Join/Renew Now

Alaska Association Results

                        
 
3000 Meter Run Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 8 & Under
  1 Pugh, Kylie               03                       17:38.00  
  2 Balsan, Susanna           04                       19:23.00  
  3 Barnett, Kadence          05                       19:31.00  
  4 Demientieff, Kaysee       05                       20:48.00  
 
3000 Meter Run Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 9-10
  1 Eski, Ivy                 02                       14:46.00  
  2 Rodriguez, Marcelina      02                       17:17.00  
 
3000 Meter Run Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 11-12
  1 Rodriguez, Mariella       00                       14:10.00  
  2 Parks, MaryKate           00                       14:42.00  
  3 Gales, Makenna            01                       14:47.00  
  4 Houston, Jayden           00                       15:00.00  
  5 Demientieff, Charlee      01                       17:08.00  
  6 Neher, Kylie              01                       19:46.00  
 
=======================================================================
5000 Meter Run Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 13-14
  1 Bauer, Meagan             98                       23:35.00  
  2 Souder, Sarah             98                       23:37.00  
 
5000 Meter Run Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 15-16
  1 Burroughs, Mariah         96                       19:11.00  
  2 Schmidt, Rosa             96                       19:21.00  
  3 Meier, Bailey             96                       20:32.00  
  4 Burroughs, Riley          97                       20:56.00  
  5 Haan, Tracie              96                       21:54.00  
  6 Kopsack, Jocelyn          97                       22:48.00  
 
5000 Meter Run Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women 17-18
  1 Ford, Jenna               95                       19:11.00  
  2 Ringgenberg, Mandi        95                       20:02.00  
  3 Trujillo, Claire          95                       21:16.00  
  4 Trujillo, Anna            95                       21:18.00  
  5 Coverdell, Tatiana        95                       27:25.00  
  
3000 Meter Run Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 8 & Under
  1 Eski, Ethan               04                       15:29.00  
  2 Main, Isaac               04                       16:37.00  
  3 Berenger, MarcAurele      04                       17:24.00  
  4 Scheeringa, Aiden         05                       18:33.00  
  5 Davis, Max                05                       19:04.00  
  6 Nelson, Gavin             07                       23:11.00  
 
3000 Meter Run Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 9-10
  1 Carl, Alex                03                       14:34.00  
  2 Moses, Patrick            02                       14:36.00  
  3 Reem, Jared               02                       14:57.00  
  4 Willis, JC                03                       15:22.00  
  5 Teaford, Zachary          02                       16:35.00  
  6 Hofacker, Luke            03                       19:43.00  
 
3000 Meter Run Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 11-12
  1 Carl, Nick                01                       12:46.00  
  2 Parks, William            00                       13:06.00  
 
5000 Meter Run Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 13-14
  1 Hobbs, Joseph             97                       27:22.00  
  2 Goetz, Jacob              98                       31:47.00  
 
5000 Meter Run Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 15-16
  1 SzwedaMittelstadt, Gille  97                       17:06.00  
  2 Howard, Riley             97                       17:07.00  
  3 Sorensen, Graysen         96                       18:32.00  
  4 Graves, Nate              97                       19:44.00  
  5 Reynolds, Daniel          96                       21:24.00  
  6 Evans, Keaton             96                       22:41.00  
  7 Coverdell, Luke           97                       23:00.00  
  8 Miller, Joshua            97                       23:32.00  
  9 Gilroy, Wesley            96                       23:34.00  
 10 Peters, Brian             97                       23:41.00  
 11 Wilson, Bobby             96                       26:17.00  
 12 Nicholson, Brian          96                       26:23.00  
 13 Willis, Jordan            97                       26:34.00  
 14 Nohr, Gabe                97                       27:24.00  
 15 Hebert, Justin            97                       32:07.00  
 16 Scott, Tyler              97                       34:03.00  
 
5000 Meter Run Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men 17-18
  1 Turney, Taylor            94                       16:39.00  
  2 Hepler, Lucas             95                       16:54.00  
  3 Serventi, Daniel          95                       17:06.00  
  4 Schmidt, Timothy          94                       17:34.00  
  5 Eller, Andrew             95                       17:39.00  
  6 Monzon, Austin            95                       18:16.00  
  7 Smith, Joppa              94                       18:26.00  
  8 Deal, Cole                95                       19:38.00  
  9 Gilroy, Cody              94                       20:19.00  
 10 Edmonds, Roman            94                       23:09.00  
 11 Jones, Justin             94                       31:51.00  
 



Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.