Join/Renew Now

Minnesota Association Results

           Licensed to Wayzata Results Inc. - Contractor License
                  HY-TEK's Meet Manager 11/12/2013 11:38 AM
           Junior Olympic Cross Country Championships   - 11/9/2013            
                   Valleywood Golf Course, Apple Valley, MN                    
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Ping, Lauren              05 Unattached             8:31.00  
  2 O'Keefe, Ella             07 Unattached             9:43.00  
 
3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ping, Grace               03 Unattached            12:22.00  
  2 McCollor, Lauren          03 Gear West Ra          13:24.00  
 
4k Run CC 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCollor, Mara            00 Unattached            20:43.00  
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Johnson, Max              05 Unattached             8:22.00  
  2 Becker, Ryan              06 Minnesota Sp           9:42.00  
  3 Ping, Jamison             08 Unattached             9:51.00  
 
3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Keiser, Symon             02 Unattached            11:16.00  
  2 Gokemeijer, Russell       02 Unattached            12:00.00  
  3 Namyst, Adain             01 Unattached            12:55.00  
 
4k Run CC 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 TeBeest, Kurt             99 Unattached            14:16.00  
  2 Breitbach, Paul           99 Unattached            16:05.00  
  3 Kartschoke, Nicholas      00 Minnesota Sp          16:34.00  
  4 Gokemeijer, Willem        00 Unattached            17:09.00  
  5 Levin, Ben                99 Park Flyers           22:27.00  
 
5k Run CC 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kurak, Reed               98 Unattached            19:48.00  
  2 Namyst, Jacob             98 Unattached            20:49.00  
 
5k Run CC 17-18 Division Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Remy                 96 Unattached            21:25.00  

 

Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.