Join/Renew Now

Maine Results

 

Licensed to Down East Sports Timing - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 11/11/2015 02:41 PM
                                   Cony High                                   
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Flaker, Emerson           07 01-Scarborough         8:32.00  
  2 White, Clara              08 01 Unattached          8:49.00  
  3 Vandongen, Amelia         07 01 Unattached          9:32.00  
  4 Werner, Hope              08 01 Unattached         11:25.00  
  5 Tefts, Adeleine           08 01 Unattached         11:28.00  
  6 Murray-Trefts, Caliope    10 01 Unattached         13:10.00  
 
3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 White, Ruth               06 01 Unattached         13:06.00  
  2 Werner, Kristen           05 01 Unattached         13:51.00  
  3 Jenkins, Rose             05 01 Unattached         14:12.00  
  4 Harvey, Sylvia            06 01 Unattached         14:43.00  
  5 Werner, Hannah            06 01 Unattached         14:55.00  
  6 Rau, Cadence              05 01 Unattached         15:44.00  
  7 Allaire, Cosette          05 01 Unattached         16:26.00  
  8 Trefts, Emma              05 01 Unattached         20:41.00  
 
3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aponte-Clarke, Sierra     03 01 Unattached         12:38.00  
  2 Randall, Megan            04 01-Scarborough        13:02.00  
  3 White, Nora               04 01 Unattached         13:34.00  
  4 Werner, Kayla             03 01 Unattached         13:40.00  
  5 Dowling, Ava              03 01 Unattached         13:58.00  
  6 Trefts, Izabelle          03 01 Unattached         14:20.00  
  7 Skinner, Sadie            04 01 Unattached         15:14.00  
  8 Morgan, Elia              04 01-Scarborough        15:46.00  
  9 Allaire, Charlotte        03 01 Unattached         16:37.00  
 
4k Run CC 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Applebee, Hailey          01 01 Brunswick Rec      16:42.00   1 
  2 Augur, Alexandra          02 01 Brunswick Rec      17:10.00   1 
  3 Ashby, Micaela            02 01 Brunswick Rec      17:19.00   1 
  4 Poiter, Alexis            02 01 Brunswick Rec      19:18.00   1 
  5 Robinson, Natalie         01 01 Brunswick Rec      19:28.00   1 
  6 Foster, Anna              02 01 Brunswick Rec      20:11.00   1 
  7 Noonan, Emma              02 01 Brunswick Rec      20:22.00   1 
  8 Morin, Madison            02 01 Brunswick Rec      20:25.00   1 
  9 Smith, Shayla             02 01 Unattached         21:01.00   1 
 10 Lolar, Kaya               02 01 Unattached         21:18.00   1 
 11 Stevens, Katie            02 01 Brunswick Rec      23:09.00   2 
 
5k Run CC 15-16 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Taylor, Madison           00 01 Unattached         22:25.00  
  2 Parent, Laura             00 01 Unattached         22:26.00  
  3 Warman, Rylee             99 01 Unattached         22:59.00  
  4 Rogers, Annika            99 01 Unattached         23:48.00  
  5 Calderwood, Acadin        00 01 Unattached         27:52.00  
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Harvey, Tait              07 01 Unattached          8:54.00  
  2 Rau, Carter               07 01 Unattached          9:34.00  
  3 Martin, Benjamin          07 01 Unattached          9:39.00  
  4 McCannell, Jake           09 01 Unattached         10:43.00  
  5 Francis, William          02 01 Unattached         11:02.00  
  6 Jenkins, Jonah            07 01 Unattached         11:17.00  
  7 Christie, Ian             07 01 Unattached         11:18.00  
 
3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Veilleux, Reece           06 01 Unattached         12:32.00  
  2 Beckwith, Andrew          06 01 Unattached         14:03.00  
  3 Roach, Ethan              06 01 Unattached         14:52.00  
  4 Goldey, Sameul            06 01 Unattached         14:56.00  
  5 Mooney, James             05 01 Unattached         15:23.00  
  6 Crossley, Revie           05 01 Unattached         18:47.00  
  7 Calderwood, Finnegan      06 01 Unattached         19:47.00  
 
3k Run CC 11-12 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Satterfield, Grady        04 01 Unattached         11:33.00   1 
  2 Patterson, Tyler          03 01 Unattached         11:45.00   1 
  3 Goodbody, Marcus          03 01 Unattached         12:09.00   1 
  4 Palmer, Eli               04 01 Unattached         12:28.00   1 
  5 Harvey, Leif              03 01 Unattached         12:50.00   1 
  6 Rienhardt, Payson         04 01 Unattached         13:00.00   1 
  7 Pelleiter, Jacob          04 01 Unattached         13:07.00   1 
  8 Bateman, Oliver           04 01 Unattached         13:27.00   1 
  9 Crossley, Nathhan         03 01 Unattached         13:28.00   1 
 10 Parks, Joshua             03 01 Unattached         14:10.00   1 
 11 Robinson, Ryan            03 01 Unattached         14:19.00   2 
 12 Christie, Andrew          04 01 Unattached         14:20.00   2 
 
4k Run CC 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berry, Lisandro           01 01-Scarborough        14:28.00  
  2 Coffin, Tristram          01 01-Scarborough        14:36.00  
  3 Shaughnessy, William      02 01-Scarborough        14:49.00  
  4 Coffin, Connor            01 01-Scarborough        15:09.00  
  5 Willey, Aiden             01 01-Scarborough        15:51.00  
  6 Allaire, Griffin          02 01-Scarborough        16:03.00  
  7 Lucarelli, Ben            01 01 Unattached         19:07.00  
  8 Christie, Angus           02 01 Unattached         19:08.00  
 
5k Run CC 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Isaiah             99 01 Unattached         18:57.00  
  2 Dall, Nicholas            00 01 Unattached         19:33.00  
 
5k Run CC 17-18 Division Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Trevayne         98 01 Unattached         20:31.00  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.