Join/Renew Now

USATF National Junior Olympics XC Championships

Intermediate Boys - Individual Results

Place FIRST                             AG  TEAM                           1MILE  2MILE SPLIT   TIME
===== ================================= ==  ============================== =====  ===== =====  =====
   1.  Miguel Bautista                  16  15-Equalizers TC                5:07  10:40  5:34  16:25
   2.  Austin Tamagno                   15  15 Unattached                   5:08  10:40  5:33  16:33
   3.  Mahmoud Moussa                   15  15-Obriens Army                 5:10  10:43  5:33  16:49
   4.  Corban Pagnotta                  16  10 Unattached                   5:08  10:43  5:35  16:53
   5.  Oscar Salas                      16  15-Equalizers TC                5:15  10:54  5:40  16:56
   6.  Austin Anaya                     16  10 Unattached                   5:18  10:59  5:41  16:59
   7.  Roy Madrid                       16  16-Cougar Tc                    5:08  10:42  5:35  17:01
   8.  Kevin Carpenter                  16  13 Unattached                   5:15  10:55  5:40  17:02
   9.  Chase Hampton                    15  05 Unattached                   5:08  10:54  5:47  17:04
  10.  Jovani Gamboa                    16  15-Equalizers TC                5:14  10:57  5:43  17:05
  11.  James Bradberry                  16  07-Indiana Blast                5:10  10:58  5:49  17:08
  12.  Kody Anderson                    16  12 Unattached                   5:22  11:01  5:39  17:09
  13.  Michael Hulme                    16  15-Equalizers TC                5:19  11:04  5:45  17:10
  14.  Ruben Rubira                     16  15-Obriens Army                 5:18  11:05  5:48  17:10
  15.  Norberto Osorio                  15  15-Equalizers TC                5:17  11:05  5:48  17:10
  16.  Anthony Palazzo                  15  15-Equalizers TC                5:23  11:10  5:48  17:11
  17.  Mark Fleckenstein                16  03-Richmond Track Field Club    5:22  11:04  5:42  17:12
  18.  Enrique Serna                    15  15-Equalizers TC                5:14  11:02  5:48  17:14
  19.  Zackary Retzlaff                 15  10 Unattached                   5:12  10:58  5:47  17:15
  20.  Christian Vazquez                16  15-Equalizers TC                5:13  11:00  5:48  17:16
  21.  Arthur Sunga                     16  15-Equalizers TC                5:26  11:08  5:43  17:16
  22.  Jarrick Wenslow                  16  15-Obriens Army                 5:18  11:05  5:48  17:17
  23.  Jairo Tiscareno                  16  10-Planned Pethood Posse        5:16  10:59  5:44  17:23
  24.  Mick Norton                      15  10-Wolftrack                    5:16  11:06  5:50  17:25
  25.  Aaron Romero                     15  16-Cougar Tc                    5:12  10:59  5:47  17:25
  26.  Jared Garcia                     15  16-Valencia County Roadrunners  5:15  11:00  5:45  17:25
  27.  Michael Duran                    15  10 Unattached                   5:12  11:03  5:51  17:33
  28.  Austin Koch                      16  03-Richmond Track Field Club    5:22  11:02  5:41  17:34
  29.  Nathanial Henio                  15  10-Team Runavajo                5:18  11:14  5:56  17:36
  30.  Andrew Gawryluk                  16  03-Mt Pleasant TC               5:18  11:13  5:56  17:39
  31.  John Rodeheffer                  16  13-Running Unlimited Fitness    5:18  11:11  5:54  17:39
  32.  Bryan Ngo                        16  15-Obriens Army                 5:17  11:16  5:59  17:42
  33.  Alex Haberkorn                   16  10 Unattached                   5:17  11:09  5:52  17:43
  34.  Julian Cly                       16  10-Tcm Rez Runners              5:13  10:57  5:44  17:43
  35.  Christian Lopez                  15  15 Unattached                   5:26  11:20  5:55  17:44
  36.  Collin Magnusson                 15  13-Whatcom Tesseract            5:17  11:10  5:54  17:45
  37.  Luke Baretinicich                16  10 Unattached                   5:24  11:18  5:55  17:45
  38.  Simon Novich                     16  14-Pamakids                     5:19  11:18  5:59  17:45
  39.  Jeffrey Rutledge                 16  14-Oak Hill Racing              5:25  11:20  5:56  17:46
  40.  Carlos Cruz                      16  14-Oak Hill Racing              5:21  11:15  5:55  17:47
  41.  Moises Coca                      15  16-Cougar Tc                    5:10  11:16  6:06  17:47
  42.  Joshua Warren                    16  03-Peachtree City Flash Youth   5:33  11:25  5:52  17:48
  43.  Collin Price                     16  15-Equalizers TC                5:32  11:26  5:54  17:51
  44.  Jesus Pantaleon                  16  15-Equalizers TC                5:31  11:27  5:56  17:51
  45.  James Liem                       15  15-Obriens Army                 5:23  11:20  5:58  17:52
  46.  Eddie Loughran                   16  10-Tcm Rez Runners              5:15  11:10  5:55  17:53
  47.  David Conway                     16  13-North Idaho Track Field      5:22  11:21  6:00  17:54
  48.  Kyle Sumatzkuku                  16  10-Tcm Rez Runners              5:23  11:24  6:02  17:54
  49.  Ryan McCandless                  16  13-Spokane Mercury              5:29  11:27  5:58  17:55
  50.  Jacob King                       15  15-Equalizers TC                5:31  11:26  5:56  17:55
  51.  Tucker McNinch                   16  01 Unattached                   5:15  11:16  6:02  17:57
  52.  Jacob Casillas                   15  15-Cucamonga Photon Fast TC     5:29  11:24  5:56  18:00
  53.  Jonaton Baginski                 16  03 Unattached                   5:20  11:31  6:12  18:02
  54.  Peter Wilk                       15  01-Foundation TC                5:23  11:24  6:01  18:04
  55.  Zacharie Ponce                   16  15-Equalizers TC                5:28  11:30  6:03  18:04
  56.  Keaton Duncan                    16  10 Unattached                   5:25  11:31  6:06  18:06
  57.  Adam Petti                       15  01-Sentinel Striders            5:25  11:29  6:04  18:07
  58.  Marcos Serna                     16  16-Cougar Tc                    5:26  11:30  6:04  18:07
  59.  Thurain Hlaing                   16  15-Obriens Army                 5:34  11:37  6:04  18:07
  60.  Patrick Wachter                  15  03-Richmond Track Field Club    5:33  11:34  6:01  18:07
  61.  Alexander Casado                 15  03-Peachtree City Flash Youth   5:36  11:36  6:00  18:08
  62.  Aaron Thalmann                   16  16-Valencia County Roadrunners  5:27  11:29  6:02  18:10
  63.  Samuel Blake                     15  14-Los Gatos TC                 5:37  11:37  6:00  18:11
  64.  Jack Howard                      15  13 Unattached                   5:25  11:31  6:07  18:11
  65.  Brogan Armand                    15  07-Evansville Thunderbolts Run  5:12  11:21  6:10  18:11
  66.  Ellis Newton                     16  15-Go Bananas                   5:17  11:26  6:10  18:11
  67.  Mateo Vigil                      16  16-Cougar Tc                    5:26  11:33  6:07  18:12
  68.  Brent Mogensen                   15  14-Los Gatos TC                 5:38  11:42  6:05  18:12
  69.  Jericho Ulibarri                 16  10-Antonito Running Club        5:18  11:19  6:01  18:13
  70.  Joseph Boyle                     16  03-Richmond Track Field Club    5:28  11:32  6:04  18:13
  71.  James Busi                       15  01-Granite State Flash          5:31  11:40  6:09  18:15
  72.  Andrew Rummens                   15  11 Unattached                   5:25  11:25  6:00  18:16
  73.  David Daube                      16  09-Plainview TC                 5:30  11:33  6:03  18:18
  74.  Ryan Phillips                    16  03-Peachtree City Flash Youth   5:35  11:35  6:00  18:19
  75.  James Lindstrom                  15  15-So Cal Roadrunners           5:15  11:31  6:17  18:20
  76.  Jeffrey Lazo                     16  10-Planned Pethood Posse        5:17  11:17  6:01  18:23
  77.  Samuel Bowie                     15  03-Peachtree City Flash Youth   5:33  11:37  6:04  18:24
  78.  Jonathan Herrera                 15  10-Planned Pethood Posse        5:42  11:45  6:03  18:25
  79.  Michael Dampier                  16  01-Sentinel Striders            5:26  11:41  6:15  18:27
  80.  Blake Beavers                    15  03-Etowah Youth TC              5:30  11:33  6:04  18:29
  81.  Daniel Thweatt                   15  14-Oak Hill Racing              5:21  11:34  6:14  18:32
  82.  Ian Gould                        15  01-Sentinel Striders            5:36  11:47  6:11  18:32
  83.  Christian Parenteau              16  01-Granite State Flash          5:41  11:55  6:15  18:32
  84.  Glenn Lostritto                  16  01 Unattached                   5:24  11:28  6:05  18:32
  85.  Kenneth Vinacco                  16  01-Sentinel Striders            5:38  11:48  6:10  18:33
  86.  Donovan McDonald                 16  11 Unattached                   5:37  11:41  6:04  18:34
  87.  Evan Yackell                     15  13-Evergreen Storm TC           5:41  11:57  6:16  18:34
  88.  Juan Salgado                     16  15-Equalizers TC                5:33  11:47  6:15  18:34
  89.  Nathan Buttry                    15  10 Unattached                   5:14  11:33  6:20  18:35
  90.  Noah Mascarenas                  15  16-Cougar Tc                    5:30  11:47  6:18  18:35
  91.  Dan McColley                     15  01-Granite State Flash          5:34  11:48  6:15  18:36
  92.  Jordan Moore                     15  13-Evergreen Storm TC           5:27  11:37  6:10  18:36
  93.  Taylor Atencio                   15  16-Cougar Tc                    5:30  11:45  6:15  18:38
  94.  Wyatt Swanson                    16  10 Unattached                   5:16  11:08  5:52  18:41
  95.  Cade Cannedy                     15  16-Cougar Tc                    5:28  11:46  6:19  18:44
  96.  Troy Taylor                      15  01 Unattached                   5:33  11:49  6:17  18:45
  97.  Michael Stoker                   15  01-South Windsor Sports Group   5:32  11:48  6:17  18:49
  98.  Albert Fuller                    15  10-Team Runavajo                5:28  11:59  6:32  18:50
  99.  Mufasa Guerrero                  16  10-Tcm Rez Runners              5:27  11:53  6:26  18:50
 100.  Noah Coogan                      15  01-Sentinel Striders            5:38  11:59  6:22  18:55
 101.  Diego Diaz                       16  10-El Paso Wings TC             5:31  11:48  6:18  18:58
 102.  Kyle Hardy                       16  10-Tcm Rez Runners              5:32  11:57  6:25  18:59
 103.  Matthew Rucker                   15  03-Richmond Track Field Club    5:46  12:06  6:20  19:00
 104.  Max Evans                        15  13 Unattached                   5:30  11:49  6:20  19:01
 105.  Brandon Smith                    15  06-Kingdom Fitness Running Clu  5:28  12:00  6:33  19:01
 106.  Matt Fort                        15  16-Cougar Tc                    5:28  11:51  6:23  19:03
 107.  Luke Haefeli                     15  10-Penguins Xc TC               5:40  12:06  6:27  19:03
 108.  Eric Shen                        16  15-Obriens Army                 5:38  12:04  6:27  19:06
 109.  Michael Grady                    15  01-Foundation TC                5:19  11:48  6:30  19:07
 110.  Duncan Forsman                   15  13-Spokane Mercury              5:41  11:57  6:16  19:09
 111.  Austin Taggart                   16  14 Unattached                   5:37  12:07  6:31  19:10
 112.  Jonathan Carranza                16  15-Go Bananas                   5:34  12:02  6:29  19:10
 113.  Samuel Bianchi                   15  08 Unattached                   5:41  12:13  6:32  19:10
 114.  Carter Stripp                    15  01-Western Mass AC              5:19  11:50  6:31  19:11
 115.  Daniel Arteaga                   16  15-Equalizers TC                5:40  12:05  6:25  19:11
 116.  Garrett Palmquist                16  13-Silverton Runners Club       5:44  12:10  6:27  19:13
 117.  Carlos Garcia                    15  10-Planned Pethood Posse        5:58  12:25  6:27  19:13
 118.  James Banta                      15  03-Richmond Track Field Club    5:41  12:09  6:29  19:13
 119.  Andrew Mellick                   14  14-Oak Hill Racing                                 19:13
 120.  Triston Yellowman                15  10-Tcm Rez Runners              5:36  12:03  6:27  19:13
 121.  Adam Courtemanche                15  01-Sentinel Striders            5:57  12:14  6:18  19:23
 122.  Brenden Harrison                 15  08 Unattached                   5:42  12:10  6:29  19:24
 123.  Reed Livingston                  15  03-Peachtree City Flash Youth   5:41  12:14  6:33  19:26
 124.  Jaxon Bame                       15  07-Team Bird-2                  5:37  12:14  6:37  19:28
 125.  Liam McNeil                      16  14-Los Gatos TC                 5:45  12:16  6:31  19:29
 126.  Rameek Loring                    16  02-Jersey Heat TC               5:44  12:32  6:48  19:30
 127.  Daniel Young                     15  02 Unattached                   5:35  12:20  6:46  19:32
 128.  Brian Baldonado                  15  16-Valencia County Roadrunners  5:43  12:22  6:39  19:32
 129.  David Duncan                     16  14-Buffalo Chips Running Club   5:53  12:15  6:22  19:35
 130.  Alexander Cheney                 15  01-South Windsor Sports Group   5:32  12:12  6:40  19:36
 131.  Pedro Tejeda                     16  14-Buffalo Chips Running Club   5:45  12:25  6:40  19:39
 132.  Joshua Quarles                   16  15-Go Bananas                   5:35  12:12  6:37  19:41
 133.  Pashen Quintana                  16  16-Cougar Tc                    5:40  12:19  6:40  19:43
 134.  Abdullah Kaba                    15  01-Sentinel Striders            5:57  12:30  6:34  19:45
 135.  Sam Richmond                     15  01-Granite State Flash          5:47  12:23  6:36  19:46
 136.  Evan Fisher                      15  03-Richmond Track Field Club    5:47  12:21  6:34  19:47
 137.  JC Santistevan                   15  16-Cougar Tc                    5:42  12:34  6:52  19:51
 138.  Michael Spamer                   15  12 Unattached                   5:53  12:30  6:37  19:51
 139.  Bruce Wenger                     15  03-Richmond Track Field Club    6:04  12:40  6:37  19:52
 140.  Kevin Hilinski                   16  03-Peachtree City Flash You     5:53  12:31  6:38  19:54
 141.  Andrew Potyk                     15  13-Spokane Mercury              5:54  12:34  6:41  20:05
 142.  Caleb Carter                     15  05 Unattached                   6:00  12:47  6:47  20:08
 143.  Casey Wolleat                    15  12-Highland Lakes TC            5:47  12:33  6:46  20:08
 144.  Bailey Yoder                     16  07-Team Bird-2                  5:58  12:45  6:47  20:10
 145.  Jeremy Wauer                     15  12-Booker Kiowas                6:08  13:07  7:00  20:15
 146.  Scott Geiger                     15  02 Unattached                   5:57  12:54  6:57  20:16
 147.  Jonathan Velo                    15  10-Planned Pethood Posse        6:17  13:04  6:48  20:18
 148.  Nicholas Hunt                    16  14-Buffalo Chips Running Club   6:18  13:14  6:56  20:44
 149.  Marcus Victorino                 16  16-Acoma Running Club           5:56  13:14  7:19  20:59
 150.  Marcus Sergeant                  15  02-Jersey Heat TC               6:17  13:26  7:10  21:00
 151.  Cristopher Din                   16  12 Unattached                   5:51  13:03  7:12  21:00
 152.  Joshua Walls                     16  09-Plainview TC                 5:50  13:02  7:12  21:01
 153.  Hunter Thomas                    16  16-Cougar Tc                    5:55  13:05  7:11  21:09
 154.  Emanuel Grella                   16  12-Strixctly Distance           6:17  13:30  7:13  21:22
 155.  Caleb Tysor                      15  03-Peachtree City Flash You     6:26  14:05  7:39  22:26
 156.  Kolby Cooper                     15  06-Peak Performance TC          6:18  14:04  7:46  22:28
 157.  Nate Wallman                     15  02 Unattached                   6:45  14:20  7:35  22:42
 158.  Gerson Zepeda                    16  12 Unattached                   6:37  14:25  7:48  23:18
 159.  Israel Melendez                  16  12 Unattached                   6:48  14:41  7:53  23:46
 160.  Brandon Ballin                   15  12-Booker Kiowas                6:46  14:56  8:11  23:59
       Brandon Legendre                 18  01-Green Mountain Athletic Ass 23:10  21:27 -Time       
       Joseph Jenkins                   11  03-Mt Pleasant TC               4:40  11:14  6:34       
       Alex Conn                        16  09-Hays Striders TC             5:21  15:07  9:47       
       Bailey Gannon                    14  05 Unattached                   5:50                    

164 records processed.

Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.