Join/Renew Now

Alabama Association Results

                         
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Crowley, Kirra            05 Covington Cr          10:53.80  
  2 Caudill, Livvy            05 Montgomery Y          11:16.20  
  3 Eagan, Kylie              04 Montgomery Y          11:43.80  
 
3k Run CC Bantam Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rowland, Isabella         02 Hoover Parks          14:45.00  
  2 Kowalski, Chloe           03 Montgomery Y          15:05.20  
  3 Wright, Azaria            02 Alabama Heat          15:09.50  
  4 Crowley, Mia              02 Covington Cr          15:33.00  
  5 Thomas, Trinity           02 Alabama Heat          18:11.40  
 
3k Run CC Midget Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Blakely, Audriana         01 Huntsville M          13:39.60  
  2 Copenhaver, Alexandra     01 Covington Cr          16:32.20  
  3 Pichon, Angelina          01 Huntsville M          16:33.50  
  4 Underwood, Lily           01 Smica Runnin          18:22.80  
  5 Araiinejad, Layla         00 Montgomery Y          19:34.90  
 
4k Run CC Youth Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frank, Kylie              99 Unattached            18:11.20  
  2 Cianfaglione, Kristen     98 Mercury Alab          18:20.30  
  3 Dinh, Katherine           98 Mercury Alab          18:28.00  
  4 Smith, Rebekah            98 Smica Runnin          20:56.00  
  5 Deuel, Bethany            99 Smica Runnin          21:21.50  
 
5k Run CC Intermediate Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simpson, Kalynn           96 Unattached            22:02.40  
  2 Adams, Jordan             97 Unattached            22:36.50  
  3 Badger, Trina             97 Unattached            22:57.70  
  4 Horton, Bekah             96 Smica Runnin          25:07.80  
  5 Rotenberry, Rebekah       96 Smica Runnin          26:26.70  
 
5k Run CC Young Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Megan              95 Smica Runnin          32:37.10  
 
2000 Meter Run CC Sub-Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Gotelaere, Lyndon         05 Montgomery Y          10:17.20  
  2 Weighall, Logan           05 Unattached            10:53.10  
  3 Anderson, Luke            07 Unattached            11:47.70  
 
3k Run CC Bantam Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Logan           03 Unattached            13:38.90  
  2 Caudill, Will             02 Montgomery Y          14:41.60  
  3 McGlaun, Isaac            03 Hoover Parks          16:26.20  
  4 Vanhorn, Alfred           02 Alabama Heat          18:36.10  
 
3k Run CC Midget Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frank, Connor             00 Unattached            11:35.20  
  2 Gracia, Nathaniel         00 Unattached            11:58.80  
  3 Reynolds, Cooper          00 Covington Cr          12:07.30  
  4 Hadden, Daniel            00 Montgomery Y          13:31.80  
  5 Fowler, Daniel            01 Covington Cr          14:04.00  
 
4k Run CC Youth Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jenkins, Jonathan         99 Unattached            15:53.60  
  2 Pudner, Nathaniel         98 Unattached            15:53.80  
  3 Gracia, Andrew            99 Unattached            16:18.40  
  4 Covington, Cameron        98 Covington Cr          16:24.90  
  5 Klugh, Evan               99 Unattached            17:24.50  
 
5k Run CC Intermediate Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ogburn, Dylan             96 Unattached            17:59.30  
  2 Watkins, Ruben            96 Smica Runnin          20:21.90  
  3 Underwood, Noah           97 Smica Runnin          21:39.10  
  4 Clark, Jackson            96 Smica Runnin          22:25.40  
  5 Covington, Corey          97 Covington Cr          25:23.50  
 
5k Run CC Young Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hall, Devan               95 Unattached            19:20.80  
  2 Schor, John               94 Smica Runnin          20:17.10  
  3 Downey, Edward            95 Smica Runnin          21:58.20  
  4 Pass, Nathan              95 Smica Runnin          22:47.00  



Nike Hershey Garden of Life Chobani UCS Gatorade NCSA Phoenix KT St. Vincent Normatec
© 2001-2017 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.