Join/Renew Now

Results - USATF Snake River Association Junior Olympic Track & Field Championships



         2015 USATF JO National Championship - 6/18/2015 to 6/20/2015          
                     Snake River Association Championships                     
                            Timberline HS Boise, ID                            
                                    Results                                    
 
Event 1  100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
Finals
  1 Jade Huerta                  Pocatello Tr             18.72   NWI 
  2 Karlie Bair                  Unattached               19.26   NWI 
  3 Halle Velasquez              Pocatello Tr             19.48   NWI 
 
Event 2  200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Halle Velasquez              Pocatello Tr             41.56   NWI 
 
Event 3  400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hailey Long                  YMCA Team Id           1:28.67  
  2 Halle Velasquez              Pocatello Tr           1:30.57  
  3 Jade Huerta                  Pocatello Tr           1:32.67  
 
Event 4  800 Meter Run 8 & Under Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Hailey Long                  YMCA Team Id           3:21.14  
 
Event 8  Long Jump 8 & Under Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Karlie Bair                  Unattached               2.56m   NWI   8-04.75 
 
Event 51  100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ezekiel Van Hofwegen         Unattached               17.87  -0.9 
  2 Jonah Wasko                  YMCA Team Id             18.80  -0.9 
  3 McCallen Campbell            Idaho Ice TC             19.46  -0.9 
  4 Brigham Wilson               Unattached               20.16  -0.9 
  5 James Stone                  Pocatello Tr             21.12  -0.9 
  6 Logan Knox                   YMCA Team Id             21.25  -0.9 
 
Event 52  200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Caleb Knox                   YMCA Team Id             41.81  -1.0 
  2 Brigham Wilson               Unattached               42.28  -1.0 
 
Event 53  400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Ezekiel Van Hofwegen         Unattached             1:30.06  
  2 McCallen Campbell            Idaho Ice TC           1:36.34  
  3 Caleb Knox                   YMCA Team Id           1:46.94  
  4 Logan Knox                   YMCA Team Id           1:49.97  
 
Event 54  800 Meter Run 8 & Under Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 McCallen Campbell            Idaho Ice TC           3:16.31  
  2 Caleb Knox                   YMCA Team Id           3:45.27  
 
Event 58  Long Jump 8 & Under Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Ezekiel Van Hofwegen         Unattached               2.96m   NWI   9-08.50 
  2 Jonah Wasko                  YMCA Team Id             2.41m   NWI   7-11.00 
  3 Brigham Wilson               Unattached               1.87m   NWI   6-01.75 
  4 James Stone                  Pocatello Tr             1.63m   NWI   5-04.25 
 
Event 60  Javelin Throw 8 & Under Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jonah Wasko                  YMCA Team Id            12.00m      39-04 
 
Event 102  100 Meter Dash 9-10 Division Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Liberty McColl               YMCA Team Id             16.32   NWI  1 
  2 Adrienne Russell             YMCA Team Id             16.38   NWI  1 
  3 Leora Jones                  YMCA Team Id             16.82  -1.7  2 
  4 Jillian Wasko                YMCA Team Id             16.89  -1.7  2 
  5 Ruby Huerta                  Pocatello Tr             17.22   NWI  1 
  6 Samantha-dominique Del F     Idaho Dash T             17.56  -1.7  2 
  7 Hallie Stone                 Pocatello Tr             17.61   NWI  1 
  8 Josie Nichols                YMCA Team Id             17.84   NWI  1 
  9 Kara Skiles                  YMCA Team Id             19.03   NWI  1 
 
Event 103  200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Liberty McColl               YMCA Team Id             35.35  -1.7 
  2 Samantha-dominique Del F     Idaho Dash T             36.47  -1.7 
  3 Ruby Huerta                  Pocatello Tr             36.81  -1.7 
  4 Josie Nichols                YMCA Team Id             38.86  -1.7 
 
Event 104  400 Meter Dash 9-10 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Adrienne Russell             YMCA Team Id           1:23.43  
  2 Mae Jensen                   YMCA Team Id           1:30.13  
  3 Ruby Huerta                  Pocatello Tr           1:31.00  
 
Event 105  800 Meter Run 9-10 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mae Jensen                   YMCA Team Id           3:22.55  
 
Event 111  Long Jump 9-10 Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Leora Jones                  YMCA Team Id             3.49m   NWI  11-05.50 
  2 Hallie Stone                 Pocatello Tr             3.29m   NWI  10-09.50 
  3 Samantha-dominique Del F     Idaho Dash T             2.99m   NWI   9-09.75 
  4 Jillian Wasko                YMCA Team Id             2.89m   NWI   9-05.75 
  5 Josie Nichols                YMCA Team Id             2.87m   NWI   9-05.00 
  6 Adrienne Russell             YMCA Team Id             2.58m   NWI   8-05.75 
  7 Kara Skiles                  YMCA Team Id             2.44m   NWI   8-00.25 
 
Event 112  Shot Put 9-10 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jillian Wasko                YMCA Team Id             5.61m   18-05.00 
 
Event 152  100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Gatlin Bair                  Unattached               15.17  -1.5 
  2 Carson Christensen           Pocatello Tr             15.51  -1.5 
  3 Camden Hyde                  YMCA Team Id             15.60  -1.5 
 
Event 153  200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Chayse Sloan                 YMCA Team Id             31.12  -0.4 
  2 Andrew Ringert               YMCA Team Id             38.07  -0.4 
  3 Treyson Davis                YMCA Team Id             38.90  -0.4 
  4 Camden Hyde                  YMCA Team Id             39.10  -0.4 
 
Event 154  400 Meter Dash 9-10 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chayse Sloan                 YMCA Team Id           1:08.29  
  2 Carson Christensen           Pocatello Tr           1:16.74  
  3 Bryce Wilson                 Unattached             1:17.82  
  4 Andrew Ringert               YMCA Team Id           1:21.24  
 
Event 155  800 Meter Run 9-10 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Chayse Sloan                 YMCA Team Id           2:45.30  
  2 Andrew Ringert               YMCA Team Id           2:56.49  
  3 Cody Long                    YMCA Team Id           3:02.63  
  4 Bryce Wilson                 Unattached             3:03.00  
 
Event 156  1500 Meter Run 9-10 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Noe Kemper                   Unattached             5:51.69  
  2 Kyle Atkinson                YMCA Team Id           5:54.89  
  3 Cody Long                    YMCA Team Id           5:55.51  
  4 Treyson Davis                YMCA Team Id           6:21.92  
 
Event 160  High Jump 9-10 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Gatlin Bair                  Unattached               1.25m    4-01.25 
  2 Bryce Wilson                 Unattached               1.10m    3-07.25 
 
Event 161  Long Jump 9-10 Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Gatlin Bair                  Unattached               4.12m   NWI  13-06.25 
  2 Carson Christensen           Pocatello Tr             3.52m   NWI  11-06.75 
  3 Treyson Davis                YMCA Team Id             3.03m   NWI   9-11.25 
  4 Bryce Wilson                 Unattached               2.98m   NWI   9-09.50 
  5 Camden Hyde                  YMCA Team Id             2.95m   NWI   9-08.25 
 
Event 162  Shot Put 9-10 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Bryce Wilson                 Unattached               6.16m   20-02.50 
 
Event 164  Triathlon 9-10 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Bryce Wilson                 Unattached                 402  
 
Event 164  Triathlon: #1 400 Meter Dash 9-10 Division Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryce Wilson                 Unattached             1:25.18  
 
Event 164  Triathlon: #2 Shot Put 9-10 Division Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bryce Wilson                 Unattached               5.90m   19-04.25    243
 
Event 164  Triathlon: #3 High Jump 9-10 Division Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bryce Wilson                 Unattached               1.15m    3-09.25    159
 
Event 202  100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Malia McColl                 YMCA Team Id             14.36   NWI 
  2 Charity Wilson               Unattached               15.17   NWI 
  3 Kaila Mederios               YMCA Team Id             15.44   NWI 
  4 Paris Skiles                 YMCA Team Id             16.28   NWI 
 
Event 203  200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Malia McColl                 YMCA Team Id             29.83   0.3 
  2 Kaila Mederios               YMCA Team Id             32.37   0.3 
  3 Kaleena Narus                YMCA Team Id             38.21   0.3 
 
Event 204  400 Meter Dash 11-12 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kaleena Narus                YMCA Team Id           1:20.38  
 
Event 205  800 Meter Run 11-12 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Morgan Christensen           Pocatello Tr           2:55.98  
  2 Zoe Mills                    YMCA Team Id           3:13.69  
 
Event 206  1500 Meter Run 11-12 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Liesl Gerlach                Idaho Ice TC           6:05.27  
  2 Zoe Mills                    YMCA Team Id           6:23.42  
  3 Perry Kemper                 Unattached             7:06.55  
 
Event 207  3000 Meter Run 11-12 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Liesl Gerlach                Idaho Ice TC          14:53.00  
 
Event 209  80 Meter Hurdles 11-12 Division Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Morgan Christensen           Pocatello Tr             17.20   NWI 
 
Event 213  High Jump 11-12 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charity Wilson               Unattached               1.30m    4-03.25 
 
Event 214  Long Jump 11-12 Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Kaila Mederios               YMCA Team Id             3.71m   NWI  12-02.25 
  2 Paris Skiles                 YMCA Team Id             3.26m   NWI  10-08.50 
  3 Zoe Mills                    YMCA Team Id             3.10m   NWI  10-02.00 
  4 Charity Wilson               Unattached               2.90m   NWI   9-06.25 
 
Event 215  Shot Put 11-12 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Charity Wilson               Unattached               8.12m   26-07.75 
  2 Madelynn Wattles             YMCA Team Id             7.62m   25-00.00 
 
Event 216  Discus Throw 11-12 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Madelynn Wattles             YMCA Team Id            19.00m      62-04 
 
Event 218  Outdoor Pentathlon 11-12 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Charity Wilson               Unattached                1692  
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Charity Wilson               Unattached               17.75   NWI    391
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #2 High Jump 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Charity Wilson               Unattached               1.25m    4-01.25    359
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #3 Shot Put 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Charity Wilson               Unattached               7.79m   25-06.75    386
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Charity Wilson               Unattached               3.87m   NWI  12-08.50    279
 
Event 218  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Charity Wilson               Unattached             3:10.06     277
 
Event 252  100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 James Honell                 Idaho Dash T             15.36   NWI 
  2 Heath Owens                  Unattached               15.83   NWI 
 
Event 253  200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Jaxon Bair                   Unattached               28.13  -3.4 
  2 Keegan Croteau               Unattached               28.19  -3.4 
  3 Matthew Christensen          Pocatello Tr             31.56  -3.4 
  4 James Honell                 Idaho Dash T             33.80  -3.4 
  5 Heath Owens                  Unattached               34.03  -3.4 
  6 Jason Honell                 Idaho Dash T             37.35  -3.4 
 
Event 254  400 Meter Dash 11-12 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Keegan Croteau               Unattached             1:00.46  
 
Event 255  800 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Keegan Oyler                 Unattached             2:16.18  
 
Event 256  1500 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cameron Swenson              YMCA Team Id           5:30.33  
  1 Abrahm Rogers                YMCA Team Id           5:30.33  
 
Event 257  3000 Meter Run 11-12 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cameron Swenson              YMCA Team Id          12:01.00  
 
Event 259  80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Matthew Christensen          Pocatello Tr             16.36   NWI 
  2 Jason Honell                 Idaho Dash T             16.96   NWI 
 
Event 263  High Jump 11-12 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jaxon Bair                   Unattached               1.50m    4-11.00 
 
Event 264  Long Jump 11-12 Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Jaxon Bair                   Unattached               5.00m   NWI  16-05.00 
  2 James Honell                 Idaho Dash T             4.15m   NWI  13-07.50 
  3 Matthew Christensen          Pocatello Tr             3.99m   NWI  13-01.25 
  4 Heath Owens                  Unattached               3.70m   NWI  12-01.75 
 
Event 268  Outdoor Pentathlon 11-12 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jason Honell                 Idaho Dash T               372  
 
Event 268  Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jason Honell                 Idaho Dash T             21.20  -2.9    105
 
Event 268  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jason Honell                 Idaho Dash T             4.20m   13-09.50    145
 
Event 268  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jason Honell                 Idaho Dash T             0.90m    2-11.50     39
 
Event 268  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jason Honell                 Idaho Dash T             3.05m   NWI  10-00.25     72
 
Event 268  Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jason Honell                 Idaho Dash T           7:38.29      11
 
Event 302  100 Meter Dash 13-14 Division Girls
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Sadie Eddington              Pocatello Tr             14.30  -3.5  1 
  2 Alexandra-marie Del Fier     Idaho Dash T             14.41  -2.0  2 
  3 Madilyn Zink                 Pocatello Tr             14.58  -2.0  2 
  4 Emily Stimpson               YMCA Team Id             14.83  -2.0  2 
  5 Ashlyn Cormier               Idaho Dash T             14.93  -3.5  1 
  6 Maele Christensen            Pocatello Tr             15.06  -3.5  1 
  7 Ava Jones                    YMCA Team Id             15.47  -3.5  1 
  8 Rachel Scuri                 Idaho Dash T             19.10  -2.0  2 
  9 Lauren Roberts               Idaho Ice TC             19.20  -3.5  1 
 
Event 303  200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Emily Stimpson               YMCA Team Id             29.89  -2.1 
  2 Sadie Eddington              Pocatello Tr             30.31  -2.1 
  3 Rachel Scuri                 Idaho Dash T             40.64  -2.1 
  4 Lauren Roberts               Idaho Ice TC             41.00  -2.1 
 
Event 304  400 Meter Dash 13-14 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Madilyn Zink                 Pocatello Tr           1:10.16  
  2 Ava Jones                    YMCA Team Id           1:15.26  
  3 Lauren Roberts               Idaho Ice TC           1:16.00  
 
Event 305  800 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosina Machu-Shuri           YMCA Team Id           2:53.13  
  2 Zoe Christensen              Pocatello Tr           3:07.26  
  3 Alyssa Cusack                Pocatello Tr           3:24.62  
 
Event 306  1500 Meter Run 13-14 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Rosina Machu-Shuri           YMCA Team Id           5:37.80  
  2 Rebecca Bodine               Idaho Dash T           5:55.06  
 
Event 309  100 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Madilyn Zink                 Pocatello Tr             18.28   NWI 
 
Event 315  Pole Vault 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maura Kido                   YMCA Team Id             2.90m    9-06.25 
 
Event 316  Long Jump 13-14 Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Maele Christensen            Pocatello Tr             4.60m   NWI  15-01.25 
  2 Alexandra-marie Del Fier     Idaho Dash T             4.51m   NWI  14-09.75 
  3 Kayla Shubert                YMCA Team Id             4.29m   NWI  14-01.00 
  4 Zoe Christensen              Pocatello Tr             3.71m   NWI  12-02.25 
  5 Alyssa Cusack                Pocatello Tr             3.33m   NWI  10-11.25 
 
Event 318  Shot Put 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ashlyn Cormier               Idaho Dash T            10.24m   33-07.25 
  2 Taylin Yasinski              YMCA Team Id             9.92m   32-06.50 
  3 Veronica Keeton              YMCA Team Id             7.05m   23-01.75 
  4 Alexandra-marie Del Fier     Idaho Dash T             5.96m   19-06.75 
 
Event 319  Discus Throw 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Ashlyn Cormier               Idaho Dash T            30.14m      98-11 
  2 Taylin Yasinski              YMCA Team Id            19.18m      62-11 
  3 Veronica Keeton              YMCA Team Id            19.12m      62-09 
 
Event 321  Outdoor Pentathlon 13-14 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Alexandra-marie Del Fier     Idaho Dash T              1775  
  2 Kayla Shubert                YMCA Team Id              1644  
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Alexandra-marie Del Fier     Idaho Dash T             19.17   NWI    375
  2 Kayla Shubert                YMCA Team Id             22.86   NWI    109
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kayla Shubert                YMCA Team Id             8.28m   27-02.00    417
  2 Alexandra-marie Del Fier     Idaho Dash T             6.22m   20-05.00    285
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Alexandra-marie Del Fier     Idaho Dash T             1.20m    3-11.25    312
  1 Kayla Shubert                YMCA Team Id             1.20m    3-11.25    312
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Alexandra-marie Del Fier     Idaho Dash T             4.48m   NWI  14-08.50    423
  2 Kayla Shubert                YMCA Team Id             4.33m   NWI  14-02.50    386
 
Event 321  Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kayla Shubert                YMCA Team Id           2:54.28     420
  2 Alexandra-marie Del Fier     Idaho Dash T           2:58.46     380
 
Event 352  100 Meter Dash 13-14 Division Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Lucas Caballero              YMCA Team Id             12.85  -0.9  2 
  2 Nicholas Harris              Idaho Dash T             12.90   NWI  1 
  3 Bradley Crist                YMCA Team Id             12.90   NWI  1 
  4 Peyton Bair                  Unattached               13.07  -0.9  2 
  5 Xavier West                  YMCA Team Id             13.11   NWI  1 
  6 Dayne Streeper               Pocatello Tr             13.19   NWI  1 
  7 Diego Sekiyama-Nava          YMCA Team Id             13.31  -0.9  2 
  8 Devon Long                   YMCA Team Id             13.99   NWI  1 
  9 Trevor Mederios              YMCA Team Id             14.47  -0.9  2 
 
Event 353  200 Meter Dash 13-14 Division Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Dayne Streeper               Pocatello Tr             28.15  -1.8  2 
  2 Devon Long                   YMCA Team Id             29.05  -1.2  1 
  3 Trevor Mederios              YMCA Team Id             31.43  -1.8  2 
  4 Peyton Bair                  Unattached               31.52  -1.8  2 
  5 Xavier West                  YMCA Team Id             31.86  -1.8  2 
  6 Bradley Crist                YMCA Team Id             32.00  -1.8  2 
  7 Henry Cecil                  YMCA Team Id             33.00  -1.2  1 
  8 Nicholas Harris              Idaho Dash T             33.02  -1.2  1 
  9 Matthew Gates                YMCA Team Id             34.00  -1.2  1 
 
Event 354  400 Meter Dash 13-14 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Josh Nichols                 YMCA Team Id           1:00.06  
  2 Lucas Caballero              YMCA Team Id           1:00.37  
  3 Peyton Bair                  Unattached             1:01.08  
  4 Diego Sekiyama-Nava          YMCA Team Id           1:04.50  
  5 Domenic Ghiorso              YMCA Team Id           1:13.09  
 
Event 355  800 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cameron Alder                Pocatello Tr           2:25.71  
  2 Christian Bothwell           Idaho Ice TC           2:36.60  
 
Event 356  1500 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cameron Alder                Pocatello Tr           4:59.35  
  2 Hayden Bostrom               YMCA Team Id           5:13.39  
  3 Christian Bothwell           Idaho Ice TC           5:20.92  
  4 Isaac Villalobos             YMCA Team Id           5:22.00  
 
Event 357  3000 Meter Run 13-14 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Cameron Alder                Pocatello Tr          11:03.00  
  2 Christian Bothwell           Idaho Ice TC          12:13.00  
 
Event 359  100 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Diego Sekiyama-Nava          YMCA Team Id             16.63  -2.2 
  2 Henry Cecil                  YMCA Team Id             16.73  -2.2 
 
Event 360  200 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Diego Sekiyama-Nava          YMCA Team Id             29.2h   NWI 
  2 Henry Cecil                  YMCA Team Id             29.4h   NWI 
 
Event 364  High Jump 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Peyton Bair                  Unattached               1.55m    5-01.00 
  2 Henry Cecil                  YMCA Team Id             1.40m    4-07.00 
  3 Devon Long                   YMCA Team Id             1.30m    4-03.25 
 
Event 365  Pole Vault 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Xavier West                  YMCA Team Id             2.92m    9-07.00 
 
Event 366  Long Jump 13-14 Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Peyton Bair                  Unattached               5.35m   NWI  17-06.75 
  2 Josh Nichols                 YMCA Team Id             5.34m   NWI  17-06.25 
  3 Bradley Crist                YMCA Team Id             5.19m   NWI  17-00.50 
  4 Lucas Caballero              YMCA Team Id             5.11m   NWI  16-09.25 
  5 Jacob Hardcastle-Peterse     YMCA Team Id             4.35m   NWI  14-03.25 
  6 Devon Long                   YMCA Team Id             4.20m   NWI  13-09.50 
 
Event 367  Triple Jump 13-14 Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Josh Nichols                 YMCA Team Id            11.10m   NWI  36-05.00 
  2 Lucas Caballero              YMCA Team Id            10.78m   NWI  35-04.50 
 
Event 369  Discus Throw 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jacob Hardcastle-Peterse     YMCA Team Id            29.63m      97-02 
 
Event 370  Javelin Throw 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Cameron Alder                Pocatello Tr            20.44m      67-01 
 
Event 402  100 Meter Dash 15-16 Division Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dena Shaffstall - Lassos     YMCA Team Id             13.48  -2.0 
  2 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id             14.01  -2.0 
  3 Gabrielle-ann Del Fierro     Idaho Dash T             14.75  -2.0 
  4 Natalie White                YMCA Team Id             14.80  -2.0 
  5 Elizabeth Percuoco           YMCA Team Id             14.85  -2.0 
 
Event 403  200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Dena Shaffstall - Lassos     YMCA Team Id             30.60  -1.8 
  2 Hanna Long                   YMCA Team Id             31.25  -1.8 
  3 Gabrielle-ann Del Fierro     Idaho Dash T             31.52  -1.8 
  4 Kirsys Campbell              Idaho Ice TC             32.87  -1.8 
  5 Natalie White                YMCA Team Id             32.89  -1.8 
  6 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id             33.00  -1.8 
 
Event 404  400 Meter Dash 15-16 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirsys Campbell              Idaho Ice TC           1:08.19  
  2 Hanna Long                   YMCA Team Id           1:09.00  
 
Event 405  800 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Kirsys Campbell              Idaho Ice TC           2:34.81  
  2 Hanna Long                   YMCA Team Id           2:58.57  
  3 Eve Jensen                   YMCA Team Id           2:58.59  
 
Event 406  1500 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eve Jensen                   YMCA Team Id           5:04.50  
 
Event 407  3000 Meter Run 15-16 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Eve Jensen                   YMCA Team Id          11:04.00  
 
Event 410  100 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Maranda Thompson             YMCA Team Id             18.17   NWI 
  2 Victoria Herrera             Idaho Dash T             21.66   NWI 
 
Event 415  High Jump 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Victoria Herrera             Idaho Dash T             1.45m    4-09.00 
  2 Elizabeth Percuoco           YMCA Team Id             1.42m    4-07.75 
 
Event 416  Pole Vault 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Auby Barr                    YMCA Team Id             3.35m   10-11.75 
  2 Paige Dallmann               Unattached               3.05m   10-00.00 
  3 Cheyenne Chapman             SnakeRiverAs             2.90m    9-06.25 
  4 Megan Shubert                YMCA Team Id             2.59m    8-06.00 
  4 Sierra Kiser                 YMCA Team Id             2.59m    8-06.00 
  6 Maranda Thompson             YMCA Team Id            J2.59m    8-06.00 
  7 Annie Vigil                  YMCA Team Id             2.50m    8-02.50 
  8 Annalea Black                YMCA Team Id             2.45m    8-00.50 
 
Event 417  Long Jump 15-16 Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Destiny Pratt                YMCA Team Id             5.30m   NWI  17-04.75 
  2 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id             4.78m   NWI  15-08.25 
  3 Gabrielle-ann Del Fierro     Idaho Dash T             4.27m   NWI  14-00.25 
  4 Victoria Herrera             Idaho Dash T             4.17m   NWI  13-08.25 
  5 Emma Gingerich               Idaho Dash T             4.12m   NWI  13-06.25 
 
Event 418  Triple Jump 15-16 Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Destiny Pratt                YMCA Team Id            11.15m   NWI  36-07.00 
  2 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id            10.27m   NWI  33-08.50 
  3 Gabrielle-ann Del Fierro     Idaho Dash T             9.15m   NWI  30-00.25 
  4 Emma Gingerich               Idaho Dash T             8.79m   NWI  28-10.25 
 
Event 419  Shot Put 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maret Pratt                  Idaho Dash T             7.76m   25-05.50 
  2 Emily Oldham                 Unattached               7.51m   24-07.75 
 
Event 420  Discus Throw 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Emily Oldham                 Unattached              23.73m      77-10 
  2 Maret Pratt                  Idaho Dash T            22.90m      75-01 
 
Event 421  Javelin Throw 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Maret Pratt                  Idaho Dash T            18.82m      61-09 
  2 Hanna Long                   YMCA Team Id            13.01m      42-08 
 
Event 423  Heptathlon 15-16 Division Girls
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Megan Shubert                YMCA Team Id              2784  
  2 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id              2600  
 
Event 423  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles 15-16 Division Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id             19.09   NWI    382
  2 Megan Shubert                YMCA Team Id             19.54   NWI    341
 
Event 423  Heptathlon: #2 High Jump 15-16 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Megan Shubert                YMCA Team Id             1.37m    4-06.00    481
  1 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id             1.37m    4-06.00    481
 
Event 423  Heptathlon: #3 Shot Put 15-16 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Megan Shubert                YMCA Team Id             7.38m   24-02.50    359
  2 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id             6.41m   21-00.50    297
 
Event 423  Heptathlon: #4 200 Meter Dash 15-16 Division Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id             30.07  -2.5    477
  2 Megan Shubert                YMCA Team Id             30.19  -2.5    469
 
Event 423  Heptathlon: #5 Long Jump 15-16 Division Girls Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id             4.55m   NWI  14-11.25    441
  2 Megan Shubert                YMCA Team Id             4.36m   NWI  14-03.75    393
 
Event 423  Heptathlon: #6 Javelin Throw 15-16 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Megan Shubert                YMCA Team Id            23.58m      77-04    356
  2 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id            17.64m      57-10    245
 
Event 423  Heptathlon: #7 800 Meter Run 15-16 Division Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Megan Shubert                YMCA Team Id           2:57.85     385
  2 Elysia Marie Giles           YMCA Team Id           3:10.06     277
 
Event 452  100 Meter Dash 15-16 Division Boys
========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H#
========================================================================
  1 Ryan Tenn                    Idaho Dash T             11.99  -2.8  1 
  2 Jaymon Nesmith               YMCA Team Id             12.26  -2.8  1 
  3 Isaac White                  YMCA Team Id             12.30  -1.7  2 
  4 Jaren Bothwell               Idaho Ice TC             13.21  -1.7  2 
  5 Nick Hernandez               Pocatello Tr             13.25  -1.7  2 
  6 Joshua England               YMCA Team Id             13.32  -2.8  1 
  7 Griffin McMahon              Idaho Dash T             13.59  -2.8  1 
  8 Jalen Chan                   YMCA Team Id             14.90  -1.7  2 
  9 Brady Miran                  YMCA Team Id             18.32  -1.7  2 
 
Event 453  200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Ryan Tenn                    Idaho Dash T             23.91  -0.8 
  2 Jaymon Nesmith               YMCA Team Id             24.79  -0.8 
  3 Isaac White                  YMCA Team Id             25.27  -0.8 
  4 Jaren Bothwell               Idaho Ice TC             26.83  -0.8 
  5 Nick Hernandez               Pocatello Tr             27.65  -0.8 
 
Event 454  400 Meter Dash 15-16 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Jaren Bothwell               Idaho Ice TC             59.52  
  2 Jalen Chan                   YMCA Team Id           1:08.46  
  3 Henry Raff                   Idaho Ice TC           1:09.00  
 
Event 455  800 Meter Run 15-16 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Preston Jones                YMCA Team Id           2:23.18  
  2 Henry Raff                   Idaho Ice TC           2:24.00  
 
Event 456  1500 Meter Run 15-16 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Preston Jones                YMCA Team Id           4:42.71  
 
Event 460  110 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tanner O'Farrell             Idaho Dash T             18.31  -0.4 
  2 Trenton Cluff                YMCA Team Id             18.94  -0.4 
  3 Jaydon Green                 YMCA Team Id             19.01  -0.4 
 
Event 461  400 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Tanner O'Farrell             Idaho Dash T           1:08.0h  
  2 Trenton Cluff                YMCA Team Id           1:15.8h  
 
Event 465  High Jump 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Luke Stevens                 YMCA Team Id             1.65m    5-05.00 
  2 Britt Ipsen                  YMCA Team Id             1.62m    5-03.75 
 
Event 467  Long Jump 15-16 Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Britt Ipsen                  YMCA Team Id             6.57m   NWI  21-06.75 
  2 Jaren Bothwell               Idaho Ice TC             5.18m   NWI  17-00.00 
  3 Brady Miran                  YMCA Team Id             3.14m   NWI  10-03.75 
  4 Jaydon Green                 YMCA Team Id             3.12m   NWI  10-03.00 
 
Event 468  Triple Jump 15-16 Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Britt Ipsen                  YMCA Team Id            13.58m   NWI  44-06.75 
  2 Joshua England               YMCA Team Id            11.35m   NWI  37-03.00 
  3 Jaydon Green                 YMCA Team Id            11.30m   NWI  37-01.00 
 
Event 469  Shot Put 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Griffin McMahon              Idaho Dash T            10.73m   35-02.50 
  2 Nathan Sundquist             YMCA Team Id             8.58m   28-01.75 
 
Event 470  Discus Throw 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Griffin McMahon              Idaho Dash T            32.95m     108-01 
  2 Nathan Sundquist             YMCA Team Id            29.15m      95-08 
 
Event 502  100 Meter Dash 17-18 Division Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Tristin Bowens               YMCA Team Id             12.95  -2.1 
  2 Madeline Dustin              YMCA Team Id             13.10  -2.1 
  3 Payton Jolley                Idaho Dash T             13.48  -2.1 
  4 Taylor Kessler               YMCA Team Id             13.59  -2.1 
  5 Mckenna Dustin               YMCA Team Id             13.76  -2.1 
  6 Austie Taylor                YMCA Team Id             14.40  -2.1 
  7 Karly Mayo                   YMCA Team Id             14.45  -2.1 
  8 Allyssa Miran                YMCA Team Id             15.00  -2.1 
 
Event 503  200 Meter Dash 17-18 Division Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Madeline Dustin              YMCA Team Id             27.23  -2.0 
  2 Tristin Bowens               YMCA Team Id             27.98  -2.0 
  3 Payton Jolley                Idaho Dash T             28.81  -2.0 
  4 Austie Taylor                YMCA Team Id             29.00  -2.0 
  5 Taylor Kessler               YMCA Team Id             29.40  -2.0 
 
Event 504  400 Meter Dash 17-18 Division Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Allyssa Miran                YMCA Team Id           1:14.00  
  2 Madeline Dustin              YMCA Team Id           1:15.00  
 
Event 510  100 Meter Hurdles 17-18 Division Women
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Allyssa Miran                YMCA Team Id             16.20   NWI 
  2 Tabitha Claiborne            Idaho Dash T             19.13   NWI 
  3 Karly Mayo                   YMCA Team Id             19.20   NWI 
 
Event 515  High Jump 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kolbi Sims                   YMCA Team Id             1.50m    4-11.00 
 
Event 516  Pole Vault 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Mckenna Dustin               YMCA Team Id             2.75m    9-00.25 
 
Event 517  Long Jump 17-18 Division Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Payton Jolley                Idaho Dash T             5.02m   NWI  16-05.75 
  2 Tristin Bowens               YMCA Team Id             4.90m   NWI  16-01.00 
  3 Tabitha Claiborne            Idaho Dash T             4.64m   NWI  15-02.75 
  4 Allyssa Miran                YMCA Team Id             4.58m   NWI  15-00.50 
  5 Kolbi Sims                   YMCA Team Id             4.50m   NWI  14-09.25 
 
Event 518  Triple Jump 17-18 Division Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Tabitha Claiborne            Idaho Dash T             9.49m   NWI  31-01.75 
 
Event 519  Shot Put 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kendra Noneman               Empire Track            10.50m   34-05.50 
  2 Chloe Oldham                 Unattached               9.47m   31-01.00 
  3 Paige Shepherd               Idaho Dash T             8.33m   27-04.00 
 
Event 520  Discus Throw 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Berkli Knapp                 Unattached              32.40m     106-03 
  2 Paige Shepherd               Idaho Dash T            31.69m     104-00 
  3 Kendra Noneman               Empire Track            28.68m      94-01 
  4 Chloe Oldham                 Unattached              26.36m      86-06 
 
Event 521  Javelin Throw 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Chloe Oldham                 Unattached              23.51m      77-01 
  2 Paige Shepherd               Idaho Dash T            19.35m      63-06 
 
Event 522  Hammer Throw 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kendra Noneman               Empire Track            34.84m     114-04 
 
Event 523  Heptathlon 17-18 Division Women
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Emma Cole                    YMCA Team Id              3322  
  2 Lindsey Schmidt              YMCA Team Id              3314  
  3 Kolbi Sims                   YMCA Team Id              2978  
  4 Mikaela Sawyer               YMCA Team Id              2929  
 
Event 523  Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles 17-18 Division Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Emma Cole                    YMCA Team Id             15.60   NWI    764
  2 Lindsey Schmidt              YMCA Team Id             16.11   NWI    701
  3 Kolbi Sims                   YMCA Team Id             16.16   NWI    695
  4 Mikaela Sawyer               YMCA Team Id             16.18   NWI    692
 
Event 523  Heptathlon: #2 High Jump 17-18 Division Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lindsey Schmidt              YMCA Team Id             1.53m    5-00.25    655
  2 Emma Cole                    YMCA Team Id             1.32m    4-04.00    429
  3 Kolbi Sims                   YMCA Team Id             1.30m    4-03.25    409
  4 Mikaela Sawyer               YMCA Team Id             1.29m    4-02.75    399
 
Event 523  Heptathlon: #3 Shot Put 17-18 Division Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emma Cole                    YMCA Team Id             7.32m   24-00.25    356
  2 Lindsey Schmidt              YMCA Team Id             7.19m   23-07.25    347
  3 Kolbi Sims                   YMCA Team Id             7.17m   23-06.25    346
  4 Mikaela Sawyer               YMCA Team Id             7.16m   23-06.00    345
 
Event 523  Heptathlon: #4 200 Meter Dash 17-18 Division Women Heptathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Emma Cole                    YMCA Team Id             28.36  -2.5    603
  2 Lindsey Schmidt              YMCA Team Id             29.25  -2.5    536
  3 Kolbi Sims                   YMCA Team Id             29.40  -2.5    525
  4 Mikaela Sawyer               YMCA Team Id             29.45  -2.5    521
 
Event 523  Heptathlon: #5 Long Jump 17-18 Division Women Heptathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Emma Cole                    YMCA Team Id             4.88m   NWI  16-00.25    527
  2 Lindsey Schmidt              YMCA Team Id             4.35m   NWI  14-03.25    391
  3 Kolbi Sims                   YMCA Team Id             4.30m   NWI  14-01.25    379
  4 Mikaela Sawyer               YMCA Team Id             4.29m   NWI  14-01.00    376
 
Event 523  Heptathlon: #6 Javelin Throw 17-18 Division Women Heptathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Emma Cole                    YMCA Team Id            17.29m      56-09    239
  2 Lindsey Schmidt              YMCA Team Id            16.98m      55-08    233
  3 Kolbi Sims                   YMCA Team Id            16.78m      55-01    229
  4 Mikaela Sawyer               YMCA Team Id            15.80m      51-10    211
 
Event 523  Heptathlon: #7 800 Meter Run 17-18 Division Women Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lindsey Schmidt              YMCA Team Id           2:51.20     451
  2 Emma Cole                    YMCA Team Id           2:55.94     404
  3 Kolbi Sims                   YMCA Team Id           2:56.89     395
  4 Mikaela Sawyer               YMCA Team Id           2:57.85     385
 
Event 552  100 Meter Dash 17-18 Division Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Wesley Loertscher            YMCA Team Id             11.99  -2.1 
 
Event 553  200 Meter Dash 17-18 Division Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Caleb Hardy                  Idaho Dash T             23.55   NWI 
 
Event 554  400 Meter Dash 17-18 Division Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Caleb Hardy                  Idaho Dash T             51.32  
  2 Anthony Ghiorso              YMCA Team Id             55.97  
 
Event 555  800 Meter Run 17-18 Division Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Adrian Jones                 Idaho Dash T           2:16.70  
 
Event 558  2000 Meter Steeplechase 17-18 Division Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Adrian Jones                 Idaho Dash T           7:02.00  
 
Event 560  110 Meter Hurdles 17-18 Division Men
=====================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind
=====================================================================
  1 Andre Jones                  Idaho Dash T             15.55  -0.4 
  2 Eric Hust                    YMCA Team Id             15.80  -0.4 
 
Event 561  400 Meter Hurdles 17-18 Division Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Andre Jones                  Idaho Dash T           1:04.6h  
  2 Eric Hust                    YMCA Team Id           1:05.00  
 
Event 566  Pole Vault 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Wesley Loertscher            YMCA Team Id             3.66m   12-00.00 
  2 Jonatahn Herrera             Unattached               3.60m   11-09.75 
  2 Daniel Owen                  Unattached               3.60m   11-09.75 
  4 Josh Miller                  YMCA Team Id             3.50m   11-05.75 
 
Event 567  Long Jump 17-18 Division Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Eric Hust                    YMCA Team Id             6.00m   NWI  19-08.25 
  2 Damion Burnett               YMCA Team Id             5.50m   NWI  18-00.50 
 
Event 568  Triple Jump 17-18 Division Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Damion Burnett               YMCA Team Id            13.20m   NWI  43-03.75 
 
Event 569  Shot Put 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kevin Ketterling             Unattached              14.83m   48-08.00 
  2 Zachary Andrew               Empire Track            14.73m   48-04.00 
  3 Lane Holtrop                 YMCA Team Id            13.14m   43-01.50 
 
Event 570  Discus Throw 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Kevin Ketterling             Unattached              48.66m     159-08 
  2 Zachary Andrew               Empire Track            42.40m     139-01 
  3 Dylan Buffenbarger           Idaho Dash T            39.69m     130-02 
  4 Lane Holtrop                 YMCA Team Id            38.02m     124-09 
 
Event 571  Javelin Throw 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Eric Hust                    YMCA Team Id            36.08m     118-04 
  2 Lane Holtrop                 YMCA Team Id            36.02m     118-02 
 
Event 572  Hammer Throw 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Zachary Andrew               Empire Track            50.20m     164-08 
  2 Lane Holtrop                 YMCA Team Id            49.50m     162-05 
 
Event 573  Decathlon 17-18 Division Men
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Wesley Loertscher            YMCA Team Id              5126  
  2 Jakota Brown                 YMCA Team Id              4961  
  3 Max Weitz                    YMCA Team Id              4957  
  4 Tyler Goodsell               YMCA Team Id              4703  
  5 Cameron Wilkey               YMCA Team Id              2523  
 
Event 573  Decathlon: #1 100 Meter Dash 17-18 Division Men Decathlon
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wesley Loertscher            YMCA Team Id             11.67   NWI    717
  2 Max Weitz                    YMCA Team Id             11.94   NWI    663
  3 Tyler Goodsell               YMCA Team Id             12.06   NWI    639
  4 Jakota Brown                 YMCA Team Id             12.20   NWI    612
  5 Cameron Wilkey               YMCA Team Id             12.86   NWI    492
 
Event 573  Decathlon: #2 Long Jump 17-18 Division Men Decathlon
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Max Weitz                    YMCA Team Id             6.03m   NWI  19-09.50    593
  2 Tyler Goodsell               YMCA Team Id             5.94m   NWI  19-06.00    574
  3 Jakota Brown                 YMCA Team Id             5.90m   NWI  19-04.25    565
  4 Wesley Loertscher            YMCA Team Id             5.88m   NWI  19-03.50    561
  5 Cameron Wilkey               YMCA Team Id             4.45m   NWI  14-07.25    281
 
Event 573  Decathlon: #3 Shot Put 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Max Weitz                    YMCA Team Id            10.41m   34-02.00    510
  2 Wesley Loertscher            YMCA Team Id            10.36m   34-00.00    507
  3 Jakota Brown                 YMCA Team Id             9.21m   30-02.75    438
  4 Cameron Wilkey               YMCA Team Id             7.36m   24-01.75    328
  5 Tyler Goodsell               YMCA Team Id             7.07m   23-02.50    311
 
Event 573  Decathlon: #4 High Jump 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Max Weitz                    YMCA Team Id             1.80m    5-10.75    627
  2 Tyler Goodsell               YMCA Team Id             1.65m    5-05.00    504
  2 Wesley Loertscher            YMCA Team Id             1.65m    5-05.00    504
  4 Jakota Brown                 YMCA Team Id             1.60m    5-03.00    464
  5 Cameron Wilkey               YMCA Team Id             1.25m    4-01.25    218
 
Event 573  Decathlon: #5 400 Meter Dash 17-18 Division Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyler Goodsell               YMCA Team Id             54.70     611
  2 Jakota Brown                 YMCA Team Id             54.83     606
  3 Max Weitz                    YMCA Team Id             57.82     490
  4 Wesley Loertscher            YMCA Team Id             59.44     432
  5 Cameron Wilkey               YMCA Team Id           1:05.99     232
 
Event 573  Decathlon: #6 110 Meter Hurdles 17-18 Division Men Decathlon
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Max Weitz                    YMCA Team Id             16.44  -1.9  1    684
  2 Tyler Goodsell               YMCA Team Id             16.45  -1.9  1    683
  3 Jakota Brown                 YMCA Team Id             16.58  -2.7  2    669
  4 Wesley Loertscher            YMCA Team Id             18.08  -1.9  1    516
  5 Cameron Wilkey               YMCA Team Id             20.28  -2.7  2    327
 
Event 573  Decathlon: #7 Discus Throw 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Max Weitz                    YMCA Team Id            27.93m      91-08    424
  2 Wesley Loertscher            YMCA Team Id            26.15m      85-09    389
  3 Jakota Brown                 YMCA Team Id            24.84m      81-06    364
  4 Cameron Wilkey               YMCA Team Id            19.77m      64-10    268
  5 Tyler Goodsell               YMCA Team Id            17.97m      58-11    234
 
Event 573  Decathlon: #8 Pole Vault 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wesley Loertscher            YMCA Team Id             4.20m   13-09.25    673
  2 Tyler Goodsell               YMCA Team Id             2.70m    8-10.25    286
  2 Jakota Brown                 YMCA Team Id             2.70m    8-10.25    286
  4 Max Weitz                    YMCA Team Id             2.60m    8-06.25    264
 -- Cameron Wilkey               YMCA Team Id                NH            
 
Event 573  Decathlon: #9 Javelin Throw 17-18 Division Men Decathlon
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Wesley Loertscher            YMCA Team Id            40.54m     133-00    450
  2 Max Weitz                    YMCA Team Id            36.56m     119-11    393
  3 Jakota Brown                 YMCA Team Id            33.89m     111-02    354
  4 Tyler Goodsell               YMCA Team Id            28.36m      93-00    276
  5 Cameron Wilkey               YMCA Team Id            17.12m      56-02    123
 
Event 573  Decathlon: #10 1500 Meter Run 17-18 Division Men Decathlon
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jakota Brown                 YMCA Team Id           4:52.69     603
  2 Tyler Goodsell               YMCA Team Id           4:55.67     585
  3 Wesley Loertscher            YMCA Team Id           5:34.60     377
  4 Max Weitz                    YMCA Team Id           5:49.46     309
  5 Cameron Wilkey               YMCA Team Id           6:02.50     254
 
Event 575  Triple Jump open Mixed
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
 -- Kasen Covington            M YMCA Team Id              FOUL                 
 
Event 576  Pole Vault open Mixed
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Jon Craig                  M YMCA Team Id             4.10m   13-05.25 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.