Join/Renew Now

Wisconsin Association Results

 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Willis, Roisin            04 0820 Wisconsin U,St             7:50.17  
  2 Queoff, Elisabeth         04 0820 Flying Vs,Fitc             9:29.64  
  3 Belson, Emily             04 0820 Wisconsin U,St            10:03.79  
 
3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hyland, Madeline          02 0820 Wisconsin U,St            12:56.90  
  2 Chapman, Oliviarose       02 0820 Merton Area,Ha            13:02.83  
  3 Bessel, Jayda             02 0820 Wisconsin U               13:32.93  
  4 Tocco, Eileen             02 0820 Wisconsin U,Me            13:40.15  
  5 Nettekoven, Anika         03 0820 Wisconsin U,Ap            13:44.46  
  6 Dickman, Rebecca          02 0820 Ymca Roadru               13:49.78  
  7 Baumgart, Karley          03 0820 Distance De,De            14:25.42  
  8 Meixner, Kamryn           02 0820 Wisconsin U,St            14:43.11  
  9 Wampfler, Abigail         02 0820 Flying Vs,Vero            15:24.30  
 
3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holton, Ashley            00 0820 Merton Area,Oc            12:35.83  
  2 Krueger, Jenna            00 0820 Wisconsin U               12:37.00  
  3 Noskowiak, Mara           00 0820 Ymca Roadru,Oc            12:42.50  
  4 Zigler, Alison            00 0820 Wisconsin U,Pe            12:55.50  
  5 Noskowiak, Caroline       01 0820 Ymca Roadru,Oc            12:56.03  
  6 Hoffins, Emily            00 0820 Merton Area,Pe            13:00.74  
  7 Bessel, Amya              00 0820 Wisconsin U               13:03.08  
  8 Gallegos, Alexandria      00 0820 Thunderbird,Ar            14:03.62  
  9 Belson, Grace             01 0820 Wisconsin U,St            14:13.69  
 10 Esveldt, Zoe              01 0820 Ymca Roadru,Oc            15:16.85  
 
4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davre, Camille            98 0820 Milwaukee M,Mi            15:02.25  
  2 Bartlett, Brynn           98 0820 Merton Area,Ha            15:26.42  
  3 Lonigro, Brooke           98 0820 Wisconsin U               15:35.98  
  4 Hyland, Abigail           98 0820 Wisconsin U,St            16:00.78  
  5 Hughes, Annie             98 0820 Merton Area,Oc            16:13.70  
  6 Scharlau, Karen           99 0820 Wisconsin U,Fo            16:32.96  
  7 Gietzel, Ally             99 0820 Wisconsin U,Fo            16:43.83  
  8 Milburn, Emma             99 0820 Wisconsin U               16:44.62  
  9 Hanson, Samantha          99 0820 Wisconsin U,Wa            16:56.74  
 10 Modrow, Christa           99 0820 Wisconsin U               17:07.16  
 11 Jarvis, Stephanie         99 0820 Wisconsin U,Gr            17:09.93  
 12 Niemann, Emily            98 0820 Wisconsin U,Gr            17:18.64  
 13 Klumpyan, Elisabeth       99 0820 Wisconsin U,Mc            17:22.38  
 14 Morgen, Courtney          99 0820 Thunderbird               18:06.93  
 15 Hintz, Carley             99 0820 Thunderbird,Ar            18:24.16  
 16 Morel, Genova             99 0820 Wisconsin U,Mi            19:02.17  
 17 Fieseler, Victoria        99 0820 Ymca Roadru,Oc            19:30.95  
 18 Parra, Angie              99 0820 Ymca Roadru,Oc            20:30.28  
 
5k Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ebert, Whitney            96 0820 Wisconsin U               19:48.36  
  2 Johnson, Amanda           97 0820 Wisconsin U,Ra            20:48.12  
  3 Jones, Valerie            96 0820 Wisconsin U,Mc            21:49.93  
  4 Sabourin, Maria           96 0820 Wisconsin U,Bu            22:17.85  
  5 Ouimette, Sierra          97 0820 Thunderbird               23:48.90  
 
5k Run CC Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Skorseth, Paige           95 0820 Wisconsin U,Ri            19:14.44  
  2 Tarlton, Megan            95 0820 Wisconsin U,Wa            19:43.34  
  3 Tarlton, Miranda          95 0820 Wisconsin U,Wa            20:02.24  
  4 McDonald, Maeve           95 0820 Wisconsin U,Os            20:09.46  
  5 Theander, Abaigeal        95 0820 Wisconsin U               21:51.01  
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Williams, Owen            04 0820 Wisconsin U,Pl             8:11.21  
  2 Tollefson, Troy           04 0820 Flying Vs,Vero             8:12.41    1   
  3 Lynch, Max                04 0820 Flying Vs                  9:31.56    2   
  4 Kaatz, Drew               04 0820 Flying Vs,Vero             9:40.31    3   
  5 Grotenhuis, Logan         05 0820 Wisconsin U,Sl             9:42.40  
  6 Oakley, Silas             04 0820 Flying Vs,Fitc            10:00.91    4   
  7 VanHandel, Thomas         04 0820 Flying Vs,Fitc            10:02.90    5   
  8 Risley, Kyle              05 0820 Flying Vs,Vero            10:04.06    6   
 
3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Thieme, Ryan              02 0820 Distance De,Gr            11:37.04  
  2 Morgan, Maxwell           03 0820 Merton Area,Ha            12:16.68  
  3 Vance, Alexander          02 0820 Ymca Roadru,Oc            12:41.95  
  4 Stitgen, Ben              03 0820 Flying Vs,Fitc            12:52.19    1   
  5 Grotenhuis, Cael          03 0820 Wisconsin U,Sl            13:01.19  
  6 Stubitsch, Collin         03 0820 Flying Vs,Vero            13:01.59    2   
  7 Easton, Robert            03 0820 Wisconsin U               13:37.31  
  8 Johnson, Mulugeta         02 0820 Flying Vs,Vero            13:41.44    3   
  9 Smith, Bennet             03 0820 Distance De,De            13:52.24  
 10 Noskowiak, Benjamin       03 0820 Ymca Roadru,Oc            14:06.36  
 11 Risley, Ethan             02 0820 Flying Vs,Vero            14:58.55    4   
 12 Elias, Nathan             03 0820 Flying Vs,Vero            15:33.41    5   
 
3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stokhaug, Sean            00 0820 Wisconsin U,Ea            10:51.31  
  2 Chapman, Henry            00 0820 Merton Area,Ha            10:53.53  
  3 Muzzey, Steven            00 0820 Wisconsin U,Do            11:18.78  
  4 Dahlin, Drew              01 0820 Badgerland                11:20.67  
  5 Meixner, Mason            00 0820 Wisconsin U,St            11:47.64  
  6 Walters, Aaron            00 0820 Distance De,Bl            11:49.14  
  7 Jarvis, Michael           00 0820 Wisconsin U,Gr            11:52.26  
  8 Doolittle, Joseph         01 0820 Thunderbird,Mi            11:53.03  
  9 Jenkins, Jared            00 0820 Flying Vs                 11:53.62    1   
 10 Barger, Peter             00 0820 Flying Vs,Vero            11:56.98    2   
 11 Hovila, Erik              00 0820 Wisconsin U,De            12:02.13  
 12 Mayse, Smith              00 0820 Wisconsin U               12:30.77  
 13 Poppen, Ethan             00 0820 Flying Vs,Vero            12:31.44    3   
 14 Rink, Conor               00 0820 Flying Vs,Vero            12:36.08    4   
 15 Schroeder, Wil            01 0820 Flying Vs,Vero            12:45.78    5   
 16 Klauck, Adam              01 0820 Merton Area,Na            12:58.26  
 17 Gall, Donovan             01 0820 Ymca Roadru               13:08.77  
 18 Ouimette, Logan           01 0820 Thunderbird               13:16.77  
 19 Breitnauer, Wyatt         00 0820 Flying Vs                 13:17.30    6   
 20 McGlamery, Ian            01 0820 Flying Vs,Vero            13:38.88    7   
 21 Seamonson, David          01 0820 Merton Area,Pe            13:44.48  
 
4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Belson, Liam              99 0820 Wisconsin U,St            13:59.84  
  2 Hass, Brandon             98 0820 Wisconsin U               14:00.95  
  3 Baumgart, Kyle            98 0820 Distance De,De            14:10.23  
  4 Petersen, Nick            98 0820 Distance De,Gr            14:23.05  
  5 Sandvold, Cole            98 0820 Ymca Roadru,Oc            14:39.87  
  6 Ashby, Ethan              99 0820 Wisconsin U               14:46.32  
  7 Knieriem, Tyler           98 0820 Wisconsin U               14:59.16  
  8 Bianchi, Paul             98 0820 Wisconsin U,Tw            15:00.37  
  9 Pahnke, Christopher       98 0820 Wisconsin U,Mc            15:01.45  
 10 Traeder, Brady            98 0820 Flying Vs,Fitc            15:07.07  
 11 Klopatek, Kyle            99 0820 Wisconsin U,To            15:14.93  
 12 Schmitz, Maxwell          99 0820 Distance De,De            17:19.14  
 13 Esveldt, Joel             98 0820 Ymca Roadru,Oc            19:58.50  
 -- Hoppe, Brandon            98 0820 Distance De,Gr                  DQ  
 
5k Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nameth, Ryan              96 0820 Wisconsin U,Ma            15:41.66  
  2 McMillan, Terry           96 0820 Wisconsin U               16:46.88  
  3 Routhier, Evan            97 0820 Wisconsin U,Me            17:01.35  
  4 Mangold, John             96 0820 Wisconsin U,La            17:25.67  
  5 Wagner, Robert            97 0820 Wisconsin U,Pe            17:36.26  
  6 Verheyen, Bryce           97 0820 Wisconsin U,Wa            17:37.17  
  7 Jilk, Tylor               96 0820 Wisconsin U,Fo            17:39.70  
  8 Waschbusch, Luke          96 0820 Wisconsin U               17:49.31  
  9 Kazik, Brody              97 0820 Wisconsin U,Ea            18:04.30  
 10 Bianchi, Samuel           96 0820 Wisconsin U,Tw            18:48.02  
 11 Dickman, Jacob            97 0820 Ymca Roadru               19:01.32  
 12 Ouimette, Dylan           96 0820 Thunderbird               19:22.94  
 13 Pinto, Victor             97 0820 Wisconsin U,Fi            19:42.91  
 
5k Run CC Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Feller, Benjamin          95 0820 Wisconsin U               17:21.26  
  2 Jaffery, Alexander        95 0820 Wisconsin U,On            19:00.97  
  3 Nemec, Nicholas           94 0820 Wisconsin U,As            19:13.32  

Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.