Join/Renew Now

Iowa Association Results

 
Event 1  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Jackson, Arianna          04 Excalibur,Des Moine    9:22.17  
  2 Spave, Anastacia          04 Westside               9:32.16  
 
Event 2  2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Sellers, Gavin            04 Johnston,Johnston,     8:39.87  
 
Event 3  3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Metzger, Mallory          03 Johnston,Waukee, IA   16:26.23  
 
Event 4  3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Owen, Carter              02 Westside              12:10.00  
  2 Thompson, Malachi         02 Johnston,Johnston,    13:14.70  
  3 Kleve, Karson             02 Johnston,Urbandale,   13:41.06  
  4 Staub, Alex               03 Excalibur,West Des    13:51.17  
  5 O'Connell, Ethan          02 Westside              14:13.83  
  6 Schmidt, Drew             02 Johnston,Grimes, IA   14:38.66  
 
Event 5  3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Horner, Paige             01 Johnston,Johnston,    13:53.87  
  2 Dunley-Williamson, Lily   00 Johnston,Johnston,    14:16.25  
  3 Johnson, Leah             01 Johnston,Urbandale,   14:23.46  
  4 McClure, Peyton           00 Johnston              14:41.31  
  5 Johnson, Rachel           00 Johnston              17:06.94  
 
Event 6  3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Vaughan, Tyler            00 Unattached            13:05.46  
  2 Schmidt, Evan             00 Johnston,Grimes, IA   13:08.98  
  3 Staub, Ryan               01 Excalibur,West Des    13:23.86  
 
Event 7  4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Campbell, Lily            99 Westside              17:20.19  
  2 Rinn, Danielle            99 Westside              17:34.63  
  3 Mooberry, Megan           99 Unattached            18:24.21  
  4 Freeman, Catherine        99 Excalibur,West Des    18:58.62  
  5 Nasstrom, Lauren          99 Unattached,Osage, I   20:23.82  
  6 Hemann, Lindsay           98 Westside              20:57.73  
 
Event 8  4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Winegardner, Blaise       99 Excalibur,Pleasant    15:28.24  
  2 Polich, Carson            98 Unattached,Madrid,    17:07.24  
  3 Doerfeld, Preston         99 Westside              20:17.99  
 
Event 10  5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Settlemoir, Tim           97 Unattached,Greenfie   20:47.87  
  2 Andersen, Jonathan        97 Cedar Rapids  TC      28:59.23  



Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.