Join/Renew Now

Results - USATF Ozark Association Junior Olympic Track & Field Championships


                                       HY-TEK's Meet Manager 6/21/2015 10:55 AM
             2015 USATF Ozark Association Championship - 6/20/2015             
                         SIUE, Edwardsville, Illinois                          
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 White, Marvelous             Dashers Trac             15.61Q  0.5  3 
  2 Robinson, Gabrielle          Ultimate Spe             16.54Q  1.7  1 
  3 Lewis, Sariah                St. Louis Ex             17.18Q  0.7  2 
  4 Flanigan, Rian               St. Louis Bl             16.81Q  1.7  1 
  5 Jones, Amari                 St. Louis Bl             18.23Q  0.7  2 
  6 Thomas, Teirrah              St. Louis Bl             18.44Q  0.5  3 
  7 Blackwell, Da'Miyla          East St. Lou             18.32q  1.7  1 
  8 Keys Hill, Shyneice          Dashers Trac             18.74q  1.7  1 
  9 Hill, Janiah                 St. Louis Bl             18.90   0.5  3 
 10 Chunn, Calise                St. Louis Bl             19.43   0.7  2 
 11 Vinson, Ma'Kaylah            East St. Lou             20.95   0.7  2 
 12 Tillman, JaRiyah             Dashers Trac             21.86   0.5  3 
 13 Ford, Paris                  East St. Lou             22.10   0.5  3 
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 White, Marvelous             Dashers Trac             15.85  -1.3 
  2 Lewis, Sariah                St. Louis Ex             17.00  -1.3 
  3 Flanigan, Rian               St. Louis Bl             17.12  -1.3 
  4 Robinson, Gabrielle          Ultimate Spe             17.89  -1.3 
  5 Jones, Amari                 St. Louis Bl             18.44  -1.3 
  6 Blackwell, Da'Miyla          East St. Lou             18.73  -1.3 
  7 Keys Hill, Shyneice          Dashers Trac             19.18  -1.3 
  8 Thomas, Teirrah              St. Louis Bl             19.23  -1.3 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 White, Marvelous             Dashers Trac             34.82   NWI  2 
  2 Flanigan, Rian               St. Louis Bl             36.38   NWI  2 
  3 Pruitt, Kamora               St. Louis Bl             38.54   NWI  2 
  4 Lewis, Sariah                St. Louis Ex             39.44  -3.0  1 
  5 Jones, Amari                 St. Louis Bl             40.71  -3.0  1 
  6 Baines, Jerrica              St. Louis Bl             42.12   NWI  2 
  7 Hill, Janiah                 St. Louis Bl             42.30   NWI  2 
  8 Thomas, Teirrah              St. Louis Bl             43.11  -3.0  1 
  9 Chunn, Calise                St. Louis Bl             43.39  -3.0  1 
 10 Keys Hill, Shyneice          Dashers Trac             46.05   NWI  2 
 11 Tillman, JaRiyah             Dashers Trac             53.09  -3.0  1 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baines, Jerriyah             St. Louis Bl           1:22.72  
  2 Griffin, Karina              Unattached             1:25.01  
  3 Robinson, Gabrielle          Ultimate Spe           1:26.73  
  4 Hill, Janiah                 St. Louis Bl           1:29.92  
  5 Thomas, Teirrah              St. Louis Bl           1:35.08  
  6 Baines, Jerrica              St. Louis Bl           1:47.20  
 
800 Meter Run 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Griffin, Karina              Unattached             3:22.09  
  2 Baines, Jerriyah             St. Louis Bl           3:44.00  
  3 McGrath, Abigail             St Louis Bla           3:48.59  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Griffin, Karina              Unattached             6:33.62  
  2 McGrath, Abigail             St Louis Bla           7:13.74  
 
Long Jump 8 & Under Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 White, Marvelous             Dashers Trac             3.35m   NWI  11-00.00 
  2 Simpson, Amali               Ultimate Spe            J3.35m   NWI  11-00.00 
  3 Blackwell, Da'Miyla          East St. Lou             2.74m   NWI   9-00.00 
  4 Keys Hill, Shyneice          Dashers Trac             2.13m   NWI   7-00.00 
 -- Mosby, Arryah                East St. Lou              FOUL                 
 -- Jones, Amari                 St. Louis Bl              FOUL                 
 -- Ford, Paris                  East St. Lou              FOUL                 
 
Shot Put 8 & Under Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Simpson, Amali               Ultimate Spe             5.24m   17-02.25 
 
Javelin Throw 8 & Under Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 Simpson, Amali               Ultimate Spe            13.97m      45-10 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Gregory, Cadyn               St. Louis Bl             14.71Q  1.4  3 
  2 Lampley, Ambrasha            East St. Lou             15.62Q  0.8  1 
  3 Sanders, Octavia             East St. Lou             15.67Q  1.6  2 
  4 Starr, Breonna               St. Louis Bl             15.64Q  0.8  1 
  5 Mosley, Ry'ale               East St. Lou             16.15Q  1.4  3 
  6 Graham, Bailiy               East St. Lou             16.19Q  1.6  2 
  7 Sales, Arianna               St. Louis Bl             16.18q  1.4  3 
  8 Tripp, Payton                Dashers Trac             16.33q  0.8  1 
  9 Lewis, Jada                  East St. Lou             16.89   1.6  2 
 10 Wells, Taylor                Dashers Trac             16.95   1.6  2 
 11 Baines, Haniya               St. Louis Bl             17.08   0.8  1 
 12 Gordon, Kodie                St. Louis Bl             17.57   0.8  1 
 13 Cole, Lamiya                 St. Louis Bl             17.57   1.6  2 
 14 Smith, Gabriella             East St. Lou             17.81   1.4  3 
 15 Hardin, Alexcia              East St. Lou             17.98   1.6  2 
 16 Shelton, Jamira              East St. Lou             18.17   0.8  1 
 17 Scott, JaMiyah               Dashers Trac             18.27   1.4  3 
 18 Taylor, Rashelle             East St. Lou             18.37   0.8  1 
 19 Sansone, Kaylee              St. Louis Bl             18.94   1.4  3 
 20 Smith, Desiree               St. Charles              19.10   1.6  2 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Gregory, Cadyn               St. Louis Bl             14.78  -1.2 
  2 Lampley, Ambrasha            East St. Lou             15.92  -1.2 
  3 Sanders, Octavia             East St. Lou             16.37  -1.2 
  4 Starr, Breonna               St. Louis Bl             16.53  -1.2 
  5 Graham, Bailiy               East St. Lou             16.55  -1.2 
  6 Tripp, Payton                Dashers Trac             17.10  -1.2 
  7 Sales, Arianna               St. Louis Bl             17.15  -1.2 
  8 Mosley, Ry'ale               East St. Lou             18.12  -1.2 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Gregory, Cadyn               St. Louis Bl             30.79  -0.8  3 
  2 El-Muhammad, Aaliyah         St. Louis Ex             31.43   NWI  1 
  3 Moore, Hailey                Ultimate Spe             32.74  -0.8  3 
  4 Smith, Aliyah                St. Louis Bl             34.85  -0.8  3 
  5 Burns, Kie'ra                St. Louis Bl             36.35  -0.8  3 
  6 Cole, Lamiya                 St. Louis Bl             36.76  -1.6  2 
  7 Sales, Arianna               St. Louis Bl             36.98   NWI  1 
  8 Starr, Breonna               St. Louis Bl             37.11  -0.8  3 
  9 Baines, Haniya               St. Louis Bl             37.59  -0.8  3 
 10 Gordon, Kodie                St. Louis Bl             39.68  -1.6  2 
 11 Sansone, Kaylee              St. Louis Bl             39.83  -1.6  2 
 12 Scott, JaMiyah               Dashers Trac             40.33   NWI  1 
 13 Smith, Desiree               St. Charles              46.39   NWI  1 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Spain, Kyndall               St. Louis Bl           1:12.79   2 
  2 Moore, Hailey                Ultimate Spe           1:14.00   2 
  3 Gooch, Anayla                St. Louis Bl           1:14.95   2 
  4 Bluette, Kameran             St Louis Bla           1:18.43   1 
  5 Blair, Jamyra                St. Louis Bl           1:18.44   2 
  6 Burns, Kie'ra                St. Louis Bl           1:19.37   1 
  7 Heavens, Dariona             Dashers Trac           1:20.14   2 
  8 Ray, Julia                   St. Charles            1:24.36   1 
 -- Smith, Aliyah                St. Louis Bl                DQ   1 
 
800 Meter Run 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spears, Aliyah               Ultimate Spe           2:56.83  
  2 Gooch, Anayla                St. Louis Bl           2:56.88  
  3 Housley, Athena              Ultimate Spe           3:06.52  
  4 Riley, Risen                 St. Louis Bl           3:07.84  
  5 Bluette, Karson              St Louis Bla           3:11.94  
  6 Heavens, Dariona             Dashers Trac           3:16.68  
  7 Kruger, Peyton               St. Charles            3:29.11  
 
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spears, Aliyah               Ultimate Spe           5:50.92  
  2 Heltibrand, Amanda           St Louis Bla           5:55.70  
  3 Blair, Jamyra                St. Louis Bl           6:04.59  
  4 Bluette, Karson              St Louis Bla           6:09.54  
  5 Ray, Julia                   St. Charles            6:13.27  
  6 Housley, Athena              Ultimate Spe           6:18.63  
  7 Riley, Risen                 St. Louis Bl           6:24.42  
  8 Heavens, Dariona             Dashers Trac           6:26.50  
  9 Kruger, Peyton               St. Charles            6:54.27  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 East St. Louis Community A/C R  'A'                 1:08.56  
     1) Hardin, Alexcia                 2) Graham, Bailiy                 
     3) Smith, Gabriella                4) Sanders, Octavia               
  2 East St. Louis Community A/C R  'B'                 1:13.80  
     1) Lampley, Ambrasha               2) Lewis, Jada                    
     3) Shelton, Jamira                 4) Holman, Javaria                
 
4x400 Meter Relay 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Blues Track Club  'A'                     5:17.30  
     1) Smith, Aliyah                   2) Gooch, Anayla                  
     3) Blair, Jamyra                   4) Spain, Kyndall                 
 
High Jump 9-10 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 El-Muhammad, Aaliyah         St. Louis Ex             1.35m    4-05.00 
  2 Jones, Natrionna             Dashers Trac             1.05m    3-05.25 
  3 Bluette, Kameran             St Louis Bla            J1.05m    3-05.25 
 -- Johnson, Ja'riya             Ultimate Spe                NH            
 
Long Jump 9-10 Division Girls
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 El-Muhammad, Aaliyah         St. Louis Ex             4.27m   NWI  14-00.25 
  2 Moore, Hailey                Ultimate Spe             4.03m   NWI  13-02.75 
  3 Gregory, Cadyn               St. Louis Bl             3.47m   NWI  11-04.75 
  4 Bluette, Kameran             St Louis Bla             3.35m   NWI  11-00.00 
  5 Riley, Risen                 St. Louis Bl             3.22m   NWI  10-06.75 
  6 Mosley, Ry'ale               East St. Lou             2.74m   NWI   9-00.00 
  7 Tripp, Payton                Dashers Trac             2.69m   NWI   8-10.00 
  8 Baines, Haniya               St. Louis Bl             2.66m   NWI   8-08.75 
  9 Reed, Zophia                 St. Louis Bl             2.20m   NWI   7-02.75 
 10 Burns, Kie'ra                St. Louis Bl             2.19m   NWI   7-02.25 
 11 Taylor, Rashelle             East St. Lou             2.13m   NWI   7-00.00 
 11 Smith, Gabriella             East St. Lou             2.13m   NWI   7-00.00 
 11 Cole, Lamiya                 St. Louis Bl             2.13m   NWI   7-00.00 
 14 Scott, JaMiyah               Dashers Trac             1.52m   NWI   5-00.00 
 14 Sanders, Octavia             East St. Lou             1.52m   NWI   5-00.00 
 
Shot Put 9-10 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Natrionna             Dashers Trac             5.26m   17-03.25 
  2 Reed, Zophia                 St. Louis Bl             4.77m   15-07.75 
  3 Crawford, Amauria            Ultimate Spe             4.62m   15-02.00 
 
Javelin Throw 9-10 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Crawford, Amauria            Ultimate Spe             9.22m      30-03 
 
1500 Meter Race Walk 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reed, Zophia                 St. Louis Bl          12:04.95  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Braggs, Nia                  East St. Lou             14.16Q -0.6  3 
  2 Claiborne, Deionna           St. Louis Ex             14.17Q -1.0  2 
  3 Barge, Ariel                 St. Louis Bl             14.29Q -1.2  1 
  4 Moore, Brooke                Ultimate Spe             14.18Q -0.6  3 
  5 Lomax, Jay'dah               St. Louis Bl             14.43Q -1.0  2 
  6 Bailey, Nyah                 St. Louis Bl             14.67Q -1.2  1 
  7 Johnson, Alexandria          U. City Xplo             14.31q -0.6  3 
  8 Pelly, Jailah                East St. Lou             14.35q -0.6  3 
  9 Byrd, Janaysia               Dashers Trac             14.61  -1.0  2 
 10 Chunn, Caylin                St. Louis Bl             15.10  -1.0  2 
 11 Lewis, Saniyah               Dashers Trac             15.36  -1.2  1 
 12 Edwards, Marielle            East St. Lou             15.60  -1.2  1 
 13 Owens, Emily                 St. Louis Bl             15.80  -0.6  3 
 14 Chism, Deyana                East St. Lou             15.91  -1.2  1 
 15 Washington, Brianna          East St. Lou             16.05  -1.0  2 
 16 Handy, Onyka                 East St. Lou             17.04  -1.2  1 
 17 Williams, Kristyna           St. Louis Bl             17.19  -1.0  2 
 18 Edwards, Kendall             St. Louis Ex             17.50  -0.6  3 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Claiborne, Deionna           St. Louis Ex             13.92  -0.2 
  2 Braggs, Nia                  East St. Lou             13.94  -0.2 
  3 Johnson, Alexandria          U. City Xplo             14.10  -0.2 
  4 Moore, Brooke                Ultimate Spe             14.32  -0.2 
  5 Lomax, Jay'dah               St. Louis Bl             14.39  -0.2 
  6 Pelly, Jailah                East St. Lou             14.41  -0.2 
  7 Barge, Ariel                 St. Louis Bl             14.48  -0.2 
  8 Bailey, Nyah                 St. Louis Bl             14.64  -0.2 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lampley, Markia              East St. Lou             28.14  -1.2  2 
  2 Steward, Liyah               St. Louis Bl             28.37  -1.4  3 
  3 Parks, Nariah                East St. Lou             28.79  -0.8  1 
  4 Reed, Safiyah                Ultimate Spe             29.15  -1.4  3 
  5 Johnson, Alexandria          U. City Xplo             29.27  -1.2  2 
  6 Claiborne, Deionna           St. Louis Ex             29.46  -0.8  1 
  7 Spears, Ayanna               Ultimate Spe             30.39  -0.8  1 
  8 Braggs, Nia                  East St. Lou             30.69  -0.8  1 
  9 Owens, Emily                 St. Louis Bl             32.65  -1.4  3 
 10 Prescott, Shya               St. Louis Ex             32.96  -1.2  2 
 11 Foster, Trinity              St. Louis St             33.46  -1.4  3 
 12 Lewis, Saniyah               Dashers Trac             34.03  -1.4  3 
 13 Edwards, Marielle            East St. Lou             35.31  -1.2  2 
 14 Williams, Cheyenne           Ultimate Spe             35.69  -1.2  2 
 15 Edwards, Kendall             St. Louis Ex             36.52  -0.8  1 
 16 Williams, Kristyna           St. Louis Bl             36.64  -1.2  2 
 17 Handy, Onyka                 East St. Lou             36.85  -0.8  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Spears, Ayanna               Ultimate Spe           1:07.20   1 
  2 Searcy, Laila                Dashers Trac           1:07.60   2 
  3 Anderson, Maya               St. Louis St           1:08.20   2 
  4 Grothaus, Ashley             Unattached             1:12.84   1 
  5 Owens, Emily                 St. Louis Bl           1:13.50   2 
  6 Prescott, Shya               St. Louis Ex           1:13.67   1 
  7 Lewis, Saniyah               Dashers Trac           1:14.18   2 
  8 Springer, Deziah             St. Louis Bl           1:17.66   2 
  9 Smith, Sydney                Unattached             1:19.41   1 
 10 Williams, Cheyenne           Ultimate Spe           1:25.49   1 
 11 Seger, Bridget               Trackmyspeed           1:37.28   2 
 
800 Meter Run 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spears, Ayanna               Ultimate Spe           2:39.58  
  2 Johnson, Alexandria          U. City Xplo           2:40.82  
  3 Sykes, Abrianna              Ultimate Spe           2:42.19  
  4 King, Tori                   Dashers Trac           2:45.15  
  5 Claiborne, Deionna           St. Louis Ex           2:47.94  
  6 Fitzpatrick, Symia           St. Louis Ex           2:48.31  
  7 Bevan, Tabitha               St Louis Bla           2:53.51  
  8 Bluette, Keegan              St Louis Bla           2:57.46  
  9 Smith, Sydney                Unattached             2:58.53  
 10 Erdmann, Isabel              St Louis Bla           3:00.59  
 11 Martin, Adria                St. Louis Bl           3:08.78  
 12 Prescott, Shya               St. Louis Ex           3:32.11  
 
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sykes, Abrianna              Ultimate Spe           5:30.57  
  2 Kruger, Allison              St. Charles            5:33.48  
  3 Bevan, Tabitha               St Louis Bla           5:34.48  
  4 Fitzpatrick, Symia           St. Louis Ex           5:46.87  
  5 Liddell, Aaliyah             Ultimate Spe           5:51.05  
  6 Bluette, Keegan              St Louis Bla           6:03.22  
  7 Erdmann, Isabel              St Louis Bla           6:07.42  
  8 Smith, Sydney                Unattached             6:07.76  
  9 Fritter, Lydia               St Louis Bla           6:34.39  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kruger, Allison              St. Charles           12:05.48  
  2 Liddell, Aaliyah             Ultimate Spe          12:51.55  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Moore, Brooke                Ultimate Spe             13.68   0.2  2 
  2 Bellamy, Alexis              St. Louis Bl             14.54   0.2  2 
  3 Bluette, Kreighton           St Louis Bla             14.74   0.2  1 
  4 Jones, Amani                 St. Louis Bl             14.75   0.2  2 
  5 Barge, Ariel                 St. Louis Bl             15.50   0.2  2 
  6 Ray, Lyriq                   St. Louis Bl             15.63   0.2  1 
  7 Anderson, Maya               St. Louis St             15.82   0.2  2 
  8 Collins, Rylee               St. Louis Bl             15.83   0.2  2 
  9 Grothaus, Ashley             Unattached               15.89   0.2  1 
 10 Byrd, Janaysia               Dashers Trac             16.11   0.2  2 
 11 Pelly, Jailah                East St. Lou             23.53   0.2  1 
 
4x100 Meter Relay 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Blues Track Club  'A'                       54.28  
     1) Bellamy, Alexis                 2) Jones, Amani                   
     3) Steward, Liyah                  4) Collins, Rylee                 
 
4x400 Meter Relay 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Blues Track Club  'A'                     4:24.71  
     1) Bellamy, Alexis                 2) Jones, Amani                   
     3) Lomax, Jay'dah                  4) Steward, Liyah                 
  2 St. Louis Blues Track Club  'B'                     4:54.18  
     1) Barge, Ariel                    2) Chunn, Caylin                  
     3) Ray, Lyriq                      4) Bailey, Nyah                   
 
High Jump 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Anderson, Maya               St. Louis St             1.30m    4-03.25 
  2 Bluette, Kreighton           St Louis Bla             1.25m    4-01.25 
  3 Dobbs, Sydney                Unattached              J1.25m    4-01.25 
  4 Searcy, Laila                Dashers Trac             1.20m    3-11.25 
  5 Foster, Trinity              St. Louis St            J1.20m    3-11.25 
 
Long Jump 11-12 Division Girls
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Reed, Safiyah                Ultimate Spe             4.29m   NWI  14-01.00 
  2 Moore, Brooke                Ultimate Spe             4.24m   NWI  13-11.00 
  3 Collins, Rylee               St. Louis Bl            J4.24m   NWI  13-11.00 
  4 Byrd, Janaysia               Dashers Trac             4.22m   NWI  13-10.25 
  5 Edwards, Kendall             St. Louis Ex            J4.22m   NWI  13-10.25 
  6 Grothaus, Ashley             Unattached               4.04m   NWI  13-03.25 
  7 Parks, Nariah                East St. Lou             4.01m   NWI  13-02.00 
  8 Searcy, Laila                Dashers Trac             3.96m   NWI  13-00.00 
  9 Bluette, Kreighton           St Louis Bla             3.88m   NWI  12-08.75 
 10 Fitzpatrick, Symia           St. Louis Ex             3.57m   NWI  11-08.50 
 11 Lampley, Markia              East St. Lou             3.40m   NWI  11-02.00 
 12 Springer, Deziah             St. Louis Bl             3.38m   NWI  11-01.25 
 13 Williams, Kristyna           St. Louis Bl             3.20m   NWI  10-06.00 
 14 Chunn, Caylin                St. Louis Bl             3.18m   NWI  10-05.25 
 15 Chism, Deyana                East St. Lou             2.69m   NWI   8-10.00 
 
Shot Put 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Poole, Desire                East St. Lou             9.24m   30-03.75 
  2 Martin, Courtnee             St. Louis Bl             7.99m   26-02.75 
  3 Reed, Safiyah                Ultimate Spe             7.56m   24-09.75 
  4 Ford, Malaysia               East St. Lou             7.06m   23-02.00 
 
Discus Throw 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Poole, Desire                East St. Lou            24.86m      81-07 
  2 Ford, Malaysia               East St. Lou            16.52m      54-02 
 
Javelin Throw 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Poole, Desire                East St. Lou            22.19m      72-10 
  2 Ford, Malaysia               East St. Lou            11.60m      38-01 
 
1500 Meter Race Walk 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Springer, Deziah             St. Louis Bl          10:19.83  
  2 Williams, Cheyenne           Ultimate Spe          10:20.89  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Burnett, Alicia              Ultimate Spe             12.18Q -0.3  1 
  2 Gurlly, Teriona              St. Louis Bl             12.71Q  0.5  4 
  3 Searcy, Kelvi                Dashers Trac             13.22Q -0.2  2 
  4 Martin, Deidre               St. Louis Bl             14.07Q  0.2  3 
  5 Martin, Sidney               St. Louis Ex             13.04q  0.5  4 
  6 Nelson, Nabria               St. Louis Bl             13.15q -0.3  1 
  7 Moore, Jada                  St. Louis Bl             13.24q -0.2  2 
  8 Frank, Danielle              St. Louis Ex             13.25q  0.5  4 
  9 Dorsey, Chaya                St. Louis Ex             13.26   0.5  4 
 10 Mitchell, Faith              East St. Lou             13.31  -0.3  1 
 11 Walker, Alexis               St. Louis Ex             13.36   0.5  4 
 12 Sherrod, Veronica            East St. Lou             13.40  -0.2  2 
 13 Griffin, Darionna            St. Louis Bl             13.63   0.5  4 
 14 Hogue, Ka'le                 Dashers Trac             13.87  -0.2  2 
 15 Brooks, Deneisha             St. Louis Bl             14.11   0.5  4 
 16 Fulton, Torian               Dashers Trac             14.45  -0.3  1 
 17 Fair, Janiya                 East St. Lou             15.62   0.2  3 
 18 Akkerman, Heather            Unattached               15.85  -0.3  1 
 19 Williams, Brianna            Dashers Trac             16.46   0.2  3 
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Burnett, Alicia              Ultimate Spe             12.22   0.6 
  2 Gurlly, Teriona              St. Louis Bl             12.80   0.6 
  3 Nelson, Nabria               St. Louis Bl             13.18   0.6 
  4 Moore, Jada                  St. Louis Bl             13.19   0.6 
  5 Frank, Danielle              St. Louis Ex             13.38   0.6 
  6 Searcy, Kelvi                Dashers Trac             13.44   0.6 
  7 Martin, Deidre               St. Louis Bl             14.08   0.6 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Burnett, Alicia              Ultimate Spe             25.12  -2.0  5 
  2 Galmore, Jhordin             St. Louis Bl             26.32  -2.0  5 
  3 Gurlly, Teriona              St. Louis Bl             26.50  -2.0  5 
  4 Walker, Jayla                St. Louis Bl             26.82  -2.0  5 
  5 Moore, Jada                  St. Louis Bl             27.15  -0.4  1 
  6 Walker, Alexis               St. Louis Ex             27.29  -1.5  2 
  7 Regular, Scout               St. Louis Bl             27.35  -1.5  2 
  8 Nelson, Nabria               St. Louis Bl             27.38  -2.0  5 
  9 Dorsey, Chaya                St. Louis Ex             27.39  -0.4  1 
 10 Mitchell, Faith              East St. Lou             27.44  -0.4  1 
 11 Frank, Danielle              St. Louis Ex             27.50  -2.0  3 
 12 Sherrod, Veronica            East St. Lou             27.88  -2.0  3 
 13 Tate, Mauriyoni              St. Louis Bl             28.40  -2.0  5 
 14 Hodges, Leah                 St. Louis Bl             28.41  -2.0  4 
 15 Melvin, Makayla              East St. Lou             28.42  -2.0  3 
 16 Edwards, Evyn                St. Louis Ex             28.58  -2.0  3 
 17 Griffin, Darionna            St. Louis Bl             29.07  -2.0  4 
 18 Hogue, Ka'le                 Dashers Trac             29.43  -2.0  4 
 19 Martin, Deidre               St. Louis Bl             29.68  -2.0  4 
 20 Ricks, Camille               St. Louis Ex             30.55  -2.0  3 
 21 Brooks, Deneisha             St. Louis Bl             30.58  -2.0  4 
 22 Fulton, Torian               Dashers Trac             30.84  -2.0  4 
 23 Wells, Jaya                  East St. Lou             32.12  -2.0  3 
 24 Fayne, Angel                 St. Louis Bl             32.20  -2.0  3 
 25 Fair, Janiya                 East St. Lou             32.57  -0.4  1 
 26 Williams, Karyn              St. Louis Bl             33.09  -2.0  4 
 27 McCottrell, Tierney          East St. Lou             34.48  -1.5  2 
 28 Williams, Aniyah             East St. Lou             34.63  -0.4  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Burnett, Alicia              Ultimate Spe             56.96   3 
  2 Galmore, Jhordin             St. Louis Bl             59.55   3 
  3 Walker, Jayla                St. Louis Bl             59.78   3 
  4 Nussbaum, Kira               Trackmyspeed           1:02.55   3 
  5 Frank, Danielle              St. Louis Ex           1:03.15   1 
  6 Lewis, Ja'Nia                Ultimate Spe           1:03.66   2 
  7 Mitchell, Sydney             St. Louis Bl           1:03.81   3 
  8 Hodges, Leah                 St. Louis Bl           1:04.32   3 
  9 Dorsey, Chaya                St. Louis Ex           1:05.89   2 
 10 Walker, Alexis               St. Louis Ex           1:06.80   1 
 11 Martin, Sidney               St. Louis Ex           1:06.91   2 
 12 Edwards, Evyn                St. Louis Ex           1:07.53   2 
 13 Ricks, Camille               St. Louis Ex           1:10.48   1 
 14 Gurlly, Teriona              St. Louis Bl           1:10.84   3 
 15 Handy, LaMonya               East St. Lou           1:15.11   1 
 16 Wells, Jaya                  East St. Lou           1:18.42   2 
 17 Fayne, Angel                 St. Louis Bl           1:21.43   2 
 
800 Meter Run 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 May, Chloe Springman         Ultimate Spe           2:32.31  
  2 Holmes, Krysten              Ultimate Spe           2:37.97  
  3 Nussbaum, Kira               Trackmyspeed           2:40.18  
  4 Williams, Karyn              St. Louis Bl           2:48.28  
  5 Adams, Nyla                  Ultimate Spe           2:48.57  
  6 Elder, Hannah                Ultimate Spe           2:48.83  
 
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 May, Chloe Springman         Ultimate Spe           5:13.71  
  2 Holmes, Krysten              Ultimate Spe           5:26.04  
  3 Heacock, Jordan              Jets Track C           5:27.98  
  4 Penney, Victoria             St Louis Bla           5:28.36  
  5 Williams, Karyn              St. Louis Bl           5:49.18  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Faust, Ava                   Unattached            12:02.52  
  2 Carter, Sadie                St. Charles           13:35.11  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Searcy, Kelvi                Dashers Trac             15.50   1.0 
  2 Hudson, DeJae                Dashers Trac             15.86   1.0 
  3 Heacock, Anna                Jets Track C             16.19   1.0 
 
200 Meter Hurdles 13-14 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Searcy, Kelvi                Dashers Trac             30.47  -1.9 
  2 Lewis, Ja'Nia                Ultimate Spe             30.74  -1.9 
  3 Wright, Miraya               Dashers Trac             32.01  -1.9 
  4 Elder, Hannah                Ultimate Spe             32.26  -1.9 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Express Track Club  'A'                     50.81  
     1) Walker, Alexis                  2) Dorsey, Chaya                  
     3) Frank, Danielle                 4) Martin, Sidney                 
  2 Dashers Track Club  'A'                               53.68  
     1) Chalmers, Carina                2) Hudson, DeJae                  
     3) Searcy, Kelvi                   4) Wright, Miraya                 
 
4x400 Meter Relay 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Blues Track Club  'A'                     4:10.90  
     1) Walker, Jayla                   2) Galmore, Jhordin               
     3) Regular, Scout                  4) Mitchell, Sydney               
  2 St. Louis Blues Track Club  'B'                     4:24.42  
     1) Martin, Deidre                  2) Moore, Jada                    
     3) Hodges, Leah                    4) Tate, Mauriyoni                
  3 East St. Louis Community A/C R  'A'                 4:43.55  
     1) Mitchell, Faith                 2) Collins, Janiya                
     3) Fair, Janiya                    4) Sherrod, Veronica              
  4 East St. Louis Community A/C R  'B'                 5:47.33  
     1) Williams, Aniyah                2) Wells, Jaya                    
     3) Handy, LaMonya                  4) Melvin, Makayla                
 
4x800 Meter Relay 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 East St. Louis Community A/C R  'A'                12:53.01  
     1) Wells, Jaya                     2) Handy, LaMonya                 
     3) Melvin, Makayla                 4) McCottrell, Tierney            
 
High Jump 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Heacock, Anna                Jets Track C             1.40m    4-07.00 
  2 Cross, Alyssa                Unattached              J1.40m    4-07.00 
  2 Adams, Nyla                  Ultimate Spe            J1.40m    4-07.00 
  4 Hudson, DeJae                Dashers Trac             1.30m    4-03.25 
  4 Wright, Miraya               Dashers Trac             1.30m    4-03.25 
 
Long Jump 13-14 Division Girls
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Mitchell, Sydney             St. Louis Bl             5.00m   NWI  16-05.00 
  2 Hudson, DeJae                Dashers Trac             4.95m   NWI  16-03.00 
  3 Regular, Scout               St. Louis Bl             4.72m   NWI  15-06.00 
  4 Griffin, Katelyn             Unattached               4.67m   NWI  15-04.00 
  5 Griffin, Darionna            St. Louis Bl             4.64m   NWI  15-02.75 
  6 Wright, Miraya               Dashers Trac             4.52m   NWI  14-10.00 
  7 Nelson, Nabria               St. Louis Bl             4.36m   NWI  14-03.75 
  8 Heacock, Anna                Jets Track C             4.26m   NWI  13-11.75 
  9 Elder, Hannah                Ultimate Spe             4.06m   NWI  13-04.00 
 10 Cross, Alyssa                Unattached               3.96m   NWI  13-00.00 
 11 Hogue, Ka'le                 Dashers Trac             3.83m   NWI  12-06.75 
 12 Fulton, Torian               Dashers Trac             3.73m   NWI  12-03.00 
 13 Akkerman, Heather            Unattached               3.50m   NWI  11-05.75 
 
Triple Jump 13-14 Division Girls
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Cross, Alyssa                Unattached               9.71m   NWI  31-10.25 
  2 Adams, Nyla                  Ultimate Spe             9.45m   NWI  31-00.00 
 
Shot Put 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lyles, Nia                   St. Louis Bl            13.43m   44-00.75 
  2 Morris, McKinlee             St. Louis Bl            11.97m   39-03.25 
  3 Meitzenheimer, Danell        Dashers Trac            11.92m   39-01.25 
  4 Jackson, Teaia               St. Louis Bl            11.54m   37-10.50 
  5 Minner, Adrianna             St. Louis Bl            11.51m   37-09.25 
  6 Edwards, Evyn                St. Louis Ex            10.39m   34-01.25 
  7 Poole, Kaila                 East St. Lou             9.85m   32-03.75 
  8 Adams, Nyla                  Ultimate Spe             6.92m   22-08.50 
 
Discus Throw 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lyles, Nia                   St. Louis Bl            34.38m     112-09 
  2 Morris, McKinlee             St. Louis Bl            33.52m     110-00 
  3 Minner, Adrianna             St. Louis Bl            32.45m     106-05 
  4 Jackson, Teaia               St. Louis Bl            30.78m     101-00 
  5 Meitzenheimer, Danell        Dashers Trac            30.45m      99-11 
  6 Poole, Kaila                 East St. Lou            25.10m      82-04 
 
Javelin Throw 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Griffin, Katelyn             Unattached              11.25m      36-11 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Nash, Destiney               Ultimate Spe             12.54Q  0.2  2 
  2 Turner, Hava                 Jets Track C             12.60Q  1.0  4 
  3 Fuller, Madison              Ultimate Spe             12.63Q -0.9  1 
  4 Jones, TyKiaza               East St. Lou             12.97Q  0.5  3 
  5 Rosenberger, Alexandria      Ultimate Spe             12.57q  0.2  2 
  6 Pearson, Zionn               St. Louis Bl             12.67q -0.9  1 
  7 Green, Antravia              Cleats of Fi             12.71q  1.0  4 
  8 Frazier, Kameron Re'         Dashers Trac             13.05q -0.9  1 
  9 Byrd, Amaria                 Dashers Trac             13.06   0.5  3 
 10 Freeman, Deja                Ultimate Spe             13.14   0.2  2 
 11 Davis, Teonna                Dashers Trac             13.24  -0.9  1 
 12 Hampton, Ciara               Dashers Trac             13.34   1.0  4 
 13 Felton, Jaida                East St. Lou             13.43   0.2  2 
 14 Shields, Khori               Dashers Trac             13.55   1.0  4 
 15 Southern, Aisha              Ultimate Spe             13.56   0.5  3 
 16 Gregory, Breonna             St. Louis Bl             13.71   0.2  2 
 17 Johnson, LaNia               St. Louis Ex             13.91  -0.9  1 
 18 Falls, Jemya                 Webster Rock             13.93  -0.9  1 
 19 Johnson, Porche'             East St. Lou             14.93   0.5  3 
 20 Handy, McKenzie              East St. Lou             14.93   1.0  4 
 21 Combs, Courteono             East St. Lou             14.99   0.5  3 
 22 Miles, Katherine             East St. Lou             15.49   0.2  2 
 23 Ingram, Te'Yanna             East St. Lou             16.27   1.0  4 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Turner, Hava                 Jets Track C             12.53  -0.8 
  2 Fuller, Madison              Ultimate Spe             12.62  -0.8 
  3 Nash, Destiney               Ultimate Spe             12.71  -0.8 
  4 Rosenberger, Alexandria      Ultimate Spe             12.79  -0.8 
  5 Pearson, Zionn               St. Louis Bl             12.86  -0.8 
  6 Green, Antravia              Cleats of Fi             13.00  -0.8 
  7 Frazier, Kameron Re'         Dashers Trac             13.07  -0.8 
  8 Jones, TyKiaza               East St. Lou             13.39  -0.8 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Nash, Destiney               Ultimate Spe             25.92  -0.9  4 
  2 Fuller, Madison              Ultimate Spe             26.19  -2.0  2 
  3 Turner, Hava                 Jets Track C             26.23  -2.0  2 
  4 Turner, Jariah               East St. Lou             26.32  -2.2  1 
  5 Eakin, Krisman               Unattached               26.59  -0.9  4 
  6 Davis, Teonna                Dashers Trac             27.26  -1.7  3 
  7 Frazier, Kameron Re'         Dashers Trac             27.27  -0.9  4 
  8 Green, Antravia              Cleats of Fi             27.64  -0.9  4 
  9 Hampton, Ciara               Dashers Trac             27.90  -1.7  3 
 10 Felton, Jaida                East St. Lou             27.91  -2.0  2 
 11 Freeman, Deja                Ultimate Spe             28.16  -0.9  4 
 12 Byrd, Amaria                 Dashers Trac             28.28  -0.9  4 
 13 Gregory, Breonna             St. Louis Bl             28.28  -1.7  3 
 14 Reese, Taliah                Dashers Trac             28.29  -1.7  3 
 15 Southern, Aisha              Ultimate Spe             28.56  -1.7  3 
 16 Winters, Essence             Trackmyspeed             28.57  -1.7  3 
 17 Johnson, LaNia               St. Louis Ex             28.88  -1.7  3 
 18 Falls, Jemya                 Webster Rock             29.03  -2.2  1 
 19 Moore, Robyn                 Ultimate Spe             29.32  -2.0  2 
 20 Bradley-Pikes, Aminah        Ultimate Spe             29.68  -1.7  3 
 21 Miles, Katherine             East St. Lou             31.19  -2.2  1 
 22 Combs, Courteono             East St. Lou             31.92  -2.2  1 
 23 Johnson, Porche'             East St. Lou             32.22  -2.0  2 
 24 Ingram, Te'Yanna             East St. Lou             37.75  -2.2  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nash, Destiney               Ultimate Spe             58.73   3 
  2 Turner, Jariah               East St. Lou           1:00.67   2 
  3 Larrieu, Mya                 Ultimate Spe           1:01.46   3 
  4 Reese, Taliah                Dashers Trac           1:02.86   3 
  5 Carter, Drevon               St. Louis Ex           1:03.45   2 
  6 Griggs, Shunjahnea           East St. Lou           1:03.64   2 
  7 Gregory, Breonna             St. Louis Bl           1:04.37   3 
  8 Winters, Essence             Trackmyspeed           1:04.66   3 
  9 Eastman, Hannah              Trackmyspeed           1:04.86   3 
 10 Johnson, LaNia               St. Louis Ex           1:06.59   1 
 11 Bradley-Pikes, Aminah        Ultimate Spe           1:07.12   2 
 12 Jordan, Aloni                Ultimate Spe           1:08.78   2 
 13 Smith, Celeste               St. Louis Bl           1:13.88   1 
 
800 Meter Run 15-16 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eakin, Kaylee                Unattached             2:30.29  
  2 Larrieu, Mya                 Ultimate Spe           2:36.75  
  3 Carter, Drevon               St. Louis Ex           2:38.25  
  4 Eastman, Hannah              Trackmyspeed           2:40.03  
  5 Savoy, Bria                  Ultimate Spe           2:50.45  
  6 Jordan, Aloni                Ultimate Spe           2:53.82  
  7 Williams, Tirzah             Ultimate Spe           2:59.84  
  8 Brady, Jazmyn                East St. Lou           3:29.11  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carter, Drevon               St. Louis Ex           5:39.69  
  2 Williams, Tirzah             Ultimate Spe           6:02.74  
  3 Brady, Jazmyn                East St. Lou           7:56.33  
 
100 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Raymond, Ava                 Unattached               15.92   1.1  2 
  2 Hampton, Ciara               Dashers Trac             16.50   1.1  2 
  3 Davis, Natasha               St. Louis Ex             17.66  +0.0  1 
  4 Jones, TyKiaza               East St. Lou             17.70  +0.0  1 
  5 Campbell, Dejah              Dashers Trac             18.28   1.1  2 
  6 Shields, Khori               Dashers Trac             18.50   1.1  2 
  7 Lanter-Mason, Toni           Dashers Trac             18.51  +0.0  1 
  8 Byrd, Amaria                 Dashers Trac             18.61  +0.0  1 
 
400 Meter Hurdles 15-16 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Dejah              Dashers Trac           1:11.90  
  2 Davis, Natasha               St. Louis Ex           1:12.74  
  3 Lanter-Mason, Toni           Dashers Trac           1:18.15  
 
4x100 Meter Relay 15-16 Division Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Dashers Track Club  'B'                               50.05  
     1) Byrd, Amaria                    2) Hampton, Ciara                 
     3) Campbell, Dejah                 4) Reese, Taliah                  
  2 East St. Louis Community A/C R  'A'                   52.11  
     1) Combs, Courteono                2) Felton, Jaida                  
     3) Turner, Jariah                  4) Ingram, Onyia                  
  3 East St. Louis Community A/C R  'B'                   56.71  
     1) Harris, Evangelynn              2) Miles, Katherine               
     3) Handy, McKenzie                 4) Lanzy, Tiyanna                 
 
4x400 Meter Relay 15-16 Division Girls
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Dashers Track Club  'A'                             4:19.57  
     1) Campbell, Dejah                 2) Frazier, Kameron Re'           
     3) Reese, Taliah                   4) Davis, Teonna                  
  2 East St. Louis Community A/C R  'A'                 4:24.75  
     1) Combs, Courteono                2) Felton, Jaida                  
     3) Turner, Jariah                  4) Brady, Jazmyn                  
  3 East St. Louis Community A/C R  'B'                 5:21.49  
     1) Miles, Katherine                2) Ingram, Onyia                  
     3) Johnson, Porche'                4) Ingram, Te'Yanna               
 
High Jump 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Rosenberger, Alexandria      Ultimate Spe             1.50m    4-11.00 
  2 Falls, Jemya                 Webster Rock             1.45m    4-09.00 
  3 Jordan, Aloni                Ultimate Spe            J1.45m    4-09.00 
  4 Griggs, Shunjahnea           East St. Lou             1.35m    4-05.00 
 
Pole Vault 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jacobs, Stephanie            Unattached               2.80m    9-02.25 
  2 Keller, Maddie               Unattached               2.65m    8-08.25 
 
Long Jump 15-16 Division Girls
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Pearson, Zionn               St. Louis Bl             5.41m   NWI  17-09.00 
  2 Shields, Khori               Dashers Trac             4.80m   NWI  15-09.00 
  3 Moore, Robyn                 Ultimate Spe             4.64m   NWI  15-02.75 
  4 Raymond, Ava                 Unattached               4.59m   NWI  15-00.75 
  5 Glass, Najee                 Ultimate Spe             3.35m   NWI  11-00.00 
 
Triple Jump 15-16 Division Girls
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Raymond, Ava                 Unattached              10.16m   NWI  33-04.00 
  2 Savoy, Bria                  Ultimate Spe            10.13m   NWI  33-03.00 
  3 Moore, Robyn                 Ultimate Spe             9.51m   NWI  31-02.50 
 
Shot Put 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Harris, Evangelynn           East St. Lou            10.93m   35-10.50 
  2 Poole, Jazzmine              East St. Lou            10.58m   34-08.50 
  3 Schroder, Olivia             Unattached              10.01m   32-10.25 
  4 White, Angelina              Throwing and             7.99m   26-02.75 
  5 Webster, Elizabeth           St. Louis Ex             7.84m   25-08.75 
  6 Lanzy, Tiyanna               East St. Lou             7.48m   24-06.50 
  7 Bradley-Pikes, Aminah        Ultimate Spe             7.25m   23-09.50 
  8 Smith, Lashelle              Dashers Trac             5.91m   19-04.75 
 
Discus Throw 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Poole, Jazzmine              East St. Lou            37.53m     123-01 
  2 White, Angelina              Throwing and            32.08m     105-03 
  3 Schroder, Olivia             Unattached              30.89m     101-04 
  4 Webster, Elizabeth           St. Louis Ex            22.41m      73-06 
  5 Harris, Evangelynn           East St. Lou            20.19m      66-03 
  6 Smith, Lashelle              Dashers Trac            18.53m      60-09 
  7 Lanzy, Tiyanna               East St. Lou            15.41m      50-07 
 
Javelin Throw 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schroder, Olivia             Unattached              29.65m      97-03 
  2 Moore, Robyn                 Ultimate Spe            27.73m      91-00 
  3 Poole, Jazzmine              East St. Lou            23.93m      78-06 
  4 Harris, Evangelynn           East St. Lou            22.17m      72-09 
  5 Webster, Elizabeth           St. Louis Ex            17.91m      58-09 
  6 Lanzy, Tiyanna               East St. Lou            13.51m      44-04 
  7 Smith, Lashelle              Dashers Trac            13.29m      43-07 
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Savoy, Bria                  Ultimate Spe          20:04.40  
  2 Glass, Najee                 Ultimate Spe          23:14.26  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Women
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Saenea             St. Louis Bl             12.33Q  0.2  3 
  2 Phillips, Ariana             Ultimate Spe             12.43Q  0.4  1 
  3 Douglas, Kersten             Dashers Trac             12.54Q +0.0  2 
  4 Isbell, Ashli                St. Louis Ex             12.71Q  0.4  1 
  5 Johnson, Kaleea              St. Louis Bl             13.09Q  0.2  3 
  6 Sanders, Kasandra            Ultimate Spe             13.12Q +0.0  2 
  7 Anderson, Jada               Ultimate Spe             13.58q  0.4  1 
  8 Pembrook-ward, Janae         St. Louis Bl             13.61q  0.4  1 
  9 Buckner, Qiara               St. Louis Bl             13.73  +0.0  2 
 10 Doerr, Erica                 Missouri Eli             13.92  +0.0  2 
 
100 Meter Dash 17-18 Division Women
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Williams, Saenea             St. Louis Bl             12.38  -1.3 
  2 Douglas, Kersten             Dashers Trac             12.72  -1.3 
  3 Phillips, Ariana             Ultimate Spe             12.73  -1.3 
  4 Johnson, Kaleea              St. Louis Bl             13.14  -1.3 
  5 Sanders, Kasandra            Ultimate Spe             13.43  -1.3 
  6 Pembrook-ward, Janae         St. Louis Bl             13.82  -1.3 
  7 Anderson, Jada               Ultimate Spe             14.00  -1.3 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Douglas, Kersten             Dashers Trac             25.72  -1.8  3 
  2 Phillips, Ariana             Ultimate Spe             26.00  -1.8  3 
  3 Johnson, Kaleea              St. Louis Bl             26.81  -1.9  1 
  4 Jones, Imani                 St. Louis Ex             27.22  -2.1  2 
  5 Brown, Destiny               Ultimate Spe             27.87  -1.8  3 
  6 Buckner, Qiara               St. Louis Bl             28.51  -2.1  2 
  7 Anderson, Jada               Ultimate Spe             30.18  -1.8  3 
  8 Doerr, Erica                 Missouri Eli             30.21  -2.1  2 
  9 Pembrook-ward, Janae         St. Louis Bl             30.90  -2.1  2 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Women
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Saenea             St. Louis Bl             57.96   2 
  2 Williams, Ja'Ianna           St. Louis Bl             59.09   1 
  3 Phillips, Ariana             Ultimate Spe             59.45   2 
  4 Cadenhead, Alexandra         Webster Rock             59.77   2 
  5 Douglas, Kersten             Dashers Trac           1:00.00   2 
  6 Jones, Imani                 St. Louis Ex           1:00.85   1 
  7 Isbell, Ashli                St. Louis Ex           1:01.26   2 
  8 Buckner, Qiara               St. Louis Bl           1:02.46   2 
  9 Johnson, Kaleea              St. Louis Bl           1:03.09   1 
 
800 Meter Run 17-18 Division Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Ja'Ianna           St. Louis Bl           2:26.13  
  2 Gretzmacher, Sabrina         Jets Track C           2:43.98  
 
1500 Meter Run 17-18 Division Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Evans, Kelsey                Jets Track C           5:21.94  
 
100 Meter Hurdles 17-18 Division Women
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Dorsey, Miya                 Trackmyspeed             15.06  -0.1  2 
  2 Kuehnlein, Andrea            Unattached               15.07  -0.1  2 
  3 Elliott, Lailah              St. Louis Ex             15.65  +0.0  1 
  4 Hunn, Kelsey                 St. Louis St             16.11  +0.0  1 
  5 Gretzmacher, Sabrina         Jets Track C             16.59  +0.0  1 
  6 Fulton, Symiah               St. Louis Bl             17.38  -0.1  2 
  7 Jones, Destany               East St. Lou             17.45  -0.1  2 
  8 Evans, Kelsey                Jets Track C             17.70  +0.0  1 
  9 Reese, Kelly                 East St. Lou             17.84  +0.0  1 
 10 Brown, Ja'Nique              Dashers Trac             18.45  -0.1  2 
 11 Torbert, Devyn               Ultimate Spe             20.98  -0.1  2 
 12 Brown, Destiny               Ultimate Spe             25.16  -0.1  2 
 
400 Meter Hurdles 17-18 Division Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dorsey, Miya                 Trackmyspeed           1:04.51  
  2 Kuehnlein, Andrea            Unattached             1:05.19  
  3 Hunn, Kelsey                 St. Louis St           1:10.90  
  4 Evans, Kelsey                Jets Track C           1:11.99  
  5 Reese, Kelly                 East St. Lou           1:14.06  
 
High Jump 17-18 Division Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Kuehnlein, Andrea            Unattached               1.56m    5-01.25 
  2 Sanders, Kasandra            Ultimate Spe             1.53m    5-00.25 
  3 Elliott, Lailah              St. Louis Ex             1.48m    4-10.25 
  4 Gretzmacher, Sabrina         Jets Track C             1.40m    4-07.00 
  5 Fulton, Symiah               St. Louis Bl            J1.40m    4-07.00 
 
Pole Vault 17-18 Division Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Buck, Claire                 Unattached               3.85m   12-07.50 
 
Long Jump 17-18 Division Women
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Elliott, Lailah              St. Louis Ex             5.12m   NWI  16-09.75 
  2 Brown, Ja'Nique              Dashers Trac             4.12m   NWI  13-06.25 
 
Triple Jump 17-18 Division Women
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Elliott, Lailah              St. Louis Ex            11.42m   NWI  37-05.75 
  2 Brown, Destiny               Ultimate Spe            11.31m   NWI  37-01.25 
 
Shot Put 17-18 Division Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Stemmons, Martana            St. Louis Bl            11.05m   36-03.00 
  2 Ellis, Jessenia              Cleats of Fi            10.88m   35-08.50 
  3 Brown, Ja'Nique              Dashers Trac            10.50m   34-05.50 
  4 Meitzenheimer, Danielle      Dashers Trac            10.18m   33-04.75 
  5 Poole, Jennifer              East St. Lou            10.17m   33-04.50 
  6 Umana, Maia                  Unattached               9.89m   32-05.50 
  7 McNeil, JaNia                U. City Xplo             9.48m   31-01.25 
  8 Fulton, Symiah               St. Louis Bl             8.96m   29-04.75 
  9 Fennoy, Amari                Dashers Trac             8.18m   26-10.00 
 10 Zoog, Olivia                 St. Louis Bl             6.39m   20-11.75 
 
Discus Throw 17-18 Division Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ellis, Jessenia              Cleats of Fi            40.61m     133-03 
  2 Meitzenheimer, Danielle      Dashers Trac            31.59m     103-08 
  3 Brown, Ja'Nique              Dashers Trac            30.80m     101-00 
  4 Poole, Jennifer              East St. Lou            30.26m      99-03 
  5 Umana, Maia                  Unattached              25.78m      84-07 
  6 Brown, Alexandra             Jets Track C            25.56m      83-10 
  7 McNeil, JaNia                U. City Xplo            25.07m      82-03 
  8 Fennoy, Amari                Dashers Trac            19.41m      63-08 
 -- Stemmons, Martana            St. Louis Bl              FOUL            
 
Javelin Throw 17-18 Division Women
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Helton, Charlene             Unattached              35.23m     115-07 
  2 McNeil, JaNia                U. City Xplo            28.40m      93-02 
  3 Evans, Kelsey                Jets Track C            26.78m      87-10 
  4 Gretzmacher, Sabrina         Jets Track C            23.97m      78-08 
  5 Meitzenheimer, Danielle      Dashers Trac            21.69m      71-02 
  6 Hunn, Kelsey                 St. Louis St            20.94m      68-08 
  7 Fennoy, Amari                Dashers Trac            17.16m      56-03 
  8 Brown, Alexandra             Jets Track C            13.83m      45-04 
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Jones, Keithen               Dashers Trac             15.46Q  0.4  3 
  2 Carter, Samuel               St. Charles              16.45Q -0.1  2 
  3 James, Cameryn               St. Louis Bl             17.23Q  2.6  1 
  4 Riley, Corbin                Ultimate Spe             15.48Q  0.4  3 
  5 Neals, Marvin                St. Louis Bl             16.70Q -0.1  2 
  6 Quinn, Benard                St. Louis Bl             17.68Q  2.6  1 
  7 Pelly, Jaidon                East St. Lou             16.99q  0.4  3 
  8 Branch, Isaac                East St. Lou             18.23q  2.6  1 
  9 Johnson, Cyrus               Dashers Trac             19.20   2.6  1 
 10 Lemen, Parker                St. Louis Bl             25.00   2.6  1 
 -- Taylor, Roy                  East St. Lou                DQ   0.4  3 
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Riley, Corbin                Ultimate Spe             15.61   NWI 
  2 Jones, Keithen               Dashers Trac             15.74   NWI 
  3 Carter, Samuel               St. Charles              16.95   NWI 
  4 Pelly, Jaidon                East St. Lou             17.06   NWI 
  5 James, Cameryn               St. Louis Bl             17.72   NWI 
  6 Quinn, Benard                St. Louis Bl             17.74   NWI 
  7 Neals, Marvin                St. Louis Bl             18.47   NWI 
  8 Branch, Isaac                East St. Lou             18.58   NWI 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jones, Keithen               Dashers Trac             31.89   NWI  2 
  2 Bright, Alan                 St. Louis Bl             33.45   NWI  2 
  3 Riley, Corbin                Ultimate Spe             34.55   NWI  1 
  4 Battle, Jimmy                St. Louis Bl             35.10   NWI  2 
  5 Quinn, Benard                St. Louis Bl             36.76   NWI  1 
  6 James, Cameryn               St. Louis Bl             39.49   NWI  2 
  7 Neals, Marvin                St. Louis Bl             40.78   NWI  1 
  8 Perry, Jordan                St. Louis Bl             40.87   NWI  2 
  9 Johnson, Cyrus               Dashers Trac             42.07   NWI  2 
 10 Lemen, Parker                St. Louis Bl             54.68   NWI  1 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bright, Alan                 St. Louis Bl           1:17.15   2 
  2 Holmes, Aaden                St. Louis Bl           1:18.09   2 
  3 Riley, Corbin                Ultimate Spe           1:21.86   1 
  4 Perry, Jordan                St. Louis Bl           1:29.09   2 
  5 Williams, Damarrione         Dashers Trac           1:32.02   2 
  6 Anderson, Casey              Ultimate Spe           1:38.38   2 
  7 James, Cameryn               St. Louis Bl           1:38.95   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCoy, James                 U. City Xplo           3:20.36  
  2 Anderson, Casey              Ultimate Spe           3:22.31  
  3 Williams, Damarrione         Dashers Trac           3:50.87  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Damarrione         Dashers Trac           6:44.30  
  2 Anderson, Casey              Ultimate Spe           6:44.39  
 
4x100 Meter Relay 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Blues Track Club  'A'                     1:05.29  
     1) Holmes, Aaden                   2) Bright, Alan                   
     3) Battle, Jimmy                   4) McCoy, Tyrell                  
 
Long Jump 8 & Under Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind          
===============================================================================
  1 Holmes, Aaden                St. Louis Bl             3.57m   NWI  11-08.50 
  2 Jones, Keithen               Dashers Trac             3.29m   NWI  10-09.50 
  3 Battle, Jimmy                St. Louis Bl             3.06m   NWI  10-00.50 
  4 McCoy, James                 U. City Xplo             3.01m   NWI   9-10.50 
  5 Pelly, Jaidon                East St. Lou             2.60m   NWI   8-06.50 
  6 Branch, Isaac                East St. Lou             2.25m   NWI   7-04.75 
  7 Taylor, Roy                  East St. Lou             1.90m   NWI   6-03.00 
 
Javelin Throw 8 & Under Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals           
==========================================================================
  1 McCoy, James                 U. City Xplo            16.17m      53-01 
  2 Johnson, Cyrus               Dashers Trac             4.46m      14-07 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 1 Each Heat plus Next 4 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Oliphant, Jacobi             St. Louis Bl             14.45Q +0.0  3 
  2 Buchanan, Kenneth            East St. Lou             14.46Q -0.1  4 
  3 Dones, Lucious               Dashers Trac             14.55Q  0.7  1 
  4 Brown, Deion                 U. City Xplo             14.71Q -0.7  2 
  5 Trice, Joshua                St. Louis Bl             14.50q +0.0  3 
  6 Doss, Jeremy                 St. Louis Bl             14.79q -0.1  4 
  7 Spaete, Christopher          Ultimate Spe             15.16q  0.7  1 
  8 Thomas, Jamil                Dashers Trac             15.31q -0.7  2 
  9 Chunn, Caleb                 St. Louis Bl             16.03   0.7  1 
 10 Fordson, Zajamin             Dashers Trac             16.16  -0.7  2 
 11 Hamburg, Keenon              Dashers Trac             16.19   0.7  1 
 12 Davis, Brandon               St. Louis Bl             16.22  -0.7  2 
 13 Robinson, Alex               Ultimate Spe             16.50  -0.1  4 
 14 Chism, Detrich               East St. Lou             16.51  +0.0  3 
 15 Johnson, Marshaun            St. Louis Bl             16.56  -0.1  4 
 16 Lusk, Zachariah              Dashers Trac             16.57   0.7  1 
 17 Sykes, Dorian                Ultimate Spe             16.61  +0.0  3 
 18 Perry, Anthony               St. Louis Bl             16.69  -0.1  4 
 19 Lemen, Tyler                 St. Louis Bl             16.96  +0.0  3 
 20 Coleman, Marquis             St. Louis Bl             17.05  -0.7  2 
 21 Phillips, Michael            St. Louis Bl             17.11  -0.7  2 
 22 Robinson, Aaron              Ultimate Spe             17.64  -0.1  4 
 23 Moore, Rashad                Dashers Trac             17.81  -0.1  4 
 24 Mosby, J'Vonta               East St. Lou             19.16  +0.0  3 
 25 Nussbaum, Konor              Trackmyspeed             20.92  +0.0  3 
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Dones, Lucious               Dashers Trac             14.35  -0.6 
  2 Oliphant, Jacobi             St. Louis Bl             14.43  -0.6 
  3 Trice, Joshua                St. Louis Bl             14.49  -0.6 
  4 Brown, Deion                 U. City Xplo             14.56  -0.6 
  5 Doss, Jeremy                 St. Louis Bl             14.74  -0.6 
  6 Buchanan, Kenneth            East St. Lou             14.90  -0.6 
  7 Spaete, Christopher          Ultimate Spe             15.39  -0.6 
  8 Thomas, Jamil                Dashers Trac             15.73  -0.6 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Trice, Joshua                St. Louis Bl             30.32  -2.2  3 
  2 Williams, Tristian           St. Louis Bl             30.70  -1.6  1 
  3 Brown, Deion                 U. City Xplo             30.78  -1.8  2 
  4 Sharpe, Ethan                St. Louis Bl             30.86  -2.2  3 
  5 Thomas, Stephan              St. Louis Bl             31.70  -2.2  3 
  6 Spaete, Christopher          Ultimate Spe             31.85  -1.6  1 
  7 Washington, Farand           U. City Xplo             33.02  -1.6  1 
  8 Pearson, Jaylen              St. Louis Bl             33.48  -2.2  3 
  9 Chunn, Caleb                 St. Louis Bl             33.83  -2.2  3 
 10 Thomas, Jamil                Dashers Trac             34.41  -2.2  3 
 11 Hamburg, Keenon              Dashers Trac             34.92  -1.6  1 
 12 Lusk, Zachariah              Dashers Trac             35.64  -1.6  1 
 13 Lemen, Tyler                 St. Louis Bl             35.64  -1.8  2 
 14 Fordson, Zajamin             Dashers Trac             35.71  -1.6  1 
 15 Storman, Chase               Ultimate Spe             35.81  -1.6  1 
 16 Phillips, Michael            St. Louis Bl             36.17  -1.8  2 
 17 Perry, Anthony               St. Louis Bl             37.11  -2.2  3 
 18 Sykes, Dorian                Ultimate Spe             38.60  -1.8  2 
 19 Moore, Rashad                Dashers Trac             38.82  -1.8  2 
 20 Johnson, Marshaun            St. Louis Bl             41.84  -1.8  2 
 21 Nussbaum, Konor              Trackmyspeed             49.57  -1.8  2 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Deion                 U. City Xplo           1:04.18   2 
  2 Dones, Lucious               Dashers Trac           1:06.05   2 
  3 Trice, Joshua                St. Louis Bl           1:07.87   2 
  4 Chunn, Caleb                 St. Louis Bl           1:17.71   2 
  5 Hamburg, Keenon              Dashers Trac           1:18.46   1 
  6 Davis, Brandon               St. Louis Bl           1:23.04   1 
  7 Yawitz, Drew                 St. Charles            1:24.87   1 
  8 Perry, Anthony               St. Louis Bl           1:26.83   2 
  9 Moore, Rashad                Dashers Trac           1:38.80   1 
 10 Johnson, Marshaun            St. Louis Bl           1:41.51   2 
 
800 Meter Run 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dones, Lucious               Dashers Trac           2:40.81  
  2 Anderson, Tyler              Ultimate Spe           2:43.85  
  3 Gheorghian, Kaiden           Unattached             2:45.15  
  4 Gheorghian, Geoffrey         Unattached             2:45.48  
  5 Storman, Chase               Ultimate Spe           2:47.00  
  6 Battle, Robert               U. City Xplo           2:50.00  
  7 Yawitz, Drew                 St. Charles            3:16.68  
 
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Tyler              Ultimate Spe           5:25.50  
  2 Storman, Chase               Ultimate Spe           5:27.91  
  3 Gheorghian, Kaiden           Unattached             5:29.50  
  4 Gheorghian, Geoffrey         Unattached             5:32.50  
  5 Yawitz, Drew                 St. Charles            6:15.12  
 
4x100 Meter Relay 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Blues Track Club  'A'                       57.96  
     1) Sharpe, Ethan                   2) Oliphant, Jacobi               
     3) Doss, Jeremy                    4) Williams, Tristian             
  2 St. Louis Blues Track Club  'B'                     1:01.41  
     1) Parker, Antonio                 2) Fulton, Geremiah               
     3) Pearson, Jaylen                 4) Thomas, Stephan                
 
4x400 Meter Relay 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Blues Track Club  'A'                     4:51.90  
     1) Sharpe, Ethan                   2) Oliphant, Jacobi               
     3) Doss, Jeremy                    4) Williams, Tristian             
  2 St. Louis Blues Track Club  'B'                     5:27.16  
     1) Parker, Antonio                 2) Fulton, Geremiah               
     3) Pearson, Jaylen                 4) Thomas, Stephan                
 
High Jump 9-10 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Battle, Robert               U. City Xplo             1.15m    3-09.25 
  2 Norwood, Evan                Ultimate Spe             1.05m    3-05.25 
  3 Sykes, Dorian                Ultimate Spe            J1.05m    3-05.25 
 
Long Jump 9-10 Division Boys
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Spaete, Christopher          Ultimate Spe             3.80m   NWI  12-05.75 
  1 Davis, Brandon               St. Louis Bl             3.80m   NWI  12-05.75 
  3 Anderson, Tyler              Ultimate Spe             3.77m   NWI  12-04.50 
  4 Buchanan, Kenneth            East St. Lou             3.48m   NWI  11-05.00 
  5 Washington, Farand           U. City Xplo             3.44m   NWI  11-03.50 
  6 Coleman, Marquis             St. Louis Bl             3.03m   NWI   9-11.25 
  7 Parker, Antonio              St. Louis Bl             2.97m   NWI   9-09.00 
  8 Robinson, Alex               Ultimate Spe             2.90m   NWI   9-06.25 
  9 Robinson, Aaron              Ultimate Spe             2.46m   NWI   8-01.00 
 -- Fordson, Zajamin             Dashers Trac              FOUL                 
 
Shot Put 9-10 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Battle, Robert               U. City Xplo             8.07m   26-05.75 
  2 Phillips, Michael            St. Louis Bl             7.89m   25-10.75 
  3 Coleman, Marquis             St. Louis Bl             6.44m   21-01.50 
  4 Thomas, Jamil                Dashers Trac             6.15m   20-02.25 
  5 Lemen, Tyler                 St. Louis Bl             5.78m   18-11.75 
  6 Thomas, Kamryn               St. Louis Ex             4.01m   13-02.00 
 
Javelin Throw 9-10 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Norwood, Evan                Ultimate Spe            23.46m      77-00 
  2 Washington, Farand           U. City Xplo            19.04m      62-06 
  3 Lusk, Zachariah              Dashers Trac            14.07m      46-02 
  4 Thomas, Kamryn               St. Louis Ex             8.11m      26-07 
 
1500 Meter Race Walk 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Norwood, Evan                Ultimate Spe          10:59.89  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Macon, Tyler                 St. Louis Bl             13.21Q -0.3  2 
  2 Stone, Dorian                St. Louis Bl             14.50Q -0.7  1 
  3 Pride, Toriano               Ultimate Spe             13.73Q -0.3  2 
  4 Dorsey, Jeremiah             St. Louis Ex             14.76Q -0.7  1 
  5 Coyler, Christopher          St. Louis Bl             15.02Q -0.7  1 
  6 Collins, Carl                East St. Lou             15.13Q -0.3  2 
  7 Jones, Cori                  Dashers Trac             15.31q -0.3  2 
  8 Ratliff, Jaylen              East St. Lou             15.41q -0.7  1 
  9 Heavens, Darion              Dashers Trac             15.99  -0.7  1 
 10 Gordon, De'mekay             St. Louis Bl             16.31  -0.3  2 
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Macon, Tyler                 St. Louis Bl             13.26   0.4 
  2 Pride, Toriano               Ultimate Spe             13.83   0.4 
  3 Stone, Dorian                St. Louis Bl             14.43   0.4 
  4 Dorsey, Jeremiah             St. Louis Ex             15.00   0.4 
  5 Collins, Carl                East St. Lou             15.13   0.4 
  6 Coyler, Christopher          St. Louis Bl             15.35   0.4 
  7 Jones, Cori                  Dashers Trac             15.38   0.4 
  8 Ratliff, Jaylen              East St. Lou             15.54   0.4 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Johnson, Jakailin            St. Louis Bl             26.21  -1.4  2 
  2 Macon, Tyler                 St. Louis Bl             27.12  -1.4  2 
  3 Norwood, Myles               Ultimate Spe             27.49  -1.4  2 
  4 Brock, Mason Amohn           Unattached               28.62  -1.0  1 
  5 Pride, Toriano               Ultimate Spe             30.55  -1.0  1 
  6 Stone, Dorian                St. Louis Bl             30.86  -1.4  2 
  7 Elder, Owen                  Ultimate Spe             30.96  -1.0  1 
  8 Dorsey, Jeremiah             St. Louis Ex             31.40  -1.0  1 
  9 Jones, Cori                  Dashers Trac             33.61  -1.4  2 
 10 Collins, Carl                East St. Lou             34.53  -1.4  2 
 11 Heavens, Darion              Dashers Trac             35.44  -1.4  2 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Johnson, Jakailin            St. Louis Bl             58.01   2 
  2 Brock, Mason Amohn           Unattached             1:02.00   2 
  3 Elder, Owen                  Ultimate Spe           1:06.13   1 
  4 Dixon, Christopher           Dashers Trac           1:10.35   2 
  5 Parker, Dallas               St. Louis Bl           1:11.54   2 
  6 Longley, Tracey              St. Louis Bl           1:14.32   1 
  7 Austin, Richard              St. Louis Bl           1:19.11   2 
  8 Lemen, Carter                St. Louis Bl           1:20.53   2 
  9 Heavens, Darion              Dashers Trac           1:24.67   1 
 
800 Meter Run 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawrence, Ian                St. Louis Bl           2:34.30  
  2 Lawrence, Robert             St. Louis Bl           2:39.03  
  3 Dixon, Christopher           Dashers Trac           2:53.65  
  4 Pride, Toriano               Ultimate Spe           2:55.40  
  5 Lemen, Carter                St. Louis Bl           3:02.95  
 
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hudson, Brody                Ultimate Spe           4:58.71  
  2 Dixon, Christopher           Dashers Trac           5:43.95  
 
80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Norwood, Myles               Ultimate Spe             13.41  -0.8 
  2 Harvey, Malcolm              Unattached               14.73  -0.8 
  3 Savoy, Alan                  Ultimate Spe             14.75  -0.8 
  4 Lee, Jackson                 Unattached               15.72  -0.8 
  5 Nash, Maceo                  Ultimate Spe             15.78  -0.8 
  6 Parker, Keshon               St. Louis Bl             16.81  -0.8 
  7 Dorsey, Jeremiah             St. Louis Ex             16.91  -0.8 
 
4x400 Meter Relay 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Blues Track Club  'A'                     4:21.57  
     1) Stone, Dorian                   2) Lawrence, Ian                  
     3) Johnson, Jakailin               4) Macon, Tyler                   
  2 St. Louis Blues Track Club  'B'                     4:51.36  
     1) Parker, Dallas                  2) Parker, Keshon                 
     3) Lawrence, Robert                4) Longley, Tracey                
 
4x800 Meter Relay 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Blues Track Club  'A'                    12:38.21  
     1) Parker, Dallas                  2) Lawrence, Ian                  
     3) Parker, Keshon                  4) Lawrence, Robert               
 
High Jump 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Savoy, Alan                  Ultimate Spe             1.30m    4-03.25 
  2 McBride, Justin              Ultimate Spe            J1.30m    4-03.25 
  3 Lee, Jackson                 Unattached               1.10m    3-07.25 
 
Long Jump 11-12 Division Boys
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Norwood, Myles               Ultimate Spe             4.62m   NWI  15-02.00 
  2 Elder, Owen                  Ultimate Spe             3.82m   NWI  12-06.50 
  3 Lee, Jackson                 Unattached               3.78m   NWI  12-05.00 
  4 Austin, Richard              St. Louis Bl             3.73m   NWI  12-03.00 
  5 McBride, Justin              Ultimate Spe             3.62m   NWI  11-10.50 
  6 Ratliff, Jaylen              East St. Lou             3.46m   NWI  11-04.25 
 
Shot Put 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Minner, Larry                St. Louis Bl            10.68m   35-00.50 
  2 Hunn, Corey                  St. Louis St            10.65m   34-11.25 
  3 Gordon, De'mekay             St. Louis Bl             5.06m   16-07.25 
 
Discus Throw 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Minner, Larry                St. Louis Bl            26.42m      86-08 
 
Javelin Throw 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brock, Mason Amohn           Unattached              38.24m     125-05 
  2 Harvey, Malcolm              Unattached              35.07m     115-01 
  3 McBride, Justin              Ultimate Spe            25.70m      84-04 
  4 Hunn, Corey                  St. Louis St            25.35m      83-02 
  5 Minner, Larry                St. Louis Bl            24.68m      81-00 
  6 Nash, Maceo                  Ultimate Spe            16.49m      54-01 
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Brown, Dorian                Dashers Trac             11.76Q -1.4  2 
  2 Steward, Lee                 St. Louis Bl             12.58Q -0.7  1 
  3 Johnson, Kenyon              Dashers Trac             12.59Q -0.7  1 
  4 Burns, Ronnell               St. Louis Bl             12.70Q -1.4  2 
  5 Jenkins, Brandan             Dashers Trac             12.61Q -0.7  1 
  6 James, Andre                 Dashers Trac             13.27Q -1.4  2 
  7 Williams, D'Shawn L          Dashers Trac             12.74q -0.7  1 
  8 Felton, Elijah               East St. Lou             13.41q -1.4  2 
  9 Lester, Nicholas             Dashers Trac             14.72  -1.4  2 
 10 Dones, Wromero               East St. Lou             15.50  -0.7  1 
 11 Wiley, Phelipe               East St. Lou             16.50  -0.7  1 
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Brown, Dorian                Dashers Trac             11.84  -0.6 
  2 Jenkins, Brandan             Dashers Trac             12.69  -0.6 
  3 Steward, Lee                 St. Louis Bl             12.76  -0.6 
  4 Johnson, Kenyon              Dashers Trac             12.89  -0.6 
  5 Burns, Ronnell               St. Louis Bl             13.07  -0.6 
  6 Williams, D'Shawn L          Dashers Trac             13.48  -0.6 
  7 James, Andre                 Dashers Trac             13.55  -0.6 
  8 Felton, Elijah               East St. Lou             14.00  -0.6 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Barr, Hasani                 Unattached               23.85  -1.8  2 
  2 Brown, Dorian                Dashers Trac             24.50  -1.8  2 
  3 Miller, Brandon              Ultimate Spe             24.64  -1.9  1 
  4 Winston, Kemeric             St. Louis Ex             25.17  -1.9  1 
  5 Lampley, Marcus              East St. Lou             25.47  -1.9  1 
  6 Hayes, Leon                  East St. Lou             26.03  -1.9  1 
  7 Jenkins, Brandan             Dashers Trac             26.21  -1.8  2 
  8 Johnson, Kenyon              Dashers Trac             26.45  -1.8  2 
  9 James, Andre                 Dashers Trac             27.55  -1.8  2 
 10 Lester, Nicholas             Dashers Trac             32.15  -1.9  1 
 11 Dones, Wromero               East St. Lou             34.02  -1.9  1 
 -- Wiley, Phelipe               East St. Lou                DQ  -1.9  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Barr, Hasani                 Unattached               50.84   2 
  2 Williams, Lazarus            Ultimate Spe             54.47   2 
  3 Winston, Kemeric             St. Louis Ex             55.15   1 
  4 Steward, Lee                 St. Louis Bl             57.04   2 
  5 Dixon, LaMarian              Dashers Trac             59.29   2 
  6 Burns, Ronnell               St. Louis Bl           1:00.43   1 
  7 Gordon, Kenneth              St. Louis Bl           1:01.02   2 
 
800 Meter Run 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Brandon              Ultimate Spe           2:02.53  
  2 Bushur, Jefferson            Unattached             2:15.77  
  3 Forrest, Xavier              St. Louis Ex           2:23.89  
  4 Dixon, LaMarian              Dashers Trac           2:24.05  
  5 Winston, Kemeric             St. Louis Ex           2:30.62  
  6 Roettger, Michael            Ultimate Spe           2:34.21  
 
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Lazarus            Ultimate Spe           4:22.95  
  2 Dixon, LaMarian              Dashers Trac           5:01.40  
  3 Forrest, Xavier              St. Louis Ex           5:13.48  
  4 Roettger, Michael            Ultimate Spe           5:24.39  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bushur, Jefferson            Unattached            10:10.04  
  2 Roettger, Michael            Ultimate Spe          11:31.62  
 
100 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Williams, Jameson            St. Louis Bl             14.50   0.5 
  2 Valentine, Zachary           Ultimate Spe             14.52   0.5 
  3 Williams, Darrione           Dashers Trac             15.68   0.5 
 
200 Meter Hurdles 13-14 Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Williams, Jameson            St. Louis Bl             26.09  -0.3  2 
  2 Valentine, Zachary           Ultimate Spe             26.57  -0.1  1 
  3 Holmes, Aaron                St. Louis Bl             27.93  -0.3  2 
  4 Clay, Cameron                St. Louis Bl             28.20  -0.3  2 
  5 Williams, Darrione           Dashers Trac             28.58  -0.3  2 
  6 Campbell, Keshon             Ultimate Spe             29.09  -0.1  1 
  7 Forrest, Xavier              St. Louis Ex             29.48  -0.1  1 
  8 Fulton, Jordan               St. Louis Bl             30.00  -0.3  2 
  9 Williams, Jaden              St. Louis Bl             30.14  -0.3  2 
 
4x100 Meter Relay 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Dashers Track Club  'A'                               48.24  
     1) Jenkins, Brandan                2) Williams, D'Shawn L            
     3) Brown, Dorian                   4) Johnson, Kenyon                
  2 St. Louis Blues Track Club  'A'                       50.11  
     1) Reed, Darion                    2) Fulton, Jordan                 
     3) Gordon, Kenneth                 4) Burns, Ronnell                 
  3 East St. Louis Community A/C R  'A'                   51.65  
     1) Felton, Elijah                  2) Branch, Jacoby                 
     3) Hayes, Leon                     4) Lampley, Marcus                
 
4x400 Meter Relay 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 East St. Louis Community A/C R  'A'                 4:03.59  
     1) Felton, Elijah                  2) Branch, Jacoby                 
     3) Holman, JaSean                  4) Lampley, Marcus                
  2 Dashers Track Club  'A'                             4:04.11  
     1) James, Andre                    2) Jenkins, Brandan               
     3) Williams, Darrione              4) Dixon, LaMarian                
 
4x800 Meter Relay 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Blues Track Club  'A'                    10:01.44  
     1) Holmes, Aaron                   2) Clay, Cameron                  
     3) Williams, Jaden                 4) Steward, Lee                   
 
High Jump 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Pierce, Brittann             Unattached               1.68m    5-06.00 
  2 Fulton, Jordan               St. Louis Bl             1.45m    4-09.00 
  3 Branch, Jacoby               East St. Lou             1.35m    4-05.00 
 
Long Jump 13-14 Division Boys
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Valentine, Zachary           Ultimate Spe             5.43m   NWI  17-09.75 
  2 Williams, Darrione           Dashers Trac             5.01m   NWI  16-05.25 
  3 Johnson, Kenyon              Dashers Trac             4.97m   NWI  16-03.75 
  4 James, Andre                 Dashers Trac             4.64m   NWI  15-02.75 
  5 Felton, Elijah               East St. Lou             4.50m   NWI  14-09.25 
  6 Williams, D'Shawn L          Dashers Trac             4.24m   NWI  13-11.00 
  7 Hayes, Leon                  East St. Lou             3.99m   NWI  13-01.25 
 
Triple Jump 13-14 Division Boys
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Williams, Jameson            St. Louis Bl            11.69m   NWI  38-04.25 
  2 Valentine, Zachary           Ultimate Spe            10.82m   NWI  35-06.00 
  3 Clay, Cameron                St. Louis Bl             9.80m   NWI  32-02.00 
  4 Williams, Jaden              St. Louis Bl             9.61m   NWI  31-06.50 
 
Shot Put 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brooks, Amari                Unattached              14.01m   45-11.75 
  2 Hammock, Ian                 Unattached               9.93m   32-07.00 
  3 Evans, Barry                 Dashers Trac             9.17m   30-01.00 
  4 Ingram, Izah                 East St. Lou             6.62m   21-08.75 
 
Discus Throw 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brooks, Amari                Unattached              47.94m     157-03 
  2 Hammock, Ian                 Unattached              32.51m     106-08 
  3 Evans, Barry                 Dashers Trac            28.26m      92-08 
  4 Lester, Nicholas             Dashers Trac            17.96m      58-11 
  5 Ingram, Izah                 East St. Lou            15.15m      49-08 
 
Javelin Throw 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Brooks, Amari                Unattached              39.26m     128-10 
  2 Reed, Darion                 St. Louis Bl            23.75m      77-11 
  3 Branch, Jacoby               East St. Lou            22.04m      72-04 
  4 Ingram, Izah                 East St. Lou            15.56m      51-00 
 
3000 Meter Race Walk 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hudson, Ethan                Ultimate Spe          19:28.34  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
========================================================================
8 Advance:  Top 3 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Miller, Xavier               Ultimate Spe             11.33Q -0.4  2 
  2 Johnson, Isaiah              Cleats of Fi             11.57Q  1.2  1 
  3 Townsend, Tyrus              St. Louis Bl             11.37Q -0.4  2 
  4 Bonds, Damon                 Ultimate Spe             11.60Q  1.2  1 
  5 Cox, Dwight                  Dashers Trac             12.23Q -0.4  2 
  6 Johnson, Tu'Ron              Dashers Trac             12.33Q  1.2  1 
  7 Harris, Thomas               East St. Lou             12.26q -0.4  2 
  8 Dueker, Jordan               Ultimate Spe             12.64q -0.4  2 
  9 Warren, JuTwyne              East St. Lou             12.90   1.2  1 
 10 Williams, DeVaughn           East St. Lou             12.90   1.2  1 
 11 Rice, Alphoso                East St. Lou             12.94   1.2  1 
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Miller, Xavier               Ultimate Spe             11.45  -2.5 
  2 Townsend, Tyrus              St. Louis Bl             11.56  -2.5 
  3 Bonds, Damon                 Ultimate Spe             11.71  -2.5 
  4 Johnson, Isaiah              Cleats of Fi             11.90  -2.5 
  5 Johnson, Tu'Ron              Dashers Trac             12.27  -2.5 
  6 Harris, Thomas               East St. Lou             12.48  -2.5 
  7 Cox, Dwight                  Dashers Trac             12.53  -2.5 
  8 Dueker, Jordan               Ultimate Spe             12.92  -2.5 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Adams, Tony                  Dashers Trac             23.45  -3.4  2 
  2 Miller, Xavier               Ultimate Spe             24.10  -3.4  2 
  3 Bonds, Damon                 Ultimate Spe             24.40  -3.4  2 
  4 Townsend, Tyrus              St. Louis Bl             24.68  -1.3  1 
  5 Harris, Thomas               East St. Lou             25.17  -3.4  2 
  6 Johnson, Tu'Ron              Dashers Trac             25.36  -3.4  2 
  7 Rice, Alphoso                East St. Lou             25.47  -3.4  2 
  8 Cox, Dwight                  Dashers Trac             25.56  -3.4  2 
  9 Dueker, Jordan               Ultimate Spe             26.39  -1.3  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brewer, Kar'Mel              St. Louis Bl             53.66   1 
  2 Clemons, Camronn             Trackmyspeed             54.87   2 
  3 Napper, Donnie               Trackmyspeed             54.87   2 
  4 Cox, Dwight                  Dashers Trac             55.13   2 
  5 Gary, Robert                 St. Louis Bl             56.65   1 
  6 Granberry, Eddie             Cleats of Fi             56.74   2 
  7 Dueker, Jordan               Ultimate Spe             57.84   1 
 
800 Meter Run 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Napper, Donnie               Trackmyspeed           2:17.81  
  2 Granberry, Eddie             Cleats of Fi           2:17.88  
  3 Clemons, Camronn             Trackmyspeed           2:28.24  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brewer, Kar'Mel              St. Louis Bl           4:44.45  
  2 Gary, Robert                 St. Louis Bl           4:48.02  
  3 Abron, Stephen               St. Louis Ex           4:57.71  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Abron, Stephen               St. Louis Ex          10:32.54  
 
110 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Berry, Ricky                 Trackmyspeed             15.82   0.4 
  2 Griebe, Matthew              Dashers Trac             15.89   0.4 
  3 Adams, Tony                  Dashers Trac             15.92   0.4 
  4 Johnson, Isaiah              Cleats of Fi             17.49   0.4 
  5 Williams, Jaiden             St. Louis Bl             21.45   0.4 
  6 Warren, JuTwyne              East St. Lou             22.25   0.4 
 
400 Meter Hurdles 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Adams, Tony                  Dashers Trac             59.26  
  2 Berry, Ricky                 Trackmyspeed           1:01.55  
  3 Griebe, Matthew              Dashers Trac           1:01.91  
  4 Johnson, Isaiah              Cleats of Fi           1:07.67  
  5 Williams, Jaiden             St. Louis Bl           1:10.07  
  6 Moore, Tyler                 Ultimate Spe           1:12.68  
 
4x100 Meter Relay 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 East St. Louis Community A/C R  'A'                   50.20  
     1) Rice, Alphoso                   2) Warren, JuTwyne                
     3) Harris, Thomas                  4)                                
 
4x400 Meter Relay 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 East St. Louis Community A/C R  'A'                 4:10.08  
     1) Rice, Alphoso                   2) Williams, DeVaughn             
     3) Warren, JuTwyne                 4) Harris, Thomas                 
 
High Jump 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Moore, Tyler                 Ultimate Spe             1.65m    5-05.00 
  2 Dueker, Jordan               Ultimate Spe            J1.65m    5-05.00 
 
Pole Vault 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Luther, Jacob                Unattached               2.80m    9-02.25 
 
Long Jump 15-16 Division Boys
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Bonds, Damon                 Ultimate Spe             6.08m   NWI  19-11.50 
  2 Johnson, Tu'Ron              Dashers Trac             5.98m   NWI  19-07.50 
  3 Cadenhead, Ethan             Webster Rock             5.96m   NWI  19-06.75 
 
Triple Jump 15-16 Division Boys
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Cadenhead, Ethan             Webster Rock            12.18m   NWI  39-11.50 
  2 Moore, Tyler                 Ultimate Spe            10.65m   NWI  34-11.25 
 
Shot Put 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cross, Andrew                Unattached              13.60m   44-07.50 
 
Discus Throw 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cross, Andrew                Unattached              30.27m      99-04 
 
Javelin Throw 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bell, Logan                  Unattached              42.73m     140-02 
  2 Cadenhead, Ethan             Webster Rock            29.82m      97-10 
  3 Cross, Andrew                Unattached              25.14m      82-06 
 
3000 Meter Race Walk 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Lamico                St. Louis Bl          19:44.59  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Men
========================================================================
8 Advance:  Top 2 Each Heat plus Next 2 Best Times
    Name                    Year Team                   Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1 Townsend, Ja'Marcus          St. Louis Bl             10.90Q -0.1  1 
  2 Alexander, Brad              St. Louis Bl             11.28Q -1.0  2 
  3 Buchanan, Deshon             Dashers Trac             11.43Q +0.0  3 
  4 Clemons, Caleb               St. Louis Ex             11.11Q -0.1  1 
  5 Miller, Rayontay             St. Louis Ex             11.32Q -1.0  2 
  6 Bindbeutel, August           Unattached               11.82Q +0.0  3 
  7 Ashford, Jayson              Dashers Trac             11.15q -0.1  1 
  8 Blackmon, Justin             St. Louis Ex             11.31q -0.1  1 
  9 Lewis, Jabrille              Unattached               11.33  -1.0  2 
 10 Drew, Timothy                Unattached               11.45  -0.1  1 
 11 Caldwell, Robert             U. City Xplo             11.63  -1.0  2 
 12 Truss, Brandon               Trackmyspeed             11.84  -1.0  2 
 13 Banks, Qu'Ran                St. Louis Bl             11.87  +0.0  3 
 14 Ashford, Jaleel              Dashers Trac             12.15  -1.0  2 
 15 Jones, Joshua                Trackmyspeed             12.17  +0.0  3 
 16 Jones, Eric                  St. Louis Ex             12.96  -0.1  1 
 
100 Meter Dash 17-18 Division Men
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Townsend, Ja'Marcus          St. Louis Bl             11.15  -1.0 
  2 Ashford, Jayson              Dashers Trac             11.25  -1.0 
  3 Buchanan, Deshon             Dashers Trac             11.26  -1.0 
  4 Alexander, Brad              St. Louis Bl             11.29  -1.0 
  5 Clemons, Caleb               St. Louis Ex             11.32  -1.0 
  6 Miller, Rayontay             St. Louis Ex             11.43  -1.0 
  7 Blackmon, Justin             St. Louis Ex             11.73  -1.0 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Men
===============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Buchanan, Deshon             Dashers Trac             22.70  -2.8  3 
  2 Ashford, Jayson              Dashers Trac             22.73  -2.8  3 
  3 Drew, Timothy                Unattached               22.85  -2.8  3 
  4 Townsend, Ja'Marcus          St. Louis Bl             23.02  -3.2  2 
  5 Williams, Tahj               St. Louis Bl             23.04  -3.1  1 
  6 Alexander, Brad              St. Louis Bl             23.16  -3.2  2 
  7 Liggins, Princeton           St. Louis Ex             23.56  -3.1  1 
  8 Caldwell, Robert             U. City Xplo             23.64  -3.1  1 
  9 McCaskill, Jordan            Dashers Trac             24.33  -3.2  2 
 10 Truss, Brandon               Trackmyspeed             24.37  -2.8  3 
 11 Ashford, Jaleel              Dashers Trac             24.55  -3.2  2 
 12 Smith, Aaron                 Dashers Trac             25.36  -3.1  1 
 13 Williams, Keith              St. Louis Bl             27.08  -3.1  1 
 14 Jones, Joshua                Trackmyspeed             28.92  -2.8  3 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Men
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hall, Justin                 St. Louis Bl             51.82   1 
  2 Liggins, Princeton           St. Louis Ex             52.65   1 
  3 Harlan, Darryl               Dashers Trac             54.28   2 
  4 Ashford, Jayson              Dashers Trac             54.85   2 
  5 Buchanan, Deshon             Dashers Trac             55.36   2 
  6 Midgette, Shaltres           Dashers Trac             55.43   2 
  7 Cason, Hunter                Dashers Trac             55.92   2 
  8 Williams, Keith              St. Louis Bl             57.25   2 
  9 Jones, Eric                  St. Louis Ex             57.36   1 
 
800 Meter Run 17-18 Division Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Campbell, Kevin              Unattached             2:00.20  
  2 Bahan, William               St. Louis Ex           2:04.04  
  3 Cole, Isaiah                 St. Louis Ex           2:04.34  
  4 Cason, Hunter                Dashers Trac           2:08.00  
  5 Franklin, Amani              Trackmyspeed           2:13.82  
  6 Harlan, Darryl               Dashers Trac           2:14.15  
  7 Midgette, Shaltres           Dashers Trac           2:14.29  
  8 Hernan, Michael              Unattached             2:18.47  
 
1500 Meter Run 17-18 Division Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bahan, William               St. Louis Ex           4:13.87  
  2 Udchachon, Najim             Unattached             4:16.82  
  3 Cason, Hunter                Dashers Trac           4:28.47  
  4 Heffner, Clinton             St. Louis Ex           4:45.44  
 
3000 Meter Run 17-18 Division Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Udchachon, Najim             Unattached             9:16.85  
  2 Heffner, Clinton             St. Louis Ex          10:05.09  
 
110 Meter Hurdles 17-18 Division Men
============================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Session, William             Trackmyspeed             14.08   2.8 
  2 Lewis, Jabrille              Unattached               14.57   2.8 
  3 Blackmon, Justin             St. Louis Ex             15.18   2.8 
  4 Price, Christopher           Dashers Trac             15.96   2.8 
  5 McCaskill, Jordan            Dashers Trac             16.48   2.8 
 
400 Meter Hurdles 17-18 Division Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Session, William             Trackmyspeed             55.24  
  2 Price, Christopher           Dashers Trac           1:01.19  
  3 McCaskill, Jordan            Dashers Trac           1:03.95  
  4 Million, John                St. Louis Bl           1:04.33  
  5 Ashford, Jaleel              Dashers Trac           1:07.92  
 
4x100 Meter Relay 17-18 Division Men
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 St. Louis Express Track Club  'A'                     43.10  
     1) Clemons, Caleb                  2) Jones, Eric                    
     3) Blackmon, Justin                4) Liggins, Princeton             
 
4x400 Meter Relay 17-18 Division Men
=======================================================================
    Team                                                 Finals  Points
=======================================================================
  1 Dashers Track Club  'A'                             3:39.88  
     1) Harlan, Darryl                  2) Buchanan, Deshon               
     3) Cason, Hunter                   4) Ashford, Jayson                
 
High Jump 17-18 Division Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Aaron                 Dashers Trac             1.90m    6-02.75 
 
Pole Vault 17-18 Division Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Maddox, Dakota               Unattached               4.45m   14-07.25 
 
Long Jump 17-18 Division Men
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Bindbeutel, August           Unattached               6.05m   NWI  19-10.25 
  2 Taylor, Larenz               St. Louis Bl             5.99m   NWI  19-08.00 
  3 Banks, Qu'Ran                St. Louis Bl             5.90m   NWI  19-04.25 
  4 Smith, Aaron                 Dashers Trac             5.75m   NWI  18-10.50 
  5 Williams, Keith              St. Louis Bl             5.66m   NWI  18-07.00 
  6 Price, Christopher           Dashers Trac             5.52m   NWI  18-01.50 
  7 McCaskill, Jordan            Dashers Trac             5.26m   NWI  17-03.25 
 
Triple Jump 17-18 Division Men
======================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Taylor, Larenz               St. Louis Bl            13.28m   NWI  43-07.00 
  2 Franklin, Amani              Trackmyspeed            12.98m   NWI  42-07.00 
  3 Ricks, Nicholas              St. Louis Ex            11.56m   NWI  37-11.25 
 
Shot Put 17-18 Division Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Washington, LC               East St. Lou            14.87m   48-09.50 
  2 Martin, Chase                St. Louis Ex            13.82m   45-04.25 
  3 Hunter, Brandon              Dashers Trac            13.78m   45-02.50 
 
Discus Throw 17-18 Division Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hunter, Brandon              Dashers Trac            40.40m     132-06 
  2 Washington, LC               East St. Lou            40.30m     132-03 
  3 Million, John                St. Louis Bl            28.42m      93-03 
 
Javelin Throw 17-18 Division Men
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Washington, LC               East St. Lou            42.11m     138-02 
  2 Caldwell, Robert             U. City Xplo            35.10m     115-02 
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.