Join/Renew Now

USATF National Junior Olympics XC Championships

Midget Boys - Individual Results with Splits

Place FIRST                             AG  TEAM                           1MILE  TIME
===== ================================= ==  ============================== ===== =====
   1.  Ivan Pineda-Domingue             12  16-Cougar Tc                    5:19 10:11
   2.  Coleman Mitchell                 12  03-Triangle Champions TC        5:28 10:24
   3.  Jericho Cleveland                12  16-Cougar Tc                    5:28 10:26
   4.  Matthew Remigino                 12  01-Litchfield TC                5:29 10:28
   5.  Raymon Ornelas                   12  15-Corona Panthers TC           5:33 10:34
   6.  Derek Thomas                     12  11 Unattached                   5:35 10:37
   7.  Luke Houser                      11  13-Cascade Striders             5:41 10:38
   8.  Calvin Banta                     12  10-Landsharks Running Club      5:37 10:38
   9.  Zachary Kinne                    12  07-Naperville TC                5:38 10:40
  10.  Michael Abeyta                   11  10-Team Bliss Tc                5:37 10:41
  11.  William Dixon                    12  10-Landsharks Running Club      5:35 10:42
  12.  Alexander Scales                 12  14-Los Gatos TC                 5:38 10:44
  13.  Milo Garvanian                   12  16-Cougar Tc                    5:38 10:45
  14.  Melecio Gonzalez                 12  14-McFarland TC                 5:40 10:45
  15.  Luke Laverdiere                  12  01 Unattached                   5:31 10:47
  16.  Samuel Toolin                    11  01-Sentinel Striders            5:36 10:48
  17.  Grant Gardner                    12  11-Mercury TC                   5:46 10:50
  18.  Lane Maher                       12  01-Litchfield TC                5:41 10:50
  19.  Daniel White                     12  15-South Orange County Wildcat  5:47 10:51
  20.  Timmy Sterkel                    12  15-Corona Panthers TC           5:33 10:52
  21.  Lucas Jepsen                     12  16-Albuquerque Athletics Track  5:40 10:52
  22.  Marcus Mota                      12  14-McFarland TC                 5:40 10:53
  23.  Jackson Swisher                  12  07 Unattached                   5:41 10:54
  24.  Rosendo Vasquez                  11  10-Team Bliss Tc                5:43 10:57
  25.  Willem Landis                    12  01 Unattached                   5:50 11:01
  26.  Noah Strout                      11  01-Nashua Pal Striders          5:44 11:02
  27.  Cameron Thompson                 12  13-Bowerman AC                  5:48 11:03
  28.  Zachary Wilson                   11  07-Indiana All Star Running Cl  5:39 11:06
  29.  Moises Medrano                   12  14-McFarland TC                 5:43 11:08
  30.  Korrin Williams                  12  16-Cougar Tc                    5:56 11:09
  31.  Joshua Harlan                    12  16-Cougar Tc                    5:50 11:11
  32.  Chris Perry                      11  07-Indiana All Star Running Cl  6:02 11:11
  33.  Luke English                     12  13-North Idaho Track Field      5:50 11:12
  34.  Jason Gomez                      12  14-Oak Hill Racing              5:39 11:13
  35.  Tyler Spencer                    12  15-Corona Panthers TC           6:00 11:14
  36.  Connor Alessi                    11  01-Bradford Huskies             5:58 11:15
  37.  Henry Chapman                    12  08-Merton Area Running Cl       5:53 11:16
  38.  Daniel Blake                     12  14-Los Gatos TC                 6:01 11:16
  39.  Colton Salvador                  11  16-Acoma Running Club           5:54 11:18
  40.  Nicholas Teta                    12  03-Chapel Hillcarrboro Pacers   5:49 11:18
  41.  Nehemiah Cionelo                 12  16-Cougar Tc                    6:01 11:19
  42.  Darren Yates                     11  07-Indiana All Star Running Cl  5:57 11:19
  43.  Christopher Blinzinger           12  10-Penguins Xc TC               5:58 11:20
  44.  Patrick Spychalski               12  03-Mt Pleasant TC               5:59 11:20
  45.  Maxwell DiMuccio                 11  01-Sentinel Striders            5:57 11:21
  46.  Gage Voss                        12  10 Unattached                   5:55 11:22
  47.  Alberto Lopez                    11  15-Corona Panthers TC           6:04 11:22
  48.  John Autry                       12  03-Triangle Champions TC        5:55 11:22
  49.  David Crampton                   12  15-Equalizers TC                6:00 11:22
  50.  Gabriel Gonzales                 11  10-Wicked TC                    5:57 11:22
  51.  Jose Serrano                     12  15-San Diego Cheetahs           6:01 11:23
  52.  Grant Walters                    12  15-South Orange County Wildcat  5:59 11:25
  53.  Connor Sandfer                   11  15-San Diego Roadrunners        6:02 11:25
  54.  Elijah DeLaCerda                 12  10-Penguins Xc TC               5:59 11:26
  55.  Aiden Heard                      11  03-Woodstock Youth TC           6:03 11:27
  56.  Elijah Alexander-Macia           11  12 Unattached                   5:48 11:27
  57.  Noah Seto                        12  14-Oak Hill Racing              5:54 11:27
  58.  Bryce Derick                     11  02-Rogue Race Team              6:06 11:28
  59.  Sawyer Gwyn-Rowson               12  01-Prospect Park Youth Running  5:59 11:29
  60.  Rafael Sibony                    12  13-Seaside Running Club         6:00 11:29
  61.  Joseph Ellefson                  11  10 Unattached                   6:08 11:30
  62.  Eric Brecht                      12  13-Bowerman AC                  6:07 11:31
  63.  Wyatt Miceli                     12  14-Tamalpa Runners Inc          6:13 11:32
  64.  Robert Firenze                   12  07-Indiana All Star Running Cl  6:02 11:32
  65.  Michael Long                     12  10-Parker Panthers              6:04 11:32
  66.  Sequoyah Cleveland               11  16-Cougar Tc                    6:08 11:33
  67.  Ryan Vasileff                    12  13-Cascade Striders             6:09 11:33
  68.  Nickolas Paduano                 12  13-Snohomish TC                 6:08 11:35
  69.  Bryce Jeffrey                    11  03-Woodstock Youth TC           6:07 11:35
  70.  Tom Secheyron                    11  13-Cascade Striders             6:12 11:35
  71.  Matthew Morrison                 12  11-Caveman TC                   6:08 11:36
  72.  Ian Kelly                        12  10 Unattached                   6:11 11:36
  73.  James Poncho                     12  16-Cougar Tc                    6:05 11:37
  74.  Vladimir Zander-Velloso          12  03-Peachtree City Flash Youth   6:09 11:37
  75.  Jayden Obrochta                  11  14-Buffalo Chips Running Club   6:11 11:37
  76.  Thomas Murphy                    11  14-Oak Hill Racing              6:05 11:38
  77.  Ruben Ruiz                       11  15-Corona Panthers TC           6:07 11:38
  78.  Johnathon Hawkins                11  15-Valley United TC             6:11 11:38
  79.  Joel Duval                       12  01-Newtown Hawks                5:58 11:39
  80.  James Bull                       12  14-Oak Hill Racing              6:10 11:39
  81.  Jensen Baade                     11  10-Zoom Tc Inc                  6:10 11:40
  82.  Derek Van Berkum                 11  10-Penguins Xc TC               6:07 11:41
  83.  Aidan Boyle                      11  14-Oak Hill Racing              6:11 11:41
  84.  William Burgess                  12  03-Salisbury Ymca TC            6:03 11:42
  85.  Ty McCray                        11  10 Unattached                   6:06 11:42
  86.  Mikhail Browne                   12  15-Lions TC                     6:02 11:42
  87.  Zacharias Martinez               12  14-Tamalpa Runners Inc          6:00 11:42
  88.  Owen Lacourciere                 12  01-Litchfield TC                6:01 11:42
  89.  Tobias Zinner                    11  01-Prospect Park Youth Running  6:06 11:42
  90.  Jimmy Snyder                     12  07-Indiana All Star Running Cl       11:42
  91.  Johnson Farrell                  12  10-Team Runavajo                6:08 11:43
  92.  Jared Donnel                     12  13-Cascade Striders             6:15 11:43
  93.  Nathan Silenzi                   12  13-Bowerman AC                  6:13 11:44
  94.  Noah Spencer                     12  03-Mt Pleasant TC               6:04 11:44
  95.  Rene Abdalah                     11  02-Wings Of Moon                6:03 11:45
  96.  Ryan Bush                        12  15-South Orange County Wildcat  6:13 11:46
  97.  Parker Rathbun                   12  13-Rain City Flyers             6:09 11:46
  98.  David Garcia                     12  15-Equalizers TC                6:12 11:46
  99.  Cameron Meier                    11  14-Oak Hill Racing              6:16 11:46
 100.  Joshua Potts                     12  15-Corona Panthers TC           5:52 11:47
 101.  Preston Vining                   11  16-Albuquerque Athletics Track  6:12 11:47
 102.  Forest MacKenzie                 11  01-Nashua Pal Striders          6:15 11:48
 103.  Nicholas Hall                    12  10 Unattached                   6:14 11:48
 104.  Kason Smith                      12  10-Penguins Xc TC               6:17 11:48
 105.  Jeremy Lahr                      12  14-Oak Hill Racing              6:09 11:48
 106.  Callan Hercules                  11  13-Speed Unlimited              6:21 11:48
 107.  Daniel Bautista                  11  15-Equalizers TC                6:06 11:49
 108.  Ethan Deffke                     12  03 Unattached                   6:08 11:49
 109.  Ian Rainsberger                  11  10-Landsharks Running Club      6:19 11:49
 110.  Skylar Stidam                    12  07-Indiana All Star Running Cl  6:10 11:50
 111.  Byron Sabaquie                   11  16-Walatowa Running Club        6:00 11:50
 112.  Thomas Gastineau                 11  07-Indiana All Star Running Cl  6:17 11:50
 113.  Christian Frech                  12  13-Bowerman AC                  6:16 11:50
 114.  Seth Diaz                        12  14-McFarland TC                 6:16 11:51
 115.  Duncan Woodward                  12  13-Issaquah Parks Rec Gliders   6:15 11:51
 116.  Hunter Hutton                    12  13-Southern Oregon Coast Runne  6:12 11:51
 117.  Austin Mellick                   12  14-Oak Hill Racing              6:18 11:51
 118.  David Sanchez                    12  10 Unattached                   6:13 11:52
 119.  Eric Berry                       12  02 Unattached                   6:12 11:52
 120.  Connor Taylor                    11  15-So Cal Roadrunners           6:13 11:52
 121.  Mark Brown                       11  02-Greensburg Ymca Track Field  6:07 11:52
 122.  Erik Gonzalez                    12  07-Indiana All Star Running Cl  6:09 11:53
 123.  Ryan Bradley                     11  14-Oak Hill Racing              6:15 11:54
 124.  Luca Cortellese                  12  03-Dc Speed TC                  6:10 11:55
 125.  Leray Yazzie                     12  10 Unattached                   6:09 11:55
 126.  Peter Handy                      12  14-McFarland TC                 6:04 11:55
 127.  Henry Keegan                     12  01-Nashua Pal Striders          6:22 11:55
 128.  Brandon Seagreaves               11  10-Team Bliss Tc                6:10 11:55
 129.  Shaun Letizio                    12  15-Equalizers TC                6:22 11:55
 130.  Gus Coluccio                     12  13-Rain City Flyers             6:19 11:55
 131.  Dakota Wharton                   12  01-Sentinel Striders            6:08 11:55
 132.  Ethan Abbs                       11  10-Landsharks Running Club      6:24 11:55
 133.  Samuel Schuemann                 12  10-Landsharks Running Club      6:22 11:56
 134.  Samuel Cooper                    12  03-Walton Youth TC              6:15 11:56
 135.  Samuel Diaz                      12  14-McFarland TC                 6:18 11:56
 136.  Adam Babillis                    12  07-Evansville Speedsters TC     6:11 11:56
 137.  Josh Mangini                     11  01-Litchfield TC                6:18 11:57
 138.  Noah Tamagno                     11  15-Corona Panthers TC           6:13 11:57
 139.  Dylan Mason                      12  03-Woodstock Youth TC           6:15 11:59
 140.  Harrison Fultz                   12  03-Peachtree City Flash Youth   6:25 11:59
 141.  Jose Beltran                     12  14-McFarland TC                 6:19 11:59
 142.  Trevor Miller                    12  07-Team Bird-2                  6:18 12:01
 143.  Gabriel Dinnel                   11  13 Unattached                   6:21 12:02
 144.  Eric Rintoul                     12  15-San Diego Cheetahs           6:07 12:02
 145.  Ryan Kennedy                     12  07-Naperville TC                6:21 12:02
 146.  Levi Shije                       12  10 Unattached                   6:13 12:03
 147.  Reilly Johnston                  11  01-Sentinel Striders            6:20 12:04
 148.  Jack Mahony                      12  15-Equalizers TC                6:24 12:04
 149.  Izec Vega                        10  10-Penguins Xc TC               6:17 12:04
 150.  Lucas Martin                     11  13-Bowerman AC                  6:21 12:04
 151.  Nathaniel Long                   11  09-St Louis Blazers TC          6:20 12:04
 152.  Curtis Comrie                    12  01-Nashua Pal Striders          6:20 12:04
 153.  Zane Perrault                    10  05 Unattached                   6:25 12:05
 154.  Sam Casale                       12  02-Ispeed TC                    6:16 12:05
 155.  Ares Reading                     11  15-San Diego Roadrunners        6:19 12:05
 156.  Kaden Hardesty                   11  10-Penguins Xc TC               6:28 12:05
 157.  Liam Haworth                     11  16-Cougar Tc                    6:23 12:05
 158.  Owen Juan                        12  02-Rogue Race Team              6:30 12:06
 159.  Deion Lukee                      12  16-Acoma Running Club           6:21 12:07
 160.  Charles Bakos                    11  02-Crimson Knights Cross Count  6:18 12:07
 161.  Jordan Guldman                   11  14 Unattached                   6:24 12:07
 162.  Dylan Humberger                  12  11-Bozeman TC                   6:20 12:07
 163.  Jovan Koledin                    11  13-Rain City Flyers             6:29 12:08
 164.  Tyler Christians                 11  10-Landsharks Running Club      6:26 12:08
 165.  Joseph O'Hagan                   11  10-Zoom Tc Inc                  6:31 12:08
 166.  Noah Mang                        12  05 Unattached                   6:18 12:09
 167.  Ryan Rummens                     11  11 Unattached                   6:14 12:09
 168.  Jason Odell                      12  03-City Of Charleston Swamp Fo  6:03 12:10
 169.  Jack Gray                        11  14-Oak Hill Racing              6:26 12:11
 170.  Jack Perreault                   11  01-Sentinel Striders            6:34 12:11
 171.  Grant Summers                    12  13-Bowerman AC                  6:28 12:12
 172.  Harrison Fitch                   11  13-Rain City Flyers             6:29 12:13
 173.  Cesar Moreno                     11  14-McFarland TC                 6:32 12:14
 174.  Maxx Seminario                   11  10-Landsharks Running Club      6:23 12:15
 175.  Nolan Pernia                     12  02 Unattached                   6:23 12:16
 176.  Elias Field                      12  01-Litchfield TC                6:18 12:17
 177.  Coleman Herndon                  12  13-Rain City Flyers             6:38 12:17
 178.  Steven Rowland                   11  13-Bowerman AC                  6:31 12:21
 179.  Dawson Schmidt                   12  12-Super Star Sports Club       6:28 12:22
 180.  Dylan Rydell                     11  13-Cascade Striders             6:37 12:23
 181.  Patrick Penso                    12  16-Cougar Tc                    6:40 12:23
 182.  Brendan Hebert                   12  12-Highland Lakes TC            6:30 12:25
 183.  Joseph Jenkins                   11  03-Mt Pleasant TC               6:32 12:25
 184.  Nate Hicken                      11  13-Bowerman AC                  6:42 12:25
 185.  Miles Worthen                    11  14-Oak Hill Racing              6:50 12:27
 186.  Brody HayesGlick                 11  02-Rogue Race Team              6:45 12:27
 187.  Reece Nicholson                  11  12 Unattached                   6:40 12:28
 188.  Zachary Spergel                  11  02-Westfield Area Y Flyers      6:43 12:28
 189.  Lucas Krall                      12  15-South Orange County Wildcat  6:35 12:28
 190.  Kace Krauss                      11  05 Unattached                   6:33 12:29
 191.  Kye Aguilar                      11  16-Cougar Tc                    6:35 12:30
 192.  Joey Fraticelli                  12  14-Oak Hill Racing              6:31 12:30
 193.  Landon Johnson                   11  01-Nashua Pal Striders          6:39 12:31
 194.  Klaas VanKempen                  12  03-Chapel Hillcarrboro Pacers   6:31 12:33
 195.  Daniel Dial                      12  06 Unattached                   6:21 12:33
 196.  Zachary Finkelstein              12  15-South Orange County Wildcat  6:34 12:36
 197.  Jacob Torgerson                  12  12-Rockwall Mustangs TC         6:38 12:36
 198.  Allen Hewson                     11  16-Albuquerque Athletics Track  6:33 12:36
 199.  Matthew Valdez                   12  16-Cougar Tc                    6:28 12:37
 200.  Carson Sawchuk                   12  14-Oak Hill Racing              6:40 12:37
 201.  Philip Redd                      12  14-Oak Hill Racing              6:41 12:37
 202.  Matthew Corda                    11  14-Oak Hill Racing              6:41 12:38
 203.  Jackson Scribner                 12  12 Unattached                   6:39 12:39
 204.  Jacob Rigsby                     12  03-Woodstock Youth TC           6:36 12:40
 205.  Harrison Thomas                  11  16-Cougar Tc                    6:42 12:40
 206.  Tyler Oneal                      12  16-Cougar Tc                    6:43 12:41
 207.  Ramon Najera                     10  10-Team Bliss Tc                6:44 12:43
 208.  Kolten Hillis                    11  10-Penguins Xc TC               6:44 12:45
 209.  Shad Agard                       12  08 Unattached                   6:39 12:45
 210.  Miguel Dickenson                 12  14-Oak Hill Racing              6:39 12:48
 211.  Devin Lohman                     12  03-Peachtree City Flash Youth   6:37 12:50
 212.  Palmer Haigler                   12  03-Mt Pleasant TC               6:38 12:50
 213.  Connor Kraska                    12  12 Unattached                   6:44 12:51
 214.  Jack Lange                       12  08 Unattached                   6:20 12:55
 215.  Khaleb McRae                     12  03-Durham Striders TC                12:55
 216.  Bowen Martin                     11  12-Super Star Sports Club       6:42 12:55
 217.  Hunter Ferrell                   12  11-Bozeman TC                   6:43 12:56
 218.  William Simpson                  11  16-Albuquerque Athletics Track  6:34 12:59
 219.  Paxton Rodwick                   12  16-Cougar Tc                    6:16 13:01
 220.  Jonah Dineen                     12  16-Albuquerque Athletics Track  6:46 13:01
 221.  Cameron Plate                    11  09-Jenks America TC             6:50 13:02
 222.  Jona Hijmans Malessy             11  14-Oak Hill Racing              6:52 13:07
 223.  Jack Young                       11  15-South Orange County Wildcat  6:45 13:11
 224.  Henry Gruen                      12  13-Rain City Flyers             6:52 13:13
 225.  Zachary DiMuccio                 11  01-Sentinel Striders            6:55 13:14
 226.  Gavin Dunn                       12  09 Unattached                   6:55 13:15
 227.  Turner LaBrash                   11  14-Oak Hill Racing              7:09 13:18
 228.  Devon Maheshwari                 11  12-Rockwall Mustangs TC         6:52 13:20
 229.  John Esquibel                    12  16-Cougar Tc                    7:01 13:20
 230.  John Pauldine                    11  03-Mt Pleasant TC               6:57 13:22
 231.  Phillip Spamer                   12  12 Unattached                   7:03 13:24
 232.  Ailey Birkeland                  12  13-Rain City Flyers             7:01 13:25
 233.  Connor Griffin                   12  13-Rain City Flyers             7:00 13:25
 234.  Josef Wesloh                     11  12 Unattached                   7:01 13:26
 235.  Garrett Janice                   11  14-Oak Hill Racing              7:20 13:27
 236.  Edward Teal                      11  06 Unattached                   7:09 13:34
 237.  Bryce Betzen                     11  12-Super Star Sports Club       7:05 13:36
 238.  Joshua Athayde                   11  14-Oak Hill Racing              7:20 13:39
 239.  Jonathan Clark                   12  10-Team Bliss Tc                7:22 13:42
 240.  Connor Norman                    11  15-Corona Panthers TC           7:14 13:42
 241.  Samuel Marcear                   12  12-Super Star Sports Club       7:11 13:44
 242.  David Hand                       12  03-Mt Pleasant TC               7:11 13:45
 243.  Brandon Plate                    12  09-Jenks America TC             7:09 13:50
 244.  Eman Lodhi                       11  10-Team Bliss Tc                7:26 13:57
 245.  Jack Fredrikson                  12  03-Peachtree City Flash Youth   7:21 13:58
 246.  Kameron Cruise                   12  10-Team Bliss Tc                7:29 14:08
 247.  Andrew Dunhom                    11  01-Nashua Pal Striders          7:34 14:14
 248.  Devin Haynes                     12  16-Albuquerque Athletics Track  7:37 14:15
 249.  Jason Harte                      12  01-Litchfield TC                7:20 14:16
 250.  Nathaniel Cochran                12  12-Eagles Wings Academy         7:31 14:20
 251.  Jeremiah Carter                  12  12-Eagles Wings Academy         7:32 14:24
 252.  Nicolas Santistevan              12  16-Albuquerque Athletics Track  7:42 14:25
 253.  Davis Bostick                    12  03-Woodstock Youth TC           7:45 14:49
 254.  Joseph Peters                    11  12-Super Star Sports Club       8:04 14:53
 255.  Anthony Brown                    11  12 Unattached                   7:55 15:29
 256.  Christian Carter                 12  05 Unattached                   7:53 15:44
 257.  Seth Rangel                      12  12-Eagles Wings Academy         8:49 16:37
 258.  Everett Reynolds                 11  03-Woodstock Youth TC           8:57 16:42
 259.  Tomas Prieto                     11  12-Eagles Wings Academy         9:42 18:24
 260.  Joshua Ramon                     12  12-Eagles Wings Academy        10:35 21:09
       Benjamin Olson                   12  08 Unattached                   5:40      
       Grant Mondejar                   11  10-Landsharks Running Club      6:03      
       Cameron Richardson               12  11-Mercury TC                   6:36      

263 records processed.

Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.