Join/Renew Now

Alabama Association Results

 

Licensed to Xpress Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/24/2015 08:52 AM
     2015 USATF Alabama Association Championships - 6/20/2015 to 6/21/2015     
                       Samford University, Homewood, Al.                       
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hammonds, Jayda            7 Unattached               16.30q  1.5  1 
  2 Sears, Je'Vohnna           7 Gadsden Burn             16.62q  2.0  3 
  3 Chandler, Diamonique       7 Unattached               16.66q  1.4  2 
  4 Chandler, Kyla             8 North Alabam             16.85q  1.5  1 
  5 Terrell, Chloe             7 Gadsden Burn             17.13q  2.0  3 
  6 Lewis, Talaisha            8 North Alabam             17.78q  1.5  1 
  7 Porter, Arionna            7 North Alabam             17.86q  2.0  3 
  8 Hollis, Kynnedy            7 Gadsden Burn             17.97q  1.4  2 
 
Event 1  100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hammonds, Jayda            7 Unattached               16.30   3.4 
  2 Chandler, Diamonique       7 Unattached               16.33   3.4 
  3 Chandler, Kyla             8 North Alabam             16.62   3.4 
  4 Sears, Je'Vohnna           7 Gadsden Burn             17.32   3.4 
  5 Hollis, Kynnedy            7 Gadsden Burn             17.42   3.4 
  6 Terrell, Chloe             7 Gadsden Burn             17.46   3.4 
  7 Lewis, Talaisha            8 North Alabam             18.17   3.4 
  8 Porter, Arionna            7 North Alabam             19.42   3.4 
 
Event 2  200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Destiny             8 Alabama Heat             32.19q  3.2  1 
  2 Chandler, Kyla             8 North Alabam             35.43q  1.7  2  35.424
  3 Hammonds, Jayda            7 Unattached               35.43q  1.7  2  35.430
  4 Chandler, Diamonique       7 Unattached               35.49q  2.0  3 
  5 Sears, Je'Vohnna           7 Gadsden Burn             38.72q  1.7  2 
  6 Brown, Mauria              7 Mobile Parks             39.03q  2.0  3 
  7 Lewis, Talaisha            8 North Alabam             39.84q  3.2  1 
  8 Porter, Arionna            7 North Alabam             41.28q  3.2  1 
 
Event 2  200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Smith, Destiny             8 Alabama Heat             32.46   1.9 
  2 Chandler, Diamonique       7 Unattached               35.28   1.9 
  3 Hammonds, Jayda            7 Unattached               35.78   1.9 
  4 Chandler, Kyla             8 North Alabam             35.80   1.9 
  5 Brown, Mauria              7 Mobile Parks             38.66   1.9 
  6 Lewis, Talaisha            8 North Alabam             40.32   1.9 
  7 Porter, Arionna            7 North Alabam             41.84   1.9 
 
Event 3  400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Destiny             8 Alabama Heat           1:13.30q  1 
  2 Jackson, Zarya             5 Alabama Heat           1:34.76q  2 
  3 Sanders, Harmoni           7 Gulf Coast E           1:41.17q  2 
  4 Stallworth, Quashaunna     7 Mobile Parks           1:45.31q  1 
  5 Washam, Kennedy            6 Mobile Parks           1:53.04q  1 
 
Event 3  400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Smith, Destiny             8 Alabama Heat           1:15.04  
  2 Jackson, Zarya             5 Alabama Heat           1:33.41  
  3 Stallworth, Quashaunna     7 Mobile Parks           1:33.53  
  4 Sanders, Harmoni           7 Gulf Coast E           1:43.55  
  5 Washam, Kennedy            6 Mobile Parks           1:46.38  
 
Event 4  800 Meter Run 8 & Under Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Destiny             8 Alabama Heat           3:03.55  
  2 Chadwick, Avery            8 Unattached             3:30.14  
  3 Curry, Johanna             7 Club Elite o           3:36.03  
  4 Jennings, Makaila          7 Alabama Trac           3:48.99  
 
Event 5  1500 Meter Run 8 & Under Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Chadwick, Avery            8 Unattached             6:41.44  
  2 Curry, Johanna             7 Club Elite o           7:09.79  
  3 Jennings, Makaila          7 Alabama Trac           7:23.77  
 
Event 6  4x100 Meter Relay 8 & Under Division Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Gadsden Burners  'A'                                1:14.51  
 
Event 8  Long Jump 8 & Under Division Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Gilbert, Reagan            8 Huntsville M             2.99m   NWI   9-09.75 
  2 Hammonds, Jayda            7 Unattached               2.79m   NWI   9-02.00 
  3 Brown, Mauria              7 Mobile Parks             2.78m   NWI   9-01.50 
  4 Lawson, Makalya            7 Mobile Parks             1.89m   NWI   6-02.50 
  5 Curry, Johanna             7 Club Elite o             1.81m   NWI   5-11.25 
  6 Malveaux, Syrentity        6 Alabama Trac             1.78m   NWI   5-10.25 
  7 Coppedge, Kaliyah          6 Mobile Parks             1.73m   NWI   5-08.25 
 
Event 9  Shot Put 8 & Under Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gilbert, Reagan            8 Huntsville M             5.53m   18-01.75 
 
Event 10  Javelin Throw 8 & Under Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gilbert, Reagan            8 Huntsville M            19.45m      63-10 
  2 Malveaux, Syrentity        6 Alabama Trac             6.45m      21-02 
  3 Jennings, Makaila          7 Alabama Trac             5.86m      19-03 
  4 Gilbert, Madison           4 Huntsville M             5.53m      18-02 
 
Event 51  100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Igbinoghene, Micheal       8 Alabama Heat             14.07q  1.8  1 
  2 Hogans, Cameron            7 North Alabam             15.76q  2.1  3 
  3 Johnson, Ka'mhariyan       7 North Alabam             15.85q  1.9  2 
  4 Johnson, Demetris          7 Mobile Parks             16.26q  1.9  2 
  5 Brown, Chase               6 Alabama Heat             16.76q  1.9  2 
  6 Evans, Emanuel             8 Alabama Tita             16.87q  1.8  1 
  7 Harshaw, Nehemiah          7 Unattached               16.97q  1.8  1 
  8 Jennings, Jordan           7 Alabama Trac             17.58q  2.1  3 
 
Event 51  100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Igbinoghene, Micheal       8 Alabama Heat             13.79   3.1 
  2 Johnson, Ka'mhariyan       7 North Alabam             15.57   3.1 
  3 Hogans, Cameron            7 North Alabam             15.74   3.1 
  4 Evans, Emanuel             8 Alabama Tita             16.11   3.1 
  5 Johnson, Demetris          7 Mobile Parks             16.21   3.1 
  6 Harshaw, Nehemiah          7 Unattached               17.07   3.1 
  7 Brown, Chase               6 Alabama Heat             17.29   3.1 
  8 Jennings, Jordan           7 Alabama Trac             17.59   3.1 
 
Event 52  200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Igbinoghene, Micheal       8 Alabama Heat             29.91q  2.0  1 
  2 Gaines, Kevin              8 Mobile Parks             32.70q  0.6  3 
  3 Johnson, Ka'mhariyan       7 North Alabam             34.60q  1.8  2 
  4 Hogans, Cameron            7 North Alabam             35.17q  2.0  1 
  5 Evans, Emanuel             8 Alabama Tita             35.63q  1.8  2 
  6 Johnson, Demetris          7 Mobile Parks             36.24q  2.0  1 
  7 Davis, Abram               8 Club Elite o             36.39q  2.0  1 
  8 Harshaw, Nehemiah          7 Unattached               37.07q  0.6  3 
 
Event 52  200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Igbinoghene, Micheal       8 Alabama Heat             29.84   2.0 
  2 Gaines, Kevin              8 Mobile Parks             32.57   2.0 
  3 Johnson, Ka'mhariyan       7 North Alabam             33.75   2.0 
  4 Evans, Emanuel             8 Alabama Tita             33.89   2.0 
  5 Hogans, Cameron            7 North Alabam             36.41   2.0 
  6 Johnson, Demetris          7 Mobile Parks             36.82   2.0 
  7 Harshaw, Nehemiah          7 Unattached               36.83   2.0 
 
Event 53  400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Gaines, Kevin              8 Mobile Parks           1:17.32q  2 
  2 Johnson, Ka'mhariyan       7 North Alabam           1:20.81q  1 
  3 Evans, Emanuel             8 Alabama Tita           1:26.21q  1 
  4 Harshaw, Nehemiah          7 Unattached             1:28.54q  2 
  5 Burns, Elijah              7 Unattached             1:32.24q  2 
  6 Davis, Abram               8 Club Elite o           1:32.48q  2 
  7 Hogans, Cameron            7 North Alabam           1:33.21q  1 
  8 Pettaway, Ryan             7 Mobile Parks           1:45.23q  2 
 
Event 53  400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Gaines, Kevin              8 Mobile Parks           1:14.86  
  2 Johnson, Ka'mhariyan       7 North Alabam           1:19.82  
  3 Evans, Emanuel             8 Alabama Tita           1:25.38  
  4 Harshaw, Nehemiah          7 Unattached             1:26.21  
  5 Hogans, Cameron            7 North Alabam           1:30.48  
  6 Burns, Elijah              7 Unattached             1:32.22  
  7 Davis, Abram               8 Club Elite o           1:32.90  
  8 Pettaway, Ryan             7 Mobile Parks           1:41.02  
 
Event 54  800 Meter Run 8 & Under Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Washington, Tre'Mell       8 Club Elite o           3:02.21  
  2 McDaniel, Mason            7 Alabama Heat           3:20.12  
  3 Marbury, Evan              8 Huntsville M           3:25.54  
  4 Davis, Abram               8 Club Elite o           3:37.54  
 
Event 55  1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Washington, Tre'Mell       8 Club Elite o           6:14.34  
  2 Burns, Elijah              7 Unattached             6:36.93  
 
Event 58  Long Jump 8 & Under Division Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Igbinoghene, Micheal       8 Alabama Heat             4.29m   NWI  14-01.00 
  2 Gaines, Kevin              8 Mobile Parks             3.20m   NWI  10-06.00 
  3 Johnson, Demetris          7 Mobile Parks             3.17m   NWI  10-05.00 
  4 Steele, Johnny             8 Alabama Tita             2.81m   NWI   9-02.75 
  5 Brown, Chase               6 Alabama Heat             2.71m   NWI   8-10.75 
  6 McDaniel, Mason            7 Alabama Heat             2.63m   NWI   8-07.50 
  7 Marbury, Waylon            6 Huntsville M             2.47m   NWI   8-01.25 
  8 Marbury, Evan              8 Huntsville M             2.37m   NWI   7-09.50 
 
Event 59  Shot Put 8 & Under Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Steele, Johnny             8 Alabama Tita             7.58m   24-10.50 
  2 Jennings, Jordan           7 Alabama Trac             3.66m   12-00.25 
  3 Holmes, Zane               6 Cullman City             3.04m    9-11.75 
  4 Bridges, Noah              6 Cullman City             2.71m    8-10.75 
  5 White, Alexander           6 Cullman City             1.94m    6-04.50 
 
Event 60  Javelin Throw 8 & Under Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Burns, Elijah              7 Unattached              13.60m      44-07 
  2 Burns, Luke                6 Unattached               9.54m      31-03 
  3 Jennings, Jordan           7 Alabama Trac             8.31m      27-03 
 
Event 102  100 Meter Dash 9-10 Division Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Wright, Kenedy            10 Gadsden Burn             14.41q  1.6  1 
  2 Chambers, Dejave           9 Mobile Parks             14.63q  1.1  2 
  3 Bryant, Jada               9 Alabama Tita             14.75q  1.1  2 
  4 Bray, Jordon               9 Alabama Heat             14.93q  1.6  1 
  5 Wilson, Nevaeh             8 Mobile Parks             15.07q  1.1  2 
  6 King, A'Zryah              9 North Alabam             15.13q  1.6  1 
  7 Carter, Mykala             8 Alabama Heat             15.20q  1.6  1 
  8 Blount, Tamiyah           10 Gadsden Burn             15.35q  1.1  2 
 
Event 102  100 Meter Dash 9-10 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Wright, Kenedy            10 Gadsden Burn             14.14   4.0 
  2 Bryant, Jada               9 Alabama Tita             14.53   4.0 
  3 Bray, Jordon               9 Alabama Heat             14.54   4.0 
  4 King, A'Zryah              9 North Alabam             14.80   4.0 
  5 Chambers, Dejave           9 Mobile Parks             14.84   4.0 
  6 Carter, Mykala             8 Alabama Heat             15.06   4.0 
  7 Wilson, Nevaeh             8 Mobile Parks             15.42   4.0 
  8 Blount, Tamiyah           10 Gadsden Burn             15.54   4.0 
 
Event 103  200 Meter Dash 9-10 Division Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Wright, Kenedy            10 Gadsden Burn             30.60q  2.3  1 
  2 Chambers, Dejave           9 Mobile Parks             31.28q  2.2  2 
  3 Carter, Mykala             8 Alabama Heat             31.54q  2.3  1 
  4 Bryant, Jada               9 Alabama Tita             31.89q  2.2  2 
  5 Wilson, Nevaeh             8 Mobile Parks             31.94q  2.2  2 
  6 Bray, Jordon               9 Alabama Heat             32.07q  2.2  2 
  7 Williams, Ryan             9 Mobile Parks             32.83q  2.3  1 
  8 King, A'Zryah              9 North Alabam             32.97q  2.3  1 
 
Event 103  200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Wright, Kenedy            10 Gadsden Burn             30.04   1.4 
  2 Bray, Jordon               9 Alabama Heat             30.75   1.4 
  3 Bryant, Jada               9 Alabama Tita             31.18   1.4 
  4 Carter, Mykala             8 Alabama Heat             31.34   1.4 
  5 Chambers, Dejave           9 Mobile Parks             32.08   1.4 
  6 Williams, Ryan             9 Mobile Parks             32.27   1.4 
  7 King, A'Zryah              9 North Alabam             32.43   1.4 
  8 Wilson, Nevaeh             8 Mobile Parks             33.25   1.4 
 
Event 104  400 Meter Dash 9-10 Division Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Bray, Jordon               9 Alabama Heat           1:12.96q  1 
  2 Carter, Mykala             8 Alabama Heat           1:14.02q  2 
  3 Bryant, Jada               9 Alabama Tita           1:15.83q  2 
  4 Price, Kyla                8 Gadsden Burn           1:22.71q  2 
  5 Odom, Jada                10 Gadsden Burn           1:25.21q  1 
  6 Hubbert, Abby             10 Iron City Sp           1:26.99q  1 
  7 Westry, Ferrin             9 Mobile Parks           1:27.28q  1 
  8 Roper, Destiny             9 Mobile Parks           1:36.37q  2 
 
Event 104  400 Meter Dash 9-10 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Bray, Jordon               9 Alabama Heat           1:09.97  
  2 Carter, Mykala             8 Alabama Heat           1:12.79  
  3 Bryant, Jada               9 Alabama Tita           1:15.09  
  4 Price, Kyla                8 Gadsden Burn           1:21.43  
  5 Westry, Ferrin             9 Mobile Parks           1:22.31  
  6 Odom, Jada                10 Gadsden Burn           1:24.17  
  7 Roper, Destiny             9 Mobile Parks           1:30.12  
  8 Hubbert, Abby             10 Iron City Sp           1:35.32  
 
Event 105  800 Meter Run 9-10 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Miles, Emily               9 Mobile City            2:53.62  
  2 Riley, Reagan             10 Magic City T           3:05.55  
  3 Price, Kyla                8 Gadsden Burn           3:11.10  
  4 Bell, Lillian              8 CC Flyers              3:14.83  
  5 Stewart, Clark            10 Magic City T           3:19.37  
  6 Westry, Ferrin             9 Mobile Parks           3:25.51  
  7 Hubbert, Abby             10 Iron City Sp           3:45.48  
  8 Odom, Jada                10 Gadsden Burn           3:47.80  
 
Event 106  1500 Meter Run 9-10 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Miles, Emily               9 Mobile City            5:40.59  
  2 Riley, Reagan             10 Magic City T           5:41.56  
  3 Papapietro, Lilly         10 Magic City T           6:29.11  
  4 Price, Kyla                8 Gadsden Burn           6:30.30  
  5 Stewart, Clark            10 Magic City T           6:36.80  
  6 Bell, Lillian              8 CC Flyers              6:37.46  
  7 Hubbert, Abby             10 Iron City Sp           7:30.97  
 
Event 108  4x100 Meter Relay 9-10 Division Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Gadsden Burners  'A'                                1:02.58  
  2 North Alabama Trackers  'A'                         1:08.04  
 
Event 111  Long Jump 9-10 Division Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Chambers, Dejave           9 Mobile Parks             3.63m   NWI  11-11.00 
  2 Williams, Ryan             9 Mobile Parks             3.24m   NWI  10-07.75 
  3 Wilson, Nevaeh             8 Mobile Parks             3.12m   NWI  10-03.00 
  4 Westry, Ferrin             9 Mobile Parks             2.41m   NWI   7-11.00 
  5 Fisher, Malaysia           9 Mobile Parks             1.67m   NWI   5-05.75 
  6 Baggett, Rebecca           8 Cullman City             1.48m   NWI   4-10.25 
 
Event 112  Shot Put 9-10 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bowen, Allison            10 Montgomery Y             5.80m   19-00.50 
  2 Baggett, Rebecca           8 Cullman City             2.53m    8-03.75 
 
Event 113  Javelin Throw 9-10 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bowen, Allison            10 Montgomery Y             7.99m      26-02 
 
Event 152  100 Meter Dash 9-10 Division Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ruffin, De'Andre          10 Gadsden Burn             13.58q  1.5  1 
  2 Davis, Caleb               9 Gadsden Burn             13.75q  2.2  2 
  3 Starks, Braylen           10 Gadsden Burn             13.80q  1.6  3 
  4 Bendolph, Brandon          9 Mobile Parks             13.82q  2.2  2 
  5 Franklin, Kavion           8 Mobile City              13.95q  1.6  3 
  6 Holtzclaw, Tre'Vaughn     10 Huntsville M             14.00q  1.6  3 
  7 Mbakwe, Jaylen             9 Unattached               14.12q  1.6  3 
  8 Jones, Ken'Darrius        10 Alabama Heat             14.30q  1.5  1 
 
Event 152  100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ruffin, De'Andre          10 Gadsden Burn             13.37   2.9 
  2 Mbakwe, Jaylen             9 Unattached               13.51   2.9 
  3 Starks, Braylen           10 Gadsden Burn             13.55   2.9 
  4 Bendolph, Brandon          9 Mobile Parks             13.84   2.9  13.831
  5 Holtzclaw, Tre'Vaughn     10 Huntsville M             13.84   2.9  13.833
  6 Franklin, Kavion           8 Mobile City              14.05   2.9 
  7 Jones, Ken'Darrius        10 Alabama Heat             14.10   2.9 
  8 Davis, Caleb               9 Gadsden Burn             14.11   2.9 
 
Event 153  200 Meter Dash 9-10 Division Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Bendolph, Brandon          9 Mobile Parks             28.44q  2.5  1 
  2 Mbakwe, Jaylen             9 Unattached               28.52q  3.3  2 
  3 Holtzclaw, Tre'Vaughn     10 Huntsville M             28.62q  3.3  2 
  4 Ruffin, De'Andre          10 Gadsden Burn             28.83q  3.3  2 
  5 Franklin, Kavion           8 Mobile City              29.41q  1.6  3 
  6 Jones, Ken'Darrius        10 Alabama Heat             30.53q  3.3  2 
  7 Thompson, Perry            9 Mobile Parks             30.61q  1.6  3 
  8 Davis, Caleb               9 Gadsden Burn             30.79q  2.5  1 
 
Event 153  200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Mbakwe, Jaylen             9 Unattached               28.02   2.6 
  2 Bendolph, Brandon          9 Mobile Parks             28.09   2.6 
  3 Holtzclaw, Tre'Vaughn     10 Huntsville M             28.38   2.6 
  4 Ruffin, De'Andre          10 Gadsden Burn             28.61   2.6 
  5 Franklin, Kavion           8 Mobile City              28.66   2.6 
  6 Davis, Caleb               9 Gadsden Burn             30.23   2.6 
  7 Jones, Ken'Darrius        10 Alabama Heat             30.28   2.6 
  8 Thompson, Perry            9 Mobile Parks             30.82   2.6 
 
Event 154  400 Meter Dash 9-10 Division Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Franklin, Kavion           8 Mobile City            1:09.66q  1 
  2 Jones, Ken'Darrius        10 Alabama Heat           1:10.87q  1 
  3 Evans, Mashod             10 Alabama Heat           1:11.57q  2 
  4 Haywood, Albert            9 Mobile Parks           1:11.63q  2 
  5 Johnson, Jeremiah          9 Alabama Tita           1:13.18q  2 
  6 Blaylocjk, Ja'Warren      10 Gadsden Burn           1:15.09q  1 
  7 Bolds, Cannon              8 Mobile Parks           1:20.27q  1 
  8 Davis, Derrick             9 Alabama Heat           1:21.19q  1 
 
Event 154  400 Meter Dash 9-10 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Franklin, Kavion           8 Mobile City            1:06.23  
  2 Haywood, Albert            9 Mobile Parks           1:10.22  
  3 Evans, Mashod             10 Alabama Heat           1:10.33  
  4 Jones, Ken'Darrius        10 Alabama Heat           1:12.58  
  5 Johnson, Jeremiah          9 Alabama Tita           1:13.30  
  6 Blaylocjk, Ja'Warren      10 Gadsden Burn           1:18.38  
  7 Bolds, Cannon              8 Mobile Parks           1:21.28  
 
Event 155  800 Meter Run 9-10 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Stone              10 Mobile City            2:40.89  
  2 Porter, Andrew            10 Unattached             2:43.88  
  3 Haywood, Albert            9 Mobile Parks           2:44.04  
  4 Davis, Derrick             9 Alabama Heat           2:54.51  
  5 Johnson, Jeremiah          9 Alabama Tita           2:55.12  
  6 Blaylocjk, Ja'Warren      10 Gadsden Burn           3:05.37  
  7 Johnson, Caleab           10 Huntsville M           3:05.44  
  8 Hutchinson, Caleb         10 Mobile Parks           3:11.90  
 
Event 156  1500 Meter Run 9-10 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Smith, Stone              10 Mobile City            5:33.66  
  2 Porter, Andrew            10 Unattached             5:46.45  
  3 Jennings, Javon            9 Alabama Trac           7:07.44  
  4 Mitchell, Bailey           9 Unattached             7:18.00  
  5 Carter, Tate               9 Iron City Sp           8:27.39  
 
Event 158  4x100 Meter Relay 9-10 Division Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Gadsden Burners  'A'                                  57.17  
 
Event 160  High Jump 9-10 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jennings, Javon            9 Alabama Trac             0.90m    2-11.50 
  2 Walker, ,josiah            8 Unattached               0.85m    2-09.50 
 
Event 161  Long Jump 9-10 Division Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Holtzclaw, Tre'Vaughn     10 Huntsville M             4.26m   NWI  13-11.75 
  2 Bendolph, Brandon          9 Mobile Parks             4.16m   NWI  13-07.75 
  3 Stanton, Tylan             9 Mobile Parks             3.86m   NWI  12-08.00 
  4 Morgan, Sean               9 Huntsville M             3.75m   NWI  12-03.75 
  5 Haywood, Albert            9 Mobile Parks             3.71m   NWI  12-02.25 
  6 Allen, Joshua             10 Mobile Parks             3.58m   NWI  11-09.00 
  7 Zow, Ashton               10 Unattached               3.38m   NWI  11-01.25 
  8 Brabson, Juwan             9 Huntsville M             3.04m   NWI   9-11.75 
 
Event 162  Shot Put 9-10 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gray, Bobby               10 Huntsville M             6.39m   20-11.75 
  2 Lawson, Eugene             9 Mobile Parks             5.85m   19-02.50 
  3 Odom, Chance              10 Mobile Parks             5.46m   17-11.00 
  4 Walker, ,josiah            8 Unattached               5.09m   16-08.50 
  5 Bogle, Kodie               9 Unattached               4.80m   15-09.00 
  6 West, Domineke             8 Huntsville M             4.56m   14-11.50 
  7 Brabson, Juwan             9 Huntsville M             4.01m   13-02.00 
 
Event 163  Javelin Throw 9-10 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bogle, Kodie               9 Unattached              19.89m      65-03 
  2 Odom, Chance              10 Mobile Parks            17.51m      57-05 
  3 Lawson, Eugene             9 Mobile Parks            17.17m      56-04 
  4 Jennings, Javon            9 Alabama Trac            13.18m      43-03 
 
Event 202  100 Meter Dash 11-12 Division Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Pruitt, Morgan            10 Mobile Parks             13.35q  2.8  2 
  2 Lang, Jordan              12 Mobile Parks             13.64q  2.8  1 
  3 Marshall, Amore'          12 Club Elite o             14.01q  2.8  1 
  4 Vines, Angelica           11 Alabama Heat             14.03q  2.8  2 
  5 Square, Imani             11 Mobile Parks             14.26q  2.8  1 
  6 Thornton, Jimaya          12 Alabama Heat             14.37q  2.8  2 
  7 Parks, Ashley             11 Alabama Heat             14.41q  2.8  1 
  8 Reasor, Alecia            11 Club Elite o             14.44q  2.8  2 
 
Event 202  100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Pruitt, Morgan            10 Mobile Parks             13.52   2.9 
  2 Lang, Jordan              12 Mobile Parks             13.60   2.9 
  3 Marshall, Amore'          12 Club Elite o             13.88   2.9 
  4 Vines, Angelica           11 Alabama Heat             14.03   2.9 
  5 Square, Imani             11 Mobile Parks             14.24   2.9 
  6 Parks, Ashley             11 Alabama Heat             14.48   2.9 
  7 Thornton, Jimaya          12 Alabama Heat             14.58   2.9 
  8 Reasor, Alecia            11 Club Elite o             14.80   2.9 
 
Event 203  200 Meter Dash 11-12 Division Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brown-Muhammad, Aaliyah   12 Mobile Parks             26.07q  2.1  1 
  2 Pruitt, Morgan            10 Mobile Parks             27.50q  2.1  1 
  3 Lang, Jordan              12 Mobile Parks             28.59q  2.4  3 
  4 Russell, Endiyah          12 Alabama Tita             28.79q  2.4  3 
  5 Vines, Angelica           11 Alabama Heat             29.44q  3.3  2 
  6 Bell, Rachel              11 Gulf Coast E             29.60q  2.1  1 
  7 Parks, Ashley             11 Alabama Heat             29.97q  2.1  1 
  8 Reasor, Alecia            11 Club Elite o             30.33q  3.3  2 
 
Event 203  200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Brown-Muhammad, Aaliyah   12 Mobile Parks             26.21   2.4 
  2 Pruitt, Morgan            10 Mobile Parks             28.15   2.4 
  3 Lang, Jordan              12 Mobile Parks             28.25   2.4 
  4 Russell, Endiyah          12 Alabama Tita             28.42   2.4 
  5 Vines, Angelica           11 Alabama Heat             29.45   2.4 
  6 Parks, Ashley             11 Alabama Heat             29.64   2.4 
  7 Bell, Rachel              11 Gulf Coast E             29.69   2.4 
  8 Reasor, Alecia            11 Club Elite o             31.18   2.4 
 
Event 204  400 Meter Dash 11-12 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Russell, Endiyah          12 Alabama Tita           1:06.65  
  2 Bell, Rachel              11 Gulf Coast E           1:08.56  
  3 Brewer, Kenya             10 Mobile Parks           1:20.75  
  4 Reasor, Alecia            11 Club Elite o           1:21.80  
  5 Hunt, Katelyn             11 Unattached             1:24.84  
  6 Fisher, Taliah            11 Mobile Parks           1:55.51  
 
Event 205  800 Meter Run 11-12 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Russell, Endiyah          12 Alabama Tita           2:45.67  
 
Event 209  80 Meter Hurdles 11-12 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Brown-Muhammad, Aaliyah   12 Mobile Parks             12.69   2.5 
  2 Walker, Rashni            11 Unattached               15.68   2.5 
  3 Marshall, Amore'          12 Club Elite o             18.26   2.5 
  4 McGhee, Aleena            12 Alabama Trac             18.74   2.5 
  5 Foster, Dallas            11 Gulf Coast E             21.46   2.5 
 
Event 211  4x400 Meter Relay 11-12 Division Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Gulf Coast Elite Track Club  'A'                    5:52.47  
 
Event 213  High Jump 11-12 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McGhee, Aleena            12 Alabama Trac             1.25m    4-01.25 
  2 Walker, Rashni            11 Unattached               1.15m    3-09.25 
 
Event 214  Long Jump 11-12 Division Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Brown-Muhammad, Aaliyah   12 Mobile Parks             4.80m   NWI  15-09.00 
  2 Lang, Jordan              12 Mobile Parks             4.54m   NWI  14-10.75 
  3 Bell, Rachel              11 Gulf Coast E             4.31m   NWI  14-01.75 
  4 Vines, Angelica           11 Alabama Heat             4.22m   NWI  13-10.25 
  5 Parks, Ashley             11 Alabama Heat             3.87m   NWI  12-08.50 
  6 Square, Imani             11 Mobile Parks             3.83m   NWI  12-06.75 
  7 McGhee, Aleena            12 Alabama Trac             3.75m   NWI  12-03.75 
  8 Walker, Alicia            11 Huntsville M             3.32m   NWI  10-10.75 
 
Event 215  Shot Put 11-12 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Canter, Ragan             12 Cullman City             7.67m   25-02.00 
  2 Cousins Cade, Tyaunna     11 Mobile Parks             6.78m   22-03.00 
  3 Chatman, Cylah            11 Mobile Parks             6.49m   21-03.50 
  4 Walker, Alicia            11 Huntsville M             6.25m   20-06.25 
  5 Reid, Nikeya              11 Ham                      6.05m   19-10.25 
 
Event 216  Discus Throw 11-12 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Canter, Ragan             12 Cullman City            21.27m      69-09 
  2 Cousins Cade, Tyaunna     11 Mobile Parks            16.64m      54-07 
  3 Chatman, Cylah            11 Mobile Parks            14.07m      46-02 
 
Event 217  Javelin Throw 11-12 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cousins Cade, Tyaunna     11 Mobile Parks            12.01m      39-05 
  2 Chatman, Cylah            11 Mobile Parks            10.62m      34-10 
  3 Walker, Alicia            11 Huntsville M             9.61m      31-06 
 
Event 252  100 Meter Dash 11-12 Division Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Byers, Perry              12 Gadsden Burn             12.86q  2.5  2 
  2 Byers, D'Javi             11 Gadsden Burn             12.93q  2.3  3 
  3 Holloway, Johnny          12 Huntsville M             13.20q  2.0  1 
  4 Johnson, Rodney           11 Gadsden Burn             13.52q  2.0  1 
  5 Hill, Kerec               11 Alabama Heat             13.71q  2.3  3 
  6 Jones, Jam'vion           10 Gadsden Burn             13.78q  2.3  3 
  7 Hammonds, James           11 Unattached               13.79q  2.0  1 
  8 Gardner, Ceyveon          12 Alabama Heat             13.84q  2.5  2 
 
Event 252  100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Byers, Perry              12 Gadsden Burn             12.84   2.0 
  2 Byers, D'Javi             11 Gadsden Burn             12.92   2.0 
  3 Holloway, Johnny          12 Huntsville M             13.18   2.0 
  4 Johnson, Rodney           11 Gadsden Burn             13.58   2.0 
  5 Hammonds, James           11 Unattached               13.73   2.0 
  6 Gardner, Ceyveon          12 Alabama Heat             13.77   2.0 
  7 Jones, Jam'vion           10 Gadsden Burn             13.86   2.0 
  8 Hill, Kerec               11 Alabama Heat             14.09   2.0 
 
Event 253  200 Meter Dash 11-12 Division Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Byers, Perry              12 Gadsden Burn             26.73q  2.7  1 
  2 Byers, D'Javi             11 Gadsden Burn             27.01q  1.6  3 
  3 Holloway, Johnny          12 Huntsville M             27.08q  1.6  3 
  4 DeBose, Elijah            11 Mobile City              27.40q  2.0  2 
  5 Gardner, Ceyveon          12 Alabama Heat             27.92q  2.7  1 
  6 Hill, Kerec               11 Alabama Heat             28.41q  2.0  2 
  7 Graham, Joshua            11 Mobile Parks             28.44q  1.6  3 
  8 Burnette, Christian       10 Mobile Parks             29.11q  1.6  3 
 
Event 253  200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Byers, Perry              12 Gadsden Burn             26.73   0.9 
  2 DeBose, Elijah            11 Mobile City              27.00   0.9 
  3 Holloway, Johnny          12 Huntsville M             27.35   0.9 
  4 Gardner, Ceyveon          12 Alabama Heat             28.35   0.9 
  5 Hill, Kerec               11 Alabama Heat             28.58   0.9 
  6 Byers, D'Javi             11 Gadsden Burn             28.79   0.9 
  7 Graham, Joshua            11 Mobile Parks             29.13   0.9 
  8 Burnette, Christian       10 Mobile Parks             29.35   0.9 
 
Event 254  400 Meter Dash 11-12 Division Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Shelton, William          11 Alabama Heat           1:03.07q  1 
  2 Hill, Kerec               11 Alabama Heat           1:03.20q  1 
  3 Smith, Khamari            11 Gadsden Burn           1:05.92q  2 
  4 Crutcher, Caleb           12 Huntsville M           1:07.33q  1 
  5 Johnson, Rodney           11 Gadsden Burn           1:07.51q  2 
  6 Graham, Joshua            11 Mobile Parks           1:08.85q  2 
  7 Jones, Jam'vion           10 Gadsden Burn           1:09.41q  1 
  8 Russell, Tyler            11 Unattached             1:13.00q  2 
 
Event 254  400 Meter Dash 11-12 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Shelton, William          11 Alabama Heat           1:01.57  
  2 Crutcher, Caleb           12 Huntsville M           1:03.81  
  3 Smith, Khamari            11 Gadsden Burn           1:03.93  
  4 Hill, Kerec               11 Alabama Heat           1:03.94  
  5 Graham, Joshua            11 Mobile Parks           1:04.28  
  6 Jones, Jam'vion           10 Gadsden Burn           1:10.00  
  7 Johnson, Rodney           11 Gadsden Burn           1:11.46  
  8 Russell, Tyler            11 Unattached             1:12.02  
 
Event 255  800 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Shelton, William          11 Alabama Heat           2:34.18  
  2 Hess, Aaron               12 Iron City Sp           2:55.36  
  3 Coulter, Chad             11 Alabama Trac           2:56.60  
  4 Haygood, Kristopher       10 Club Elite o           3:02.52  
  5 Womack, Walter            10 Iron City Sp           3:06.33  
  6 Long, Justin              12 Iron City Sp           3:06.82  
  7 Taylor, Rylan             12 Huntsville M           3:18.27  
 
Event 256  1500 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Owen              12 Mobile City            5:40.10  
  2 Hess, Aaron               12 Iron City Sp           5:53.69  
  3 Haygood, Kristopher       10 Club Elite o           6:08.18  
  4 Long, Justin              12 Iron City Sp           6:31.80  
  5 Crooks, Jake              10 Iron City Sp           6:34.39  
 
Event 257  3000 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Martin, Owen              12 Mobile City           11:50.60  
  2 Haygood, Kristopher       10 Club Elite o          13:21.40  
 
Event 259  80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 DeBose, Elijah            11 Mobile City              13.61   3.0 
  2 Hines, Damian             12 Unattached               15.18   3.0 
  3 Driver, David             11 Alabama Trac             15.84   3.0 
  4 Gilbert, George           11 Huntsville M             17.13   3.0 
  5 Griffin, Keante           12 Huntsville M             17.73   3.0 
 
Event 260  4x100 Meter Relay 11-12 Division Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Gadsden Burners  'A'                                  52.16  
  2 Iron City Speed  'A'                                1:00.66  
 
Event 261  4x400 Meter Relay 11-12 Division Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Gadsden Burners  'A'                                5:01.83  
  2 Iron City Speed  'A'                                5:33.19  
 
Event 263  High Jump 11-12 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Smith, Khamari            11 Gadsden Burn             1.35m    4-05.00 
  2 Leverette, Righteous      12 Club Elite o             1.30m    4-03.25 
  3 Griffin, Keante           12 Huntsville M             1.25m    4-01.25 
  4 Taylor, Rylan             12 Huntsville M             1.20m    3-11.25 
 
Event 264  Long Jump 11-12 Division Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Hammonds, James           11 Unattached               4.55m   NWI  14-11.25 
  2 DeBose, Elijah            11 Mobile City              4.36m   NWI  14-03.75 
  3 Holloway, Johnny          12 Huntsville M             4.25m   NWI  13-11.50 
  4 Gardner, Ceyveon          12 Alabama Heat             4.22m   NWI  13-10.25 
  5 Graham, Joshua            11 Mobile Parks             4.21m   NWI  13-09.75 
  6 Crutcher, Caleb           12 Huntsville M             4.07m   NWI  13-04.25 
  7 Griffin, Keante           12 Huntsville M             3.97m   NWI  13-00.25 
  8 Burnette, Christian       10 Mobile Parks             3.74m   NWI  12-03.25 
 
Event 265  Shot Put 11-12 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hines, Damian             12 Unattached              10.10m   33-01.75 
  2 Gilbert, George           11 Huntsville M             8.71m   28-07.00 
  3 Martin, Dawann            11 Huntsville M             8.27m   27-01.75 
  4 Hammonds, James           11 Unattached               7.85m   25-09.25 
  5 Herlong, Kobe             10 Alabama Tita             6.53m   21-05.25 
  6 Dalton, Pierce            10 Unattached               5.97m   19-07.00 
  7 Nichols, William          10 Cullman City             5.37m   17-07.50 
 
Event 266  Discus Throw 11-12 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Hines, Damian             12 Unattached              22.79m      74-09 
 
Event 267  Javelin Throw 11-12 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gilbert, George           11 Huntsville M            27.98m      91-09 
  2 Taylor, Rylan             12 Huntsville M            25.87m      84-10 
  3 Coulter, Chad             11 Alabama Trac            20.90m      68-07 
  4 Mangum, Adam              11 Cullman City            19.62m      64-04 
  5 Baker, Banks              11 Cullman City            19.18m      62-11 
  6 Nichols, William          10 Cullman City            15.83m      51-11 
  7 Dalton, Pierce            10 Unattached              13.64m      44-09 
 
Event 302  100 Meter Dash 13-14 Division Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Wright, Kaylie            13 North Alabam             12.88q  2.3  2 
  2 Risher, Kiara             14 Alabama Trac             13.01q  2.3  2  13.004
  3 Harris, Regina            14 Ham                      13.01q  2.3  2  13.008
  4 Terrell, India            12 Gadsden Burn             13.11q  2.1  3 
  5 Core, Casey               14 Unattached               13.17q  2.1  3 
  6 Ligon, Shataeya           13 Alabama Trac             13.28q  3.0  1 
  7 Gardner, Kya              12 Unattached               13.34q  3.0  1 
  8 Nelson, Jamahna           14 Alabama Tita             13.48q  3.0  1 
 
Event 302  100 Meter Dash 13-14 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Wright, Kaylie            13 North Alabam             12.71   2.3 
  2 Risher, Kiara             14 Alabama Trac             12.81   2.3 
  3 Terrell, India            12 Gadsden Burn             13.03   2.3 
  4 Core, Casey               14 Unattached               13.05   2.3 
  5 Harris, Regina            14 Ham                      13.19   2.3 
  6 Gardner, Kya              12 Unattached               13.45   2.3 
  7 Nelson, Jamahna           14 Alabama Tita             13.52   2.3 
  8 Ligon, Shataeya           13 Alabama Trac             13.76   2.3 
 
Event 303  200 Meter Dash 13-14 Division Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Payne, Nicole             14 Unattached               25.46q  3.3  4 
  2 Ward, Wilisha             14 Unattached               25.95q  1.6  3 
  3 Wright, Kaylie            13 North Alabam             26.12q  3.3  4 
  4 Harris, Regina            14 Ham                      26.56q  4.6  2 
  5 Terrell, India            12 Gadsden Burn             26.82q  1.7  1 
  6 Gardner, Kya              12 Unattached               26.87q  4.6  2 
  7 Core, Casey               14 Unattached               27.15q  1.7  1 
  8 Gedaliah, Zacora          14 Avery Athlet             27.64q  1.7  1 
 
Event 303  200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Payne, Nicole             14 Unattached               25.26   3.1 
  2 Ward, Wilisha             14 Unattached               25.72   3.1 
  3 Wright, Kaylie            13 North Alabam             26.01   3.1 
  4 Harris, Regina            14 Ham                      26.73   3.1 
  5 Gardner, Kya              12 Unattached               27.01   3.1 
  6 Terrell, India            12 Gadsden Burn             27.14   3.1 
  7 Gedaliah, Zacora          14 Avery Athlet             27.58   3.1 
  8 Core, Casey               14 Unattached               28.31   3.1 
 
Event 304  400 Meter Dash 13-14 Division Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Payne, Nicole             14 Unattached             1:00.41q  1 
  2 Harris, Regina            14 Ham                    1:02.61q  3 
  3 Seely, Rachel             14 Alabama Trac           1:03.03q  1 
  4 Johnson, Tenise           13 Gadsden Burn           1:06.26q  3 
  5 Childers, Jada            14 Tuscaloosa F           1:06.83q  1 
  6 Cole, Kaitlyn             14 Gulf Coast E           1:07.36q  2 
  7 Moulton, Lakerrya         13 Alabama Tita           1:07.77q  3 
  8 Gedaliah, Zacora          14 Avery Athlet           1:07.83q  2 
 
Event 304  400 Meter Dash 13-14 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Payne, Nicole             14 Unattached               57.23  
  2 Seely, Rachel             14 Alabama Trac           1:00.42  
  3 Harris, Regina            14 Ham                    1:00.97  
  4 Childers, Jada            14 Tuscaloosa F           1:03.46  
  5 Cole, Kaitlyn             14 Gulf Coast E           1:03.90  
  6 Gedaliah, Zacora          14 Avery Athlet           1:06.15  
  7 Johnson, Tenise           13 Gadsden Burn           1:07.71  
  8 Moulton, Lakerrya         13 Alabama Tita           1:14.17  
 
Event 305  800 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Valenzuela, Isabel        13 Mobile City            2:30.55  
  2 Seely, Rachel             14 Alabama Trac           2:37.06  
  3 Johnson, Tenise           13 Gadsden Burn           2:41.02  
  4 East, Kourtlyn            14 Gulf Coast E           2:47.20  
  5 Brabson, Malaya           12 Huntsville M           2:50.06  
  6 Gedaliah, Zacora          14 Avery Athlet           2:50.54  
  7 Robinson, Daijha          12 Alabama Heat           2:51.31  
  8 Price, Trinity            14 Gadsden Burn           3:03.31  
 
Event 306  1500 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Valenzuela, Isabel        13 Mobile City            5:10.77  
  2 Seely, Rachel             14 Alabama Trac           5:31.33  
  3 Pitard, Catie             12 Magic City T           6:39.22  
 
Event 307  3000 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Valenzuela, Isabel        13 Mobile City           11:16.77  
 
Event 309  100 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Beard, Olivia             13 Mobile City              15.91   1.9 
  2 Ligon, Shataeya           13 Alabama Trac             16.09   1.9 
  3 Poe, CeDeJanique          13 Gadsden Burn             19.39   1.9 
  4 Brabson, Malaya           12 Huntsville M             19.56   1.9 
  5 Daniel, Shelby            13 Alabama Heat             19.67   1.9 
  6 Wright, Azaria            12 Alabama Heat             20.33   1.9 
 
Event 310  200 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wright, Kaylie            13 North Alabam             29.48   1.2 
  2 Beard, Olivia             13 Mobile City              30.39   1.2 
  3 Daniel, Shelby            13 Alabama Heat             31.97   1.2 
  4 Moulton, Lakerrya         13 Alabama Tita             32.20   1.2 
  5 Ramson, Donacha           13 North Alabam             33.94   1.2 
 
Event 311  4x100 Meter Relay 13-14 Division Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Alabama Titans  'A'                                   53.48  
  2 Gadsden Burners  'A'                                  53.54  
 
Event 312  4x400 Meter Relay 13-14 Division Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Alabama Heat  'A'                                   4:26.25  
 
Event 314  High Jump 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Risher, Kiara             14 Alabama Trac             1.50m    4-11.00 
  2 Beard, Olivia             13 Mobile City              1.50m    4-11.00 
  3 Terrell, India            12 Gadsden Burn             1.25m    4-01.25 
  4 Parker, Vicuria           14 Alabama Tita             1.20m    3-11.25 
 
Event 315  Pole Vault 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Knott, Sophie Jane        14 Birmingham V             2.95m    9-08.00 
  2 Phelps, Lainey            13 Unattached               2.65m    8-08.25 
  3 Kuhn, Makenna             13 Southern Run             2.20m    7-02.50 
  4 Braswell, Olivia          14 Peak Athleti             2.20m    7-02.50 
  5 Croushorn, Katie          14 Southern Run             2.05m    6-08.75 
  6 Thornton, Ryleigh         13 Southern Run             1.90m    6-02.75 
 
Event 316  Long Jump 13-14 Division Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Wright, Kaylie            13 North Alabam             5.25m   NWI  17-02.75 
  2 Beard, Olivia             13 Mobile City              5.22m   NWI  17-01.50 
  3 Lee, Hally                14 Port City Ra             4.90m   NWI  16-01.00 
  4 Chapman, Holli            14 Magic City T             4.74m   NWI  15-06.75 
  5 Gardner, Kya              12 Unattached               4.51m   NWI  14-09.75 
  6 Risher, Kiara             14 Alabama Trac             4.45m   NWI  14-07.25 
  6 Seely, Rachel             14 Alabama Trac             4.45m   NWI  14-07.25 
  8 Ligon, Shataeya           13 Alabama Trac             4.37m   NWI  14-04.00 
 
Event 317  Triple Jump 13-14 Division Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Lee, Hally                14 Port City Ra            10.25m   NWI  33-07.50 
  2 Daily, Lexi               14 Cullman City             8.69m   NWI  28-06.25 
 
Event 318  Shot Put 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gardner, Kirsen           14 Unattached              11.01m   36-01.50 
  2 Orange, Kelecia           14 Alabama Tita             9.29m   30-05.75 
  3 Leslie, Autumn            13 Mobile City              7.53m   24-08.50 
 
Event 319  Discus Throw 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gardner, Kirsen           14 Unattached              29.01m      95-02 
  2 Leslie, Autumn            13 Mobile City             23.63m      77-06 
  3 Orange, Kelecia           14 Alabama Tita            20.19m      66-03 
  4 Sansom, Maxie             13 Magic City T            18.46m      60-07 
  5 Copeland, Catherine       14 Eastern Shor            17.84m      58-06 
 
Event 320  Javelin Throw 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gardner, Kirsen           14 Unattached              28.56m      93-08 
  2 Leslie, Autumn            13 Mobile City             26.62m      87-04 
  3 Copeland, Catherine       14 Eastern Shor            16.72m      54-10 
  4 Brabson, Malaya           12 Huntsville M            16.54m      54-03 
  5 Walker, Kaitlyn           13 Huntsville M            13.64m      44-09 
 
Event 352  100 Meter Dash 13-14 Division Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hill, Kewston             13 Alabama Heat             11.90q  2.2  1 
  2 Wilder, Kendrius          14 Tuscaloosa F             12.10q  2.2  1 
  3 Zow, Avry                 14 Unattached               12.16q  2.1  2 
  4 Griffin, Khalil           13 Huntsville M             12.24q  2.1  2 
  5 Davis, Keilon             14 Mobile City              12.27q  2.1  2 
  6 Davis, Martavious         12 Gadsden Burn             12.32q  2.1  2 
  7 Muhammad, Hanif           14 Huntsville M             12.34q  2.2  1 
  8 Robinson, Davion          14 Gadsden Burn             12.73q  2.1  2 
 
Event 352  100 Meter Dash 13-14 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hill, Kewston             13 Alabama Heat             11.95   0.1 
  2 Zow, Avry                 14 Unattached               12.13   0.1 
  3 Wilder, Kendrius          14 Tuscaloosa F             12.16   0.1 
  4 Davis, Keilon             14 Mobile City              12.43   0.1 
  5 Davis, Martavious         12 Gadsden Burn             12.47   0.1 
  6 Griffin, Khalil           13 Huntsville M             12.71   0.1 
  7 Robinson, Davion          14 Gadsden Burn             13.24   0.1 
  8 Muhammad, Hanif           14 Huntsville M             14.34   0.1 
 
Event 353  200 Meter Dash 13-14 Division Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hill, Kewston             13 Alabama Heat             24.18q  3.7  3 
  2 Muhammad, Shafi           14 Huntsville M             24.37q  2.7  2 
  3 Zow, Avry                 14 Unattached               24.38q  2.7  2 
  4 Graham, Kyle              14 Mobile Parks             24.69q  3.7  3 
  5 Griffin, Khalil           13 Huntsville M             24.97q  2.6  1 
  6 Davis, Keilon             14 Mobile City              25.24q  2.6  1 
  7 Davis, Martavious         12 Gadsden Burn             26.06q  3.7  3 
  8 Robinson, Davion          14 Gadsden Burn             26.09q  2.7  2 
 
Event 353  200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hill, Kewston             13 Alabama Heat             24.14   2.1 
  2 Graham, Kyle              14 Mobile Parks             24.35   2.1 
  3 Zow, Avry                 14 Unattached               24.40   2.1 
  4 Muhammad, Shafi           14 Huntsville M             24.51   2.1 
  5 Davis, Keilon             14 Mobile City              24.97   2.1 
  6 Griffin, Khalil           13 Huntsville M             25.97   2.1 
  7 Davis, Martavious         12 Gadsden Burn             26.48   2.1 
  8 Robinson, Davion          14 Gadsden Burn             27.37   2.1 
 
Event 354  400 Meter Dash 13-14 Division Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Hill, Kewston             13 Alabama Heat             54.56q  1 
  2 Muhammad, Shafi           14 Huntsville M             54.92q  2 
  3 Griffin, Khalil           13 Huntsville M             55.28q  2 
  4 Graham, Kyle              14 Mobile Parks             56.06q  1 
  5 Muhammad, Hanif           14 Huntsville M             58.67q  1 
  6 Davis, Keilon             14 Mobile City              59.47q  1 
  7 Abney, Jonathan           12 Mobile Parks           1:01.37q  2 
  8 Pettaway, Patrick         12 Mobile Parks           1:01.91q  2 
 
Event 354  400 Meter Dash 13-14 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Muhammad, Shafi           14 Huntsville M             54.14  
  2 Hill, Kewston             13 Alabama Heat             54.32  
  3 Griffin, Khalil           13 Huntsville M             55.27  
  4 Graham, Kyle              14 Mobile Parks             56.51  
  5 Davis, Keilon             14 Mobile City              59.10  
  6 Abney, Jonathan           12 Mobile Parks           1:01.02  
  7 Pettaway, Patrick         12 Mobile Parks           1:01.07  
  8 Muhammad, Hanif           14 Huntsville M           1:10.22  
 
Event 355  800 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Muhammad, Shafi           14 Huntsville M           2:12.95  
  2 Lee, Brandon              14 Alabama Heat           2:17.16  
  3 Flynn, Noah               13 Huntsville M           2:19.03  
  4 Pettaway, Patrick         12 Mobile Parks           2:21.21  
  5 Lake, Aubrey              12 Alabama Heat           2:21.94  
  6 Blaylock, Devontae        14 Gadsden Burn           2:22.23  
  7 Robinson, Alventa         12 Mobile Parks           2:47.23  
  8 Walker, Malachi           12 Unattached             2:51.91  
 
Event 356  1500 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lee, Brandon              14 Alabama Heat           4:39.20  
  2 Flynn, Noah               13 Huntsville M           4:45.91  
  3 Lake, Aubrey              12 Alabama Heat           4:54.74  
  4 Conaway, John             14 Unattached             5:28.26  
  5 Walker, Malachi           12 Unattached             6:00.79  
  6 Stafford, Andrew          12 The Thunderb           6:36.26  
 
Event 357  3000 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Flynn, Noah               13 Huntsville M          10:17.60  
  2 Lee, Brandon              14 Alabama Heat          10:17.66  
 
Event 359  100 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Johnson, Isaiah           14 Alabama Tita             19.10   1.3 
  2 Davis, Quinsean           12 Gadsden Burn             19.26   1.3 
  3 Walker, Malachi           12 Unattached               23.32   1.3 
 
Event 360  200 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Johnson, Isaiah           14 Alabama Tita             31.14   2.8 
  2 Garcia, Prisciliano       13 North Alabam             35.50   2.8 
 
Event 361  4x100 Meter Relay 13-14 Division Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Gadsden Burners  'A'                                  50.71  
 
Event 362  4x400 Meter Relay 13-14 Division Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Mobile Parks & Recreation Dept  'A'                 4:02.25  
  2 Huntsville Metro Track Club  'A'                    4:12.12  
 
Event 364  High Jump 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Robinson, Amare           13 Huntsville M             1.45m    4-09.00 
  2 Walker, Malachi           12 Unattached               1.45m    4-09.00 
  3 Massey, Terry             13 Unattached               1.35m    4-05.00 
 
Event 365  Pole Vault 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Haston, Jake              14 Birmingham V             2.80m    9-02.25 
 
Event 366  Long Jump 13-14 Division Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Wilder, Kendrius          14 Tuscaloosa F             5.50m   NWI  18-00.50 
  2 Graham, Kyle              14 Mobile Parks             5.48m   NWI  17-11.75 
  3 Robinson, Amare           13 Huntsville M             5.40m   NWI  17-08.75 
  4 Betts, Garrian            13 Mobile Parks             5.06m   NWI  16-07.25 
  5 Hutchins, Nigel           13 Tuscaloosa F             4.57m   NWI  15-00.00 
  6 Robinson, Alventa         12 Mobile Parks             4.54m   NWI  14-10.75 
  7 Johnson, Isaiah           14 Alabama Tita             4.50m   NWI  14-09.25 
  8 Ransaw, Khristiahn        12 Huntsville M             4.44m   NWI  14-07.00 
 
Event 367  Triple Jump 13-14 Division Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Betts, Garrian            13 Mobile Parks            10.50m   NWI  34-05.50 
 
Event 368  Shot Put 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Danner, Tommy             12 Unattached              10.87m   35-08.00 
  2 Murphy, Nickolas          13 Avery Athlet             9.11m   29-10.75 
  3 Heatherly, Logan          14 Cullman City             7.50m   24-07.25 
 
Event 369  Discus Throw 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Danner, Tommy             12 Unattached              30.10m      98-09 
  2 Heatherly, Logan          14 Cullman City            23.52m      77-02 
  3 Murphy, Nickolas          13 Avery Athlet            18.95m      62-02 
 
Event 370  Javelin Throw 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Murphy, Nickolas          13 Avery Athlet            26.05m      85-05 
 
Event 402  100 Meter Dash 15-16 Division Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Hall, Lauryn              14 Ham                      12.46q  1.5  1 
  2 Crumbly, Khadeesha        15 Alabama Heat             12.54q  3.2  2 
  3 Russell, Jairyn           15 Alabama Tita             12.69q  3.2  2 
  4 Johnson, Jade             15 Tuscaloosa F             12.88q  2.5  3 
  5 Samuels, Vada             14 Alabama Trac             12.96q  2.5  3  12.951
  6 Tucker, Tamrah            15 Capitol Trac             12.96q  2.5  3  12.953
  7 Taylor, Brianna           16 Alabama Tita             13.27q  3.2  2 
  8 Moore, Marilyn            14 Ham                      13.39q  1.5  1 
 
Event 402  100 Meter Dash 15-16 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Hall, Lauryn              14 Ham                      12.34   3.3  12.336
  2 Crumbly, Khadeesha        15 Alabama Heat             12.34   3.3  12.339
  3 Russell, Jairyn           15 Alabama Tita             12.45   3.3 
  4 Samuels, Vada             14 Alabama Trac             12.66   3.3 
  5 Johnson, Jade             15 Tuscaloosa F             12.81   3.3 
  6 Tucker, Tamrah            15 Capitol Trac             12.82   3.3 
  7 Moore, Marilyn            14 Ham                      13.14   3.3 
  8 Taylor, Brianna           16 Alabama Tita             13.30   3.3 
 
Event 403  200 Meter Dash 15-16 Division Girls
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Crumbly, Khadeesha        15 Alabama Heat             25.73q  2.5  3 
  2 Russell, Jairyn           15 Alabama Tita             26.11q  2.5  3 
  3 Hall, Lauryn              14 Ham                      26.35q  1.8  2 
  4 Samuels, Vada             14 Alabama Trac             26.99q  1.8  2 
  5 Moore, Marilyn            14 Ham                      27.24q  2.5  3 
  6 Long, Savanah             15 North Alabam             27.34q  2.5  3 
  7 Turner, Jakayla           16 Capitol Trac             27.67q  2.5  3 
  8 Seely, Anna               16 Alabama Trac             27.70q  3.4  1 
 
Event 403  200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Crumbly, Khadeesha        15 Alabama Heat             25.55   2.8 
  2 Hall, Lauryn              14 Ham                      25.63   2.8 
  3 Russell, Jairyn           15 Alabama Tita             25.96   2.8 
  4 Samuels, Vada             14 Alabama Trac             26.42   2.8 
  5 Long, Savanah             15 North Alabam             27.10   2.8 
  6 Moore, Marilyn            14 Ham                      27.22   2.8 
  7 Turner, Jakayla           16 Capitol Trac             27.54   2.8 
  8 Seely, Anna               16 Alabama Trac             27.57   2.8 
 
Event 404  400 Meter Dash 15-16 Division Girls
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Crumbly, Khadeesha        15 Alabama Heat           1:01.09q  1 
  2 Long, Savanah             15 North Alabam           1:02.27q  2 
  3 Samuels, Vada             14 Alabama Trac           1:02.88q  2 
  4 Bowen, Jalyn              16 Montgomery Y           1:03.61q  3 
  5 Burrowes, Emily           15 Gulf Coast E           1:04.31q  3 
  6 Nelson, Hilary            15 Mobile City            1:06.55q  1 
  7 Cochran, Isabelle         14 Capitol Trac           1:07.05q  1 
  8 Taylor, Brianna           16 Alabama Tita           1:07.93q  2 
 
Event 404  400 Meter Dash 15-16 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Crumbly, Khadeesha        15 Alabama Heat             59.85  
  2 Samuels, Vada             14 Alabama Trac           1:00.55  
  3 Long, Savanah             15 North Alabam           1:01.54  
  4 Burrowes, Emily           15 Gulf Coast E           1:01.59  
  5 Bowen, Jalyn              16 Montgomery Y           1:02.78  
  6 Nelson, Hilary            15 Mobile City            1:04.96  
  7 Taylor, Brianna           16 Alabama Tita           1:11.52  
 
Event 405  800 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Knox, Olivia              14 Tuscaloosa F           2:33.71  
  2 Cochran, Isabelle         14 Capitol Trac           2:33.74  
  3 McClellan, Kaylen         15 Alabama Tita           2:40.92  
  4 Nelson, Hilary            15 Mobile City            2:42.71  
  5 Teal, Caroline            14 Unattached             3:04.69  
  6 Cook, Marissa             16 Club Elite o           3:07.59  
  7 Hollins, Sydney           16 Gulf Coast E           3:41.50  
 
Event 406  1500 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Knox, Olivia              14 Tuscaloosa F           5:56.83  
  2 Cook, Marissa             16 Club Elite o           6:32.82  
 
Event 407  3000 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Cook, Marissa             16 Club Elite o          15:20.70  
 
Event 410  100 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Seely, Anna               16 Alabama Trac             17.96  +0.0 
  2 Parker, Shiya             15 Alabama Tita             18.00  +0.0 
  3 Baldwin, Emee             15 Birmingham V             18.63  +0.0 
  4 Common, Montavia          16 North Alabam             19.16  +0.0 
  5 Tafazoli, Olivia          15 Cullman City             19.92  +0.0 
  6 Williams, Alexandria      16 Club Elite o             23.51  +0.0 
 
Event 411  400 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Burrowes, Emily           15 Gulf Coast E           1:10.56  
  2 Parker, Shiya             15 Alabama Tita           1:14.27  
  3 Trottman, Taylor          16 Magic City T           1:14.41  
  4 Seely, Anna               16 Alabama Trac           1:16.31  
  5 Tafazoli, Olivia          15 Cullman City           1:24.09  
 
Event 412  4x100 Meter Relay 15-16 Division Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Alabama Titans  'A'                                   52.49  
  2 Gadsden Burners  'A'                                  55.54  
  3 North Alabama Trackers  'A'                           57.37  
 
Event 413  4x400 Meter Relay 15-16 Division Girls
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Alabama Titans  'A'                                 4:25.38  
  2 Capitol Track Club  'A'                             4:34.78  
 
Event 415  High Jump 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bowen, Jalyn              16 Montgomery Y             1.55m    5-01.00 
  2 Johnson, Jade             15 Tuscaloosa F             1.50m    4-11.00 
  3 McClellan, Kaylen         15 Alabama Tita             1.35m    4-05.00 
 
Event 416  Pole Vault 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Griner, Gabrielle         16 Alabama Trac             2.80m    9-02.25 
  2 Baldwin, Emee             15 Birmingham V             2.65m    8-08.25 
  3 Ratliff, Katherine        14 Peak Athleti             2.50m    8-02.50 
  4 Franklin, Anna            15 Mobile Parks             2.35m    7-08.50 
  5 Draper, Kelsey            16 Southern Run             2.20m    7-02.50 
  6 Johnston, Abigail         15 Southern Run             2.20m    7-02.50 
 
Event 417  Long Jump 15-16 Division Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Burrowes, Emily           15 Gulf Coast E             5.03m   NWI  16-06.00 
  2 Hall, Lauryn              14 Ham                      4.32m   NWI  14-02.25 
  3 Ratliff, Katherine        14 Peak Athleti             4.31m   NWI  14-01.75 
  4 Huff, Caroline            15 Port City Ra             4.30m   NWI  14-01.25 
  5 Kidd, Tamia               14 Port City Ra             3.82m   NWI  12-06.50 
 
Event 418  Triple Jump 15-16 Division Girls
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Burrowes, Emily           15 Gulf Coast E            10.44m   NWI  34-03.00 
  2 Johnson, Jade             15 Tuscaloosa F             9.57m   NWI  31-04.75 
  3 Ratliff, Katherine        14 Peak Athleti             9.52m   NWI  31-03.00 
  4 Baldwin, Emee             15 Birmingham V             9.46m   NWI  31-00.50 
 
Event 419  Shot Put 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 White, Alana              16 Huntsville M            10.60m   34-09.50 
  2 Singleton, Diamond        14 Avery Athlet            10.18m   33-04.75 
  3 Morris, Jakayla           15 Avery Athlet             8.62m   28-03.50 
  4 Fairley, Lauren           16 Mobile Parks             8.40m   27-06.75 
  5 Riley, Nikema             14 Mobile Parks             5.82m   19-01.25 
  6 Burks, Skylar             15 North Alabam             4.20m   13-09.50 
 
Event 420  Discus Throw 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 White, Alana              16 Huntsville M            31.69m     104-00 
  2 Johnson, Emily            15 Cullman City            27.52m      90-03 
  3 Morris, Jakayla           15 Avery Athlet            24.48m      80-04 
  4 Fairley, Lauren           16 Mobile Parks            22.72m      74-06 
  5 Brown, Alani              15 Unattached              22.39m      73-05 
  6 Singleton, Diamond        14 Avery Athlet            21.34m      70-00 
  7 Cole, Abby                15 Unattached              17.00m      55-09 
 
Event 421  Javelin Throw 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Nelson, Hilary            15 Mobile City             33.13m     108-08 
  2 Young, Grey               15 Unattached              27.09m      88-10 
  3 Allen, Marianna           15 Unattached              25.86m      84-10 
  4 Fairley, Lauren           16 Mobile Parks            20.92m      68-08 
  5 Singleton, Diamond        14 Avery Athlet            20.66m      67-09 
  6 Morris, Jakayla           15 Avery Athlet            18.87m      61-11 
  7 Riley, Nikema             14 Mobile Parks            11.03m      36-02 
 
Event 422  Hammer Throw 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Johnson, Emily            15 Cullman City            31.94m     104-09 
 
Event 452  100 Meter Dash 15-16 Division Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Igbinoghene, Noah         15 Alabama Heat             11.04q  3.9  3 
  2 Lewis, Charles            14 Ham                      11.22q  2.7  1 
  3 Bradley, Caleb            16 Ham                      11.34q  3.0  2 
  4 Russell, Dexter           15 Alabama Heat             11.61q  3.9  3 
  5 Curry, Jordan             16 Gadsden Burn             11.95q  2.7  1 
  6 Price, Justin             16 Gadsden Burn             11.97q  3.0  2 
  7 Appling, Nathan           15 Cullman City             12.04q  3.0  2 
  8 Cox, Cordarius            15 Alabama Tita             12.09q  2.7  1 
 
Event 452  100 Meter Dash 15-16 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Igbinoghene, Noah         15 Alabama Heat             11.06   1.6 
  2 Lewis, Charles            14 Ham                      11.12   1.6 
  3 Bradley, Caleb            16 Ham                      11.22   1.6 
  4 Russell, Dexter           15 Alabama Heat             11.67   1.6 
  5 Curry, Jordan             16 Gadsden Burn             11.70   1.6 
  6 Price, Justin             16 Gadsden Burn             11.72   1.6 
  7 Cox, Cordarius            15 Alabama Tita             11.99   1.6 
  8 Appling, Nathan           15 Cullman City             12.05   1.6 
 
Event 453  200 Meter Dash 15-16 Division Boys
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Lewis, Charles            14 Ham                      22.44q  1.2  1 
  2 Davis, Tyler              14 Huntsville M             23.09q  1.7  2 
  3 Bradley, Caleb            16 Ham                      23.15q  1.7  2 
  4 Cosby, Bryson             15 Unattached               23.16q  1.2  1 
  5 Price, Justin             16 Gadsden Burn             23.82q  2.3  3 
  6 Anderson, Tavias          15 North Alabam             24.33q  1.2  1  24.322
  7 Hicks, William            16 Unattached               24.33q  2.3  3  24.330
  8 Cox, Cordarius            15 Alabama Tita             24.49q  1.7  2 
 
Event 453  200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Lewis, Charles            14 Ham                      22.22   3.5 
  2 Cosby, Bryson             15 Unattached               22.93   3.5 
  3 Bradley, Caleb            16 Ham                      22.95   3.5 
  4 Davis, Tyler              14 Huntsville M             23.95   3.5 
  5 Cox, Cordarius            15 Alabama Tita             24.19   3.5 
  6 Anderson, Tavias          15 North Alabam             24.21   3.5 
  7 Hicks, William            16 Unattached               24.29   3.5 
  8 Price, Justin             16 Gadsden Burn             24.51   3.5 
 
Event 454  400 Meter Dash 15-16 Division Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Lewis, Charles            14 Ham                      52.02q  1 
  2 Davis, Tyler              14 Huntsville M             54.85q  1 
  3 Diaz, Lucas               16 Unattached               55.88q  2 
  4 Hicks, William            16 Unattached               56.04q  3 
  5 Anderson, Tavias          15 North Alabam             56.22q  2 
  6 Jackson, Demetrius        15 Club Elite o             57.05q  2 
  7 Taylor, Brian             16 Alabama Tita             57.20q  2 
  8 Dalton, Grant             15 Ham                      57.34q  1 
 
Event 454  400 Meter Dash 15-16 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Lewis, Charles            14 Ham                      50.39  
  2 Davis, Tyler              14 Huntsville M             52.99  
  3 Anderson, Tavias          15 North Alabam             53.92  
  4 Hicks, William            16 Unattached               54.14  
  5 Diaz, Lucas               16 Unattached               55.56  
  6 Jackson, Demetrius        15 Club Elite o             55.65  
  7 Dalton, Grant             15 Ham                      55.89  
  8 Taylor, Brian             16 Alabama Tita             57.29  
 
Event 455  800 Meter Run 15-16 Division Boys
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Walker, James             15 Capitol Trac           2:14.80   2 
  2 Anderson, Tavias          15 North Alabam           2:14.96   1 
  3 Stanley, Jared            16 Cullman City           2:15.86   1 
  4 Mckenzie, Jalen           16 Alabama Tita           2:16.53   2 
  5 Taylor, Brian             16 Alabama Tita           2:19.46   2 
  6 Diaz, Lucas               16 Unattached             2:20.64   2 
  7 Clark, Malik              15 Alabama Heat           2:21.84   2 
  8 Dalton, Grant             15 Ham                    2:23.08   2 
 
Event 456  1500 Meter Run 15-16 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Stanley, Jared            16 Cullman City           4:35.48  
  2 Walker, James             15 Capitol Trac           4:37.82  
  3 Keefover, Bryce           14 Alabama Tita           4:55.44  
  4 Riley, James              15 Magic City T           5:06.90  
  5 Alcantara Martinez, Geor  16 Unattached             5:09.40  
  6 Cotton, Grant             15 The Thunderb           6:18.39  
 
Event 457  3000 Meter Run 15-16 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Morgan, Jackson           16 Unattached             9:29.10  
  2 Stanley, Jared            16 Cullman City          10:10.10  
  3 Keefover, Bryce           14 Alabama Tita          11:06.45  
 
Event 458  2000 Meter Steeplechase 15-16 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Isom, Brock               16 Unattached             7:31.24  
 
Event 460  110 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Shea, Everett             16 Unattached               18.55   1.4 
  2 McGhee, Alonzo            16 Alabama Trac             18.79   1.4 
 
Event 461  400 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Russell, Dexter           15 Alabama Heat           1:00.37  
  2 Soles, Steven             16 Alabama Tita           1:00.69  
  3 Wallace, Harlan           15 Gadsden Burn           1:05.24  
 
Event 462  4x100 Meter Relay 15-16 Division Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Gadsden Burners  'A'                                  46.58  
  2 Alabama Heat  'A'                                     47.15  
 
Event 463  4x400 Meter Relay 15-16 Division Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Alabama Titans  'A'                                 3:55.58  
 
Event 464  4x800 Meter Relay 15-16 Division Boys
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Alabama Titans  'A'                                11:12.34  
 
Event 465  High Jump 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Smith, Colton             15 Cullman City             1.65m    5-05.00 
  2 Plunkett, Joshua          15 Unattached               1.65m    5-05.00 
  3 Lee, Garrett              14 Cullman City             1.50m    4-11.00 
  4 McGhee, Alonzo            16 Alabama Trac             1.50m    4-11.00 
  5 Wallace, Harlan           15 Gadsden Burn             1.45m    4-09.00 
  6 Poe, A'Veunta             15 Gadsden Burn             1.45m    4-09.00 
  7 Price, Justin             16 Gadsden Burn             1.45m    4-09.00 
  8 White, Cameron            15 The Thunderb             1.25m    4-01.25 
  8 Cotton, Grant             15 The Thunderb             1.25m    4-01.25 
 
Event 466  Pole Vault 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Smith, Josh               15 Peak Athleti             3.20m   10-06.00 
  2 Conner, Wesley            16 Unattached               3.10m   10-02.00 
  3 Ridgway, Connor           15 Peak Athleti             3.10m   10-02.00 
  4 Compton, Matthew          14 Alabama Trac             2.95m    9-08.00 
 
Event 467  Long Jump 15-16 Division Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Appling, Nathan           15 Cullman City             5.13m   NWI  16-10.00 
  2 Cox, Cordarius            15 Alabama Tita             5.08m   NWI  16-08.00 
  3 Richburg, Christian       15 Alabama Tita             5.02m   NWI  16-05.75 
  4 Diaz, Lucas               16 Unattached               4.96m   NWI  16-03.25 
  5 White, Cameron            15 The Thunderb             4.94m   NWI  16-02.50 
  6 Smith, Colton             15 Cullman City             4.79m   NWI  15-08.75 
  7 Cochrane, Hunt            16 Magic City T             4.66m   NWI  15-03.50 
  8 Lee, Garrett              14 Cullman City             4.37m   NWI  14-04.00 
 
Event 468  Triple Jump 15-16 Division Boys
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Igbinoghene, Noah         15 Alabama Heat            13.41m   NWI  44-00.00 
  2 Soles, Steven             16 Alabama Tita            11.55m   NWI  37-10.75 
  3 Diaz, Lucas               16 Unattached               9.97m   NWI  32-08.50 
  4 Lawrence, Jason           15 Cullman City             8.92m   NWI  29-03.25 
 
Event 469  Shot Put 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Finley, Dylan             16 Unattached              12.85m   42-02.00 
  2 Crider, Trevor            16 Cullman City             8.99m   29-06.00 
  3 Bolds, Cameron            14 Mobile Parks             6.27m   20-07.00 
 
Event 470  Discus Throw 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Finley, Dylan             16 Unattached              41.34m     135-07 
  2 Plunkett, Joshua          15 Unattached              34.02m     111-07 
  3 Tanner, Stephen           16 Unattached              33.43m     109-08 
  4 Baker, Thomas             15 Cullman City            29.57m      97-00 
  5 Crider, Trevor            16 Cullman City            23.24m      76-03 
  6 Bolds, Cameron            14 Mobile Parks            15.07m      49-05 
 
Event 471  Javelin Throw 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Free, Weston              16 Unattached              44.03m     144-05 
  2 Plunkett, Joshua          15 Unattached              41.94m     137-07 
  3 Lee, Garrett              14 Cullman City            26.48m      86-10 
 
Event 472  Hammer Throw 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Crider, Trevor            16 Cullman City            32.84m     107-09 
  2 Baker, Thomas             15 Cullman City            26.56m      87-02 
 
Event 502  100 Meter Dash 17-18 Division Women
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Destiny            18 Mobile City              12.31q  3.4  1 
  2 Massey, Tyra              17 Alabama Heat             12.59q  3.4  1 
  3 McHenry, JayLeisha        17 Ham                      12.61q  1.2  2 
  4 Tolliver, Erica           18 Capitol Trac             12.68q  1.7  3 
  5 Walker, Asia              17 Ham                      12.76q  1.7  3 
  6 Powell, Janae             16 Ham                      12.90q  3.4  1 
  7 Tolliver, Ebony           16 Capitol Trac             12.93q  3.4  1 
  8 Thoenes, Kristina         16 Unattached               13.02q  1.7  3 
 
Event 502  100 Meter Dash 17-18 Division Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Davis, Destiny            18 Mobile City              12.07   1.0 
  2 Tolliver, Erica           18 Capitol Trac             12.49   1.0 
  3 McHenry, JayLeisha        17 Ham                      12.56   1.0 
  4 Massey, Tyra              17 Alabama Heat             12.72   1.0 
  5 Walker, Asia              17 Ham                      12.90   1.0  12.893
  6 Tolliver, Ebony           16 Capitol Trac             12.90   1.0  12.895
  7 Powell, Janae             16 Ham                      13.01   1.0 
  8 Thoenes, Kristina         16 Unattached               13.08   1.0 
 
Event 503  200 Meter Dash 17-18 Division Women
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Destiny            18 Mobile City              25.12q  1.7  2 
  2 Robinson, Naasha          18 Ham                      25.37q  1.4  1 
  3 McHenry, JayLeisha        17 Ham                      25.68q  3.0  3 
  4 Massey, Tyra              17 Alabama Heat             26.08q  1.7  2 
  5 Southern, Elizabeth       17 Alabama Heat             26.55q  3.0  3 
  6 Walker, Asia              17 Ham                      26.73q  1.7  2 
  7 Fluker, Madelynn          17 Gulf Coast E             26.80q  1.7  2 
  8 Heard, Kyndra             17 Alabama Heat             26.86q  3.0  3 
 
Event 503  200 Meter Dash 17-18 Division Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Robinson, Naasha          18 Ham                      24.24   2.2 
  2 Davis, Destiny            18 Mobile City              24.82   2.2 
  3 McHenry, JayLeisha        17 Ham                      25.68   2.2 
  4 Massey, Tyra              17 Alabama Heat             25.91   2.2 
  5 Heard, Kyndra             17 Alabama Heat             26.30   2.2 
  6 Fluker, Madelynn          17 Gulf Coast E             26.66   2.2 
  7 Southern, Elizabeth       17 Alabama Heat             26.70   2.2 
  8 Walker, Asia              17 Ham                      27.87   2.2 
 
Event 504  400 Meter Dash 17-18 Division Women
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Robinson, Naasha          18 Ham                      58.61q  1 
  2 Fluker, Madelynn          17 Gulf Coast E           1:01.87q  2 
  3 Tolliver, Ebony           16 Capitol Trac           1:02.35q  2 
  4 Daniels, Morgan           17 Gulf Coast E           1:02.38q  2 
  5 Thoenes, Kristina         16 Unattached             1:03.36q  1 
  6 Powell, Janae             16 Ham                    1:03.38q  2 
  7 Lowery, Stephanie         17 Tuscaloosa F           1:03.56q  2 
  8 McGinnis, Sierra          18 Ham                    1:04.76q  1 
 
Event 504  400 Meter Dash 17-18 Division Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Robinson, Naasha          18 Ham                      56.38  
  2 Fluker, Madelynn          17 Gulf Coast E           1:00.26  
  3 Tolliver, Ebony           16 Capitol Trac           1:01.36  
  4 Lowery, Stephanie         17 Tuscaloosa F           1:02.31  
  5 Daniels, Morgan           17 Gulf Coast E           1:02.43  
  6 Thoenes, Kristina         16 Unattached             1:03.57  
  7 McGinnis, Sierra          18 Ham                    1:03.67  
  8 Powell, Janae             16 Ham                    1:03.82  
 
Event 505  800 Meter Run 17-18 Division Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Lowery, Stephanie         17 Tuscaloosa F           2:36.02  
  2 Malone-kyser, Stanneka    17 Gulf Coast E           2:42.76  
  3 Scoggins, Gabrielle       16 Alabama Trac           2:43.07  
  4 Seals, Tiara              17 Alabama Tita           2:45.18  
 
Event 510  100 Meter Hurdles 17-18 Division Women
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Canter, Savanna           17 Cullman City             15.84   1.5 
  2 Krause, Charlotte         17 Mobile City              16.43   1.5 
  3 Harris, Ashley            17 Alabama Heat             17.13   1.5 
 
Event 511  400 Meter Hurdles 17-18 Division Women
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Canter, Savanna           17 Cullman City           1:09.81  
  2 Seals, Tiara              17 Alabama Tita           1:11.36  
  3 McGinnis, Sierra          18 Ham                    1:11.44  
 
Event 512  4x100 Meter Relay 17-18 Division Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Ham Team  'A'                                         48.81  
  2 Alabama Heat  'A'                                     49.15  
 
Event 513  4x400 Meter Relay 17-18 Division Women
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Alabama Heat  'A'                                   4:31.18  
 
Event 515  High Jump 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Krause, Charlotte         17 Mobile City              1.55m    5-01.00 
  2 Matthews, Katelyn         18 Alabama Trac             1.55m    5-01.00 
  3 Pruitt, Kayla             17 HilltoppersT             1.50m    4-11.00 
 
Event 516  Pole Vault 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Dressler, Caitlyn         18 aerial assau             3.25m   10-08.00 
  2 King, McKenzi             18 Peak Athleti             2.95m    9-08.00 
  3 Fobbus, Sydney            17 Southern Run             2.50m    8-02.50 
 
Event 517  Long Jump 17-18 Division Women
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Krause, Charlotte         17 Mobile City              5.16m   NWI  16-11.25 
  2 Walker, Kylela            17 Tuscaloosa F             5.00m   NWI  16-05.00 
  3 Braggs, Jazmin            17 Gulf Coast E             4.71m   NWI  15-05.50 
  4 Scoggins, Gabrielle       16 Alabama Trac             4.36m   NWI  14-03.75 
  5 Eady, Taylor              16 Cullman City             4.27m   NWI  14-00.25 
  6 DeMouy, Dunkin            18 Port City Ra             4.07m   NWI  13-04.25 
  7 Wyatt, Olivia             16 Tuscaloosa F             3.76m   NWI  12-04.00 
 
Event 518  Triple Jump 17-18 Division Women
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Krause, Charlotte         17 Mobile City             10.94m   NWI  35-10.75 
  2 Braggs, Jazmin            17 Gulf Coast E             9.91m   NWI  32-06.25 
  3 Walker, Kylela            17 Tuscaloosa F             9.68m   NWI  31-09.25 
 
Event 519  Shot Put 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Summerville, Indyia       18 Unattached              13.29m   43-07.25 
  2 Pruitt, Kayla             17 HilltoppersT            11.05m   36-03.00 
  3 Owen, Sarah               17 aerial assau            10.29m   33-09.25 
  4 Dale, Maniyah             16 Alabama Tita             9.23m   30-03.50 
  5 Garner, Ariana            16 Huntsville M             9.11m   29-10.75 
  6 Craig, Moriah             18 Alabama Tita             8.56m   28-01.00 
  7 Scoggins, Gabrielle       16 Alabama Trac             8.09m   26-06.50 
 
Event 520  Discus Throw 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Pruitt, Kayla             17 HilltoppersT            34.25m     112-04 
  2 Ebert, Kaitlyn            18 Eastern Shor            32.13m     105-05 
  3 Summerville, Indyia       18 Unattached              30.84m     101-02 
  4 Craig, Moriah             18 Alabama Tita            28.57m      93-09 
  5 Owen, Sarah               17 aerial assau            26.98m      88-06 
  6 Lee, Madison              18 Cullman City            25.88m      84-11 
  7 Forti, Margot             16 Unattached              23.68m      77-08 
  8 Garner, Ariana            16 Huntsville M            22.19m      72-10 
 
Event 521  Javelin Throw 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Blake, Sarah              18 Unattached              40.29m     132-02 
  2 Pruitt, Kayla             17 HilltoppersT            39.07m     128-02 
  3 Eddy, Autumn              17 Unattached              33.37m     109-06 
  4 Ebert, Kaitlyn            18 Eastern Shor            33.28m     109-02 
  5 Forti, Margot             16 Unattached              31.53m     103-05 
  6 Plunkett, Karly           18 Unattached              30.04m      98-07 
  7 Lee, Madison              18 Cullman City            28.96m      95-00 
  8 Watson, Alexis            16 Cullman City            25.57m      83-11 
 
Event 522  Hammer Throw 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Lee, Madison              18 Cullman City            29.00m      95-02 
  2 Ebert, Kaitlyn            18 Eastern Shor            23.67m      77-08 
  3 Forti, Margot             16 Unattached              20.56m      67-05 
 
Event 552  100 Meter Dash 17-18 Division Men
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ford, Alize               17 Ham                      10.78q  1.5  4 
  2 Taylor, Ja'Quan           17 Alabama Heat             10.86q  3.2  2 
  3 Davis, Keith              17 Mobile City              10.87q  3.2  2 
  4 Thomas, Antawn            16 North Alabam             10.96q  3.2  2 
  5 Burks, Joshua             18 Alabama Trac             11.04q  1.5  4 
  6 Vandergrift, Shaquawn     17 Unattached               11.05q  2.0  1 
  7 Jackson, Jaylan           18 Unattached               11.09q  1.4  3 
  8 Perdue, Justin            18 Alabama Tita             11.33q  2.0  1 
 
Event 552  100 Meter Dash 17-18 Division Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Ford, Alize               17 Ham                      10.75   1.0 
  2 Davis, Keith              17 Mobile City              10.87   1.0 
  3 Burks, Joshua             18 Alabama Trac             10.99   1.0 
  4 Taylor, Ja'Quan           17 Alabama Heat             11.05   1.0 
  5 Vandergrift, Shaquawn     17 Unattached               11.13   1.0 
  6 Perdue, Justin            18 Alabama Tita             11.19   1.0 
  7 Thomas, Antawn            16 North Alabam             11.38   1.0 
 
Event 553  200 Meter Dash 17-18 Division Men
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Ford, Alize               17 Ham                      22.09q  1.0  1 
  2 Davis, Keith              17 Mobile City              22.16q  1.4  2 
  3 Taylor, Ja'Quan           17 Alabama Heat             22.20q  1.4  2 
  4 Burks, Joshua             18 Alabama Trac             22.25q  1.5  3 
  5 Vandergrift, Shaquawn     17 Unattached               22.26q  2.7  4 
  6 Thomas, Antawn            16 North Alabam             22.32q  1.0  1 
  7 Bolden, Anthony           18 Alabama Trac             22.64q  2.7  4 
  8 Godbolt, Azariah          18 Alabama Tita             22.66q  2.7  4 
 
Event 553  200 Meter Dash 17-18 Division Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Davis, Keith              17 Mobile City              21.72   1.6 
  2 Burks, Joshua             18 Alabama Trac             21.89   1.6 
  3 Taylor, Ja'Quan           17 Alabama Heat             22.37   1.6 
  4 Ford, Alize               17 Ham                      22.42   1.6 
  5 Godbolt, Azariah          18 Alabama Tita             22.75   1.6 
  6 Vandergrift, Shaquawn     17 Unattached               22.77   1.6 
  7 Bolden, Anthony           18 Alabama Trac             22.89   1.6 
  8 Thomas, Antawn            16 North Alabam             24.25   1.6 
 
Event 554  400 Meter Dash 17-18 Division Men
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Nixon, Daniel             16 Alabama Heat             50.76q  2 
  2 James, Jeremy             18 Alabama Tita             50.94q  3 
  3 Williams, Thomas          16 Alabama Tita             51.29q  2 
  4 Bolden, Anthony           18 Alabama Trac             51.65q  4 
  5 Davis, Keith              17 Mobile City              51.82q  4 
  6 Mixon, Walter             17 Gulf Coast E             52.20q  3 
  7 Anderson, Aaron           18 Alabama Trac             52.44q  1 
  8 Thomas, Brandon           17 Capitol Trac             52.64q  4 
 
Event 554  400 Meter Dash 17-18 Division Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Nixon, Daniel             16 Alabama Heat             49.81  
  2 James, Jeremy             18 Alabama Tita             49.85  
  3 Williams, Thomas          16 Alabama Tita             50.41  
  4 Bolden, Anthony           18 Alabama Trac             50.86  
  5 Mixon, Walter             17 Gulf Coast E             51.06  
  6 Davis, Keith              17 Mobile City              51.90  
  7 Thomas, Brandon           17 Capitol Trac             51.94  
  8 Anderson, Aaron           18 Alabama Trac             52.62  
 
Event 555  800 Meter Run 17-18 Division Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nixon, Daniel             16 Alabama Heat           2:01.07  
  2 Mixon, Walter             17 Gulf Coast E           2:01.47  
  3 Williams, Thomas          16 Alabama Tita           2:03.05  
  4 Ad-darr, Basheer          18 Gulf Coast E           2:05.77  
  5 Robinson, Darius          18 Alabama Heat           2:05.88  
  6 Stoves, Logan             16 Alabama Tita           2:07.03  
  7 Audiss, Thor              17 Unattached             2:10.84  
  8 Riley, Richard            16 Magic City T           2:12.32  
 
Event 556  1500 Meter Run 17-18 Division Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Nixon, Daniel             16 Alabama Heat           4:26.08  
  2 Robinson, Darius          18 Alabama Heat           4:29.68  
  3 Audiss, Thor              17 Unattached             4:32.44  
  4 Riley, Richard            16 Magic City T           4:45.26  
  5 McCaskill, Michael        18 Mobile City            4:45.52  
  6 Covington, Cameron        16 The Thunderb           4:46.07  
 
Event 557  3000 Meter Run 17-18 Division Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Covington, Cameron        16 The Thunderb          10:57.09  
 
Event 558  2000 Meter Steeplechase 17-18 Division Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
  1 Covington, Cameron        16 The Thunderb           7:31.24  
 
Event 560  110 Meter Hurdles 17-18 Division Men
========================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Owens, Tyler              17 Tuscaloosa F             15.13q  1.8  2 
  2 South, Nick               17 North Alabam             15.21q  1.1  1 
  3 Patterson, Timothy        17 Montgomery Y             15.28q  1.8  2 
  4 Kimbrough, Jonathan       18 Cullman City             15.53q  1.1  1 
  5 Wilson, Gregory           18 Alabama Tita             16.09q  1.8  2 
  6 Ambrose, Jeremiah         17 Gulf Coast E             16.24q  1.1  1 
  7 Greer, Sydney             18 Gadsden Burn             16.37q  1.1  1 
  8 Mann, Jonathan            16 Unattached               16.63q  1.8  2 
 
Event 560  110 Meter Hurdles 17-18 Division Men
=====================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Owens, Tyler              17 Tuscaloosa F             15.03   0.1 
  2 South, Nick               17 North Alabam             15.28   0.1 
  3 Kimbrough, Jonathan       18 Cullman City             15.32   0.1 
  4 Patterson, Timothy        17 Montgomery Y             15.40   0.1 
  5 Greer, Sydney             18 Gadsden Burn             16.30   0.1 
  6 Mann, Jonathan            16 Unattached               16.37   0.1 
  7 Ambrose, Jeremiah         17 Gulf Coast E             16.63   0.1 
  8 Wilson, Gregory           18 Alabama Tita             16.69   0.1 
 
Event 561  400 Meter Hurdles 17-18 Division Men
===================================================================
    Name                     Age Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 James, Jeremy             18 Alabama Tita             58.41q  2 
  2 South, Nick               17 North Alabam             58.75q  2 
  3 Chandler, William         18 North Alabam             59.01q  1 
  4 Patterson, Timothy        17 Montgomery Y           1:00.42q  1 
  5 Thomas, Mario             17 Montgomery Y           1:02.20q  1 
  6 Hedges, Jackson           17 Alabama Heat           1:02.29q  2 
  7 Wilson, Gregory           18 Alabama Tita           1:03.59q  1 
  8 Ambrose, Jeremiah         17 Gulf Coast E           1:04.52q  2 
 
Event 561  400 Meter Hurdles 17-18 Division Men
================================================================
    Name                     Age Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 James, Jeremy             18 Alabama Tita             57.25  
  2 South, Nick               17 North Alabam             57.47  
  3 Chandler, William         18 North Alabam             58.44  
  4 Patterson, Timothy        17 Montgomery Y             59.77  
  5 Thomas, Mario             17 Montgomery Y           1:01.21  
  6 Hedges, Jackson           17 Alabama Heat           1:01.72  
  7 Ambrose, Jeremiah         17 Gulf Coast E           1:04.31  
  8 Wilson, Gregory           18 Alabama Tita           1:07.27  
 
Event 562  4x100 Meter Relay 17-18 Division Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 North Alabama Trackers  'A'                           44.63  
  2 Gulf Coast Elite Track Club  'A'                      45.10  
 
Event 563  4x400 Meter Relay 17-18 Division Men
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Alabama Titans  'A'                                 3:28.27  
  2 Gulf Coast Elite Track Club  'A'                    3:30.58  
 
Event 565  High Jump 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Durant, Nigel             18 Tuscaloosa F             2.00m    6-06.75 
  2 Adams, Spencer            18 Unattached               1.90m    6-02.75 
  3 Miller, Bram              17 Unattached               1.90m    6-02.75 
  4 Moore, Kendall            18 Ham                      1.80m    5-10.75 
  5 Mann, Jonathan            16 Unattached               1.80m    5-10.75 
  6 Smith, Tristan            18 Cullman City             1.80m    5-10.75 
  7 Patterson, Timothy        17 Montgomery Y             1.70m    5-07.00 
  8 Evanko, Griffin           17 The Thunderb             1.40m    4-07.00 
 
Event 566  Pole Vault 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 South, Nick               17 North Alabam             4.30m   14-01.25 
  2 Harrelson, Whitt          17 Peak Athleti             4.30m   14-01.25 
  3 Rushing, Jacob            18 Birmingham V             4.15m   13-07.25 
  4 Barrett, Henry            17 Peak Athleti             4.15m   13-07.25 
  5 Parten, Robert            18 aerial assau             4.00m   13-01.50 
  6 Chappel, Andy             17 Peak Athleti             3.85m   12-07.50 
  7 Blackmon, Brett           18 Birmingham V             3.85m   12-07.50 
  8 Urquhart, Jonathan        17 Birmingham V             3.55m   11-07.75 
 
Event 567  Long Jump 17-18 Division Men
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Washington, Eric          17 Unattached               7.18m   NWI  23-06.75 
  2 Durant, Nigel             18 Tuscaloosa F             6.35m   NWI  20-10.00 
  3 Bolden, Anthony           18 Alabama Trac             6.33m   NWI  20-09.25 
  4 Mann, Jonathan            16 Unattached               6.17m   NWI  20-03.00 
  5 Jackson, Jaylan           18 Unattached               6.15m   NWI  20-02.25 
  6 Patterson, Timothy        17 Montgomery Y             5.99m   NWI  19-08.00 
  7 Wiggins, Michael          17 Ham                      5.92m   NWI  19-05.25 
  8 Coleman, Everett          17 Port City Ra             5.31m   NWI  17-05.25 
 
Event 568  Triple Jump 17-18 Division Men
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Durant, Nigel             18 Tuscaloosa F            12.78m   NWI  41-11.25 
  2 Zow, Andrew               16 Unattached              11.49m   NWI  37-08.50 
  3 Otey, William             17 Huntsville M            11.35m   NWI  37-03.00 
  4 Ambrose, Jeremiah         17 Gulf Coast E            11.16m   NWI  36-07.50 
 
Event 569  Shot Put 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Herrod, Daniel            18 Unattached              15.63m   51-03.50 
  2 Jones, Jeremy             16 Alabama Tita            15.60m   51-02.25 
  3 Williams, Eric            16 Capitol Trac            12.97m   42-06.75 
  4 Scholtz, Ethan            16 HilltoppersT            12.12m   39-09.25 
  5 Elrod, Austin             16 Cullman City            11.89m   39-00.25 
  6 Jackson, Tanner           16 Cullman City             9.91m   32-06.25 
 
Event 570  Discus Throw 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Herrod, Daniel            18 Unattached              46.23m     151-08 
  2 Lewis, Mitchell           17 Unattached              45.85m     150-05 
  3 Long, Walker              17 Unattached              44.63m     146-05 
  4 Jowers, Dontavius         17 Huntsville M            43.35m     142-03 
  5 Elrod, Austin             16 Cullman City            38.25m     125-06 
  6 Jackson, Tanner           16 Cullman City            33.77m     110-09 
  7 Scholtz, Ethan            16 HilltoppersT            30.39m      99-08 
 
Event 571  Javelin Throw 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Adams, Spencer            18 Unattached              52.92m     173-07 
  2 Smith, Tristan            18 Cullman City            51.16m     167-10 
  3 Lockhart, Daniel          18 Unattached              49.76m     163-03 
  4 Chandler, William         18 North Alabam            49.31m     161-09 
  5 Jackson, Tanner           16 Cullman City            33.94m     111-04 
 
Event 572  Hammer Throw 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Elrod, Austin             16 Cullman City            43.19m     141-08 
  2 Jackson, Tanner           16 Cullman City            36.90m     121-01 
  3 Scholtz, Ethan            16 HilltoppersT            27.21m      89-03 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.