Join/Renew Now

Inland Northwest Association Results


2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

Results - Women

  1 Dammel, Trista               Spokane Merc           9:34.81  

  2 Higgins, Katy                Spokane Merc           9:39.58  

 

3k Run CC Bantam Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Warnica, Bailey              Spokane Merc          12:22.49    1   

  2 Forster, Lauren              North Idaho           12:42.54  

  3 Kastning, Summer             Spokane Merc          12:48.35    2   

  4 Osterman, Kennedy            Spokane Merc          12:49.25    3   

  5 Allen, Mackenzie             Spokane Merc          13:05.99    4   

  6 Eckhardt, Claire             Spokane Merc          13:12.16    5   

  7 Sisco, Chloe                 North Idaho           13:17.17  

  8 Quesinberry, Elizabeth       Spokane Merc          13:30.67    6   

  9 Shanahan, Bailey             North Idaho           13:31.56  

 10 Miller, Hallie               Spokane Merc          13:54.72    7   

 11 McGinnity, Mia               Spokane Merc          14:33.85    8   

 12 Maystrovich, Michelle        Spokane Merc          14:45.74    9   

 13 Johnson, Keeley              Spokane Merc          14:50.60   10   

 

3k Run CC Midget Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Thronson, Katherine          Spokane Merc          11:34.60    1   

  2 Spakousky, Hannah            Unattached            12:19.80  

  3 Swoboda, Bailey              North Idaho           12:20.80    2   

  4 LE, Chelsea                  Spokane Merc          12:21.10    3   

  5 Rhinehart, Kaytlyn           Spokane Merc          12:33.40    4   

  6 Fowler, Riley                North Idaho           12:51.60    5   

  7 Rieken, Bridget              North Idaho           12:57.00    6   

  8 Pincock, Madeline            Spokane Merc          13:02.30    7   

  9 Brunett, Taylor              Spokane Merc          13:06.10    8   

 10 Eckhardt, Katherine          Spokane Merc          13:09.30    9   

 11 McPhilomy, Tess              North Idaho           13:28.20   10   

 12 Forster, Alison              North Idaho           13:46.50   11   

 13 Gunning, Ciara               Spokane Merc          13:52.20   12   

 14 Odom, Eva                    Spokane Merc          13:58.00   13   

 15 McFarland, Anna              Spokane Merc          14:01.90   14   

 16 Syverson, Anna               Spokane Merc          14:36.70   15   

 17 Dedera, Rebekah              Spokane Merc          16:46.10   16   

 

4k Run CC Youth Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Conway, Caitlin              North Idaho           16:08.80  

  2 Bester, Briegan              Spokane Merc          16:38.50  

  3 Ward, Madison                Spokane Merc          16:46.60  

  4 Zimmerman, Alyssa            Freeman TC            17:07.00  

  5 Whiteley, Jolene             Spokane Merc          17:16.20  

  6 McPhilomy, Sophie            North Idaho           17:27.30  

  7 Myers, Bethany               Spokane Merc          17:50.70  

  8 Montes, Diana                Spokane Merc          17:57.30  

  9 Ricks, Alexa                 North Idaho           18:08.20  

 10 Kersey, Hayden               Unattached            18:33.80  

 11 O'Dell, Jenny                Spokane Merc          18:43.30  

 12 Smith, Hanna                 Spokane Merc          18:45.50  

 13 Risinger, Reanna             Spokane Merc          18:54.90  

 14 Thornton, Elizabeth          Spokane Merc          18:59.00  

 15 Wolfe, Shelby                Spokane Merc          19:06.30  

 16 Aquino, Brittany             Spokane Merc          33:33.00  

 17 Burchard, Taylor             Unattached            33:33.00  

 18 Pardue, Maya                 Spokane Merc          33:33.00  

 

5k Run CC Intermediate Girls

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Kump, Emily                  Unattached            20:48.80  

  2 Allaet, Anisa                Unattached            21:01.80  

  3 Callahan, Jamie              Unattached            21:57.40  

  4 Samuelson, Annie             Unattached            22:22.10  

  5 Carpenter, Casci             Unattached            22:41.60  

  6 O'Dell, Sarah                Spokane Merc          24:45.70  

  7 Husband, Melynda             Spokane Merc          25:22.70  

  8 Carlson, Cyra                Spokane Merc          33:33.00  

  9 Fine, Keana                  Unattached            33:33.00  

 10 Ledwith, Gracie              Spokane Merc          33:33.00  

 11 Moloney, Ann                 Spokane Merc          33:33.00  

 

5k Run CC Young Women

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Scharnhorst, Kari            Unattached            20:38.50  

  2 Kinzel, Amanda               Unattached            21:11.40  

  3 Miller, Elizabeth            Spokane Merc          33:33.00  

  4 Pardue, Katrin               Spokane Merc          33:33.00  

 

2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

Results - Men

  1 Bruce, Evan                  Spokane Merc           8:27.79  

  2 Cleveland, Graham            Spokane Merc           9:01.31  

  3 Schunter, Kristian           Spokane Merc           9:02.27  

  4 Gutierrez, Jesus             North Idaho            9:29.93  

  5 Sisco, Luke                  North Idaho           10:38.36  

 

3k Run CC Bantam Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Anderson, Samuel             North Idaho           11:38.10  

  2 Schoenleber, Beckett         Spokane Merc          11:49.36    1   

  3 Bears, Jonas                 Spokane Merc          11:56.81    2   

  4 Bruce, Aaron                 Spokane Merc          12:12.88    3   

  5 Anderson, Maximilian         North Idaho           12:27.85  

  6 Rhinehart, Matthew           Spokane Merc          12:50.65    4   

  7 Swaim, Wyatt                 Spokane Merc          13:25.58    5   

  8 Mitchell, Mason              Spokane Merc          13:25.79    6   

  9 Denker, Zachary              Spokane Merc          13:33.43    7   

 10 Husband, Patrick             Spokane Merc          14:49.22    8   

 11 Horning, Lars                North Idaho           15:13.55  

 12 Bliss, Zachary               Spokane Merc          33:33.00    9   

 13 Innes, Logan                 Spokane Merc          33:33.00   10   

 

3k Run CC Midget Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 English, Luke                North Idaho           11:24.80  

  2 Gordon, Carter               North Idaho           12:02.50  

  3 Lewis, Sebastien             Unattached            12:17.90  

  4 Nessen, Evan                 Spokane Merc          12:28.70    1   

  5 Garza, Jeremiah              Spokane Merc          12:42.20    2   

  6 Starkey, Grant               Spokane Merc          12:54.30    3   

  7 Trejo, Maximilian            Spokane Merc          13:15.20    4   

  8 Barville, Ian                Unattached            13:35.40  

  9 Lewis, Jacob                 Spokane Merc          13:35.80    5   

 10 Johnson, Andrew              Spokane Merc          13:52.80    6   

 11 Jones, Gareth                Spokane Merc          20:00.00    7   

 12 Mahoney, Sheamus             Spokane Merc          33:33.00    8   

 13 Steiner, Joshua              Spokane Merc          33:33.00  

 

4k Run CC Youth Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Ammon, Jack                  Spokane Merc          13:49.70    1   

  2 Ricks, Jackson               North Idaho           14:49.70  

  3 Robins, Tristan              Unattached            14:56.70  

  4 Stearns, Nathan              Unattached            15:00.80  

  5 Swaim, Spencer               Spokane Merc          15:04.50    2   

  6 Castedo-Kimball, Jake        North Idaho           15:32.50  

  7 Doloughan, William           Freeman TC            15:55.40  

  8 Ayers, Alexander             North Idaho           16:10.00  

  9 Williams, Jackson            Spokane Merc          16:25.50    3   

 10 Bolton, Gideon               Spokane Merc          16:25.80    4   

 11 McCandless, Riley            Spokane Merc          16:37.10    5   

 12 Hines, Jack                  Spokane Merc          16:48.00    6   

 13 Thomas, Tyrese               Spokane Merc          17:01.00    7   

 14 Innes, Yukon                 Spokane Merc          17:45.40    8   

 15 Kittel, Evan                 Spokane Merc          18:35.90  

 16 Forster, Michael             North Idaho           20:26.60  

 

5k Run CC Intermediate Boys

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Carpenter, Kevin             Unattached            16:38.90  

  2 VonMichalofski, Kees         Spokane Merc          16:52.40    1   

  3 McCandless, Ryan             Spokane Merc          17:12.40    2   

  4 Forsman, Duncan              Spokane Merc          17:32.30    3   

  5 Johnson, Justin              Unattached            17:33.00  

  6 Conway, David                North Idaho           17:43.00  

  7 Johnson, Hayden              Spokane Merc          17:45.90    4   

  8 Drollinger, Triston          Unattached            18:11.60  

  9 Magee, Andrew                Spokane Merc          18:20.10    5   

 10 Potyk, Andrew                Spokane Merc          19:15.00    6   

 11 Bulger, Kellen               Spokane Merc          20:21.00    7   

 12 Waters, Max                  Unattached            21:36.90  

 13 Potyk, Joel                  Spokane Merc          22:10.90    8   

 14 Evans, Max                   Unattached            33:33.00  

 15 Little, Kyler                Unattached            33:33.00  

 

5k Run CC Young Men

=======================================================================

    Name                    Year Team                    Finals  Points

=======================================================================

  1 Vandenberg, Jacob            Spokane Merc          16:56.10  

  2 Middleton, Austin            North Idaho           17:00.00  

  3 Aleu, Aleu                   Unattached            17:17.50  

  4 Darlington, Dylan            Unattached            17:39.00  

  5 Robb, Matthew                Unattached            17:57.70  

  6 Nagel, Kendrich              Unattached            18:21.60  

  7 Salsbury, Chris              Unattached            33:33.00  




Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.