Join/Renew Now

9-10 Boys Division Mile Splits

            
                                                          Page 1
                USATF National Junior Olympics XC Championships
                      December 14, 2013 San Antonio, Texas
                    Event #4 3Km Run CC 9 - 10 Division Boys
Place   NO. NAME                              AGE TEAM                              1MILE   FINISH
===== ===== ================================= === ============================== ======== ========
   1.    30 James Donahue                      10 01-Forr XC                      5:21.49 10:44.64
   2.  1402 Brandon Howell                     10 10-Cougar Track Club            5:18.90 10:52.35
   3.   166 Azaan Dawson                       10 01-New Haven Age Group TC       5:18.71 10:53.15
   4.  1100 Jackson Carlile                    10 07-Northside Saints             5:24.14 10:55.60
   5.  1584 Erik Le Roux                       10 10-Landsharks Running Club      5:26.53 10:55.67
   6.  2419 Beckett Schoenleber                10 13-Spokane Mercury Athletic Cl  5:29.21 10:58.27
   7.  2124 Kevin Curry                        10 12-Unattached Southwestern      5:27.28 10:58.42
   8.  1688 Justin Pace                        10 10-The Arizona Rising Suns Tra  5:29.89 11:01.33
   9.  2053 Ayenew Devany                      10 12-Track Houston Youth Track C  5:25.60 11:03.17
  10.  2313 Maximilian Anderson                10 13-North Idaho Track & Field    5:33.74 11:03.20
  11.  3035 Alex Mainvielle                    10 15-Valley United Track Club     5:28.53 11:04.34
  12.  3423 Matthew Marzilli                   10 03 D.C. Speed Track Club        5:27.88 11:05.26
  13.  2947 Calvin Capelle                     10 15-South Orange County Wildcat  5:29.94 11:06.18
  14.   487 Wesley Haws                        10 03-Carolina Allstars            5:28.40 11:06.96
  15.  1478 Joshua Gonzalez                    10 10-El Paso Speed Track Club     5:37.93 11:08.35
  16.   354 Eamonn Sullivan                    10 01-Unattached New York          5:30.22 11:09.82
  17.  2724 Bryce Granillo                     10 15-Corona Panthers Track Club   5:29.27 11:11.64
  18.  1891 Blake Baumann                      10 12-Lake Cities XC               5:35.09 11:11.66
  19.  2928 Alex Miller                        10 15-So Cal Roadrunners           5:35.43 11:12.25
  20.    70 Mason Silk                         10 01-Granite State Flash          5:35.52 11:12.74
  21.  2478 Peter Huerta                       10 14-Buffalo Chips Running Club   5:33.64 11:12.98
  22.  2857 Alberto Guerrero                   10 15-Lions Track Club             5:40.42 11:13.38
  23.  2507 Kyle Crawford                      10 14-Castro Valley Track Club     5:36.48 11:16.22
  24.    80 Ryan Young                         10 01-Granite State Flash          5:36.89 11:17.22
  25.   905 Espen Lehnst                        9 05-Unattached Michigan          5:34.87 11:20.02
  26.  2238 Ryan Schumacher                    10 13-Bowerman Athletic Club       5:36.57 11:24.20
  27.  2118 Isaiah Billingsley                 10 12-Unattached Southwestern      5:39.82 11:24.35
  28.   289 John Jessiman                      10 01-South Shore Fireboltz        5:40.12 11:25.36
  29.  2750 Nicholas Allred                     9 15-Equalizers Track Club        5:42.85 11:25.77
  30.  1624 Evan Scholz                        10 10-Parker Panthers              5:52.09 11:25.80
  31.  3008 Zachary Childers                   10 15-Valley United Track Club     5:37.84 11:26.92
  32.  1752 Jess Chrstiansen                   10 11-Redrockracers                5:39.63 11:28.22
  33.   768 Mark Richter                       10 04-Mt. Pleasant Track Club      5:44.78 11:28.59
  34.  2269 Jack Strang                        10 13-Central Oregon Running Klub  5:41.46 11:30.00
  35.  2526 Dylan Gunn                         10 14-Diablo Valley Track & Field  5:41.09 11:32.49
  36.  1464 Jared Laverty                       9 10-El Paso Flames               5:54.65 11:33.54
  37.   342 Jack Casey                         10 01-Unattached New England       5:50.60 11:33.99
  38.  1052 Bingham Hudson                     10 07-Indiana All Star Running Cl  5:56.81 11:34.21
  39.  3057 Corey Sharick                      10 15-Valley United Track Club     5:41.21 11:36.85
  40.    46 Ryan Fischer                       10 01-Granite State Flash          5:53.02 11:37.85
  41.  1061 Matthew Newell                     10 07-Indiana All Star Running Cl  5:45.26 11:38.39
  42.   650 Blake Pope                         10 03-Waxhaw Track Club            5:40.87 11:39.42
  43.  1459 Ulysses Gandara                    10 10-Desert Devils Running Club   5:42.68 11:40.02
  44.  2389 Nathan Evans                        9 13-Speed Unlimited              5:50.75 11:40.53
  45.  1616 Ian Groom                          10 10-Parker Panthers              5:53.00 11:40.63
  46.  2141 Asher Leslie                       10 12-Unattached Southwestern      5:38.87 11:42.05
  47.   198 Owen Hassler                       10 01-Prospect Park                5:49.20 11:42.31
  48.  2420 Kristian Schunter                   9 13-Spokane Mercury Athletic Cl  5:57.52 11:43.35
  49.   999 Jack Cambier                       10 07-Dekalb County Prairie Runne  6:01.25 11:43.44
  50.   418 Jackson Barna                      10 02-Lakeland JuniorTrack & Fiel  5:54.92 11:44.25
  51.  3056 Nicholas Serrano                   10 15-Valley United Track Club     5:51.43 11:45.54
  52.  1923 Troy Nichelson                      9 12-Lake Cities XC               5:55.49 11:45.59
  53.   860 Owen Mason                         10 04-Woodstock Youth Track Club   6:04.37 11:46.05
  54.  1424 Diego Padilla                      10 10-Cougar Track Club            5:55.95 11:46.56
  55.  2850 Brandon Palacios                   10 15-Lightning Youth Running Clu  5:46.91 11:47.04
  56.  1199 Maxwell Morgan                     10 08-Merton Area Running Club     5:53.87 11:47.36
  57.  2670 Alex Selwyn                        10 14-Palo Alto Lightning Track C  5:51.61 11:49.81
  58.  2184 Cody Klingelhoffer                 10 13-Barron Park Striders         5:57.09 11:51.56
  59.  1866 Zaire Walker                       10 12-Golden triangle track club   5:51.33 11:52.25
  60.  1170 Lyndon Taylor                      10 07-University of Chicago Track  5:59.81 11:53.36
  61.   321 Ryan Bush                           9 01-Unattached Adirondack        6:03.20 11:53.45
  62.   703 John Banner                        10 04-Florence Track Club          6:04.08 11:53.83
  63.  1049 Trevor Harris                      10 07-Indiana All Star Running Cl  6:03.02 11:53.90
  64.   138 Jared Long                         10 01-Nashua Pal Striders          6:05.08 11:54.04
  65.  2267 Benjamin Caba                      10 13-Central Oregon Running Klub  5:59.78 11:54.32
  66.  1737 Finley Voss                        10 10-Zoom Track Club              6:00.58 11:54.54
  67.  1092 Zane Kinne                         10 07-Naperville Track Club        5:53.39 11:54.64
  68.  3039 Garrett Nemeth                      8 15-Valley United Track Club     6:00.94 11:55.13
  69.  1541 Israel David                        9 10-El Paso Wings Track Club     6:04.61 11:55.59
  70.    29 Graham Swiger                      10 01-Elm City Track Club          5:59.26 11:56.09
  71.  1254 Trevor Berends                      9 09-Flying Angels Cross Country  5:54.64 11:56.30
  72.  1861 Travis Gibson                      10 12-Golden triangle track club   5:54.99 11:56.96
  73.  1905 Andrew Hambrick                    10 12-Lake Cities XC               5:53.08 11:57.35
  74.  1042 James Gastineau                    10 07-Indiana All Star Running Cl  6:02.69 11:58.16
  75.  2748 Christopher Williamson             10 15-Corona Panthers Track Club   6:03.63 11:58.75
  76.  2685 Kellen Steplight                   10 14-Thunder Hawks                6:01.64 11:59.10
  77.  2539 Gerardo Moreno                     10 14-Fast Track Lamont            5:57.96 11:59.34
  78.  3336 Cesar Ramirez                      10 16-Unattached South Texas       5:58.25 11:59.41
  79.  1192 Bryson Canton                      10 08-Iowa Speed Track & Field Cl  5:54.44 12:01.41
  80.  2814 Alexander Gurarie                   9 15-Free Spirit Condors          6:13.20 12:02.22
  81.   132 Christopher Keefe                  10 01-Nashua Pal Striders          6:03.55 12:02.86
  82.  2746 Anthony Taylor                     10 15-Corona Panthers Track Club   6:03.94 12:03.05
  83.  2744 Noah Ta-Perez                      10 15-Corona Panthers Track Club   6:04.71 12:03.78
  84.  1571 Seth Busche                        10 10-Landsharks Running Club      6:08.96 12:04.13
  85.  2216 Andre Klingler                     10 13-Bowerman Athletic Club       6:00.60 12:04.34
  86.  2357 Rowan Rathbun                      10 13-Rain City Flyers             6:02.82 12:04.41
  87.  1001 Alex Taylor                        10 07-Dekalb County Prairie Runne  6:06.48 12:04.60
  88.  3023 Ethan Godsey                        9 15-Valley United Track Club     6:01.35 12:05.11
  89.  3431 Evan Garrison                      10 04-Walton Youth Track Club      6:02.39 12:05.14
  90.    26 Conor Selfors                      10 01-Connecticut Running Project  6:05.61 12:05.33
  91.   818 Charles Rush                       10 04-Peachtree City Flash Youth   6:06.45 12:05.93
  92.  1000 Riley Newport                       9 07-Dekalb County Prairie Runne  6:17.69 12:06.07
  93.  1502 Matthew Abeyta                      9 10-El Paso Striders             6:15.42 12:06.94
  94.  1267 Ronan Hallacy                      10 09-Flying Angels Cross Country  6:13.57 12:07.38
  95.  3251 Jaylen Lee                         10 16-T3multisports                6:14.90 12:07.80
  96.  1959 Robert Davis                        9 12-Northwest Flyers Track Club  5:59.97 12:07.89
  97.  2823 Michael-Camilo Torres               9 15-Free Spirit Condors          6:04.13 12:08.14
  98.  2319 Spencer Clark                       9 13-North Idaho Track & Field    6:08.53 12:08.58
  99.  1693 Owen Kilcullen                     10 10-Unattached Colorado          6:12.15 12:10.12
 100.  1570 Nathaniel Brim                     10 10-Landsharks Running Club      6:05.85 12:10.14
 101.  2603 Ryan Reed                          10 14-Mercury Running Club         6:17.98 12:10.69
 102.  1951 Benjamin Butcher                    9 12-Northwest Flyers Track Club  6:08.35 12:10.82
 103.  2248 Benny Brudnak                       9 13-Cascade Striders             6:15.69 12:10.93
 104.  2227 Jeffery Osborn                     10 13-Bowerman Athletic Club       6:09.35 12:11.05
 105.  2188 Maximus Sing                       10 13-Barron Park Striders         6:19.99 12:11.65
 106.   220 Cooper Michaud                      9 01-Providence Cobras            6:10.87 12:11.75
 107.  1564 Lance Anderson                     10 10-Landsharks Running Club      6:05.82 12:13.08
 108.  1214 Owen Williams                       9 08-Stevens Point Area Running   6:02.69 12:13.34
 109.  2735 Gabriel Rice                        9 15-Corona Panthers Track Club   6:11.66 12:13.41
 110.    77 James Sullivan                     10 01-Granite State Flash          6:11.72 12:13.80
 111.   147 Keegan Murphy                      10 01-Nashua Pal Striders          6:11.11 12:14.18
 112.  1363 Michael Kulek                       9 10-Albuquerque Athletics Track  6:08.04 12:14.48
 113.  2185 Oliver Kramer                       9 13-Barron Park Striders         6:17.65 12:14.60
 114.  1966 Solomon Granderson                 10 12-Northwest Flyers Track Club  6:07.93 12:14.75
 115.  2817 Rey Laureano                       10 15-Free Spirit Condors          6:16.61 12:15.05
 116.   417 Noah Shepherd                      10 02-Juniata Valley Striders      6:03.96 12:15.12
 117.   157 Matthew Spaulding                   9 01-Nashua Pal Striders          6:12.74 12:15.44
 118.  2898 Cody Balazs                        10 15-San Diego SoCal RoadRunners  6:08.51 12:16.29
 119.  2519 Dylan Reiss                        10 14-Central Coast Runners        6:17.30 12:17.08
 120.  2414 Matthew Leeds                       9 13-Spokane Mercury Athletic Cl  6:16.83 12:17.68
 121.  1984 Koen Roach                          9 12-Northwest Flyers Track Club  6:05.04 12:17.74
 122.  2011 Cyrillus van de Walle              10 12-Texas Stallions Track Club   6:13.15 12:18.25
 123.   368 Jackson Lake                       10 01-Waltham Track Club           6:17.46 12:18.67
 124.  1398 Jamin Harlan                        9 10-Cougar Track Club            6:16.47 12:19.27
 125.  1444 Jett Smith                          9 10-Cougar Track Club            6:17.15 12:19.33
 126.   112 Nicholas Dahl                       9 01-Nashua Pal Striders          6:12.14 12:20.22
 127.   733 Hugh Willcox                       10 04-Midlands Surge               6:13.07 12:20.74
 128.  3045 Xander Penaflor                    10 15-Valley United Track Club     6:18.30 12:20.93
 129.  1610 William Dalles                      9 10-Parker Panthers              6:22.01 12:20.96
 130.  2514 Niko Sawczuk                       10 14-Castro Valley Track Club     6:19.14 12:22.43
 131.  1596 Chance Ricca                       10 10-Landsharks Running Club      6:19.62 12:22.53
 132.  2672 Emilio Cardenas                     9 14-Peninsula Flyers             6:21.30 12:23.12
 133.  1874 John Blocher                        9 12-In Motion Running Club       6:16.29 12:23.42
 134.  2119 Enrique Borrego                     9 12-Unattached Southwestern      6:05.50 12:23.44
 135.  3459 Justin Groff                       10 07-Body in Training Track Club  6:20.70 12:23.78
 136.   728 Harrison Smy                       10 04-Metroatlanta                 6:16.55 12:24.44
 137.   754 Guy Johnson                         9 04-Mt. Pleasant Track Club      6:07.97 12:24.47
 138.  1617 Daniel Hudson                      10 10-Parker Panthers              6:22.05 12:24.61
 139.   449 Braden Hayes Glick                 10 02-Team Prefo                   6:17.70 12:25.00
 140.  1862 Jaylon Guilbeau                     9 12-Golden triangle track club   5:59.54 12:25.11
 141.  1921 Gavin McDonald                     10 12-Lake Cities XC                       12:25.21
 142.  2684 Ryan Mitchell                       9 14-Thunder Hawks                6:18.02 12:25.87
 143.  2680 Kyle Ortega-Gammill                10 14-Silver State Striders        6:14.35 12:26.51
 144.    23 Ean LaRochelle                      8 01-Bradford Huskies             6:15.44 12:27.17
 145.  2465 Jack Carpenter                     10 14-Buffalo Chips Running Club   6:13.38 12:27.50
 146.   697 Samuel Lefever                     10 04-Etowah Youth Track Cub       6:14.76 12:27.77
 147.  1369 Xavier Almodovar                    9 10-Cougar Track Club            6:18.01 12:28.59
 148.  2977 Kai Desjardins                     10 15-Temecula Valley Time Machin  6:05.19 12:29.02
 149.  1365 Adam Schulthess                     9 10-Albuquerque Athletics Track  6:21.76 12:29.05
 150.    55 Zak Jones                          10 01-Granite State Flash          6:19.37 12:29.08
 151.    68 Michael Riccio                     10 01-Granite State Flash          6:20.25 12:29.45
 152.  2676 Jedediah Hornback                   9 14-Santa Rosa Express Youth Ru  6:19.39 12:29.93
 153.   771 Hadley Shaw                         9 04-Mt. Pleasant Track Club      6:22.94 12:30.19
 154.  3137 Mark Trevino                        9 16-Elite Feet                   6:14.28 12:30.85
 155.  1627 Jeffrey Watts                      10 10-Parker Panthers              6:27.52 12:30.93
 156.   603 Matthew Burroughs                   9 03-Salisbury YMCA Track Club    6:22.04 12:31.05
 157.   606 Noah Julian                        10 03-Salisbury YMCA Track Club    6:22.76 12:31.09
 158.  2074 Caleb Schaunaman                    9 12-Track Houston Youth Track C  6:21.98 12:31.74
 159.  3354 Khristian Torres                   10 16-Unattached South Texas       6:16.19 12:31.77
 160.  3021 Cole Gentry                        10 15-Valley United Track Club     6:07.48 12:32.01
 161.  1868 Daniel Kanz                        10 12-Happy Feet Running           6:33.14 12:32.65
 162.  2975 Cooper Hawley                       9 15-Temecula Rangers             6:13.11 12:32.92
 163.  3328 Michael Omstead                    10 16-Unattached South Texas       6:20.65 12:33.16
 164.   687 Finn McClain                       10 04-Carrollton Track Team        6:21.07 12:33.99
 165.  1460 Sebastian Gasson                    9 10-Desert Devils Running Club   6:23.95 12:34.35
 166.     2 Justin Chan                        10 02-Unattached Mid-Atlantic      6:25.58 12:35.03
 167.   325 William Bennett                    10 01-Unattached Connecticut       6:15.13 12:35.07
 168.   490 Ethan Mathis                       10 03-Chapel Hill/Carrboro Pacers  6:13.98 12:35.54
 169.  2843 Ivan Barrios                       10 15-Lightning Youth Running Clu  6:16.94 12:36.00
 170.  3457 William Hakes                      10 04-Walton Youth Track Club      6:30.34 12:36.47
 171.   753 Marshall Hodges                    10 04-Mt. Pleasant Track Club      6:30.67 12:36.52
 172.    20 Collin Daugherty                   10 01-Bradford Huskies             6:35.87 12:36.65
 173.   206 Chase Nicolas                       9 01-Prospect Park                6:28.56 12:36.71
 174.  1599 Connor West                        10 10-Landsharks Running Club      6:22.97 12:37.13
 175.  1566 Caleb Boutelle                     10 10-Landsharks Running Club      6:24.37 12:37.19
 176.  2475 Anders Gunderson                   10 14-Buffalo Chips Running Club   6:22.68 12:37.90
 177.  3016 Elliot Fleck                       10 15-Valley United Track Club B   6:26.12 12:38.46
 178.  1187 Conrad Schroeder                   10 08 Unattached Nebraska          6:12.79 12:38.94
 179.  2987 Junior Mavhera                      9 15-Unattached San Diego Imperi  6:28.10 12:38.95
 180.  2009 Ethan Houlston                     10 12-Texas Stallions Track Club   6:27.08 12:39.12
 181.   430 Jacques Moye                       10 02-Penn Hills Eagles Track Clu  6:14.94 12:40.09
 182.  2061 Mitchell Harper                     9 12-Track Houston Youth Track C  6:23.64 12:40.26
 183.  2242 Gavin Summers                      10 13-Bowerman Athletic Club       6:29.17 12:41.32
 184.  1115 Joshua Springborn                  10 07-Northside Saints             6:25.32 12:41.47
 185.   706 Zane Morris                         9 04-Florence Track Club          6:30.36 12:42.16
 186.   682 Will Jennings                       9 04-Carrollton Track Team        6:31.97 12:42.44
 187.  2259 Rayjin Olson                        9 13-Cascade Striders             6:32.80 12:43.31
 188.  2506 Lucas Chaney                       10 14-Castro Valley Track Club     6:23.27 12:43.76
 189.  1749 Byron Christiansen                 10 11-Redrockracers                6:09.70 12:44.04
 190.  1051 Dillon Holland                     10 07-Indiana All Star Running Cl  6:21.41 12:44.10
 191.    22 Joseph Gallo                       10 01-Bradford Huskies             6:34.18 12:44.97
 192.   929 Cole Burton                        10 06-Peak Performance Track Club  6:30.56 12:44.97
 193.    19 James Crippen                       9 01-Bradford Huskies             6:32.49 12:45.78
 194.   128 Griffin Johnson                     9 01-Nashua Pal Striders          6:29.38 12:46.83
 195.   496 Ben Lombard                        10 03-Coolkidsrun                  6:31.31 12:47.03
 196.  2342 Thomas Fortson                     10 13-Rain City Flyers             6:26.71 12:47.39
 197.    34 Cole Borovicka                      9 01-Granite State Flash          6:32.42 12:48.90
 198.    17 Ryan Connolly                       9 01-Bradford Huskies             6:34.52 12:49.13
 199.  1865 Samuel Navarro                     10 12-Golden triangle track club   6:26.88 12:49.84
 200.  2866 Elijah Davis                        9 15-Moreno Valley Rockets Track  6:28.34 12:50.25
 201.   433 Joshua Williams                     9 02-Penn Hills Eagles Track Clu  6:28.47 12:52.24
 202.  1870 Carson Ross                        10 12-Happy Feet Running           6:27.19 12:52.44
 203.  3353 Kaleb Torres                       10 16-Unattached South Texas       6:25.68 12:52.56
 204.  3454 Koen Leblance                       9 06-Gulf Coast Hurricane         6:41.18 12:52.84
 205.  1462 Trevor Jess                        10 10-Desert Devils Running Club   6:44.73 12:53.12
 206.  1405 Spencer Laughlin                   10 10-Cougar Track Club            6:38.00 12:55.20
 207.  2102 Kamron Neal                         9 12-Unattached Gulf              6:21.68 12:57.01
 208.  2511 Drake Jackson                      10 14-Castro Valley Track Club     6:41.41 12:57.40
 209.  2667 Julian Montoya                      9 14-Palo Alto Lightning Track C  6:39.01 12:57.66
 210.  1461 Oscar Hernandez                    10 10-Desert Devils Running Club   6:26.02 12:58.78
 211.  1325 Mason Mayer                         9 09-St Louis Blazers             6:26.33 12:59.30
 212.   122 Jesse Hantula                      10 01-Nashua Pal Striders          6:32.21 13:01.11
 213.  2649 Andrew Scannell                    10 14-Oak Hill Racing              6:28.00 13:01.20
 214.   448 James Gensel                        9 02-Team Prefo                   6:37.58 13:01.84
 215.  1568 Anthony Breglio                    10 10-Landsharks Running Club      7:17.51 13:04.38
 216.  2271 Will Borrevik                       9 13-Emerald Valley Track Club    6:28.54 13:05.88
 217.   680 Camdyn Griffies                    10 04-Carrollton Track Team        6:40.11 13:06.64
 218.  2186 Jaden O'Hara                        9 13-Barron Park Striders         6:29.76 13:06.99
 219.   475 William McGlynn                    10 02-Westfield Area Y Flyers      6:42.26 13:07.70
 220.  1869 Cameron Mitton                     10 12-Happy Feet Running           6:31.92 13:08.89
 221.  2457 Jay Hill                           10 14-Bakersfield Roadrunners      6:39.20 13:09.52
 222.  2508 Zachary Furber-Dobson               9 14-Castro Valley Track Club     6:30.19 13:10.04
 223.   775 Sriram Srinivas                    10 04-Mt. Pleasant Track Club      6:38.81 13:10.35
 224.  2849 Angel Moreno                        9 15-Lightning Youth Running Clu  6:39.94 13:10.71
 225.  1898 Joshua Clark                       10 12-Lake Cities XC               6:47.59 13:10.72
 226.  1012 Chantz Dodd                        10 07-Evansville Thunderbolts Run  6:38.42 13:10.95
 227.  1863 Cyrus Jacobs                       10 12-Golden triangle track club   6:44.00 13:11.59
 228.  2456 David Gomez                        10 14-Bakersfield Roadrunners      6:46.59 13:12.76
 229.  1995 Caleb Lewis                        10 12-Raiders Track Club           6:35.59 13:12.88
 230.    21 Connor Flynn                        9 01-Bradford Huskies             6:35.33 13:13.53
 231.  2187 Danny Pree                          8 13-Barron Park Striders         6:38.69 13:13.98
 232.  1183 Owen Flynn                          9 07-Wysi XC                      6:40.56 13:14.35
 233.  3033 Gabriel Madison                    10 15-Valley United Track Club     6:47.33 13:16.30
 234.  1949 Matthew Basinger                   10 12-Northwest Flyers Track Club  6:43.31 13:18.57
 235.  2867 Gabriel Sage                       10 15-Moreno Valley Rockets Track  6:47.65 13:19.68
 236.  2853 Matthew Soto                        9 15-Lightning Youth Running Clu  6:41.98 13:19.69
 237.    18 Benjamin Craven                     9 01-Bradford Huskies             6:50.90 13:19.75
 238.   180 Daniel Allone                       9 01-Prospect Park                6:44.95 13:23.09
 239.  2355 Eli Podell                          9 13-Rain City Flyers             6:51.03 13:24.42
 240.   548 Benjamin Wakeman                    9 03-Harrisburg Runners           6:56.36 13:25.77
 241.    53 Carl Joas                          10 01-Granite State Flash          6:51.65 13:26.21
 242.  2338 Ethan Erickson                      9 13-Rain City Flyers             6:37.71 13:26.22
 243.  1938 Nathan Schneider                    9 12-Lubbock Olympians            6:45.74 13:26.31
 244.  2351 Mason McVey                        10 13-Rain City Flyers             6:57.35 13:26.38
 245.  1415 Roman Martinez                     10 10-Cougar Track Club            6:50.03 13:26.59
 246.  2540 Arnoldo Ochoa                       9 14-Fast Track Lamont            6:48.74 13:29.43
 247.  1241 Kenny Cronin                       10 08-Westside Track Club          6:49.80 13:30.06
 248.  1419 Lucas Montoya                      10 10-Cougar Track Club            6:44.01 13:30.26
 249.  3071 Mark Walker                         9 16-Austin Speedsters            6:41.31 13:31.05
 250.   707 Jack Wilson                         8 04-Florence Track Club          6:52.23 13:31.24
 251.  3134 Jack Spoor                          9 16-Elite Feet                   6:54.09 13:31.78
 252.   414 Riley Myers                        10 02-Juniata Valley Striders      6:51.11 13:33.26
 253.   420 Logan Patete                       10 02-Mountain Top Track & Field   6:48.20 13:34.67
 254.   817 Warren Robison                     10 04-Peachtree City Flash Youth   6:36.02 13:34.83
 255.  2706 Cade Poulter                       10 15-Chino Hills Flash            6:55.96 13:35.51
 256.  1772 Silas Massey                        9 11-Unattached Snake River       7:01.39 13:36.15
 257.  3383 Dayton Amaya                       10 16-Unattached South Texas       6:45.09 13:36.60
 258.  3149 Javier Castro                       9 16-Highland Lakes Track Club    6:48.04 13:37.73
 259.   734 Luka Albarran                       9 04-Mt. Pleasant Track Club      7:03.58 13:40.69
 260.  3180 David Tupaj                         8 16-I.W.A. Running Club          6:58.92 13:43.40
 261.  3122 Olaf Pierre                        10 16-Elite Feet                   6:52.53 13:44.30
 262.  2138 Asten Kirby                         9 12-Unattached Southwestern      7:03.56 13:47.03
 263.  1980 Nathan Noe                          9 12-Northwest Flyers Track Club  7:02.67 13:47.52
 264.   437 Gage Durham                        10 02-Quicksilver Track Club of N  6:55.08 13:48.03
 265.  3202 Hunter Haynes                      10 16-San Antonio Heat Track Club  6:49.29 13:49.84
 266.  3283 Robert Beltran                      9 16-Unattached South Texas       6:59.01 13:50.37
 267.  3455 Noah Robicheaux                     9 06-Gulf Coast Hurricane         6:56.56 13:51.70
 268.  2705 Shane Jacobus                       9 15-Chino Hills Flash            7:15.52 13:52.73
 269.   911 Ethan Marshall                      9 05-Unattached Ohio              7:05.66 13:53.82
 270.   390 Steven Lundberg                     9 02-Crimson Knights              7:01.81 13:54.79
 271.  1831 Rex Martin                         10 12-Amarillo Striders            6:49.57 13:56.41
 272.  1107 Christian Hein                     10 07-Northside Saints             7:00.01 13:56.52
 273.  1293 Grant Graves                        9 09-Plainview Track Club         6:59.82 14:00.00
 274.  1116 Jack Weber                          9 07-Northside Saints             6:55.03 14:01.08
 275.  1764 Kieshaun Steorts                   10 11-Redrockracers                7:06.87 14:01.54
 276.  1341 Edgar Borjas                       10 09-Unattached Oklahoma          6:56.90 14:01.96
 277.  2536 Omero Martinez                     10 14-Fast Track Lamont            7:00.92 14:03.86
 278.  3469 Daniel Domino                      10 15-Chino Hills Flash            7:13.75 14:04.00
 279.   933 Jacob Handler                      10 06-Peak Performance Track Club  7:01.44 14:05.09
 280.  2069 Cody Napier                        10 12-Track Houston Youth Track C  7:02.89 14:05.35
 281.   678 Christopher Crews                   9 04-Carrollton Track Team        7:11.65 14:09.03
 282.  3363 Hunter Weiland                      9 16-Unattached South Texas       7:05.27 14:10.54
 283.  1978 Matthew McNeese                     9 12-Northwest Flyers Track Club  7:09.93 14:12.15
 284.  2538 Adrian Moreno                       9 14-Fast Track Lamont            7:15.01 14:13.33
 285.  2192 Craig Barber                       10 13-Bowerman Athletic Club       7:10.05 14:13.61
 286.  2846 Andrew Fernandez                    9 15-Lightning Youth Running Clu  7:15.27 14:15.97
 287.  1760 Zack Sandberg                      10 11-Redrockracers                7:17.78 14:16.36
 288.  1763 Luke Sorensen                      10 11-Redrockracers                7:18.24 14:16.47
 289.   536 Austin Abney                        9 03-Harrisburg Runners           7:23.88 14:19.23
 290.   677 Nate Butler                        10 04-Carrollton Track Team        7:16.68 14:19.92
 291.  3085 Joziahs Cortez                     10 16-Elite Feet                   7:04.59 14:21.94
 292.  1758 Cole Sampson                       10 11-Redrockracers                7:09.19 14:22.41
 293.  3068 Nathan Lewis                       10 16-Austin Speedsters            7:20.86 14:23.17
 294.  2500 Luke Thomasson                      9 14-Buffalo Chips Running Club   7:03.25 14:23.65
 295.   683 Liam Laney                          9 04-Carrollton Track Team        7:16.64 14:26.09
 296.  2541 Diego Ortiz                        10 14-Fast Track Lamont            7:18.53 14:30.17
 297.  2542 Max Robles                          9 14-Fast Track Lamont            7:30.96 14:33.73
 298.  2492 Jonah Pardue                       10 14-Buffalo Chips Running Club   7:27.22 14:36.68
 299.  1747 Bentley Bushar                      9 11-Redrockracers                7:30.42 14:54.93
 300.  3174 Nicholas Rodriguez                  9 16-Highland Lakes Track Club    7:35.57 14:54.96
 301.  2175 Joshua Rodriguez                   10 12-Unattached West Texas        7:19.78 14:55.61
 302.   152 Christopher Prangley                9 01-Nashua Pal Striders          7:37.37 14:59.58
 303.  1852 Timothy Contreras                   9 12-Eagles Wings Academy         7:46.31 15:07.62
 304.  1219 Jre Antelope                       10 08-Unattached Dakotas           7:38.75 15:10.43
 305.  3069 Nicholas Lewis                      9 16-Austin Speedsters            8:00.93 15:17.20
 306.   540 Anderson Hitchcock                  9 03-Harrisburg Runners           7:49.06 15:17.38
 307.  3155 Dominik Flores                     10 16-Highland Lakes Track Club    7:34.91 15:22.99
 308.  1899 Ian Cox                            10 12-Lake Cities XC               7:46.14 15:31.37
 309.  3152 Jayden Cervantez                   10 16-Highland Lakes Track Club    7:43.96 15:35.57
 310.   599 William Wenger                      9 03-Richmond Track & Field Club  8:05.42 15:39.64
 311.   399 Colin Snyder                        9 02-Crimson Knights              7:42.86 15:40.85
 312.  3070 Adam Reisman                        9 16-Austin Speedsters            7:59.00 15:44.47
 313.   935 Matthew Hornaday                   10 06-Peak Performance Track Club  7:52.75 15:45.11
 314.  3366 Joshua Wesloh                      10 16-Unattached South Texas       8:03.27 15:45.78
 315.  3178 William McCauley                   10 16-I.W.A. Running Club          7:47.86 15:53.51
 316.  3153 Isaias Fernandez                    9 16-Highland Lakes Track Club    7:57.57 15:58.72
 317.  3203 Nazzio John                        10 16-San Antonio Heat Track Club  8:15.90 16:06.01
 318.  2543 Sebastian Rosales                   9 14-Fast Track Lamont            8:09.89 16:06.99
 319.  1832 Daniel Miskimen                    10 12-Amarillo Striders            8:17.96 16:08.56
 320.  1285 Jayden Williams                     9 09-Jenks America TC Usatf Yout  8:05.14 16:18.39
 321.  1364 Markus Martinez                    10 10-Albuquerque Athletics Track  8:40.34 16:40.47
 322.  1225 Tayshaun White Eagle                9 08-Unattached Dakotas           8:15.27 17:00.91
 323.  2181 Dalton Weinette                    10 12-Unattached West Texas        9:12.80 17:40.06
 324.  2178 Aiden Tyson                         9 12-Unattached West Texas        8:39.07 17:46.09
 325.  1834 Zachary Olivas                      9 12-Amarillo Striders            9:42.80 18:26.88
 326.  3115 Christian Ortiz                     9 16-Elite Feet                   8:49.83 18:32.17
 327.  2171 Wyatt Mandrell                      9 12-Unattached West Texas        9:31.89 18:33.47
 328.   543 Nicholas Kiefriter                  9 03-Harrisburg Runners           9:37.21 18:35.95
 329.  1858 Lachlan Belcher                    10 12-Elite Track and Field Club   9:43.51 19:21.42




Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.