Join/Renew Now

11-12 Boys Division Mile Splits

               

                                                       Page 1
                USATF National Junior Olympics XC Championships
                      December 14, 2013 San Antonio, Texas
                   Event #6 3Km Run CC 11 - 12 Division Boys
Place   NO. NAME                              AGE TEAM                              1MILE   FINISH
===== ===== ================================= === ============================== ======== ========
   1.  2405 Joseph Waskom                     12  13-Speed Unlimited              4:55.75  9:41.49
   2.   283 Samuel Toolin                     12  01-Sentinel Striders            4:55.52  9:52.17
   3.  1043 Thomas Gastineau                  12  07-Indiana All Star Running Cl  5:05.28 10:06.14
   4.  2115 Elijah Alexander-Macia            12  12-Unattached Southwestern      4:56.33 10:09.12
   5.  1503 Michael Abeyta                    12  10-El Paso Striders             5:02.38 10:12.19
   6.  2903 Maxwell Wilson                    11  15-San Diego Waves Xtc          5:02.97 10:17.20
   7.   411 Garrett Baublitz                  12  02-Juniata Valley Striders      5:09.59 10:17.77
   8.  1075 Zachary Wilson                    12  07-Indiana All Star Running Cl  5:07.73 10:18.47
   9.  1550 Xander Black                      11  10-Go the Distance              5:13.39 10:22.38
  10.  1179 Samuel Rivera                     12  07-Windy City Hammers           5:20.27 10:24.68
  11.  2256 Luke Houser                       12  13-Cascade Striders             5:13.11 10:25.27
  12.   527 Max Walker                        12  03-Fit 180 Athletics            5:13.85 10:25.45
  13.  1730 Derrick Silva                     11  10-Wicked Track Club            5:11.03 10:25.89
  14.  2937 Kevin Ramos Leyva                 12  15-So Cal Roadrunners           5:13.37 10:27.73
  15.  3051 David Salazar                     12  15-Valley United Track Club     5:17.70 10:28.08
  16.  2390 Michael Han                       11  13-Speed Unlimited              5:11.35 10:29.19
  17.   243 Maxwell DiMuccio                  12  01-Sentinel Striders            5:13.25 10:29.48
  18.   446 Bryce Derick                      12  02-Team Prefo                   5:09.79 10:30.52
  19.  1063 Chris Perry                       12  07-Indiana All Star Running Cl  5:22.73 10:31.27
  20.  2278 Gabriel Dinnel                    12  13-Evergreen Storm Track Club   5:11.98 10:32.21
  21.  2040 Lucas Bourgoyne                   12  12-Track Houston Youth Track C  5:01.80 10:32.93
  22.  1264 Kael Ecord                        12  09-Flying Angels Cross Country  5:20.76 10:34.68
  23.  1355 Colton Salvador                   12  10-Acoma Running Club           5:03.48 10:34.69
  24.  1108 Nicholas Hruskoci                 12  07-Northside Saints             5:14.66 10:36.73
  25.  1162 Nate Kaiser                       12  07-Unattached Indiana           5:19.19 10:37.43
  26.   273 Jack Perreault                    12  01-Sentinel Striders            5:19.25 10:38.37
  27.  1076 Darren Yates                      12  07-Indiana All Star Running Cl  5:17.98 10:40.62
  28.  1919 Lucas Marlar                      12  12-Lake Cities XC               5:21.70 10:42.13
  29.  2741 Ruben Ruiz                        12  15-Corona Panthers Track Club   5:23.41 10:43.40
  30.   242 Michael Del Sesto                 12  01-Sentinel Striders            5:21.08 10:43.75
  31.  2639 Thomas Murphy                     12  14-Oak Hill Racing              5:24.30 10:45.58
  32.   201 Demian Lofsnes-Scott              12  01-Prospect Park                5:26.84 10:45.69
  33.  2254 Gannon Forsberg                   11  13-Cascade Striders             5:29.64 10:46.29
  34.  2725 Tyriq Granillo                    11  15-Corona Panthers Track Club   5:26.31 10:46.66
  35.   494 Krishan Guzzo                     12  03-Coolkidsrun                  5:27.70 10:46.97
  36.  2491 Jayden Obrochta                   12  14-Buffalo Chips Running Club   5:18.03 10:48.11
  37.  1904 Erik Halldorson                   11  12-Lake Cities XC               5:29.17 10:48.24
  38.  3031 Cristian Lopez                    12  15-Valley United Track Club     5:16.61 10:48.32
  39.  2611 Sean Carrick                      12  14-Oak Hill Racing              5:32.31 10:48.60
  40.  2693 Job Skandera                      12  14-Unattached Pacific           5:30.77 10:48.84
  41.  2783 Dylan Imsande                     11  15-Equalizers Track Club        5:37.48 10:49.01
  42.  2257 Ruben Luthra                      12  13-Cascade Striders             5:21.64 10:49.50
  43.  1732 Jensen Baade                      12  10-Zoom Track Club              5:22.88 10:50.07
  44.  2314 Samuel Anderson                   11  13-North Idaho Track & Field    5:29.43 10:50.39
  45.  2637 Cameron Meier                     12  14-Oak Hill Racing              5:32.22 10:50.85
  46.   767 Aidan Richter                     12  04-Mt. Pleasant Track Club      5:29.70 10:51.16
  47.   844 David DeChamplain                 11  04-Unattached Georgia           5:27.38 10:51.20
  48.   302 Gabriel Lundy                     12  01-Team Run                     5:18.91 10:52.45
  49.   212 Robert Straight                   12  01-Prospect Park                5:24.77 10:52.92
  50.  1373 Brian Armijo                      11  10-Cougar Track Club            5:24.46 10:53.25
  51.   228 Ashton Burnett                    11  01-Sentinel Striders            5:28.24 10:53.79
  52.   219 Tobias Zinner                     12  01-Prospect Park                5:22.60 10:54.54
  53.  2979 Cameron Hylton                    12  15-Temecula Valley Time Machin  5:25.87 10:55.54
  54.   854 Aiden Heard                       12  04-Woodstock Youth Track Club   5:28.44 10:56.02
  55.  2917 Andrew Garcia                     12  15-So Cal Roadrunners           5:27.32 10:56.46
  56.   158 Noah Strout                       12  01-Nashua Pal Striders          5:20.26 10:56.64
  57.  3055 Kobe Serrano                      12  15-Valley United Track Club     5:29.20 10:56.70
  58.   840 Khali Madison                     12  04-Southside Pioneers Usatf     5:29.29 10:56.71
  59.  2234 Steven Rowland                    12  13-Bowerman Athletic Club       5:33.52 10:57.64
  60.  2209 Dyer Healy                        12  13-Bowerman Athletic Club       5:32.87 10:58.11
  61.   760 Ben McElveen                      12  04-Mt. Pleasant Track Club      5:25.74 10:58.53
  62.  2743 Noah Tamagno                      12  15-Corona Panthers Track Club   5:30.84 10:59.00
  63.   287 Jack Wilbur                       12  01-Sentinel Striders            5:35.14 10:59.22
  64.  2249 George Cretu                      12  13-Cascade Striders             5:29.90 10:59.31
  65.   624 Avery Kraft                       11  03-Tri-City Relays OF NC        5:31.48 10:59.48
  66.   857 Bryce Jeffrey                     12  04-Woodstock Youth Track Club   5:29.79 10:59.80
  67.  2336 Dylan Clark                       12  13-Rain City Flyers             5:31.62 11:00.34
  68.  2208 Cole Grieb                        12  13-Bowerman Athletic Club       5:33.12 11:00.49
  69.    15 Connor Alessi                     12  01-Bradford Huskies             5:31.93 11:00.73
  70.  2757 Daniel Bautista                   12  15-Equalizers Track Club        5:18.52 11:01.15
  71.  2932 Zachary Nichols                   12  15-So Cal Roadrunners           5:26.80 11:01.44
  72.  1598 Noah Trautner                     11  10-Landsharks Running Club      5:38.32 11:01.50
  73.   253 Reilly Johnston                   12  01-Sentinel Striders            5:33.44 11:01.84
  74.  2607 Aidan Boyle                       12  14-Oak Hill Racing              5:34.34 11:02.01
  75.  1500 Jacob Ye                          11  10-El Paso Speed Track Club     5:15.45 11:03.10
  76.   360 Alex Cravens                      12  01-Waltham Track Club           5:34.01 11:03.14
  77.  3465 Alex Harbertson                   12  11-Mercury Track Club           5:40.05 11:03.19
  78.    47 Christian Ganim                   12  01-Granite State Flash          5:41.25 11:03.85
  79.  1442 Cody Smith                        12  10-Cougar Track Club            5:32.04 11:03.86
  80.  2323 Carter Gordon                     12  13-North Idaho Track & Field    5:28.48 11:04.15
  81.  2943 Connor Taylor                     12  15-So Cal Roadrunners           5:32.83 11:04.36
  82.  2689 Zeno Castiglioni                  11  14-Unattached Pacific           5:40.71 11:04.65
  83.    92 Josh Mangini                      12  01-Litchfield Track Club        5:33.31 11:04.80
  84.  2914 Thomas Ear                        12  15-So Cal Roadrunners           5:29.72 11:05.14
  85.   880 Daniel Ezzo                       11  05-Playmakers Elite/New Balanc  5:34.22 11:05.56
  86.   313 Colin Agostisi                    12  01-Tomlinson Running Club       5:30.76 11:05.60
  87.   482 Rene Abdalah                      12  02-Wings of Moon                5:31.64 11:05.74
  88.  1907 Luke Hambrick                     11  12-Lake Cities XC               5:39.11 11:06.42
  89.  2229 Shaw Powell                       12  13-Bowerman Athletic Club       5:38.31 11:06.44
  90.  1727 Gabriel Gonzales                  12  10-Wicked Track Club            5:28.09 11:06.66
  91.  1423 Lucas Ortiz                       12  10-Cougar Track Club            5:35.70 11:06.72
  92.  1594 David Peters                      12  10-Landsharks Running Club      5:34.58 11:07.02
  93.  2393 Brian Martinez                    11  13-Speed Unlimited              5:27.95 11:07.62
  94.   910 Alec Hamall                       12  05-Unattached Ohio              5:31.07 11:07.62
  95.  1384 Sequoyah Cleveland                12  10-Cougar Track Club            5:34.72 11:07.91
  96.  3042 Augusto Ornelas                   12  15-Valley United Track Club     5:33.58 11:08.19
  97.   142 Forest MacKenzie                  12  01-Nashua Pal Striders          5:39.33 11:08.27
  98.  2349 Jovan Koledin                     12  13-Rain City Flyers             5:34.74 11:08.32
  99.  1639 Derek Van Berkum                  12  10-Penguins XC &track Club      5:32.26 11:08.47
 100.    27 Dillon Selfors                    12  01-Connecticut Running Project  5:30.56 11:08.90
 101.  1072 Joseph Vukovich                   12  07-Indiana All Star Running Cl  5:39.91 11:09.23
 102.  1393 Lucas Futey                       11  10-Cougar Track Club            5:33.93 11:09.54
 103.   111 David Cook                        12  01-Nashua Pal Striders          5:40.42 11:09.92
 104.  3019 Blake Gallardo                    11  15-Valley United Track Club     5:39.73 11:10.12
 105.  1544 Stephen Stresow                   12  10-El Paso Wings Track Club     5:29.09 11:10.13
 106.  1039 Nathan Enfield                    12  07-Indiana All Star Running Cl  5:43.18 11:10.92
 107.   306 Jadiel Pinelas                    12  01-Team Run                     5:38.40 11:11.42
 108.  2206 Mason Gerwig                      12  13-Bowerman Athletic Club       5:42.30 11:11.55
 109.   167 Kieran Haug                       11  01-New Haven Age Group TC       5:30.33 11:11.57
 110.  2897 Ian Dickinson                     12  15-San Diego Cheetahs           5:35.64 11:11.69
 111.  1735 Joseph O'Hagan                    12  10-Zoom Track Club              5:38.50 11:12.70
 112.  1589 Grant Mondejar                    12  10-Landsharks Running Club      5:40.26 11:13.03
 113.  2942 Mario Tavares                     12  15-So Cal Roadrunners           5:36.81 11:13.47
 114.  1562 Ethan Abbs                        12  10-Landsharks Running Club      5:46.29 11:13.70
 115.  1480 Herson Hernandez                  12  10-El Paso Speed Track Club     5:41.68 11:14.27
 116.  1059 Ben Myers                         11  07-Indiana All Star Running Cl  5:42.97 11:14.61
 117.  2572 Jordan Ayon                       11  14-McFarland Track Club         5:39.12 11:15.07
 118.   673 Sean Rager                        12  04-Alpha Crush Running Club     5:33.32 11:15.40
 119.   855 Tyler Henschel                    12  04-Woodstock Youth Track Club   5:47.85 11:15.77
 120.  2224 Lucas Martin                      12  13-Bowerman Athletic Club       5:43.19 11:16.20
 121.  2261 Tom Secheyron                     12  13-Cascade Striders             5:44.90 11:16.54
 122.  3020 Quinn Garity                      11  15-Valley United Track Club     5:39.61 11:16.56
 123.  1463 Kevin Campbell                    12  10-El Paso Flames               5:27.62 11:16.74
 124.  2107 Jonathan Robbins                  10  12-Unattached Gulf              5:44.24 11:16.75
 125.  1591 Mason Norman                      11  10-Landsharks Running Club      5:45.93 11:17.13
 126.  2301 Matthew Holme                     11  13-Federal Way Track Club       5:47.31 11:17.26
 127.  2298 Justin Blunden                    11  13-Federal Way Track Club       5:50.92 11:17.47
 128.  2645 Xander Reimers                    12  14-Oak Hill Racing              5:40.96 11:17.51
 129.  2304 Adam Sjolund                      12  13-Federal Way Track Club       5:43.65 11:17.59
 130.  2767 Jackson Coney                     11  15-Equalizers Track Club        5:31.70 11:18.01
 131.  2657 Miles Worthen                     12  14-Oak Hill Racing              5:40.85 11:18.10
 132.  2528 Cayden Hein                       12  14-Diablo Valley Track & Field  5:39.47 11:18.17
 133.   888 Braiden Voss                      11  05-Traverse Area Running Club   5:32.35 11:18.66
 134.   528 Jack Walsh                        12  03-Fit 180 Athletics            5:44.43 11:18.83
 135.  2608 Ryan Bradley                      12  14-Oak Hill Racing              5:40.25 11:20.37
 136.  1498 Salcido Mauricio Villalobos       11  10-El Paso Speed Track Club     5:45.42 11:20.40
 137.  1243 Carter Owen                       11  08-Westside Track Club          5:37.64 11:20.81
 138.   256 Thomas Kilduff                    12  01-Sentinel Striders            5:42.96 11:20.88
 139.  1704 Joseph Ellefson                   12  10-Unattached New Mexico        5:28.17 11:21.15
 140.  1013 Gavin Dodd                        12  07-Evansville Thunderbolts Run  5:38.78 11:21.17
 141.  2571 John O'Neill                      12  14-Marin Waves Track & Field C  5:42.30 11:21.59
 142.  1867 Judson Greer                      11  12-Happy Feet Running           5:40.02 11:21.78
 143.  1729 Steven Nasewytewa                 12  10-Wicked Track Club            5:40.77 11:22.49
 144.   382 Charles Bakos                     12  02-Crimson Knights              5:32.88 11:22.68
 145.   988 Edward Teal                       12  06-Unattached Southern          5:30.34 11:23.47
 146.  3124 Trenton Reynolds                  12  16-Elite Feet                   5:48.66 11:23.53
 147.  1182 Kilian Zindel                     12  07-Windy City Hammers           5:50.17 11:23.56
 148.   415 Chase Sheaffer                    11  02-Juniata Valley Striders      5:46.86 11:24.14
 149.  1750 Chase Christiansen                12  11-Redrockracers                5:37.94 11:24.42
 150.  2983 Brock Stuckey                     12  15-Temecula Valley Time Machin  5:40.64 11:24.62
 151.  1054 Benjamin Johnson                  11  07-Indiana All Star Running Cl  5:44.16 11:24.83
 152.  1926 Carter Reed                       12  12-Lake Cities XC                       11:25.15
 153.  3099 Jason Huerta                      11  16-Elite Feet                           11:25.49
 154.   295 James Allen                       11  01-Team Run                     5:43.64 11:25.87
 155.  1889 Edgar Avila                       12  12-Lake Cities XC               5:37.46 11:26.26
 156.  1934 Joseph Tiller                     12  12-Lake Cities XC               5:45.45 11:26.56
 157.   113 Ryan Devine                       12  01-Nashua Pal Striders          5:46.95 11:27.45
 158.  3118 Hunter Perez                      11  16-Elite Feet                   5:42.90 11:27.48
 159.  2384 Evan Brees                        12  13-Speed Unlimited              5:49.70 11:27.82
 160.  2666 Owen MacKenzie                    12  14-Palo Alto Lightning Track C  5:46.84 11:27.86
 161.   655 Brennan Bower                     12  04-Alpha Crush Running Club     5:44.90 11:28.19
 162.  2791 Jonathan Manara                   11  15-Equalizers Track Club        5:46.33 11:28.19
 163.  3305 Josiah Gill                       12  16-Unattached South Texas       5:45.72 11:28.79
 164.  3119 Ryan Perez                        11  16-Elite Feet                   5:38.90 11:28.84
 165.  2690 Jordan Guldman                    12  14-Unattached Pacific           5:49.47 11:28.95
 166.  2509 Levi Galant                       12  14-Castro Valley Track Club     5:53.66 11:29.35
 167.  1106 Quinn Gallagher                   12  07-Northside Saints             5:48.57 11:29.71
 168.  3372 Geoff Howles                      12  01-Kinetic RC                   5:41.78 11:29.81
 169.   209 Ethan Rice                        11  01-Prospect Park                5:41.11 11:29.89
 170.  2183 Ethan Anderson                    12  13-Barron Park Striders         5:50.31 11:30.02
 171.  1064 Adam Ratzman                      12  07-Indiana All Star Running B   5:46.41 11:31.06
 172.  2212 Nate Hicken                       12  13-Bowerman Athletic Club       5:47.05 11:31.38
 173.  3096 Jakob Gunter                      11  16-Elite Feet                   5:42.08 11:31.81
 174.  1833 Alekzander Olivas                 12  12-Amarillo Striders            5:39.94 11:33.02
 175.  2392 Elian Joseph                      11  13-Speed Unlimited              5:54.43 11:33.75
 176.  2625 Jack Gray                         12  14-Oak Hill Racing              5:39.24 11:33.80
 177.  1640 Izec Vega                         12  10-Penguins XC &track Club      5:52.14 11:33.87
 178.   450 Brody Hayes Glick                 12  02-Team Prefo                   5:48.24 11:34.38
 179.  1484 Gilberto Mendoza                  12  10-El Paso Speed Track Club     5:48.77 11:34.73
 180.  1279 Alec Stephens                     12  09-Flying Angels Cross Country  5:54.26 11:34.87
 181.  2455 Rhyder Fidler                     10  14-Bakersfield Roadrunners      5:45.93 11:34.96
 182.   483 Daniel Ford                       11  02-Wings of Moon                5:51.93 11:35.90
 183.  1391 Jonathan Fragua                   10  10-Cougar Track Club            5:50.00 11:36.14
 184.  1700 Colin Szuch                       11  10-Unattached Colorado          5:46.33 11:36.57
 185.  2064 Cole Lindhorst                    11  12-Track Houston Youth Track C  5:47.65 11:36.58
 186.  2599 Marco Dal Canto                   12  14-Mercury Running Club         5:53.24 11:36.61
 187.  1557 Jacob Miller                      12  10-Go the Distance              5:52.42 11:36.81
 188.  2615 Justin Chiao                      11  14-Oak Hill Racing              5:45.49 11:37.19
 189.  1560 Ian Honanie                       10  10-Hopi Harriers                5:50.84 11:38.32
 190.   229 Nicholas Capalbo                  11  01-Sentinel Striders            5:42.85 11:38.71
 191.   968 Robert Bourne                     12  06-Unattached Southern          5:42.69 11:39.06
 192.  2195 Noa Bothe                         12  13-Bowerman Athletic Club       5:57.69 11:39.46
 193.   232 Tyler Chambers                    11  01-Sentinel Striders B          5:51.20 11:39.80
 194.  2790 Joseph Lazo                       12  15-Equalizers Track Club        5:47.06 11:40.65
 195.  2596 Alex Asch                         11  14-Mercury Running Club         5:53.40 11:41.06
 196.  1595 Ian Rainsberger                   12  10-Landsharks Running Club      5:54.62 11:41.62
 197.  2525 Ian Churchill                     12  14-Diablo Valley Track & Field          11:41.97
 198.  3256 Owen Daugherty                    11  16-Team Rogue                   5:52.14 11:42.22
 199.   492 John Grow                         11  03-Coolkidsrun                  5:48.02 11:42.36
 200.  2530 Brendan McFeely                   12  14-Diablo Valley Track & Field  5:59.79 11:42.39
 201.   115 Connor Dube                       12  01-Nashua Pal Striders          5:51.95 11:42.62
 202.   377 Flynn Crowther                    12  01-Wilton Running Club          5:53.09 11:43.09
 203.   765 John Pauldine                     12  04-Mt. Pleasant Track Club      5:56.66 11:43.26
 204.   307 Eliazar Pizarro                   12  01-Team Run                     5:58.70 11:43.98
 205.   259 Zachary Magoon                    11  01-Sentinel Striders B          5:51.24 11:44.01
 206.  1019 Alexander Brisben                 12  07-Fishers Fire                 5:56.29 11:44.56
 207.   186 Oliver Branham Upton              11  01-Prospect Park                5:51.57 11:44.62
 208.  3103 Isaac Martinez                    11  16-Elite Feet                   5:44.03 11:44.63
 209.   909 Zane Perrault                     11  05-Unattached Michigan          5:43.74 11:44.74
 210.  1773 Christopher Fleischer             12  11-Unattached Utah              5:49.93 11:44.78
 211.  1157 Ayrton Wrobel                     11  07-Unattached Illinois          5:56.82 11:44.85
 212.   915 Kyle Samluk                       12  05-Waza TC                      5:53.80 11:45.14
 213.  3065 Rylan Wadkins                     11  15-Valley United Track Club     5:58.90 11:45.47
 214.   286 Stephen Walsh                     11  01-Sentinel Striders B          5:55.98 11:45.53
 215.  2425 Tucker Olson                      12  13-Tigard Youth Track           5:50.41 11:46.41
 216.  1800 Noah McKinney                     12  12-Adidas Team Green Running    5:57.46 11:46.72
 217.  1027 Andrew Anderson                   11  07-Indiana All Star Running B   5:53.83 11:47.09
 218.   129 Landon Johnson                    12  01-Nashua Pal Striders          5:59.09 11:47.37
 219.   652 Matthew Smith                     12  03-Waxhaw Track Club            5:58.40 11:47.78
 220.   755 Lyle Johnson                      12  04-Mt. Pleasant Track Club      5:57.26 11:47.86
 221.  3253 Cole Robinson                     11  16-T3multisports                5:59.51 11:47.91
 222.  2600 James Pappadakis                  11  14-Mercury Running Club         6:04.60 11:48.67
 223.  2246 Joseph Andersen                   11  13-Cascade Striders             5:54.67 11:48.73
 224.  3049 Hunter Romine                     12  15-Valley United Track Club     5:56.30 11:49.05
 225.  2151 Reece Nicholson                   12  12-Unattached Southwestern      5:58.29 11:49.96
 226.   553 Noah Walker                       11  03-Junior Striders T&F          5:55.66 11:50.62
 227.   524 Joshua Nemitz                     12  03-Fit 180 Athletics            5:46.00 11:51.32
 228.   521 Anthony Frattaroli                12  03-Fit 180 Athletics            5:59.27 11:51.67
 229.  1166 William White                     12  07-Unattached Indiana           6:05.36 11:52.65
 230.   742 Andrew De Arellano                11  04-Mt. Pleasant Track Club      5:56.90 11:52.80
 231.  2651 Caelin Sutch                      11  14-Oak Hill Racing              6:07.07 11:53.31
 232.   493 Michael Grow                      11  03-Coolkidsrun                  5:58.62 11:53.44
 233.  1407 Cameon Lee                        11  10-Cougar Track Club            5:55.20 11:53.92
 234.  2911 Antonio Diaz                      11  15-So Cal Roadrunners           6:04.22 11:54.58
 235.  1257 Tyler Brown                       11  09-Flying Angels Cross Country  6:09.91 11:54.69
 236.   477 Zachary Spergel                   12  02-Westfield Area Y Flyers      6:01.36 11:54.87
 237.   668 Axel Mateo                        12  04-Alpha Crush Running Club     5:58.07 11:55.10
 238.  2386 Aidan Cantine                     12  13-Speed Unlimited              6:05.67 11:55.57
 239.  1230 Zachary Borkowski                 11  08-Unattached Wisconsin         6:00.36 11:55.59
 240.  3399 Auden Rudelson                    12  12-Integrity TC                 5:55.01 11:56.25
 241.  3320 Daniel Lopez                      12  16-Unattached South Texas       5:51.50 11:56.64
 242.  1777 Owen Rogers                       11  11-Ymca Team Idaho              6:01.66 11:56.65
 243.  1757 Wesley Pugmire                    11  11-Redrockracers                6:04.14 11:57.29
 244.  2623 Louis Gallia                      11  14-Oak Hill Racing              6:07.16 11:57.96
 245.  1069 Seigo Tomozawa                    12  07-Indiana All Star Running B           11:58.09
 246.  2798 Kylen Patel                       12  15-Equalizers Track Club        5:50.58 11:58.93
 247.  1071 Luke Vanderwall                   12  07-Indiana All Star Running B   5:57.20 11:59.96
 248.  1767 Bryce Thomas                      11  11-Redrockracers                5:59.83 12:00.45
 249.  1031 Kaden Cuniffe                     11  07-Indiana All Star Running B   6:02.70 12:01.24
 250.   251 Jack Iannotti                     12  01-Sentinel Striders B          6:03.09 12:01.27
 251.   309 Nathaniel Siow                    12  01-Team Run                     5:59.50 12:01.49
 252.  1970 Nehemiah Houston                  12  12-Northwest Flyers Track Club  5:59.05 12:02.04
 253.   500 Tyler Dunston                     12  03-Durham Striders Track Club   5:44.71 12:02.93
 254.  2974 Owen Young                        11  15-South Orange County Wildcat  6:02.55 12:03.12
 255.   642 James Bryant                      12  03-Waxhaw Track Club            6:00.37 12:03.14
 256.   497 John Rooney                       12  03-Coolkidsrun                  6:07.85 12:04.58
 257.  1820 Bryce Betzen                      12  12-Amarillo Striders            5:55.08 12:05.03
 258.  2075 Logan Schaunaman                  11  12-Track Houston Youth Track C  6:05.77 12:05.04
 259.  2427 Hayden Wakefield                  12  13-Tigard Youth Track           6:01.77 12:05.59
 260.   369 Evan Lamlein                      11  01-Waltham Track Club           6:05.24 12:05.97
 261.   244 Zachary DiMuccio                  12  01-Sentinel Striders B          6:06.35 12:06.07
 262.  1070 Owen Urtel                        11  07-Indiana All Star Running B   6:05.58 12:06.42
 263.   213 William Ussery                    12  01-Prospect Park                6:13.87 12:06.64
 264.   105 Zackary Berthiaume                11  01-Nashua Pal Striders          6:00.94 12:06.92
 265.   823 Alexander Tarpley                 11  04-Peachtree City Flash Youth   6:06.76 12:07.05
 266.  1328 Daniel Morris                     11  09-St Louis Blazers             6:02.28 12:07.09
 267.  2527 Brandon Hein                      12  14-Diablo Valley Track & Field  6:00.39 12:08.19
 268.  2597 Jack Bartoszek                    12  14-Mercury Running Club         6:03.42 12:08.20
 269.  1789 Will Hanson                       12  12-Adidas Team Green Running    6:04.84 12:08.20
 270.   885 Carson Nowak                      12  05-Traverse Area Running Club   6:00.49 12:08.49
 271.  1952 Beau Cagney                       11  12-Northwest Flyers Track Club  6:11.95 12:09.13
 272.   139 Owen Long                         12  01-Nashua Pal Striders          6:06.05 12:09.58
 273.  2598 Aidan Choy-Marshall               12  14-Mercury Running Club         6:06.78 12:09.67
 274.  1725 Adrian Gonzales                   11  10-Wicked Track Club                    12:09.97
 275.  3276 Devon Ahrens                      12  16-Unattached South Texas       6:11.29 12:10.01
 276.  1751 Korby Christiansen                11  11-Redrockracers                6:11.97 12:11.18
 277.   404 Evan Serafin                      11  02-Flight T,C.                  5:59.43 12:11.20
 278.  3192 Nicholas Pacheco                  12  16-San Antonio Blazing Barons   6:03.86 12:11.27
 279.   978 Jake Lashley                      12  06-Unattached Southern          6:19.42 12:11.31
 280.   310 Ricky Thyne                       11  01-Team Run                     6:01.36 12:11.47
 281.  1518 Gage Garcia                       10  10-El Paso Striders             6:09.14 12:11.49
 282.  1387 Hunter Cutchen                    11  10-Cougar Track Club            6:07.73 12:12.18
 283.  1981 Cory Peterson                     11  12-Northwest Flyers Track Club  6:09.02 12:13.33
 284.  1876 Reid Hutchins                     12  12-In Motion Running Club       6:10.30 12:13.77
 285.  3050 Daniel Rush                       12  15-Valley United Track Club     6:08.55 12:14.67
 286.  1844 Aidan Wright                      12  12-Amarillo Striders            6:04.43 12:15.24
 287.  2633 Turner LaBrash                    12  14-Oak Hill Racing              6:09.63 12:15.52
 288.   633 Niklas Becker                     11  03-Unattached Virginia          6:00.16 12:15.55
 289.   192 Kareem Chambers                   12  01-Prospect Park                6:08.77 12:15.92
 290.   904 Noah Cochran                      12  05-Unattached Lake Erie         6:12.55 12:16.31
 291.   400 Ryan Snyder                       12  02-Crimson Knights              6:10.78 12:17.14
 292.   661 Thomas Donovan                    12  04-Alpha Crush Running Club     6:08.13 12:17.57
 293.  2771 Gavin de Leon                     12  15-Equalizers Track Club        6:08.19 12:18.92
 294.  2007 Thomas Liardon                    11  12-Strixctly Distance           6:07.45 12:19.32
 295.  2137 Quinton Hosler                    11  12-Unattached Southwestern      6:03.18 12:19.88
 296.   886 Caden Ott                         11  05-Traverse Area Running Club   6:16.43 12:20.25
 297.  1829 Bowen Martin                      12  12-Amarillo Striders            6:01.28 12:20.94
 298.  1927 John Reed                         12  12-Lake Cities XC               6:17.97 12:21.10
 299.  2424 Parker Conrad                     12  13-Tigard Youth Track           6:01.86 12:21.16
 300.   308 Raymon Rosa                       12  01-Team Run                     6:13.82 12:21.61
 301.  2168 Josh Gibson                       10  12-Unattached West Texas        6:10.08 12:21.91
 302.  2730 Louis Kunin                       12  15-Corona Panthers Track Club   6:11.16 12:22.01
 303.  1114 Charlie Schackmuth                11  07-Northside Saints             6:13.47 12:24.18
 304.  2728 Jason Hilliard                    12  15-Corona Panthers Track Club   6:22.84 12:24.49
 305.   544 Connor Merriman                   11  03-Harrisburg Runners           6:04.03 12:25.52
 306.  1864 Joshua Mazyck                     11  12-Golden triangle track club   6:13.71 12:25.80
 307.  1963 Christian Fleischhauer            12  12-Northwest Flyers Track Club  6:15.14 12:26.01
 308.  1281 Trey Topham                       10  09-Flying Angels Cross Country  6:22.72 12:26.49
 309.  2630 Jona Hijmans Malessy              12  14-Oak Hill Racing              6:22.26 12:26.53
 310.   529 Elliot Wunder                     12  03-Fit 180 Athletics            6:15.34 12:30.90
 311.   182 Merlin Beaufils                   12  01-Prospect Park                6:14.11 12:31.28
 312.  2760 Andrew Cantu                      12  15-Equalizers Track Club        6:18.75 12:32.95
 313.   814 Carter Munk                       11  04-Peachtree City Flash Youth   6:19.89 12:32.98
 314.  3043 Kai Ostergard                     12  15-Valley United Track Club     6:11.62 12:34.38
 315.  2043 Joshua Brooks                     11  12-Track Houston Youth Track C  6:12.58 12:34.88
 316.  1859 Amari Caldwell                    11  12-Golden triangle track club   6:23.33 12:35.14
 317.  1527 Michael Medina                    11  10-El Paso Striders             6:16.10 12:35.50
 318.   724 Michael Duncan                    11  04-Marietta Track Club          6:24.24 12:39.15
 319.  1910 Gunnison Hays                     11  12-Lake Cities XC               6:33.39 12:39.96
 320.  1739 Jacob Bastian                     11  11-Mercury Track Club           6:23.00 12:39.97
 321.  1748 Scottie Bushar                    11  11-Redrockracers                6:20.98 12:40.31
 322.  3248 Jack Bonilla                      11  16-T3multisports                6:24.33 12:41.42
 323.  1771 Richard Massey                    12  11-Unattached Snake River       6:14.67 12:41.92
 324.   881 Josiah Frazier                    11  05-Traverse Area Running Club   6:23.90 12:43.07
 325.  3273 Trevor Stebbins                   12  16-Texas Thunder Track Club     6:17.66 12:43.40
 326.   882 Aiden Hatfield                    12  05-Traverse Area Running Club   6:18.56 12:43.56
 327.  1530 Rodger Rivera                     11  10-El Paso Striders             6:28.32 12:44.61
 328.   912 Christopher Miller                11  05-Unattached Ohio              6:19.00 12:45.16
 329.  1237 Robert Martin                     12  08-Unattached Wisconsin         6:15.88 12:45.67
 330.   637 Andrew Watson                     12  03-Unattached Virginia          6:18.52 12:48.54
 331.  3323 Tully McKenna                     12  16-Unattached South Texas       6:23.86 12:49.08
 332.  1973 Anand Kalkat                      11  12-Northwest Flyers Track Club  6:23.33 12:49.28
 333.  2466 Seamus Caslin                     12  14-Buffalo Chips Running Club   6:23.77 12:50.29
 334.  3365 Josef Wesloh                      12  16-Unattached South Texas       6:23.66 12:50.45
 335.   934 Adrian Harris                     12  06-Peak Performance Track Club  6:05.33 12:50.57
 336.  1481 Jeremy Johnson                    12  10-El Paso Speed Track Club     6:35.60 12:51.81
 337.   486 Richard Molinar                   11  03-Canes Track and Field        6:28.79 12:52.10
 338.   512 Matthew Strong                    11  03-Fairfax Police Youth Club C  6:19.52 12:52.25
 339.  2048 Aaron Cooper                      11  12-Track Houston Youth Track C  6:25.98 12:52.31
 340.   887 Ethan Satchwell                   12  05-Traverse Area Running Club   6:32.10 12:52.65
 341.  2140 Alec Leos                         12  12-Unattached Southwestern      6:35.43 12:56.49
 342.  2631 Garrett Janice                    12  14-Oak Hill Racing              6:34.88 12:56.86
 343.  2339 Harrison Fitch                    12  13-Rain City Flyers             6:28.67 12:57.68
 344.  1911 Kenneth Jennings                  11  12-Lake Cities XC               6:36.63 12:59.59
 345.  1317 Kenneth Sutherlin                 12  09-Plainview Track Club         6:19.28 13:00.58
 346.  1532 Reginald Robinson                 11  10-El Paso Striders             6:29.88 13:02.18
 347.  1198 Adam Klauck                       12  08-Merton Area Running Club     6:32.93 13:02.75
 348.  3261 Isaac Lyles                       12  16-Texas Thunder Track Club     6:40.47 13:11.12
 349.  3254 Santiago Soto                     11  16-T3multisports                6:33.81 13:12.00
 350.  1916 Ethan Lecky                       11  12-Lake Cities XC               6:40.61 13:14.32
 351.  2170 Travis Letkeman                   11  12-Unattached West Texas        6:32.41 13:15.80
 352.  2062 Semaj Hawkins                     12  12-Track Houston Youth Track C  6:41.00 13:18.25
 353.  3227 Layne Bruce                       12  16-South Austin Steel           6:35.82 13:21.32
 354.  1262 Grayson Davis                     12  09-Flying Angels Cross Country  6:51.08 13:21.74
 355.  2561 Garrett Macquiddy                 12  14-Los Gatos Track Club         6:44.84 13:23.24
 356.   741 Evan Daniels                      11  04-Mt. Pleasant Track Club      6:44.79 13:23.68
 357.  3154 Austin Flores                     11  16-Highland Lakes Track Club    6:49.77 13:23.91
 358.  1754 Brock Esplin                      11  11-Redrockracers                6:41.98 13:27.13
 359.  2921 Michael Leong                     12  15-So Cal Roadrunners           6:51.36 13:30.06
 360.  3255 Trenton Bledsoe                   11  16-Team Rogue                   7:00.18 13:31.61
 361.  1965 Josiah Granderson                 12  12-Northwest Flyers Track Club  6:44.21 13:34.15
 362.  1258 Ryan Bruce                        12  09-Flying Angels Cross Country  6:57.28 13:38.69
 363.  1188 Henry Slagle                      10  08 Unattached Nebraska          6:50.52 13:39.41
 364.   388 Nolan Kus                         11  02-Crimson Knights              6:37.23 13:42.81
 365.   973 Kaleb Hemphill                    12  06-Unattached Southern          6:44.47 13:43.39
 366.   976 Brett Jurek                       11  06-Unattached Southern          7:04.03 13:46.61
 367.   970 Jamison DeBusk                    11  06-Unattached Southern          7:04.13 13:47.38
 368.  1315 Dawson Royse                      11  09-Plainview Track Club         6:56.77 13:48.24
 369.  1957 Joseph Cherechinsky               12  12-Northwest Flyers Track Club  6:52.30 13:49.48
 370.  2471 Mark Duncan                       11  14-Buffalo Chips Running Club   6:56.76 13:54.13
 371.  3333 Gabriele Quinones                 10  16-Unattached South Texas       6:53.73 13:56.65
 372.  1242 Kyle Elmore                       12  08-Westside Track Club          6:47.09 13:58.80
 373.  1521 Joseph Goad                       11  10-El Paso Striders             7:12.26 14:11.99
 374.  3113 Adam Ortiz                        12  16-Elite Feet                   6:58.74 14:14.94
 375.  1308 Dylan Mc Caw                      12  09-Plainview Track Club         6:59.85 14:19.73
 376.  3195 Isaac Barnecht                    11  16-San Antonio Heat Track Club  7:19.88 14:27.23
 377.  3159 Collin Hughes                     11  16-Highland Lakes Track Club    7:19.02 14:31.80
 378.  1924 Edward Norvell                    11  12-Lake Cities XC               7:34.93 14:37.43
 379.  3286 Christian Blough                  11  16-Unattached South Texas       7:16.14 14:49.55
 380.  1765 Britton Thomas                    11  11-Redrockracers                7:32.58 14:59.44
 381.  3198 Shayden Castle                    11  16-San Antonio Heat Track Club  7:50.83 15:01.63
 382.  2060 Joel Gassiott                     12  12-Track Houston Youth Track C  7:29.56 15:04.49
 383.  1824 Oscar Elizondo                    11  12-Amarillo Striders            7:39.13 15:04.89
 384.  1893 Jack Berry                        10  12-Lake Cities XC               7:59.52 15:20.13
 385.  3284 Logan Bettisworth                 10  16-Unattached South Texas       8:03.76 15:32.98
 386.  2046 Gavin Casey                       11  12-Track Houston Youth Track C  7:50.19 15:59.69
 387.  2165 Zachary Anger                     11  12-Unattached West Texas        8:10.87 16:19.18
 388.   853 Jacob Dahlhauser                  11  04-Woodstock Youth Track Club   8:34.51 16:56.50
 389.  2176 Jacob Sauder                      12  12-Unattached West Texas        8:18.31 17:11.00
 390.  1175 Nikolaos Koris                    12  07-Windy City Hammers           9:26.82 18:18.11
 391.   862 Everett Reynolds                  12  04-Woodstock Youth Track Club   9:28.36 18:38.17
 392.  1850 Adrian Castro                     12  12-Eagles Wings Academy         9:43.75 19:32.07




Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.