Join/Renew Now

Ohio Association Results

Licensed to Ohio Assoc. USATF - Jr Olympic CC Chmp - Organization License
                                       HY-TEK's Meet Manager 11/9/2013 12:20 PM
                Ohio Association XC Championship   - 11/9/2013                 
                                   11/9/2013                                   
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Sundell-Turner, Cheyan    05 Miami Valley                   10:54.10  
  2 Hessenauer, Abigail       05 Hilliard Tra                   13:19.90  
 
3k Run CC 9-10 Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hyme, Mia                 04 WW Track Clu                   15:28.70  
 
3k Run CC 11-12 Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brookshire, Alexis        01 The Flying J                   11:27.90  
  2 Prugh, Ashleigh           02 Miami Valley                   12:47.10  
  3 Edwards, AnnaBelle        01 Miami Valley                   12:59.90  
  4 Williams, Juliann         02 Miami Valley                   13:30.40  
  5 Prugh, Amy                02 Miami Valley                   13:40.30  
  6 Griffin, Kayla            02 WW Track Clu                   13:52.40  
  7 Naveken, Katherine        01 Unattached                     14:03.10  
  8 Villines, Hannah          02 Darby Creek                    15:14.90  
  9 Calafatis, Zoey           01 Darby Creek                    15:15.20  
 10 Mounts, Taylor            02 Hilliard Tra                   16:45.10  
 11 Williams, Madison         01 Hilliard Tra                   17:25.60  
 -- Newell, Kennedy           02 Unattached                           NT  
 -- Mahaffey, Taylor          01 Hilliard Tra                         NT  
 
4k Run CC 13-14 Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mallory, Lalonek          00 Darby Creek                    14:38.20   RAN 3K
  2 Bower, Emma               00 Unattached                     16:19.00    1   
  3 Ordeman, Elizabeth        99 Unattached                     17:02.00    2   
  4 Matta, Emily              00 Unattached                     17:20.50    3   
  5 Tarpey, Lauren            00 Unattached                     17:39.00    4   
  6 Sculli, Meghan            99 Unattached                     18:28.20    5   
  7 Matta, Allison            99 Unattached                     20:40.10    6   
  8 Nixon, Hope               99 Unattached                     21:04.30    7   
  9 Haley, Overly             00 Darby Creek                    21:46.20  
 10 Pone, Kaela               00 Darby Creek                    22:26.00  
 11 Beharry, Cassidy          00 Unattached                     22:28.20    8   
 -- Vaughn, Bridget           99 Unattached                           NT  
 -- Evans, Makalyn            00 Unattached                           NT  
 
5k Run CC 15-16 Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Belovich, Emily           97 Miami Valley                   20:05.40  
  2 Walkey, Charlotte         98 Miami Valley                   22:14.00  
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Rodgers, Blake            05 Unattached                     10:18.90  
  2 Sundell-Turner, Jia       07 Miami Valley                   11:29.50  
  3 Miller, Ben               05 Hilliard Tra                   11:56.00  
 
3k Run CC 9-10 Division Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Spaun, Garrett            03 Unattached                     13:51.10  
  2 Cluff, Mason              04 Unattached                     13:52.80  
  3 Marshall, Ethan           04 Unattached                     14:40.70  
  4 Whitney, Zach             04 Hilliard Tra                   15:19.90  
  5 Cobb, Daniel              03 Miami Valley                   15:54.50  
  6 Conley, William           04 Hilliard Tra                   22:02.50  
 
3k Run CC 11-12 Division Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hamall, Alec              01 Unattached OH                  11:24.00  
  2 Reisman, Michael          02 Santos                         12:06.10  
  3 Dulle, Eli                01 Unattached                     12:18.10    1   
  4 Ellis, Jared              01 Darby Creek                    12:28.90  
  5 Dunlop, Jack              02 The Flying J                   12:31.30  
  6 Fraylick, Landen          02 Unattached                     12:31.60    2   
  7 Heiden, Alex              01 Olentangy Or                   12:33.80  
  8 Houdeshell, Corbin        01 Unattached                     12:35.20    3   
  9 Burback, Peter            01 Hilliard Tra                   13:00.20    4   
 10 Miller, Christopher       02 Unattached                     13:00.70    5   
 11 Smith, Peyton             02 Hilliard Tra                   13:11.60    6   
 12 White, Tyler              01 Darby Creek                    13:17.70  
 13 Kime, Camden              02 Miami Valley                   13:35.30  
 14 Holland, William          01 Darby Creek                    13:39.60  
 15 Gross, David              01 Unattached                     13:47.00    7   
 16 Stevenson, Perry          02 Unattached                     13:50.80    8   
 17 McGinn, Brendan           02 Santos                         13:55.30  
 18 Hessenauer, Robert        01 Hilliard Tra                   14:33.10    9   
 19 Gladden, Nate             02 Hilliard Tra                   14:43.40   10   
 20 Johnson, Colton           02 513 Elite Tr                   15:02.50  
 21 Mitchell, Connor          02 Scioto Track                   15:12.50  
 22 Vamos, Jack               02 Hilliard Tra                   15:44.80   11   
 
4k Run CC 13-14 Division Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moore, Hunter             99 Olentangy Or                   14:53.80    1   
  2 Warstler, Benjamin        99 Unattached OH                  15:24.20  
  3 Heiden, Thomas            99 Olentangy Or                   15:33.20    2   
  4 Schiefelbein, Jackson     00 Olentangy Or                   15:57.20    3   
  5 Whitaker, Evan            99 Darby Creek                    16:30.40  
  6 King, Tyler               00 Olentangy Or                   16:46.50    4   
  7 Harris, Lake              00 Olentangy Or                   16:57.60    5   
  8 Warner, Avery             99 Unattached                     17:28.80  
  9 Belovich, Michael         99 Miami Valley                   17:50.60  
 10 Weaver, Cole              99 Unattached                     18:00.50  
 11 Brookshire, Kyle          99 The Flying J                   18:13.60  
 12 Whitt, Cameron            00 Hilliard Tra                   19:07.60  
 13 Sorrels, Adam             00 Hilliard Tra                   21:14.30  
 
5k Run CC 15-16 Division Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ball, Noah                98 Unattached OH                  17:00.30  
  2 Lane, Brandon             98 Olentangy Or                   17:10.30  
  3 Kieffer, Mason            97 Unattached OH                  18:22.00  
  4 Fisher, Zachary           98 Marion Track                   18:31.00  
  5 Fraylick, Keenan          98 Unattached                     18:52.40  
  6 Pack, Roger               97 Five Star At                   19:06.70  
  7 Haught, Cameron           98 Miami Valley                   19:14.50  
  8 Masoni, Vince             97 Unattached OH                  19:18.80  
  9 Wilcox, Alex              98 Unattached OH                  20:14.40  
 10 Fuhrmann, Jeremy          98 Five Star At                   20:18.10  
 
5k Run CC 17-18 Division Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brant, Lukas              96 Unattached                     16:52.50  
  
  
  
  
Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.