Join/Renew Now

17-18 Men's Division Mile Splits

    

                                                                  Page 1
                USATF National Junior Olympics XC Championships
                      December 14, 2013 San Antonio, Texas
                   Event #12 5Km Run CC 17 - 18 Division Boys
Place   NO. NAME                              AGE TEAM                              1MILE    2MILE   FINISH
===== ===== ================================= === ============================== ======== ======== ========
   1.  2874 Estevan De La Rosa                18  15-O'Brien's Army               4:49.49  9:48.22 15:31.68
   2.  2894 Jarrick Wenslow                   17  15-O'Brien's Army               4:49.71  9:59.37 16:04.43
   3.  1284 Alex Conn                         17  09-Hays Striders Track Club     4:50.05 10:10.05 16:08.43
   4.   573 Mark Fleckenstein                 17  03-Richmond Track & Field Club  4:52.15 10:09.73 16:09.61
   5.  2758 Miguel Bautista                   17  15-Equalizers Track Club        4:50.28 10:05.42 16:15.24
   6.   349 Tucker McNinch                    17  01-Unattached New England       4:45.56 10:08.64 16:23.16
   7.  2839 Ellis Newton                      17  15-Go Bananas                   4:50.95 10:25.56 16:25.34
   8.   559 Paul Adam                         18  03-Richmond Track & Field Club  4:52.32 10:11.60 16:25.79
   9.  2755 Lucio Barrera                     18  15-Equalizers Track Club        4:50.15 10:10.37 16:25.83
  10.  3262 Joseph Meade                      18  16-Texas Thunder Track Club     4:53.27 10:16.69 16:26.43
  11.  2891 Thomas Tran                       18  15-O'Brien's Army               4:53.91 10:15.72 16:27.08
  12.   332 Scott Nelson                      18  01-Unattached Long Island       4:50.32 10:11.49 16:29.95
  13.  1644 Jairo Tiscareno                   17  10-Planned Pethood Posse        4:49.70 10:12.34 16:32.29
  14.  2807 Oscar Salas                       17  15-Equalizers Track Club        4:54.29 10:20.02 16:34.27
  15.   719 Quintin Miles                     17  04-Lanier Lightning Running Cl  4:53.53 10:19.47 16:34.49
  16.  3326 Cesar Moreno                      18  16-Unattached South Texas               10:25.79 16:34.65
  17.   589 Grayson Reid                      18  03-Richmond Track & Field Club  4:53.11 10:17.45 16:36.09
  18.   990 James Turner                      17  06-Unattached Southern          4:54.41 10:14.68 16:37.49
  19.  2988 Pedro Antunez                     17  15-Unattached Southern Califor  4:52.91 10:12.69 16:39.35
  20.   723 Bryce Schuebert                   17  04-Lanier Lightning Running Cl  4:54.70 10:23.33 16:40.72
  21.  2776 Oscar Gutierrez                   18  15-Equalizers Track Club        4:51.58 10:18.22 16:41.17
  22.   746 Andrew Gawryluk                   17  04-Mt. Pleasant Track Club      4:52.10 10:27.57 16:41.54
  23.  3123 Logan Pittdman                    18  16-Elite Feet                   4:57.34 10:28.47 16:42.32
  24.   716 Zack Hill                         18  04-Lanier Lightning Running Cl  4:58.34 10:27.07 16:43.37
  25.  1482 Michael Johnson                   16  10-El Paso Speed Track Club     4:51.74 10:21.53 16:44.44
  26.   596 Alexander Varon                   18  03-Richmond Track & Field Club  4:53.87 10:22.99 16:45.17
  27.  2354 Jackson Pearce                    18  13-Rain City Flyers             4:50.62 10:16.33 16:46.33
  28.   331 Craig Nelson                      18  01-Unattached Long Island       4:58.51 10:26.88 16:48.10
  29.  2877 Josue Gonzalez                    17  15-O'Brien's Army               5:02.77 10:21.88 16:53.58
  30.  2870 Joseph Barajas                    17  15-O'Brien's Army               5:10.47 10:38.99 16:53.92
  31.   583 Grayson Morgan                    18  03-Richmond Track & Field Club  4:56.87 10:26.42 16:56.85
  32.   579 Austin Koch                       17  03-Richmond Track & Field Club  4:58.75 10:26.84 16:59.19
  33.   280 Kevin Seaver                      18  01-Sentinel Striders            5:01.65 10:35.91 17:00.06
  34.   616 Cody Nagy                         17  03-Triangle Champions           4:54.98 10:27.11 17:01.57
  35.  2440 Brent Knutzen                     17  13-Unattached Pacific Northwes                   17:02.26
  36.   782 James Adams                       17  04-Peachtree City Flash Youth   4:51.96 10:28.98 17:04.82
  37.   839 Jadon Long                        17  04-South Georgia Flying Tigers  4:54.35 10:34.68 17:05.95
  38.   114 Jacob Drescher                    18  01-Nashua Pal Striders          5:01.94 10:37.32 17:07.40
  39.  2089 Cooper Baird                      17  12-Trainlikeakenyan Running Cl  4:50.57 10:26.22 17:09.11
  40.   595 Thomas Tombes                     18  03-Richmond Track & Field Club  5:11.35 10:46.43 17:10.11
  41.   816 Ryan Phillips                     17  04-Peachtree City Flash Youth   5:09.44 10:40.24 17:13.03
  42.   241 Michael Dampier                   17  01-Sentinel Striders            4:58.99 10:36.69 17:13.27
  43.   562 Joseph Boyle                      17  03-Richmond Track & Field Club  4:59.72 10:36.44 17:14.19
  44.  3100 Jeffery Lopez-Herrera             17  16-Elite Feet                   4:57.85 10:33.22 17:14.78
  45.  3135 Eric Torres                       17  16-Elite Feet                   4:59.42 10:31.27 17:17.60
  46.   265 Braden Mungeam                    17  01-Sentinel Striders            5:08.48 10:48.41 17:21.22
  47.   907 Ryan Mooney                       17  05-Unattached Michigan          4:55.65 10:41.63 17:24.39
  48.  2321 David Conway                      17  13-North Idaho Track & Field    4:56.28 10:45.95 17:25.04
  49.   600 Justin Wilck                      17  03-Richmond Track & Field Club  5:12.75 10:56.17 17:26.93
  50.  2875 Alex Evangelista                  17  15-O'Brien's Army               5:19.55 11:03.83 17:27.86
  51.   830 Joshua Warren                     17  04-Peachtree City Flash Youth   5:02.61 10:46.29 17:30.58
  52.   720 Ryan Peppenhorst                  17  04-Lanier Lightning Running Cl  4:54.17 10:40.96 17:31.02
  53.  3337 Joshua Ramirez                    17  16-Unattached South Texas       5:02.07 10:42.53 17:31.24
  54.   721 Bailey Pless                      18  04-Lanier Lightning Running Cl  5:10.81 11:01.12 17:31.38
  55.  3368 Samuel Bianchi                    16  08-Unattached Wisconsin         5:07.28 11:04.63 17:32.28
  56.  3279 Chubaka Bahindwa                  18  16-Unattached South Texas       4:50.22 10:36.15 17:34.65
  57.  3275 Ryan Woelfel                      18  16-Texas Thunder Track Club     5:03.42 10:48.31 17:38.57
  58.  1787 Louis Gingras                     17  12-Adidas Team Green Running    4:49.43 10:46.59 17:39.41
  59.  3382 Bryce Murdick                     17  01-Unattached Maine             4:53.76 10:39.11 17:41.09
  60.  2841 Joshua Quarles                    17  15-Go Bananas                   5:09.11 10:55.49 17:42.56
  61.  2995 Michael Stone                     17  15-Unattached Southern Califor  5:02.34 10:53.26 17:44.98
  62.  2470 David Duncan                      17  14-Buffalo Chips Running Club   5:06.92 11:03.34 17:47.48
  63.  2430 Chris Salsbury                    18  13-Unattached Inland Northwest  5:01.22 11:06.87 17:47.89
  64.  2312 Enrique Medina                    17  13-Native Stride                5:09.84 11:14.15 17:49.35
  65.  2885 Jacky Loh                         17  15-O'Brien's Army               5:25.40 11:17.25 17:50.26
  66.  2433 Moises Martinez                   18  13-Unattached Oregon            4:50.20 10:44.45 17:50.96
  67.  3327 Jose Murillo                      16  16-Unattached South Texas       5:15.16 11:09.39 17:52.89
  68.   323 Mitchell Ryan                     18  01-Unattached Adirondack        5:02.49 10:59.30 17:53.87
  69.  3299 Max Feng                          17  16-Unattached South Texas       5:08.45 10:58.73 17:54.24
  70.  1643 Jeffrey Lazo                      17  10-Planned Pethood Posse        4:51.68 10:47.79 17:54.63
  71.   622 Jacob Zawada                      17  03-Triangle Champions           5:04.52 10:50.17 17:54.64
  72.  2880 Alvin Huang                       17  15-O'Brien's Army               5:25.76 11:17.35 17:55.22
  73.  3274 Michael Torres                    18  16-Texas Thunder Track Club     5:14.00 11:13.68 17:55.43
  74.  1346 Justin Chino                      18  10-Acoma Running Club           5:12.18 10:59.22 17:56.03
  75.  3476 Chase Junell                      17  16-Unattached South Texas       5:13.28 11:09.95 17:58.94
  76.  1361 James Espinoza                    17  10-Albuquerque Athletics Track  4:59.78 11:00.17 17:59.87
  77.  3087 John Davila                       18  16-Elite Feet                   4:59.78 10:55.73 18:00.51
  78.  1714 Manuel Guerrero                   18  10-Valencia County Roadrunners  5:13.68 11:08.70 18:01.47
  79.  3367 Brian Wongchotigul                17  16-Unattached South Texas       5:18.25 11:11.58 18:02.10
  80.  2984 Tristan Tapia                     17  15-Temecula Valley Time Machin  5:06.72 11:05.62 18:03.16
  81.   925 John Walker                       17  06-Mobile Parks & Recreation D  5:03.59 11:08.93 18:03.82
  82.     1 Jonathan Buytenhuys               17  02-Unattached Mid-Atlantic      5:09.19 11:11.10 18:04.82
  83.   750 John Hall                         17  04-Mt. Pleasant Track Club      5:05.60 11:11.44 18:08.51
  84.  2132 Hunter Hawkins                    17  12-Unattached Southwestern      5:07.63 11:12.31 18:13.30
  85.  2878 Kevin Hsu                         17  15-O'Brien's Army               5:26.20 11:22.29 18:15.99
  86.   439 Billy Foster                      17  02-Raritan Valley Road Runners  5:07.73 11:21.71 18:16.42
  87.   410 Kadeem Willis                     18  02-Jersey Heat Track Club       5:08.62 11:24.08 18:17.31
  88.  3271 Felipe Rosado                     17  16-Texas Thunder Track Club     5:06.05 11:10.73 18:24.05
  89.   946 Kyle Currington                   17  06-Smiths Track Club            5:17.34 11:18.12 18:27.48
  90.  3131 Andre Segovia                     17  16-Elite Feet                   5:16.87 11:19.70 18:28.53
  91.  3266 Ruben Paquian                     17  16-Texas Thunder Track Club     5:06.34 11:13.02 18:33.89
  92.  1770 Matthew Robb                      18  11-Unattached Montana           5:18.57 11:28.34 18:35.95
  93.   944 Mario Cirinese                    16  06-Smiths Track Club            5:28.43 11:39.62 18:36.62
  94.   806 Kevin Hilinski                    17  04-Peachtree City Flash Youth   5:24.84 11:29.71 18:37.70
  95.   612 Samuel Gay                        17  03-Triangle Champions           5:22.57 11:36.82 18:38.60
  96.  1950 Joshua Bostick                    18  12-Northwest Flyers Track Club  5:10.20 11:01.03 18:38.76
  97.  1453 Mateo Vigil                       17  10-Cougar Track Club            5:13.68 11:31.54 18:42.90
  98.  2098 Trevor Fenner                     17  12-Unattached Gulf              5:19.41 11:35.14 18:44.83
  99.  3247 Elias Villegas-Ponce              17  16-Super S.T.A.R.Z.             4:58.57 11:25.21 18:45.89
 100.  1674 Miguel Kennedy                    18  10-Texastrong Running Club      5:18.06 11:22.13 18:47.40
 101.  2993 Christopher Jauregui              18  15-Unattached Southern Califor  5:24.89 11:37.67 18:47.42
 102.  3244 Donald Manuszewski                17  16-Super S.T.A.R.Z.             5:17.32 11:35.98 18:51.45
 103.  3349 Adam Soto                         18  16-Unattached South Texas       5:22.51 11:34.34 18:55.46
 104.  3315 Andrew Joy                        17  16-Unattached South Texas       5:14.80 11:26.78 18:57.19
 105.   847 Devin Hazzard                     17  04-Unattached Georgia           5:23.14 11:43.86 18:58.89
 106.  3458 Randall Borden                    17  16-Unattached South Texas       5:14.23 11:19.08 19:03.14
 107.  3357 Matt Torvik                       16  16-Unattached South Texas       5:27.93 12:06.62 19:04.93
 108.  1779 John Andrus                       17  12-Adidas Team Green Running    5:31.71 11:52.79 19:07.57
 109.  3343 Francisco Rodriguez               17  16-Unattached South Texas       5:25.62 11:40.54 19:10.55
 110.   921 David LunaBankhead                18  06-Mobile Parks & Recreation D  5:33.89 12:00.94 19:12.57
 111.  2683 Daveon Sadusky                    17  14-The Raptors                  5:38.67 12:02.05 19:13.91
 112.   509 James Kennedy                     17  03-Fairfax Police Youth Club C  5:11.70 11:43.50 19:14.58
 113.   516 Damon Lubinski                    17  03-Fast Twitch Track Club       5:26.33 11:45.53 19:14.68
 114.  1235 Alexander Jaffery                 18  08-Unattached Wisconsin         5:18.04 11:40.58 19:21.25
 115.  2830 Benjamin Batres                   17  15-Go Bananas                   5:31.46 11:57.06 19:24.03
 116.   630 David Stancil                     17  03-Unattached North Carolina    5:32.42 11:57.66 19:28.24
 117.   584 Timothy Myers                     17  03-Richmond Track & Field Club  5:39.25 12:04.51 19:28.83
 118.   284 Kenneth Vinacco                   17  01-Sentinel Striders            5:47.24 12:12.59 19:32.46
 119.   685 Malik Lewis                       17  04-Carrollton Track Team        5:21.38 11:59.89 19:35.02
 120.  2981 Zachary Stewart                   16  15-Temecula Valley Time Machin  5:41.00 12:07.71 19:39.62
 121.    98 Jacob Sussman                     18  01-Litchfield Track Club        5:31.01 12:12.48 19:46.76
 122.  3216 Julien McCall                     16  16-San Antonio Patriots         5:27.95 12:16.48 19:48.25
 123.  2145 Matthew McNeill                   17  12-Unattached Southwestern      5:35.14 12:17.08 19:52.70
 124.  2004 Emanuel Grella                    17  12-Strixctly Distance           5:49.98 12:32.99 20:05.09
 125.   281 Adam Sowden                       17  01-Sentinel Striders            5:47.23 12:29.11 20:14.22
 126.     5 Tanner Hilton                     17  02-Unattached Mid-Atlantic      5:32.70 12:19.37 20:15.57
 127.  3377 Joshua Austin                     17  06-Mississippi Trackstars       5:21.69 12:16.41 20:19.69
 128.  2892 Alexander Wei                     17  15-O'Brien's Army               5:56.06 12:51.85 20:19.85
 129.  2876 Freddie Galladande                18  15-O'Brien's Army               5:55.63 12:51.55 20:22.50
 130.  3272 James Shifflett                   17  16-Texas Thunder Track Club     5:33.22 12:27.76 20:49.04
 131.   942 Adam Burton                       18  06-Smiths Track Club            6:06.09 13:23.60 21:52.69
 132.   972 Nathan Freeman                    17  06-Unattached Southern          5:26.43 13:52.84 23:48.19



Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.