Join/Renew Now

15-16 Girls Division Mile Splits


                             Page 1
                USATF National Junior Olympics XC Championships
                      December 14, 2013 San Antonio, Texas
                   Event #9 5Km Run CC 15 - 16 Division Girls
Place   NO. NAME                              AGE TEAM                              1MILE    2MILE   FINISH
===== ===== ================================= === ============================== ======== ======== ========
   1.  2479 Lauren Jacob                      15  14-Buffalo Chips Running Club   5:30.03 11:36.61 18:20.76
   2.  2991 Amanda Gehrich                    16  15-Unattached Southern Califor  5:30.15 11:36.68 18:32.56
   3.   602 Julia Wood                        15  03-Richmond Track & Field Club  5:41.85 11:51.23 18:53.38
   4.  2904 Samantha Aguilar                  14  15-So Cal Roadrunners           5:33.50 11:46.47 19:02.71
   5.  1159 Madison Fruchey                   15  07-Unattached Indiana           5:36.64 11:46.83 19:03.18
   6.  2751 Bianca Alonzo                     15  15-Equalizers Track Club        5:37.27 11:59.48 19:06.14
   7.  1646 Kayla Young                       15  10-Planned Pethood Posse        5:37.39 11:57.24 19:06.45
   8.  1083 Lindsey Marriott                  14  07-Indiana Blast                5:29.93 11:46.01 19:12.25
   9.  2558 Grace Ling                        16  14-Los Gatos Track Club         5:35.44 11:54.89 19:18.30
  10.  2370 Madison Fuhrman                   15  13-Silverton Runners Club       5:37.82 12:00.14 19:20.41
  11.  1634 Olivia Hayden                     16  10-Penguins XC &track Club      5:46.38 12:06.53 19:29.02
  12.  2454 Zanna Sullivan                    15  13-Whatcom Tesseract            5:47.48 12:01.63 19:35.82
  13.  2658 Jenna Storms                      16  14-Pacific United               5:36.54 12:02.93 19:38.30
  14.  2764 Kelsey Carroll                    16  15-Equalizers Track Club        5:37.25 12:08.90 19:38.67
  15.   565 Emma Call                         15  03-Richmond Track & Field Club  5:59.79 12:26.16 19:38.79
  16.  1793 Silvia Leblanc                    16  12-Adidas Team Green Running    5:30.22 11:48.71 19:39.45
  17.    61 Heidi Ntengeri                    15  01-Granite State Flash          5:51.43 12:21.70 19:43.83
  18.  3388 Ashley Barnes                     15  09-Personal Best                5:47.65 12:22.03 19:51.07
  19.  1397 Hannah Gunther                    16  10-Cougar Track Club            5:53.70 12:22.58 19:53.15
  20.  3466 Abbie Harrelson                   15  12-Unattached Gulf              5:43.02 12:19.12 19:56.21
  21.    88 Mary Hamel                        16  01-Litchfield Track Club        5:47.37 12:15.97 19:58.00
  22.  2534 Vanessa Cortes                    15  14-Fast Track Lamont            5:45.84 12:16.57 20:00.17
  23.  2494 Jordan Sienkiewicz                15  14-Buffalo Chips Running Club   5:48.26 12:19.54 20:00.78
  24.   897 Abigail Fifarek                   16  05-Traverse City Bay Runners    5:49.05 12:24.27 20:02.78
  25.  2050 Kacie Corbin                      15  12-Track Houston Youth Track C  5:47.40 12:25.50 20:03.59
  26.  2504 Hannah Wohlenberg                 15  14-Buffalo Chips Running Club   5:59.27 12:39.47 20:05.45
  27.  2409 Brittany Aquino                   15  13-Spokane Mercury Athletic Cl  5:55.96 12:36.78 20:11.19
  28.  2447 Celia Laine Lesh                  16  13-Whatcom Tesseract            6:07.47 12:44.92 20:11.38
  29.   992 Ramsey Wagner                     15  06-Unattached Southern          5:42.43 12:15.99 20:11.65
  30.  1339 Gabriela Reyna                    15  09-Unattached Missouri          5:47.23 12:24.73 20:13.54
  31.  2334 Alicia Herrera                    15  13-Pacific Beach Runners        6:02.87 12:51.60 20:18.95
  32.  2474 Hattie Groat                      15  14-Buffalo Chips Running Club   5:59.24 12:34.69 20:22.51
  33.   355 Justyna Wilkinson                 15  01-Utica Roadrunners            5:53.84 12:28.04 20:23.14
  34.  2766 Michelle Chuang                   16  15-Equalizers Track Club        5:50.59 12:36.52 20:23.53
  35.  1297 Madilynn Gray                     15  09-Plainview Track Club         5:53.37 12:33.27 20:23.54
  36.  2763 Katie Carroll                     16  15-Equalizers Track Club        5:50.57 12:37.52 20:26.09
  37.   126 Melissa Hiatt                     16  01-Nashua Pal Striders          5:54.59 12:40.15 20:26.44
  38.  2501 Eleanor Waters                    15  14-Buffalo Chips Running Club   6:02.34 12:48.76 20:26.96
  39.  2486 Sedona McNerney                   15  14-Buffalo Chips Running Club   5:59.03 12:48.12 20:32.21
  40.   715 Makayla Hewell                    16  04-Lanier Lightning Running Cl  6:01.54 12:41.83 20:32.22
  41.  2410 Cyra Carlson                      16  13-Spokane Mercury Athletic Cl  5:59.28 12:37.38 20:36.08
  42.  1326 Melissa Menghini                  15  09-St Louis Blazers             6:07.45 13:04.85 20:39.34
  43.  1675 Ayla Lopez                        15  10-Texastrong Running Club      5:43.30 12:38.88 20:39.36
  44.   421 Cassandra Harasts                 15  02-Mtc Rebels                   5:47.84 12:40.56 20:48.20
  45.  2437 Lauren Stokley                    16  13-Unattached Oregon            6:11.11 13:07.95 20:49.34
  46.  1702 Taylor Bacon                      16  10-Unattached New Mexico        5:52.76 12:41.27 20:50.75
  47.   588 Susan Pokorny                     16  03-Richmond Track & Field Club  6:16.27 13:09.29 20:58.79
  48.  3167 Sophie McCannon                   14  16-Highland Lakes Track Club    6:09.45 13:06.80 20:59.06
  49.  1665 Brianna Armendariz                16  10-Texastrong Running Club      5:58.94 13:06.44 21:02.01
  50.  2749 Celine Abell                      15  15-Equalizers Track Club        6:00.05 12:59.47 21:05.44
  51.  2482 Brooke Lemke                      15  14-Buffalo Chips Running Club   6:01.63 12:57.26 21:05.72
  52.   890 Madyson Basch                     15  05-Traverse City Bay Runners    5:55.72 12:58.86 21:11.87
  53.   580 Lindsay Lickers                   16  03-Richmond Track & Field Club  6:21.93 13:14.60 21:12.01
  54.  1208 Abigail Hyland                    15  08-Stevens Point Area Running   6:08.04 13:14.52 21:13.02
  55.  2498 Halle Sullivan                    15  14-Buffalo Chips Running Club   6:02.62 13:06.46 21:16.65
  56.   263 Rebecca Meinertz                  16  01-Sentinel Striders            5:58.34 13:04.32 21:18.34
  57.   601 Celia Wilson                      15  03-Richmond Track & Field Club  6:21.76 13:15.17 21:20.23
  58.  2134 Sarah Hillman                     16  12-Unattached Southwestern      5:55.76 12:55.72 21:20.91
  59.  2158 Soren Underwood                   14  12-Unattached Southwestern      6:05.76 13:15.85 21:23.83
  60.  2435 Emily Morin                       15  13-Unattached Oregon            6:05.09 13:14.20 21:24.72
  61.  1692 Salena-Tacita Gonzales            15  10-Unattached Colorado          6:19.02 13:20.37 21:25.85
  62.   820 Emily Sims                        16  04-Peachtree City Flash Youth   6:18.83 13:13.85 21:26.03
  63.  2066 Kassandra Luna                    16  12-Track Houston Youth Track C  6:08.05 13:02.41 21:26.67
  64.  1840 Sara Smith                        16  12-Amarillo Striders            6:07.49 13:16.19 21:31.68
  65.  2431 Avery Cardosi                     16  13-Unattached Oregon            6:07.78 13:21.09 21:37.17
  66.  1457 Nyla Chamberlin                   16  10-Crown Hill Track Club        6:18.84 13:26.89 21:38.68
  67.  1342 Monica Scott                      15  09-Unattached Oklahoma          6:19.71 13:31.57 21:40.30
  68.   718 Deanna Lewis                      16  04-Lanier Lightning Running Cl  6:19.72 13:30.01 21:41.99
  69.   967 Allie Bennett                     16  06-Unattached Southern          6:19.78 13:31.97 21:45.19
  70.  2982 Allyson Stuckey                   15  15-Temecula Valley Time Machin  6:03.00 13:17.36 21:45.82
  71.  1287 Jaime Alexander                   16  09-Plainview Track Club         6:16.43 13:36.97 21:47.00
  72.  2059 Sydney Gandy                      15  12-Track Houston Youth Track C  6:05.68 13:18.73 21:48.58
  73.   237 Isabella Cournoyer                15  01-Sentinel Striders            6:17.20 13:31.59 21:49.10
  74.  2656 Chase Worthen                     15  14-Oak Hill Racing              6:00.28 13:17.25 21:49.14
  75.  2252 Emily Donnel                      15  13-Cascade Striders             6:16.62 13:37.44 21:49.34
  76.   333 Maggie Reid                       16  01-Unattached Long Island       6:12.65 13:31.18 21:53.36
  77.  3282 Kirstin Barton                    15  16-Unattached South Texas       6:06.99 13:16.05 21:54.99
  78.  2829 Juliet Basnett                    16  15-Go Bananas                   6:31.40 13:42.34 21:55.19
  79.  2163 Morgan Yandell                    15  12-Unattached Southwestern      6:21.17 13:29.89 21:58.51
  80.   271 Caitlin Paredes                   16  01-Sentinel Striders            6:20.61 13:31.44 21:58.86
  81.  2333 Bernadette Hayden                 16  13-Pacific Beach Runners        6:25.78 13:40.69 21:58.91
  82.   108 Lauren Cole                       16  01-Nashua Pal Striders          6:07.27 13:27.36 22:01.78
  83.  1310 Kyleigh Norris                    15  09-Plainview Track Club         6:05.64 13:30.92 22:03.25
  84.   225 Cassidy Bissitt                   16  01-Sentinel Striders            6:19.44 13:35.30 22:06.95
  85.   576 Lucy Grinnan                      16  03-Richmond Track & Field Club  6:29.49 13:38.48 22:07.01
  86.  2828 Amanda Atilano                    15  15-Go Bananas                   6:30.92 13:53.21 22:11.21
  87.  2968 Clarissa Smathers                 16  15-South Orange County Wildcat  6:16.97 13:36.70 22:16.00
  88.  1491 Ocean Stevens                     16  10-El Paso Speed Track Club     6:36.84 13:54.41 22:19.03
  89.  2335 Dominique Kudasik                 16  13-Pacific Beach Runners        6:34.72 14:04.15 22:23.63
  90.  1841 Blakely Strafuss                  14  12-Amarillo Striders            6:27.40 14:02.35 22:25.72
  91.    89 Hailey Hock                       16  01-Litchfield Track Club        6:21.29 13:44.18 22:26.52
  92.  1370 Jade Altheide                     15  10-Cougar Track Club            6:00.44 13:29.47 22:32.45
  93.  1400 Julia Herion-Cruz                 16  10-Cougar Track Club            6:28.69 14:02.97 22:33.58
  94.  3312 Camila Healey                     15  16-Unattached South Texas       6:25.54 13:54.45 22:34.74
  95.  1316 BaileyKK Sutherlin                16  09-Plainview Track Club         6:18.87 13:55.12 22:35.85
  96.  1221 Charlie Bailey                    15  08-Unattached Dakotas           6:23.85 14:08.78 22:37.70
  97.  3311 Isha Guerra                       15  16-Unattached South Texas       6:37.03 14:10.31 22:43.78
  98.  3360 Kallie Warren                     15  16-Unattached South Texas       6:25.58 13:55.05 22:44.74
  99.  1018 Tess Wise                         16  07-Evansville Thunderbolts Run  6:33.34 14:02.96 22:46.74
 100.  3151 Nydia Castro                      16  16-Highland Lakes Track Club    6:28.89 14:02.13 22:47.04
 101.  2330 Sararose Gallo                    15  13-Pacific Beach Runners        6:34.82 14:04.73 22:47.73
 102.  2576 Dianitza Diaz                     15  14-McFarland Track Club         6:29.80 13:59.85 22:47.75
 103.   264 Molly Millea                      15  01-Sentinel Striders            6:29.16 13:57.23 22:50.15
 104.  2329 Jessica Cook                      16  13-Pacific Beach Runners        6:41.31 14:17.59 22:50.44
 105.  1632 Paige DeGolyer                    16  10-Penguins XC &track Club      6:32.30 14:14.95 22:55.55
 106.   165 Grace Vogel                       14  01-Nashua Pal Striders          6:37.81 14:14.04 22:57.84
 107.  1710 Victoria Abeita                   15  10-Valencia County Roadrunners  6:35.99 14:09.84 22:58.49
 108.  1513 Jessica Dominguez                 15  10-El Paso Striders             6:26.21 13:59.47 23:02.45
 109.  3324 Ashley Merritt                    16  16-Unattached South Texas       6:41.50 14:19.63 23:05.39
 110.  1410 Eve Lovato                        15  10-Cougar Track Club            6:31.62 14:14.66 23:07.92
 111.   815 Tori Nails                        15  04-Peachtree City Flash Youth   6:32.55 14:09.34 23:08.76
 112.   794 Abigail Dickinson                 16  04-Peachtree City Flash Youth   6:50.11 14:40.64 23:11.15
 113.  3125 Amanda Robles                     14  16-Elite Feet                   6:16.70 14:23.98 23:11.45
 114.  2940 Sofia Rodriguez                   16  15-So Cal Roadrunners           6:33.22 14:16.83 23:12.87
 115.   276 Audra Ravenelle                   15  01-Sentinel Striders            6:29.58 14:10.24 23:15.83
 116.   239 Genesee Daley                     16  01-Sentinel Striders            6:32.14 14:15.29 23:18.07
 117.  3321 Fey Matamoros                     15  16-Unattached South Texas       6:14.98 14:03.17 23:20.15
 118.  3094 Kathleen Gonzalez                 16  16-Elite Feet                   6:25.08 14:06.38 23:22.53
 119.  1818 Kayla Banks                       16  12-Amarillo Striders            6:57.58 15:00.01 23:27.81
 120.  2332 Kelsey Gundersen                  15  13-Pacific Beach Runners        6:35.24 14:29.56 23:28.91
 121.  1670 Valerie Flores                    15  10-Texastrong Running Club      6:31.86 14:32.49 23:32.85
 122.  2831 Megan Chu                         16  15-Go Bananas                   7:01.91 14:44.76 23:36.60
 123.  1645 Lily Walter                       15  10-Planned Pethood Posse        6:38.09 14:27.15 23:39.94
 124.  3364 Sophia Weisbruch                  16  16-Unattached South Texas       6:21.13 14:15.30 23:40.24
 125.   568 Elizabeth Ebeling                 16  03-Richmond Track & Field Club  7:19.27 15:11.87 23:45.50
 126.  2687 Shay Hagerman                     15  14-Unattached Central Californ  7:07.03 15:05.36 23:48.42
 127.  3394 Susanna Hornell                   16  12-Integrity TC                 6:45.22 14:40.36 23:49.69
 128.  1677 Gabrielle Mendoza                 15  10-Texastrong Running Club      6:33.79 14:37.96 23:52.99
 129.  1698 Tierney Sutton                    15  10-Unattached Colorado          6:51.65 14:50.19 24:00.27
 130.  2077 Janae Simoneaux                   15  12-Track Houston Youth Track C  6:45.09 14:44.21 24:00.32
 131.  1343 Bethany Terhune                   15  09-Unattached Oklahoma          6:55.85 14:56.69 24:20.51
 132.  1680 Alexyss Rojas                     16  10-Texastrong Running Club      6:35.74 14:50.73 24:25.82
 133.   826 Dori Turnier                      15  04-Peachtree City Flash Youth   6:59.76 15:08.44 24:30.04
 134.  1842 Brooklyn Strafuss                 14  12-Amarillo Striders            6:57.35 15:00.01 24:36.43
 135.  2840 Stacy Park                        16  15-Go Bananas                   7:00.40 15:06.94 24:36.82
 136.  2838 Alyssa Movchan                    16  15-Go Bananas                   7:00.52 15:07.05 24:37.13
 137.  3292 Brianna De La Rosa                16  16-Unattached South Texas       7:05.90 15:34.43 24:45.62
 138.  1492 Tyana Stroman                     15  10-El Paso Speed Track Club     6:50.46 15:25.11 24:50.40
 139.  1678 Cassandra Quintana                15  10-Texastrong Running Club      6:24.91 14:49.56 24:52.10
 140.  1104 Sydney Fears                      15  07-Northside Saints                              24:54.37
 141.   977 Emma Knight                       15  06-Unattached Southern          6:06.73 14:41.54 25:01.94
 142.  2073 Tyler Rose                        15  12-Track Houston Youth Track C  6:43.06 14:58.05 25:02.08
 143.  2029 Brianna Alexander                 15  12-Tigers Youth Track Club      6:45.79 15:39.13 25:06.67
 144.  2331 Chelsea Griffin                   16  13-Pacific Beach Runners        7:17.10 15:39.33 25:07.74
 145.  1362 Sarah Espinoza                    15  10-Albuquerque Athletics Track  7:19.28 15:54.38 25:36.83
 146.  1395 Alyssa Gonzales                   15  10-Cougar Track Club            7:32.73 16:21.20 25:53.33
 147.  3175 Jackie Salazar                    15  16-Highland Lakes Track Club    6:55.09 16:01.77 25:59.72
 148.  1947 Denisse Aguilar                   16  12-Northwest Flyers Track Club  6:56.68 15:48.66 26:07.89
 149.  1037 Annie Easton                      16  07-Indiana All Star Running Cl  7:17.01 16:05.98 26:12.65
 150.  2837 Breana Lopez                      16  15-Go Bananas                   7:31.03 16:28.87 26:16.88
 151.  3464 MacKenzie McDonald                16  08-Unattached Wisconsin         7:36.37 16:35.03 27:10.37
 152.   993 Cabrein Bell                      15  06-Youth X-Press                7:46.35 17:05.73 28:01.55
       3288 Nena Burg                         15  16-Unattached South Texas       7:36.34 17:11.04         





Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.