Join/Renew Now

Virginia Association Results

 
3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Rose, Michaela            03 Fia Ambassad                   12:04.00  
  2 Kemp, Rebecca             03 Unattached                     13:28.00  
  3 Hawkins-Thomas, Kalkidan  03 Fia Ambassad                   14:02.00  
  4 Peterson, Arianna         02 Richmond Tra                   15:14.00  
 
3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Babashak, Erin            01 Unattached                     12:12.00  
  2 Lewis, Sarah              01 Richmond Tra                   12:40.00  
  3 Hawkins-Thomas, Bizuwerk  00 Fia Ambassad                   14:58.00  
  4 Lawson, Allison           00 Unattached                     17:03.00  
 
4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Saunders, Maya            98 Unattached                     17:10.00  
  2 Peterson, Makayla         98 Richmond Tra                   19:04.00  
  3 Herrera, Victoria         98 Richmond Tra                   19:18.00  
  4 Hawkins-Thomas, Aster     98 Fia Ambassad                   22:03.00  
  5 Speagle-Price, Harper     98 Richmond Tra                   22:14.00  
 
5k Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Warren, Hailey            96 Richmond Tra                   22:02.00    1   
  2 Britt, Courtney           96 Richmond Tra                   22:20.00    2   
  3 Collins, Kanani           97 Richmond Tra                   22:47.00    3   
  4 Meighan, Kayleigh         97 Richmond Tra                   22:48.00    4   
  5 Ebeling, Elizabeth        97 Richmond Tra                   23:55.00    6   
  5 Monks, Katie              96 Richmond Tra                   23:55.00    5   
  7 Paasch, Erin              97 Richmond Tra                   24:22.00    7   
  8 Young, Brittany           97 Richmond Tra                   24:55.00    8   
 
5k Run CC Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kuno, Julia               95 Richmond Tra                   23:10.00  
  2 Keller, Noemie            94 Richmond Tra                   25:41.00  
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Rose, Michail             05 Fia Ambassad                    8:30.00  
  2 Lewis, Jacob              05 Richmond Tra                    8:35.00  
  3 Flannery, Michael         04 Unattached                     10:01.00  
  4 Wenger, William           04 Richmond Tra                   10:03.00  
 
3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hinton, Willie            02 Fia Ambassad                   10:54.00  
 
3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Werve, Benjamin           01 Tidewater St                   11:15.00  
  2 Pratt, Mason              01 Tidewater St                   12:26.00  
  3 Kemp, Nicholas            01 Unattached                     13:23.00  
  4 Rose, Michael             01 Fia Ambassad                   13:50.00  
 
4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Krickovic, Tyler          98 Richmond Roa                   15:05.00  
  2 Bampton, Zachary          98 Richmond Tra                   15:10.00  
  3 Edinboro, Dolan           98 Richmond Tra                   16:08.00  
  4 Duong, Eric               98 Richmond Tra                   16:17.00  
  4 Vithoulkas, George        98 Richmond Tra                   16:17.00  
  6 Andrews, Louis            98 Unattached                     16:27.00  
  7 Wiggins, Lonnell          98 Unattached                     16:50.00  
 
5k Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wachter, Patrick          97 Richmond Tra                   17:54.00    1   
  2 Chudoba, Jonathan         96 Richmond Tra                   18:13.00    2   
  3 Fisher, Evan              97 Richmond Tra                   18:17.00    3   
  4 Vest, Morgan              97 Richmond Tra                   18:26.00    4   
  5 Ryon, Connery             96 Unattached                     18:40.00  
  6 Myers, Timothy            96 Richmond Tra                   19:28.00    5   
  7 Rucker, Matthew           97 Richmond Tra                   19:38.00    6   
  8 Row, Nicholas             97 Richmond Tra                   19:53.00    7   
  9 Wenger, Bruce             97 Richmond Tra                   19:54.00    8   
 10 Blake, Robert             96 Richmond Tra                   21:14.00  
 11 Bartle, William           96 Richmond Tra                   21:35.00  
 11 Milburn-Town, Benjamin    97 Richmond Tra                   21:35.00  
 13 Lucia, Ryan               97 Richmond Tra                   23:33.00  
 
5k Run CC Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hinton, Travis            95 Unattached                     17:28.00  
  2 Hatchett, Camron          95 Unattached                     18:22.00  
  3 Lewis, Michael            94 Richmond Tra                   18:33.00  
  4 Viray, Joey               95 Richmond Tra                   19:05.00  
  5 Tynes, Andrew             95 Richmond Tra                   21:44.00  



Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.