Join/Renew Now

Archives:
Latest news

426 strong to compete for Team USA at World Masters Outdoor Championships

8/3/2015
 

LYON, FRANCE -- The United States is sending 426 athletes including many of the world’s best to the World Masters Athletics (WMA) Outdoor Track & Field Championships August 4-16 in Lyon, France. The team is expected to be among the top contenders both for individual and relay titles, as well as for gold and overall medal counts by country. The meet has 8,078 competitors from a record 98 nations with athletes 35-99 years old.


The American team has 1,093 event entries for the 426 athletes. At the 2014 WMA Indoor Championships in Budapest, Hungary, Americans won 23 golds including relays. A third of entered Americans won medals. No other nation came close to the U.S. gold or overall total of 59 medals, including 21 Silver and 15 Bronze.


At the 2013 WMA Outdoor Championships in Porto Allegre, Brazil, the USA won the gold count with 83. Among the 58 countries, Americans were second in overall medals, with 183 against 195 from host country Brazil. Australia was third with 148.


In Lyon, track and field including throwing competition is spread among four stadiums: Balmont, Rhone, Pierre Duboeuf, and Laurent Gerin, in addition to non-stadia events. The Marathon bases at the Place Dellecour in the “center city”. The U.S. delegation and team in Lyon will be led by MTF Chair Gary Snyder.


A full list of Team USA athletes and entries is available below and the daily event schedule can be found here.


Bob Weiner

USATF National Masters Media Chair

Email: weinerpublic@comcast.net

Cell: 202-329-1700


First Name Last Name Event
Carlos Acosta 80-84 Men 10 km Race Walk
Carlos Acosta 80-84 Men 20 km Race Walk
Carlos Acosta 80-84 Men 5000m Race Walk
John Altendorf 65-69 Men Pole Vault
Bart Angier 55-59 Men Decathlon
David Ashford 50-54 Men 100m Hurdles
Rose Asquith 55-59 Women 5000m
Rose Asquith 55-59 Women Marathon
Tommy Aunan 55-59 Men 10 km Race Walk
Tommy Aunan 55-59 Men 20 km Race Walk
Clinton Aurelien 45-49 Men 100m
Clinton Aurelien 45-49 Men 200m
Clinton Aurelien 45-49 Men 400m
Clinton Aurelien 45-49 Men 4x100m Relay Roster
Clinton Aurelien 45-49 Men 4x400m Relay Roster
Carmen Ayala-Troncoso 55-59 Women 1500m
Carmen Ayala-Troncoso 55-59 Women 5000m
Carmen Ayala-Troncoso 55-59 Women 8 km Cross Country
Darlene Backlund 65-69 Women 10 km Race Walk
Darlene Backlund 65-69 Women 20 km Race Walk
Darlene Backlund 65-69 Women 5000m Race Walk
Darlene Backlund 65-69 Women 8 km Cross Country
John Backlund 75-79 Men 10 km Race Walk
John Backlund 75-79 Men 20 km Race Walk
John Backlund 75-79 Men 5000m Race Walk
Robert Baker 70-74 Men Decathlon
Curtis Baldwin 60-64 Men 200m
Curtis Baldwin 60-64 Men 400m
Curtis Baldwin 60-64 Men 4x400m Relay Roster
Kenneth Barbee 50-54 Men 1500m
James Barrineau 60-64 Men High Jump
Philip Barth 60-64 Men Pole Vault
Edward Baskauskas 65-69 Men 100m Hurdles
Edward Baskauskas 65-69 Men High Jump
Jeffrey Baty 60-64 Men Discus Throw
Jeffrey Baty 60-64 Men Javelin Throw
Jeffrey Baty 60-64 Men Shot Put
Jeffrey Baty 60-64 Men Throwing Pentathlon
Andre Baynes 40-44 Men 100m
Andre Baynes 40-44 Men 200m
Wendell Beck 55-59 Men Pole Vault
James Beckett 75-79 Men 10000m
James Beckett 75-79 Men 1500m
James Beckett 75-79 Men 5000m
James Beckett 75-79 Men 800m
Cheryl Bellaire 55-59 Women 2000m Steeplechase
Cheryl Bellaire 55-59 Women 400m
Cheryl Bellaire 55-59 Women 4x100m Relay Roster
Cheryl Bellaire 55-59 Women 4x400m Relay Roster
Cheryl Bellaire 55-59 Women 800m
Carol Bendall 55-59 Women 5000m Race Walk
Drew Bentley 60-64 Men Hammer Throw
Drew Bentley 60-64 Men Weight Throw
Victor Berezovskiy 55-59 Men Decathlon
Victor Berezovskiy 55-59 Men High Jump
Victor Berezovskiy 55-59 Men Pole Vault
George Berg 45-49 Men 3000m Steeplechase
George Berg 45-49 Men Marathon
Bert Bergen 75-79 Men High Jump
Kathy Bergen 75-79 Women 100m
Kathy Bergen 75-79 Women 200m
Kathy Bergen 75-79 Women High Jump
Bob Bergfeldt 75-79 Men Decathlon
Seth Bergmann 65-69 Men 10000m
Seth Bergmann 65-69 Men 1500m
Seth Bergmann 65-69 Men 5000m
Seth Bergmann 65-69 Men 8 km Cross Country
Brandi Bernert 35-39 Women 100m
Nicholas Berra 45-49 Men 800m
Douglas Bibby 55-59 Men Decathlon
Kevin Biggers 50-54 Men 100m
Kevin Biggers 50-54 Men 200m
Charles Bing 60-64 Men Pole Vault
Jorge Birnbaum 65-69 Men 10 km Race Walk
Jorge Birnbaum 65-69 Men 20 km Race Walk
Carroll Blake 65-69 Men 200m
Carroll Blake 65-69 Men 400m
Damon Blakemore 50-54 Men 100m Hurdles
Damon Blakemore 50-54 Men 400m Hurdles
Damon Blakemore 50-54 Men 4x100m Relay Roster
Damon Blakemore 50-54 Men 4x400m Relay Roster
Damon Blakemore 50-54 Men Long Jump
Michael Blanchard 50-54 Men 10 km Race Walk
Michael Blanchard 50-54 Men 20 km Race Walk
Michael Blanchard 50-54 Men 5000m Race Walk
Francois Boda 50-54 Men 100m
Francois Boda 50-54 Men 200m
Francois Boda 50-54 Men 400m
Francois Boda 50-54 Men 4x100m Relay Roster
Francois Boda 50-54 Men 4x400m Relay Roster
Stephane Bois 50-54 Men 1500m
Cameron Bolles 50-54 Men Discus Throw
Howard Booth 70-74 Men 4x100m Relay Roster
Howard Booth 70-74 Men 80m Hurdles
Howard Booth 70-74 Men Long Jump
Howard Booth 70-74 Men Pole Vault
James Boughter 70-74 Men 1500m
John Brennand 75-79 Men 10000m
John Brennand 75-79 Men 5000m
Lee Bridges 45-49 Men 200m
Lee Bridges 45-49 Men 400m
Lee Bridges 45-49 Men 4x400m Relay Roster
Jeff Brower 55-59 Men 100m Hurdles
Jeff Brower 55-59 Men 400m Hurdles
Jeff Brower 55-59 Men 4x100m Relay Roster
Jeff Brower 55-59 Men 4x400m Relay Roster
Jeff Brower 55-59 Men Decathlon
Jeff Brower 55-59 Men Pole Vault
Calvin Brown 40-44 Men 200m
Calvin Brown 40-44 Men Triple Jump
Kenton Brown 70-74 Men 100m
Kenton Brown 70-74 Men 200m
Bennett Buchsieb 45-49 Men 100m
Bennett Buchsieb 45-49 Men 200m
Bennett Buchsieb 45-49 Men Long Jump
Reagan Buckley 40-44 Men Decathlon
Francis Burdett 50-54 Men 10000m
Francis Burdett 50-54 Men 5000m
Myron Burr 80-84 Men 100m
Myron Burr 80-84 Men 200m
Myron Burr 80-84 Men 400m
David Burton 45-49 Men Decathlon
Roger Busch 70-74 Men Discus Throw
Jeff Cabili 65-69 Men 100m
Jeff Cabili 65-69 Men 200m
Robert Cahners 70-74 Men Hammer Throw
Robert Cahners 70-74 Men Weight Throw
Dale Campbell 60-64 Men 10000m
Dale Campbell 60-64 Men 2000m Steeplechase
Dale Campbell 60-64 Men 5000m
Richard Campbell 65-69 Men 10 km Race Walk
Richard Campbell 65-69 Men 20 km Race Walk
Richard Campbell 65-69 Men 5000m Race Walk
Steven Campbell 50-54 Men Pole Vault
Evangeline Campos 70-74 Women 10 km Race Walk
Evangeline Campos 70-74 Women 5000m Race Walk
Shirley Capps 75-79 Women 10 km Race Walk
Shirley Capps 75-79 Women 5000m Race Walk
James Carmines 70-74 Men 10 km Race Walk
James Carmines 70-74 Men 20 km Race Walk
James Carmines 70-74 Men 5000m Race Walk
Kay Carmines 65-69 Women 10 km Race Walk
Kay Carmines 65-69 Women 20 km Race Walk
Kay Carmines 65-69 Women 5000m Race Walk
Kay Carmines 65-69 Women 8 km Cross Country
Linda Carty 45-49 Women 100m
Linda Carty 45-49 Women 200m
Linda Carty 45-49 Women Long Jump
Michael Cassella-Blackburn 55-59 Men 10000m
Michael Cassella-Blackburn 55-59 Men 5000m
Michael Cassella-Blackburn 55-59 Men 8 km Cross Country
Michael Cassella-Blackburn 55-59 Men Half Marathon
Keith Chambers 35-39 Men 400m
Keith Chambers 35-39 Men 4x100m Relay Roster
Keith Chambers 35-39 Men 4x400m Relay Roster
Keith Chambers 35-39 Men 800m
Stephen Chantry 60-64 Men 1500m
Stephen Chantry 60-64 Men 2000m Steeplechase
Stephen Chantry 60-64 Men 800m
Lesley Chaplin 55-59 Women 1500m
Lesley Chaplin 55-59 Women 400m
Lesley Chaplin 55-59 Women 800m
Roosevelt Charles 60-64 Men 200m
Roosevelt Charles 60-64 Men Long Jump
Jacqueline Chase 75-79 Women 10 km Race Walk
Jacqueline Chase 75-79 Women 5000m Race Walk
James Chinn 55-59 Men 100m
James Chinn 55-59 Men 200m
James Chinn 55-59 Men 400m
Fei-Mei Chou 80-84 Women 100m
Fei-Mei Chou 80-84 Women 200m
Fei-Mei Chou 80-84 Women 400m
Fei-Mei Chou 80-84 Women 4x100m Relay Roster
Fei-Mei Chou 80-84 Women 4x400m Relay Roster
Fei-Mei Chou 80-84 Women Triple Jump
Beth Clark 45-49 Women 100m
Beth Clark 45-49 Women 200m
Dedrick Clark 35-39 Men 100m
Dedrick Clark 35-39 Men 200m
Dedrick Clark 35-39 Men 400m
Dedrick Clark 35-39 Men 4x100m Relay Roster
Dedrick Clark 35-39 Men 4x400m Relay Roster
Mark Cleary 55-59 Men 10000m
Mark Cleary 55-59 Men 1500m
Mark Cleary 55-59 Men 4x400m Relay Roster
Mark Cleary 55-59 Men 8 km Cross Country
Linda Cohn 60-64 Women Javelin Throw
Linda Cohn 60-64 Women Triple Jump
Brian Conley 55-59 Men 100m Hurdles
John Cormier 45-49 Men 200m
John Cormier 45-49 Men 400m
Roland Cormier 75-79 Men 2000m Steeplechase
Roland Cormier 75-79 Men 4x100m Relay Roster
Roland Cormier 75-79 Men 4x400m Relay Roster
Roland Cormier 75-79 Men 8 km Cross Country
Brent Cottong 55-59 Men 400m
Brent Cottong 55-59 Men 4x100m Relay Roster
Brent Cottong 55-59 Men 4x400m Relay Roster
Brian Coushay 50-54 Men 100m
Brian Coushay 50-54 Men Decathlon
Brian Coushay 50-54 Men High Jump
Robert Cozens 75-79 Men 100m
Robert Cozens 75-79 Men 200m
Clyde Crowl 60-64 Men 100m Hurdles
Clyde Crowl 60-64 Men 200m
Clyde Crowl 60-64 Men 300m Hurdles
Clyde Crowl 60-64 Men 400m
Clyde Crowl 60-64 Men 4x100m Relay Roster
Clyde Crowl 60-64 Men 4x400m Relay Roster
Clyde Crowl 60-64 Men Decathlon
Clifton Culpepper 50-54 Men 100m
Clifton Culpepper 50-54 Men 200m
Clifton Culpepper 50-54 Men 400m
Clifton Culpepper 50-54 Men 4x100m Relay Roster
Clifton Culpepper 50-54 Men 4x400m Relay Roster
Julia Curran Villarreal 55-59 Women High Jump
Craig Cyphers 65-69 Men Discus Throw
Craig Cyphers 65-69 Men Hammer Throw
Craig Cyphers 65-69 Men Javelin Throw
Craig Cyphers 65-69 Men Shot Put
Craig Cyphers 65-69 Men Throwing Pentathlon
Craig Cyphers 65-69 Men Weight Throw
Lisa Daley 45-49 Women 400m
Lisa Daley 45-49 Women 4x100m Relay Roster
Lisa Daley 45-49 Women 4x400m Relay Roster
Thomas Dalke 45-49 Men Javelin Throw
Jose Dalmastro 65-69 Men High Jump
Alex Danner 55-59 Men Marathon
Jean Daprano 75-79 Women 100m
Jean Daprano 75-79 Women 1500m
Jean Daprano 75-79 Women 200m
Jean Daprano 75-79 Women 400m
Jean Daprano 75-79 Women 800m
Jan DeBenedetto 65-69 Men Javelin Throw
Paul DeMeester 55-59 Men 10 km Race Walk
Paul DeMeester 55-59 Men 20 km Race Walk
Paul DeMeester 55-59 Men 5000m Race Walk
LaTrica Dendy 40-44 Women 100m
LaTrica Dendy 40-44 Women 400m
LaTrica Dendy 40-44 Women 400m Hurdles
LaTrica Dendy 40-44 Women 4x100m Relay Roster
LaTrica Dendy 40-44 Women 4x400m Relay Roster
Clayton Dennis 50-54 Men Javelin Throw
Isabelle Dierauer 40-44 Women 100m
Isabelle Dierauer 40-44 Women 200m
Isabelle Dierauer 40-44 Women 400m
Isabelle Dierauer 40-44 Women 4x100m Relay Roster
Isabelle Dierauer 40-44 Women 4x400m Relay Roster
Isabelle Dierauer 40-44 Women Discus Throw
Isabelle Dierauer 40-44 Women Long Jump
Isabelle Dierauer 40-44 Women Triple Jump
Peter Dierauer 50-54 Men Half Marathon
Shirley Dietderich 85-89 Women Discus Throw
Shirley Dietderich 85-89 Women Javelin Throw
Tony DiSalvo 55-59 Men 100m
Tony DiSalvo 55-59 Men 200m
Brad Dittmar 45-49 Men 400m Hurdles
Brad Dittmar 45-49 Men 4x400m Relay Roster
Christel Donley 80-84 Women 4x100m Relay Roster
Christel Donley 80-84 Women 80m Hurdles
Christel Donley 80-84 Women Hammer Throw
Christel Donley 80-84 Women Heptathlon
Christel Donley 80-84 Women High Jump
Christel Donley 80-84 Women Javelin Throw
Christel Donley 80-84 Women Long Jump
Christel Donley 80-84 Women Shot Put
Christel Donley 80-84 Women Triple Jump
Jerry Donley 85-89 Men High Jump
Jerry Donley 85-89 Men Long Jump
Jerry Donley 85-89 Men Pole Vault
Jerry Donley 85-89 Men Shot Put
Thomas Dooley 65-69 Men 20 km Race Walk
Don Drummond 45-49 Men 110m Hurdles
Don Drummond 45-49 Men 400m Hurdles
Don Drummond 45-49 Men 4x100m Relay Roster
Don Drummond 45-49 Men 4x400m Relay Roster
Dennis Duffy 70-74 Men 400m
Alan Dukes 60-64 Men 2000m Steeplechase
Edward Dunaye 80-84 Men 200m Hurdles
Edward Dunaye 80-84 Men 400m
Edward Dunaye 80-84 Men Decathlon
Antwon Dussett 35-39 Men 200m
Antwon Dussett 35-39 Men 400m
Antwon Dussett 35-39 Men 4x400m Relay Roster
Carol Dyar 70-74 Women 10 km Race Walk
Carol Dyar 70-74 Women 5000m Race Walk
Rick Easley 60-64 Men 100m Hurdles
Rick Easley 60-64 Men 300m Hurdles
Rick Easley 60-64 Men 400m
Rick Easley 60-64 Men Javelin Throw
Grace Edgerly 45-49 Women 200m
Grace Edgerly 45-49 Women 400m Hurdles
Grace Edgerly 45-49 Women 80m Hurdles
Grace Edgerly 45-49 Women High Jump
John Edmonston 60-64 Men Hammer Throw
John Edmonston 60-64 Men Weight Throw
Yoko Eichel 65-69 Women 5000m Race Walk
Brooks Esser 55-59 Men 3000m Steeplechase
Nathan Fanger 35-39 Men Discus Throw
Mary Faria 55-59 Women Half Marathon
Lee Faulkner 45-49 Men Decathlon
Richard Ferguson 55-59 Men Marathon
Carol Finsrud 55-59 Women Discus Throw
Carol Finsrud 55-59 Women Hammer Throw
Carol Finsrud 55-59 Women Shot Put
Carol Finsrud 55-59 Women Throwing Pentathlon
Carol Finsrud 55-59 Women Weight Throw
Neil Fitzgerald 45-49 Men 1500m
Neil Fitzgerald 45-49 Men 400m
Neil Fitzgerald 45-49 Men 4x400m Relay Roster
Neil Fitzgerald 45-49 Men 8 km Cross Country
Neil Fitzgerald 45-49 Men 800m
Patrick Flaherty 55-59 Men Half Marathon
Thomas Foley 55-59 Men High Jump
Joseph Ford 65-69 Men Pole Vault
Kevin Forde 50-54 Men 1500m
Michael Fortunato 60-64 Men Discus Throw
Vicki Fox 55-59 Women 2000m Steeplechase
Vicki Fox 55-59 Women 300m Hurdles
Vicki Fox 55-59 Women 400m
Vicki Fox 55-59 Women 4x100m Relay Roster
Vicki Fox 55-59 Women 4x400m Relay Roster
Vicki Fox 55-59 Women 800m
Vicki Fox 55-59 Women Heptathlon
Vicki Fox 55-59 Women Shot Put
Kathleen Frable 65-69 Women 10 km Race Walk
Kathleen Frable 65-69 Women 20 km Race Walk
Kathleen Frable 65-69 Women 5000m Race Walk
Kathleen Frable 65-69 Women 8 km Cross Country
Norman Frable 65-69 Men 10 km Race Walk
Norman Frable 65-69 Men 20 km Race Walk
Norman Frable 65-69 Men 5000m Race Walk
Norman Frable 65-69 Men High Jump
Paul Fragua 55-59 Men 800m
Nigel Francis 45-49 Men 1500m
Nigel Francis 45-49 Men 800m
Karen Frazier 55-59 Women 200m
Karen Frazier 55-59 Women 400m
Karen Frazier 55-59 Women High Jump
Mike Freeman 40-44 Men 100m
Mike Freeman 40-44 Men 200m
Mike Freeman 40-44 Men 400m
Carol Frost 70-74 Women Discus Throw
Carol Frost 70-74 Women Javelin Throw
Carol Frost 70-74 Women Shot Put
Ralph Fruguglietti 60-64 Men Discus Throw
Buzz Gagne 65-69 Men Javelin Throw
Darnell Gatling 55-59 Men 400m Hurdles
Panseluta Geer 65-69 Women 10 km Race Walk
Panseluta Geer 65-69 Women 20 km Race Walk
Panseluta Geer 65-69 Women 5000m Race Walk
Stuart Geer 45-49 Men Marathon
Christine Gentile 45-49 Women 1500m
Christine Gentile 45-49 Women 800m
Koura Gibson 50-54 Women 80m Hurdles
Koura Gibson 50-54 Women Triple Jump
LaTanya Glass 65-69 Women 100m
LaTanya Glass 65-69 Women Hammer Throw
LaTanya Glass 65-69 Women High Jump
LaTanya Glass 65-69 Women Javelin Throw
LaTanya Glass 65-69 Women Shot Put
John Goldhammer 60-64 Men Discus Throw
John Goldhammer 60-64 Men Hammer Throw
John Goldhammer 60-64 Men Shot Put
John Goldhammer 60-64 Men Throwing Pentathlon
John Goldhammer 60-64 Men Weight Throw
Steve Gordon 40-44 Men Long Jump
Steve Gordon 40-44 Men Triple Jump
Duane Gosa 45-49 Men 100m
Duane Gosa 45-49 Men 400m
Duane Gosa 45-49 Men 4x100m Relay Roster
Duane Gosa 45-49 Men 4x400m Relay Roster
Donna Graham 65-69 Women 10 km Race Walk
Donna Graham 65-69 Women 20 km Race Walk
Donna Graham 65-69 Women 5000m Race Walk
William Gramley 75-79 Men Discus Throw
William Gramley 75-79 Men Hammer Throw
William Gramley 75-79 Men Shot Put
William Gramley 75-79 Men Throwing Pentathlon
William Gramley 75-79 Men Weight Throw
Donna Green 60-64 Women 10 km Race Walk
Donna Green 60-64 Women 20 km Race Walk
Donna Green 60-64 Women 5000m Race Walk
Mark Green 55-59 Men 10 km Race Walk
Mark Green 55-59 Men 20 km Race Walk
Mark Green 55-59 Men 5000m Race Walk
Max Green 80-84 Men 10 km Race Walk
Max Green 80-84 Men 20 km Race Walk
Max Green 80-84 Men 5000m Race Walk
Nancy Greig 60-64 Women Half Marathon
Peter Griffiths 40-44 Men Half Marathon
Rachel Guest 40-44 Women 80m Hurdles
Rachel Guest 40-44 Women Heptathlon
Rachel Guest 40-44 Women Long Jump
Derek Guirand 45-49 Men Decathlon
Roy Hadden 55-59 Men Javelin Throw
Tariq Hager 40-44 Men 1500m
Allen Hall 55-59 Men Javelin Throw
Tammy Hall 55-59 Women Javelin Throw
Rita Hanscom 60-64 Women 300m Hurdles
Rita Hanscom 60-64 Women 80m Hurdles
Rita Hanscom 60-64 Women Heptathlon
Rita Hanscom 60-64 Women High Jump
Rita Hanscom 60-64 Women Long Jump
Rita Hanscom 60-64 Women Pole Vault
Penny Hanson 55-59 Women Pole Vault
Mary Harada 80-84 Women 1500m
Mary Harada 80-84 Women 5000m
Mary Harada 80-84 Women 8 km Cross Country
Mary Harada 80-84 Women 800m
Ellyn Hardison 70-74 Women Pole Vault
Steven Hardison 65-69 Men 400m
Steven Hardison 65-69 Men Pole Vault
Andrew Harris 45-49 Men Discus Throw
Andrew Harris 45-49 Men Hammer Throw
Andrew Harris 45-49 Men Weight Throw
June Harris 55-59 Women Half Marathon
Thomas Hartshorne 60-64 Men 1500m
Thomas Hartshorne 60-64 Men 800m
Ben Harvie 65-69 Men Marathon
Brian Hatlevig 40-44 Men High Jump
Karl Hawke 45-49 Men High Jump
Karl Hawke 45-49 Men Triple Jump
Courtney Hawkins 45-49 Men 110m Hurdles
George Haywood 60-64 Men 300m Hurdles
George Haywood 60-64 Men 400m
George Haywood 60-64 Men 4x100m Relay Roster
George Haywood 60-64 Men 4x400m Relay Roster
Edward Hearn 65-69 Men Javelin Throw
Edward Hearn 65-69 Men Shot Put
Jennifer Hegarty 45-49 Women 1500m
Jennifer Hegarty 45-49 Women 5000m
Jennifer Hegarty 45-49 Women 8 km Cross Country
Jennifer Hegarty 45-49 Women 800m
William Henderson 50-54 Men Half Marathon
Angela Heung 40-44 Women 10000m
Angela Heung 40-44 Women 1500m
Angela Heung 40-44 Women 5000m
Angela Heung 40-44 Women 8 km Cross Country
Dennis Hickman 65-69 Men 100m
Dennis Hickman 65-69 Men 200m
Dennis Hickman 65-69 Men 400m
Philip Hill 55-59 Men 100m
Philip Hill 55-59 Men 200m
Philip Hill 55-59 Men Long Jump
Bill Hiney 70-74 Men Discus Throw
Bill Hiney 70-74 Men Shot Put
Jason Hinkin 40-44 Men Pole Vault
Peter Hlavin 55-59 Men High Jump
Werner Hoeger 60-64 Men 800m
Debra Hoffman 55-59 Women 200m
Debra Hoffman 55-59 Women 400m
Debra Hoffman 55-59 Women 4x400m Relay Roster
Kenneth Hoffmann 40-44 Men High Jump
Andrew Hogue 40-44 Men 400m
Andrew Hogue 40-44 Men 400m Hurdles
Andrew Hogue 40-44 Men 4x400m Relay Roster
Barbara Holzman 60-64 Women 1500m
Barbara Holzman 60-64 Women 5000m
Richard Hotchkiss 75-79 Men Discus Throw
Richard Hotchkiss 75-79 Men Hammer Throw
Richard Hotchkiss 75-79 Men Throwing Pentathlon
Richard Hotchkiss 75-79 Men Weight Throw
Sidney Howard 75-79 Men 1500m
Sidney Howard 75-79 Men 800m
Horace Hudson 60-64 Men 300m Hurdles
Karen Huff-Pawlik 70-74 Women Discus Throw
Karen Huff-Pawlik 70-74 Women Javelin Throw
Karen Huff-Pawlik 70-74 Women Shot Put
Sandra Hults 70-74 Women 10 km Race Walk
Sandra Hults 70-74 Women 20 km Race Walk
Sandra Hults 70-74 Women 5000m Race Walk
Lynne Hurrell 80-84 Women 10000m
Lynne Hurrell 80-84 Women 1500m
Lynne Hurrell 80-84 Women 5000m
Lynne Hurrell 80-84 Women 8 km Cross Country
Lynne Hurrell 80-84 Women 800m
David Jackson 50-54 Men 3000m Steeplechase
David Jackson 50-54 Men 5000m
David Jackson 50-54 Men 8 km Cross Country
Russell Jacquet-Acea 60-64 Men 100m Hurdles
Russell Jacquet-Acea 60-64 Men 300m Hurdles
Russell Jacquet-Acea 60-64 Men Decathlon
Ben James 55-59 Men 400m
Milan Jamrich 65-69 Men High Jump
William Jankovich 80-84 Men 200m Hurdles
William Jankovich 80-84 Men Decathlon
William Jankovich 80-84 Men Javelin Throw
William Jankovich 80-84 Men Pole Vault
Michael Janusey 55-59 Men Decathlon
Michael Janusey 55-59 Men Javelin Throw
Lorraine Jasper 50-54 Women 1500m
Lorraine Jasper 50-54 Women 800m
Rukiya Jeffers 35-39 Women 200m
Rukiya Jeffers 35-39 Women 400m
Rukiya Jeffers 35-39 Women 800m
Joseph Johnson 70-74 Men 100m
Joseph Johnson 70-74 Men 200m
Kyley Johnson 35-39 Men High Jump
Frederick Johnston 65-69 Men 100m Hurdles
Brent Jones 45-49 Men 800m
David Jones 50-54 Men 200m
David Jones 50-54 Men 400m
Richard Jones 70-74 Men 100m
Richard Jones 40-44 Men 200m
Richard Jones 70-74 Men 200m
Richard Jones 40-44 Men 400m
Richard Jones 70-74 Men 400m
Ross Jones 60-64 Men 100m Hurdles
Ross Jones 60-64 Men 300m Hurdles
Lynne Juarez 70-74 Women 10 km Race Walk
Lynne Juarez 70-74 Women 5000m Race Walk
Bill Kaspari 80-84 Men 100m
Bill Kaspari 80-84 Men 200m
Bill Kaspari 80-84 Men 400m
Donald Keller 60-64 Men 100m Hurdles
Donald Keller 60-64 Men 300m Hurdles
Donald Keller 60-64 Men Decathlon
Donald Keller 60-64 Men High Jump
Donald Keller 60-64 Men Pole Vault
Donald Keller 60-64 Men Triple Jump
Patricia Kelly 65-69 Women 400m
Patricia Kelly 65-69 Women 4x400m Relay Roster
Geoffrey Kent 80-84 Men Javelin Throw
Latashia Key 40-44 Women 1500m
Latashia Key 40-44 Women 5000m
Latashia Key 40-44 Women 8 km Cross Country
Daniel King 55-59 Men 1500m
Daniel King 50-54 Men 5000m
Daniel King 55-59 Men 5000m
Daniel King 50-54 Men 8 km Cross Country
Daniel King 55-59 Men 8 km Cross Country
Daniel King 50-54 Men Half Marathon
Tamara King-Foster 40-44 Women 400m
Tamara King-Foster 40-44 Women 800m
Tina Klein 50-54 Women 5000m
Goetz Klopfer 70-74 Men 20 km Race Walk
Ray Knerr 55-59 Men 1500m
Ray Knerr 55-59 Men 800m
Alan Kolling 60-64 Men Half Marathon
Evelyn Konrad 45-49 Women 200m
Evelyn Konrad 45-49 Women 400m
Evelyn Konrad 45-49 Women 4x100m Relay Roster
Evelyn Konrad 45-49 Women 4x400m Relay Roster
Richard Konsens 55-59 Men Long Jump
Martin Krulee 55-59 Men 100m
Martin Krulee 55-59 Men 200m
John Kuhi 70-74 Men 2000m Steeplechase
John Kuhi 70-74 Men 8 km Cross Country
John Kuhi 70-74 Men 800m
Lawrence Lagesse 65-69 Men Decathlon
Lawrence Lagesse 65-69 Men Discus Throw
Lawrence Lagesse 65-69 Men Pole Vault
Robert Lang 65-69 Men 100m
Robert Lang 65-69 Men 200m
Robert Lang 65-69 Men 400m
Carolyn Langenwalter 75-79 Women 100m
Carolyn Langenwalter 75-79 Women 200m
Carolyn Langenwalter 75-79 Women 400m
Paul Lawson 65-69 Men 10 km Race Walk
Paul Lawson 65-69 Men 5000m Race Walk
Anslem LeBourne 55-59 Men 1500m
Anslem LeBourne 55-59 Men 800m
Clyde Lehman 65-69 Men 10000m
Clyde Lehman 65-69 Men 1500m
Clyde Lehman 65-69 Men 5000m
Norman Lewis 65-69 Men 400m
Robert Lida 75-79 Men 100m
Robert Lida 75-79 Men 200m
Robert Lida 75-79 Men 400m
Jeff Lindsay 55-59 Men 400m
Jeff Lindsay 55-59 Men 800m
Frederick Lindsley 70-74 Men 1500m
Frederick Lindsley 70-74 Men 800m
Lisa Littrell 45-49 Women 400m Hurdles
Lisa Littrell 45-49 Women 80m Hurdles
Bruce Logan 50-54 Men 10 km Race Walk
Bruce Logan 50-54 Men 20 km Race Walk
Bruce Logan 50-54 Men 5000m Race Walk
Susan Loyd 55-59 Women 200m
Susan Loyd 55-59 Women 400m
Susan Loyd 55-59 Women 4x100m Relay Roster
Susan Loyd 55-59 Women 4x400m Relay Roster
Susan Loyd 55-59 Women Shot Put
Nicole Luke 40-44 Women 200m
Nicole Luke 40-44 Women 400m
Nicole Luke 40-44 Women 400m Hurdles
Nicole Luke 40-44 Women 4x400m Relay Roster
Nicole Luke 40-44 Women 80m Hurdles
Michael Lynes 45-49 Men 10000m
Michael Lynes 45-49 Men Marathon
Alina Macneal 55-59 Women 200m
Alina Macneal 55-59 Women 400m
Alina Macneal 55-59 Women 4x400m Relay Roster
Kathleen Mahon 60-64 Women Half Marathon
Shigeki Makino 45-49 Men 200m
Shigeki Makino 45-49 Men 400m
Shigeki Makino 45-49 Men 4x100m Relay Roster
Shigeki Makino 45-49 Men 4x400m Relay Roster
John Mansoor 60-64 Men 8 km Cross Country
John Mansoor 60-64 Men Marathon
Janine Marello 40-44 Women 10000m
Vincent Martin 45-49 Men 4x100m Relay Roster
Vincent Martin 45-49 Men Long Jump
Vincent Martin 45-49 Men Triple Jump
Marianne Martino 65-69 Women 10 km Race Walk
Marianne Martino 65-69 Women 20 km Race Walk
Marianne Martino 65-69 Women 5000m Race Walk
George Mathews 70-74 Men Weight Throw
Drue Mathies 65-69 Men 10000m
Drue Mathies 65-69 Men 5000m
Drue Mathies 65-69 Men 8 km Cross Country
Drue Mathies 65-69 Men Marathon
Brenda Matthews 65-69 Women 100m
Brenda Matthews 65-69 Women 200m
Brenda Matthews 65-69 Women 80m Hurdles
Brenda Matthews 65-69 Women Long Jump
Bryan Mayberry 50-54 Men 1500m
Anna Mayhewrozek 35-39 Women 1500m
Anna Mayhewrozek 35-39 Women 400m
Anna Mayhewrozek 35-39 Women 800m
Bruce McBarnette 55-59 Men High Jump
Bruce McBarnette 55-59 Men Triple Jump
Ronald McConnell 50-54 Men Javelin Throw
Ronald McConnell 50-54 Men Throwing Pentathlon
Matthew McCubbins 40-44 Men High Jump
Robert McDaniels 55-59 Men 100m
Robert McDaniels 55-59 Men 100m Hurdles
Sue McDonald 50-54 Women High Jump
Emmanuelle McGowan 45-49 Women 100m
Emmanuelle McGowan 45-49 Women 200m
Emmanuelle McGowan 45-49 Women 400m
Emmanuelle McGowan 45-49 Women 4x100m Relay Roster
Emmanuelle McGowan 45-49 Women 4x400m Relay Roster
Doris McGuire 65-69 Women 10 km Race Walk
Doris McGuire 65-69 Women 20 km Race Walk
Doris McGuire 65-69 Women 5000m Race Walk
Richard McGuire 65-69 Men 10 km Race Walk
Richard McGuire 65-69 Men 20 km Race Walk
Richard McGuire 65-69 Men 5000m Race Walk
David McLawhorn 60-64 Men Decathlon
Michael McManus 45-49 Men 10000m
Michael McManus 45-49 Men 3000m Steeplechase
Michael McManus 45-49 Men 5000m
Michael McManus 45-49 Men 8 km Cross Country
Michael McManus 45-49 Men Half Marathon
Keith McQuitter 55-59 Men 100m Hurdles
Susan Mears 60-64 Women 10 km Race Walk
Susan Mears 60-64 Women 20 km Race Walk
Susan Mears 60-64 Women 5000m Race Walk
Florence Meiler 80-84 Women 100m
Florence Meiler 80-84 Women 2000m Steeplechase
Florence Meiler 80-84 Women 200m
Florence Meiler 80-84 Women 200m Hurdles
Florence Meiler 80-84 Women 4x100m Relay Roster
Florence Meiler 80-84 Women 80m Hurdles
Florence Meiler 80-84 Women Discus Throw
Florence Meiler 80-84 Women Hammer Throw
Florence Meiler 80-84 Women Heptathlon
Florence Meiler 80-84 Women High Jump
Florence Meiler 80-84 Women Long Jump
Florence Meiler 80-84 Women Pole Vault
Florence Meiler 80-84 Women Throwing Pentathlon
Florence Meiler 80-84 Women Triple Jump
Florence Meiler 80-84 Women Weight Throw
Jason Melton 35-39 Men 4x100m Relay Roster
Jason Melton 35-39 Men Long Jump
Eric Merriweather 50-54 Men 100m
Eric Merriweather 50-54 Men 200m
Eric Merriweather 50-54 Men 4x100m Relay Roster
Andre Millar 40-44 Men 100m
Andre Millar 40-44 Men 200m
Andre Millar 40-44 Men 400m
Andre Millar 40-44 Men 4x100m Relay Roster
Andre Millar 40-44 Men 4x400m Relay Roster
Marjorie Milligan Jackson 50-54 Women 100m
Marjorie Milligan Jackson 50-54 Women 200m
Inka Mims 55-59 Women 10000m
Inka Mims 55-59 Women 1500m
Inka Mims 55-59 Women 5000m
Inka Mims 55-59 Women 8 km Cross Country
Marilyn Mitchell 70-74 Women 100m
Corey Moody 50-54 Men 400m
Corey Moody 50-54 Men 800m
Grace Moremen 80-84 Women 10 km Race Walk
Grace Moremen 80-84 Women 5000m Race Walk
William Moremen 85-89 Men 10 km Race Walk
William Moremen 85-89 Men 20 km Race Walk
William Moremen 85-89 Men 5000m Race Walk
Tim Morse 55-59 Men Hammer Throw
Tim Morse 55-59 Men Weight Throw
Avi Moss 50-54 Men Marathon
LaTisha Moulds 35-39 Women 100m
LaTisha Moulds 35-39 Women 200m
LaTisha Moulds 35-39 Women 4x100m Relay Roster
LaTisha Moulds 35-39 Women Long Jump
Tim Muller 65-69 Men Discus Throw
Tim Muller 65-69 Men Shot Put
Douglas Murdoch 50-54 Men 1500m
Charles Muse 55-59 Men 10000m
Charles Muse 55-59 Men 5000m
Joseph Myers 60-64 Men Discus Throw
Joseph Myers 60-64 Men Shot Put
Joseph Myers 60-64 Men Throwing Pentathlon
Ryszard Nawrocki 85-89 Men 10 km Race Walk
Ryszard Nawrocki 85-89 Men 5000m Race Walk
William Newsham 50-54 Men 10000m
William Newsham 50-54 Men 5000m
William Newsham 50-54 Men Marathon
Chad Newton 45-49 Men 5000m
James Nickelson 80-84 Men Discus Throw
Stacey Noble 45-49 Women 400m Hurdles
Stacey Noble 45-49 Women 80m Hurdles
Stacey Noble 45-49 Women Heptathlon
Stacey Noble 45-49 Women High Jump
Stacey Noble 45-49 Women Long Jump
Stacey Noble 45-49 Women Triple Jump
Jeff Noel 55-59 Men 1500m
Jeff Noel 55-59 Men 400m
Jeff Noel 55-59 Men 800m
Przemyslaw Nowicki 70-74 Men 1500m
Przemyslaw Nowicki 70-74 Men 5000m
Przemyslaw Nowicki 70-74 Men 8 km Cross Country
Sean Nyhan 45-49 Men 1500m
Sean Nyhan 45-49 Men 4x400m Relay Roster
Conor O'Driscoll 50-54 Men 1500m
Irene Obera 80-84 Women 100m
Irene Obera 80-84 Women 200m
Irene Obera 80-84 Women 200m Hurdles
Irene Obera 80-84 Women 400m
Irene Obera 80-84 Women 4x100m Relay Roster
Irene Obera 80-84 Women 4x400m Relay Roster
Irene Obera 80-84 Women 80m Hurdles
Irene Obera 80-84 Women Long Jump
Michelle OBrien 45-49 Women Half Marathon
Johann Odermatt 35-39 Men 1500m
Makie Ohler 50-54 Women 10000m
Makie Ohler 50-54 Women 1500m
Makie Ohler 50-54 Women 5000m
Makie Ohler 50-54 Women 8 km Cross Country
Makie Ohler 50-54 Women Half Marathon
John Oleski 65-69 Men 100m
John Oleski 65-69 Men Javelin Throw
John Oleski 65-69 Men Long Jump
John Oleski 65-69 Men Triple Jump
Alfredo Ortiz 50-54 Men 1500m
Alfredo Ortiz 50-54 Men 8 km Cross Country
Alfredo Ortiz 50-54 Men 800m
Alfredo Ortiz 50-54 Men Half Marathon
Alvaro Padilla 40-44 Men 100m
Alvaro Padilla 40-44 Men 200m
Antonio Palacios 45-49 Men Long Jump
Antonio Palacios 45-49 Men Triple Jump
Terry Parks 50-54 Men 400m
Terry Parks 50-54 Men 4x400m Relay Roster
Terry Parks 50-54 Men 800m
Terry Parks 50-54 Men High Jump
Terry Parks 50-54 Men Long Jump
Ronald Pate 65-69 Men 10000m
Ronald Pate 65-69 Men 1500m
Ronald Pate 65-69 Men 2000m Steeplechase
Ronald Pate 65-69 Men 5000m
Ronald Pate 65-69 Men 800m
Kevin Paulk 55-59 Men 1500m
Kevin Paulk 55-59 Men 800m
Emil Pawlik 75-79 Men 100m
Emil Pawlik 75-79 Men 300m Hurdles
Emil Pawlik 75-79 Men 80m Hurdles
Emil Pawlik 75-79 Men Discus Throw
Emil Pawlik 75-79 Men High Jump
Emil Pawlik 75-79 Men Long Jump
Tecumseh Peete 45-49 Men 100m
Tecumseh Peete 45-49 Men 200m
Reggie Pendland 45-49 Men 100m
Paul Perry 70-74 Men 1500m
Vince Peters 60-64 Men 10 km Race Walk
Vince Peters 60-64 Men 20 km Race Walk
Vince Peters 60-64 Men 5000m Race Walk
Stefan Petersson 45-49 Men Javelin Throw
Jo Phelps 55-59 Women Heptathlon
Jo Phelps 55-59 Women High Jump
Jo Phelps 55-59 Women Javelin Throw
Jo Phelps 55-59 Women Long Jump
Roger Pierce 70-74 Men 100m
Roger Pierce 70-74 Men 200m
Roger Pierce 70-74 Men 400m
Brian Pilcher 55-59 Men 10000m
Brian Pilcher 55-59 Men 5000m
Brian Pilcher 55-59 Men 8 km Cross Country
Brian Pilcher 55-59 Men Half Marathon
David Piper 55-59 Men Half Marathon
Lyndell Pittman 40-44 Men 100m
Lyndell Pittman 40-44 Men 200m
Lyndell Pittman 40-44 Men 400m
Lyndell Pittman 40-44 Men 4x100m Relay Roster
Lyndell Pittman 40-44 Men 4x400m Relay Roster
Diane Pomeroy 45-49 Women 1500m
Diane Pomeroy 45-49 Women 400m
Diane Pomeroy 45-49 Women 800m
Catherine Popovitch 50-54 Women 2000m Steeplechase
Catherine Popovitch 50-54 Women 200m
Catherine Popovitch 50-54 Women 400m
Drusilla Pratt-Otto 55-59 Women Half Marathon
Derek Pye 45-49 Men 110m Hurdles
Derek Pye 45-49 Men 4x100m Relay Roster
Derek Pye 45-49 Men 4x400m Relay Roster
Robert Qualls 60-64 Men 10000m
Robert Qualls 60-64 Men 5000m
Charles Rader 65-69 Men High Jump
Donald Ragon 65-69 Men Throwing Pentathlon
Danelle Readinger 35-39 Women 100m
Danelle Readinger 35-39 Women 100m Hurdles
Danelle Readinger 35-39 Women 200m
Danelle Readinger 35-39 Women 400m
Danelle Readinger 35-39 Women 400m Hurdles
Danelle Readinger 35-39 Women High Jump
Danelle Readinger 35-39 Women Long Jump
Hugh Reid 35-39 Men 100m
Hugh Reid 35-39 Men 400m
Hugh Reid 35-39 Men 4x100m Relay Roster
Hugh Reid 35-39 Men 4x400m Relay Roster
Matthew Reue 55-59 Men Half Marathon
Dick Richards 80-84 Men 100m
Dick Richards 80-84 Men 200m
Dick Richards 80-84 Men Long Jump
Dick Richardson 65-69 Men Javelin Throw
Ginny Richburg 55-59 Women 200m
Ginny Richburg 55-59 Women 300m Hurdles
Ginny Richburg 55-59 Women 400m
Ginny Richburg 55-59 Women 4x100m Relay Roster
Ginny Richburg 55-59 Women 4x400m Relay Roster
Ginny Richburg 55-59 Women Heptathlon
Ginny Richburg 55-59 Women Javelin Throw
Ginny Richburg 55-59 Women Long Jump
Ginny Richburg 55-59 Women Triple Jump
Babatunde Ridley 35-39 Men 100m
Babatunde Ridley 35-39 Men 200m
Babatunde Ridley 35-39 Men 4x100m Relay Roster
Babatunde Ridley 35-39 Men 4x400m Relay Roster
Stephen Robbins 70-74 Men 100m
Stephen Robbins 70-74 Men 200m
Charmaine Roberts 45-49 Women 400m
Charmaine Roberts 45-49 Women 800m
Liz Roberts 35-39 Women Half Marathon
Mary Roman 75-79 Women 100m
Mary Roman 75-79 Women Hammer Throw
Mary Roman 75-79 Women Shot Put
Mary Roman 75-79 Women Throwing Pentathlon
Mary Roman 75-79 Women Weight Throw
Mary Rosado 65-69 Women 1500m
Mary Rosado 65-69 Women 2000m Steeplechase
Spider Rossiter 60-64 Men 1500m
Spider Rossiter 60-64 Men 800m
Maryline Roux 45-49 Women 200m
Maryline Roux 45-49 Women 400m
Maryline Roux 45-49 Women 800m
Terry Rowan 75-79 Men 300m Hurdles
Terry Rowan 75-79 Men 80m Hurdles
Anthony Ruiz 50-54 Men 1500m
Anthony Ruiz 50-54 Men 8 km Cross Country
Anthony Ruiz 50-54 Men 800m
Bob Sager 65-69 Men Hammer Throw
Bob Sager 65-69 Men Weight Throw
Alfredo Sanchez 40-44 Men 100m
Alfredo Sanchez 40-44 Men 200m
Marcus Santi 40-44 Men 110m Hurdles
Marcus Santi 40-44 Men 200m
Marcus Santi 40-44 Men 400m Hurdles
Marcus Santi 40-44 Men 4x100m Relay Roster
Marcus Santi 40-44 Men 4x400m Relay Roster
Clint Santoro 40-44 Men 3000m Steeplechase
Clint Santoro 40-44 Men 5000m
Clint Santoro 40-44 Men 8 km Cross Country
Glenn Sasser 70-74 Men Shot Put
David Schmanski 60-64 Men 400m
David Schmanski 60-64 Men 800m
Menka Scott 45-49 Women 4x100m Relay Roster
Menka Scott 45-49 Women 80m Hurdles
Menka Scott 45-49 Women Long Jump
Menka Scott 45-49 Women Triple Jump
Carol Seely 60-64 Women 10 km Race Walk
Carol Seely 60-64 Women 5000m Race Walk
Michael Seely 60-64 Men 5000m Race Walk
Matthew Sell 40-44 Men Marathon
Shaaron Sellars 50-54 Women Javelin Throw
Rene Sepulveda 45-49 Men 1500m
Rene Sepulveda 45-49 Men 800m
Allyson Serrao 45-49 Women 1500m
Allyson Serrao 45-49 Women Half Marathon
John Seto 50-54 Men Hammer Throw
Michael Shea 55-59 Men Javelin Throw
William Shelton 50-54 Men 100m
William Shelton 50-54 Men 200m
William Shelton 50-54 Men 400m
Elena Shemyakina 55-59 Women 10000m
Elena Shemyakina 55-59 Women 1500m
Elena Shemyakina 55-59 Women 5000m
Elena Shemyakina 55-59 Women 8 km Cross Country
Elena Shemyakina 55-59 Women Marathon
Renee Shepherd 50-54 Women 100m
Renee Shepherd 50-54 Women 200m
Graeme Shirley 65-69 Men 1500m
Graeme Shirley 65-69 Men 800m
Carmellia Shivers-Cole 45-49 Women Heptathlon
Alfred Short 35-39 Men Long Jump
Alfred Short 35-39 Men Triple Jump
Marcus Shute 50-54 Men 200m
Marcus Shute 50-54 Men 400m
Marcus Shute 50-54 Men 4x100m Relay Roster
Marcus Shute 50-54 Men 4x400m Relay Roster
Jonathan Silva 45-49 Men 800m
Sally Simmel 75-79 Women 5000m Race Walk
Rita Sinkovec 75-79 Women 10 km Race Walk
Rita Sinkovec 75-79 Women 5000m Race Walk
Daphne Sluys 55-59 Women 100m
Daphne Sluys 55-59 Women 200m
Daphne Sluys 55-59 Women 400m
Daphne Sluys 55-59 Women 4x100m Relay Roster
Daphne Sluys 55-59 Women 4x400m Relay Roster
Andrew Smith 65-69 Men 10 km Race Walk
Andrew Smith 65-69 Men 20 km Race Walk
Anelise Smith 75-79 Women 10 km Race Walk
Anelise Smith 75-79 Women 5000m Race Walk
Kenrick Smith 65-69 Men 100m
Kenrick Smith 65-69 Men 200m
Robert Smith 80-84 Men 5000m
Gary Snyder 70-74 Men 100m
Gary Snyder 70-74 Men 200m
Gary Snyder 70-74 Men Javelin Throw
Douglas Sparks 60-64 Men Pole Vault
Jack Squires 70-74 Men High Jump
Jennifer St Jean 40-44 Women 1500m
Coreen Steinbach 60-64 Women 1500m
Coreen Steinbach 60-64 Women 400m
Coreen Steinbach 60-64 Women 800m
Mark Steinborn 60-64 Men Shot Put
Helen Storrs 45-49 Women 10 km Race Walk
Don Stricklin 55-59 Men 100m
Don Stricklin 55-59 Men 200m
Don Stricklin 55-59 Men 400m
Ann Stromberg 70-74 Women 10 km Race Walk
Ann Stromberg 70-74 Women 5000m Race Walk
Julie Stutzman Faulkner 40-44 Women 8 km Cross Country
David Swarts 50-54 Men 10 km Race Walk
David Swarts 50-54 Men 20 km Race Walk
David Swarts 50-54 Men 5000m Race Walk
Dave Talcott 55-59 Men 10 km Race Walk
Dave Talcott 55-59 Men 5000m Race Walk
Kendra Taylor 35-39 Women 100m
Kendra Taylor 35-39 Women 200m
Erin Taylor-Talcott 35-39 Women 10 km Race Walk
Erin Taylor-Talcott 35-39 Women 5000m Race Walk
Elizabeth Teague 40-44 Women Discus Throw
Elizabeth Teague 40-44 Women Hammer Throw
Elizabeth Teague 40-44 Women Throwing Pentathlon
Elizabeth Teague 40-44 Women Weight Throw
Kenneth Thomas 55-59 Men 100m
Kenneth Thomas 55-59 Men 200m
Kenneth Thomas 55-59 Men 400m
Kenneth Thomas 55-59 Men 4x100m Relay Roster
Kenneth Thomas 55-59 Men 4x400m Relay Roster
Kenneth Thomas 55-59 Men Decathlon
Kenneth Thomas 55-59 Men Long Jump
Kenneth Thomas 55-59 Men Pole Vault
Matthew Thomas 45-49 Men 1500m
Robert Thomas 45-49 Men 200m
Robert Thomas 45-49 Men 400m
Robert Thomas 45-49 Men 4x100m Relay Roster
Robert Thomas 45-49 Men 4x400m Relay Roster
Douglas Thompson 55-59 Men 800m
Lisa Thompson 45-49 Women Half Marathon
Allan Tissenbaum 55-59 Men 100m
Allan Tissenbaum 55-59 Men 200m
Quenton Torbert 60-64 Men Shot Put
Phillip Torie 60-64 Men 100m
Phillip Torie 60-64 Men 200m
Deborah Touchy 55-59 Women Half Marathon
Kimberly Touya 35-39 Women 100m
Kimberly Touya 35-39 Women 200m
Kimberly Touya 35-39 Women 4x100m Relay Roster
Kimberly Touya 35-39 Women Long Jump
Kimberly Touya 35-39 Women Triple Jump
Ricardo Troncoso 55-59 Men 800m
Mary Trotto 65-69 Women 100m
Mary Trotto 65-69 Women 2000m Steeplechase
Mary Trotto 65-69 Women 200m
Mary Trotto 65-69 Women 300m Hurdles
Mary Trotto 65-69 Women 4x100m Relay Roster
Mary Trotto 65-69 Women 4x400m Relay Roster
Mary Trotto 65-69 Women 80m Hurdles
Mary Trotto 65-69 Women Heptathlon
Mary Trotto 65-69 Women High Jump
Mary Trotto 65-69 Women Javelin Throw
Mary Trotto 65-69 Women Pole Vault
Mary Trotto 65-69 Women Triple Jump
William Truax 65-69 Men Discus Throw
Charlene Tschirhart 75-79 Women 5000m Race Walk
Ardienette Tucker 65-69 Women 100m
Ardienette Tucker 65-69 Women Discus Throw
Rich Tucker 70-74 Men 800m
Joy Upshaw 50-54 Women 300m Hurdles
Joy Upshaw 50-54 Women 400m
Joy Upshaw 50-54 Women 4x100m Relay Roster
Joy Upshaw 50-54 Women 4x400m Relay Roster
Joy Upshaw 50-54 Women 80m Hurdles
Joy Upshaw 50-54 Women Long Jump
Joy Upshaw 50-54 Women Triple Jump
Sharon Vaughn 60-64 Women 10000m
Sharon Vaughn 60-64 Women Half Marathon
Ivory Veale 40-44 Men 100m
Ivory Veale 40-44 Men 200m
Ivory Veale 40-44 Men 4x100m Relay Roster
Michael Venning 55-59 Men Hammer Throw
Karnell Vickers 45-49 Men 100m
Karnell Vickers 45-49 Men 200m
Karnell Vickers 45-49 Men 400m Hurdles
Anouxa Vixathep 35-39 Men 100m
Anouxa Vixathep 35-39 Men Long Jump
Jill Vollweiler 45-49 Women 10000m
Jill Vollweiler 45-49 Women 1500m
Jill Vollweiler 45-49 Women 4x400m Relay Roster
Jill Vollweiler 45-49 Women 5000m
Jill Vollweiler 45-49 Women 8 km Cross Country
William Wagner 50-54 Men Long Jump
Chris Wallace 55-59 Men Triple Jump
Matthew Wallack 50-54 Men 200m
Matthew Wallack 50-54 Men 400m
Matthew Wallack 50-54 Men 4x400m Relay Roster
Maurelhena Walles 40-44 Women 200m
Maurelhena Walles 40-44 Women 400m
Stefan Waltermann 65-69 Men 300m Hurdles
Stefan Waltermann 65-69 Men 400m
Stefan Waltermann 65-69 Men Decathlon
Stefan Waltermann 65-69 Men Discus Throw
Stefan Waltermann 65-69 Men Javelin Throw
Stefan Waltermann 65-69 Men Throwing Pentathlon
Stefan Waltermann 65-69 Men Weight Throw
Caren Ware 50-54 Women 300m Hurdles
Caren Ware 50-54 Women Heptathlon
Caren Ware 50-54 Women Triple Jump
Richard Watson 60-64 Men Decathlon
Richard Watson 60-64 Men Discus Throw
Richard Watson 60-64 Men Hammer Throw
Richard Watson 60-64 Men High Jump
Richard Watson 60-64 Men Javelin Throw
Richard Watson 60-64 Men Shot Put
Richard Watson 60-64 Men Throwing Pentathlon
Richard Watson 60-64 Men Weight Throw
Tara Weaver 40-44 Women High Jump
Tara Weaver 40-44 Women Javelin Throw
Tara Weaver 40-44 Women Long Jump
Lenore Webber 65-69 Women Half Marathon
Robert Weiner 65-69 Men 1500m
Robert Weiner 65-69 Men 2000m Steeplechase
Nedenia West 45-49 Women 100m
Nedenia West 45-49 Women 200m
Mary Wilkins 50-54 Women 300m Hurdles
Mary Wilkins 50-54 Women Hammer Throw
Mary Wilkins 50-54 Women Shot Put
Mary Wilkins 50-54 Women Weight Throw
Jay Williams 50-54 Men 100m Hurdles
Jay Williams 50-54 Men 400m Hurdles
Jay Williams 50-54 Men 4x400m Relay Roster
Mark Williams 40-44 Men 1500m
Mark Williams 40-44 Men 800m
Shemayne Williams 50-54 Women 200m
Shemayne Williams 50-54 Women 400m
Shemayne Williams 50-54 Women Long Jump
Tony Williams 35-39 Men Long Jump
Thaddeus Wilson 60-64 Men 100m
Thaddeus Wilson 60-64 Men 100m Hurdles
Thaddeus Wilson 60-64 Men 300m Hurdles
Thaddeus Wilson 60-64 Men Long Jump
Rodney Wiltshire 65-69 Men 300m Hurdles
Rodney Wiltshire 65-69 Men Triple Jump
Royce Woolfolk 65-69 Men Decathlon
Leondus Worsley 50-54 Men 100m
Leondus Worsley 50-54 Men 200m
Leondus Worsley 50-54 Men 4x100m Relay Roster
Leondus Worsley 50-54 Men 4x400m Relay Roster
Phillip Wright 45-49 Men 400m
Phillip Wright 45-49 Men 4x400m Relay Roster
Phillip Wright 45-49 Men 800m
William Yelverton 55-59 Men 200m
William Yelverton 55-59 Men 400m
Donald Young 50-54 Men 10 km Race Walk
Donald Young 50-54 Men 8 km Cross Country
Donald Young 50-54 Men Half Marathon
Mark Zamek 50-54 Men 10000m
Mark Zamek 50-54 Men 5000m
Mark Zamek 50-54 Men 8 km Cross Country
Daniel Zulaica 55-59 Men Marathon



Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.