65 2
14 1942 Jarrett, J.R. 14 AZ Panthers 26.06 1
15 2454 Peltier, D.J. 15 Vernon Smith Inf 25.00 26.30 3
16 1943 Moulis, Kevin 14 AZ Panthers 26.16 26.69 3
17 2449 Endly, Drew 14 Vernon Smith Inf 25.79 26.80 3
18 1877 Dunston, William 15 Unattached 27.00 27.91 2
19 2319 Curtis, Haskins 16 Unattached 30.40 28.06 1
20 2064 Davis, Keonis 14 Desert Storm 24.60 28.62 4
21 1910 Williams, Travis 14 AZ Cheetahs 27.00 29.36 2
22 2068 Lewis, Nicholas 14 Desert Storm 26.90 30.18 2
23 2076 Tinglin, David 14 Desert Storm 27.60 30.38 2
24 1909 Williams, Terrill 15 Unattached 30.00 35.71 2

Event 513 400 Meter Dash Intermediate Boys
===================================================================================
IC RECORD: 49.30 2/18/2001 Michael Hilbe, Unattached
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2177 Engel, Aaron 14 M'Za Greyhounds 53.48 53.22 3
2 2341 Hunt, Brandon 15 Unattached 53.00 53.40 3
3 1868 Carson, Christan 15 Unattached 53.00 54.88 3
4 2379 Williams, Gregory 15 Unattached 54.00 54.97 3
5 2321 Daron, Robinson 15 Unattached 56.50 57.40 2
6 1892 Lamb, Ashtyn 14 Unattached 55.00 58.31 3
7 2334 Hagler, Zavion 15 Unattached 59.07 1:00.73 2
8 2380 Williamson, Mavry 16 Unattached 1:01.52 1:03.00 2
9 2313 Clanton, Derek 14 Unattached 1:00.79 1:04.25 2
10 2076 Tinglin, David 14 Desert Storm 1:09.00 1:09.69 1
11 2064 Davis, Keonis 14 Desert Storm 55.60 1:14.71 2
12 2068 Lewis, Nicholas 14 Desert Storm 1:02.00 1:15.13 1
13 2442 Shelton, Daniel 15 Vegas Stealth 52.30 1:15.47 3
14 1910 Williams, Travis 14 AZ Cheetahs 1:07.00 1:16.92 1
-- 2319 Curtis, Haskins 16 Unattached 1:12.79 DQ 1

Event 514 800 Meter Run Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 2:05.63 2/20/2000 Richard Allen, Speed Inc
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1785 Hayes, Clinton 15 A.E.I.O.U 2:03.00 1:59.98
2 2241 Steadman, Ryan 15 Team Xtc 2:07.00 2:01.76
3 1868 Carson, Christan 15 Unattached 2:16.00 2:03.93
4 2208 Pardee, Kyle 15 Red Rock Racers 2:20.00 2:05.26
5 2238 Petty, Jason 15 Team Xtc 2:15.00 2:11.25
6 2239 Piaz, Matthew 15 Team Xtc 2:30.00 2:15.20
7 2082 Hoppie, Kurtis 15 Dineh Runners 2:14.00 2:16.42
8 2321 Daron, Robinson 15 Unattached 2:13.60 2:17.17
9 1784 Gray, Roman 14 A.E.I.O.U 2:09.00 2:22.07
10 2452 Moiser, ? 15 Vernon Smith Inf 2:32.00 2:25.00
11 2328 Frum, James 15 Unattached 2:10.00 2:25.36
12 2380 Williamson, Mavry 16 Unattached 2:43.59 2:30.00
13 2334 Hagler, Zavion 15 Unattached 2:40.59 2:31.33
14 2453 Nunz, Trent 15 Vernon Smith Inf 2:36.00 2:34.07

Event 515 1 Mile Run Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 4:51.28 2/20/2000 Richard Allen, Speed Inc
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2241 Steadman, Ryan 15 Team Xtc 4:55.00 5:15.60
2 2238 Petty, Jason 15 Team Xtc 4:55.00 5:15.85
3 2307 Blochberger, Reed 14 Unattached 4:44.00 5:22.54
4 2208 Pardee, Kyle 15 Red Rock Racers 5:30.00 5:35.88
5 2328 Frum, James 15 Unattached 5:24.00 5:44.88
6 2239 Piaz, Matthew 15 Team Xtc 5:40.00 5:46.29
7 2207 Lewis, Sean 15 Red Rock Racers 5:30.00 5:46.91
8 2082 Hoppie, Kurtis 15 Dineh Runners 5:06.00 5:47.57
9 2452 Moiser, ? 15 Vernon Smith Inf 5:45.00 6:09.73

Event 521 60 Meter Hurdles 33" Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 9.14 2/21/2003 Bever-Leigh Holloway, Las Vegas Elite
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2301 Williams, Jasmine 14 Unattached 10.00 9.31
2 2447 Salzle, Marcie 15 Vernon Smith Inf 11.08
3 1838 Lee, Joycelyn 15 Unattached 10.00 11.60
4 1842 Mayfield, Tatiana 14 Unattached 11.50 12.73

Event 531 60 Meter Hurdles 39" Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 9.00 2/16/2003 Maracus Clanton, Chris Titsworth, Phx Bobcat
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2363 Prentice, Terry 16 Unattached 8.63 9.53
2 2378 Wheaton, Tony 15 Unattached 10.62 9.75
3 2313 Clanton, Derek 14 Unattached 10.65 10.48
-- 2314 Clanton, Marcus 15 Unattached 9.00 DQ

Event 541 4x100 Meter Relay Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 47.84 2/16/2003 Arizona Rising Suns, Arizona Rising Suns
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Cheetahs 'A' 49.29
2 Vernon Smith Infinity 'A' 52.68

Event 551 4x100 Meter Relay Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 56.33 2/16/2003 Hurricane Track Cklub, Hurricane Track Club
Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Arizona Cheetahs 'A' 47.00 49.64
-- Arizona Cheetahs 'B' 51.00 DQ

Event 561 High Jump Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 1.50m 2/26/1995 Kristen Lusson, Arizona Puma
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2003 Rojewski, Allison 14 Unattached 1.49m 1.45m
2 1839 Lyles, Nikell 14 Unattached 1.35m

Event 562 Pole Vault Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 3.25m 2/16/2003 Jaci Perryman, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2292 Perryman, Jaci 15 Unattached 3.50m 3.43m
2 2296 Simpson, Laryssa 15 Unattached 2.89m 2.90m
3 2282 Hasulak, Aubree 15 Unattached 2.51m 2.44m

Event 563 Long Jump Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 5.25m 2/20/2000 Jacquelyn Johnson, Yuma Valley Flyers
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2295 Robinson, Twashund 15 Unattached 5.99m 5.18m
2 2474 Hasan, Jamaica 15 DoRight 2.43m

Event 565 Shot Put Intermediate Girls
================================================================================
IC RECORD: 10.82m 2/25/1996 Cori Winchester, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2242 Begay, Kindall 15 Tonto 9.08m
2 2484 Quesda, Alexis 15 Unattached 8.56m

Event 571 High Jump Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 1.85m 2/16/2003 Averell Spicer, West Coast Gazelles
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1955 Morrow, Josh 15 AZ Puma 1.90m
2 2314 Clanton, Marcus 15 Unattached 1.70m 1.70m
3 1892 Lamb, Ashtyn 14 Unattached 1.55m J1.70m
4 1877 Dunston, William 15 Unattached 1.55m 1.60m
4 2082 Hoppie, Kurtis 15 Dineh Runners 1.65m 1.60m

Event 572 Pole Vault Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 4.42m 2/24/1991 Ryan Theriault, Greyhound Track club
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2214 Hull, Matthew 15 Sky 3.81m 3.66m
2 2004 Barela, Chris 15 Unattached 3.51m
3 2356 Mash, Peter 16 Unattached 3.04m 2.90m
4 2371 Szmuc, Adam 14 Unattached 2.59m 2.75m
5 2199 Phillips, Brian 14 Unattached 2.43m 2.59m
6 2198 Kearney, Shea 15 Unattached 2.43m 2.44m

Event 573 Long Jump Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 6.13m 2/26/1995 Josh Pearson, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2363 Prentice, Terry 16 Unattached 6.04m 5.94m
2 1865 Barton, Mikhail 14 Unattached 6.00m 5.52m
3 1943 Moulis, Kevin 14 AZ Panthers 5.33m
4 1877 Dunston, William 15 Unattached 4.00m 4.93m
5 2449 Endly, Drew 14 Vernon Smith Inf 4.64m
6 2334 Hagler, Zavion 15 Unattached 4.69m 4.59m
7 2453 Nunz, Trent 15 Vernon Smith Inf 3.58m

Event 575 Shot Put (12#) Intermediate Boys
================================================================================
IC RECORD: 14.98m 2/16/2003 Averell Spicer, West Coast Gazelles
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2314 Clanton, Marcus 15 Unattached 11.78m
2 1877 Dunston, William 15 Unattached 1.05m 10.33m
3 1909 Williams, Terrill 15 Unattached 11.00m 10.27m
4 1910 Williams, Travis 14 AZ Cheetahs 9.00m 9.42m
5 2442 Shelton, Daniel 15 Vegas Stealth 7.09m

Event 601 60 Meter Dash Young Women
============================================================================
IC RECORD: 7.54 2/16/2003 Jessica Onyepunuka, Unattached
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2290 Onyepunuka, Jessic 17 Unattached 7.00 7.42q 1
2 2465 Flahive, Shannon 16 Westside TC 8.20 8.02q 2
3 2281 Hartwell, Patrice 16 Unattached 8.40 8.13q 1
4 2275 Dancy, Jeanine 17 Unattached 8.24q 2
5 2445 Ingram, Marie 16 Vernon Smith Inf 8.57q 2
6 1851 Richardson, Alyssi 16 Unattached 8.00 8.74q 2
7 2287 Martin, Kristen 16 Unattached 9.00 9.27q 1
8 2446 Michi, Aubrey 16 Vernon Smith Inf 10.15q 1

Event 601 60 Meter Dash Young Women
================================================================================
IC RECORD: 7.54 2/16/2003 Jessica Onyepunuka, Unattached
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 2290 Onyepunuka, Jessic 17 Unattached 7.42 7.56
2 2281 Hartwell, Patrice 16 Unattached 8.13 8.09
3 2465 Flahive, Shannon 16 Westside TC 8.02 8.18
4 2275 Dancy, Jeanine 17 Unattached 8.24 8.21
5 2445 Ingram, Marie 16 Vernon Smith Inf 8.57 8.57
6 1851 Richardson, Alyssi 16 Unattached 8.74 8.77
7 2287 Martin, Kristen 16 Unattached 9.27 9.33
8 2446 Michi, Aubrey 16 Vernon Smith Inf 10.15 10.28

Event 602 200 Meter Dash Young Women
===================================================================================
IC RECORD: 24.51 2/16/2003 Jessica Onypunuka, Unattached
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2290 Onyepunuka, Jessic 17 Unattached 23.00 24.27 2
2 2302 Wilson, Valencia 16 Unattached 25.20 26.17 2
3 2465 Flahive, Shannon 16 Westside TC 27.30 26.40 2
4 2281 Hartwell, Patrice 16 Unattached 25.80 26.84 2
5 2445 Ingram, Marie 16 Vernon Smith Inf 29.31 1
6 1851 Richardson, Alyssi 16 Unattached 28.00 29.59 1
7 1840 Malone, Erin 16 Unattached 28.00 29.85 1
8 2446 Michi, Aubrey 16 Vernon Smith Inf 34.08 1

Event 603 400 Meter Dash Young Women
================================================================================
IC RECORD: 56.36 2/18/2001 Shameka Davis, Allegra
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2302 Wilson, Valencia 16 Unattached 55.60 57.87
2 2276 Dauphine, Roshaun 17 Unattached 1:02.40 1:06.92
3 1840 Malone, Erin 16 Unattached 1:05.00 1:18.89

Event 604 800 Meter Run Young Women
================================================================================
IC RECORD: 2:27.48 2/26/1995 Sharlene Dowing, Greyhound Track Club
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2276 Dauphine, Roshaun 17 Unattached 2:30.20 2:44.51
2 2299 Washington, Brittn 17 Unattached 2:46.92

Event 605 1 Mile Run Young Women
================================================================================
IC RECORD: 5:43.78 2/16/1997 Alvina Begay, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2273 Caldwell, Lucy 16 Unattached 5:16.00 5:54.16

Event 611 60 Meter Dash Young Men
============================================================================
IC RECORD: 6.96 2/17/2002 Brenton Laws, Brenton Laws
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2337 Herring, Keegan 16 Unattached 7.00 6.93q 3
2 2185 Ribeiro, Johnny 16 New Mexico Speed 7.20 7.11q 1
3 1903 Richardson, James 16 AZ Cheetahs 6.50 7.14q 2
4 2467 Bouyea, Julius 17 Westside TC 7.23 7.15q 3
5 2326 Foley, Scott 17 Unattached 7.09 7.18q 1
6 2329 Gershkrovitz, Robe 18 Unattached 7.12 7.21q 2
6 2488 Brown, Jimmy 17 Westside TC 7.29 7.21q 1
8 2183 Greer, Lee 17 New Mexico Speed 7.10 7.30q 2
9 2338 Hilbe, Michael 18 Unattached 6.83 7.31 1
10 2327 Freeman, Gregory 17 Unattached 7.60 7.37 2
11 2320 Dancer, Justin 18 Unattached 7.60 7.43 2
12 2468 Cleveland, Mark 17 Westside TC 7.69 7.66 1
13 2344 James, Williams 16 Unattached 7.80 7.71 3
14 2374 Torrez, Laquan 16 Unattached 7.97 3
15 2361 Ploskonka, Nichola 16 Unattached 8.42 1

Event 611 60 Meter Dash Young Men
================================================================================
IC RECORD: 6.96 2/17/2002 Brenton Laws, Brenton Laws
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 2337 Herring, Keegan 16 Unattached 6.93 6.88
2 1903 Richardson, James 16 AZ Cheetahs 7.14 7.11
3 2185 Ribeiro, Johnny 16 New Mexico Speed 7.11 7.12
4 2329 Gershkrovitz, Robe 18 Unattached 7.21 7.20
5 2467 Bouyea, Julius 17 Westside TC 7.15 7.23
6 2488 Brown, Jimmy 17 Westside TC 7.21 7.25
7 2326 Foley, Scott 17 Unattached 7.18 7.29

Event 612 200 Meter Dash Young Men
===================================================================================
IC RECORD: 22.37 2/18/2001 Matt Bruno, Veron Smith Infinity
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2337 Herring, Keegan 16 Unattached 22.00 21.94 3
2 2338 Hilbe, Michael 18 Unattached 21.71 22.69 3
3 2467 Bouyea, Julius 17 Westside TC 23.72 22.72 2
4 2327 Freeman, Gregory 17 Unattached 23.50 22.82 2
5 2488 Brown, Jimmy 17 Westside TC 23.10 23.02 2
6 2326 Foley, Scott 17 Unattached 22.00 23.40 3
7 2320 Dancer, Justin 18 Unattached 24.00 23.47 1
8 1874 Cunningham, George 16 Unattached 23.50 24.02 2
9 2182 Simms, Marvin 17 M'Za Greyhounds 22.50 24.12 3
10 2237 Jones, Matt 17 Team Xtc 23.87 24.38 1
11 2468 Cleveland, Mark 17 Westside TC 24.10 24.68 1
12 2344 James, Williams 16 Unattached 24.20 25.20 1
13 2374 Torrez, Laquan 16 Unattached 28.80 1
14 2361 Ploskonka, Nichola 16 Unattached 28.96 1

Event 613 400 Meter Dash Young Men
===================================================================================
IC RECORD: 48.86 2/16/2003 Michael Hilbe, Unattached
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2338 Hilbe, Michael 18 Unattached 47.64 49.24 2
2 2237 Jones, Matt 17 Team Xtc 50.17 53.16 2
3 2152 Hoppie, Chris 17 Dineh Runners 52.30 53.41 2
4 2182 Simms, Marvin 17 M'Za Greyhounds 52.80 53.65 2
5 1874 Cunningham, George 16 Unattached 53.00 53.80 1
6 2081 Johnson, Clint 17 Dineh Runners 55.36 2
7 2373 Titsworth, Chris 16 Unattached 56.02 56.11 1
8 1810 Conrad, James 16 AZ Blaze 1:01.00 57.07 1

Event 614 800 Meter Run Young Men
================================================================================
IC RECORD: 2:00.34 2/16/2003 David Ryan, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2081 Johnson, Clint 17 Dineh Runners 2:00.58
2 2332 Guy, Cody 17 Unattached 2:05.00 2:09.90
3 2152 Hoppie, Chris 17 Dineh Runners 2:06.00 2:14.29
4 1810 Conrad, James 16 AZ Blaze 2:10.00 2:22.07

Event 615 1 Mile Run Young Men
================================================================================
IC RECORD: 4:29.41 2/17/2002 Jeremy Johnson, Manzano
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2347 Jones, Corey 17 Unattached 4:30.00 5:21.17
2 2194 Joerger, Brian 17 P S Vegas Flyers 5:45.11

Event 621 60 Meter Hurdles 33" Young Women
================================================================================
IC RECORD: 8.60 2/17/2002 Jaime Cluff, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2275 Dancy, Jeanine 17 Unattached 10.30 9.73
2 2270 Avilez, Johanna 17 Unattached 9.50 9.75
3 1840 Malone, Erin 16 Unattached 10.00 10.45
4 2445 Ingram, Marie 16 Vernon Smith Inf 10.50 10.78
5 2446 Michi, Aubrey 16 Vernon Smith Inf 13.20

Event 631 60 Meter Hurdles 39" Young Men
================================================================================
IC RECORD: 8.28 2/16/2003 Daniel Cook
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2373 Titsworth, Chris 16 Unattached 8.07 8.89

Event 661 High Jump Young Women
================================================================================
IC RECORD: 1.65m 2/14/1999 Abby Andrfus, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2270 Avilez, Johanna 17 Unattached 1.55m

Event 662 Pole Vault Young Women
================================================================================
IC RECORD: 3.81m 2/16/2003 Latoe Morgan, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2289 Morgan, Kaite 18 Unattached 3.91m 3.89m
2 2211 Tryler, Becky 18 Sky 2.97m 3.05m
2 2210 Natale, Kayla 17 Sky 3.20m 3.05m
4 2286 Kashka, Renee 16 Unattached 3.20m 2.97m
5 2288 Millick, Vicki 16 Unattached 2.74m 2.59m

Event 663 Long Jump Young Women
================================================================================
IC RECORD: 5.40m 2/22/1998 Theon James, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2299 Washington, Brittn 17 Unattached 4.90m 5.09m
2 2275 Dancy, Jeanine 17 Unattached 4.68m 4.95m
3 2445 Ingram, Marie 16 Vernon Smith Inf 4.58m
4 2446 Michi, Aubrey 16 Vernon Smith Inf 4.04m
5 1851 Richardson, Alyssi 16 Unattached 3.71m
-- 2287 Martin, Kristen 16 Unattached 4.12m FOUL

Event 665 Shot Put Young Women
================================================================================
IC RECORD: 15.26m 2/27/1994 Collinus Newsome, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2483 Martinez, Andrea 16 Unattached 10.74m

Event 671 High Jump Young Men
================================================================================
IC RECORD: 2.03m 2/25/1996 Mike Lopez, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2152 Hoppie, Chris 17 Dineh Runners 1.87m 1.85m
2 2348 Keating, Billy 17 Unattached 1.75m
-- 2262 Quvtskoyua, Josh 18 Tonto FAIL

Event 672 Pole Vault Young Men
================================================================================
IC RECORD: 4.75m 2/17/2002 Adam Ziminsky, Ultimate High
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2369 Starling, Jeff 18 Unattached 4.26m 4.10m
2 2383 Wittier-Tilton, Co 16 Unattached 3.96m 3.95m
3 2365 Schneider, Ryan 16 Unattached 3.65m 3.66m
4 2368 Sims, Kyle 17 Unattached 3.81m 3.65m
5 2306 Bell, Danny 17 Unattached 3.65m 3.20m
5 2358 Mons, Brett 17 Unattached 3.50m 3.20m

Event 673 Long Jump Young Men
================================================================================
IC RECORD: 6.86m 3/1/1992 James Webb, Vegas Heata
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2152 Hoppie, Chris 17 Dineh Runners 5.20m 6.21m
2 2320 Dancer, Justin 18 Unattached 5.70m 5.87m
3 2361 Ploskonka, Nichola 16 Unattached 4.88m

Event 675 Shot Put (12#) Young Men
================================================================================
IC RECORD: 17.05m 2/17/2002 Tomas Navarro, Unattached
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2485 Turner, Jermain 18 Unattached 16.38m
2 2263 Redwine, George 18 Tonto 11.51m
3 2269 Winchester, Alex 16 Tonto 10.97m
4 2262 Quvtskoyua, Josh 18 Tonto 9.98m
5 2257 Johnson, Matt 16 Tonto 8.45m

Event 701 60 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
Name Age Team Seed Prelims
=========================================================================
Preliminaries
1 2150 Pew, Jamie 23 Feeltheheat 8.42 8.16q
2 1918 Gonzalas, Celene 23 AZ Heat 9.25q
3 1931 Hawkins, Karmen 22 AZ Panthers 9.58q

Event 701 60 Meter Dash Masters Women
================================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 2150 Pew, Jamie 23 Feeltheheat 8.16 8.16
2 1918 Gonzalas, Celene 23 AZ Heat 9.25 9.25
3 1931 Hawkins, Karmen 22 AZ Panthers 9.58 9.58

Event 701 60 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
Name Age Team Seed Prelims
=========================================================================
Preliminaries
1 1912 Fernandez, Maggie 38 Arizona Flames 9.90q

Event 701 60 Meter Dash Masters Women
================================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 1912 Fernandez, Maggie 38 Arizona Flames 9.90 9.90

Event 701 60 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
Name Age Team Seed Prelims
=========================================================================
Preliminaries
1 1920 Willard, Denise 41 AZ Heat 8.90 8.95q

Event 701 60 Meter Dash Masters Women
================================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 1920 Willard, Denise 41 AZ Heat 8.95 8.95

Event 701 60 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
Name Age Team Seed Prelims
=========================================================================
Preliminaries
1 1911 Board, Jacquelin 50 Arizona Flames 8.43q

Event 701 60 Meter Dash Masters Women
================================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 1911 Board, Jacquelin 50 Arizona Flames 8.43 8.43

Event 701 60 Meter Dash Masters Women
=========================================================================
Name Age Team Seed Prelims
=========================================================================
Preliminaries
1 2285 Jager, Kathy 60 Unattached 8.91q

Event 701 60 Meter Dash Masters Women
================================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 2285 Jager, Kathy 60 Unattached 8.91 8.91

Event 702 200 Meter Dash Masters Women
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2150 Pew, Jamie 23 Feeltheheat 26.05 26.98 2

Event 702 200 Meter Dash Masters Women
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 1912 Fernandez, Maggie 38 Arizona Flames 33.47 2

Event 702 200 Meter Dash Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1920 Willard, Denise 41 AZ Heat 29.82 30.13

Event 702 200 Meter Dash Masters Women
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2080 Hoppie, Carla 46 Dineh Runners 32.29 2

Event 702 200 Meter Dash Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1911 Board, Jacquelin 50 Arizona Flames 28.19

Event 703 400 Meter Dash Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2080 Hoppie, Carla 46 Dineh Runners 1:02.00 1:10.96

Event 703 400 Meter Dash Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1911 Board, Jacquelin 50 Arizona Flames 1:04.72

Event 704 800 Meter Run Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2147 Clay, Ellison 31 Feeltheheat 2:48.00 2:48.47

Event 704 800 Meter Run Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2080 Hoppie, Carla 46 Dineh Runners 2:45.00 2:48.93

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
=========================================================================
Name Age Team Seed Prelims
=========================================================================
Preliminaries
1 2172 Dormer, Chad 19 Glendale Communi 7.21q
2 2376 Vildosola, Hector 23 Unattached 7.28q
3 2480 Lee, Eric 19 Glendale Communi 7.31q
4 2325 Fenderson, Rashaan 19 Unattached 7.20 7.43q
5 2200 Bagley, Robert 21 Pilots 7.69q
6 2202 Poe, Rudy 21 Pilots 8.07q
7 2448 Casey, Pat 19 Vernon Smith Inf 8.59q

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
================================================================================
Name Age Team Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 2172 Dormer, Chad 19 Glendale Communi 7.21 7.21
2 2376 Vildosola, Hector 23 Unattached 7.28 7.28
3 2480 Lee, Eric 19 Glendale Communi 7.31 7.31
4 2325 Fenderson, Rashaan 19 Unattached 7.43 7.43
5 2200 Bagley, Robert 21 Pilots 7.69 7.69
6 2202 Poe, Rudy 21 Pilots 8.07 8.07
7 2448 Casey, Pat 19 Vernon Smith Inf 8.59 8.59

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1916 Smith, James 37 Arizona Flames 7.50q 2
2 2231 Smith, Anthony 35 Sol Cal Striders 8.12q 2
3 2355 Martinez, James 38 Unattached 7.40 8.21q 2

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
Name Age Team Prelims Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 1916 Smith, James 37 Arizona Flames 7.50 7.50 1
2 2231 Smith, Anthony 35 Sol Cal Striders 8.12 8.12 1
3 2355 Martinez, James 38 Unattached 8.21 8.21 1

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2148 Crichlow, Rawle 40 Feeltheheat 7.25 7.21q 3
2 2149 DiMassa, David 44 Feeltheheat 8.10 7.99q 3
3 1954 McDonald, Bill 40 AZ Puma 8.81 8.11q 3
4 1997 Semien, Kenneth 42 Rising Sun 7.60 8.15q 3

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
Name Age Team Prelims Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 2148 Crichlow, Rawle 40 Feeltheheat 7.21 7.21 1
2 2149 DiMassa, David 44 Feeltheheat 7.99 7.99 1
3 1954 McDonald, Bill 40 AZ Puma 8.11 8.11 1
4 1997 Semien, Kenneth 42 Rising Sun 8.15 8.15 1

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 1992 Onyepunuka, Sabest 49 Rising Sun 7.27 7.71q 3

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
Name Age Team Prelims Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 1992 Onyepunuka, Sabest 49 Rising Sun 7.71 7.71 1

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2184 Price, Stacey 50 New Mexico Speed 7.50 7.55q 4
2 2381 Wilson, Thad 53 Unattached 7.81q 4
3 2315 Colby SR, Tim 52 Unattached 9.35q 4
4 2377 Watson, Richard 51 Unattached 9.32 9.67q 4

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
Name Age Team Prelims Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 2184 Price, Stacey 50 New Mexico Speed 7.55 7.55 1
2 2381 Wilson, Thad 53 Unattached 7.81 7.81 1
3 2315 Colby SR, Tim 52 Unattached 9.35 9.35 1
4 2377 Watson, Richard 51 Unattached 9.67 9.67 1

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
============================================================================
Name Age Team Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 2303 Armstrong, Merv 64 Unattached 9.01q 4
2 2311 Burns, Michael 60 Unattached 9.24q 4

Event 711 60 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
Name Age Team Prelims Finals H# Points
===================================================================================
Finals
1 2303 Armstrong, Merv 64 Unattached 9.01 9.01 1
2 2311 Burns, Michael 60 Unattached 9.24 9.24 1

Event 712 200 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2172 Dormer, Chad 19 Glendale Communi 22.94 3
2 2173 Hiche, Camilo 19 Glendale Communi 24.31 3
3 2448 Casey, Pat 19 Vernon Smith Inf 24.40 28.44 3

Event 712 200 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 1916 Smith, James 37 Arizona Flames 24.54 3
2 2231 Smith, Anthony 35 Sol Cal Striders 27.07 3

Event 712 200 Meter Dash Masters Men
===================================================================================
Name Age Team Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 2149 DiMassa, David 44 Feeltheheat 25.30 25.72 3

Event 712 200 Meter Dash Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2311 Burns, Michael 60 Unattached 31.00 30.83

Event 712 200 Meter Dash Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2230 Newton, Milton 70 Sol Cal Striders 29.30

Event 713 400 Meter Dash Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Thompon, Jeff 19 Unattached 41.00 53.17

Event 713 400 Meter Dash Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2149 DiMassa, David 44 Feeltheheat 55.50 57.20

Event 713 400 Meter Dash Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2232 Hershberger, Jim 47 Strapped Joc 58.82

Event 715 1 Mile Run Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2232 Hershberger, Jim 47 Strapped Joc 5:28.11
2 2209 Pardee, Larry 49 Red Rock Racers 5:45.00 5:37.95

Event 721 60 Meter Hurdles 33" 19-39 Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2150 Pew, Jamie 23 Feeltheheat 8.86 9.28
2 2479 Dimi, Simona 19 Glendale Communi 10.02

Event 721 60 Meter Hurdles 33" 19-39 Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1920 Willard, Denise 41 AZ Heat 10.47 10.41

Event 731 60 Meter Hurdles 42" 19-29 Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2173 Hiche, Camilo 19 Glendale Communi 7.12 9.49
2 Thompon, Jeff 19 Unattached 7.13 12.82

Event 731A 60 Meter Hurdles 39" 30-49 Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1916 Smith, James 37 Arizona Flames 9.03

Event 731B 60 Meter Hurdles 36" 50-59 Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2184 Price, Stacey 50 New Mexico Speed 8.90 8.87
2 2377 Watson, Richard 51 Unattached 11.45 11.67

Event 731C 60 Meter Hurdles 33" 60-69 Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
2 2303 Armstrong, Merv 64 Unattached 12.27

Event 731C 60 Meter Hurdles 33" 60-69 Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2324 Doerrer, Dave 65 Unattached 11.16

Event 761 High Jump Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2150 Pew, Jamie 23 Feeltheheat 1.65m 1.55m

Event 761 High Jump Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2080 Hoppie, Carla 46 Dineh Runners 1.29m 1.30m

Event 761 High Jump Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2274 Cochrane, Nancy 51 Unattached 1.15m

Event 761 High Jump Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2297 Steekelenburg, Ann 55 Unattached 1.36m

Event 762 Pole Vault Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2272 Braun, Juanita 19 Unattached 3.96m 3.74m

Event 762 Pole Vault Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2285 Jager, Kathy 60 Unattached 2.29m

Event 763 Long Jump Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2080 Hoppie, Carla 46 Dineh Runners 3.98m 4.03m

Event 763 Long Jump Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2274 Cochrane, Nancy 51 Unattached 3.38m

Event 763 Long Jump Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2285 Jager, Kathy 60 Unattached 3.78m

Event 765 Shot Put Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2481 Galligan, Taralyn 19 Glendale Communi 9.45m

Event 765 Shot Put Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2080 Hoppie, Carla 46 Dineh Runners 28.80m 8.36m

Event 765 Shot Put Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2274 Cochrane, Nancy 51 Unattached 5.98m

Event 765 Shot Put Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2298 Tucker, Lorraine 56 Unattached 9.75m 9.60m

Event 765 Shot Put Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2285 Jager, Kathy 60 Unattached 9.51m

Event 771 High Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1951 Banfield, Joel 22 AZ Puma 1.90m
1 2304 Ayala, Martin 21 Unattached 1.90m

Event 771 High Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2229 Lee, Ron 39 So CalifTC 1.98m 1.95m

Event 771 High Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1954 McDonald, Bill 40 AZ Puma 1.55m

Event 771 High Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2315 Colby SR, Tim 52 Unattached 1.50m
2 2377 Watson, Richard 51 Unattached 1.55m 1.45m

Event 771 High Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2220 Perkins, John 57 Sky 1.49m 1.36m
2 2353 Long, Bruce 59 Unattached 1.32m 1.20m

Event 771 High Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2367 Shipp, Phillip 68 Unattached 1.40m 1.40m
2 2324 Doerrer, Dave 65 Unattached 1.25m

Event 771 High Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2230 Newton, Milton 70 Sol Cal Striders 1.30m

Event 772 Pole Vault Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Opalka, Kevin 21 T Elite 5.42m
2 2217 Kevl, Adam 21 Sky 5.53m 5.32m
3 2218 King, Keenan 19 Sky 5.22m
4 2221 Phelps, Dason 21 Sky 5.53m 5.12m
4 2171 Vinci, Mark 19 Unattached 4.87m 5.12m
-- 2219 O'Day, Kasey 20 Sky 4.90m NH

Event 772 Pole Vault Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
-- 2215 Hysong, Nick 32 Sky 5.89m NH

Event 772 Pole Vault Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2203 Rivas, Richard 52 Pilots 3.35m 3.05m
2 2377 Watson, Richard 51 Unattached 2.70m 2.59m

Event 772 Pole Vault Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2360 Perkins, Bruce 57 Unattached 3.35m 3.05m
1 2343 James, Mick 57 Unattached 3.35m 3.05m
3 2220 Perkins, John 57 Sky 2.74m 2.90m
4 2353 Long, Bruce 59 Unattached 2.89m 2.59m

Event 772 Pole Vault Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2316 Connelly, Mardon 62 Unattached 3.36m
2 2216 Jones, Larry 61 Sky 2.89m 2.90m
3 2318 Cunningham, Dick 63 Unattached 2.44m

Event 772 Pole Vault Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2324 Doerrer, Dave 65 Unattached 2.75m
2 2367 Shipp, Phillip 68 Unattached 2.70m 2.59m

Event 773 Long Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2201 Lederman, Taylor 19 Pilots 6.95m 6.27m

Event 773 Long Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 1954 McDonald, Bill 40 AZ Puma 5.05m

Event 773 Long Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2381 Wilson, Thad 53 Unattached 5.51m
2 2377 Watson, Richard 51 Unattached 4.48m 4.26m
3 2315 Colby SR, Tim 52 Unattached 3.71m

Event 773 Long Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2353 Long, Bruce 59 Unattached 3.81m 4.01m

Event 773 Long Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2303 Armstrong, Merv 64 Unattached 4.15m

Event 773 Long Jump Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2324 Doerrer, Dave 65 Unattached 4.36m
2 2367 Shipp, Phillip 68 Unattached 4.49m 4.31m

Event 775 Shot Put Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 Stilwell, Ron 40 Unattached 12.74m
2 2317 Crothers, Jeff 44 Unattached 9.19m

Event 775 Shot Put Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2366 Shiaras, Michale 52 Unattached 16.03m 15.29m
2 2377 Watson, Richard 51 Unattached 11.73m 11.99m
3 2315 Colby SR, Tim 52 Unattached 11.27m

Event 775 Shot Put Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2352 Lieberman, Warren 57 Unattached 8.22m 8.17m

Event 775 Shot Put Masters Men
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2367 Shipp, Phillip 68 Unattached 12.95m 11.83m

Event 776 60 Meter Hurdles 30" 50-54 Masters Women
================================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
================================================================================
1 2274 Cochrane, Nancy 51 Unattached 12.51