Join/Renew Now

Connecticut Association Results

              Licensed to USATF - Connecticut - Association License
                    HY-TEK's Meet Manager 11/19/2013 01:27 PM
           Connecticut Association JO XC Championship   - 11/17/2013           
                        White Memorial, Litchfield, CT                         
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Results - Women
  1 Davis, Donnay                New Haven Ag                    8:59.33   1   1   
  2 Dawson, Assata               New Haven Ag                    9:06.37   1   2   
  3 Kizilbash, Zara              New Haven Ag                    9:21.93   1   3   
  4 Baisley, Katherine           Tomlinson Ru                    9:22.81   1 
  5 Ziegenhagen, Olivia          Litchfield T                    9:24.26   1 
  6 Garrett, Sanai               New Haven Ag                    9:27.00   1   4   
  7 Bennett, Skylar              Ncrunningclu                    9:29.62   1 
  8 Stephenson, Hannah           Unattached CT                   9:42.89   1 
  9 Murphy, Charlotte            Nutmeg Strid                   10:10.99   1   5   
 10 Ward, Payton                 Nutmeg Strid                   10:21.97   1   6   
 11 Peterson, Amelia             Unattached CT                  10:26.76   2 
 12 McCown, Jada                 New Haven Ag                   10:33.50   2   7   
 13 Selfors, Margaux             Connecticut                    10:45.09   2 
 14 Sharpe, Haley                Nutmeg Strid                   10:50.49   2   8   
 15 Brehmer, Olivia              Nutmeg Strid                   11:01.93   2   9   
 16 Legg, McKay                  Nutmeg Strid                   11:36.00   2  10   
 17 Lewis, Katelyn               Nutmeg Strid                   11:40.09   2  11   
 18 Kim, Elena                   Nutmeg Strid                   13:20.00   2  12   
 19 Greenwood, Anabelle          Nutmeg Strid                   13:21.00   2  13   
 
3k Run CC 9-10 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Christie, Nia                New Haven Ag                   12:04.39   1 
  2 White, Nyia                  New Haven Ag                   12:30.75   1 
  3 Brehmer, Charlotte           Nutmeg Strid                   13:09.12   1 
  4 Baisley, Lauren              Tomlinson Ru                   13:18.21   1 
  5 Owens, Celestine             Litchfield T                   13:27.99   1 
  6 Sutton-Hall, Maya            Unattached CT                  13:41.52   1 
  7 Peterson, Daphne             Unattached CT                  13:45.33   1 
  8 Kizilbash, Alizeh            New Haven Ag                   13:48.76   1 
  9 Slattberg, Katherine         Nutmeg Strid                   14:26.33   1 
 10 Bojka, Andra                 Chase Colleg                   14:51.77   1 
 11 Jones, Julianne              Ncrunningclu                   15:26.27   2 
 12 Gengenbach, Fiona            Nutmeg Strid                   15:48.11   2 
 13 Coyne, Maggie                Litchfield T                   16:02.92   2 
 14 Fedikovich, Sjodin           New Haven Ag                   18:14.67   2 
 15 Markavich, Kaylee            Litchfield T                   19:08.48   2 
 16 Melita, Maya                 Nutmeg Strid                   20:27.72   2 
 
3k Run CC 11-12 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Saidman, Angela              Wilton Runni                   10:43.81   1 
  2 Walker, Ivy                  Nutmeg Strid                   11:01.15   1   1   
  3 Kulis, Faith                 Nutmeg Strid                   11:10.10   1   2   
  4 Flanagan, Molly              Nutmeg Strid                   11:46.46   1   3   
  5 Welch, Emily                 Wilton Runni                   11:48.84   1 
  6 Davis, Dejanay               New Haven Ag                   11:53.09   1 
  7 Pisanelli, Tess              Wilton Runni                   11:54.21   1 
  8 Baisley, Abigail             Tomlinson Ru                   11:58.52   1 
  9 Eberle, Magdalen             Unattached CT                  12:02.06   1 
 10 Creighton, Cora              Wilton Runni                   12:06.45   1 
 11 Schenk, Katie                Nutmeg Strid                   12:08.63   2   4   
 12 Hutchinson, Margaret         Tomlinson Ru                   12:17.72   2 
 13 Norris, Madeline             Nutmeg Strid                   12:30.78   2   5   
 14 Berger, Helene               Nutmeg Strid                   12:34.57   2   6   
 15 Valby, Parker                Nutmeg Strid                   12:36.36   2   7   
 16 Arteaga, Alexandra           Unattached CT                  12:43.00   2 
 17 Slaminko, Caitlin            Unattached CT                  12:43.29   2 
 18 Antous, Brooke               Chase Colleg                   12:54.42   2   8   
 19 Belmont, Melanie             Nutmeg Strid                   12:56.47   2   9   
 20 Klein, Zoe                   Nutmeg Strid                   12:58.62   2  10   
 21 Singleton, Journey           Chase Colleg                   13:06.58   3  11   
 22 Bonanno, Kate                Unattached CT                  13:09.63   3 
 23 Labriola, Ellie              Nutmeg Strid                   13:19.05   3  12   
 24 Rosa, Aileen                 Litchfield T                   13:20.99   3 
 25 Reimold, Rebecca             Nutmeg Strid                   13:22.22   3  13   
 26 Martin, Megan                Tomlinson Ru                   13:22.77   3 
 27 Dumont, Elisabeth            Chase Colleg                   13:23.43   3  14   
 28 Hunter, Kathryn              Nutmeg Strid                   13:29.75   3  15   
 29 Dwight, Olivia               Nutmeg Strid                   13:30.25   3  16   
 30 Dunnigan, Lilia              Unattached CT                  13:37.85   3 
 31 Brayton, Galvin              Chase Colleg                   13:47.08   4  17   
 32 Lind, Julia                  Nutmeg Strid                   13:47.60   4  18   
 33 Anctil, Callista             Chase Colleg                   14:02.04   4  19   
 34 Weaver, Shannon              Nutmeg Strid                   14:29.76   4  20   
 35 LaBella, Olivia              Chase Colleg                   14:36.33   4  21   
 36 Wisniewski, Emily            Nutmeg Strid                   14:41.49   4  22   
 37 Slattberg, Emily             Nutmeg Strid                   14:41.74   4  23   
 38 D'Amelio, Dixie              Ncrunningclu                   14:44.79   4 
 39 Brennan, Elena               New Haven Ag                   14:55.27   4 
 40 Simonsen, Emma               Unattached CT                  14:58.59   4 
 41 Corbett, Kelly               Litchfield T                   15:04.58   5 
 42 Dumont, Francesca            Chase Colleg                   15:40.97   5  24   
 43 Hermonot, Olivia             Nutmeg Strid                   16:16.90   5  25   
 44 DePalma, Caroline            Nutmeg Strid                   17:46.55   5  26   
 45 Zazon, Rachel                Nutmeg Strid                   22:14.76   5  27   
 46 McCown, Jalynn               New Haven Ag                   25:42.06   5 
 
4k Run CC 13-14 Division Girls
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hage, Olivia                 Nutmeg Strid                   15:59.04   1   1   
  2 Selfors, Bridgid             Connecticut                    16:16.34   1   2   
  3 Beardsley, Maggie            Nutmeg Strid                   16:37.14   1   3   
  4 Ezzo, Chloe                  Connecticut                    16:48.09   1   4   
  5 Giffault, Kelly              Connecticut                    16:55.82   1   5   
  6 Murphy, Kathleen             Wilton Runni                   17:01.94   1   6   
  7 Eustace, Julia               Tomlinson Ru                   17:09.32   1 
  8 Koobatian, Nina              Nutmeg Strid                   17:18.01   1   7   
  9 Wargo, Ashley                Nutmeg Strid                   17:18.80   1   8   
 10 Wething, Margaret            Tomlinson Ru                   17:22.89   1 
 11 Brannan, Cali                Ncrunningclu                   17:23.66   2 
 12 Carter, Layne                Chase Colleg                   17:31.00   2   9   
 13 Hergenrother, Julia          Wilton Runni                   17:39.60   2  10   
 14 Ottowitz, Bethany            Nutmeg Strid                   17:52.86   2  11   
 15 Martin, Susanna              Wilton Runni                   17:55.79   2  12   
 16 Evans, Elizabeth             Nutmeg Strid                   17:56.30   2  13   
 17 Murphy, Hanna                Nutmeg Strid                   18:05.06   2  14   
 18 Simonsen, Keegan             Unattached CT                  18:06.95   2 
 19 Cirillo, Melanie             Connecticut                    18:13.90   2  15   
 20 Callahan, Sarah              Unattached CT                  18:15.29   2 
 21 Baggett, Lauren              Nutmeg Strid                   18:20.04   3 
 22 Bojka, Morina                Chase Colleg                   18:23.72   3  16   
 23 Kane, Autumn                 Connecticut                    18:24.89   3  17   
 24 Geary, Hannah                Nutmeg Strid                   18:29.81   3 
 25 Waldron, Megan               Ncrunningclu                   18:37.73   3 
 26 Cosgrove, Courtney           Connecticut                    18:49.89   3  18   
 27 Nevins, Dana                 New Fairfiel                   19:03.80   3 
 28 Platt, Sarah                 Litchfield T                   19:09.41   3 
 29 Kleban, Eliza                Wilton Runni                   19:18.20   3  19   
 30 Abrahamson, Maddy            Wilton Runni                   19:42.95   3  20   
 31 Ali, Jamilah                 New Haven Ag                   19:48.08   4 
 32 Dolan, Chloe                 Nutmeg Strid                   19:51.09   4 
 33 Moore, Devin                 Wilton Runni                   20:19.49   4  21   
 34 Spina, Jessica               Nutmeg Strid                   20:24.49   4 
 35 Zupkus, Aizlyn               Chase Colleg                   20:25.33   4  22   
 36 Humphrey, Jasmine            Wilton Runni                   20:51.94   4  23   
 37 Hall, Madeline               Chase Colleg                   21:58.74   4  24   
 38 Koennecke, Catherine         Ncrunningclu                   22:07.69   4 
 39 McWilliams, Marjorie         Wilton Runni                   22:11.45   4  25   
 40 Feldman, Sarah               Chase Colleg                   22:25.44   4  26   
 41 Gilman, Morgan               Connecticut                    22:25.50   5  27   
 
5k Run CC 15-16 Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hamel, Mary                  Litchfield T                   18:56.25    1   
  2 Jones, Erin                  Hartford Tra                   19:41.92  
  3 Rautter, Sabrina             Unattached CT                  19:45.63  
  4 Bakas, Kaitlin               South Windso                   19:57.43  
  5 Swomley, Maggie              Litchfield T                   20:19.62    2   
  6 Hock, Hailey                 Litchfield T                   20:46.63    3   
  7 Danay, Kateri                Litchfield T                   21:31.79    4   
  8 Theleen, Kim                 Nutmeg Strid                   21:41.84  
  9 Cook, Ashlynn                Litchfield T                   22:04.34    5   
 10 Matthews, Vera               New Haven Ag                   26:11.51  
 
5k Run CC 17-18 Division Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Glass, Samantha              Litchfield T                   17:18.39  
  2 Beasley, Madison             Unattached CT                  20:28.39  
  3 Day, Emily                   Unattached CT                  22:39.71  
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Results - Men
  1 McLeod, Matthew              Unattached CT                   8:06.82   1 
  2 Pankow, Jeremy               Newtown Hawk                    8:58.92   1 
  3 Taylor, Randy                Litchfield T                    9:14.45   1   1   
  4 Gitman, Gavin                Unattached CT                   9:49.96   1 
  5 Booth, Elliott               Litchfield T                   10:07.40   1   2   
  6 Robinson, Arion              New Haven Ag                   10:13.03   1 
  7 Vel, Guhan                   Unattached CT                  10:17.58   1 
  8 Butler, Caleb                Litchfield T                   10:19.91   1   3   
  9 West, Ryan                   Unattached CT                  10:22.09   1 
 10 Melita, Marshall             Nutmeg Strid                   10:27.27   1 
 11 Hunter, James                Nutmeg Strid                   10:30.01   2 
 12 Ranelli, Lucas               Unattached CT                  10:32.67   2 
 13 Williams, Mason              Litchfield T                   10:33.01   2   4   
 14 Mizhen, Noah                 Litchfield T                   12:19.78   2   5   
 15 Bandak, Vincent              Nutmeg Strid                   12:33.76   2 
 16 Campbell, Tristan            Nutmeg Strid                   12:36.97   2 
 
3k Run CC 9-10 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dawson, Azaan                New Haven Ag                   10:50.27   1   1   
  2 Bolden, Caleb                New Haven Ag                   10:59.57   1   2   
  3 Fujimori, Max                New Haven Ag                   11:30.41   1 
  4 West, Gavin                  Unattached CT                  11:33.59   1 
  5 Selfors, Conor               Connecticut                    11:34.60   1 
  6 Paragas, Parker              New Haven Ag                   11:46.80   1 
  7 Hozer, Jaden                 Nutmeg Strid                   11:52.10   1   3   
  8 Bennett, William             Greenwich Tr                   12:00.01   1 
  9 Beauchene, Alex              Unattached CT                  12:02.77   1 
 10 Bevilacqua, Joey             Wilton Runni                   12:06.62   1 
 11 Whittemore, Robert           Unattached CT                  12:09.12   2 
 12 Moore Jr, Gary               New Haven Ag                   12:15.58   2   4   
 13 Murphy, Christopher          Nutmeg Strid                   12:27.29   2   5   
 14 Belles, Ian                  Litchfield T                   12:29.74   2   6   
 15 Fernandes, Ian               Nutmeg Strid                   12:30.76   2   7   
 16 Perez, Angel                 New Haven Ag                   12:31.82   2   8   
 17 Arnold, Thomas               Ncrunningclu                   12:34.81   2 
 18 Gibbs, Matthew               New Haven Ag                   12:39.64   2   9   
 19 Parr, Giles                  New Fairfiel                   12:42.56   2 
 20 Wei, James                   Litchfield T                   12:45.79   2  10   
 21 Wright, Robin                Litchfield T                   13:29.77   3  11   
 22 Weitekamp, Aidan             Nutmeg Strid                   13:33.53   3  12   
 23 Grom, Gregory                Nutmeg Strid                   13:35.65   3  13   
 24 DeLaney, Liam                Nutmeg Strid                   13:36.06   3  14   
 25 Trahan, Kyle                 Newtown Hawk                   13:36.45   3 
 26 Colville, Christian          Newtown Hawk                   13:37.38   3 
 27 Wright, Phineas              Litchfield T                   13:42.44   3  15   
 28 Levin, Jacob                 Unattached CT                  13:50.76   3 
 29 Delves Broughton, Augie      Litchfield T                   14:06.49   3  16   
 30 Wargo, Tyler                 Nutmeg Strid                   14:50.14   3  17   
 31 Jerfy, Rushil                Newtown Hawk                   16:05.81   4 
 32 Corbett, Donald              Litchfield T                   16:15.47   4  18   
 33 Navas, William               Nutmeg Strid                   17:04.08   4  19   
 34 Pojano, Julian               Wilton Runni                   17:53.22   4 
 35 Cusack, William              Nutmeg Strid                   18:16.18   4  20   
 36 Nichols, Daniel              Nutmeg Strid                   19:42.78   4  21   
 37 Papaioannou, Jackson         Nutmeg Strid                   19:57.02   4  22   
 
3k Run CC 11-12 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Selfors, Dillon              Connecticut                    10:34.56   1 
  2 Agostisi, Colin              Tomlinson Ru                   10:47.17   1   1   
  3 Richard, Charles             Tomlinson Ru                   10:49.47   1   2   
  4 Mangini, Josh                Litchfield T                   10:49.79   1   3   
  5 Haug, Kieran                 New Haven Ag                   11:01.04   1   4   
  6 Harper, Kevin                Tomlinson Ru                   11:01.51   1   5   
  7 Crowther, Flynn              Wilton Runni                   11:03.39   1   6   
  8 Karp, Ryan                   Nutmeg Strid                   11:04.32   1   7   
  9 Judd, David                  New Haven Ag                   11:08.78   1   8   
 10 Phaneuf, Cole                Nutmeg Strid                   11:11.14   1   9   
 11 Remigino, Tyler              Litchfield T                   11:13.72   2  10   
 12 McHale, Sean                 Wilton Runni                   11:16.76   2  11   
 13 Coyne, Joseph                Litchfield T                   11:25.85   2  12   
 14 Maule, Patrick               Unattached CT                  11:28.74   2 
 15 Zengo, Tyler                 Wilton Runni                   11:29.25   2  13   
 16 Cozean, Robert               Litchfield T                   11:29.94   2  14   
 17 Meier, Christian             Ncrunningclu                   11:31.62   2 
 18 Loschiavo, Michael           New Haven Ag                   11:34.32   2  15   
 19 Conto, Mason                 Unattached CT                  11:35.08   2 
 20 Caldwell, Ryan               Danbury Area                   11:35.34   2 
 21 Paragas, Spencer             New Haven Ag                   11:35.61   3  16   
 22 Fernandes, Jonathon          Nutmeg Strid                   11:35.93   3  17   
 23 Grass, Ben                   Wilton Runni                   11:36.24   3  18   
 24 Harwood, Harry               Chase Colleg                   11:36.94   3  19   
 25 Schmincke, Patrick           Nutmeg Strid                   11:42.47   3  20   
 26 Daley, Matthew               Unattached CT                  11:42.95   3 
 27 Gengenbach, James            Nutmeg Strid                   11:45.11   3  21   
 28 Hochman, Austin              Tomlinson Ru                   11:49.61   3  22   
 29 Wollenberg, Owen             Unattached CT                  11:50.17   3 
 30 Bunce, John                  Wilton Runni                   11:51.34   3  23   
 31 Terrill, Maximus             Nutmeg Strid                   11:55.09   4  24   
 32 Zannis, Michael              New Haven Ag                   11:56.72   4  25   
 33 Allevo, Chris                South Windso                   11:58.89   4 
 34 Ottowitz, Daniel             Nutmeg Strid                   12:15.59   4  26   
 35 Codd, Bartholomew            Ncrunningclu                   12:20.42   4 
 36 Kimble, Spencer              Unattached CT                  12:24.27   4 
 37 Le, Richmond                 Chase Colleg                   12:31.26   4  27   
 38 Farhi, Josh                  Wilton Runni                   12:35.14   4 
 39 Bucciero, Andrew             Wilton Runni                   12:42.40   4  28   
 40 Sandor, Matthew              Ncrunningclu                   12:43.28   4 
 41 Caty, Jack                   Wilton Runni                   12:45.69   5  29   
 42 Bunosso, Luke                Nutmeg Strid                   12:50.38   5  30   
 43 Villano, Jack                Nutmeg Strid                   12:51.64   5  31   
 44 Biron, Andrew                South Windso                   12:52.15   5 
 45 Dunfee, Sean                 Nutmeg Strid                   12:52.71   5  32   
 46 Eustace, Patrick             Tomlinson Ru                   12:56.49   5  33   
 47 Belden, James                Chase Colleg                   12:59.32   5  34   
 48 Mahony, William              Unattached CT                  13:09.14   5 
 49 Dunnigan, Liam               Unattached CT                  13:11.29   5 
 50 Skor, Jacob                  Unattached CT                  13:11.56   5 
 51 Ramsey, Trent                Nutmeg Strid                   13:15.83   6  35   
 52 Cecchini, Alec               South Windso                   13:17.22   6 
 53 Mascia, Griffin              Litchfield T                   13:20.89   6  36   
 54 Langhoff, Davis              Wilton Runni                   13:21.79   6 
 55 Clifford, Robert             Chase Colleg                   13:24.62   6  37   
 56 Carratu, Christopher         Ncrunningclu                   13:41.22   6 
 57 Jones, Robert                Chase Colleg                   13:44.49   6  38   
 58 Stephenson, Timothy          Unattached CT                  13:45.53   6 
 59 Markward, Aidan              Nutmeg Strid                   13:47.71   6  39   
 60 Harte, Evan                  Chase Colleg                   13:48.20   6  40   
 61 Keating, Graham              Litchfield T                   13:51.54   7  41   
 62 Amelsberg, Collin            Nutmeg Strid                   13:58.81   7  42   
 63 McCarty, Harold              Unattached CT                  13:59.58   7 
 64 Oliva, Carlo                 Nutmeg Strid                   14:13.56   7  43   
 65 Leigh, John                  Unattached CT                  14:26.78   7 
 66 Wilson, Brendan              Litchfield T                   15:17.37   7  44   
 67 Chand, Milan                 Newtown Hawk                   15:48.27   7 
 68 Trainor, Kevin               Nutmeg Strid                   16:24.35   7  45   
 69 Stroup, Alexander            Wilton Runni                   16:27.78   7  46   
 70 Meyer, Donan                 Tomlinson Ru                   16:27.79   7  47   
 
4k Run CC 13-14 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Murray, Brendan              Unattached CT                  14:05.33   1 
  2 Remigino, Matthew            Litchfield T                   14:16.20   1   1   
  3 Clavet, David                South Windso                   14:26.10   1   2   
  4 Foster, Will                 Ncrunningclu                   14:27.00   1   3   
  5 Rising, Riley                Chase Colleg                   14:27.53   1 
  6 Hozer, Jacob                 Nutmeg Strid                   14:34.81   1   4   
  7 Ruffing, Ben                 Wilton Runni                   14:45.93   1 
  8 Woodward, Gavin              Litchfield T                   14:48.11   1   5   
  9 Cunningham, Terrell          Danbury Area                   14:49.79   1   6   
 10 Ertel, Benjamin              Tomlinson Ru                   14:53.27   1   7   
 11 Mocarski, Alexander          Tomlinson Ru                   14:57.22   2   8   
 12 Duval, Joel                  Newtown Hawk                   15:01.51   2   9   
 13 Fox, Bradley                 Danbury Area                   15:04.88   2  10   
 14 Mead, Spencer                Danbury Area                   15:07.45   2  11   
 15 Labbe, Sean                  Litchfield T                   15:09.93   2  12   
 16 Leppla, Christopher          Tomlinson Ru                   15:12.32   2  13   
 17 Mello, Peyton                Litchfield T                   15:13.63   2  14   
 18 Palmer, Calvin               Litchfield T                   15:22.00   2  15   
 19 Lacourciere, Owen            Litchfield T                   15:26.25   2  16   
 20 Saxon, Benjamin              South Windso                   15:27.07   2  17   
 21 McNerney, Connor             Newtown Hawk                   15:28.91   3  18   
 22 Armstrong, Benjamin          South Windso                   15:29.34   3  19   
 23 Huffman, Jackson             Unattached CT                  15:29.76   3 
 24 Goodale, Braden              South Windso                   15:30.22   3  20   
 25 Stearns, Cole                Tomlinson Ru                   15:30.53   3  21   
 26 Terrill, William             Nutmeg Strid                   15:31.18   3  22   
 27 Bent, Joshua                 Nutmeg Strid                   15:34.77   3  23   
 28 Tiul, Mateo                  Litchfield T                   15:38.82   3  24   
 29 Ezzo, John                   Unattached CT                  15:40.23   3 
 30 Candee, Scottie              Wilton Runni                   15:44.70   3 
 31 Muratori, Antonio            Litchfield T                   15:45.77   4  25   
 32 Mangini, Chris               Litchfield T                   15:46.46   4  26   
 33 Conroy, James                Unattached CT                  15:54.16   4 
 34 Jamil, Asfar                 South Windso                   15:57.13   4 
 35 Sorrentino, Grant            Danbury Area                   16:02.91   4  27   
 36 Lanson, Julian               Danbury Area                   16:05.54   4  28   
 37 Maniscalco, James            Tomlinson Ru                   16:07.13   4  29   
 38 Kennedy, Evan                South Windso                   16:08.61   4  30   
 39 Pietrini, Nicholas           Nutmeg Strid                   16:10.72   4  31   
 40 Duncan, Patrick              Nutmeg Strid                   16:10.99   4  32   
 41 Cobb, Carter                 South Windso                   16:12.32   5  33   
 42 Douglas, Chase               Unattached CT                  16:15.23   5 
 43 Karp, Matthew                Nutmeg Strid                   16:15.73   5  34   
 44 Nevers, Zachary              Nutmeg Strid                   16:21.26   5  35   
 45 Reed, Trevor                 Danbury Area                   16:25.56   5  36   
 46 Ray, Jason                   South Windso                   16:28.15   5  37   
 47 Nichols, Daniel              Unattached CT                  16:30.43   5 
 48 Cestari, Brendan             South Windso                   16:33.18   5 
 49 Chavez, Peter                Danbury Area                   16:35.83   5  38   
 50 Studdert, Connor             Nutmeg Strid                   16:38.04   5  39   
 51 Maloney, Luke                Wilton Runni                   16:43.01   6 
 52 Field, Elias                 Litchfield T                   16:44.53   6  40   
 53 Nicholas, Jeffrey            Litchfield T                   16:44.99   6  41   
 54 Browne, Quinn                Newtown Hawk                   16:51.12   6  42   
 55 Orellana, Hector             Danbury Area                   17:12.66   6  43   
 56 LeMay, Chris                 South Windso                   17:13.67   6  44   
 57 Keilty, Aidan                Litchfield T                   17:24.49   6  45   
 58 LeMieux, Dominic             Litchfield T                   17:31.74   6  46   
 59 Gallo, Joshua                Litchfield T                   17:35.30   6 
 60 Raya, Daniel                 Danbury Area                   17:43.15   6 
 61 Igram, Noah                  Tomlinson Ru                   17:43.72   7  47   
 62 Kolf, Keegan                 Wilton Runni                   17:51.00   7 
 63 Wilson, Thomas               Litchfield T                   17:51.38   7  48   
 64 Perry, Anthony               New Fairfiel                   17:52.99   7 
 65 Troidle, Harrison            New Haven Ag                   17:58.32   7 
 66 Quade, Allan                 Danbury Area                   18:03.49   7 
 67 Wheeler, Owen                Litchfield T                   18:16.05   7 
 68 Asker, Henry                 Ncrunningclu                   18:16.92   7  49   
 69 Vitiello, AJ                 Newtown Hawk                   18:25.02   7  50   
 70 Zoldy, Eriz                  Chase Colleg                   18:28.21   7 
 71 Miller, Christian            Unattached CT                  18:49.61   8 
 72 Muratori, Jack               Nutmeg Strid                   19:03.51   8 
 73 Cook, William                Litchfield T                   19:11.24   8 
 74 Grimes, Jon                  Chase Colleg                   19:25.90   8 
 75 Hoyt, Christopher            Litchfield T                   19:29.91   8  51   
 76 Zoldy, Ethan                 Chase Colleg                   19:46.72   8 
 77 Hirai, James                 Ncrunningclu                   19:49.69   8  52   
 78 Deocamp, Frank               Danbury Area                   19:53.21   8 
 79 Wietfeldt, Dylan             Ncrunningclu                   20:01.98   8  53   
 80 Preszler, Scott              Newtown Hawk                   21:02.43   8  54   
 81 Holahan, Edward              Ncrunningclu                   22:49.14   9  55   
 
5k Run CC 15-16 Division Boys
===================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Schumacher, Daniel           Bullet Hill                    15:41.90   1 
  2 Stoker, Michael              South Windso                   16:03.62   1   1   
  3 Levins, Connor               Litchfield T                   16:17.02   1   2   
  4 Moore, Tim                   Danbury Area                   16:24.86   1   3   
  5 Roberts, Jake                Danbury Area                   16:26.41   1   4   
  6 Beasley, Graden              Nutmeg Strid                   16:31.26   1 
  7 McAulay, Dylan               Danbury Area                   16:41.58   1   5   
  8 Bakker, Peter                Litchfield T                   16:41.89   1   6   
  9 Rose, James                  Unattached CT                  16:48.10   1 
 10 Leach, David                 Danbury Area                   16:50.37   1   7   
 11 Peachman, Kevin              Danbury Area                   16:51.73   2   8   
 12 Rautter, Michael             Unattached CT                  16:56.47   2 
 13 Harrington, Ryan             South Windso                   17:06.59   2   9   
 14 Morrow, Jackson              Litchfield T                   17:24.84   2  10   
 15 Damato, Daniel               Litchfield T                   17:28.00   2  11   
 16 Radcliff, Richard            Danbury Area                   17:43.30   2 
 17 You, Justin                  Danbury Area                   17:53.08   2  12   
 18 Caldwell, Ken                Danbury Area                   17:56.82   2  13   
 19 Maida, Peter                 Danbury Area                   18:20.87   2 
 20 Margres, Christopher         Danbury Area                   18:24.55   2 
 21 Donovan, John                Litchfield T                   18:35.13   3  14   
 22 Pakalnis, Adam               Litchfield T                   18:35.42   3  15   
 23 Biron, Alexander             South Windso                   19:12.65   3  16   
 24 McCarty, Sean                South Windso                   19:29.37   3  17   
 25 Pereira, Shadow              Litchfield T                   19:47.85   3  18   
 26 Wolf, Jordan                 South Windso                   20:41.06   3  19   
 27 Brayton, Thomas              Litchfield T                   21:44.27   3 
 28 Courtney, Conor              Litchfield T                   21:45.00   3  20   
 
5k Run CC 17-18 Division Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edgar, Matt                  Danbury Area                   16:43.92  
  2 Sussman, Jacob               Litchfield T                   17:40.25  
  3 Ray, Daniel                  South Windso                   18:03.37  
  4 Young, Phillip               Unattached CT                  18:48.76  
  5 Greenlaw, Tanner             Litchfield T                   18:56.87  




Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.