Join/Renew Now

USATF National Junior Olympics XC Championships

Bantam Boys - Individual Results

Place   NO. FIRST                             AG  TEAM                           1MILE     TIME
===== ===== ================================= ==  ============================== ===== ========
   1.  1980  Maxwell Wilson                   10  15-San Diego Roadrunners        5:36 10:45.60
   2.  1130  Derrick Silva                    10  10-Wicked TC                    5:44 10:54.91
   3.  1525  Zeno Castiglioni                 10  14 Unattached                   5:59 11:19.18
   4.  1453  Samuel Anderson                  10  13-North Idaho Track Field      6:04 11:21.77
   5.   811  Colin Szuch                      10  10 Unattached                   6:04 11:24.05
   6.   956  Mason Norman                     10  10-Landsharks Running Club      6:02 11:24.18
   7.  2103  Daniel Roberts                   10  16-Albuquerque Athletics Track  6:09 11:32.28
   8.  2041  Zachary Childers                  9  15-Valley United TC             6:09 11:34.08
   9.  2120  Brian Armijo                     10  16-Cougar Tc                    6:07 11:36.69
  10.  1868  Dylan Imsande                    10  15-Equalizers TC                6:21 11:37.02
  11.  1422  Jack Strang                       9  13-Central Oregon Running Klub  6:11 11:38.32
  12.  1178  Justin Burd                      10  11-Two Medicine Athletics       6:12 11:40.48
  13.   106  Tyler Remigino                   10  01-Litchfield TC                6:12 11:40.72
  14.  2012  Calvin Capelle                    9  15-South Orange County Wildcat  6:13 11:40.80
  15.   226  Joseph Stock                     10  01-Team Sports Center TC        6:17 11:42.05
  16.   337  David DeChamplain                10  03 Unattached                   6:11 11:43.57
  17.   886  Joseph Boroff                    10  10-Desert Devils Running Club   6:14 11:43.98
  18.  1506  Beckett Schoenleber               9  13-Spokane Mercury              6:16 11:44.12
  19.   188  Ashton Burnett                   10  01-Sentinel Striders            6:15 11:44.62
  20.   947  Erik Le Roux                      9  10-Landsharks Running Club      6:11 11:44.83
  21.  2162  Brandon Howell                    9  16-Cougar Tc                    6:10 11:45.15
  22.  2058  Alex Mainvielle                   9  15-Valley United TC             6:15 11:46.57
  23.   511  Avery Kraft                      10  03-Tri-City Relays TC           6:13 11:46.93
  24.  1446  Quincy Norman                    10  13-Forest Grove Running Club    6:17 11:47.19
  25.  1452  Maximilian Anderson               9  13-North Idaho Track Field      6:19 11:47.89
  26.  2144  Jonathan Fragua                   9  16-Cougar Tc                    6:12 11:48.05
  27.  1493  Jonas Bears                      10  13-Spokane Mercury              6:14 11:48.12
  28.  2146  Lucas Futey                      10  16-Cougar Tc                    6:13 11:48.72
  29.   966  Noah Trautner                    10  10-Landsharks Running Club      6:17 11:51.28
  30.  2033  Cameron Albert                   10  15-Valley United TC             6:13 11:54.04
  31.  2184  Diego Padilla                     9  16-Cougar Tc                    6:23 11:54.58
  32.   357  Wesley Haws                       9  03-Carolina Allstars            6:22 11:54.94
  33.  1523  Henry Burditt                    10  14 Unattached                   6:12 11:56.11
  34.  2102  Oliver Pilon                     10  16-Albuquerque Athletics Track  6:24 11:56.53
  35.   816  Ian Honanie                       9  10 Unattached                   6:24 11:57.27
  36.  1126  Adrian Gonzales                  10  10-Wicked TC                    6:21 11:58.93
  37.  1129  Nathan Imes                      10  10-Wicked TC                    6:21 12:00.67
  38.  1335  Ayenew Devany                     9  12-Track Houston Youth TC       6:17 12:04.13
  39.  2027  Owen Young                       10  15-South Orange County Wildcat  6:16 12:04.40
  40.  2331  Peter Crapsey                     9  01-Bradford Huskies             6:27 12:05.57
  41.   920  Jacob Ye                         10  10-El Paso Wings TC             6:20 12:05.66
  42.  1227  Judson Greer                     10  12 Unattached                   6:29 12:06.72
  43.  1185  Owen Rogers                      10  11-Ymca Team Idaho              6:26 12:07.84
  44.  1209  Jonathan Robbins                  9  12 Unattached                   6:24 12:07.85
  45.   529  Owen Mason                        9  03-Woodstock Youth TC           6:31 12:08.76
  46.  1400  Gannon Forsberg                  10  13-Cascade Striders             6:37 12:10.22
  47.   345  Niklas Becker                    10  03 Unattached                   6:21 12:10.55
  48.   736  Maxwell Morgan                    9  08-Merton Area Running Cl       6:29 12:12.85
  49.   773  Daniel Morris                    10  09-St Louis Blazers TC          6:25 12:14.11
  50.  1599  Jake Bringetto                   10  14-Central Valley Phoenix       6:01 12:14.30
  51.  2121  Jonah Arnett                      9  16-Cougar Tc                    6:26 12:14.41
  52.  1742  Christopher Pearson              10  14-Oakland Pal                  6:27 12:15.21
  53.   967  Caelin Tredoux                   10  10-Landsharks Running Club      6:25 12:17.19
  54.   391  Noah Walker                      10  03-Jr Striders Track Field      6:32 12:17.54
  55.  1637  Jordan Ayon                      10  14-McFarland TC                 6:32 12:18.32
  56.   606  Andrew Anderson                  10  07-Indiana All Star Running Cl  6:32 12:19.18
  57.   738  Carter Owen                      10  08-Westside TC                  6:22 12:19.90
  58.  1484  Elian Joseph                     10  13-Speed Unlimited              6:38 12:20.53
  59.     8  William Goodwin                  10  01 Unattached                   6:30 12:21.03
  60.   918  Mauricio VillalobosSalci         10  10-El Paso Wings TC             6:27 12:21.06
  61.    43  Zack Allen                       10  01-Granite State Flash          6:36 12:22.56
  62.  2355  Fisher Bien                      10  13-Central Oregon Running Klub  6:31 12:22.77
  63.   109  Zackary Berthiaume               10  01-Nashua Pal Striders          6:33 12:22.88
  64.   353  John Grow                        10  03 Unattached                   6:32 12:23.12
  65.  2111  Kensey Troy                      10  16-Albuquerque Athletics Track  6:33 12:23.76
  66.  1648  Rhyder Fidler                     9  14-McFarland TC                 6:30 12:25.18
  67.   114  Joseph Curran                    10  01-Nashua Pal Striders          6:23 12:25.21
  68.  1683  Justin Chiao                     10  14-Oak Hill Racing              6:27 12:26.00
  69.    63  Joseph Ntengeri                   9  01-Granite State Flash          6:36 12:26.86
  70.  1929  Alberto Guerrero                  9  15-Lions TC                     6:38 12:27.57
  71.  2330  Ryan Basile                      10  01-Bradford Huskies             6:34 12:27.78
  72.  2071  Corey Sharick                     9  15-Valley United TC             6:40 12:31.04
  73.   342  Ethan Selph                      10  03 Unattached                   6:32 12:31.64
  74.  1196  Owen Daugherty                   10  12 Unattached                        12:32.39
  75.  1805  Noah Ta-Perez                     9  15-Corona Panthers TC           6:42 12:32.72
  76.  1206  Cole Lindhorst                   10  12 Unattached                   6:38 12:33.42
  77.   189  Nicholas Capalbo                 10  01-Sentinel Striders            6:34 12:33.90
  78.   939  Sumner Cotton                     9  10-Landsharks Running Club      6:37 12:34.39
  79.   657  Alex Taylor                       9  07-Northern Illinois Athletics  6:43 12:35.73
  80.    51  Ryan Fischer                      9  01-Granite State Flash          6:40 12:36.02
  81.   354  Michael Grow                     10  03 Unattached                   6:39 12:36.55
  82.  2061  Daniel Mercado                   10  15-Valley United TC             6:47 12:37.83
  83.   181  Ethan Rice                       10  01-Prospect Park Youth Running  6:45 12:37.83
  84.  2048  Quinn Garity                     10  15-Valley United TC             6:46 12:39.30
  85.   400  Andrew DeArellano                10  03-Mt Pleasant TC               6:40 12:40.52
  86.  1990  Antonio Diaz                     10  15-So Cal Roadrunners           6:45 12:43.13
  87.  2325  Rowan Rathbun                     9  13-Rain City Flyers             6:50 12:43.31
  88.  2053  Joseph Hawkins                   10  15-Valley United TC             6:57 12:44.51
  89.  2001  Alex Miller                       9  15-So Cal Roadrunners           6:52 12:44.98
  90.  1923  Brandon Palacios                  9  15-Lightning Youth Running      6:42 12:45.51
  91.   814  Noral Cooper                     10  10 Unattached                   6:46 12:45.91
  92.  2046  Elliot Fleck                      9  15-Valley United TC             6:53 12:46.07
  93.  1578  Zack Nkadi                       10  14-Buffalo Chips Running Club   6:54 12:46.15
  94.   536  Dru Newton                       10  04 Unattached                   6:46 12:46.58
  95.  1451  Peter Woodward                   10  13-Issaquah Parks Rec Gliders   6:51 12:46.89
  96.  1979  Steven Wesson                    10  15-San Diego Roadrunners        6:55 12:46.99
  97.  1593  Kyle Crawford                     9  14-Castro Valley TC             6:49 12:47.40
  98.  2140  Hunter Cutchen                   10  16-Cougar Tc                    6:59 12:47.47
  99.   307  Jacques Moye                      9  02-Penn Hills Eagles TC         6:41 12:47.63
 100.  2105  Nathan Roberts                   10  16-Albuquerque Athletics Track  6:55 12:48.25
 101.  2150  Gabriel Gonzales                 10  16-Cougar Tc                    6:47 12:48.61
 102.  1350  Bowen Kennedy                    10  13-Barron Park Striders         6:43 12:50.94
 103.  1735  Caelin Sutch                     10  14-Oak Hill Racing              6:52 12:51.71
 104.   605  Jacob Dyer                        9  07-Illini Heat TC               6:50 12:52.59
 105.    20  Angus Christie                   10  01 Unattached                   6:47 12:54.64
 106.   617  James Gastineau                   9  07-Indiana All Star Running Cl  6:45 12:54.99
 107.   269  Nolan Kus                        10  02-Crimson Knights Cross Count  6:42 12:55.08
 108.  1354  Colby Wilson                     10  13-Barron Park Striders         6:51 12:55.43
 109.  1447  Harrison Cabe                    10  13-Issaquah Parks Rec Gliders   7:01 12:55.50
 110.   382  John Banner                       9  03-Florence TC                  6:51 12:56.11
 111.  1561  Anders Gunderson                  9  14-Buffalo Chips Running Club   6:53 12:58.47
 112.  1607  Candido Perez                    10  14-Fast Track Lamont            6:59 13:00.24
 113.   127  Jared Long                        9  01-Nashua Pal Striders          6:56 13:01.51
 114.   124  Christopher Keefe                 9  01-Nashua Pal Striders          6:40 13:01.88
 115.   896  Reginald Robinson                10  10-Desert Devils Running Club   7:04 13:02.20
 116.  1352  Hugh Randall                     10  13-Barron Park Striders         7:06 13:03.46
 117.    44  Matthew Bernier                   9  01-Granite State Flash          6:59 13:03.84
 118.  2037  August Berklas                    9  15-Valley United TC             7:05 13:04.20
 119.   708  Nathan Bennett                   10  08 Unattached                   6:50 13:05.10
 120.   165  Leart Bakraqi                    10  01-Notre Dame TC                6:44 13:06.43
 121.  1485  Brian Martinez                   10  13-Speed Unlimited              6:55 13:07.40
 122.   123  Alex Karski                      10  01-Nashua Pal Striders          7:00 13:07.54
 123.   542  Christopher Miller               10  05 Unattached                   6:59 13:08.14
 124.  1834  Jack Carroll                     10  15-Equalizers TC                7:03 13:09.29
 125.  1532  Dylan Thomas                     10  14 Unattached                   7:01 13:10.25
 126.   625  Caleb Leinheiser                 10  07-Indiana All Star Running Cl  7:05 13:10.73
 127.   250  Evan Serafin                      9  02 Unattached                   6:54 13:11.03
 128.  1749  Alex Selwyn                       9  14-Palo Alto Lightning TC       6:58 13:12.78
 129.  2180  Lucas Montoya                     9  16-Cougar Tc                    7:03 13:13.18
 130.  1918  Ivan Barrios                      9  15-Lightning Youth Running      7:01 13:14.14
 131.   315  Braden HayesGlick                 9  02-Rogue Race Team              7:07 13:14.48
 132.  1355  Jordan Ziegler                   10  13-Barron Park Striders         6:58 13:15.31
 133.   952 Seth Busche                        9  10-Landsharks Running Club      7:01 13:15.69
 134.  2099  Nicholas Killman                 10  16-Albuquerque Athletics Track  6:55 13:16.25
 135.  1606  Gerardo Moreno                    9  14-Fast Track Lamont            7:00 13:16.67
 136.   931  Caleb Boutelle                    9  10-Landsharks Running Club      7:09 13:17.20
 137.   884  Christopher Anaya                10  10-Desert Devils Running Club   7:04 13:18.86
 138.  2049  Cole Gentry                       9  15-Valley United TC             7:01 13:19.64
 139.   429  Alexander Tarpley                10  03-Peachtree City Flash You     7:14 13:20.01
 140.   594  Samuel Bell                      10  07-Body In Training TC          7:04 13:20.04
 141.   642  Tate Wheeler                     10  07-Indiana All Star Running Cl  7:05 13:23.72
 142.  2259  Sylas Toledo                      9  16-Torreon Day School Wolfpack  7:11 13:25.43
 143.  2240  Jeremy Hicks                      9  16-Pecos Valley Athletics       6:56 13:25.63
 144.    74  James Sullivan                    9  01-Granite State Flash          7:05 13:26.44
 145.   649  Quinn Kennedy                    10  07-Naperville TC                7:03 13:26.76
 146.   887  Ulysses Gandara                   9  10-Desert Devils Running Club   7:00 13:28.86
 147.   936  James Connolly                    9  10-Landsharks Running Club      6:35 13:28.88
 148.  1046  Jaken Todacheenie                10  10-Tcm Rez Runners              7:01 13:30.82
 149.   892  Oscar Hernandez                   9  10-Desert Devils Running Club   7:03 13:31.93
 150.  1759  Kyle Ortega-Gammill               9  14-Silver State Striders        7:05 13:33.01
 151.  1195  Cooper Cawley                    10  12 Unattached                   7:09 13:34.94
 152.  1349  Sam Grant                        10  13-Barron Park Striders         7:09 13:36.06
 153.  1049  Marcal Whiterock                 10  10-Tcm Rez Runners              7:14 13:36.41
 154.  1424  Dylan Washenberger               10  13-Central Oregon Running Klub  7:10 13:38.04
 155.  1348  John Bussey                      10  13-Barron Park Striders         7:11 13:41.29
 156.    49  Connor Donoghue                  10  01-Granite State Flash          7:21 13:46.92
 157.  1659  Sam Handy                         9  14-McFarland TC                 7:24 13:47.85
 158.   130  Jeremy Melendez                   9  01-Nashua Pal Striders          7:13 13:50.31
 159.  2242  Benedict Kelly                   10  16-Pecos Valley Athletics       7:22 13:51.57
 160.   322  William McGlynn                   9  02-Westfield Area Y Flyers           13:55.43
 161.  2239  Jared Hicks                       9  16-Pecos Valley Athletics       7:31 13:56.39
 162.   827  Justin Bitsilly                   9  10 Unattached                   7:21 13:57.59
 163.  1295  Dillon Maheshwari                 8  12-Rockwall Mustangs TC         7:17 13:58.95
 164.  1042  Caleb Smiley                      9  10-Tcm Rez Runners              7:34 14:00.79
 165.  1730  Andrew Scannell                   9  14-Oak Hill Racing              7:20 14:01.70
 166.  1548  Andrew Christensen                9  14-Buffalo Chips Running Club   7:17 14:01.89
 167.   321  Thomas Chen                       9  02-Westfield Area Y Flyers      7:30 14:02.46
 168.  2286  Xavier Allen                     10  16-Wingate                      7:31 14:07.20
 169.   324  Brian Viscido                    10  02-Westfield Area Y Flyers      7:30 14:08.39
 170.  1021  Johannes Dayzie                  10  10-Tcm Rez Runners              7:26 14:10.00
 171.  1328  Rex Martin                        9  12-Super Star Sports Club       7:29 14:10.79
 172.  1146  Brandon Omeasoo                  10  11 Unattached                   7:34 14:11.22
 173.   553  Josiah Frazier                   10  05-K Town Striders              7:32 14:11.32
 174.  1698  Louis Gallia                     10  14-Oak Hill Racing              7:41 14:12.29
 175.  1234  Wells Lofgren                    10  12 Unattached                   7:30 14:13.61
 176.  1542  William Becker                   10  14-Buffalo Chips Running Club   7:40 14:21.15
 177.   565  Risten Pierson                   10  05-K Town Striders              7:35 14:24.50
 178.  1293  Julian Larkin                    10  12-Rockwall Mustangs TC         7:48 14:28.49
 179.  1554  Mark Duncan                      10  14-Buffalo Chips Running Club   7:43 14:33.93
 180.   326  Zachary Zacieracha               10  02-Westfield Area Y Flyers      7:51 14:36.06
 181.  1583  Jonah Pardue                      9  14-Buffalo Chips Running Club   7:45 14:39.07
 182.   425  Sriram Srinivas                   9  03-Mt Pleasant TC               7:42 14:44.06
 183.   890  Daniel Gonzalez                   9  10-Desert Devils Running Club   7:39 14:46.42
 184.  1269  Austin Flores                    10  12-Highland Lakes TC            7:42 14:47.23
 185.  1153  Kenneth Moore                     9  11 Unattached                   7:05 14:47.80
 186.   588  Cade Moreau                      10  06-Rapides TC                   7:36 14:48.92
 187.   667  Joshua Springborn                 9  07-Northside Saints             7:56 14:54.32
 188.  1700  Gabriel Gomez                    10  14-Oak Hill Racing              7:56 15:02.07
 189.  1334  Carson Land                       9  12-The Wings Tc Inc             7:49 15:04.72
 190.   894  Trevor Jess                       9  10-Desert Devils Running Club   8:07 15:08.84
 191.  1544  Alex-Harrison Benham              9  14-Buffalo Chips Running Club   8:06 15:10.49
 192.  1197  Brennan Denman                    9  12 Unattached                   8:21 15:31.41
 193.  1020  Devon Colson                     10  10-Tcm Rez Runners              8:22 15:32.49
 194.  1204  Joshua Wesloh                     9  12 Unattached                   8:28 15:58.70
 195.   897  Andress Zavala                   10  10-Desert Devils Running Club   8:39 16:01.24
 196.  2349  Patrick Husband                  10  13-Spokane Mercury              8:37 16:05.03
 197.  2092  Gustav Bourdon                    9  16-Albuquerque Athletics Track  8:53 16:54.64
 198.  2258  Jabrary Toledo                    9  16-Torreon Day School Wolfpack  9:15 17:34.39
 199.  2257  Teck Cayaditto                    9  16-Torreon Day School Wolfpack  9:12 17:34.65
 200.  2256  Lance Castillo                   10  16-Torreon Day School Wolfpack  9:28 17:38.09
 201.  1272  Clayton King                     10  12-Highland Lakes TC            8:58 17:43.93
 202.   525  Jacob Dahlhauser                 10  03-Woodstock Youth TC           9:47 18:11.85
 203.  2260  Alvin Yazzie                     10  16-Torreon Day School Wolfpack 10:41 20:50.72
 204.  2255  Jeremiah Castillo                10  16-Torreon Day School Wolfpack 11:26 22:12.27

204 records processed.

Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.