Join/Renew Now

Region 3 Results

 

Licensed to Potomac Valley Association - Association License
                                       HY-TEK's Meet Manager 11/2/2015 11:23 PM
            USATF/PVA Cross Country Championship 2015 - 10/18/2015             
                            Smithsburg High School                             
                                    Results                                    
 
Event 1  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Hymans, Sarah                Fairfax Poli           9:13.46  
  2 Agudzi-Addo, Elizabeth       fort belvoir           9:32.69  
  3 Yankle, Cathryn              Eldersburg R           9:56.89  
  4 Szkotnicki, Ryan             Unattached            10:18.24  
  5 Abruzzese, Annalise          Catoctin              11:16.94  
  6 Singh, Rishika               Unattached            12:15.85  
 
Event 2  2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Rockefeller, Bradley         Fairfax Poli           8:48.31  
  2 Campbell, Caden              Bethesda Tra           9:14.06  
  3 Singh, Amrit                 Unattached            10:00.14  
  4 Morgan, Melvin               Fairfax Poli          10:01.13  
  5 Dehn, Teddy                  Unattached            10:03.37  
  6 Llosa, Hartly                McLean Youth          14:25.90  
 
Event 3  3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Szkotnicki, Mackenzie        Unattached            15:21.55  
  2 Morgan, Jada                 fort belvoir          15:22.49  
  3 Bishop, Ella                 St. Mary's L          15:32.19  
  4 Morissette, Isabelle         fort belvoir          15:41.44  
  5 Hays, Evelyn                 Bethesda Tra          15:45.60  
  6 Heiges, Aubrey               Bullseye Run          16:45.88  
  7 Griggs, Sophie               fort belvoir          16:54.71  
 
Event 4  3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Hymans, Caleb                Fairfax Poli          11:27.59  
  2 Workman, Brian               Unattached            13:09.94  
  3 Walcott, Peyton              Fairfax Poli          13:55.81  
  4 Agudzi-Addo, Nathan Isai     fort belvoir          13:56.14  
  5 Fenn, Graham                 Unattached            14:18.15  
  6 Peace, Johnnie               Unattached            14:59.67  
  7 Owens, Sean                  fort belvoir          15:04.94  
  8 Patterson, Andrew            Pegasus Runn          15:48.61  
 
Event 5  3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Fenn, Mollie                 Unattached            12:35.55  
  2 Kulynych-Irvin, Storrie      Unattached            12:50.88  
  3 Szkotnicki, Alexandra        Unattached            13:02.08  
  4 McAuliffe, Georgia           Bethesda Tra          13:08.71  
  5 DiBari, Maria                Unattached            13:30.94  
  6 Masterson, Rachel            Bethesda Tra          13:43.86  
  7 Pilgrim, Nande               Gofftrack (G          13:44.45  
  8 Doran, Claire                Unattached            14:36.79  
 
Event 6  3k Run CC 11-12 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
Results - Men
  1 Megary, Jackson              Bethesda Tra          11:41.01   1 
  2 Garner, Greg                 Bethesda Tra          11:51.50   1 
  3 Gelfand, Jake                Pegasus Runn          12:01.72   1 
  4 Lucas, Jacob                 Eldersburg R          12:04.28   1 
  5 Agudzi-Addo, Ethan Jerem     fort belvoir          12:56.84   1 
  6 Doran, James                 Unattached            12:58.84   1 
  7 Heiges, Jeff                 Bullseye Run          12:59.57   1 
  8 Alden, Mercer                fort belvoir          13:42.83   1 
  9 Chilukuri, Varun             McLean Youth          14:06.68   1 
 10 Liu, Xingjiang               Bethesda Tra          14:11.36   1 
 11 Huff, Micheal                fort belvoir          14:12.47   2 
 12 Wickert, Cole                McLean Youth          14:12.47   2 
 
Event 7  4k Run CC 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Eden, Lacey                  Unattached            15:53.30  
  2 Strickland, Emma             Catoctin              16:48.90  
  3 Patterson, Anna              Pegasus Runn          17:56.20  
  4 Wild, Rosemary               St. Mary's L          18:20.70  
 
Event 8  4k Run CC 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Caiazza, Joey                Bethesda Tra          16:33.60  
  2 Ellerbe, Adrian              Gofftrack (G          18:12.50  
  3 Sharrer, Nicholas            McLean Youth          18:13.70  
  4 Zabik, Jonah                 Eldersburg R          18:18.30  
  5 VanBuren, Derrick            Gofftrack (G          31:26.00  
 
Event 12  5k Run CC 17-18 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Workman, Eric                Unattached            27:18.20  
  2 Robinson, Onaja              Young Gunz            31:29.70  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.