Join/Renew Now

13-14 Girls Division Mile Splits


                                                                     Page 1
                USATF National Junior Olympics XC Championships
                      December 14, 2013 San Antonio, Texas
                   Event #7 4Km Run CC 13 - 14 Division Girls
Place   NO. NAME                              AGE TEAM                              1MILE    2MILE   FINISH
===== ===== ================================= === ============================== ======== ======== ========
   1.   481 Marianne Abdalah                  14  02-Wings of Moon                5:19.03 11:21.96 14:15.69
   2.  2442 Taylor Roe                        13  13-Unattached Pacific Northwes  5:21.66 11:29.66 14:34.54
   3.  2467 Sofia Castiglioni                 14  14-Buffalo Chips Running Club   5:21.80 11:26.22 14:36.37
   4.  1035 Alexandra Dalton                  14  07-Indiana All Star Running Cl  5:30.28 11:44.51 14:40.92
   5.  1821 Karyss Betzen                     14  12-Amarillo Striders            5:24.23 11:41.04 14:42.51
   6.  2765 Mariah Castillo                   13  15-Equalizers Track Club        5:18.82 11:33.46 14:49.09
   7.   465 Hope Tiboni                       13  02-Unattached New Jersey        5:26.59 11:45.02 14:52.04
   8.  2446 Kristen Garcia                    14  13-Whatcom Tesseract            5:32.73 11:54.13 14:53.91
   9.   366 Michaela Jones                    13  01-Waltham Track Club           5:29.18 11:47.17 14:54.91
  10.   484 Lucie Kubinski                    13  02-Wings of Moon                5:26.92 11:44.47 14:54.98
  11.   900 Sielle Kearney                    13  05-Traverse City Bay Runners    5:28.58 11:55.46 14:55.85
  12.  1368 Andrea Almodovar                  13  10-Cougar Track Club            5:24.60 11:46.80 14:56.35
  13.  2450 Annika Reiss                      13  13-Whatcom Tesseract            5:32.95 11:54.72 14:58.98
  14.  3410 Emma Bower                        13  05-Unattached Ohio              5:41.63 11:55.89 14:59.05
  15.  2270 Hannah Tobiason                   14  13-Central Oregon Running Klub  5:48.30 12:01.01 15:02.23
  16.   895 Lily Cesario                      14  05-Traverse City Bay Runners    5:32.57 11:58.86 15:02.25
  17.    39 Madison Clark                     14  01-Granite State Flash          5:26.14 11:46.03 15:02.69
  18.   339 Randi Burr                        14  01-Unattached New England       5:33.84 11:59.98 15:03.22
  19.  2464 Rylee Bowen                       14  14-Buffalo Chips Running Club   5:26.67 11:59.39 15:03.41
  20.   893 Paige Carrigan                    13  05-Traverse City Bay Runners    5:30.91 11:56.43 15:03.74
  21.   825 Serena Tripodi                    14  04-Peachtree City Flash Youth   5:36.46 12:01.24 15:04.12
  22.  2713 Tahlia Adams                      13  15-Corona Panthers Track Club   5:36.52 11:59.73 15:04.31
  23.  1036 Madelyn Dalton                    13  07-Indiana All Star Running Cl  5:40.59 12:04.69 15:04.41
  24.  2296 Emily Wilson                      13  13-Evergreen Storm Track Club   5:39.88 12:04.58 15:04.50
  25.    31 Anna Slager                       13  01-Gorham Track                 5:38.17 12:11.59 15:09.73
  26.   461 Caitlin O'Hare                    13  02-Unattached New Jersey        5:37.72 12:00.14 15:09.90
  27.   257 Eleanor Lawler                    13  01-Sentinel Striders            5:36.08 11:59.99 15:10.39
  28.  2423 Katherine Thronson                13  13-Spokane Mercury Athletic Cl  5:29.72 12:00.35 15:14.33
  29.   341 Stephanie Casaletto               13  01-Unattached New England       5:38.27 12:03.06 15:15.57
  30.  2548 Cassi Land                        13  14-Foothill Gold                5:33.77 12:09.53 15:15.60
  31.  3467 Amelia Ward                       14  12-Track Houston Youth Track C  5:27.50 12:02.50 15:16.64
  32.  1430 Gabriela Pineda-Domingue          14  10-Cougar Track Club            5:37.08 12:11.07 15:17.24
  33.  1164 Haley Schuck                      14  07-Unattached Indiana           5:40.03 12:12.63 15:17.41
  34.  1130 Natalie Graber                    13  07-Team Eagles                  5:46.67 12:09.69 15:18.74
  35.  1137 Abigail Little                    13  07-Team Eagles                  5:55.54 12:19.83 15:19.07
  36.   203 Keiana Mitchell                   13  01-Prospect Park                5:40.79 12:15.05 15:21.03
  37.  1775 Payton Fratusco                   13  11-Ymca Team Idaho              5:47.89 12:16.39 15:22.42
  38.   587 Khloe Pointer                     14  03-Richmond Track & Field Club                   15:22.88
  39.  2057 Rebecca Eggeling                  13  12-Track Houston Youth Track C  5:38.79 12:14.15 15:26.00
  40.  2674 Marielle Friedman                 14  14-Santa Cruz Track Club        5:34.45 12:12.53 15:27.10
  41.  3381 Lilliana Hamilton                 13  10-Landsharks Running Club      5:39.92 12:13.72 15:28.19
  42.  2434 McKenna Henke                     13  13-Unattached Oregon            5:48.71 12:01.99 15:28.78
  43.  1554 Caroline Liddy                    13  10-Go the Distance              5:41.92 12:13.57 15:29.02
  44.  2489 Ava Nkadi                         13  14-Buffalo Chips Running Club   5:39.95 12:18.18 15:29.04
  45.  2320 Caitlin Conway                    14  13-North Idaho Track & Field    5:33.08 12:10.58 15:29.24
  46.  1434 Kylie Poole                       13  10-Cougar Track Club            5:43.43 12:18.52 15:30.05
  47.  3338 Ariana Ramos                      13  16-Unattached South Texas       5:34.35 12:12.83 15:31.59
  48.  2709 Mikaela Ramirez                   13  15-Chino Hills Flash            5:42.33 12:17.93 15:32.15
  49.  3452 Cryslan Tucker                    13  12-Unattached Southwestern      5:44.24 12:21.96 15:33.43
  50.  2378 Emma Sjolund                      13  13-Snohomish Track Club         5:44.36 12:28.84 15:33.68
  51.  2159 Adoette Vaughan                   13  12-Unattached Southwestern      5:44.16 12:21.38 15:33.79
  52.  2955 Haley Herberg                     13  15-South Orange County Wildcat  5:34.47 11:56.19 15:34.00
  53.   300 Elina Laurent                     13  01-Team Run                     5:51.13 12:21.98 15:36.05
  54.    50 Kalin Gregoire                    13  01-Granite State Flash          5:56.82 12:29.61 15:36.34
  55.  2085 Lourdes Vivas                     14  12-Track Houston Youth Track C  5:58.91 12:28.31 15:36.49
  56.   365 Maddie Holden                     14  01-Waltham Track Club           5:49.30 12:25.62 15:36.84
  57.  2451 Brittani Shappell                 13  13-Whatcom Tesseract            5:44.70 12:17.82 15:36.94
  58.  2779 Hannah Hall                       13  15-Equalizers Track Club        5:42.50 12:24.01 15:37.38
  59.  2556 Caitlin Huang                     13  14-Los Gatos Track Club         5:44.33 12:18.16 15:38.62
  60.   227 Kaitlyn Brayman                   13  01-Sentinel Striders            5:51.69 12:31.42 15:39.28
  61.  1944 Laura Beth Fairchild              13  12-North Texas Cross Country C  5:43.58 12:28.85 15:39.30
  62.  2497 Ally Sullivan                     13  14-Buffalo Chips Running Club   5:49.41 12:21.59 15:39.37
  63.  1689 Brooke Calvo                      13  10-Unattached Colorado          6:01.60 12:34.43 15:39.57
  64.  2295 Serena Smith                      13  13-Evergreen Storm Track Club   5:50.23 12:25.36 15:40.04
  65.  2721 McKenzie Cornell                  13  15-Corona Panthers Track Club   5:51.75 12:30.75 15:42.03
  66.  2809 Melissa Tanaka                    14  15-Equalizers Track Club        5:42.88 12:19.07 15:42.25
  67.  2404 Hannah Waskom                     14  13-Speed Unlimited              5:36.93 12:16.93 15:43.89
  68.  2462 Julia Bounds                      14  14-Buffalo Chips Running Club   5:48.60 12:29.80 15:44.61
  69.  1129 Mikayla Gallagher                 13  07-Team Eagles                  6:01.20 12:43.69 15:44.91
  70.  2469 Isabella Dobson                   14  14-Buffalo Chips Running Club   6:01.40 12:41.09 15:45.98
  71.  1146 Katherine Williams                14  07-Team Eagles                  5:55.99 12:34.76 15:46.45
  72.  2461 Emily Botnen                      13  14-Buffalo Chips Running Club   5:50.90 12:41.14 15:46.81
  73.  1127 Tara Cassidy                      14  07-Team Eagles                  5:53.87 12:36.03 15:47.09
  74.  1556 Caroline McClelland               13  10-Go the Distance              5:42.35 12:25.95 15:47.60
  75.  3268 Helen Roddy                       13  16-Texas Thunder Track Club     5:39.90 12:21.67 15:48.04
  76.  1128 Caylene Cole                      13  07-Team Eagles B                6:01.60 12:39.90 15:48.24
  77.    37 Bailey Carrillo                   13  01-Granite State Flash          5:57.35 12:38.55 15:48.61
  78.  1144 Morgan Watkins                    14  07-Team Eagles B                6:01.25 12:43.92 15:48.79
  79.   171 Zoe Scileppi                      13  01-New York Starz TC            5:46.78 12:29.78 15:49.80
  80.    48 Jacqueline Gaughan                14  01-Granite State Flash          5:43.12 12:29.45 15:49.88
  81.   396 Shelby Piccinic                   14  02-Crimson Knights              6:00.07 12:42.05 15:50.54
  82.    28 Emma Sammartino                   13  01-Davisville A.R.C.            5:48.81 12:31.16 15:50.69
  83.   506 Sarah Daniels                     13  03-Fairfax Police Youth Club C  5:58.12 12:40.44 15:51.00
  84.   871 Remmi King                        13  05-K-Town Striders              5:42.55 12:29.43 15:51.44
  85.  2205 Stephanie Finley                  13  13-Bowerman Athletic Club       5:52.09 12:33.89 15:51.48
  86.  1879 Taylor Mendez                     14  12-In Motion Running Club       5:51.91 12:40.81 15:51.54
  87.  3098 Alison Hepp                       14  16-Elite Feet                   5:49.97 12:36.61 15:51.65
  88.  2283 Carla Jooste                      13  13-Evergreen Storm Track Club   5:56.26 12:42.56 15:52.13
  89.  1519 Victoria Garcia                   13  10-El Paso Striders             5:47.06 12:28.77 15:52.48
  90.  2421 Hannah Spakousky                  13  13-Spokane Mercury Athletic Cl  6:01.13 12:42.74 15:53.54
  91.  2616 Audrey Coney                      14  14-Oak Hill Racing              5:56.54 12:44.91 15:53.56
  92.  2476 Alize Hartke                      14  14-Buffalo Chips Running Club   6:01.98 12:41.01 15:54.29
  93.  1333 Jennifer Weaver                   13  09-St Louis Blazers             6:03.93 12:43.92 15:55.37
  94.   345 Myla Jacobs                       13  01-Unattached New England       5:52.62 12:38.69 15:55.61
  95.  1552 Rose Cobbin                       13  10-Go the Distance              5:53.83 12:30.67 15:56.36
  96.   297 Cameron Frend                     13  01-Team Run                     5:55.87 12:44.79 15:56.45
  97.  2288 Kaylee Merritt                    13  13-Evergreen Storm Track Club   5:59.06 12:47.38 15:56.61
  98.  2113 Kaytlynn Welsch                   13  12-Unattached Gulf              5:45.78 12:38.42 15:56.75
  99.  1119 Ashton Chase                      13  07-South Central Indiana Runni  5:55.94 12:42.75 15:56.84
 100.  2292 Ashlin O'Neill                    13  13-Evergreen Storm Track Club   5:52.67 12:45.97 15:57.17
 101.   648 Sarah LaTour                      13  03-Waxhaw Track Club            6:01.03 12:46.19 15:57.81
 102.  1422 Camila Orozco                     14  10-Cougar Track Club            5:36.34 12:30.12 15:57.96
 103.     9 Kathaleen Bradley                 14  01-Attleboro YMCA Jaguars       5:58.42 12:38.97 15:58.31
 104.  1058 Corrine Miller                    13  07-Indiana All Star Running Cl  5:55.42 12:36.78 15:58.83
 105.  2443 Petra Armstrong                   14  13-Whatcom Tesseract            5:52.76 12:39.26 15:59.56
 106.  1096 Erin Arney                        13  07-Northside Saints             6:02.72 12:46.75 15:59.60
 107.  1406 Nicole Lawrence                   13  10-Cougar Track Club            5:43.82 12:43.74 15:59.97
 108.  1437 Elizabeth Reyes                   14  10-Cougar Track Club            5:58.35 12:43.00 16:01.42
 109.   874 Bethany McNair                    13  05-K-Town Striders              5:53.19 12:51.39 16:03.31
 110.   358 Caroline Barry                    14  01-Waltham Track Club           5:56.94 12:46.66 16:03.68
 111.   644 Lindsay Harrison                  13  03-Waxhaw Track Club            6:04.77 12:52.46 16:04.17
 112.  2545 Kaela Dishion                     13  14-Foothill Gold                5:47.25 12:38.20 16:05.94
 113.    42 Grace Corbett                     13  01-Granite State Flash          6:00.92 12:53.20 16:05.95
 114.     7 Amy Willig                        13  02-Unattached Mid-Atlantic      6:17.33 12:59.82 16:06.80
 115.  2189 Hannah Aguirre                    12  13-Bowerman Athletic Club       6:00.77 12:43.95 16:06.95
 116.  3257 Sophia Roach                      13  16-Team Rogue                   5:54.42 12:52.84 16:07.64
 117.  2087 Victoria Welkener                 14  12-Track Houston Youth Track C  5:59.25 12:40.86 16:08.48
 118.   373 Jasmine Tiamfook                  13  01-Waltham Track Club           5:56.88          16:08.79
 119.  1925 Megan Popple                      13  12-Lake Cities XC               5:59.76 12:51.64 16:09.27
 120.  1118 Emma Brock                        13  07-South Central Indiana Runni  5:57.24 12:55.70 16:09.29
 121.  2396 Meissa Neumann                    13  13-Speed Unlimited              6:01.07 12:55.23 16:09.57
 122.    25 Bridgid Selfors                   14  01-Connecticut Running Project  5:45.88 12:41.74 16:09.92
 123.   301 Ciara Lawlor                      13  01-Team Run                     5:57.11 12:55.04 16:09.96
 124.   913 Elizabeth Ordeman                 14  05-Unattached Ohio              5:51.34 13:01.14 16:10.09
 125.  1432 Jacqueline Pinon                  13  10-Cougar Track Club            5:56.40 12:54.09 16:10.18
 126.  2220 Sarah Lyell                       13  13-Bowerman Athletic Club       5:50.93 12:46.41 16:10.65
 127.  2294 Carlee Reed                       14  13-Evergreen Storm Track Club   5:51.36 12:48.40 16:10.70
 128.  2397 Ashlyn Ramos                      13  13-Speed Unlimited              6:01.48 12:53.56 16:10.72
 129.  2200 Taylor Chiotti                    13  13-Bowerman Athletic Club       5:59.85 12:53.72 16:11.08
 130.  1659 Angel Curley                      13  10-Team Runavajo                5:50.86 12:48.41 16:11.26
 131.  2980 Cassidy Hylton                    14  15-Temecula Valley Time Machin  5:55.43 12:47.61 16:11.35
 132.  1878 Madelaine Johnston                14  12-In Motion Running Club       5:52.04 12:50.71 16:11.84
 133.  2309 Samantha Corman                   13  13-Issaquah Parks & Rec Glider  6:00.71 12:59.08 16:12.35
 134.  1236 Abigail Johnson                   13  08-Unattached Wisconsin         5:48.62 12:52.16 16:12.49
 135.  1374 Alliana Atencio                   14  10-Cougar Track Club B          5:56.02 12:59.47 16:13.06
 136.  2773 Leslie Diaz                       13  15-Equalizers Track Club        5:52.87 12:46.16 16:13.49
 137.  1206 Miranda DeBot                     13  08-Stevens Point Area Running   5:50.41 12:53.43 16:13.83
 138.  2406 Ariel Wilhite                     14  13-Speed Unlimited              6:03.20 12:55.60 16:14.26
 139.  2230 Maya Rayle                        14  13-Bowerman Athletic Club       6:04.61 12:55.34 16:14.68
 140.  3027 Lindsey Jacobsson                 13  15-Valley United Track Club     5:53.67 12:53.13 16:14.91
 141.  1327 Sloane Montgomery                 14  09-St Louis Blazers             6:03.95 12:55.13 16:14.92
 142.  3038 Mariah Moro                       13  15-Valley United Track Club     5:46.11 12:55.52 16:15.18
 143.  1558 Emily Simon                       13  10-Go the Distance              5:58.99 12:57.74 16:15.19
 144.  1033 Kendall Cuniffe                   13  07-Indiana All Star Running Cl  6:02.11 12:58.62 16:15.21
 145.  1098 Isabella Bucklew                  14  07-Northside Saints             6:09.65 13:01.57 16:16.01
 146.   891 Chloe Beyer                       13  05-Traverse City Bay Runners    5:54.80 12:52.00 16:16.11
 147.  1547 Callin Naddy                      13  10-Fort Collins Track Club      5:53.28 12:47.18 16:17.08
 148.  2805 Raegan Peterson                   13  15-Equalizers Track Club        6:00.59 12:52.73 16:17.26
 149.   980 Lina May                          13  06-Unattached Southern          5:53.22 12:54.45 16:18.76
 150.  3409 Emily Matta                       13  05-Unattached Ohio              5:49.82 12:53.58 16:19.28
 151.  1378 Cora Cannedy                      14  10-Cougar Track Club            5:53.40 12:54.28 16:19.45
 152.  1425 Isabel Padilla                    13  10-Cougar Track Club            6:00.38 13:00.34 16:20.28
 153.  2445 Quincy Gale                       13  13-Whatcom Tesseract            5:59.20 12:53.74 16:21.63
 154.  2971 Sierra Walden                     14  15-South Orange County Wildcat  6:17.14 13:11.36 16:21.73
 155.   371 Rose Teszler                      13  01-Waltham Track Club           6:02.88 12:59.48 16:21.88
 156.  2287 Lauren Mahnke                     14  13-Evergreen Storm Track Club   5:54.46 12:56.03 16:22.01
 157.  2219 Hannah Lavier                     14  13-Bowerman Athletic Club       6:00.65 13:08.87 16:22.43
 158.   520 Alexandra Paulina Armendariz      14  03-Fit 180 Athletics            6:04.85 13:05.09 16:22.45
 159.  2223 Kelly Makin                       14  13-Bowerman Athletic Club       5:50.69 12:47.23 16:22.94
 160.  2612 Kaitlin Cartwright                14  14-Oak Hill Racing              5:55.82 12:53.42 16:23.08
 161.   249 Claire Hanlon                     13  01-Sentinel Striders            6:02.55 13:00.07 16:23.11
 162.  1084 Carmen Yoder                      13  07-Indiana Blast                5:59.53 13:00.30 16:23.74
 163.  2150 Emily Mount                       13  12-Unattached Southwestern      6:03.76 12:57.08 16:24.29
 164.  1768 Adia Hansen                       14  11-Team Provo                   5:56.70 13:01.78 16:24.34
 165.  3207 Flora Naylor                      14  16-San Antonio Heat Track Club  6:05.99 13:05.35 16:24.60
 166.  2958 Marley Jacobs                     13  15-South Orange County Wildcat  6:04.33 13:08.03 16:25.50
 167.  2403 Mary Rose Vu                      14  13-Speed Unlimited              6:11.17 13:10.60 16:25.92
 168.  3236 Lara Mckennon                     13  16-South Austin Steel           5:56.27 12:54.31 16:25.98
 169.  1577 McKenzie Elliott                  14  10-Landsharks Running Club      5:59.30 13:04.95 16:26.48
 170.  1713 Emerald Goranson                  14  10-Valencia County Roadrunners  6:08.72 13:11.36 16:26.51
 171.  1231 Rachel Bottum                     12  08-Unattached Wisconsin         5:49.56 12:51.62 16:27.38
 172.  1113 Lucia Perez                       13  07-Northside Saints             6:09.43 13:02.33 16:27.56
 173.  2560 Sarah MacGregor                   13  14-Los Gatos Track Club         6:04.06 13:08.08 16:27.57
 174.  1605 Grace Martinson                   13  10-Norco Elite Racing           6:08.52 13:11.20 16:28.06
 175.    71 Mollie Simpson                    13  01-Granite State Flash          5:57.15 13:05.62 16:28.08
 176.  2711 Grace Staton                      13  15-Chino Hills Flash            5:53.37 12:54.95 16:28.10
 177.  1642 Rosa Gutierrez                    14  10-Planned Pethood Posse        6:06.67 13:07.66 16:28.28
 178.    62 Rebecca Ntengeri                  13  01-Granite State Flash          6:15.42 13:15.08 16:28.30
 179.  1124 Abigail Voss                      13  07-South Central Indiana Runni  6:06.51 13:08.41 16:28.35
 180.  1121 Brett Kleber                      13  07-South Central Indiana Runni  5:59.29 13:03.83 16:29.16
 181.  1161 Ashlyn Hastings                   13  07-Unattached Indiana           6:19.50 13:14.08 16:29.48
 182.   222 Sydney Bagus                      14  01-Sentinel Striders            6:08.32 13:10.44 16:30.28
 183.  2648 Karalyn Sawchuk                   13  14-Oak Hill Racing                               16:30.29
 184.  1270 Helen Innes                       13  09-Flying Angels Cross Country  6:13.34 13:11.80 16:30.85
 185.  2567 Alexandra Stout                   13  14-Los Gatos Track Club         6:03.73 13:08.37 16:31.04
 186.  2458 Megan Auernig                     14  14-Buffalo Chips Running Clu B  5:52.39 13:07.77 16:31.55
 187.  1501 Andrea Abeyta                     14  10-El Paso Striders             5:44.43 12:44.47 16:31.63
 188.   374 Gabrielle Vandendries             14  01-Waltham Track Club           5:59.05 13:00.57 16:31.76
 189.  2801 Sophia Pearson                    13  15-Equalizers Track Club        6:04.53 13:12.31 16:31.78
 190.   278 Madalyn Redding                   14  01-Sentinel Striders            6:09.24 13:18.75 16:32.27
 191.  2707 Pricilla Poulter                  13  15-Chino Hills Flash            6:04.72 13:10.01 16:32.60
 192.   425 Emily Spence                      13  02-New Jersey Striders          6:06.23 13:00.38 16:32.62
 193.  2781 Casey Hulme                       13  15-Equalizers Track Club        5:49.79 12:58.15 16:33.08
 194.  2553 Brooke Doblar                     13  14-Los Gatos Track Club         6:03.60 13:08.25 16:34.20
 195.  1685 Jesselyn Bries                    13  10-The Arizona Rising Suns Tra  5:51.33 13:08.54 16:34.25
 196.   361 Katherine Cronin                  14  01-Waltham Track Club           6:08.07 13:06.67 16:36.86
 197.   889 Autumn Amormino                   14  05-Traverse City Bay Runners    6:00.62 13:07.54 16:36.89
 198.  1900 Payton Duesing                    13  12-Lake Cities XC               6:05.15 13:16.09 16:37.86
 199.  3470 Jordan Kaplan                     13  12-Unattached Southwestern      6:06.30 13:10.96 16:37.90
 200.  1134 Riley Hays                        12  07-Team Eagles B                6:19.17 13:16.61 16:38.69
 201.  2614 Emma Chiao                        13  14-Oak Hill Racing              6:04.08 13:10.30 16:38.90
 202.   502 Paige Hathaway                    13  03-Durham Striders Track Club   6:06.91 13:17.75 16:39.23
 203.  3017 Zoe Fleck                         13  15-Valley United Track Club     6:15.46 13:17.73 16:39.72
 204.    56 Elise Lambert                     13  01-Granite State Flash          6:17.17 13:18.05 16:40.06
 205.  1331 Riley Schelp                      13  09-St Louis Blazers             6:08.37 13:17.57 16:41.65
 206.   898 Emma Fifarek                      14  05-Traverse City Bay Runners    6:01.64 13:18.57 16:42.19
 207.  3471 Kathryn Kramer                    13  14-Buffalo Chips Running Clu B  6:05.38 13:17.37 16:42.35
 208.    12 Sarah Freeman                     13  01-Baa Masconomet               6:12.24 13:11.42 16:42.76
 209.  2449 Grace Oswin                       13  13-Whatcom Tesseract            6:15.80 13:17.06 16:43.10
 210.  2202 Cali Corkran                      13  13-Bowerman Athletic Club       6:08.60 13:17.17 16:43.45
 211.  1528 Miyah Ray-Morales                 13  10-El Paso Striders             5:55.74 13:06.72 16:43.93
 212.  1139 Sydra Parker                      13  07-Team Eagles                  6:12.79 13:20.60 16:44.16
 213.  1173 Payton Hoag                       14  07-Windy City Hammers           6:25.21 13:26.70 16:44.16
 214.  1125 Faith Baer                        14  07-Team Eagles                  6:13.87 13:16.97 16:44.23
 215.  3231 Alexandria Glenn                  13  16-South Austin Steel           6:01.62 13:14.05 16:45.44
 216.   245 Chiara DiPalma                    13  01-Sentinel Striders            6:03.45 13:16.68 16:45.75
 217.   793 Mara Davis                        14  04-Peachtree City Flash Youth   6:20.46 13:22.31 16:46.12
 218.  1126 Grace Baer                        13  07-Team Eagles                  6:12.91 13:25.90 16:46.21
 219.  3084 Jolea Cortez                      14  16-Elite Feet                   6:07.08 13:23.46 16:47.07
 220.  2996 Camila Adame                      13  15-Valley United Track Club     6:16.43 13:26.94 16:47.51
 221.  1143 Ashley Rosenkrans                 13  07-Team Eagles B                6:15.54 13:21.15 16:48.82
 222.   363 Einat Gavish                      13  01-Waltham Track Club           6:07.94 13:18.39 16:48.83
 223.  2756 Rocio Bartolo                     13  15-Equalizers Track Club        6:05.60 13:15.87 16:50.01
 224.  1044 Christina Geisler                 14  07-Indiana All Star Running Cl  6:22.90 13:30.58 16:50.94
 225.   965 Katherine Ahrens                  14  06-Unattached Southern          6:09.71 13:28.73 16:50.97
 226.  1937 Erica Wilson                      13  12-Lake Cities XC               6:19.29 13:28.59 16:51.50
 227.  1887 Jena Arnett                       14  12-Lake Cities XC               6:07.19 13:13.37 16:51.80
 228.  1385 Gloria Connally                   13  10-Cougar Track Club B          6:07.30 13:19.95 16:51.81
 229.  2274 Misun Chong                       14  13-Evergreen Storm Track Club   6:22.85 13:32.47 16:51.91
 230.  2966 Mollie Owen                       13  15-South Orange County Wildcat  6:10.06 13:21.15 16:52.39
 231.  2961 Shannon MacKenzie                 14  15-South Orange County Wildcat  6:17.90 13:22.11 16:52.64
 232.   632 Genevieve DiBari                  13  03-Unattached Potomac Valley    6:16.52 13:34.82 16:53.24
 233.  1941 Mackenzie Salmonson               14  12-McKinney Track Attack        6:02.26 13:13.93 16:54.07
 234.   556 Meghan Goldman                    13  03-North Wake Track Club        6:02.49 13:09.94 16:54.22
 235.   784 Lauren Apo                        14  04-Peachtree City Flash Youth   6:20.02 13:28.64 16:55.49
 236.  1330 Eva Morrison                      13  09-St Louis Blazers             6:17.61 13:27.05 16:55.50
 237.  1411 Auburn Manymules                  14  10-Cougar Track Club B          6:16.25 13:13.75 16:55.93
 238.  1298 Riley Heller                      14  09-Plainview Track Club         6:26.50 13:40.81 16:56.18
 239.  3030 Alex Lomeli                       12  15-Valley United Track Club     6:16.76 13:29.11 16:57.57
 240.  1414 Celeste Martinez                  13  10-Cougar Track Club B          6:17.56 13:33.74 16:57.61
 241.   570 Jessica Faulk                     13  03-Richmond Track & Field Club  6:08.88 13:32.81 16:58.89
 242.  1312 Yanel Otero                       14  09-Plainview Track Club         6:38.02 13:41.91 16:59.35
 243.  1323 Meredith Lang                     13  09-St Louis Blazers             6:19.46 13:27.52 16:59.36
 244.  1255 Delaney Bird                      14  09-Flying Angels Cross Country  6:15.02 13:27.73 16:59.69
 245.   923 Mandaline Thomas                  13  06-Mobile Parks & Recreation D  6:18.17 13:27.73 16:59.74
 246.    10 Gwen Ellis                        14  01-Baa Masconomet               6:17.99 13:30.90 16:59.77
 247.   843 Elizabeth Beveridge               14  04-Unattached Georgia           6:20.30 13:22.52 17:00.56
 248.  2095 Victoria Basich                   13  12-Unattached Gulf              6:23.68 13:35.29 17:01.56
 249.  2568 Katherine Tanaka                  14  14-Los Gatos Track Club         6:18.21 13:33.63 17:02.03
 250.  2951 Rachel Cottle                     14  15-South Orange County Wildcat  6:19.26 13:28.45 17:02.46
 251.  2717 Julia Brenner                     13  15-Corona Panthers Track Club   6:22.65 13:37.16 17:03.62
 252.  1178 Alessa Ringo                      14  07-Windy City Hammers           6:25.36 13:34.58 17:03.62
 253.  1420 Rachel Montoya                    14  10-Cougar Track Club B          6:17.98 13:30.70 17:03.73
 254.  1172 Helana Dickens                    13  07-Windy City Hammers           6:28.34 13:41.31 17:04.17
 255.  1376 Brooke Blankenship                12  10-Cougar Track Club B          6:18.97 13:37.64 17:05.06
 256.  2848 Angelica Mateo                    13  15-Lightning Youth Running Clu  6:17.76 13:35.85 17:05.53
 257.  1439 Selena Romero                     13  10-Cougar Track Club            6:18.96 13:38.60 17:05.82
 258.  3139 Hadley Wilfong                    14  16-Elite Feet                   6:13.26 13:27.13 17:07.01
 259.  3233 Kristen Jones                     13  16-South Austin Steel           6:05.95 13:31.23 17:10.87
 260.  1877 Olivia Johnson                    13  12-In Motion Running Club       6:29.12 13:49.03 17:11.60
 261.  2602 Camille Reed                      13  14-Mercury Running Club         6:10.98 13:39.27 17:11.66
 262.   586 Emily Pilc                        14  03-Richmond Track & Field Club  6:23.44 13:41.19 17:13.61
 263.   343 Jamie Falla                       13  01-Unattached New England       6:18.50 13:34.10 17:14.27
 264.  2398 Aliya Schenck                     13  13-Speed Unlimited              6:25.20 13:47.51 17:14.78
 265.  1514 Liliana Fernandez                 13  10-El Paso Striders             6:17.74 13:35.02 17:14.85
 266.  1045 Katie Gibbons                     13  07-Indiana All Star Running Cl  6:30.70 13:47.83 17:15.67
 267.   304 Isabel Parker                     13  01-Team Run                     6:23.81 13:41.22 17:16.78
 268.  2704 Erin Jacobus                      13  15-Chino Hills Flash            6:24.73 13:49.96 17:17.83
 269.   441 Alivia Collins                    13  02-Team Prefo                   6:27.44 13:49.22 17:18.67
 270.  1295 Morgan Graves                     14  09-Plainview Track Club         6:37.95 13:48.35 17:20.39
 271.   305 Phoebe Parker                     13  01-Team Run                     6:16.51 13:42.78 17:21.51
 272.   473 Abby Paytas                       14  02-Unattached Three River       6:18.68 13:38.11 17:21.55
 273.  3090 Gabriella Fontanez                13  16-Elite Feet                   6:01.23 13:32.97 17:21.75
 274.  1553 Bryanna Gorman                    13  10-Go the Distance              6:15.00 13:46.10 17:22.80
 275.  1504 Jacqueline Aguilar                13  10-El Paso Striders             6:20.12 13:51.81 17:23.22
 276.  3355 Mia Torres                        13  16-Unattached South Texas       6:25.68 13:48.09 17:24.38
 277.   585 Lillian Owen                      14  03-Richmond Track & Field Club  6:22.50 13:46.37 17:24.66
 278.  3224 Jamie Ashworth                    13  16-South Austin Steel           6:16.88 13:46.13 17:25.35
 279.  3380 Annabelle Atkinson                13  03-Coolkidsrun                  6:02.05 14:00.13 17:27.56
 280.  3408 Allison Matta                     14  05-Unattached Ohio              6:24.40 13:59.94 17:30.50
 281.   785 Caroline Baynes                   13  04-Peachtree City Flash Youth   6:30.94 13:56.63 17:30.69
 282.  1138 Christina Magers                  14  07-Team Eagles B                6:35.07 14:04.73 17:32.04
 283.  1881 Chloe Zeisman                     14  12-In Motion Running Club       6:18.53 13:48.85 17:33.07
 284.  2529 Lindsay Kornguth                  13  14-Diablo Valley Track & Field  6:20.36 13:48.98 17:33.56
 285.  3313 Catherine Hernandez               13  16-Unattached South Texas       6:18.92 13:44.43 17:34.05
 286.   780 Sarah Pearl                       13  04-Northside Red Runners        6:30.74 13:59.78 17:36.16
 287.  2104 Isabelle Nielson                  14  12-Unattached Gulf              6:24.37 13:59.27 17:36.19
 288.   656 Emily Bowers                      14  04-Alpha Crush Running Club     6:33.73 13:59.03 17:36.77
 289.   670 Chloe Paskins                     13  04-Alpha Crush Running Club     6:33.94 13:59.07 17:36.82
 290.   476 Mia Melao                         14  02-Westfield Area Y Flyers      6:23.41 13:59.98 17:37.01
 291.  3450 Carleigh Hyser                    13  04-Alpha Crush Running Club     6:27.85 14:02.59 17:37.47
 292.  3346 Clarissa Sanchez                  14  16-Unattached South Texas       6:23.95 13:51.33 17:39.88
 293.  1593 Erin Percy                        14  10-Landsharks Running Club      6:15.82 14:10.90 17:40.69
 294.  1123 Oriana Morales                    13  07-South Central Indiana Runni  6:36.29 14:13.50 17:40.75
 295.  1174 Anna Jacobson                     13  07-Windy City Hammers           6:52.20 14:10.11 17:40.79
 296.  1559 Lizzie Simon                      13  10-Go the Distance              6:31.37 14:03.23 17:41.21
 297.  1943 Holly Baggett                     13  12-Mercury Coppell              6:01.19 13:42.85 17:41.51
 298.  1901 Emilia Ferreyra                   14  12-Lake Cities XC               6:34.36 14:10.39 17:42.16
 299.   651 Sydney Powel                      13  03-Waxhaw Track Club            6:37.01 14:09.50 17:42.37
 300.  3147 Celeste Castro                    13  16-Highland Lakes Track Club    6:36.98 14:12.71 17:42.90
 301.  3230 Lilly Glasgow                     13  16-South Austin Steel           6:30.67 14:10.53 17:43.80
 302.  2452 Sienna Smith                      13  13-Whatcom Tesseract            6:44.90 14:18.79 17:44.42
 303.   749 Carly Hall                        13  04-Mt. Pleasant Track Club      6:25.76 14:01.71 17:44.91
 304.  2083 Julieta Verdejo-Parada            14  12-Track Houston Youth Track C  6:25.75 14:08.39 17:48.72
 305.  3340 Taylor Reinhold                   14  16-Unattached South Texas       6:34.48 14:18.66 17:48.81
 306.  1292 Destinee Elliott                  14  09-Plainview Track Club         6:38.72 14:17.41 17:49.17
 307.   294 Gabrielle Allen                   13  01-Team Run                     6:25.14 14:02.72 17:50.11
 308.   474 Sophie Young                      13  02-Unattached Three River       6:30.07 14:11.99 17:55.57
 309.   858 Alexia John                       14  04-Woodstock Youth Track Club   6:40.83 14:27.77 17:56.64
 310.  1196 Emily Elfner                      13  08-Merton Area Running Club     6:21.69 14:14.83 17:57.69
 311.  1322 MaryBaker James                   13  09-St Louis Blazers             6:31.44 14:17.31 17:58.88
 312.  3445 Ciara Harmon                      13  06-Unattached Southern          6:47.10 14:30.67 17:59.54
 313.   649 Cynthia McIntyre                  14  03-Waxhaw Track Club            6:32.50 14:19.63 17:59.92
 314.  2953 Ashley Gehrich                    13  15-South Orange County Wildcat  6:39.97 14:22.66 18:01.49
 315.   892 Peyton Brooks                     13  05-Traverse City Bay Runners    6:20.69 14:11.41 18:02.73
 316.  1511 Alexis Copeland                   13  10-El Paso Striders             6:15.31 14:18.50 18:03.00
 317.  1117 Aubrie Bowman                     13  07-South Central Indiana Runni  6:37.96 14:17.92 18:03.00
 318.  1988 Catalina Spjut                    14  12-Northwest Flyers Track Club  6:25.46 14:07.57 18:05.12
 319.  3143 Ella Jameson                      13  16-Gilbert's Gazelles, Inc.     6:37.63 14:28.16 18:06.04
 320.  1964 Alexa Granderson                  13  12-Northwest Flyers Track Club  6:33.55 14:24.55 18:06.31
 321.  1314 Hannah Ramirez                    13  09-Plainview Track Club         6:48.62 14:29.24 18:07.82
 322.   412 Alexus Hartman                    13  02-Juniata Valley Striders      6:48.75 14:30.81 18:08.40
 323.  3260 Abbi Havenar                      13  16-Texas Thunder Track Club     6:36.73 14:28.32 18:08.44
 324.  2088 Imani Williams                    14  12-Track Houston Youth Track C  6:32.88 14:29.55 18:11.96
 325.  3234 Claire Lukacs                     14  16-South Austin Steel           6:47.66 14:30.62 18:12.73
 326.  1569 Madison Brim                      14  10-Landsharks Running Club      6:39.60 14:34.55 18:14.36
 327.   712 Abligail Jeske                    13  04-Kennworth Track Club         6:22.32 14:09.21 18:14.84
 328.  1197 Ashley Holton                     13  08-Merton Area Running Club     6:34.62 14:27.43 18:16.12
 329.   675 Elly Sherman                      13  04-Alpha Crush Running Club     6:45.77 14:43.42 18:17.10
 330.  1894 Lily Berry                        13  12-Lake Cities XC               6:53.63 14:43.76 18:17.37
 331.  1335 Allison Jones                     13  09-Unattached Arkansas          6:35.93 14:35.06 18:20.72
 332.  3077 Ariel Bustamante                  13  16-Elite Feet                   6:24.70 14:25.67 18:20.80
 333.  3270 Natalie Root                      13  16-Texas Thunder Track Club     6:45.21 14:36.03 18:21.65
 334.  1234 Elysia Hoopman                    14  08-Unattached Wisconsin         6:44.23 14:37.24 18:22.41
 335.  3245 Alexa Milstein                    13  16-Super S.T.A.R.Z.             6:51.93 14:46.02 18:24.55
 336.  3330 Mary O'Neal                       13  16-Unattached South Texas       6:40.98 14:40.09 18:25.93
 337.  3289 Emily Cartwright                  13  16-Unattached South Texas       6:39.91 14:38.31 18:27.72
 338.  3250 Lily Howe                         13  16-T3multisports                6:24.26 14:27.84 18:28.41
 339.   671 Chloe Phelps                      14  04-Alpha Crush Running Club     6:40.99 14:37.58 18:29.99
 340.  1873 Summer Breez Ancira               13  12-In Motion Running Club       6:44.41 14:43.22 18:31.22
 341.  1180 Jenny Xu                          14  07-Windy City Hammers           6:53.44 14:45.28 18:32.82
 342.   777 Rachel Walmet                     13  04-Mt. Pleasant Track Club      6:49.07 14:48.83 18:33.73
 343.  3206 Lacie Mountain                    14  16-San Antonio Heat Track Club  6:18.17 14:35.60 18:35.59
 344.  2002 Amanda Garza                      13  12-Strixctly Distance           6:49.32 14:56.34 18:41.73
 345.  1318 Rebecca Warden                    13  09-Plainview Track Club         6:50.91 15:05.20 18:46.38
 346.   531 Olivia Bledsoe                    13  03-Grandview Eagles             6:29.67 14:42.66 18:48.86
 347.  1122 Mara Luedeman                     14  07-South Central Indiana Runni  6:46.58 14:52.65 18:48.88
 348.  2385 Ellie Bruce                       14  13-Speed Unlimited                               18:52.56
 349.  2617 Madalyne Coney                    14  14-Oak Hill Racing              6:00.43 14:11.74 18:59.23
 350.  1880 Makayla Wolf                      14  12-In Motion Running Club       7:00.85 15:22.47 19:00.90
 351.  1283 Taylor White                      13  09-Flying Angels Cross Country  7:00.48 15:05.49 19:01.71
 352.  3339 Catalina Reina Cerda              13  16-Unattached South Texas       6:49.06 15:20.37 19:08.24
 353.  1313 Ryndi Perkins                     13  09-Plainview Track Club         6:47.22 15:04.80 19:10.21
 354.  1960 Hannah Del Toro                   13  12-Northwest Flyers Track Club  7:03.58 15:25.73 19:12.18
 355.  3420 Linnea Bouroncle                  14  03 D.C. Speed Track Club        7:14.16 15:38.82 19:16.64
 356.  1986 Gillian Sauer                     14  12-Northwest Flyers Track Club  7:03.69 15:25.96 19:16.88
 357.  1909 Valerie Hart                      13  12-Lake Cities XC               6:48.37 14:41.09 19:20.09
 358.   468 Reilly Jackman                    13  02-Unattached Three River       7:08.77 15:38.31 19:25.15
 359.  3294 Sabrina De La Rosa                14  16-Unattached South Texas       6:59.38 15:29.60 19:31.73
 360.  1954 Eden Carter                       14  12-Northwest Flyers Track Club  7:06.80 15:20.29 19:34.86
 361.  1120 Zoie Cooley                       13  07-South Central Indiana Runni  6:57.53 15:46.83 19:34.95
 362.  3314 Kcee Ingram                       14  16-Unattached South Texas       6:38.26 15:37.09 19:36.33
 363.  1922 Delancey Meskill                  14  12-Lake Cities XC               7:17.26 15:48.43 19:36.76
 364.  2714 Bailey Baker                      13  15-Corona Panthers Track Club   7:01.10 15:39.04 19:37.99
 365.  3141 Sarah Zapata                      13  16-Elite Feet                   7:05.56 15:40.29 19:45.77
 366.  2036 Maryella Atkinson                 13  12-Track Houston Youth Track C  7:23.93 15:57.39 19:48.78
 367.   659 Erin Cole                         13  04-Alpha Crush Running Club     7:01.40 15:43.28 19:49.23
 368.  3201 Beronica Gonzales                 14  16-San Antonio Heat Track Club  7:05.84 16:00.67 19:58.13
 369.  1992 Susana Vazquez                    14  12-Northwest Flyers Track Club  7:15.36 15:56.66 20:04.35
 370.   674 Ashley Robinson                   13  04-Alpha Crush Running Club     7:18.84 15:56.46 20:05.80
 371.  3150 Nadia Castro                      14  16-Highland Lakes Track Club    7:05.94 15:59.07 20:06.01
 372.  1245 Nadia Zamora                      13  09-Central Arkansas Sports Clu  7:14.85 17:04.42 21:45.43
 373.  1177 Madelyn Moy                       13  07-Windy City Hammers           8:23.82 17:49.98 22:36.11
 374.  1218 Raquel American Horse             14  08-Unattached Dakotas           7:55.43 18:00.35 22:49.19
 375.  1294 Mallory Graves                    14  09-Plainview Track Club         8:28.06 18:22.55 23:03.24
 376.  3044 Rebecca Penaflor                  13  15-Valley United Track Club     9:17.13 19:54.16 24:42.28
 377.  2167 Nicole Fisher                     13  12-Unattached West Texas        9:00.72 20:12.38 25:25.12
       2099 Sarah Mascardo                    13  12-Unattached Gulf              6:18.90 20:15.57         




Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.