Join/Renew Now

15-16 Boys Division Mile Splits

               

                                                       Page 1
                USATF National Junior Olympics XC Championships
                      December 14, 2013 San Antonio, Texas
                   Event #9 5Km Run CC 15 - 16 Division Boys
Place   NO. NAME                              AGE TEAM                              1MILE    2MILE   FINISH
===== ===== ================================= === ============================== ======== ======== ========
   1.  2889 Phillip Rocha                     15  15-O'Brien's Army               4:45.44  9:53.60 15:47.36
   2.  2965 Jacob Ogden                       15  15-South Orange County Wildcat  4:45.46  9:58.18 16:02.73
   3.  1017 Jarit Perkins                     16  07-Evansville Thunderbolts Run  4:52.44 10:03.88 16:04.74
   4.  2950 Mason Coppi                       15  15-South Orange County Wildcat  4:45.72 10:06.14 16:10.11
   5.  2796 Norberto Osorio                   16  15-Equalizers Track Club        4:53.62 10:06.69 16:19.50
   6.  3475 Michael Duran                     16  10-Unattached Colorado          4:46.89 10:04.96 16:21.85
   7.  2797 Anthony Palazzo                   16  15-Equalizers Track Club        4:55.23 10:15.37 16:27.32
   8.  1009 Brogan Armand                     16  07-Evansville Thunderbolts Run  4:52.95 10:08.43 16:29.72
   9.  2804 Colby Penn                        15  15-Equalizers Track Club        4:52.73 10:13.03 16:32.64
  10.   635 Baron Kieffer                     16  03-Unattached Virginia          4:46.29 10:15.90 16:32.91
  11.   293 Michael Stoker                    16  01-South Windsor Sports Group   4:48.13 10:18.62 16:36.94
  12.  2959 Alexander Kushen                  16  15-South Orange County Wildcat  4:47.77 10:14.33 16:36.98
  13.   457 Bryan Cabral                      16  02-Unattached New Jersey        4:50.62 10:20.70 16:37.25
  14.  1711 Jared Garcia                      16  10-Valencia County Roadrunners  4:47.62 10:14.46 16:37.60
  15.  3403 Israel Orihuela                   16  16-Unattached South Texas       4:51.65 10:17.82 16:38.43
  16.  2884 James Liem                        16  15-O'Brien's Army               5:02.64 10:32.36 16:39.69
  17.   564 Ryan Buscaglia                    14  03-Richmond Track & Field Club  5:00.90 10:32.00 16:44.27
  18.  2787 Jacob King                        16  15-Equalizers Track Club        5:02.28 10:25.29 16:45.46
  19.  2239 Hayden Scott                      16  13-Bowerman Athletic Club       4:57.39 10:26.84 16:46.41
  20.  1452 Aaron Valenzuela                  16  10-Cougar Track Club            4:47.65 10:18.24 16:48.19
  21.   571 Evan Fisher                       16  03-Richmond Track & Field Club  5:04.12 10:27.25 16:48.21
  22.  3389 Joel Arevalo                      16  16-Unattached South Texas       4:51.66 10:24.49 16:48.61
  23.  1467 Stephen Alvarez                   16  10-El Paso Speed Track Club     4:52.52 10:27.46 16:49.76
  24.  2441 Dawit Mengistu                    16  13-Unattached Pacific Northwes  4:59.46 10:29.82 16:50.05
  25.  2198 Fabian Cardenas                   15  13-Bowerman Athletic Club       4:57.32 10:24.33 16:53.20
  26.   607 Matthew Calvelo                   16  03-Sandhills Track Club         4:48.97 10:18.44 16:55.23
  27.   274 Adam Petti                        16  01-Sentinel Striders            4:53.97 10:26.32 16:55.82
  28.  2448 Collin Magnusson                  16  13-Whatcom Tesseract            5:05.58 10:40.47 17:00.27
  29.   330 Kyle Kelly                        16  01-Unattached Long Island       4:58.94 10:36.33 17:01.18
  30.  2962 Avery McCusker                    16  15-South Orange County Wildcat  4:57.76 10:29.61 17:04.63
  31.  3277 Beau Anderson                     16  16-Unattached South Texas       4:59.69 10:34.25 17:10.56
  32.  2197 Nolan Bylenga                     16  13-Bowerman Athletic Club                        17:11.99
  33.  2521 James Sever                       16  14-Central Coast Runners        4:58.53 10:34.36 17:12.71
  34.   515 Jacob Franklin                    15  03-Fast Twitch Track Club       4:59.13 10:36.94 17:12.83
  35.   615 Joshua Mitchell                   16  03-Triangle Champions           4:53.23 10:27.83 17:14.11
  36.  2794 Caleb Myers                       15  15-Equalizers Track Club        4:58.03 10:33.91 17:16.08
  37.  3295 Paul Delgado                      16  16-Unattached South Texas       4:46.48 10:26.49 17:16.46
  38.  2291 Jordan Moore                      16  13-Evergreen Storm Track Club   5:06.30 10:43.20 17:17.02
  39.  1160 Daniel Gerber                     15  07-Unattached Indiana           5:00.30 10:43.53 17:18.03
  40.  1479 Cristian Hernandez                15  10-El Paso Speed Track Club     4:57.82 10:38.38 17:20.09
  41.   485 Griffin Mackey                    15  02-Wings of Moon                4:55.50 10:42.79 17:21.37
  42.   940 Brandon Bennefield                16  06-Smiths Track Club            5:14.72 10:51.44 17:21.39
  43.  2215 Izaak King                        15  13-Bowerman Athletic Club       5:07.55 10:54.48 17:21.41
  44.  2963 Ian McCusker                      16  15-South Orange County Wildcat  4:57.62 10:34.80 17:23.49
  45.   518 Andrew Robinson                   15  03-Fast Twitch Track Club       5:00.07 10:42.41 17:24.16
  46.  2221 Gavin Macpherson                  15  13-Bowerman Athletic Club       5:06.03 10:54.08 17:30.75
  47.  2883 Christopher Lee                   15  15-O'Brien's Army               5:17.62 11:03.57 17:30.99
  48.   952 Jerric McCoy                      16  06-Smiths Track Club            5:14.53 10:50.22 17:31.87
  49.  1788 Chase Gregory                     15  12-Adidas Team Green Running    5:02.33 10:57.35 17:32.22
  50.  2000 Nathaneal Rankin                  15  12-Rockwall Mustangs Track Clu  5:02.72 10:44.95 17:33.39
  51.  3112 Carlos Olvera                     16  16-Elite Feet                   5:12.54 11:01.11 17:35.48
  52.  1696 Michael Sarafin                   16  10-Unattached Colorado          5:06.62 10:48.80 17:35.67
  53.  1668 Adam Cortez                       15  10-Texastrong Running Club      5:00.26 10:54.54 17:36.33
  54.  1223 Brenden Harrison                  16  08-Unattached Dakotas           5:07.33 10:51.85 17:37.44
  55.  2949 Carter Christman                  15  15-South Orange County Wildcat  5:17.02 11:02.85 17:37.94
  56.  2887 Shady Makar                       15  15-O'Brien's Army               5:16.66 11:02.91 17:38.53
  57.  2871 Austin Che                        15  15-O'Brien's Army               5:17.32 11:03.44 17:40.34
  58.  1533 John Sandoval                     16  10-El Paso Striders                              17:41.35
  59.  1683 Ryan Solorzano                    15  10-Texastrong Running Club      5:09.72 11:05.66 17:42.81
  60.   254 Abdullah Kaba                     16  01-Sentinel Striders            5:12.05 11:01.45 17:45.22
  61.  2872 Christopher Chen                  16  15-O'Brien's Army               5:21.23 11:08.78 17:45.87
  62.  2488 Alexandar Merry                   16  14-Buffalo Chips Running Club   4:58.89 10:53.55 17:46.54
  63.  1792 Joseph Konopczynski               15  12-Adidas Team Green Running    5:13.00 11:02.55 17:46.55
  64.  3138 Jonathan Villarreal               16  16-Elite Feet                   5:03.82 10:55.82 17:48.49
  65.  1798 Davin Martinez                    16  12-Adidas Team Green Running    5:17.01 11:08.04 17:49.34
  66.  1224 Lucas Julian                      15  08-Unattached Dakotas           5:05.33 11:04.58 17:50.17
  67.  3474 Fernando Opelland                 16  12-Unattached Southwestern      4:56.61 10:42.41 17:50.70
  68.   118 Christopher Fischer               15  01-Nashua Pal Striders          4:59.83 11:03.45 17:50.81
  69.  1233 Riley Boyce                       16  08-Unattached Wisconsin         5:08.89 10:58.44 17:51.91
  70.   597 Patrick Wachter                   16  03-Richmond Track & Field Club  5:05.53 10:56.14 17:52.40
  71.  2380 Sawyer Heckard                    15  13-Southern Oregon Coast Runne  5:17.38 11:18.00 17:53.34
  72.  3308 Raymond Gonzales Jr               15  16-Unattached South Texas       5:01.73 10:59.81 17:53.43
  73.  1630 Miguel Baltazar                   15  10-Penguins XC &track Club      5:16.21 11:16.42 17:54.09
  74.  3342 Mason Riley                       16  16-Unattached South Texas       4:59.98 11:02.52 17:54.63
  75.  1015 Kyle Knies                        16  07-Evansville Thunderbolts Run  5:19.47 11:17.05 17:54.95
  76.   950 Koleman Kellerman                 16  06-Smiths Track Club            5:24.75 11:08.51 17:55.37
  77.  2161 Brandon Vaughn                    16  12-Unattached Southwestern      4:59.14 10:56.96 17:55.82
  78.  2125 Oaklin Davis                      16  12-Unattached Southwestern      5:08.28 11:05.07 17:56.70
  79.  1641 Carlos Garcia                     16  10-Planned Pethood Posse        5:15.62 11:07.96 17:57.28
  80.   170 Christian Scileppi                15  01-New York Starz TC            5:13.46 11:09.59 17:57.92
  81.  1078 William Emery                     15  07-Indiana Blast                5:14.79 11:06.19 17:57.99
  82.    91 Connor Levins                     16  01-Litchfield Track Club        5:11.60 11:07.20 17:58.93
  83.  3325 Suede Mora                        16  16-Unattached South Texas       5:07.92 11:14.31 18:00.19
  84.  1982 Caleb Pickett                     15  12-Northwest Flyers Track Club  5:09.37 11:08.39 18:00.69
  85.  1903 Jackson Greer                     15  12-Lake Cities XC               5:22.32 11:17.49 18:00.76
  86.  1928 David Roquebert                   15  12-Lake Cities XC               5:20.13 11:17.97 18:01.58
  87.  1784 Rory Donald                       15  12-Adidas Team Green Running    5:02.25 10:51.75 18:01.76
  88.  2233 Donell Rome                       15  13-Bowerman Athletic Club       5:13.93 11:12.09 18:01.86
  89.  3246 Isaac Pearce                      15  16-Super S.T.A.R.Z.             5:16.77 11:16.74 18:02.85
  90.  2868 Antonio Arroyo                    15  15-O'Brien's Army               5:27.17 11:19.23 18:04.45
  91.   593 Matthew Rucker                    16  03-Richmond Track & Field Club  5:18.34 11:08.48 18:04.50
  92.  2146 Trevor Montgomery                 16  12-Unattached Southwestern      5:03.07 10:59.44 18:05.02
  93.   282 Tom Spillers                      16  01-Sentinel Striders            4:58.32 10:58.71 18:05.04
  94.  3183 Joshua Im                         16  16-Run-A-Way Athletic Club      5:24.81 11:23.59 18:05.30
  95.  3280 Mitchell Ballis                   15  16-Unattached South Texas       5:15.49 11:15.46 18:05.51
  96.  1468 Erick Arambula                    15  10-El Paso Speed Track Club     5:14.32 11:14.13 18:06.01
  97.  2204 Hayden Earl                       15  13-Bowerman Athletic Club       5:12.59 11:10.51 18:06.46
  98.   268 Jake Murray                       15  01-Sentinel Striders            5:17.94 11:21.74 18:06.75
  99.  3348 Christian Schreckhise             16  16-Unattached South Texas       5:11.31 11:13.06 18:06.78
 100.   238 Adam Courtemanche                 16  01-Sentinel Striders            5:01.62 11:01.91 18:07.51
 101.  1426 Tristan Padilla                   15  10-Cougar Track Club            5:15.70 11:16.53 18:08.52
 102.   578 Logan Hager                       16  03-Richmond Track & Field Club  5:21.15 11:17.57 18:08.83
 103.  1638 Caleb Palmer                      15  10-Penguins XC &track Club      5:23.49 11:27.11 18:10.69
 104.  3477 Henry Lwin                        16  15-O'Brien's Army               5:22.51 11:26.67 18:11.16
 105.  1806 Jacob Raiford                     15  12-Adidas Team Green Running    5:13.91 11:19.70 18:11.60
 106.  2869 Oliver Artiga                     16  15-O'Brien's Army               5:27.04 11:26.24 18:12.01
 107.  2162 Samuel Vincent                    15  12-Unattached Southwestern      5:12.06 11:11.14 18:13.17
 108.   945 Jacob Crouch                      16  06-Smiths Track Club            5:21.38 11:15.74 18:13.41
 109.   920 Will Kent                         15  06-Mobile Parks & Recreation D  5:20.21 11:24.71 18:13.90
 110.   329 Charles Hetterich                 15  01-Unattached Long Island       5:13.89 11:21.08 18:14.16
 111.  1286 Nick Williams                     15  09-Jenks America TC Usatf Yout  5:17.10 11:21.44 18:14.44
 112.  1470 Ulises Cardoza                    15  10-El Paso Speed Track Club     5:01.33 11:04.75 18:15.05
 113.  3078 Jesus Caballero                   16  16-Elite Feet                   5:00.59 11:04.14 18:15.55
 114.  3341 David Reyes                       15  16-Unattached South Texas       5:05.06 11:10.44 18:15.62
 115.   235 Noah Coogan                       16  01-Sentinel Striders            5:14.27 11:14.00 18:15.70
 116.  2199 Angel Castellanos                 15  13-Bowerman Athletic Club       5:10.48 11:15.39 18:16.54
 117.  2686 Kirk Hagerman                     16  14-Unattached Central Californ  5:02.07 11:10.12 18:17.83
 118.   471 Drew McConville                   16  02-Unattached Three River       5:12.99 11:15.66 18:18.73
 119.  2091 Jeffrey Chase                     16  12-Trainlikeakenyan Running Cl  5:27.43 11:28.38 18:19.12
 120.   919 Kevin Jones                       15  06-Mobile Parks & Recreation D  5:19.81 11:22.41 18:19.66
 121.   954 Ryan Paradise                     16  06-Smiths Track Club            5:21.68 11:19.03 18:20.08
 122.  2802 Jose Pedroza                      16  15-Equalizers Track Club        5:24.62 11:33.17 18:20.73
 123.   979 Chandler Lester                   16  06-Unattached Southern          5:06.37 11:17.45 18:20.98
 124.  2436 Jonathan Nelson                   15  13-Unattached Oregon            5:20.90 11:27.50 18:21.99
 125.  2300 Bennett Hillier                   15  13-Federal Way Track Club       4:59.85 11:07.52 18:23.05
 126.  2881 Colin Kawai                       15  15-O'Brien's Army               5:33.08 11:34.95 18:23.13
 127.  2155 Michael Spamer                    16  12-Unattached Southwestern      5:19.20 11:18.84 18:23.50
 128.  3473 Leighton Trent                    16  16-Unattached South Texas       5:27.67 11:33.69 18:24.13
 129.   851 Sam Lynch                         15  04-Unattached Georgia           5:23.93 11:26.74 18:24.86
 130.  1449 Keenan Toya                       15  10-Cougar Track Club            5:14.09 11:20.57 18:25.27
 131.  2957 Tim Hulse                         16  15-South Orange County Wildcat  5:23.58 11:24.94 18:26.25
 132.  3217 John McLaughlin                   15  16-San Antonio Patriots         5:32.47 11:34.40 18:26.98
 133.  1799 Ryan May                          16  12-Adidas Team Green Running    5:25.21 11:36.11 18:27.33
 134.  2093 Jesse Solis                       16  12-Trainlikeakenyan Running Cl  5:26.65 11:33.35 18:27.52
 135.   714 Andrew Elliott                    15  04-Lanier Lightning Running Cl  5:27.50 11:30.11 18:27.57
 136.  3418 Anthony Renteria                  16  16-Unattached South Texas       5:09.83 11:22.03 18:28.07
 137.   136 Tom Lessard                       16  01-Nashua Pal Striders          5:21.02 11:33.01 18:28.74
 138.  2782 Austin Imsande                    16  15-Equalizers Track Club        5:27.44 11:40.86 18:29.46
 139.   748 Keegan Green                      15  04-Mt. Pleasant Track Club      5:18.17 11:24.99 18:29.63
 140.  3318 Nicholas LeBlanc                  15  16-Unattached South Texas       5:31.90 11:39.80 18:29.79
 141.  1801 Tanner Noble                      15  12-Adidas Team Green Running    5:24.94 11:35.60 18:29.82
 142.  1810 Jacob Schuler                     16  12-Adidas Team Green Running    5:30.75 11:36.37 18:30.38
 143.   221 David Agudelo                     16  01-Sentinel Striders            5:12.26 11:27.74 18:30.58
 144.  1948 Juwon Alridge                     16  12-Northwest Flyers Track Club  5:10.62 11:15.14 18:31.29
 145.    69 Sam Richmond                      16  01-Granite State Flash          5:17.07 11:14.99 18:31.68
 146.  1847 Jeremy Wauer                      16  12-Booker Kiowas                5:31.16 11:44.57 18:33.24
 147.  1701 Daniel Watts                      15  10-Unattached Colorado          5:17.41 11:20.23 18:33.31
 148.  1796 Riley Markel                      15  12-Adidas Team Green Running    5:28.34 11:35.85 18:33.75
 149.   598 Bruce Wenger                      16  03-Richmond Track & Field Club  5:24.61 11:32.26 18:34.14
 150.  3287 Connor Brooks                     16  16-Unattached South Texas       5:12.75 11:19.77 18:40.69
 151.  1908 Matthias Hambrick                 15  12-Lake Cities XC               5:22.30 11:24.41 18:46.18
 152.    86 Daniel Damato                     16  01-Litchfield Track Club                         18:47.40
 153.  2969 Chris Von Kaenel                  16  15-South Orange County Wildcat  5:33.09 11:47.10 18:48.07
 154.   985 Jordan Peoples                    15  06-Unattached Southern          5:35.21 11:47.12 18:49.16
 155.  1081 Christopher Lauer                 15  07-Indiana Blast                5:17.40 11:25.80 18:50.10
 156.   592 Nicholas Row                      16  03-Richmond Track & Field Club  5:46.84 11:59.86 18:50.26
 157.  1438 Ramon Romero                      16  10-Cougar Track Club            5:16.67 11:31.78 18:51.31
 158.   577 Nicholas Gruner                   16  03-Richmond Track & Field Club  5:42.48 11:58.65 18:51.46
 159.  1664 Jakob Coombes                     16  10-Teambliss                    5:15.95 11:34.79 18:51.51
 160.  1190 Nate Wallman                      16  08 Unattached Nebraska          5:28.20 11:42.21 18:52.92
 161.  1303 Joshua Jones                      15  09-Plainview Track Club         5:46.37 11:59.23 18:53.51
 162.  1140 Wren Parker                       15  07-Team Eagles                  5:33.31 11:46.41 18:53.55
 163.   983 Raymond Mion                      16  06-Unattached Southern          5:14.44 11:43.03 18:53.65
 164.   163 Allan Vallante                    15  01-Nashua Pal Striders          5:30.17 11:45.79 18:54.62
 165.  2879 William Hsu                       15  15-O'Brien's Army               5:39.74 11:54.97 18:56.54
 166.  1778 Nathan Adams                      16  12-Adidas Team Green Running    5:17.21 11:27.67 18:59.35
 167.   984 Jackson Newman                    16  06-Unattached Southern          5:23.62 11:40.79 19:00.58
 168.  1529 Jordan Reyes                      16  10-El Paso Striders             5:07.00 11:26.22 19:01.14
 169.   949 Eric Jordan                       16  06-Smiths Track Club            5:41.88 11:55.02 19:01.84
 170.   561 James Banta                       16  03-Richmond Track & Field Club  5:29.23 11:50.79 19:03.87
 171.  1654 Mannyboy Flores                   16  10-Sun City Runner's Track & F  5:16.90 11:31.82 19:05.03
 172.   291 Ryan Harrington                   15  01-South Windsor Sports Group   5:27.02 11:48.65 19:06.96
 173.   722 Beau Rush                         16  04-Lanier Lightning Running Cl  5:31.20 11:46.25 19:08.59
 174.  2090 Beaudry Chase                     15  12-Trainlikeakenyan Running Cl                   19:09.90
 175.   796 Connor Donahue                    15  04-Peachtree City Flash Youth   5:39.67 11:57.54 19:10.06
 176.   609 Brian LaMonica                    15  03-Sandhills Track Club         5:19.10 11:38.03 19:11.04
 177.  1010 Kurtis Bauer                      16  07-Evansville Thunderbolts Run  5:48.87 12:04.72 19:11.70
 178.   234 Emmett Connole                    15  01-Sentinel Striders            5:38.37 11:56.17 19:12.62
 179.   327 James Rose                        15  01-Unattached Connecticut       5:17.99 11:29.17 19:13.10
 180.  3101 Justin Luna                       15  16-Elite Feet                   5:20.90 11:59.17 19:13.46
 181.  3347 Juancarlos Sandoval               16  16-Unattached South Texas       5:19.62 11:42.80 19:14.48
 182.  2833 Christian Cortez                  16  15-Go Bananas                   5:56.32 12:12.83 19:15.11
 183.  3024 Grayson Goss                      15  15-Valley United Track Club     5:27.25 11:46.12 19:16.31
 184.  1476 Miguel Garcia                     14  10-El Paso Speed Track Club     5:17.09 11:44.52 19:16.78
 185.   957 Justin White                      16  06-Smiths Track Club            5:42.02 11:54.90 19:19.01
 186.  1912 Tyler Jennings                    15  12-Lake Cities XC               5:35.66 11:58.35 19:19.79
 187.   517 Lance Morsell                     16  03-Fast Twitch Track Club       5:31.52 11:58.29 19:20.90
 188.   811 Reed Livingston                   16  04-Peachtree City Flash Youth   5:22.84 11:50.59 19:26.64
 189.   409 Marcus Sergeant                   16  02-Jersey Heat Track Club       5:22.10 11:52.60 19:27.65
 190.  1635 Oscar Martinez Varela             15  10-Penguins XC &track Club      5:29.46 11:57.98 19:28.34
 191.  2873 Kevin Conroy                      16  15-O'Brien's Army               5:51.62 12:19.20 19:28.42
 192.  1016 Kalen Ochs                        15  07-Evansville Thunderbolts Run  5:56.49 12:17.56 19:30.12
 193.  2890 Ravi Sharma                       15  15-O'Brien's Army               5:43.75 12:05.56 19:30.72
 194.  3220 Cameron Roberts                   16  16-San Antonio Patriots         5:39.35 12:15.58 19:31.28
 195.  1240 Bret J Wolter                     16  08-Unattached Wisconsin         5:30.65 12:03.55 19:32.99
 196.   569 Dolan Edinboro                    15  03-Richmond Track & Field Club  5:56.34 12:20.25 19:33.00
 197.   582 Benjamin Milburn-Town             16  03-Richmond Track & Field Club  5:55.46 12:20.82 19:34.59
 198.   938 Harrison Travis                   15  06-Peak Performance Track Club  5:47.87 12:15.91 19:35.96
 199.  3172 Ryan Ray                          15  16-Highland Lakes Track Club    5:30.03 12:04.39 19:37.60
 200.  1803 Camello Palermo                   16  12-Adidas Team Green Running    5:38.38 12:14.90 19:42.45
 201.  1371 Ethan Antone                      15  10-Cougar Track Club            5:39.64 12:14.31 19:42.82
 202.  3219 David Pauly                       15  16-San Antonio Patriots         6:00.29 12:35.96 19:43.01
 203.  3140 Devin Wimberly                    15  16-Elite Feet                   5:39.00 12:19.83 19:44.22
 204.  2835 Yunus Kabir                       16  15-Go Bananas                   5:57.45 12:22.21 19:46.38
 205.  3453 Brannen Long                      15  06-Smiths Track Club B          5:44.97 12:16.46 19:47.86
 206.  1953 Jake Cagney                       16  12-Northwest Flyers Track Club  5:39.08 12:20.34 19:51.37
 207.   499 Jalen Drayton                     15  03-Durham Striders Track Club   5:53.80 12:25.95 19:52.83
 208.  3129 Robert Salinas                    15  16-Elite Feet                   5:50.01 12:19.39 19:53.99
 209.  3116 Nikolas Paredes                   14  16-Elite Feet                   5:49.84 12:19.33 19:54.16
 210.  1694 Jake Luiten                       16  10-Unattached Colorado          5:51.07 12:26.37 19:56.77
 211.  2896 Jonathan Zong                     15  15-O'Brien's Army               5:52.93 12:31.71 19:57.01
 212.  3298 Nicolas Escobar                   15  16-Unattached South Texas       5:16.21 11:40.33 19:58.07
 213.  1809 Cortland Samford                  15  12-Adidas Team Green Running    5:37.45 12:17.10 19:58.84
 214.  1707 Jonas Kaare-Rasmussen             15  10-Unattached New Mexico        5:30.51 12:09.61 19:59.16
 215.   941 Trevor Britt                      16  06-Smiths Track Club            5:42.42 12:24.14 20:01.22
 216.  3221 Caleb Ruther                      15  16-San Antonio Patriots         6:00.61 12:37.30 20:06.91
 217.  1791 Jared Hubacz                      15  12-Adidas Team Green Running    5:49.29 12:29.57 20:12.49
 218.  2895 Brandon Yamada                    15  15-O'Brien's Army               5:52.16 12:22.88 20:17.73
 219.   679 Wesley Futrell                    16  04-Carrollton Track Team        5:57.75 12:40.95 20:29.39
 220.  1795 Stefano Majano                    16  12-Adidas Team Green Running    5:52.68 12:39.43 20:32.70
 221.  1932 Benjamin Stewart                  15  12-Lake Cities XC               5:51.75 12:45.67 20:39.42
 222.   805 Kendall Hilinski                  15  04-Peachtree City Flash Youth   5:46.12 12:30.27 20:40.60
 223.  1808 Colin Saims                       15  12-Adidas Team Green Running    5:45.46 12:33.14 20:43.51
 224.  1300 Joshua Hicks                      16  09-Plainview Track Club         5:46.66 12:29.08 20:48.49
 225.  1305 Clayton Lloyd                     15  09-Plainview Track Club         6:08.49 13:02.98 20:49.54
 226.    96 Shadow Pereira                    15  01-Litchfield Track Club        6:04.60 13:01.15 20:55.90
 227.  3222 Jackson Waschek                   15  16-San Antonio Patriots                          20:56.14
 228.  1047 Ethan Gonzalez                    15  07-Indiana All Star Running Cl  6:06.27 13:00.75 21:07.65
 229.   508 Jacob Kennedy                     15  03-Fairfax Police Youth Club C  5:30.14 12:42.22 21:10.52
 230.  1990 Lucien Vanhaezebrouck             14  12-Northwest Flyers Track Club  5:51.47 12:59.28 21:17.04
 231.   447 Gavin Derick                      15  02-Team Prefo                   5:57.92 13:07.52 21:26.91
 232.  3213 Ben Hall                          15  16-San Antonio Patriots         6:01.50 13:13.22 21:43.61
 233.  2524 Grant Churchill                   15  14-Diablo Valley Track & Field  6:16.20 13:36.56 21:46.48
 234.  1436 Alex Ramirez                      15  10-Cougar Track Club            6:23.51 13:50.65 22:03.87
 235.   827 Caleb Tysor                       16  04-Peachtree City Flash Youth   5:56.20 13:46.92 22:06.19
 236.  2094 Miguel Vidales                    16  12-Trainlikeakenyan Running Cl                   22:08.37
 237.   407 Gausnary Decius                   16  02-Jersey Heat Track Club       6:20.31 14:11.79 22:29.05
 238.  1975 Brennan Latham                    15  12-Northwest Flyers Track Club  6:10.74 14:07.31 22:40.15
 239.  1977 Sean Marshall                     15  12-Northwest Flyers Track Club  6:19.18 14:53.25 23:56.45
 240.  1976 Cleighton Marshall                16  12-Northwest Flyers Track Club  6:24.62 14:29.68 23:59.73
       1814                                                                       5:31.76 11:54.19      






Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.