Join/Renew Now

South Texas Association Results

 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Mata, Clarissa            04 Highland Lak                    9:51.31  
  2 Ellett, Alexis            04 Cougar Cross                   10:10.51  
  3 Jensen, Mikaela           04 Cougar Cross                   10:44.07  
  4 Macias, Dorothy           04 Highland Lak                   13:13.87  
 
3k Run CC Bantam Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pinnow, Faith             02 South Austin                   13:10.63  
  2 Mahmoud, Madeleine        03 Unattached                     13:17.09  
  3 Mata, Nataly              02 Highland Lak                   14:10.46    1   
  4 Roddy, Alexis             03 Unattached                     14:28.30  
  5 Lanier, Kai               03 South Austin                   14:53.93  
  6 Rodriguez, Monica         03 Highland Lak                   15:38.55    2   
  7 Smythe, Elizabeth         02 Highland Lak                   16:15.20    3   
  8 Rencher, Siena            02 South Austin                   16:35.29  
  9 McCannon, Juliette        02 Highland Lak                   16:55.21    4   
 10 Smythe, Page              02 Highland Lak                   17:06.62    5   
 11 Kitchens, Grace           02 Highland Lak                   17:46.85    6   
 12 Kerksiek, Kirsten         02 Cougar Cross                   18:38.97  
 
3k Run CC Midget Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roddy, Helen              00 Unattached                     12:06.30  
  2 Perkins, Emma             00 South Austin                   12:09.76    1   
  3 Glenn, Alexandria         00 South Austin                   12:17.78    2   
  4 Lyles, Jaida              01 South Austin                   12:28.74    3   
  5 Glasgow, Lilly            00 South Austin                   12:30.00    4   
  6 Ashworth, Jamie           00 South Austin                   12:42.56    5   
  7 Mckennon, Lara            00 South Austin                   12:47.67    6   
  8 Hoffman, Clare            01 Highland Lak                   14:07.60  
  9 Macias, Kristina          01 Highland Lak                   15:38.58  
 10 Ferguson, Elizabeth       01 Cougar Cross                   15:48.58  
 11 Villalobos, Natasha       00 Highland Lak                   16:22.79  
 12 Ramos-Vasquez, Leighana   00 Unattached                     16:43.34  
 
4k Run CC Youth Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jones, Kristen            99 South Austin                   17:05.71  
  2 Glasgow, Maya             98 South Austin                   17:12.16  
  3 McCannon, Sophie          98 Highland Lak                   17:17.02  
  4 Mckennon, Alexis          98 South Austin                   18:44.42  
  5 Pitts, Lauren             99 Highland Lak                   18:45.89  
  6 Kerksiek, McKay           99 Cougar Cross                   19:10.08  
  7 Torrez, Celia             98 Unattached                     19:11.40  
  8 Haws, Paige               99 Cougar Cross                   20:38.22  
  9 Applewhite, Amber         99 Unattached                     21:12.78  
 10 Peart, Amanda             99 Cougar Cross                   21:47.78  
 11 Valim, Audrey             99 Cougar Cross                   23:38.74  
 
5k Run CC Intermediate Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCannon, Haley           96 Highland Lak                   28:24.00  
  2 Martinez, Orelia          96 Unattached                     36:19.00  
  3 Alanis, Bryanna           97 Unattached                     36:20.00  
 -- Lewis, Sarah              97 Highland Lak                        DNF  
 -- Jensen, Autumn            97 Cougar Cross                        DNF  
 
5k Run CC Young Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Van Laak, Paula           95 Cougar Cross                   23:34.75  
  2 Nunez, Mayra              95 Unattached                     28:52.46  
  3 Olvera, Yareli            94 Unattached                     39:39.00  
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Hoffman, Ryan             06 Highland Lak                   11:10.72  
  2 Reisman, Adam             04 Unattached                     12:04.09  
  3 King, Caden               05 Highland Lak                   14:00.20  
 
3k Run CC Bantam Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cawley, Cooper            02 Unattached                     12:02.81  
  2 Daugherty, Owen           02 Unattached                     12:27.64  
  3 Flores, Austin            02 Highland Lak                   14:12.09    1   
  4 Denman, Brennan           03 Unattached                     14:25.27  
  5 Wesloh, Joshua            03 Unattached                     14:40.37  
  6 Hughes, Collin            02 Highland Lak                   14:55.48    2   
  7 Ferguson, Jacob           03 Cougar Cross                   16:13.50  
  8 Flores, Dominik           03 Highland Lak                   16:16.94    3   
  9 Hoffman, Matthew          03 Highland Lak                   18:18.39    4   
 10 King, Clayton             02 Highland Lak                   18:22.46    5   
 11 Blair, Jayden             03 Highland Lak                   18:59.00    6   
 
3k Run CC Midget Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Applewhite, Branden       00 Unattached                     11:22.20  
  2 Glenn, Noah               00 South Austin                   12:28.74  
  3 Hebert, Brendan           00 Highland Lak                   12:30.00  
  4 Wesloh, Josef             01 Unattached                     12:43.32  
  5 Ray, Kyle                 01 Highland Lak                   13:06.95  
  6 Mendez, Steven            01 Highland Lak                   13:20.08  
  7 Lyles, Isaac              01 Unattached                     14:33.78  
  8 Loader, Ryan              01 Highland Lak                   15:13.53  
  9 Charlemagne, Caladen      01 Unattached                     15:28.48  
 
4k Run CC Youth Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pinnow, Jackson           99 South Austin                   15:09.30  
  2 Ray, Ryan                 98 Highland Lak                   15:38.40  
  3 Cox, Dylan                99 South Austin                   15:47.49  
  4 Bruce, Cade               99 South Austin                   16:57.64  
  5 Winslow, Harrison         99 Cougar Cross                   17:17.02  
  6 Garza, Damian             98 Unattached                     17:18.60  
  6 Uriegas, Andres           99 Unattached                     17:18.60  
  8 Pfaff, Hayden             99 Unattached                     18:02.73  
  9 Ferguson, Brandon         99 Cougar Cross                   18:08.88  
 10 moreno, antonio           99 Unattached                     18:17.01  
 
5k Run CC Intermediate Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wolleat, Casey            97 Highland Lak                   19:07.56  
  2 Din, Christopher          96 Unattached                     20:11.23  
  3 Aguilar, Gerardo          96 Unattached                     25:41.99  
 -- McCasland, Bo             97 Highland Lak                        DNF  
 
5k Run CC Young Men
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cantu, Ricardo            94 Unattached                     22:58.32  
  2 Munoz, Joseph             94 Unattached                     33:18.88  



Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.