Join/Renew Now

11-12 Girls Division Mile Splits

                            
                                          Page 1
                USATF National Junior Olympics XC Championships
                      December 14, 2013 San Antonio, Texas
                   Event #5 3Km Run CC 11 - 12 Division Girls
Place   NO. NAME                              AGE TEAM                              1MILE   FINISH
===== ===== ================================= === ============================== ======== ========
   1.  2592 Devianna Salcedo                  12  14-McFarland Track Club         5:13.21 10:28.66
   2.   380 Angela Saidman                    12  01-Wilton Running Club          5:23.37 10:42.68
   3.   153 Lauren Robinson                   12  01-Nashua Pal Striders          5:26.18 10:52.96
   4.    45 Caroline Fischer                  11  01-Granite State Flash          5:23.40 10:53.59
   5.  2753 Emma Arriaga                      12  15-Equalizers Track Club        5:28.35 10:56.57
   6.  2752 Chloe Arriaga                     12  15-Equalizers Track Club        5:22.66 10:57.80
   7.  2237 Makenna Schumacher                12  13-Bowerman Athletic Club       5:24.24 10:59.12
   8.  1897 Tatum Castillo                    12  12-Lake Cities XC               5:24.97 10:59.70
   9.  2933 Olivia Paez                       12  15-So Cal Roadrunners           5:23.52 11:00.99
  10.   903 Leah Socks                        12  05-Traverse City Bay Runners    5:31.85 11:01.90
  11.  1497 Priscilla Villalobos              12  10-El Paso Speed Track Club     5:29.40 11:03.46
  12.   902 Klaudia O'Malley                  12  05-Traverse City Bay Runners    5:31.79 11:04.13
  13.  2627 Cassidy Haskell                   12  14-Oak Hill Racing              5:27.16 11:04.71
  14.  2587 Quinn Hagerman                    12  14-McFarland Track Club         5:31.49 11:04.87
  15.  2232 Elizabeth Rinck                   12  13-Bowerman Athletic Club       5:27.61 11:04.88
  16.    78 Violet Sullivan                   12  01-Granite State Flash          5:30.09 11:05.76
  17.  2595 Brianna Valles                    11  14-McFarland Track Club         5:34.81 11:06.07
  18.  2557 Jessica Kain                      12  14-Los Gatos Track Club         5:32.81 11:06.09
  19.  2453 Emerson Sullivan                  11  13-Whatcom Tesseract            5:39.93 11:07.44
  20.  1537 Sydney Truax                      11  10-El Paso Striders             5:29.70 11:08.15
  21.  2825 Nevaeh Walla                      12  15-Free Spirit Condors          5:33.55 11:08.20
  22.  3386 Anna Shults                       12  10-Ric Rojas Running Club       5:45.91 11:08.58
  23.  1691 Riley Geldean                     11  10-Unattached Colorado          5:39.40 11:08.60
  24.  2214 Taylor Isaac                      12  13-Bowerman Athletic Club       5:32.43 11:09.70
  25.   288 Celia Jessiman                    12  01-South Shore Fireboltz        5:36.69 11:09.77
  26.   926 Amaris Tyynismaa                  12  06-Montgomery YMCA Dream Team   5:26.13 11:11.12
  27.  2650 Marina Soares                     12  14-Oak Hill Racing              5:27.32 11:13.57
  28.  2345 Anya Hirschfeld                   12  13-Rain City Flyers             5:31.39 11:15.42
  29.  1587 Jessica Luedtke                   12  10-Landsharks Running Club      5:45.96 11:16.47
  30.  2784 Devin Ito                         11  15-Equalizers Track Club        5:38.44 11:17.18
  31.  2819 Carissa Rodriguez                 12  15-Free Spirit Condors          5:36.31 11:18.55
  32.  2675 Lila Roake                        12  14-Santa Cruz Track Club        5:38.00 11:19.03
  33.  1441 Isabella Schrader                 12  10-Cougar Track Club            5:34.00 11:19.77
  34.  2799 Anna Payton                       11  15-Equalizers Track Club        5:32.38 11:19.88
  35.   702 Sydney Runyan                     12  04-Etowah Youth Track Cub       5:34.34 11:20.29
  36.   554 Sloan Walter                      12  03-Monarchs Track Club          5:41.49 11:20.61
  37.    32 Ciara April                       12  01-Granite State Flash          5:45.83 11:21.02
  38.  2745 Zoe Ta-Perez                      11  15-Corona Panthers Track Club   5:40.99 11:21.95
  39.  2768 Aleksandra Crampton               11  15-Equalizers Track Club        5:48.10 11:22.01
  40.  2463 Kate Bowen                        12  14-Buffalo Chips Running Club   5:48.87 11:22.72
  41.  1446 Brianna Toya                      11  10-Cougar Track Club            5:35.24 11:22.77
  42.   179 Ivy Walker                        12  01-Nutmeg Striders              5:45.53 11:23.00
  43.  2653 Emma Tavella                      12  14-Oak Hill Racing              5:48.53 11:25.38
  44.  2190 Greta Anderson                    12  13-Bowerman Athletic Club       5:32.45 11:25.55
  45.  1708 Khadija Lapahie                   12  10-Unattached New Mexico        5:30.51 11:25.59
  46.    82 Alisa Crueger-Cain                12  01-Greater Lowell Road Runners  5:43.02 11:26.90
  47.  2347 Danielle Jaculewicz               11  13-Rain City Flyers             5:46.60 11:27.27
  48.  3379 Madelyn Kopec                     12  02-Unattached New Jersey        5:38.87 11:27.47
  49.   161 Tylee Thurber                     12  01-Nashua Pal Striders          5:46.77 11:28.86
  50.  1102 Gillian Cridge                    12  07-Northside Saints             5:47.11 11:29.29
  51.  1940 London Culbreath                  11  12-McKinney Track Attack        5:45.68 11:29.62
  52.  2573 Macy Cholometes                   12  14-McFarland Track Club         5:40.63 11:30.11
  53.  2858 Melanie Guerrero                  11  15-Lions Track Club             5:45.43 11:30.16
  54.  2654 Kate Tavella                      12  14-Oak Hill Racing              5:48.53 11:30.34
  55.    40 Taylor Clark                      12  01-Granite State Flash          5:47.85 11:30.39
  56.   357 Laura Appleby                     12  01-Waltham Track Club           5:50.55 11:30.44
  57.  2770 Rebecca Cushing-murray            12  15-Equalizers Track Club        5:49.38 11:30.82
  58.   514 Ashlyn Blakely                    12  03-Fast Twitch Track Club       5:31.32 11:31.59
  59.  1428 Reina Paredes                     12  10-Cougar Track Club            5:37.83 11:31.67
  60.  1458 Tiya Chamberlin                   12  10-Crown Hill Track Club        5:46.29 11:33.80
  61.  3053 Shelbi Schauble                   12  15-Valley United Track Club     5:49.47 11:35.54
  62.  1493 Kayhla Talavera                   11  10-El Paso Speed Track Club     5:50.09 11:35.55
  63.  2577 Dyaneli Diaz                      12  14-McFarland Track Club         5:44.40 11:35.56
  64.  2626 Natalie Harper                    11  14-Oak Hill Racing              5:49.11 11:35.93
  65.  2255 Katherine Forsberg                11  13-Cascade Striders             5:54.53 11:36.25
  66.   899 Anna Hunt                         11  05-Traverse City Bay Runners    5:45.85 11:36.64
  67.  2327 Alexis Palmer                     12  13-North Idaho Track & Field    5:40.13 11:36.74
  68.  3419 Alexis Kebbe                      12  13-Bowerman Athletic Club       5:50.43 11:36.78
  69.     3 Amber Germer                      12  02-Unattached Mid-Atlantic      5:44.04 11:38.03
  70.  1686 Kristen Curtis                    12  10-The Arizona Rising Suns Tra  5:45.77 11:38.21
  71.  2701 Kyra Pretre                       11  14-Woodside Wildebeests         5:50.92 11:38.97
  72.   896 Aubrie Deal                       12  05-Traverse City Bay Runners    5:46.09 11:39.23
  73.   252 Erin Johnston                     12  01-Sentinel Striders            5:52.64 11:39.43
  74.  2640 Emily Perez                       12  14-Oak Hill Racing              5:52.34 11:39.65
  75.  1260 Aimee Davis                       11  09-Flying Angels Cross Country  5:57.92 11:39.68
  76.  3102 Ciara Martinez                    11  16-Elite Feet                   5:43.40 11:40.27
  77.  2203 Hallie DeVore                     12  13-Bowerman Athletic Club B     5:54.20 11:40.33
  78.  2512 Leikela Lunt                      11  14-Castro Valley Track Club     5:50.09 11:40.60
  79.  2551 Erin Hong                         12  14-Hilltop Speed Track Club     5:53.76 11:40.61
  80.  2352 Maya Nichols                      11  13-Rain City Flyers             5:36.79 11:41.81
  81.  2761 Ashling Carr                      11  15-Equalizers Track Club        5:51.46 11:41.86
  82.  1181 Faith Zehfuss                     12  07-Windy City Hammers           6:06.48 11:42.12
  83.  2376 Abigail Hill                      12  13-Snohomish Track Club         5:56.05 11:42.48
  84.   352 Sarah Umphlett                    11  01-Unattached New England       5:55.82 11:42.68
  85.   918 Carissa Jones                     12  06-Mobile Parks & Recreation D  5:51.11 11:42.72
  86.  1133 Delaynie Grove                    12  07-Team Eagles                  5:53.28 11:42.81
  87.    79 Jordan Vaillancourt               12  01-Granite State Flash          6:00.14 11:43.79
  88.   757 Katherine Kuisel                  12  04-Mt. Pleasant Track Club      5:48.18 11:45.12
  89.  1472 Daphne Duran                      12  10-El Paso Speed Track Club     5:44.35 11:45.88
  90.  1756 Jade Poulton                      12  11-Redrockracers                5:50.09 11:46.09
  91.  1028 Maria Anderson                    12  07-Indiana All Star Running Cl  5:47.82 11:46.43
  92.  2780 Sophia Hoelzel                    12  15-Equalizers Track Club        5:37.23 11:46.81
  93.  3252 Rebecca Rivers                    12  16-T3multisports                5:53.87 11:46.86
  94.  1131 Alexandra Green                   11  07-Team Eagles                  5:57.29 11:47.27
  95.  2191 Lilly Bar                         12  13-Bowerman Athletic Club       5:54.74 11:47.78
  96.    75 Sydney Stockwell                  11  01-Granite State Flash          5:57.59 11:48.02
  97.  1280 Erin Topham                       12  09-Flying Angels Cross Country  5:58.91 11:49.06
  98.  2112 Heather Welsch                    11  12-Unattached Gulf              5:52.46 11:49.41
  99.  1263 Elizabeth Dixon                   12  09-Flying Angels Cross Country  6:01.68 11:49.68
 100.   924 Isabel Valenzuela                 12  06-Mobile Parks & Recreation D  5:51.78 11:50.44
 101.  2250 Briana Daniels                    12  13-Cascade Striders             6:00.95 11:50.57
 102.  1024 Bernadette Tournoux               12  07-Illinois Harriers            6:02.54 11:50.71
 103.  1456 Teagan Yan                        12  10-Cougar Track Club            5:55.05 11:50.84
 104.    58 Maggie Lyles                      12  01-Granite State Flash          6:02.63 11:50.84
 105.   901 Carson Krecow                     11  05-Traverse City Bay Runners    5:54.19 11:51.00
 106.  1025 Brigid Tournoux                   12  07-Illinois Harriers            5:56.78 11:51.86
 107.   311 Gabriella Walsh                   11  01-Team Run                     6:00.06 11:52.59
 108.  3374 Amy Conboy                        12  02-Unattached Mid-Atlantic      5:47.81 11:52.86
 109.   535 Audrey Shores                     12  03-Grandview Eagles             5:55.79 11:53.18
 110.  2605 Alyssa Barnes                     12  14-Oak Hill Racing              5:55.64 11:53.29
 111.  3002 Kaela Berretta                    11  15-Valley United Track Club     5:56.25 11:54.14
 112.  2472 Isabella Fauria                   11  14-Buffalo Chips Running Club   5:59.67 11:54.53
 113.  3136 Emily Trevino                     12  16-Elite Feet                   5:59.02 11:55.42
 114.  1555 Claire Linos                      11  10-Go the Distance              6:03.15 11:55.90
 115.  2694 Isabella Terrazas                 11  14-Unattached Pacific           6:00.37 11:56.13
 116.  1366 Jasmine Turtle-Morales            12  10-Albuquerque Athletics Track  6:03.76 11:56.25
 117.  1132 Taylor Gregory                    11  07-Team Eagles                  6:00.30 11:56.27
 118.  2226 Bailey Miller                     12  13-Bowerman Athletic Club       6:06.13 11:56.57
 119.  2364 Emma Ehlers                       12  13-Salem Track Club             6:09.95 11:57.59
 120.   178 Faith Kulis                       11  01-Nutmeg Striders              6:03.44 11:57.87
 121.  2906 Lindsay Calderon                  12  15-So Cal Roadrunners           6:04.05 11:58.27
 122.  1620 Aspen Jeffers                     11  10-Parker Panthers              5:55.09 11:59.22
 123.  1077 Zoe Duffus                        11  07-Indiana Blast                5:56.40 12:00.40
 124.  2775 Anna Goeller                      12  15-Equalizers Track Club        5:52.40 12:00.45
 125.  1306 Faith Lloyd                       12  09-Plainview Track Club         5:58.40 12:00.50
 126.  1195 Oliviarose Chapman                11  08-Merton Area Running Club     5:58.76 12:01.07
 127.  1145 Elizabeth Welpott                 12  07-Team Eagles                  5:57.71 12:01.18
 128.    36 Sophia Campbell                   12  01-Granite State Flash          5:51.44 12:01.83
 129.  2084 Camila Vicens                     11  12-Track Houston Youth Track C  6:04.20 12:01.97
 130.   894 Sidney Carrigan                   11  05-Traverse City Bay Runners    6:03.88 12:02.14
 131.  3105 Ciara McDonald                    12  16-Elite Feet                   5:51.92 12:02.20
 132.  3009 Stephanie Cobieya                 12  15-Valley United Track Club     6:00.68 12:02.52
 133.  2563 Zoe McAllister                    12  14-Los Gatos Track Club         6:01.50 12:03.47
 134.  3385 Tatiana Bradfield                 12  10-Ric Rojas Running Club       5:48.08 12:04.33
 135.  2459 Ariana Barrett                    12  14-Buffalo Chips Running Club   6:05.66 12:05.00
 136.   194 Bella Faber-Rico                  12  01-Prospect Park                6:06.35 12:05.29
 137.   996 Jordyn Boyer                      12  07-Calumet Region Striders      6:06.25 12:05.51
 138.   269 Lily Nunnery                      12  01-Sentinel Striders            6:08.65 12:05.61
 139.  2358 Olivia Reichert                   11  13-Rain City Flyers             6:13.00 12:06.03
 140.   247 Abigail Gerrish                   12  01-Sentinel Striders            6:09.25 12:06.27
 141.  3376 Helen Gover                       12  10-Unattached Colorado          6:11.66 12:06.28
 142.  2821 Rebecca Schultz                   11  15-Free Spirit Condors          5:59.84 12:06.75
 143.   440 Cleo Baker                        12  02-Team Prefo                   6:01.30 12:07.00
 144.  2806 Sofia Rossini                     11  15-Equalizers Track Club        5:58.37 12:07.01
 145.  1450 Alicia Valdez                     11  10-Cougar Track Club            6:04.45 12:07.57
 146.  2225 Mia Middleton                     11  13-Bowerman Athletic Club       6:07.23 12:07.58
 147.  2922 Jalina Lindstrom                  11  15-So Cal Roadrunners           6:13.41 12:07.72
 148.  1619 Makenna Huhn                      11  10-Parker Panthers              6:10.44 12:09.49
 149.  2408 Mackenzie Allen                   11  13-Spokane Mercury Athletic Cl  6:09.76 12:10.93
 150.    54 Wyeth Joas                        12  01-Granite State Flash B        6:21.68 12:11.08
 151.  1171 Ella Behrens                      12  07-Windy City Hammers           6:07.77 12:11.11
 152.   821 Zoe Smith                         11  04-Peachtree City Flash Youth   6:11.83 12:11.56
 153.   346 Sophia Jacobs-Townsley            12  01-Unattached New England       6:15.36 12:11.84
 154.  1023 Ruth Edwards                      12  07-Illinois Harriers            6:15.74 12:11.85
 155.  2827 Hannah Wilson                     11  15-Free Spirit Condors          5:53.98 12:12.98
 156.  2522 Samantha Simard                   12  14-Central Coast Runners        6:06.43 12:13.22
 157.  2964 Sophie Mendelson                  12  15-South Orange County Wildcat  5:59.08 12:13.88
 158.  1445 Ailana Toya                       11  10-Cougar Track Club            6:14.38 12:14.57
 159.  3322 Jordan Mathis                     11  16-Unattached South Texas       6:04.65 12:14.58
 160.  1695 Elise Mutz                        12  10-Unattached Colorado          6:02.27 12:14.92
 161.  1135 Brooke Hunter                     12  07-Team Eagles                  6:09.79 12:15.69
 162.  2360 Asa Selenis                       11  13-Rain City Flyers             6:05.26 12:15.98
 163.  2531 Kylie Tseng                       12  14-Diablo Valley Track & Field  6:11.40 12:16.06
 164.  3145 Emili Andrade                     12  16-Highland Lakes Track Club    6:04.58 12:16.39
 165.  3235 Jaida Lyles                       12  16-South Austin Steel           5:59.62 12:16.60
 166.  1375 AbbyAnn Bedonie                   11  10-Cougar Track Club            6:04.82 12:17.14
 167.  1933 Vera Thompson                     12  12-Lake Cities XC               6:18.80 12:17.37
 168.  3109 Crytsa Nedry                      11  16-Elite Feet                   6:05.18 12:17.89
 169.  1451 Ariana Valdez                     11  10-Cougar Track Club            6:04.52 12:18.56
 170.  2698 Anna Mokkapati                    11  14-Woodside Wildebeests         6:17.12 12:18.63
 171.  2284 Kate Kadrmas                      12  13-Evergreen Storm Track Club   6:25.39 12:19.13
 172.   378 Tess Pisanelli                    11  01-Wilton Running Club          6:26.13 12:19.15
 173.  3026 Olivia Hernandez                  11  15-Valley United Track Club     6:09.14 12:19.47
 174.   991 Claire Vaughn                     11  06-Unattached Southern          6:06.03 12:19.68
 175.  3468 Mina Young                        12  13-Rain City Flyers             6:11.33 12:19.93
 176.  1026 Alisa Wynn                        12  07-Illinois Harriers            6:18.35 12:19.96
 177.  2510 Frida Garcia                      11  14-Castro Valley Track Club     6:09.03 12:20.17
 178.  2079 Shyla Stone                       11  12-Track Houston Youth Track C  6:12.65 12:21.09
 179.  2272 Rachel Blair                      12  13-Evergreen Storm Track Club   6:12.86 12:21.63
 180.    64 Katelyn Pepin                     11  01-Granite State Flash B        6:03.20 12:21.74
 181.  3413 Elise Welch                       12  12-Unattached Southwestern      6:00.58 12:22.08
 182.  2035 Georgia Anderson                  11  12-Track Houston Youth Track C  6:12.66 12:22.23
 183.   866 Shelby Cade                       11  05-K-Town Striders              6:02.19 12:23.03
 184.    52 Sarah Howard                      12  01-Granite State Flash B        6:18.10 12:23.41
 185.  2485 Cemone Mcgee                      11  14-Buffalo Chips Running Club   6:06.78 12:23.54
 186.  2788 Olivia Knobbe                     11  15-Equalizers Track Club        6:11.48 12:23.61
 187.  2245 Jane Andersen                     12  13-Cascade Striders             6:02.84 12:24.16
 188.  2262 Alexandra Straumann               12  13-Cascade Striders             6:26.55 12:24.64
 189.   533 Sierra Eaton                      12  03-Grandview Eagles             6:14.36 12:24.89
 190.  1636 Alliyah Molina                    11  10-Penguins XC &track Club      6:11.05 12:25.25
 191.   205 Sage Naimoli                      12  01-Prospect Park                6:11.59 12:25.60
 192.  3415 Kali Richardson                   12  11-Mercury Track Club           6:19.25 12:26.19
 193.  1085 Jamie Zeigler                     12  07-Indiana Blast                6:06.93 12:26.23
 194.  1239 Jenna Ruiz                        12  08-Unattached Wisconsin         6:13.25 12:26.79
 195.  1136 Rachael LeMaster                  11  07-Team Eagles                  6:15.69 12:26.87
 196.  2505 Isabella Brusco                   12  14-Castro Valley Track Club     6:10.65 12:27.14
 197.  3097 Emma Harris                       12  16-Elite Feet                   6:09.31 12:27.81
 198.   392 Megan McCabe                      12  02-Crimson Knights              6:17.66 12:27.91
 199.  2697 Katherine Meade                   11  14-Woodside Wildebeests         6:16.37 12:28.30
 200.   611 Kathleen Allden                   12  03-Triangle Champions           6:08.48 12:28.63
 201.    65 Keegan Pepin                      11  01-Granite State Flash B        6:16.16 12:29.11
 202.  3048 Kylie Rasplicka                   12  15-Valley United Track Club     6:12.53 12:29.28
 203.   758 Caroline Mathisen                 12  04-Mt. Pleasant Track Club      6:13.15 12:29.52
 204.  1465 Heather Alegria                   11  10-El Paso Speed Track Club     6:21.24 12:30.17
 205.   451 Brynne Ketchum                    12  02-Team Prefo                   6:19.25 12:30.20
 206.  2929 Caitlin Miller                    12  15-So Cal Roadrunners           6:20.31 12:30.36
 207.  1210 Madeline Hyland                   11  08-Stevens Point Area Running   6:10.70 12:30.48
 208.  2580 Maria Duran                       11  14-McFarland Track Club         6:15.28 12:31.27
 209.  3345 Emily Rosilier                    11  16-Unattached South Texas       6:23.75 12:31.36
 210.  2938 Gabriela Rivera                   12  15-So Cal Roadrunners           6:19.85 12:31.46
 211.    41 Taylor-M Clark                    11  01-Granite State Flash          6:18.81 12:31.48
 212.   653 Kaylee Spencer                    12  03-Waxhaw Track Club            6:21.97 12:31.75
 213.  3132 Kendall Smith                     12  16-Elite Feet                   6:12.80 12:32.14
 214.   106 Isabella Bruno                    11  01-Nashua Pal Striders          6:21.95 12:32.42
 215.   176 Molly Flanagan                    11  01-Nutmeg Striders              6:20.33 12:32.63
 216.  1382 Tabitha Cionelo                   11  10-Cougar Track Club B          6:18.32 12:32.78
 217.   878 Ashleigh Prugh                    11  05-Miami Valley TC              6:13.59 12:33.29
 218.  2156 Madeleine Stephens                12  12-Unattached Southwestern      6:14.79 12:33.39
 219.  1204 Grace Belson                      12  08-Stevens Point Area Running   6:17.29 12:34.03
 220.  1141 Megan Porter                      11  07-Team Eagles                  6:18.28 12:34.14
 221.  2194 Grace Beal                        12  13-Bowerman Athletic Club B     6:25.87 12:35.22
 222.  1474 Victoria Duran                    11  10-El Paso Speed Track Club     6:05.45 12:35.45
 223.   641 Emily Bowman                      12  03-Waxhaw Track Club            6:21.98 12:35.57
 224.  3037 Maya Martinez                     11  15-Valley United Track Club     6:08.06 12:35.63
 225.  3228 Camille Corona                    12  16-South Austin Steel           6:28.38 12:36.90
 226.  1097 Maggie Auger                      12  07-Northside Saints             6:12.36 12:37.54
 227.   876 Paige Swiriduk                    11  05-K-Town Striders              6:11.85 12:37.67
 228.   738 Chloe Berda                       11  04-Mt. Pleasant Track Club      6:10.84 12:37.74
 229.  1014 Hope Dodd                         12  07-Evansville Thunderbolts Run  6:25.25 12:38.07
 230.  1275 Kadee Martinez                    11  09-Flying Angels Cross Country  6:28.34 12:38.23
 231.   119 Jessica Fontaine                  12  01-Nashua Pal Striders          6:22.51 12:38.68
 232.  2247 Lauren Barkley                    11  13-Cascade Striders             6:20.71 12:38.88
 233.  2341 Madeleine Fortson                 12  13-Rain City Flyers             6:14.98 12:38.91
 234.  2286 Drew Lobis                        11  13-Evergreen Storm Track Club   6:32.97 12:39.15
 235.   154 Haley Schmitt                     11  01-Nashua Pal Striders          6:25.33 12:39.38
 236.   458 Alina Chant                       12  02-Unattached New Jersey        6:20.60 12:39.51
 237.   279 Alexis Romano                     12  01-Sentinel Striders            6:23.02 12:39.82
 238.  3081 Jessica Casas                     11  16-Elite Feet B                 6:40.01 12:40.02
 239.  3072 Desiland Almaguer                 11  16-Elite Feet                   6:11.59 12:40.16
 240.  2281 Makynzie Howard                   11  13-Evergreen Storm Track Club   6:19.94 12:40.42
 241.  1211 Jayden Jones                      12  08-Stevens Point Area Running   6:24.71 12:40.51
 242.   850 Emily Little                      12  04-Unattached Georgia           6:08.12 12:40.83
 243.  3449 Julia Newman                      12  05-Unattached Lake Erie         6:20.76 12:41.45
 244.  1249 Ayden Kearney                     11  09-Eastside Steppers Track Clu  6:32.42 12:42.29
 245.  3438 Allison Mitchell                  12  04-Walton Youth Track Club      6:25.52 12:42.68
 246.  1034 Abigail Dalton                    11  07-Indiana All Star Running Cl  6:31.79 12:43.70
 247.  1661 Jayme Morris                      11  10-Team Runavajo                6:12.29 12:43.74
 248.  1742 Addi Baker                        12  11-Redrockracers                6:14.06 12:43.77
 249.   445 Abby Dejneka                      11  02-Team Prefo                   6:27.35 12:43.80
 250.  1142 Kayla Quimby                      12  07-Team Eagles                  6:21.59 12:44.04
 251.     6 Annalise Porreca                  12  02-Unattached Mid-Atlantic      6:29.98 12:44.45
 252.  1073 Caroline Wells                    12  07-Indiana All Star Running Cl  6:25.70 12:44.51
 253.   842 Naomi White                       10  04-Southside Pioneers Usatf     6:28.03 12:45.75
 254.   640 Sarah Bechtel                     12  03-Waxhaw Track Club            6:34.85 12:45.96
 255.  2005 Palmer Jones                      12  12-Strixctly Distance                   12:46.23
 256.  1766 Brooke Thomas                     11  11-Redrockracers                6:16.75 12:46.69
 257.  3075 Brianna Barrera                   12  16-Elite Feet                   6:15.62 12:47.53
 258.   795 Megan Dobso                       11  04-Peachtree City Flash Youth   6:34.39 12:47.97
 259.  3212 Madeline Girard                   11  16-San Antonio Patriots         6:24.61 12:48.05
 260.  2786 Annika Khare                      12  15-Equalizers Track Club        6:23.45 12:48.07
 261.  1345 Sidney Cheromiah                  10  10-Acoma Running Club           6:16.37 12:48.73
 262.  2019 Olivia Schmidt                    12  12-Texas Stars                  6:22.59 12:50.18
 263.   519 Morgan Dorsey                     11  03-Fayetteville Flyers          6:18.02 12:50.20
 264.   266 Keely Mungeam                     11  01-Sentinel Striders            6:35.25 12:50.35
 265.  1048 Sydney Haines                     12  07-Indiana All Star Running Cl  6:29.88 12:50.80
 266.  3240 Faith Pinnow                      11  16-Unattached South Texas       6:18.97 12:51.23
 267.  2818 Syenna Ponce                      11  15-Free Spirit Condors          6:26.85 12:51.26
 268.  1265 Riley Fisher                      12  09-Flying Angels Cross Country  6:33.06 12:51.46
 269.  3316 Ivy Kohl                          12  16-Unattached South Texas       6:24.87 12:51.92
 270.   689 Samantha LiPuma                   12  04-E-1 Track Club               6:26.92 12:52.65
 271.  2021 Rachel Clark                      12  12-Texas Storm Track Club       6:30.91 12:53.41
 272.  1022 Kaya de Castro                    11  07-Illinois Harriers            6:24.05 12:53.68
 273.   159 Hannah Swain                      12  01-Nashua Pal Striders          6:37.70 12:53.73
 274.   877 Amy Prugh                         11  05-Miami Valley TC              6:28.42 12:54.28
 275.  1997 Brooklyn Allison                  11  12-Rockwall Mustangs Track Clu  6:24.48 12:54.54
 276.  2142 Emilee Lewis                      12  12-Unattached Southwestern      6:35.68 12:55.53
 277.  1416 Akira Martinez-Crook              12  10-Cougar Track Club B          6:30.63 12:55.98
 278.  2641 Kiana Perez                       11  14-Oak Hill Racing              6:11.51 12:56.33
 279.  1846 Azhani Tealer                     12  12-Arlington Classics           6:10.02 12:57.31
 280.  2080 Jolijn Van Pelt                   10  12-Track Houston Youth Track C  6:34.35 12:57.35
 281.   763 Quinna Muthard                    11  04-Mt. Pleasant Track Club      6:25.98 12:58.04
 282.   645 Claire Hussey                     11  03-Waxhaw Track Club            6:34.55 12:58.43
 283.    33 Cailin Borovicka                  11  01-Granite State Flash B        6:24.86 12:58.68
 284.  1435 Savreena Rael                     12  10-Cougar Track Club B          6:22.38 12:59.38
 285.  1276 Anna Reimer                       12  09-Flying Angels Cross Country  6:34.77 12:59.70
 286.  3225 Cassidy Beard                     11  16-South Austin Steel           6:26.81 12:59.85
 287.  3091 Arianna Garcia                    11  16-Elite Feet B                 6:39.11 13:00.52
 288.  1356 Zoe Victorino                     12  10-Acoma Running Club           6:17.00 13:00.66
 289.   134 Elizabeth Knapp                   11  01-Nashua Pal Striders          6:25.60 13:00.72
 290.    38 Grace Castonguay                  12  01-Granite State Flash B        6:36.47 13:01.91
 291.  1663 Larissa Yazzie                    11  10-Team Runavajo                6:37.75 13:02.37
 292.    59 Gianna Miskovic                   12  01-Granite State Flash B        6:36.48 13:03.20
 293.   401 Rebecca White                     11  02-Crimson Knights              6:33.42 13:03.50
 294.  2997 Amaya Aguilar                     12  15-Valley United Track Club     6:26.54 13:05.33
 295.   510 Madeleine Kennedy                 12  03-Fairfax Police Youth Club C  6:23.40 13:05.79
 296.  1845 Cayla Bardere                     12  12-Arlington Classics           6:29.53 13:06.83
 297.  2015 Isabel Borrego                    12  12-Texas Stars                  6:29.54 13:08.18
 298.  2018 Jennifer Obi                      12  12-Texas Stars                  6:28.36 13:08.55
 299.  1347 Caitlin Felipe                    11  10-Acoma Running Club           6:37.67 13:09.48
 300.   739 Caitlin Casey                     12  04-Mt. Pleasant Track Club      6:15.36 13:09.59
 301.   133 Madeleine Keefe                   12  01-Nashua Pal Striders          6:39.91 13:11.52
 302.  2517 Josephine Taylor                  11  14-Castro Valley Track Club     6:41.19 13:11.53
 303.  2136 Mia Hoang                         11  12-Unattached Southwestern      6:51.13 13:11.89
 304.   504 Kai'Aishah Mitchell               12  03-Durham Striders Track Club   6:13.93 13:13.45
 305.  2811 Kelsey Withers                    12  15-Equalizers Track Club        6:35.49 13:13.82
 306.  1296 Jessie Gray                       11  09-Plainview Track Club         6:46.71 13:14.03
 307.  3232 Mia Herring                       11  16-South Austin Steel           6:42.00 13:14.23
 308.   658 Ellen Buchanan                    12  04-Alpha Crush Running Club     6:39.13 13:14.33
 309.  2116 Alexandria Alley                  12  12-Texas Stars                  6:38.62 13:14.83
 310.   864 Brittany Bowman                   11  05-K-Town Striders              6:24.06 13:15.77
 311.   277 Annabelle Redding                 11  01-Sentinel Striders            6:40.18 13:15.79
 312.  1109 Megan Kaster                      12  07-Northside Saints             6:35.65 13:16.32
 313.  2289 Mackenzie Merritt                 11  13-Evergreen Storm Track Club   6:40.46 13:17.02
 314.  1349 Jayda Lucario                     12  10-Acoma Running Club           6:30.50 13:17.53
 315.   402 Mia Bezar                         12  02-Dashers                      6:36.08 13:17.56
 316.  2699 Maxelle Phillips                  12  14-Woodside Wildebeests         6:32.34 13:17.90
 317.  1056 Kennedy Kerber                    11  07-Indiana All Star Running Cl  6:33.66 13:18.52
 318.  2935 Myah Peters                       11  15-So Cal Roadrunners           6:39.50 13:18.92
 319.   731 Mary Jones                        12  04-Midlands Surge               6:31.78 13:20.06
 320.   764 Drayton Nelson                    12  04-Mt. Pleasant Track Club      6:31.40 13:20.21
 321.   454 Alyssa Walker                     11  02-Team Prefo                   6:45.97 13:21.82
 322.  2618 Carlin Coulam                     12  14-Oak Hill Racing              6:46.06 13:21.88
 323.  2632 Sydney Kupsh                      11  14-Oak Hill Racing              6:24.89 13:22.46
 324.   700 Jamila Otieno                     12  04-Etowah Youth Track Cub       6:51.57 13:23.59
 325.   932 Autumn DeHuff                     12  06-Peak Performance Track Club  6:25.26 13:24.37
 326.   770 Kelley Sanders                    12  04-Mt. Pleasant Track Club      6:24.35 13:26.19
 327.  1979 Liliana Munoz                     11  12-Northwest Flyers Track Club  6:47.40 13:26.42
 328.   869 Jacie King                        12  05-K-Town Striders                      13:27.13
 329.   684 Lily Langley                      12  04-Carrollton Track Team        6:28.07 13:27.86
 330.  2013 Marlena Acosta                    12  12-Texas Stars                  6:40.95 13:28.89
 331.   868 Kennedy Kibbey                    11  05-K-Town Striders              6:37.04 13:29.13
 332.  1819 Raychel Banks                     12  12-Amarillo Striders            6:52.25 13:31.35
 333.  2290 Avery Minich                      12  13-Evergreen Storm Track Club   6:41.74 13:31.40
 334.  1939 Carina Velasquez                  12  12-Lubbock Olympians            6:46.38 13:32.85
 335.   695 Hannah Heisman                    11  04-Etowah Youth Track Cub       6:50.91 13:33.82
 336.  2695 Alexandra Chan                    12  14-Woodside Wildebeests         6:38.86 13:34.99
 337.  2350 Dani Lockert                      12  13-Rain City Flyers             6:49.11 13:35.45
 338.   867 Payton Johns                      12  05-K-Town Striders              6:44.82 13:37.60
 339.   786 Amy Bragg                         11  04-Peachtree City Flash Youth   6:47.58 13:39.01
 340.  1848 Giona Collins                     12  12-Cl Athletics Stars Track Cl  6:34.98 13:39.54
 341.  2822 Gema Toledo                       12  15-Free Spirit Condors          6:46.21 13:40.03
 342.   258 Anna Logan                        11  01-Sentinel Striders            6:52.22 13:40.13
 343.  1994 Lindsay Wentworth                 12  12-Northwest Flyers Track Club  6:47.40 13:40.90
 344.  2143 Hallie LoFrisco                   12  12-Unattached Southwestern      6:52.61 13:41.04
 345.  2071 Kristina Price                    12  12-Track Houston Youth Track C  6:50.60 13:42.31
 346.  1955 Emerald Carter                    12  12-Northwest Flyers Track Club  6:50.60 13:43.38
 347.  1658 Chanel Coolie                     12  10-Team Runavajo                6:31.90 13:44.14
 348.   987 Camryn Sims                       12  06-Unattached Southern          6:49.12 13:44.15
 349.  2207 Abby Grebisz                      12  13-Bowerman Athletic Club B     7:03.68 13:44.55
 350.  2468 Malia Darke                       12  14-Buffalo Chips Running Club   6:47.01 13:45.29
 351.  2263 Trinity Wilhite                   11  13-Cascade Striders             6:48.74 13:45.31
 352.  1212 Kamryn Meixner                    11  08-Stevens Point Area Running   6:47.96 13:46.43
 353.  3196 Karmree Castle                    12  16-San Antonio Heat Track Club  6:58.57 13:47.57
 354.   841 Michayla White                     9  04-Southside Pioneers Usatf     6:55.03 13:48.17
 355.  3296 Erin Eaton                        12  16-Unattached South Texas       6:57.64 13:50.18
 356.   478 Kathryn Whitehead                 12  02-Westfield Area Y Flyers      6:51.18 13:55.23
 357.  1987 Victoria Sky-Eagle                11  12-Northwest Flyers Track Club  7:01.03 13:56.39
 358.  1486 Anahi Morales                     12  10-El Paso Speed Track Club     7:00.27 13:57.14
 359.  1319 Katelyn Wiggs                     11  09-Plainview Track Club         6:39.74 13:58.74
 360.  1817 Ashlyn Banks                      12  12-Amarillo Striders            7:10.09 14:00.68
 361.   398 Brianna Schwear                   11  02-Crimson Knights              7:03.53 14:04.03
 362.  2016 Nicole Kanzler                    11  12-Texas Stars                  7:02.24 14:04.23
 363.  2022 JaNya Hunt                        11  12-Texas Storm Track Club       7:04.20 14:06.80
 364.  3263 Arianna Menchaca                  11  16-Texas Thunder Track Club     7:05.50 14:08.72
 365.  2017 Emily Land                        12  12-Texas Stars                  7:05.86 14:11.89
 366.  1336 De'Sire Perez                     12  09-Unattached Arkansas          6:52.38 14:14.66
 367.  1956 Alyssa Castro                     11  12-Northwest Flyers Track Club  6:53.17 14:16.76
 368.   442 Angelea Collins                   11  02-Team Prefo                   7:38.99 14:17.39
 369.   647 Reina Landa                       11  03-Waxhaw Track Club            7:04.22 14:19.05
 370.  1332 Corrine Surratt                   12  09-St Louis Blazers             7:13.95 14:24.25
 371.  1662 Yoiwmana Pooyouma                 12  10-Team Runavajo                6:59.59 14:24.30
 372.  1769 Sedona Hansen                     11  11-Team Provo                   7:16.33 14:25.42
 373.   260 Ashlyn Maio                       11  01-Sentinel Striders            7:16.51 14:26.66
 374.  3472 Ophelia Saenz                     12  16-Unattached South Texas       7:14.33 14:29.72
 375.  3107 Ainsley Mitten                    11  16-Elite Feet B                 7:22.34 14:31.27
 376.   981 Grayce McDavid                    11  06-Unattached Southern          7:19.32 14:36.32
 377.  1429 Juliana Pena                      12  10-Cougar Track Club B          7:36.06 14:39.16
 378.   936 Helen Johnson                     12  06-Peak Performance Track Club  7:18.95 14:39.36
 379.   927 Elizabeth Bourne                  11  06-Peak Performance Track Club  7:18.87 14:43.02
 380.  1338 Kristianna Sheehan                12  09-Unattached Arkansas          6:57.16 14:45.88
 381.  3161 Kristina Macias                   12  16-Highland Lakes Track Club    7:15.88 14:52.71
 382.  3242 Peyton Rickard                    11  16-South Austin Steel           7:22.93 14:57.31
 383.  3148 Corina Castro                     11  16-Highland Lakes Track Club    7:26.35 14:59.22
 384.  1969 Miranda Gutierrez                 12  12-Northwest Flyers Track Club  7:35.33 15:01.93
 385.  1993 Sarai Virgil                      11  12-Northwest Flyers Track Club  7:17.30 15:03.46
 386.  1421 Stephanie Montoya                 12  10-Cougar Track Club B          7:37.95 15:03.70
 387.  1967 Faithe Green                      12  12-Northwest Flyers Track Club  7:27.84 15:09.53
 388.   963 Kamryn Crain                      11  06-Ultimateperformance          7:33.93 15:09.78
 389.  3184 Emily Averyt                      12  16-San Antonio Blazing Barons   7:29.30 15:11.42
 390.  2045 Rose Campbell-Watt                12  12-Track Houston Youth Track C  7:37.62 15:12.91
 391.  1656 Nariah Begay                      12  10-Team Runavajo                7:34.76 15:20.23
 392.  3164 Nataly Mata                       11  16-Highland Lakes Track Club    7:40.84 15:24.45
 393.  3110 Makayla Nolen                     11  16-Elite Feet B                 7:52.00 15:32.02
 394.  3166 Juliette McCannon                 11  16-Highland Lakes Track Club    7:50.84 15:38.09
 395.  3089 Juliana Flores                    12  16-Elite Feet B                 7:30.34 15:38.62
 396.  2696 Samantha McKaige                  11  14-Woodside Wildebeests         7:46.45 15:42.29
 397.  1250 Qu'landa Laviolette               12  09-Eastside Steppers Track Clu  7:57.99 15:51.78
 398.   959 Mia Crowley                       11  06-The Thunderbolts Track Club  8:15.85 15:58.78
 399.  1853 Anayi Gardea                      11  12-Eagles Wings Academy         8:05.32 16:00.52
 400.   962 Kaitlyn Calhoun                   12  06-Ultimateperformance          8:06.33 16:09.50
 401.  2182 Caelei Yakel                      11  12-Unattached West Texas        8:21.39 16:31.25
 402.  2177 Ashlynn Terry                     11  12-Unattached West Texas        8:21.45 16:31.57
 403.  1272 Caeleigh Lancaster                11  09-Flying Angels Cross Country  8:35.94 17:13.32
 404.  3079 Brooke Candela                    12  16-Elite Feet                   9:29.63 19:38.32
        491 Emilie Buzitsky                   12  03-Coolkidsrun                  8:45.42         


Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.