Join/Renew Now

Region 11 Results

 

Licensed to Utah Valley University      HY-TEK's Meet Manager 7/7/2015 03:32 PM
         2015 USATF JO National Championship - 6/25/2015 to 6/27/2015          
                     2015 USATF JO Region 11 Championships                     
                      Utah Valley University, Orem, Utah                       
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 15.89  6/22/2013   Harmonie Ragin, 34-Mercury TC               
     JO Meet: J 14.25  7/24/2014   Stacey Onyepunuka, 10-The Arizo             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   243 Salas, Taylor          Unattached               17.61Q  1.8  1 
  2   111 Fotu, Olivia           Lone Peak Tr             17.67Q  1.6  2 
  3   282 Williams, Emmalee      Unattached               17.79Q  1.6  2 
  4   294 Chirrick, Terryn       Unattached               17.90Q  1.8  1 
  5   382 Dobson, Abby           Lone Peak Tr             18.14Q  1.8  1 
  6   188 Huerta, Jade           Pocatello Tr             18.30Q  1.6  2 
  7   153 Kitiona, Breanna       Mercury Trac             18.45q  1.8  1 
  8   285 Bair, Karlie           Unattached               18.59q  1.8  1 
  9   373 Johnson, Sophia        Unattached               21.96   1.6  2 
 --   137 Yarbrough, Xiyah       Mercury Trac               DNS   1.6  2 
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 15.89  6/22/2013   Harmonie Ragin, 34-Mercury TC               
     JO Meet: J 14.25  7/24/2014   Stacey Onyepunuka, 10-The Arizo             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   111 Fotu, Olivia           Lone Peak Tr             17.38  -0.3 
  2   382 Dobson, Abby           Lone Peak Tr             17.70  -0.3 
  3   188 Huerta, Jade           Pocatello Tr             17.89  -0.3 
  4   294 Chirrick, Terryn       Unattached               18.29  -0.3 
  5   243 Salas, Taylor          Unattached               18.37  -0.3 
  6   153 Kitiona, Breanna       Mercury Trac             18.64  -0.3 
  7   285 Bair, Karlie           Unattached               18.71  -0.3 
 --   282 Williams, Emmalee      Unattached                 DNS  -0.3 
Preliminaries
  9   373 Johnson, Sophia        Unattached                           
 --   137 Yarbrough, Xiyah       Mercury Trac                         
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=====================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 7 Best Times
   Region 11: R 34.14  6/22/2013   Harmonie Ragin, 34-Mercury TC               
     JO Meet: J 29.48  7/30/2011   Dynasty Mcclennon, Track Housto             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
  1   111 Fotu, Olivia           Lone Peak Tr             38.64Q  0.4 
  2   243 Salas, Taylor          Unattached               38.77q  0.4 
 --   137 Yarbrough, Xiyah       Mercury Trac               DNS   0.4 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 34.14  6/22/2013   Harmonie Ragin, 34-Mercury TC               
     JO Meet: J 29.48  7/30/2011   Dynasty Mcclennon, Track Housto             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   111 Fotu, Olivia           Lone Peak Tr             37.34   4.2 
  2   243 Salas, Taylor          Unattached               40.46   4.2 
Preliminaries
 --   137 Yarbrough, Xiyah       Mercury Trac                         
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
================================================================
   Region 11: R 1:16.10  6/22/2013   Harmonie Ragin, 34-Mercury TC             
     JO Meet: J 1:07.91  7/26/2014   Jayla Cigar-Dingle, 15-Los Angel          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   134 Winger, Simone         Lone Peak Tr           1:27.48  
  2   188 Huerta, Jade           Pocatello Tr           1:28.47  
  3   347 Long, Hailey           YMCA Team Id           1:30.68  
 --   282 Williams, Emmalee      Unattached                 DNS  
 --   382 Dobson, Abby           Lone Peak Tr               DNS  
 --   137 Yarbrough, Xiyah       Mercury Trac               DNS  
 
800 Meter Run 8 & Under Division Girls
================================================================
   Region 11: R 3:07.89  6/23/2012   Logan Smith, Team ID                      
     JO Meet: J 2:38.26  7/28/2012   Lucea Wright, 15-Los Angel                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   282 Williams, Emmalee      Unattached             3:22.84  
  2   134 Winger, Simone         Lone Peak Tr           3:28.48  
  3   347 Long, Hailey           YMCA Team Id           3:28.61  
  4   382 Dobson, Abby           Lone Peak Tr           3:34.37  
  5   249 Beasley, Berlin        Unattached             4:07.49  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Girls
================================================================
   Region 11: R 6:47.17  6/27/2015   Simone Winger, Lone Peak Tr               
     JO Meet: J 5:29.81  7/28/2013   Mackenzie Browne, 15-Lions TC             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   134 Winger, Simone         Lone Peak Tr           6:47.17R 
  2   294 Chirrick, Terryn       Unattached             6:54.16  
  3   249 Beasley, Berlin        Unattached             8:34.63  
 
Long Jump 8 & Under Division Girls
===============================================================================
   Region 11: R 2.98m  6/24/2010   Cadence Huntsinger, Unattached              
     JO Meet: J 3.99m  7/25/2014   Kori Martin, 15-Pasadena                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   285 Bair, Karlie           Unattached               2.75m   0.8   9-00.25 
  2   243 Salas, Taylor          Unattached               2.74m  +0.0   9-00.00 
  3   294 Chirrick, Terryn       Unattached               2.66m   1.1   8-08.75 
  4   153 Kitiona, Breanna       Mercury Trac             2.40m   0.4   7-10.50 
 
Javelin Throw 8 & Under Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 15.10m  6/27/2015   Bella Warr, Unattached                     
     JO Meet: J 21.11m  7/24/2013   Treasure Brown, 15-Los Angel               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   279 Warr, Bella            Unattached              15.10mR     49-06 
  2   153 Kitiona, Breanna       Mercury Trac             7.76m      25-05 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 13.60  1996        Melissa Bentley                             
     JO Meet: J 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   366 Crockett, Jada         Mercury Trac             13.85Q  2.2  3 
  2   157 Lee, Mia               Mercury Trac             14.44Q  1.5  2 
  3   154 Kitiona, Oteta         Mercury Trac             15.51Q  3.3  1 
  4   161 Ragin, Harmonie        Mercury Trac             14.28Q  2.2  3 
  5   293 Chirrick, Taylee       Unattached               14.78Q  1.5  2 
  6   140 Fifita, Kalolaine      Mercury Trac             15.53Q  3.3  1 
  7   166 Willis, Jada           Mercury Trac             14.97q  2.2  3 
  8   311 Flinders, Isabella     Westlake Tra             16.00q  1.5  2 
  9    76 Del Fierro, Samant     Idaho Dash T             16.45   1.5  2 
 10   190 Stone, Hallie          Pocatello Tr             16.58   3.3  1 
 11    70 Anderson, Quincee      Highlanders              16.76   2.2  3 
 12   189 Huerta, Ruby           Pocatello Tr             16.77   2.2  3 
 13   374 Holiday, Brooke        Unattached               16.99   1.5  2 
 14   281 Williams, Elle         Unattached               17.10   1.5  2 
 15   379 Johnson, Ava           Unattached               17.44   1.5  2 
 16   270 Strauss, Mia           Unattached               17.58   1.5  2 
 17   216 Rowley, Kamree         Quickfeet TC             17.90   2.2  3 
 18    27 Michalson, Nia         Bozeman Trac             19.04   2.2  3 
 19   149 Hansen, Genevieve      Mercury Trac             19.86   3.3  1 
 --   241 Mundell, Ashlyn        Unattached                 DNS   3.3  1 
 --   117 Holgreen, Hollie       Lone Peak Tr               DNS   3.3  1 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 13.60  1996        Melissa Bentley                             
     JO Meet: J 12.85  7/29/1990   Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   161 Ragin, Harmonie        Mercury Trac             14.09  -0.1 
  2   366 Crockett, Jada         Mercury Trac             14.14  -0.1 
  3   157 Lee, Mia               Mercury Trac             14.63  -0.1 
  4   293 Chirrick, Taylee       Unattached               15.04  -0.1 
  5   166 Willis, Jada           Mercury Trac             15.26  -0.1 
  6   140 Fifita, Kalolaine      Mercury Trac             15.84  -0.1 
  7   154 Kitiona, Oteta         Mercury Trac             15.95  -0.1 
  8   311 Flinders, Isabella     Westlake Tra             16.76  -0.1 
Preliminaries
  9    76 Del Fierro, Samant     Idaho Dash T                         
 10   190 Stone, Hallie          Pocatello Tr                         
 11    70 Anderson, Quincee      Highlanders                          
 12   189 Huerta, Ruby           Pocatello Tr                         
 13   374 Holiday, Brooke        Unattached                           
 14   281 Williams, Elle         Unattached                           
 15   379 Johnson, Ava           Unattached                           
 16   270 Strauss, Mia           Unattached                           
 17   216 Rowley, Kamree         Quickfeet TC                         
 18    27 Michalson, Nia         Bozeman Trac                         
 19   149 Hansen, Genevieve      Mercury Trac                         
 --   117 Holgreen, Hollie       Lone Peak Tr                         
 --   241 Mundell, Ashlyn        Unattached                           
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 29.32  6/27/2015   Harmonie Ragin, Mercury Trac                
     JO Meet: J 26.50  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   366 Crockett, Jada         Mercury Trac             29.44Q  1.3  1 
  2   157 Lee, Mia               Mercury Trac             32.08Q  2.0  2 
  3   161 Ragin, Harmonie        Mercury Trac             30.62Q  1.3  1 
  4   220 Slack, Madison         Quickfeet TC             32.69Q  2.0  2 
  5   166 Willis, Jada           Mercury Trac             32.00Q  1.3  1 
  6   311 Flinders, Isabella     Westlake Tra             35.32Q  2.0  2 
  7    76 Del Fierro, Samant     Idaho Dash T             35.51q  1.3  1 
  8   374 Holiday, Brooke        Unattached               35.90q  1.3  1 
  9   216 Rowley, Kamree         Quickfeet TC             37.87   2.0  2 
 10   189 Huerta, Ruby           Pocatello Tr             42.16   1.3  1 
 --   241 Mundell, Ashlyn        Unattached                 DNS   2.0  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 29.32  6/27/2015   Harmonie Ragin, Mercury Trac                
     JO Meet: J 26.50  7/31/2004   Robin Reynolds, Miami, FL                   
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   161 Ragin, Harmonie        Mercury Trac             29.32R  1.7 
  2   366 Crockett, Jada         Mercury Trac             29.64   1.7 
  3   157 Lee, Mia               Mercury Trac             31.13   1.7 
  4   166 Willis, Jada           Mercury Trac             32.06   1.7 
  5   220 Slack, Madison         Quickfeet TC             32.79   1.7 
  6   311 Flinders, Isabella     Westlake Tra             34.54   1.7 
  7    76 Del Fierro, Samant     Idaho Dash T             35.66   1.7 
  8   374 Holiday, Brooke        Unattached               36.12   1.7 
Preliminaries
  9   216 Rowley, Kamree         Quickfeet TC                         
 10   189 Huerta, Ruby           Pocatello Tr                         
 --   241 Mundell, Ashlyn        Unattached                           
 
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 1:08.00  6/30/2007   Ali Eisenbeiss, TMID                      
     JO Meet: J   59.81  7/30/1993   Monique Henderson, San Diego, CA          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   161 Ragin, Harmonie        Mercury Trac           1:08.58  
  2   220 Slack, Madison         Quickfeet TC           1:12.69  
  3   222 Spragg, Lana           Quickfeet TC           1:18.30  
  4   189 Huerta, Ruby           Pocatello Tr           1:26.28  
  5   120 Lawrence, Katy         Lone Peak Tr           1:27.95  
  6   148 Hansen, Gabriella      Mercury Trac           1:38.96  
 --   281 Williams, Elle         Unattached                 DNS  
 --   340 Jensen, Mae            YMCA Team Id               DNS  
 
800 Meter Run 9-10 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 2:48.23  1981        Heidi Ackerly/MT                          
     JO Meet: J 2:23.08  7/26/2014   Makayla Clark, 09-Unattache               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   220 Slack, Madison         Quickfeet TC           2:56.33  
  2   273 Sumsion, Emily         Unattached             3:05.29  
  3   281 Williams, Elle         Unattached             3:06.73  
  4   222 Spragg, Lana           Quickfeet TC           3:15.15  
  5   388 Hughes, Kaitlyn        Westlake Tra           3:17.95  
  6   374 Holiday, Brooke        Unattached             3:19.04  
  7    70 Anderson, Quincee      Highlanders            3:44.16  
  8   109 Fitzgarrald, Arian     Lone Peak Tr           3:46.65  
  9   117 Holgreen, Hollie       Lone Peak Tr           4:35.57  
 --   340 Jensen, Mae            YMCA Team Id               DNS  
 
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 5:40.97  1981        Heidi Ackerly/MT                          
     JO Meet: J 4:51.62  8/2/2009    Daesha Rogers, 14 Miami Dade TC           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   293 Chirrick, Taylee       Unattached             5:45.46  
  2   388 Hughes, Kaitlyn        Westlake Tra           7:07.40  
  3   149 Hansen, Genevieve      Mercury Trac           7:24.56  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 1:04.93  1982        Montana TC                                
     JO Meet: J   52.91  7/28/2012   04-Miramar Optimist TC, 04-Miramar O      
                         J Bell, M Cadet, A Strange, B Williams            
    Team                                                 Finals 
================================================================
 -- Mercury Track Club  'A'                              X57.83  
 
High Jump 9-10 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 1.30m  1981        Jana Delson/MT                              
     JO Meet: J 1.50m  7/25/2012   Victoria Plummer, Unattached                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   115 Gray, Scarlet          Lone Peak Tr             1.00m    3-03.25 
 --   109 Fitzgarrald, Arian     Lone Peak Tr                NH            
 --    55 Thomas, Clara          Central City               DNS            
 
Long Jump 9-10 Division Girls
===============================================================================
   Region 11: R 4.19m  6/29/2002   Kaydi Blackstock, Team ID                   
     JO Meet: J 4.67m  7/28/2007   Margaux Jones, Redland CA                   
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   157 Lee, Mia               Mercury Trac             4.07m   0.9  13-04.25 
  2   293 Chirrick, Taylee       Unattached               3.69m   0.4  12-01.25 
  3   154 Kitiona, Oteta         Mercury Trac             3.45m  +0.0  11-04.00 
  4   311 Flinders, Isabella     Westlake Tra             3.17m  +0.0  10-05.00 
  5    70 Anderson, Quincee      Highlanders              3.03m   0.6   9-11.25 
  6   190 Stone, Hallie          Pocatello Tr             3.02m   1.4   9-11.00 
  7    76 Del Fierro, Samant     Idaho Dash T             2.96m  +0.0   9-08.50 
  8   379 Johnson, Ava           Unattached               2.58m  +0.0   8-05.75 
  9   270 Strauss, Mia           Unattached               2.50m   0.3   8-02.50 
 10   149 Hansen, Genevieve      Mercury Trac             2.20m   1.5   7-02.75 
 11   120 Lawrence, Katy         Lone Peak Tr             2.17m   0.4   7-01.50 
 12   148 Hansen, Gabriella      Mercury Trac             2.14m   0.9   7-00.25 
 --    55 Thomas, Clara          Central City               DNS   NWI           
 
Shot Put 9-10 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R  7.19m  6/27/2015   Kalolaine Fifita, Mercury Trac             
     JO Meet: J 10.46m  7/28/1995   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   140 Fifita, Kalolaine      Mercury Trac             7.19mR  23-07.25 
 --    55 Thomas, Clara          Central City               DNS            
 
Javelin Throw 9-10 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 18.60m  6/27/2015   Josie Warr, Unattached                     
     JO Meet: J 37.15m  7/28/2007   Mystasia Alexander, 16 33 LA Jets Gi       
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   280 Warr, Josie            Unattached              18.60mR     61-00 
  2   120 Lawrence, Katy         Lone Peak Tr            12.98m      42-07 
  3   154 Kitiona, Oteta         Mercury Trac            12.28m      40-03 
  4   109 Fitzgarrald, Arian     Lone Peak Tr            10.48m      34-04 
  5    27 Michalson, Nia         Bozeman Trac             9.32m      30-07 
  6   148 Hansen, Gabriella      Mercury Trac             8.30m      27-03 
  7   388 Hughes, Kaitlyn        Westlake Tra             7.72m      25-04 
 
Triathlon: #1 200 Meter Dash 9-10 Division Girls Triathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   388 Hughes, Kaitlyn        Westlake Tra             45.60  -0.5 
 
Triathlon: #3 High Jump 9-10 Division Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
 --   388 Hughes, Kaitlyn        Westlake Tra                NH            
 
Triathlon: #2 Shot Put 9-10 Division Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   388 Hughes, Kaitlyn        Westlake Tra             3.11m   10-02.50     92
 
Triathlon 9-10 Division Girls
================================================================
   Region 11: R  1039  1988        Marissa Robinson                            
     JO Meet: J  1460  7/23/2008   Victoria Powell, Jaguar TC, NJ              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   388 Hughes, Kaitlyn        Westlake Tra                92  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=====================================================================
8 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
   Region 11: R 13.00  6/26/2004   Taylor-Grace Hagood, TMID                   
     JO Meet: J 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   142 Fifita, Makelesi       Mercury Trac             13.44Q  2.0 
  2   350 McColl, Malia          YMCA Team Id             14.17Q  2.0 
  3    59 Wrathall, Simone       Central City             14.61Q  2.0 
  4   236 Holiday, Kenna         Unattached               14.77Q  2.0 
  5    38 Childs, Clara          Central City             15.71q  2.0 
  6   214 Redfearn, Kallee       Quickfeet TC             16.27q  2.0 
  7   370 Liston, Paige          Unattached               18.05q  2.0 
  8   197 Brackett, Darcy        Quickfeet TC             18.19q  2.0 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 13.00  6/26/2004   Taylor-Grace Hagood, TMID                   
     JO Meet: J 12.10  7/31/1992   Angela Williams, Ontario, Ca                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   142 Fifita, Makelesi       Mercury Trac             13.59  -0.5 
  2   350 McColl, Malia          YMCA Team Id             14.22  -0.5 
  3   236 Holiday, Kenna         Unattached               14.42  -0.5 
  4    59 Wrathall, Simone       Central City             15.43  -0.5 
  5    38 Childs, Clara          Central City             15.68  -0.5 
  6   214 Redfearn, Kallee       Quickfeet TC             16.56  -0.5 
  7   197 Brackett, Darcy        Quickfeet TC             18.30  -0.5 
 --   370 Liston, Paige          Unattached                 DNS  -0.5 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 27.20  6/22/2013   Laveni Vaka, 34-Quickfeet TC                
     JO Meet: J 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   142 Fifita, Makelesi       Mercury Trac             28.40Q  1.6  1 
  2   350 McColl, Malia          YMCA Team Id             30.48Q  1.4  2 
  3   127 Patch, Marinn          Lone Peak Tr             31.17Q  1.4  2 
  4    59 Wrathall, Simone       Central City             32.28Q  1.6  1 
  5   236 Holiday, Kenna         Unattached               31.52Q  1.4  2 
  6   214 Redfearn, Kallee       Quickfeet TC             35.18Q  1.6  1 
  7   103 Chenn, Eva             Lone Peak Tr             32.77q  1.4  2 
  8    38 Childs, Clara          Central City             33.20q  1.4  2 
  9   377 Narus, Kaleena         YMCA Team Id             37.10   1.6  1 
 10   370 Liston, Paige          Unattached               39.05   1.4  2 
 --   102 Bradshaw, Lauren       Lone Peak Tr               DNS   1.6  1 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 27.20  6/22/2013   Laveni Vaka, 34-Quickfeet TC                
     JO Meet: J 24.47  8/1/1992    Angela Williams, Ontario, CA                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   142 Fifita, Makelesi       Mercury Trac             27.88   2.1 
  2   350 McColl, Malia          YMCA Team Id             29.48   2.1 
  3   236 Holiday, Kenna         Unattached               30.70   2.1 
  4   127 Patch, Marinn          Lone Peak Tr             30.94   2.1 
  5   103 Chenn, Eva             Lone Peak Tr             31.36   2.1 
  6    38 Childs, Clara          Central City             33.55   2.1 
  7    59 Wrathall, Simone       Central City             33.73   2.1 
  8   214 Redfearn, Kallee       Quickfeet TC             35.44   2.1 
Preliminaries
  9   377 Narus, Kaleena         YMCA Team Id                         
 10   370 Liston, Paige          Unattached                           
 --   102 Bradshaw, Lauren       Lone Peak Tr                         
 
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 1:00.66  6/22/2013   Myley Alexander, Quickfeet TC             
     JO Meet: J   55.01  7/31/2005   Robin Reynolds, Miami Northwest           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1    40 Coon, Anne             Central City           1:14.52  
  2   237 Holiday, LJ            Unattached             1:17.02  
  3   377 Narus, Kaleena         YMCA Team Id           1:17.98  
 
800 Meter Run 11-12 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 2:24.85  6/27/2015   Heidi Sumsion, Unattached                 
     JO Meet: J 2:13.12  7/26/2008   Raevyn Rogers, 25 Wings                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   274 Sumsion, Heidi         Unattached             2:24.85R 
  2   221 Snow, Sarah            Quickfeet TC           2:29.18  
  3    25 MacFarlane, Lily       Bozeman Trac           2:56.61  
  4    26 MacFarlane, Penelo     Bozeman Trac           2:58.88  
  5   264 Pitcher, Makayla       Unattached             2:59.79  
  6   127 Patch, Marinn          Lone Peak Tr           2:59.82  
  7   186 Christensen, Morga     Pocatello Tr           3:01.27  
  8   351 Mills, Zoe             YMCA Team Id           3:17.74  
  9    40 Coon, Anne             Central City           3:17.84  
 10   198 Brackett, McKenna      Quickfeet TC           3:39.39  
 
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 4:50.41  6/27/2015   Heidi Sumsion, Unattached                 
     JO Meet: J 4:41.62  7/31/2005   Claudia Francis, Team Evolution           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   274 Sumsion, Heidi         Unattached             4:50.41R 
  2   221 Snow, Sarah            Quickfeet TC           5:08.81  
  3   251 Beasley, Tate          Unattached             5:16.80  
  4   112 Gardner, Reagan        Lone Peak Tr           5:36.74  
  5   108 Ericksen, Amelia       Lone Peak Tr           5:55.98  
  6    25 MacFarlane, Lily       Bozeman Trac           6:03.94  
  7   264 Pitcher, Makayla       Unattached             6:14.90  
  8    26 MacFarlane, Penelo     Bozeman Trac           6:19.69  
  9   351 Mills, Zoe             YMCA Team Id           6:29.69  
 10   121 Millward, Madalyn      Lone Peak Tr           6:48.54  
 11   198 Brackett, McKenna      Quickfeet TC           7:29.19  
 --   102 Bradshaw, Lauren       Lone Peak Tr               DNS  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 11:07.43  6/26/2015   Sarah Snow, Quickfeet TC                 
     JO Meet: J 10:12.47  7/29/2005   Claudia Francis, Team Evolution          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   221 Snow, Sarah            Quickfeet TC          11:07.43R 
  2   251 Beasley, Tate          Unattached            11:35.14  
  3   112 Gardner, Reagan        Lone Peak Tr          12:00.74  
  4   108 Ericksen, Amelia       Lone Peak Tr          13:28.58  
  5   121 Millward, Madalyn      Lone Peak Tr          14:55.93  
 
High Jump 11-12 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 1.43m  6/29/2002   Jessica Leslie, Rim Runners                 
     JO Meet: J 1.69m  7/24/2008   Stacey Destin, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   103 Chenn, Eva             Lone Peak Tr             1.25m    4-01.25 
  2    25 MacFarlane, Lily       Bozeman Trac             1.20m    3-11.25 
 --   102 Bradshaw, Lauren       Lone Peak Tr               DNS            
 
Long Jump 11-12 Division Girls
===============================================================================
   Region 11: R 4.92m  1989        Jamie Hope/MT                               
     JO Meet: J 5.52m  7/27/1991   Myra Combs, Lake Charles, LA                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   142 Fifita, Makelesi       Mercury Trac             4.06m   1.2  13-04.00 
  2   127 Patch, Marinn          Lone Peak Tr             3.84m  +0.0  12-07.25 
  3   237 Holiday, LJ            Unattached               3.76m   0.9  12-04.00 
  4    40 Coon, Anne             Central City             3.35m  +0.0  11-00.00 
  5   351 Mills, Zoe             YMCA Team Id             2.92m  +0.0   9-07.00 
  6   214 Redfearn, Kallee       Quickfeet TC             2.78m   1.8   9-01.50 
 
Shot Put 11-12 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R  9.04m  1991        Jodi Sullivan/MT                           
     JO Meet: J 13.51m  7/26/2008   Ashlie Blake, 49 PS Vegas Fly              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   246 Wattles, Madelynn      Unattached               8.67m   28-05.50 
 
Discus Throw 11-12 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 22.50m  1992        Amber Dandiker/MT                          
     JO Meet: J 37.46m  7/24/1997   Amber Curtis, Monroe, WI                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   246 Wattles, Madelynn      Unattached              18.88m      61-11 
      17.36m  16.22m  14.79m  18.88m       
 
Javelin Throw 11-12 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 21.79m  6/28/2003   Jaris Kelly, Unattached                    
     JO Meet: J 42.88m  7/28/2005   Hannah Carson, AZ Cheetahs                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   257 Ecker, Emma            Unattached              19.88m      65-03 
 
Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   237 Holiday, LJ            Unattached             3:12.18     260
 
Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   237 Holiday, LJ            Unattached               16.00  +0.0    555
 
Outdoor Pentathlon: #2 High Jump 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   237 Holiday, LJ            Unattached               1.20m    3-11.25    312
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   237 Holiday, LJ            Unattached               3.68m   0.5  12-01.00    237
 
Outdoor Pentathlon: #3 Shot Put 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   237 Holiday, LJ            Unattached               5.63m   18-05.75    248
 
Outdoor Pentathlon 11-12 Division Girls
================================================================
   Region 11: R  2542  6/29/2010   Lauren Taubert, Casper WY                   
     JO Meet: J  3412  7/23/2008   Stacey Destin, Boynton Beach, FL            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   237 Holiday, LJ            Unattached                1612  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 12.27  6/20/2014   Jaslyn Gardner, Quickfeet TC                
     JO Meet: J 11.59  7/29/2012   Kaylin Whitney, 04-Star Athl                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   238 Holiday, Sydney        Unattached               12.82Q  2.8  1 
  2    46 Heideman, Kaya         Central City             13.17Q  2.0  2 
  3   159 Lundahl, Laura         Mercury Trac             12.98Q  2.8  1 
  4    42 DeHart, Taygin         Central City             13.48Q  2.0  2 
  5   260 Jackman, Auburn        Unattached               13.81Q  2.8  1 
  6   187 Eddington, Sadie       Pocatello Tr             13.85Q  2.0  2 
  7   498 Garcia, Ariana         Central City             14.01q  2.8  1 
  8   381 Zink, Madilyn          Unattached               14.09q  2.0  2 
  9    75 Del Fierro, Alexan     Idaho Dash T             14.10   2.0  2 
 10    49 Safford, Allix         Central City             14.11   2.8  1 
 11     9 Deyo, Jalen            Bozeman Trac             14.78   2.8  1 
 12    95 Roberts, Lauren        Idaho Ice TC             15.08   2.8  1 
 13    86 Scuri, Rachel          Idaho Dash T             18.12   2.0  2 
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 12.27  6/20/2014   Jaslyn Gardner, Quickfeet TC                
     JO Meet: J 11.59  7/29/2012   Kaylin Whitney, 04-Star Athl                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   238 Holiday, Sydney        Unattached               12.91  -0.1 
  2   159 Lundahl, Laura         Mercury Trac             13.37  -0.1 
  3    42 DeHart, Taygin         Central City             13.47  -0.1 
  4    46 Heideman, Kaya         Central City             13.49  -0.1 
  5   187 Eddington, Sadie       Pocatello Tr             13.91  -0.1 
  6   498 Garcia, Ariana         Central City             14.08  -0.1 
  7   260 Jackman, Auburn        Unattached               14.28  -0.1 
  8   381 Zink, Madilyn          Unattached               14.39  -0.1 
Preliminaries
  9    75 Del Fierro, Alexan     Idaho Dash T                         
 10    49 Safford, Allix         Central City                         
 11     9 Deyo, Jalen            Bozeman Trac                         
 12    95 Roberts, Lauren        Idaho Ice TC                         
 13    86 Scuri, Rachel          Idaho Dash T                         
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 25.83  6/23/2012   Lauren Taubert, Casper WY                   
     JO Meet: J 23.41  7/28/2012   Kaylin Whitney, 04-Star Athl                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   159 Lundahl, Laura         Mercury Trac             27.40Q  1.1  2 
  2   238 Holiday, Sydney        Unattached               27.99Q  1.7  1 
  3    42 DeHart, Taygin         Central City             28.06Q  1.1  2 
  4   193 Alexander, Myley       Quickfeet TC             28.23Q  1.7  1 
  5   498 Garcia, Ariana         Central City             28.91Q  1.1  2 
  6   113 Garrett, Annabelle     Lone Peak Tr             29.27Q  1.7  1 
  7   187 Eddington, Sadie       Pocatello Tr             30.05q  1.1  2 
  8   170 Carlson, Bailey        Mountain Wes             30.12q  1.7  1 
  9    12 Hartshorn, Amelia      Bozeman Trac             30.79   1.7  1 
 10   128 Rawlings, Lauren       Lone Peak Tr             30.94   1.7  1 
 11    95 Roberts, Lauren        Idaho Ice TC             33.15   1.1  2 
 12    86 Scuri, Rachel          Idaho Dash T             39.39   1.1  2 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 25.83  6/23/2012   Lauren Taubert, Casper WY                   
     JO Meet: J 23.41  7/28/2012   Kaylin Whitney, 04-Star Athl                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   159 Lundahl, Laura         Mercury Trac             27.50   2.6 
  2    42 DeHart, Taygin         Central City             28.29   2.6 
  3   193 Alexander, Myley       Quickfeet TC             28.54   2.6 
  4   498 Garcia, Ariana         Central City             29.23   2.6 
  5   187 Eddington, Sadie       Pocatello Tr             29.59   2.6 
  6   113 Garrett, Annabelle     Lone Peak Tr             29.64   2.6 
  7   170 Carlson, Bailey        Mountain Wes             30.37   2.6 
 --   238 Holiday, Sydney        Unattached                 DNS   2.6 
Preliminaries
  9    12 Hartshorn, Amelia      Bozeman Trac                         
 10   128 Rawlings, Lauren       Lone Peak Tr                         
 11    95 Roberts, Lauren        Idaho Ice TC                         
 12    86 Scuri, Rachel          Idaho Dash T                         
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
===================================================================
   Region 11: R 59.46  6/22/2013   Emily Ellis, Lone Peak                      
     JO Meet: J 53.40  7/28/2002   Brandi Cross, Houston, TX                   
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   159 Lundahl, Laura         Mercury Trac             59.76   2 
  2   260 Jackman, Auburn        Unattached             1:02.30   2 
  3   193 Alexander, Myley       Quickfeet TC           1:02.79   2 
  4    44 Gibson, Willa          Central City           1:03.50   2 
  5   211 Leavitt, Emme          Quickfeet TC           1:04.95   2 
  6   170 Carlson, Bailey        Mountain Wes           1:07.99   2 
  7   381 Zink, Madilyn          Unattached             1:08.00   1 
  8   128 Rawlings, Lauren       Lone Peak Tr           1:08.25   1 
  9   495 Odle, Claire           Lone Peak Tr           1:09.21   1 
 10   113 Garrett, Annabelle     Lone Peak Tr           1:09.50   2 
 11    49 Safford, Allix         Central City           1:09.67   2 
 12    95 Roberts, Lauren        Idaho Ice TC           1:11.38   1 
 13   217 Rowley, Kenya          Quickfeet TC           1:13.27   1 
 14    12 Hartshorn, Amelia      Bozeman Trac           1:13.30   1 
 --   133 Winger, Monet          Lone Peak Tr               DNS   1 
 --   238 Holiday, Sydney        Unattached                 DNS   1 
 
800 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 2:23.43  6/23/2012   Kaylee Oyler, Team ID                     
     JO Meet: J 2:08.17  8/1/2009    Raevyn Rogers, 25-Wings                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   172 Edwards, Madison       Mountain Wes           2:34.28  
  2   349 Machu-Shuri, Rosin     YMCA Team Id           2:36.68  
  3   210 Jensen, Sophia         Quickfeet TC           2:38.05  
  4   211 Leavitt, Emme          Quickfeet TC           2:38.23  
  5   173 Edwards, Makenna       Mountain Wes           2:41.07  
  6   133 Winger, Monet          Lone Peak Tr           2:42.42  
  7   183 Turner, Fallon         Mountain Wes           2:43.60  
  8    96 Ainsworth, Kenia       Lone Peak Tr           2:46.96  
  9   260 Jackman, Auburn        Unattached             2:55.21  
 10   217 Rowley, Kenya          Quickfeet TC           3:01.70  
 11   376 Christensen, Zoe       Pocatello Tr           3:07.68  
 --   136 Rivera, Daniella       Mercury Trac               DNS  
 --   180 Reddish, Sage          Mountain Wes               DNS  
 
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 4:59.00  1991        Emily Nay/MT                              
     JO Meet: J 4:28.61  7/29/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   349 Machu-Shuri, Rosin     YMCA Team Id           5:21.73  
  2   173 Edwards, Makenna       Mountain Wes           5:21.81  
  3   133 Winger, Monet          Lone Peak Tr           5:23.08  
  4   210 Jensen, Sophia         Quickfeet TC           5:23.64  
  5   181 Roemer, Julia          Mountain Wes           5:36.41  
  6    96 Ainsworth, Kenia       Lone Peak Tr           5:36.73  
  7   183 Turner, Fallon         Mountain Wes           5:47.74  
  8   180 Reddish, Sage          Mountain Wes           5:57.66  
  9    67 Pachev, Julia          Fast Running           6:00.59  
 10   372 Walton, Gabrielle      Lone Peak Tr           6:19.66  
 --   172 Edwards, Madison       Mountain Wes               DNS  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 10:42.00  6/28/2003   Karleigh Gempler, Team ID                
     JO Meet: J  9:35.12  7/30/2005   Jordan Hassay, San Luis Distance         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   372 Walton, Gabrielle      Lone Peak Tr          16:37.52  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
========================================================================
   Region 11: R 15.30  6/23/2012   Lauren Taubert, Casper WY                   
     JO Meet: J 13.53  7/28/2013   Tia Jones, 04-Full Thro                     
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1   371 Torgerson, Mayci       Mercury Trac             17.08   1.2  1 
  2   181 Roemer, Julia          Mountain Wes             17.36   1.2  1 
  3   381 Zink, Madilyn          Unattached               18.31   1.2  1 
  4    44 Gibson, Willa          Central City             18.43   1.8  2 
  5   326 Taylor, Jenna          Westlake Tra             18.61   1.8  2 
  6     9 Deyo, Jalen            Bozeman Trac             18.80   1.8  2 
  7    46 Heideman, Kaya         Central City             18.91   1.8  2 
  8   136 Rivera, Daniella       Mercury Trac             19.86   1.8  2 
  9    12 Hartshorn, Amelia      Bozeman Trac             20.80   1.8  2 
 --   387 Welch, Riley           Unattached                 DNS   1.2  1 
 
200 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 28.72  6/23/2012   Lauren Taubert, Casper WY                   
     JO Meet: J 25.34  7/24/2013   Tia Jones, 04-Full Thro                     
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    46 Heideman, Kaya         Central City             31.86   0.1 
  2   387 Welch, Riley           Unattached               32.46   0.1 
  3   326 Taylor, Jenna          Westlake Tra             33.96   0.1 
  4   136 Rivera, Daniella       Mercury Trac             35.19   0.1 
 --   238 Holiday, Sydney        Unattached                 DNS   0.1 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 52.91  1993        Yellowstone Valley TC                       
     JO Meet: J 46.74  8/1/1999    Young Acheivers                             
                       Sarah Davis, Ashlee Ward, Micaela Simmons, Sanya R
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Central City Cheetahs  'A'                            54.48  
     1) 49 Safford, Allix               2) 498 Garcia, Ariana             
     3) 46 Heideman, Kaya               4) 42 DeHart, Taygin              
 
4x800 Meter Relay 13-14 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 10:58.51  6/21/2014   Quickfeet TC, Quickfeet TC               
                          B Christensen, M Alexander, A Redfearn, E Leavitt 
     JO Meet: J  9:15.68  7/29/2003   United Stars TC, Philadelphia, PA        
                          LaVaugh Jones, Kameesha Worthington, Benita Taylor
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Quickfeet TC  'A'                                  11:15.09  
     1) 211 Leavitt, Emme               2) 217 Rowley, Kenya              
     3) 193 Alexander, Myley            4) 210 Jensen, Sophia             
 
High Jump 13-14 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R  4-10  6/27/2015   Annabelle Garrett, Lone Peak Tr             
     JO Meet: J 1.71m  7/27/1990   Sondra Biere, Des Moines, IA                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   113 Garrett, Annabelle     Lone Peak Tr           4-10.00R     1.47m 
     1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O   XO  XXO    O  XXX 
  2   371 Torgerson, Mayci       Mercury Trac           4-08.00J     1.42m 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
       XO    O    O   XO  XXX 
  3   128 Rawlings, Lauren       Lone Peak Tr           4-06.00J     1.37m 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 
        O    O   XO   XO  XXX 
  4     9 Deyo, Jalen            Bozeman Trac           4-04.00J     1.32m 
     0.95 1.00 1.05 1.10 1.15 
        O    O    O    O  XXX 
 --   136 Rivera, Daniella       Mercury Trac                NH            
     0.95 
      XXX 
 
Pole Vault 13-14 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 2.90m  6/25/2009   Kylie Weatherford, Team ID                  
     JO Meet: J 3.75m  7/24/2013   Makayla Linebarger, 14-Raise The            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   342 Kido, Maura            YMCA Team Id             2.75m    9-00.25 
     2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 
        O    O    O    O    O  XXX 
 
Long Jump 13-14 Division Girls
===============================================================================
   Region 11: R 5.31m  1994        Tami Mathewson/MT                           
     JO Meet: J 6.07m  7/25/2014   Daloria Boone, 04-Baldwin C                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   167 Heggen, Lauren         Missoula You             4.65m   2.0  15-03.25 
  2   113 Garrett, Annabelle     Lone Peak Tr             4.24m  +0.0  13-11.00 
  3    75 Del Fierro, Alexan     Idaho Dash T             4.12m   1.7  13-06.25 
  4   320 Moore, Alexis          Westlake Tra             4.05m   3.1  13-03.50 
  5   181 Roemer, Julia          Mountain Wes             4.01m   1.5  13-02.00 
  6    44 Gibson, Willa          Central City             3.99m   1.1  13-01.25 
  7    12 Hartshorn, Amelia      Bozeman Trac             3.98m  +0.0  13-00.75 
  8   185 Christensen, Maele     Pocatello Tr             3.94m   1.5  12-11.25 
  8   378 Shubert, Kayla         YMCA Team Id             3.94m  +0.0  12-11.25 
 10   498 Garcia, Ariana         Central City             3.87m  +0.0  12-08.50 
 11   173 Edwards, Makenna       Mountain Wes             3.64m   1.5  11-11.50 
 12   376 Christensen, Zoe       Pocatello Tr             3.49m   0.4  11-05.50 
 --   260 Jackman, Auburn        Unattached                 DNS   NWI           
 
Triple Jump 13-14 Division Girls
===============================================================================
   Region 11: R 10.98m  6/30/2001   Katie Eamon/TMID, Team ID                  
     JO Meet: J 11.80m  7/24/2014   Saudia James-Heard, 13-Flying AJ           
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   167 Heggen, Lauren         Missoula You             9.72m   1.0  31-10.75 
     9.50m(0.5) FOUL(+0.0) 9.52m(0.7) 9.72m(1.0)      
  2   387 Welch, Riley           Unattached               9.27m   0.8  30-05.00 
     8.87m(1.2) 8.75m(0.5) 9.27m(0.8) FOUL           
  3    49 Safford, Allix         Central City             7.84m   1.0  25-08.75 
     7.72m(1.1) FOUL(1.2) 7.84m(1.0) 7.76m(0.8)      
  4    42 DeHart, Taygin         Central City             7.80m   0.6  25-07.25 
     7.80m(0.6) 7.40m(0.6) 7.66m(1.3) 7.37m(1.0)      
 
Shot Put 13-14 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 11.93m  1987        Kari Thacker/MT                            
     JO Meet: J 15.88m  7/31/2010   Kennedy Blahnik, Unattached                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    30 Stroder, Shane         Bozeman Trac            10.70m   35-01.25 
  2    74 Cormier, Ashlyn        Idaho Dash T            10.44m   34-03.00 
  3    72 Dixon, Katie           Highlanders              9.08m   29-09.50 
  4   368 Cardenas, Katsina      Unattached               7.55m   24-09.25 
  5   320 Moore, Alexis          Westlake Tra             7.28m   23-10.75 
      7.18m  7.02m  7.22m  7.28m       
  6   369 Cardenas, Kateri       Unattached               6.79m   22-03.50 
 --    75 Del Fierro, Alexan     Idaho Dash T               DNS            
 
Discus Throw 13-14 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 41.15m  1993        Shelly Dove/WY                             
     JO Meet: J 43.69m  7/29/2010   Kennedy Blahnik, Unattached                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    74 Cormier, Ashlyn        Idaho Dash T            29.25m      95-11 
  2   292 Chaput-Koehler, Ch     Unattached              26.17m      85-10 
  3    30 Stroder, Shane         Bozeman Trac            26.12m      85-08 
  4    72 Dixon, Katie           Highlanders             19.02m      62-05 
  5   326 Taylor, Jenna          Westlake Tra            16.85m      55-03 
  6   369 Cardenas, Kateri       Unattached              15.50m      50-10 
  7   368 Cardenas, Katsina      Unattached              14.55m      47-09 
 --   145 Glasmann, Jaynie       Mercury Trac               DNS            
 
Javelin Throw 13-14 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 81-01.75  6/27/2015   Katie Dixon, Highlanders                 
     JO Meet: J   52.90m  7/26/2007   Hannah Carson, 10 48 Arizona Ch          
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    72 Dixon, Katie           Highlanders           81-01.75R    24.73m 
      81-01.75  58-10  62-05.75  67-00       
  2    30 Stroder, Shane         Bozeman Trac          63-04.50J    19.31m 
      57-03  60-08.50  61-04  63-04.50      
  3   326 Taylor, Jenna          Westlake Tra          60-02.50J    18.35m 
      60-02.50  53-08.25  55-06.50  58-03      
  4   368 Cardenas, Katsina      Unattached               46-08J    14.22m 
      42-06.75  46-08  40-03.75  37-10       
  5   369 Cardenas, Kateri       Unattached            44-05.50J    13.55m 
      31-09  42-11  39-08.25  44-05.50       
 --   145 Glasmann, Jaynie       Mercury Trac               DNS            
 
Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1    75 Del Fierro, Alexan     Idaho Dash T           3:01.93     347
  2   326 Taylor, Jenna          Westlake Tra           3:07.02     303
 
Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    75 Del Fierro, Alexan     Idaho Dash T             18.18   0.7    470
  2   326 Taylor, Jenna          Westlake Tra             18.57   0.7    431
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   326 Taylor, Jenna          Westlake Tra             1.36m    4-05.50    470
  2    75 Del Fierro, Alexan     Idaho Dash T             1.33m    4-04.25    439
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1    75 Del Fierro, Alexan     Idaho Dash T             4.31m   3.8  14-01.75    381
  2   326 Taylor, Jenna          Westlake Tra             4.21m   3.9  13-09.75    357
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   326 Taylor, Jenna          Westlake Tra             7.86m   25-09.50    390
  2    75 Del Fierro, Alexan     Idaho Dash T             6.71m   22-00.25    316
 
Outdoor Pentathlon 13-14 Division Girls
================================================================
   Region 11: R  3164  6/23/2012   Lauren Taubert, Casper WY                   
     JO Meet: J  3521  7/24/2001   Alyssa Hassan, Williamsville, NY            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    75 Del Fierro, Alexan     Idaho Dash T              1953  
  2   326 Taylor, Jenna          Westlake Tra              1951  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 11.64  6/23/2012   Jerayah Davis, Casper WY                    
     JO Meet: J 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   162 Ragin, Jada            Mercury Trac             12.58Q  1.7  2 
  2   303 Farley, Krista         Varsity Ques             12.76Q  3.2  1 
  3    18 Hopkins, Mahlea        Bozeman Trac             12.77Q  1.7  2 
  4   105 Christensen, Adara     Lone Peak Tr             12.80Q  3.2  1 
  5   168 Baldwin-Case, Alli     Mountain Wes             13.18Q  1.7  2 
  6    17 Hopkins, Kenzie        Bozeman Trac             13.50Q  3.2  1 
  7    52 Sanders, Shawnica      Central City             13.38q  1.7  2 
  8    34 Werner, Mia            Bozeman Trac             13.60q  1.7  2 
  9   335 Giles, Elysia Mari     YMCA Team Id             13.85   1.7  2 
 10   223 Taylor, Chloe          Quickfeet TC             14.18   3.2  1 
 --    53 Searles, Kayleign      Central City               DNS   3.2  1 
 --   358 Shaffstall - Lasso     YMCA Team Id               DNS   1.7  2 
 --   106 Ellis, Emily           Lone Peak Tr               DNS   3.2  1 
 --    37 BakenRa, S Abena       Central City               DNS   3.2  1 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 11.64  6/23/2012   Jerayah Davis, Casper WY                    
     JO Meet: J 11.34  7/28/1995   Angela Will.iams, Ontario, CA               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   162 Ragin, Jada            Mercury Trac             12.76  -1.4 
  2   105 Christensen, Adara     Lone Peak Tr             12.98  -1.4 
  3   303 Farley, Krista         Varsity Ques             13.06  -1.4 
  4    18 Hopkins, Mahlea        Bozeman Trac             13.17  -1.4 
  5   168 Baldwin-Case, Alli     Mountain Wes             13.53  -1.4 
  6    52 Sanders, Shawnica      Central City             13.63  -1.4 
 --    34 Werner, Mia            Bozeman Trac               DNS  -1.4 
 --    17 Hopkins, Kenzie        Bozeman Trac               DNS  -1.4 
Preliminaries
  9   335 Giles, Elysia Mari     YMCA Team Id                         
 10   223 Taylor, Chloe          Quickfeet TC                         
 --   358 Shaffstall - Lasso     YMCA Team Id                         
 --    53 Searles, Kayleign      Central City                         
 --    37 BakenRa, S Abena       Central City                         
 --   106 Ellis, Emily           Lone Peak Tr                         
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 24.27  6/23/2012   Jerayah Davis, Casper WY                    
     JO Meet: J 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   162 Ragin, Jada            Mercury Trac             26.48Q  2.2  1 
  2    58 White, Brianna         Central City             26.74Q  2.2  3 
  3    18 Hopkins, Mahlea        Bozeman Trac             27.65Q  1.5  2 
  4     2 Bahn, Delaney          Bozeman Trac             27.43Q  2.2  1 
  5   105 Christensen, Adara     Lone Peak Tr             27.53Q  2.2  3 
  6    34 Werner, Mia            Bozeman Trac             27.68Q  1.5  2 
  7   168 Baldwin-Case, Alli     Mountain Wes             27.63q  2.2  1 
  8   358 Shaffstall - Lasso     YMCA Team Id             27.80q  1.5  2 
  9    37 BakenRa, S Abena       Central City             28.17   2.2  1 
 10    52 Sanders, Shawnica      Central City             28.22   2.2  1 
 11    60 Wunderli, Lauren       Central City             28.63   2.2  3 
 12   223 Taylor, Chloe          Quickfeet TC             29.38   2.2  3 
 13   348 Long, Hanna            YMCA Team Id             29.45   2.2  3 
 14     7 Connelly, Gianna       Bozeman Trac             31.52   2.2  1 
 --   335 Giles, Elysia Mari     YMCA Team Id               DNS   2.2  3 
 --   106 Ellis, Emily           Lone Peak Tr               DNS   1.5  2 
 --   202 Dorius, Kylie          Quickfeet TC               DNS   1.5  2 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 24.27  6/23/2012   Jerayah Davis, Casper WY                    
     JO Meet: J 23.06  7/31/2004   Bianca Knight, Ridgeland, MS                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   162 Ragin, Jada            Mercury Trac             25.77   1.8 
  2    58 White, Brianna         Central City             26.17   1.8 
  3   105 Christensen, Adara     Lone Peak Tr             26.84   1.8 
  4    18 Hopkins, Mahlea        Bozeman Trac             27.45   1.8 
  5     2 Bahn, Delaney          Bozeman Trac             27.49   1.8 
  6   358 Shaffstall - Lasso     YMCA Team Id             27.68   1.8 
  7    34 Werner, Mia            Bozeman Trac             27.82   1.8 
  8   168 Baldwin-Case, Alli     Mountain Wes             28.07   1.8 
Preliminaries
  9    37 BakenRa, S Abena       Central City                         
 10    52 Sanders, Shawnica      Central City                         
 11    60 Wunderli, Lauren       Central City                         
 12   223 Taylor, Chloe          Quickfeet TC                         
 13   348 Long, Hanna            YMCA Team Id                         
 14     7 Connelly, Gianna       Bozeman Trac                         
 --   335 Giles, Elysia Mari     YMCA Team Id                         
 --   106 Ellis, Emily           Lone Peak Tr                         
 --   202 Dorius, Kylie          Quickfeet TC                         
 
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
===================================================================
   Region 11: R 58.00  6/21/2014   Emily Ellis, Lone Peak Tr                   
     JO Meet: J 52.11  7/29/2001   Stephanie Smith, Macon, GA                  
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1    34 Werner, Mia            Bozeman Trac           1:01.81   2 
  2   303 Farley, Krista         Varsity Ques           1:03.70   2 
  3   105 Christensen, Adara     Lone Peak Tr           1:04.48   2 
  4    17 Hopkins, Kenzie        Bozeman Trac           1:05.18   2 
  5    15 Hook, Lindsten         Bozeman Trac           1:05.83   2 
  6   213 Redfearn, Ashlyn       Quickfeet TC           1:05.94   2 
  7   202 Dorius, Kylie          Quickfeet TC           1:06.41   1 
  8    31 Taylor, Molly          Bozeman Trac           1:07.17   1 
  9    91 Campbell, Kirsys       Idaho Ice TC           1:07.29   1 
 10    60 Wunderli, Lauren       Central City           1:08.52   2 
 11   194 Banaag, Nelyrose       Quickfeet TC           1:08.58   1 
 12   223 Taylor, Chloe          Quickfeet TC           1:09.44   1 
 --   106 Ellis, Emily           Lone Peak Tr               DNS   2 
 
800 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 2:18.44  6/30/2001   Danielle Pridgen/TMID, Team ID            
     JO Meet: J 2:04.83  7/26/2008   Phillis Francis, 06-Team Evolutio         
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    91 Campbell, Kirsys       Idaho Ice TC           2:35.99  
  2   213 Redfearn, Ashlyn       Quickfeet TC           2:43.19  
  3   348 Long, Hanna            YMCA Team Id           2:55.30  
  4   194 Banaag, Nelyrose       Quickfeet TC           2:56.18  
 --   138 Cobabe, Lauren         Mercury Trac               DNS  
 --   339 Jensen, Eve            YMCA Team Id               DNS  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 4:33.79  6/21/2014   Bryn Morley, Unattached                   
     JO Meet: J 4:25.57  7/24/1984   Suzy Favor, Stevens Point, WI             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   339 Jensen, Eve            YMCA Team Id           5:04.10  
  2   235 Holiday, Kelli         Unattached             5:36.42  
  3    65 Pachev, Jennifer       Fast Running           5:57.66  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 10:35.50  1992        Emily Nay/MT                             
     JO Meet: J  9:37.09  7/30/2005   Caitlin Lane, unattached-1               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   339 Jensen, Eve            YMCA Team Id          10:54.84  
 
100 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
=====================================================================
   Region 11: R 14.90  1981        Jennifer Harlan/MT                          
     JO Meet: J 13.80  7/29/2012   Quenee Dale, 05-Michigan                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    58 White, Brianna         Central City             16.09   1.6 
  2   360 Thomas, Miranda        YMCA Team Id             17.07   1.6 
  3    56 Thomas, Lily           Central City             18.61   1.6 
 --   383 Andersen, Hattey       Bozeman Trac               DNS   1.6 
 
400 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 1:05.80  1981        Jennifer Harlin/MT                        
     JO Meet: J   58.26  7/31/2005   Ebony Collins, Quiet Fire                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   162 Ragin, Jada            Mercury Trac           1:11.16  
 --   201 Christensen, Britt     Quickfeet TC               DNS  
 --   138 Cobabe, Lauren         Mercury Trac               DNS  
 
4x100 Meter Relay 15-16 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 50.07  6/22/2013   Central City Cheetahs, Central City Cheetahs
                       N Collins, A Gronmark, E Koszinowski, A Wingeleth 
     JO Meet: J 45.51  7/26/2008   26 Dallas Gold TC, 26 Dallas Gold T         
                       K Mallard, T Hines, J Mergerson, A Collier        
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Central City Cheetahs  'A'                            51.04  
     1) 58 White, Brianna               2) 60 Wunderli, Lauren            
     3) 37 BakenRa, S Abena             4) 52 Sanders, Shawnica           
 
4x400 Meter Relay 15-16 Division Girls
================================================================
   Region 11: R 4:45.17  1982        Montana TC                                
     JO Meet: J 3:38.37  7/30/2000   United Stars, Philadelphia, PA            
                         Christina Smith, Tiffany Abney, Tiffany Bradley,  
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Quickfeet TC  'A'                                   4:56.82  
     1) 213 Redfearn, Ashlyn            2) 201 Christensen, Brittney      
     3) 202 Dorius, Kylie               4) 194 Banaag, Nelyrose           
 
High Jump 15-16 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R  5-02  6/27/2015   Delaney Bahn, Bozeman Trac                  
     JO Meet: J 1.82m  7/29/2007   Shanay Briscoe, 25 Northwest Fly            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1     2 Bahn, Delaney          Bozeman Trac           5-02.00R     1.57m 
  2    56 Thomas, Lily           Central City           4-08.00J     1.42m 
  3   235 Holiday, Kelli         Unattached             4-04.00J     1.32m 
 
Pole Vault 15-16 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 3.81m  6/29/2001   Julene Bailey/TMID                          
     JO Meet: J 4.00m  7/29/2005   Katie Veith, Bruin TC                       
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   232 Chapman, Cheyenne      SnakeRiverAs             3.05m   10-00.00 
     2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.20 
        P    O    O    O    O  XXO  XXX 
  2   327 Barr, Auby             YMCA Team Id             2.90m    9-06.25 
     2.75 2.90 3.05 3.20 
        O    O    P  XXX 
  2   328 Black, Annalea         YMCA Team Id             2.90m    9-06.25 
     2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  4   361 Vigil, Annie           YMCA Team Id            J2.90m    9-06.25 
     2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 
       XO    P    O    O   XO    O  XXX 
  5   360 Thomas, Miranda        YMCA Team Id            J2.90m    9-06.25 
     2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 
        O    P    P    O  XXO  XXO  XXX 
  6   343 Kiser, Sierra          YMCA Team Id             2.75m    9-00.25 
     2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 
        P    P    O    O    O  XXX 
  7   383 Andersen, Hattey       Bozeman Trac             2.45m    8-00.50 
     2.15 2.30 2.45 2.60 
        P    O    O  XXX 
  8    31 Taylor, Molly          Bozeman Trac            J2.45m    8-00.50 
     2.15 2.30 2.45 2.60 
       XO    O    O  XXX 
  9   177 O'Connor, Emma         Mountain Wes            J2.45m    8-00.50 
     2.15 2.30 2.45 2.60 
        P    O  XXO  XXX 
 
Long Jump 15-16 Division Girls
===============================================================================
   Region 11: R 5.73m  6/23/2012   Abby Tylor, Quickfeet                       
     JO Meet: J 6.15m  8/15/1980   Kathy Harrison, East Point, GA              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   356 Pratt, Destiny         YMCA Team Id             5.24m  +0.0  17-02.25 
     4.78m(1.1) 5.24m(+0.0) 5.11m(+0.0) 5.16m(1.3)      
  2    58 White, Brianna         Central City             4.93m   1.1  16-02.25 
     4.90m(1.8) 4.93m(1.1) 4.79m(1.1) 4.90m(0.4)      
  3   335 Giles, Elysia Mari     YMCA Team Id             4.66m   0.7  15-03.50 
     4.35m(+0.0) 4.48m(0.5) 4.43m(0.3) 4.66m(0.7)      
  4   105 Christensen, Adara     Lone Peak Tr             4.51m   0.2  14-09.75 
     4.23m(0.8) 4.18m(0.8) 4.29m(0.6) 4.51m(0.2)      
  5    56 Thomas, Lily           Central City             4.36m   1.6  14-03.75 
     4.17m(+0.0) 4.23m(1.2) 4.36m(1.6) FOUL           
  6     7 Connelly, Gianna       Bozeman Trac             3.59m   0.5  11-09.50 
     3.22m(0.7) 3.37m(1.0) 3.55m(1.6) 3.59m(0.5)      
  7   177 O'Connor, Emma         Mountain Wes             3.36m   0.8  11-00.25 
     FOUL      3.09m(1.7) FOUL      3.36m(0.8)      
  8   168 Baldwin-Case, Alli     Mountain Wes             3.18m   0.7  10-05.25 
     FOUL      FOUL      FOUL      3.18m(0.7)      
 --   106 Ellis, Emily           Lone Peak Tr               DNS   NWI           
 --    53 Searles, Kayleign      Central City               DNS   NWI           
 
Triple Jump 15-16 Division Girls
===============================================================================
   Region 11: R 11.20m  6/27/2015   Destiny Pratt, YMCA Team Id                
     JO Meet: J 12.94m  7/30/2009   Ciarra Brewer, 14-38 Mission Va            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   356 Pratt, Destiny         YMCA Team Id            11.20mR  0.8  36-09.00 
     10.41m(0.4) 11.20m(0.8) 10.68m(0.9) 10.53m(1.0)      
  2   335 Giles, Elysia Mari     YMCA Team Id             9.73m   0.7  31-11.25 
     9.38m(1.0) FOUL(1.1) 9.73m(0.7) 8.97m(0.3)      
  3    56 Thomas, Lily           Central City             9.70m   1.0  31-10.00 
     9.47m(1.0) 9.70m(1.0) 9.42m(0.7) 9.49m(0.6)      
  4   235 Holiday, Kelli         Unattached               9.11m   1.0  29-10.75 
     9.11m(1.0) 8.90m(1.1) 8.81m(1.1) 9.10m(0.9)      
  5    60 Wunderli, Lauren       Central City             8.50m   0.8  27-10.75 
     8.50m(0.8) 7.98m(0.7) 8.05m(0.9) 8.00m(1.0)      
 
Shot Put 15-16 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 12.63m  1988        Kelly Pilcher/MT                           
     JO Meet: J 15.19m  7/27/2001   Michelle  Carter, Ovilla, TX               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   289 Oldham, Emily          Unattached               7.54m   24-09.00 
      7.54m  7.32m  7.04m  7.01m      
  2    85 Pratt, Maret           Idaho Dash T             7.45m   24-05.50 
      FOUL  7.18m  7.45m  7.41m       
  3   162 Ragin, Jada            Mercury Trac             6.79m   22-03.50 
      5.86m  5.75m  5.95m  6.79m      
 
Discus Throw 15-16 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 39.94m  1992        Sara Griffin/MTTC                          
     JO Meet: J 46.61m  7/28/2011   Ashlie Blake, Vegas Valley                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    85 Pratt, Maret           Idaho Dash T            24.11m      79-01 
      21.36m  20.73m  FOUL  24.11m      
  2   289 Oldham, Emily          Unattached              20.94m      68-08 
      20.66m  FOUL  20.94m  FOUL       
 
Javelin Throw 15-16 Division Girls
==========================================================================
   Region 11: R 65-09.25  6/27/2015   Gianna Connelly, Bozeman Trac            
     JO Meet: J   51.23m  7/26/2014   Tairyn Montgomery, 15-Los Angel          
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1     7 Connelly, Gianna       Bozeman Trac          65-09.25R    20.04m 
      61-10.25  62-11.50  62-08  65-09.25       
  2    85 Pratt, Maret           Idaho Dash T          48-11.75J    14.92m 
      46-11  38-09.25  48-11.75  48-07.75      
  3   348 Long, Hanna            YMCA Team Id          43-08.75J    13.32m 
      42-09  43-08.75  42-01.50  41-03      
 
Heptathlon: #4 200 Meter Dash 15-16 Division Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   201 Christensen, Britt     Quickfeet TC             28.64   3.8    581
 
Heptathlon: #7 800 Meter Run 15-16 Division Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   201 Christensen, Britt     Quickfeet TC           2:48.35     481
 
Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles 15-16 Division Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   201 Christensen, Britt     Quickfeet TC             18.69   0.4    420
 
Heptathlon: #2 High Jump 15-16 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   201 Christensen, Britt     Quickfeet TC             1.32m    4-04.00    429
 
Heptathlon: #5 Long Jump 15-16 Division Girls Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   201 Christensen, Britt     Quickfeet TC             4.03m   0.6  13-02.75    315
 
Heptathlon: #3 Shot Put 15-16 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   201 Christensen, Britt     Quickfeet TC             6.97m   22-10.50    333
 
Heptathlon: #6 Javelin Throw 15-16 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   201 Christensen, Britt     Quickfeet TC            22.24m      72-11    331
 
Heptathlon 15-16 Division Girls
================================================================
   Region 11: R  4416  6/20/2014   Lauren Taubert, Casper WY                   
     JO Meet: J  5052  7/29/2004   Shana Woods, Long Beach, CA                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   201 Christensen, Britt     Quickfeet TC              2890  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Women
=====================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 6 Best Times
 The finals will be listed as below
 This supercedes and replaces any other and all
 final schedules that were issued prior to this date
   Region 11: R 12.16  1996        Shae Jones, Team ID                         
     JO Meet: J 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   227 Woodbury, Starlee      Quickfeet TC             12.70Q  1.6 
  2    80 Jolley, Payton         Idaho Dash T             13.43Q  1.6 
  3   352 Miran, Allyssa         YMCA Team Id             13.45q  1.6 
 --    51 Sanders, Brinae        Central City               DNS   1.6 
 
100 Meter Dash 17-18 Division Women
=====================================================================
 The finals will be listed as below
 This supercedes and replaces any other and all
 final schedules that were issued prior to this date
   Region 11: R 12.16  1996        Shae Jones, Team ID                         
     JO Meet: J 11.1h  1980        Michelle Glover, Pennsauken, NJ             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   227 Woodbury, Starlee      Quickfeet TC             12.83   2.2 
  2    80 Jolley, Payton         Idaho Dash T             13.22   2.2 
  3   352 Miran, Allyssa         YMCA Team Id             13.34   2.2 
Preliminaries
 --    51 Sanders, Brinae        Central City                         
 
200 Meter Dash 17-18 Division Women
=====================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 7 Best Times
   Region 11: R 25.99  1989        Julie Briggs/ID                             
     JO Meet: J 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
  1   227 Woodbury, Starlee      Quickfeet TC             27.96Q  1.7 
  2    80 Jolley, Payton         Idaho Dash T             28.60q  1.7 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Women
=====================================================================
   Region 11: R 25.99  1989        Julie Briggs/ID                             
     JO Meet: J 23.24  7/26/2007   Victoria Jordan, 26 Dallas Gold T           
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   227 Woodbury, Starlee      Quickfeet TC             27.40   2.8 
  2   118 Kelsch, Autumn         Lone Peak Tr             27.84   2.8 
  3    80 Jolley, Payton         Idaho Dash T             27.84   2.8 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Women
================================================================
   Region 11: R 59.28  1992        Michelle Herderson/MT                       
     JO Meet: J 51.31  7/27/2000   Monique Henderson                           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   175 Greer, Danika          Mountain Wes           1:09.89  
 --    51 Sanders, Brinae        Central City               DNS  
 
800 Meter Run 17-18 Division Women
================================================================
   Region 11: R 2:20.73  6/28/2010   Nicole Rietz, 1131 Rocky Mtn              
     JO Meet: J 2:05.27  7/24/2005   Sarah Bowman                              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   301 Olsen, Katarina        Unattached             2:39.62  
 
3000 Meter Run 17-18 Division Women
================================================================
   Region 11: R 10:41.10  6/29/2001   Jennifer McPherson/TMID, Team ID         
     JO Meet: J  9:37.24  7/30/1998   Dana Boyle, Carbondale, CO               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
 --   244 Sheffield, Jade        Unattached                 DNS  
 
100 Meter Hurdles 17-18 Division Women
=====================================================================
   Region 11: R 14.71  1989        Claudine Robinson/MT                        
     JO Meet: J 13.35  7/29/2006   April Williams, unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   227 Woodbury, Starlee      Quickfeet TC             15.20   1.3 
  2   171 Coburn, Hannah         Mountain Wes             15.67   1.3 
  3   352 Miran, Allyssa         YMCA Team Id             16.03   1.3 
  4   199 Carter, Kaylee         Quickfeet TC             16.19   1.3 
  5   252 Brown, Andrea          Unattached               16.91   1.3 
  6   169 Bess, Taylor           Mountain Wes             16.92   1.3 
  7    73 Claiborne, Tabitha     Idaho Dash T             18.34   1.3 
 
400 Meter Hurdles 17-18 Division Women
================================================================
   Region 11: R 1:01.00  6/23/2005   Lauren Kisner, TMID                       
     JO Meet: J   57.67  7/27/2008   Turquoise Thompson, 33 Together Elit      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   252 Brown, Andrea          Unattached             1:06.72  
  2   171 Coburn, Hannah         Mountain Wes           1:07.65  
  3   199 Carter, Kaylee         Quickfeet TC           1:07.96  
  4   352 Miran, Allyssa         YMCA Team Id           1:12.47  
  5   169 Bess, Taylor           Mountain Wes           1:14.71  
 
2000 Meter Steeplechase 17-18 Division Women
================================================================
   Region 11: R 8:14.90  6/25/2011   Mercy Barrett, Boise, ID                  
     JO Meet: J 6:54.37  7/22/2008   Alyssa Allison, 22 Team Missouri          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   244 Sheffield, Jade        Unattached             8:39.09  
  2   301 Olsen, Katarina        Unattached             8:53.96  
  3   245 Sheffield, Skylar      Unattached             9:18.76  
 
High Jump 17-18 Division Women
==========================================================================
   Region 11: R  4-10  6/27/2015   Alexandra Richards, Unattached              
     JO Meet: J 1.85m  7/25/1996   Adrienne Sims, Fayettevile, NC              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   492 Richards, Alexandr     Unattached             4-10.00R     1.47m 
  2   322 Moore, Kyleigh         Westlake Tra           4-08.00J     1.42m 
 
Pole Vault 17-18 Division Women
==========================================================================
   Region 11: R 3.97m  6/29/2002   Julene Bailey, Team ID                      
     JO Meet: J 4.21m  7/25/2008   Natalie Willer, 29 Flyers                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   178 Palmer, Shayla         Mountain Wes             3.20m   10-06.00 
     3.05 3.20 3.35 
        O  XXO  XXX 
 --   182 Shooshtari, Sara       Mountain Wes                NH            
     2.15 
      XXX 
 
Long Jump 17-18 Division Women
===============================================================================
   Region 11: R 5.61m  6/21/2014   Abby Taylor, QuickFeet TC                   
     JO Meet: J 6.36m  7/23/1994   Angela Henry, Omaha, NE                     
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1    51 Sanders, Brinae        Central City             5.20m   1.4  17-00.75 
     FOUL      4.91m(+0.0) 5.20m(1.4) 5.09m(0.6)      
  2   171 Coburn, Hannah         Mountain Wes             5.18m   0.8  17-00.00 
     FOUL      5.11m(1.0) 5.02m(1.5) 5.18m(0.8)      
  3   118 Kelsch, Autumn         Lone Peak Tr             4.94m   1.2  16-02.50 
     4.84m(1.3) 4.94m(1.2) 4.59m(0.4) 4.42m(0.9)      
  4    80 Jolley, Payton         Idaho Dash T             4.75m   1.3  15-07.00 
     4.57m(+0.0) 4.38m(0.4) 4.75m(1.3) 4.70m(1.0)      
  5   352 Miran, Allyssa         YMCA Team Id             4.52m   1.9  14-10.00 
     FOUL      4.52m(1.9) 4.24m(1.4) 4.52m(0.2)      
  6    73 Claiborne, Tabitha     Idaho Dash T             4.26m   0.1  13-11.75 
     4.26m(0.1) 4.08m(1.2) 3.94m(1.6) 4.13m(1.1)      
  7   322 Moore, Kyleigh         Westlake Tra             3.90m   1.3  12-09.50 
     3.78m(0.3) 3.85m(1.7) 3.90m(1.3) 3.83m(1.9)      
  8   182 Shooshtari, Sara       Mountain Wes             3.77m   0.9  12-04.50 
     3.18m(+0.0) 3.77m(0.9) 2.74m(+0.0) FOUL           
 
Triple Jump 17-18 Division Women
===============================================================================
   Region 11: R 11.62m  1986        Jeny Jauquet/ID                            
     JO Meet: J 13.01m  7/28/1996   Alicia Broussard, Houston, TX              
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1    51 Sanders, Brinae        Central City            10.63m   0.4  34-10.50 
     10.39m(1.2) 10.63m(0.4) 10.28m(0.8) 10.49m(0.9)      
  2    73 Claiborne, Tabitha     Idaho Dash T             9.65m   0.5  31-08.00 
     9.51m(1.0) 9.65m(0.5) 9.47m(0.5) 9.60m(1.2)      
 
Shot Put 17-18 Division Women
==========================================================================
   Region 11: R 13.43m  2000        Hollie Tyler/ID                            
     JO Meet: J 16.41m  7/25/2012   Christina Hillman, Unattached              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   278 Vanderveur, Kambri     Unattached              10.96m   35-11.50 
      10.90m  10.96m  10.35m  10.38m      
  2    62 Noneman, Kendra        Empire Track            10.92m   35-10.00 
      10.62m  10.10m  FOUL  10.92m       
  3   288 Oldham, Chloe          Unattached               9.75m   32-00.00 
      9.62m  FOUL  9.75m  8.54m       
  4    87 Shepherd, Paige        Idaho Dash T             8.42m   27-07.50 
      8.42m  8.36m  FOUL  7.69m      
 
Discus Throw 17-18 Division Women
==========================================================================
   Region 11: R 45.27m  1986        Shelly Dove/WY                             
     JO Meet: J 52.49m  8/1/1982    Cindy Johnson, Mesa, AZ                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   278 Vanderveur, Kambri     Unattached              34.77m     114-01 
      FOUL  34.45m  34.77m  FOUL      
  2    62 Noneman, Kendra        Empire Track            34.75m     114-00 
      29.95m  34.75m  FOUL  32.08m      
  3    87 Shepherd, Paige        Idaho Dash T            32.18m     105-07 
      29.45m  29.18m  32.18m  29.41m       
  4   288 Oldham, Chloe          Unattached              26.22m      86-00 
      24.23m  25.87m  26.22m  25.83m      
 
Hammer Throw 17-18 Division Women
==========================================================================
   Region 11: R 41.60m  6/26/2015   Kendra Noneman, Empire Track               
     JO Meet: J 54.30m  7/23/2012   Avana Story, 03-Throw1dee                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    62 Noneman, Kendra        Empire Track            41.60mR    136-06 
 
Javelin Throw 17-18 Division Women
==========================================================================
   Region 11: R 108-03.50  6/27/2015   Alexandra Richards, Unattached          
     JO Meet: J    52.30m  7/31/2011   Gloria Allgood, Vegas Valley            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   492 Richards, Alexandr     Unattached           108-03.50R    33.00m 
  2   322 Moore, Kyleigh         Westlake Tra          50-02.50J    15.30m 
 --   199 Carter, Kaylee         Quickfeet TC               DNS            
 --   288 Oldham, Chloe          Unattached                 DNS            
 
Heptathlon: #4 200 Meter Dash 17-18 Division Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   199 Carter, Kaylee         Quickfeet TC             26.85   3.8    724
 
Heptathlon: #7 800 Meter Run 17-18 Division Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   199 Carter, Kaylee         Quickfeet TC           2:49.05     473
 
Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles 17-18 Division Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   199 Carter, Kaylee         Quickfeet TC             16.32   0.4    676
 
Heptathlon: #2 High Jump 17-18 Division Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   199 Carter, Kaylee         Quickfeet TC             1.52m    4-11.75    644
 
Heptathlon: #5 Long Jump 17-18 Division Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   199 Carter, Kaylee         Quickfeet TC             4.82m   0.8  15-09.75    511
 
Heptathlon: #3 Shot Put 17-18 Division Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   199 Carter, Kaylee         Quickfeet TC             8.62m   28-03.50    440
 
Heptathlon: #6 Javelin Throw 17-18 Division Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   199 Carter, Kaylee         Quickfeet TC            29.76m      97-08    472
 
Heptathlon 17-18 Division Women
================================================================
   Region 11: R  4665  1993        Holly Maloney                               
     JO Meet: J  5365  7/25/2001   Diana Pickler, Sache, TX                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   199 Carter, Kaylee         Quickfeet TC              3940  
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 15.08  6/25/2011   Keegan Crouteau, YMCA Team ID               
     JO Meet: J 13.65  7/24/2014   Cameron Walker, 03-High Poin                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   164 Tonga, Taki            Mercury Trac             15.72Q  1.5  2 
  2   324 Neilson, Ren           Westlake Tra             16.25Q  2.0  1 
  3   219 Slack, Jackson         Quickfeet TC             16.55Q  2.0  1 
  4   196 Barber, Keaton         Quickfeet TC             18.52Q  1.5  2 
  5    50 Safford, Crawford      Central City             18.06Q  2.0  1 
  6    92 Campbell, McCallen     Idaho Ice TC             18.58Q  1.5  2 
  7   319 Miller, Bodee          Westlake Tra             19.53q  1.5  2 
  8   156 Lee, Lincoln           Mercury Trac             19.81q  2.0  1 
 --   191 Stone, James           Pocatello Tr               DNS   1.5  2 
 --     3 Bartholomew, Reid      Bozeman Trac               DNS   2.0  1 
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 15.08  6/25/2011   Keegan Crouteau, YMCA Team ID               
     JO Meet: J 13.65  7/24/2014   Cameron Walker, 03-High Poin                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   164 Tonga, Taki            Mercury Trac             15.56   1.8 
  2   324 Neilson, Ren           Westlake Tra             16.25   1.8 
  3   219 Slack, Jackson         Quickfeet TC             16.33   1.8 
  4    50 Safford, Crawford      Central City             18.00   1.8 
  5    92 Campbell, McCallen     Idaho Ice TC             18.45   1.8 
  6   156 Lee, Lincoln           Mercury Trac             18.71   1.8 
  7   196 Barber, Keaton         Quickfeet TC             18.89   1.8 
 --   319 Miller, Bodee          Westlake Tra               DNS   1.8 
Preliminaries
 --     3 Bartholomew, Reid      Bozeman Trac                         
 --   191 Stone, James           Pocatello Tr                         
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=====================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 5 Best Times
   Region 11: R 33.17  6/26/2015   Taki Tonga, Mercury Trac                    
     JO Meet: J 28.65  7/28/2012   Nathan Leacock, 03-Jr Stride                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
  1   164 Tonga, Taki            Mercury Trac           R 33.17Q  1.5 
  2   324 Neilson, Ren           Westlake Tra             33.25Q  1.5 
  3   126 Patch, Kyrik           Lone Peak Tr             33.74Q  1.5 
  4   122 Nelson, Gabe           Lone Peak Tr             39.15q  1.5 
  5    50 Safford, Crawford      Central City             39.94q  1.5 
  6   196 Barber, Keaton         Quickfeet TC             40.33q  1.5 
 --     3 Bartholomew, Reid      Bozeman Trac               DNS   1.5 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 33.17  6/26/2015   Taki Tonga, Mercury Trac                    
     JO Meet: J 28.65  7/28/2012   Nathan Leacock, 03-Jr Stride                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   164 Tonga, Taki            Mercury Trac             32.59   4.2 
  2   324 Neilson, Ren           Westlake Tra             33.18   4.2 
  3   126 Patch, Kyrik           Lone Peak Tr             33.83   4.2 
  4   122 Nelson, Gabe           Lone Peak Tr             37.33   4.2 
  5   196 Barber, Keaton         Quickfeet TC             39.19   4.2 
  6    50 Safford, Crawford      Central City             40.52   4.2 
Preliminaries
 --     3 Bartholomew, Reid      Bozeman Trac                         
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
================================================================
   Region 11: R 1:15.05  6/27/2015   Jackson Slack, Quickfeet TC               
     JO Meet: J 1:05.50  7/28/2013   Anthony Valentine, 03-Elite You           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1   219 Slack, Jackson         Quickfeet TC           1:15.05R 
  2   324 Neilson, Ren           Westlake Tra           1:16.84  
  3   226 Wells, McKay           Quickfeet TC           1:20.43  
  4   122 Nelson, Gabe           Lone Peak Tr           1:28.71  
  5     3 Bartholomew, Reid      Bozeman Trac           1:30.85  
  6   266 Preston, Lincoln       Unattached             1:30.95  
  7    92 Campbell, McCallen     Idaho Ice TC           1:31.31  
 --   119 Larkin, Liam           Lone Peak Tr               DNS  
 
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
================================================================
   Region 11: R 2:54.25  6/21/2014   McKay Wells, Quickfeet TC                 
     JO Meet: J 2:33.73  7/27/2013   Tristan Page, 12-The Wings                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   226 Wells, McKay           Quickfeet TC           3:01.73  
  2   219 Slack, Jackson         Quickfeet TC           3:01.97  
  3   126 Patch, Kyrik           Lone Peak Tr           3:03.50  
  4   122 Nelson, Gabe           Lone Peak Tr           3:20.58  
  5    92 Campbell, McCallen     Idaho Ice TC           3:22.55  
  6   306 Anderson, Graydin      Westlake Tra           3:46.72  
  7   315 Hughes, Gavin          Westlake Tra           3:53.69  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
================================================================
   Region 11: R 5:27.63  6/27/2015   McKay Wells, Quickfeet TC                 
     JO Meet: J 5:11.00  7/28/2013   Miles Jones, 14-3M TC                     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   226 Wells, McKay           Quickfeet TC           5:27.63R 
  2    68 Pachev, William        Fast Running           6:31.72  
  3   266 Preston, Lincoln       Unattached             6:38.23  
  4   315 Hughes, Gavin          Westlake Tra           8:12.09  
 --   119 Larkin, Liam           Lone Peak Tr               DNS  
 
Long Jump 8 & Under Division Boys
===============================================================================
   Region 11: R 3.50m  6/22/2013   Erick Harms, Wind River                     
     JO Meet: J 4.46m  7/28/2012   Kendrick Law, 06-Spar TC                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   126 Patch, Kyrik           Lone Peak Tr             3.06m   1.4  10-00.50 
  2   306 Anderson, Graydin      Westlake Tra             2.88m   1.1   9-05.50 
  3   156 Lee, Lincoln           Mercury Trac             2.30m  +0.0   7-06.50 
  4   319 Miller, Bodee          Westlake Tra             1.87m  +0.0   6-01.75 
 --    50 Safford, Crawford      Central City               DNS   NWI           
 --   191 Stone, James           Pocatello Tr               DNS   NWI           
 
Shot Put 8 & Under Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 5.10m  6/22/2013   Nathan Pugsley, Unattached                  
     JO Meet: J 9.18m  7/24/2014   Eugene Brooks, 15-Las Vegas                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   315 Hughes, Gavin          Westlake Tra             3.32m   10-10.75 
 
Javelin Throw 8 & Under Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 18.03m  6/27/2015   Graydin Anderson, Westlake Tra             
     JO Meet: J 33.29m  7/25/2012   Maalik Murphy, 15-Speed Cit                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   306 Anderson, Graydin      Westlake Tra            18.03mR     59-02 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 13.71  6/24/2008   Connor Matthews, Unattached                 
     JO Meet: J 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   283 Bair, Gatlin           Unattached               14.62Q  1.7  1 
  2   309 Flinders, Benson       Westlake Tra             14.79Q  2.1  2 
  3   494 Taylor, Carson         Unattached               15.03Q  1.7  1 
  4    36 Allen, Isaiah          Central City             15.19Q  2.1  2 
  5   144 Fifita, Semisi         Mercury Trac             15.26Q  1.7  1 
  6   304 Farley, Shane          Varsity Ques             18.95Q  2.1  2 
  7   385 Almond, Teagon         Westlake Tra             16.65q  1.7  1 
  8   160 Middlemiss, Charle     Mercury Trac             17.70q  1.7  1 
  9   150 Hansen, Truman         Mercury Trac             19.14   2.1  2 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 13.71  6/24/2008   Connor Matthews, Unattached                 
     JO Meet: J 12.73  7/28/1991   Richard Washington, Inglewood, CA           
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   283 Bair, Gatlin           Unattached               14.50   0.3 
  2   494 Taylor, Carson         Unattached               14.81   0.3 
  3   309 Flinders, Benson       Westlake Tra             15.13   0.3 
  4   144 Fifita, Semisi         Mercury Trac             15.17   0.3 
  5    36 Allen, Isaiah          Central City             15.31   0.3 
  6   385 Almond, Teagon         Westlake Tra             16.66   0.3 
  7   160 Middlemiss, Charle     Mercury Trac             18.18   0.3 
  8   304 Farley, Shane          Varsity Ques             18.87   0.3 
Preliminaries
  9   150 Hansen, Truman         Mercury Trac                         
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=====================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 5 Best Times
   Region 11: R 28.29  6/23/2008   Connor Matthews, Unattached                 
     JO Meet: J 25.77  7/23/2014   Dorian Friend, 16-Northside                 
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
  1   359 Sloan, Chayse          YMCA Team Id             30.11Q  1.4 
  2   309 Flinders, Benson       Westlake Tra             31.39Q  1.4 
  3   144 Fifita, Semisi         Mercury Trac             32.26Q  1.4 
  4   386 Neilson, Kai           Westlake Tra             32.62q  1.4 
  5    36 Allen, Isaiah          Central City             32.80q  1.4 
  6   206 Hugunin, Cameron       Quickfeet TC             36.87q  1.4 
  7   160 Middlemiss, Charle     Mercury Trac             38.40q  1.4 
 --   318 Isbell, Nathan         Westlake Tra               DNS   1.4 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 28.29  6/23/2008   Connor Matthews, Unattached                 
     JO Meet: J 25.77  7/23/2014   Dorian Friend, 16-Northside                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   309 Flinders, Benson       Westlake Tra             31.55   1.7 
  2   144 Fifita, Semisi         Mercury Trac             32.48   1.7 
  3    36 Allen, Isaiah          Central City             34.30   1.7 
  4   160 Middlemiss, Charle     Mercury Trac             38.49   1.7 
 --   386 Neilson, Kai           Westlake Tra               DNS   1.7 
 --   359 Sloan, Chayse          YMCA Team Id               DNS   1.7 
 --   206 Hugunin, Cameron       Quickfeet TC               DNS   1.7 
Preliminaries
 --   318 Isbell, Nathan         Westlake Tra                         
 
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
===================================================================
 The finals will be as listed below:
 This supercedes and replaces any other and all
 final schedules that were issued prior to this date
   Region 11: R 1:03.32  6/22/2013   Keegan Croteau, Unattached                
     JO Meet: J   58.60  7/27/2014   Dorian Friend, 16-Northside               
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   359 Sloan, Chayse          YMCA Team Id           1:07.23   2 
  2   494 Taylor, Carson         Unattached             1:10.54   1 
  3   265 Preston, Corbin        Unattached             1:13.19   2 
  4   386 Neilson, Kai           Westlake Tra           1:15.51   1 
  5    13 Hartshorn, Marten      Bozeman Trac           1:16.92   2 
  6   307 Anderson, Trevin       Westlake Tra           1:21.67   2 
  7   206 Hugunin, Cameron       Quickfeet TC           1:22.05   1 
  8   160 Middlemiss, Charle     Mercury Trac           1:25.98   2 
  9   234 Holiday, Jacob         Unattached             1:30.17   1 
 --   318 Isbell, Nathan         Westlake Tra               DNS   2 
 
800 Meter Run 9-10 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 2:31.60  6/22/2013   Keegan Oyler, TMID                        
     JO Meet: J 2:19.74  7/30/2005   Robert Amick, unattached-14               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   359 Sloan, Chayse          YMCA Team Id           2:44.80  
  2     4 Bartholomew, Tillm     Bozeman Trac           2:47.30  
  3    24 MacFarlane, Kiedis     Bozeman Trac           2:54.50  
  4    13 Hartshorn, Marten      Bozeman Trac           2:58.59  
  5   307 Anderson, Trevin       Westlake Tra           3:02.78  
  6   345 Long, Cody             YMCA Team Id           3:08.94  
  7   250 Beasley, Seven         Unattached             3:16.63  
  8   325 Sauers, Blake          Westlake Tra           3:43.42  
  9   304 Farley, Shane          Varsity Ques           3:52.15  
 --   215 Richardson, Bryan      Quickfeet TC               DNS  
 
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 5:17.99  6/25/2005   Aaron Daley, Wind River Storm             
     JO Meet: J 4:43.70  7/31/2005   Robert Amick, unattached-14               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    66 Pachev, Joseph         Fast Running           5:26.25  
  2   265 Preston, Corbin        Unattached             5:27.46  
  3    64 Pachev, Jacob          Fast Running           5:42.69  
  4    24 MacFarlane, Kiedis     Bozeman Trac           5:53.74  
  5     4 Bartholomew, Tillm     Bozeman Trac           6:02.84  
  6   313 Hudson, Jake           Westlake Tra           6:09.06  
  7   345 Long, Cody             YMCA Team Id           6:15.63  
  8   250 Beasley, Seven         Unattached             6:15.80  
  9   307 Anderson, Trevin       Westlake Tra           6:21.74  
 10   100 Besaw, Marcus          Lone Peak Tr           7:51.63  
 --   215 Richardson, Bryan      Quickfeet TC               DNS  
 
High Jump 9-10 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 1.36m  6/22/2013   Treyton Anderson, Unattached                
     JO Meet: J 1.56m  7/31/2010   Sean Lee, Usa High Jump Cl                  
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   283 Bair, Gatlin           Unattached               1.26m    4-01.50 
  2   104 Chenn, Owen            Lone Peak Tr             1.10m    3-07.25 
 
Long Jump 9-10 Division Boys
===============================================================================
   Region 11: R 4.27m  1983        Donnie Wetzel/MT                            
     JO Meet: J 5.08m  7/27/2014   Kendrick Law, 06-Spar TC                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   309 Flinders, Benson       Westlake Tra             3.68m   0.7  12-01.00 
     3.34m(+0.0) 3.45m(1.7) 3.68m(0.7) FOUL           
  2    13 Hartshorn, Marten      Bozeman Trac             3.45m  +0.0  11-04.00 
     3.45m(+0.0) 3.18m(0.9) 3.33m(1.5) FOUL           
  3   313 Hudson, Jake           Westlake Tra             3.44m   1.4  11-03.50 
     3.35m(+0.0) 3.43m(1.3) 3.38m(0.7) 3.44m(1.4)      
  4   385 Almond, Teagon         Westlake Tra             3.32m  +0.0  10-10.75 
     3.32m(+0.0) 2.97m(0.4) FOUL      FOUL           
  4    36 Allen, Isaiah          Central City             3.32m  +0.0  10-10.75 
     3.32m(+0.0) 3.25m(0.2) FOUL      FOUL           
  6   283 Bair, Gatlin           Unattached               2.99m   0.7   9-09.75 
     2.99m(0.7) FOUL      FOUL      FOUL           
  7   304 Farley, Shane          Varsity Ques             2.71m   0.6   8-10.75 
     2.34m(+0.0) 2.52m(+0.0) 2.71m(0.6) 2.36m(+0.0)      
  8   100 Besaw, Marcus          Lone Peak Tr             2.38m   1.4   7-09.75 
     FOUL      FOUL      2.38m(1.4) FOUL           
  9   150 Hansen, Truman         Mercury Trac             2.34m  +0.0   7-08.25 
     2.34m(+0.0) 2.24m(+0.0) 2.29m(+0.0) FOUL           
 --   206 Hugunin, Cameron       Quickfeet TC               DNS   NWI           
 
Shot Put 9-10 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R  9.08m  1989        Dick Fuzzsy                                
     JO Meet: J 13.40m  7/28/2012   Dylan Carter, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   253 Campbell, Alekzand     Unattached               4.69m   15-04.75 
  2   367 Cardenas, Daniel       Unattached               4.38m   14-04.50 
 
Javelin Throw 9-10 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 29.35m  6/21/2014   Ethan Ecker, Unattached                    
     JO Meet: J 43.87m  7/25/2013   Maalik Murphy, 15-Speed Cit                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   385 Almond, Teagon         Westlake Tra            17.47m      57-04 
  2   150 Hansen, Truman         Mercury Trac            15.32m      50-03 
  3   234 Holiday, Jacob         Unattached              13.27m      43-06 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 12.16  6/22/2013   William Prettyman, 34-Central               
     JO Meet: J 11.68  7/27/2012   Jordan Byrd, 10-Big Red E                   
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   176 Iverson, Ckhai         Mountain Wes             13.39Q  2.6  2 
  2   209 Jensen, Oliver         Quickfeet TC             13.62Q  2.2  1 
  3   323 Neilson, Eric          Westlake Tra             13.85Q  2.6  2 
  4    19 Hopkins, Preston       Bozeman Trac             14.43Q  2.2  1 
  5    78 Honell, James          Idaho Dash T             14.32Q  2.6  2 
  6    39 Cook, Robert           Central City             14.51Q  2.2  1 
  7   242 Rabon, Reed            Unattached               14.34q  2.6  2 
  8    16 Hopkins, Dylon         Bozeman Trac             14.84q  2.6  2 
  9   384 Almond, Kaden          Westlake Tra             15.04   2.2  1 
 10   312 Hoyt, Cameron          Westlake Tra             15.10   2.6  2 
 11   310 Flinders, Hayden       Westlake Tra             15.13   2.2  1 
 12   308 Doney, Zane            Westlake Tra             16.08   2.2  1 
 --   317 Isbell, Kaden          Westlake Tra                NT   2.2  1 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 12.16  6/22/2013   William Prettyman, 34-Central               
     JO Meet: J 11.68  7/27/2012   Jordan Byrd, 10-Big Red E                   
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   176 Iverson, Ckhai         Mountain Wes             13.38   0.9 
  2   209 Jensen, Oliver         Quickfeet TC             13.38   0.9 
  3   323 Neilson, Eric          Westlake Tra             14.07   0.9 
  4    19 Hopkins, Preston       Bozeman Trac             14.36   0.9 
  5   242 Rabon, Reed            Unattached               14.39   0.9 
  6    39 Cook, Robert           Central City             14.52   0.9 
  7    78 Honell, James          Idaho Dash T             14.53   0.9 
  8    16 Hopkins, Dylon         Bozeman Trac             15.35   0.9 
Preliminaries
  9   384 Almond, Kaden          Westlake Tra                         
 10   312 Hoyt, Cameron          Westlake Tra                         
 11   310 Flinders, Hayden       Westlake Tra                         
 12   308 Doney, Zane            Westlake Tra                         
 --   317 Isbell, Kaden          Westlake Tra                         
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 26.50  1996        Matthew Erickson, Team ID                   
     JO Meet: J 23.37  8/1/2009    Bryce Love, 16 Carolina Elit                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   284 Bair, Jaxon            Unattached               27.43Q  1.4  1 
  2   209 Jensen, Oliver         Quickfeet TC             27.95Q  1.6  2 
  3   287 Croteau, Keegan        Unattached               27.50Q  1.4  1 
  4   176 Iverson, Ckhai         Mountain Wes             28.14Q  1.6  2 
  5   323 Neilson, Eric          Westlake Tra             29.07Q  1.6  2 
  6   242 Rabon, Reed            Unattached               29.98Q  1.4  1 
  7    19 Hopkins, Preston       Bozeman Trac             30.21q  1.4  1 
  8    39 Cook, Robert           Central City             30.33q  1.4  1 
  9    16 Hopkins, Dylon         Bozeman Trac             30.99   1.4  1 
 10   310 Flinders, Hayden       Westlake Tra             31.62   1.6  2 
 11    97 Arbon, Chance          Lone Peak Tr             32.28   1.4  1 
 12    78 Honell, James          Idaho Dash T             32.42   1.6  2 
 13   308 Doney, Zane            Westlake Tra             34.45   1.6  2 
 14    79 Honell, Jason          Idaho Dash T             36.42   1.4  1 
 --   317 Isbell, Kaden          Westlake Tra               DNS   1.6  2 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 26.50  1996        Matthew Erickson, Team ID                   
     JO Meet: J 23.37  8/1/2009    Bryce Love, 16 Carolina Elit                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   284 Bair, Jaxon            Unattached               26.99   2.9 
  2   287 Croteau, Keegan        Unattached               27.20   2.9 
  3   209 Jensen, Oliver         Quickfeet TC             27.28   2.9 
  4   176 Iverson, Ckhai         Mountain Wes             28.86   2.9 
  5   323 Neilson, Eric          Westlake Tra             29.05   2.9 
  6   242 Rabon, Reed            Unattached               29.67   2.9 
  7    19 Hopkins, Preston       Bozeman Trac             30.20   2.9 
  8    39 Cook, Robert           Central City             30.42   2.9 
Preliminaries
  9    16 Hopkins, Dylon         Bozeman Trac                         
 10   310 Flinders, Hayden       Westlake Tra                         
 11    97 Arbon, Chance          Lone Peak Tr                         
 12    78 Honell, James          Idaho Dash T                         
 13   308 Doney, Zane            Westlake Tra                         
 14    79 Honell, Jason          Idaho Dash T                         
 --   317 Isbell, Kaden          Westlake Tra                         
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
===================================================================
   Region 11: R 59.87  6/27/2015   Keegan Croteau, Unattached                  
     JO Meet: J 50.75  8/2/2009    Bryce Love, 16 Carolina Elit                
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   287 Croteau, Keegan        Unattached               59.87R  2 
  2   323 Neilson, Eric          Westlake Tra           1:04.59   2 
  3   263 Peterson, Ethan        Unattached             1:06.97   2 
  4   218 Slack, Carter          Quickfeet TC           1:07.45   1 
  5    16 Hopkins, Dylon         Bozeman Trac           1:09.18   2 
  6    97 Arbon, Chance          Lone Peak Tr           1:09.68   2 
  7    41 Coon, Evan             Central City           1:11.03   1 
  8   312 Hoyt, Cameron          Westlake Tra           1:12.70   1 
 --   302 Anderson, Bracken      Varsity Ques               DNS   2 
 
800 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 2:17.71  6/27/2015   Keegan Oyler, Unattached                  
     JO Meet: J 2:05.42  7/26/2014   Brandon Miller, 09-Ultimate               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   290 Oyler, Keegan          Unattached             2:17.71R 
  2   263 Peterson, Ethan        Unattached             2:27.34  
  3   321 Moore, Kenneth         Westlake Tra           2:36.49  
  4   218 Slack, Carter          Quickfeet TC           2:47.47  
  5    41 Coon, Evan             Central City           2:50.03  
  6   205 Godfrey, William       Quickfeet TC           3:06.66  
 --   110 Fitzgarrald, Jayde     Lone Peak Tr               DNS  
 
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 4:45.50  1988        Justin Atkins/TMID                        
     JO Meet: J 4:23.01  7/27/2014   Brandon Miller, 09-Ultimate               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   163 Schlichter, Roman      Mercury Trac           5:21.25  
  2   125 Pack, Kaden            Lone Peak Tr           5:21.45  
  3   124 Pack, Cooper           Lone Peak Tr           5:23.94  
  4   110 Fitzgarrald, Jayde     Lone Peak Tr           5:31.50  
  5    48 Mitchell, Simon        Central City           5:42.77  
  6   205 Godfrey, William       Quickfeet TC           6:07.04  
  7    41 Coon, Evan             Central City           6:20.62  
  8   101 Besaw, Tyler           Lone Peak Tr           6:33.96  
 --   357 Rogers, Abrahm         YMCA Team Id               DNS  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 10:50.60  6/23/2012   Derek Thomas, Pocatello TC               
     JO Meet: J  9:38.52  8/1/1998    Chris Dominic, San Lorenzo, CA           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   110 Fitzgarrald, Jayde     Lone Peak Tr          10:58.15  
  2    48 Mitchell, Simon        Central City          12:23.25  
  3   124 Pack, Cooper           Lone Peak Tr          12:24.03  
  4   125 Pack, Kaden            Lone Peak Tr          13:24.63  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 12.92  6/27/2015   Treyton Anderson, Highlanders               
     JO Meet: J 11.74  7/26/1997   Kenny Lambe, Hilton Head, SC                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    71 Anderson, Treyton      Highlanders              12.92R  0.6 
  2   321 Moore, Kenneth         Westlake Tra             13.41   0.6 
  3   375 Bundy, Braxton         Unattached               15.59   0.6 
 --    79 Honell, Jason          Idaho Dash T               DNS   0.6 
 --   176 Iverson, Ckhai         Mountain Wes               DNS   0.6 
 
High Jump 11-12 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 1.53m  6/29/2002   James McLaughlin, Unattaced                 
     JO Meet: J 1.76m  7/27/2012   Sean Lee, 15-Usa High                       
   Region 11: R 1.53m  6/27/2015   Jaxon Bair, Unattached                      
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   284 Bair, Jaxon            Unattached               1.53mR   5-00.25 
     1.35 1.40 1.45 1.50 1.50 1.53 1.56 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
  2   375 Bundy, Braxton         Unattached               1.35m    4-05.00 
     1.15 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
       XO    O   XO    O    O  XXX 
  2    71 Anderson, Treyton      Highlanders              1.35m    4-05.00 
     1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 1.45 
        O    P    O    O    X   XX 
  4    19 Hopkins, Preston       Bozeman Trac             1.25m    4-01.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O   XO   XO  XXX 
  5   296 Eckmann, Luke          Unattached               1.20m    3-11.25 
     1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O   XO  XXX 
  6   114 Gray, Lucas            Lone Peak Tr             1.05m    3-05.25 
     1.05 1.10 
       XO  XXX 
  7   101 Besaw, Tyler           Lone Peak Tr             1.00m    3-03.25 
     1.00 1.05 
        O  XXX 
 
Long Jump 11-12 Division Boys
===============================================================================
   Region 11: R 5.18m  1996        Matthew Erickson/TMID                       
     JO Meet: J 5.84m  7/27/2013   Algeno Jackson, Unattached                  
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   284 Bair, Jaxon            Unattached               5.01m  +0.0  16-05.25 
  2    71 Anderson, Treyton      Highlanders              4.90m   0.5  16-01.00 
  3   375 Bundy, Braxton         Unattached               4.44m   1.0  14-07.00 
  4   321 Moore, Kenneth         Westlake Tra             4.38m   1.8  14-04.50 
  5   310 Flinders, Hayden       Westlake Tra             3.82m   0.5  12-06.50 
  6    97 Arbon, Chance          Lone Peak Tr             3.73m   1.4  12-03.00 
  7   296 Eckmann, Luke          Unattached               3.38m  +0.0  11-01.25 
  8    39 Cook, Robert           Central City             3.32m  +0.0  10-10.75 
 --   384 Almond, Kaden          Westlake Tra              FOUL                 
 --   258 Ecker, Ethan           Unattached                 DNS   NWI           
 --    78 Honell, James          Idaho Dash T               DNS   NWI           
 
Shot Put 11-12 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 11.29m  1986        Lance Dandiker/MT                          
     JO Meet: J 16.42m  7/23/2014   Dylan Carter, 06-Unattache                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   305 Andersen, Teague       Westlake Tra             8.60m   28-02.75 
  2    29 Stroder, Sage          Bozeman Trac             8.43m   27-08.00 
  3   146 Glasmann, Tom          Mercury Trac             7.11m   23-04.00 
 
Discus Throw 11-12 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 32.37m  1991        Nick Waller/MT                             
     JO Meet: J 44.46m  7/27/2014   Dylan Carter, 06-Unattache                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   305 Andersen, Teague       Westlake Tra            23.26m      76-04 
  2    29 Stroder, Sage          Bozeman Trac            22.53m      73-11 
  3   146 Glasmann, Tom          Mercury Trac            15.10m      49-06 
 
Javelin Throw 11-12 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 103-11  6/27/2015   Sage Stroder, Bozeman Trac                 
     JO Meet: J 53.30m  7/29/2010   Otis Statum, 3M TC                         
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    29 Stroder, Sage          Bozeman Trac            103-11R    31.67m 
      95-10.50  103-11  103-09.50  FOUL       
  2   258 Ecker, Ethan           Unattached            86-00.75J    26.23m 
      78-10.75  FOUL  86-00.75  82-03      
  3   146 Glasmann, Tom          Mercury Trac          84-06.50J    25.76m 
      82-10.25  84-06.50  74-07  74-06.25      
  4   384 Almond, Kaden          Westlake Tra          78-05.50J    23.91m 
      55-01.75  48-11.50  78-05.50  74-00.25      
  5   308 Doney, Zane            Westlake Tra             54-07J    16.63m 
      48-02  47-05.75  49-04  54-07      
 
Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   321 Moore, Kenneth         Westlake Tra           5:25.69     421
  2    79 Honell, Jason          Idaho Dash T           7:26.71      24
  3    71 Anderson, Treyton      Highlanders            9:27.27  
 
Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1    71 Anderson, Treyton      Highlanders              13.43   0.2    799
  2   321 Moore, Kenneth         Westlake Tra             13.55   0.2    790
  3    79 Honell, Jason          Idaho Dash T             20.52   0.2    128
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    71 Anderson, Treyton      Highlanders              1.45m    4-09.00    352
  2   321 Moore, Kenneth         Westlake Tra             1.35m    4-05.00    283
 --    79 Honell, Jason          Idaho Dash T                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1    71 Anderson, Treyton      Highlanders              4.57m   0.8  15-00.00    303
  2   321 Moore, Kenneth         Westlake Tra             4.29m   1.1  14-01.00    254
  3    79 Honell, Jason          Idaho Dash T             2.21m   0.6   7-03.00 
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1    71 Anderson, Treyton      Highlanders              8.40m   27-06.75    390
  2   321 Moore, Kenneth         Westlake Tra             7.43m   24-04.50    333
  3    79 Honell, Jason          Idaho Dash T             4.13m   13-06.75    141
 
Outdoor Pentathlon 11-12 Division Boys
================================================================
   Region 11: R  2485  1996        Donovan Kilmartin                           
     JO Meet: J  2854  7/24/2012   Jaiden Woodbey, Fontana, CA                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   321 Moore, Kenneth         Westlake Tra              2081  
  2    71 Anderson, Treyton      Highlanders               1844  
  3    79 Honell, Jason          Idaho Dash T               293  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 11.50  1998        Mathew Erickson                             
     JO Meet: J 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1   152 Hong, Kasey            Mercury Trac             12.27Q  2.8  1 
  2    35 Boyle, Nathan          Butte Track              12.50Q  1.4  2 
  3   155 Kitiona, Timothy       Mercury Trac             12.37Q  2.8  1 
  4   333 Crist, Bradley         YMCA Team Id             12.60Q  1.4  2 
  5   362 West, Xavier           YMCA Team Id             12.68Q  2.8  1 
  6   286 Bair, Peyton           Unattached               12.83Q  1.4  2 
  7   141 Fifita, Kepueli        Mercury Trac             12.91q  1.4  2 
  8   192 Streeper, Dayne        Pocatello Tr             13.01q  2.8  1 
  9   143 Fifita, Olive          Mercury Trac             13.54   1.4  2 
 10   195 Barber, Karson         Quickfeet TC             13.74   1.4  2 
 11   346 Long, Devon            YMCA Team Id             13.86   2.8  1 
 12   269 Strauss, McKay         Unattached               16.91   2.8  1 
 --   131 Taylor, Jacob          Lone Peak Tr               DNS   2.8  1 
 --   132 Taylor, Joshua         Lone Peak Tr               DNS   1.4  2 
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 11.50  1998        Mathew Erickson                             
     JO Meet: J 10.94  7/28/2000   Michael Grant, GA                           
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   152 Hong, Kasey            Mercury Trac             12.33  -0.9 
  2    35 Boyle, Nathan          Butte Track              12.48  -0.9 
  3   155 Kitiona, Timothy       Mercury Trac             12.61  -0.9 
  4   362 West, Xavier           YMCA Team Id             12.70  -0.9 
  5   333 Crist, Bradley         YMCA Team Id             12.70  -0.9 
  6   141 Fifita, Kepueli        Mercury Trac             13.00  -0.9 
  7   286 Bair, Peyton           Unattached               13.15  -0.9 
  8   192 Streeper, Dayne        Pocatello Tr             13.46  -0.9 
Preliminaries
  9   143 Fifita, Olive          Mercury Trac                         
 10   195 Barber, Karson         Quickfeet TC                         
 11   346 Long, Devon            YMCA Team Id                         
 12   269 Strauss, McKay         Unattached                           
 --   131 Taylor, Jacob          Lone Peak Tr                         
 --   132 Taylor, Joshua         Lone Peak Tr                         
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 23.34  1998        Mathew Erickson, Team ID                    
     JO Meet: J 21.84              Michael Grant, GA                           
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1   152 Hong, Kasey            Mercury Trac             25.41Q  1.3  1 
  2   333 Crist, Bradley         YMCA Team Id             25.56Q  2.2  2 
  3   141 Fifita, Kepueli        Mercury Trac             26.04Q  2.2  2 
  4   155 Kitiona, Timothy       Mercury Trac             26.17Q  1.3  1 
  5   362 West, Xavier           YMCA Team Id             26.63Q  1.3  1 
  6   174 Foster, Jaden          Mountain Wes             27.36Q  2.2  2 
  7    98 Arbon, Corbin          Lone Peak Tr             27.58q  2.2  2 
  8   195 Barber, Karson         Quickfeet TC             27.70q  1.3  1 
  9   224 Washington, Keilen     Quickfeet TC             27.74   1.3  1 
 10   165 Turner, Torin          Mercury Trac             28.34   2.2  2 
 11   346 Long, Devon            YMCA Team Id             29.22   2.2  2 
 12   192 Streeper, Dayne        Pocatello Tr             29.68   1.3  1 
 13   231 Dahlberg, McKeever     Rocky Mounta             30.85   1.3  1 
 --   107 Ellis, Porter          Lone Peak Tr               DNS   2.2  2 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 23.34  1998        Mathew Erickson, Team ID                    
     JO Meet: J 21.84              Michael Grant, GA                           
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   152 Hong, Kasey            Mercury Trac             25.29   2.0 
  2   333 Crist, Bradley         YMCA Team Id             25.67   2.0 
  3   155 Kitiona, Timothy       Mercury Trac             25.85   2.0 
  4   141 Fifita, Kepueli        Mercury Trac             25.98   2.0 
  5   362 West, Xavier           YMCA Team Id             26.66   2.0 
  6   174 Foster, Jaden          Mountain Wes             26.96   2.0 
  7    98 Arbon, Corbin          Lone Peak Tr             27.38   2.0 
  8   195 Barber, Karson         Quickfeet TC             28.13   2.0 
Preliminaries
  9   224 Washington, Keilen     Quickfeet TC                         
 10   165 Turner, Torin          Mercury Trac                         
 11   346 Long, Devon            YMCA Team Id                         
 12   192 Streeper, Dayne        Pocatello Tr                         
 13   231 Dahlberg, McKeever     Rocky Mounta                         
 --   107 Ellis, Porter          Lone Peak Tr                         
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
===================================================================
   Region 11: R 53.15  6/21/2014   Dominic Bentil, Lone Peak Tr                
     JO Meet: J 47.16  8/1/1993    W.Obea Moore, Los Angeles, CA               
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1   132 Taylor, Joshua         Lone Peak Tr             57.33   2 
  2   286 Bair, Peyton           Unattached               59.88   2 
  3   174 Foster, Jaden          Mountain Wes           1:00.43   2 
  4   195 Barber, Karson         Quickfeet TC           1:00.95   2 
  5    98 Arbon, Corbin          Lone Peak Tr           1:01.16   2 
  6   165 Turner, Torin          Mercury Trac           1:03.96   2 
  7   116 Harris, Michael        Lone Peak Tr           1:08.48   1 
 --   354 Nichols, Josh          YMCA Team Id               DNS   2 
 --    57 Turok, Asa             Central City               DNS   1 
 --    54 Spence, Skyler         Central City               DNS   1 
 
800 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 2:04.09  6/21/2014   Derek Thomas, Unattached                  
     JO Meet: J 1:56.36  7/28/2001   Cody Harper, Albuquerque, NM              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   132 Taylor, Joshua         Lone Peak Tr           2:17.63  
  2   151 Harbertson, Alex       Mercury Trac           2:18.50  
  3   131 Taylor, Jacob          Lone Peak Tr           2:36.58  
  4    89 Bothwell, Christia     Idaho Ice TC           2:37.28  
  5     6 Bloomer, Casey         Bozeman Trac           2:41.42  
  6    54 Spence, Skyler         Central City           2:50.69  
  7   207 Hugunin, Carter        Quickfeet TC           3:00.82  
 --   135 Wright, Cameron        Lone Peak Tr               DNS  
 --   184 Alder, Cameron         Pocatello Tr               DNS  
 
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 4:25.23  6/25/2011   Matt Sewall, Team ID                      
     JO Meet: J 4:05.25  7/29/2007   Elias Gedyon, 16 33 Quiet Fire            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   151 Harbertson, Alex       Mercury Trac           4:52.06  
  2   208 Jackson, Oakley        Quickfeet TC           5:00.87  
  3   184 Alder, Cameron         Pocatello Tr           5:01.24  
  4   329 Bostrom, Hayden        YMCA Team Id           5:10.85  
  5     6 Bloomer, Casey         Bozeman Trac           5:11.41  
  6    89 Bothwell, Christia     Idaho Ice TC           5:17.22  
  7    14 Hoberecht, Arman       Bozeman Trac           5:40.80  
  8   135 Wright, Cameron        Lone Peak Tr           5:43.48  
  9   248 Baca, Tre              Unattached             5:45.15  
 10   314 Hudson, Tyler          Westlake Tra           5:52.24  
 11    54 Spence, Skyler         Central City           5:56.14  
 12   207 Hugunin, Carter        Quickfeet TC           6:12.27  
 13   247 Baca, Isaac            Unattached             6:32.69  
 --   262 Orr, Jake              Unattached                 DNS  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 9:53.49  6/23/2012   Malachi Armstrong, Pocatello TC           
     JO Meet: J 9:08.13  8/1/2009    Erik Garcia, 14-46-McFarland              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   151 Harbertson, Alex       Mercury Trac          10:32.80  
  2   208 Jackson, Oakley        Quickfeet TC          10:51.55  
  3   184 Alder, Cameron         Pocatello Tr          10:56.55  
  4     6 Bloomer, Casey         Bozeman Trac          11:30.87  
  5    89 Bothwell, Christia     Idaho Ice TC          12:16.80  
  6   207 Hugunin, Carter        Quickfeet TC          13:52.99  
 --    54 Spence, Skyler         Central City               DNS  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 14.30  1998        Donovan Kilmartin/TMID                      
     JO Meet: J 12.94  7/28/1991   Tyrone Butterfield, Miami, FL               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   332 Cecil, Henry           YMCA Team Id             16.77   1.8 
  2   272 Suitter, Payton        Unattached               17.67   1.8 
  3   155 Kitiona, Timothy       Mercury Trac             17.79   1.8 
  4    45 Graham, Rex            Central City             18.97   1.8 
  5   224 Washington, Keilen     Quickfeet TC             19.84   1.8 
  6   131 Taylor, Jacob          Lone Peak Tr             20.06   1.8 
 
200 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 26.44  6/25/2009   Joseph Delgado, YMCA team Idaho             
     JO Meet: J 23.99  8/3/2003    Trey Charles, Smyrna, GA                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1   332 Cecil, Henry           YMCA Team Id             29.29   0.6 
  2   272 Suitter, Payton        Unattached               30.12   0.6 
  3    45 Graham, Rex            Central City             30.19   0.6 
  4   224 Washington, Keilen     Quickfeet TC             32.08   0.6 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 48.90  1990        Idaho Falls TC                              
     JO Meet: J 43.25  8/3/2003    Florida Elite TC, Orlando, FL               
                       Walter Dix, Michael Dowdell, Joshua Wimbley, David
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mercury Track Club  'A'                               50.25  
     1) 165 Turner, Torin               2) 152 Hong, Kasey                
     3) 155 Kitiona, Timothy            4) 141 Fifita, Kepueli            
 
High Jump 13-14 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R  5-00  6/27/2015   Peyton Bair, Unattached                     
     JO Meet: J 1.95m  7/24/2014   Sean Lee, 15-USA High                       
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   286 Bair, Peyton           Unattached             5-00.00R     1.52m 
     1.25 1.30 1.35 
        O    O  XXX 
  2    45 Graham, Rex            Central City           4-10.00J     1.47m 
     1.00 1.05 1.10 1.15 1.20 1.25 1.30 
        O    O    O    O    O   XO  XXX 
  3   132 Taylor, Joshua         Lone Peak Tr           4-08.00J     1.42m 
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O  XXX 
  3    14 Hoberecht, Arman       Bozeman Trac           4-08.00J     1.42m 
     1.10 1.15 1.20 1.25 
        O    O    O  XXX 
  5   332 Cecil, Henry           YMCA Team Id           4-06.00J     1.37m 
     1.15 1.20 
       XO  XXX 
  6   131 Taylor, Jacob          Lone Peak Tr           4-04.00J     1.32m 
     1.00 1.20 1.25 1.30 1.35 1.40 
        O   XO    O    O   XO  XXX 
  7   346 Long, Devon            YMCA Team Id           4-02.00J     1.27m 
     1.05 1.10 
       XO  XXX 
 --    69 Anderson, Braden       Highlanders                 NH            
     1.30 
      XXX 
 
Pole Vault 13-14 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 3.85m  1998        Donovan Kilmartin/TMID                      
     JO Meet: J 4.30m  7/28/2011   Adam Coulon, Flying Drago                   
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   362 West, Xavier           YMCA Team Id             2.90m    9-06.25 
     2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 
        O    O    O    O    O    O  XXX 
 
Long Jump 13-14 Division Boys
===============================================================================
   Region 11: R 6.44m  6/25/2009   Joseph Delgado, YMCA Team Idaho             
     JO Meet: J 6.68m  7/29/2007   Javier Rodriguez, 04 Alpha Omega E          
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   354 Nichols, Josh          YMCA Team Id             5.27m   0.1  17-03.50 
     FOUL      4.63m(+0.0) 5.06m(0.5) 5.27m(0.1)      
  2   286 Bair, Peyton           Unattached               5.25m   1.0  17-02.75 
     4.89m(2.0) 5.25m(1.0) 5.02m(+0.0) 5.21m(0.6)      
  3   333 Crist, Bradley         YMCA Team Id             5.22m   1.5  17-01.50 
     5.22m(1.5) 5.16m(+0.0) 5.02m(0.4) 5.07m(0.1)      
  4   107 Ellis, Porter          Lone Peak Tr             4.83m  +0.0  15-10.25 
     FOUL      4.06m(0.1) 4.60m(+0.0) 4.83m(+0.0)      
  5   337 Hardcastle-Peterse     YMCA Team Id             4.80m   1.6  15-09.00 
  6   224 Washington, Keilen     Quickfeet TC             4.58m   1.2  15-00.50 
     3.91m(1.0) 4.58m(1.2) FOUL(1.5) 4.55m(1.1)      
  7    98 Arbon, Corbin          Lone Peak Tr             4.51m   2.0  14-09.75 
     4.51m(2.0) FOUL      4.25m(1.0) 4.49m(0.9)      
  8   231 Dahlberg, McKeever     Rocky Mounta             4.20m   1.4  13-09.50 
  9   346 Long, Devon            YMCA Team Id             3.87m   0.9  12-08.50 
 10    14 Hoberecht, Arman       Bozeman Trac             3.71m   1.1  12-02.25 
 11   135 Wright, Cameron        Lone Peak Tr             3.51m   0.8  11-06.25 
 --    57 Turok, Asa             Central City               DNS   NWI           
 --   174 Foster, Jaden          Mountain Wes               DNS   NWI           
 
Triple Jump 13-14 Division Boys
===============================================================================
   Region 11: R 12.12m  1990        Thomas Puffell/ID                          
     JO Meet: J 13.19m  7/27/2006   Kason Covington, 11 YMCA TEAM IDA          
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   354 Nichols, Josh          YMCA Team Id            10.80m   1.0  35-05.25 
     10.80m(1.0) 10.68m(0.2) 10.69m(0.6) 10.69m(0.5)       
  2    45 Graham, Rex            Central City            10.16m   0.5  33-04.00 
     10.16m(0.5) 9.60m(0.4) 10.13m(0.9) 9.85m(0.2)      
  3    69 Anderson, Braden       Highlanders              9.99m   0.5  32-09.50 
     9.82m(0.3) 9.79m(0.8) 9.99m(0.5) FOUL(0.1)      
  4    98 Arbon, Corbin          Lone Peak Tr             9.37m   0.5  30-09.00 
     9.37m(0.5) 9.12m(0.5) 9.36m(0.8) FOUL(0.2)      
 --    57 Turok, Asa             Central City               DNS   NWI           
 
Shot Put 13-14 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 15.06m  1988        Lance Dandiker/MT                          
     JO Meet: J 19.29m  7/28/1996   Chris Sprague                              
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   143 Fifita, Olive          Mercury Trac            11.39m   37-04.50 
      11.39m  10.76m  10.05m  10.09m       
  2    69 Anderson, Braden       Highlanders             10.95m   35-11.25 
      9.84m  10.45m  10.47m  10.95m      
  3   269 Strauss, McKay         Unattached               7.10m   23-03.50 
      7.10m  5.90m  6.26m  7.04m      
 --    21 Jacobson, Sean         Bozeman Trac               DNS            
 
Discus Throw 13-14 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 47.74m  1996        Billy Battaiola/MT                         
     JO Meet: J 62.48m  7/28/2013   Nolan Van Amen, 13-Raw Speed               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   107 Ellis, Porter          Lone Peak Tr            33.13m     108-08 
      30.39m  30.96m  33.13m  27.35m       
  2   337 Hardcastle-Peterse     YMCA Team Id            26.80m      87-11 
      FOUL  26.80m  25.18m  22.24m      
 
Javelin Throw 13-14 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 94-00.75  6/27/2015   Porter Ellis, Lone Peak Tr               
     JO Meet: J   56.63m  7/25/2014   Carlan Naisant, 10-Arizona F             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   107 Ellis, Porter          Lone Peak Tr          94-00.75R    28.67m 
      75-10  82-04  94-00.75  79-11       
  2   231 Dahlberg, McKeever     Rocky Mounta          79-08.25J    24.28m 
      79-08.25  79-00  78-01.75  70-01.50      
  3   116 Harris, Michael        Lone Peak Tr          61-04.75J    18.71m 
      57-04  61-03  61-04.75  FOUL      
  4   184 Alder, Cameron         Pocatello Tr             53-11J    16.43m 
      42-04.50  49-07.50  53-11  51-00.75      
 
Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run 13-14 Division Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   231 Dahlberg, McKeever     Rocky Mounta           6:39.21     127
 
Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles 13-14 Division Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   231 Dahlberg, McKeever     Rocky Mounta             22.66  -1.2     79
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 13-14 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   231 Dahlberg, McKeever     Rocky Mounta             1.21m    3-11.50    194
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 13-14 Division Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   231 Dahlberg, McKeever     Rocky Mounta             3.98m   0.1  13-00.75    203
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 13-14 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   231 Dahlberg, McKeever     Rocky Mounta             7.07m   23-02.50    311
 
Outdoor Pentathlon 13-14 Division Boys
================================================================
   Region 11: R  3484  6/25/2009   Joseph Delgado, YMCA Team Idaho             
     JO Meet: J  3584  7/28/2009   Joseph Delgado, Ontario, OR                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   231 Dahlberg, McKeever     Rocky Mounta               914  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 11.12  1995        Marc Johnson, WY                            
     JO Meet: J 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1    99 Bentil, Dominic        Lone Peak Tr             11.16Q  2.8  2 
  2   225 Washington, Keivon     Quickfeet TC             11.67Q  1.9  1 
  3    88 Tenn, Ryan             Idaho Dash T             11.51Q  2.8  2 
  4   200 Castro, Johan          Quickfeet TC             11.79Q  1.9  1 
  5   275 Tidwell, Dakota        Unattached               11.93Q  2.8  2 
  6   353 Nesmith, Jaymon        YMCA Team Id             12.02Q  1.9  1 
  7   334 England, Joshua        YMCA Team Id             12.68q  2.8  2 
  8    90 Bothwell, Jaren        Idaho Ice TC             12.85q  1.9  1 
  9   271 Strauss, Mickey        Unattached               14.32   2.8  2 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 11.12  1995        Marc Johnson, WY                            
     JO Meet: J 10.51  7/28/2006   Jeremy Rankin, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1    99 Bentil, Dominic        Lone Peak Tr             11.26   0.3 
  2    88 Tenn, Ryan             Idaho Dash T             11.58   0.3 
  3   225 Washington, Keivon     Quickfeet TC             11.62   0.3 
  4   200 Castro, Johan          Quickfeet TC             11.76   0.3 
  5   275 Tidwell, Dakota        Unattached               12.10   0.3 
  6   353 Nesmith, Jaymon        YMCA Team Id             12.11   0.3 
  7   334 England, Joshua        YMCA Team Id             12.74   0.3 
  8    90 Bothwell, Jaren        Idaho Ice TC             13.13   0.3 
Preliminaries
  9   271 Strauss, Mickey        Unattached                           
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
   Region 11: R 22.58  2000        Mathew Erickson, Team ID                    
     JO Meet: J 21.09  7/27/2013   Amir Rasul, 04-South Dad                    
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
  1    99 Bentil, Dominic        Lone Peak Tr             22.73Q  3.3  2 
  2   203 Earl, Bradley          Quickfeet TC             23.69Q  1.5  1 
  3    88 Tenn, Ryan             Idaho Dash T             23.40Q  3.3  2 
  4   200 Castro, Johan          Quickfeet TC             24.69Q  1.5  1 
  5   353 Nesmith, Jaymon        YMCA Team Id             23.94Q  3.3  2 
  6   129 Robinson, Colin        Lone Peak Tr             25.00Q  1.5  1 
  7   225 Washington, Keivon     Quickfeet TC             24.10q  3.3  2 
  8    90 Bothwell, Jaren        Idaho Ice TC             25.68q  3.3  2 
 --   139 Draper, Mason          Mercury Trac               DNS   1.5  1 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 22.58  2000        Mathew Erickson, Team ID                    
     JO Meet: J 21.09  7/27/2013   Amir Rasul, 04-South Dad                    
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1    99 Bentil, Dominic        Lone Peak Tr             22.99   1.7 
  2    88 Tenn, Ryan             Idaho Dash T             23.67   1.7 
  3   203 Earl, Bradley          Quickfeet TC             24.25   1.7 
  4   353 Nesmith, Jaymon        YMCA Team Id             24.28   1.7 
  5   225 Washington, Keivon     Quickfeet TC             24.42   1.7 
  6   200 Castro, Johan          Quickfeet TC             24.52   1.7 
  7   129 Robinson, Colin        Lone Peak Tr             26.03   1.7 
  8    90 Bothwell, Jaren        Idaho Ice TC             26.31   1.7 
Preliminaries
 --   139 Draper, Mason          Mercury Trac                         
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
===================================================================
   Region 11: R 50.59  6/27/2015   Dominic Bentil, Lone Peak Tr                
     JO Meet: J 45.99  7/29/1995   W. Obea Moore, Los Angeles, CA              
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals
  1    99 Bentil, Dominic        Lone Peak Tr             50.59R  2 
  2   129 Robinson, Colin        Lone Peak Tr             54.57   2 
  3   203 Earl, Bradley          Quickfeet TC             55.19   2 
  4   212 Poulsen, Conner        Quickfeet TC             55.42   2 
  5   204 Earl, Hudson           Quickfeet TC             56.98   2 
  6    90 Bothwell, Jaren        Idaho Ice TC             58.71   1 
  7   255 Clements, Dylan        Unattached               58.88   2 
  8   139 Draper, Mason          Mercury Trac             59.12   2 
  9    94 Raff, Henry            Idaho Ice TC             59.73   1 
 10   240 Martin, Joshua         Unattached             1:08.07   2 
 11   239 Martin, Jacob          Unattached             1:29.06   1 
 --   276 Tidwell, Dustin        Unattached                 DNS   1 
 
800 Meter Run 15-16 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 2:01.90  1992        Kirk Whittig/TMID                         
     JO Meet: J 1:50.51  7/28/2007   Howard Shepard, 26 Texas Stars T          
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   212 Poulsen, Conner        Quickfeet TC           2:13.52  
  2   129 Robinson, Colin        Lone Peak Tr           2:14.87  
  3   204 Earl, Hudson           Quickfeet TC           2:15.68  
  4   277 Tidwell, Dylan         Unattached             2:15.88  
  5    94 Raff, Henry            Idaho Ice TC           2:16.16  
  6   130 Schulz, Brian          Lone Peak Tr           2:16.43  
  7   240 Martin, Joshua         Unattached             2:32.24  
 --   123 Olsen, Leevi           Lone Peak Tr               DNS  
 --   341 Jones, Preston         YMCA Team Id               DNS  
 --   239 Martin, Jacob          Unattached                 DNS  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 4:16.19  6/26/2004   Nick Bolinder, TMID                       
     JO Meet: J 3:54.02  7/29/2007   Nathan Mathabane, 13 unattached           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    63 Pachev, Benjamin       Fast Running           4:22.09  
  2   130 Schulz, Brian          Lone Peak Tr           4:52.19  
  3   240 Martin, Joshua         Unattached             5:13.40  
  4   239 Martin, Jacob          Unattached             5:17.35  
 --   341 Jones, Preston         YMCA Team Id               DNS  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 9:12.94  6/25/2011   Elijah Armstrong, Pocatello TC            
     JO Meet: J 8:27.00  7/23/1993   Billy Harper, Philomath, OR               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    63 Pachev, Benjamin       Fast Running           9:22.57  
  2   130 Schulz, Brian          Lone Peak Tr          10:19.69  
  3   240 Martin, Joshua         Unattached            10:53.59  
  4   239 Martin, Jacob          Unattached            13:36.40  
 
110 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
=====================================================================
   Region 11: R 14.86  6/29/2010   Kolby Kester, 1131 UNA                      
     JO Meet: J 13.74  7/29/2007   Wayne Davis II, 13 Hurdles First            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    47 Higgins, James         Central City             17.16   1.1 
  2    20 Jacobson, Michael      Bozeman Trac             17.44   1.1 
  3    84 O'Farrell, Tanner      Idaho Dash T             17.98   1.1 
 
400 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 59.03  6/26/2004   Mike Hurd, TMID                             
     JO Meet: J 51.56  7/30/2006   William Wynne, 03 Titans                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    20 Jacobson, Michael      Bozeman Trac           1:02.30  
  2    84 O'Farrell, Tanner      Idaho Dash T           1:02.36  
 
4x100 Meter Relay 15-16 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 46.88  6/27/2015   Quickfeet TC, Quickfeet TC                  
                       B Earl, C Poulsen, J Castro, K Washington         
     JO Meet: J 40.90  7/27/1997   Los Angeles Jets, Los Angeles, CA           
                       Daniel Mentuhotep, Warren Rogers, Dashaun McCullou
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Quickfeet TC  'A'                                     46.88R 
     1) 203 Earl, Bradley               2) 212 Poulsen, Conner            
     3) 200 Castro, Johan               4) 225 Washington, Keivontae      
 
4x400 Meter Relay 15-16 Division Boys
================================================================
   Region 11: R 3:40.00  6/22/2013   Rocky Mt Panthers, Rocky Mt Panthers      
                         H Brooks, T Gurchiek, C Johnson, D LaRance        
     JO Meet: J 3:13.40  7/29/2001   New Horizon "A", Georgia                  
                         Lawrence Jackson, Cedric Goodman, Reginald Withers
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Quickfeet TC  'A'                                   4:40.66  
     1) 203 Earl, Bradley               2) 212 Poulsen, Conner            
     3) 204 Earl, Hudson                4) 200 Castro, Johan              
 
High Jump 15-16 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R  5-08  6/27/2015   Luke Stevens, Unattached                    
     JO Meet: J 2.15m  8/1/1992    Eric Bishop, Chatsworth, GA                 
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   491 Stevens, Luke          Unattached             5-08.00R     1.72m 
  2    47 Higgins, James         Central City           5-04.00J     1.62m 
  3    20 Jacobson, Michael      Bozeman Trac           5-00.00J     1.52m 
 
Pole Vault 15-16 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 4.57m  1999        Donovan Kilmartin/TMID                      
     JO Meet: J 4.88m  7/25/1987   Jason Lavender, Wichita Falls, TX           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   298 Johnston, Nate         Unattached               3.65m   11-11.75 
     3.35 3.50 3.65 3.80 
        O   XO    O  XXX 
  2   255 Clements, Dylan        Unattached               3.05m   10-00.00 
     3.05 3.20 
        O  XXX 
 
Long Jump 15-16 Division Boys
===============================================================================
   Region 11: R 6.78m  1996        Davin Hodges/TMID                           
     JO Meet: J 7.35m  1979        Steven Hansley, East Orange, NJ             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   204 Earl, Hudson           Quickfeet TC             5.91m   0.2  19-04.75 
     5.49m(0.2) FOUL(+0.0) 5.91m(0.2) 5.78m(0.4)      
  2   255 Clements, Dylan        Unattached               5.88m   0.3  19-03.50 
     5.88m(0.3) 5.70m(0.2) FOUL      FOUL           
  3   139 Draper, Mason          Mercury Trac             5.40m   0.3  17-08.75 
     5.30m(+0.0) 5.40m(0.3) 5.03m(+0.0) 5.04m(0.8)      
  4   299 Kraft, Ely             Unattached               5.26m   0.1  17-03.25 
     5.26m(0.1) FOUL(0.2) 4.81m(0.5) 4.86m(0.2)      
  5    90 Bothwell, Jaren        Idaho Ice TC             5.17m   0.7  16-11.50 
     5.08m(+0.0) 4.90m(+0.0) 5.17m(0.7) 4.95m(0.1)      
  6   277 Tidwell, Dylan         Unattached               5.00m   0.3  16-05.00 
     4.82m(0.2) 5.00m(0.3) FOUL(1.0) 4.58m(NWI)      
 --   123 Olsen, Leevi           Lone Peak Tr               DNS   NWI           
 --   147 Glover, Aedan          Mercury Trac               DNS   NWI           
 --    47 Higgins, James         Central City               DNS   NWI           
 
Triple Jump 15-16 Division Boys
===============================================================================
   Region 11: R 13.87m  1996        Marc Johnson/WY                            
     JO Meet: J 15.08m  7/29/1995   Chris Hercules, Palatine, IL               
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   334 England, Joshua        YMCA Team Id            11.75m   NWI  38-06.75 
  2   255 Clements, Dylan        Unattached              11.72m   NWI  38-05.50 
  3    47 Higgins, James         Central City            11.08m   NWI  36-04.25 
  4   299 Kraft, Ely             Unattached              10.03m   NWI  32-11.00 
 
Shot Put 15-16 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 16.94m  1989        Dennis Black/MT                            
     JO Meet: J 19.29m  1/1/1975    Larry Rosen, unattached                    
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   254 Campbell, Robert       Unattached              12.02m   39-05.25 
      11.19m  11.53m  11.71m  12.02m       
  2    83 McMahon, Griffin       Idaho Dash T            10.70m   35-01.25 
      FOUL  FOUL  FOUL  10.70m      
  3   276 Tidwell, Dustin        Unattached               7.17m   23-06.25 
      7.17m  FOUL  6.65m  6.76m      
 
Discus Throw 15-16 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 54.56m  1994        Travis Haynes/MT                           
     JO Meet: J 54.58m  7/26/2007   Daniel Block, 07 21 Unattached             
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    83 McMahon, Griffin       Idaho Dash T            33.18m     108-10 
      33.18m  31.74m  32.35m  33.12m      
  2   254 Campbell, Robert       Unattached              32.96m     108-02 
      30.66m  32.48m  32.96m  32.77m       
  3   275 Tidwell, Dakota        Unattached              29.81m      97-10 
      27.74m  24.57m  29.81m  FOUL      
  4   299 Kraft, Ely             Unattached              26.05m      85-05 
      24.21m  24.39m  26.05m  26.02m      
  5   277 Tidwell, Dylan         Unattached              21.92m      71-11 
      21.92m  FOUL  19.70m  20.42m      
  6   276 Tidwell, Dustin        Unattached              21.69m      71-02 
      21.69m  20.52m  FOUL  20.73m      
 --   147 Glover, Aedan          Mercury Trac               DNS            
 
Javelin Throw 15-16 Division Boys
==========================================================================
   Region 11: R 124-08  6/27/2015   Dakota Tidwell, Unattached                 
     JO Meet: J 60.96m  7/26/2007   Alex Cartwright, 13 Salem Track            
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached              124-08R    37.99m 
  2   276 Tidwell, Dustin        Unattached            86-00.50J    26.22m 
  3   271 Strauss, Mickey        Unattached            57-03.25J    17.45m 
 --   147 Glover, Aedan          Mercury Trac               DNS            
 
Decathlon: #1 100 Meter Dash 15-16 Division Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached               11.95   0.1    661
  2   277 Tidwell, Dylan         Unattached               13.10   0.1    451
  3   276 Tidwell, Dustin        Unattached               14.09   0.1    300
 
Decathlon: #5 400 Meter Dash 15-16 Division Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached               58.04     482
  2   277 Tidwell, Dylan         Unattached             1:02.52     331
  3   276 Tidwell, Dustin        Unattached             1:36.26  
 
Decathlon: #10 1500 Meter Run 15-16 Division Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached             4:56.63     579
  2   277 Tidwell, Dylan         Unattached             5:07.85     515
  3   276 Tidwell, Dustin        Unattached             5:42.66     339
 
Decathlon: #6 110 Meter Hurdles 15-16 Division Boys Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached               19.20  +0.0    415
  2   277 Tidwell, Dylan         Unattached               23.42  +0.0    130
  3   276 Tidwell, Dustin        Unattached               29.00  +0.0 
 
Decathlon: #4 High Jump 15-16 Division Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached               1.60m    5-03.00    464
  2   277 Tidwell, Dylan         Unattached               1.39m    4-06.75    310
  3   276 Tidwell, Dustin        Unattached               1.21m    3-11.50    194
 
Decathlon: #8 Pole Vault 15-16 Division Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached               2.90m    9-06.25    333
  2   277 Tidwell, Dylan         Unattached               2.30m    7-06.50    199
  3   276 Tidwell, Dustin        Unattached               2.15m    7-00.50    169
 
Decathlon: #2 Long Jump 15-16 Division Boys Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached               5.46m  +0.0  17-11.00    473
  2   277 Tidwell, Dylan         Unattached               4.61m   2.0  15-01.50    310
  3   276 Tidwell, Dustin        Unattached               3.48m   0.5  11-05.00    127
 
Decathlon: #3 Shot Put 15-16 Division Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached              11.70m   38-04.75    588
  2   277 Tidwell, Dylan         Unattached               7.07m   23-02.50    311
  3   276 Tidwell, Dustin        Unattached               6.94m   22-09.25    304
 
Decathlon: #7 Discus Throw 15-16 Division Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached              31.62m     103-09    496
  2   277 Tidwell, Dylan         Unattached              20.77m      68-02    287
  3   276 Tidwell, Dustin        Unattached              20.31m      66-08    278
 
Decathlon: #9 Javelin Throw 15-16 Division Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached              36.10m     118-05    386
  2   276 Tidwell, Dustin        Unattached              26.70m      87-07    253
  3   277 Tidwell, Dylan         Unattached              26.30m      86-03    247
 
Decathlon 15-16 Division Boys
================================================================
   Region 11: R  6510  6/25/2011   JosepH Delgado, Ontario OR                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   275 Tidwell, Dakota        Unattached                4877  
  2   277 Tidwell, Dylan         Unattached                3091  
  3   276 Tidwell, Dustin        Unattached                1964  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Men
=====================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 5 Best Times
   Region 11: R 10.90  1998        John McCauley, Team ID                      
     JO Meet: J 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   259 Farley, Travis         Unattached               11.23Q  3.0 
  2   300 Langston, Christia     Unattached               11.51Q  3.0 
  3   261 Knapp, Braxton         Unattached               11.53Q  3.0 
  4   158 Lee, Michael           Mercury Trac             11.80q  3.0 
  5    11 Hall, Jordan           Bozeman Trac             12.02q  3.0 
  6   230 Brooks, Hunter         Rocky Mounta             12.37q  3.0 
 
100 Meter Dash 17-18 Division Men
=====================================================================
   Region 11: R 10.90  1998        John McCauley, Team ID                      
     JO Meet: J 10.30  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills, CA            
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1   259 Farley, Travis         Unattached               11.40   0.2 
  2   300 Langston, Christia     Unattached               11.56   0.2 
  3   261 Knapp, Braxton         Unattached               11.65   0.2 
  4   158 Lee, Michael           Mercury Trac             11.85   0.2 
  5    11 Hall, Jordan           Bozeman Trac             12.14   0.2 
 --   230 Brooks, Hunter         Rocky Mounta               DNS   0.2 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Men
=====================================================================
8 Advance:  Top 4 Each Heat plus Next 4 Best Times
   Region 11: R 22.00  6/21/2013   Dak Kleven, Unatt                           
     JO Meet: J 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1   259 Farley, Travis         Unattached               22.80Q  3.6 
  2   261 Knapp, Braxton         Unattached               23.34Q  3.6 
  3   300 Langston, Christia     Unattached               23.91Q  3.6 
  4   158 Lee, Michael           Mercury Trac             24.15Q  3.6 
  5    10 Evans, Carl            Bozeman Trac             24.18q  3.6 
  6   230 Brooks, Hunter         Rocky Mounta             24.39q  3.6 
  7   179 Porter, Henry          Mountain Wes             24.63q  3.6 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Men
=====================================================================
   Region 11: R 22.00  6/21/2013   Dak Kleven, Unatt                           
     JO Meet: J 20.50  7/25/1987   Quincy Watts, Woodland Hills                
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1    77 Hardy, Caleb           Idaho Dash T             22.66   3.3 
  2   259 Farley, Travis         Unattached               22.85   3.3 
  3   261 Knapp, Braxton         Unattached               23.47   3.3 
  4    10 Evans, Carl            Bozeman Trac             23.69   3.3 
  5   300 Langston, Christia     Unattached               23.85   3.3 
  6   158 Lee, Michael           Mercury Trac             23.90   3.3 
  7   179 Porter, Henry          Mountain Wes             24.57   3.3 
 --   230 Brooks, Hunter         Rocky Mounta               DNS   3.3 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Men
================================================================
   Region 11: R 49.05  6/22/2013   Clay Carlson, Casper WY                     
     JO Meet: J 45.63  7/30/1995   Jerome Young, Hartford, CT                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    77 Hardy, Caleb           Idaho Dash T             51.15  
  2   261 Knapp, Braxton         Unattached               52.38  
  3    10 Evans, Carl            Bozeman Trac             52.69  
  4   179 Porter, Henry          Mountain Wes             53.90  
  5   230 Brooks, Hunter         Rocky Mounta             58.92  
 
800 Meter Run 17-18 Division Men
================================================================
   Region 11: R 2:00.14  6/28/2003   Matthew Helgath, Whitefish                
     JO Meet: J 1:49.49  7/27/1999   Nick Davenport, Texas                     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   267 Riggs, Payton          Unattached             2:00.87  
  2    81 Jones, Adrian          Idaho Dash T           2:04.28  
  3    23 Linabary, James        Bozeman Trac           2:07.42  
 
1500 Meter Run 17-18 Division Men
================================================================
   Region 11: R 4:07.50  1981        Rob Welo/WY                               
     JO Meet: J 3:54.71  7/28/1991   Paul Kinser, Greensboro, NC               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    23 Linabary, James        Bozeman Trac           4:27.26  
  2   295 Eckmann, A J           Unattached             4:28.18  
 --   256 Cobabe, Luke           Unattached                 DNS  
 
3000 Meter Run 17-18 Division Men
================================================================
   Region 11: R 9:42.96  6/26/2015   A J Eckmann, Unattached                   
     JO Meet: J 8:41.25  7/28/2011   Jacob Smith, Unattached                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   295 Eckmann, A J           Unattached             9:42.96R 
 --    23 Linabary, James        Bozeman Trac               DNS  
 
110 Meter Hurdles 17-18 Division Men
=====================================================================
 The finals will be as listed below:
 This supercedes and replaces any other and all
 final schedules that were issued prior to this date
   Region 11: R 14.16  1991        Matt Fuller/TMID                            
     JO Meet: J 13.41  7/27/2008   Booker Nunley, 13 Track Eastern             
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1    82 Jones, Andre           Idaho Dash T             15.20   NWI 
  2    22 Kailey, Keven          Bozeman Trac             15.48   NWI 
  3   355 Petersen, Lucas        YMCA Team Id             15.74   NWI 
  4   338 Hust, Eric             YMCA Team Id             15.75   NWI 
  5   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id             15.77   NWI 
  6   300 Langston, Christia     Unattached               16.37   NWI 
 
400 Meter Hurdles 17-18 Division Men
================================================================
   Region 11: R 54.80  6/23/2005   Kevin Pabst, TMID                           
     JO Meet: J 49.77  7/29/2002   Kerron Clement, Missouri City, TX           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    82 Jones, Andre           Idaho Dash T             58.91  
  2    22 Kailey, Keven          Bozeman Trac           1:01.16  
  3   338 Hust, Eric             YMCA Team Id           1:01.97  
  4   364 Pelegrin, Joshua       Unattached             1:05.47  
 
2000 Meter Steeplechase 17-18 Division Men
================================================================
   Region 11: R 6:13.70  1997        Chris Kranz/TMID                          
     JO Meet: J 5:53.71  7/29/1983   Orla Kastberg, Grantville, NY             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1    81 Jones, Adrian          Idaho Dash T           6:55.51  
  2   256 Cobabe, Luke           Unattached             8:11.02  
 
High Jump 17-18 Division Men
==========================================================================
   Region 11: R 1.98m  6/27/2015   Payton Riggs, Unattached                    
     JO Meet: J 2.23m  7/31/1983   Rick Noji, Maurice Crumby, Seattle, WA      
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   267 Riggs, Payton          Unattached               1.98mR   6-06.00 
  2   297 Garrett, Ethan         Unattached               1.88m    6-02.00 
  3     5 Blockey, Caleb         Bozeman Trac             1.83m    6-00.00 
 
Pole Vault 17-18 Division Men
==========================================================================
   Region 11: R 4.85m  6/27/2015   Chase Smith, Rocky Mounta                   
     JO Meet: J 5.31m  7/30/2006   Casey Roche, UNA 38                         
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   229 Smith, Chase           Rocky Mounta             4.85mR  15-11.00 
     4.55 4.70 4.85 5.20 
       XO    P    O  XXX 
  2   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id             4.25m   13-11.25 
     3.80 3.95 4.10 4.25 4.40 
        O   XO    O    O  XXX 
  3     8 Connerton, Shondel     Bozeman Trac             3.80m   12-05.50 
     3.80 3.95 4.10 
        O    P  XXX 
  4   233 Miller, Joshua         SnakeRiverAs             3.50m   11-05.75 
     3.05 3.20 3.35 3.50 3.65 
        O   XO    O    O  XXX 
  5    33 Turczyn, Daniel        Bozeman Trac             3.20m   10-06.00 
     3.05 3.20 3.35 
        O    O  XXX 
 --    28 Moore, Lawrence        Bozeman Trac                NH            
     3.80 
      XXX 
 --    32 Tesseneer, Ben         Bozeman Trac                NH            
     3.65 
      XXX 
 --   291 Bradford, Jacob        Unattached                 DNS            
 
Long Jump 17-18 Division Men
===============================================================================
   Region 11: R 7.14m  1992        J. Hasser/TMID                              
     JO Meet: J 7.60m  7/25/1991   Sheddric Fields, Dallas, TX                 
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   363 Hawkes, Ryan           Unattached               6.50m   0.1  21-04.00 
     5.75m(+0.0) 5.78m(0.1) 6.50m(0.1) FOUL           
  2   331 Burnett, Damion        YMCA Team Id             6.32m  +0.0  20-09.00 
     5.90m(2.0) 6.32m(+0.0) 6.00m(0.2) 6.21m(0.2)      
  3     5 Blockey, Caleb         Bozeman Trac             5.39m   1.1  17-08.25 
     5.39m(1.1) 5.14m(0.1) FOUL      FOUL           
 
Triple Jump 17-18 Division Men
===============================================================================
   Region 11: R 14.53m  6/23/2012   Eric England                               
     JO Meet: J 16.72m  7/29/2004   Kenneth Hall, Baker , LA                   
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1   331 Burnett, Damion        YMCA Team Id            13.10m   NWI  42-11.75 
 
Shot Put 17-18 Division Men
==========================================================================
   Region 11: R 18.23m  1986        Shane Collins/ID                           
     JO Meet: J 20.43m  7/24/1987   Dwight Johnson, Phoenix, AZ                
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    61 Andrew, Zachary        Empire Track            13.85m   45-05.25 
      FOUL  13.54m  FOUL  13.85m       
  2   268 Rogers, Caleb          Unattached              11.83m   38-09.75 
      11.83m  10.73m  10.95m  11.06m      
 
Discus Throw 17-18 Division Men
==========================================================================
   Region 11: R 52.82m  1988        Ryan Butler/ID                             
     JO Meet: J 63.20m  1979        Clint Johnson, Overland Park, KS           
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    61 Andrew, Zachary        Empire Track            46.30m     151-11 
      40.62m  46.20m  42.43m  46.30m       
 --   268 Rogers, Caleb          Unattached                FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL      
 
Hammer Throw 17-18 Division Men
==========================================================================
   Region 11: R 53.90m  6/26/2015   Zachary Andrew, Empire Track               
     JO Meet: J 77.67m  7/28/2009   Connor McCollough, SO Cal Unattache        
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1    61 Andrew, Zachary        Empire Track            53.90mR    176-10 
 
Javelin Throw 17-18 Division Men
==========================================================================
   Region 11: R 67.34m  1988        Chad McKinney/MT                           
     JO Meet: J 66.94m  7/26/1994   Patrick Ramsey, Simsboro, LA               
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1   268 Rogers, Caleb          Unattached              41.90m     137-06 
  2    11 Hall, Jordan           Bozeman Trac            37.19m     122-00 
 
Decathlon: #1 100 Meter Dash 17-18 Division Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id             11.67   0.1    717
  2   336 Goodsell, Tyler        YMCA Team Id             11.90   0.1    671
  3   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id             12.07   0.1    637
  4   228 Roddewig, Sam          Rocky Mounta             12.59   0.1    540
 
Decathlon: #5 400 Meter Dash 17-18 Division Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id             55.50     579
  2   336 Goodsell, Tyler        YMCA Team Id             55.76     569
  3   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id             58.64     461
  4   228 Roddewig, Sam          Rocky Mounta           1:00.22     406
 
Decathlon: #10 1500 Meter Run 17-18 Division Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id           5:05.65     528
  2   336 Goodsell, Tyler        YMCA Team Id           5:12.58     489
  3   228 Roddewig, Sam          Rocky Mounta           5:14.36     480
  4   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id           5:24.63     426
 
Decathlon: #6 110 Meter Hurdles 17-18 Division Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id             15.85   0.1    750
  2   336 Goodsell, Tyler        YMCA Team Id             15.86   0.1    749
  3   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id             17.25   0.1    598
  4   228 Roddewig, Sam          Rocky Mounta             18.44   0.1    483
 
Decathlon: #4 High Jump 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   336 Goodsell, Tyler        YMCA Team Id             1.69m    5-06.50    536
  1   228 Roddewig, Sam          Rocky Mounta             1.69m    5-06.50    536
  3   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id             1.66m    5-05.25    512
  4   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id             1.63m    5-04.25    488
 
Decathlon: #8 Pole Vault 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id             3.80m   12-05.50    562
  1   228 Roddewig, Sam          Rocky Mounta             3.80m   12-05.50    562
  3   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id             3.05m   10-00.00    369
  4   336 Goodsell, Tyler        YMCA Team Id             2.90m    9-06.25    333
 
Decathlon: #2 Long Jump 17-18 Division Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id             5.89m   0.5  19-04.00    563
  2   228 Roddewig, Sam          Rocky Mounta             5.56m   1.5  18-03.00    494
  3   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id             5.49m  +0.0  18-00.25    479
  4   336 Goodsell, Tyler        YMCA Team Id             5.41m   1.5  17-09.00    463
 
Decathlon: #3 Shot Put 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   228 Roddewig, Sam          Rocky Mounta             9.98m   32-09.00    484
  2   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id             9.53m   31-03.25    457
  3   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id             9.09m   29-10.00    431
  4   336 Goodsell, Tyler        YMCA Team Id             8.96m   29-04.75    423
 
Decathlon: #7 Discus Throw 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id            28.95m      95-00    444
  2   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id            27.51m      90-03    416
  3   228 Roddewig, Sam          Rocky Mounta            26.80m      87-11    402
  4   336 Goodsell, Tyler        YMCA Team Id            20.63m      67-08    284
 
Decathlon: #9 Javelin Throw 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id            41.84m     137-03    469
  2   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id            38.66m     126-10    423
  3   228 Roddewig, Sam          Rocky Mounta            38.11m     125-00    415
  4   336 Goodsell, Tyler        YMCA Team Id            31.04m     101-10    314
 
Decathlon 17-18 Division Men
================================================================
   Region 11: R  6168  1993        Gregg Sawyer                                
     JO Meet: J  7405  7/25/2001   Donovan Kilmartin, Meridian, ID             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1   344 Loertscher, Wesley     YMCA Team Id              5209  
  2   330 Brown, Jakota          YMCA Team Id              5100  
  3   336 Goodsell, Tyler        YMCA Team Id              4831  
  4   228 Roddewig, Sam          Rocky Mounta              4802  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.